مطالب مرتبط:
با خالق کارت های "صد آفرین" آشنا شوید
عکس یادگاری بهاره رهنما با مداح معروف
بازیگر زن در کنار مداح معروف!/عکس
عکس/ بازیگر معروف سینما، اسلحه به دست در زمان جنگ!
آخرین کارت قرمزی که هادی نوروزی گرفت +عکس
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 20 مهر 1396 ساعت 12:522017-10-12فناوري

خالق کارت های معروف صدآفرین کیست؟ +عکس


- مهر نوشت : صادق صندوقی نام خوش آوایی است که برای به خاطر آوردنش باید در صندوقچه خاطرات دوران مدرسه جست وجو کرد.

سال های زیادی این واج آرایی ص و ق در شناسنامه کتاب های درسی و با عنوان تصویرگر نشسته بود.

کتاب های درسی اولین کتاب هایی بود که با آن ها روبرو شدم که تصویر داشتند، همیشه اول از همه می خواستم بدانم چه کسی آن ها را نقاشی کرده و دنبال اسمش می رفتم، بعد از سال ها نام خودم در همان صفحه نشست! یک شوخی عجیب و در حالی بازنشسته شدم که نامم همچنان در شناسنامه ها بود.

متولد اردیبهشت سال 1325 در همدان است و با اینکه بازنشسته شده، دوباره از او دعوت به کار کردند و حالا در دهه هفتم زندگی اش هفته ای یک روز در ساختمان پژوهش سازمان آموزش و پرورش حضور دارد.

ما که می رسیم مجله را جمع می کند و به پیشوازمان می آید، می گوید برای مان چای بیاورند.

در زمان عکاسی و مصاحبه یک لحظه هم حواسش را از اطراف برنمی دارد و هر از گاهی با بقیه کسانی که در اتاق هستند صحبت می کند.

آلبومی از نقاشی هایی که برای کتاب های مختلف کشیده را جلوی مان می گذارد، از ژول ورن و هرکول پوآرو تا بن هور و سینوهه و گالیور.

همه را او برای ما تصویرسازی کرده! وقتی هاکلبرفین یا تایم سایر را نگاه می کنم، تصویر مجسم شده ای که همه این سال ها از شخصیت ها داشته ام را می بینم.

صادق صندوقی این آدم ها و شخصیت های کتاب ها را برای مان زنده کرده و آن ها به همین شکل در گوشه ای از ذهنمان ثبت شده اند.

برای کشیدن چهره آدم ها از کسانی که می شناختم الهام می گرفتم، آلیس در سرزمین عجایب دخترم است، هاکلبرفین از بچه های فامیل و همین طور تا آخر گاهی ردپای همسایه ها را هم می توان در نقاشی هایش پیدا کرد.

بهانه صحبت ما با او بیشتر به خاطر خاطره کارت های هزارآفرین و صدآفرین است، همان هایی که زمان تشویق می دانند، به او می گویم هنوز کارت هایم را دارم، همه شان را در یک دفتر چسبانده ام و بازهم دورشان را نقاشی کرده ام، احتمالا این کارت ها جالب ترین و جذاب ترین خاطره دوران مدرسه ام هستند که هیجان اضافه شدن شان با چیزی قابل مقایسه نبود.

طرح های این کارت ها خیلی ساده بود و پیشنهاد دادم این کار را انجام دهیم که استقبال کردند.

اوایل کارم را امضا نمی کردم، اما وقتی یک بار دخترم را دیدم که با گرفتن همین کارت خیلی خوشحال شده، خواستم در شادی بچه ها هم سهیم باشم و کارهای بعدی را امضا کردم.

با او از روزهای اولی که نقاشی را شروع کرده صحبت کردیم تا به کارها و ایده های مختلفی که اجرا کرده، رسیدیم: معلمی که در مسیر زندگی ام موثر بود قبل از مدرسه کنار دست برادرم که دوم ابتدایی بود می نشستم و مثل دستیار اتاق عملی بودم که در نقاشی او را همراهی می کرد! اما خاطره ای که از روز اول مدرسه و نقاشی دارم، این است که وقتی روز اول مدرسه رفتیم، معلم کسی را به عنوان مبصر انتخاب کرد و گفت تا زمانی که من نیستم، هرکدامتان یک نقاشی بکشید.

