مطالب مرتبط:
حذف افتتاحیه جشنواره بار مالی را کاهش می دهد
حذف افتتاحیه جشنواره فیلم فجر بار مالی را کاهش می دهد
وثیقه مالی برای دانشجویان مشمول متقاضی سفر به کربلا در اربعین حذف شد
حذف وثیقه مالی برای دانشجویان مشمول متقاضی سفر به کربلا در اربعین
حذف وثیقه مالی برای دانشجویان در سفر به کربلا
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 27 مهر 1396 ساعت 10:452017-10-19فرهنگي

حذف افتتاحیه جشنواره بار مالی را کاهش می دهد/دولت باید از مجوزهایش تمام قد حمایت کند


اکبر نبوی؛ مجری کارشناس سینمایی «چشم شب روشن»؛ چهارشنبه شب میزبان ابراهیم داروغه زاده دبیر سی و ششمین جشنواره فیلم فجر بود.

- --> کد خبر: 548563 1396/07/27 10:43:35 اکبر نبوی؛ مجری کارشناس سینمایی چشم شب روشن ؛ چهارشنبه شب میزبان ابراهیم داروغه زاده دبیر سی و ششمین جشنواره فیلم فجر بود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایلنا، داروغه زاده در پاسخ به این سؤال که آیا برای بررسی درخواست های پروانه ساخت، در شورای پروانه ساخت قرار است شاهد رویکرد و اتفاق جدیدی باشیم، گفت: من با شورایی که طی چهار سال گذشته مسئولیت این حوزه را برعهده داشتند، 2 الی 3 ماه در ارتباط بودم و انصافاً شورای بسیار خوبی بود.

در شورای پروانه ساخت تنها به پاسخ نه و آری به فیلمساز کفایت نمی شود وی افزود: یکی از رویه های خوبی که در این شورا انجام می شد این بود که باب گفتگو و مفاهمه را با فیلم سازان بازکرده بودند، به این معنا که تنها به پاسخ نه و آری به فیلم ساز کفایت نمی کردند و سعی داشتند از راه گفتگو کمک کنند تا سطح فیلم نامه ارتقا پیدا کند.

داروغه زاده بیان کرد: ماحصل زحمات این شورا در چهار سال گذشته مثبت بوده است و ارتباط خوب مخاطبان با فیلم های خوب از این عملکرد مثبت بوده و طبیعتاً همان روند با شدت بیشتری، در این شورای جدید ادامه پیدا می کند؛ یعنی یکی از برنامه هایی که این شورا قرار است داشته باشد این است که بدون حضور فیلم نامه نویس، کارگردان و تهیه کننده راجع به هیچ فیلم نامه ای گفتگو نشود و تمام درخواست ها با حضور تمام عوامل فیلم بررسی شود.

امیدوارم نوع اولویت های حاکمیت با دغدغه های سینماگران همسو شود معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی کشور بیان کرد: امیدواریم که ماحصل این امر، فیلم نامه های بیشتری شود.

من معتقدم که این مسیر باید ادامه پیدا کند و تا جایی برسد که نوع اولویت هایی که مدنظر ما یا حاکمیت است، با دغدغه هایی که سینماگران دارند همسو و هم جهت با منافع ملی و هویت فرهنگی شود.

همه دنیا سینمایی دارند که در خدمت منافع ملی و هویت فرهنگی شان است وی تکمیل کرد: آرزومند هستم به جایی برسیم که فیلم سازان ما سرداران حفظ هویت فرهنگی باشند.

ما می خواهیم که دغدغه ای برای اینکه فیلمنامه آن ها توسط شورایی خوانده شود و نظرات ممیزی داشته باشد، وجود نداشته باشد و در نهایت همگی به این گفتمان برسیم، مثل همه دنیا که سینمای واقعی دارند و آن سینما در خدمت منافع ملی و ضامن حفظ هویت فرهنگی شان است، فیلم هایی داشته باشیم که آن ها را در مسیر توسعه واقعی سینما قرار بدهیم.

