مطالب مرتبط:
ابلاغ دستورالعمل «پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در قوه قضاییه»
دستورالعمل پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در قوه قضاییه ابلاغ شد
دستورالعمل «پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در قوه قضاییه» ابلاغ شد
رییس قوه قضاییه دستورالعمل پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در این قوه را ابلاغ کرد
ابلاغ دستورالعمل پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در قوه قضاییه
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 4 مهر 1396 ساعت 16:002017-09-26سياسي

دستورالعمل پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در قوه قضاییه ابلاغ شد


- در اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغیه مورخ 29/11/1392 مقام معظم رهبری و قانون نحوه پی گیری تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی مصوب 5/3/1394 مجلس شورای اسلامی و به منظور استفاده ی مطلوب از ظرفیت های قوه قضاییه در تحقق سیاست های مذکور و هماهنگی بخش های مختلف با یکدیگر و با دستگاه های اجرایی ذی ربط در راستای امنیت سرمایه گذاری، رفع موانع حقوقی ـ قضایی تولید و اشتغال و مبارزه با مفاسد اقتصادی در چارچوب وظایف و اختیارات قوه قضاییه، دستورالعمل پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در قوه قضاییه به شرح زیر ابلاغ می شود:ماده 1- به منظور استفاده بهینه از ظرفیت های قوه قضاییه جهت اجرای ابعاد حقوقی، قضایی سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در چارچوب مقررات و با لحاظ وظایف و اختیارات و صلاحیت های قانونی ستاد مرکزی پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در قوه قضاییه که از این پس ستاد مرکزی نامیده می شود با حضور اعضای زیر تشکیل می شود:1 ـ معاون اول قوه قضاییه (رییس ستاد مرکزی) 2- دادستان کل کشور 3- وزیر دادگستری 4 - معاون راهبردی 5- معاون منابع انسانی 6- معاون حقوقی 7- معاون رییس قوه قضاییه و رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات 8- معاون مالی، پشتیبانی و عمرانی قوه قضاییه 9- معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم 10- معاون رییس قوه قضاییه و رییس مرکز امور شوراهای حل اختلاف 11- رییس دیوان عدالت اداری 12- رییس سازمان بازرسی کل کشور 13 - رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور 14- رییس سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور 15- رییس سازمان تعزیرات حکومتی.

تبصره 1 ـ دبیر ستاد مرکزی یکی از قضات عالی رتبه است کــه توسط رییس قوه قضاییه تعیین می شود.

تبصره 2 ـ دعوت سایر مسئولین از قوای سه گانه، نیروی انتظامی، نهادهای دولتی و عمومی غیردولتی، بانک ها، مسئولین اتاق های بازرگانی و تعاون مرکزی ایران و فعالان بخش خصوصی کشور و سایر اشخاص و مقامات در جلسات ستاد با تأیید رییس ستاد بلامانع است.

تبصره 3ـ جلسات ستاد حداقل ماهی یک بار تشکیل می شود، علاوه بر جلسات مذکور، بنابر تشخیص رییس ستــاد، جلســات فوق العاده تشکیل خواهد شد.

ماده 2 ـ ستاد مرکزی دارای یک دبیرخانه با مسئولیت دبیر ستاد مرکزی است که در حوزه معاونت اول قوه قضاییه تشکیل می شود و عهده دار وظایف زیر است:الف ـ ابلاغ مصوبات ستاد مرکزی به مبادی ذیربط و پیگیری اجرای آنها.

ب) تشکیل منظم جلسات ستاد با تعیین دستور کار و دعوت از اعضاء.

پ) نظارت بر عملکرد ستادهای استانی موضوع ماده 17 این دستورالعمل، معاونت ها و دستگاه های ذی ربط با دریافت مستمر گزارش ها و جمع بندی آنها و ارایه به ستاد مرکزی.

ت) تعامل نظام مند و مستمر با فعالان بخش خصوصی جهت اطلاع از مسائل و مشکلات حقوقی و قضایی تولید، سرمایه گذاری، اشتغال و سایر سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی.

