مطالب مرتبط:
یزدان مهر خبر داد تخصیص 57 میلیارد تومان از طرف صندوق رفاه دانشجویان برای بهبود فضای خوابگاهی دانشگاه ها
اعتبار خرید کتاب از نویسندگان به 4 میلیارد تومان افزایش یافت/ معافیت مالیاتی فعالیت های فرهنگی و هنری
اعتبار خرید کتاب از نویسندگان به 4 میلیارد تومان افزایش یافت/ معافیت مالیاتی فعالیت های فرهنگی و هنری
معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: دولت 1.5 میلیارد دلار برای اشتغال روستاها اختصاص داده است
معاون امور باغبانی وزیر جهادکشاورزی مطرح کرد انتقاد از واردات تراکتور به کشور
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 26 مهر 1396 ساعت 00:362017-10-17اقتصادي

معاون وزیر رفاه مطرح کرد 34 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم/ طلافروشی که از یارانه کارگران ساختمانی استفاده می کرد


معاون امور رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست دیده بان شفافیت از حذف بیش از 4 میلیون نفر یارانه بگیر غیرنیازمند خبر داد و گفت: برخی افراد که بعضاً طلافروش بودند از یارانه کارگران ساختمانی استفاده می کردند.

- 34 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم/ طلافروشی که از یارانه کارگران ساختمانی استفاده می کرد معاون امور رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست دیده بان شفافیت از حذف بیش از 4 میلیون نفر یارانه بگیر غیرنیازمند خبر داد و گفت: برخی افراد که بعضاً طلافروش بودند از یارانه کارگران ساختمانی استفاده می کردند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار اقتصادی "، سیداحمد میدری، معاون امور رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست با اعضای دیده بان شفافیت و عدالت شرکت کرد.

براساس این گزارش، موضوعات مربوط به نحوه جلوگیری از فساد و راهکارهایی برای ایجاد عدالت اقتصادی و اجتماعی میان اقشار مختلف جامعه در کنار بررسی موضوعاتی همچون نحوه تخصیص منابع یارانه ای به مردم، از موضوعات مهم این نشست بود.

در این نشست، احمد میدری معاون امور رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه پایگاه جامع رفاهی با هدف شناسایی اقشار مختلف جامعه با هدف حذف یارانه اقشار ثروتمند ایجاد شد، اظهار داشت: برای شناسایی دقیق خانوارها نیازمند یک بانک جامع اطلاعاتی در این زمینه هستیم.

وی در رابطه با وضعیت کارگران ساختمانی و یارانه ای که ماهانه برای تحت پوشش قرار گرفتن تأمین اجتماعی دریافت می کنند، خاطرنشان کرد: با توجه به اطلاعات موجود، ماهانه 200 هزار تومان بابت بیمه تأمین اجتماعی کارگران ساختمانی پرداخت می شود که با ضرب این تعداد در رقم بیش از یک میلیون نفر، عدد قابل توجهی به دست می آید.

میدری افزود: طبق آخرین اطلاعات و بررسی های صورت پذیرفته برای شناسایی افراد غیر شاغل به عنوان کارگران ساختمانی، مشخص شد که تعداد زیادی از آنان با استفاده از مزیت های کارگران ساختمانی در مشاغل دیگر و اصناف مختلفی مشغول به کار هستند.

* 6 بانک اطلاعاتی برای شناسایی یارانه بگیران غیر نیازمند معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه پایگاه جامع رفاهی که اخیراً ایجاد شده است، از طریق بانک های مختلف اطلاعاتی به روز می شود، گفت: این بانک های اطلاعاتی شامل سازمان امور مالیاتی، بانک ها، سازمان تأمین اجتماعی، سازمان آموزش فنی و حرفه ای، نیروی انتظامی، سازمان ثبت املاک و اسناد کشور هستند.

وی با انتقاد از اینکه متأسفانه در برخی موارد اطلاعات شفاف و دقیقی از اقشار مختلف مردم برای تصمیم گیری های بزرگ نداریم، گفت: در جریان حکومت داری، این اطلاعات مهم هستند و برای مبارزه با فساد نقش مهمی ایفا می کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع بیمه های درمانی و تعدد آنها در میان خانوارها اشاره کرد و گفت: بخشی از این افراد که چند دفترچه ای هستند، شامل کارکنان دولتی هستند که همسرانشان از خدمات تأمین اجتماعی استفاده می کنند، بنابراین نمی توان این افراد را حذف کرد، اما از بیماران خاص شروع کردیم که تعداد آنان 110 هزار نفر در کل کشور بود.

