مطالب مرتبط:
دستاوردهای انقلاب اسلامی در مدارس و دانشگاه ها تبین شود
شعر انقلاب اسلامی نسل مدافع حرم را تربیت کرده است
110 مدرسه کانکسی جایگزین مدارس چادری در مناطق عشایری فارس می شود
با کاهش تولید رمان ادبیات ایرانی و اسلامی مواجه هستیم
مصوبات اجلاس دیپلماسی وحدت اسلامی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 21 مهر 1396 ساعت 00:022017-10-12سياسي

حزب موئلفه اسلامی برای تربیت کادر مدرسه تاسیس می کند/ مدارس موتلفه محلی برای تحصیل چهره‎های تندرو یا معتدل؟


- فرهنگیان نیوز -تدبیر تلگرام 👈 https://telegram.

me/edufarhangian: حزب موتلفه اسلامی، مدارسی را در راستای کادر سازی و تربیت نیرو در سطوح متوسطه و دبیرستان دایر کرده و امیدوار است با تامین منابع مالی به سطوح بالاتر هم ارتقا یابد .

مدارسی که زیرنظر آموزش و پرورشند و می‎خواهند در آینده وارد فاز کادرسازی سیاسی شوند حزب موئلفه اسلامی برای تربیت کادر مدرسه تاسیس می کند/ مدارس موتلفه محلی برای تحصیل چهره‎های تندرو یا معتدل؟ دیده بان ایران: این خبری بود که به نقل از حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه در فضای رسانه‎ای پیچید؛ حال آنکه هنوز شورای مرکزی حزب موتلفه مصوبه‎ای دال بر تاسیس چنین مدارسی برای کادرسازی سیاسی و حزبی ندارد.

علوی ، نیکان ، مفید از جمله مدارسی هستند که برنامه تربیتی فرهنگی مجزا و خاص خود را در برنامه آموزشی شان دارند و به نظر می‎رسد که حزب موتلفه نیز به عنوان یک تشکل سیاسی قصد دارد در آینده‎ از همین منظر به دنبال کادر سازی سیاسی برود.

البته مدارسی با عنوان "شهدای موتلفه" همزمان با شکل گیری مدرسه "رفاه" از سال 57 در ایران تشکیل شدند و تا به امروز با حمایت های مالی و معنوی حزب در حال فعالیت هستند.

مدارسی در مقاطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان که زیر نظر سازمان آموزش وپرورش فعالیت می کنند و تنها تفاوتشان در دروس دینی، مذهبی و اخلاقی است.

هدف این مدارس به گفته اعضای شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی تربیت نیرو و کادرسازی سیاسی نیست بلکه هدف تربیت فرهنگی متفاوت با دیگر مدارس است؛ البته بعد از دوره ای که فرد دبیرستان را تمام کرد اگر مستعد شناخته شود و به امور سیاسی، اجتماعی و فرهنگی علاقه مند باشد، می‎تواند عضو حزب شود.

مدارس شهدای موتلفه در تهران چندین شعبه دارد که اکثرا در محدوده 17 شهریور، دروازه شمیران و منطقه 12 تهران قرار دارند.

این مدارس در دیگر شهرها از جمله مشهد نیز شعباتی دارد که توسط عده ای از متدینین ، تحت عنوان هایی چون حسنیه، سجادیه، نقویه، عسگریه و .

از قبل از انقلاب فعالیت دارند.

مدارسی که می‎کوشند معتدل باشند و از دل آنها حقانی‎ها یا پایداری ها بیرون نیامده و به سمت افراط وتفریط نروند؛ هرچند که هنوز وارد فاز کادرسازی نشده‎اند.

مدرسه یا موسسه فرهنگی؟ حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی درباره سابقه مدارس شهدای موتلفه به خبر آنلاین می گوید: قبل از انقلاب بعضی از اعضای شورای مرکزی حزب با تشکیل یک موسسه فرهنگی اقدام به ایجاد این مدارس در تهران کردند.