ماده 3 - وظایف ستاد مرکزی عبارت است از: 1 ـ برنامه ریزی 2- نظارت و پیگیری اقدامات ناظر به اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در قوه قضاییه 3- ایجاد هماهنگی میان مسئولین و نمایندگی های قوه قضاییه در حوزه اقتصادی، حمایت های حقوقی، قضایی از فعالیت های اقتصادی مجاز و مشروع در سطح ملی 4- حمایت های لازم جهت رفع مسائل و مشکلات حقوقی ، قضایی سرمایه گذاری و ایجاد هماهنگی و انسجام در امور مشاوره، کارشناسی و داوری مربوط به دعاوی و اختلافات پرونده های تجاری و اقتصادی.

ماده4- معاون اول قوه قضاییه ضمن مدیریت مؤثر جلسات ستاد و نظارت بر فعالیت دبیرخانه اقدامات زیر را انجام می دهد:الف) ایجاد هماهنگی میان بخش های مختلف درون سازمانی و نمایندگی های قوه قضاییه در حوزه اقتصادی.

ب) ارتباط منظم با سایر قوا و ارائه گزارش مستمر در اجرای دستورالعمل به رییس قوه قضاییه.

پ) ایجاد هماهنگی لازم میان ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و ستاد مرکزی موضوع ماده 1 این دستورالعمل به منظور تشریک مساعی دستگاه های ذی ربط.

ت) ایجاد هماهنگی و پی گیری لازم به منظور اجرای مصوبات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در راستای وظــایف قـوه قضاییـه و جلب همکــاری دستگاه های اجــرایی با قوه قضاییه در اجرای وظایف مشترک.

ث) تعیین کارگروه های تخصصی در اجرای مأموریت های موضوع این دستورالعمل.

ماده 5- معاونت راهبردی مکلف است نسبت به تدوین برنامه نحوه اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در سطح قوه قضاییه و درج آن در برنامه سالانه و پنج ساله با مشارکت دستگاه های ذی ربط و پیش بینی اعتبار لازم برای اجرای برنامه ها در چارچوب بودجه مصوب و رصد و پایش آن و سایر اقدامات لازم از قبیل بهینه سازی ساختار و تشکیلات قوه قضاییه در راستای افزایش بهره وری اقدام نماید و گزارش سالانه آن را به رییس ستاد مرکزی ارایه کند.

تبصره ـ برنامه ها و اقدامات مذکور پس از طرح در ستاد مرکزی و تصویب رییس قوه قضاییه در برنامه سالانه و پنج ساله قوه قضاییه درج می شود.

ماده 6- معاونت حقوقی مکلف است در اجرای قانون سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی مصوب 8/11/1386، قانون نحوه پیگیری تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی مصوب 5/3/1394 و قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور مصوب 1/2/1394، اقدامات زیر را انجام دهد:الف) مقررات زدایی و ظرفیت سازی قانونی در تعامل با هیئت موضوع ماده 57 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور برای تسهیل شرایط کسب و کار و حمایت حقوقی ـ قضایی از سرمایه گذاری و تولید.

ب) پیگیری جهت تسریع در فرایند تصویب لوایح مرتبط با امور اقتصادی از جمله لایحه قانون تجارت، لایحه آیین دادرسی تجاری و لایحه قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغها و جلوگیری از تجاوز به منابع طبیعی و اراضی ملی، تهیه لایحه مجازات فعالان غیر مجاز در بازارهای مالی، لایحه جامع داوری، لایحه پیش گیری و مبارزه با مفاسد اقتصادی و لایحه مبارزه با جرائم اقتصادی.

پ) همکاری در به روزرسانی قوانین و مقررات ثبتی با رویکرد ایجاد نظارت هوشمند، با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور .

ماده 7- معاونت منابع انسانی مکلف است نسبت به تأمین نیروی انسانی لازم و آموزش مسائل اقتصادی و مالی و نیز قوانین مرتبط به قضات، کارمندان و ضابطین رسیدگی کننده به پرونده های اقتصادی و ارتقاء توانمندی آنان با همکاری مراجع ذی ربط، برنامه ریزی و اقدام نماید.

