مطالب مرتبط:
آمیخته های هنر دست و نخل در دست سازه های مردم جنوب کرمان
جنوب کرمان 100 شهید نیروی انتظامی تقدیم انقلاب کرده است
کرمان/کارگاه های سنتی تنورسازی در جنوب استان
حمزه در نطق میان دستور: آقای روحانی وجود مناطق فوق محروم منوجان، رودبار و قلعه گنج زیبنده نیست/ضرورت رفع محرومیت از جنوب کرمان
رقابت شرکت های هواپیماسازی آمریکا و چین برای تسخیر آسمان جنوب شرق آسیا
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 4 مهر 1396 ساعت 14:402017-09-26پزشكي

نیاز شدید به پزشک متخصص در جنوب کرمان


رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی جیرفت گفت: بیمارستان های جنوب کرمان متاسفانه با کمبود شدید پزشک متخصص روبرو هستند که در حال رایزنی با مجموعه وزارتخانه برای رفع این مشکل هستیم و دو بیمارستان 12 فروردین کهنوج و امام خمینی جیرفت نیز دچار مشکل است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، ایمان قاسم زاده در اولین نشست خبری رسانه ای خود بر جبران کمبود نیروی انسانی با استفاده از ظرفیت های بومی منطقه خبر داد و گفت: کمبود پزشک متخصص به خوبی مشهود است و این مهم از اولویت های کاری ام است که به صورت جدی پیگیر هستم.

دسترسی مردم در برخی مناطق جنوب کرمان به سختی انجام می شود وی بر لزوم ارتقای شاخص های بهداشتی و درمانی از جمله مرگ مادران و نوزادان تاکید کرد و گفت: در برخی از مناطق جنوب کرمان دسترسی مردم به نیازها و امکانات بهداشتی با سختی انجام می شود که باید در این جهت نیز کار شود.

قاسم زاده بر لزوم پرهیز از هر گونه حاشیه سازی، تاکید و بیان کرد: اگر خدمت به مردم برخلاف رضای خدا و مردم انجام شود نتیجه عکس دارد و باید وقت و انرژی مسئولان در راستای عمران و سازندگی صرف شود.

تشریح ماجرای پرونده اختلاس در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت وی با ابراز تاسف از حاشیه های به وجود آمده در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت (اختلاس و استعفای دستجمعی) خاطرنشان کرد: اگر در گذشته دانشگاه در گیر حاشیه ها نبود میتوانستند خدمات بیشتری را به مردم ارایه بدهند که متاسفانه برخی اتفاقات مسیر کار را تغییر داده بود.

تنها برای خدمت به منطقه این مسئولیت را پذیرفته ام.

قبول مسئولیت برای یک پزشک متخصص با ضررهای مالی همراه است و تنها انگیزه خدمت به مردم محروم می تواند این زمینه پذیرش مسئولیت ها را فراهم کند.

قاسم زاده، اشارهای هم به پرونده اختلاس در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت کرد و افزود: پرونده مذکورتوسط دستگاه قضایی در حال بررسی است و افرادی هم در این تخلف دست داشتند، از کار برکنار شده اند و طی نشستی که با مدیر کل بازرسی استان کرمان داشتم ، تقویت نهادهای نظارتی وابسته به دانشگاه را خواستار شده ام.

وی با تاکید مجدد به برخورد جدی با عوامل اختلاس در دانشگاه جیرفت خاطرنشان کرد: وقتی 20 درصد بودجه کشور به بخش بهداشت و درمان تعلق می گیرد متاسفانه برخی افراد نیز دچار وسوسه می شوند که اثرات آن دامنگیر منطقه شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، کار در محیط آرام را لازمه توجه به اقدامات زیربنایی دانست و افزود: اگر با حفظ ارامش مجموعه را مدیریت کنیم، می توانیم با تسریع روند کارهای بر زمین مانده در جهت پیشرفت و توسعه دانشگاه خدمات بیشتری به مردم ارایه بدهیم.

وی با تاکید مجدد بر پرهیز از هر گونه حاشیه سازی در دانشگاه اظهار کرد: به همه همکارانم توصیه کرده ام که از هر گونه حاشیه سازی که به بدنه دانشگاه ضربه می زند به جد دوری کنند و مصلحت مردم و جامعه را در نظر داشته باشند.

قاسم زاده، انضباط مالی را از جمله برنامه های تبیین شده برای جلوگیری از پیامدهای منفی به وجود آمده مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: اتفاقاتی که در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت رخ داد به نظر می رسد جزیی بودند ولی باز هم قابل قبول نیست و تمام سعی ما بر این است که انضباط مالی بر همه زیرمجموعه های دانشگاه حاکم شود.

