مطالب مرتبط:
مشـارکت مردمـــی علیه فــقر
لزوم همکاری همه نهادها و ارگان ها با نیروی انتظامی در جهت تامین امنیت مردم
تجارت خودرو فروش ها از جیب مردم
قم در صدر ارزیابی سایر استان ها در جلب اعتماد مردم است
خرید 125 هزار کیلووات ساعت انرژی از مردم
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 21 مهر 1396 ساعت 00:032017-10-12سياسي

مشـارکت مردمـــی علیه فــقر


وقتی پای مشارکت مردم وسط باشد، کوهی از مشکلات هم قابل حل شدن است.

برای نمونه هنگام بروز حوادثی مانند سیل و زلزله، مردم بسیج می شوند و با تامین نیازهای اولیه حادثه دیدگان نمی گذارند به آنها آسیب بیشتری وارد شود.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازسلامت نیوز، جام جم نوشت: مشارکت های مردمی، دوای درد بسیاری از آسیب های اجتماعی است؛ مثلا اگر شرایط برای حضور گسترده مردم فعال باشد آنها می توانند فقری را که کنترلش از دست دولتمردان خارج است به زانو در آورند .

در واقع این که منتظر بنشینیم و انتظار داشته باشیم فقط دولت برای مهار فقر به میدان بیاید، سیاست غلطی است که گذر زمان ثابت کرده جواب نمی دهد.

این در حالی است که فقر بستر لازم برای طغیان آسیب های اجتماعی دیگری مانند طلاق و اعتیاد را نیز فراهم می کند.

به همین علت مسئولان دست کم باید شرایطی ایجاد کنند که شهروندان تا حد توان برای مبارزه با فقر به میدان بیایند.

فقر ریشه می دواند بررسی های اخیر وزارت راه و شهرسازی، شمایل واضحی از فقر در ایران را به تصویر می کشد؛ طوری که براساس نتایج آن 33 درصد جامعه ایران زیر خط فقر زندگی می کنند که قطعا رفع این مسأله بدون مشارکت بالای مردم شدنی نیست.

براساس این گزارش، خانواده های طبقه متوسط برای خرید خانه مجبورند حداقل یک سوم درآمد ماهانه شان را به مدت 96 سال پس انداز کنند.

بدتر از همه این که حداقل4/0درصد از جمعیت ایران در کپر و چادر ساکن هستند، اما جالب است شش میلیون ایرانی قادرند ویلای شخصی بسازند.

همچنین براساس این گزارش تکان دهنده، 40 میلیون تومان فاصله درآمدی بین دهک اول و دهم کشور اعلام شده است.

این شمایل فقر در ایران به هیچ وجه زیبنده کشوری نیست که می خواهد تا سال 1404 به عنوان کشور نخست منطقه خاورمیانه در همه حوزه های اقتصادی و غیراقتصادی باشد.

مبارزه با فقر نیاز به عزمی ملی دارد که بی گمان، نهادهای مردمی و تشکل های غیردولتی برای رفع این آسیب اجتماعی باید با قدرت بیشتری به میدان بیایند.

با هم افزایی دولت و تشکل های مردمی، می توان به آینده ای بهتر برای فقرای ایران امیدوار بود، اما اگر فقط بار کار روی دوش دولت یا نهادهای مردمی باشد یا این که بین این دو، تفاهم و تقسیم کاری وجود نداشته باشد، آن گاه ممکن است یا دچار موازی کاری در عرصه مبارزه با فقر بشویم یا این که فقر به شکل مضاعفی بازتولید شود.

مبارزه با فقر در خانواده نیکوکاران نباید کمک به نیازمندان را فقط به دوستان و آشنایان خود محدود کنند.

این نکته ای است که بسیاری از کارشناسان بر آن پافشاری می کنند، اما در این میان نباید فراموش کرد کمک به نیازمندان باید از اطرافیان آغاز شود، زیرا به این شکل افراد می توانند اطمینان پیدا کنند کمک هایشان به دست نیازمندان واقعی می رسد.