طول عمر شورای پروانه ساخت نباید تا به حال ادامه پیدا می کرد داروغه زاده در ادامه در پاسخ به این سؤال که آیا این بار را می توان روی دوش شورای پروانه نمایش گذاشت، گفت: حفظ هویت فرهنگی در حال حاضر چالش همه کشورها است و فقط مخصوص ایران نیست؛ حتی کشورهای اروپایی نیز با کمک هنرمندانشان در مقابل فرهنگ آمریکایی می ایستند.

ما در سی وچند سال بعد از انقلاب، طول عمر شورای پروانه ساخت نباید تا الان ادامه پیدا می کرد و آن مسیر باید به شکلی شروع و ریل گذاری می شد که اکنون به آن نقطه آرمانی می رسیدیم.

هنرمندان ما افسران جنگ نرم هستند دبیر چهارمین جشنواره فیلم شهر تکمیل کرد: واقعیت این است که خیلی هم فرصت نداریم و تمام هنرمندان ما افسران جنگ نرم ما هستند که وظیفه اصلی آن ها پاسداشت فرهنگ و هنر است؛ این رابطه باید به شکل درستی صورت گیرد که بتوانند با فراغ بال مسیر اصلی رسالت خود را طی کنند.

وی افزود: اگر قرار باشد نوع رابطه مان با هنرمند به همین شکل ادامه پیدا کند و هنرمندان فکر کنند که گروهی هستند که وظیفه آن ها مواظبت کردن است و نباید از چارچوب قانونی و فرهنگی و هنری خارج شوند، باعث می شود در این سطح بمانیم.

داروغه زاده تأکید کرد: باید به مسائل استراتژیکی که واقعاً در سینما وجود دارد، پرداخته شود و ما هیچ وقت به آن سطح شکوفایی و تحول نرسیدیم که به آن ها بپردازیم.

سینماگران آمریکایی فکر نمی کنند کار سفارشی انجام می دهند مدیر اسبق پخش شبکه چهار سیما ابراز کرد: سینمای آمریکا کاملاً در جهت امنیت ملی آمریکا ساخته می شود؛ مانند فیلم آرگو که با موضوع تسخیر لانه جاسوسی بود و اسکار دریافت کرد.

سینماگرها فکر نکردند که کاری سفارشی برای آمریکا انجام می دهند و رسانه های آمریکا هم فیلم سازها را محکوم نکردند که شما کاری سفارشی انجام می دهید؛ این به این دلیل است که مجموعاً هنرمندها، سیاستمدارها، دولت و رسانه ها راجع به مسائل کلان و مهم کشورشان اجماع پیداکرده اند که ارتباط درستی همسوی با مسائل ملی شان باشد.

داروغه زاده تصریح کرد: یکی از راه ها بین اهالی سینما هم نشینی بیشتر است؛ با توجه به اینکه در ابتدای مسیر هستیم، این هم نشینی را بین خود سازمان سینمایی، مدیران سازمان سینمایی، شوراهای سازمان سینمایی و فیلم سازان و خانواده سینما برقرار کنیم.

همچنین وظیفه مان به عنوان سازمان سینمایی یا معاونت نظارت و ارزشیابی این است که بسترهایی را که گفته شد به ترتیب و به تدریج مهیا کنیم.

فیلم درخشانی نداریم که به صورت خودجوش در ستایش افرادی که باعث امنیتمان هستند ساخته شده باشد وی خاطرنشان کرد: اطلاعاتی که سینمایی ها باید نسبت به مسائل استراتژیک داشته باشند، ندارند و هیچ فیلم درخشانی نداشتیم که از طرف سینماگران خودجوش در ستایش افرادی که امنیت را برای ما ایجاد کرده اند، ساخته شده باشد.

دبیر بخش ملی جشنواره سی و ششم گفت: حس اعتماد ما به هنرمند قدم به قدم باید بیشتر شود و هنرمند هم حس علاقه اش به حاکمیت بیشتر شود تا بتوانیم با هم گفتگو کنیم؛ اگر ما از موضع بالا به هنرمند نگاه کنیم ارتباطی شکل نمی گیرد.

