مطالب مرتبط:
قیمت گذاری نادرست ورقه های فولادی ریشه رکود و خام فروشی است
قیمت گذاری غلط ورقه های فولادی ریشه رکود و خام فروشی است
صنعت آب ورشکسته است/ افزایش 15 درصدی فروش آب خام
دیابتی ها هویج را خام بخورند یا پخته؟
دیابتی ها هویچ پخته بخورند یا خام؟
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 27 مهر 1396 ساعت 00:022017-10-18اقتصادي

قیمت گذاری نادرست ورقه های فولادی ریشه رکود و خام فروشی است


انحصار و عدم سیاست گذاری مناسب در قیمت گذاری ورقه های فولادی در داخل کشور منجر به رکود و تعطیلی صنایع پایین دستی این بخش شده و خام فروشی گسترده و ارزان قیمت محصولات کم فرآوری شده را درپی داشته است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازمقاومتی نیوز برنامه گفت و گوی ویژه خبری سه شنبه 25 مهر ماه با حضور آقایان علی محمد ابویی رییس سندیکای لوله و پروفیل و سید رضا شهرستانی عضو انجمن فولاد کشور با هدف بررسی چالش های قیمت گذاری ورقه های فولادی در بازار کشور برگزار شد.

در این برنامه همچنین آقایان محمود اکبری مدیر فروش شرکت فولاد مبارکه، امیر مهریزی مدیر کارخانه نورد لوله و اهواز و حامد سلطانی نژاد مدیرعامل بورس کالا ایران به صورت تلفنی به سئولات پاسخ دادند.

بخش فولاد بخشی مهم و استراتژیک برای صنعت کشور است در کشور بیش از 600 گروه کالایی هستند که با استفاده از ورقه های فولادی تولید می شوند و به طور کلی بخش فولاد و محصولات فولادی یکی از مهم ترین بخش های صنعت کشور است.

در حال حاضر در کشور یک جنگ قیمتی بین تولیدکنندگان ورقه فولادی و مصرف کنندگان ورقه های فولادی که همان تولیدکنندگان محصولات نهایی از فولاد هستند برقرار است.

از طرفی مصرف کنندگان ورقه های فولادی معتقدند تولیدکنندگان ورقه های فولادی قیمت را با استفاده از انحصار بالا برده اند و در مقابل به خامفروشی ارزان قیمت ورقه های فولادی روی آورده اند.

از طرف دیگر تولیدکنندگان معتقدند طبق عرف جهانی عمل می کنند و تقاضای کاهش قیمت مصرف کنندگان غیر منطقی است.

عدم تعادل در قیمت گذاری ورقه های فولادی در داخل منجر به رکود و خامفروشی شده است در این گفت و گو ابتدا علی محمد ابویی رییس سندیکای لوله و پروفیل گفت: در چهار سال گذشته در بازار ورقه های فولادی عدم تعادل قیمتی حاکم بوده و این مسئله موجب رکود تولید صنایع تکمیلی بخش فولاد و خامفروشی و صادرات محصولات کم فرآوری شده در این صنعت شده است.

وی افزود: از زمانی که ستاد فولاد در دولت یازدهم کنار گذاشته شد، در این مدت قیمت داخلی ورقه های فولادی به نحوی بوده که رقابت پذیری تولیدکنندگان محصولات با ارزش افزوده و نهایی این بخش را کاهش داده و صادرات آن ها را از بین برده است.

در سه سال گذشته قیمت ورقه های فولادی در داخل 40 درصد گرانتر از بازارهای جهانی بوده است این نماینده تولیدکنندگان محصولات فولادی گفت: از سال 93 تا به حال قیمت ورقه های فولادی در بازار داخلی به طور میانگین 40 درصد نسبت به قیمت های جهانی گران تر بوده است.

وی افزود: پیش از این تولیدکنندگان محصولات فولادی مشمول ارز مبادله ای بوده اند و با تعرفه واردات 4 درصد بخش عمده ورقه های فولادی مورد نیاز خود را تأمین می کردند.

