مطالب مرتبط:
افت قیمت طلا در بازار/یورو ارزان شد+جدول قیمت
آب ارزان هدر می رود/اصلاح اقتصاد آب لازمه ی کنترل مصرف
چگونه می توان از بانک ها وام ارزان گرفت؟
دستیار ارزان قیمت و جدید روی نیمکت استقلال
کرمان، از ارزان ترین استان های کشور از نظر قیمت فروش زمین و مسکن
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 26 مهر 1396 ساعت 01:062017-10-17اقتصادي

کار «گران» مزد «ارزان»


اگرچه کارگران وعده های بسیاری در خصوص واقعی شدن دستمزدهایشان می شنوند، اما هیچ کدام از این وعده ها تاکنون عملیاتی نشده است.

- قانون"- کارگران کشور، از جمله اقشاری هستند که به طور معمول دستمزد آن ها کفاف زندگی شان را نمی دهد.

این قشر هر سال در این ایام به تعیین دستمزد خود و افزایش آن در سال آینده امید می بندند؛ این درحالیست که پس از بررسی میزان حقوق در جلسات مختلف سرانجام اسفند ماه نتیجه این مذاکرات به عنوان دستمزد نهایی اعلام می شود.

این جلسات به صورت سه جانبه برگزار می شود؛ یعنی نماینده دولت، کارگران و کارفرمایان در آن حضور دارند.

اکنون برخی کارگران به دلیل کمبود دستمزد از عهده پرداخت هزینه های خانوار برنمی آیند و در این ایام نیز سخت تر از همیشه زیربار گرانی ها و برآورده کردن نیازهای خانواده قد راست می کنند.

در آن سوی میدان کارگرانی هستند که به دلیل کاهش بار مالی تولیدی ها اخراج می شوند و دیگر دستشان به جایی بند نیست، هر سال این عده نیز به سیل بیکاران کشور افزوده می شوند و به این جمعیت افزوده می شود.

واقعی شدن دستمزد در این میان اگرچه کارگران وعده های بسیاری در خصوص واقعی شدن دستمزدهایشان می شنوند، اما هیچ کدام از این وعده ها تاکنون عملیاتی نشده است؛ حتی سناریوهایی که برای افزایش دستمزدها نیز تنظیم می شود، گره مشکلات آن ها را باز نمی کند.

این روزها میلیون ها کارگر چشم انتظار تعیین حقوق و دستمزد خود در سال جدید هستند، آن ها منتظرند که اتفاقات خوبی رقم بخورد و حقوق خود را مطابق با تورم و رکود اقتصادی دریافت کنند، اما همچون سال های گذشته پیش بینی های مختلفی برای میزان افزایش دستمزد کارگران به گوش می رسد که هیچ کدام از آن ها مورد اطمینان نیست.

عده ای از افزایش 20 درصدی و برخی دیگری از افزایش 5 درصدی حقوق گزارش می دهند، این درحالی است که به عقیده کارشناسان حقوق امسال کارگران مانند سال های گذشته با تغییراندکی، حدود 10 تا 20 درصد افزایش خواهد داشت.

بارها فعالان حوزه کارگری در خصوص عدم هماهنگی دستمزد کارگران با حداقل هزینه های مصرفی، به مجلس و دولت شکایت برده اند تا قانون کار را هر چه سریع تر اصلاح کنند، اما تصمیماتی که گرفته می شود، نشان می دهد که امنیت شغلی کارگران مساله چندان مهمی برای سیاست گذاران محسوب نمی شود.

به این ترتیب حالا شاهد خلف وعده دولتمردانی هستیم که همیشه وعده داده بودند که از حقوق این قشر دفاع کنند.

این موضوع را بارها نمایندگان کارگران و کارشناسان حوزه اشتغال مطرح کرده اند.

البته گفتنی است که علاوه بر وزات کار سازمان های بسیاری هستند که باید برای کاهش نرخ بیکاری تلاش می کردند که با توجه به شواهد از این کار سرباززده اند.

اصلاحیه قانون کار اصلاح قانون کار که سال هاست درگیر تصمیم گیری دولت و مجلس بوده هنوز به جایی نرسیده است و به طول انجامیده و مجلس و وزارت کار هنوز نتوانستند به صورت کارشناسی به آن بپردازند.

