مطالب مرتبط:
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن خبر داد نوسازی بیش از یک میلیون واحد مسکن روستایی در کشور
پرداخت الکترونیک سامان شرکت دانش بنیان شد
ستاری:ایجاد نهادهای قیمت گذار حوزه تامین مالی شرکت های دانش بنیان ضروری است
مدیرعامل شرکت آب منطقه تهران خبر داد صنعت آب ورشکسته است/ افزایش 15 درصدی فروش آب خام
رییس انجمن متخصصین علوم دارویی کشور خبر داد فعالیت 100 شرکت تولیدکننده دارو در کشور
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 26 مهر 1396 ساعت 00:562017-10-17اقتصادي

مدیرعامل یک هلدینگ زیرمجموعه بنیاد تعاون ناجا خبر داد دستیابی به تکنولوژی بازیافت پارچه توسط یک شرکت دانش بنیان داخلی/ ومین کشور صاحب این تکنولوژیدر جهان هستیم


مدیرعامل گروه اقتصادی مهرگان گفت: بعد از ژاپن، ما در دنیا دومین کشور سازنده دستگاه بازیافت پارچه هستیم که توسط این دستگاه می توان پارچه را با هر تار و پودی به نقطه مبدا و مواد تشکیل دهنده آن یعنی سلولز و پلی استر تبدیل کرد.

- دستیابی به تکنولوژی بازیافت پارچه توسط یک شرکت دانش بنیان داخلی/ ومین کشور صاحب این تکنولوژیدر جهان هستیم مدیرعامل گروه اقتصادی مهرگان گفت: بعد از ژاپن، ما در دنیا دومین کشور سازنده دستگاه بازیافت پارچه هستیم که توسط این دستگاه می توان پارچه را با هر تار و پودی به نقطه مبدا و مواد تشکیل دهنده آن یعنی سلولز و پلی استر تبدیل کرد.

عزیز دولت خواه در گفت وگو با خبرنگار بازرگانی " گفت: گروه اقتصادی مهرگان زیرمجموعه بنیاد تعاون نیروی انتظامی است که برابر تدابیر ابلاغ شده این گروه از فعالیت های مختلف به سمت اقتصاد مقاومتی با محوریت شرکت های دانش بنیان حرکت کرده است.

وی افزود: برای اینکه این ورود یک ورود منطقی حساب شده و با توجه به اهداف متصوره باشد این گروه اقتصادی با مراکز مختلفی از جمله 150 شرکت دانش بنیان جلسه گذاشت و از مراکز مختلف دانشگاهی از جمله دانشگاه صنعتی شریف و امیرکبیر دیدن کرد و نهایتا با توجه به نیازهای نیروی انتظامی و نیروهای مسلح در انجام ماموریت خود از ظرفیت علمی آنها استفاده کرد و با کمک هم توانستیم 6 پروژه تقریبا منحصر به فرد در دنیا را در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم و تجهیزات پلیسی، امنیتی و ایمنی رونمایی کنیم.

مدیرعامل گروه اقتصادی مهرگان در ادامه به دستگاه بازیافت پارچه اشاره کرد و گفت: بعد از ژاپن، ما در دنیا دومین کشور سازنده این دستگاه هستیم که توسط این دستگاه می توان پارچه را با هر تار و پودی به نقطه مبدا و مواد تشکیل دهنده آن یعنی سلولز و پلی استر تبدیل کرد.

وی با تأکید بر اینکه این 6 دستاورد با استفاده از دانش محققین داخلی ساخته شده است، گفت: دستگاه نیتروژن ساز به منظور جداسازی نیتروژن از هوا دیگر دستگاه ساخته شده توسط گروه اقتصادی مهرگان با همکاری شرکت های دانش بنیان داخلی است.

دولتخواه با بیان اینکه این دستگاه نیتروژن با خلوص بسیار بالا را تولید می کند اظهار داشت: کاربرد این دستگاه در بیمارستان ها، صنایع دارویی، آزمایشگاه ها و صنایع فلزی ، شارژ تایرهای اتومبیل ها، انبار کردن خشکبار و میوه و صنایع غذایی است.

مدیرعامل شرکت اقتصادی مهرگان اظهار داشت: فریز درایر یکی دیگر از تکنولوژی هایی که این گروه اقتصادی به همراه شرکت های دانش بنیان داخلی به آن دست یافته است.

وی با بیان اینکه فریز درایرهای چند نوع مختلف از دارویی و موادغذایی دارد، گفت: خشک کردن یکی از راه های حفظ و نگهداری مواد است.

فرآیند خشک کردن اغلب با گرمادهی همراه است اما بسیاری از مواد دارویی و بیولوژیکی، همین مواد غذایی و شیمیایی حساس به دما نمی توانند در خشک کن های معمولی و حتی خشک کن های تحت خلاء خشک شده و یا به روش های معمولی فریز شوند.