این رویکرد سبب می شود افراد فرصت طلب نیز نتوانند از احساسات نیکوکاران سوءاستفاده کنند.

مشارکت مستقیم 10 میلیون ایرانی در کار خیر ایرانیان از دیرباز تاکنون همواره در هر کار خیری پیشقدم بوده اند و حسن نیت خود را ثابت کرده اند.

محسن ولییی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران، با اشاره به همین مساله می گوید: براساس آموزه های دینی، اخلاقی و ملی ما، کار خیر میان ایرانی ها ریشه عمیقی دارد و همواره به کار خیر و کمک به مردم توصیه شده است.

شرکت در فعالیت های خیریه در ذات ایرانی هاست و هیچ اتفاقی نمی تواند این روحیه معنوی ایرانی ها را عوض کند.

به گفته ولییی، منظور از کار خیر هم صرفا کمک مالی نیست.

همین که بتوانیم فرد ناتوانی را از عرض خیابان رد کنیم و حتی سوال فردی را که دنبال مسیر درست در خیابان ها می گردد، به درستی پاسخ بدهیم، اینها هر کدام مصداق کار خیر است.

حتی این روزها نذر فرهنگی هم در برخی خیریه ها جاافتاده است و عده ای تلاش می کنند دانسته های خود را به طور رایگان در اختیار دیگران قرار دهند.

بنابراین وقتی نگاه می کنیم، می بینیم ایرانی ها در همه حوزه ها و شاخه های مختلف کار خیر، مشارکت بالایی دارند.

این مقام مسئول به ضرورت مشارکت حداکثری مردم در کار خیر اشاره می کند و می گوید: هر چقدر مردم در کار خیر مشارکت بیشتری داشته باشند، ناخودآگاه این کار خیر، تکثیر می شود و در درون خودش، زایش دارد.

لذا این که کار خیر بدرستی و با حفظ آبروی فرد کمک گیرنده، تبلیغ و معرفی شود، تاثیر بیشتری در جلب مشارکت های مردمی خواهد داشت.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران به آمار خیران ایرانی هم گریزی می زند و یادآور می شود: بیش از ده میلیون ایرانی در کار خیر به طور مستقیم مشارکت دارند؛ طوری که فقط حدود شش تا هفت میلیون ایرانی، صندوق کمیته امداد را در منازل خود نگهداری می کنند و کمک هایشان را به این صندوق می ریزند.

همچنین حدود یک میلیون ایرانی هم در طرح اکرام و طرح محسنین حضور دارند و برای حمایت از کودکان نیازمند پیشگام شده اند.

اشاعه نیکوکاری با تخصصی تر کردن کار خیر بیش از 15 هزار موسسه خیریه در کشور به ثبت رسیده اند که خیلی از آنها در حوزه های مختلف و گاه در حوزه های موازی با همدیگر، مشغول فعالیت هستند.

طبیعی است که هر چقدر کمیت و کیفیت ارائه خدمات نیکوکاری در این مراکز بالاتر برود و مشارکت مردم در این خیریه ها افزایش یابد، قدم های جدی تری می توان برای مقابله با فقر برداشت.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران، یکی از مهم ترین راه های افزایش مشارکت مردم در فعالیت های خیریه را تخصصی دیدن امور نیکوکاری می داند و می گوید: هر چقدر در این حوزه به سمت تخصصی تر شدن حرکت کنیم، به همان نسبت هم بهتر می توانیم مشارکت اقشار مختلف مردم را جذب کنیم؛ مثلا اگر شرایطی فراهم باشد که معلم آموزش و پرورش یا پزشک و دندانپزشک و پرستار بتواند آموخته ها و مهارت خود را در اختیار نیازمندان قرار دهد، قطعا خیل عظیمی از این اقشار، تمایل دارند در این گونه کارها ی خیر مشارکت داشته باشند.

