مطالب مرتبط:
درنگی در باب اینکه چرا انسان مدرن امروزی، تنها و تنبل و بی قرار است؟! تنهایی تکنولوژیک دستاورد تنبلی و بی ایمانی
ایمانی: امیدوارم در جام جهانی حضور داشته باشم
بازیکنی که به تنهایی اندازه استقلالی ها امتیاز گرفته است!
روایت کرباسیان از دستاورد سفر آمریکا
روایت کرباسیان از دستاورد سفر آمریکا
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 26 مهر 1396 ساعت 07:522017-10-18فناوري

تنهایی تکنولوژیک دستاورد تنبلی و بی ایمانی


حجمی انبوه از اطلاعات و ارتباطات مجازی دنیای ما را در بر گرفته و بام تا شاممان را پر کرده است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازبلاغ"، ظاهر امر می گوید تکنولوژی باعث ایجاد ارتباطات حداکثری و فراوان و سهل الوصول شده و همه مردم با یکدیگر در ارتباطند، دسترسی به اطلاعات و ارتباطات مجازی، دیوارها را برداشته و فاصله ها را کم کرده است، و این همه در حالی است که روز به روز هم بر حجم و کیفیت ظاهری این دهکده ارتباطاتی افزوده می شود.

پر بیراه هم نمی گوید! واقعیت این است که حجمی انبوه از اطلاعات و ارتباطات مجازی دنیای ما را در بر گرفته و بام تا شاممان را پر کرده.

همه از کودک و بزرگ و پیر و جوان و زن و مرد با یک موبایل کوچک به جهان بزرگی از مجاز، و بمبارانی از کلیپ ها و کلمه ها و خبرها و اطلاعات مفید و عبث دیگر قدم گذاشته اند و در این میان، با انبوهی از دیگران هم در رابطه اند؛ رابطه ای که البته مجازی است و معمولا در چت کردن خلاصه و عصاره می شود.

این وضعیت باعث شده است که علیرغم ارتباطات ظاهری و مراودات مجازی، انسان قدم در دنیای تنهایی مدرن و نوینی بگذارد که او را به تمامی در بر گرفته و خلاصی از آن هم گویا به این سادگی ها مقدور نیست! شواهد و قرائن و آمارها و احساس همگانی همه ما موید این نکته است که انسان امروز با همه رنگ و لعاب فریبنده جهان نامتناهی مجازی، به شدت تنهاست و این تنهایی او را به افسردگی و بطالت و بی معنایی سوق می دهد.

اما به راستی چرا؟ آبشخور اصلی این روند و نتیجه و دستاورد چیست و کجا؟ آیا این از لوازم و ماهیات و ذاتیات تکنولوژی جدید است یا مسئله دیگری در میان است؟ و نکته و سوال دیگر اینکه آیا به راستی راه خلاصی از این تنهایی و تبعات و لوازم دیگر دنیای ارتباطی امروز وجود دارد؟ برای پاسخ به این سوالات باید زمینه ها و مقدماتی را از مقوله ریخت شناسی انسان امروز و عقبه و سابقه و صبغه و سبقه اش را بررسی کنیم.

واقعیت آن است که چه بسا اکثر ما انسان های امروزی، آدم های نسبتا به روزی باشیم.

حالا یا به زور به روز شده ایم یا به اختیار، اما به هر حال از امکانات جهان امروز بهره مندیم.

جهان امروز با سرعت عجیب و خارق العاده ای در تکاپو و تلاش برای هرچه فناورانه تر و پیشرفته تر شدن است و ما هم به سهم خود تلاش کرده ایم از این قافله عقب نمانیم.

با این حال به نظر می رسد همانطور که اشاره کردیم انسان امروزی هرچقدر پیشرفته تر می شود، تنهاتر هم می شود و این تنهایی البته با مقوله دیگری هم- معمولا- همراه است: انسان امروزی، بی حال تر و بی نشاط تر هم می شود.

طبق آخرین آمارهای رسمی مدت زمان گفتگو میان اهالی یک خانواده در بهترین حالتش به هفده دقیقه در روز کاهش یافته است! پدر و مادرها با یکدیگر، فرزندان با همدیگر و هریک با گروه بغلی، همسایه ها با هم و اساسا گروه های مختلف اجتماعی از بزرگ و کوچک، دیگر با هم حرف نمی زنند و حوصله هم را ندارند.

