مطالب مرتبط:
ابلاغ دستورالعمل «پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در قوه قضاییه»
دستورالعمل پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در قوه قضاییه ابلاغ شد
دستورالعمل «پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در قوه قضاییه» ابلاغ شد
رییس قوه قضاییه دستورالعمل پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در این قوه را ابلاغ کرد
ابلاغ دستورالعمل پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در قوه قضاییه
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 4 مهر 1396 ساعت 16:002017-09-26سياسي

دستورالعمل پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در قوه قضاییه ابلاغ شد


- در اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغیه مورخ 29/11/1392 مقام معظم رهبری و قانون نحوه پی گیری تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی مصوب 5/3/1394 مجلس شورای اسلامی و به منظور استفاده ی مطلوب از ظرفیت های قوه قضاییه در تحقق سیاست های مذکور و هماهنگی بخش های مختلف با یکدیگر و با دستگاه های اجرایی ذی ربط در راستای امنیت سرمایه گذاری، رفع موانع حقوقی ـ قضایی تولید و اشتغال و مبارزه با مفاسد اقتصادی در چارچوب وظایف و اختیارات قوه قضاییه، دستورالعمل پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در قوه قضاییه به شرح زیر ابلاغ می شود:ماده 1- به منظور استفاده بهینه از ظرفیت های قوه قضاییه جهت اجرای ابعاد حقوقی، قضایی سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در چارچوب مقررات و با لحاظ وظایف و اختیارات و صلاحیت های قانونی ستاد مرکزی پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در قوه قضاییه که از این پس ستاد مرکزی نامیده می شود با حضور اعضای زیر تشکیل می شود:1 ـ معاون اول قوه قضاییه (رییس ستاد مرکزی) 2- دادستان کل کشور 3- وزیر دادگستری 4 - معاون راهبردی 5- معاون منابع انسانی 6- معاون حقوقی 7- معاون رییس قوه قضاییه و رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات 8- معاون مالی، پشتیبانی و عمرانی قوه قضاییه 9- معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم 10- معاون رییس قوه قضاییه و رییس مرکز امور شوراهای حل اختلاف 11- رییس دیوان عدالت اداری 12- رییس سازمان بازرسی کل کشور 13 - رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور 14- رییس سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور 15- رییس سازمان تعزیرات حکومتی.

تبصره 1 ـ دبیر ستاد مرکزی یکی از قضات عالی رتبه است کــه توسط رییس قوه قضاییه تعیین می شود.

تبصره 2 ـ دعوت سایر مسئولین از قوای سه گانه، نیروی انتظامی، نهادهای دولتی و عمومی غیردولتی، بانک ها، مسئولین اتاق های بازرگانی و تعاون مرکزی ایران و فعالان بخش خصوصی کشور و سایر اشخاص و مقامات در جلسات ستاد با تأیید رییس ستاد بلامانع است.

تبصره 3ـ جلسات ستاد حداقل ماهی یک بار تشکیل می شود، علاوه بر جلسات مذکور، بنابر تشخیص رییس ستــاد، جلســات فوق العاده تشکیل خواهد شد.

ماده 2 ـ ستاد مرکزی دارای یک دبیرخانه با مسئولیت دبیر ستاد مرکزی است که در حوزه معاونت اول قوه قضاییه تشکیل می شود و عهده دار وظایف زیر است:الف ـ ابلاغ مصوبات ستاد مرکزی به مبادی ذیربط و پیگیری اجرای آنها.

ب) تشکیل منظم جلسات ستاد با تعیین دستور کار و دعوت از اعضاء.

پ) نظارت بر عملکرد ستادهای استانی موضوع ماده 17 این دستورالعمل، معاونت ها و دستگاه های ذی ربط با دریافت مستمر گزارش ها و جمع بندی آنها و ارایه به ستاد مرکزی.

ت) تعامل نظام مند و مستمر با فعالان بخش خصوصی جهت اطلاع از مسائل و مشکلات حقوقی و قضایی تولید، سرمایه گذاری، اشتغال و سایر سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی.

ماده 3 - وظایف ستاد مرکزی عبارت است از: 1 ـ برنامه ریزی 2- نظارت و پیگیری اقدامات ناظر به اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در قوه قضاییه 3- ایجاد هماهنگی میان مسئولین و نمایندگی های قوه قضاییه در حوزه اقتصادی، حمایت های حقوقی، قضایی از فعالیت های اقتصادی مجاز و مشروع در سطح ملی 4- حمایت های لازم جهت رفع مسائل و مشکلات حقوقی ، قضایی سرمایه گذاری و ایجاد هماهنگی و انسجام در امور مشاوره، کارشناسی و داوری مربوط به دعاوی و اختلافات پرونده های تجاری و اقتصادی.

