مطالب مرتبط:
مجازات های زندان شکن و قضاتی که پیشرو شدند
تالاب گری بلمک پلدختر در معرض نابودی قرار دارد/ تبدیل تالاب به اراضی کشاورزی
تامین چهار درصد سهم سختی و کار به دستور وزیر کار
معارفه مدیرکل جدید تامین اجتماعی قم/752 هزار قمی زیر پوشش تامین اجتماعی
پوشش بیمه ای 42 میلیون نفر از جمعیت کشور توسط تامین اجتماعی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 20 مهر 1396 ساعت 11:252017-10-12اجتماعي

قضاتی که حکم جایگزین زندان می دهند: پاکسازی تالاب شادگان / تامین مخارج مرکز ایتام گنبد کاووس / تغذیه حیوانات


اولش سخت بود، خیلی هایشان دست به عصا بودند آموزش ها که بیشتر شد و کاهش جمعیت کیفری زندان ها مطالبه ای جدی شد مجازات جایگزین نیز جان گرفت.

- قضاتی که حکم جایگزین زندان می دهند: پاکسازی تالاب شادگان / تامین مخارج مرکز ایتام گنبد کاووس / تغذیه حیوانات " اولش سخت بود، خیلی هایشان دست به عصا بودند آموزش ها که بیشتر شد و کاهش جمعیت کیفری زندان ها مطالبه ای جدی شد مجازات جایگزین نیز جان گرفت.

ندامتگاه های کشور 85 هزار نفر ظرفیت دارند ولی220 هزار نفر در آنها زندگی می کنند؛ این را اصغر جهانگیر گفته است؛ رییس سازمان زندان ها.

این می شود تلنبار محکومان در فضایی تا سه برابر گنجایشش، این را هم جهانگیر گفته است، اعترافی صریح که تراکمی عجیب را روایت می کند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازعصرایران "به نقل از روزنامه جام جم، کاستن از این تراکم آرمان خیلی هاست، از دستگاه قضا که در پیشانی آسیب های ناشی از آن ایستاده تا دولت که این همه زندانی برایش مساوی است با خرج بیشتر؛ زندانیانی که در این همهمه فرصت کافی برای اصلاح و تربیت نمی یابند نیز ضلع سوم این مثلث اند.

قانونگذار که قانون جدید مجازات اسلامی را می نوشت، تقریبا پنج سال قبل نیم نگاهش به این مطالبات بود بویژه وقتی مواد مربوط به مجازات جایگزین حبس را در قانون می گنجاند.

از سال92 تا امروز که قانون جدید مجازات اسلامی روی میز قضات قرار گرفته این مجازات جایگزین که مانعی است برای ورود همه متهمان به زندان ها، راه نفسی برای ندامتگاه های کشور باز کرده که شاهدش آمارهای اصغر جهانگیر است؛ این که سال 93 زندانیان کشور 600 هزار نفر بودند و تعدادشان در سال 94 به 450 هزار نفر کاهش یافت و سال 95 این رقم به 220 هزار زندانی تقلیل یافت.

این سیر نزولی همان است که به آن کاهش جمعیت کیفری زندان ها می گویند، مطلوبی که هنوز به دست نیامده، اما دست نیافتنی نیست اگر سیاست هایی همچون صدور مجازات جایگزین حبس فراگیرتر شود.

آنهایی که صف شکن شدند اولش سخت بود، هفته ها و ماه های اولی که انتظار می رفت قضات، احکام جایگزین حبس صادر کنند، خیلی هایشان دست به عصا بودند و سمت جایگزین ها نمی رفتند ولی زمان که گذشت، آموزش ها که بیشتر شد و کاهش جمعیت کیفری زندان ها مطالبه ای جدی شد مجازات جایگزین نیز جان گرفت، اصلا شد وسیله ای برای تشویق قضات و دهان به دهان گشتن نام و سبک قضاوتشان.

