مطالب مرتبط:
معاون برنامه ریزی و امور مجلس سازمان بازرسی کل کشور: 21 درصد واگذاری های اصل 44 برای رد دیون بوده است/قرار بود اجرای قانون سیاست های اصل 44 سفره دولت را جمع تر کند
دبیر نوزدهمین همایش کتاب سال حوزه خبر داد شرکت 85 درصد نشریات حوزوی در بخش مقالات کتاب سال حوزه
حجتی: سود تسهیلات فعالیت های بخش کشاورزی 15 درصد تعیین شد
دومین همایش و جشنواره غذا درمانی برگزار می شود/ اولین گام های بخش خصوصی برای امنیت غذایی کشور
تسهیل شرایط برای بخش خصوصی، تکلیف مهم مدیران استان است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 4 مهر 1396 ساعت 17:552017-09-26اقتصادي

کمتر از 18 درصد از واگذاری های اصل 44 به بخش خصوصی بوده است


معاون برنامه ریزی و امور مجلس سازمان بازرسی کل کشور گفت: سازمان بازرسی نه تنها با اجرای قانون سیاست های اصل 44 مخالفتی ندارد بلکه از ورود سرمایه گذار واقعی و دارای اهلیت، - استقبال نیز می کند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، ابراهیم شاهرخیان طی سخنانی در آیین تودیع و معارفه بازرس کل استان خراسان شمالی، اظهار کرد: امروزه رفع مشکلات اقتصادی کشور یکی از مهم ترین دغدغه های مسئولین است.

در واقع مشکلاتی که ما در خصوص بیکاری، اشتغال، کمبود نقدینگی، رکود و سایر بخش ها داریم، مهم ترین معضلات کشور است و همه مسئولین کشور عزمشان را جزم کرده اند تا نسبت به رفع آن اقدام کنند و به نظر می رسد همه به این همدلی و وفاق رسیده اند که راه برون رفت از وضعیت موجود در خصوص مشکلات اقتصادی توسل به سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری و نقشه راهی است که در چهارچوب و توسل به سیاست های اقتصاد مقاومتی می تواند کشور را از این بحران خارج کند.

وی ادامه داد: الحمدالله دولت نیز اهتمام خوبی در این زمینه پیداکرده و با توجه به جلسات متعددی که تشکیل شده و ما نیز جلسات آنان را رصد می کنیم، قرار است که این سیاست ها به برنامه ها و اقدامات اجرایی تبدیل شود تا انشاء الله بتوانیم با سرعت نسبت به حل مشکلات موجود اقدام شود.

معاون برنامه ریزی و امور مجلس سازمان بازرسی کل کشور بابیان اینکه یکی از مهم ترین راهبردهای سازمان در سال جاری و همچنین سال آینده پیگیری و پایش اقدامات اجرایی دولت و مسئولین اجرایی در خصوص اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی است، تصریح کرد: یکی از اولویت های سازمان در سال جاری و همچنین سال آینده این است که اقدامات و برنامه های دستگاه های اجرایی برای تحقق این سیاست ها و عملیاتی کردن آن ها رصد کنیم.

وی گفت: امروزه راه مبارزه با فساد، شفاف سازی و ایجاد ساختارها و سیستم ها و شناسایی و رفع گلوگاه های فساد است که در بند 19 سیاست های اقتصاد مقاومتی به این امر توجه ویژه شده و درعین حال بحث نظارت و بازرسی و برخورد را نیز ذکر کرده است.

دبیر شورای دستگاه های نظارتی کشور با تأکید بر اینکه یکی دیگر از اقداماتی که سازمان بازرسی در سال جاری و همچنین در سال آینده به طورجدی مطالبه و پیگیری خواهد کرد، اجرای بند 19 سیاست های اقتصاد مقاومتی است خاطرنشان کرد: این بند در اقدامات اجرایی دستگاه ها کمتر موردتوجه قرارگرفته و این موضوع مورد مطالبه سازمان است تا نسبت به آن اقدامات جدی صورت پذیرد.

شاهرخیان با اشاره به اهمیت برخورد جدی با فساد گفت: در کشورهای پیشرفته و کشورهایی که در حوزه های اقتصادی موفق هستند در کنار ایجاد زمینه های سرمایه گذاری و توسعه، برخورد جدی با فساد را نیز هم زمان و توأمان پیگیری می کنند.