این که خیریه های تخصصی برای مشارکت اقشار مختلف مردم به وجود بیاید، ناخودآگاه خیلی ها را به سمت کار خیر می کشاند.

به گفته ولییی، می توان از خدمات یک پزشک خیر برای درمان یک نیازمند بهره برد؛ یعنی به جای این که به طور مثال به دنبال جذب کمک یک میلیونی از سوی یک پزشک باشیم، می توانیم همان پزشک را به سمت جراحی رایگان نیازمندان سوق بدهیم.

مشارکت بیشتر نیکوکاران با شفافیت مالی اهمیت مدیریت کمک های مردمی، دست کمی از فرآیند جمع آوری این کمک ها ندارد.

اگر مردم مطمئن باشند کمک هایشان به دست افراد نیازمند می رسد و از جزییات توزیع کمک هایشان مطلع باشند، در آن صورت، میزان مشارکت های مردمی افزایش خواهد یافت؛ اما در برخی خیریه ها، این شفافیت اطلاعات وجود ندارد و همین مساله باعث می شود برخی مردم نسبت به فعالیت عده ای از خیریه ها بدگمان شوند.

محمدرضا پورابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت وگو با جام جم به همین موضوع اشاره می کند و می گوید: موسسات خیریه هم باید اطلاعات مالی خود را به طور کامل در اختیار افکار عمومی قرار دهند، اما متاسفانه خیریه های زیادی داریم که از این کار اجتناب می کنند.

به گفته این نماینده مجلس، یکی از عمده راه های افزایش مشارکت مردم در کارهای خیر، اطمینان بخشی به مردم است؛ طوری که مردم با اطمینان قلبی برای افزایش مشارکت خود به میدان مبارزه با فقر بیایند.

از سوی دیگر، نباید از خاطر برد کمک افراد متمکن در هر خانواده ای می تواند عامل مهمی برای از میان بردن فقر در چند خانواده باشند.

اگر هر فرد متمکنی، فقط همان اطرافیان خودش را تحت حمایت قرار دهد، ضربه جدی به ساختار فقر وارد می شود.

این که فرد فقیری، برادر یا خواهر متمکنی داشته باشد، اما کسی به او کمک نکند و مثلا مجبور باشد تحت حمایت نهادهای خیریه باشد، نشان از خلأ فرهنگسازی و اطلاع رسانی برای جذب بیشتر مشارکت های مردمی دارد.

استفاده از ظرفیت خیران محله مجید زارع فرد، مدیرکل حمایت های اجتماعی کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور هم معتقد است کار مردم را باید به خود مردم واگذار کرد، زیرا مردم بسیار بهتر از بخشنامه ها و دستورالعمل ها می توانند به شکل خودجوش، مشکل فقر را حل کنند.

به گفته زارع فرد، برای افزایش مشارکت مردم باید پتانسیل های مردمی برای کمک به فقرا در محلات شناسایی شود.

آن طور که او توضیح می دهد کمیته امداد در این مسیر حرکت کرده و توانسته از ظرفیت مساجد برای شناسایی و جذب نیکوکاران بهره ببرد.

در این مسیر، مراکز نیکوکاری در مساجد تشکیل می شود تا با جذب حمایت های مردم محل، کمک های مردم یک محله را به نیازمندان همان منطقه برساند.

البته به گفته این مقام مسئول، اگر ساکنان محله ای متمکن باشند، این مراکز نیکوکاری، حمایت های مردم محل را به محله ای نیازمند می رسانند.

به گفته زارع فرد، مراکز نیکوکاری فعال در مساجد، تحت نظارت کمیته امداد هستند، اما وابستگی سازمانی به کمیته امداد امام خمینی (ره) را ندارند.