یک روز خبر می رسید یک قاضی در شادگان، شکارچی غیرمجازی را که دو قمری را کشته بود به ده ساعت پاکسازی تالاب شادگان محکوم کرده و روزی دیگر از اصفهان خبر می آمد که یک قاضی خلاق دو شکارچی غیرمجاز را که به دل پناهگاه حیات وحش کلاه قاضی زده بودند، به تحقیق در زمینه محیط زیست و تغذیه وحوش در فصل های سرد سال محکوم کرده است.

اینها محکوم بودند که علاوه بر این، هر دو ماه به واحد اجرای احکام بیایند و 40 بار بنویسند من انسان خوب و متدینی هستم و چون نمی خواهم سنگدل باشم، حیوانات را شکار نمی کنم.

مدتی بعد در گنبدکاووس یک قاضی در صدور احکام جایگزین رکوردشکنی کرد و خلاقیت را به اوج رساند؛ وقتی خبر آمد که او محکومان جرایم سبک بویژه نوجوانان و جوانان را با خرید کتاب، حفظ کردن احادیث، کمک به ماموران پلیس، کار در شهرداری و فعالیت در آسایشگاه ها محکوم می کند.

این صف شکنی ها بتدریج صدور احکام جایگزین حبس را روی غلتک انداخت تا شهریور امسال که در دادگاه کیفری شهرستان گالیکش، قاضی برای یک پزشک بی احتیاط حکم داد که علاوه بر پرداخت دیه به بیمار متضرر، از جنبه عمومی جرم نیز صد بیمار یتیم و بدسرپرست را رایگان مداوا کند.

حتی خبر آمد که چون پل صفوی و شیب پارتی، دو اثر تاریخی شهر بیستون به واسطه بی مبالاتی ها به دپوی زباله تبدیل شده، دادگاهی در بیستون، احکام جایگزین حبسش برای محکومان را پاکسازی این آثار تاریخی تعیین می کند.

اگر قضات این پرونده ها جسارت به خرج نمی دادند و سنتی حکم صادر می کردند، همه محکومان راهی زندان می شدند یا حبس و شلاق را همزمان تجربه می کردند، ولی سیاست حبس زدایی و استفاده از مجازات جایگزین، راه زندان رفتن جماعتی را مسدود کرد که راه تنفسی است برای ندامتگاه های متراکم ایران.

مجازاتی که متنبه می کند قاضی قاسم نقی زاده موسوی، رییس شعبه 102 دادگاه کیفری2 گنبدکاووس می توانست کتاب آیین دادرسی کیفری را روبه رویش بگذارد و برای همه متهمان مجازات حبس تجویز کند، اما این کار را نکرد.

او در عوض به یکی حکم داد200 ساعت در امامزاده ای کار کند و برای یکی حکم صادر کرد که بخشی از مخارج نگهداری مراکز ایتام را تامین کند، یعنی هم به زندان نرود و هم خیرش به همنوعان برسد.

نقی زاده می گوید این احکام را صادر می کند چون جنبه تنبیهی دارد و برای عده ای بازدارنده است.

قاضی کرامت بلاغی نیز که احکام جایگزین حبسی که در شیراز صادر کرده را خیلی ها شنیده و پسندیده اند به ما می گوید که مجازات های جایگزین در پیشگیری از تکرار جرم اثرگذارند و وقتی به میدان می آیند که مجازات های سنتی تاثیر معکوس بر افراد داشته باشد.

او باور دارد مجازات های سنتی که مشتمل برحبس و شلاق هستند و جزای نقدی یا ترکیبی از آنها برای برخی افراد مناسب نیست و در عوض مجازات های جایگزین حبس برای کسانی که قابلیت اصلاح دارند، کاربردی است.

او خودش این تاثیرها را دیده و مثال می زند که روزگاری برای جوانی که متهم به مزاحمت های خیابانی بود حکم داد که کنار ضریح امامزاده محله شان عکسی بیندازد و به این عکس تعهد دهد و در یک دفتر40 برگ نیز هر روز بنویسد که دیگر مزاحم نوامیس نمی شود.