برنامه آن ها عمدتاً حول محور تقویت مباحث دینی و اخلاقی در کنار آموزش مسائل عمومی دیگر مدارس کشور بود که این روند در طی سال ها استمرار پیدا کرد و این مدارس به عنوان یک موسسه فرهنگی وابسته به حزب موتلفه اسلامی تلقی شدند، علی رغم اینکه این مدارس کاملاً مستقل از حزب فعالیت خودشان را انجام می داده و می دهند.

به گفته او این مدارس زیر نظر اعضای شورای مرکزی هستند و از آن ها حمایت مالی می شود.

مدارسی برای تربیت نیروهای انقلابی هدف افرادی که این مدارس را پایه گذاری کرده و از آن ها حمایت مالی و معنوی می‎کردند، تربیت نیروهای انقلابی بود.

نیروهایی که بعدها بتوانند سکان اداره کشور را در دست بگیرند.

ترقی این موضوع را تأیید می کند و به خبرآنلاین می گوید: خیلی از نیروهای انقلاب سال 57 ما در همان مدارس تربیت شدند.

آن ها در آن مدارس هم آموزش علوم روز را فرا گرفتند و هم آموزش امور دینی و مذهبی را.

بعد از انقلاب در مشهد و دیگر نقاط تهران خانواده هایی بودند که همچنان به سیستم آموزش و پرورش اعتماد نداشتند و معتقد بودند که نظام فکری و دینی در سیستم جدید همچنان مانند گذشته است، پس بازهم جای کار برای مدارسی که تحت حمایت مالی و معنوی موتلفه بودند، وجود داشت.

پایه گذاران این مدارس وقتی دیدند گرایش به این مدارس که غیردولتی خوانده می شدند همچنان وجود دارد آن ها را حفظ کردند و از حضور بچه های خانواده های متدین در این مدارس استقبال کردند.

ترقی در این باره می گوید: خانواده ها خاطرشان جمع بود که بچه هایشان در یک محیط دینی تحصیل می کنند و از نظر تربیت اخلاقی و مذهبی در درجه عالی قرار دارند.

به گفته وی، هدف اصلی از ایجاد این مدارس تربیت نیرو برای انقلاب، جذب عناصر مؤمن، صادق و نخبه برای حزب بوده است، نه کادرسازی.

او در واکنش به ادعاهایی نظیر تربیت دانش‎آموزان در قالب فکری بسته‎ای در این مدارس، تاکید کرد که محیط این مدارس کاملاً آزاد است و هیچ غالب بندی برای مسائل فکری و اعتقادی وجود ندارد.

تنها کار مدارس شهدای موتلفه این است که دانش آموزانش را از آسیب پذیری آنچه که او فرهنگ غربی خواند، مصون نگه دارد.

او حزب موتلفه اسلامی را حزبی معتدل در کشور خواند که تندرو نیست و نباید اینطور فکر شود که از دل این مدارس یا کادرسازی ها ممکن است حقانی‎ها یا پایداری ها پیدا شوند و به هیچ وجه در این مراکز به سمت افراط وتفریط نمی رویم.

علی‎رغم این سخنان ترقی، حسین انواری دیگر عضو حزب موتلفه اسلامی درباره اینکه مدارس شهدای موتلفه را وابسته به حزب موتلفه اسلامی می دانند، به خبرآنلاین گفت: درگذشته چنین شبهه ای ایجادشده بود که این مدارس حزبی هستند، درصورتی که چنین چیزی نیست و تنها اسم آن ها شهدای موتلفه است و هیچ ارتباطی با حزب ندارند.

او این مدارس را مدارسی می داند که غیردولتی هستند و طبق قوانین جاری کشور فعالیت می کنند.

انواری البته بیان کرد که حزب موتلفه مرکز آموزشی برای اعضا و کادر سازی دارد.