با وجود اشکالات بسیاری که به آن وارد و انتقادات فراوانی که از سوی کارشناسان و فعالان عرصه کار و کارگری صورت گرفته است، آن ها خواستار بازگشت این لایحه به دولت شدند تا بلکه دولت بتواند برای قانون بی سرانجام کار چاره ای بیاندیشد.

حالا این قانون در دست دولت و سرانجام آن نامعلوم است.

بحث های مقدماتی صورت گرفت ولی الله صالحی نماینده کارگری در شورای عالی کار در خصوص وضعیت تصمیم گیری ها در خصوص دستمزد کارگران در سال 97 به قانون گفت : هنوز جلسه ای در ارتباط با دستمزد کارگران در شورای عالی کار تشکیل نشده است.

در حال حاضر جلساتی در کمیته مزد برگزار می شود و بحث های کارشناسی در خصوص تعیین دستمزد سال 97 صورت می گیرد.

این جلسات هر سال در همین زمان تشکیل می شود و تبادل نظر در خصوص جوانب مزد توسط نمایندگان، دولت، کارگران و کارفرمایان انجام می شود که تا پایان سال نیز ادامه خواهد داشت.

در نهایت نظرات این کمیته به شورای عالی کار منتقل و طبق روال هر سال در ماه های آخر سال نتیجه گیری شده و دستمزد نهایی وضع می شود.

اکنون جلساتی که انجام می شود، درباره زیرساخت های دستمزد است.

گفتنی ست که تصمیمات شورای کار متناسب با زندگی حداقلی خانوارها است و موضوعی که مورد بررسی قرار می گیرد، این است که سبد معیشت در سنوات گذشته تا چه میزان نیاز کارگران را فراهم کرده است؛ بنابراین بحث های مقدماتی آغاز شده است.

البته وضعیت با سال گذشته نیز مقایسه می شود.

به طوری که کارشناسان تاثیر دستمزد سال گذشته را بر معیشت خانواده های کارگری مد نظر قرار می دهند و مسائل دیگر که مرتبط با مزد است، در این کمیته مورد بررسی قرار می گیرد.

با این حال تاکنون تصمیم خاصی گرفته نشده و اطلاعاتی بیرون داده نشده است.

ذره بین کمیته مزد روی سبد معیشت صالحی ادامه داد: دستمزد کارگران براساس ماده 41 قانون کار است که یک بند آن براساس نرخ تورم و بند دیگر مربوط به سبد معیشت می شود، در کمیته مزد اهمیت ویژه ای دارد و به همین خاطر بیشتر بحث ها و جلسات پیرامون این موضوع برگزار می شود.

در خصوص سبد معیشت باید مبلغی تعیین شود که زندگی حداقلی کارگران را تامین کند.

از سوی دیگر نرخ تورم از سوی دولت و بانک مرکزی تعیین و در اواخر سال ارائه می شود.

معمولا نرخ تورم کلی است اما برای جامعه کارگری چند قلم کالا محور قرار می گیرد؛ این اقلام شامل 33 نوع موادغذایی و پروتیینی می شود که هر ساله با افزایش قیمت روبه رو می شود.

فاصله فاحش میان سبدمعیشت و نرخ تورم این کارشناس حوزه کار در پاسخ به این پرسش که چرا هیچ گاه دستمزد براساس نرخ تورم تعیین نمی شود، در حالی که بر مبنای قانون باید چنین عمل شود، گفت: بحث این نیست که دستمزد طبق نرخ تورم باشد، مساله این است که برخی معتقدند که نرخ تورم واقعی نیست.

باید براساس نرخ بازار نرخ تورم اعلام شود و معمولا این درصد لحاظ می شود اما همیشه نرخ تورم با سبد معیشت فاصله دارد.

یعنی نرخ سبد معیشت ما عددی را نشان می دهد که در واقع نرخ تورم باید به آن نزدیک باشند و انحراف میان آن ها (نرخ تورم و سبد معیشت) مساعد باشد، در حالی که این انحراف فاحش است.

به این معنا که سبد معیشت عددی به دست می آید که با نرخ تورمی که توسط دولت اعلام می شود فاصله زیادی دارد.

نرخ تورم به صورت کلان مطرح است و حتی شامل کالاهای لوکس هم می شود؛ یعنی اقلامی که در کل اقتصاد دیده می شود.