ماده4- معاون اول قوه قضاییه ضمن مدیریت مؤثر جلسات ستاد و نظارت بر فعالیت دبیرخانه اقدامات زیر را انجام می دهد:الف) ایجاد هماهنگی میان بخش های مختلف درون سازمانی و نمایندگی های قوه قضاییه در حوزه اقتصادی.

ب) ارتباط منظم با سایر قوا و ارائه گزارش مستمر در اجرای دستورالعمل به رییس قوه قضاییه.

پ) ایجاد هماهنگی لازم میان ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و ستاد مرکزی موضوع ماده 1 این دستورالعمل به منظور تشریک مساعی دستگاه های ذی ربط.

ت) ایجاد هماهنگی و پی گیری لازم به منظور اجرای مصوبات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در راستای وظــایف قـوه قضاییـه و جلب همکــاری دستگاه های اجــرایی با قوه قضاییه در اجرای وظایف مشترک.

ث) تعیین کارگروه های تخصصی در اجرای مأموریت های موضوع این دستورالعمل.

ماده 5- معاونت راهبردی مکلف است نسبت به تدوین برنامه نحوه اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در سطح قوه قضاییه و درج آن در برنامه سالانه و پنج ساله با مشارکت دستگاه های ذی ربط و پیش بینی اعتبار لازم برای اجرای برنامه ها در چارچوب بودجه مصوب و رصد و پایش آن و سایر اقدامات لازم از قبیل بهینه سازی ساختار و تشکیلات قوه قضاییه در راستای افزایش بهره وری اقدام نماید و گزارش سالانه آن را به رییس ستاد مرکزی ارایه کند.

تبصره ـ برنامه ها و اقدامات مذکور پس از طرح در ستاد مرکزی و تصویب رییس قوه قضاییه در برنامه سالانه و پنج ساله قوه قضاییه درج می شود.

ماده 6- معاونت حقوقی مکلف است در اجرای قانون سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی مصوب 8/11/1386، قانون نحوه پیگیری تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی مصوب 5/3/1394 و قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور مصوب 1/2/1394، اقدامات زیر را انجام دهد:الف) مقررات زدایی و ظرفیت سازی قانونی در تعامل با هیئت موضوع ماده 57 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور برای تسهیل شرایط کسب و کار و حمایت حقوقی ـ قضایی از سرمایه گذاری و تولید.

ب) پیگیری جهت تسریع در فرایند تصویب لوایح مرتبط با امور اقتصادی از جمله لایحه قانون تجارت، لایحه آیین دادرسی تجاری و لایحه قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغها و جلوگیری از تجاوز به منابع طبیعی و اراضی ملی، تهیه لایحه مجازات فعالان غیر مجاز در بازارهای مالی، لایحه جامع داوری، لایحه پیش گیری و مبارزه با مفاسد اقتصادی و لایحه مبارزه با جرائم اقتصادی.

پ) همکاری در به روزرسانی قوانین و مقررات ثبتی با رویکرد ایجاد نظارت هوشمند، با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور .

ماده 7- معاونت منابع انسانی مکلف است نسبت به تأمین نیروی انسانی لازم و آموزش مسائل اقتصادی و مالی و نیز قوانین مرتبط به قضات، کارمندان و ضابطین رسیدگی کننده به پرونده های اقتصادی و ارتقاء توانمندی آنان با همکاری مراجع ذی ربط، برنامه ریزی و اقدام نماید.

ماده 8- پژوهشگاه قوه قضاییه مطالعات و بررسی های میدانی و تطبیقی را در امور زیر انجام می دهد:الف) شناسایی آسیب ها و موانع حقوقی و قضایی سرمایه گذاری در داخل کشور و راهکارهای ارتقاء امنیت قضایی و حمایت از سرمایه گذاری مولد.

ب) مطالعه تطبیقی جهت بهره گیری از تجربیات کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه پیرامون نقش قضاء در امنیت و توسعه اقتصادی.

ماده 9- معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم مکلف است نسبت به هماهنگی، پیگیری و پشتیبانی محتوایی از فرآیند فرهنگ سازی عمومی جهت پیشگیری از جرائم مالی و اقتصادی با همکاری مراکز مذهبی، فرهنگی و رسانه ها از جمله رسانه ملی و نیز اقدامات پیشگیرانه از جرائم مذکور با همکاری دستگاه های مرتبط داخل و خارج از قوه قضاییه اقدام نماید.

ماده 10- معاونت مالی، پشتیبانی و عمرانی مکلف است در راستای نظام مندی و ساماندهی ساختار و فرآیندهای مالی نسبت به نظارت و تسریع در اجرای پروژه های عمرانی و مدیریت بهینه هزینه ها در امور مالی و پشتیبانی با تاکید بر حمایت از تولید داخلی و کاهش هزینه های غیر ضرور و جلوگیری از تجمل گرایی بر اساس سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی برنامه ریزی و اقدام نماید.