او از واحدی اسم برد به نام معاونت آموزش و سازمان دهی اعضا که وظیفه آن آموزش اعضای داخل حزب و افرادی است که می خواهند به عضویت حزب درآیند، اما تأکید کرد که این موضوع اصلاً شبیه به مدرسه نیست بلکه کار درون حزبی است.

الگو برداری از چین ارتباط حزب موتلفه اسلامی با حزب کمونیست چین، موضوع پنهانی نیست؛ سال‎هاست که اعضای این دو حزب با سفر به پکن و تهران با یکدیگر مراوده داشته و زمینه های تقویت روابط دوستانه و مناسبات میان دو حزب را بررسی می‎کنند.

کما اینکه هیاتی از موتلفه اسفندماه گذشته به دعوت این حزب، به چین رفت.

سفری که ایده تشکیل مدارس کادرساز موتلفه را در ذهن ترقی شکوفا کرد.

به گفته او در این کشور حتی دانشگاه حزب هم وجود دارد، چرا که در چین هیچ مدیری بدون طی آموزش های ایدئولوژیک و حزبی امکان ندارد که در جایگاه مدیریت قرار بگیرد.

او که کادرسازی حزب حاکم چین را ایده ال می‏‎خواند، گفت: این نوع کادرسازی برای دولت و کشور ما که می خواهد در نظام حزبی پیشرفت کند، مفید است.

ترقی البته یکی دیگر از دلایل اینکه چنین ایده ای را مطرح کرده، تأکیدات مقام معظم رهبری دانست که توقعشان از حزب جمهوری اسلامی کادر سازی بوده و حالا حزب موتلفه هم می خواهد کادرسازی کند.

چرا که حزبی می تواند مدعی اداره کشور باشد که از کادر و نیروی مناسب و هم تراز انقلاب اسلامی برای رده های مدیریتی خود برخوردار باشد.

مضاف بر اینکه احزاب باید نیروهای اعتقادی، دینی، مذهبی و سیاسی تربیت کنند تا با حضور در مصادر مختلف مسئولیتشان را به نحو احسنت انجام دهند.

از حیاط مدرسه تا میز شورای مرکزی عضوگیری در حزب موتلفه طرق مختلفی دارد.

یا افراد دانشگاه رفته برای همسو شدن با مبانی فکری، اعتقادی و سیاسی خود با حزب، آموزش می‎بینند یا اینکه به گفته ترقی، پس از تقویت مبانی فکری‎شان در دبیرستان‎های شهدای موتلفه در صورت تمایل به جلسات حزب دعوت می شوند.

کما اینکه بسیاری از جوانان حزب موتلفه اسلامی که امروزه مسئولیت های اجرایی را در این حزب عهده دار هستند از همان بچه های دبیرستان شهدای موتلفه هستند که جذب حزب شده اند.

آنها عمدتاً از اعضای خانواده های عضو حزب موتلفه اسلامی هستند.

مدارس موتلفه کارکرد کادرسازی می‎یابند؟ آنچنانکه گفته شد، مدارس شهدای موتلفه صرفا جنبه تربیت فرهنگی و ارزشی دارند و هنوز کارکرد کادرسازی منطبق با آنچه که ترقی انتظارش را دارد و در چین دیده است، نیافته‎اند.

به گفته ترقی ایده کادرسازی و ایجاد مدارس مختص به این کار چندین بار در شورای مرکزی حزب مطرح شده و مورد تأکید دیگر اعضای شورای مرکزی هم بوده اما هنوز اجرایی نشده است.

اما با توجه به اینکه در مرامنامه حزب، هدف اصلی مؤتلفه، "ساختن جامعه ای اسلامی از اعضاء و طرفداران در درون تشکل است که نمونه باشد" عنوان شده؛ ناگزیر به این سو خواهند رفت.