قدرت خرید باید افزایش یابد او خاطر نشان کرد: تلاش می کنیم که 33 قلم کالا در سفره کارگری به نوعی تامین شود و قیمت آن ها تثبیت شود زیرا کارگران این اقلام را لازم دارند.

اگر این موضوع اتفاق بیفتد حتی اگر دستمزد کارگران افزایش چندانی نداشته باشد، آن ها گرفتار نخواهند شد.

بنابراین شیب افزایش نرخ ها باید به شکلی باشد که کارگر احساس کند مبلغی که به دستمزد او اضافه شده، می تواند قدرت خرید او را افزایش دهد یا حتی مشابه سال قبل باشد و حداقل فقیرتر نشود.

دستمزد 97 هنوز نامعلوم است این نماینده کارگران در شورای عالی در پاسخ به این پرسش که پیش بینی شما برای میزان دستمزد سال 97 چیست، گفت: این عدد باید بر اساس قانون در جلسات متعدد و به شکل 3 جانبه به دست می آید و در حال حاضر نمی توان پیش بینی کرد.

محاسبات باید در سطح کشور انجام شود و آرشیو کاری سبدمعیشت بررسی شود.

برای اطلاع از دستمزد 97 باید تا ماه آخر سال 96 صبر کرد.

صالحی در پاسخ به این پرسش که آیا افزایش حقوق 10 یا 5 درصدی که از سوی برخی اعلام شد، درست است یا خیر، گفت: این موضوع مربوط به کارگران نمی شود، مزد کارگری طبق قانون باید در شورای عالی کار به تصویب برسد و قانون نیز به صراحت آن را مطرح کرده است.

صحبت هایی که در خصوص افزایش حقوق 10 یا 5 درصدی مطرح می شد، مربوط به کارمندان است و ارتباطی به بحث حداقل دستمزد ندارد.

به حداقل ها نرسیدیم! صالحی در پاسخ به این پرسش که آیا درخواست شورای عالی کار اجرایی شده یا خیر، گفت: خیر چنین اتفاقی نیفتاده است و نتوانستیم به نقطه حداقلی برسیم.

امیدواریم که اقتصاد کشور توسعه پیدا کند و گردش اقتصادی به قدری وسیع شود که سهم کارگران پرداخت و شآن آن ها حفظ شود و مشکل معیشت کارگری که برای ما پراهمیت ترین است برطرف شود.

اگر معیشت کارگر تامین نشود، در حقیقت بهره وری لازم را ندارد و تعهدی به محیط کاری خود نخواهد داشت که آثار منفی آن به کل جامعه بازمی گردد.

به این ترتیب زمانی که می گویم کارگر باید آبرومندانه زندگی کند باید حداقل ها رعایت شود.

متاسفانه تاکنون به نقطه قابل قبول نرسیدیم؛ نقطه ای که زندگی کارگر تامین شود و دغدغه مالی نداشته باشد.

دستمزد سال گذشته و امسال حداقل دستمزد 96 در جلسه 25 اسفند سال گذشته شورای عالی کار، با رشد 14.

5 درصدی از 812 هزار و 166 تومان(حداقل دستمزد 95) به 929 هزار و 931 تومان افزایش یافت.

همچنین حداقل دستمزد افرادی که پایه حقوق آن ها در سال 95 بیش از 812 هزار و 166 تومان بود، برای سال 96 به میزان 12 درصد نسبت به پایه حقوق 95 افزایش یافت و حالا باید منتظر بود و دید که حقوق سال 97 کارگران با چه درصدی و بر اساس چه ترازویی محاسبه و اعلام خواهد شد؟
کلید واژه ها: کارگران - دستمزد - کارگر - افزایش - دستمزد کارگران - افزایش دستمزد - وعده - حقوق - افزایش دستمزد کارگران - دولت - درصد - رکود اقتصادی - گرانی - میزان - همیشه - کارفرمایان - هزینه - قانون - قانون کار - کشور - کاهش - پیش بینی - اقتصادی - خانواده - مذاکرات - برگزار - مشکلات - اشتغال - انتظار - آینده

آخرین اخبار سرویس:
تنها 4 درصد مردم ایران بیمه عمر و زندگی دارند

قیمت نفت به 63 دلار و 48 سنت رسید

رییس اتحادیه صادرکنندگان محصولات کشاورزی به فارس خبر داد: مشکلات صادرات سیب به 5 کشور همسایه/هندی ها روی سیب ایران 50 درصد تعرفه می بندند

