مطالب مرتبط:
قیمت گذاری غلط ورقه های فولادی ریشه رکود و خام فروشی است
قیمت گذاری نادرست ورقه های فولادی ریشه رکود و خام فروشی است
قیمت گذاری نادرست ورقه های فولادی ریشه رکود و خام فروشی است
خوشرو: امریکا نشانی غلط می دهد، ریشه تمام ناامنی ها امریکاست
خوشرو:آدرس غلط آمریکا از ریشه های ناآرامی/ آمریکا در برابر سیاست های مدبرانه ایران منزوی شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 27 مهر 1396 ساعت 00:022017-10-18اقتصادي

قیمت گذاری غلط ورقه های فولادی ریشه رکود و خام فروشی است


انحصار و عدم سیاست گذاری مناسب در قیمت گذاری ورقه های فولادی در داخل کشور منجر به رکود و تعطیلی صنایع پایین دستی این بخش شده و خام فروشی گسترده و ارزان قیمت محصولات کم فرآوری شده را درپی داشته است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازمقاومتی نیوز برنامه گفت و گوی ویژه خبری سه شنبه 25 مهر ماه با حضور آقایان علی محمد ابویی رییس سندیکای لوله و پروفیل و سید رضا شهرستانی عضو انجمن فولاد کشور با هدف بررسی چالش های قیمت گذاری ورقه های فولادی در بازار کشور برگزار شد.

در این برنامه همچنین آقایان محمود اکبری مدیر فروش شرکت فولاد مبارکه، امیر مهریزی مدیر کارخانه نورد لوله و اهواز و حامد سلطانی نژاد مدیرعامل بورس کالا ایران به صورت تلفنی به سئولات پاسخ دادند.

بخش فولاد بخشی مهم و استراتژیک برای صنعت کشور است در کشور بیش از 600 گروه کالایی هستند که با استفاده از ورقه های فولادی تولید می شوند و به طور کلی بخش فولاد و محصولات فولادی یکی از مهم ترین بخش های صنعت کشور است.

در حال حاضر در کشور یک جنگ قیمتی بین تولیدکنندگان ورقه فولادی و مصرف کنندگان ورقه های فولادی که همان تولیدکنندگان محصولات نهایی از فولاد هستند برقرار است.

از طرفی مصرف کنندگان ورقه های فولادی معتقدند تولیدکنندگان ورقه های فولادی قیمت را با استفاده از انحصار بالا برده اند و در مقابل به خامفروشی ارزان قیمت ورقه های فولادی روی آورده اند.

از طرف دیگر تولیدکنندگان معتقدند طبق عرف جهانی عمل می کنند و تقاضای کاهش قیمت مصرف کنندگان غیر منطقی است.

عدم تعادل در قیمت گذاری ورقه های فولادی در داخل منجر به رکود و خامفروشی شده است در این گفت و گو ابتدا علی محمد ابویی رییس سندیکای لوله و پروفیل گفت: در چهار سال گذشته در بازار ورقه های فولادی عدم تعادل قیمتی حاکم بوده و این مسئله موجب رکود تولید صنایع تکمیلی بخش فولاد و خامفروشی و صادرات محصولات کم فرآوری شده در این صنعت شده است.

وی افزود: از زمانی که ستاد فولاد در دولت یازدهم کنار گذاشته شد، در این مدت قیمت داخلی ورقه های فولادی به نحوی بوده که رقابت پذیری تولیدکنندگان محصولات با ارزش افزوده و نهایی این بخش را کاهش داده و صادرات آن ها را از بین برده است.

در سه سال گذشته قیمت ورقه های فولادی در داخل 40 درصد گرانتر از بازارهای جهانی بوده است این نماینده تولیدکنندگان محصولات فولادی گفت: از سال 93 تا به حال قیمت ورقه های فولادی در بازار داخلی به طور میانگین 40 درصد نسبت به قیمت های جهانی گران تر بوده است.

وی افزود: پیش از این تولیدکنندگان محصولات فولادی مشمول ارز مبادله ای بوده اند و با تعرفه واردات 4 درصد بخش عمده ورقه های فولادی مورد نیاز خود را تأمین می کردند.