آنها عموما سر در موبایل دارند و در گروه ها چت می کنند؛ لایک می کنند، کامنت می گذارند و.

.

آیا دلیل این وضعیت، بی حالی است؟! یا پای چیز دیگری در میان است؟ تبلیغات میدانی، پیام های بازرگانی، مجریان تلویزیونی، تیترهای روزنامه ای، متن سخنرانی مدیران و مسوولان و.

و هزار و یک چیز دیگر را که مرور می کنیم، پر است از شور و نشاط و فریاد و امید و پیشرفت و تکاپو و موفقیت و چشم اندازهای بی نظیر از دیروز و امروز و فردای همه چیز و همه جا؛ اما کافی است تلویزیون را خاموش کنیم، روزنامه را ببندیم، مجله را کنار بگذاریم و.

و برگردیم به فضای عادی و واقعی خودمان.

دوباره همان حس رخوت و بی حالی به سراغمان می آید.

چرا؟ مشکل از ماست یا ایراد از واقعیت و ماهیت رسانه ها و جهان پیرامونی امروزمان؟ ما واقعا بی حالیم یا بیش از حد دچار عارضه تلقین جاذبه های دافعه برانگیز رسانه های این دنیای پرهیاهو شده ایم؟ دلیل این وضعیت چیست؟ رسانه های امروزی با همه تنوع و تکثر و گرافیک چشم نوازشان رسانه های ما نیستند.

ما خودمان را کمتر در آینه رسانه های دور و برمان می بینیم یا اصلا نمی بینیم.

همین امر هم باعث شده وقتی آنها هرچه بانشاط تر و کاربلدتر، دم از شور و هیاهو و حرکت می زنند، ما بی حال تر و افسرده تر و ناراضی تر می شویم.

آیا واقعا این خاصیت و ذات و ماهیت رسانه است، یا قضیه از جای دیگری آب می خورد؟ سالیان متمادی است متخصصان و نظریه پردازان رسانه و ارتباطات و جامعه شناسی و مردم شناسی و.

، در حال بحث و بررسی پیرامون این موضوعند، اما ظاهرا این بحث ها اصلا به درد ما نخورده و ما همچنان یک مواجهه فردی و عینی و شخصی و مطلقا تجربی با رسانه ها داریم.

پس چه بسا بد نباشد یکبار هم که شده برای یافتن پاسخ سوال هایمان به تجربیات خودمان رجوع کنیم.

خب؛ برگردیم به سوال اصلی و اولیه این نوشتار؛ چرا احساس بی حالی می کنیم؟ بی حالی چیست؟ نشانه هایش کدام است؟ آیا ما واقعا بی حالیم یا دچار تلقین رسانه ها و دیگران شده ایم؟ بگذارید با یک مثال عینی به دنبال کشف واقعیت یا حقیقت یا حداقل روزنه ای در جواب این پرسش ها برویم: در گذشته های نه چندان دور، مثلا پنجاه سال پیش، چندان خبری از رسانه های عادی امروزی مثل تلویزیون نبود.

از اینترنت و شبکه های مجازی هم که مطلقا خبری نبود.

مراوده های مردم کاملا شکل طبیعی و عادی خود را داشت و البته نفس به نفس و واقعی! مفهوم کار هم فرق می کرد.

ببینید! در زمان رژیم گذشته اگر کسی کارمند دولت بود و از خزانه دریافتی داشت به نوعی مایه خفت و بیچارگی و بی کارگی به حساب می آمد، این یک واقعیت است! اینکه کسی دستش در جیب دولت و ممر معیشتی اش از راه پول نفت بود، نه تنها نقطه مثبت و قوت نبود بلکه ننگ و عار محسوب می شد.

در فرهنگ نگاری ها و متون مردم شناسانه و حتی اصطلاحات و ضرب المثل های دوره هایی مثل قاجار و پهلوی و.

این موضوع کاملابه چشم می آید.

و اتفاقا اینکه کسی دستش در جیب خودش بود، یعنی کار می کرد و پولی درمی آورد که عموما هم در حوزه تولید و کشاورزی بود، نشان افتخار و درستکاری فرد به شمار می آمد.

