مطالب مرتبط:
حذف افتتاحیه جشنواره بار مالی را کاهش می دهد
حذف افتتاحیه جشنواره فیلم فجر بار مالی را کاهش می دهد
وثیقه مالی برای دانشجویان مشمول متقاضی سفر به کربلا در اربعین حذف شد
حذف وثیقه مالی برای دانشجویان مشمول متقاضی سفر به کربلا در اربعین
حذف وثیقه مالی برای دانشجویان در سفر به کربلا
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 27 مهر 1396 ساعت 10:452017-10-19فرهنگي

حذف افتتاحیه جشنواره بار مالی را کاهش می دهد/دولت باید از مجوزهایش تمام قد حمایت کند


اکبر نبوی؛ مجری کارشناس سینمایی «چشم شب روشن»؛ چهارشنبه شب میزبان ابراهیم داروغه زاده دبیر سی و ششمین جشنواره فیلم فجر بود.

- --> کد خبر: 548563 1396/07/27 10:43:35 اکبر نبوی؛ مجری کارشناس سینمایی چشم شب روشن ؛ چهارشنبه شب میزبان ابراهیم داروغه زاده دبیر سی و ششمین جشنواره فیلم فجر بود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایلنا، داروغه زاده در پاسخ به این سؤال که آیا برای بررسی درخواست های پروانه ساخت، در شورای پروانه ساخت قرار است شاهد رویکرد و اتفاق جدیدی باشیم، گفت: من با شورایی که طی چهار سال گذشته مسئولیت این حوزه را برعهده داشتند، 2 الی 3 ماه در ارتباط بودم و انصافاً شورای بسیار خوبی بود.

در شورای پروانه ساخت تنها به پاسخ نه و آری به فیلمساز کفایت نمی شود وی افزود: یکی از رویه های خوبی که در این شورا انجام می شد این بود که باب گفتگو و مفاهمه را با فیلم سازان بازکرده بودند، به این معنا که تنها به پاسخ نه و آری به فیلم ساز کفایت نمی کردند و سعی داشتند از راه گفتگو کمک کنند تا سطح فیلم نامه ارتقا پیدا کند.

داروغه زاده بیان کرد: ماحصل زحمات این شورا در چهار سال گذشته مثبت بوده است و ارتباط خوب مخاطبان با فیلم های خوب از این عملکرد مثبت بوده و طبیعتاً همان روند با شدت بیشتری، در این شورای جدید ادامه پیدا می کند؛ یعنی یکی از برنامه هایی که این شورا قرار است داشته باشد این است که بدون حضور فیلم نامه نویس، کارگردان و تهیه کننده راجع به هیچ فیلم نامه ای گفتگو نشود و تمام درخواست ها با حضور تمام عوامل فیلم بررسی شود.

امیدوارم نوع اولویت های حاکمیت با دغدغه های سینماگران همسو شود معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی کشور بیان کرد: امیدواریم که ماحصل این امر، فیلم نامه های بیشتری شود.

من معتقدم که این مسیر باید ادامه پیدا کند و تا جایی برسد که نوع اولویت هایی که مدنظر ما یا حاکمیت است، با دغدغه هایی که سینماگران دارند همسو و هم جهت با منافع ملی و هویت فرهنگی شود.

همه دنیا سینمایی دارند که در خدمت منافع ملی و هویت فرهنگی شان است وی تکمیل کرد: آرزومند هستم به جایی برسیم که فیلم سازان ما سرداران حفظ هویت فرهنگی باشند.

ما می خواهیم که دغدغه ای برای اینکه فیلمنامه آن ها توسط شورایی خوانده شود و نظرات ممیزی داشته باشد، وجود نداشته باشد و در نهایت همگی به این گفتمان برسیم، مثل همه دنیا که سینمای واقعی دارند و آن سینما در خدمت منافع ملی و ضامن حفظ هویت فرهنگی شان است، فیلم هایی داشته باشیم که آن ها را در مسیر توسعه واقعی سینما قرار بدهیم.

طول عمر شورای پروانه ساخت نباید تا به حال ادامه پیدا می کرد داروغه زاده در ادامه در پاسخ به این سؤال که آیا این بار را می توان روی دوش شورای پروانه نمایش گذاشت، گفت: حفظ هویت فرهنگی در حال حاضر چالش همه کشورها است و فقط مخصوص ایران نیست؛ حتی کشورهای اروپایی نیز با کمک هنرمندانشان در مقابل فرهنگ آمریکایی می ایستند.