اما از آن زمان تا به حال شرکت فولاد مبارکه که تولید کننده انحصاری ورقه های فولادی در کشور است موفق شده مسئولین را مجاب نماید تا داخلی تعرفه ها را به 20 درصد افزایش داده و واردات ورقه های فولادی را از دریافت ارز مبادله ای محروم نماید.

هدف از محدودیت واردات کمک به تولیدکنندگان داخلی است و نه خامفروشی ابویی گفت: هدف از وضع تعرفه واردات حمایت از تولید داخلی است ولی شرکت فولاد مبارکه ورقه های فولادی را با قیمتی به مراتب بالاتر از قیمت های جهانی در داخل به فروش رسانده و در عمل منجر به تعطیلی و رکود صنایع تکمیلی صنعت فولاد شده است.

وی افزود: تعرفه ای که باید برای حمایت از کالای داخلی مورد استفاده قرار می گرفت موجب غیر اقتصادی شدن تولیدات سنایع تکمیلی صنعت فولاد شده و به خامفروشی ورقه فولادی منجر شده است.

برای حمایت از تولید قیمت داخل باید بالاتر از قیمت جهانی باشد در ادامه شهرستانی عضو انجمن فولاد کشور عنوان داشت: به طور طبیعی در کشورهای تولیدکننده فولاد برای حمایت از تولید قیمت داخلی نسبت به نرم جهانی باید بالاتر باشد.

به طور مثال آمریکا در موردی به منظور حمایت از کالای داخلی برای واردات فولاد 250 درصد تعرفه مصوب کردند.

وی افزود: فولاد یک کالای استراتژیک است و باید دولت از تولید آن حمایت نماید.

برای بخش فولاد در سال 1404 تولید 55 میلیون تن و صادرات 20 میلیون تن در نظر گرفته شده است که بدون حمایت از تولید میسر نخواهد بود.

فولاد مبارکه هر سال 40 درصد به عرضه داخلی ورقه های فولاد افزوده است در ادامه اکبری مدیر فروش فولاد مبارکه در تماس تلفنی در پاسخ به چرایی گران بودن ورقه های فولادی در بازار داخلی گفت: ما از سال 1393 تا به حال همواره با نرخی بالاتر از 40 درصد به عرضه ورقه های فولادی در بازار داخلی افزوده ایم.

اگر قیمت ها بالا بود خریداران از ما نمی خریدند.

اکبری تاکید کرد: خودروسازان به دلیل خرید داخلی ورقه های فولادی توانسته اند صرفه جویی نمایند و این نشان می دهد که قیمت های داخلی گران نبوده است.

ابویی در پاسخ به آقای اکبری گفت: فولاد مبارکه عرضه کننده انحصاری ورقه های فولادی است و وضع تعرفه و حذف ارز مبادله ای خریداران را مجبور کرده ورقه های فولادی را با قیمت بالا از فولاد مبارکه خرید نمایند.

مشکل اساسی تولیدکنندگان و صنایع داخلی کمبود و گرانی مواد اولیه است در ادامه مهریزی مدیر کارخانه نورد لوله و اهواز درباره سازوکار فروش و تولید لوله گفت: مشکل اساسی ما در سه سال گذشته مشکل تأمین ورقه فولادی بوده است که موجب تعطیلی 140 روزه خط تولید ما شده است.

در حال حاضر تعداد زیادی از تولیدکنندگان لوله کشور به دلیل گران بودن و کمبود ورقه فولادی با ظرفیت کمتر از 50 درصد به تولید می پردازند.

مهریزی در رابطه با ضرورت تأمین مواد اولیه مورد نیاز صنایع داخلی و جلوگیری از خامفروشی گفت: کشور چین در عین اینکه به صادرات محصولات نهایی مشوق صادراتی 17 درصدی اعطاء می کند، با دریافت تعرفه 17 درصدی از صادرات مواد خام و مورد نیاز صنایع داخلی جلوگیری می کند.

در چنین شرایطی در ایران نیز نباید مواد اولیه مورد نیاز صنایع داخلی با قیمتی به مراتب ارزان تر به دیگر کشورها صادر شود.

