مطالب مرتبط:
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 25 مهر 1396 ساعت 16:102017-10-17سياسي

عصبییت های دردسرساز


امیدواریم نهادهای مسئول در برابر این گونه رفتارها حساسیت بیشتری نشان دهند و اجازه ندهند تا افراد در کسوت نمایندگان جمهوری اسلامی ایران، به نوعی رفتار کنند که موجب وهن نظام باشد - ریشه های روانی و قانونی اقدام تامل برانگیز نماینده نیشابور بررسی شد عصبییت های دردسرساز امیدواریم نهادهای مسئول در برابر این گونه رفتارها حساسیت بیشتری نشان دهند و اجازه ندهند تا افراد در کسوت نمایندگان جمهوری اسلامی ایران، به نوعی رفتار کنند که موجب وهن نظام باشد قانون"-روز یک شنبه، اتفاقات ناخوشایندی در شهر نیشابور رخ داد که ناراحتی عمومی را به همراه داشت.

نماینده مردم نیشابور به سخنان معاون استاندار که صحبت از استان خراسان غربی کرده بود، واکنش تندی نشان داد و جلسه را برهم ریخت.

تندی واکنش هاجر چنارانی به حدی بود که در نهایت به درگیری فیزیکی منجر شد.

بر هیچ کس پوشیده نیست که اینچنین رفتارهایی خارج از شأن نمایندگان خانه ملت است و یک نماینده باید همواره به این نکته توجه داشته باشد که رفتارش زیر ذره بین مردم قرار دارد.

منتقدان معتقدند فردی که موضوعات کوچک منطقه ای را تبدیل به سوژه مطبوعات می کند، نه تنها کمکی به حل موضوعات مردم حوزه انتخابی خود نکرده بلکه با این رفتارش، آب در آسیاب دشمن می ریزد.

در این درگیری، نماینده معترض، سنگ شهرستان خود را برسینه می زند و به گونه ای برخورد می کند که گویی ملت با یکدیگر درگیرند ولی مردم شهرستان های سبزوار و نیشابور با پیشینه فرهنگی غنی در استان خراسان، چیزی جز دوستی را در تاریخ خود نداشته اند.

این دو شهر، نزدیک ترین اشتراکات زبانی و قومی را با هم دارند و در طول سال های متمادی هیچ گاه با یکدیگر بر سر موضوعات کوچک سیاسی، اختلافی نداشته اند.

زمانی که نماینده ای صحبت از اختلافی می کند که هیچ گاه وجود نداشته ، آیا از این موضوع آگاهی دارد که اظهاراتش می تواند بار روانی سنگینی را در پی داشته باشد؟ به نظر، نماینده نیشابور بهتر است که به جای ظاهرشدن اینچنینی در جلوی دوربین ها، کمی خود را به مطبوعات در قبال مسائل منطقه نیشابور و همچنین وظایف نمایندگی اش، پاسخگو بداند.

چنارانی که عضو کمیسیون امنیت ملی است، بیشتر از هر نماینده ای باید منافع ملی و مسائل امنیتی را که می تواند برای کشور دردسرساز باشد،تشخیص دهد ولی متاسفانه این عضو کمیسیون امنیت ملی در روزهای گذشته نشان داد که چندان شایستگی عضویت در این کمیسیون کلیدی مجلس را ندارد.

نگاه منطقه ای و برجسته نمایی آن در پیش چشمان رسانه ها، گواه عدم پختگی این نماینده مجلس است.

ریشه کینه کجاست؟ ریشه مشکل و اعتراض هاجر چنارانی را می توان در گفت وگویش با برنامه حالا خورشید مشاهده کرد؛ جایی که در پاسخ به علت رفتارش، به مجری این برنامه گفت چهار روستای رباطی شاهزاده، فرخار، چزگ و جمبرجوق از شهرستان فیروزه، جدا و به بخش خوشاب سبزوار اضافه شدند تا این بخش بتواند به شهر تبدیل شود.

این فرض، زمانی رنگ واقعیت به خود می گیرد که بدانیم خانم چنارانی خود متولد فیروزه نیشابور است و مشکل او با همسایه غربی نیشابور، ریشه دراین اتفاق دارد.

پیشینه یک ضعف البته هاجر چنارانی، تنها نمونه این قبیل رفتار به دور از شأن نمایندگی نیست.