سرمایه گذار واقعی وقتی سرمایه گذاری می کند که فضا امن، سالم و شفاف باشد.

در فضایی که همراه با رانت و سودجویی باشد، طبیعی است که سرمایه گذار واقعی رغبتی به سرمایه گذاری در آن حوزه نخواهد داشت.

ازجمله مواردی که ممکن است عدم نظارت انحرافات جدی در اجرا به دنبال داشته باشد، همین اجرای قانون سیاست های اصل 44 است.

وی افزود: این قانون قرار بود مشارکت بخش خصوصی را در اقتصاد افزایش داده و به یک معنا سفره دولت را جمع تر و سفره بخش خصوصی و سرمایه گذاری بخش خصوصی در اقتصاد را گسترده تر کند؛ و بهره وری را افزایش دهد؛ اما در عمل چه اتفاقی در اجرای سیاست های اصل 44 افتاده است؟! شاهرخیان در ادامه به آمار واگذاری بنگاه های اقتصادی ذیل اصل 44 اشاره کرد و گفت: از مجموع واگذاری هایی که از ابتدا تا الآن طی 15 سال گذشته صورت گرفته، 21 درصد واگذاری بنگاه های اقتصادی در راستای رد دیون بوده است، 21 درصد دیگر در راستای سهام عدالت واگذارشده است و از 58 درصد بقیه، چون این بنگاه ها به صورت بلوکی واگذارشده است، عمدتاً دستگاه های شبه دولتی و یا نهادهای عمومی غیردولتی این بنگاه های اقتصادی را تملک کردند و چیزی کمتر از 18 درصد به بخش خصوصی واگذارشده است.

اگرچه به نظر می رسد در همین واگذاری به بخش خصوصی نیز در خیلی از موارد، سرمایه گذار واقعی و اهلیت دار ورود پیدا نکرده و بسیاری از واگذاری ها به بخش خصوصی، به سمت تعطیلی بنگاه ها، فروش زمین ها و ماشین آلات رفته و به یک معنا سودجویی و رانتی که اتفاقی افتاده این بنگاه ها را از بین برده است؛ بنابراین این واگذاری ها نه تنها باعث افزایش بهره وری نشده، نه تنها باعث رونق اقتصادی نشده، بلکه اثرات به مراتب منفی تری را نیز به دنبال داشته است.

معاون سازمان بازرسی کل کشور تأکید کرد: بنگاه هایی که به نهادهای عمومی غیردولتی یا شبه دولتی یا صندوق ها واگذارشده اند، وضعیتی مطلوب تر از آن ها ندارند.

این واگذاری ها باعث شده است که نظارت ها تضعیف شود.

اگر قبلاً این بنگاه ها در اختیار دولت بود و احکام و قوانین آمره بر آن ها نظارت می کرد و دستگاه های نظارتی محکم می توانستند بر این بنگاه ها نظارت کنند، با واگذار شدن این ها به بخش های شبه دولتی یا نهادهای عمومی غیردولتی باعث تضعیف این نظارت شده و عملکردها نشان دهنده این است که واگذاری ها با آن انتظاراتی که در ابتدا قرار بود از اجرای این قانون حاصل شود، فاصله زیادی دارد.

وی با تأکید بر اینکه سازمان بازرسی با اجرای اصل 44 مخالفتی ندارد، خاطرنشان کرد: بعضاً گفته می شود که سازمان بازرسی یا دستگاه های نظارتی مخالف اجرای اصل 44 هستند یا در این امر اخلال می کنند درحالی که سازمان بازرسی مانند سایر دستگاه های نظارتی از اینکه سرمایه گذار واقعی و کسی که اهلیت سرمایه گذاری دارد متولی بنگاه های اقتصادی شود، استقبال می کند.

ما با آن دسته از واگذاری هایی مخالف هستیم که با ایجاد رانت و انگیزه سودجویی می آید و بنگاه را تملک می کند.

الان عملکرد بسیاری از بنگاه های اقتصادی که در راستای اصل 44 واگذارشده نه تنها متعلق به این دولت بلکه از سنوات گذشته در دولت های قبلی هم بوده و حاکی از عدم موفقیت در واگذاری ها می باشد.

شاهرخیان با اشاره به برخی بی تدبیری ها و تأکید بر جدیت بیشتر دستگاه های نظارتی گفت: چند وقت قبل بخشنامه ای از سوی بانک مرکزی در خصوص کاهش نرخ سود بانکی خطاب به بانک ها صادرشده است، این دستورالعمل از مدت ها قبل تصویب شده بود ولی بانک مرکزی یک فرصتی را به همه بانک ها اعلام کرد.

