مطالب مرتبط:
دستاوردهای انقلاب اسلامی در مدارس و دانشگاه ها تبین شود
شعر انقلاب اسلامی نسل مدافع حرم را تربیت کرده است
110 مدرسه کانکسی جایگزین مدارس چادری در مناطق عشایری فارس می شود
با کاهش تولید رمان ادبیات ایرانی و اسلامی مواجه هستیم
مصوبات اجلاس دیپلماسی وحدت اسلامی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 21 مهر 1396 ساعت 00:022017-10-12سياسي

حزب موئلفه اسلامی برای تربیت کادر مدرسه تاسیس می کند/ مدارس موتلفه محلی برای تحصیل چهره‎های تندرو یا معتدل؟


- فرهنگیان نیوز -تدبیر تلگرام 👈 https://telegram.

me/edufarhangian: حزب موتلفه اسلامی، مدارسی را در راستای کادر سازی و تربیت نیرو در سطوح متوسطه و دبیرستان دایر کرده و امیدوار است با تامین منابع مالی به سطوح بالاتر هم ارتقا یابد .

مدارسی که زیرنظر آموزش و پرورشند و می‎خواهند در آینده وارد فاز کادرسازی سیاسی شوند حزب موئلفه اسلامی برای تربیت کادر مدرسه تاسیس می کند/ مدارس موتلفه محلی برای تحصیل چهره‎های تندرو یا معتدل؟ دیده بان ایران: این خبری بود که به نقل از حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه در فضای رسانه‎ای پیچید؛ حال آنکه هنوز شورای مرکزی حزب موتلفه مصوبه‎ای دال بر تاسیس چنین مدارسی برای کادرسازی سیاسی و حزبی ندارد.

علوی ، نیکان ، مفید از جمله مدارسی هستند که برنامه تربیتی فرهنگی مجزا و خاص خود را در برنامه آموزشی شان دارند و به نظر می‎رسد که حزب موتلفه نیز به عنوان یک تشکل سیاسی قصد دارد در آینده‎ از همین منظر به دنبال کادر سازی سیاسی برود.

البته مدارسی با عنوان "شهدای موتلفه" همزمان با شکل گیری مدرسه "رفاه" از سال 57 در ایران تشکیل شدند و تا به امروز با حمایت های مالی و معنوی حزب در حال فعالیت هستند.

مدارسی در مقاطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان که زیر نظر سازمان آموزش وپرورش فعالیت می کنند و تنها تفاوتشان در دروس دینی، مذهبی و اخلاقی است.

هدف این مدارس به گفته اعضای شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی تربیت نیرو و کادرسازی سیاسی نیست بلکه هدف تربیت فرهنگی متفاوت با دیگر مدارس است؛ البته بعد از دوره ای که فرد دبیرستان را تمام کرد اگر مستعد شناخته شود و به امور سیاسی، اجتماعی و فرهنگی علاقه مند باشد، می‎تواند عضو حزب شود.

مدارس شهدای موتلفه در تهران چندین شعبه دارد که اکثرا در محدوده 17 شهریور، دروازه شمیران و منطقه 12 تهران قرار دارند.

این مدارس در دیگر شهرها از جمله مشهد نیز شعباتی دارد که توسط عده ای از متدینین ، تحت عنوان هایی چون حسنیه، سجادیه، نقویه، عسگریه و .

از قبل از انقلاب فعالیت دارند.

مدارسی که می‎کوشند معتدل باشند و از دل آنها حقانی‎ها یا پایداری ها بیرون نیامده و به سمت افراط وتفریط نروند؛ هرچند که هنوز وارد فاز کادرسازی نشده‎اند.

مدرسه یا موسسه فرهنگی؟ حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی درباره سابقه مدارس شهدای موتلفه به خبر آنلاین می گوید: قبل از انقلاب بعضی از اعضای شورای مرکزی حزب با تشکیل یک موسسه فرهنگی اقدام به ایجاد این مدارس در تهران کردند.

برنامه آن ها عمدتاً حول محور تقویت مباحث دینی و اخلاقی در کنار آموزش مسائل عمومی دیگر مدارس کشور بود که این روند در طی سال ها استمرار پیدا کرد و این مدارس به عنوان یک موسسه فرهنگی وابسته به حزب موتلفه اسلامی تلقی شدند، علی رغم اینکه این مدارس کاملاً مستقل از حزب فعالیت خودشان را انجام می داده و می دهند.

به گفته او این مدارس زیر نظر اعضای شورای مرکزی هستند و از آن ها حمایت مالی می شود.

