مطالب مرتبط:
دولت اعتماد جامعه به نظام آماری کشور را بازگرداند
رای عدم اعتماد مجلس به وزیر پیشنهادی نیرو؛ پاسخ های بیطرف چه بود؟
تشکیل دولت سایه به ضرر دولت روحانی نیست
زیر ساخت های دولت سایه در ایران فراهم نیست
نیازمند: سعی می کنم جواب اعتماد کادر فنی را بدهم/ امیدوارم بردهای پیکان ادامه داشته باشد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 4 مهر 1396 ساعت 16:102017-09-26سياسي

عدم رای اعتماد به دولت در سایه


با این وضعیت به نظر می رسد ایده پردازان راه اندازی دولت در سایه باید ابتدا به کمک رقیب رفته و زمینه های شکل گیری احزاب قدرتمند در کشور را فراهم و بعد از آن این ایده هارا به تشکل های سیاسی واگذار کنند - نمایندگان با طرح محافظه کاران برای موازی کاری با دولت مستقر موافق نیستند عدم رای اعتماد به دولت در سایه با این وضعیت به نظر می رسد ایده پردازان راه اندازی دولت در سایه باید ابتدا به کمک رقیب رفته و زمینه های شکل گیری احزاب قدرتمند در کشور را فراهم و بعد از آن این ایده هارا به تشکل های سیاسی واگذار کنند قانون"- گروه سیاسی دولت سایه ، عبارتی که با فضای سیاسی ایران بیگانه است.

دولت سایه بیش از هر جای دیگر در ادبیات سیاسی انگلیس کاربرد دارد و حزبی که قدرت را در دست ندارد دولت سایه تشکیل می دهد.

با این حال، عبارت دولت سایه پس از انتخابات ریاست جمهوری 96 یک بار دیگر در ایران نیز بر سر زبان ها افتاد.

ایده ای خام که بر سر اجرای آن هنوز هم اختلاف نظر هایی میان همفکران در گروه های سیاسی وجود دارد.

دولت در سایه از کجا آمد؟ نخستین بار در سال 1951 بود که در پارلمان انگلیس دولت در سایه توسط رهبر وقت اپوزیسیون یعنی هیو گایتسکول در مخالفات با سیاست های نخست وزیر وقت یعنی وینستون چرچیل تشکیل شد.

در حال حاضر در نظام های پارلمانی انگلیس و برخی کشورهای دیگر جهان، احزاب مخالف با تشکیل یک به اصطلاح دولت سایه وزرا و مسئولان دولت احتمالی خود را منصوب می کنند تا ضمن زیر نظر قرار دادن عملکرد حزب حاکم، همواره برای به دست گرفتن قدرت آماده باشند.

بعد از یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بود که دولت در سایه توسط طرفدار ابراهیم رییسی یعنی سعید جلیلی مطرح شد.

جلیلی بعد از شکست مرادش در انتخابات با صدور بیانیه ای مطرح کرد که پس از انتخابات سال 92 تلاش شد تا با کمک کارشناسان، صاحبنظران و متخصصان در عرصه های مختلف، با تشکیل کارگروه های تخصصی در حوزه های گوناگون از جمله فرهنگ، سیاست خارجی، اقتصاد، کشاورزی، مسکن، صنعت، بانکداری، شفافیت و مبارزه با فساد، دیپلماسی اقتصادی، نظام سلامت، ورزش، فضای مجازی و.

مشکلات واقعی مردم شناسایی و در گام بعدی نسبت به ارائه راه حل آن ها مبتنی بر گفتمان انقلاب اسلامی پاسخ عملیاتی و مناسب تهیه شود .

این بیانیه و صحبت ها و جلساتی که او و همفکرانش برگزار می کردند به این معنی است که اصولگرایان به دنبال تشکیل دولت سایه در موازات دولت حسن روحانی هستند.