وقتی از کلاس بیرون رفت برای خودم خرگوشی را کشیدم، بچه های دیگر هم خوششان آمد و هرکسی از من می خواست برایش نقاشی کنم، من هم خوشم آمده بود و برای چند نفری کشیدم.

مبصرمان که دو سال هم بزرگتر بود، وقتی این کار من را دید، گفت که من تقلب می کنم و کارم اشتباه است! البته اصلا معنی تقلب را هم نمی دانستم.

او می گفت که معلم به خاطر این کار مرا تنبیه می کند! تنبیه آن زمان هم هم چوب و فلک بود.

من هم ترسیده بودم و نگران شده بودم که معلم دعوایم می کند.

خلاصه معلممان آمد و نقاشی ها را جمع کرد و در هنگام تماشای آن ها متوجه شد که یک نفر همه را کشیده، از مبصر پرسید و او هم مرا نشان داد! من با ترس از سرجایم بلند شدم و حتی دلم می خواست زمین دهان باز می کرد و همان جا مرا می خورد! معلم پرسید که خودم تنهایی کشیدم که گفتم بله و در ذهنم تصوری از چوب و فلک داشتم که صدای معلم را شنیدم! بچه ها برایش دست بزنید! باور کنید اگر آن روز معلمم برخورد بدی با من کرده بود، حتما نقاشی را کنار می گذاشتم، اما همین دست زدن بچه ها و تایید خودش باعث شد من نقاشی را جدی بگیرم.

باید بگویم که تاثیر معلم در زندگی ما آدم ها خیلی زیاد است و می تواند در مسیر زندگی آدم ها از همان سنین طفولیت تاثیر داشته باشد.

نقاشی از همان زمان مدرسه رفتن برایم اهمیت پیدا کرده بود، در همان سال های آقای علی اکبر بلالی که همان معلمم بود و تا چند سال قبل که زنده بودند، از حالش خبر داشتم، به هر درسی که می رسیدیم به من می گفت این درس را به شکل دیگری نقاشی کن و طرح من را روی دیوار می زد.

به دلیل همین امتیازی که داشتم، در بین بچه ها و معلم ها محبوب بودم.

عشق به طبیعت مرا به معلمی در روستا کشاند من بعد از لیسانس به تهران آمدم و در دانشکده هنرهای زیبای تهرانِ پسران مشغول به تحصیل شدم و بعد از آن با توجه به اینکه به معلمی علاقه داشتم، در سال 48 به استخدام آموزش و پرورش درآمدم.

البته ازآنجایی که عاشق طبیعت هم بودم، دلم می خواست در روستا معلمی کنم و این اتفاق هم افتاد.

بعد از آن برای ادامه تحصیل در انستیتو تربیت مربیان امور هنری انتخاب شدم و سال 51 که فارغ التحصیل شدم از مسیر مهاباد و ساوه که معلمی کرده بودم، دوباره به تهران آمدم و در نهایت به بخش تصویرگری کتاب های درسی رسیدم.

نقاشی اصحاب فیل یکی از کارهای سختم بود در ابتدا در بخش مجلات رشد بودم، اما خودم دوست داشتم کار مانایی انجام دهم و به همین دلیل به بخش کتاب های درسی رفتم.

سال 65 هم اولین کاری که انجام دادم چهره امیرکبیر و شیخ فضل الله نوری برای کتاب دوره راهنمایی بود.

از اول دبستان تا آخر دبیرستان در کتاب های مختلف مدرسه طرح هایی را کشیده ام.

در آن زمان دو نفر بودیم و طرح ها را می کشیدیم و حتی مثلا برای کتاب علوم هم ما نقاشی می کردیم.

در آن زمان حتی در وضعیت موشک باران هم کار می کردیم! نقاشی اصحاب فیل را کشیدم که خیلی کار سختی بود، چون کسی اصلا شکل ظاهری ابابیل را نمی دانست و حتی از کارشناس ها هم که می پرسیدیم، آن ها هم نمی دانستند.

به همین دلیل خیلی کار سختی بود، به هر حال خیلی از این کارها پیش از آن تصویر نشده بود و کاملا شخصیت ها را باید از صفر می ساختیم.

در این سال ها بیشتر از پنج بار جنگ خندق را کار کرده ام، دو بار جنگ غدیرخم را کشیده ام و علاوه بر کار آموزش پرورش، کارهای آزاد زیادی داشتم و برای بیشتر از دو هزار کتاب تصویر کشیده ام، از جمله کتاب های ژول ورن، رمان های ایرانی و خارجی مختلف.