وی تصریح کرد: بررسی ها حاکی از این است که در همین فرصت محدود چندروزه، چندین هزار میلیارد تومان از سپرده گذاری های بانک های دولتی به بانک های خصوصی سرازیر شده است.

درزمانی که بنگاه های ما به شدت نیاز به تأمین منابع مالی دارد و بانک های دولتی یکی از مهم ترین اهرم های تأمین این منابع مالی هستند، این بی تدبیری و عدم نظارت درست باعث می شود که چندین هزار میلیارد تومان از سپرده های بانک های دولتی به بانک های خصوصی سرازیر شود.

معاون سازمان بازرسی کل کشور که در مراسم تودیع و معارفه بازرس کل استان خراسان شمالی سخن می گفت، در ادامه با اشاره به بحث تضاد منافع گفت: بحث تضاد منافع در کشور ما خیلی نوپا است.

در دنیا این موضوع از مدت ها پیش مطرح شده و از چندین دهه ساز کار و راهکارهای متناسب با آن نیز در نظر گرفته شده است.

بحث تضاد منافع می گوید جابجایی مدیران از بخش های حاکمیتی و دولتی به بخش خصوصی و بالعکس یک امر قابل قبول در همه دنیا است.

از ثمرات آن هم انتقال تجربیات و دانشی است که مدیران بخش های دولتی می توانند به بخش های خصوصی انتقال بدهند یا بالعکس از بخش خصوصی به بخش دولتی بیاورند؛ اما مخاطراتی را نیز به دنبال دارد.

وی اظهار کرد: در دنیا به مخاطرات انتقال مدیر بخش خصوصی به بخش دولتی فکر کردند؛ مانند رانت جویی اطلاعاتی؛ فساد در واگذاری ها و انجام پروژه ها، اخلال در رقابت که ممکن است با اعمال نفوذ مدیری که به بخش دولتی آمده، صورت بگیرد و که در نتیجه کاهش اعتماد عمومی را به دنبال دارد.

به خاطر همین در دنیا، ساز و کار و قوانین و مقررات محکمی را در این خصوص ایجاد کرده است.

ازجمله اینکه در برخی موارد، مدیری که در بخش دولتی مسئولیت دارد تا سال ها و بعضاً مادام العمر حق اشتغال در بخش خصوصی در آن حوزه را ندارد.

شاهرخیان گفت: متأسفانه ممنوعیت تملک یا حفظ منافع شخصی در بخش خصوصی هنگام خدمت در بخش دولتی یا محدود نمودن بنگاه های خصوصی برای استخدام کارمندان سابق دولتی شاغل در همان بخش و همچنین ممنوعیت تصدی هم زمان بخش دولتی و خصوصی که در کشور ما به صورت نیم بند اجرایی می شود، در دنیا به صورت کامل رعایت می شود.

وی ادامه داد: تجربه سایر کشورها نشان می دهد جابجایی نیروی انسانی بین بخش خصوصی و عمومی در نظام مالی، بانکی، بیمه، بهداشت و درمان، حوزه انرژی نفت و گاز، صنایع و حقوقی بیش از سایر حوزه ها می باشد.

به همین دلیل محدودیت ها و الزامات سخت گیرانه ای به منظور کنترل و مدیریت این جابجایی ها به تصویب و اجرا درآمده است.

شواهد فراوانی وجود دارد که ریشه بخش قابل توجهی از تصمیمات نادرست و ناکارآمد مدیران، در سطوح تنظیم گری در بخش عمومی و ذینفع بودن شخصیت حقیقی تصمیم گیران در تصمیمات است.

شاهرخیان اظهار کرد: در کشور ما کمتر به این امر توجه کردیم که یک بخش آن به خاطر آن است که قوانین و مقررات دقیقی در این زمینه نداریم.

البته لایحه ای در دولت در دست بررسی است و در مجلس و سازمان بازرسی نیز اقداماتی دارد شکل می گیرد که امیدواریم این لایحه به سرعت تدوین شود چون یکی از گلوگاه های فساد همین بحث تضاد منافع است.