ما در سی وچند سال بعد از انقلاب، طول عمر شورای پروانه ساخت نباید تا الان ادامه پیدا می کرد و آن مسیر باید به شکلی شروع و ریل گذاری می شد که اکنون به آن نقطه آرمانی می رسیدیم.

هنرمندان ما افسران جنگ نرم هستند دبیر چهارمین جشنواره فیلم شهر تکمیل کرد: واقعیت این است که خیلی هم فرصت نداریم و تمام هنرمندان ما افسران جنگ نرم ما هستند که وظیفه اصلی آن ها پاسداشت فرهنگ و هنر است؛ این رابطه باید به شکل درستی صورت گیرد که بتوانند با فراغ بال مسیر اصلی رسالت خود را طی کنند.

وی افزود: اگر قرار باشد نوع رابطه مان با هنرمند به همین شکل ادامه پیدا کند و هنرمندان فکر کنند که گروهی هستند که وظیفه آن ها مواظبت کردن است و نباید از چارچوب قانونی و فرهنگی و هنری خارج شوند، باعث می شود در این سطح بمانیم.

داروغه زاده تأکید کرد: باید به مسائل استراتژیکی که واقعاً در سینما وجود دارد، پرداخته شود و ما هیچ وقت به آن سطح شکوفایی و تحول نرسیدیم که به آن ها بپردازیم.

سینماگران آمریکایی فکر نمی کنند کار سفارشی انجام می دهند مدیر اسبق پخش شبکه چهار سیما ابراز کرد: سینمای آمریکا کاملاً در جهت امنیت ملی آمریکا ساخته می شود؛ مانند فیلم آرگو که با موضوع تسخیر لانه جاسوسی بود و اسکار دریافت کرد.

سینماگرها فکر نکردند که کاری سفارشی برای آمریکا انجام می دهند و رسانه های آمریکا هم فیلم سازها را محکوم نکردند که شما کاری سفارشی انجام می دهید؛ این به این دلیل است که مجموعاً هنرمندها، سیاستمدارها، دولت و رسانه ها راجع به مسائل کلان و مهم کشورشان اجماع پیداکرده اند که ارتباط درستی همسوی با مسائل ملی شان باشد.

داروغه زاده تصریح کرد: یکی از راه ها بین اهالی سینما هم نشینی بیشتر است؛ با توجه به اینکه در ابتدای مسیر هستیم، این هم نشینی را بین خود سازمان سینمایی، مدیران سازمان سینمایی، شوراهای سازمان سینمایی و فیلم سازان و خانواده سینما برقرار کنیم.

همچنین وظیفه مان به عنوان سازمان سینمایی یا معاونت نظارت و ارزشیابی این است که بسترهایی را که گفته شد به ترتیب و به تدریج مهیا کنیم.

فیلم درخشانی نداریم که به صورت خودجوش در ستایش افرادی که باعث امنیتمان هستند ساخته شده باشد وی خاطرنشان کرد: اطلاعاتی که سینمایی ها باید نسبت به مسائل استراتژیک داشته باشند، ندارند و هیچ فیلم درخشانی نداشتیم که از طرف سینماگران خودجوش در ستایش افرادی که امنیت را برای ما ایجاد کرده اند، ساخته شده باشد.

دبیر بخش ملی جشنواره سی و ششم گفت: حس اعتماد ما به هنرمند قدم به قدم باید بیشتر شود و هنرمند هم حس علاقه اش به حاکمیت بیشتر شود تا بتوانیم با هم گفتگو کنیم؛ اگر ما از موضع بالا به هنرمند نگاه کنیم ارتباطی شکل نمی گیرد.

انتقاد سطحی به فیلم ها پیش از نمایش شان، عیوب اصلی فیلم را مخفی می کند داروغه زاده در پاسخ به این سؤال که آیا در شورای پروانه نمایش می خواهد گامی بردارد تا کمترین اعتراض ها صورت گیرد، اظهار کرد: در چند سال گذشته کمتر فیلمی داشتیم که در شورای پروانه نمایش با مشکلی روبرو شود و یا فیلمی باشد که پروانه نمایش بگیرد و واقعاً مشکلی داشته باشد.

با توجه به افزایش رسانه های مجازی، فیلم قبل از نمایش موردانتقاد سطحی قرار می گیرد که این اتفاق باعث ضایع کردن حق مردم به عنوان مخاطب فیلم و همچنین فیلم سازان آن اثر می شود.

