مطالب مرتبط:
توتال : اگر آمریکا، تهران را یکجانبه تحریم کند در ایران می مانیم
اقدامات متقابل مجلس برای مقابله با تهدیدات جدید برجامی آمریکا
دولت آمریکا از تشدید فشارها بر سپاه خبر داد
سپاه پاسداران بزرگترین مانع آمریکا برای هژمونی منطقه ای است
گلدمن ساکس پیش بینی کرد بدون حمایت سایر کشورها از آمریکا تولید نفت ایران به زمان تحریم بر نمی گردد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 26 مهر 1396 ساعت 19:152017-10-18سياسي

چرایی تحریم ها و تهدیدات آمریکا علیه سپاه


در قانون تحریمی کاتسا ، از سپاه به یک سازمان تروریستی نام برده شده است.

دولت آمریکا مصمم است در آینده نزدیک به استناد این قانون،تحریم های مربوط به سپاه و تمامی افراد و مجموعه های مرتبط را اعمال کند.

- شهیدخبر: در قانون تحریمی کاتسا ، از سپاه به یک سازمان تروریستی نام برده شده است.

دولت آمریکا مصمم است در آینده نزدیک به استناد این قانون،تحریم های مربوط به سپاه و تمامی افراد و مجموعه های مرتبط را اعمال کند.

یدالله جوانی در یادداشتی نوشت: در قانون تحریمی کاتسا ، از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به یک سازمان تروریستی نام برده شده است.

دولت آمریکا مصمم است در آینده نزدیک به استناد این قانون، تحریم های مربوط به تروریسم را درباره سپاه پاسداران و تمامی افراد و مجموعه های مرتبط اعمال کند.

اقدام آمریکایی ها در اتخاذ چنین رویکردی، در نوع خود بی سابقه است.

بنابراین واکاوی دلایل این اقدام از یک سو و پیامدهای اجرایی شدن این قانون از سوی دیگر، از موضوعات بسیار مهمی است که ذهن صاحب نظران و تحلیلگران را به خود مشغول کرده است.

در این نوشتار، به اختصار پاسخی برای دو پرسش مذکور ارائه می شود: الف ـ چرایی معرفی کردن سپاه به عنوان یک سازمان تروریستی براساس قوانین بین المللی و عرف جامعه جهانی از یک سو و تعریف تروریسم و سازمان های تروریستی از سوی دیگر، معرفی کردن نیروی مسلح قانونی یک کشور به عنوان سازمان تروریستی، فاقد وجاهت حقوقی و مبنای منطقی است.

جمهوری اسلامی ایران، یک کشور به رسمیت شناخته شده در عرصه بین المللی، با نهادها و سازمان های قانونی و رسمی است.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، یک سازمان و نهاد انقلابی و قانونی معتبر در ساختار حقوق اساسی جمهوری اسلامی و نزد مردم ایران است؛ بنابراین، رفتار خلاف حقوق بین الملل و خلاف عرف آمریکایی ها مبنی بر معرفی سپاه به یک گروه و سازمان تروریستی، باید دلایل قابل توجهی برای خود آنان داشته باشد.

نگارنده معتقد است، سه دلیل اساسی و بسیار مهم را برای این رفتار آمریکایی ها می توان برشمرد: 1ـ شکست های راهبردی آمریکا در سال های اخیر کارنامه آمریکا به عنوان مدعی قدرت برتر و رهبر جهان، کارنامه یک امپراتوری با شکست های بزرگ و راهبردی و در حال فروریختن است.

آمریکا پس از فروپاشی بلوک شرق، سلطه بر جهان و به دست گرفتن رهبری و مدیریت بین المللی را هدف گذاری کرده از دیدگاه استراتژیست های آمریکایی، سلطه کامل بر خاورمیانه، کلید رهبری جهان برآورد شده است.

از آن زمان تاکنون، طرح ها و برنامه های پرهزینه ای از سوی آمریکایی ها برای تسلط بر خاورمیانه به مرحله اجرا درآمد.

خاورمیانه بزرگ و خاورمیانه جدید عناوین طرح های آمریکا برای تحقق هدف مذکور بود.

لشکرکشی به منطقه غرب آسیا با پوشش مبارزه با تروریسم و اشغال دو کشور افغانستان و عراق، جنگ های رژیم صهیونیستی علیه حزب الله لبنان و گروه های مقاومت فلسطینی در غزه، به راه انداختن جنگ های نیابتی از طریق ایجاد داعش و دیگر گروه های تروریستی، مجموعه اقدامات آمریکا برای پیاده سازی طرح خاورمیانه جدید بود.

اما برخلاف تصور و برآوردهای آمریکا، تمامی این طرح ها در منطقه با شکست روبه رو شد.

ترامپ رییس جمهور کنونی آمریکا، در دوران رقابت های انتخاباتی، رقم هزینه های جنگی آمریکا در منطقه را شش تریلیون دلار اعلام کرد.

وی تصریح کرد ایالات متحده شش تریلیون دلار برای جنگ های خاورمیانه هزینه کرده و هیچ نتیجه ای نگرفته، در حالی که با این پول می شد دو بار آمریکا را ساخت.