قاضی بلاغی می گوید بعد از سال ها هم آن دفتر40 برگ را نگه داشته و هم خبر دارد که این جوان ترک مزاحمت کرده و زندگی سالمی دارد.

احکامی همچون لبه تیغ برخی از افراط ها می ترسند، از تاکید بیش از حد بر حبس زدایی و زندان زدایی و به دنبالش زیاده روی در صدور احکام جایگزین حبس.

کسانی مثل محمود عسگری، معاون مجتمع قضایی صدر که به جام جم توضیح می دهد نباید عده ای فکر کنند کاهش جمعیت کیفری زندان ها فقط با صدور احکام جایگزین میسر است.

این کارشناس قضایی در واقع موضوع را کلان می بیند و می گوید برای کم شدن زندانیان و کاهش جمعیت کیفری باید پیشگیری از وقوع جرم که چندین سازمان در آن سهم دارند، جدی گرفته شود هرچند مجازات های جایگزین حبس نیز سیاستی است که می توان رویش حساب کرد.

اما قاضی کرامت بلاغی، مجازات های جایگزین حبس را ازاین منظر می بیند که نباید در صدورشان به بیراهه رفت که منظورش تعیین دقیق جامعه هدف است؛ کسانی که مستحق تخفیف در مجازات هستند و اگر به سبک مجازات های جایگزین تنبیه شوند، متنبه خواهند شد.

او به همین دلیل تاکید دارد که سن متهمان، شخصیت آنها، نحوه ارتکاب جرم، میزان خسارت وارده به شاکی یا جامعه، سابقه کیفری او و نیز شرایطی که موجب وقوع جرم شده باید مدنظر قاضی باشد تا درست ترین رای صادر شود.

قاضی عسگری به واسطه همین ظرایف است که تاکید می کند اگر قاضی وقت نگذارد و دقت نکند که زیر و بم متهم چیست آن وقت حکمی صادر می کند که خود مساله ساز است؛ یک جور تیغ در دست زنگی مست.

البته آرای جایگزین،عادلانه و منصفانه نمی شوند مگرعلم قاضی بالا برود.

به گفته عسگری، قضات مسلط به اصول روان شناسی و جرم شناسی شوند، گرچه او نیز خوب می داند با مشغله ای که اجازه سرخاراندن به قضات نمی دهد و بلاغی تایید می کند که این مشغله، انگیزه را از خیلی هایشان گرفته و رسیدن به چنین نقطه ای آسان نخواهد بود.


کلید واژه ها: زندان - مجازات - قانون جدید مجازات اسلامی - کاهش جمعیت - تالاب شادگان - مجازات اسلامی - شادگان - زندانی - پاکسازی - قانون - کاهش - جمعیت - گنبد کاووس - زندانیان - آموزش - حیوانات - کشور - اسلامی - تراکم - تغذیه - تامین - جدید - دهان - هایی - گنبد - روزنامه - مطالبات - شکارچی - انتظار - اصفهان

آخرین اخبار سرویس:
اعلام محدودیت های ترافیکی جاده ها در آخر هفته

عکس/ طلوع زیبای خورشید در کربلا

داستان زنانی که کولبر آب هستند/ عکس و فیلم

دانش آموزان کردستانی تحت پوشش طرح ارتقای علمی بنیاد علوی قرار گرفتند

فیروزکوه سردترین شهر استان تهران

طوفان شدید در فهرج / شعاع دید به 2 متر رسید

کشف قدیمی ترین اسباب بازی جهان به قدمت 5هزار سال +تصاویر

جنگل های ارسباران میزبان ارزیابان یونسکو شدند

کارت ظابطین عام قضایی توزیع شد

نامه بطحایی به دستگاه های دولتی و ملی درباره کتب درسی و مهلت دو ماهه برای ارایه پیشنهاد