وی ادامه داد: برخی مدیران ما متأسفانه شرکت های متعددی دارند و تا زمانی که مورد رصد واقع نشوند نه تنها، وجود این شرکت ها را اعلام نمی کنند بلکه به عضویت خودشان نیز در این شرکت ها ادامه می دهند و وقتی به آنان مراجعه می شود و اعلام می کنیم که شما در فلان شرکت و فلان شرکت عضو هستید، آن موقع تازه خارج می شوند ولی در همان خارج شدنشان نیز بحث است و در برخی واگذاری ها به نظر می رسد خروج آقایان به صورت صوری و شکلی انجام گرفته و کماکان دارای منافعی از شرکت ها می باشند.

معاون برنامه ریزی و امور مجلس سازمان بازرسی کل کشور، افزود: مدیری که در بخش خصوصی دارای منافعی است و بعداً به بخش دولتی منتقل می شود و می خواهد در همان حوزه تصمیم گیری کند، طبیعی است که حداقل برای افکار عمومی و کسانی که در آن حوزه فعالیت دارند این شائبه ایجاد شود که ایشان برای منافع و شرکت و اطرافیان خود تصمیم می گیرد که این نکته ای است که باید به آن توجه جدی شود.

شاهرخیان بابیان اینکه یکی از مهم ترین چالش های پیش روی کشور بحث مبارزه جدی با فساد است خاطرنشان کرد: فساد باعث بی اعتمادی به همه ارکان می شود.

امروزه در برخی از حوزه ها فساد گسترش پیداکرده است و برخورد با این پدیده به یک عزم جدی، همدلی و وفاق بین همه ارکان حکومت نیاز دارد.

الحمدالله این اتفاق افتاده است و همه مسئولین در قوای سه گانه در مبارزه با فساد پای کار آمده اند.

امروزه برخورد با مصادیق فساد چاره ساز نیست.

همان طور که در بحث درمان گفته می شود که درمان اگر دنبالش پیشگیری نباشد، فایده ای ندارد؛ بنابراین اول باید پیشگیری نمود و زمینه ظهور و بروز بیماری را از بین برد.

در حوزه اقتصاد هم وضع به همین شکل است.

برخورد با سوء جریانات یا مصادیق فساد در کوتاه مدت ممکن است اثری بگذارد ولی در میان مدت و طویل مدت اثرات معکوس می گذارد.

به خاطر اینکه تا مانتوانیم گلوگاه فساد را شناسایی و رفع کنیم تا مجاری فساد را برطرف نکنیم، انتظار مبارزه جدی و قاطع با فساد، انتظار منطقی نیست.

وی بابیان اینکه امروزه بخشی از فسادی که در حوزه های مختلف وجود دارد به دلیل ناکارآمدی قوانین و مقررات آن حوزه می باشد، تصریح کرد: برخی از آیین نامه ها و دستورالعمل ها، بعضاً خودشان آسیب زا و باعث تولید فساد هستند؛ بنابراین اگر می خواهیم با فساد مبارزه کنیم ابتدا باید این مجاری فساد را اصلاح کنیم که این برخورد با گلوگاه های فساد، ابتدا باید در حوزه های تقنین و اصلاح ساختارها و ایجاد دولت الکترونیک صورت بگیرد.

تا جایی که امکان دارد باید خدمات را به بسترهای دولت الکترونیک برد.

شاهرخیان گفت: حتی المقدور باید ارتباط مستقیم ارباب رجوع با مستخدم را قطع کنیم و باید تصمیمات مدیرانمان را در اتاق های شیشه ای قرار بدهیم.

باید تصمیمات به شکلی باشد که این تصمیمات در حوزه های اجرایی ثبت شود و امکان رصد و ماندگاری اش وجود داشته باشد تا من مدیر حواسم باشد که تصمیم امروز من، شش ماه بعد، یک سال بعد کنترل و رصد می شود.

وی با بیان اینکه اگر ما ارباب رجوع را از حقوقش کاملاً مطلع کنیم، خود مانع فساد است، افزود: متأسفانه در خیلی از موارد ارباب رجوع از حقوق خود و فرآیند کار در آن اداره اطلاعی ندارد؛ بنابراین یکی از راه های مبارزه با فساد مطلع کردن و آگاهی بخشی به ارباب رجوع در خصوص حقوق و فرآیند کار است.

معاون برنامه ریزی و امور مجلس سازمان بازرسی کل کشور در پایان ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های صفری، مهرپرور را به عنوان بازرس کل استان خراسان شمالی معرفی کرد.