البته او بعید می داند که بتوانند چنین ایده ای را به این زودی ها و قبل از انتخابات 1400 عملیاتی کنند چراکه این موضوع نیاز به بودجه دارد و تا به امروز این بودجه تأمین نشده است.

اگرچه ترقی تاکید دارد که ایده تشکیل مدارس کادرساز از سوی موتلفه مورد تایید دیگر هم حزبی‎هایش نیز هست، اما دو تن از اعضای شورای مرکزی این حزب، چندان در جریان این ماجرا نیستند.

کما اینکه لاله افتخاری عضو شورای مرکزی این حزب از چند و چون این ماجرا بی خبر است و به خبرآنلاین می‎گوید: صحبت آقای ترقی که در رسانه ها درباره ایجاد مدارس موتلفه مطرح شد از مصوبه های حزب نیست و شاید حزب در آینده در پی تربیت نیروی سیاسی باشد اما فعلاً دستور کار مشخصی برای آن تعریف نشده است.

حسین انواری دیگر حزب موتلفه اسلامی هم تایید کرد که این حزب مصوبه ای برای ایجاد مدارس جدید و کادر سازی سیاسی در قالب آنها نداشته است.

منبع: خبرآنلاین
کلید واژه ها: مدارس - حزب موتلفه اسلامی - موتلفه اسلامی - فرهنگی - تربیت - اسلامی - سیاسی - شورای - مرکزی - قبل از انقلاب - حمیدرضا ترقی - مدرسه - آموزش - دروازه شمیران - برنامه - موسسه - ایران - آینده - تهران - تحصیل - فرهنگیان - نیرو - مالی - اجتماعی - پایداری - آنلاین - دروازه - متفاوت - تامین - حمایت

آخرین اخبار سرویس:
بزرگ ترین حمایت یک مدیر از برنامه ساز چیست؟

متن شعر تا بهار دلنشین؛ تصنیفی از بیژن ترقی

نگاهی به سفر رییس جمهور روحانی به دهلی نو استقبال از روابط گسترده با چاشنی احتیاط

سیدمهدی طباطبایی: مسئولین به گونه ای عمل نکنند که روزی مردم بگویند جمهوری اسلامی نباشد /ما غالباً وظایف خود را می شناسیم، اما از آن تخطی می کنیم

وزیر ارتباطات دلیل روشن بودن گوشی یکی از مسافرین هواپیمای یاسوج را توضیح داد

عکس/ حضور فرزند رهبر انقلاب در ختم فرزند احمد توکلی

دستگیری 60 نفر از دراویش گنابادی

ورق بازی زنان در مسجدالحرام!

الهام چرخنده و سحر قریشی در کنار هم

دستگیری 60نفر از دراویش گنابادی در پاسداران

انتقاد سازمان جنگل ها از یک مصوبه مجلس

دو روز گذشت و جز سوالات بیشتر، چیزی کشف نشد!/ دلیل روشن بودن تلفن همراه یکی از مسافرین هواپیما

کاری نکنید که مردم بگویند جمهوری اسلامی نباشد !

یک اتفاق عجیب/عکس بازیگر مشهور در کنار کوچکترین مسافر سانحه هوایی یاسوج

عکس | کارت ملی شهید مدافع امنیت «محمد علی بایرامی ابر»

اذعان افسران سابق سیا به براندازی، کودتا و مداخله در انتخابات کشورهای خارجی

تصویری زیبا از قله دماوند

قهرمان المپیک در عزاداری بیت رهبری

چرا دو تاریخ برای شهادت حضرت زهرا(س) ثبت شده و قبر حضرت مخفی است؟

دلیل روشن بودن تلفن همراه یکی از مسافرین هواپیما/ ادعای مکالمه ی شهروند یاسوج با یکی از مسافرین/ تشخیص منطقه احتمالی سقوط با تحلیل های فرکانسی و جهت یابی تلفن همراه

پست اینستاگرامی جالب خلبان هواپیمای ATR

نظارت اورژانسی هم جواب نداد!