ماده 11- مرکز آمار و فناوری اطلاعات مکلف است با همکاری دستگاه های ذی ربط مانند سازمان ثبت اسناد و املاک با هدف ایجاد امنیت سرمایه گذاری و رفع موانع حقوقی- قضایی تولید و اشتغال و مبارزه با مفاسد اقتصادی، سامانه جامع مورد نیاز را به منظور تجمیع اطلاعات حقوقی- قضایی شرکت ها، مؤسسات و فعالان اقتصادی تهیه نماید و با رعایت ضوابط و موازین قانونی مربوط به دادرسی الکترونیک در دسترس دستگاه های ذی ربط و دادگستری های سراسر کشور قرار دهد.

ماده 12- دادستان کل کشور موظف است اقدامات ذیل را انجام دهد:الف) نظارت بر عملکرد دادسراها در مبارزه با جرائم و مفاسد اقتصادی و نحوه اقدام نسبت به حمایت از سرمایه گذاران و کارآفرینان و ممنوع الخروجی مدیران شرکت ها و فعالان اقتصادی به منظور ایجاد امنیت در سرمایه گذاری.

ب) ایجاد ساز وکارهای لازم برای اجرای مأموریت های محوله به دادستانی کل کشور در حوزه مواد مرتبط با امور مالی و اقتصادی مذکور در فصل دهم بخش دوم قانون آیین دادرسی کیفری مصوب سال 1392 با اصلاحات و الحاقات بعدی و سایر قوانین مرتبط.

پ) حضور فعال در جلسات مرتبط با امور اقتصادی که به موجب قانون، دادستانی کل کشور در آن ها عضویت دارد، در راستای پیشبرد سیاست های اقتصاد مقاومتی.

ت) اهتمام لازم به جرائم مهم مرتبط با امور مالی یا اقتصادی مانند: قاچاق کالا و ارز، پولشویی، جعل اسناد ، جاسوسی و خرابکاری، کلاهبرداری ، رشاء و ارتشاء، فرار مالیاتی، جرائم بانکی، تجاوز به اراضی ملی و منابع طبیعی و همکاری در اجرای برنامه های پیشگیری از جرائم مذکور.

ماده 13- سازمان بازرسی کل کشور موظف است با توجه به وظایف ذاتی خود به منظور نظارت بر حسن جریان امور و اجرای صحیح قوانین در دستگاه های اداری، موضوع ماده 4 آیین نامه قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور مصوب 1388، به ویژه قوانین و مقررات اقتصادی و مالی و مفاد سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، طی بازرسی های مستمر، فوق العاده و موردی، موارد زیر را پیگیری و اجرا نماید:الف) اهتمام لازم به برنامه ریزی و اقدام در زمینه کشف سوء جریانات احتمالی در روند اجرای الزامات مذکور در سیاست های کلی اقتصادی به ویژه اقتصاد مقاومتی در جهت پیشگیری از وقوع جرائم و تخلفات در اجرای این سیاست ها.

ب) نظارت بر فرایند شفاف سازی اقتصاد و سالم سازی آن و توصیه های لازم به منظور جلوگیری از اقدامات، فعالیت ها و ایجاد زمینه های فساد در حوزه های پولی، تجاری و ارزی.

پ) حضور فعال در هیأت موضوع ماده 57 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و شناسایی موانع صدور مجوز برای فعالیت های سالم اقتصادی، گلوگاه های موجب اطاله ی صدور مجوز و ارائه ی پیشنهاد جهت رفع علل اطاله در اعطای تسهیلات به تجار و سرمایه گذاران در مواردی مانند حمل ونقل کالا، گمرک و سایر موارد مربوط.

ت) شناسایی قصور و تقصیر متولیان دستگاه های دولتی به ویژه آن دسته از ترک فعل هایی که عملاً موجب ایجاد اخلال در نظام اقتصادی کشور می شود.

ث) نظارت مستمر بر عملکرد دستگاه های دولتی متولی صادرات و واردات در چارچوب قوانین و مقررات و ارائه گزارش به مبادی مربوط جهت بهره برداری.

ج) همکاری لازم با دستگاه های متولی به منظور شناسایی موانع سرمایه گذاری خارجی در کشور، عوامل اخلال در امنیت سرمایه گذاران و ارائه پیشنهادهای کاربردی.

چ) نظارت بر عملکرد بانک مرکزی در ایفای وظایف قانونی مانند نظارت و پیگیری در وصول مطالبات معوقه بانک های دولتی، اصلاح رویه های جاری اعطای تسهیلات با رویکرد پیشگیری از وقوع جرم مالی و بانکی.

ح) نظارت دقیق و مستمر بر عملکرد دستگاه های دولتی در خریدهای خارجی، مناقصات، مزایده ها، ترک تشریفات، قراردادهای خارجی و دولتی، پیشگیری و مقابله با جرائم مربوط.

خ) اهتمام به نظارت بر اجرای صحیح قوانین مرتبط با سیاست های اقتصاد مقاومتی ازجمله قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب 1394 و قانون نحوه اعمال نظارت بر کاهش هزینه های غیر ضرور و جلوگیری از تجمل گرایی مصوب 1370 .