اما اکنون چه؟ همه به دنبال پشت میز نشینی و کار اداری و دولتی هستند.

هیچ تا به حال به این موضوع فکر کرده ایم که این فرهنگ وابستگی و علاقه مفرط به پشت میز نشینی از کجا نشأت گرفته و ریشه هایش در کجاست؟ شما لابد مستند معروف مشتی اسماعیل را دیده اید.

مستندی که اگر ندیده اید حتما چیز مهمی از کفتان رفته است و پیشنهاد نگارنده به شما این است که حتما آن را ببینید.

مستندی درباره زندگی روزمره یک پیرمرد نابینا، که سخت ترین کارهای دامداری و کشاورزی را در منطقه ای بدوی و بکر، به تنهایی انجام می دهد.

کارهایی که انجامش حتی از چند نفر آدم صحیح و سالم امروزی هم برنمی آید، ولی مشتی اسماعیل با سماجت و دلیری و مردانگی و البته نظم و ترتیب و سلامتی بی نظیر، به انجامشان می رساند.

مشتی اسماعیل نه فیلسوف است که از پس نظریات و تئوری های انسان امروز برآمده باشد و نه کارشناس رسانه است که عمرش را به لاطائلات بافی درباره کارکردهای رسانه و چیزهایی مهملی از این دست تلف کرده باشد.

او تنها یک آدم به شدت ساده و به شدت سالم است که با توکل بر خدا و اراده ای انسانی که پشتش به ملکوت حقیقت عالم گرم است، با چشمانی که ندارد و سالخوردگی و ضعفی که نعمت و موهبتی است برایش، دلگرم و استوار، کار می کند و روزی حلال به خانه می برد.

همین اراده و فهم ساده و بکر اما عمیق و سالم از واقعیت و حقیقت زندگی هم باعث شده است تا مشتی اسماعیل به جای فروغلتیدن در رخوت و نالیدن و بیزاری و زنجموره، کار کند، زحمت بکشد و روزی حلال برای خود و خانواده اش دست و پا کند؛ آنهم با چشمی که ندارد.

ما آدم های بی حالی هستیم و بی حالی همان تنبلی نیست.

بی حالی مشکل جسمی هم نیست که اگر هم باشد بیشتر روحی است و بعد جسمی.

بی حالی گرچه دلایل و توابع و همزادهای دم دستی مثل عادت های بد، نارضایتی از دولت یا حکومت، اختلال در مراوده با دیگران، تبعیض، بی عدالتی، حتی مشکلات تغذیه ای و مختل شدن هورمون های بدنی و.

می تواند داشته باشد، اما ریشه و زمینه اصلی است در فهم غلط از حقیقت و واقعیت زندگی است.

مشکل اینجاست که یک پدر امروزی وقتی می خواهد درباره موفقیت و آینده و پیشرفت با فرزندش حرف بزند، او را می نشاند و درباره درس خواندن و دانشگاه رفتن و پول درآوردن و پس انداز کردن و خانه خریدن و.

و فوق فوقش، مشغول شدن در یک کار شیک اداری و نشستن پشت یک میز قشنگ آن هم با لباس های اتو کشیده حرف می زند؛ در حالی امام علی ابن ابیطالب (ع) وقتی امام مجتبی(ع) را می نشاند تا برایش از زندگی بگوید، می فرماید: پسرم بیا تا برایت از رنج های عالم بگویم.

و ایشان را برای مشکلات و مصائبی که در ذات دنیاست آماده می کند.

و پیداست که هزاران سال نوری میان نگاه و فهم و شیوه های فکر کردن و تربیت و تعاملات ما با بزرگان خرد دینی فاصله است و معلوم است که ما باید میان بی حالی و رخوت و تنبلی و متوقع بودن از زمین و زمان تا آخر عمر، بی دلیل و حجت، دست و پا بزنیم ولی مشتی اسماعیل با چشم دل و دست و پای رنجورش، زمین و زمان را در آستانه صد سالگی، بکاود و بپوید و بسازد و همچنان به پیش رود؛ بله منظورم پیشرفت است! ما بی حالیم؛ چرا؟ ساده بگویم: چون زندگی کردیم و زندگی را یاد نگرفته ایم.