طراحی کارت های صدافین و هزارآفرین انتشارات حفظی از انتشاراتی بود که موارد حاشیه ای آموزش و پرورش را منتشر می کرد.

در آن زمان من با آن ها همکاری می کردم کارت های هزارآفرین و صدآفرین که خیلی ها یادشان است را همین انتشارات منتشر کرده بود.

در آن زمان می دیدم که کارت های خیلی ساده ای با یک جمله تشویقی به بچه ها می دادند، این کارت ها هیچ رنگ و لعابی نداشت.

ایده ام را به همین انتشارات گفتم که اگر این کارت ها رنگی شوند و طرح داشته باشند، برای بچه ها هم جذابیت بیشتری دارد که قبول کردند، من هم طرح ها را کشیدم و بعد از انتشار خیلی مورد توجه قرار گرفتند.

بعد از آن تا سال ها این کارت ها چاپ می شدند و برای بچه ها استفاده می کردند.

البته چندین مدل آفرین، صدآفرین، هزار و سیصد آفرین را طراحی کرده بودم.

کیفیت بالاتری که انگیزه به وجود نمی آورد البته امروزه کارها با آمدن کامپیوتر خیلی راحت شده است و سرعت هم بالاتر رفته است.

با این همه کارهای کامپیتری آنِ لازم را ندارند، اینکه چه رمزی و رازی است که در ذهن نمی ماند را نمی دانم! شاید کارها خیلی زیباتر و با کیفیت تر باشد، اما مانند این است که آنِ لازم را ندارد و با اینکه بچه ها زحمت زیادی می کشند، اما دیگر به تماشاچی انگیزه نمی دهد که به دیدن آن بنشیند.

شناخت مخاطب عنصر مهمی در نقاشی است کارها و سبکی که داشتم، بستگی به مخاطب داشت.

با این حال مخاطب اغلب کارهایی که انجام می دادم نوجوان ها بودند و به فراخور سلیقه و دیدگاه آن ها سعی می کردم طرحی را نقاشی کنم؛ اینکه کدام شخصیت را پررنگ تر کنم یا زاویه دید اثر از کدام سو خواهد بود، به مخاطب برمی گشت.

در آن زمان با توجه به اینکه بچه های خودم در سنین نوجوانی بودند، این طیف سنی را خوب می شناختم.

همچنین برای نقاشی کتاب های این گروه سنی از بچه های خودم کمک می گرفتم، به این شکل که از آن ها می خواستم کتاب را بخوانند و خلاصه و برداشت خودشان را به من بگویند تا نگاه آن ها را هم بدانم.

البته این همکاری بچه ها هم بدون دستمزد نمی ماند و پول توجیبی هم می گرفتند! نقاشی باید فضای اثر را بازنمایی کند تصویرگر باید تسلط خوبی روی حوزه هایی دیگر هم داشته باشد و به جز نقاشی خوب، خط خوش داشته باشد، جغرافیا و تاریخ بداند و فضای جامعه را هم بشناسد.

این خیلی مهم است که وقتی برای کتابی نقاشی می کنیم، مخاطب تنها با دیدن جلد آن فضای کلی اثر را بشناسد و بداند کتاب پلیسی و معمایی است یا عاشقانه و رمانتیک.

برای رسیدن به این شناخت هم فیلم دیدن خیلی کمک می کند و من هم علاقه خاصی به فیلم داشتم! دوست داشتم قصص قرآنی را تصویرسازی کنم همه این سال ها دست داشتم قصص قرآنی را نقاشی کنم، البته این کار یک نفر نیست و باید تیمی آن را انجام داد.

متاسفانه قرآن را برای بچه ها تصویرسازی نکرده ایم، در صورتیکه از کتاب انجیل مدل های مختلفی وجود دارد که قصه های آن تنها برای بچه های نقاشی شده و جذابیت زیادی هم دارد.

خیلی حیف است که ما قرآن و قصص آن را تصویرسازی نکرده ایم و همیشه دوست داشتم این اتفاق بیفتد.

در دوران جوانی با نقاشی توانستم مدرسه هم بسازم! ماجرا از این قرار بود که در روستای طواف کندی مهاباد مدرسه می ساختیم که بودجه مان قبل از ساختن ساختمان مدرسه تمام شد.

ما هم نگران بودیم که با شروع شدن پاییز و زمستان بچه ها چطور باید درس بخوانند.