در گذشته نیز شاهد وقایع اینچنینی در سایر استان ها بوده ایم که به علت بینش ضعیف برخی افراد و عدم نگاه ملی آنان به مسائل به وجود آمده است.

امروزه با توجه به شرایطی که کشور در آن قرار دارد، اتحاد، رمز مقابله با هر تهدیدی است و افرادی که بی اختیار دست به چنین رفتار هایی می زنند و با عملکردشان در بعد ملی مشکل آفرین می شوند، باید خود را در پیشگاه ملت پاسخگو بدانند.

توطئه های فرهنگی در همین رابطه و برای بررسی دلایل روان شناختی این نوع کنش ها و واکنش ها از طرف نمایندگان به سراغ مجید ابهری، آسیب شناس و رفتارشناس اجتماعی رفتیم.

وی در این زمینه به قانون گفت: بحث تنوع قومی و زبانی در هر کشور، در قالب یک ملت و یک قانون قابل توجه است.

با توجه به کثرت قومیت در کشور ما مبنای قدرت وحدت ملی، مقام معظم رهبری و قانون اساسی هستند که به عنوان میثاق ملی از آن ها یاد می شود.

تنوع قومیت و تکثر زبانی، هیچ گاه نتوانسته صف متحد مردم را از یکدیگر جدا کند و درمواقع ضروری و لزوم ترک، کرد،لر،بلوچ ، گیلک و فارس دست در دست یکدیگر قدم به میدان گذاشته اند اما متاسفانه گاهی اتاق فکر جنگ نرم و ناتوی فرهنگی با توطئه ها و ترفند هایی، قصد تضعیف این اتحاد مقدس را داشته و در قالب جوک، داستان، حکایت و شایعه به تضعیف بافت های فرهنگی پرداخته اند.

وی درباره این سوال که چه عاملی می تواند کشور را از تکرار این مشکلات رهایی بخشد، خاطرنشان کرد: رهنمود و هشدار رهبر معظم انقلاب و تدبیر دولت توانسته این دسیسه ها را خنثی سازد و نقشه های دشمنان را نقش برآب کند.

گاه بین مسئولان و دولتمردان این گونه گفت وگو و تقابل ها صورت می گیرد که توسط شبکه مجازی، آن اتفاق بزرگ نمایی شده و در کنار ایجاد اضطراب اجتماعی، خوشحالی دشمنان را موجب می شود.

لزوم مدیریت خشم مجید ابهری ضمن اشاره به آنکه مسئولان الگوهای جامعه هستند، افزود: از نگاه رفتارشناسی، گروه های مرجع رفتاری به عنوان یکی از الگوهای اصلی اخلاق در جامعه باید حساسیت موضوع و ظرافت حرکت خود را درنظر بگیرند و با احترام به چارچوب های امنیت ملی اجازه ندهند بحث و گفت وگو آن ها به شکلی ادامه پیدا کند که دست مایه رسانه بیگانه شود.

در اینجا ضرورت آموزش مهارت مدیریت رفتاری و هیجانات خلقی، قبل از هرگونه پذیرش مسئولیت خودنمایی می کند.

این رفتار شناس اجتماعی در ادامه سخنان خود گفت: مدیریت خشم و کنترل هیجانات رفتاری از طرف همه، یک ضروریت فرهنگی و اجتماعی است و آثار منفی عدم رعایت این اصول، نه تنها خدشه بر امنیت ملی و وفاق اجتماعی وارد می کند بلکه امیدواری دشمنان به نفوذ در جامعه را منجر خواهدشد.

وی درباره نقش قومیت در طول تاریخ کشور نیز گفت : قومیت ها هوشیارانه در جهت حفظ استقلال حرکت می کنند و در مواقع حساس، پایمردی و وفاداری خود را به اثبات رسانده اند.

در دفاع مقدس خون های اقوام ایرانی در هم آمیخت اما اجازه نفوذ به دشمن داده نشد.

رسانه ها مقابله کنند این متخصص علوم رفتاری درپایان، درباره نقش رسانه ها در جلوگیری از تکرار اتفاقات اینچنینی خاطرنشان کرد : در حال حاضر رسانه ها به عنوان امین مردم و پل ارتباطی دولت و مردم، باید جلوی بروز بسیاری از اتفاقات را بگیرند.