همان شعر معروف و مشهور و بی نظیر؛ همان شعری که از بیان امیر(ع) بن مایه گرفته بود: روزها فکر من این است و همه شب سخنم که چرا غافل از احوال دل خویشتنم از کجا آمده ام آمدنم بهر چه بود به کجا می روم آخر ننمایی وطنم و ما باید برای درمان بی حالی مان، دارو مصرف کنیم و مرهم بگذاریم.

این دارو از هرجا که برسد و بشود، از دل این مدرنیته نیم بند ابتر وارداتی نخواهد رسید و به تن زندگی ما نخواهد ماسید! ما بی حالیم! چرا؟ چون حال به حال شدنمان هم مال خودمان و مطابق فطرت و غریزه و طبیعتمان نیست.

ما باید یاد بگیریم که هر مظروفی را نمی شود در هر ظرفی ریخت.

ما نمی توانیم و اصلا نباید با روح شرقی و سنت دینی و رویکرد معرفت و معنویت پیشه عقبه مان، که اتفاقا با جان و جهان ما و با خودآگاه و ناخودآگاهمان، همجوری و مؤانستی تاریخی و انسانی دارد، به دنبال اجرایی کردن نسخه های دیگران هر دیگری از شرق تا غرب- به هر نحوی که شده باشیم.

نه! اشتباه نکنید! اصلا منظور نگارنده دچار شدن به توهم توطئه و بیماری دیگرستیزی نیست! منظور فهم و درک موقعیت است و شناخت ظرف؛ تا مظروفی متناسب و متعادل و متوازن درونش بریزیم که نه سرریز کند و نه خالی بماند.

بی حالی نه نشان تنبلی و مترادف آن و نه به خاطر این است که ما آدم های بدی هستیم! نه! بی حالی به خاطر فقدان شناخت است و متحیر بودن و سرگردان ماندن میان این و آن! و مایه و پایه بدبختی و عقب ماندگی تاریخی ما همین است، همین از این ور بام و آن ور بام فروافتادن، همین در بند جنگ مدام و یا تسلیم دربست این و آن شدن و ماندن، همین نشاختن خود و دیگری و نفهمیدن اینکه راه چاره نه تکفیر است و نه مرعوبیت، راه، تنها شناخت و یافتن مسیری کم خطرتر برای تعادل و توازن.

هیچ راه دیگری نیست! این را تاریخ ما به خصوص در چند سده اخیر به روشنی و وضوح و البته استیصال مستتر و منتشر در آن نشان داده است.

باری؛ جهان امروز با سرعت عجیب و خارق العاده ای در تکاپو و تلاش برای هرچه فناورانه تر و پیشرفته تر شدن است و ما هم به سهم خود تلاش کرده ایم از این قافله عقب نمانیم.

با این حال به نظر می رسد انسان امروزی هرچقدر پیشرفته تر می شود، بی حال تر و بی نشاط تر هم می شود.

ما انسان های نسبتا به روزی هستیم.

حالا یا به زور به روز شده ایم یا به اختیار، اما به هر حال از امکانات جهان امروز بهره مندیم، اما حواسمان به این امکانات نبود و از قضا سرکنگبین، صفرا فزود! سخن در باب عارضه بی حالی و علایم و دلایل و عوارض و توابعش، گسترده تر از آن است که در چنین مجالی بگنجد.

نگارنده در این نوشتار بنا بر آن داشت تا خلاصه و فشرده ای از مهم ترین دلایل و زمینه های این عارضه را به تصویر بکشد.

باری؛ نتیجه نهایی این تذمل به این نکته مهم و سرنوشت ساز می رسد که تنهایی تکنولوژیک انسان امروز، تنها نتیجه مدرنیته نیست! بلکه بیش و پیش از تکنولوژی و تبعات و ذاتیات و فرهنگ اش، دستاورد تنبلی و بی ایمانی هم هست! چه بسا قبل از یافتن راهی برای درمان درد اول، باید برای زخم دوم، مرهمی یافت!
کلید واژه ها: ارتباطات - امروز - انسان - مجازی - اطلاعات - تکنولوژی - امروزی - جهان - دستاورد - واقعیت - خارق العاده - رابطه - بزرگ - افسردگی - موبایل - احساس - دهکده - همراه - گزارش - گفتگو - عجیب - کودک - جدید - کلیپ - جوان - مردم - کوچک