ماده14- دیوان عدالت اداری موظف است در راستای تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، اقدامات زیر را انجام دهد:الف) تسریع در رسیدگی و ابطال مقررات و آیین نامه های مغایر با سیاست های اقتصاد مقاومتی.

ب) تسریع در رسیدگی به اعتراضات نسبت به تصمیم های دولتی مرتبط با سیاست های مذکور.

پ) رعایت سیاست های اقتصاد مقاومتی در صدور دستورهای موقت.

ماده 15- سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور مکلف است با تعاملات برون سازمانی نسبت به تدوین برنامه سالانه و میان مدت به منظور تحقق و ارتقاء اثربخشی تأسیسات جدید حقوقی در رابطه با توانمندسازی و حرفه آموزی زندانیان در راستای جامعه پذیری و آموزش و تربیت آنان به عنوان افراد مولد اقتصادی اقدام نماید.

به نحوی که زندانها به محیط کار، تلاش و تولید تبدیل شود.

تبصره ـ برنامه های پیش بینی شده باید به نحوی باشد که محکومین به حبس و بازداشتی های طولانی مدت تحت قرار و محکومین مالی در زندان را تحت پوشش قرار دهد.

ماده 16- قوه قضاییه همکاری لازم را با سازمان تعزیرات حکومتی در خصوص نظارت بر فعالیت واحدهای صنفی و اشخاص فعال در امور تجاری و هماهنگ سازی آن با سیاست های اقتصاد مقاومتی از جمله اجرای تکالیف مذکور در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب، 1394 به عمل آورد.

ماده 17- سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی مکلف است موارد زیر را پیگیری و نسبت به اجرای آن اقدام نماید:الف) مستندسازی و صدور اسناد مالکیت حد نگار املاک و اراضی دولت و مردم در نظام جامع کاداستر کشور و تسریع در اجرای قانون جامع کاداستر.

ب) تکمیل فرایند ثبت الکترونیکی و ارتقاء سرعت و دقت در ارائه خدمات مرتبط با ثبت شرکت ها و مؤسسات به منظور تسهیل امور مربوط به بهبود فضای کسب وکار.

پ) اقدامات لازم جهت به روزرسانی قوانین و مقررات مرتبط با ثبت املاک، اسناد، ثبت شرکت ها و مؤسسات، مالکیت های معنوی، و اجرای اسناد لازم الاجراء با همکاری معاونت حقوقی.

ت) توسعه و تکمیل سامانه ی الکترونیکی و بانک های جامع اطلاعات املاک، اسناد، شناسه ملی اشخاص حقوقی و مالکیت های معنوی با تأمین امنیت زیر ساخت های سخت افزاری و نرم افزاری مربوطه به منظور یکپارچه سازی ثبت رسمی و شفافیت اطلاعات در تمام کشور از جمله مناطق آزاد تجاری.

ث) توسعه و تکمیل خدمات الکترونیکی ثبت ملی و بین المللی طرح های صنعتی، علائم تجاری، مبدأ جغرافیایی کالا و اختراعات و آرشیو کلیه سوابق ثبتی مربوط.

ج) گسترش استفاده از ظرفیت های اجرای مفاد اسناد رسمی در وصول مطالبات معوقه بانک ها.

چ) ذخیره سازی الکترونیک کلیه سوابق ثبتی و ارتقاء بانک های اطلاعاتی مربوط.

ماده 18- به منظور اجرای مصوبات ستاد مرکزی و در جهت تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی در استان ها، ستاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی که از این پس ستاد استانی نامیده می شود با حضور اعضای زیر تشکیل می شود:1 ـ رییس کل دادگستری استان (رییس ستاد استانی) 2- رییس کل دادگاه¬های عمومی و انقلاب مرکز استان 3- دادستان مرکز استان 4 - معاون برنامه ریزی (دبیر ستاد استانی) 5- معاون مالی، عمرانی و پشتیبانی 6 ـ معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم 7 ـ معاون امور شوراهای حل اختلاف رییس کل دادگستری استان 8- مدیرکل بازرسی استان 9- مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان 10- مدیرکل زندان های استان 11 - مدیرکل تعزیرات حکومتی استان.

تبصره ـ دعوت سایر مسئولین نهادهای دولتی و عمومی غیردولتی، نیروی انتظامی، بانک ها، رؤسای اتاق های بازرگانی و تعاون استان و فعالان بخش خصوصی استان و سایر نهادها و اشخاص با تشخیص رییس ستاد استانی، به عمل می آید.