وی ادامه داد: با وجود آنکه در برخی شبکه های مجازی و فضای سایبری، بزرگ نمایی صورت می گیرد اما تکرار بعضی رویدادها در کنار شایعه پراکنی و شبهه سازی با قصد برهم زدن آرامش فکری جامعه، می تواند برای کشور مشکل آفرین باشد.

ابهری افزود: باید مطبوعات با میدان داری صادقانه این گونه حرکت ها را خنثی ساخته و حقایق را به اطلاع مردم برسانند و مسئولان و دولتمردان نیز به دور از شایبه قومیت گرایی در راستای وحدت ملی و حفظ امنیت، محکم و استوار گام بردارند.

عدم تایید یک رفتار با توجه به آنکه هاجر چنارانی اولین نماینده ای نیست که رفتار نامناسبش سوژه رسانه ها شده است، این شایبه به وجود می آید که هیات نظارت بر رفتار نمایندگان که برای نظارت بر عملکرد و شفاف سازی آن تشکیل شده، کم کاری کرده و در حال حاضر نقش و جایگاه قانونی برای جلوگیری از تخلفات اینچنینی را ندارد.

در همین راستا به سراغ محمدجواد جمالی نوبندگانی، عضو و سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان رفتیم و نظر او را درباره اتفاقات پیش آمده در نیشابور جویا شدیم.

وی در این باره گفت: دیروز این فیلم به دست بنده رسید.

به طورکل این رفتارها را تایید نمی کنم.

بنده معتقدم که به علت برخی درخواست ها و فشارهای مردمی،مشکلات در هماهنگی میان قوا و عدم اجرای برخی تعهداتی که به آن ها داده می شود، نمایندگان دچار استرس و تنش شده و در وهله بعد، اتفاقاتی از این قبیل رخ می دهد.

هیات نظارت از نمایندگان توقع دارد که این استرس و تنش ها را مدیریت و بر عصبانیت شان کنترل داشته باشند.

نماینده مجلس به عنوان الگو محسوب می شود و باید به رفتار و عملکردش توجه کافی داشته باشد.

این حرکات همواره می تواند دستاویز رسانه های ضدانقلاب باشد، از این جهت رفتارهای اینچنینی هیچ گاه مورد تایید ما نبوده و نیست.

رسیدگی به شکایت استانداری عضو هیات نظارت بر عملکرد نمایندگان، درباره نحوه برخورد این هیات با نماینده خاطی، تشریح کرد: اگر گزارش شکایت رسمی از استانداری خراسان رضوی یا احاله این موضوع از هیات رییسه صورت پذیرد، بی شک به این موضوع رسیدگی خواهیم کرد و نتیجه آن را در اختیار جراید و مطبوعات قرار خواهیم داد.

حاشیه سازی ممنوع وی در پاسخ به این سوال که آیا اظهارات نماینده درباره مشکلات منطقه ای می تواند حساسیت آفرین باشد، خاطرنشان کرد: این مسائل نباید در کنش و واکنش ها مطرح شود.

کشور ما با مشکلات بسیاری از جمله بیکاری، کم آبی، معضلات جوانان و غیره مواجه است که به اعتقاد من، پرداختن به موضوعات حاشیه ای نمی تواند چندان مفید به فایده باشد.

محمد جواد جمالی درباره این سوال که پرونده نماینده بیجار به کجا ختم شد، افزود: درباره نماینده محترم بیجار، نیروی انتظامی شکایت کرده و پرونده در دادگستری اکنون درحال پیگیری است.

چگونه پیشگیری کنیم؟ نوبندگانی درباره راهکار این هیات برای عدم تکرار این اتفاقات گفت : پیشنهاد بنده این بود که با هیات رییسه و به خصوص آقای لاریجانی، جلسه ای داشته و درباره علل بروز این مسائل و راهکار پیشگیری آن گفت وگویی انجام دهیم.

مجلس در حال حاضر این هفته تعطیل است و هیات نظارت در هفته آینده جلسه ای را تشکیل خواهد داد.

نقد منصفانه منصفانه نیست که تمام تقصیر اتفاقات روز یک شنبه را متوجه نماینده نیشابور بدانیم.