اما از آن زمان تا به حال شرکت فولاد مبارکه که تولید کننده انحصاری ورقه های فولادی در کشور است موفق شده مسئولین را مجاب نماید تا داخلی تعرفه ها را به 20 درصد افزایش داده و واردات ورقه های فولادی را از دریافت ارز مبادله ای محروم نماید.

هدف از محدودیت واردات کمک به تولیدکنندگان داخلی است و نه خامفروشی ابویی گفت: هدف از وضع تعرفه واردات حمایت از تولید داخلی است ولی شرکت فولاد مبارکه ورقه های فولادی را با قیمتی به مراتب بالاتر از قیمت های جهانی در داخل به فروش رسانده و در عمل منجر به تعطیلی و رکود صنایع تکمیلی صنعت فولاد شده است.

وی افزود: تعرفه ای که باید برای حمایت از کالای داخلی مورد استفاده قرار می گرفت موجب غیر اقتصادی شدن تولیدات سنایع تکمیلی صنعت فولاد شده و به خامفروشی ورقه فولادی منجر شده است.

برای حمایت از تولید قیمت داخل باید بالاتر از قیمت جهانی باشد در ادامه شهرستانی عضو انجمن فولاد کشور عنوان داشت: به طور طبیعی در کشورهای تولیدکننده فولاد برای حمایت از تولید قیمت داخلی نسبت به نرم جهانی باید بالاتر باشد.

به طور مثال آمریکا در موردی به منظور حمایت از کالای داخلی برای واردات فولاد 250 درصد تعرفه مصوب کردند.

وی افزود: فولاد یک کالای استراتژیک است و باید دولت از تولید آن حمایت نماید.

برای بخش فولاد در سال 1404 تولید 55 میلیون تن و صادرات 20 میلیون تن در نظر گرفته شده است که بدون حمایت از تولید میسر نخواهد بود.

فولاد مبارکه هر سال 40 درصد به عرضه داخلی ورقه های فولاد افزوده است در ادامه اکبری مدیر فروش فولاد مبارکه در تماس تلفنی در پاسخ به چرایی گران بودن ورقه های فولادی در بازار داخلی گفت: ما از سال 1393 تا به حال همواره با نرخی بالاتر از 40 درصد به عرضه ورقه های فولادی در بازار داخلی افزوده ایم.

اگر قیمت ها بالا بود خریداران از ما نمی خریدند.

اکبری تاکید کرد: خودروسازان به دلیل خرید داخلی ورقه های فولادی توانسته اند صرفه جویی نمایند و این نشان می دهد که قیمت های داخلی گران نبوده است.

ابویی در پاسخ به آقای اکبری گفت: فولاد مبارکه عرضه کننده انحصاری ورقه های فولادی است و وضع تعرفه و حذف ارز مبادله ای خریداران را مجبور کرده ورقه های فولادی را با قیمت بالا از فولاد مبارکه خرید نمایند.

مشکل اساسی تولیدکنندگان و صنایع داخلی کمبود و گرانی مواد اولیه است در ادامه مهریزی مدیر کارخانه نورد لوله و اهواز درباره سازوکار فروش و تولید لوله گفت: مشکل اساسی ما در سه سال گذشته مشکل تأمین ورقه فولادی بوده است که موجب تعطیلی 140 روزه خط تولید ما شده است.

در حال حاضر تعداد زیادی از تولیدکنندگان لوله کشور به دلیل گران بودن و کمبود ورقه فولادی با ظرفیت کمتر از 50 درصد به تولید می پردازند.

مهریزی در رابطه با ضرورت تأمین مواد اولیه مورد نیاز صنایع داخلی و جلوگیری از خامفروشی گفت: کشور چین در عین اینکه به صادرات محصولات نهایی مشوق صادراتی 17 درصدی اعطاء می کند، با دریافت تعرفه 17 درصدی از صادرات مواد خام و مورد نیاز صنایع داخلی جلوگیری می کند.