انتقاد سطحی به فیلم ها پیش از نمایش شان، عیوب اصلی فیلم را مخفی می کند داروغه زاده در پاسخ به این سؤال که آیا در شورای پروانه نمایش می خواهد گامی بردارد تا کمترین اعتراض ها صورت گیرد، اظهار کرد: در چند سال گذشته کمتر فیلمی داشتیم که در شورای پروانه نمایش با مشکلی روبرو شود و یا فیلمی باشد که پروانه نمایش بگیرد و واقعاً مشکلی داشته باشد.

با توجه به افزایش رسانه های مجازی، فیلم قبل از نمایش موردانتقاد سطحی قرار می گیرد که این اتفاق باعث ضایع کردن حق مردم به عنوان مخاطب فیلم و همچنین فیلم سازان آن اثر می شود.

وی تبیین کرد: ما می خواهیم فیلم به عنوان اثری هنری، اگر چارچوب ها را در حد خودش فارغ از سلیقه های ما رعایت کرده، به نمایش درآید و تازه با نمایش، کار فیلم شروع می شود و برخورد مخاطب و منتقد با اثر، می تواند به عنوان پیامی برای فیلم ساز باشد که باعث رشد سینما و فیلم ساز می شود.

وی ادامه داد: وقتی فیلم سازی را در دفاع قبل از نمایش قرار می دهیم، تنها موفقیتش در این است که هر طور شده فیلمش را اکران کند در این فضا و جو گمان کند بهترین فیلم را ساخته و در این صورت عیوب فیلم نمایش داده نمی شود.

فیلمهای بسیار ضعیف به خاطر انتقادات کاذب، مورد استقبال مخاطب قرار گرفتند ابراهیم داروغه زاده اظهار کرد: فیلم های بسیار ضعیفی داشتیم که اسیر انتقادهای کاذب شده اند و پس از نمایش به خاطر همین نقدها مورد استقبال مخاطب قرارگرفته اند و منتقدان در برابر حمله های ناجوانمردانه، نقدی برای آن ننوشته اند.

دولت باید از مجوزهای شورای پروانه نمایش تمام قد حمایت کند مدیر اسبق گروه اجتماعی شبکه یک در پاسخ به این سؤال که برای کاهش این نوع کشمکش ها که به اخلاق فرهنگی سینما و رسانه صدمه می زند چه باید کرد، گفت: مهم ترین کاری که می توان انجام داد این است که دولت از مجوزهایی که شورای پروانه نمایش صادر می کند تمام قد حمایت کند.

این افراد مورد وثوق نظام حاکمیت است و در عرصه فرهنگ و هنر صاحب نظر بوده و موردقبول اهالی سینما هستند؛ درنتیجه همه باید از این حکم تبعیت کنند حتی اگر به مذاق و سلیقه شان خوش نیاید.

منتقدان دلسوز به شورای نمایش اعتماد کنند دبیر سی و ششمین جشنواره فیلم فجر اظهار کرد: اگر با حوزه فرهنگ و هنر با سعه صدر بیشتری برخورد کنیم، امکان رشد و شکوفایی بیشتری برای آن فراهم می کنیم.

آن هایی که منتقد دلسوزی هستند واقعاً فکر می کنند که این فیلم ها به بنیان خانواده آسیب می زند، بهتر است به شورای نمایش 9 نفری که از این طیف افراد شکل می گیرند، اعتماد کنند.

سینماگرها این انتقاد را به شورای عالی نمایش دارند که بسیار سخت گیر است.