آنچه در فیلم منتشر شده بیش از هرچیز خودنمایی می کرد، واکنش تند و خارج از عرف این نماینده بود.

اما طرف دیگری نیز در این ماجرا وجود داشت.

سید جواد حسینی، معاون سیاسی استاندار، بازیگر نقش دوم حواشی دیروز بود.

بنا بر ادعای نماینده نیشابور، وی از لفظ خراسان غربی استفاده کرده و جرقه اتفاقات روز یک شنبه را زده است.

باوجود آنکه در فیلم، فردی خود را شاهد بر عذرخواهی معاون استاندار برای این خطای غیرعمدی دانست اما عذرخواهی وی چندان مفید واقع نشد و در نهایت درگیری رو به وخامت گذاشت.

در همین راستا سعی شد که با معاون استاندار خراسان رضوی، گفت وگویی داشته باشیم تا نظر او را درباره این اتفاقات جویا شویم ولی متاسفانه ایشان از پاسخ طفره رفت و حاضر به پاسخگویی به سوالات روزنامه قانون نشد.

نماینده می خواهیم، نه بزن بهادر امیدواریم نهادهای مسئول در برابر این گونه رفتارها حساسیت بیشتری نشان دهند و اجازه ندهند تا افراد در کسوت نمایندگان جمهوری اسلامی ایران، به نوعی رفتار کنند که موجب وهن نظام باشد.

ملت ایران علاقه ندارند که یک روز نمایندگان، خبرنگاری را زیر مشت و لگد مصدوم کرده و روزگاری، مامور ناجا را با حرکات رزمی ناک اوت کنند! این نمایندگان باید بدانند که ملت، وکلایی را به بهارستان راهی کرده اند که از منافع ملی و منطقه ای آنان دفاع کنند، نه اینکه یقه گیری کرده و فضا را آشفته کنند.

منتظر می مانیم تا ببینیم دستگاه های مسئول با این ماجرا چگونه برخورد خواهند کرد، آیا به نتیجه ای خواهند رسید یا در پستوهای نهادها و شوراها، انبار خواهد شد.


کلید واژه ها: نیشابور - رفتار - کمیسیون امنیت ملی - نماینده نیشابور - جمهوری اسلامی - کمیسیون امنیت - مردم - نشان - استان - امنیت - منطقه - مطبوعات - اسلامی - درگیری - خراسان - جمهوری - حساسیت - نماینده مجلس - واکنش - کوچک - استاندار - مجلس - نمایندگی - نظام - انتخابی - منتقدان - فرهنگی - سبزوار - اعتراض - دوربین

آخرین اخبار سرویس:
شهردار تهران قالیباف را به مناظره دعوت کرد

پرداخت خمس و زکات، نشانه ایمان واقعی

سید اصغر کیوان حسینی، طیبه محمدی کیا جهاد و نظم بین الملل سلفیسم جهادی و تحول معنایی جهاد

مین، پای جوان سردشتی را قطع کرد

از معرکه گیری اعضای یک حلقه تا ماجرای تعطیلی روز دوشنبه

روایت موسوی لاری از تعاملات ناطق نوری با اصلاح طلبان

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی منصوب شد

بحران و شکست فرهنگی متعاقب ارزش گذاری های کاذب/ تختی نخواست سلبریتی باشد

آرزوی سید مصطفی موسوی نابودی داعش بود

فرمانده نیروی زمینی ارتش: شکست داعش نشانه اقتدار ایران و تدبیر رهبری است

پیام تبریک سردار جلالی به سردار سلیمانی

اگر سوء پیشینه کیفری داشتیم؛چگونه پاک می شود؟

روزنامه استخدامی استان خراسان شمالی و شهر بجنورد | پنجشنبه 2 آذر 96

روزنامه استخدامی استان خراسان جنوبی و شهر بیرجند | پنجشنبه 2 آذر 96

علی اصغر نصیری، نجف لکزایی واکاوی مناسبات امنیت و آزادی سیاسی در اندیشه مقام معظم رهبری

سفیر عراق در سازمان ملل: از ایران برای رسیدن به پیروزی بر داعش سپاسگزاریم

روزنامه استخدامی استان البرز و شهر کرج | پنجشنبه 2 آذر 96

تاکید دوباره بر پایبندی ایران به برجام در شورای حکام

فتح الله کلانتری تأثیر اقتدار دفاعی بر اقتدار سیاسی از دیدگاه امام خامنه ای (مدظله العالی)