وی تبیین کرد: ما می خواهیم فیلم به عنوان اثری هنری، اگر چارچوب ها را در حد خودش فارغ از سلیقه های ما رعایت کرده، به نمایش درآید و تازه با نمایش، کار فیلم شروع می شود و برخورد مخاطب و منتقد با اثر، می تواند به عنوان پیامی برای فیلم ساز باشد که باعث رشد سینما و فیلم ساز می شود.

وی ادامه داد: وقتی فیلم سازی را در دفاع قبل از نمایش قرار می دهیم، تنها موفقیتش در این است که هر طور شده فیلمش را اکران کند در این فضا و جو گمان کند بهترین فیلم را ساخته و در این صورت عیوب فیلم نمایش داده نمی شود.

فیلمهای بسیار ضعیف به خاطر انتقادات کاذب، مورد استقبال مخاطب قرار گرفتند ابراهیم داروغه زاده اظهار کرد: فیلم های بسیار ضعیفی داشتیم که اسیر انتقادهای کاذب شده اند و پس از نمایش به خاطر همین نقدها مورد استقبال مخاطب قرارگرفته اند و منتقدان در برابر حمله های ناجوانمردانه، نقدی برای آن ننوشته اند.

دولت باید از مجوزهای شورای پروانه نمایش تمام قد حمایت کند مدیر اسبق گروه اجتماعی شبکه یک در پاسخ به این سؤال که برای کاهش این نوع کشمکش ها که به اخلاق فرهنگی سینما و رسانه صدمه می زند چه باید کرد، گفت: مهم ترین کاری که می توان انجام داد این است که دولت از مجوزهایی که شورای پروانه نمایش صادر می کند تمام قد حمایت کند.

این افراد مورد وثوق نظام حاکمیت است و در عرصه فرهنگ و هنر صاحب نظر بوده و موردقبول اهالی سینما هستند؛ درنتیجه همه باید از این حکم تبعیت کنند حتی اگر به مذاق و سلیقه شان خوش نیاید.

منتقدان دلسوز به شورای نمایش اعتماد کنند دبیر سی و ششمین جشنواره فیلم فجر اظهار کرد: اگر با حوزه فرهنگ و هنر با سعه صدر بیشتری برخورد کنیم، امکان رشد و شکوفایی بیشتری برای آن فراهم می کنیم.

آن هایی که منتقد دلسوزی هستند واقعاً فکر می کنند که این فیلم ها به بنیان خانواده آسیب می زند، بهتر است به شورای نمایش 9 نفری که از این طیف افراد شکل می گیرند، اعتماد کنند.

سینماگرها این انتقاد را به شورای عالی نمایش دارند که بسیار سخت گیر است.

داروغه زاده در پاسخ به این سؤال که آیا جشنواره به شکلی نرسیده که از لحاظ شکل اجرا، تنوع جوایز و نوع هدف گیری نوسازی در آن اتفاق بیافتد، توضیح داد: از اهداف مشخص جشنواره فیلم فجر می توان به نمایش و داوری گذاشتن وضعیت و کارنامه یک سال سینمای ایران اشاره کرد، همچنین سیاست گذاران، مدیران فرهنگی و اهالی سینما تولیدات و رویکرد سینمای ایران را مشاهده می کنند و مهم تر از همه اینکه در انتخاب هیئت انتخاب و هیئت داوری بتوانند این اتفاق مهم را صورت دهند تا سیاست گذاری های مدنظرشان را برای سال آینده نشان دهند.

وی در تکمیل حرف هایش گفت: ممکن است در بعضی از سال ها میزان تأثیرگذاری و یا سیاست گذاری جشنواره در تولیدات سال آینده سینمای ایران کم و بعضاً زیاد باشد به شرطی که رسالت و وظیفه خود را انجام داده باشد.

از اتفاقاتی که در سال های اخیر افتاده این است که از جشنواره فیلم فجر این توقع شده که مثل جشنواره های فنی و هنری که در کل دنیا باشد.

جشنواره فجر دولتی است و اولویت های دولت باید در داوری ها به منصه ظهور برسد داروغه زاده تکمیل کرد: هویت جشنواره باید بازسازی شود از این منظر که جشنواره فیلم فجر را دولت برگزار می کند و قرار است اولویت هایی که به لحاظ سیاسی، فرهنگی و اجتماعی مدنظر دولت است در داوری ها به منصه ظهور برسد همچنین جشنواره نباید در انتخاب ها و داوری ها خودش را مقید کند که حتماً باید عیناً به خاطر مسائل فنی جایزه می دهند.

معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی کشور در ادامه افزود: جشنواره فیلم فجر، جشنواره ای است که باید با سیاست گذاری هایی سال آینده سینمای ایران همسو باشد.

جشنواره به غیر از رسالت هنری و فنی که در اعطای جوایز دارد، بحث محتوایی باید برایش مهم باشد و اینکه آن فیلم ساز آن مسیر را ادامه دهد یا خیر از جمله مسائل بعدی است که از عهده خود جشنواره فجر خارج است و هم این است که در جشنواره فجر به موضوعات استراتژیک بها داده شود.

امسال بخش مسابقه 22 فیلم دارد و 2 فیلم مستند نیز وارد بخش سودای سیمرغ می شوند دبیر بخش ملی جشنواره سی و ششم در رابطه با افزایش تعداد سیمرغ ها گفت: در سال های گذشته بخش هایی مانند فیلم های اول، هنر و تجربه و مستند داشتیم که سیمرغ هم می گرفتند، امسال فقط 22 فیلم وارد بخش مسابقه می شوند و 2 فیلم مستند نیز وارد بخش سودای سیمرغ می شوند که ممکن است جزوی از آن 22 فیلم باشند و یا جدای از آن باشند.

آثار مستند به دلیل نمایش در جشنواره سینما حقیقت در فجر مورد استقبال قرار نمی گیرند داروغه زاده ادامه داد: درباره داوری خیلی در شورای سیاست گذاری با مدیران مرکز سینمای مستند و تجربی و برخی مستندسازها صحبت شد، در دوره قبل یک بخش مستند داشتیم، 11 نمایش داشتیم در محل برگزاری جشنواره و توسط داوران مستند داوری شده و سیمرغ مستند می گرفتند همچنین اغلب این آثار در جشنواره سینما حقیقت دو ماه قبل از جشنواره فجر به نمایش درآمده بودند که متأسفانه در جشنواره فجر از آن ها استقبال نشد.

دبیر جشنواره فیلم سلامت ابراز کرد: یکی از سیاست های سازمان سینمایی این است که بتواند برای سینمای مستند و اکران آن جای پایی باز کند و جشنواره رویه ای ایجاد کند برای فیلم هایی که برای این مدیوم ساخته می شوند و امکان نمایش عمومی در سینماها پیدا کنند.

داروغه زاده اذعان کرد: این تصمیم که دو فیلم مستند نیز وارد بخش سودای سیمرغ شوند، در میان جمعی از کارشناسان گرفته شده و حتماً این تصمیم را عملی می کنیم.

ممکن است خروجی خوبی نداشته باشد اما ما فرم فراخوان را هم اعلام کردیم.

داروغه زاده درباره کارناوال جشنواره گفت: گروهی از مخاطبان و کارشناسان جشنواره بر این نظر هستند که جشنواره استانداردها را رعایت کند و حرفه ای تر عمل کند.

این یعنی اینکه ما نمایش را در همه شهرها نداشته باشیم و فیلم ها در شهرستان ها لو نروند و برخی برخلاف این قضیه هستند.

سعی دارم شورای سیاست گذاری را مجاب کنم جشنواره فجر، افتتاحیه نداشته باشد دبیر جشنواره سی و ششم فیلم فجر در رابطه با افتتاحیه گفت: سعی بر این دارم که شورای سیاست گذاری را مجاب کنم افتتاحیه نداشته باشیم چراکه در هیچ کجای دنیا جشنواره ها مراسم افتتاحیه ندارند و مراسم ما هم غیرضروری است که علاوه بر هزینه بالا، آورده ای هم ندارد.

امسال جشنواره فیلم فجر در برج میلاد برگزار نمی شود وی در ادامه درباره بودجه برگزاری جشنواره فیلم فجر اظهار کرد: اکثر هزینه های جشنواره، هزینه هایی عملکردی است؛ به طورمثال اگر هم زمان در 30 استان کشور جشنواره برگزار شود طبیعتاً هزینه بر است و میزبان چهار هزار نفر در برج میلاد بودن نیز هزینه ای در پی دارد که اعلام می کنم امسال برج میلاد را نداریم.

داروغه زاده ادامه داد: برآوردی از جشنواره امسال ندارم و حداکثر سعی ام را در هر جشنواره ای که داشتم این بوده که توانستم جشنواره آبرومند، خوب و در شان برگزار شود و باید هزینه ها مدیریت شود که بخشی از آن برمی گردد به این که شکل اجرایی جشنواره به چه صورت تعریف می شود.