کلید واژه ها: قوه قضاییه - اقتصاد مقاومتی - قضایی - معاون - اقتصاد - رییس قوه قضاییه - مرکزی - سازمان ثبت اسناد و املاک کشور - رییس سازمان بازرسی کل کشور - سازمان ثبت اسناد و املاک - رییس دیوان عدالت اداری - کشور - سازمان بازرسی کل کشور - معاون اول قوه قضاییه - رییس سازمان بازرسی - دیوان عدالت اداری - اختیارات - مجلس شورای اسلامی - سازمان ثبت اسناد - مقام معظم رهبری - دادستان کل کشور - سازمان زندان ها - فناوری اطلاعات - سازمان تعزیرات - سازمان بازرسی - وزیر دادگستری - مفاسد اقتصادی - معاون اجتماعی - ماده - دیوان عدالت

آخرین اخبار سرویس:
عضویت نماینده زرتشتی شورای یزد در گروی رفع ابهام از یک تبصره قانون شورا ها

نماز اول وقت مهمانداران زن در باند فرودگاه

دادگر: باید از این پس با مربیان خارجی منصفانه قرارداد ببندیم

نقش آیت الله مهدوی کنی در تربیت مدیران تراز انقلاب اسلامی

آمانو: بدون هیچ مشکلی به نظارت بر برجام ادامه می دهیم

تقویم تاریخ | جمعه 28 مهر 1396

نگار جواهریان به سوگ پدر نشست

دختر خاص دیدار نخبگان با مقام معظم رهبری کیست+عکس

وقتی با یک اتفاق ساده، آقای دوربینی به آرزوی خود می رسد +عکس،ویدئو

خاتمی:اروپا و آمریکا سر و ته یک کرباس هستند

تصاویر : وداع غم انگیز با کودکان روهینگیایی غرق شده

عکس/ آوازه ی شهید حججی به روسیه رسید

ایلام و مهران یکپارچه آماده اربعین اند/ همه تغییرات اخیر مرزمهران

ریشه بحران بولیوی - در جریان بحران ک روزنامه نگار رییس جمهوری بولیوی شد

خاموشی برج ایفل برای قربانیان سومالی

نمایشگاه ملی گردشگری پارس در شیراز برگزار می شود

قدرتمندی سپاه، آمریکا و ترامپ را به وحشت انداخته است

این افراد در معرض خطر ابتلا به سرطان قرار دارند

پوستر | امام خمینی(س): خون دلی که پدر پیرتان از این دسته متحجر خورده است هرگز از فشارها و سختیهای دیگران نخورده است

تجاوز جنسی به بازیگر زن در 16 سالگی

تصویب اولین بودجه لبنان از سال 2005

پوستر | آیت الله هاشمی: اگر شیاطین بگذارند و اگر اهل فکر و دلسوزان امّت وارد میدان بشوند، می ‏شود امیدوار بود که به تدریج و مرحله به مرحله دنیای اسلام را جلو ببریم

مجموعه شعر درباره ظهور امام زمان (عج)

تشکیل کارگروه های علمی پژوهشی / ابتکارات جدید حوزه تهران در ارتباط با طلاب و اساتید

جامعه مجازی روابط عمومی برگزیده جشنواره ملی فضای مجازی و رسانه

شناسایی مناطق محروم هدف گروه های جهادی است

محمود صادقی: از توضیحات دکتر غلامی قانع شدم

نگار جواهریان عزادار شد

رییس روابط عمومی بانک مسکن معرفی شد

توقف میلان و پیروزی آرسنال در لیگ اروپا

آمانو: بدون هیچ مشکلی به نظارت بر برجام ادامه می دهیم

نقص فنی در پرواز تهران-اهواز هواپیمایی زاگرس

دانلود آهنگ جدید بهنام ستوری (اس آی) بنام بهش بگین

خدمت سپاه امیرالمومنین به زائران/ از راهسازی ، اسکان و ایجاد درمانگاه تا استقرار بالگرد و مقابله با بیوتروریسم

سرلشکر باقری پیام رهبر انقلاب را به بشار اسد تسلیم کرد

سند 2030 به دنبال سیطره تفکر سکولار بر جهان است/مکتب اهل بیت(ع) جهانشمول است و اسلام قدیمی نمی شود

ادعای مشاور امنیت ملی آمریکا علیه سپاه «دروغ» است

خدمت سپاه امیرالمومنین به زائران از راهسازی ، اسکان و ایجاد درمانگاه تا استقرار بالگرد و مقابله با بیوتروریسم

برگزاری مجلس یادبود حجت الاسلام حسینی بادکوبه ای در مسجد فخرالدوله

برخی برنامه های تلویزیون در نقطه مقابل افزایش جمعیت قرار دارند

تصاویر/ در حاشیه یادواره شهدای اطلاعات عملیات

دیدار معاون اول رییس جمهور با رییس جمهور آذربایجان در استانبول

مبارزه با تروریسم محور توافق معاونین وزاری خارجه ایران و روسیه

سند 2030 به دنبال سیطره تفکر سکولار بر جهان است/مکتب اهل بیت(ع) جهانشمول است و اسلام قدیمی نمی شود