در چنین شرایطی در ایران نیز نباید مواد اولیه مورد نیاز صنایع داخلی با قیمتی به مراتب ارزان تر به دیگر کشورها صادر شود.

وی افزود: بحث تامین مواد خام امروزه بزرگترین مشکل کشور است به طوری که اگر مواد اولیه کارخانجات داخل تامین شود بخش اعظمی از واردات کاهش می یابد.

شهرستانی در پاسخ به این شبهه گفت: در کشور ما سیاست حمایت از صادرات است و از این رو قیمت صادراتی عموما ارزان تر از قیمت آن در بازار داخلی است.

عرضه کالا در بورس کالا بر مبنی عرضه و تقاضاست در ادامه حامد سلطانی نژاد مدیرعامل بورس کالا به صورت تلفنی با اشاره به اینکه بورس کالا بستر انجام معاملات بر مبنای عرضه و تقاضاست، گفت: بورس کالا در ایران بر مبنای حراج است و عرضه کننده قیمت اولیه آن را تعیین می کند.

در چنین شرایطی اگر قیمت عرضه محصولات گران باشد، خریداران از خرید خودداری می کنند تا عرضه کننده قیمت خود را کاهش دهد.

ایوبی در رابطه قیمت گذاری ورقه های فولادی شرکت فولاد مبارکه گفت: عرضه کننده این بازار انحصاری است و خریداران فولاد چاره ای جز خرید ورقه های فولادی از بازار ندارند.

بنابراین در چنین شرایطی بورس کالا ابزاری برای تطهیر قیمت بالای عرضه ورقه های فولادی شده است.

این مسئله مورد تأیید شورای رقابت نیز قرار گرفته است و این شورا در رابطه با قیمت گذاری ورقه های فولادی در بورس کالا دستورالعملی صادر کرده است.

تشکیل ستاد فولاد به منظور رسیدگی به مشکلات تولیدکنندگان ضروری است شهرستانی در رابطه با ضرورت تشکیل دوباره ستاد فولاد گفت: پیشنهاد داده شده است تا انجمن های سنگ آهن، فولاد و سندیکای پروفیل با هم ادغام شوند و به صورت یکپارچه عمل کنند لذا لازم است ستاد فولاد در این رابطه تشکیل شود.

ابویی در این رابطه خاطرنشان کرد: در چهار سال گذشته نقطه نظرات شرکت فولاد مبارکه و دیگر شرکت های خصولتی و دولتی مورد پذیرش مسئولین وزارت صنعت بوده و برای نظرات تولیدکنندگان محصولات تکمیلی صنعت فولاد گوش شنوایی نبوده است با اینحال ما نیز از تشکیل دوباره ستاد فولاد  استقبال می کنیم.


کلید واژه ها: فولاد - قیمت - تولید - مصرف کنندگان - کشور - فروشی - فروش - بازار - رکود - جهانی - برنامه - ارز مبادله ای - مدیر - مصرف - صادرات - صنعت - دولت یازدهم - بازار داخلی - ارزش افزوده - شرکت فولاد - بورس کالا - شهرستانی - مدیرعامل - محمد - کاهش - درصد - کارخانه - مهر ماه - تعطیلی - برگزار

آخرین اخبار سرویس:
رضا صادقی سفید پوش می شود

افزایش 15 درصدی قیمت نان از شنبه 4 آذر

شغلی که دیگر در تهران نمی بینید؟ +عکس

ضرورت استفاده از زنجیر چرخ در برخی محورهای آذربایجان شرقی

نمایشگاه از حیث بازدیدکننده، تبدیل به یک نمایشگاه بین المللی واقعی شود

صادرات 188 هزار دلار محصولات لبنی از مرز آستارا به روسیه

آغاز کشت گندم در بابلسر

نانوایان ایرانی به فرانسه می روند

مصرف سالانه تنباکوی معسل در کشور چه میزان است؟

قیمت واحد مسکونی در جوادیه تهران؟ +جدول

نانوایان ایرانی به فرانسه می روند

کمک نیم میلیون دلاری صلیب سرخ به زلزله زدگان کرمانشاه

آغاز پخت نان جیرجیرک!