احیای موقوفات قرآنی با مشارکت خیرین میسر می شود

رییس مرکز مدیریت محیط زیست شهرداری تهران منصوب شد

52 هزار دانش آموز اتباع خارجی در مدارس اصفهان مشغول به تحصیل هستند

افتتاح بیمارستان صحرایی 50 تختخوابی در مرز مهرا

37 درصد مدارس کشور توسط خیّرین مدرسه ساز احداث شده است

رییس کمیسیون محیط زیست شورای شهر در گفت وگو با فارس: دپوی زباله در جنوب شهر/جمع آوری زباله در برخی نقاط تهران روزی 3 بار

وضعیت نامناسب ورودی شهر توریستی فومن

اربعین امسال 13 اکیپ هلال احمر کرمانشاه به زائران خدمات رسانی می کنند

محدودیت های ترافیکی مازندران اعلام شد

  سرد ترین شب سال  در فیروزکوه

برگزاری مجمع انجمن های اولیا و مربیان شهر تهران در آذر ماه

برنامه زمانی آزمون های سال 1397 منتشر شد/ برگزاری کنکور در تیر 97

کاهش آبِ دریاچه ارومیه/به بارش امسال امید بستیم

هوای تهران ناسالم شد

پلمب باغ وحش امامزاده داود در دستور کار مسئولان محیط زیست تهران

محدودیت های ترافیکی مازندران اعلام شد

محدودیت های ترافیکی پایان هفته اعلام شد

روستای محروم آب بلوط که هنوز آب لوله کشی ندارد اینجا زنان کولبرند؛ اما برای آب+تصاویر

تجربه جهانی برای مبارزه با آلودگی هوا

اعمال محدودیت های ترافیک در محورهای مواصلاتی مازندران

سوگواره منطقه ای «اربعین در آینه ی رسانه» در ایلام برگزار می شود

بی خانمان در شوش

فرمانده ناجا خبر داد؛ اعطای کارت ضابطین عام قضایی به 40 هزار ناجایی

محدودیت های ترافیکی جاده ها در آخر هفته

این زوج 37 سال است که ست می پوشند +تصاویر

نخستین زائر امام حسین (ع) چه کسی بود؟

عجیب ترین خودروی میتسوبیشی مجهز به فناوری پیشرفته کمک راننده+ عکس

تهدید ریزگردهای خارجی در مشهد

سفرهای رسمی اربعین از 6 آبان آغاز می شود

کاهش دمای هوا در شمال شرق کشور

6 هزار و 500 کم شنوا و ناشنوا درلرستان زیر پوشش بهزیستی

صبحانه سالم دانش آموزان در مدرسه شهرستان خاتم

اعطای کارت ضابطین عام قضایی به 40 هزار ناجایی

زیباترین مدارس و دانشگاه های دنیا

220 اتوبوس در گلستان برای نقل و انتقال زائران اربعین آماده می شوند

مانور ساعت صفر امدادرسانی جاده ای در سنندج برگزار شد

بی تحرکی و ضعف آمادگی جسمانی نسل جدید، بزرگترین تهدید برای جامعه

اعطای کارت ظابطین عام قضایی به 40 هزار ناجایی

گزارش هواشناسی از وضعیت جوی استان ها /نقشه

بهداشت روان؛ حلقه مفقوده تربیت اجتماعی

هوای تهران ناسالم شد

مشاوره معتادان به بیمه درمانی آنان اضافه می شود

نرخ پوشش تحصیلی در کهگیلویه و بویراحمد از میانگین کشوری بالاتر است

ارزیابان یونسکو از منطقه حفاظت شده آینالو بازدید کردند

تشریح طرح ملی «شمیم دانش»