داروغه زاده در پاسخ به این سؤال که آیا جشنواره به شکلی نرسیده که از لحاظ شکل اجرا، تنوع جوایز و نوع هدف گیری نوسازی در آن اتفاق بیافتد، توضیح داد: از اهداف مشخص جشنواره فیلم فجر می توان به نمایش و داوری گذاشتن وضعیت و کارنامه یک سال سینمای ایران اشاره کرد، همچنین سیاست گذاران، مدیران فرهنگی و اهالی سینما تولیدات و رویکرد سینمای ایران را مشاهده می کنند و مهم تر از همه اینکه در انتخاب هیئت انتخاب و هیئت داوری بتوانند این اتفاق مهم را صورت دهند تا سیاست گذاری های مدنظرشان را برای سال آینده نشان دهند.

وی در تکمیل حرف هایش گفت: ممکن است در بعضی از سال ها میزان تأثیرگذاری و یا سیاست گذاری جشنواره در تولیدات سال آینده سینمای ایران کم و بعضاً زیاد باشد به شرطی که رسالت و وظیفه خود را انجام داده باشد.

از اتفاقاتی که در سال های اخیر افتاده این است که از جشنواره فیلم فجر این توقع شده که مثل جشنواره های فنی و هنری که در کل دنیا باشد.

جشنواره فجر دولتی است و اولویت های دولت باید در داوری ها به منصه ظهور برسد داروغه زاده تکمیل کرد: هویت جشنواره باید بازسازی شود از این منظر که جشنواره فیلم فجر را دولت برگزار می کند و قرار است اولویت هایی که به لحاظ سیاسی، فرهنگی و اجتماعی مدنظر دولت است در داوری ها به منصه ظهور برسد همچنین جشنواره نباید در انتخاب ها و داوری ها خودش را مقید کند که حتماً باید عیناً به خاطر مسائل فنی جایزه می دهند.

معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی کشور در ادامه افزود: جشنواره فیلم فجر، جشنواره ای است که باید با سیاست گذاری هایی سال آینده سینمای ایران همسو باشد.

جشنواره به غیر از رسالت هنری و فنی که در اعطای جوایز دارد، بحث محتوایی باید برایش مهم باشد و اینکه آن فیلم ساز آن مسیر را ادامه دهد یا خیر از جمله مسائل بعدی است که از عهده خود جشنواره فجر خارج است و هم این است که در جشنواره فجر به موضوعات استراتژیک بها داده شود.

امسال بخش مسابقه 22 فیلم دارد و 2 فیلم مستند نیز وارد بخش سودای سیمرغ می شوند دبیر بخش ملی جشنواره سی و ششم در رابطه با افزایش تعداد سیمرغ ها گفت: در سال های گذشته بخش هایی مانند فیلم های اول، هنر و تجربه و مستند داشتیم که سیمرغ هم می گرفتند، امسال فقط 22 فیلم وارد بخش مسابقه می شوند و 2 فیلم مستند نیز وارد بخش سودای سیمرغ می شوند که ممکن است جزوی از آن 22 فیلم باشند و یا جدای از آن باشند.

آثار مستند به دلیل نمایش در جشنواره سینما حقیقت در فجر مورد استقبال قرار نمی گیرند داروغه زاده ادامه داد: درباره داوری خیلی در شورای سیاست گذاری با مدیران مرکز سینمای مستند و تجربی و برخی مستندسازها صحبت شد، در دوره قبل یک بخش مستند داشتیم، 11 نمایش داشتیم در محل برگزاری جشنواره و توسط داوران مستند داوری شده و سیمرغ مستند می گرفتند همچنین اغلب این آثار در جشنواره سینما حقیقت دو ماه قبل از جشنواره فجر به نمایش درآمده بودند که متأسفانه در جشنواره فجر از آن ها استقبال نشد.

دبیر جشنواره فیلم سلامت ابراز کرد: یکی از سیاست های سازمان سینمایی این است که بتواند برای سینمای مستند و اکران آن جای پایی باز کند و جشنواره رویه ای ایجاد کند برای فیلم هایی که برای این مدیوم ساخته می شوند و امکان نمایش عمومی در سینماها پیدا کنند.