زمانی دولت سایه بد بود بعد از انتخابات ریاست جمهوری در سال 84 برخی چهره های اصلاح طلب ایده دولت در سایه را مطرح کردند.

در آن زمان برخی اصولگرایان، اصلاح طلبان را به بر اندازی متهم کردند و این حرکت را انحرافی خواندند.

حال بعد از گذشت بیش از 10 سال از آن زمان، چهره هایی چون محسن رضایی، سعید جلیلی، عزت ا.

ضرغامی و افراد دیگر از این ایده نام برده اند و آن را برنامه ای عملی برای نظارت بر دولت عنوان کرده اند.

نظر مجلس چیست؟ پایگاه اصلی دولت سایه، پارلمان است.

در نظام پارلمانی، دولت سایه در پارلمان تشکیل شده و احزاب در آن به بازی گرفته می شوند؟ اما در ایران هنوز بین اصولگرایان عضو خانه ملت و احزاب اصولگرا بر سر راه اندازی این تشکیلات اختلاف نظر وجود دارد.

از طرفی با وضعیت احزاب در کشور نمی توان به راه اندازی دولت در سایه ای قدرتمند و تاثیر گذار رسید.

در همین راستا، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است که تشکیل دولت در سایه در گرو شناسنامه دارشدن احزاب است.

محمد جواد جمالی نوبندگانی با بیان اینکه شرایط ایجاد دولت در سایه مساعد نیست به خانه ملت گفته است که هم اکنون پیش نیازهای شکل گیری دولت در سایه مانند شناسنامه دار شدن احزاب محقق نشده بنابراین شرایط تشکیل دولت در سایه مناسب و مساعد نیست.

وی در ادامه گفته که اگر تشکیل دولت در سایه سبب نقد منصفانه، ارائه راهکارها و راه حل های مفید برای دولت مستقر باشد رخداد خوب و ایده آل محسوب می شود.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در برخی کشورهای اروپایی احزابی که در انتخابات شکست می خورند اقدام به تشکیل دولت در سایه می کنند، اظهار کرد: چنین اقدامی به نوعی تمرینی برای دولت سازی توسط احزاب در آینده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: نباید از یاد برد که اگر دولت در سایه به دنبال مچ گیری دولت حاکم باشد تنش ها افزایش خواهد یافت و مسئولان نمی توانند امور را به خوبی پیش ببرند و بر این اساس، کارکرد مفید دولت در سایه به ضرر و آسیب تبدیل می شود.

خوب و بد یک طرح اما عضو فراکسیون امید و نماینده مردم تهران معتقد است که طرح تشکیل دولت در سایه بیشتر جنبه تبلیغاتی و تخریبی دارد و جهت گیری سازنده در آن مشاهده نمی شود.

محمود صادقی با اشاره به اینکه از طرفی نیزباید به تشکیل دولت در سایه نگاه مثبت داشت، گفت: البته باید یادآور شد لازمه تشکیل چنین دولتی وجود نظام حزبی است تا در زمانی که احزاب رقیب در قدرت نیستند به نقد برنامه ها و سیاست های دولت حاکم بپردازند و پیشنهادهای سازنده ارائه کنند.

نماینده مردم تهران معتقد است دولت در سایه در فضای سیاسی فعلی کشورمان کارکرد لازم را نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: به عبارتی می توان گفت که شاید دولت در سایه بیشتر به سمت تخریب دولت حرکت کند تا اینکه به ارائه پیشنهادهای اصلاحی برای رفع نواقص و نقد منصفانه بپردازد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: طرح تشکیل دولت در سایه بیشتر جنبه تبلیغاتی و تخریبی دارد و جهت گیری سازنده در آن مشاهده نمی شود.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید اذعان کرد که بودن دولت در سایه بهتر از نبودن آن است و می تواند مفید واقع شود.