خوراک اختاپوس

نقض فاحش آزادی در کِبِک

تصاویر/ بازدید نائب رییس دانشگاه شام از چاپخانه انتشارات اسوه

عکسی زیبا از حمید گودرزی در کودکی

دیدار ظریف با رییسی+عکس

عکس/سلفی علی زند وکیلی با مادربزرگش

عکس/ سلفی سه چهره محبوب سینما در آسانسور

عکس/ پژمان جمشیدی درکنار خواهرش

عکس/ نوید محمدزاده در جشن تولد باران کوثری

اعتراض به طرح ضربنی جمع آوری قلیان در تلویزیون

هرگاه در طول تاریخ انقلاب به مذاکره روی آوردیم سیلی خوردیم

آیت الله یزدی:متناسب با زمان خود باید به سلاح های دفاعی مجهز باشیم

دشمن در منطقه نفوذ کرده و موذیانه در حال اجرای برنامه هایش است

تصویری از مرز ایران و عراق و دو روستای "هانه گرمله"

عکس/ درخت بلوط در وسط خیابان

آمانو: هنوز تغییری در رفتار ایران در اجرای برجام ندیده ایم

تصاویر/ سومین اجلاس استانی نماز خراسان جنوبی

دولت مانع واگذاری صنایع سنگین خراسان شمالی به بخش خصوصی شود

اقدام شایسته یک مجموعه دولتی + عکس

آب نوردی برای دفاع از خلیج همیشه فارس در چابهار+ گزارش

آیت الله یزدی:متناسب با زمان خود باید به سلاح های دفاعی مجهز باشیم

دشمن در منطقه نفوذ کرده و موذیانه در حال اجرای برنامه هایش است

مقایسه سوار شدن حضرت زینب(س) بر محمل قبل و بعد از عاشورا

مبادلات تجاری ایران و ترکیه از طریق پول ملی دو کشور انجام خواهد شد

اجلاس رؤسای سازمان های هواپیمایی منطقه خاورمیانه در عمان برگزار می شود/ بررسی چالش های ایمنی هوانوردی

ولایتی: توطئه های آمریکا خنثی و نقش بر آب می شود

دعا و اجابت دعا در کلام علوی

برگزاری مصاحبه اعطای مجوز به مؤسسات مردمی ـ فرهنگی قرآن و عترت لرستان

گزارش تصویری «آبروی محله» در کوهدشت

بررسی تراکنش های بانکی صنوف تا قبل از 95 فاقد وجاهت قانونی است

فال روزانه جمعه 28 مهر 1396

نماهنگ/ رهبرانقلاب: وابستگی بیچارگی می آورد

خانواده ستایش:قصاص نمی خواستیم

عکس/ ترفندی بسیار جالب برای عکاسی

آماده سازی زیرساخت های اربعین در کرمانشاه و تعلل استان های معین

موزه دفاع مقدس دایره المعارف اسلام و انقلاب محسوب می شود

نوجوانان باید مهارت زندگی در عصر تاثیر پذیری فرهنگ از فناوری را یاد بگیرند

بزرگترین صادرات غیرنفتی ایران

اعتراض به خرابی سالنگ؛ میراث از یاد رفته شوروی

تبلیغ فرهنگ عاشورا مهم ترین عنصر اربعین است/در جبهه مقاومت باید به پیروزی معنوی متوسل شویم

دیدارهایی که پس از 30 سال دوباره زنده شد+تصاویر

تولیت مسجد مقدس جمکران گفت: راهپیمایی اربعین فرصتی برای تمهید ظهور امام زمان (عج) است.

کمیسیون آموزش و تحقیقات مخالف تعیین تکلیف معلمان حق التدریس و نهضت

فصل جدید مخالفت در اردوگاه اصلاحات

بررسی معضلات جدی خرمشهر

فال روزانه جمعه 28 مهر 1396

برگزاری هفته فرهنگی ایران در باکو در سال 2018

محسن هاشمی خیال ریاست جمهوری ندارد

روزنما: اعتراض دانشجویان به تفکیک جنسیتی

بیش از صد هزار مربی پیش دبستانی و نهضت مشمول طرح استخدامی

علنی شدن مشکل احزاب آلمان بر سر تشکیل دولت ائتلافی

مراسم برگزاری بزرگداشت روز جهانی عصای سفید با مشارکت بانک گردشگری

انتصاب مسول روابط عمومی معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی

یادداشت ابوالفضل فاتح در حمایت از سید ضیاء هاشمی

طرح نمایندگان برای مقابله با تهدیدات اخیر آمریکا در مورد ایران

سپاه در دفاع از مردم وملت ایران مرز نمیشناسد

33 سال پیش در چنین روزی کاهش پرسنل دیپلماتیک آمریکا در بیروت

داریوش قربانی شهردار تازه کند پارس آباد شد

دمنوش هایی که به بدنتان گرما می بخشند

عارف: مبنای تصمیمات قوه قضاییه باید قانون باشد /استفاده از همه ابرازهای ارتباطی حق مردم است

/شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان

اسناد پرونده تخلفات نفتی دولت نهم و دهم

دانش ارتباطات یا علم پروپاگاندا!