خودم و مجموعه همکارانم هیجگونه چشم داشت مالی نداریم.

برای بررسی مسائل مالی زیر مجموعه ها شخصا ورود خواهم کرد و در راستای فرمایشات رهبری باید با یک حرکت جهادی به سمت خدمت پیش برویم.

مشکلات فرهنگی از بزرگترین معضلات خدمات رسانی قاسم زاده، مشکلات فرهنگی را از بزرگترین معضلات خدمات رسانی دانست و بیان کرد: فرهنگ سازی در درمان، تغذیه و ورزش با توجه به پایین آمدن سن برخی از بیماریها از جمله دیابت و چاقی باید توسط رسانه ها و با همکاری دانشگاه دنبال شود.

با اصلاح تغذیه می توانیم کم تحرکی، پرخوری و ورزش نامتناسب را بافرهنگ سازی به سمت استاندارد سوق بدهیم.

نگرانی از آمار مصرف مواد مخدر، مشتقات الکلی و دیابت در سطح کشور رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از آمار مصرف مواد مخدر، مشتقات الکلی و دیابت در سطح کشور ابراز نگرانی کرد.

وی، خدمات دانشگاه علوم پزشکی را در مدت 8 سالی که راه اندازی شده است مثبت ارزیابی کرد و گفت:در قالب طرح تحول نظام سلامت خدمات ارزنده به مردم ارایه شده است ولیکن با همه این اقدامات انجام شده، مجموعه دانشگاه دست نیاز به سوی اصحاب رسانه دراز می کنند و ارتقای سطح خدمات دهی از مردم تنها تقاضای بنده از اهالی رسانه است.

وی در ادامه ضمن توضیح روند درمانی بیمارانی که در اثر گزش حشرات موذی به مراکز درمانی مراجعه می کنند، بیان کرد: چندین کارگاه سم شناسی در منطقه برگزار شده است که همه پزشکان در این کارگاه آموزشی شرکت کرده اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، عوارض سم عقرب را بیشمار عنوان کرد و افزود: در حال شناسایی گونه های متعدد عقرب هستیم که در آینده نزدیک شاهد نتایج رضایت بخشی درمانی در این راستا خواهیم بود.

تاکید بر پیگیری روند احداث ساختمان مرکز بهداشتی و درمانی جنوبی ترین نقطه جغرافیایی کرمان قاسم زاده در پاسخ به سوالی در خصوص آخرین وضعیت روند احداث ساختمان مرکز بهداشتی و درمانی دهستان رمشک در جنوبی ترین نقطه جغرافیایی استان کرمان که جزومناطق محروم هم بشمار می آید و مدت 10 سال دستخوش عدم تعهد پیمانکار قرار گرفته است، ابراز بی اطلاعی کرد و گفت:ازاین موضوع بی اطلاع هستم و در اولین فرصت پیگیری خواهم کرد.

وی در پاسخ به شائبه های پشت پرده برای انتصابات اخیر در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت:هیچ دستی برای انتصابات پشت پرده نبوده است و تصمیم نهایی با خودم بوده و در نهایت مشورت و بررسی سابقه کاری افراد را نیز خودم انجام داده ام و تحت فشار های سیاسی دست به هیچ تغییری نزده ام.

رییس دانشگاه عبوم پزشکی جیرفت با رد هر گونه خودرایی و خود سالاری در ادامه کار و خدمت به مردم خاطر نشان کرد:هدف اصلی در انتخاب معاونین ایجاد تعامل است و باید از اینکه دانشگاه در مسیر جاده خاکی قرار می گیرد جلوگیری شود.

تلاش برای جذب پزشک متخصص در جنوب کرمان قاسم زاده از تعیین تکلیف وضعیت عمومی بیمارستان های جنوب کرمان و جیرفت خبرداد و گفت: در حوزه زنان و زایمان و جذب پزشک متخصص با جدیت در حال پیگیری هستم و وزیر نیز در این خصوص قول مساعدت داده است که جای امیدواری است.

وی در پاسخ به انتقادی مبنی بر عدم پوشش خدمات بیمه توسط مرکز ام.

آی.

آر در بیمارستان امام خمینی جیرفت گفت: از این مسئله نیز خبر نداشتم ولیکن در اسرع وقت این مهم را پیگیر هستم.