در آن زمان با نقاشی و فروختن آن پول ساخت مدرسه تهیه شد و باید بگویم نقاشی همیشه و در همه حال به کمک من آمده است.

نمایشگاه من ویترین کتابفروشی هاست همیشه گفته ام نمایشگاه من ویترین کتابفروشی هاست و افتخار می کنم در کیف هرکسی حداقل یکی از نقاشی های من وجود داشته است.

چون حتی لوگوهای تولدت مبارک ، پیوندتان مبارک و از این قبیل کارها هم انجام داده ام که حالا همه استفاده می کنند، اما نه امضایی پای آن ها وجود دارد و نه کسی می داند.

با این حال خودم را نقاش مردمی می دانم و از این موضوع خوشحال هستم.


کلید واژه ها: نقاشی - کتاب های درسی - تصویر - کتاب - آلیس در سرزمین عجایب - شناسنامه - مدرسه - آموزش و پرورش - هایی - سرزمین عجایب - هرکول پوآرو - زندگی - جالب ترین - جذاب ترین - صادق - ساختمان - پیشنهاد - تصویرگر - مصاحبه - همیشه - معلمی - هیجان - معروف - تشویق - پوآرو - آموزش - همدان - عکاسی - اولین - عجایب

آخرین اخبار سرویس:
فارس خبر می دهد تبلیغ فروشندگان موبایل برای داغ کردن بازار 2 روز مانده به اجرای رجیستری

​ممنوع التصویری نجفی شایعه بود؟

آغاز رجیستری با مانیتورینگ در شبکه از 28 مهر/ فعال نشدن مدل های گوشی ممنوعه از اول آبان

پوست اندازی کامل خدمات تقویم گوگل

آیفون ایکس با تأخیر به دست خریداران می رسد

استخدام منشی خانم جهت امور اداری

استخدام طراح صنعتی آشنا به Sheet metal و Solid

استخدام فروشنده مجرب خانم در شهر کرج

افشای جمع آوری اطلاعات کاربران شبکه های اجتماعی توسط پلیس انگلیس

استخدام کارگر ساده جهت کار در مرغداری در زنجان

نمایشگاه غذای سالم

موبایل های بازار قاچاق هستند/ دولت درآمد بزرگی را از دست می دهد

جزییات نحوه شکایت پیامکی از پیامک های تبلیغی شخصی/فقط پیامک سیم کارت های مزاحم مسدود می شود

استخدام نیروی خدمات در رستوران حاتم در بندر عباس

استخدام گرافیست،کارآموز با حقوق در یک شرکت معتبر

با عضویت در ربات بانک ایران زمین، نزدیکترین شعبه به خود را شناسایی کنید

ابزار دولتی برای کنترل بخش خصوصی

فارس خبر می دهد آغاز رجیستری با مانیتورینگ در شبکه از 28 مهر/ فعال نشدن مدل های گوشی ممنوعه از اول آبان

مراسم روز ملی پارالمپیک

انتصاب اولین معاون مدیر عامل زن در تاریخ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