ماده 8- پژوهشگاه قوه قضاییه مطالعات و بررسی های میدانی و تطبیقی را در امور زیر انجام می دهد:الف) شناسایی آسیب ها و موانع حقوقی و قضایی سرمایه گذاری در داخل کشور و راهکارهای ارتقاء امنیت قضایی و حمایت از سرمایه گذاری مولد.

ب) مطالعه تطبیقی جهت بهره گیری از تجربیات کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه پیرامون نقش قضاء در امنیت و توسعه اقتصادی.

ماده 9- معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم مکلف است نسبت به هماهنگی، پیگیری و پشتیبانی محتوایی از فرآیند فرهنگ سازی عمومی جهت پیشگیری از جرائم مالی و اقتصادی با همکاری مراکز مذهبی، فرهنگی و رسانه ها از جمله رسانه ملی و نیز اقدامات پیشگیرانه از جرائم مذکور با همکاری دستگاه های مرتبط داخل و خارج از قوه قضاییه اقدام نماید.

ماده 10- معاونت مالی، پشتیبانی و عمرانی مکلف است در راستای نظام مندی و ساماندهی ساختار و فرآیندهای مالی نسبت به نظارت و تسریع در اجرای پروژه های عمرانی و مدیریت بهینه هزینه ها در امور مالی و پشتیبانی با تاکید بر حمایت از تولید داخلی و کاهش هزینه های غیر ضرور و جلوگیری از تجمل گرایی بر اساس سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی برنامه ریزی و اقدام نماید.

ماده 11- مرکز آمار و فناوری اطلاعات مکلف است با همکاری دستگاه های ذی ربط مانند سازمان ثبت اسناد و املاک با هدف ایجاد امنیت سرمایه گذاری و رفع موانع حقوقی- قضایی تولید و اشتغال و مبارزه با مفاسد اقتصادی، سامانه جامع مورد نیاز را به منظور تجمیع اطلاعات حقوقی- قضایی شرکت ها، مؤسسات و فعالان اقتصادی تهیه نماید و با رعایت ضوابط و موازین قانونی مربوط به دادرسی الکترونیک در دسترس دستگاه های ذی ربط و دادگستری های سراسر کشور قرار دهد.

ماده 12- دادستان کل کشور موظف است اقدامات ذیل را انجام دهد:الف) نظارت بر عملکرد دادسراها در مبارزه با جرائم و مفاسد اقتصادی و نحوه اقدام نسبت به حمایت از سرمایه گذاران و کارآفرینان و ممنوع الخروجی مدیران شرکت ها و فعالان اقتصادی به منظور ایجاد امنیت در سرمایه گذاری.

ب) ایجاد ساز وکارهای لازم برای اجرای مأموریت های محوله به دادستانی کل کشور در حوزه مواد مرتبط با امور مالی و اقتصادی مذکور در فصل دهم بخش دوم قانون آیین دادرسی کیفری مصوب سال 1392 با اصلاحات و الحاقات بعدی و سایر قوانین مرتبط.

پ) حضور فعال در جلسات مرتبط با امور اقتصادی که به موجب قانون، دادستانی کل کشور در آن ها عضویت دارد، در راستای پیشبرد سیاست های اقتصاد مقاومتی.

ت) اهتمام لازم به جرائم مهم مرتبط با امور مالی یا اقتصادی مانند: قاچاق کالا و ارز، پولشویی، جعل اسناد ، جاسوسی و خرابکاری، کلاهبرداری ، رشاء و ارتشاء، فرار مالیاتی، جرائم بانکی، تجاوز به اراضی ملی و منابع طبیعی و همکاری در اجرای برنامه های پیشگیری از جرائم مذکور.

ماده 13- سازمان بازرسی کل کشور موظف است با توجه به وظایف ذاتی خود به منظور نظارت بر حسن جریان امور و اجرای صحیح قوانین در دستگاه های اداری، موضوع ماده 4 آیین نامه قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور مصوب 1388، به ویژه قوانین و مقررات اقتصادی و مالی و مفاد سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، طی بازرسی های مستمر، فوق العاده و موردی، موارد زیر را پیگیری و اجرا نماید:الف) اهتمام لازم به برنامه ریزی و اقدام در زمینه کشف سوء جریانات احتمالی در روند اجرای الزامات مذکور در سیاست های کلی اقتصادی به ویژه اقتصاد مقاومتی در جهت پیشگیری از وقوع جرائم و تخلفات در اجرای این سیاست ها.