باید در هزینه ها نظم داشته باشیم تا در پایان جشنواره پاسخگو باشیم وی در پایان خاطرنشان کرد: حذف افتتاحیه جشنواره بار مالی را کاهش می دهد و خودمان نیز در هزینه ها باید نظم بیشتری داشته باشیم تا بتوانیم در پایان جشنواره پاسخگو باشیم.

چشم شب روشن به تهیه کنندگی امیر قمیشی و با اجرای محمد صالح علا، شنبه تا چهارشنبه هر شب ساعت 23 از شبکه چهار سیما روی آنتن می رود.


کلید واژه ها: فیلم - سینما - شورا - شورای - پروانه ساخت - جشنواره فیلم فجر - فرهنگی - پروانه - نامه - جشنواره فیلم - جشنواره - سینماگران - سازمان سینمایی کشور - هایی - زاده - چهارشنبه - هویت - گفتگو - کارشناس - سازمان سینمایی - مجری - جدید - کارگردان - طول عمر - برنامه - حمایت - توسعه - ممیزی - نظارت - معاون

آخرین اخبار سرویس:
اتمام تحقیقات فیلمنامه «شهید حججی»

لاتاری کلید خورد

پخش رادیو شب با تیم رادیو هفت + فیلم

توجهی به صادرات محصولات فرهنگی نشده است

حاشیه ای که اجرای تیتراژ تلویزیونی توسط خواننده زنِ ترکیه ای درست کرد

فیلم/ شورجه: سینما از عدم وجود قانون رنج می برد/ الماسی: مدیریت فرهنگی نقشه راهبردی ندارد

تأثیر اشعار استاد گوران بر شعر معاصر کوردی

خبر عجیب درباره عروس جدید ملکه بریتانیا

انتشار اولین فلش کارت لغات تخصصی نفت و گاز در ایران

آخرین اخبار از تولیدات سینمای ایران در آبان 96

خانه ای برای 326 هزار کارگر اصفهانی + فیلم

جشن قصه و کتاب در خورموج بوشهر برگزار شد

غلامرضا علی بابایی درگذشت

قاتل اهلی به سینماهای کشور می رود

اسبهای چوبینی که رام دستان یک هنرمند می شوند

پنج عضو شورای انتخاب بخش تئاتر صحنه ای معرفی شدند

30 آذرماه آخرین مهلت ارسال اثر به جشنواره مطبوعات فارس

«پری دریایی» خلیج فارس کاندید 2 جایزه از جشنواره فیلم مدیترانه ای کن شد

«منو نمی بره» زهرا صبری روی صحنه مرکز تئاتر کانون

نیکی کریمی برنده جایزه جشنواره سینه ایران در کانادا شد

برنامه های معاون فرهنگی جدید وزارت فرهنگ و ارشاد

هشدار اسقف اعظم روسیه از نزدیک شدن نشانه های آخر دنیا

پریناز ایزدیار : سگ ها نجس نیستند! +عکس

آغاز برنامه «فار30نما» با موضوع بررسی جایگاه فیلم های متعهد

اسامی فیلم های «جایزه شهید آوینی» جشنواره سینماحقیقت

زندگی معمار ماجراجو فیلم می شود

از سری جدید «دورهمی» چه خبر؟

کمک 45 هزاردلاری «یانگوم» به زلزله زدگان کرمانشاه!

کدام آثار این روزها فرم جشنواره فیلم فجر را پُر کرده اند؟

پوریا پورسرخ در پاسیو!

«نیکی کریمی» از منتقدان کانادایی جایزه گرفت

شهرام ناظری آهنگ «برگریزان» را به مردم زلزله زده کرمانشاه تقدیم کرد

اکران فیلم خانه دختر در خراسان شمالی به نفع زلزله زدگان کرمانشاه

افتتاح پنجمین جشنواره منطقه ای تئاتر معلولان

رشد آثار ارسال شده به جشنواره «مدرسه عشق» دور از تصور بود

از تحقیقات فیلمنامه "شهید حججی" و خداحافظی با طیب خان تا سلام قاتل اهلی به سینمای ایران+عکس

کمک 45 هزار دلاری «یانگوم» به زلزله زدگان کرمانشاه!