وی افزود: بحث تامین مواد خام امروزه بزرگترین مشکل کشور است به طوری که اگر مواد اولیه کارخانجات داخل تامین شود بخش اعظمی از واردات کاهش می یابد.

شهرستانی در پاسخ به این شبهه گفت: در کشور ما سیاست حمایت از صادرات است و از این رو قیمت صادراتی عموما ارزان تر از قیمت آن در بازار داخلی است.

عرضه کالا در بورس کالا بر مبنی عرضه و تقاضاست در ادامه حامد سلطانی نژاد مدیرعامل بورس کالا به صورت تلفنی با اشاره به اینکه بورس کالا بستر انجام معاملات بر مبنای عرضه و تقاضاست، گفت: بورس کالا در ایران بر مبنای حراج است و عرضه کننده قیمت اولیه آن را تعیین می کند.

در چنین شرایطی اگر قیمت عرضه محصولات گران باشد، خریداران از خرید خودداری می کنند تا عرضه کننده قیمت خود را کاهش دهد.

ایوبی در رابطه قیمت گذاری ورقه های فولادی شرکت فولاد مبارکه گفت: عرضه کننده این بازار انحصاری است و خریداران فولاد چاره ای جز خرید ورقه های فولادی از بازار ندارند.

بنابراین در چنین شرایطی بورس کالا ابزاری برای تطهیر قیمت بالای عرضه ورقه های فولادی شده است.

این مسئله مورد تأیید شورای رقابت نیز قرار گرفته است و این شورا در رابطه با قیمت گذاری ورقه های فولادی در بورس کالا دستورالعملی صادر کرده است.

تشکیل ستاد فولاد به منظور رسیدگی به مشکلات تولیدکنندگان ضروری است شهرستانی در رابطه با ضرورت تشکیل دوباره ستاد فولاد گفت: پیشنهاد داده شده است تا انجمن های سنگ آهن، فولاد و سندیکای پروفیل با هم ادغام شوند و به صورت یکپارچه عمل کنند لذا لازم است ستاد فولاد در این رابطه تشکیل شود.

ابویی در این رابطه خاطرنشان کرد: در چهار سال گذشته نقطه نظرات شرکت فولاد مبارکه و دیگر شرکت های خصولتی و دولتی مورد پذیرش مسئولین وزارت صنعت بوده و برای نظرات تولیدکنندگان محصولات تکمیلی صنعت فولاد گوش شنوایی نبوده است با اینحال ما نیز از تشکیل دوباره ستاد فولاد  استقبال می کنیم.


کلید واژه ها: فولاد - قیمت - تولید - مصرف کنندگان - کشور - فروشی - فروش - بازار - رکود - جهانی - برنامه - ارز مبادله ای - مدیر - مصرف - صادرات - صنعت - دولت یازدهم - بازار داخلی - ارزش افزوده - شرکت فولاد - بورس کالا - شهرستانی - مدیرعامل - محمد - کاهش - درصد - کارخانه - مهر ماه - تعطیلی - برگزار

آخرین اخبار سرویس:
بازپرداخت وجوه سپرده گذاران افضل توس و وحدت از فردا

طلا در بازارهای جهانی چقدر گران شد؟

جزییات کامل شرایط و مبلغ وام بانک مسکن

2 کانال «شارژ» قیمت خودروهای وارداتی

هزینه گران حجامت و زالودرمانی

مهمترین مباحث مطرح شده در سمینار جی یی سی اف

شهردار لاهیجان: از ساخت و سازهای اصولی و قانونی حمایت می کنیم

زمان قرعه کشی وام ضروری بازنشستگی

وامهای سه و پنج میلیون تومانی برای اسکان موقت زلزله زدگان+ فیلم

دومین لامبورگینی گالاردو اسپایدر از بندر خرمشهر وارد کشور شد+عکس

وامهای سه و پنج میلیون تومانی برای اسکان موقت زلزله زدگان

دولت در اقتصاد باید نقش تسهیل گری داشته باشد

ایمنی، مقوله ای مغفول مانده در معادن کشور/ نقش حیاتی معادن در اقتصاد کشور

سهم معادن در آلودگی هوای تهران غیر قابل انکار است

افزایش هشداردهنده آلودگی نوری در جهان و تاثیر منفی آن بر الگوی خواب

حجامت و زالودرمانی بیمه نیستند/ پرداخت از جیب 100 درصدی مردم در حوزه طب ایرانی

سهم معادن در آلودگی هوای تهران غیر قابل انکار است

ما دولتی نیستیم صدای رسای مردم هستیم/کمک های مردمی به زلزله زدگان به 50 میلیارد تومان می رسد