کلید واژه ها: مردم - آسیب های اجتماعی - ایران - مبارزه - اجتماعی - دولت - گزارش - خانواده - اقتصادی - کشور - جمعیت ایران - شرایط - درآمد - خاورمیانه - خرید خانه - وزارت راه - درصد - مسئولان - ایرانی - انتظار - مشکلات - اعتیاد - جام جم - خط فقر - حادثه - وزارت - آینده - جامعه - تصویر - جمعیت

آخرین اخبار سرویس:
استخدام نیروی خانم جهت کار در چاپ لباس

استخدام صندوقدار خانم مسلط به کامپیوتر در البرز

استخدام چرخکار خانم یا آقا جهت یک تولیدی در همدان

استخدام پیک موتوری در کترینگ قاشق چوبی

ورود وزیر کشور به اراک برای معارفه استاندار مرکزی

استخدام منشی بصورت نیمه وقت در دولت آباد

واکنش دادستان کل به شایعه اعدام قریب الوقوع بابک زنجانی: چرا شایعه؟

استخدا کارشناس حضوری ثبتی و حقوقی در البرز

دعایی: فتوای بی سابقه آیت الله سیستانی درباره وجوهات شرعی

استخدام جوشکار درب و پنجره، تیرچه زن در خراسان رضوی

مطهری: به آمر اصلی حمله شیراز رضایت می دهم

اعتراض شورای تهران به دیوارکشی مقابل مجلس

آغاز بکار کنگره سه گانه پژوهشکده معتمد

مجموعه سوالات استخدامی شهرداری - بازرسی و نظارت - 3 دوره

ناطق نوری: برخی در کشور با ترامپ همصدا شده اند

تلاش برای ارتقای کیفیت زندگی ساکنان بافت های ناکارآمد شهری

می توانید با استرس به موفقیت هایتان برسید!!

حداد عادل: راهپیمایی اربعین تزریق خون تازه در رگ های تفکر سیاسی دنیا است

خبرنگار

کسانی که توانایی مالی دارند برای ساخت حوزه علمیه پیشقدم شوند

صبح امروز؛ جمعی از استعدادهای برتر و نخبگان جوان با رهبر انقلاب دیدار کردند

اختیارات «اشرف غنی » را محدود می کنیم/بعید است دولت در زمان مقرر بتواند انتخابات را برگزار کند

یادداشت/ علیرضا قربانی ترامپ و فروپاشی چیزی مهم تر از برجام

آغاز به کار هشتمین اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد در تبریز

دیدار رهبر معظم انقلاب با جمعی از دانشجویان نخبه

مراسم اعطای کارت ضابطین عام دستگاه قضایی

آزمون حفظ قرآن و نهج‎البلاغه طلاب سراسر کشور برگزار می‎شود

قدردانی رییس جمعیت هلال احمر از اقدام انسان دوستانه رهبر انقلاب

محمدرضا عارف از نمایشگاه تلکام بازدید کرد + تصاویر

با صدور بیانیه ای صورت گرفت تشکر طلاب حوزه های علمیه از بانیان تدفین شهدا در مدرسه فیضیه

منتخبان مرحله استانی مسابقات قرآن سپاه لرستان معرفی شدند

هشدار نسبت به عدم رفع نواقص ایمنی خط 7 مترو/مرکز فرمان امکان رویت موقعیت قطار در بسیاری از نقاط را ندارد

درباره برجام با هیچ کسی مذاکره نخواهیم کرد

حضور 3 نویسنده و تصویرگر ایرانی در نمایشگاه کتاب بلگراد

صحیفه سجادیه؛ کتاب درس زندگی و اخلاق

تمدید طراحی پوستر همایش «تجلیل از حافظان وحی» مجمع القرآن فاطمیون

به نیروهای قراردادی دستگاه های دولتی ظلم می شود/صدها کارگاه و بنا شرایط بدتر از پلاسکو را دارند