عکس نوشین حسین خانی بازیگر فیلم سام و نرگس در کنار همسرش /عجیب ترین هتل دنیا +تصویر ( برگزیده )

اختتامیه چهارمین جشنواره بانوامین برپا می شود

بر پایی نمایشگاه هنرمندان بسیجی نکا

تأثیر اشعار استاد گوران بر شعر معاصر کوردی+گزارش

از جشنواره سینما حقیقت چه خبر؟

بارون ساز به همراه عصب کشی رونمایی می شود

کارگردان «روتوش» جایزه اش را به زلزله زدگان تقدیم کرد

تیپ و لباس عجیب ملیکا شریفی نیا در میلان/عکس

پورسرخ و انصاری وارد پاسیو شدند

کارگاه بین اللملی فرهنگ ناملموس آب – فردا

پوریا پورسرخ وارد «پاسیو» شد

زاگرس دوباره نفس می کشد + فیلم و عکس

کوچکترین خانه دنیا (عکس)

دکتر عروسک ها در پاریس! (+عکس)

دعوتِ جشنواره بین المللی سیمرغ از دانشجویان هنرمندِ جهان

تولید سری جدید «دورهمی»

روزیاتو: داستان زندگی چارلز مانسون جنایتکار در پروژه جدید کوئنتین تارانتینو

رقابت فوتبالیست ها و هنرمندان ایرانی در ایتالیا

رویکردهای معاونت فرهنگی در دوره جدید

گزارشی از برنامه زنده فار30 نما شورجه:سینما از عدم وجود قانون رنج می برد/ نام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در این دولت تغییر دهید / الماسی:مدیریت فرهنگی نقشه راهبردی ندارد.

ثبت نام جشنواره فیلم فجر در بخش سودای سیمرغ فردا تمام می شود

موفقیت شمس لنگرودی در جشنواره ادبی آسیا

تعریف و تمجید پنه لوپه کروز از اصغر فرهادی /او یک نابغه است! +عکس

موفقیت شمس لنگرودی در جشنواره ادبی آسیا

کمک 50 هزار دلاری یانگوم به زلزله زدگان کرمانشاه

رونمایی از کتاب پاییز پرستوی سفید در فسا

پنه لوپه کروز: اصغر فرهادی یک نابغه است

محمدرضا زائری: با دیدن حسین علیزاده در «بزم رزم» فهمیدم چقدر به او نزدیک هستم

اکران قاتل اهلی از چهارشنبه آغاز می شود +عکس

برپایی گالری عکس «یادگار ماندگار» در البرز

« پوستر فیلم«کله سرخ» در رقابت بین المللی گرافیک دیزاین تایوان »

فردا آخرین مهلت ثبت نام فیلم های سینمایی داستانی و مستند جشنواره فیلم فجر

پوریا پورسرخ وارد «پاسیو» شدند

برگزاری نکوداشت سیروس پرهام در کتابخانه ملی فارس

در سینما و تئاتر چه خبر است؟/

بازدید پارسا پیروزفر از پردیس تئاتر تهران

از تحقیقات فیلمنامه "شهید حججی"، خداحافظی با طیب خان تا سلام قاتل اهلی به سینمای ایران+عکس

پخش سری دوم لیسانسه ها از 4 آذر | مرور قسمت اول از امشب

بازیگر اسپانیایی از تجربه ی همکاری با اصغر فرهادی گفت

آغاز پیش فروش بلیت های «آبی مایل به صورتی»

خونگاه فرم حضور در جشنواره فیلم فجر را پر کرد

کتابینو؛ کمپینی به وسعت کتاب

پوستر «آبی مایل به صورتی» رونمایی شد

نمایشنامه خوانی آرش بیضایی به نفع زلزله زدگان

جشنواره ای با حضور صدها هزار تماشاچی

از جشنواره سینما حقیقت چه خبر؟

/ در سینما و تئاتر چه خبر است؟/

سینمای ایران | آغاز اکران پنج فیلم جدید از اول آذر

گزارش بنیاد فارابی از وضعیت سینمای ایران | 162 فیلم در دست تولید

چه کسانی همسر باردار رومن پولانسکی را به قتل رسانیدند ؟

«پنه لوپه کروز» از تجربه ی همکاری با اصغر فرهادی گفت

هنر تماشایی یک ماهیگیر

هادی کاظمی نیز جلوی دوربین فیلم مصادره رفت

«پینو کیو،عامو سردار و ریسلی» می آیند

حضور فیلم گلدانی که پاییز می شود در جشنواره ترنتوی ایتالیا

ماراتن موراکامی

سومین فراخوان پژوهشی 19 مهر؛ ویژه فعالان کانون های فرهنگی و هنری مساجد

آغاز ماه ربیع الاول و خوشحالی مردم چهارمحال و بختیاری +فیلم

جدیدترین خبر از تولیدات سینما از «اتاق تاریک» تا «روسری»