به یقین کسانی که در آمریکا، به چنین هزینه ای برای جنگ در خاورمیانه رضایت دادند، می دانستند که تسلط بر خاورمیانه به عنوان شرط لازم برای تسلط بر جهان، چه فواید بلندمدتی را می تواند برای ایالات متحده به دنبال داشته باشد.

اکنون آمریکا با پرداخت چنین هزینه هایی و تحمل خسارات انسانی در جنگ های عراق و افغانستان، دچار شکست راهبردی شده است.

افزون بر شکست های خود آمریکا، متحدین آمریکا در منطقه (رژیم صهیونیستی و حکومت های قبیله ای مانند آل سعود)، دچار تنگناهای راهبردی و موقعیت های متزلزل شده اند؛ موضوعی که برای آمریکایی ها تحمل ناپذیر شده و آنان را، به شدت عصبانی و مستأصل کرده است.

شکست سیاست های خاورمیانه ای آمریکا پس از دادن این همه هزینه و خسارت، یعنی شکست سیاست های قرن بیست ویکمی آمریکایی ها، که با هدف سلطه بر جهان تحت عنوان نظم نوین جهانی طراحی کرده بودند.

2ـ سپاه عامل اصلی شکست طرح های آمریکا در منطقه عصبانیت آمریکایی ها از سپاه، یک دلیل اصلی دارد و آن اینکه، آنان سپاه را عامل اصلی شکست های آمریکا در منطقه غرب آسیا و به ویژه در عراق، سوریه و لبنان می دانند.

از نظر آمریکایی ها، فرماندهی محور مقاومت در منطقه با جمهوری اسلامی ایران است و سپاه پاسداران در منطقه با کمک متحدین جمهوری اسلامی، تمامی طرح های آمریکا را با شکست و ناکامی مواجه کرده است.

آمریکایی ها تمامی شکست ها، ناکامی ها و خسارت های بزرگ خود در منطقه را، از چشم سپاه می بینند.

اوباما رییس جمهور سابق آمریکا، تصریح کرد که ایالات متحده حدود دو هزار میلیارد دلار در عراق هزینه کرد؛ لکن اکنون عراق تحت نفوذ جمهوری اسلامی ایران است.

اکنون نفوذ راهبردی جمهوری اسلامی در عراق، سوریه، لبنان، سرزمین های اشغالی و کشورهای دیگری چون یمن، به دغدغه اصلی آمریکایی ها تبدیل شده است.

آمریکایی ها معتقدند تثبیت نفوذ جمهوری اسلامی ایران در منطقه، پایان بخش حضور غرب و به خصوص آمریکا در خاورمیانه خواهد بود.

غربی ها و به ویژه آمریکایی ها، سپاه را عامل اصلی موقعیت بخشی به ایران در منطقه می دانند.

3ـ سپاه عامل اصلی نظم دهی به منطقه غرب آسیا (خاورمیانه) در حالی که آمریکایی ها تصور می کردند با شکل دهی به نظم و ترتیبات منطقه خاورمیانه در قالب خاورمیانه بزرگ یا خاورمیانه جدید و با صرف هزینه های بسیار برای این مقصود ده ها سال بر این منطقه راهبردی از جهان تسلط خواهند داشت و از طریق سلطه بر این منطقه؛ جهان را مدیریت می کنند، اما سپاه را در موقعیت نظم دهی به خاورمیانه مشاهده می کنند! آمریکایی ها از طریق پیاده سازی طرح خاورمیانه بزرگ یا خاورمیانه جدید، به دنبال مهار، تضعیف و ساقط کردن جمهوری اسلامی ایران بودند؛ اما نه تنها این اتفاق نیفتاد، بلکه سپاه پاسداران ضمن حفظ انقلاب و جمهوری اسلامی، ایران را در یک موقعیت برتر منطقه ای قرار داده است.

آمریکایی ها معتقدند جمهوری اسلامی ایران، سیاست های منطقه ای خود را از طریق سپاه پیش می برد، به طوری که شورای روابط خارجی آمریکا چندی پیش در یک گزارش تحلیلی در این باره نوشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در صدر خبرهای چند سال گذشته بوده است.

آنها در زمان های مختلف در جایگاه مهم ترین نیروی نظامی در خاورمیانه و کارآفرینان اقتصادی در اقتصاد ایران از سوی رسانه های خارجی و داخلی معرفی شده اند و به مثابه یک نیروی ایدئولوژیک وفادار، مهم ترین نیرو برای حفظ نظام جمهوری اسلامی تلقی می شوند.

در کنار همه این توصیفات، نیروی قدس سپاه نقش برجسته ای در سیاست ایران و نظم خاورمیانه ایفا می کند.

از نظر آمریکایی ها، تنها نیروی قدرتمندی که می تواند در خاورمیانه آنان را از پای درآورد، سپاه است؛ موضوعی که در گزارش تحلیلی شورای روابط خارجی آمریکا به آن چنین اشاره شده است: سپاه پاسداران در خط مقدم مقابله با آمریکا در منطقه قرار دارد و معتقد است که ایالات متحده قدرتی بی رمق و از پا درآمده در خاورمیانه است.

آنها پس از دستگیری ملوانان آمریکایی در خلیج فارس در ژانویه، جشن گرفتند و دریادار علی فدوی به آمریکایی ها هشدار داد که سپاه از قدرت و توانایی لازم برای مقابله با آمریکا برخوردار است.