میدری گفت: در این میان افرادی بودند که از طریق دفترچه های مختلف خدمات درمانی و یارانه ای بهره می بردند، بنابراین از این افراد دعوت کردیم تا با ارسال پیامکی یکی از دفترچه های درمانی را انتخاب کنند.

میدری در خصوص نحوه مقابله با فساد در جریان بیمه تأمین اجتماعی کارگران ساختمانی گفت: یکی از این راهکارها ایجاد سامانه ای بود که باید کارگران ساختمانی در آن ثبت نام می کردند که اطلاعات هویتی آنان و مشاغل شان احراز شود؛ از این طریق و با استفاده از بانک های اطلاعاتی در سازمان تأمین اجتماعی و سازمان امور مالیاتی متوجه شدیم که بسیاری از آنان عملاً کارگر ساختمانی نیستند.

میدری با بیان اینکه تحقیقاتی را با همکاری مرکز آمار آغاز کردیم و بر روی 40 هزار نفر تحقیقات انجام شد تا میزان فقر در آنان مشخص شود، گفت: اقدامی نیز در وزارت رفاه صورت گرفت که مبنای آن 23 میلیون خانوار یارانه بگیر بود تا میزان فقر سنجیده شود، بنابراین این همکاری ها تا اعلام نتایج نهایی مشخص خواهد شد.

*60 درصد از دانش آموختگان دانشگاه های دولتی از دهک های پر درآمد جامعه وی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع نحوه ورود دانش آموزان به دانشگاه های دولتی اشاره کرد و افزود: اکنون بسیاری از دانش آموختگان دانشگاه های دولتی که میزان آن 60 درصد است، از دهک های پردرآمد جامعه هستند چرا که پیش از ورود به دانشگاه در آموزشگاه های غیرانتفاعی تحصیل کرده اند.

میدری افزود: این موضوعات به این علت انجام پذیرفت که وزارت علوم درخواست کرد تا برای دانش آموختگان دو دانشگاه علامه طباطبایی و شهید بهشتی بازار کار متناسب با تحصیلات شان معرفی کنیم که مشخص شد اکثریت آنان را دهک های بالای جامعه تشکیل می دهند.

میدری همچنین درباره وضعیت کودکانی که از تحصیل جامانده اند گفت: طبق برخی آمارها تعداد کودکان جامانده از تحصیل 500 هزار نفر اعلام شد و ما با بررسی انجام شده متوجه شدیم این تعداد حدود 350 هزار نفر است، چرا که تعداد دانش آموزان مقاطع ابتدایی با آمار ثبت احوال کشور تطبیق داده شد.

وی افزود: براساس آمارها بیش از 50 درصد از جاماندگان از تحصیل تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند که نامه نگاری هایی انجام دادیم که چرا این تعداد کودک تحصیل نمی کنند.

معاون وزیر رفاه گفت: متأسفانه 30 هزار نفر از این کودکان را نتوانستیم پیدا کنیم و هیچ شماره تماسی از آنان نداشتیم، چرا که تنها اطلاعات موجود ما فقط کد ملی بود.

*34 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم وی همچنین در رابطه با فرار مالیاتی نیز گفت: طبق آمارها 34 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور وجود دارد که این رقم چیزی نزدیک به مبلغ یارانه واریزی برای 70 میلیون نفر است؛ به عنوان مثال، ممیزی در یکی از استان ها تعریف می کرد که فردی 1.

5 میلیارد تومان بدهی مالیاتی داشت که بعدها مشخص شد پرونده مالیاتی به نام یک پیرزن ثبت شده بود.

میدری با اشاره به اینکه دولت پیشنهاد داده بود که برای جلوگیری از فرار سربازی، یارانه های این افراد را قطع کنیم، گفت: پس از بررسی مشخص شد که افرادی که به سربازی نمی روند از دهک های پایین جامعه هستند و امکان دارد با قطع یارانه شان مشکلات اجتماعی عدیده ای به وجود آید.

میدری با اعلام این خبر که با استفاده از بانک های اطلاعاتی، یارانه 4 میلیون نفر را حذف کرده ایم، گفت: هم اکنون افراد غیرنیازمند بسیاری وجود دارند که یارانه نقدی دریافت میکنند.

* شفافیت باعث می شود منابع ملی به حلقوم عده ای خاص سرازیر نشود احمد توکلی در این نشست با اشاره به اینکه کارهای بزرگی در زمینه مبارزه با فساد و ایجاد عدالت اجتماعی در وزارت رفاه صورت پذیرفته است، اظهار داشت: علی(ع) اعتقاد داشتند که باید مستضعفین جامعه مورد حمایت قرار گرفته و جلوی رانت خواری ها و فسادها در بیت المال گرفته شود.