مجموعه صوتی همدری با کرمانشاه

آثار موسیقایی استاد احمد پژمان در فرهنگسرای ارسباران بررسی می شود

بدرقه محمد پورستار در جوار مزار داود رشیدی به سوی آرامگاه ابدی

آنّای بزرگ، نجیب و فقیر

لایه های معناشناسانه زلزله

«پنه لوپه کروز» و تجربه همکاری با فرهادی

تازه ترین خواسته مسعود کیمیایی اکران می شود

فردا آخرین مهلت ثبت نام در جشنواره ملی فیلم فجر

همه آنچه در «جشنواره حقیقت» رخ می دهد

اعلام آمار رسمی تولیدات سینما

490 اثر به جشنواره ملی فیلم کوتاه امید در یزد ارسال شد

اظهارات آتیلا پسیانی درباره عامل موثر بیکاری سینماگران

آغاز اکران "پینوکیو، عامو سردار و رییسعلی" از ابتدای آذر+ تیزر فیلم

162 فیلم در مراحل مختلف تولید قرار دارند

اکران تازه ترین ساخته مسعود کیمیایی از چهارشنبه

پورسرخ و انصاری وارد «پاسیو» شدند

10 فیلم پرفروش سال 96 تا امروز کدامند؟

قاتل اهلی مسعود کیمیایی از چهارشنبه در سینماها/ آغاز اکران 5 فیلم جدید

عبدالرضا اکبری با شال و انگشتر به سنگلج می آید

در جشنواره سینما حقیقت چه خبر خواهد بود؟

به کارگردانی علی رستگار زندگی معمار ماجراجو فیلم می شود

اعلام آمار رسمی تولیدات سینما

«پنه لوپه کروز» از تجربه ی همکاری با اصغر فرهادی می گوید

اعلام آمار رسمی تولیدات سینما

«نیکی کریمی» از منتقدان کانادایی جایزه گرفت

رویکردهای معاونت فرهنگی وزارت ارشاد در دوره جدید تشریح شد

حضور قرآن آموزان مؤسسه «سرای ذکر» در نمایشگاه کتاب

«پینو کیو،عمو سردار و رییسعلی» می آیند

تبریک جشنواره جهانی فیلم فجر به مناسبت موفقیت های اخیر سینمای ایران

«جمجمه ات را قرض بده برادر» به عملیات والفجر 8 نزدیک است

در جشنواره سینما حقیقت چه خبر خواهد بود؟

«پنه لوپه کروز» از تجربه ی همکاری با اصغر فرهادی گفت

سنگینی سایه نامادری بر زبان مازندرانی

روایت قصه های مسعودیه در ششمین نشست عصر تهران

اجرای نمایش «تهمینه» در باغ موزه قصر

فیلمبردار با تجربه سینمای ایران در سوگ فرزندش

"اتاق تاریک" به جشنواره فجر راه پیدا می کند

پنه لوپه کروز، اصغر فرهادی را نابغه خواند

حواشی بازی وست برومویچ-چلسی + فیلم

دیدار داماد و عروس که دیوار ترامپ آنها را جدا کرد

درختان کهنسال سقز در لیست آثار ملی ثبت می شوند

منظر رندانه به جنگ را مدنظر داشتم

رویکردهای معاونت امور فرهنگی در دوره جدید از زبان محسن جوادی

«آذر» در جشنواره سینه ایران جایزه بهترین بازیگر زن را گرفت/ اکران از 8 آذر

اکران تازه ترین ساخته مسعود کیمیایی از چهارشنبه

شهرام ناظری«برگریزان» را به زلزله زدگان تقدیم کرد+صوت و فیلم

آرنولد شوارتزینگر و نامزد جدیدش (عکس)

تولید سری جدید «دورهمی»

بدرقه بازیگر سریال «مریم مقدس» به سوی خانه ابدی

نیشخط کارتون/ بدون شرح!