ب ـ آمریکا و رؤیای مقابله با سپاه آمریکایی ها به دنبال شکست طرح های شان در منطقه راهبردی غرب آسیا، به دنبال انتقام گیری از سپاه به عنوان عامل اصلی شکست های آمریکا هستند.

دشمنی آمریکایی ها با سپاه، به اصل دشمنی آنان با انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی برمی گردد.

غربی ها و در رأس آنها کشورهای آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان، از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، سیاست شکست انقلاب را در پیش گرفتند؛ اما شکست و ناکامی غربی ها در این سیاست، آنان را متوجه نقش کلیدی سپاه در جمهوری اسلامی و پاسداری از انقلاب اسلامی کرد.

در برخی اظهانظرات غربی ها از سپاه به ستون فقرات نظام سیاسی ایران یاد شده است.

بر مبنای چنین تحلیلی، از نظر آمریکایی ها انقلاب اسلامی پایان نمی پذیرد و جمهوری اسلامی فرونمی ریزد، مگر اینکه، سپاه از میان برود یا توانش گرفته و دست بسته شود.

طی یک دهه گذشته، رسانه های غربی عملیات روانی سنگینی را علیه سپاه داشته اند.

مبنای رفتاری رسانه های غربی و اقدامات تخریبی آنان و همچنین قرار دادن بخش هایی از سپاه مانند نیروی قدس و برخی از فرماندهان سپاه در لیست تحریم های تروریسم و حقوق بشری آمریکا و اتحادیه اروپا، به نقش آفرینی های سپاه در حفظ انقلاب و جمهوری اسلامی ایران برمی گردد.

کمیته خطر جاری در آمریکا، کمیته ای است که حدود 50 سال پیش جمعی از مدیران مجرب سیا و پنتاگون، استادان مشهور دانشگاه های آمریکا، سناتورها و مؤسسه تحقیقاتی امریکن اینترپرایز آن را تأسیس کردند.

این کمیته در گزارش سال 1384 خود تحت عنوان ایران و آمریکا، رهیافت جدید سه محور اساسی نظریه مهار، مبارزه رسانه ای و نظام مند کردن نافرمانی مدنی را، برای براندازی جمهوری اسلامی ایران، با 15 سرفصل ارائه کرد.

در یکی از این فصول آمده است: باید قدرت سپاه و بسیج را از بین برد.

آمریکایی ها برای رسیدن به این هدف در یک دهه گذشته ، مجموعه ای از اقدامات را انجام داده اند که مواردی از آن عبارت است از: 1ـ تخریب جایگاه و موقعیت سپاه در بین مردم ایران از طریق عملیات روانی و جنگ نرم با بهره از تمام ظرفیت های رسانه ای؛ 2ـ تحریم بخش هایی از سپاه و تعداد زیادی از شرکت های مرتبط با سپاه و همچنین عده ای از فرماندهان سپاه.

3ـ تحریم کل سپاه ناکامی آمریکایی ها در اقدامات پیشین علیه سپاه سبب شد تا آنان برای مهار سپاه و تضعیف آن، تحریم کل سپاه و مجموعه های مرتبط را برخلاف تمامی قواعد و عرف بین الملل، در دستور کار خود قرار دهند.

25 خرداد ماه سال جاری اکثریت سنای آمریکا، به متمم های طرح تحریم های جدید ایران، موسوم به طرح مقابله با اقدامات بی ثبات کننده ایران رأی دادند.

این طرح به دلیل ابعاد و ماهیت، به مادر تحریم ها و سیاه چاله تحریم ها شهرت یافته است.

در این طرح که در نهایت به قانون تبدیل شد و به امضای ترامپ رسید و در آستانه اجرایی شدن قرار دارد؛ تحریم های جدیدی با سرفصل های تحریم های موشکی، تحریم های تروریسم، تحریم های نظامی و تحریم های حقوق بشری وضع شده است.

در این قانون که به قانون تحریمی کاتسا معروف شده، آمده است: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نه تنها نیروی قدس، مسئول اجرای برنامه فعالیت های بی ثبات سازنده، پشتیبانی از اقدامات تروریسم و برنامه موشکی بالستیک ایرانی است.

قانون تحریمی کاتسا، قدرت دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی ایران را که در سطح بازدارندگی قرار دارد نشانه گرفته است.

در این قانون سپاه به دلیل نقش کلیدی و برجسته اش در تولید قدرت ملی و اقتدار نظامی و موقعیت بخشی به ایران در منطقه، در کانون فشارها و تحریم ها قرار گرفته است.

در ادامه به نمونه هایی از اظهارنظرها که دلیل این فشارها می باشد، اشاره می شود: ـ چندی پیش روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت نوشت: وقتی سپاه، موشک های زمین به زمین از این فاصله شلیک می کند، جایگاه یک قدرت بزرگ نظامی در سطح منطقه و حتی در سطح جهان را برای خود به تصویر می کشد.

ـ پنتاگون در گزارش سالیانه خود تصریح کرد: ایران به قدری پیشرفت کرده که می تواند اهدافی در سراسر منطقه و در شرق اروپا هدف قرار بدهد.

ایران افزون بر فناوری های موشکی و راکتی فزاینده اش، در تلاش است میزان کارایی سامانه های موجودش را تقویت کند.

ایران در حال ساخت موشک بالستیک ضد کشتی به نام خلیج فارس است.