مراسم عزاداری شب شهادت حضرت زهرا(س) در حرم امام راحل

جهانگیری: رابطه خوبی با رهبر انقلاب دارم، اما زمان انتخابات کمی زیاده روی کردم

برگزاری مراسم عزاداری حضرت فاطمه زهرا (س) در هلند

فیلم/ «غسل و کفنم شبانه باشد...»

تأملی در ابراز مودت و دوستی عبدالرحمان جامی به اهل بیت پیامبر(ص) - بخش اول ابراز ارادت جامی به علی بن ابیطالب

ساده زیستی از بزرگترین آموزه های فاطمی/ داشتن زندگی اشرافی با سیره حضرت زهرا سازگار نیست

اشتباهات رایج دکوراسیون نشینمن

6 کلید رسیدن به خوشبختی حقیقی

تصاویر/ مراسم ترحیم فرزند احمد توکلی

پست جالب خلبان هواپیما پیش از سقوط

کاری نکنید که مردم بگویند جمهوری اسلامی نباشد

واکنش آیت الله آملی لاریجانی به جنجال احمدی نژاد

حضرت زهرا سلام الله علیها سرمشقی برای زن ایرانی

واکنش علی مطهری به سوال نمایندگان از روحانی

واقعه خونین در رویارویی دراویش با پلیس تهران/ درگیری مسلحانه تایید شد/ تشکیل جلسه شورای تامین استان

تصاویر/ یادواره شهدای گردان 155 حضرت علی اصغر(ع) در همدان

عکسی که بازیگر محبوب به مناسبت تولد 29 سالگی اش منتشر کرد

اولویت های کشور

رونمایی از درهای حرمین عسکریین دربندرعباس

مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در آنکارا برگزار شد

صوت/ پیغام صبر به امیرالمومنین(ع)

اعتدالگرایان تعریفی از اعتدال ارائه دهند

پربحث ترین اخبار خبرگزاری فارس در 29 بهمن

معاون اول رییس جمهور در گفت وگو با فایننشال تایمز: تا زمانی که برجام در جهت منافع ملی کشورمان باشد حتما از آن حمایت می کنیم

5000 مازندرانی در مرحله تثبیت محفوظات قرآنی

رهبری حالشان خیلی خوب است/ احمدی نژاد در حدی نیست که برای نظام بن بست ایجاد کند/ احتمال استفاده برادرم از رانت بخاطر انتساب به من صفر است

اعتدالگرایان تعریفی از اعتدال ارائه دهند

سرخط اخبار هواپیمایی ،فرودگاه ها و سفر در دوشنبه 30 بهمن 1396

جهانگیری: ایران تا زمان تحقق اهداف خود به برجام پایبند می ماند

سه تصویرسازی تلخ از هواپیمای ساقاط شده

تضعیف فرهنگ کتاب خوانی به تشدید معضلات فرهنگی می انجامد

اشکالات طرح جدید ترافیک اعلام شد

پرتاب کوکتل مولوتف به سمت نیروی انتظامی در پاسداران توسط آشوبگران فرقه گنابادی

سفر حجت الاسلام رییسی به استان همدان

ترامپ، کم عظمت ترین رییس جمهور امریکا شناخته شد

استیضاح ربیعی تحویل هیات رییسه شد / آقایان ربیعی و آخوندی استعفاء دهند و یا برکنار شوند تا بیش از این برای نظام هزینه نتراشند

 تیترهای ظالمانه ومنصفانه 

رونمایی از درهای حرمین عسکریین در بندرعباس

آیین سوگواری شهادت حضرت زهرا (س) در حرم حضرت رقیه (س) برگزار شد

در نشست مشترک مدیران ارشد دو سازمان اعلام شد: خروج 100 هزار نفر از پوشش کمیته امداد با تسهیلات بانک ملت