وی افزود: باید به نوعی از پولدارها بگیریم و به فقرا بدهیم، و در این باره حساب های بانکی و کنترل آنان راهکاری از سوی دولت هاست.

شفافیت اطلاعاتی موجب می شود که منابع به حلقوم افراد فاسد و غیرنیازمند وارد نشود و باید در این باره از مردم هم بخواهیم که در زمینه شفافیت اطلاعاتی کمک کنند.

انتهای پیام/ http://fna.

ir/a1jilr نظرات دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
کلید واژه ها: کارگران ساختمانی - ساختمانی - اجتماعی - یارانه - رفاه اجتماعی - کارگران - رفاه - اطلاعات - تأمین اجتماعی - اطلاعاتی - معاون - وزیر - فرار مالیاتی - بانک - اقتصادی - میلیارد - یارانه بگیران - گزارش - جامعه - حذف یارانه - وزیر رفاه - شاغل - ثروتمند - خبرنگار - انتقاد - اسناد - اصناف - آموزش - رابطه - کشور

آخرین اخبار سرویس:
با تشریح وضعیت نظام چندلایه تأمین اجتماعی: شاخص رفاهی خانوارهای ایرانی در 10 سال گذشته اعلام شد

استخدام مهندس شیمی آشنا به تولید سنگ کورین

استخدام نیرو جهت شرکت وارد کننده تجهیزات پزشکی

استخدام کارشناس بازاریابی و فروش در شرکت آمیتیس در تهران

استخدام تعدادی نیروی ساده آقا جهت کار در فروشگاه بهار در قم

استخدام نیرو کاردان یا کارشناس علوم آزمایشگاهی در تهران

استخدام تکنسین بیهوشی جهت مرکز جراحی

استخدام پرستار کودک خانم جهت همکاری در قم

سهم بانک مرکزی از کارت های تراکنش دار اعلام شد

استخدام پذیرشگر در پارک آبی اوشن از تهران جهت کار در جزیره کیش

استخدام آشپز ماهر جهت همکاری در قم

برگزاری قرعه کشی طرح تکریم 2 بانک ملت

ضرورت توسعه زیرساخت های گردشگری استان اردبیل

موسسه نور، بانک می شود

فرصت 10 روزه به متقاضیان احداث گلخانه در شوش

روزنامه جمهوری اسلامی: متهمان ردیف اول سقوط هواپیما

بانک سامان در سرپل ذهاب مدرسه می سازد

واژگونی قطار باری در ایستگاه دیزباد نیشابور

قیمت واحدهای کلنگی در تهران

مدرسه بانک پارسیان در فشافویه هوشمندسازی شد

شهرداران برای بهسازی کتابخانه های عمومی سمنان همکاری کنند

مصرف بیش از 1.6 میلیارد مترمکعب گاز در دو ماه اول زمستان سال جاری در گیلان

فرصت 10 روزه به متقاضیان احداث گلخانه در شوش

احتمال معرفی نسخه جدید آیفون SE در خرداد ماه

تولید صنایع دستی زندانیان باید بازار پسند باشد

افزایش 12 درصدی کشت گندم در ایرانشهر

استخدام مشاور فروش و توزیع کننده تراکت در قم

استخدام دو نفر فروشنده مجرب در بوتیک

کلاهبرداری با لاک طلا!