پیش بینی استحصال بیش از 265 هزارتن شکر طی سال جاری در آذربایجان غربی

نگاهی به افزایش قیمت سکه در هفته گذشته

بسته های سرمایه گذاری فرصت اشتغال مولد را فراهم آورده است

مجموعه تولید نان به سمت تولید انبوه و صنعتی حرکت کند

قیمت طلا به 1291 دلار رسید

قیمت نفت به 63 دلار و 48 سنت رسید

مسافرت به سبک مردم بنگلادش! +عکس

افزایش عمر جاده ها با کمک گرافن

آغاز پیش فروش اینترنتی کوییک از 7 آذر

کاغذ 20 درصد گران شد

نمایشگاه عرضه محصولات اقتصاد مقاومتی در بافق افتتاح شد+عکس

ادامه رکوردشکنی نفت در بازارهای جهانی

تولید انرژی های تجدید پذیر به عنوان یک هدف مهم تقویت شود/ برای خرید تضمینی برق حاصل از این انرژی ها تلاش می کنیم

گشایش رسمی 3 نمایشگاه توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت در یک روز

تعیین تکلیف سپرده های یک میلیارد ریالی افضل توس از فردا آغاز می شود

قیمت طلا به 1291 دلار رسید

دومین لامبورگینی گالاردو اسپایدر از بندر خرمشهر وارد کشور شد+تصاویر

تخلف در بانک سرمایه، سو استفاده از منابع بانک مرکزی بود نه از سهام و جیب معلمان

دستگیری 30 متخلف برداشت شن و ماسه در تنکابن

1400 قلم کالا از دریافت ارز مبادله ای حذف شدند

وعده ای برای سپرده گذاران غیرمجازهای واگذار شده

پیامک بانک ها درباره حساب های راکد/تعیین تکلیف 8 هزارمیلیارد ریال

بیانیه شرکت مدیران خودرو: تکذیب خبر وجود خودروهای غیر استاندارد چری در گمرک

افزایش 30 هزار تومانی سکه در هفته اخیر

عمق و نقدشوندگی مناسب بازار قراردادهای آتی سکه طلا

نظام قیمت گذاری، عامل بازدارنده برای ورود به تولید و صادرات

فارس به بهانه انتشار گزارش مالی یک نهاد انقلابی گزارش می دهد 2700 میلیاد تومان سود خالص و مرگ تدریجی 60 شرکت اشتغال زا/ آزاد راه تهران شمال عمده درآمد بنیاد مستضعفان را بلعید

آغاز همکاری ایران واتریش در بخش انرژی های تجدید پذیر

وعده رییس کل برای سپرده گذاران غیرمجازهای واگذار شده/ قفل"البرز ایرانیان" شکست

افزایش نرخ کرایه تاکسی ها نیازمند بازنگری دقیق است

احتمال افزایش قیمت کتاب با گران شدت کاغذ

نرخ فروش ورق سیاه در بازارآهن

لزوم تداوم سیاست های دولت جهت افزایش آمار اسقاط خودروهای فرسوده

وزیر راه خبر داد: آغاز بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه از فردا

بازسازی مسکن های روستایی آغاز شد؛ برای ایمن سازی هم فکری شده؟!

وزیر راه: بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه از فردا

تعطیل شدن نظارت فنی ساختمان خواسته ی سازندگانی که امضافروشی را مطرح کردند

«افتضاح دولت قبل» در سرویس بهداشتی های نیمه کاره!

سامانه ثبت درخواست معلولان دوشنبه 6 آذرماه راه اندازی می شود

قیمت آپارتمان درمنطقه شهرآرا

مجلس گزارش داد: مشمولین سهام عدالت تنها 11 میلیارد تومان به حساب دولت ریختند/ بدهی مشمولین 27 هزار میلیارد تومان

