مطالب مرتبط:
موگرینی: خروج از برجام یعنی واشنگتن قابل غیر اعتماد
تشکیل جبهه واحد اروپا برای حمایت از برجام
رایزنی های موگرینی، گابریل و ظریف/اروپا برای حمایت از برجام جبهه واحد تشکیل می دهد
موگرینی: خروج آمریکا از برجام یعنی واشنگتن قابل اعتماد نیست
شکست اسراییل برای یافتن متحد در راستای حمایت از ترامپ در خروج از برجام
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 21 مهر 1396 ساعت 01:302017-10-12سياسي

از ماندن واشنگتن در برجام حمایت شد


اکثر اعضای کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا علی رغم مطرح کردن انتقادات تند علیه برجام، از ماندن واشنگتن در آن حمایت کردند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازسرویس سیاسی ایسکانیوز کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه نشستی با موضوع مقابله با تهدیدهای ایران برگزار کرد.

جیمز جفری ، سفیر سابق آمریکا در عراق، ترکیه و آلبانی، چالز والد ، معاون اسبق فرماندهی ارتش آمریکا در اروپا، دیوید آلبرایت ، بنیانگذار و رییس موسسه علوم و امنیت بین الملل و جیک سالیوان ، مشاور معاون رییس جمهور سابق آمریکا حاضران در این نشست بودند.

در این نشست، اکثر اعضای کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان و همچنین تمامی کارشناسان مهمان علی رغم مطرح کردن انتقادات تند علیه برجام، بر ضرورت ماندن آمریکا در توافق هسته ای با ایران و اجرای سخت گیرانه آن تأکید کردند.

اد رویس ، رییس این کمیته در اظهارات آغازین خود گفت: توافق هسته ای پرنقص اوباما با ایران ، قماری بر سر این بود که ایران مسیر تبدیل شدن به بازیگری مسئول را برگزیند.

متأسفانه، همان طور که پیش بینی می شد، حکومت تهران آشکارا خودش را یک جنبش می بیند، جنبشی که از ایدئولوژی و خشونت برای ثبات زدایی از همسایگانش استفاده می کند.

وی علی رغم این گفت: هر قدر هم که این توافق معیوب باشد، بایستی آن را با به شدت هر چه تمام تر اجرا کرد.

اد رویس، همانند تمامی دیگر جمهوری خواهان در کنگره آمریکا در سال 2015 از جمله مخالفان توافق هسته ای ایران و گروه 1+5 بود.

اما عده ای از نمایندگان دموکرات هم در کنگره بودند که با این توافق هسته ای مخالف بودند.

الیوت انگل ، عضو ارشد حزب دموکرات در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان جزو این دسته بود.

انگل در نشست روز چهارشنبه یادآوری کرد که در رأی گیری سال 2015 در کنگره درباره برجام، علیه توافق هسته ای ایران رأی داده است.

او گفت که معتقد است وجود مفاد زوال پذیر در توافق هسته ای، ایران را در سال های آینده به یک قدرت هسته ای تبدیل می کند.

وی علی رغم این گفت خروج از برجام را اشتباهی خطیر توصیف کرد و گفت که چنین اقدامی باعث خواهد شد که متحدان آمریکا اعتمادی به این کشور نداشته باشند.

الیوت گفت: لازم است ما با متحدان و شریکانمان بر سر برنامه ای مشترک برای پاسخگو کردن حکومت ایران همکاری کنیم، نه اینکه آمریکا را از نزدیک ترین دوستانمان در دنیا جدا کنیم.

دستیابی به اهداف برجام، بدون یک گلوله سالیوان در دفاع از توافق هسته ای ایران و گروه 1+5 گفت که آمریکا توانسته بدون شلیک یک گلوله، به اهداف خود در این توافق دست پیدا کنند.