وسیله پرتاب فضایی سیمرغ ایران نشان دهنده عزم این کشور برای توسعه فناوری های موشک های بالستیک قاره پیماست.

سناتور باب منندز از اعضای دموکرات سنا که از معدود دموکرات های مخالف برجام است، طراح و ارائه دهنده پیش نویس قانون تحریم های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران می باشد.

وی دلیل اصلی از ارائه طرح خود را این گونه توضیح می دهد: آمریکا نباید مقابل اقدامات منطقه ای ایران ساکت بنشیند و به همین علت است که لایحه تشدید تحریم های موشکی و تحریم کل سپاه پاسداران در دستور کار قرار گرفته است.

ایشان در همین باره می گوید: آمریکا نمی تواند اجازه بدهد که رفتار ثبات زدایانه و تهاجمی ایران، مورد اغماض قرار بگیرد، به همین دلیل بود که پیش نویس قانون تحریم های جدید ایران را ارائه دادم.

ج ـ پیامدهای اجرایی شدن قانون کاتسا به یقین اجرایی شدن قانون تحریمی کاتسا از سوی آمریکایی ها، آثار و پیامدهای گوناگونی خواهد داشت.

آمریکایی ها از طریق اعمال این تحریم ها، اهداف چندلایه ای را دنبال می کنند.

اما نقطه هدف در این قانون در خصوص ایران به زعم آمریکایی ها، نابود کردن اقتدار دفاعی جمهوری اسلامی ایران و پایان بخشی به نفوذ راهبردی آن در منطقه راهبردی غرب آسیا است.

آمریکایی ها تصور می کنند از طریق اعمال تحریم های جدید و فشار بر عوامل اصلی تولید قدرت دفاعی جمهوری اسلامی، ایران در نهایت پای میز مذاکره حاضر شده و برجام های منطقه ای و موشکی هم به برجام هسته ای اضافه خواهد شد.

اما به یقین، آنچه در پی اجرایی شدن قانون کاتسا و اعمال تحریم های جدید و معرفی سپاه به عنوان یک سازمان تروریستی پدید خواهد آمد، برخلاف تصورات آمریکایی ها، موارد دیگری است که اهم آن عبارت است از: 1ـ خروج ایران از برجام بی شک اعمال تحریم های جدید، نقض فاحش برجام است.

آمریکایی ها با اعمال قانون کاتسا، تیر خلاص را به پیکر نیمه جان برجام شلیک خواهند کرد.

با پیاده سازی این قانون، شرایط تحریمی به مراتب بدتر از پیش از برجام می تواند شکل بگیرد.

در این صورت، دلیل منطقی برای ماندن ایران در برجام از بین رفته وجود ندارد.

به همین دلیل دکتر ظریف از احتمال خروج ایران از برجام در صورت اعمال تحریم های جدید و عبور آمریکایی ها از برجام سخن گفت.

2ـ هم سنگ شدن ارتش آمریکا با داعش اگر قرار باشد روزی ارتش و نیروهای مسلح یک کشور، یک سازمان تروریستی به ملت های جهان معرفی شود، ارتش آمریکا از هر نظر در اولویت این معرفی قرار دارد.

کیست که نداند در یک دهه گذشته، عمده گروهک های تروریستی را در منطقه غرب آسیا، آمریکایی ها پدید آوردند.

آیا سندی بهتر از سخنان رییس جمهور کنونی آمریکا برای اثبات این ادعا وجود دارد.

آقای ترامپ در دوره رقابت ها انتخاباتی، با صراحت و به تکرار، آمریکا را مؤسس داعش معرفی کرد! او تصریح کرد که در پشت صحنه داعش افرادی چون اوباما و خانم هیلاری کلینتون وجود دارند.

بنابراین، اگر روزی آمریکایی ها بخواهند آن نیروی اصلی ضد تروریسم یعنی سپاه پاسداران را به اتهام حمایت از تروریسم مورد تحریم قرار دهند، بدانند ارتش آنان در جهان و منطقه یک گروه تروریستی معرفی خواهد شد.

سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه بر اساس چنین منطقی، در قبال قانون کاتسا موضعی قاطع اتخاذ کرد و گفت: اگر اخبار حماقت آمریکا مبنی بر در نظر گرفتن سپاه به عنوان گروه تروریستی صحیح باشد، سپاه نیز ارتش آمریکا را در جهان هم سنگ داعش در نظر خواهد گرفت.

فرمانده کل سپاه هفته گذشته، در جلسه شورای راهبردی سپاه با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران اجرای قانون کاتسا را معادل با خروج یک جانبه آمریکا از برجام می داند، یادآور شد: همان طور که در گذشته نیز اعلام کرده ایم، در صورتی که قانون تحریم های جدید آمریکا اجرا شود، این کشور باید پایگاه های منطقه ای خود تا شعاع دو هزار کیلومتری برد موشک های ایران را منتقل کند.

بنابراین آمریکایی ها باید بدانند، این نقشه شیطانی آنان همانند دیگر نقشه های شان در گذشته، موجب تضعیف قدرت آمریکا و تقویت جمهوری اسلامی ایران و قدرت بیشتر سپاه خواهد شد.

سپاه دهه پنجم انقلاب اسلامی، به مراتب قدرتمندتر و با نفوذتر از سپاه کنونی خواهد بود.