ثبت 13 وقف جدید در شهرستان سردشت

آمار جمعیت شاغل و بیکار در نیمه نخست سال اعلام شد

پایان اجلاس کمیسیون منابع زنده آبی دریای خزر در باکو

ایجاد اشتغال برای 369 نفر در قالب طرح کارورزی کرمان

برگزاری هجدهمین جشنواره هفته پژوهش و فناوری در گیلان

افزایش عمر جاده ها با کمک گرافن

لزو مشارکت مردم برای اجرای طرح آبیاری در دیشموک

اختصاص هزار میلیارد تومان تسهیلات به زلزله زدگان کرمانشاه

دومین لامبورگینی گالاردو وارد کشور شد+تصاویر

افزایش عمر جاده ها با کمک گرافن

فروش یارانه ای گاز برای ورود به بازار LNG/نرخ فروش، کمتر از تولید

تاثیر افت لیر بر سفر ایرانی ها به ترکیه چیست؟

تخلف های 20 هزار متری و بی سابقه ساخت و ساز در منطقه 22

آغاز پخت نان جیرجیرک در فنلاند

صادرات 188 هزار دلار محصولات لبنی از مرز آستارا به روسیه

اجرای طرح حذف دفترچه از خطاهای پزشکی در نسخه نویسی جلوگیری کرده است

فعالیت خط لوله ٢٦ اینچ گچساران به گوره ازسر گرفته شد

مشکلات آماده سازی و خدمات زیربنایی مسکن مهر پردیس ادامه دارد

فارس گزارش می دهد تصویری از روابط اقتصادی ایران و اتریش/ تلاش زیمنس اتریش برای انعقاد قرارداد با ایران علیرغم وجود مشکلات بانکی

وزیر راه: بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه از فردا

پیامک بانک ها درباره حساب های راکد/تعیین تکلیف 8 هزارمیلیارد ریال

خرید آتی سکه در بورس رونق گرفت/معامله روزانه 330 هزار سکه در بورس

تنها 4 درصد مردم ایران بیمه عمر و زندگی دارند

تنفس موقت برای بانکداران

انتقاد از بیمه نبودن خدمات طب ایرانی در کشور

تعامل دو طرفه با مشتریان، در شبکه های اجتماعی

اختصاص هزار میلیارد تومان کمک های بلاعوض و تسهیلات به زلزله زدگان کرمانشاه

شاخص بورس بیش از 1300 واحد رشد کرد/ پالایشی‎ها در صدر توجه معامله گران+نمودار

صادرات 188 هزار دلار محصولات لبنی از مرز آستارا به روسیه

افزایش 100 درصدی قیمت تنباکوی معسل/توقف واردات تنباکو عامل بر هم خوردن بازار

چین 120 میلیارد دلار به اقتصاد خود تزریق کرد

افزایش 30 هزار تومانی سکه در هفته اخیر

بازار LNG سال آینده دچار مازاد عرضه می شود

آخرین وضعیت پاسخگویی دستگاه ها برای دسترسی به اطلاعات +جدول

آخرین وضعیت پاسخگویی دستگاه ها در سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات

شاخص بیش از 1300 واحد رشد کرد/ پالایشی‎ها در صدر توجه معامله گران+نمودار

ماجرای سرقت مسلحانه زن 86 ساله از بانک

وزیر راه:بازسازی مناطق زلزله زده از فردا شروع می شود

دولت در تدوین لایحه بودجه 97 به بخش کشاورزی کمک ویژه کند

زنگ خطر برای صادرات دارو به عراق!

چه زمانی نوبت به کاوش گوشی مسافران توسط تاکسی ها خواهد رسید؟!

زمان آغاز بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه

فروش یارانه ای گاز برای ورود به بازار LNG/نرخ فروش، کمتر از تولید

آغاز پخت نان جیرجیرک در فنلاند

700 تاکسی درون شهری زنجان به کارتخوان تجهیز شده اند

مدیرعامل بانک مسکن در گفت وگو با فارس: بازپرداخت اقساط مسکن مهر به 40 هزار میلیارد تومان رسید

لابی سعودی برای تمدید 9 ماه توافق اوپک

چادرهای اهدا شده پاسخگوی سرما نیست

ما دولتی نیستیم صدای رسای مردم هستیم/کمک های مردمی به زلزله زدگان به 50 میلیارد تومان می رسد