وی با برشمردن مواردی نظیر برچیده شدن هزاران سانتریفیوژ، کاهش زمان گریز، تعطیلی رآکتور پلوتونیوم در اراک، خروج 84 درصد از اورانیوم غنی شده ایران از این کشور و دسترسی بی سابقه بازرسان بین المللی به برنامه هسته ای ایران به عنوان مزایای برجام گفت: دیپلماسی متکی به فشار، توانست بدون اینکه نیازی به شلیک یک گلوله باشد به تمامی اینها دست پیدا کند.

سالیوان همچنین گفت: توافق هسته ای مانعی برای اقدامات قاطع آمریکا جهت مقابله با رفتارهای مخرب ایران در منطقه ایجاد نمی کند.

* برجام، پول روانه ایران نکرده است مقام سابق آمریکایی در بخش دیگری از سخنرانی اش به انتقادات برخی مخالفان برجام مبنی بر اینکه حصول این توافق به سرازیر شدن منابع مالی فراوان به ایران شده هم پاسخ داد.

سالیوان خاطرنشان کرد: بر خلاف اظهارات برخی از منتقدان، ما بابت توافق هسته ای به ایران پول ندادیم، ما فقط به ایران اجازه دادیم از دارایی هایش که در خارج از مرزها بلوکه شده بودند، استفاده کند.

دپپلمات سابق آمریکایی تصریح کرد: بهترین راهبرد برای مقابله با طیف کامل تهدیدهای ایران، متعهد ماندن به توافق هسته ای و اجرای بدون وقفه آن است، نه تردیدافکنی در آن و زیر سوال بردن اعتبار آمریکا.

او همچنین درباره برخی انتقادات در خصوص بندهای موسوم به غروب آفتاب در توافق هسته ای که با گذشت بین 10 تا 15 سال از بین می روند هم گفت: در این توافق، هیچ بند موسوم به غروب آفتاب در زمینه تعهد ایران برای مجاز کردن دسترسی های معقول به تأسیسات هسته ای خود وجود ندارند.

ایران ملزم شده که به صورت دائمی پروتکل الحاقی را اجرا کند.

* افزایش اطلاعات آمریکا از برنامه هسته ای ایران سالیوان تصریح کرد: در نتیجه این توافق و الزامات شفاف سازی آن، رییس جمهور آتی آمریکا از اطلاعات بالاتری درباره مردم، اماکن و فناوری های موجود در برنامه هسته ای ایران برخوردار خواهد بود، ضمن اینکه او بیش از یک دهه فرصت برای کامل تر کردن ابزارهای مختل کردن این برنامه در صورت لزوم را در اختیار خواهد داشت.

دیپلمات سابق آمریکایی بر همین اساس خروج از توافق هسته ای را برای آمریکا فاجعه خواند و گفت که ایران برنامه هسته ایش را ادامه خواهد داد و واشنگتن قادر به همراه کردن جامعه بین المللی برای متوقف کردن ایران با تحریم را نخواهد داشت.

* ایران بزرگترین خطر پیش روی آمریکا جیمز جفری هم در اظهارات خود در این نشست گفت: امروز بزرگترین خطر پیش روی آمریکا و متحدانش در خاورمیانه ایران است.

وی مدعی شد که آمریکا هنوز از سیاست جامعی برای مقابله با ایران برخوردار نیست.

او گفت: گزینه های مربوط به توافق هسته ای را بایستی در نظر گرفت، اما به عنوان بخشی از یک راهبرد گسترده تر.

تمرکز بر صرف برجام، و نادیده گرفتن اقدامات بی ثبات کننده ایران در سراسر خاورمیانه، خطایی بنیادی خواهد بود.

جفری تصریح کرد: آمریکا باید جامعه بین المللی، روس ها و به طور غیرمستقیم ایران را متقاعد کند که اوضاع داخلی هم در عراق و هم در سوریه و به ویژه حضور نیروهای خارجی در آنجا، از جمله نیروهای ایرانی و ناییان آنها و حضور روس ها، یک دغدغه عمده امنیتی برای آمریکا و تهدیدی علیه متحدان و شریکان ما است.

او گفت: مخاطرات موجود در اینجا، بالا هستند: اگر آمریکایی های جلوی ایرانی ها را در این جبهه نگیرند، آنها به زودی با متحدانشان به نیروی مسلط در منطقه تبدیل خواهند شد.