حماقت آمریکایی ها در معرفی سپاه به عنوان یک سازمان تروریستی، زمینه ها و بسترهای فعلیت یافتن بیشتر توانایی های سپاه در منطقه را فراهم خواهد کرد؛ توانایی های مردم پایه ای که، منطقه را بر سر آمریکایی ها خراب خواهد کرد.

3ـ وحدت و انسجام داخلی در حمایت از سپاه آمریکایی ها با معرفی سپاه به عنوان یک سازمان تروریستی و اعمال تحریم ها علیه آن، به دنبال تشدید فشارهای اقتصادی بیشتر بر ملت ایران هستند.

تصور آمریکایی ها آن است که این تحریم ها، به مرور زمان پایگاه مردمی سپاه در ایران را تخریب خواهد کرد؛ اما برخلاف تصور آمریکایی ها، این تحریم ها موجب همبستگی بیشتر ایرانیان و افزایش محبوبیت سپاه در کشور و منطقه خواهد شد.

تشییع باشکوه معجزه جاری انقلاب اسلامی، شهید حججی عزیز، نشان داد که پاسداران و سپاه، از چه جایگاهی در میان مردم ایران برخوردارند.

اظهارنظرهای این روزهای مسئولان سیاسی کشور، دورنمای همبستگی ها و حمایت از سپاه را نشان می دهد.

منبع:صبح صادق
کلید واژه ها: آمریکا - سپاه پاسداران انقلاب اسلامی - قانون - آمریکایی ها - سپاه - آمریکایی - سپاه پاسداران - تحریم - دولت آمریکا - بین المللی - جمهوری اسلامی - انقلاب اسلامی - اسلامی - خاورمیانه - جهان - آینده - تروریسم - کارنامه - رهبر - دولت - جمهوری - حقوق - رهبری - ایران - رفتار - کشور - شکست - قوانین - ساختار - مدیریت

آخرین اخبار سرویس:
نشست یازدهم ستاد همکاری حوزه و آموزش و پرورش بکار خود پایان داد

استخدام 6ردیف شغلی در هواپیمایی دلتابان / شهر تهران

استخدام 4 ردیف شغلی در نوآوران ارتباطات دوران در تهران

پرونده قتل اهورای 3 ساله به کجا رسید؟

کوچک ترین خطا برای رژیم صهیونیستی آخرین خطاست

جلسه برگزاری رویداد بین المللی تبریز 2018

لاریجانی در دیدار با یلدریم: ایران، ترکیه و روسیه بحران سوریه را در مسیر درست قرار دادند

الجزایر سفیر عراق را اخراج کرد

برگزاری اولین جلسه کارگروه تخصصی تشکل های مردم نهاد مدیریت بحران کشور

استاندار خراسان جنوبی با خانواده شهید خلیل نیا دیدار کرد

قالیباف نابودی داعش را تبریک گفت

سنندج فردا میزبان همایش ملی حضرت خدیجه (س)

قاضی عسکر: جنایات گروهک های تکفیری هیچ ارتباطی با اسلام ندارد

جعفری:هر جنگی به محو رژیم صهیونیستی منجر خواهد شد

جشن پیروزی جبهه مقاومت بر کافران داعشی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان

پیام مشترک نماینده ولی فقیه در استان و استاندار مازندران به مناسبت پایان حکومت داعش

اجلاس جهانی محبان اهل بیت(ع) آغاز شد

فاز دوم طرح توسعه و بهسازی حرم مطهر علی ابن مهزیار اهوازی(ع) به بهره برداری رسید

آیا تبریک احمدی نژاد به سردار سلیمانی از ته دل بود؟!/ فیلم

پیام تبریک جنتی در پی پایان داعش

قالیباف نابودی داعش تبریک گفت

تهدید داعش؛ فرصتی برای اتحاد جهان اسلام

ثابت شد که گام نهادن درمسیر آرمان های الهی، ثمره ای جز نصرت خدا ندارد

تداوم مبارزه با تروریسم در سوریه ضروری است/ استفاده بعضی قدرت های مدعی حقوق بشر از تروریسم

روحانی: پایه های اصلی داعش فرو ریخت

اینکه می گویند «پیروزی بر داعش حاصل مذاکرات است» یک جوک است!

گزارش ایسنا از «همایش یادواره شهیدان مدافع حرم»

جزییات حادثه سوءقصد به عضو شورای شهر اندیمشک

روحانی:تداوم مبارزه با تروریسم در سوریه ضروری است

مسیر ورود به حوزه برای دانش آموزان مستعد و ممتاز باز است

شکست توطئه های دشمنان در منطقه؛ محصول تفکر و اندیشه بسیج است

طلاب درس را برای تسلط علمی بخوانند نه گرفتن نمره و ارتقاء مدرک

ظرفیت افزایش سطح تجارت ایران و ترکیه به 30 میلیارد دلار/ لطمات جدی به داعش وارد شد

طرح تحول سلامت انقلابی در حوزه درمان ایجاد کرد

احمد خاتمی: تاریخچه نیروی انتظامی به عصر امیرالمومنین (ع) می رسد

بیانیه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی درباره پیروزی جبهه مقاومت