جمعی از استعدادهای برتر و نخبگان جوان با رهبر انقلاب دیدار کردند

عاشورا محصول سکولاریزه کردن جامعه نبوی بود/ تفکر سیاسی در جامعه صدر اسلام به شدت ساده لوحانه بود

اعطای کارت ضابطان عام، برای حفظ حقوق شهروندی است

سفر استاندار تهران به عراق برای تسهیل حضور زائران

کتابچه «هلال اربعین» در قم منتشر شد

نشست «چیستی و الزامات حوزه انقلابی» برگزار می شود

نیروی دریایی کشورهای اروپایی خواستار همکاری با ایران شدند

اشک های نماینده پارلمان عراق برای یک سردار ایرانی +عکس

8 نکته ای که قبل از راه اندازی استارتاپ باید دانست

جوانان 90 درصد وقت خود را صرف یادگیری کنند

جمعی از استعدادهای برتر و نخبگان جوان با امام خامنه ای دیدار کردند

تفاهم وزارت بهداشت ایران با عراق، جهت ارایه خدمت به زائران اربعین

انسجام ملت ایران بر دهان دشمنان زده و آنان را مأیوس می کند

پنجشنبه و جمعه در قم برگزار خواهد شد: دومین همایش ملی هیأت های فعال در عرصه اربعین

بروجردی: همه ملت های مظلوم در هر نقطه عالم قدردان سپاه پاسداران هستند

آغاز به کار هشتمین اجلاس منطقه ای جامعه مدرسین در تبریز

آنقدر که از بحران آب گفتیم به راهکارها عمل نکرده ایم

ابراز علاقه مندی کشورهای اروپایی به همکاری با نداجا

دیدار نخبگان جوان علمی با امام خامنه ای

ابراز علاقه اروپایی ها به دستیابی دانش ایران برای مقابله با دزدان دریایی

موکب احفاد مالک اشتر جهت ترویج فرهنگ شهادت در ایام پیاده روی اربعین فعالیت می کند

حضور سرلشکر باقری در حرم حضرت رقیه (س)

تکذیب خبر دستگیری مقامات قضایی در اردبیل

خروجی مناسب مسابقات قرآنی علاوه برتشویق نیازمندخوراک آموزشی است

سردار وحیدی: هیچ نیازی به حضور نیروهای خارجی در کرکوک نیست

ادارات شاهد و ایثارگر واحد های دانشگاهی در جهت نخبه پروری برنامه ریزی کنند

درخواست اروپایی ها برای همکاری با نیروی دریایی ایران

مدیران و مسوولین اقامه نماز در دانشگاه ها نقش و جایگاه حاکمیتی دارند

مکارم شیرازی: اختلاف ایران و آمریکا به دوستی ختم نخواهد شد

طرح بلندپروازانه دونالد تاسک برای اصلاح اتحادیه اروپا

برگزاری همایش آینده پژوهی در مسیر بالندگی دفاع و امنیت

ورود پیکر مطهر سه شهید گمنام دوران حماسه به قشم

انسجام ملی تنها راه مقابله با بد عهدی امریکا

نمایندگان شورای شهر به تماشای «پچ پچه های پشت خط نبرد» می نشینند

در آزادسازی کرکوک دخالتی نداریم

لزوم تقویت زیرساخت های گردشگری رامسر

دیدار جمعی از استعدادهای برتر و نخبگان جوان کشور با رهبر معظم انقلاب

دیدار فرمانده سپاه امام رضا(ع) باخانواده شهید شوشتری

حضور 2 نویسنده و 1 تصویرگر از ایران در نمایشگاه کتاب بلگراد

وضعیت بد و نامناسب زندان والتون در لیورپول انگلیس

چگونه با لجبازی کودکان برخورد کنیم؟

لباس عجیب بهاره رهنما در کنار همسر و خواننده معروف+عکس

عباس عبدی: نه اصولگرایان و نه اصلاح طلبان نتوانسته اند در انتخابات ریاست جمهوری،نامزد حزبی معرفی کنند