مظنه خرید آپارتمان در مشهد چقدر است؟

مشمولان سهام عدالت منتظر دریافت سود سال95

فروش لباس مشکی رضا صادقی؛ قیمت 10 میلیون تومان

این بار زنگ خطر برای صادرات دارو به عراق!

مظنه تور هوایی کیش؟ +جدول

تنها 4 درصد مردم ایران بیمه عمر و زندگی دارند

هزینه سفر به استانبول در آذر ماه96 +جدول

پادشاه جدید اوپک کیست؟

مخلوط کردن بنزین داخلی و وارداتی برای رسیدن به اکتان استاندارد

اجرای سه طرح عمرانی در 2 روستای گردشگری تالش آغاز شد

وضعیت کنونی پاسخگویی دستگاه ها در سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات + جدول

حراج سکه از فردا

قیمت آپارتمان حوالی میدان تجریش؟ +جدول

اجرای سه طرح عمرانی در 2 روستای گردشگری تالش آغاز شد

انتقاد فرماندار آستارا به برداشت غیراصولی از معدن گیلده این شهرستان

کمک نیم میلیون دلاری صلیب سرخ به زلزله زدگان کرمانشاه

انتقاد فرماندار آستارا به برداشت غیراصولی از معدن گیلده این شهرستان

چگونه اتاق خودرو خود را تمیز نگه داریم؟

شاخص بورس چیست؟

مرکز خرید "گوم" پیش از سال نو میلادی

استفاده از ICT، مصرف سرانه انرژی در ایران را کاهش داد

نسخه های چینی برای موتورهای ایرانی

دومین لامبورگینی گالاردو وارد کشور شد +عکس

استقبال نکردن بخش خصوصی برای تکمیل طرح های نیمه تمام

آغاز پخت نان جیرجیرک!

آمار جمعیت شاغل و بیکار در نیمه نخست سال اعلام شد

پیامک بانک ها درباره حساب های راکد/تعیین تکلیف 8 هزارمیلیارد ریال

بهای نفت نیویورک افزایش یافت

چگونگی تعویض روغن و فیلتر روغن خودرو

روزیاتو: سلبریتی هایی که بخش زیادی از ثروت خود را صرف جراحی زیبایی کرده اند

گوشی هوشمندی که رکورد کمپانی خود را دگرگون کرد

کلبه مهربانی برای کمک به زلزله زدگان غرب کشور و نیازمندان

چه عواملی در کیفیت نان موثر است؟

همه آنچه از تاثیر گرما و سرما بر باتری اتومبیلتان نمی دانید!

پرداختی مشمولین سهام عدالت به حساب دولت مشخص شد

جاده ای با قابلیت شارژ خودرو حین حرکت

بیمه باید پل ارتباطی با راهنمایی و رانندگی داشته باشد

هدیه ویژه نانوایان ایرانی به همکار فرانسوی + عکس

خرید آتی سکه رونق گرفت

کمک80 میلیون یوروی آلمان به افغانستان

ارز اتریوم رکورد افزایش 5 هزار درصدی ارزش را شکست / بیت کوین 8 هزار 380 دلاری شد

سیف از تعیین تکلیف 2 موسسه غیرمجاز دیگر خبر داد

آفتاب سوزان خوزستان؛ از تهدید تا فرصت

این فروشگاهها انواع اسلحه را با 50 درصد تخفیف به حراج گذاشته اند

تحقق 423 اشتغال در حوزه صنایع دستی 29 طرح گردشگری آماده سرمایه گذاری است

گزارش تصویری؛ چه عواملی در کیفیت نان موثر است؟

چگونگی تعویض روغن و فیلتر آن

OnePlus 5T؛ یک گوشی هوشمند که رکورد عرضه کمپانی خود را دگرگون کرد! +عکس

اطلاعیه بانک تجارت درباره پرداخت وجوه سپرده گذاران

اینفوگرافیک / تورم در آبان ماه به تفکیک بخش های مختلف

رودستر تسلا نیامده رقیب پیدا کرد؛ ژینگ تایوانی با شتاب 1.8 ثانیه

کاهش قیمت طلا در بازار جهانی

حراج سکه؛ در بانک کارگشایی

کمک اتاق فکر جوانان کرمان به مناطق زلزله زده غرب کشور

وضعیت بازپرداخت اقساط مسکن مهر

رضا صادقی برای زلزله زدگان سفید می پوشد!