ب) نظارت بر فرایند شفاف سازی اقتصاد و سالم سازی آن و توصیه های لازم به منظور جلوگیری از اقدامات، فعالیت ها و ایجاد زمینه های فساد در حوزه های پولی، تجاری و ارزی.

پ) حضور فعال در هیأت موضوع ماده 57 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و شناسایی موانع صدور مجوز برای فعالیت های سالم اقتصادی، گلوگاه های موجب اطاله ی صدور مجوز و ارائه ی پیشنهاد جهت رفع علل اطاله در اعطای تسهیلات به تجار و سرمایه گذاران در مواردی مانند حمل ونقل کالا، گمرک و سایر موارد مربوط.

ت) شناسایی قصور و تقصیر متولیان دستگاه های دولتی به ویژه آن دسته از ترک فعل هایی که عملاً موجب ایجاد اخلال در نظام اقتصادی کشور می شود.

ث) نظارت مستمر بر عملکرد دستگاه های دولتی متولی صادرات و واردات در چارچوب قوانین و مقررات و ارائه گزارش به مبادی مربوط جهت بهره برداری.

ج) همکاری لازم با دستگاه های متولی به منظور شناسایی موانع سرمایه گذاری خارجی در کشور، عوامل اخلال در امنیت سرمایه گذاران و ارائه پیشنهادهای کاربردی.

چ) نظارت بر عملکرد بانک مرکزی در ایفای وظایف قانونی مانند نظارت و پیگیری در وصول مطالبات معوقه بانک های دولتی، اصلاح رویه های جاری اعطای تسهیلات با رویکرد پیشگیری از وقوع جرم مالی و بانکی.

ح) نظارت دقیق و مستمر بر عملکرد دستگاه های دولتی در خریدهای خارجی، مناقصات، مزایده ها، ترک تشریفات، قراردادهای خارجی و دولتی، پیشگیری و مقابله با جرائم مربوط.

خ) اهتمام به نظارت بر اجرای صحیح قوانین مرتبط با سیاست های اقتصاد مقاومتی ازجمله قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب 1394 و قانون نحوه اعمال نظارت بر کاهش هزینه های غیر ضرور و جلوگیری از تجمل گرایی مصوب 1370 .

ماده14- دیوان عدالت اداری موظف است در راستای تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، اقدامات زیر را انجام دهد:الف) تسریع در رسیدگی و ابطال مقررات و آیین نامه های مغایر با سیاست های اقتصاد مقاومتی.

ب) تسریع در رسیدگی به اعتراضات نسبت به تصمیم های دولتی مرتبط با سیاست های مذکور.

پ) رعایت سیاست های اقتصاد مقاومتی در صدور دستورهای موقت.

ماده 15- سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور مکلف است با تعاملات برون سازمانی نسبت به تدوین برنامه سالانه و میان مدت به منظور تحقق و ارتقاء اثربخشی تأسیسات جدید حقوقی در رابطه با توانمندسازی و حرفه آموزی زندانیان در راستای جامعه پذیری و آموزش و تربیت آنان به عنوان افراد مولد اقتصادی اقدام نماید.

به نحوی که زندانها به محیط کار، تلاش و تولید تبدیل شود.

تبصره ـ برنامه های پیش بینی شده باید به نحوی باشد که محکومین به حبس و بازداشتی های طولانی مدت تحت قرار و محکومین مالی در زندان را تحت پوشش قرار دهد.

ماده 16- قوه قضاییه همکاری لازم را با سازمان تعزیرات حکومتی در خصوص نظارت بر فعالیت واحدهای صنفی و اشخاص فعال در امور تجاری و هماهنگ سازی آن با سیاست های اقتصاد مقاومتی از جمله اجرای تکالیف مذکور در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب، 1394 به عمل آورد.

ماده 17- سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی مکلف است موارد زیر را پیگیری و نسبت به اجرای آن اقدام نماید:الف) مستندسازی و صدور اسناد مالکیت حد نگار املاک و اراضی دولت و مردم در نظام جامع کاداستر کشور و تسریع در اجرای قانون جامع کاداستر.