پویش مردمی احداث مسکن روستاهای تخریب شده در کرمانشاه

هر جنگ جدید به محو رژیم صهیونیستی از جغرافیای عالم منجر خواهد شد

عارف: نتوانستیم از تجربه زلزله های رودبار و بم استفاده کنیم

از خانواده های شهدای مدافع حرم تقدیر شد

نسل کشی در یمن اتفاق می افتد/ایستادگی در مقابل متجاوزان از مسئولیت های سازمان ملل است

نشست «عرفان و اندیشه علمی» برگزار می شود

لاریجانی: زمینه همکاری های منطقه ای ایران و ترکیه بسیار برجسته تر شده است

دستگاه های کوچک کننده بینی تاثیری بر زیبایی بینی ندارند

برگزاری همایش ملی بررسی آرای تفسیری علامه معرفت(ره) در قم

بررسی «فیلسوفان و مسائل جامعه ایرانی» در برنامه زاویه

جمهوری اسلامی اولین کشوری بود که به ندای ملّت سوریه و دعوت دولت این کشور لبیک گفت

امید وهاب زاده اختتامیه هفتمین جایزه ادبی یوسف

معادلات منطقه و جهان بدون حضور ایران و همراهان انقلاب اسلامی حل نمی شود

ایران اهمیت ویژه ای برای مشارکت زنان در فعالیت های اجتماعی قائل است

ثبت 161 وقف جدید در استان خوزستان/ ضرورت فرهنگ سازی برای افزایش وقف در جامعه

گفت وگوی هگل و فیلسوفان اسلامی به ایران رسید

زندگی حمید معصومی نژاد در ایتالیا کتاب شد

عارف: نتوانستیم از تجربه زلزله های رودبار و بم استفاده کنیم

حضور 600 عالم مسلمان در اجلاس محبان أهل بیت

راهبرد ایران براساس همکاری و صلح طلبی بنا نهاده شده است

پیام تبریک فرمانده ارتش به سردار سلیمانی

رژه اقتدار بسیج در عسلویه

سرلشکر جعفری:هر جنگ جدید به محو رژیم صهیونیستی از جغرافیای عالم منجر خواهد شد

هنوز تا محو کامل تروریسم از منطقه فاصله داریم

فرمانده کل ارتش نابودی داعش را تبریک گفت

همگرایی نیروهای انقلابی مسلمان جهان منجر به پایان سیطره داعش شد

مردمی کردن فعالیت های اقتصادی عملکرد مثبتی ندارد

شهردار تهران: شهدا مدافع حرم مایه عزت و بزرگی اسلام هستند

سخنان مطهری درباره حصر مغایر با وظایف نمایندگی وی شناخته نشد

کتاب انقلاب امام حسین(ع) انگیزه ها – هدف ها منتشر شد

شهرهای هرمزگان نیازمند بازنگری جدی در حوزه شهرسازی هستند

امام جمعه موقت اهواز:جبهه استکبار و نظام سلطه با نابودی داعش تحقیرشد

روحانی:ایران در مبارزه با تروریسم بین الملل جدی است

پیام تبریک جنتی در پی پیروزی محور مقاومت و پایان داعش

گزارش هلال احمر از خدمات رسانی در زلزله غرب کشور

اعزام 335 پزشک به مناطق درگیری با داعش در دو سال اخیر

وقف گامی به سوی معنویت + مصاحبه

پیام آیت الله صافی گلپایگانی به مناسبت نابودی داعش

راهبرد ایران در منطقه براساس همکاری، هماهنگی و صلح طلبی بنا نهاده شده است

تداوم مبارزه با تروریسم در سوریه ضروری است/ بعضی قدرت های مدعی حقوق بشر برای اهدافشان از تروریسم و خشونت استفاده گسترده می کنند

روحانی:تداوم مبارزه با تروریسم در سوریه ضروری است

تصاویر دیدار اردوغان و روحانی در سوچی روسیه

پیام اسنپ به رانندگانی که از برنامه فیلتر شده Waze استفاده می کنند + عکس

مروری بر هفته نامه های افغانستان

خلاء آموزش برای مقابله با بحران ها در دستگاهای اجرایی احساس می شود

تشکر مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از ریاست مجلس شورای اسلامی

پیشنهادخواهرخواندگی انزلی باشهری از لهستان/روابط دوکشور تقویت شود

لزوم توجه ویژه به مشاوره /سطح سواد و فرهنگ جامعه تقویت شود

آمار کاربران ایرانی اینستاگرام اعلام شد

پوتین خواستار احیأ سوریه شد

چهارمین محموله کمک های مردم لنگرود به مناطق زلزله زده کرمانشاه ارسال شد

فتوشاپ تصویر نسرین مصفا استاد دانشگاه تهران با هدف تشنج در این دانشگاه +عکس

تحقیق از شهرداری بی نتیجه است؛ نمی خواهند فساد در جایی ثبت شود

باند جعل عنوان وزارت اطلاعات و دفتر مقام معظم رهبری منهدم شد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس نهم: ایجاد جبهه مقاومت باعث نابودی داعش شد

پذیرش نشدن افراد توانمند در سازمان ها حق الناس است

روابط عمومی اوقاف کهگیلویه و بویراحمد به کجا چنین شتابان؟

ردیف، اصلی ترین چیزی است که هنرجوی آواز باید بیاموزد

پایبندی به حجاب اسلامی تاکید ویژه فرزند شهیدم به مردم کشورش است

فضای مجازی می تواند وزنه تبلیغ اسلام باشد

تبریک آیت الله کلانتری برای شکست داعش/ تنها راه غلبه بر مشکلات جهان اسلام، مدیریت انقلابی است