مطالعه جهانی:دخترها در حل مسائل و مشکلات بهتر از پسرها هستند

نسخه های چینی برای موتورهای ایرانی

طراحی داخلی مرسدس بنز A کلاس 2018 را ببینید

انتشار رندرهایی که طراحی مدل 2018 موبایل Galaxy A5 را فاش می کنند

بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه از فردا شروع می شود

پیش نویس بیانیه نشست سران مجمع کشورهای صادرکنندگان گاز آماده شد

پلاکت و پلاسمای خون تان را اهدا کنید

هندی ها روی سیب ایران 50 درصد تعرفه می بندند

مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت در گفت وگو با فارس: دولت هنوز زمان دقیق باز شدن ثبت سفارش واردات خودرو را اعلام نکرده است

از سرگیری طرح نوسازی تاکسی های فرسوده در کشور

تمام مطالبات گندم کاران پرداخت شد

پرداخت یارانه برای تولید سیمان به صرفه نیست/رشد قیمت سیمان بازار مسکن را متلاطم نمی کند

قیمت طلا افزایش یافت

بیش از 6 هزار اشتغال در اردبیل به ثبت رسید

افزایش صادرات محصولات فولادی ایران به لطف رقابتی بودن قیمت ها

برنامه آمریکا برای تعرفه 756 درصدی گمرکی فولاد روسیه

ایران با 1400 میلیارد دلار سرمایه معدنی چه می کند؟

صنایع فلزی، متهم ردیف اول آلاینده های معدنی

بیش از 40 میلیارد تومان کمک های مردمی به زلزله زدگان صورت گرفت

ساخت کارخانه کمپوست لنگرود در 18 ماه

سیمای زنی در دور دست ها

صدور کارت ملی برای سالمندان و معلولان بدون مراجعه حضوری به مراکز

آمریکای لاتین جایگاه ویژه ای در سیاست خارجی ایران دارد

پیش بینی: فروش افتتاحیه «جنگ ستارگان 8» بیش از 200 میلیون دلار

ضرورت توجه به تولید لوازم خانگی در داخل کشور

آغاز بازپرداخت سپرده های مردم در 3 تعاونی اعتباری منحله از شنبه

تولید برای رفع نیاز داخلی، بوی توسعه یافتگی نمی دهد

ژیلا سجادی، سعید ضرغامی سنجش و ارزیابی مؤلفه های تأثیرگذار بر تخریب گری (وندالیسم) در فضاهای عمومی