جمعی از دانشجویان نخبه با رهبر انقلاب دیدار کردند

سخنرانی ضدایرانی ترامپ،قرائت انشای نتانیاهو بود/ نقض برجام از سوی آمریکا ثابت کرد که آنها به هیچ تعهدی پایبند نیستند

برخی نمایندگان مجلس به ما ایراد می گیرند که چرا عرضه قلیان را ممنوع کردید/ طرح جمع آوری قلیان بر اساس حکم قانون است

محسن هاشمی از نبش قبر تخلفات احمدی نژاد خبر داد/ احمدی نژاد 300 میلیارد تخلف کرد نه 32 میلیارد

مراکز رادیولوژی در آستانه ورشکستگی

جمعی از استعدادهای برتر و نخبگان جوان با رهبر انقلاب دیدار کردند

خیرین برند شهر هستند / برنامه های مهم و شاخص کریمیان

صدور کارت ضابط دادگستری برای 40 هزار نفر از اعضای نیروی انتظامی

ناطق نوری: برخی در کشور با ترامپ همصدا شده اند

استخدام مکانیک، جلوبندی کار، سیم کش و سپر ساز در خراسان رضوی

اگر شما بجای این مرد می بودید چه واکنش از خود نشان می دادید+ویدیو

ترامپ چهره بدون روتوش آمریکا را به جهان نشان داد

حماقت و بلاهت یک رییس جمهوری خطرناکتر از دیوانگی است

رضایی در جمع خبرنگاران: ادامه برجامِ مرده و بی روح فایده ندارد/ با نقض برجام برخورد می کنیم/ ایران در آزادی کرکوک دخالتی ندارد

شورایی ها امروز با رییس مجلس دیدار می کنند

تشکیل اتحادیه مدغم کشوری تا دی ماه

موج دوم انتصابات آموزش و پرورش آغاز شد/ گُرد٬ مهاجرانی، جمشیدی و مجاوری منصوب شدند

اهورا در خاک آرمید

حکم اعدام بابک زنجانی اجرایی می شود؟

امیری : لایحه جامع نظام انتخابات آماده ارائه در جلسه هییت دولت/تشریح دلیل تاخیر دولت در تقدیم برخی لوایح به مجلس

4 نفر در تیم مذاکرات هسته ای جاسوس بودند

زیارت امام حسین(ع) بر چه کسانی واجب است؟

رستمیان در گفت وگو با فارس: نمایندگان در حوزه های انتخابیه به خاطر مؤسسات مالی با فشار مردمی مواجهند/ به مشکل مردم رسیدگی شود

اختلاف ایران و آمریکا به دوستی ختم نخواهد شد

خدمت به مردم ، مسئولیت مشترک مسئولان

پس از برجام گشایش های بیشتری حاصل شده است

اعلام نتایج فراخوان تکمیل ظرفیت دفاترخدمات الکترونیک قضایی مراکز استان ها اوایل هفته آینده

پیام تسلیت مسئول اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور به دکتر شکرخواه

علی مطهری: به آمر اصلی حمله شیراز رضایت می دهم

ماجرای عذرخواهی حجت الاسلام قرائتی از آقای دوربینی

یکشنبه هفته آینده شورای مرکزی فراکسیون امید به بررسی اظهارات اخیر ترامپ می پردازد

مداخله روحانیون در چالش های اجتماعی

باید حمایت های لازم را از ضابطین داشته باشیم

همه باید در حمایت از تولید داخلی و اشتغالزایی گام برداریم

جمعی از دانشجویان نخبه با رهبر انقلاب دیدار کردند

سخن امام حسین(ع) درباره چراغ های تابان دنیا

دیدارنخبگان علمی جوان با رهبر معظم انقلاب

زمزمه مذاکرات موشکی و منطقه ای، این دیگر ساده لوحی نیست!