دومین لامبورگینی گالاردو وارد کشور شد + تصاویر

قاچاق کالا های مجاز، مجاز مشروط، یارانه ای و ارز در قانون چه مجازاتی دارد؟

سهم معادن در آلودگی هوای تهران غیر قابل انکار است

غرش شیر فرانسوی در جاده چالوس/ با 508 تصورتان از پژو تغییر می کند

آخرین آمار فعالیت کاربران ایرانی در تلگرام

پیشنهاد مدیرعامل سازمان بیمه سلامت درباره یارانه سلامت و بیمه رایگان

بخش کشاورزی، نیازمند نوآوری است

آغاز تعیین تکلیف تعاونی های افضل توس و وحدت از هفته جاری

استخدام فروشنده ماهر فروش عسل،باحقوق،پورسانت عالی/فارس

تصاویر لو رفته از دوربین جدید لایکا

آخوندی: قیم مردم برای بازسازی مناطق زلزله زده نیستیم

ضرورت همخوانی معماری مجموعه برج طغرل با میراث تاریخی ری

دلار زیر بار واقعیت می رود؟

تامین نیمی از فرآورده های نسوز کشور در اصفهان + فیلم

تامین نیمی از فرآورده های نسوزکشور در اصفهان+فیلم

بسیج عامل نظم و ثبات همیشگی

آغاز تعیین تکلیف تعاونی های افضل توس و وحدت از هفته جاری

جریمه گران فروشی فقط 220 هزار تومان!

کانتینر کانتینر قاچاق می آید؛ وزیراقتصاد توجیه و انکار می کند

دلار زیر بار واقعیت می رود؟

بی توجهی به قانون خرید تضمینی، اجحاف در حق گندمکاران است

آغاز پرداخت وجه سپرده گذاران تعاونی وحدت تا 100 میلیون تومان

نماینده دزفول: ریزگردها ناشی از مدیریت اشتباه در منابع آب است

نفت در کانال 63 دلار

افزایش 2 برابری قیمت برخی طعم ها تنباکوی معسل

آخرین آمار فعالیت کاربران ایرانی در تلگرام

گیرافتادن تریلی در گردنه شهید باقری لامرد / بازگشایی مسیر پس از یک ساعت + عکس

پیشنهاد مدیرعامل سازمان بیمه سلامت درباره یارانه سلامت و بیمه رایگان

بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه از فردا شروع می شود

تعاونی های افضل توس و وحدت تعیین تکلیف می شوند

روند منطقی بازار قیر و وکیوم باتوم با احتساب قیمت برپایه ارز آزاد

نماینده دزفول: ریزگردها ناشی از مدیریت اشتباه در منابع آب است

هنرستان ها از سال آینده 3 ساله می شوند

ثبات سیاسی و اقتصادی و مالی کلید جذب سرمایه های خارجی است

سفر به سبک بنگلادشی ها در عکس روز نشنال جئوگرافیک

107 زن در زلزله بی سرپرست شدند/تدابیر لازم برای توزیع کانکس

همکاری نفتی ایران و شرکت های جهان پس از برجام

احتمال برهم خوردن توافق اوپک و تولیدکنندگان دیگر

قیمت نفت به 63 دلار و 48 سنت رسید

سوریه عملا مانع صادرات ما شده است/ تمایل سوری ها به مصرف کالاهای ترک/ عراق تعرفه لبنیات ایرانی را از 5 به 25 درصد رساند

تصویر تکان دهنده از کودک یمنی

58 مکان مذهبی نهبندان برای دریافت انشعاب معرفی شد

برای اشتغال مجدد دریافت کنندگان مقرری بیمه بیکاری تسهیلاتی ارائه می شود

سوریه عملا مانع صادرات ما شده است/ تمایل سوری ها به مصرف کالاهای ترک/ عراق تعرفه لبنیات ایرانی را از 5 به 25 درصد رساند

«ب ام و» طراحی رودسترها را متحول کرد

2553 طرح تولیدی در کهگیلویه و بویراحمد اجرا شد

تسهیلات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای زلزله زدگان کرمانشاه

نسخه های چینی برای موتورهای ایرانی

هدر رفتن روزانه 1.28 میلیون دلار از سوی سایت های جعلی تبلیغاتی

تولید نانو ماده ای برای ضد عفونی آب های آشامیدنی

حداقل افزایش قیمت نان لحاظ شده است

معرفی 20 کنسول بازی های ویدیویی پرفروش تاریخ (بخش دوم)

کاربران ایرانی در 678 هزار کانال فارسی تلگرام !

در سراشیبی سقوط؛ تسلا هر دقیقه 8,000 دلار سرمایه بر باد می دهد

آخوندی: قیم مردم برای بازسازی مناطق زلزله زده نیستیم

آخوندی: قیم مردم برای بازسازی مناطق زلزله زده نیستیم!