دولتخواه بیان داشت: خشک کردن انجمادی نسبت به سایر روش های متعارف خشک کردن چندین مزیت دارد و محصولی که توسط فریز درایر خشک می شود متخلخل و بدون انقباض است.

مدیرعامل شرکت اقتصادی مهرگان بیان داشت: متقاضیان بالقوه دستگاه های فریز درایر واحدهای تولیدی ویال در شرکت های سرم سازی و داروسازی، واحدهای فعال فراوری سبزیجات، واحدهای فراوری در حوزه چیپس میوه (خشکبار)، واحدهای تولید عصاره های گیاهی، گوشت، ادویه و چای و امثال آن، واحدهای فراوری گیاهان دارویی است.

وی اظهار داشت: ما به جهات مختلف در تکنولوژی که در فریز درایر وجود دارد تحریم هستیم اما به خاطر اینکه ثابت شود ما می توانیم به تمام سطوح این تکنولوژی دست پیدا کنیم سه سطح از این دستگاه یعنی فریز درایر دارویی، خانگی و صنعتی را تولید کردیم.

دولتخواه اظهار داشت: در ساخت فریز درایر غذایی دوازدهمین کشور تولید کننده این محصول در جهان و در ساخت فریز درایر دارویی ششمین کشور سازنده این تکنولوژی در دنیا هستیم و مواد غذایی که توسط این دستگاه فریز می شود قابل نگهداری در هر مکانی است.

دولتخواه در ادامه به تکنولوژی سوم گروه اقتصادی مهرگان اشاره کرد و گفت: قرص تصفیه آب برای سهولت کار و استفاده از راندمان بالای آن در اندازه های مختلف جهت موارد متعدد از جمله تصفیه آب زلال آلوده به مایکروارگانیزم ها، حذف کدورت، ترکیب دو نوع قبل ساخته شده است.

مدیرعامل گروه اقتصادی مهرگان تصریح کرد: در گذشته از دی کلروایزوسیائورات سدیم بطور وسیع برای گندزدایی آب در شرایط اضطراری استفاده می شد که اخیرا این ترکیب جهت تصفیه متداول آب آشامیدنی توسط سازمان های, FAO,USEPA، WHO مورد تایید قرار گرفته است.

وی افزود: محصول تولیدی شرکت توسعه و مدیریت طرح های مهرآفرین از ترکیب مواد گندزدایی بر پایه ی تری کلوسنس و انواع متعددی از ماده های ته نشین ساز ساخته شده است و این قرص هم کدورت و هم میکروب را حذف می کند.

دولتخواه همچنین به ساخت نی تصفیه آب اشاره کرد و گفت: با توجه به لزوم تصفیه آب در مناطق حساس استفاده از آب پاک و بهداشتی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

مدیرعامل گروه اقتصادی مهرگان اظهار داشت: نی تصفیه آب به منظور تصفیه آب برای مناطق حساس که دارای امکانات کم رفاهی هستند ساخته شده است تا بتواند جان هزاران نفر را که از آب تصفیه شده محروم هستند را نجات دهد.

وی افزود: نی تصفیه آب شرکت مهرآفرین دستگاهی بسیار کوچک، سبک و قابل حمل بوده و می تواند تا 99 درصد میکروب ها و باکتری ها را از آب حذف کند بنابراین آب سالم و گوارا را تولید می کند.

دولتخواه به تهیه اکسیژن ساز اشاره کرد و گفت: دستگاه های اکسیژن ساز خانگی توسط برق کار می کند و در آمبولانس ها هم کپسول اکسیژ ن ساز قرار می دهند و افرادی که قرار است بیرون از منزل تردد کنند باید کپسول اکسیژن ساز را همراه داشته باشند.

مدیرعامل گروه اقتصادی مهرگان اظهار داشت: دستگاهی که توسط این گروه اقتصادی و شرکت های دانش بنیان برای ساخت اکسیژن ساخته شده است توسط برق در منزل شارژ می شود و همچنین یک نوع از آن به ابعاد یک کاغذ A4 و بسیار سبک برای جانبازان ساخته شده که جانبازان با شارژ آن می توانند به مدت 8 ساعت از آن در خارج منزل استفاده کنند.

وی افزود: همچنین این دستگاه برای داخل آمبولانس ساخته شده و به دو نفر همزمان اکسیژن می دهد و محل شارژ آن باتری اتومبیل است.

دولتخواه اظهار داشت: تمامی این محصولات با استفاده از نیروی علمی جوانان داخلی ساخته شده است و از دانش اساتید دانشگاه های داخلی در این زمینه استفاده شده است.

مدیرعامل اقتصادی شرکت مهرگان بیان داشت: در بعضی از این موارد دومین کشور تولید کننده هستیم و برخی از این دستگاه ها در منطقه خاورمیانه تولید نشده است.