خط لوله آب شرب ماهشهر به هندیجان فرسوده است

دلار زیر بار واقعیت می رود؟

اظهارات رییس کل بانک مرکزی تاییدی دیگر بر صحت عملکرد موسسه مالی و اعتباری نور

آمار جمعیت شاغل و بیکار در نیمه نخست سال اعلام شد

گزارش مرکز آمار ایران از وضعیت اشتغال و بیکاری

هدیه ویژه نانوایان ایرانی به همکار فرانسوی + عکس

با 508 تصورتان از پژو تغییر می کند +تصاویر

افزایش 2.2 درصدی روشنایی در زمین!

کدام حساب های بانکی بسته می شوند؟

جشنواره زعفران روستای ازان منطقه میمه برگزار شد

جشنواره زعفران روستای ازان منطقه میمه برگزار شد

جدیدترین قیمت خودروهای داخلی

طلا گران شد

پیش بینی افتتاحیه 200 میلیون دلاری برای آخرین جنگ های ستاره ای

مظنه پرفروش ترین خودروی اروپایی در ایران +جدول

انتقاد مرتضی عباد از توزیع سکه توسط بانک مرکزی

مرکز آمار ایران: 40 درصد شاغلین بیشتر از استاندارد کار می کنند

قیمت لپ تاپ اچ پی در بازار + جدول

توزیع اقلام امدادی بین خانوارهای سیلزده در گتوند

آغاز ‎حراج سکه بهار آزادی در بانک کارگشایی از روز شنبه

طرح پاییزه کتاب در اهواز آغاز شد / جای خالی کتابفروشی بین الملل اهواز

قیمت سکه فردا کاهش می یابد؟

قیمت سکه فردا کاهش می یابد؟

دولت هنوز زمان دقیق باز شدن ثبت سفارش واردات خودرو را اعلام نکرده است

سود پرداختی به مشمولان سهام عدالت تنها 1300میلیارد تومان +جدول

مشکلات صادرات و تولید فرش دست باف ایران ریشه ای است

همه چیز درباره Vantage 2018؛ جدیدترین آپدیت خودروی جیمز باند+تصاویر

قیمت لپ تاپ اچ پی در بازار+ جدول

خانه هایی که در 6 ساعت ساخته می شوند + تصاویر

حداکثر سرعت بی ام و M2 را ببینید + فیلم

افزایش نرخ برابری یورو در مقابل دلار آمریکا

عربستان در حال رایزنی با وزرای نفت کشور های عضو اوپک

کارخانجات تولیدی یکی پس از دیگر تعطیل می شوند

آغاز پیش فروش اینترنتی کوییک از 7 آذر

آغاز ‎حراج سکه بهار آزادی در بانک کارگشایی از 4 اذر

دولت در فرانسه در تعیین قیمت نان دخالت نمی کند/ نان سنگگ به فرانسه می رود

خرید آتی سکه در بورس رونق گرفت

بارش اولین برف در تبریز

برابری رونالدو و مسی در کسب کفش طلای اروپا

افزایش تعداد مناطق آزاد تجاری در دستور کار دولت

بطحایی:دارایی های صندوق ذخیره فرهنگیان به یغما نرفته است/ از منابع بانک مرکزی سوءاستفاده شد نه معلمان

اطلاعیه موسسه ملل در خصوص آخرین وضعیت تعیین تکلیف تعاونی اعتباری منحله وحدت (آرمان)