وی، علی رغم این در بخش دیگری از اظهاراتش تصریح کرد که اعمال سیاستی بیش از حد تهاجمی علیه برجام، حمایت جامعه بین المللی برای مقابله با ایران را از بین خواهد برد.

او گفت: علاوه بر این، هر گونه راهبرد آمریکا برای پاسخگو کردن ایران بابت فعالیت های این کشور نیازمند حمایت جامعه بین المللی است و اعمال سیاست بیش از حد تهاجمی علیه برجام، چنین حمایتی را تضعیف خواهد کرد.

* ایران، نیروی مسلط منطقه می شود چارلز والد با انتقاد از اینکه مباحثات مربوط به ایران بر پایبندی یا عدم پایبندی ایران به برجام متمرکز شده گفت: این با اعطای مزایای مالی، نظامی و ژئوپولتیک بیشتر به ایران و همزمان، محروم کردن آمریکا از فشارهایی که ما علیه ایران ایجاد کرده ایم، باعث ایجاد نوعی عدم توازن راهبردی می شود که خطرناک است.

وی گفت: هر راهبرد منسجم علیه ایران، بایستی احیای اهرم های فشار از دست رفته ما را در اولویت قرار دهد.

* برجام فرصتی برای تقویت قوای نظامی ایران والد در ادامه به تشریح نقائص برجام، به زعم خودش، پرداخت و گفت: [برجام] علاوه بر اعطای پول، عملاً تقویت تشکیلات نظامی بلندپروازانه ایران در سال های آتی را هم قانونی خواهد کرد.

حتی قبل از توافق، ایران صاحب بزرگترین زرادخانه موشک های بالستیک و کروز با قابلیت حمل کلاهک های هسته ای بود.

قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد، با برداشتن ممنوعیت های الزام آور این شورا علیه آزمایش های موشکی ایران، فرصتی عمده در اختیار ایران و به ویژه سپاه برای ارتقاء این توانمندی ها فراهم خواهد کرد.

او اضافه کرد: حداکثر سه سال دیگر، منع سلاح های متعارف سازمان ملل علیه ایران هم از بین خواهد رفت و دروازه زیرساخت های دفاعی-صنعتی ایران را به روی بازارهای جهانی خواهد گشود.

والد در ادامه گفت: با توجه به اینکه سپاه در حال تقویت پدافندهای هوایی، تجهیزات حمله سریع، قایق های موشک انداز، زیردریایی، مین ها، رادارها و موشک های کوتاه برد خود است، توانمندی های آنها برای وارد کردن خسارت های سنگین به نیروهای آمریکا و متحدان آنها و احتمالاً محروم کردن ما از دسترسی به منطقه به طرز محسوسی افزایش خواهد یافت.

وی اضافه کرد: حداکثر سه سال بعد از آن، همان قطعنامه سازمان ملل به سپاه پاسداران اجازه خواهد داد به منابع مالی، مواد و فناوری های موشکی از خارج از کشور دست پیدا کند.

*برجام ایران را تا بن دندان مسلح می کند دیوید آلبرایت ، رییس موسسه علوم و امنیت بین الملل که از صریح ترین منتقدان برجام در آمریکا است هم درباره این توافق هسته ای گفت: ایران، تنها به صورت موقت تهدیدآمیزترین جنبه های توانمندی خود در زمینه تسلیحات هسته ای را متوقف کرده است.

او نیز با اشاره به بندهای موسوم به غروب آفتاب در برجام، گفت: اولین بند غروب آفتاب که حائز اهمیت است، 8 سال بعد از روز تصویب اتفاق می افتد که ایران می تواند ساخت سانتریفیوژهای پیشرفته را افزایش بدهد.

آلبرایت گفت: هنگامی که بندهای غروب آفتاب هسته ای در سال هشتم اتفاق بیفتند، ایران احتمالاً تا بن دندان مسلح شده و در آستانه ساخت موشک های قادر به حمل کلاهک های هسته ای و با بُرد کافی برای حمله به اروپا و در نهایت ایالات متحده آمریکا قرار خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: در آن زمان ایران از اقتصادی قوی و مصون در برابر تحریم ها برخوردار خواهد بود.