نیت بد یک دولت از طرفی، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، نایب رییس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس اعتقاد دارد نیت تشکیل دولت در سایه خیرخواهانه نیست و چنین دولتی فقط برای ایجاد مشکل و چوب لای چرخ دولت گذاشتن است.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، با اشاره به مطرح شدن طرح تشکیل دولت در سایه در فضای سیاسی کشورمان گفت: به نظر نمی رسد نیت تشکیل دولت در سایه خیرخواهانه باشد و زمانی که تشکیل دولت در سایه با هدف انتقام جویی مطرح شده، بی شک نمی تواند به مردم خدمت کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: باید گفت که دولت در سایه با چنین ترکیب اعضا، سابقه انتخاباتی و نیت و اینکه نتوانسته اند در این دولت جا بگیرند، فقط به هدف انتقام جویی می آیند.

وی ضمن تاکید بر اینکه ضرورتی برای به وجود آمدن دولت در سایه وجود ندارد، ادامه داد: چنین دولتی فقط برای ایجاد مشکل و چوب لای چرخ دولت گذاشتن است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: این افراد می خواهند ذهن مردم را منفی و دولت حاکم را تخریب کنند بنابراین دولت در سایه نمی تواند دولت کمک رسانی باشد.

نایب رییس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تاکنون دولت در سایه ای که بخواهد کمک حال دولت مستقر باشد در کشورمان وجود نداشته است، خاطرنشان کرد: بنابراین هر فردی اگر می خواهد کار کند می تواند به دولت کمک کند و نیاز به راه اندازی دولتی به موازات دولت حاکم نیست تا نیمه خالی لیوان را ببیند.

ایده دولت در سایه به کجا رسید؟ بنابر اخباری که از راه اندازی دولت در سایه منتشر می شود، رقیب انتخاباتی رییس جمهور مستقر تا این لحظه موفق نشده است که همفکران خود را برای به ثمر نشستن این ایده متحد کند.

بنا بر آنچه نمایندگان مجلس مطرح می کنند این ایده در گرو توجه ویژه به نظام حزبی است.

رویایی که سال هاست در جست و جوی آن احزاب و گروه های سیاسی در حال فعالیتند و آن گونه که تاریخ به مانشان داده است تا کنون هیچ رییس جمهوری به عنوان نماینده یک حزب از مردم رای نگرفته و اگر نماینده یک جریان نیز بوده، در همان جریان بر سر تشکیل دولت قانونی اش اختلاف نظر بوده است.

با این وضعیت به نظر می رسد ایده پردازان راه اندازی دولت در سایه باید ابتدا به کمک رقیب رفته و زمینه های شکل گیری احزاب قدرتمند در کشور را فراهم و بعد از آن این ایده هارا به تشکل های سیاسی واگذار کنند.


کلید واژه ها: دولت - انتخابات ریاست جمهوری - انتخابات - ریاست جمهوری - سیاسی - رای اعتماد - جمهوری - انگلیس - دولت حسن روحانی - قدرتمند - پارلمان انگلیس - وینستون چرچیل - انقلاب اسلامی - کشور - بیانیه - ایران - جلیلی - اصولگرایان - حسن روحانی - سعید جلیلی - فضای مجازی - اصلاح طلب - دیپلماسی - نظام - مسئولان - مشکلات - نخستین - مبارزه - اسلامی - ادبیات

آخرین اخبار سرویس:
بانک ها در اخذ ضمانت نامه ها قانونی عمل کنند

هفتمین شهید مدافع حرم در جهرم تشییع شد

تکلیف نظام با حلقه احمدی نژادی ها چیست؟

«آیینه روح الله» منتشر شد

تصمیم گیری درباره تخلفات احمدی نژاد در صحن علنی

سپاه و ارتش بازوان اقتدار کشور هستند

ضرورت ساماندهی کمک های خیران با بهره گیری از روش های نوین برای رفع محرومیت

قالیباف و جمعی از مسوولان شهرداری عازم کربلا شدند

حمیدرضا بقایی کیست؟

زائران مقوایی در مراسم اعزام کاروان بهداشت و درمان اربعین! (عکس)