امروز بازار گاز طبیعی را باید یک بازار رقابتی به حساب آورد

پیکان در آستانه صدرنشینی خاموش کرد/ ویسی، طلسم 8 هفته ای آقا معلم را شکست

ایران در مورد 1400 میلیارد دلار سرمایه معدنی چه تصمیمی می گیرد؟

زلزله زدگان چقدر کمک بلاعوض می گیرند؟

افزایش قیمت نان در تهران 15 درصد؛حداقل افزایش قیمت نان لحاظ شد

تعیین تکلیف سپرده های صد میلیون تومانی افضل توس از فردا

دستورکار جلسات علنی مجلس در هفته آینده

تاثیر افت لیر بر سفر ایرانی ها به ترکیه چیست؟

ماجرای کمک 10 میلیاردی فرح پهلوی به زلزله زدگان کرمانشاه

دلار زیر بار واقعیت می رود؟

هزینه های عجیب نگهداری از تنها بوگاتی ویژن GT کانسپت جهان

حراج سکه از فردا

اطلاعیه بانک تجارت درباره پرداخت وجوه سپرده گذاران موسسه البرز ایرانیان

طرح فروش تراکم مازاد از سوی شهرداری اهواز باید متوقف شود

آغاز پخت نان جیرجیرک در فنلاند

سیف از تعیین تکلیف 2 موسسه غیرمجاز دیگر خبر داد

دومین لامبورگینی گالاردو وارد کشور شد+تصاویر

ممنوعیت واردات محصولات کشاورزی روسیه به ترکیه لغو شد

50 خودرو در محور سقز – بانه گرفتار برف

اتخاذ سیاست های همسو، گامی در جهت افزایش منافع جمعی کشورهای صادرکننده گاز/هیچ کشوری از وضعیت مخاطره آمیز جهانی سود نمی برد

مشکل اصلی تجارت خارجی ایران چیست؟

کدام غول های نفتی خواستگار طلای سیاه ایران هستند؟

شمارش معکوس برای تصمیم حیاتی در بازار نفت

زمان مراجعه سپرده گذاران افضل توس به بانک آینده +جدول

ردپای بانیان کرسنت در قرارداد جدید گازی/ هبه وزارت نفت به شرکت نروژی+ سند

کاهش 3.5 دلاری قیمت طلا در بازار جهانی/ هر اونس 1287.2 دلار

افزایش نسبی قیمت نفت در بازار جهانی/ هر بشکه برنت 63.65 دلار

طرح فروش تراکم مازاد از سوی شهرداری اهواز باید متوقف شود

برنامه های پنجمین روز هفته بسیج در استان

فروش محصولات مدیران خودرو با تسهیلات ویژه آغاز شد

قاب مهربانی با فرشتگان در خیریه وحدت

بررسی فوت و فن: نتیجه همکاری هواوی و لایکا، دوربین های خارق العاده خانواده Mate 10

عکس:رودخانه ای از گُل که دل گردشگران را می برد!

پرداختی مشمولین سهام عدالت به حساب دولت مشخص شد

عکس/ نمایی از کفش طلای چهارم لیونل مسی

زمان مراجعه سپرده گذاران افضل توس به بانک آینده +جدول

­افزایش ارزش یورو برابر دلار آمریکا ‏و دیگر از ارزهای معتبر ‏‏جهان در بازار لندن

با تلگرام از وضعیت جاده ها شکایت کنید!

50 خودرو در محور سقز – بانه گرفتار شدند

عکس Honor V10؛ جدیدترین پرچمدار Huawei لو رفت! +مشخصات کلی

­بهای نفت خام سبک و شیرین ‏شاخص ‏نیویورک افزایش یافت

افزایش قیمت هیوندای توسان TL در بازار آزاد

نسبت ابعاد نمایشگر به بدنه گلکسی S9 بی سابقه خواهد بود

ممنوعیت صید ماهیان خاویاری تا سال 2018 تمدید شد

امروز صادر شد: اطلاعیه بانک تجارت درباره پرداخت وجوه سپرده گذاران موسسه البرز ایرانیان