لپ تاپ و تبلت یکجا در یک سیستم/ انعطاف پذیرترین نوت بوک دنیا

استخدام کارمند فروش با مزایا در یک شرکت معتبر

استخدام برقکار حرفه ای با حقوق ثابت در مشهد

استخدام منشی جهت موسسه خدماتی لیان در همدان

بانکداری الکترونیک درگاه ورود به دنیای مالی جهان

شارژر خورشیدی چیست و چگونه کار می کند؟

سرویس جدید «ابرینو» معرفی شد: فضای ابری ایرانی برای سازمان ها

اولین گوشی تاشو با دو نمایشگر معرفی شد

ریزر لپ تاپ Blade Stealth را با پردازنده جدید به روز رسانی کرد

روزنامه استخدامی فارس و شهر شیراز | چهارشنبه 26 مهر 96

ظریف: نتانیاهو بیجا کرده است

ریزر لپ تاپ Blade Stealth را با پردازنده جدید به روز رسانی کرد

نقطه ضعف وای فای 41 درصد گوشی های اندرویدی در برابر حملات هکرها

یک هشدار درباره دوربین های حفاظتی

ارائه «اینترنت رایگان» به زائران اربعین

استخدام کارشناس فروش(آشنایی کامل به اموراداری) در شرکت میلان

استخدام انباردار آقا آشنا به کامپیوتر ساکن مهرشهر کرج

استخدام تعدادی کارگر خدماتی در کرج

وداع اهالی پردیسان قم با شهدای گمنام به روایت تصویر

استخدام مهندس عمران یا معماری مسلط به زبان انگلیسی

استخدام نیرو آقا جهت سالنداری در فست فود

آیفون ایکس با تأخیر به دست خریداران می رسد

سامسونگ تبلت گلکسی Tab Active 2 را معرفی کرد

استخدام بازاریاب جهت پخش سلامت گستر

استخدام منشی آشنا به آفیس و حسابداری در اصفهان

دفاتر پلیس +10 منطقه 14 تهران (آدرس و تلفن)

استخدام خیاط ماهر خانم جهت مزون در شهر اصفهان

آپدیت بزرگ ایکس باکس وان منتشر شد

فیلم/ رونمایی از سلاحی جدید با شلیک 33 گلوله در ثانیه

«اینترنت رایگان» به زائران اربعین حسینی ارائه می شود

استخدام چرخکار خانم جهت پیراهن و تریکو در شهر تهران

استخدام فروشنده باتجربه خانم جهت فروشگاه آرامیس در بجنورد

سامسونگ تبلت گلکسی Tab Active 2 را معرفی کرد

استخدام فروشنده آشنا به دکوراسیون داخلی

استخدام اپراتور دستگاه فرز cnc مسلط به برنامه نویسی

برنامه امنیتی ویژه گوگل برای کاربران در معرض خطر

چگونه از یک اپلیکیشن ساده پول در آوریم؟

آپدیت Fall Creators چه قابلیت هایی را به ویندوز 10 اضافه می کند؟

با اپلیکیشن ها درآمدزایی کنید

موبایلی با دونمایشگر مجزا +عکس

امتیازات و نمرات بازی Gran Turismo Sport منتشر شد

آموزش اجرای سیستم عامل اندروید در ویندوز با استفاده از AMIDuOS

معاون توسعه کسب وکار شرکت ارتباطات زیر ساخت منصوب شد

نرم افزار ویرایش ویدئو (برای اندروید) - KineMaster Pro - Video Editor 4.2.0.9810 Android

آموزش یافت و دانلود برنامه های موجود در ویندوز استور

پوست اندازی کامل خدمات تقویم گوگل

استخدام جوشکار برای نصب آسانسور در بندر عباس

استخدام کارگر خانم و آقا جهت کار در فست فود در اصفهان

استخدام پیک موتوری جهت رستوران در حومه ترمینال محمدشهر

استخدام تعمیرکار مکانیک ماهر درخدمات هوشمند آریا کاوش

بازی فیس بوکی بچه ها را به فرار از دست والدین تشویق می کند

سرویس ساوند کلود رفع فیلتر شد

تجهیز مرورگر گوگل کروم به آنتی ویروس

فاین کامفورت تویوتا مدلی برای نمایش اطلاعات روی شیشه های جانبی

واتس اپ قابلیت اشتراک گذاری موقعیت به صورت زنده را ارائه کرد

برنامه موبایلی هوشمند نوود عکس های نامناسب شما را قفل می کند

پوست اندازی کامل خدمات تقویم گوگل

چالش های فیسبوکی، تهدیدی برای سلامت کودکان

استخدام تعدادی ویزیتور حرفه ای جهت کار در کرج

استخدام کارگر نیمه ماهر کناف در شهر کرج

استخدام مدرس جهت کار در کانون زبان خیام در مشهد

استخدام نیروی خانم جهت انجام امور منزل در تهران

استخدام خیاط شلوار دوز و تعمیرات دوز جهت کار در کرج

استخدام نیرو در زمینه کافی شاپ و کارگر ساده در بندر عباس

استخدام تعدادی کارگر ساده خانم در مشهد

استخدام نقشه کش مسلط به اتوکد جهت بازار آهن در تهران

لپ تاپ و تبلت یکجا در یک سیستم

سرعت و کیفیت بسته اینترنت خود را بسنجید

برای جلوگیری از کم فروشی، سرعت بسته اینترنت خود را امتحان کنید

⁣لوزالمعده مصنوعی که با کمک یک اپلیکیشن، کار می کند/ ضعف 50 درصد از گوشی های اندروید

5 توصیه برای ارتقاء سلامت در زمان پیری

آیفون ایکس با تاخیر به دست خریداران می رسد

هوش مصنوعی گوگل خود را تکثیر می کند

یک فروشگاه اینترنتی بزرگ پوشاک، همیشه همراه شما!