انتهای پیام
کلید واژه ها: اقتصاد مقاومتی - سازمان بازرسی - سازمان بازرسی کل کشور - اقتصاد - کشور - معاون برنامه ریزی - مشکلات اقتصادی - مشکلات - برنامه - برنامه ریزی - آینده - اقتصادی - مقام معظم رهبری - تودیع و معارفه - فساد - سرمایه گذار - روابط عمومی - نظارت - معاون - مجلس - دولت - مبارزه - سرمایه - خراسان - معارفه - اهمیت - استان - تودیع - بحران - شورای

آخرین اخبار سرویس:
قیمت پژو 2008 در بازار مشخص شد

منابع بانک ها برای پرداخت تسهیلات کافی نیست/ بخش خصوصی واقعی شانه اش را زیر بار کار بگذارد

احیای بافت های فرسوده در جهت رونق اقتصادی

نخستین نشست خبری برادران محمدی: دیجی کالا از دیروز، امروز و فردا می گوید

آنچه بی ام و سواران ایرانی به آن نیاز دارند!

معافیت خودروهای هیبریدی و برقی از مالیات بر ارزش افزوده

واریز حقوق مهر ماه بازنشستگان

پشت پرده لغو قرارداد مهم گازی ایران و پاکستان

سه رومان دیگر از جهان کتاب

بازارفرش - مشهد

رمزگشایی از جهش قیمت رهن و اجاره در بازار مسکن

کاهش 15 روزه زمان ثبت نام کارت ملی هوشمند تا دریافت آن

اعضای کمیته تحقیق و تفحص از واگذاری معادن مشخص شدند

حمایت بنیاد مستضعفان از صادرات/ در تجارت بدنبال تهاترهستیم

خودروهای هیبریدی و برقی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف شدند

پُـرکردن 3 هزار چاه در فارس

سامانه سهام عدالت از دسترس خارج می شود

ممنوعیت عرضه طیور زنده در سطح شهر یزد

استخدام حسابدار,منشی,بازاریاب در شرکت دیناوین در تهران

نانوایی ها مقصر بی کیفیتی نان هستند

برداشت گردو از باغات بخش خلیفان مهاباد

استاندار کردستان: تلاش برای ایجاد اشتغال و توسعه در استان مهمترین وظیفه است

خودکفایی 80 درصدی ایران در ساخت تجهیزات جایگاه های سی ان جی

ابلاغ مصوبه تعیین مبلغ و وصول حق الامتیاز صدور پروانه اپراتورهای ماهواره ای

جدیدترین شاسی بلند فولکس واگن که در 2018 می آید +عکس

راستی آزمایی آماری بانک های استان همدان انجام شود

واریز حقوق مهر ماه بازنشستگان

اقدامات ایران در کاهش وابستگی به دلار قابل توجه نبوده است

سراتو 104میلیون تومانی بدون مشتری ماند

ابزارهای ترویج فروش

مصوبه سامان دهی کارتخوان ها در کمیسیون اقتصادی

تعامل دستگاهای اجرایی منجر به هموارشدن راه توسعه کردستان می شود

آغاز برداشت گردو از باغات خلیفان – مهاباد +گزارش

گزارش مکتوب ... سنجد ؛ نوبرانه ای که در شهرستان شاهرود کشت می شود

باستانی در گفت وگو با فارس: اعضای کمیته تحقیق و تفحص از واگذاری معادن مشخص شدند

بازدید استاندار از طرح های عمرانی دنا

شرایط بهره مندی متقاضیان دریافت پروانه ارائه خدمات مرکز تماس از تخفیف

احتمال افزایش 100 درصدی کرایه های اربعین

اعلام دستورالعمل راه اندازی مجدد واحدهای تولیدی بدهکار

حق بیمه خودروهای نو تا 10 درصد کاهش می یابد/ افزایش تا 30 درصدی برای رانندگان پرخطر

حق بیمه خودروهای نو تا 10 درصد کاهش می یابد

سیلاب؛ تهدیدی جدی برای تهران

نرخ ارز و سکه مورخ 30 مهر ماه/ ارزش سکه ثابت ماند +جدول

معاون وزیر راه و شهرسازی: شرکتهای اتوبوسرانی اجازه دارند تا سقف 100 درصد کرایه های اربعین را افزایش دهند!