بنابراین، دست روی دست گذاشتن برای باطل کردن این مفاد غروب آفتاب- چنانکه برخی پیشنهاد می دهند- به معنی این است که آمریکا منتظر باشد تا با ارتشی رو به رو شود که به خوبی مسلح و دارای منابع مالی مناسب است و آماده است تا روی موشک های دور برد خود سلاح هسته ای سوار کند.

آلبرایت ، به رغم تمامی این انتقادات خواستار همکاری دولت آمریکا با متحدانش برای ترمیم نقائص برجام شد.

وی گفت: دولت ترامپ بایستی به دنبال اجماع با متحدان اروپایی خود درباره روش های ترمیم توافق هسته ای باشد.

وی اضافه کرد: یکی از اهداف ما بایستی مشخص کردن شرایطی برای احیای تحریم های فراسوی آتلانتیک، در صورت عدم تمایل ایران برای پذیرش شرایط جدید در زمینه بندهای غروب آفتاب و بازرسی ها باشد.

منبع: فارس 303
کلید واژه ها: توافق هسته ای - توافق هسته - آمریکا - مجلس نمایندگان - هسته ای - توافق - ایران - هسته - رییس جمهور سابق آمریکا - مجلس - سفیر سابق آمریکا - کنگره - معاون رییس جمهور - واشنگتن - رییس جمهور سابق - رویس - کنگره آمریکا - ارتش آمریکا - معاون - حکومت - گلوله - حمایت - رییس جمهور - چهارشنبه - پیش بینی - مخالفان - اعتمادی - بازیگری - اوباما - برنامه

آخرین اخبار سرویس:
درخواست تولیت آستان قدس رضوی از وزیر خارجه برای کاهش مبلغ روادید زائران پاکستانی

فعالیت 10 هزار طلبه خواهر در شبکه "کوثر بلاگ"

سپاه پاسدران آذرخش انقلاب اسلامی است

داریوش قربانی شهردار تازه کند پارس آباد شد

دمنوش هایی که به بدنتان گرما می بخشند

جلسه هم اندیشی بزرگداشت روز مازندران

از انداختن عکس خبرنداشتم/ ماجرای عکس پر سر و صدای پدر و دختر فضای مجازی+تصاویر

کاتالونیا تهدید به اعلام استقلال کرد / اسپانیا روند تعلیق خودمختاری کاتالونیا را آغاز می کند

عزاداری دهه سوم محرم در بیت حجت الاسلام والمسلمین شهرستانی - قم

خیمه «آستان ارادت» در سمنان برپا شد

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی: جنگل های ارسباران نعمتی خدادادی برای مردم است/ خواهان توسعه روابط با یونسکو هستیم

نشست مطبوعاتی مشترک معاون اول رییس جمهور با نخست وزیر ترکیه

پاسخ تند مدیرکل آژانس به اظهارات ترامپ

دست نوشته منتشر نشده شهید چمران خطاب به امام خمینی(ره)