افزایش قیمت خودرو در پی ممنوعیت ثبت سفارش

لزوم بازنگری تعیین نرخ کرایه تاکسی ها در پایتخت

سیمای زنی در دور دست ها

عدم تثبیت مکان استقرار از مشکلات مرتبط با گمرک شهرستان آمل است

افزایش قیمت نهاده ها، تولیدکنندگان مرغ مازندران را نگران کرد

بازپرداخت سپرده های تعاونی های منحله از فردا

آغاز بازپرداخت سپرده های مردم در 3 تعاونی اعتباری منحله از 4 آذر

افزایش صادرات محصولات فولادی ایران به لطف رقابتی بودن قیمت ها

آمار فروش نیسان در نه ماهه نخست سال 2017

قیمت طلا به 1291 دلار رسید

ازبکستان خواستار خرید سهام شرکت های پتروشیمی ایران شد

هجوم آمریکایی ها به فروشگاه ها در جمعه سیاه/تصاویر

آشنایی گام به گام با شیوه های مبارزه با فساد در ایران

آخرین آمار فعالیت کاربران ایرانی در تلگرام

­ارزش شاخص کل بورس ‏‏اوراق بهادار سوییس کاهش یافت

حیدر باقری اصل واکاوی انتساب نظریه صحت و لزوم بیع معاطاتی به شیخ مفید

هوای تهران در مرز پاک قرار دارد

هشدار جهاد کشاورزی خراسان رضوی به کشاورزان

آغاز بازپرداخت سپرده های مردم در 3 تعاونی اعتباری منحله از شنبه

پوتین پادشاه جدید اوپک

سود پرداختی به مشمولان سهام عدالت تنها 1300میلیارد تومان +جدول

اعزام 10 نانوای ایرانی به فرانسه برای یادگیری روش درست پخت نان

صنعت کشور در چنگال دلالان ماشین آلات خارجی گیرکرده است

اوپک 3 ساعته در مورد تمدید توافق کاهش تولید تصمیم می گیرد

حال و روز بازار قیر صادراتی خوب نیست

سه تعاونی اعتباری این هفته تعیین تکلیف می شوند

قیم مردم برای بازسازی مناطق زلزله زده نیستیم

ورود مسافری گوشی تلفن همراه آیفون X ممنوع نیست

وعده جدید رییس کل بانک مرکزی برای سپرده گذاران غیرمجاز

رکوردشکنی نفت در بازارهای جهانی ادامه دارد

اعزام نانوایان ایرانی برای آموزش پخت صحیح نان به فرانسه

شب ها سالانه 2.2 درصد پرنورتر شده اند!

معامله روزانه 330 هزار سکه در بورس

مراسم تجلیل از واحد های صادراتی نمونه در منطقه آزاد انزلی

آخرین وضعیت ایمن سازی خط 7 مترو تهران تشریح شد

بازار مسواک های قاچاق و تقلبی داغ می شود/ تبعات یک ممنوعیت

نمایشگاه ها باید باعث توسعه صادرات شوند لزوم استفاده اقتصادی از ثبت های جهانی استان

هزینه دو میلیارد ریالی برای تکمیل زیرساخت های مسکن مهر+فیلم

بیکاری 29 درصدی جوانان 15 تا 24 ساله در استان ها

تداوم موج همدلی مردم فارس با زلزله زدگان کرمانشاه

اطلاع رسانی بانک ها در خصوص حساب های راکد

سهم معادن در آلودگی هوای تهران غیر قابل انکار است

مد عجیب عمل های زیبایی در زنان برای مورد پسند مردان قرار گرفتن + تصاویر

اشتغال و سرمایه گذاری با تاسیس دالان بین المللی بین ایران، افغانستان و هند

خرید آتی سکه در بورس رونق گرفت

سود پرداختی به مشمولان سهام عدالت تنها 1300میلیارد تومان +جدول

گمرک: ورود مسافری گوشی تلفن همراه آیفون X ممنوع نیست

4 آذر؛ اجرای تصمیم سران قوا درباره سپرده های مردم

خط لوله 26 اینچ گچساران به گوره مجددا فعال شد

پایان کشت پاییزه غلات درخلیفان

لزوم مشارکت مردم برای اجرای طرح آبیاری در دیشموک

طلای جهانی در مرز 1290 دلار ایستاد

فعالیت خط لوله 26 اینچ گچساران به گوره ازسر گرفته شد

ماجزای کمک 10 میلیاردی فرح پهلوی به زلزله زدگان کرمانشاه چیست ؟

ولادیمیر پوتین؛ پادشاه جدید اوپک

آغاز پرداخت وجه سپرده گذاران تعاونی افضل توس تا 100 میلیون تومان

قیمت طلا افزایش یافت

همایش “بسیج،اندیشه ورزی و نقش صنعت در توسعه پایدار کشور” دربافق برگزار شد.

از سرگیری تولید اتوبوس در ساوه از سال آینده

آغاز همکاری ایران و اتریش در بخش انرژی های تجدیدپذیر

راه اندازی سامانه ثبت درخواست معلولان در روز جهانی معلولان

مدیر نیروگاه های برق آبی کشور از رشد 10 درصد تولید انرژی نیروگاه ها نسبت به سال گذشته خبر داد

پایداری زنجیره سیب در آذربایجان غربی نیازمند برنامه ریزی است

تنها 4 درصد مردم ایران بیمه عمر و زندگی دارند

قیمت نفت به 63 دلار و 48 سنت رسید

رییس اتحادیه صادرکنندگان محصولات کشاورزی به فارس خبر داد: مشکلات صادرات سیب به 5 کشور همسایه/هندی ها روی سیب ایران 50 درصد تعرفه می بندند