سامانه سهام عدالت از دسترس خارج می‎شود

میانگین جمعیت روستایی زنجان 10 درصد بیشتر از کشور است

مسافران اربعین امسال ارز مسافرتی می گیرند / هر نفر؛ حداکثر 200 دلار

آغاز به کار طرح سیماک درشهر اقتصاد مقاومتی قلعه گنج

خسارت 90 درصدی سرمازدگی به باغ های انار نطنز

ماندگاری دلار بالای 4000 تومان صحت ندارد

شاسی بلند فولکس واگن که سال 2018 می آید /تصاویر

اختلاف حساب 19میلیارد تومانی در هزینه گذرنامه

بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از غرفه گروه صنعتی و پژوهشی زر

خلاء مدیریتی عامل برخی نارساییها در خدمات رسانی

استخدام مهندس مکانیک در صنعت پلاستیک بانی نو در البرز

درآمد خیلی از شرکت‎های صاحب فناوری از نفت ما بیشتر است

افزایش نرخ بیمه شخص ثالث برای رانندگان حادثه ساز

از ورود کالاهای نفتی مشابه ساخت داخل جلوگیری می شود

زنبورداران مهاجر وارد هرمزگان شدند

سند جامع وملی توسعه مناطق مرزی روستایی در خراسان شمالی اجرایی می شود

احداث و آسفالت 45 کیلومتر راه اصلی و فرعی در ملکان

قیمت انواع سکه کاهش یافت

استاندار قیزیل اوردا قزاقستان به مازندران سفر کرد

خشک شدن اسرارآمیز عمیق ترین دریاچه جهان

شبکه فرسوده علت تغییر کیفیت آب شهری خراسان شمالی است وجودکیلومتر120لوله گالوانیزه

پیش بینی تولید بیش از 200 تن زعفران خشک در خراسان رضوی

رییس جمهور سابق پاکستان: نواز شریف برای لغو قرارداد واردات گاز از ایران رشوه دریافت می کرد

هزینه ویزای هر زائر اربعین170 هزار تومان

تولید مخازن کامپوزیتی نانو در شیراز

تعیین تکلیف اراضی کشاورزی از اراضی ملی + گزارش

وزیر ارتباطات: مردم فعلا گوشی نخرند

از ورود کالاهای نفتی مشابه ساخت داخل جلوگیری می شود

جدیدتری شاسی بلند فولکس واگن که در 2018 می آید +عکس

هزینه ویزای هر زائر اربعین170 هزار تومان/ شرط پرداخت ارز مسافرتی

با گران قیمت ترین مدل پورشه 718 باکستر آشنا شوید

استخدام مهندس مکانیک،باآشنایی به اجرا و امور دفتر فنی/تهران

احداث نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی در خسوف

اجرای طرح نیروگاه بادی 50 مگاواتی در میانه

ساختمان و خودرو ناموس مدیران دولتی شده است

خشک شدن اسرارآمیز عمیق ترین دریاچه جهان

کاهش نرخ سود بانکی به کجا رسید؟

سند جامع وملی توسعه مناطق مرزی روستایی در خراسان شمالی اجرایی می شود

زنبورداران مهاجر وارد هرمزگان شدند

احداث و آسفالت 45 کیلومتر راه اصلی و فرعی در ملکان

استاندار قیزیل اوردا قزاقستان به مازندران سفر کرد

شبکه فرسوده علت تغییر کیفیت آب شهری خراسان شمالی است/ وجودکیلومتر120لوله گالوانیزه

بدهی های مالیاتی آذرآب اراک مانع از ثبت تغییرات این شرکت در روزنامه رسمی است

بسته حمایتی و مشوق های صادراتی برای فعالان اقتصادی اعلام شد

بررسی راهکارهای تسریع پروژه برقی سازی راه آهن تهران - مشهد

فقط به کالای های مورد تایید استاندارد اجازه ترخیص می دهیم/ لزوم توجه به تعاونی مرزنشینان در هرمزگان

افزایش 7 برابری اعتبارات عمرانی دستگاه قضایی استان

برداشت بیش از 19 هزار تن سیب درختی از باغات گهواره

کاهش 15 روزه زمان ثبت نام کارت ملی هوشمند تا دریافت آن

مصوبه کمیسیون اقتصادی برای ساماندهی کارتخوان ها

توقیف کارخانه ها و واحدهای تولیدی در گلستان ممنوع است

دولت 183 هزار هزار میلیارد تومان ثروت دارد

رجیستری، قیمت موبایل را افزایش داد+جدول قیمت/واکنش وزیر ارتباطات: افزایش قیمت ها حباب است/ مردم فعلا گوشی نخرند