کاهش محسوس دمای هوا در شمال شرق کشور/ بارش باران در 5 استان

اعطای کارت ظابطین عام به 40 هزار نفر

اعطای کارت ظابطین عام قضایی به 40 هزار ناجایی

سکانس های خشن آموزش و پرورش در شوش

اعطای کارت ظابطین عام به 40 هزار نفر

افتتاح نخستین مرکز سنجش مهارت غیردولتی در تهران

کاهش محسوس دمای هوا در شمال شرق کشور/ بارش باران در 5 استان

کارت ضابطین خاص در آینده اهدا می شود

برگزاری کمپین کودک و تخم مرغ در یکی از مهدکودک های غرب اهواز

درخشش هنرجویان مکاترونیک در مسابقات ربات های کنترل ترافیک

برپایی 3 نمایشگاه تخصصی در مشهد

اعزام نخستین کاروان دانش آموزان دوره متوسطه قزوین به اردوهای راهیان نور

بزرگترین ماشین پلاسمایی کشور و سامانه راداری بومی رونمایی شد

استاندار البرز نمایشگاه دستاوردهای دانش بنیان استان را افتتاح کرد

رونمایی از بزرگترین ماشین پلاسمایی کشور

سنگ نگاره های باستانی شترسنگ یادگاری از خراسان کهن

وقتی موزه «نیما یوشیج» انبار می شود! +عکس

اعلام محدودیت های ترافیکی جاده ها در آخر هفته

اعلام محدودیت های ترافیکی جاده ها در آخر هفته

تعداد دفاتر و شرکتهای مجاز دریافت مدارک زائران اربعین اعلام شد

نیازمندی های استخدامی قم 26 مهر 96

برنامه زمانی آزمون های سال 97 اعلام شد

بوشهر رتبه اول کشوری در ارزیابی دومین المپیاد جوانه را کسب کرد

گزارش تصویری؛ نخبگان موتور محرک اقتصاد مقاومتی

خارج شدن سامانه بارشی از شمال کشور+فیلم

آنچه زائر اربعین باید همراه با خود ببرد

زائرسرای امام رضا(ع) زاهدان؛ آماده استقبال از زواراربعین/ پیش بینی پذیرایی از 100 هزار زائرحسینی

باد آرام گرفت؛هوای پایتخت سالم شد/ کیفیت هوای تهران از اول مهر تا کنون + نمودار

وزش باد و مواج شدن خلیج فارس

چرا چینی ها در تهران هتل نمی روند؟

چرا چینی ها در تهران هتل نمی روند؟

هوای تهران سالم است+ نمودار

زرنگی چشم بادامی ها با دور زدن هتل داران تهرانی

نیازمندی های استخدامی همدان 26 مهر 96

نیازمندی های استخدامی هرمزگان 26 مهر 96

نیازمندی های استخدامی خوزستان 26 مهر 96

طرح تجلیل از قانون مداران ترافیکی ملی می شود

اتوبوسرانی آبادان جابجایی زائران اربعین در شلمچه را انجام می دهد

انتخاب رشته بیش از 6 هزار داوطلب در آزمون ارشد فراگیر پیام نور

سنگ نگاره های باستانی شترسنگ یادگاری از خراسان کهن

ریزگردها موجب کاهش دید افقی در محور ریگان - چابهار شد

با کاهش شعاع دید محور ترانزیتی فهرج - زاهدان مسدود می شود

سفر 5000 دانش آموز سیستان و بلوچستان سرزمین های نور

اعلام محدودیت های ترافیکی جاده ها در آخر هفته

اهدای دام نذری برای اطعام زائران اربعین در سمنان

کمک های هلال احمر به آوارگان میانماری

دریاچه ارومیه همچنان با کم آبی دست و پنجه نرم می کند

دولت به بهداشت روان معلمان و دانش آموزان نگاه جدی داشته باشد

هفتمین جشنواره "نوجوان سالم" در خراسان شمالی برگزار می شود

بازبینی الگوی شهریه مدارس غیردولتی/ بالاترین رقم شهریه، 11 میلیون تومان/اولیا برای ثبت شکایت به شورای نظارت مناطق مراجعه کنند/اعتراض خانواده ها به هزینه بالای فوق برنامه