آخرین اخبار سرویس:
دعای کاربران ایرانی برای قهرمان نوستالژیک دوران کودکی +عکس

فارس خبر می دهد ابهام در نحوه اجرای دستور قضایی حذف ویز توسط تاکسی های آنلاین

وزیر ارتباطات بر لزوم ارتقا امنیت فضای مجازی در جهان تاکید کرد

بازی تقلید؛ فیسبوک یکی دیگر از قابلیت های اسنپچت را به مسنجر خود آورد

پاسخ مدیر تلگرام به اعتراض وزیر ارتباطات مبنی بر محدودیت های کاربران ایرانی در این پیام رسان +عکس

تدوین الزامات اساسی در طراحی اپلیکیشن ها/ فروشگاه های برنامه های موبایلی این الزامات را بررسی کنند

مرورگری که به شما می گوید دچار سرقت اطلاعات شده اید یا خیر!

ویدیو منتشر شده ازمحل انفجار مسجد درمصر

فضای مجازی به سرعت درحال توسعه است

کاهش چشمگیر مصرف سرانه انرژی با استفاده از خدمات ICT/ تشریح جنبه های نگران کننده اینترنت

مذاکرات وزیر ارتباطات ایران با همتای هندی در دهلی نو /فیلم

وزیر ارتباطات: به دلیل استفاده از ICT، مصرف سرانه انرژی در ایران کاهش یافت

جهت ورود به سایت "همراه اول" اینجا کلیک کنید

آذری جهرمی: استفاده از ICT، مصرف سرانه انرژی در ایران را کاهش داد

ترامپ : دستور جلوگیری از عرضه سلاح به کردهای سوریه صادر شده

افشای مشخصات موبایل عجیب Xperia XG Compact در پایگاه داده Geekbench

معرفی ربات Lyrics Bot؛ دریافت متن آهنگ ها به کمک تلگرام

فایرفاکس خطر هک شدن را هشدار می دهد

هیولا جاده ها – خودروی روسی "نیوا" + فیلم

فرصت های توسعه ی دیجیتال، زندگی راحتی را برای ایرانیان فراهم می کند

عجله کاربران اینترنت برای تمدید سرویس های حجمی فعلی

عجله کاربران اینترنت برای تمدید سرویس های حجمی فعلی

در چین ببر دو انگشت یک مرد را بلعید

گفتگوی تلفنی اردوغان و ترامپ

عکس یادگاری رهبران ICT دنیا در اجلاس بین المللی فضای مجازی دهلی

احتمالا به زودی قابلیت دانلود فونت ها از فروشگاه مایکروسافت ممکن می شود

سخنرانی آذری جهرمی در اجلاس بین المللی فضای مجازی/ فیلم

افزایش کیفیت دوربین گوشی های Razer در آینده!

کشتن مار در مترو + ویدیو

عجله کاربران اینترنت برای تمدید سرویس های حجمی فعلی

خودرو فراری با طرح پلیس طرح + ویدیو

نجات یک استرلیایی از زیر چرخهای قطار+فیلم

احتمال دو سیم کارته شدن آیفون در سال 2018

مرورگری که سایت های هک شده را هشدار می دهد

راه های ایمن کردن «وای فای»

تاکسی‎های اینترنتی، از خودتان به شما نزدیک‎تر

عجله کاربران اینترنت برای تمدید سرویس های حجمی فعلی

توییتر در حال تست قابلیت ذخیره کردن توییت ها است

پیشنهاد ایجاد نهاد بین المللی تصمیم گیر برای مقابله با تهدیدات فضای مجازی

کاربران توییتر هشتگ "بن سلمان صهیونیست است" را راه اندازی کردند

جزییات انفجار مسجد مصر

تبلیغات شرکت های اینترنتی در روزهای باقی مانده تا افزایش نرخ ها

عملکرد دوربین دوگانه وان پلاس 5T با ارائه یک آپدیت بهبود می یابد

دهلی نو-دیدار«آذری جهرمی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با همتای هندی خود