مدارسی برای تربیت نیروهای انقلابی هدف افرادی که این مدارس را پایه گذاری کرده و از آن ها حمایت مالی و معنوی می‎کردند، تربیت نیروهای انقلابی بود.

نیروهایی که بعدها بتوانند سکان اداره کشور را در دست بگیرند.

ترقی این موضوع را تأیید می کند و به خبرآنلاین می گوید: خیلی از نیروهای انقلاب سال 57 ما در همان مدارس تربیت شدند.

آن ها در آن مدارس هم آموزش علوم روز را فرا گرفتند و هم آموزش امور دینی و مذهبی را.

بعد از انقلاب در مشهد و دیگر نقاط تهران خانواده هایی بودند که همچنان به سیستم آموزش و پرورش اعتماد نداشتند و معتقد بودند که نظام فکری و دینی در سیستم جدید همچنان مانند گذشته است، پس بازهم جای کار برای مدارسی که تحت حمایت مالی و معنوی موتلفه بودند، وجود داشت.

پایه گذاران این مدارس وقتی دیدند گرایش به این مدارس که غیردولتی خوانده می شدند همچنان وجود دارد آن ها را حفظ کردند و از حضور بچه های خانواده های متدین در این مدارس استقبال کردند.

ترقی در این باره می گوید: خانواده ها خاطرشان جمع بود که بچه هایشان در یک محیط دینی تحصیل می کنند و از نظر تربیت اخلاقی و مذهبی در درجه عالی قرار دارند.

به گفته وی، هدف اصلی از ایجاد این مدارس تربیت نیرو برای انقلاب، جذب عناصر مؤمن، صادق و نخبه برای حزب بوده است، نه کادرسازی.

او در واکنش به ادعاهایی نظیر تربیت دانش‎آموزان در قالب فکری بسته‎ای در این مدارس، تاکید کرد که محیط این مدارس کاملاً آزاد است و هیچ غالب بندی برای مسائل فکری و اعتقادی وجود ندارد.

تنها کار مدارس شهدای موتلفه این است که دانش آموزانش را از آسیب پذیری آنچه که او فرهنگ غربی خواند، مصون نگه دارد.

او حزب موتلفه اسلامی را حزبی معتدل در کشور خواند که تندرو نیست و نباید اینطور فکر شود که از دل این مدارس یا کادرسازی ها ممکن است حقانی‎ها یا پایداری ها پیدا شوند و به هیچ وجه در این مراکز به سمت افراط وتفریط نمی رویم.

علی‎رغم این سخنان ترقی، حسین انواری دیگر عضو حزب موتلفه اسلامی درباره اینکه مدارس شهدای موتلفه را وابسته به حزب موتلفه اسلامی می دانند، به خبرآنلاین گفت: درگذشته چنین شبهه ای ایجادشده بود که این مدارس حزبی هستند، درصورتی که چنین چیزی نیست و تنها اسم آن ها شهدای موتلفه است و هیچ ارتباطی با حزب ندارند.

او این مدارس را مدارسی می داند که غیردولتی هستند و طبق قوانین جاری کشور فعالیت می کنند.

انواری البته بیان کرد که حزب موتلفه مرکز آموزشی برای اعضا و کادر سازی دارد.

او از واحدی اسم برد به نام معاونت آموزش و سازمان دهی اعضا که وظیفه آن آموزش اعضای داخل حزب و افرادی است که می خواهند به عضویت حزب درآیند، اما تأکید کرد که این موضوع اصلاً شبیه به مدرسه نیست بلکه کار درون حزبی است.

الگو برداری از چین ارتباط حزب موتلفه اسلامی با حزب کمونیست چین، موضوع پنهانی نیست؛ سال‎هاست که اعضای این دو حزب با سفر به پکن و تهران با یکدیگر مراوده داشته و زمینه های تقویت روابط دوستانه و مناسبات میان دو حزب را بررسی می‎کنند.

کما اینکه هیاتی از موتلفه اسفندماه گذشته به دعوت این حزب، به چین رفت.

سفری که ایده تشکیل مدارس کادرساز موتلفه را در ذهن ترقی شکوفا کرد.

به گفته او در این کشور حتی دانشگاه حزب هم وجود دارد، چرا که در چین هیچ مدیری بدون طی آموزش های ایدئولوژیک و حزبی امکان ندارد که در جایگاه مدیریت قرار بگیرد.

او که کادرسازی حزب حاکم چین را ایده ال می‏‎خواند، گفت: این نوع کادرسازی برای دولت و کشور ما که می خواهد در نظام حزبی پیشرفت کند، مفید است.