اعتراض کارگرانشهرداری کرمانشاه مقابل ساختمان استانداری/عضو شورای شهر: معوقات به زودی پرداخت می شود

واکنش ترکان به شایعه اختلاف روحانی و جهانگیری و بحث روسای قوا در رسانه ها: نظم کشور به هم ریخته/هر کسی باید بجای خود بازگردد/فلان نماینده می گوید بخشدار و فرماندار را با نظر من انتخاب کنید وگرنه دنیا را به هم می ریزم

راه اندازی اتاق مانیتورینگ مدیریت بحران در ایلام

استخدام دستیار دندانپزشک در محدوده شهرک غرب تهران

استخدام اپراتور cnc چوب و فوق دیپلم فنی در محدوده خین عرب مشهد

استخدام مانیتورینگ آقا با تحصیلات لیسانس در یک داروخانه

استخدام شرکت پرداز گرافیک در تهران

استخدام لیسانس یا فوق لیسانس آشنا به امور دفتری و کامپیوتر

سومین جلسه سلسله مباحث اخلاقی تربیتی برگزار می شود

تصاویر/ اولین حضور امدادگران در اردوگاه روهینگیا

استخدام منشی خانم جهت آموزشگاه زبان در تهران

مساله "نفوذ نظر کارشناسی" در مباحث حقوقی و فقهی بررسی شود

استخدام کارگر ماهر و نیمه ماهر جهت کارگاه MDF در اصفهان

ارسال 200اثر به همایش طب و قضا

چرا احمدی نژاد وزیر زن انتخاب کرد، روحانی نه

رونمایی از پیراهن استقلال برای دربی 85 +عکس

توصیه یک نماینده مجلس به وزیر پیشنهادی نیروِ

مکان یابی مدارس تهران در نقاط دنج/ اقدام تحسین برانگیز آموزش و پرورش منطقه 8

بازداشت چند اغتشاشگر در تجمع اعتراض آمیز به سرایدار مدرسه ی در ارومیه

عکس/ تسلیت دایی در پی درگذشت ابراهیم آشتیانی

روز پنجشنبه مراسم چهلم آیت الله راستی کاشانی برگزار می شود

جشنواره درون دانشگاهی "حرکت" در دانشگاه شهرکرد برگزاری می شود

در نشست امروز کمیسیون اقتصادی دفاعیات وزیر پیشنهادی نیرو استماع شد/بررسی لایحه نصب صندوق های مکانیزه فروش

شهید حسین عبداللهی در نوجوانی شهادت را در آغوش گرفت

دولت در تعهدات روزانه اش مانده/ رشد 8 درصدی با نگاه به منابع نفتی و بیگانگان محقق نمی شود

شهر کرمان در انتظار مهر تایید وزارت کشور

ضرورت انسجام مدیریت در تولید محصول رسانه ای اربعین

فولاد کویر آران و بیدگل، پای وزیر صنعت را به مجلس کشاند

همایش فن آوری ایران و گرجستان در تفلیس برگزار شد

شناسایی هویت پیکر 25 شهید ناجا

عدم تایید تاثیر نهنگ آبی بر خودکشی دختران اصفهانی/تکذیب دوتابعیتی بودن اردکانیان/گفت وگوی باهنر

14 آژانس هواپیمایی اجازه فروش بلیط ایام اربعین دارند/سایت های متخلف به پلیس فتا معرفی شدند

میهمان های پاستوری کمیسیون های مجلس

طراحی وضعیت جدید امنیتی برای تهران/ پرواز کوادکوپترها فقط با مجوز و در مناطق مجاز

سلیمی به فارس خبر داد 580 صفحه گزارش و 3806 برگ سند از تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان جمع آوری شده است