فصل جدید «زنده باد زندگی» روانه آنتن می شود

امکان سفارش آپشن در هنگام ثبت نام خودرو فراهم می شود/ خودروهای آپشن شده ایران خودرو در راه عراق

تمدید ممنوعیت صید ماهیان خاویاری دریای خزر تا 2018

هفته چهارم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه گنبدکاووس برگزار شد

آغاز کشت محصولات پاییزه در شهرستان دره شهر + گزارش

همه چیز درباره یک ابرخازن خورشیدی که قادر به تولید برق و سوخت هیدروژن است!

صلیب سرخ از اقدامات هلال احمر ایران به زلزله زدگان کرمانشاه قدردانی کرد

از موسسات افضل توس، البرز ایرانیان و وحدت چه خبر؟

رشد 1333 واحدی شاخص بورس در هفته ای که گذشت

جدول زمانبندی مراجعه سپرده گذاران افضل توس به بانک آینده

اعزام 10 نانوای ایرانی به فرانسه برای یادگیری روش درست پخت نان

حمیدرضا عزتی، محمدعلی شاهحسینی فن کاوی: تکنیکی توانمند در نوآوری فناورانه

آغاز خاموشی چاه های کشاورزی در استان یزد

توزیع بیش از 32هزار قرص نان اهدایی گلپایگانی ها بین زلزله زدگان غرب

فخرالدین اصغری آقمشهدی، حسین بهرامی بیع اسکناس

تمدید ممنوعیت صید ماهیان خاویاری دریای خزر تا 2018

توزیع بیش از 32 هزار قرص نان اهدایی گلپایگانی ها بین زلزله زدگان غرب

گزارش تصویری؛ بورس در هفته جاری

بانک ها باید برای حمایت از چرخه تولید، وام هایی با سود اندک پرداخت کنند

رکوردشکنی در حراج جمعه سیاه امریکا: حضور 6 هزار و 700 فروشگاه

فروش اوراق مشارکت با سود 16درصدی روزشمار

آغاز خاموشی چاههای کشاورزی در استان یزد

دولت فرانسه در تعیین قیمت نان دخالت نمی کند

آبگیری پنج میلیون مترمکعبی سد رییسعلی دلواری در استان بوشهر

آبگیری پنج میلیون مترمکعبی سد رییسعلی دلواری

رشد 10 درصدی تولید نیروگاه های برق آبی/افزایش 420 مگاواتی ظرفیت

تقابل ترلان پروانه با سِت کردن!

سیف: نرخ سود بانکی به تعادل رسید

آخوندی: قیم مردم برای بازسازی مناطق زلزله زده نیستیم

غول های نفتی به دنبال طلای سیاه ایران

آبگیری پنج میلیون مترمکعبی سد رییسعلی دلواری

آغاز بیمه قالیبافان بدون بیمه استان یزد

لزوم استفاده از توان بخش غیردولتی برای توسعه آذربایجان شرقی

بهره مندی 3 هزار نفر از خراسان جنوبی از شبکه های دیجیتال

دولت در فرانسه در تعیین قیمت نان دخالت نمی کند/ نان سنگگ به فرانسه می رود

اختراع بهینه سازی شبکه های بیسیم ادهاک

قیمت نان را 32 درصد افزایش دادند نه 15 درصد/وزن نان را هم کم کردن

همکاری روسیه در ساخت راه آهن در افغانستان

عمق و نقدشوندگی مناسب بازار قراردادهای آتی سکه طلا

حراج سکه از فردا

اطلاعیه بانک تجارت درباره پرداخت وجوه سپرده گذاران البرز ایرانیان

کاهش ارزش پول ملی ترسناک نیست!

متقاضیان دریافت سود سهام عدالت بخوانند

رونق بازارهای مهاباد+ گزارش

قیمت گذاری نادرست ورقه های فولادی ریشه رکود و خام فروشی است

قیمت گذاری نادرست ورقه های فولادی ریشه رکود و خام فروشی است