خشکسالی و کمبود آب مهم ترین تهدید عرصه های طبیعی سمنان است

محدودیت های ترافیکی آخر هفته اعلام شد

محدودیت های ترافیکی جاده ها در آخر هفته اعلام شد

اولین کاروان پیاده کرمانشاه عازم کربلای معلا شد

خشکسالی و کمبود آب مهم ترین تهدید عرصه های طبیعی سمنان است

رییس انجمن اولیا و مربیان شهر تهران در گفت وگو با فارس خبر داد برگزاری مجمع انجمن های اولیا و مربیان شهر تهران در آذر ماه

کیفیت هوای تهران با شاخص 67سالم است

تخریب پنج کومه غیرمجاز شکار در تالاب بین المللی انزلی

کاهش محسوس دمای هوا در شمال شرق کشور/ بارش باران در 5 استان

ترافیک در باند جنوبی آزادراه کرج _ قزوین نیمه سنگین است

برپایی موکب سیدالشهدا(ع)توسط سازمان آبشار عاطفه ها کرمانشاه در مرز مهران

اعطای وسایل کمک توانبخشی به معلولان طی ماه های آینده

برنامه زمانی آزمون های سال 97 اعلام شد

اعلام محدودیت های ترافیکی جاده ها در آخر هفته

کارگاه آموزشی کارشناسان پارک های علم و فن آوری

طرح تجلیل از قانون مداران ترافیکی ملی می شود

سنگ نگاره های باستانی شترسنگ یادگار خراسان کهن

پیش بینی افزایش دمای هوا در خراسان رضوی

انتخاب رشته بیش از 6 هزار داوطلب در آزمون ارشد فراگیر پیام نور

استفاده از روش های پیشگیرانه و شیوه های نوین در برف روبی و یخ زدایی در پایتخت

خطر تخریب مدارس قدیمی بیخ گوش شهر

اختصاص باغ سیب برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی

پرداخت عوارض شهری عادلانه می شود

شهرکرد سردترین مرکز استان کشور اعلام شد

برنامه زمانی آزمون های سال 97 اعلام شد

آیین سنتی حرکت نمادین کاروان اسرای کربلا در ده زیار کرمان برگزار می شود

این زوج 37 سال است که ست می پوشند +تصاویر

آخرین وضعیت ترافیکی جاده های کشور/ تردد وسایل نقلیه در محورکندوان روز جمعه ممنوع شد

راه اندازی نخستین کارگاه سفالگری در روستای برآباد سبزوار

اعلام محدودیت های ترافیکی جاده ها در آخر هفته

تجلیل از قانون مداران، راهی به سوی ارتقای فرهنگ ترافیک کشور

تداوم وزش باد و کاهش دما در خراسان رضوی

برگزاری آزمون کارآگاهی و کارآگاه یاری در 28 مهرماه

عکس/ نمایی نزدیک از پای رتیل

وضعیت ترافیک صبحگاهی در معابر پایتخت

بی توجهی به سلامت روان در مدارس

استخدام مرکز حقوقی حصا در استان قم

برنامه زمانی آزمون های سال 1397 منتشر شد

فرهنگ سازی ترافیک نیازمند همکاری صدا و سیما است

کارها روند قانونی خود را طی می کند

برنامه زمانی آزمون های سال 97 اعلام شد

کاهش آب در دریاچه اورمیه/به بارش امسال امید بستیم

ترافیک نیمه سنگین در باند جنوبی آزادراه کرج_ قزوین/وزش باد شدید در کرمان و خوزستان