علیرضا علوی تبار در گفت وگو با شفقنا: روشنفکران ما کار جمعی نمی کنند/ روند «دین جدایی» در جامعه ایران جدی است

محسن رضایی: خطر کم فهمی ترامپ از دیوانگی اش بیشتر است

تخصیص بودجه 10 میلیاردی به دو معاونت شهرداری برای برگزاری مراسم اربعین

واکنش کیهان به اظهارات اخیر محمدرضا عارف درباره حصر

تصاویر/ هشتمین اجلاسیه منطقه ای جامعه مدرسین حوزه در تبریز -1

اینجا هشتگ ها نمی توانند وزیر تعیین کنند

واکنش دادستان کل به شایعه اعدام قریب الوقوع بابک زنجانی: چرا شایعه؟

استخدام کارواش کار ماهر در البرز

کار ریه چیست؟

برخی تلاش می کردند دستاوردهای جنگ تحمیلی را از بین ببرند

افزایش جمعیت از مولفه های اقتدار ملی است/ حوزه و روحانیت فرهنگ سازی کنند

قوه قضاییه بدون تعامل با ضابطان در ایفای وظایف خود موفق نخواهد بود

عکس / دیدار نخبگان جوان علمی

ماجرای منجی گراییِ مردم در دوران امام کاظم(ع) و فتنه مدعیان دروغین مهدویت

صوت| چرا استاد قرائتی از آقای دوربینی عذرخواهی کرد؟!

اقدامات متقابل مجلس برای مقابله با تهدیدات جدید برجامی آمریکا

ممنوعیت ادامه وظایف ضابطین عام بدون کارت

یک کشور مدرن سوسیالیستی می سازیم

مجری برنامه «عطر عاشقی»: قرائتی مناسب برنامه زنده نیست/ دلم به حال آقای دوربینی سوخت/ سابقه ی توهین از آقای قرائتی را داشتم و نمی خواستم تکرار شود

پیشنهادات چگونگی برگزاری دوازدهمین دوره استانی مسابقات قرآنی مدهامتان در مازندران جمع بندی شد

ترامپ وحشی است

شورای شهر مقابل دیوارکشی و بستن خیابان مردم توسط مجلس کوتاه نمی آید

نظام آمریکا جنگ افروز و کاملاً غیرمنطقی است

ضرورت ارتقا آموزش ضابطین قضایی با هدف افزایش دانش حقوقی و حفظ حقوق شهروندی

دادستان کل کشور: مقدمات اعدام بابک زنجانی باید فراهم شود

میزبانی مجمع عالی حکمت اسلامی از دو نشست علمی

12 آبان؛ هفدهمین دوره مسابقات برنامه نویسی در دانشگاه امیرکبیر

تصویر باور نکردنی از خوابیدن یک جوان در کنار شیر

راه اندازی رادیو اربعین در خوزستان

وضعیت بد و نامناسب زندان والتون در لیورپول انگلیس

جمعی از استعدادهای برتر و نخبگان جوان با رهبر انقلاب دیدار کردند

بررسی آسیب های عزاداری وتعزیه خوانی در شورای فرهنگ عمومی مهریز

تشییع پیکر مطهر شهید مدافع حرم در ساوه

محسن رضایی: افتخار می کنیم ترامپ دشمن ماست

جزییات جلسه مجمع 51 نفره امید تهران/ دیدار امروز شوراییان با رییس مجلس

دیدار دانشجویان و نخبگان با رهبر انقلاب

متن کامل طرح 80 ماده ای مجلس برای دگرگونی ساختار بانک مرکزی

سفر سرلشکر باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران به سوریه و حضور در حرم حضرت رقیه در دمشق