خبرهای خوش برای فرزندان مشمول خدمت سربازی ایثارگران و جانبازان

پوتین: مشکلات بین روسیه و امریکا را می توان حل کرد

رییسی: همراهی اروپایی ها برای فشار بر ایران قابل قبول نیست

اظهارات توهین آمیز ترامپ سند روشن پیمان شکنی های مکرر آمریکایی هاست

طلاب از پیچیده گویی در بیان مسائل دینی پرهیز کنند /بهره گیری حداکثری از وقت

مراکز نیکوکاری در پایگاه های بسیج استان تهران راه اندازی می شود

رییسی: زیارت به شدت مورد هجمه دشمنان دین است

آژانس «بدون مشکل» به بازرسی ایران ادامه می دهد

مدافع حرمی که با «شهادت» زبانش باز شد+تصاویر

دختر خاص دیدار نخبگان با رهبری کیست؟ +عکس

چرا شورای امنیت ملی تصمیم به حصر گرفت؟ / آیا محدودیت جدید برای خاتمی اعمال شده؟

درخواست ابراهیم رییسی از ظریف

المانیتور: محبوبیت سپاه پاسداران بعد از سخنان ترامپ افزایش یافته است

محبوبیت سپاه پاسداران بعد از سخنان ترامپ افزایش یافته است

نخستین نمایشگاه مادر، سیسمونی، کودک

دانلود آهنگ جدید سیامک عباسی بنام عشق

آیت الله مقتدایی: حوزویان به امور تبلیغی روستاها توجه کنند

چرا اسپند دود می کنیم؟

المانیتور: محبوبیت سپاه پاسداران بعد از سخنان ترامپ افزایش یافته است

دیدار وزیر امور خارجه با تولیت آستان قدس رضوی

پست اینستاگرامی علی دایی پس از پنالتی جنجالی/عکس

خانواده تهرانی که در یک شب، 9 شهید داد

ارتقای کیفی ساخت و ساز در اصفهان در دستور کار است

11 میلیون ریال سرانه پرداختی اصفهانی ها به شهرداری

مراسم دعای پر فیض ندبه در بابل برگزار می شود

سیزدهمین نمایشگاه صحیفه سبز در بابل برگزار می شود

سه گزینه نهایی استانداری اردبیل

جلسه هم اندیشی بزرگداشت روز مازندران برگزار شد+ تصاویر

برد پیت انجلینا جولی 21 ساله را پیدا کرد+عکس

دختر خاص دیدار نخبگان با رهبری کیست؟+عکس

داروی پنهان شده درجوراب مسی چه بود؟+عکس

محدودیت های رییس دولت اصلاحات همان هاست که سال 89 تصویب شد/ این آقا در سال 88 یکی از محورهای فتنه بود/ اگر این افراد توبه کنند نظام آنها را سوار بر «کشتی نجات» خواهد کرد

محسن رضایی: سیلی محکمی به ترامپ می زنیم

نقش آفرینی بانوان ترکمن از دیروز تا امروز

ولایتی: توطئه های آمریکا خنثی و نقش بر آب می شود/ آمریکا آرزو را به گور خواهد برد

دانلود آهنگ جدید سعید عرب بنام واست میمیرم

دانلود آهنگ جدید پویا بیاتی بنام عجب پاییزی

محسن رضایی:سیلی محکمی به ترامپ می زنیم

همسر رامبد جوان عزادار شد + عکس

ایران به همه تعهدات خود در چارچوب برجام پایبند بوده است

پوتین از مسوولیت های رییس جمهور بعدی سخن گفت

همراهی اروپایی ها با آمریکا برای فشار بر ایران قابل قبول نیست/ انسجام ملی حول هدایت های رهبری امنیت کشور را حفظ می کند

تشییع عاشقانه 3 شهید گمنام در دامغان + تصاویر

همراهی اروپایی ها برای فشار بر ایران قابل قبول نیست

مسابقات قرآن کارکنان بنیاد شهید قزوین برگزار شد

حوزه باید انقلابی، دلسوز و پشتیبان نظام اسلامی باشد

حضور چهره های جوانِ مأنوس با کلام الهی از سراسر پهناورترین استان کشور در جشنواره مدهامتان

درخواست رییسی از ظریف برای کاهش مبلغ روادید زائران پاکستانی/ برنامه آستان قدس برای فعال کردن دیپلماسی زیارت

آمانو: آژانس «بدون مشکل» به بازرسی ایران ادامه می دهد

گزارش دیدار رییس ستاد کل نیروهای مسلح با رییس جمهور سوریه

همایش ملی «شیراز، خاستگاه تعزیه» به کار خود پایان داد

واکنش شیعیان به تحریم زیارت امام حسین(ع) به روایت تاریخ

تصاویر/ عزاداری دهه آخر ماه محرم - قم

رعایت ادب باید در اربعین حسینی پررنگ شود

دبیر ستاد اربعین جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی: بازتولید فرهنگ اربعین نیازمند تلاش همگانی است/ اعزام بیش از 1600 مبلغ انقلابی به اربعین حسینی