نرم افزار استودیوی مجازی آهنگ سازی (برای اندروید) - G-Stomper Studio 5.6 Android

کاپ کیک ها از گوگل رفتند/ قابلیت جدید گوگل مپ حذف شد+ عکس

جزییات حمله سایبری به سایت های ایرانی

دانلود نرم افزار ویدئو و موزیک پلیر (برای اندروید) - PlayerPro Music Player 4.4 Android

ابداع فناوری جدید برای تولید تراشه های موبایلی 8 نانومتری

سونی اسپیکر هوشمند «اکسپریا هِلو!» را معرفی کرد

تمام شبکه های وای فای قابل هک شدند/ اطلاعات حساس را در شبکه های وای فای قرار ندهید

دومین سالگرد افتتاح دفتر تسنیم در استان آذربایجان شرقی برگزار شد+عکس

سامانه ای برای جلوگیری از دریافت پیامک های تبلیغاتی

سرعت و کیفیت بسته اینترنت خود را بسنجید

نرم افزار تبدیل عکس به نقاشی (برای اندروید) - Prisma 2.6.1.218 Android

اعلام نتایج فراخوان تکمیل ظرفیت دفاترخدمات الکترونیک قضایی مراکز استان ها اوایل هفته آینده

دانلود نرم افزار مرورگر اینترنت گوگل کروم (Google Chrome)

صنعت بازی های رایانه ای ایران با 12 غرفه به فرانسه می رود

پرچم اقلیم کردستان، از مرز خسروی پایین کشیده شد

زد تی ای موبایل تاشوی Axon M را معرفی کرد

گوشی با دونمایشگر مجزا روانه بازار شد + عکس

قطب صنعتی کشور تنها یک واحد نمونه ملی در بخش دام و طیور دارد

پیامک های انبوه

رونمایی از اولین گوشی نسل پنج

ایران 2 - 1 مکزیک

گوگل نسخه جدید تقویم تحت وب خود را منتشر کرد

با عضویت در ربات بانک ایران زمین، نزدیکترین شعبه به خود را شناسایی کنید

تا شکایت نکنید، پلیس فتا حواسش نخواهد بود!

افشای جمع آوری اطلاعات کاربران شبکه های اجتماعی توسط پلیس انگلیس

تویوتا پیشتاز فناوری های آینده

گوگل پیکسل 2 به چیپست اختصاصی پردازش تصویر مجهز شده است

خودروی عجیب میتسوبیشی به نمایشگاه توکیو می رود +عکس

نحوه مسدودسازی «مزاحمت های پیامکی خاص» مشخص شد

سرعت و کیفیت بسته اینترنت خود را بسنجید

ضعف گوشی های اندرویدی در برابر ویروس WPA2

22 روز مانده به اربعین

فوتسال مقدماتی جام ملتهای آسیا - ایران و تاجیکستان

تبلت جان سخت و میان رده سامسونگ+ مشخصات و قیمت

شبکه های 5G با آنتن های شناور کار خواهند کرد/عکس

مایکروسافت ضعف امنیتی WPA2 را برطرف کرد

خدمات ویژه اینترنتی و رومینگی برای زائران اربعین

خودروی عجیب میتسوبیشی به نمایشگاه توکیو می رود (+عکس)

میزان تشعشعات آنتن های موبایل در ایران

تبلت هیبریدی ZBook x2 اچ پی معرفی شد

شناسایی 99 چالش در اقتصاد دیجیتالی کشور

راه اندازی سامانه پیامکی تشخیص اصالت گوشی

امکانات ویژه واتس اپ خاص اندروید

دسترسی ایرانی ها به فروشگاه اینترنتی یوبی سافت محدود شد

نحوه رسیدگی به شکایات پیامکهای مزاحم/ چه پیامکهایی مسدود می شوند

میزان تشعشعات آنتن های موبایل جای نگرانی ندارد

اینترنت به صورت رایگان به زائران اربعین ارائه می شود

یک فروشگاه اینترنتی دیگر نیز ایرانی ها را محدود کرد

از معرفی نسخه دوم بیکسبی تا راه اندازی ویندوز با راهنمای صوتی

آینده واقعیت مجازی از نگاه زاکربرگ

چرا گوشی های هوشمند ظریف هستند؟

ویدئو / اسپیکری کوچک با قابلیت های بزرگ

دکوراسیون آشپزخانه با رنگ های درخشان

شواهد حکایت از گران شدن قیمت اینترنت دارد/ برخی از شیوه های ارائه خدمات کلاهبردارانه است/ تذکراتی به سازمان تنظیم مقررات

تجهیزمرورگر گوگل کروم به آنتی ویروس

پیشنهاد مدیر تلگرام برای استفاده ی کاربران از یک افشاگر!