استخدام چند نفر راننده و منشی در پیک موتوری پیشتاز

استخدام فروشنده حرفه ای جهت لوازم آرایشی در قم

استخدام نیروی ساده خانم جهت سوهان پزی در بازار رضای مشهد

افزایش 150 درصدی قیمت مسکن در 10 سال

بازار شب عید تخم مرغ و گوشت قرمز متعادل است

سال 97 چه تعداد ایرانی یارانه می گیرند؟

دلار بانکی 3717 تومان شد

فروش 500 خودروی سواری متروکه به سازمان فنی و حرفه ای

واژگونی قطار باری در ایستگاه دیزباد نیشابور

زمان واریز حقوق اسفندماه

عقب گرد قیمت نفت در برابر صعود دلار

سازمان حج درباره اعلام کاروان های حج تمتع 97 اطلاعیه صادر کرد

نباید واردکننده ها تشویق به واردات محصولاتی شوند که در داخل تولید می شود

احتمال معرفی نسخه جدید آیفون SE در خرداد ماه

اطلاعیه متروی تهران در خصوص نقص فنی پیش آمده در خط یک

9 شوک بزرگ به بازار ارز

کف بازار / قیمت آپارتمان منطقه 18 در اسفند ماه 1396

آخرین وضعیت اجرای مرحله دوم طرح رتبه بندی فرهنگیان

استخدام یکنفر خانم مهندس منابع طبیعی محیط زیست

استخدام همکار پاتولوژیست جهت کار در آزمایشگاه پاتولوژی

استخدام یک نفر سرآشپز جهت کار در رستوران فلفلی در قم

استخدام نیروی خانم جهت کارخانه صندل در قم

استخدام فروشنده جوان خانم جهت کار در فروشگاه سوهان در قم

استخدام حسابداری مبتدی خانم جهت کار در دفتر مرکزی

استخدام تعدادی نیروی آقا در یک کارگاه تولیدی در قم

واحد نمونه تولیدی زن کارآفرین روستایی در محمودآباد

قیمت انواع میوه و تره بار در بازار+جدول

سرمایه گذاری 14000 میلیارد ریالی در بخش کشاورزی زنجان

پرداخت 30میلیارد و540 میلیون ریال اعتبار برای اشتغال روستایی البرز

پایبندی 133 درصدی اوپک به توافق کاهش تولید نفت

نیروی انتظامی، قوه قضاییه و وزارت کشور ورود جدی به ساماندهی بازار ارز داشته اند

پرداخت 30میلیارد و540 میلیون ریال اعتبار برای اشتغال روستایی البرز

افزایش 10 درصدی نرخ مراکز اسکان فرهنگیان تهران در نوروز 97

استخدام تعدادی چرخکار جهت کار در تولیدی روکش صندلی خودرو

پایبندی 133 درصدی اوپک به توافق کاهش تولید نفت

استخدام حسابدار جهت شرکت آبزیان صنعتی روبیان در قم

استخدام تعدادی نیروی پرستار خانم و آقا جهت کار در بیمارستان

استخدام منشی آشنا به نرم افزارهای گرافیکی در قم

استخدام خیاط خانم جهت تعمیرات لباس زنانه و کت در تهران

استخدام پرستار جهت کار در کلینیک پوست و زیبایی در تهران

استخدام تعدادی نیرو جهت کار در فلافلی در قم

استخدام وسط کار خانم جهت کار در تولیدی زنانه در تهران

استخدام بسته بند و اتوکار در تهران  جمهوری

استخدام یک نفر لقمه زن حرفه ای جهت کار در کبابی در قم

استخدام حسابدار مسلط به نرم افزار هلو و کامپیوتر در تهران

پرداخت 30میلیارد و540 میلیون ریال اعتبار برای اشتغال روستایی البرز

استخدام کارشناس پرستاری جهت مدیر فنی آسایشگاه سالمندان

استخدام بازاریاب در زمینه مصالح و تاسیسات ساختمانی در قم

افزایش 25 ریالی نرخ رسمی دلار+ جدول

استخدام نیرو جهت همکاری در بازار پانیذ در کیش

استخدام کمک حسابدار خانم آشنا به امور حسابداری در تهران

سرمایه گذاری 14000 میلیارد ریالی در بخش کشاورزی زنجان

سرمایه گذاری 14000 میلیارد ریالی در بخش کشاورزی زنجان

بانک گردشگری هشتمین بانک محبوب کشور شد

لایروبی ناجی خلیج گرگان است

سرنخ تلاطمات بازار ارز در در دست چشم بادامی ها / پتروشیمی ها با بانک مرکزی هماهنگند

آغاز توزیع برنج تنظیم بازار در فارس

مصاف هندبالیست های استان با نیروی زمینی تهران

تلاش برای پیدا کردن جعبه سیاه ATR ادامه دارد

موانع بانکی پرداخت وام دکتری رفع می شود

ضرورت توسعه زیرساخت های گردشگری استان اردبیل

گذر زمستانی سرد برای 30 درصد مشترکین مناطق زلزله زده/تخریب ها مانع گازرسانی

متعادل بودن بازار شب عید تخم مرغ ، مرغ و گوشت قرمز

رشد دلار و افزایش تولید آمریکا نفت را ارزان کرد

ارسال لایحه متمم بودجه برای رفع مشکلات بیمه سلامت

موسسه نور، "بانک" می شود

برگزاری قرعه کشی طرح تکریم 2 ویژه جایگاه داران سوخت دارای ایستگاه پرداخت بانک ملت

آخرین دستاوردهای همراه اول در نمایشگاه انرژی های تجدیدپذیر

نوبخت : یارانه معوقه مراکز نگهداری بهزیستی تاپایان سال پرداخت می شود

موسسه نور، "بانک" می شود

نرخ دلار مبادله ای رشد کرد

معاون وزیر رفاه مطرح کرد 34 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم/ طلافروشی که از یارانه کارگران ساختمانی استفاده می کرد

معاون وزیر رفاه مطرح کرد 34 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم/ طلافروشی که از یارانه کارگران ساختمانی استفاده می کرد