ترقی البته یکی دیگر از دلایل اینکه چنین ایده ای را مطرح کرده، تأکیدات مقام معظم رهبری دانست که توقعشان از حزب جمهوری اسلامی کادر سازی بوده و حالا حزب موتلفه هم می خواهد کادرسازی کند.

چرا که حزبی می تواند مدعی اداره کشور باشد که از کادر و نیروی مناسب و هم تراز انقلاب اسلامی برای رده های مدیریتی خود برخوردار باشد.

مضاف بر اینکه احزاب باید نیروهای اعتقادی، دینی، مذهبی و سیاسی تربیت کنند تا با حضور در مصادر مختلف مسئولیتشان را به نحو احسنت انجام دهند.

از حیاط مدرسه تا میز شورای مرکزی عضوگیری در حزب موتلفه طرق مختلفی دارد.

یا افراد دانشگاه رفته برای همسو شدن با مبانی فکری، اعتقادی و سیاسی خود با حزب، آموزش می‎بینند یا اینکه به گفته ترقی، پس از تقویت مبانی فکری‎شان در دبیرستان‎های شهدای موتلفه در صورت تمایل به جلسات حزب دعوت می شوند.

کما اینکه بسیاری از جوانان حزب موتلفه اسلامی که امروزه مسئولیت های اجرایی را در این حزب عهده دار هستند از همان بچه های دبیرستان شهدای موتلفه هستند که جذب حزب شده اند.

آنها عمدتاً از اعضای خانواده های عضو حزب موتلفه اسلامی هستند.

مدارس موتلفه کارکرد کادرسازی می‎یابند؟ آنچنانکه گفته شد، مدارس شهدای موتلفه صرفا جنبه تربیت فرهنگی و ارزشی دارند و هنوز کارکرد کادرسازی منطبق با آنچه که ترقی انتظارش را دارد و در چین دیده است، نیافته‎اند.

به گفته ترقی ایده کادرسازی و ایجاد مدارس مختص به این کار چندین بار در شورای مرکزی حزب مطرح شده و مورد تأکید دیگر اعضای شورای مرکزی هم بوده اما هنوز اجرایی نشده است.

اما با توجه به اینکه در مرامنامه حزب، هدف اصلی مؤتلفه، "ساختن جامعه ای اسلامی از اعضاء و طرفداران در درون تشکل است که نمونه باشد" عنوان شده؛ ناگزیر به این سو خواهند رفت.

البته او بعید می داند که بتوانند چنین ایده ای را به این زودی ها و قبل از انتخابات 1400 عملیاتی کنند چراکه این موضوع نیاز به بودجه دارد و تا به امروز این بودجه تأمین نشده است.

اگرچه ترقی تاکید دارد که ایده تشکیل مدارس کادرساز از سوی موتلفه مورد تایید دیگر هم حزبی‎هایش نیز هست، اما دو تن از اعضای شورای مرکزی این حزب، چندان در جریان این ماجرا نیستند.

کما اینکه لاله افتخاری عضو شورای مرکزی این حزب از چند و چون این ماجرا بی خبر است و به خبرآنلاین می‎گوید: صحبت آقای ترقی که در رسانه ها درباره ایجاد مدارس موتلفه مطرح شد از مصوبه های حزب نیست و شاید حزب در آینده در پی تربیت نیروی سیاسی باشد اما فعلاً دستور کار مشخصی برای آن تعریف نشده است.

حسین انواری دیگر حزب موتلفه اسلامی هم تایید کرد که این حزب مصوبه ای برای ایجاد مدارس جدید و کادر سازی سیاسی در قالب آنها نداشته است.

منبع: خبرآنلاین
کلید واژه ها: مدارس - حزب موتلفه اسلامی - موتلفه اسلامی - فرهنگی - تربیت - اسلامی - سیاسی - شورای - مرکزی - قبل از انقلاب - حمیدرضا ترقی - مدرسه - آموزش - دروازه شمیران - برنامه - موسسه - ایران - آینده - تهران - تحصیل - فرهنگیان - نیرو - مالی - اجتماعی - پایداری - آنلاین - دروازه - متفاوت - تامین - حمایت

آخرین اخبار سرویس:
آمادگی همه گروه های مقاومت منطقه برای حمایت از مسجدالاقصی

مقایسه نرخ عوارض خروج از کشور ایران با کشورهای دیگر

گفتگوی تلفنی سردار قاسم سلیمانی با فرماندهان گردان قسام و القدس

در تماس سرلشکر سلیمانی با فرماندهی نیروهای مقاومت فلسطین اعلام شد آمادگی ایران برای پشتیبانی همه جانبه از نیروهای مقاومت اسلامی فلسطین