عادت های خاص نویسندگان مشهور

اعلام اسامی فیلم های منتخب جایزه شهید آوین در جشنواره سینما حقیقت

سنگینی سایه نامادری بر زبان مازندرانی

جایزه جشنواره فیلم انار برای یه وا

اختتامیه جام باشگاه های کتاب خوانی در شهر فومن برگزار می شود

لاریجانی: شاید اگر سازمان سنجش منحل شود مشکل کنکور از بین برود (فیلم)

سلبریتی ها و زلزله؛ از تختی تا نوید محمدزاده (فیلم)

دیدار زانیار خسروی با طرفدارانش به 15 آذرماه موکول شد/طنین قطعه می دونستم میری در سالن میلاد+ عکس

بازگشت پرویز پرستویی به سینماها با «قاتل اهلی»

سینمای ایران به کدام سو می رود

حضور عروسک های نمایش در سرپل ذهاب

کدام سریال ها در پاییز و زمستان 96 پخش می شوند؟

مادران و شهدا سوژه تابلوهای یک نقاش پیشکسوت

تجدید چاپ مجموعه قصه های شیرین ایرانی

معرفی داوران نهایی جشنواره تئاتر بسیج استان مازندران

آغاز هفته فیلم اروپایی در تبریز

چند فیلم سینمایی در دست تولید است؟

هنرمندان موسیقی برای کمک به زلزله زدگان گردهم می آیند

تولید ویژه برنامه تئاتر بسیج هنرمندان مازندران در شبکه تبرستان

2 تا 7 آذرماه؛ زمان برپایی شانزدهمین نمایشگاه کتاب فارس/ اعلام فراخوان همایش های «ریحانهالنبی»

گزارش بنیاد سینمایی فارابی از فیلم های در حال تولید

همراهی 39 کتابفروشی با نمایشگاه کتاب شیراز + لیست کتابفروشی ها

اعلام اسامی راه یافتگان به مرحله نهایی جشنواره موسیقی ایرج بسطامی

اسامی فیلم های جایزه شهید آوینی جشنواره سینماحقیقت اعلام شد

پوریا پورسرخ به «پاسیو» پیوست

پایان نمایشگاه کتاب کودک شانگ های

آغاز اکران فیلم پینوکیو، عامو سردار و رییسعلی از ابتدای آذر/ رونمایی از تازه ترین تیزر

بازسازی 12 روستای کرمانشاه توسط سپاه حضرت ولی عصر خوزستان+فیلم

نیکی کریمی برنده جایزه جشنواره سینه ایران در کانادا شد

فردا ثبت نام فیلم های داستانی و مستند جشنواره فجر فردا به پایان می رسد

پنه لوپه کروز از نبوغ اصغر فرهادی می گوید

پس از استقبال بی نظیر مخاطبان؛ کنسرت گروه آلمانی شیلر در تهران تمدید شد

بیوگرافی محمدرضا فروتن + تصاویر

تشییع پیکر پیشکسوت سینما روی شانه های محزون اهل هنر

مرکز فرهنگی میثاق با 9 مستند متقاضی حضور در جشنواره عمار می شود

بانوان آذربایجان غربی پیشرو در تولید کارو تلاش+فیلم

نظر پنه لوپه کروز درباره اصغر فرهادی

معرفی اعضای شورای انتخاب بخش تئاتر صحنه ای جشنواره تئاتر شهر

کوروش تهامی تصنیف های بنان و شیدا را خواند+فیلم

فیلم عروسی زوج زلزله زده

هادی کاظمی در نقش متفاوت

نویسنده و مترجم سرشناس آثار تاریخی و سیاسی از دنیا رفت

نامزدی بازیگر/عکس

همه چی عادیه! فرم جشنواره فیلم فجر را پر کرد

حضور عروسک های نمایش «افسانه دیگ و کدو» در سرپل ذهاب

نمایش «شال و انگشتر» در تماشاخانه سنگلج

فردا آخرین مهلت ثبت نام فیلم های سینمایی داستانی و مستند جشنواره فیلم فجر

برگه خریدهای آثار موزه را به خبرنگاران نشان می دهیم

تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره رسانه ای ابوذر در البرز

روایتی تصویری از زندگی مرحوم فاطمیان

آغاز هفته فیلم اروپا در تبریز

جشنواره رسانه ای بسیج برگزار می شود

گزارش تولید سینمای ایران تا پایان آبان 96 162 فیلم در مراحل مختلف تولید

فیلم های آخرین ماه پاییز مشخص شد/اکران «قاتل اهلی» و سه فیلم دیگر

حذف افتتاحیه جشنواره بار مالی را کاهش می دهد/دولت باید از مجوزهایش تمام قد حمایت کند

حذف افتتاحیه جشنواره بار مالی را کاهش می دهد/دولت باید از مجوزهایش تمام قد حمایت کند