وی افزود: ساخت این محصولات از مرحله آزمایشی گذشته و ثبت اختراع شده است و حتی تاییدیه وزارت بهداشت و غذا و دارو را هم دریافت کرد.

وی اظهار داشت: در صورت داشتن متقاضی برای این دستگاه ها، این دستگاه ها قابل ارائه است.

انتهای پیام/ http://fna.

ir/a1jigv نظرات دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
کلید واژه ها: اقتصادی - اقتصاد - مدیرعامل - پارچه - تکنولوژی - نیروی انتظامی - بنیاد تعاون - کشور - نمایشگاه بین المللی - دانشگاه صنعتی شریف - دانشگاه - اقتصاد مقاومتی - نیروهای مسلح - صنایع غذایی - تعاون - بنیاد - بین المللی - آزمایشگاه - بیمارستان - نمایشگاه - جهان - دولت - امیرکبیر - اتومبیل - خبرنگار - دستاورد - رونمایی - پروژه - ایمنی - تولید

آخرین اخبار سرویس:
استخدام بازاریاب با سود عالی در سک سک در خراسان رضوی

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 96/12/03

بنزین سه نرخی می شود؟

بارش ها در 27 استان کشور منفی شد! +عکس

توجیهات تبدیل اراضی شیب دار ملی به باغ

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 96/12/03

هکرها بار دیگر ارزهای مجازی را مورد سرقت قرار دادند

ارز مجازی ونزوئلا 735 میلیون دلار سرمایه جذب کرد

اعلام جزییات افزایش حقوق و سقف پاداش پایان خدمت کارکنان دولت

آغاز به کار دوباره شرکت های بسته بندی و قطعه بندی مرغ

سیاست ارزی مردم را به فردوسی کشاند

تولید محصولات ضدخشکی پوست «پرونایس» در داروسازی دکتر جهانگیر

توسعه مشارکت زنان از ماموریت های صنعت نفت است

کمبود پارکینگ های عمومی و تشدید ترافیک شهری مراغه

کم شدن آب کارون مربوط به دخالت انسانی است نه کم بارشی/ شبکه ملی پایش آب راه اندازی شود

اینفوگرافیک/ تورم بهمن ماه 1396

برای دریافت سود بیشتر، سرمایه تان را کجا سپرده گذاری می کنید!

متوسط بارندگی در استان یزد 73درصد کاهش یافت

استخدام سئوکار در یک شرکت معتبر در تهران

نیازهای اولیه 120 هزار توانخواه و حذف یارانه این افراد!

شکسته شدن روند صعودی طلاق در استان زنجان

بیمارستان 174 تختخوابی منظریه خمینی شهر به بهره برداری رسید

سالانه 10 میلیارد دلار یارانه صرف انرژی خانه ها می شود

برای قبولی در آزمون استخدام پست بانک چه بخوانیم؟

بهترین زمان برای کاشت سبزه عید

برای قبولی در آزمون استخدام بانک سپه چه بخوانیم؟

برای قبولی در آزمون استخدام بانک تجارت چه بخوانیم؟

برای قبولی در آزمون استخدام بانک گردشگری چه بخوانیم؟

استخدام کارمند، کمک حسابدار جهت امور مالی و اداری در تهران

برای قبولی در آزمون استخدام بانک ملت چه بخوانیم؟

بانک مهر اقتصاد در جمع برترین ها قرار گرفت

بیمه نوین جایزه ملی مدیریت مالی ایران را دریافت کرد

برای قبولی در آزمون استخدام شرکت نفت چه بخوانیم؟

رونمایی از سامانه مدیریت اشتهای ریسک با حضور رییس کل بانک مرکزی

6 راه افزایش صبر در زندگی

انقلاب اقتصادی بلاک چین در راه است

پشت پرده ارزان فروشی لوازم خانگی در شهر بانه چیست؟!

استخدام فروشنده با روابط عمومی بالا در عینک سازی

افزایش نرخ بانکی 19 ارز

اختصاص هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان

یک هزار میلیارد تومان به همسان سازی حقوق بازنشستگان اختصاص یافت

15 اسفند، آخرین فرصت بخشودگی جرائم در بانک آینده

تکمیل پل جهادگران هویزه تا پایان فروردین 97

جذب منابع و وصول مطالبات دو اولویت بانک مهر اقتصاد در روزهای پایانی سال

بدهی 20 ماهه سازمان بیمه سلامت ایران به کارانه ها

استخدام سرپرست انبار در صفر تا صد تجارت ایرانیان در تهران

استخدام گرافیست خانم در صفر تا صد تجارت ایرانیان در تهران

استخدام گرافیست و سرپرست انبار در صفر تا صد تجارت ایرانیان

استخدام کارمند فروش در شرکت پخش ابمعدنی کرست در البرز

استخدام راننده موزع آقا در شرکت پخش آبمعدنی کرست در البرز

استخدام سوپروایزر و اساتید زبان در آموزشگاه زبانهای خارجه

حمایت از نخبگان؛ حمایت از اشتغال و توسعه

طنز/چک لیست خودروهای داخلی و مقایسه با هیوندایی و بنز!