قاسم زاده، روند برگزاری و اعلام نتایج آزمون استخدامی اخیر دانشگاه علوم پزشکی را برای تامین نیروی مورد نیز تشریح کرد و گفت:اگر چه نسبت به نحوه جذب نیروها انتقادات و اعتراضاتی وجود دارد ولیکن نهادهای نظارتی با حساسیت موارد مورد اعتراض را بررسی کرده اند و در نهایت اگر به این نتیجه برسم هرگونه جذب نیرویی که با عدالت اجتماعی مغایرت داشته است تا لغو آزمون هم پیش خواهم رفت.

وی، اعتراض به تاکید پزشکان را به زایمان طبیعی دور از واقع دانست و افزود:اگر چه سعی بر انجام زایمان طبیعی است ولی دریافت وجه از متقاضیان انجام سزارین امری طبیعی است زیرا تصمیم بیمار توسط بیمه پوشش داده نمی شود.

انتهای پیام
کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی - دانشگاه - پزشک - جیرفت - پزشکی - کرمان - مردم - اختلاس - علوم - بهداشت - بیمارستان - جنوب - درمان - حاشیه - منطقه - قاسم - زاده - دستگاه قضایی - نیروی انسانی - استان کرمان - مناطق - امام خمینی - نشست خبری - مدیر - مشکل - زمین - مسئولان - نوزادان - مدیریت - انگیزه

آخرین اخبار سرویس:
روشی برای کاهش افسردگی در کوتاه مدت

گریه مدل معروف آمریکایی برای فلسطینی ها

برپایی نشست های «نظام سلامت در اسلام» در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور

شایعه حذف بودجه بیماران خاص از سوی دولت

4 تاثیر عمده ادویه ها بر سلامت

نشانه های ابتلا به سرطان پوست

محاسبه خدمت سربازی در سوابق بیمه ای

شایع ترین علت مرگ افراد زیر 40 سال

متولد هر فصل چه اخلاقی دارند؟

با این عادت ها به کلیه هایتان آسیب می زنید

وزارت بهداشت با وجود مشکلات مالی، اجازه نداد مردم در بیمارستان دچار مشکل شوند

مصرف این روغن شما را به آلزایمر دچار می کند !

روشی جدید برای تشخیص اوتیسم در نوزاد

درمان های گیاهی و خانگی برای درمان سردرد های خوشه ای + علایم و علل

معاون دفتر بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت اعلام کرد 76 درصد بار بیماری ها در کشور به دلیل بیماری های غیرواگیر/ عوامل خطری که باید جدی گرفته شود

برخورد اتوبوس و مینی بوس در کرمان 53 زخمی داشت

خبرهایی که باید درباره گروه های خونی بدانید؟

آنچه لثه درباره سلامت شما می گوید

تومور بزرگ در قلب مرد 32 ساله +عکس

زیرذره بین؛ تبعات آلودگی هوا بر سلامت جنین/ از خواص باورنکردنی میوه یلدایی غافل نشوید/ بیماری که تنها به سراغ افراد باهوش می رود

رنگ های سرطان زا در لبو فروشی های خیابانی

نگاهی به 10 رکورد شکسته نشده دنیا +عکس

سرطان سارکوم را بشناسید

تشخیص علت اصلی زوال عقل

سرطان سارکوم را بشناسید

نشانه های ابتلا به سرطان پوست

نظر سازمان پرستاری درباره ادامه طرح "تربیت کمک پرستار یکساله"

سالم ترین و مضرترین چاشنی ها برای بدن

داروهای ضدمالاریا درمان سرطان را موثرتر می کنند

چاقی بیماری عصر ماست

6 ماده غذایی پرکالری را بدون نگرانی از چاقی مصرف کنید

ورزش شدید روند بیماری پارکینسون را کُند می کند

نشانه های سرطان پوست را بشناسید

چطور با استایل روزمره مردانه، خاص و مرتب دیده شویم؟

کم کاری تیرویید مادر سبب کاهش ضریب هوشی جنین می شود

انواع سرطان با فناوری نانو شناسایی می شوند

حمایت ویژه تحقیقاتی از طب ایرانی

متخصص تغذیه در گفت وگو با فارس مطرح کرد نکاتی در خصوص رژیم لاغری/ نباید گروه های غذایی را از رژیم غذایی روزانه حذف کرد

متخصص رادیوتراپی و انکولوژی: سرطان سارکوم را بشناسید/ درمان های جدید سرطان پیش روی بیماران

رنگ های سرطان زا در لبو فروشی های خیابانی

میزان تمایل زنان و مردان ایرانی به بچه دارشدن

گلایه فرزند خانم بازیگر از کم لطفی هنرمندان به مادرش

پرخوری ناشی از استرس را با 7 روش مهار کنید

تمایل زنان و مردان ایرانی به بچه دارشدن چگونه است؟

وزیر بهداشت برای چهارمین بار به سرپل ذهاب رفت

نشانه های ابتلا به سرطان پوست

لثه هایتان درباره سلامت شما چه می گویند؟

چرا سرفه می کنیم؟

بیماری عجیب نوجوان هندی (+عکس)

نشانه های سرطان پوست چیست؟

عادت هایی که به کلیه آسیب می زند!