درخواست رییس جمهور فرانسه از آمانو برای "نظارت دقیق" بر برجام

هیأتی از کردستان عراق به دیدار آیت الله سیستانی رفت

سردار نقدی: راه حل مشکلات اقتصادی و پیشرفت کشور عمل به اقتصاد مقاومتی است

اولین مذاکره امیر حاتمی با وزیر دفاع روسیه

تاکید موگرینی بر ادامه تعهد اروپا به برجام

گردهمایی خیریه «همبستگی اسلامی» در سائوپائولوی برزیل برگزار می شود

رییس ستاد کل نیروهای مسلح پیام رهبر انقلاب را به بشار اسد تسلیم کرد

آمریکایی ها آرزوی تسلیم شدن ایران را به گور می برند/زیر بار مذاکره مجدد برجام نمی رویم

آمانو: راستی آزمایی آژانس در ایران بدون مشکل ادامه دارد

دیدار رییس ستاد کل نیروهای مسلح با رییس جمهور سوریه

حضور فعال ایران در کنفرانس جهانی پیشگیری و مبارزه با بیماری های غیرواگیر در اروگوئه

آمانو: راستی آزمایی آژانس در ایران بدون مشکل ادامه دارد

عکس/چهره روهینگیا

ولایتی: آمریکا و رژیم صهیونیستی آرزوی اجرای برنامه های شوم خود در منطقه را به گور می برند

این مواضع نشان از شکست سیاست های اهریمنی سردمداران کاخ سفید دارد

پیکر شهید «سید حسین حسینی» در کهریزک تشییع شد

آغاز مجدد فعالیت تعاونی دهیاران بخش کهریزک پس از سال ها انتظار

حسین طلا مجدداً به عنوان شهردار اسلامشهر انتخاب شد

تشکیل ستاد پشتیبانی راهیان نور دانش آموزی بخش کهریزک

اعتراف مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد ایران

لایحه بیمه زنان خانه دار به کجا رسید؟

سهم 21درصدی تهران از کل تولید ناخالص داخلی ایران

انتقاد استاندار آذربایجان شرقی از عدم حرفه آموزی مهندسان

روایت محسن رضایی از پشتیبانی آیت الله نوری همدانی از رزمندگان

حکم همراه بردن مهر مسجد

تشییع و تدفین 3 شهید گمنام در بوستان دانشجوی دامغان

ثواب یاد امام حسین (ع) هنگام نوشیدن آب چیست؟

شهرستان انار 65 حافظ کل قرآن دارد/ اعلام آمادگی از سوی فرماندار برای ایجاد دبیرخانه دائمی جشنواره قرآن مدهامتان

سه گزینه نهایی استانداری اردبیل

مشخص شدن اختلال در روند نام نویسی زائران اربعین

احمدی نژاد در یک قدمی محاکمه شدن /رییس دولت سابق بازجویی و بازخواست شده بود /ممکن است احمدی نژاد زندانی شود؟

احمدی نژاد در یک قدمی محاکمه شدن /رییس دولت سابق بازجویی و بازخواست شده بود /ممکن است احمدی نژاد زندانی شود؟

جهانگیری:از همه ظرفیت ها برای توسعه روابط استفاده کنیم

مدافعان حرم در خارج از مرزها ادامه دهنده مسیر شهدا هستند

پیام رهبر معظم انقلاب به بشار اسد تقدیم شد

آیت الله نوری همدانی: مردم جهان تشنه فرهنگ انقلاب اسلامی ایران هستند

بیانیه هیئت داوران دوازدهمین دوره مسابقات استانی قرآنی مدهامتان در مازندران

ولایتی: طرح تصنعی جدایی کردستان عراق به تاریخ پیوست

ضرورت تشکیل اتاق فکر با مربیان و مدیران مطرح مراکز قرآنی در رابطه با برگزاری بهترمسابقات

سرانه پرداختی اصفهانی ها به شهرداری ها 11 میلیون ریال است

گرامیداشت شهدای روستای عرب آباد درساوجبلاغ

رونمایی از دانشنامه تخصصی حضرت زهرا (س)

پیام رهبر معظم انقلاب به بشار اسد تقدیم شد

شهدای گمنام و مدافعان حرم، نبض تپنده حرکت های انقلابی هستند

سید کمال سادات، در جشنواره سوچی از جهان خواست تا در آوردن صلح به این کشورکمک کنند

تقدیر سپاه از اقدام خیرخواهانه خبرنگار تسنیم زنجان در اهدای کبد + تصاویر

سرشانه ی لاغر لاله ها...