پست اینستاگرامی رضایی درباره دستاوردهای پیروزی

اعلام برنامه های مسجد جامع غدیرخم

دوره تخصصی آواها و نواهای مذهبی و قرآنی برگزار می شود

ضرورت همکاری ایران و روسیه برای مقابله با باقیمانده تروریسم

روحانی به تهران بازگشت

حکم خریدن و پوشیدن کروات برای داماد چیست؟

بودجه جنجالی انگلیس

رهبر معظم انقلاب: نمیتوانم باور و قبول کنم که این قتل هایی که اتّفاق افتاد، بدون یک سناریوی خارجی باشد

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | پنجشنبه 2 آذر 96

درسی که "باران کوثری" از جواد خیابانی گرفت/ عکس

گریم لیندا کیانی در "انزوا" + عکس

عبدالباسط عرب یوسف آبادی، الیاس برآبادی، طاهره میرزاده بررسی ساخت های گفتمان مدار سوره قصص بر اساس الگوی ون لیوون

مرتضی شیرودی، علی محمدی ضیاء واکاوی مناسبات میان اخلاق و سیاست در اندیشه امام خمینی ره مبتنی بر نظریه دو فطرت

قدسیه حبیبی، سعید انواری، سید صدر الدین طاهری مقایسه دیدگاه تفتازانی و ابن سینا در مبحث وجود ذهنی

عکاسی در ثبت احوال ممنوع شد

سام محمدی، حسین کاویار، اعظم ابراهیمی، تقدّم حقّ ولایی قهری مادر نسبت به جدّ پدری بر مبنای مصالح روز

مشتری اروپایی برای مجید حسینی رسید/فیلم عجیب از اشکان دژاگه در شبکه های اجتماعی+عکس

علی ملکی نظریه انتقادی؛ الگویی برای تعامل دین و دولت در جمهوری اسلامی ایران

همراهان روحانی در سفر به «سوچی» چه کسانی هستند؟ + تصاویر

احتمال شیوع بیماری در مناطق زلزله زده به دلیل تجمع زباله ها/ ریشه فساد و رانت، مردم باور نبودن است/ اعتراف جاعل عناوین وزارت اطلاعات و دفتر رهبر انقلاب

سلیمانی: ویرگول به جای خود بازگشت

پریچهره شاهسوند بغدادی، حامد عمویی، الهام حسین خانی مقایسه اندیشه های سیاسی شیخ فضل الله نوری و امام خمینی(ره) درباره حکومت

پوستر | امام خمینی(س): بسیج مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است...

تقویم تاریخ | پنج شنبه دوم آذر 1396

تأکید بیانیه پایانی نشست قاهره بر برگزاری انتخابات فراگیر فلسطین تا 2018

مهدی عظیمی وامداری سهروردی به ابن سینا در منطق تعریف

سیدمحمدجواد قربی, منصور حیدری نقش همدلی در استحکام ساخت درونی قدرت ملی جمهوری اسلامی ایران

شکایت مارین لوپن از دو بانک به علت بسته شدن حساب هایش

آخرین تیرهای شلیک شده فاطمیون به سوی داعش + عکس

چرا در عراق و سوریه بودیم؟

فرید محسنی، حسام ابراهیم وند مسئولیت کیفری احزاب سیاسی در حقوق ایران

«لاله و لادن» فلیپینی جراحی می شوند + عکس

اسلام هراسی مهم ترین هدف داعش بود/ حمایت از مظلومین، رسالت سپاه

محسن جوادی، سید محمد حسینی سورکی جان استوارت میل و یگانه اصل محدودکننده آزادی

استانبول/نشست مجمع عمومی مجمع مجالس آسیایی

نصیحت های بهنوش طباطبایی! + عکس

توسعه به مثابه هویت گره الگوی پیشرفت در ایران - بخش دوم و پایانی آمایش هویتی، ضرورت الگوی پیشرفت

روح الأمین سعیدی هژمونی آمریکایی و تهدید روشنفکران ارگانیک برای انقلاب اسلامی

حسین آجورلو, سید روح الله حاج زرگرباشی امنیت رژیم صهیونیستی در رویارویی با همگرایی در منطقه شامات