اطلاعیه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر ویژه اربعین منتشر شد اعلام شماره 09629برای پاسخگویی به شکایات و خدمت رسانی به زائرین اربعین حسینی

در کانادا؛ پوشش برقع ممنوع/ راه حلی ساختگی برای یک مسئله ساختگی +عکس

کمیسیون صنایع از توضیحات ربیعی قانع نشد

امکان تعلیق قرارداد پروژه زیرگذر بهارستان وجود ندارد

تصویب یک فوریت کلیات طرح بودجه سال آینده شهرداری تهران درشورای شهر

6 هزار نیروی بهداشتی و درمانی، امسال به زائران امام حسین(ع) خدمت می کنند

پیغام رهبری برای موسوی به روایت مشاور فرمانده سپاه/مقدم فر: محصوران می توانند به استخر و اسب دوانی بروند

سخنان ترامپ نشان دهنده ضعف آنها است

برخی تخصیص های بودجه در 3 سال گذشته بر اساس سلایق مدیران بوده است

ایجاد 6 بیمارستان صحرایی در مرزهای غربی/ راهپیمایی اربعین حسینی باشکوه ترین مراسم اسلامی است

اعضای شورای حل اختلاف باید ماهانه حقوق دریافت کنند

استاندار نمونه کشوری در بحث اجرای پدافند غیر عامل

صهبایی: به جای تخصص گرایی «پارتی بازی» می کنیم!

قدردانی کشورها از رویارویی ایران با تروریسم دریایی

استخدام پیک موتوری جهت پخش در مشهد

استخدام رزرویشن آقا جهت شیفت شب آژانس در تهران

استخدام کارگر ساده جهت یک چاپخانه واقع در تهران

استخدام چند نفر پشتیبان دستگاههای کارتخوان در تهران

یمه و استخدام کودکان کار بالای 15 سال قانونی است، اما ...

خبر یک نماینده مجلس از پیگیری تخلفات احمدی نژاد

استخدام کارشناس فروش وپشتیبان فنی حوزه خدمات میزبانی و سرور‎‎

ظریف: ما مثل آنها نیستیم که با رقص شمشیر ترامپ مست شویم

استخدام مدیر IT،مسلط به passive شبکه،در شرکت تولیدی

استخدام ناظر اجرایی مکانیک،مهندس معماری،ناظر اجرایی/تهران

مدیرعامل بانک شهر برگزیده جایزه مدیریت مشتری مداری

درخواست صدور دستور موقت توقف برگزاری آزمون مرکز مشاوران و وکلا رد شد

چرا احمدی نژاد وزیر زن انتخاب کرد، روحانی نه

خواب دولتی ها و سبقت فضایی اعراب حاشیه خلیج فارس از ایران

فتوتیتر/آیت الله یزدی:اعضای فقهای شورای نگهبان بر اشکال شرعی فعالیت منتخب زرتشتی شورای شهر یزد به اتفاق آرا رأی دادند

در نشست خبری جشنواره تئاتر سوره مطرح شد: فقدان متن نمایشی خوب دانشگاهی/ جشنواره تئاتر دانشگاهی از هویت خود دور شده است/اعتبار دو برابری برای نهمین جشنواره دانشجویی تئاتر سوره

واکنش ترکان به شایعه اختلاف روحانی و جهانگیری

تمدید دوره پارلمان اقلیم کردستان عراق

درس خارج فقه نظام سیاسی آیت الله اراکی/8 مأموریت انبیا امروز بر عهده فقها است/اهل سنت هم تعبیر امانت الهی را امامت معنا کرده اند

یک فوریت طرح سیاست های اجرایی و تدوین بودجه سال آینده شهرداری تهران تصویب شد

بخاری نفتی، جان زوج زنجانی را گرفت!

ثبت نام "خلیج فارس" بر بدنه ایرباس آسمان/عکس

توضیحات وزیر پیشنهادی علوم در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

تصاویر/ زائران مقوایی در مراسم اعزام کاروان بهداشت و درمان اربعین!