متوسط بارندگی در استان یزد 73درصد کاهش یافت

ممنوعیت خرید و فروش گونه های حیات وحش در سیستان و بلوچستان

امروز با حضور وزیر نیرو اجرای طرح انتقال آب از روستای کلان به شهر پردیس آغاز شد/ تأمین آب پایدار برای شهر پردیس و پروژه مسکن مهر

کاهش قیمت سکه و طلا

62 درصد ازجمعیت خمین برای دریافت کارت ملی درخواست داده اند

بهبود شرایط سرمایه گذاری در کردستان

تکاپو برای بستن سپرده 15 درصد در بانک ها

پل قدس اردبیل 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

شکسته شدن روند صعودی طلاق در استان زنجان

طرز تهیه میلک شیک شکلاتی

کمبود پارکینگ های عمومی و تشدید ترافیک شهری مراغه

رویکرد دولت و مجلس برای کاهش فاصله بین حقوق شاغلان و بازنشستگان

سقف دخل و خرج دولت در سال 97 تعیین شد

پیشنهاد 2بانک دولتی برای پرداخت وام با بهره 35 درصد

خودرو معلق فولکس

بانک مهر اقتصاد در جمع برترین ها قرار گرفت

15 اسفند آخرین فرصت طرح بانک آینده در بخشودگی جرائم

سؤال از روحانی با 102 امضا تقدیم هیأت رییسه مجلس شد

قیمت دلار بانکی افزایش یافت

36 میلیون لیتر بنزین در مناطق زلزله زده توزیع شد

استخدام مسئول دفتر در یک شرکت معتبر در تهران خیابان فرشته

هکرها بار دیگر ارزهای مجازی را مورد سرقت قرار دادند

62 درصد ازجمعیت خمین برای دریافت کارت ملی درخواست داده اند

همکاری دوجانبه بسیج اصناف و دانشگاه امام صادق(ع)

سالانه 10 میلیارد دلار یارانه انرژی خانه ها می شود

آخرین فرصت بهره ­مندی از طرح بانک آینده در بخشودگی جرائم

افزایش قیمت دلار دولتی

پل قدس اردبیل 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

ایجاد 12 انستیتو تحقیقاتی در حوزه نفت و گاز در دانشگاه های کشور

استخدام مدیر منابع انسانی در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام مهندس الکترونیک در یک شرکت معتبر تولیدی

استخدام مهندس صنایع در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام کارشناس بازاریابی ،پشتیبان سیستم در شرکت پرتو نت

استخدام مستر بیکر(Master Baker) در شرکت اوجا در استان البرز

برای خرید سانگ یانگ چقدر باید هزینه کرد؟

پرداخت 4623هزار میلیارد ریال تسهیلات به بخش های اقتصادی

توزیع 200 دستگاه وسایل ضروری خانه بین مددجویان عسلویه ای

مبارزه دولت ونزوئلا با فساد مالی در بخش نفت

دخل و خرج دولت در سال 97 تعیین شد

رصد یکی از عظیم ترین ابرسیاهچاله های هستی

اتکای صادرات بین المللی بر سرمایه گزاران خارجی

توزیع 200 دستگاه وسایل ضروری خانه بین مددجویان عسلویه ای

پساب مطمئن ترین منبع برای استفاده در بخش صنعت و کشاورزی پردیس/ 650 میلیارد ریال اعتبار برای طرح انتقال آب پردیس

سرمایه گذاری 50 میلیون دلاری بنیان گذار واتس اپ در پیام رسان سیگنال

آغاز اجرای طرح انتقال آب از کلان به پردیس / تامین آب پایدار برای شهر پردیس و پروژه مسکن مهر

استخدام طراح حرفه ای دکوراسیون داخلی و کابینت در خراسان رضوی

مشتریان بیمه دانا کمک هزینه سفر به روسیه دریافت می کنند

مدیرعامل یک هلدینگ زیرمجموعه بنیاد تعاون ناجا خبر داد دستیابی به تکنولوژی بازیافت پارچه توسط یک شرکت دانش بنیان داخلی/ ومین کشور صاحب این تکنولوژیدر جهان هستیم

مدیرعامل یک هلدینگ زیرمجموعه بنیاد تعاون ناجا خبر داد دستیابی به تکنولوژی بازیافت پارچه توسط یک شرکت دانش بنیان داخلی/ ومین کشور صاحب این تکنولوژیدر جهان هستیم