داروغه زاده اذعان کرد: این تصمیم که دو فیلم مستند نیز وارد بخش سودای سیمرغ شوند، در میان جمعی از کارشناسان گرفته شده و حتماً این تصمیم را عملی می کنیم.

ممکن است خروجی خوبی نداشته باشد اما ما فرم فراخوان را هم اعلام کردیم.

داروغه زاده درباره کارناوال جشنواره گفت: گروهی از مخاطبان و کارشناسان جشنواره بر این نظر هستند که جشنواره استانداردها را رعایت کند و حرفه ای تر عمل کند.

این یعنی اینکه ما نمایش را در همه شهرها نداشته باشیم و فیلم ها در شهرستان ها لو نروند و برخی برخلاف این قضیه هستند.

سعی دارم شورای سیاست گذاری را مجاب کنم جشنواره فجر، افتتاحیه نداشته باشد دبیر جشنواره سی و ششم فیلم فجر در رابطه با افتتاحیه گفت: سعی بر این دارم که شورای سیاست گذاری را مجاب کنم افتتاحیه نداشته باشیم چراکه در هیچ کجای دنیا جشنواره ها مراسم افتتاحیه ندارند و مراسم ما هم غیرضروری است که علاوه بر هزینه بالا، آورده ای هم ندارد.

امسال جشنواره فیلم فجر در برج میلاد برگزار نمی شود وی در ادامه درباره بودجه برگزاری جشنواره فیلم فجر اظهار کرد: اکثر هزینه های جشنواره، هزینه هایی عملکردی است؛ به طورمثال اگر هم زمان در 30 استان کشور جشنواره برگزار شود طبیعتاً هزینه بر است و میزبان چهار هزار نفر در برج میلاد بودن نیز هزینه ای در پی دارد که اعلام می کنم امسال برج میلاد را نداریم.

داروغه زاده ادامه داد: برآوردی از جشنواره امسال ندارم و حداکثر سعی ام را در هر جشنواره ای که داشتم این بوده که توانستم جشنواره آبرومند، خوب و در شان برگزار شود و باید هزینه ها مدیریت شود که بخشی از آن برمی گردد به این که شکل اجرایی جشنواره به چه صورت تعریف می شود.

باید در هزینه ها نظم داشته باشیم تا در پایان جشنواره پاسخگو باشیم وی در پایان خاطرنشان کرد: حذف افتتاحیه جشنواره بار مالی را کاهش می دهد و خودمان نیز در هزینه ها باید نظم بیشتری داشته باشیم تا بتوانیم در پایان جشنواره پاسخگو باشیم.

چشم شب روشن به تهیه کنندگی امیر قمیشی و با اجرای محمد صالح علا، شنبه تا چهارشنبه هر شب ساعت 23 از شبکه چهار سیما روی آنتن می رود.


کلید واژه ها: فیلم - سینما - شورا - شورای - پروانه ساخت - جشنواره فیلم فجر - فرهنگی - پروانه - نامه - جشنواره فیلم - جشنواره - سینماگران - سازمان سینمایی کشور - هایی - زاده - چهارشنبه - هویت - گفتگو - کارشناس - سازمان سینمایی - مجری - جدید - کارگردان - طول عمر - برنامه - حمایت - توسعه - ممیزی - نظارت - معاون

آخرین اخبار سرویس:
شماری از هنرمندان منطقه سیستان از سایت جهانی شهرسوخته دیدن کردند