موازی کاری دستگاه های مختلف نسبت به برگزاری مسابقات قرآنی به بازدهی مناسبت، ضربه می زند

برنامه ریزی دقیق تر مسابقات قرآنی با استعانت از کارشناسان کلام وحی، موفقیت بیشتری را حاصل می کند

تبلیغات بیشتر موجب افزایش شرکت کنندگان در مسابقات می شود

فعالیت 10 هزار طلبه خواهر در شبکه "کوثر بلاگ"

دیدار معاون اول رییس جمهور با رییس جمهور آذربایجان

اسیدی شدن اقیانوس ها اکوسیستم دریایی را بر هم می زند

تقدیر سرلشکر جعفری از همراهی مردم با سپاه

تهران شباهتی به «شهردوستدارکودک»ندارد

بهترین فرصت برای معرفی میاندوآب

رفع حاشیه نشینی نیازمندتاثیرگذاری عموم دستگاه های اجرایی

رفتار خصمانه آمریکایی ها نگرانی مشترک روسای همه پارلمان ها است

سه گزینه نهایی استانداری اردبیل را بشناسید

موتورهای جست وجوی بومی، گوگل های ایرانی می شوند؟

بهترین دوست، سلام!!

«کفشدوزک» و پنج شعر دیگر

کادوی عروسی

1332 هیئت مذهبی ثابت مجوزدار در یزد فعالیت دارند

نقش واقعه کربلا در شکل گیری ادبیات سوگواری بی بدیل است

کسانی که شعار نه غزه نه لبنان سر دادند جان خود را فدای آمریکا می کنند

لزوم تشکیل وزارت قرآن در ایران به جهت جلوگیری از موازی کاری در نهادهای مختلف

ولایتی: آمریکا و رژیم صهیونیستی آرزوی اجرای برنامه های شوم خود در منطقه را به گور می برند

نماینده مجلس: لازمه امنیت پایدار توجه به پدافند غیرعامل است

معاون استاندار آذربایجان شرقی: حفاظت از ارسباران با ثبت در یونسکو بهتر می شود

بازدید ابتکار از اشتغال زنان روستایی در فارس/ لایحه بیمه زنان خانه دار در دست بررسی است

نباید درباره اروپا خوش باور باشیم

ولایتی: آمریکا و رژیم صهیونیستی آرزوی اجرای برنامه های شوم خود در منطقه را به گور می برند

افزایش مطالعه در کشور موضوعی فرا دستگاهی است

گرافیک/ از نیل تا فرات؛ برنامه ای که شکست خورد

نامه شورای بازبینی در خصوص سرنوشت نامعلوم "سرزمین مادری"

آیت الله بوشهری: روحانیت باید نبض تمام کارها را به دست گیرد

سه گزینه نهایی استانداری اردبیل

عدالت بین المللی با دوگانگی معیارها محقق نمی شود

راه اندازی آزمایشی رادیو ملی – تصویری زیارت در مشهد

همراهی اروپایی ها با آمریکا برای فشار بر ایران قابل قبول نیست

لاریجانی توضیح داد: رفتار خصمانه آمریکایی ها نگرانی مشترک روسای همه پارلمان ها

اهداف و پیام شهدا نباید فراموش شود

هدیه نمایندگان ایالت بلوچستان پاکستان به رییسی/عکس

ظریف: با تیلرسون دیدار نداشتم/ادبیات ترامپ زننده بود/احتمال درگیری سپاه با آمریکا