پیش بینی استحصال بیش از 265 هزارتن شکر طی سال جاری در آذربایجان غربی

نگاهی به افزایش قیمت سکه در هفته گذشته

بسته های سرمایه گذاری فرصت اشتغال مولد را فراهم آورده است

مجموعه تولید نان به سمت تولید انبوه و صنعتی حرکت کند

قیمت طلا به 1291 دلار رسید

قیمت نفت به 63 دلار و 48 سنت رسید

مسافرت به سبک مردم بنگلادش! +عکس

افزایش عمر جاده ها با کمک گرافن

آغاز پیش فروش اینترنتی کوییک از 7 آذر

کاغذ 20 درصد گران شد

نمایشگاه عرضه محصولات اقتصاد مقاومتی در بافق افتتاح شد+عکس

ادامه رکوردشکنی نفت در بازارهای جهانی

تولید انرژی های تجدید پذیر به عنوان یک هدف مهم تقویت شود/ برای خرید تضمینی برق حاصل از این انرژی ها تلاش می کنیم

گشایش رسمی 3 نمایشگاه توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت در یک روز

تعیین تکلیف سپرده های یک میلیارد ریالی افضل توس از فردا آغاز می شود

قیمت طلا به 1291 دلار رسید

دومین لامبورگینی گالاردو اسپایدر از بندر خرمشهر وارد کشور شد+تصاویر

تخلف در بانک سرمایه، سو استفاده از منابع بانک مرکزی بود نه از سهام و جیب معلمان

دستگیری 30 متخلف برداشت شن و ماسه در تنکابن

1400 قلم کالا از دریافت ارز مبادله ای حذف شدند

وعده ای برای سپرده گذاران غیرمجازهای واگذار شده

پیامک بانک ها درباره حساب های راکد/تعیین تکلیف 8 هزارمیلیارد ریال

بیانیه شرکت مدیران خودرو: تکذیب خبر وجود خودروهای غیر استاندارد چری در گمرک

افزایش 30 هزار تومانی سکه در هفته اخیر

عمق و نقدشوندگی مناسب بازار قراردادهای آتی سکه طلا

نظام قیمت گذاری، عامل بازدارنده برای ورود به تولید و صادرات

فارس به بهانه انتشار گزارش مالی یک نهاد انقلابی گزارش می دهد 2700 میلیاد تومان سود خالص و مرگ تدریجی 60 شرکت اشتغال زا/ آزاد راه تهران شمال عمده درآمد بنیاد مستضعفان را بلعید

آغاز همکاری ایران واتریش در بخش انرژی های تجدید پذیر

وعده رییس کل برای سپرده گذاران غیرمجازهای واگذار شده/ قفل"البرز ایرانیان" شکست

افزایش نرخ کرایه تاکسی ها نیازمند بازنگری دقیق است

احتمال افزایش قیمت کتاب با گران شدت کاغذ

نرخ فروش ورق سیاه در بازارآهن

لزوم تداوم سیاست های دولت جهت افزایش آمار اسقاط خودروهای فرسوده

وزیر راه خبر داد: آغاز بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه از فردا

بازسازی مسکن های روستایی آغاز شد؛ برای ایمن سازی هم فکری شده؟!

وزیر راه: بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه از فردا

تعطیل شدن نظارت فنی ساختمان خواسته ی سازندگانی که امضافروشی را مطرح کردند

«افتضاح دولت قبل» در سرویس بهداشتی های نیمه کاره!