انفجار در مسجدی در مصر

انگشت اتهام به سمت تاکسی یاب ها

دهلی نو/دیدار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با همتای هندی

پیش بینی خطر هک شدن توسط یک مرورگر

رییس دانشکده پست و مخابرات: 70 درصد خدمات در دنیا مبتنی بر رایانش ابری است

زنان برقع پوش خدمه قطار عربستانی+ عکس

گشایش پیست جدید اسکیت روی یخ در پارک گورکی در مسکو

چرا استفاده از ویز برای رانندگان تاکسی های اینترنتی منع شد؟

چگونه وای فای خود را ایمن کنیم؟

توافق با هند در حوزه امنیت زیرساخت های فضای مجازی و دولت الکترونیکی

مقایسه میزان تماشای ویدئوی آنلاین در ایران و جهان | 3 مانع رشد ویدیوی آنلاین در ایران

این مرورگر خطر هک شدن را هشدار می دهد

حواشی حذف جنجالی اپلیکیشن ویز

انتشار تصویری دیگر از موبایل معرفی نشده ردمی نوت 5 شیائومی

آیا سامسونگ سال آینده از گوشی قابل انعطاف رونمایی می کند؟

اختراع دست مصنوعی با مهارت فوق العاده

چرا ویز مسدود شد؟

گوگل وضعیت مکانی کاربران اندروید را رصد می کند

بلاتکلیفی مجوز ویدیوی آنلاین و مدل حجمی فروش اینترنت از موانع بازار ویدیوهای آنلاین است/ هر کاربر ایرانی به صورت متوسط 19.2 دقیقه ویدیو تماشا می کند

ثبت 678 هزار کانال فارسی در تلگرام

آسیب های وابستگی به شبکه های اجتماعی

اپل موبایل با نمایشگر انعطاف پذیر می سازد

ردیابی مکان کاربران اندروید توسط گوگل

ویژگی های هوش مصنوعی گوشی میت 10 پرو

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح کرد مقایسه میزان تماشای ویدئوی آنلاین در ایران و جهان/ 3 مانع رشد ویدیوی آنلاین در ایران

گوگل مکان کاربران اندروید را ردیابی می کند

تولید روبات مخصوص شرایط سخت توسط تویوتا + فیلم

بعد از یک هفته غیبت، مرورگر UC Browser دوباره به گوگل پلی بازگشت

انگشت اتهام به سمت تاکسی یاب ها

مدیرکل فناوری اطلاعات نهاد خبر داد؛ آغاز سومین مرحله نوسازی تجهیزات کتابخانه های مناطق محروم

راه های ایمن کردن وای فای

نسخه iOS اپلیکیشن بینگ با یک صفحه خانه جدید به روزرسانی شد

بینگ iOS با یک صفحه خانه جدید به روزرسانی شد

توییت آذری جهرمی از 3 مانع اصلی رشد بازار ویدیو آنلاین

انگشت اتهام به سمت تاکسی یاب ها

تقدیر از وعده صادق

راه نفوذ تروجان ها به رایانه

چند روش برای ایمن کردن وای فای

نصب 206کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه های حریم زاینده رود