عالمی که بهاییت برای سر او جایزه تعیین کرده بود

در دیدار حجت الاسلام فقیهی با سرپرست حجاج ایرانی مطرح شد 63 درصد از دانشگاهیان در دوره هفدهم اعزام به عتبات سفر اولی بودند

سردار سلیمانی ، مالک اشتر زمان است

روند شکل گیری و سقوط داعش از زبان سرلشکر فیروزآبادی

فعالیت 6 هزار کانال تلگرامی مذهبی و دینی در کشور + فیلم

واکنش کاربران فضای مجازی به حضور رهبر انقلاب در مناطق زلزله زده

بخش خبری 14؛ 1 آذر 96/بخش دوم

پیام تبریک آیت الله علوی گرکانی به مناسبت پایان سیطره داعش

بخش خبری 14؛ 1 آذر 96/بخش اول

گزارش ایسنا از «همایش یادواره شهیدان مدافع حرم»

قدردانی از واقفان نمونه کهگیلویه وبویراحمد؛

تشکر مردم عشایرنشین اصلاندوز از سردار سلیمانی + فیلم

گزارش هلال احمر از خدمات رسانی در زلزله غرب کشور

معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در اصفهان+عکس

روحانی:ایران در مبارزه با تروریسم بین الملل جدی است

روحانی:ایران اولین دولتی بود که به ندای سوریه پاسخ داد

اجلاس سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه در سوچی آغاز شد

روحانی:ایران در مبارزه با تروریسم بین الملل جدی است

اسماعیلی: تمام شدن دوران بزن دررویی را در عمل ثابت می کنیم

وزارت دادگستری و دانشگاه خوارزمی تفاهم نامه همکاری امضا کردند

در گفت وگو با فارس خبر داد اوقاف جنوب شرق تهران در سالجاری 8 وقف را به ثبت رساند

رییس شورای عالی زکات کشور: فرهنگ زکات باید احیا شود/ زکات حلال مشکلات مردم است

قدردانی جهانگیری از سردار سلیمانی

نخستین همایش بزرگداشت علامه بیتوشی در سردشت

پایش کانون جدید گرد و غبار در مرز ایران و ترکمنستان + فیلم

بزرگداشت یاد و خاطره شهدای محله صاحب الزمان شهر ایلام + فیلم

دیدار روحانی و اردوغان در سوچی روسیه

جمهوری اسلامی قدرت مقابله با دشمنان اسلام را در هر سطح و قدرتی دارد

اجلاس سه جانبه سران کشورهای ایران، روسیه و ترکیه در سوچی آغاز شد

نسبت شریعتی و ما

امام جمعه یزد: تربیت دینی دانش آموزان محور فعالیت فرهنگیان قرار گیرد

استاندار یزد:معلمان الگوی انسان سازی در جامعه هستند

روحانی: راهبرد ایران در منطقه بر اساس همکاری و رفاقت است نه تقابل

رییس اداره اوقاف ورامین در گفت وگو با فارس: توزیع اقلام فرهنگی و رفاهی واقفین ورامینی بین زلزله زدگان استان کرمانشاه

همه برداشت ها از حادثه پلاسکو سیاسی بود/ صدا و سیما همکاری نمی کند

همایش علامه جعفری در تبریز

هر جنگ جدیدی معادل محو اسراییل از جغرافیای عالم است/ صبح پیروزی نهایی نزدیک است

فریب تبلیغات را نخورید؛ این دستگاه ها بی فایده اند

تیپ شقایق فراهانی و پسرش دیشب در یک مراسم! + عکس

عارف: نتوانستیم از تجربه زلزله های رودبار و بم استفاده کنیم

عارف: نتوانستیم از تجربه زلزله های رودبار و بم استفاده کنیم

استخدام نگهبان 24 ساعته چاه عمیق،باحقوق در زنجان

پیام تبریک فرمانده کل ارتش به مناسبت نابودی داعش

لاریجانی در دیدار با نخست وزیر ترکیه مطرح کرد ظرفیت افزایش سطح تجارت ایران و ترکیه به 30 میلیارد دلار/ لطمات جدی به داعش وارد شد