روزنامه استخدامی استان خوزستان و اهواز | چهارشنبه 26 مهر 96

احتمال استعفای بارزانی زیاد است

ثبت سفارش موبایل به سامانه جامع تجارت منتقل شد

کلیه استخدامی های قم - 26 مهر 96

کلیه استخدامی های استان و شهر اصفهان - 26 مهر 96

رونمایی از اولین گوشی نسل پنجم دنیا

محدود شدن محتوای مستهجن در استرالیا توسط فناوری

شناسایی خودکار نقاط ضعف حساب های کاربری توسط گوگل

رونمایی از قدرتمندترین تراشه هوشمند تلفن همراه

با گوگل مپس می توانید سیارات منظومه شمسی را ببینید

نسخه اندروید دوربین DxO One به زودی عرضه می شود

نسخه اندروید دوربین DxO One به زودی عرضه می شود

رایانه و موبایل تا قبل از دبستان ممنوع

مایکروسافت: هرچه سریع تر ویندوزتان را آپدیت کنید

استخدام مهندس برق، الکترونیک و مخابرات - 26 مهر 96

شرکت های آیمن در آسیب پذیری وای فای

اعلام میزان تشعشعات آنتهای موبایل در ایران

سر و کله ی ابرقهرمانان «مارول» و «دی سی» از کجا پیدا شد؟

فرجام خواهی اپل از یک شکایت میلیون دلاری

11 روش برای بهبود عمر باتری در iOS 11

بهترین لپ تاپ های دومنظوره 2017

قابلیت جدید واتس اپ برای اندرویدی ها

مایکروسافت در تلاش حل مشکل امنیتی در ویندوز

سرعت و کیفیت بسته اینترنت خود را بسنجید

رؤیای شگفت انگیز 5G به واقعیت نزدیکتر شد

تنهایی تکنولوژیک دستاورد تنبلی و بی ایمانی

مایکروسافت در تلاش حل مشکل امنیتی در ویندوز

آسیب پذیری گوشی های اندرویدی در برابر ضعف امنیتی WPA2

مایکروسافت در تلاش حل مشکل امنیتی در ویندوز

دیواره آتش مسدودکننده ورودی شبکه شما

جمع بندی روز: سه شنبه، 25 مهر 1396

مسابقه ی ببین و بگو ؛ شما هم می توانید برنده باشید!

رونمایی از دوربین 24.3 مگاپیکسلی سونی با حسگرهای جدید

تصویری از ترامپ در متروی ایستگاه میدان انقلاب تهران +عکس

سرعت و کیفیت بسته اینترنت خود را بسنجید

درنگی در باب اینکه چرا انسان مدرن امروزی، تنها و تنبل و بی قرار است؟! تنهایی تکنولوژیک دستاورد تنبلی و بی ایمانی

دفتر حساب وکتاب لو رفته یک مواد فروش +عکس

قاتل بی صدا!؟

رونمایی از اولین گوشی نسل پنجم دنیا

ورود اکبر جوجه به پاتایا+عکس

داروی ضد ریزش موی ترامپ و فواید دیگر آن

دانلود بازی Dark Lands Premium V1.2.4 بای اندروید و iOS

چطور می توانم کیفیت رابطه جنسی ام را بهتر کنم؟

اتفاق های خوب زمان برند!

دخترک 6 ساله ای که با پدر پاکبان خود سر کار می رود +عکس

میزان تشعشعات آنتن های موبایل در ایران

سرعت و کیفیت بسته اینترنت خود را بسنجید

شبکه اجتماعی SoundCloud رفع فیلتر شد!

بدافزار مبتنی بر Adobe Flash کاربران اینترنت را در خاورمیانه تهدید می کند!

امکان دریافت سیم کارت دیتای رایگان رایتل با بسته ی آغازین در تلکام

خالق کارت های معروف صدآفرین کیست؟ +عکس

خالق کارت های معروف صدآفرین کیست؟ +عکس