تواضع و فروتنی از خصوصیات شاخص سردار «لک زایی» بود

گلستان در حوزه استاندارد سازی جایگاه های سی ان جی جزو سه استان برتر است

پیام تبریک اردوغان به مناسبت روز ملی جمهوری آذربایجان

جلسه هم اندیشی بزرگداشت روز مازندران

رفتار خصمانه امریکایی ها؛ نگرانی مشترک روسای پارلمان ها است

موافقت با کلیات طرح استخدام آموزشیاران نهضت و معلمان حق التدریس

همراهی اروپایی ها با آمریکا برای فشار بر ایران قابل قبول نیست/ انسجام ملی حول هدایت های رهبری امنیت کشور را حفظ می کند

دستورالعمل جدید تخفیف یا افزایش حق بیمه شخص ثالث

در دیدار جهانگیری با رییس جمهور آذربایجان چه گذشت؟

در جلسه شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان مطرح شد؛/ارائه گزارش کمیته ارزیابی/تاکید بر ادامه فعالیت جبهه ای/انتقاد دکتر عارف از برخورد با فعالان سیاسی اصلاح طلب

سهم 21درصدی تهران از کل تولید ناخالص داخلی ایران

واکنش رامبد جوان به درگذشت پدر نگار جواهریان + اینستاپست

تجلیل معاون رسانه ملی از خانواده شهید زرهرن

فعالیت 10 هزار طلبه خواهر در شبکه "کوثر بلاگ"

گزارش تصویری/ میهمان های سیتنا در آخرین روز نمایشگاه تلکام 2017

معرفی پردرآمدترین بازیگر زن تلویزیون

واکنش فرمانده قرارگاه پدافند هوایی به شایعه اختلاف سپاه و ارتش

موسوی لاری:/نتیجه کمیته ارزیابی هفته آینده مشخص می شود

همایش همکاری فن آوری ایران و گرجستان

گردهمایی خیریه «همبستگی اسلامی» در سائوپائولوی برزیل برگزار می شود

فیلم/ روایت «مورگان فریمن» از حادثه کربلا

ایران در حوزه علم و فناوری جزو 10 کشور برتر دنیاست

تصاویر/ نخستین کنفرانس بین المللی ظرفیت شناسی و تأثیرگذاری فضای مجازی در ارتقاء آموزش های دینی

بیانات رهبر انقلاب و راهبرد پسابرجامی ایران در برابر آمریکا و اروپا

اطلاعیه برای فرزندان مشمول خدمت سربازی ایثارگران و جانبازان

آمادگی وزارت ارتباطات برای حمایت همه جانبه از برنامه های خانواده درسا

حریق در بیمارستان خیریه سیدالشهدا + عکس

چگونگی دیدار شخصیتهای سیاسی با محصورین

تقویت ارتباطات ایران و عراق در ایام اربعین

انسجام ملی حول هدایت های رهبر انقلاب امنیت کشور را حفظ می کند/ برای فعال کردن دیپلماسی زیارت برنامه داریم

کالاهای ایرانی برای صادرات باید از کیفیت برخوردار باشد

عربستان سعودی خود را اسلامی می داند درحالی که با آمریکا تعامل دارد

همسر رامبد جوان عزادار شد + عکس

گزارش المانیتور از افزایش محبوبیت سپاه

لزوم ارتباط مستمر مرکز خدمات سرمایه گذاری استان با شهرستان ها

محمدرضا عارف:/یکی از اهداف شورای عالی تقویت احزاب و رسیدن به چند حزب فراگیر است/برای ارتقای سطح روابط اصلاح طلبان با رهبری تلاش می کنیم

بازدید اعضای کمیسیون صنایع مجلس از ایران خودرو کرمانشاه

ایران طی چند صد سال گذشته هیچگاه به اقتدار امروز نبوده/خطوط دفاعی خود را صدها کیلومتر خارج ایران زده ایم

دوره آموزشی«آشنایی با قوانین و بخشنامه های تأمین اجتماعی» در سما لاهیجان برگزار شد

بیش از یک میلیون سوریایی به خانه هایشان برگشتند

عکس/ دیدار علی عسکری با سیدحسن نصرالله

مبارزه با تروریسم محور توافق معاونین وزاری خارجه ایران و روسیه

ارتقای کیفی ساخت و ساز در اصفهان در دستور کار است

اگر رسانه ها اراده کنند بسیاری از معادلات را تغییر می دهند/ نباید اشتراکات دینی همدیگر را نادیده بگیریم

سردار نقدی: تواضع و فروتنی از خصوصیات شاخص سردار «لک زایی» بود

خاتمی:اروپا و آمریکا سر و ته یک کرباس هستند

تصاویر : وداع غم انگیز با کودکان روهینگیایی غرق شده

احیای مصوبات مسکوت مانده به خاطر اختلاف میان احمدی نژاد و قالیباف/ اعلام آمادگی مجلس برای کاهش آلودگی هوای پایتخت

اسد از حمایت های همه جانبه مقام معظم رهبری قدردانی کرد

دیدار معاون اول رییس جمهور با رییس جمهور آذربایجان

خبرهای خوش برای فرزندان مشمول خدمت سربازی ایثارگران و جانبازان

ورود اولین هواپیمای لوفت هانزا به فرودگاه امام

ترامپ سر کلاس جغرافیا!