مهناز افشار با تیپ متفاوت جلو دوربین گلشیفته رفت + عکس

جاذبه زیبای زمستانی آبشار یاسوج+فیلم

برگزاری سومین جشنواره فرهنگی، هنری فجر در رشت

تیپ متفاوت مهناز افشار در یک سریال/عکس

فیلم/ نسخه جدید شعر معروف «منم باید برم» با صدای سید رضا نریمانی و میلاد هارونی

انتقاد تند بازیگر زن از افشاگری های اخیر درباره آزار جنسی ! + عکس

بازیگر زن ایرانی فوتبالیست شد ! + عکس

گربه ملوس؛ مرگبارترین گربه جهان را بشناسید + فیلم

رونمایی از جدیدترین پوستر «به وقت شام» ساخته ابراهیم حاتمی کیا +عکس

توضیحات تهیه کننده «اکسیدان» درباره پشت صحنه این فیلم

مراسم های بزرگداشت جشنواره تئاتر فجر اعلام شد

راهپیمایی در روز انتخاب ترامپ/ بازیگران به صف مردم می پیوندند

تیپ متفاوت سحر دولتشاهی در یک فیلم ! + عکس

سلبریتی های زن و مرد ایرانی در شبکه های اجتماعی در هفته ای که گذشت ! + عکس ها

سؤالات بی پاسخ درباره نفتکش سانچی

پوستر «به وقت شام» رونمایی شد/ اعلام لیست عوامل فیلم حاتمی کیا

پیچیدگی محض در سادگی مطلق با «سوء تفاهم»

«حورا» در جشنواره برخط دوازده ماه رومانی

قیمت بلیت های جشنواره ملی فیلم فجر اعلام شد

برگزیدگان یازدهمین جشنواره فیلم های ورزشی معرفی شدند

درخواست 200 تشکل و کانون دانشجویی برای اکران عمومی فیلم «عصبانی نیستم!»

برچیده شدن چادر زلزله زدگان قصرشیرین با باد و باران + فیلم

کدام سریال در دهه فجر پخش می شود

«کمدی انسانی» 2 روزه 80 میلیونی شد/ «آینه بغل» به فروش 13 میلیارد رسید

حرکات دیوانه وار یک عابر برای عبور از اتوبان + فیلم

اعلام قیمت بلیت های جشنواره فیلم فجر

روایت بازیگر زن ایرانی از بایکوت و آزارش پس از یک شرایط خاص

حامد همایون و مادرش /عکس

تهیه کننده گیلانی بهترین برنامه ساز ورزشی ایران نتایج

سدها و آبگیرهای قاین میزبان پرندگان مهاجر + فیلم

مسعود کیمیایی ممنوع الملاقات است

فیلم/مهران مدیری: بعضی ها عادت کردند با قفل فرمان از ماشین پیاده شوند!

پست جدیدپیمان معادی بانیایشی ازعلی شریعتی+عکس

مردم بستر اصلی جریان فرهنگ است

پوستر فیلم «به وقت شام» رونمایی شد+ عکس

پوستر متفاوت تازه ترین ساخته ابراهیم حاتمی کیا

سینمای ایران و جهان در این هفته

دوچرخه سواری به مناسبت روز هوای پاک+فیلم

غنیمت بزرگ رزمندگان فاطمیون از تروریست ها در البوکمال+ فیلم

مهناز افشار با حجاب چادر +عکس

پوستر فیلم به وقت شام رونمایی شد (+عکس)

برگزاری جشنواره فرهنگی هنری فجر رشت از 30 دی

توهین فرزاد حسنی به مدیری صدای خانم بازیگر را درآورد!

واکنش تنابنده به تولید اولین خودروی ملی در کره شمالی +عکس

گران ترین بازیگرزن تلویزیون مشخص شد

رونمایی از پوستر تازه ترین ساخته ابراهیم حاتمی کیا

توهین فرزاد حسنی به مدیری صدای خانم بازیگررادرآورد!

جزییات اختتامیه جشنواره موسیقی فجر

مو سپیدانی از قلب تاریخ رنسانس

دو جوان برگزیده ی جشنواره، کنسرت آهنگساز پیشکسوت را یاری دادند

نوای «صبا» در رودکی طنین انداز شد

دو رکورددار بلیت فروشی بخش تلفیقی جشنواره روی صحنه رفتند

علیرضا طلیسچی: سیزده سال از آن روز گذشت...