همایش سم شناسی ایران در شیراز

پیغامی که رهبری برای میرحسین موسوی فرستاد/محصوران می توانند به استخر و اسب دوانی بروند

باهنر: آب به آسیاب ترامپ نریزید

مشکلات جزیره کیش لاینحل نیست

پلیس: با 2 دختر هنجارشکن موتورسوار برخورد کردیم +عکس

نظر فقهای شورای نگهبان درباره منتخب زرتشی

همه مسئولان نظام باید برای تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی تلاش کنند

تکذیب محکومیت دانشجویان دلایل سیاسی توسط غلامی/ فعالیت 27 نشریه دانشجویی در دانشگاه بوعلی

تصویر: تبلیغ عجیب کتاب در یکی از کتاب فروشی های تهران، رستاخیز داعش! 

نخستین جشنواره قرآنی آیه های آسمانی در آران و بیدگل برگزار می شود

غیرت انقلابی شعار محوری راهپیمایی 13 آبان سال جاری/

مواضع دولت تاجیکستان علیه ایران؛ اعتراضاتی به جا یا"بهانه هایی" واهی

توسط پویش کتابخوانی روشنا صورت گرفت انتشار 15هزار نسخه از آیینه تمام نما در یک ماه

حجت الاسلام حسین زاده در گفت وگو با فارس: مصمم هستیم یک تله تئاتر تلویزیونی از کتاب گفتمان قرآنی تولید شود

کمک رسانه به رفع مظلومیت از وقف/ ظرفیت عظیم وقف جدی گرفته شود

حدود صدهزار پرونده ورودی 6 ماه شوراهای حل اختلاف فارس

مناسب ترین نقاط مدارس در تهران مکان یابی شود

واکنش ترکان به شایعه اختلاف روحانی و جهانگیری و اختلاف روسای قوا: نظم کشور به هم ریخته/هر کسی باید بجای خود بازگردد/فلان نماینده می گوید که بخشدار و فرماندار را با نظر من انتخاب کنید وگرنه دنیا را به هم می ریزم

ابلاغ سیاستهای نظام اداری استان

مکان یابی مدارس بر اساس آمایش سرزمینی/ادامه اجرای طرح شهردار مدرسه

شب شهادت حضرت رقیه (س)، هیئت کجا برویم؟

استخدام همکار آشنا به شبکه های اجتماعی در قم

استخدام کمک آشپز و ظرفشور جهت یک آشپزخانه در تهران

استخدام صندوقدار جهت یک رستوران در تهران

استخدام حسابدار مسلط به امور حسابداری و کامپیوتر در تهران

استخدام پنج رده شغلی جهت فست فوددر خراسان رضوی

استخدام سند نویس خانم جهت دفتر اسناد رسمی در تهران

استخدام نیروی ساده در فست فود فامیلی

مدیرعامل بانک پارسیان مطرح کرد:اهداف نمایشگاه تراکنش؛ توسعه کسب و کارهای نوین و اشتغال جوانان

استخدام تعدادی بسته بند جهت پوشاک بچه گانه در تهران

نشانه های جریان انقلابیون بدون ولایت چیست؟/ ترکیب اجتماعی آخرین یاران محمود احمدی نژاد

استخدام حسابدار با حقوق و بیمه در نمایندگی نان قدس رضوی در تهران

استخدام نصاب کابینت mdf حرفه ای در تهران

افتادن خواننده بریتانیایی از روی استیج + ویدئو

استخدام دستیار دندانپزشک در درمانگاه کوروش/البرز

خودکشی نافرجام دختر جوان در تهران/عکس

معرفی وزیر پیشنهادی نیرو فرصتی برای مفاهمه و گفت و گو

واکنش ترکان به شایعه اختلاف روحانی و جهانگیری

برنامه اولین روز کاری ظریف در آفریقای جنوبی

ظریف: ما مثل آن کشورها نیستیم که با رقص شمشیر ترامپ مست شویم

اردکانیان مناسب ترین گزینه برای وزارت نیرو است

رای شورایی ها به یک فوریت طرح سیاست های اجرایی و تدوین بودجه سال آینده شهرداری تهران