12 تفاهمنامه بورس با بازارهای سرمایه دیگر کشورها

12 تفاهمنامه میان بورس تهران با بازارهای سرمایه دیگر کشورها

خشک شدن اسرارآمیز عمیق ترین دریاچه جهان

زمان دریافت کارت ملی هوشمند 15 روزه شد

فصل صید ماهی دریای خزر

20 میلیارد ریال برای تقویت زیرساخت صنعتی خمین اختصاص یافت

گران ترین بشقاب غذایی کشورها

بافت پوشش گرم برای مدافعان حرم

سطل زباله ای که گرد و خاک محیط را می بلعد+عکس

در ثانیه اول تصادف چه اتفاقی رخ می دهد! + فیلم

رسمی شدن مرز سومار نیاز اصلی توسعه صادراتی این منطقه است

واکنش وزیر ارشاد به گران فروشی ویزای اربعین

حق بیمه خودروهای نو تا 10 درصد کاهش می یابد/ افزایش تا 30 درصدی برای رانندگان پرخطر

تخصیص 5 میلیارد تومان برای کمک به بیماران خاص

بحران آب را می توان پشت سر گذاشت

استفاده ارز ملی میان روسیه و ترکیه

استخدام مدیر فروش،فروشنده در ارس تایر/آذربایجان شرقی

استخدام کارشناس فروش وبازاریابی درشرکت داده پردازی رسپینا

همدردی با دخترکان قالیباف ،تهدید مدیران دوغول خودروسازی و نکوهش بخش خصوصی

فصل صید ماهی دریای خزر / تصاویر

زمان واریز حقوق مهر ماه کارمندان بازنشسته دولت اعلام شد

همه چیز درباره iPhone X؛ قیمت، زمان عرضه و مشخصات

ایرانسل، استانداری خوزستان و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تفاهم نامه امضا کردند

مراحل مقدماتی الکام گیمز به صورت آنلاین آغاز شد

نگاهی به جایگاه حوزه صادرات در رونق اقتصادی کشور

«بام» ارزی در راه است

وقتی سیف خوش خبر می شود!

پرداخت 1573 هزار میلیارد ریال تسهیلات در دولت تدبیر و امید توسط بانک ملی ایران

رونمایی از طرح جدید جلوگیری از ورود کالاهای نفتی مشابه ساخت داخل

تولید بیش از 35 هزار تن پنبه در کشور

نباید هیچ گونه تعطیلی در بنادر و گمرکات داشته باشیم

سرعت گردش پول چیست؟

کشف کارگاه تولید پوشک بچه در طویله منزلی در گنبدکاووس

برای خرید سیتروئن C5 چقدر باید هزینه کرد؟

اختصاص3.5 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان آق قلا

آغاز به کارتاکسی اینترنتی در قزوین

بحران زودرس؛ مصائب افزایش جمعیت سالمندان

خسارت 90 درصدی سرمازدگی به باغ های انار بادرود نطنز

اختصاص6 میلیارد ریال اعتبار برای مناطق آسیب پذیر گنبدکاووس

خشک شدن اسرارآمیز عمیق ترین دریاچه جهان

کاهش 15 روزه زمان ثبت نام کارت ملی هوشمند تا دریافت آن

شرایط بهره مندی متقاضیان دریافت پروانه ارائه خدمات مرکز تماس از تخفیف در پرداخت حق امتیاز صدور پروانه

آشنایی با رشته های شاخه کاردانش/91 معرفی رشته تولید صنعتی فرآورده های لبنی

امضاءتفاهم نامه همکاری بین استان گلستان و استان قزل اوردا قزاقستان

انتخاب اعضای هیات تفحص از عملکرد وزارت صنعت در صدور مجوز واگذاری معادن

اعتبار 56 میلیارد تومانی وزارت نفت برای محور بوشهر – دیر + گزارش

قیمت و مشخصات کامل رنو داستر تک دیفرانسیل

آغاز آمارگیری زنبورستان ها در شهرستان سربیشه

سود سهام عدالت در روز تعیین شده واریز می شود؟

ضرورت تسریع در اجرای پروژه برقی سازی راه آهن تهران- مشهد

بیمه اربعین شامل تمامی زائران قانونی است

فروش 570 میلیون تومان بن کتاب در نمایشگاه سراسری کتاب گلستان

آب های زیرزمینی همدان سالانه 90 سانتی متر کاهش می یابد

ظرفیت فرآوری محصولات کشاورزی استان سمنان 36 هزار تن افزایش یافت

صادرات آبزیان زینتی استان مرکزی 3 برابر افزایش یافت

سیلاب؛ تهدیدی جدی برای شهر تهران است

معاون صید شیلات ایران: هرمزگان قطب مهم شیلات در کشور است

توزیع 17 بز اصیل سانن در مناطق عشایری سرایان

تولید نیسان در ژاپن متوقف شد!