آغاز جانمایی فهرست ذخیره نمایشگاه مطبوعات از ساعت 10 تا 16

زیارت امام حسین(ع) بر چه کسانی واجب است؟

دیدار جمعی از دانشجویان نخبه، نفرات برگزیده المپیادهای علمی با رهبر انقلاب

آیت الله مکارم شیرازی:انسجام مردم مهمترین عامل عبور از توطئه های دشمنان است

رقم تخلفات احمدی نژاد در شهرداری تهران 300میلیارد تومان بوده نه 32میلیارد

همسر آیت الله مهدوی کنی در گفت وگویی مطرح کرد برنامه ساواک، خرد کردن خانواده زندانیان سیاسی بود

ائمه جمعه و جماعات، طلاب و اعضای شورای افتای کردستان سخنان سخیف رییس جمهور آمریکا را محکوم کردند

اشک های نماینده پارلمان عراق برای یک سردار ایرانی +عکس

تشریح تجربیات پوشش همگانی سلامت و مشارکت اجتماعی ایران

مانع تراشی میانمار در امدادرسانی به مسلمانان

جمعی از نخبگان کشور با رهبر انقلاب دیدار می کنند

تشریح جزییات پوشش همگانی سلامت ایران در مجمع جهانی سلامت آلمان

آتامبایف: در مورد انتقاد از رییس جمهور قزاقستان حق با من نبود

فورد در مسیر ساخت خودران ها

تخلفات احمدی نژاد 300 میلیارد تومان بوده نه 32میلیارد/محسن هاشمی: نمی دانم چرا 270 میلیارد آن را کم کردند!/چه کسی مانع بررسی پرونده احمدی نژاد شد؟

نخبگان جوان علمی با رهبر انقلاب دیدار کردند

انتشار یک تک آهنگ از احسان خواجه امیری

مطهری: به آمر اصلی حمله شیراز رضایت می دهم

یادداشت رییس سازمان میراث فرهنگی در دفتر یادبود نمایشگاه «ارمنستان، ایران خاطره یک سرزمین»

مطهری: به آمر اصلی حمله شیراز رضایت می دهم

برگزاری درس اخلاق دو مرجع تقلید

جمعی از دانشجویان نخبه با رهبر انقلاب دیدار کردند

رضایی: به جرات می گویم تا 25 سال آینده اسراییلی وجود نخواهد داشت

هیچ سمت اجرایی را قبول نخواهم کرد/ به دانشگاه برمی گردم

پزشکان و اعتصاب

آینده برجام و پیشنهادی برای خروج از انفعال دیپلماتیک

مانع تراشی میانمار در امدادرسانی به مسلمانان

کمدین «خندوانه» داغدار شد! /عکس

لایحه حمایت از حقوق مالکیت ادبی و هنری بررسی شد/ افق روشن برای حمایت از مولفان

دستور دادستان کل کشور درباره ممنوعیت عرضه قلیان

استخدام صندوقدار با تجربه خانم در همدان

استخدام برنامه نویس asp.net و طراح سایت در خراسان رضوی

استخدام آژانس پردیس در اصفهان

با سیاست پیشگیرانه از شتاب افزایش سن ازدواج جلوگیری کنیم

استخدام اتوکار، چرخکار و مزدی دوز با تسویه هفتگی در همدان

استخدام کارپرداز بازنشسته آقا جهت یک شرکت در اصفهان

عدم استاندارد امکانات نیروی انتظامی اصفهان

استخدام اپراتور و برنامه نویس CNC در یک شرکت قالبسازی

پیگیری مجلس برای افزایش حقوق نیروهای مسلح

استخدام منشی آشنا به حسابداری و برنامه هلو در مشکین دشت

حفظ و تقویت بنیه علمی حوزه یک ضرورت جدی است

آخرین وضعیت محکومان امنیتی

بررسی تمام خطرات گود پروژه فاز دوم برج میلاد/ شهرداری مکلف به ارائه پیشنهاد شد

استخدام بردست با حقوق بالا در محدوده رسالت مشهد

مشـارکت مردمـــی علیه فــقر

مشـارکت مردمـــی علیه فــقر