نقش رادیو در نجات مردم؛ از جنگ تا زلزله

مارین لوپن علیه دو بانک فرانسوی شکایت خواهد کرد

مارین لوپن از علیه دو بانک فرانسوی شکایت خواهد کرد

علی طهماسبی تحلیل قواعد دادرسی مدنی در فرض تعدد اصحاب دعوا

محمدتقی قزلسفلی صلح پایدار در جهان متکثر

ویدئوی دیده نشده از سردار سلیمانی در جنگ با داعش

رشد و بالندگی حوزه در گرو روحیه انقلابی و تحول گرایی است

محمود شهبازی، احمد امیدعلی تقدیم و تاخیر و بازتاب آن در ترجمه قرآن

رسم عجیب عروس و دامادهای تایلند در تابوت

سیاسی کاری افتتاح خط 7 بود نه تعطیلی آن ؛ حاضر به مناظره با شما هستم آقای قالیباف !

مهدی نطاق پور, محمدرضا بشارتی, احسان رفیعی بررسی عوامل مؤثر همگرایی ایران و عمان و تأثیر آن بر امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران

تلاش انیمیشنی هالیوود برای ترویج فرزندآوری

محمد جعفری فشارکی، محمد ریاحی آثار ایجاب ملزِم

آل سعود به دنبال پروتستانیسم در وهابیت است

تاکید دوباره بر پایبندی ایران به برجام در نشست فصلی شورای حکام آژانس

حضور فعال سازمان آموزش فنی و حرفه ای در امداد رسانی به آسیب دیدگان زلزله کرمانشاه

بیانیه وزارت امور خارجه درباره پایان داعش ! + متن

کربلایی شدن به قیمت دل کندن از زینب و حسین

دعوت نجفی از قالیباف برای مناظره درباره خط 7 مترو

منصور میر احمدی، محمدرضا مرادی طادی مبانی فکری سیاست نامه نویسی

تحقق وعده صادقانه/ سردار سلیمانی انتقام شهید حججی را گرفت

دهلی نو/سمینار «قانون شریعت اسلامی و جامعه معاصر مسلمانان هند‎»

عکاسی در ثبت احوال ممنوع شد

جشن عروسی عجیب در حضور ارواح

روحانی به تهران بازگشت

حامد صدقی، زهرا مرادی سیاق و کارکرد آن در کتاب التعبیر القرآنی

دعوت شهردار تهران از قالیباف برای انجام مناظره

یکصد و نهمین شماره هفته نامه خط حزب الله منتشر شد/ در کنار مردم

باگشت روحانی به تهران

حسینعلی ترکمانی، مجتبی شکوری، مازیار مهیمنی تحلیل روایت شناختی سوره نوح (ع) ‏بر مبنای دیدگاه رولان بارت و ژرار ژنت

استقبال از رهبر انقلاب با گُل

تصویب سند پیام رسان داخلی؛ بازتاب نگاه دولتی ها

محمد سعیدی مهر چیستی درد از دیدگاه ابن سینا

محمدعلی رجب اصل تناسب تامین و جایگاه آن در نظام دادرسی کیفری ایران

کلیپ/ رهبر من

واکنش رییسی به فروپاشی داعش در عراق و سوریه

تجلیل شهردار منطقه 13 از خانواده جانباز شهید دودانگه و جانباز 50 درصد

علی رجایی هارمونی، آهنگ و سجع در ترجمه آلمانی قرآن کریم

رییس سازمان بسیج: کمک رسانی به زلزله زدگان در بخش های مختلف ادامه دارد

گروه های فلسطینی برای برگزاری انتخابات تا پایان سال 2018 توافق کردند

بخش دوم میز گرد پیروزی های محور مقاومت+فیلم

جوانان مؤمن با نابود کردن داعش امریکای مستکبر را به زانو درآوردند

پیام تبریک جنتی در پی پیروزی محور مقاومت و پایان داعش

شراره رخام در رینگ بوکس!