فتنه 88 توطئه کودتاگران برای براندازی اصل نظام بود

وجود 2 هزار بیوه در سنین 9 تا 12 سال در کشور

المیادین: سردار سلیمانی با فرماندهان گردان قسام و القدس در نوار غزه گفتگو کرد

تغییر زمان سفر رییس جمهور به کرمان

اولویت های عراق در پساداعش از نگاه سازمان ملل

مولاوردی:حقوق شهروندی و حقوق بشر یکی نیست

استانداری دخالتی در برگزاری و صدور مجوز مراسم داخل دانشگاه ندارد

دبیر جدید حزب اعتدال و توسعه استان آذربایجان غربی منصوب شد

موضوع اشتغال با جدیت دنبال می شود/ ایجاد کار و مزد شایسته با تعالیم قرآنی

آمادگی همه گروه های مقاومت منطقه برای حمایت از مسجدالاقصی

‍ اعضای هیأت رییسه شورای اسلامی استان ایلام انتخاب شدند

منطقه آزاد اروند آماده برگزاری همایش های بین المللی بدون دریافت روادید است

صدای پاپانوئل در گوش کودکان با کمک فناوری

ستاد ملی زنان سرپرست خانوار تشکیل شد

تخت روانچی در ترکیب هیأت مذاکره کننده نیست

استخدام شرکت امداد خودرو ایران

واژگونی تویوتا 25 کشته و مصدوم بر جای گذاشت

احسان خواجه امیری و رفقا زیر کُرسی + عکس

عکس/ رژه هشت هزار بابانوئل !

23ربیع الاول سالگرد ورود حضرت معصومه (س) به شهر قم +عکس

در جلسه شورای اداری خوزستان صورت گرفت درگیری لفظی معاون رییس جمهور با نمایندگان مردم خوزستان در مجلس

اظهارات نسنجیده ترامپ در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی خلاف حقوق بین الملل است

انگلیس: ایران به برجام پایبند بوده، سایر طرف ها هم پایبند باشند

آیا شاهد تکرار حضور صمیمی مسئولان در جمع های دانشجویی خواهیم بود؟ +فیلم

23ربیع الاول سالگرد ورود حضرت معصومه (س) به شهر قم +عکس

برگزاری جشن پیروزی جبهه مقاومت در منزل جانباز 100 درصد لرستانی

خبر شهادت همسرم غیر قابل انتظار نبود

عراقچی در جمع خبرنگاران اعلام کرد نشست کمیسیون مشترک برجام چهارشنبه در وین/ اجازه مذاکره درباره توانمندی های دفاعی و موشکی کشور را نمی دهیم

دادگاه کیفری پرونده اردن را به شورای امنیت ارجاع می دهد

تشکیلات خودگردان به روال سازشکارانه خود ادامه می دهد

5 هزار و 370 داوطلب سلامت در اردبیل فعال هستند

استخدام کارشناس اداری،باشرایط ودرآمدبسیارعالی در شرکت گردشگری

افتتاح پروژه تقاطع غیرهمسطح «پل سیدی» کرمان تا پایان امسال

محسن افشانی و معضل انتشار عکس همسر!

استخدام حسابدار خانم آشنا به امور مالی در تهران

استخدام بازاریاب با حقوق و پورسانت در شرکت کارناکو در تهران

جزییات دیدار امیرعبداللهیان با عبدالمنعم احریز

درگیری لفظی رییس سازمان حفاظت از محیط زیست با نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی

فیلم/ برگزاری مراسم اربعین «اکبر صباغیان» در معراج شهدا

فیلم/ مراسم اربعین و یادواره خادم الشهدا «اکبر صباغیان»