تصاویر/ دیدار نائب رییس دانشگاه شام با آیت الله یزدی

هفت کتاب در سومین روز نمایشگاه کتاب گلستان رونمایی شد

لاریجانی: لغو عضویت عضوزرتشتی شورای یزد غیرقانونی است/ موضوع حل نشود به شورای حل اختلاف ارجاع می شود

جهانگیری وارد استانبول شد

هرگاه در طول تاریخ انقلاب به مذاکره روی آوردیم سیلی خوردیم

در جلسه هیات رییسه شورای عالی سیاست گذاری صورت گرفت؛/انتقاد دکتر عارف از ایجاد محدودیت های جدید نسبت به سید محمد خاتمی/خاتمی سرمایه ای ذی قیمت برای کشور است

پاسخ تند مدیرکل آژانس به اظهارات ترامپ

خط حزب الله 104 | قدرت ایران قابل مذاکره نیست

دیدار دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس با رییس جمهوری آذربایجان

اطلاع نگاشت | هفت توصیه درباره مسائل اخیر برجام و آمریکا

وقتی اختلاف سنی زیاد برای سلبریتی ها مفهومی ندارد

آمریکا عامل ناامنی در خلیج فارس است/ «دزدی دریایی» مهمترین چالش پیش روی کشورها

نشانه های خرابی دینام چیست؟ (1)

راکورس تی وی، مقاله جانبار ناردارانی را درباره روحانی مبارز زندانی در جمهوری آذربایجان منتشر کرد

خداحافظی کاتوزیان / تصویر نامه

چرا شورای امنیت ملی تصمیم به حصر گرفت؟ / آیا محدودیت جدید برای خاتمی اعمال شده؟

/برگزاری مراسم دهه دوم ماه محرم از سوی بنیاد امید ایرانیان

خانه خالی 7 هزار مدیر دولتی در یک روستای شمال!

جهانگیری: از همه ظرفیت ها برای توسعه روابط استفاده کنیم/ییلدریم: برای حل مسائل منطقه همکاری کنیم

/ نشست مشترک هیات رییسه شورای عالی با هیات رییسه فراکسیون امید و روسای شوراها و شهرداران کلانشهرها

11 میلیون ریال سرانه پرداختی اصفهانی ها به شهرداری

عکس/ تشییع پیکر شهدای مدافع حرم در اراک

هشتادونهمین شماره ماهنامه مدیریت ارتباطات منتشر شد

تصاویر:پیرترین مدل در دنیای مد

بیانات در دیدار نخبگان جوان علمی

دیدار جهانگیری با رییس جمهور آذربایجان

گرانترین کیف پول دنیا با 382 قیراط الماس! +عکس

تغییر چهره برخی از هنرپیشه ها در گذر زمان/تصاویر

انتقاد از آنهایی که شعار نه غزه نه لبنان دادند

مهارت های تبلیغی به طلاب آموزش داده شود/ گلایه از کم توجهی به درس تفسیر قرآن و نهج البلاغه

هنرنمایی دختر ژاپنی که جهانی شد +تصاویر

سردار نجات: محدودیت های رییس دولت اصلاحات چیز جدیدی نیست؛ همان هاست که سال 89 تصویب شد/این آقا در سال 88 یکی از محورهای فتنه بود/اگر این افراد توبه کنند نظام آنها را سوار بر «کشتی نجات» خواهد کرد/الان هم هر چند دیر شده لیکن راه برای محکوم کردن فتنه باز است

مجری و طنزپرداز کاردرست کشورمان در کنار همسرش | عکس

مراکز نیکوکاری در پایگاه های بسیج استان تهران راه اندازی می شود

چالش های مدیریت دولتی در حوزه ساختار سازمانی با رویکرد دولت و ملت همدلی و همزبانی

وجود 31 هزار استاندارد در کشور

بیانیه دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان در محکومیت سخنان ترامپ

قدردانی سرلشکر جعفری از حمایت ها در برابر تهاجم روانی آمریکا

دیدار نخبگان جوان علمی

رهبرانقلاب: تا طرف مقابل برجام را پاره نکند آن را پاره نمی کنیم

دستورالعمل پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در قوه قضاییه ابلاغ شد

دستورالعمل پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در قوه قضاییه ابلاغ شد