خط حزب الله 109 | در کنار مردم

چرا سپاه مامور بازسازی روستا و ارتش مامور بازسازی شهر در مناطق زلزله زده شد؟

یادداشت/ انبارلویی خدمت بزرگ به بشریت

پیام تبریک سردار جلالی به سردار سلیمانی در پی شکست داعش

تصاویر/ همایش بزرگ روحانیت، پرچمداران بصیرت در مدرسه علمیه فیضیه

پشتیبانی احتمالی جریان صدر از العبادی در انتخابات عراق

کتاب روابط عمومی دانش محور و مدیریت محتوا منتشر می شود

هادی وکیلی، مریم داورنیا، زینب برخورداری معنویت برای کودکان در عرفان اسلامی با تکیه بردیدگاه آیت الله شاه آبادی(س) و امام خمینی(ره)

پژمان ظفری، جهانگیر امیری، علی سلیمی، تورج زینی وند مؤلفه ‏های معنایی واژه نزول در قرآن کریم با تکیه بر دو محور هم‏نشینی و جانشینی

لاریجانی در دیدار با نایب رییس مجلس کامبوج خواستار افزایش روابط اقتصادی دو کشور شد

آشنایی با موادغذایی برای کاهش اضطراب

شهردار اصلاح طلب تهران، قالیباف را دعوت به مناظره کرد

رامبد جوان: امنیت بی نظیر کشورمان در یک منطقه پر بحران را مدیون مدافعان غریب حرم هستیم

پیام تبریک سردار جلالی به سردار سلیمانی در پی شکست داعش

دیدارهای رییس مجلس در حاشیه مجمع عمومی مجالس آسیایی

لزوم حمایت بیشتر دولت از مالکیت معنوی آثار پدید آورندگان بازی های رایانه ای

گفتمان های دینی از مؤثرترین طرح های فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی

مبنای رهبری دینی در نهج البلاغه

دعوت شهردار تهران از قالیباف برای انجام مناظره

ملاقات سعد حریری با رهبر ایران و داستان گوژپشت نتردام

هویت نامعلوم 67 درصد زنان در افغانستان

مراسم یادواره شهدای جبهه مقاومت

ماجرای بسته گزی که امام برای داریوش فروهر فرستاد/ وقتی امام خمینی(س)، داریوش فروهر را با اسم کوچک صدا زد

تاکید لاریجانی بر ضرورت تقویت همکاری امنیتی ایران و روسیه برای مقابله با باقیمانده تروریسم

سیمنار هسته ای دراصفهان راه را برای همکاری با اتحادیه اروپا هموارتر کرد

بازدید معاون استاندار از روند مالچ پاشی در شهرستان ریگان

ایران عزیز در آینده ای نه چندان دور به همه اهداف خود خواهد رسید

زلزله و اخلاق عمومی

پاسخ رهبر معظم انقلاب اسلامی به نامه سردار سلیمانی درباره نابودی داعش

جهانگیری: مراقب دستاوردهای پیروزی بر داعش باشیم

ایجاد هراس تصنعی برای رونق بخشی به بازار سلاح

خیز مجلس برای لغو تعطیلی 8 ربیع الاول

صدور حکم قطعی افساد فی الارض برای سه نفر

نفرین 2018 غیر قابل انتشار

نظر هیات نظارت بر رفتار نمایندگان در مورد شکایت از مطهری

احمدی‎نژادی‎ها روزنامه‎دار می‎شوند؟

آخرین آمار کشته شدگان زلزله کرمانشاه

رهبر معظم انقلاب: جوانان توانستند آمریکای مستکبر را به زانو درآورند

اندرزهای تاریخی و ماندگار دکتر مصدق به روزنامه نگاران خاورزمین

همایش یاوران وقف

نسل جدید ترمز فضاپیماها در سفرهای دوردست

ویدئو / 17 حقیقت درباره خون

لاله زار گذر فرهنگی پایتخت می شود

روحانی عازم تهران شد

دعوت شهردار تهران از قالیباف برای انجام مناظره

رزمندگان اسلام با شکست داعش وحدت مسلمانان را به جهانیان نشان دادند

غیب پرور: بسیج باید نگاه انقلابی داشته باشد/ تاکید بر واگذاری کارها به مردم

همایش 100 کودک بسیجی در رامسر برگزار شد

مجری زن تلویزیون عزادار شد +عکس

ثبت 397 موقوفه در سوادکوه/ تعیین تکلیف حسینیه روستای دهمیان و امام زاده «سه تن برار»گزو