درگیری در مراسم عروسی در کرمانشاه به تیراندازی ختم شد

خانم جاسیندا آردرن نخست وزیر نیوزلند شد

امضای دو سند همکاری میان ایران و ترکیه

سرلشکر باقری پیام رهبر انقلاب را به بشار اسد تسلیم کرد

گفت وگوی تلفنی وزرای دفاع ایران و روسیه در خصوص مبارزه با تروریسم

«پادشاهان پیاده» در قم رونمایی شد

پیام رهبر معظم انقلاب به بشار اسد تقدیم شد

دو سند همکاری میان ایران و ترکیه به امضا رسید

نفوذ در جامعه روحانیت از اهداف دشمن

دانلود آهنگ جدید میثم ابراهیمی بنام بی دلیل

نقش اطلاعات در دفاع مقدس

اعمال تغییرات در خصوص معافیت و کسر خدمت ایثارگران و فرزندان آنها

سید ضیاء هاشمی فرزند ناب انقلاب، دانشگاه و حوزه / نبود او برای آموزش عالی یک فقدان، خلاء و ضعف محسوس است

دیدگاه انزواگرایانه در جامعه آمریکا بسیار قدرتمند است

7کتاب در سومین روز « نمایشگاه کتاب گلستان» رونمایی شد

"شهید قویدل" با ایستادگی در مقابل دشمن تکفیری درس آزادگی به جامعه داد

سردار نجات: محدودیت های رییس دولت اصلاحات چیز جدیدی نیست/نوشتن درباره زندگی سعید امامی هنوز به صلاح نیست

دولت جدید آمریکا در رفتار خود با دیگران بویی از ادب نبرده است

تشکیل کمیسیون شوراهای حزب ندای ایرانیان

راه اندازی آزمایشی رادیو ملی – تصویری زیارت در مشهد

دختر خاص دیدار نخبگان با رهبری کیست؟+عکس

قرآن را در زمان کوتاه و همراه با موج محبت آموزش دهید

چشاندن عمق کلام وحی به مردم درگرو باور قرآنی معلمان است

سرلشکر باقری پیام رهبر انقلاب را به بشار اسد تسلیم کرد

همایش «طلیعه بصائر» به میزبانی آستان عبدالعظیم(ع) برگزار شد

روزنامه استخدامی هرمزگان و بندرعباس | شنبه 29 مهر 96

تصاویر/ نخستین کنفرانس بین المللی ظرفیت شناسی و تأثیرگذاری فضای مجازی در ارتقاء آموزش های دینی

لحظه برخورد ناگهانی تیر فلزی با خودرو

لاریجانی توضیح داد: رفتار خصمانه آمریکایی ها نگرانی مشترک روسای همه پارلمان ها

ماکرون خواستار نظارت دقیق آژانس بر اجرای برجام شد

مهدوی کنی در کتاب خاطراتش:گفتم 2 آخوند رییس شوند مردم می گویند همه چیز را قبضه کرده اند!

سرلشکر باقری پیام رهبر انقلاب را به بشار اسد تسلیم کرد

قتل خواهر و برادر به خاطر سر و صدا کردن در بازی

امضای دو سند همکاری در زمینه علوم و فناوری بین ایران و ترکیه

امروز ایران از دو سال و نیم گذشته متحدتر است

لایحه بیمه زنان خانه دار بزودی تقدیم مجلس می شود

بایدهاونبایدهای سفر اربعین

همه علیه عارف، عارف علیه همه

کرزی معتقد است که افغانستان عضویت سازمان همکاری شانگهای را بدست می آورد

کمیته احیای فتنه تشکیل شده است

آوازه شهید حججی به روسیه رسید +تصاویر

دیوان عالی پاکستان نوازشریف و دخترش را مجرم اعلام کرد

علی دایی و دخترش در یک مهمانی

برجام قابل معامله نیست

صحنه تصادف ترسناک برخورد کامیون با سقف زیر گذر

درمان سرماخوردیگی بدون قرص

از ماندن واشنگتن در برجام حمایت شد

از ماندن واشنگتن در برجام حمایت شد