ب) تکمیل فرایند ثبت الکترونیکی و ارتقاء سرعت و دقت در ارائه خدمات مرتبط با ثبت شرکت ها و مؤسسات به منظور تسهیل امور مربوط به بهبود فضای کسب وکار.

پ) اقدامات لازم جهت به روزرسانی قوانین و مقررات مرتبط با ثبت املاک، اسناد، ثبت شرکت ها و مؤسسات، مالکیت های معنوی، و اجرای اسناد لازم الاجراء با همکاری معاونت حقوقی.

ت) توسعه و تکمیل سامانه ی الکترونیکی و بانک های جامع اطلاعات املاک، اسناد، شناسه ملی اشخاص حقوقی و مالکیت های معنوی با تأمین امنیت زیر ساخت های سخت افزاری و نرم افزاری مربوطه به منظور یکپارچه سازی ثبت رسمی و شفافیت اطلاعات در تمام کشور از جمله مناطق آزاد تجاری.

ث) توسعه و تکمیل خدمات الکترونیکی ثبت ملی و بین المللی طرح های صنعتی، علائم تجاری، مبدأ جغرافیایی کالا و اختراعات و آرشیو کلیه سوابق ثبتی مربوط.

ج) گسترش استفاده از ظرفیت های اجرای مفاد اسناد رسمی در وصول مطالبات معوقه بانک ها.

چ) ذخیره سازی الکترونیک کلیه سوابق ثبتی و ارتقاء بانک های اطلاعاتی مربوط.

ماده 18- به منظور اجرای مصوبات ستاد مرکزی و در جهت تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی در استان ها، ستاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی که از این پس ستاد استانی نامیده می شود با حضور اعضای زیر تشکیل می شود:1 ـ رییس کل دادگستری استان (رییس ستاد استانی) 2- رییس کل دادگاه¬های عمومی و انقلاب مرکز استان 3- دادستان مرکز استان 4 - معاون برنامه ریزی (دبیر ستاد استانی) 5- معاون مالی، عمرانی و پشتیبانی 6 ـ معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم 7 ـ معاون امور شوراهای حل اختلاف رییس کل دادگستری استان 8- مدیرکل بازرسی استان 9- مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان 10- مدیرکل زندان های استان 11 - مدیرکل تعزیرات حکومتی استان.

تبصره ـ دعوت سایر مسئولین نهادهای دولتی و عمومی غیردولتی، نیروی انتظامی، بانک ها، رؤسای اتاق های بازرگانی و تعاون استان و فعالان بخش خصوصی استان و سایر نهادها و اشخاص با تشخیص رییس ستاد استانی، به عمل می آید.


کلید واژه ها: قوه قضاییه - اقتصاد مقاومتی - قضایی - معاون - اقتصاد - رییس قوه قضاییه - مرکزی - سازمان ثبت اسناد و املاک کشور - رییس سازمان بازرسی کل کشور - سازمان ثبت اسناد و املاک - رییس دیوان عدالت اداری - کشور - سازمان بازرسی کل کشور - معاون اول قوه قضاییه - رییس سازمان بازرسی - دیوان عدالت اداری - اختیارات - مجلس شورای اسلامی - سازمان ثبت اسناد - مقام معظم رهبری - دادستان کل کشور - سازمان زندان ها - فناوری اطلاعات - سازمان تعزیرات - سازمان بازرسی - وزیر دادگستری - مفاسد اقتصادی - معاون اجتماعی - ماده - دیوان عدالت

آخرین اخبار سرویس:
گپ وگفت فارس با کیاداوود اسفندیاری داستان دستفروشی که مجری شد/ ماجرای رفتن مرتضی حیدری از پایش/ مرز خط قرمزهای تلویزیون کجاست؟

دعای مجیر

زنانی که روح مقاومت را در شوهرانشان زنده نگه داشتند

شهادت مظلومانه کاک رشید و ابوبکر توسط ضد انقلاب

نقش سنگین حوزه های علمیه در مقابله با فتنه جدید دشمنان

اگر شهدای مقاومت نبودند امروز چیزی به نام سوریه نبود

سهم بودجه آموزش و پرورش از بودجه کل کشور در حال کاهش است/ استانی شدن بودجه آموزش و پرورش ضربه مهلکی است