انتشار آمار مصرف کنندگان مواد مخدر در ایران برای نخستین بار

تصاویر/ نشست مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم

دلیل تقسیم بندی روستاهاوشهرهای زلزله زده غرب بین سپاه وارتش

اولین حضور علیرضا رجایی و موج استقبال دانشگاهیان+ فیلم

3300 محکوم به اعدام خواستار تجدید نظر در احکامشان شدند

33 سال پیش در چنین روزی انتخاب رییس جدید شورای ملی فلسطین

همایش تجلیل از بانوان قرآن پژوه در ویست اصفهان برگزار شد + عکس

بسیج از کم نظیر ترین و ماندگارترین اقدامات امام خمینی(ره) است

روحانی عازم تهران شد

آب و خاک مازندران آسیب دیده است/نگاه کلانشهری داشته باشیم

تبلیغ دین یکی از سنت های حسنه در کشور است

روحانی عازم تهران شد

شرکت 8000 نفر در مسابقات قرآنی قوه قضاییه

ترتیل صفحه 232 قرآن با صدای استاد پرهیزکار+دریافت

اقدامات دولت در زلزله کرمانشاه از زبان وزیر کشور

وزیر کشور: ساخت مساکن موقت زلزله زدگان آغاز شد/ بنیاد مسکن قول دادن مساکن موقت را ظرف یک ماه تحویل دهد

موافقت گروه های فلسطینی با برگزاری انتخابات سراسری

محمود عباس درخواست داماد ترامپ را برای گفتگوی تلفنی رد کرد

رییس جدید اداره ملی "محیط زیست افغانستان" معرفی شد

رییس جمهوری عازم تهران شد

همکاری های تهران و مسکو موجب تقویت صلح و ثبات پایدار منطقه است/ ضرروت اجرای کامل برجام از سوی طرفین

روحانی عازم تهران شد

دلیل اخطار شدید روسیه به گوگل چه بود؟

حشدالشعبی تجربه بسیج و سپاه است

وزیر کشور توضیح داد: در زلزله 1930 روستا و 7 شهر خسارت دید /430 نفر از هموطنان جان باختند/15 هزار خانه تخریب شدند/ساختن خانه های 12 تا 16 متری برای مسکن موقت

نقض برجام به نفع هیچ یک از طرف های مذاکره کننده نیست/ توسعه و تقویت همه جانبه همکاری های تهران - مسکو

بسیج در نوک پیکان تهدیدات دشمن

حضور پیرمردها در شهرداری قانونی یا غیرقانونی

بررسی شکایت شورای امنیت ملی از علی مطهری در مجلس

بهترین راه آرامش در کلام امام علی (ع)

مراسم بزرگداشت مرحوم سیدمهدی فاطمیان برگزار شد

در دیدار رؤسای جمهور ایران و روسیه مطرح شد روحانی: اجرای کامل برجام ضروری و به نفع همگان است/ پوتین: نمی پذیریم که یک کشور برجام را بر هم بزند

مشاور رییس سازمان برنامه و بودجه: تهدید جان مردم منطقه در اثر خشکی دریاچه ارومیه یک واقعیت است

رییس جمهور کشورمان ، دقایقی پیش فرودگاه آدلر سوچی را به مقصد تهران ترک کرد

خبر 20، چهارشنبه اول آذر 96

جزییات تشییع پیکر شهید «موحدنیا»

همکاری های تهران و مسکو موجب تقویت صلح و ثبات پایدار در منطقه است

پاسخ رهبر ایران به نامه سردار سلیمانی

بازی با معمای مسکن مهر در میان داغ دل مردم

نگرانی کمیسیون حقوق بشر از تلفات غیرنظامیان در حملات هوایی

همکاری های تهران و مسکو موجب تقویت صلح و ثبات پایدار در منطقه است

روز شهادت امام عسکری (ع) به احسن وجه باید احیاء شود/ همه هیئات باید بیرون بیایند

پست اینستاگرامی بیرانوند در رابطه با رفتن طاهری

تفسیرالمیزان سوره آل عمران آیه 26-27

اقدامات دولت در زلزله کرمانشاه از زبان وزیر کشور

همایش علامه جعفری در تبریز

مراسم وداع با پیکر 4 شهید در مشهد

ولایتی: هیمنه شکست ناپذیری اسراییل فروریخته است

عصبییت های دردسرساز

عصبییت های دردسرساز