دیدار ظریف با رییس جمهور آفریقای جنوبی (+عکس)

ماجرای دردناک سقوط پلنگ از بالای صخره

نخستین نامه سرگشاده حمید بقایی به رییس قوه قضاییه / نهاد ریاست جمهوری روحانی، هم شاکی و هم مرجع استعلام است! / این یک تخلف آشکار است و برگزاری دادگاه غیرقانونی است

امضای سند همکاری ایران و انگلیس در زمینه درمان سرطان (عکس)

اردکانیان با رای بالا وزیر نیرو می شود؟

معرفی استان برتر در حوزه پدافند غیرعامل ایران

مدیران کهگیلویه و بویراحمد قوم گرایی و باندبازی را کنار بگذارند

آیت الله سبحانی به تبریز سفر می کند

حمله رستوران ها به رستورانی که پرسپولیسی ها در آن قلیان کشیدند (+عکس)

دخالت دولت در راهپیمایی اربعین نباید تصدی گرانه باشد

آخرین وضعیت تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان در مجلس + جزییات

تولید نظریه و فکر از برکات مناظرات دانشجویی

برگزاری همایش فن آوری ایران و گرجستان در تفلیس

مدیرعامل بانک شهر برگزیده جایزه مدیریت مشتری مداری

33 طرح بنیاد برکت در سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسید

وحدت؛ مهم ترین راهکار مقابله با هجمه های ضد اسلامی دشمنان

برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورای هیئت های مذهبی در بروجن

برگزاری دوره آموزشی برای ضابطان نیروهای انتظامی شهرستان اشنویه

سنددار کردن موقوفات استان اولویت اصلی اوقاف است

کاهش ورودی پرونده ها با ارتقاء جایگاه نمایندگان حقوقی دستگاه‎ های اجرایی/ نمایندگان حقوقی آسیب های دستگاه اجرایی خود را احصاء کنند

مؤسسات قرآنی مطابق با نیازهای نسل جوان فعالیت کنند

راهکار پیشگیری از سوانح و حوادث آموزش عمومی است

شهادت حضرت رقیه (س)

دلایل ضعف منابع تاریخ عاشورا از پس سه قرن نخست اسلامی

مرکز نگهداری معتادان شهرستان سلسله استانداردسازی شود

2000 برنامه در هفته بسیج دانش آموزی در استان بوشهر برگزار می شود

مهلت ارسال آثاربه جشنواره ملی خاطره نویسی شهید "حسین همدانی" تمدید شد

توجه به ظرفیت های پیاده روی اربعین، موجب تحول در منطقه و جهان می شود

استاندار کرمان به عنوان استاندار نمونه کشوری در بحث اجرای پدافند غیر عامل معرفی شد

کمبود آب، تغییر اقلیم و گرم شدن زمین چالش عمده منابع طبیعی است

زیرگذر پل سید الشهدای زنجان آماده بهره برداری است

آغاز حرکت کاروان 40 هزار نفری پیاده روی اربعین حسینی «سفینه النجاه»

نصب و راه اندازی دستگاه تهویه در بیمارستان امام خمینی اهواز

پخش مستند زندگینامه مرحوم آیت الله ملک حسینی(ره)