بهنوش طباطبایی با مادرش در مشهد!/ عکس

نماینده پارلمان انگلیس: «جانسون» در سفرهای خارجی آبروی انگلیس را می برد

وزیر خارجه انگلیس: مذاکراتمان در ایران سازنده بود

جانسون: فصل جدید روابط ایران و انگلیس با توافق هسته ای آغازشده است

مقام ارمنستانی بر راه اندازی خط لوله انتقال گاز ایران به ارمنستان تاکید کرد

برخی از مسئولان زن با افزایش سن ازدواج دختران مخالفت می کنند

دانلود آهنگ جدید سعید مشرقی بنام دلیل عاشقی

تصویب 83 طرح و لایحه در سه ماهه نخست فعالیت پنجمین دوره شورای شهر قم

روابط عمومی جمهوری اسلامی ایران بازیگر صحنه بیرحمانه شطرنج جهانی می باشد

آدمک ترامپ در آتش خشم مردم بیروت سوخت

حرکت های اصلاح طلبانه پایدار خواهد ماند

استخدام گروه صنعتی صباح

استخدام مدیر فروش،کارشناس فروش،منشی مدیر عامل در البرز

جهانگیری: در6 ماهه سال جاری650 هزار شغل ایجادشد

روابط عمومی جمهوری اسلامی ایران بازیگر صحنه بیرحمانه شطرنج جهانی می باشد

مراسم وداع با کوهنوردان خراسانی در استادیوم تختی مشهد برگزار می شود

محور کندوان امشب مسدود می شود

تاکید ایران و ارمنستان بر اجرای خط سوم انتقال برق

ساخت دو هزار کانکس مسکونی توسط ارتش برای زلزله زدگان کرمانشاه آغاز شد

نماینده ولی فقیه در لرستان: شکست داعش نقشه های 40 ساله آمریکا را خنثی کرد

گزارش وزیر خارجه انگلیس از سفرش به تهران در جلسه پارلمان انگلیس: ایران به برجام پایبند بوده، سایر طرف ها هم پایبند باشند

نشست کمیسیون برجام در وین

برنامه اتحاد 99 برای توسعه نظام صنفی رایانه ای

برآورده شدن حاجت عالم اهل سنت با توسل به امام رضا(ع)

برنامه اتحاد 99 برای توسعه سازمان نظام صنفی رایانه ای

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور شهروندی:سهم زنان در ثمرات تولید آشکار نیست

برآورده شدن حاجت عالم اهل سنت با توسل به امام رضا(ع)

رابطه نرخ بیکاری و شادی

روزیاتو: 11 سنت ازدواج باور نکردنی در سراسر جهان که شما را شگفت زده خواهند کرد

استخدام کارشناس پشتیبان سایت درشرکت گستر رهیافت در تهران

تفاهم نامه همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان با بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج)

جلسه علنی شورای اسلامی شهر رشت به تشنج کشیده شد

پیشنهاد تشکیل نیروی نظامی اسلامی برای حمایت از قدس

محفل تجلیل از مقام ادبی شهریار با حضور چهره های فرهنگی کشور

زمان آزمون استخدام شرکت پتروپالایش کنگان

عراقچی خبر داد: نشست کمیسیون برجام چهارشنبه در وین/ تخت روانچی در ترکیب هیأت مذاکره کننده نیست

شرایط استخدام شرکت پتروپالایش کنگان

استخدام شرکت پتروپالایش کنگان

استخدام مهندس مکانیک،کارشناس ارشد پروژه(مکانیک)

نشست کمیسیون برجام چهارشنبه در وین

استخدام منشی خانم مسلط به امور منشی گری،تایپ و امور دفتری

استخدام کارمند اداری خانم در شرکت حمل و نقل ساحل ترابر

گفت و گوی دبیرکل D8 با ظریف

عدم حضورتخت روانچی در هیأت مذاکره کننده وین

«جانسون» در سفرهای خارجی آبروی انگلیس را می برد

نشست کمیسیون برجام چهارشنبه در وین

برای تحول دررشت به سرمایه گذار نیازمندیم/ شهر باعوارض توسعه نمی یابد

برای توسعه گردشگری مازندران برنامه داریم/ مذاکره باسرمایه گذاران برای توسعه گردشگری دریایی

رحمانی فضلی در نشست خبری مشترک با وزیر کشور ترکیه خبر داد:نشست خبری مشترک رحمانی فضلی و وزیر کشور ترکیه/ گفتگوی ایران و ترکیه درباره اجرایی کردن توافقنامه امنیتی دو کشور

دانلود آهنگ جدید دستان بنام زود میمیرم

عراقچی خبر داد: نشست کمیسیون برجام چهارشنبه در وین/ تخت روانچی در ترکیب هیأت مذاکره کننده نیست

روحانی: در کنار ملت فلسطین خواهیم ماند

ارومیه با قدرت 5.6 ریشتر لرزید

دبیرکل D8 در پایان ماموریتش با ظریف خداحافظی کرد

رژیم صهیونیستی سفره ماهیگیران فلسطینی را کوچک می کند

سونامی در سپیدرود رشت ، برکناری کادر فنی و حضور روانخواه در تیم

حزب موئلفه اسلامی برای تربیت کادر مدرسه تاسیس می کند/ مدارس موتلفه محلی برای تحصیل چهره‎های تندرو یا معتدل؟

حزب موئلفه اسلامی برای تربیت کادر مدرسه تاسیس می کند/ مدارس موتلفه محلی برای تحصیل چهره‎های تندرو یا معتدل؟