فروش محصولات مدیران خودرو با تسهیلات ویژه آغاز شد

3 ساله شدن هنرستان ها از سال آینده

آغاز تعیین تکلیف تعاونی های افضل توس و وحدت از هفته جاری

4 عاملی که ارزش طلایتان را بالا می برد / در کدام استان ایران طلای مرغوب تری می فروشند؟

عدم افزایش قیمت عتبات

بازارهایی که یکی یکی از دست می رود/این بار زنگ خطر برای صادرات دارو به عراق!

پروژه های با پیشرفت بالای 70 درصد در اولویت اند/ قطع هزینه هایی که فقط به نفع افراد خاصی است

5 اشتباه رایج در استفاده از ماشین لباسشویی که عمر آن را کوتاه می کند

فواید ماست یونانی برای سلامتی

ثبت 678هزار کانال فارسی در تلگرام

قیمت نان افزایش یافت

وعده دلاری چه خواهد شد؟

پرداخت وام بلاعوض به 1198 زلزله زده

اصلی ترین مسئله استان روتق در تولید و ایجاد اشتغال

جریمه گران فروشی فقط 220 هزار تومان!

نیازمند طراحی بازار کار در کشور هستیم

افزایش تعرفه خودرو با بسته بودن سایت ثبت سفارش معنی ندارد

آیا ستون فقرات هم پیر می شود؟

جهت ورود به " دیجی کالا " اینجا کلیک کنید

نماینده سازمان ملل از امدادگران ایرانی تقدیر کرد

کاغذ 20 درصد گران شد/ نگرانی از افزایش قیمت کتاب

بدقولی در خصوص تحویل مسکن مهر پردیس

1400 قلم کالا از دریافت ارز مبادله ای حذف شدند

3 ساله شدن هنرستان ها از سال آینده

افزایش تعرفه خودرو با بسته بودن سایت ثبت سفارش معنی ندارد

واقعی سازی نرخ ارز دغدغه اصلی فعالان اقتصادی

نسخه های چینی برای موتورهای ایرانی

کلانتری: مخالف افزایش نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی برای سال زراعی پیش رو نیستم

657 مورد بازرسی از سطح بازار و واحدهای تولیدی کردستان صورت گرفته است

برای انتقال پول نفت به کشور می توان از بیت کوین استفاده کرد/ نمودار قیمت بیت کوین همواره صعودی بوده است/ هیچ کدام از ارزها پشتوانه طلا ندارد

نام ایرانیان در لیست باهوش ترین افراد زیر 30 سال فوربس

عزم جزم تولیدکنندگان لوازم خانگی داخلی برای تصاحب بازار

ترکمنستان برای همکاری با کشورهای حاشیه خزر در حوزه شیلات آماده است

657 مورد بازرسی از سطح بازار و واحدهای تولیدی کردستان صورت گرفته است

از سوی محققان ایرانی صورت گرفت تولید نانوماده ای برای ضد عفونی آب های آشامیدنی

افزایش اشتغال در دموکراسی جدید زیمباوه

تکمیل300 کیلومتر خط دوم راه آهن تا پایان سال

فوذ فاضلاب به آب شرب روستای اوجابن

فروش نان از حشرات در فنلند آغاز شد

افزایش آلودگی نوری در جهان و تاثیر منفی آن بر الگوی خواب

برنج وارداتی پای "حجتی" را به مجلس کشاند

لزوم بازنگری تعیین نرخ کرایه تاکسی ها در پایتخت

بحران بیکاری همچنان در صدر معضلات اقتصادی کشور

نسخه های چینی برای موتورهای ایرانی

کشف بیش از سه تن فرآورده های فاسد خام دامی در بندرانزلی

قیمت نان را به جای 15 درصد، 32 درصد افزایش دادند

قیمت نفت کاهش یافت!

رشد حداقلی قیمت نان

کشف بیش از سه تن فرآورده های فاسد خام دامی در بندرانزلی

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت در گفت وگو با فارس: ثبت نام های جدید تا 27 آذر امکان پذیر است/ عدم افزایش قیمت اعزام به عتبات

توسعه اقتصادی با بهره گیری از نیروی جوان و اقتصاد دیجیتال

کار «گران» مزد «ارزان»

کار «گران» مزد «ارزان»