قبله نمای حقیقی دل انسان متوجه خدا باشد

واکنش ترکان به شایعه اختلاف روحانی و جهانگیری

کمیته فرهنگی ستاد حقوق بشر

برترین بوکسور جهان جواهراتش را به رخ کشید+تصاویر

استخدام هتل سایه در امام رضای پنج مشهد

استخدام کارگر ساده جهت مکانیکی در تهران

استخدام همکار آقا آشنا به آفیس و اینترنت با حقوق وزارت کار و بیمه

بانک قرض الحسنه مهر ایران نقش بسزایی در استقرار بانکداری اسلامی دارد

واکنش ترکان به شایعه تنزل جایگاه جهانگیری در دولت: شایعه پردازان یا واقعاً مطلع نیستند یا دنبال چیزی هستند که برای ما آشکار نیست

استخدام حسابدار انبار جهت یک شرکت تولیدی در تهران

استخدام کارمند ساده جهت دفتر قطعات موبایل در تهران

استخدام هتل شادتوس

استخدام صافکار ماهر در انتهای نواب تهران

توضیحات ربیعی کمسیون صنایع را قانع نکرد

استخدام دستیار دندانپزشکی خانم در مطب دندانپزشکی

پیغامی که رهبری برای میرحسین موسوی فرستاد/محصوران می توانند به استخر و اسب دوانی بروند

نگاه اصلاح طلبان به سیاست خارجی باز بودن راه همکاری با همه دنیا است

واکنش چمران به بررسی هزینه های شهرداری در دوران احمدی نژاد

استخدام بازاریاب حرفه ایی باحقوق ثابت،پورسانت،پاداش/کرج

واکنش ترکان به شایعه تنزل جایگاه جهانگیری در دولت: شایعه پردازان یا واقعاً مطلع نیستند یا دنبال چیزی هستند که برای ما آشکار نیست

واکنش ترکان به شایعه تنزل جایگاه جهانگیری در دولت: شایعه پردازان یا واقعاً مطلع نیستند یا دنبال چیزی هستند که برای ما آشکار نیست

حمله خونین فرد اوباش به یک طلبه

نظر قطعی فقهای شورای نگهبان درباره منتخب زرتشی شورای شهر یزد اعلام شد

سالانه 2 هزار یادمان شهدا در استان یزد برگزار می شود

نیروهای مسلح با پشتوانه مردم و اطاعت از رهبری از دشمن هیچ هراسی ندارند

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح با امام جمعه قزوین دیدار کرد

8000 نفر در استان کهگیلویه و بویراحمد برای پیاده روی اربعین ثبت نام کردند

مصوبه جدید مجلس برای پرداخت حقوق کارکنان شورای حل اختلاف

معاون شهرسازی شهرداری تهران اعلام کرد آخرین وضعیت گود برداری در اطراف برج میلاد

یک مسابقه به رهبری "کامبیز دیرباز"!

مسئول محور عراق ستاد اربعین سازمان اوقاف تشریح کرد خدمات اوقاف به زائران در صحن حضرت زهرا (س) و مسجد براثا/ توزیع بیش از 220 هزار وعده غذای گرم

آیین بدرقه و اعزام اکیپ های اورژانس اربعین (عکس)

معرفی سه پایگاه اینترنتی پُرکاربرد برای زائرین اربعین

دشمن جرات حمله و تهدید ایران را ندارد + فیلم

لزوم مکان یابی مناسب برای مدارس شهر تهران

واکنش ترکان به شایعه اختلاف روحانی و جهانگیری و اختلاف روسای قوا: نظم کشور به هم ریخته/هر کسی باید بجای خود بازگردد/فلان نماینده می گوید که بخشدار و فرماندار را با نظر من انتخاب کنید وگرنه دنیا را به هم می ریزیم

همایش سه ساله های حسینی + عکس

«قرارگاه پدافند هوایی» نمونه هماهنگی و همدلی نیروهای ارتش و سپاه است

تمدید فعالیت پارلمان اقلیم کردستان برای 8 ماه دیگر

باید با عکست زندگی کنم

درخواست توقف برگزاری آزمون مرکز مشاوران و وکلای قوه قضاییه رد شد

عدم رای اعتماد به دولت در سایه

عدم رای اعتماد به دولت در سایه