پاسخ اسنپ در خصوص ویز و گالری شخصی کاربران

گشایش اولین رستوران برهنگان در پاریس

کشف یک باگ امنیتی مهم در طیف وسیعی از پردازنده های ساخت اینتل

راه های ایمن کردن وای فای

انگشت اتهام به سمت تاکسی یاب ها

فروش نان پخته شده با استفاده از حشرات در فنلاند

جایزه ای که موقوفه دارد/ دانشمندان جهان اسلام گرد هم می آیند

«اینترنت ملی» چه فوایدی برای کاربران ایرانی دارد؟

راه نفوذ تروجان ها به رایانه

رونمایی از موبایلی با قابلیت فیلمبرداری خارق العاده

مضرات اعتیاد اینترنتی بر انسان

زمان رونمایی ازگوشی گلکسی اس 9

توصیه هایی برای ایمن کردن وای فای

انگشت اتهام به سمت تاکسی یاب های اینترنتی

تجهیز آیفون های 2018 به شبکه 5G

تشکیل کارگروه مشترک ایران و هند برای همکاری های فناوری اطلاعات

انتشار قابلیت های فناوری خودروهای خودران اپل

مسابقه تلویزیونی «صدف» از شبکه قرآن سیما

قابلیت جدید و جذاب در اینستاگرام

استخدام پشتیبان سرور Linux

ظهور اطلس، ربات جدید پشتک زن انسان نما +ویدئو،عکس

استخدام 7 ردیف شغلی در شرکت پارس ارتباط افزار/ تهران

اخطار وزیر ارتباطات به یکی از اپراتورهای تلفن همراه + عکس

خلاقیت بیمارستان های کودکان برای ریختن ترس کودکان بیمار +عکس

1.8 میلیارد پست آنلاین اینترنتی توسط مقاطعه کار پنتاگون لو رفت ! + عکس

بررسی دستور قضایی برای تاکسیهای آنلاین

انگشت اتهام به سمت تاکسی یاب ها

خرس سر شکارچی کلاه گذاشت

رونمایی از موبایلی با قابلیت فیلمبرداری خارق العاده

اخطار به یکی از اپراتورهای تلفن همراه به دلیل تزریق تبلیغات

راه های ایمن کردن وای فای

اعزام ناوهای ایران به خلیج مکزیک

عرضه اینترنت وای فای 50 مگابیتی به مسافران هواپیمایی امارات

گوشی گلکسی اس 9 در نمایشگاه CES 2018 رونمایی می شود

جنگنده روسی با صعود عمودی+ویدئو

اعتراف اوبر به پنهان کاری درباره هک اطلاعات 57 میلیون کاربر

بررسی ایسوس ذن فون 4؛ هنر طراحی در مکتب ذن [به همراه بررسی ویدیویی]

استفاده ی حداکثری کشور ها از فرصت های فضای مجازی (+فیلم)

نرم افزار عکس برداری حرفه ای از محیط ویندوز

کدام پلتفرم در برابر بدافزارها آسیب‎پذیرتر است؟

هک شدن اطلاعات 57 میلیون کاربر اوبر تایید شد

پرداخت پول به هکرها توسط اوبر برای حذف اطلاعات مسروقه

جاسوسی گوگل حتی با غیرفعال کردن GPS

موقع بازاریابی، زنان خود یک شبکه اجتماعی هستند

جاسوسی گوگل حتی با غیرفعال کردن GPS

راهنمای مهاجرت به گلکسی نوت 8 ظرف 5 دقیقه بدون از دست رفتن اطلاعات قبلی

آنر وی 10 از نمایشگر بدون حاشیه برخوردار است

کاربران گوشی های اندرویدی به هیچ وجه نمی توانند به جاسوسی گوگل پایان دهند

اپلیکیشن باتری گوگل چگونه شارژ باقی مانده موبایل را پیش بینی می کند؟

رهاشدگی در فضای مجازی

افزایش تولید آیفون X در سال 2018 /عکس

آیفون های 2018 به نسل پنجم شبکه ارتباطات مجهز می شود

زندگی لاکچری سردار آزمون + عکس

انتشار قابلیت های فناوری خودروهای خودران اپل

حراج «جمعه سیاه» شبکه استیم آغاز شد

استخدام تعدادی چرخکار ماهر جهت راسته دوزی در قم

استخدام نیروی صافکار ماهر جهت همکاری در قم

استخدام کارشناس فروش اینترنت در شرکت معتبر در استان البرز

استخدام تعدادی نیرو جهت بازاریابی شرکت ساختمانی در قم

استخدام کارشناس فناوری اطلاعات در یک شرکت معتبر / تهران

فعالیت 6 مرکز خدمات تخصصی در جهاددانشگاهی یزد

استخدام مدیرفروش آقا رشته کشاورزی در شرکت سبز شیمی/ قم

شبکه امن اختصاصی مخابرات چیست؟

عروس خودروها در دبی + فیلم

استخدام فروشنده خانم یا آقا به صورت نیمه وقت در قم

سخنرانی وزیر ارتباطات در پنجمین اجلاس بین المللی فضای مجازی در هند

جاسوسی گوگل حتی با غیرفعال کردن GPS

از واکنش به تعرفه های جدید اینترنت ثابت تا ممنوعیت ویز

استخدام برنامه نویس حرفه ای PHPدر فناوری اطلاعات پیام آوا پردازش

استفاده حداکثری کشور ها از فرصت ها و توسعه فضای مجازی

جاسوسی از گوشی های اندروید با GPS گوگل

استخدام تعدادی ویزیتور حضوری جهت دکوراسیون پرشین در قم

استخدام 4 ردیف شغلی در شرکتی معتبر در شیراز

تحقیقات کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا از سایت توصیه های مسافرتی