سامانه ثبت درخواست معلولان دوشنبه 6 آذرماه راه اندازی می شود

قیمت آپارتمان درمنطقه شهرآرا

مجلس گزارش داد: مشمولین سهام عدالت تنها 11 میلیارد تومان به حساب دولت ریختند/ بدهی مشمولین 27 هزار میلیارد تومان

ثبت 13 وقف جدید در شهرستان سردشت

آمار جمعیت شاغل و بیکار در نیمه نخست سال اعلام شد

پایان اجلاس کمیسیون منابع زنده آبی دریای خزر در باکو

ایجاد اشتغال برای 369 نفر در قالب طرح کارورزی کرمان

برگزاری هجدهمین جشنواره هفته پژوهش و فناوری در گیلان

افزایش عمر جاده ها با کمک گرافن

لزو مشارکت مردم برای اجرای طرح آبیاری در دیشموک

اختصاص هزار میلیارد تومان تسهیلات به زلزله زدگان کرمانشاه

دومین لامبورگینی گالاردو وارد کشور شد+تصاویر

افزایش عمر جاده ها با کمک گرافن

فروش یارانه ای گاز برای ورود به بازار LNG/نرخ فروش، کمتر از تولید

تاثیر افت لیر بر سفر ایرانی ها به ترکیه چیست؟

تخلف های 20 هزار متری و بی سابقه ساخت و ساز در منطقه 22

آغاز پخت نان جیرجیرک در فنلاند

صادرات 188 هزار دلار محصولات لبنی از مرز آستارا به روسیه

اجرای طرح حذف دفترچه از خطاهای پزشکی در نسخه نویسی جلوگیری کرده است

فعالیت خط لوله ٢٦ اینچ گچساران به گوره ازسر گرفته شد

مشکلات آماده سازی و خدمات زیربنایی مسکن مهر پردیس ادامه دارد

فارس گزارش می دهد تصویری از روابط اقتصادی ایران و اتریش/ تلاش زیمنس اتریش برای انعقاد قرارداد با ایران علیرغم وجود مشکلات بانکی

وزیر راه: بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه از فردا

پیامک بانک ها درباره حساب های راکد/تعیین تکلیف 8 هزارمیلیارد ریال

خرید آتی سکه در بورس رونق گرفت/معامله روزانه 330 هزار سکه در بورس

تنها 4 درصد مردم ایران بیمه عمر و زندگی دارند

تنفس موقت برای بانکداران

انتقاد از بیمه نبودن خدمات طب ایرانی در کشور

تعامل دو طرفه با مشتریان، در شبکه های اجتماعی

اختصاص هزار میلیارد تومان کمک های بلاعوض و تسهیلات به زلزله زدگان کرمانشاه

شاخص بورس بیش از 1300 واحد رشد کرد/ پالایشی‎ها در صدر توجه معامله گران+نمودار

صادرات 188 هزار دلار محصولات لبنی از مرز آستارا به روسیه

افزایش 100 درصدی قیمت تنباکوی معسل/توقف واردات تنباکو عامل بر هم خوردن بازار

چین 120 میلیارد دلار به اقتصاد خود تزریق کرد

افزایش 30 هزار تومانی سکه در هفته اخیر

بازار LNG سال آینده دچار مازاد عرضه می شود

آخرین وضعیت پاسخگویی دستگاه ها برای دسترسی به اطلاعات +جدول

آخرین وضعیت پاسخگویی دستگاه ها در سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات

شاخص بیش از 1300 واحد رشد کرد/ پالایشی‎ها در صدر توجه معامله گران+نمودار

ماجرای سرقت مسلحانه زن 86 ساله از بانک

وزیر راه:بازسازی مناطق زلزله زده از فردا شروع می شود

دولت در تدوین لایحه بودجه 97 به بخش کشاورزی کمک ویژه کند

زنگ خطر برای صادرات دارو به عراق!

چه زمانی نوبت به کاوش گوشی مسافران توسط تاکسی ها خواهد رسید؟!

زمان آغاز بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه

فروش یارانه ای گاز برای ورود به بازار LNG/نرخ فروش، کمتر از تولید

آغاز پخت نان جیرجیرک در فنلاند

700 تاکسی درون شهری زنجان به کارتخوان تجهیز شده اند

مدیرعامل بانک مسکن در گفت وگو با فارس: بازپرداخت اقساط مسکن مهر به 40 هزار میلیارد تومان رسید

لابی سعودی برای تمدید 9 ماه توافق اوپک

قیمت گذاری غلط ورقه های فولادی ریشه رکود و خام فروشی است

قیمت گذاری غلط ورقه های فولادی ریشه رکود و خام فروشی است