برگزاری مراسم بزرگداشت شهید مدافع حرم مهدی ایمانی در قم

برگزاری مراسم وداع با پیکر شهید مهدی قره محمدی در آمل

لزوم فعالیت جبهه ای نهادهای حوزوی در کشور/ شورای عالی علوم و تحقیقات اسلامی راه اندازی می شود

ما نباید نگران فحش دادن غربی ها در مقوله حقوق بشر باشیم

افراد متخصص در راس کارهای اجرایی کشور نیستند/ سیستم بانکی کشور یکی از ربوی ترین نظام های بانکی جهان است

آغاز دور جدید انتصابات در سازمان میراث فرهنگی

جذب سرمایه گذاران گردشگری در اردبیل دنبال می شود/ انتظار 12 ساله اردبیلی ها برای اتمام پروژه راه آهن به پایان نرسیده است

حمایت مجلس از افزایش کمیت و کیفیت محصولات ارگانیک در کشور

33 سال پیش در چنین روزی موافقت ایران با حضور هیئت تحقیق سازمان ملل در ایران

برگزاری مراسم وداع با پیکر شهید «مهدی قره محمدی» در آمل

ترتیل صفحه 252 قرآن با صدای استاد پرهیزکار+دریافت

تصویر جالبی که همسر گوچی منتشر کرد +عکس

میز شب یلدا

قاووق: حزب الله هرگز در حمایت از مقاومت فلسطین کوتاهی نمی کند

جزییات قتل زن مطلقه در جاده چالوس

سرقت مسلحانه از فروشندگان مواد مخدر/شناسایی طعمه ها در کانال های تلگرامی

منطقه ویژه گردشگری عشایری اصفهان شناسایی می شود

پژوهشگاه میراث فرهنگی از وضعیت اورژانسی عبور کرده است

نماینده مجلس: وضعیت کارخانه ها هرسال بدتر می شود

نقش مردم در حوزه فعالیت های قرآنی پررنگ تر شود

درآمدزایی در بودجه 97 واقع بینانه تر است

برگزاری آخرین آزمون جذب عمومی قضات در کرمان

پیکر شهید ایمانی در قم تشییع شد

شورای عالی امنیت ملی: در بدن آیت الله هامشی 10 برابر حد مجاز رادیواکتیو بوده است

نماهنگ/ «تبعیضی که عین عدالت است»

خوشحالیم که فرزندمان به آرزویش رسید

تست هوش تصویری: تفاوت ها را بیابید (26)

روانشناسی رنگها در معماری

«عبور غیر ممکن بهزاد نبوی و سلبریتی های خاص» از عارف و روحانی/ اصغرزاده: اسیدپاشی به زنان کار شیعیان بنیادگراست!

کواکبیان: وعده های روحانی را باید مطالبه کنیم

عکس/ تشییع شهید خادم مدافع حرم مهدی ایمانی

چرا سعودی و رژیم صهیونیستی پاسخگوی نقض حقوق بشری خود نیستند؟!

گلایه کارگردان مستند قائم مقام از احمد منتظری

روایت ضرغامی از سلفی جدید موگرینی با نیکی هیلی

از حمله به نشست سران سازمان همکاری اسلامی در استانبول جلوگیری شد

حمایت حزب اتحاد ملت ایران اسلامی از روند شفاف سازی مدیریت شهری

نقش ایران در شکست داعش از زبان سرلشکر باقری

اولویت استخدام در آموزش و پرورش با معلمان حق التدریس

چرا یافتن همسفر زندگی سخت است؟

انتقاد لاریجانی از حقوق بشر رژیم های سعودی و صهیونیستی

موشک های پرتاب شده از سوی یمنی ها به ریاض و ابوظبی ایرانی نیست

عبادت درکلام حضرت علی(ع)