سفر 1 روزه تولیت آستان قدس رضوی به اهواز

بازدید مدیرعامل بانک ملت از روزنامه اطلاعات

تکاوران تیپ 65 نوهد فردا به جست وجوی هواپیمای مفقود شده می روند

دانلود آهنگ جدید محمد آفاق و میلاد معظمی بنام باران

حضرت آیت الله حکیم: سفیران عراق با تقویت همزیستی مسالمت آمیز فرقه گرایی را از بین ببرند

سامانه روشنایی(لای تینگ) فرودگاه یاسوج آماده راه اندازی است

فلسطین: می خواهیم که روسیه بین ما و جهان «پل» باشد

اسراییل کوچکترین حماقتی کند تل آویو را با خاک یکسان می کنیم

تیپ متفاوت بازیگران زن مشهور در یک دورهمی خصوصی/عکس

ستاد پیشگیری از بیماری آنفلوانزا در شوط تشکیل شد

اعزام 3 فروند پهباد ارتش برای تفحص هواپیمای مفقود شده

عیدی معلمان حق التدریس چه زمانی واریز می شود؟

الزام کلانشهر ها به اجرای طرح کاهش آلودگی هوا

صوت/ روضه سوزناک شهادت حضرت زهرا(س) با نوای منصور ارضی

رژیم صهیونیستی از نظام اسلامی ایران می ترسد

در پی اقدام نامتعارف دولت سوئد در اعطای تابعیت به محکوم امنیتی سفیر سوئد در تهران به وزارت خارجه احضار شد

واکنش جانشین فرمانده کل سپاه به نمایش نتانیاهو در مونیخ

بانوی بی نشانی که نشان در دل های بی قرارمان دارد

مولاوردی با جاسوس ارشد آمریکایی ارتباط دارد

در انتخابات 96 شعور مردم به بازی گرفته شد

دیوار دم می داد، در بر سینه می زد

سیستان وبلوچستان در سوگ دخت نبی مکرم اسلام ، حضرت فاطمه زهرا (س) + گزارش

در سرپل ذهاب این روزها چه می گذرد؟ +ویدئو،عکس

مخفی بودن قبر حضرت زهرا(س) دلیل بر مظلومیت اهل بیت(ع)است

فیلم/ افشاگری پژمان فر از بکارگیری هواپیماهای غیراستاندارد در خطوط هوایی

ازدواج سوم عمران خان

سفیر سوئد به وزارت امور خارجه احضار شد

ضرورت الگوگیری از حضرت زهرا(س) در ولایت پذیری و ولایتمداری

مراسم عزاداری شب شهادت حضرت زهرا(س) در حرم امام برگزار شد

دانلود آهنگ جدید علی تاجداری بنام از چشام افتادی

دانلود آهنگ جدید بهمن نوری بنام صدا بزن

پرتاب کوکتل مولوتف به سمت نیروی انتظامی در پاسداران توسط آشوبگران فرقه گنابادی

اولین تصاویر هوایی از محل جستجوی لاشه هواپیما بر فراز رشته کوه دنا + فیلم

تصاویر/ آماده سازی مزار شهید گمنام در حوزه علمیه خراسان جنوبی

گزارشی از جزییات سخنرانی ظریف در اندیشکده والدای

خواننده زن ایرانی با تیپی متفاوت در اروپا

زم، راز جن گیری احمدی نژاد وطاهری رافاش کرد/ فیلم

دیدار نخست وزیر اسبق تایلند با اعضای حزبش در تبعید

حزب موئلفه اسلامی برای تربیت کادر مدرسه تاسیس می کند/ مدارس موتلفه محلی برای تحصیل چهره‎های تندرو یا معتدل؟

حزب موئلفه اسلامی برای تربیت کادر مدرسه تاسیس می کند/ مدارس موتلفه محلی برای تحصیل چهره‎های تندرو یا معتدل؟