برنامه های نیروی دریایی ارتش برای سالروز عملیات مروارید اعلام شد

کمک 100 میلیون تومانی هنرمندان کرمانشاهی به زلزله زدگان استان

آیت الله جنتی شکست داعش را به رهبر معظم انقلاب تبریک گفت

عارف: متاسفانه نتوانستیم از تجربه زلزله های رودبار و بم استفاده کنیم

جمهوری اسلامی قدرت مقابله با دشمنان اسلام را در هر فتح و قدرتی دارد

آغاز نشست روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه

11 شهرستان کرمان تحت تاثیر فرسایش بادی قرار دارد

کادوی عجیب و غریب بازیکنان پاری سن ژرمن به کیلیان ام باپه+فیلم

بازسازی واحدهای مسکونی 160روستای زلزله زده کرمانشاه توسط بنیاد مسکن کردستان

نماینده مجلس باکو: خط آهن رشت - آستارا، نخجوان را از محاصره خارج خواهد کرد

روحانی:ایران در مبارزه با تروریسم بین الملل جدی است

لزوم تسریع در تکمیل طرح آمایش سرزمین +فیلم

تقدیر نوربخش ازمجلس شورای اسلامی در باره بررسی چالش صندوق های بازنشستگی کشور

اجلاس سه جانبه سران کشورهای ایران، روسیه و ترکیه در سوچی آغاز شد

شادی الجزایری ها از شنیدن خبر شکست داعش در سوریه و عراق

تکذیب قرعه کشی انتخاب مربی پیش دبستانی در هفتکل

کثرت طلاق توافقی در گیلان

روحانی: ایران آمادگی دارد به درخواست کشورهای منطقه به مقابله با تروریسم کمک کند

از خانواده های شهدای مدافع حرم تقدیر شد

ملاقات اردوغان و روحانی در روسیه

بایدبا بهره گیری از فناوری های نوین، به جای برخوردهای موردی، رویه ها را اصلاح کنیم

راه پیروزی، جز مقاومت و آمادگی نیست/ از هر توطئه ای سربلند بیرون خواهیم آمد

هرج و مرج طلبان می خواهند روابط داخل دنیای اسلام را بازیچه قرار دهند

درباره قدرت دفاعی ایران با هیچ کس مذاکره و معامله نخواهیم کرد

بازدید رییس و اعضای کمیسیون برنامه از مناطق زلزله زده/ حمایت از زلزله زدگان در بودجه

سرلشکر جعفری در دیدار بسیجیان با رهبر انقلاب: هر جنگ جدید به محو رژیم صهیونیستی از جغرافیای عالم منجر خواهد شد

سید یحیی رحیم صفوی مطرح کرد وقف منزل 4 هزار متری و الحاق به امامزادگان عینعلی و زینعلی(ع)/ در 8 سال اخیر 137 میلیارد سرمایه جذب کردیم

حجت الاسلام محمدزاده در جمع خبرنگاران: تقدیر از واقفین، خادمین و متولیان امامزادگان و بقاع متبرکه در همایش یاوران وقف

عارف: نتوانستیم از تجربه زلزله های رودبار و بم استفاده کنیم

اجلاس سه جانبه سران کشورهای ایران، روسیه و ترکیه در سوچی آغاز شد

ماجرای به آتش کشیدن کعبه توسط یزید

فرماندار نطنز: فرهنگ از خود گذشتگی و ایستادگی باید در برابر هجمه دشمنان ترویج شود

پیام های دستگاه ها و شخصیت ها به مناسبت پیروزی بر داعش

مراسم اختتامیه جشنواره ادبی یوسف آغاز شد

بروجردی در دیدار با معاون دبیر کل سازمان ملل: نسل کشی در یمن اتفاق می افتد/ایستادگی در مقابل متجاوزان از مسئولیت های سازمان ملل است

پیام تبریک استاندار خوزستان به مناسبت پیروزی جبهه ی مقاومت و نابودی گروه تروریستی – صهیونیستی داعش

منطق جهاد تنها منطق پیروز در مقابل استکبار و صهیونیسم است

امضای تفاهم نامه همکاری بین اداره کل بنادر خوزستان و دانشگاه امیرکبیر ماهشهر

تجلیل از خانواده های شهدای جبهه مقاومت

وزیر اقتصاد مجبور به ارائه توضیح به رییس جمهور شد

اجلاس سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه در سوچی

دیدار علی لاریجانی با نخست وزیر ترکیه

بیانیه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی درباره پیروزی جبهه مقاومت

چرا دیگر یک استاد قوامی در آواز ظهور نمی کند؟

برگزاری همایش«یاوران وقف» در کردستان + عکس

بودجه ملی سال 1397 توسط "سنای افغانستان" تایید شد

سردارسلامی: شهدای مدافع حرم نمادجوانمردی،غیرت و آزادگی هستند

دفتر نمایندگی مرکز خیریه کهریزک در ورامین افتتاح شد

اوضاع محورهای سیمرغ نگران کننده است/ توجه ویژه به بخش کشاورزی در سند توسعه شهرستان

فرماندار سیمرغ با صدور پیامی هفته بسیج را تبریک گفت

امروز منطق جهاد در برابر استکبار پیروز است

رساله دکتری محقق واحد علوم و تحقیقات ، اثر برگزیده تز دکتری در دو سال اخیر شناخته شد

رییس اداره اوقاف استان تهران در همایش یاوران وقف: وجود 313 بقعه متبرکه در استان تهران/ نیازمند 140 میلیارد تومان برای بازسازی بقاع هستیم

نشریات دانشجویی در ارتقای علمی و فرهنگی دانشجویان موثر است

گرامیداشت والدین سه دانشجوی واحد علی آباد کتول

فارس گزارش می دهد آخرین وضعیت امدادرسانی به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه+تصاویر

عصر امروز روحانی با اردوغان دیدار کرد

تجلیل از استادان، کارکنان، دانشجویان و فعالان نماز در واحد علی آباد کتول

مواظب دکمه قرمز همسرتان باشید!

چرایی تحریم ها و تهدیدات آمریکا علیه سپاه

چرایی تحریم ها و تهدیدات آمریکا علیه سپاه