استخدام پیک موتوری جهت کار در رستوران گلریز در قم

پرداخت باج 100هزار دلاری به هکرها

آغاز پنجمین کنفرانس جهانی فضای مجازی در دهلی نو

پرداخت پول به هکرها توسط اوبر برای حذف اطلاعات مسروقه

استخدام تعدادی چرخکار جهت کار در تولیدی کیف در قم

استخدام چرخکار خانم جهت کار در تولیدی تریکو در قم

افزایش تعداد کاربران اینترنت

استخدام حسابدار و کمک حسابدار با تجربه و مبتدی در کرج

استخدام گرافیست خلاق،ایده پرداز درفروشگاه اینترنتی شیکسون

استخدام نیروی اتوکار خانم جهت کارگاه پرده در شهر اصفهان

طراحی گلکسی S9 تغییرات زیادی نسبت به نسل قبلی ندارد

دکمه های اکو راهکار تازه آمازون برای تعامل با اسپیکرهای هوشمند Echo

استخدام آشپز ماهر مسلط به تخته کاری در اصفهان

استخدام راننده ماهر بیل مکانیکی لاستیکی در سیرجان

صادرات گوشت گوسفندی به ایران از داغستان روسیه

استخدام تعدادی نیروی بازاریاب خانم جهت کار در اصفهان

از واکنش به تعرفه های جدید اینترنت ثابت تا ممنوعیت ویز

استخدام تعدادی پیک موتوری جهت پخش روزنامه در سیرجان

سخنرانی وزیر ارتباطات در پنجمین اجلاس بین المللی فضای مجازی در هند

استخدام یک نصاب جهت سیستم های حفاظتی و سیم کشی

رفع مشکل نویز و صدای کلیک مانند در گوشی های پیکسل 2 با آپدیت جدید گوگل

سیستم تشخیص چهره و عنبیه چشم در گلکسی اس 9 بهبود می یابد

آسیب های خطرناک امواج موبایل را بشناسید

تماشا کنید؛ ساخت انیمیشن سه بعدی توسط آیفون X

آغاز فروش نسخه مایکروسافت گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس در فروشگاه‎ آنلاین مایکروسافت

استخدام حسابدار،خانم با سابقه در شرکت بازرگانی در تهران

استخدام گرافیست جهت کار در شرکت داروسازی در تهران

نیاز به اینترنت پرسرعت و غیر حجمی برای توسعه صنعت بازی

واکنش وزیر ارتباطات به تخلف یکی از اپراتورها/عکس

سخنرانی وزیر ارتباطات در پنجمین اجلاس بین المللی فضای مجازی در هند

استخدام نگهبان و نیروی مونتاژ تولید و بسته بندی در اصفهان

اخطار وزیر ارتباطات به یکی از اپراتورهای تلفن همراه

آسیب های وابستگی به شبکه های اجتماعی

استخدام تعدادی کارگر نجار ماهر جهت کار در شهریار

استخدام تعدادی نیرو جهت آزمایشگاه دکتر مهاجری در اصفهان

استخدام دو نفر خانم جهت کار در کبابی بریانی در سیرجان

استخدام استادکار ماهر جهت کار تاسیسات در تهران

استخدام تعدادی کارگر ساده MDF آقا در شهر اصفهان

استخدام کمک آشپز فرنگی جوان در شهر تهران

استخدام نیروی حرفه ای مادریار، نگهدار کودک در تهران

عکس های منتخب ایرنا -آبان 96

استخدام مدیرفروش،کارشناس ارتباط بامشتری،بازاریاب با مزایا /البرز

استخدام کارگر خانم جهت نظافت و امور اداری در کرج

تنهایی تکنولوژیک دستاورد تنبلی و بی ایمانی

تنهایی تکنولوژیک دستاورد تنبلی و بی ایمانی