فعالیت 45 مربی فعال قرآن در اقلید/ برپایی جلسات ماهانه ارتقای سطح

نقشه روسیه برای نفت کردستان عراق

امضا از خرید با مسترکارت حذف شد

حقوق بازنشستگان کشوری امشب واریز می شود

ایجاد 1406 فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد استان مرکزی

تسهیلات برای اشتغال در حوزه روستایی، عشایری و شهرهای زیر 10 هزار نفر

ایمن سازی جاده های منتهی به 4 پایانه مرزی اربعین

فصل صید ماهی دریای خزر

فقط ایران خودرو و سایپا در عالم خلق نشده اند

جدیدترین فرصت های شغلی در حوزه بازاریابی

آغاز به کار تاکسی اینترنتی در قزوین

زرشوران؛ محک وعده معدنی وزیر صنعت

طرح فروش ایران خودرو با تخفیف ویژه آبان ماه آغاز شد(جدول)

اعضای هیئت تفحص از وزارت صنعت مشخص شدند + اسامی

آغاز به کارتاکسی اینترنتی در قزوین

مسدود شدن 125 حلقه چاه غیرمجاز در نیمه نخست امسال

ساماندهی میوه فروش های سیار قم

تعداد آمبولانس های ایران به 6 هزار دستگاه افزایش می یابد

میزان صدقه ایرانی طی 6 ماه / صندوق های خیابانی از رونق افتاد

موتورسیکلت برقی با برد 320 کیلومتر و زمان شارژ یک ساعت

کاهش 23 درصدی فوت ناشی از مسمومیت با گاز CO در تهران

مقصر بی کیفیتی نان، نانوایی ها هستند

بخش خصوصی بدون کمک بانک ها امکان سرمایه گذاری ندارد

فال روزانه دوشنبه 1 آبان ماه 96

سرمایه گذاران در شهرک صنعتی مُهر از مشوق های ویژه بهره مند می شوند

بیکاری بانوان در استان اردبیل از مردان بالاتر است

پیش فروش پلکانی محصولات ایران خودرو ویژه آبان 96

فردا دومین نمایشگاه و همایش اقتصاد و سرمایه در همدان افتتاح می شود

بنزین وارداتی استاندارد است؟

بنزین وارداتی استاندارد است؟

حل مشکلات اراضی پایین دست سد رزه در گرو همکاری کشاورزان است

پرداخت 537 میلیارد تسهیلات صندوق توسعه ملی به متقاضیان بخش کشاورزی

صدور الکترونیکی بیمه نامه های آتش سوزی منازل مسکونی توسط بیمه کوثر

آمار ضمانت نامه های صادره بانک رفاه طی سال 96 اعلام شد

معرفی برندگان قرعه کشی حساب های قرض الحسنه پس انداز بانک ملی ایران

قانون شناسنامه دار کردن محصولات کشاورزی با کد 16 رقمی اصلاح شود

نوبرانه های «میتسوبیشی» در راه بازار جهانی

راهکارهای تسریع در اجرای پروژه برقی سازی راه آهن تهران-مشهد بررسی شد

استخدام کارمند خزانه داری در شرکت چاپ و بسته بندی کارتن

تمدید مهلت بخشودگی جرائم بدهکاران تسهیلات خرد پست بانک ایران تا سقف 70 میلیون ریال

مردم برای تنظیم بازار گوشی نخرند

نرخ بلیت هواپیما به عراق اعلام شد

مردم فعلا گوشی نخرند

بیش از 8 هزار تن وش پنبه در استان گلستان خریداری شد

کمتر از 18 درصد از واگذاری های اصل 44 به بخش خصوصی بوده است

کمتر از 18 درصد از واگذاری های اصل 44 به بخش خصوصی بوده است