بهبهان/ نمایش اشیاء کشف شده 6 هزار ساله از شوش، هفت تپه و چگاسفلی در دانشگاه خاتم النبیاء‎

سرقت نسخه کمیاب و 40 هزار پوندی رمان «هری پاتر»

کتاب «دانشگاه، ارتباطات و توسعه ملی در ایران» منتشر شد | معرفی کتاب به قلم حسین پاینده

غروب جمعه شد چه زود +فیلم

حمایت وزارت بهداشت از تولید آثار هنری در حوزه پزشکی و روانپزشکی

اعلام بزرگداشت های جشنواره تئاتر فجر

درخواست 200 دبیر تشکل و کانون دانشجویی برای اکران عمومی فیلم «عصبانی نیستم!»

گیشه سینمای ایران در دستان کمدی های سطحی/پرویز پرستویی با دو فیلم در انتهای جدول فروش+عکس

درخت چنار کهنسال روستای انار در مشگین شهر ثبت ملی می شود

درخت چنار کهنسال روستای انار در مشگین شهر به ثبت ملی می رسد

چگونه قرار داد اجاره را تنظیم کنیم تا ربا نشود + فیلم

ماجرای عاشق شدن احمد نجفی در برنامه دورهمی + فیلم

واکنش جالب یک چهره سینماازنصب یک بنرعجیب

توضیحات تهیه کننده «اکسیدان» درباره پشت صحنه این فیلم

برگزیدگان نهمین دوره جشنواره کتاب برتر کودک و نوجوان معرفی شدند

برپایی نمایشگاه عکس موبایلی هنرمند قزوینی در سرای سعدالسلطنه

برپایی نمایشگاه عکس موبایلی هنرمند قزوینی در سرای سعدالسلطنه

دلیل عدم پخش لیسانسه ها

احداث سینما و حمایت از هنرمندان در اولویت نخست حوزه هنری آران و بیدگل

اعلام بزرگداشت های جشنواره تئاتر فجر

رونمایی از یک اثر داستانی در آران و بیدگل

تجلیل از ایکنا در اختتامیه هفته قرآن و عترت فارس

لباس عجیب و متفاوت بازیگر زن مشهور +عکس

تجلیل از ایکنا در اختتامیه دومین هفته قرآن و عترت فارس

فیلم جدید عامر خان در چین پرفروش شد

حاشیه نگاری بر اولین روز جشنواره تئاتر فجر

سیف الله صمدیان | ناگفته هایی از 25 سال دوستی با کیارستمی

3 ساعت ازدحام نفسگیر در فعل چهارسو

تاکید بازیگر «لیسانسه ها» بر پخش به موقع سریال ها

پشت صحنه فیلم «اکسیدان» منتشر شد

افشار در گلشیفته بازی می کند

خواستن ،توانستن است ...+فیلم

میثاقی و فوتبال1،برنده تندیس جشنواره فیلمهای ورزشی

فیلم طنز/ نفتی که از یه عده فست فود خور به دست بیاد

امیرخان، سینمای چین را به تصرف خود درآورد

تمسخر اولین فیلم سینماهای عربستان توسط سعودی ها

سفر معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد به شهرستان های نی ریز و استهبان

برای یک عمر فعالیت موفق در حوزه نویسندگی ادبیات کودک فرهاد حسن زاده نامزد نهایی جایزه اندرسن شد

جدول آمار فروش فیلم های سینمایی در حال اکران اعلام شد

فردا؛ پیش فروش بلیت فیلم های جشنواره فجر

آغاز ساخت پلاسکو از دهه فجر

پوستر فیلم به وقت شام رونمایی شد+عکس

داستان اسباب بازی 4 نویسنده اش را پیدا کرد

ناگفته های آریا عظیمی نژاد از وضعیت موسیقی امروز

فردا؛ پیش فروش اینترنتی بلیت های فیلم های جشنواره فجر

جشنواره «آن سوی آینه» را متوقف نکرد

حذف افتتاحیه جشنواره بار مالی را کاهش می دهد/دولت باید از مجوزهایش تمام قد حمایت کند

حذف افتتاحیه جشنواره بار مالی را کاهش می دهد/دولت باید از مجوزهایش تمام قد حمایت کند