واکنش بعیدی نژاد به مقاله ایندیپندنت درباره ولیعهد عربستان

جلوگیری از نسل کشی پرندگان مهاجر مستلزم ورود جدی شورای امنیت کشور

تعامل شهرداری با هیئت مدیره انجمن علمی مهندسی و مدیریت پسماند

نمایش نقش ایران در شکست داعش در موزه

واکنش بعیدی نژاد به مقاله ایندیپندنت درباره ولیعهد جوان عربستان

بازداشت یکی دیگر از مدیران ارشد گیلان

سه چهارم مردم آمریکا: ترامپ به وعده هایش عمل نکرد

معرفی شصت و سومین شهردار قزوین

وداع مردم آمل با شهید مدافع حرم مهدی قره محمدی

بررسی پیش نویس قطعنامه ای درباره شهر اشغالی قدس در شورای امنیت

لزوم خصوصی سازی واقعی خودروسازی

دانلود آهنگ جدید فتاح فتحی بنام بمون با من

علیرضا کریمی خادم بارگاه منور امام هشتم(ع) شد

واکنش بعیدی نژاد به مقاله ایندیپندنت

ثروتی: پرداخت حقوق های نجومی را قانونی کردند

یارانه کدام حقوق بگیران حذف می شود؟

واکنش ضرغامی به جزییات لایحه بودجه 97

پیش نویس قطعنامه وضعیت قدس به شورای امنیت ارائه شد

وجود رادیواکتیو در بدن هاشمی رفسنجانی

آیت الله اراکی در پیامی درگذشت پدر شهید مغنیه را تسلیت گفت

راز طراحی کفش های پاشنه بلند در غرب

فرمانداران مکلف به انجام اقدامات مستمر در زمینه مسائل زیست محیطی جنوب تهران هستند

افزایش بیش از 300 درصدی بودجه مرکز بررسی های راهبردی در دوره آشنا + جدول

فائزه هاشمی: شورای عالی امنیت ملی اعلام کرد در بدن پدر 10 برابر حد مجاز رادیو اکتیو بوده است

ازدواج به سبک شهدا

خسارت زلزله احتمالی در گرگان کمتر از کرمانشاه نخواهد بود

ما نباید نگران فحش دادن غربی ها در مقوله حقوق بشر باشیم

پیکرهای 55 شهید تازه تفحص شده از مرز شلمچه وارد کشور می شود

تاکید فراکسیون پارلمانی «جریان ملی حکمت» بر تخصیص بودجه برای خانواده‎ های شهید

حل مسأله زاینده رود بدون همراهی تمام ذی نفعان محقق نمی شود

تعطیلی مدارس ابتدایی استان تهران به جز فیروزکوه و دماوند

عکس/ برگزاری عروسی در هواپیما

با اصحاب پرونده، زندانیان و قاتلان به عدالت رفتار کنید

کرسی «روش شناسی فرهنگ اصطلاحات سیاسی در قرآن» برگزار می شود

مرکز تخصصی مهدویت در مقابله با جریان های انحرافی تعارف ندارد

طلاب نباید هیچگاه از پژوهش و علم اندوزی دور شوند

صفحه اینستاگرام سردار قاسم سلیمانی بازگردانده شد +عکس

عدالت مظلوم ترین واژه این ایام

واکنش ضرغامی به جزییات لایحه بودجه 97

وداع باشکوه آملی ها با پیکر شهید مدافع حرم

کیفیت آب در شهرک های صنعتی پایین آمده است

دانلود آهنگ جدید محسن رادمرد بنام آغوش تو

حسین مرصادی چهارمین جشن سالانه موسیقی ما

تبیین خدمات و دستاوردهای قوه قضاییه از اولویت های رسانه ملی است

وداع باشکوه آملی ها با پیکر شهید مدافع حرم

مراسم جشن فارغ التحصیلی زبان آموزان مرکز آموزش زبان فارسی در آنکارا برگزار شد

کواکبیان: وعده های روحانی را باید مطالبه کنیم

پلیس درتعقیب وزیر جنایتکار

حاشیه ای بر تهدید آشکار به اسیدپاشی توسط یک نوسلبریتی

مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر مهدویت حوزه برگزار شد

ارسال لایحه تولید برق از پسماند به مجلس

دستورالعمل پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در قوه قضاییه ابلاغ شد

دستورالعمل پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در قوه قضاییه ابلاغ شد