اعزام 1500 دانش آموز از استان زنجان به مناطق عملیاتی غرب

طرح «ایران مهارت» امسال در مدارس دوره متوسطه اجرا می شود

تشریح وضعیت ترافیک صبحگاهی در معابر پایتخت

228 دستگاه اتوبوس در قزوین برای اعزام زائران اربعین آماده است

دولت به بهداشت روان معلمان و دانش آموزان نگاه جدی داشته باشد

دانش آموزان کشورهای مختلف چند روز به مدرسه می روند

کلیه استخدامی های آذربایجان شرقی و تبریز - 26 مهر 96

نیازمندی های استخدامی مازندران 26 مهر 96

نام چه کسی به جای نام شهید محسن حججی بر روی لباس رزمش درج شده بود ؟ +جزییات

فعالیت پایگاه های مراقبت بهداشت مرزی در ایام اربعین

هشدارهای پلیس برای طوفان احتمالی تهران

آغاز مصاحبه 550 داوطلب آزمون استخدامی آموزش و پرورش خوزستان

دمای هوا در شهر های دارای ایستگاه هواشناسی

بخش خبری 20:30؛ 25 مهر 96

محدودیت ترافیک در مازندران

خطر تخریب مدارس قدیمی بیخ گوش شهر

حذف تدریجی کیسه های نایلونی از چرخه مصرف شهروندان جوانرودی

عکاس ایکنای آذربایجان شرقی منتخب مسابقه عکاسی «جستجوی کیفیت در شهر از دریچه تصویر» شد

اعلام محدودیت های ترافیکی جاده ها در آخر هفته

آغاز بازدید دانش آموزان از مناطق عملیاتی غرب کشور

ترافیک صبحگاهی در معابر پایتخت

معرفی جاذبه های گردشگری خوانسار؛ شهر عسل اصفهان

مشاهده گونه منقرض شده خروس کولی دشتی در خوزستان

ورود سامانه بارشی و کاهش محسوس دما در کشور

نیازمندی های استخدامی البرز 26 مهر 96

اجرای قانون "عصای سفید" در خیابان های خوزستان

نیازمندی های استخدامی اصفهان 26 مهر 96

آزمون کارآگاه یاری برگزار می شود

کویر مرنجاب آران و بیدگل ساماندهی موقت می شود

وضعیت ترافیک صبحگاهی در معابر پایتخت

توضیح مدیر آموزش و پرورش شوش درباره تنبیه بدنی دانش آموز شوشی

تصاویر:بامزه های دوست داشتنی تازه متولد شده!

اعلام شرایط تقلیل ساعت موظف معلمان

حذف تدریجی کیسه های نایلونی از چرخه مصرف شهروندان جوانرودی

مسببین آلودگی هوا به قانون معرفی می شوند

هشدارهای پلیس برای طوفان احتمالی تهران

نیازمندی های استخدامی خراسان رضوی 26 مهر 96

آگهی استخدام مهندس عمران و معماری - استخدام امروز 26 مهر 96

اجرای سینمایش «شهید شام» در کربلای معلی

دمای هوای 2 ایستگاه استان مرکزی به زیر صفر درجه سانتیگراد رسید

بی توجهی به سلامت روان در مدارس

پلمب باغ وحش امامزاده داود در دستور کار مسئولان محیط زیست تهران

گل گشت در جزیره رنگی با 700هزار تومان!

اضافه کار معلمان بیش از 5 ماه عقب افتاده است/ چه کسی پاسخگو است؟

آغازعملیات گازرسانی به روستاهای مهاباد

مشاهده یک قطعه خروس کولی دشتی در خوزستان

کاهش دید افقی در برخی مناطق خراسان جنوبی+فیلم

جمع آوری نذورات شهروندان در «نذر اربعین»

پیش بینی جدید در آموزش و پرورش برای دانش آموزان و معلمان

استخدام شرکت پخش باران در استان خوزستان

خیرآباد زنجان با دمای منفی 5 درجه سردترین ایستگاه کشور

228 دستگاه اتوبوس در قزوین برای اعزام زائران اربعین آماده است

قضاتی که حکم جایگزین زندان می دهند: پاکسازی تالاب شادگان / تامین مخارج مرکز ایتام گنبد کاووس / تغذیه حیوانات

قضاتی که حکم جایگزین زندان می دهند: پاکسازی تالاب شادگان / تامین مخارج مرکز ایتام گنبد کاووس / تغذیه حیوانات