سرطان سارکوم را بشناسید

خواص بی نظیر پیازچه که کمتر کسی می داند

چهارمین سفر وزیر بهداشت به سرپل ذهاب/ آغاز ساخت مراکز بهداشتی درمانی مناطق زلزله زده

بیمه ها نیاز به اصلاح ساختاری دارند/ افزایش بودجه حوزه سلامت در سال آینده

آنزیمی که شاید مانع پیری شود!

تمایل زنان و مردان ایرانی به بچه دارشدن چگونه است؟

حتما خرما بخورید

ویتامین D چطور به کاهش وزن کمک می کند؟

در گفت و گو با فارس مطرح شد سرطان سینه شایع ترین سرطان در بین زنان/ برگزاری کنگره بین المللی سرطان سینه

علل و علائم بی انگیزگی تحصیلی

منشور نظام سلامت در اسلام، الگویی کاربردی برای ارتقای سلامت جامعه بشری است

سایه دیفتری بر بازیهای آسیایی 2018 اندونزی

4 تاثیر عمده ادویه ها بر سلامت

دبیر کمیته کشوری تجویز و مصرف منطقی دارو مطرح کرد ضرورت توجه به اقتصاد سلامت/ لزوم مدیریت منابع سلامت

پاچه گوسفند معجزه می کند!

افزایش هوش کودکان

رنگ های سرطان زا در لبو فروشی های خیابانی

مرد مومیای 2 هزار ساله سرطان داشت

سنجش عوامل زیان آور محیط کار در مرکز آموزشی درمانی کودکان ابوذر

این موادغذایی را بخورید تا هرگز سرطان ریه نگیرید

چهارمین سفر وزیر بهداشت به سرپل ذهاب/ آغاز ساخت مراکز بهداشتی درمانی مناطق زلزله زده

کم کاری تیرویید مادر سبب کاهش ضریب هوشی جنین می شود

باکودکان دروغگو چه کنیم؟

خواص میوه به چیست

چگونه رژیم گیاه خواری به افسردگی می انجامد؟

با این عادت ها به کلیه هایتان آسیب می زنید

نوجوانی و تجربه اولین نخ!

راهکارهای خانگی برای رهایی از پف زیر چشم

انجام جایگذاری PICC در نوزادان در بخش NICU مرکز آموزشی درمانی کودکان ابوذر اهواز

بیماری خطرناک، بازی های آسیایی 2018 را تهدید کرد

کلنگ زنی 84 خانه بهداشت و مرکز جامع سلامت با حضور وزیر بهداشت در مناطق زلزله زده کرمانشاه

پژوهشگران برای بررسی آیات و روایات طب درمانی ورود کنند

متخصص رادیوتراپی و انکولوژی مطرح کرد نشانه های ابتلا به سرطان پوست/سرطان های ملانومی و غیرملانومی چیست؟

7 دلیل شگفت انگیز برای خوردن خرما

خواص بی نظیر پیازچه که کمتر کسی می داند

عامل آغازگر متاستاز در سرطان سینه مشخص شد

شکایت یک زن از جراح به خاطر اتفاقی عجیبی که در اتاق عمل افتاد

نکات کلیدی برای گرفتن نمرات بهتر

ویزیت اولیه رایگان در مرکز درمان ناباروری ابن سینا

بازی های ویدئویی خطر ابتلا به آلزایمر را کاهش می دهد

چگونه رژیم گیاه خواری به افسردگی می انجامد؟

شیوع دیفتری دراندونزی و تلاش برای رفع این بیماری تا قبل از بازیهای آسیایی 2018

ترفندهای خانگی برای رهایی از سردرد

بودجه مربوط به بیماران صعب العلاج حذف نمی شود

پیشگیری از سرطان ریه با این مواد غذایی + اینفوگرافی

کاربردهای استفاده از نعناع تازه

عادات نامناسبی که دندان ها را خراب می کند

7 فایده شگفت انگیز ورزش در آب

10 نشانه کُند شدن سوخت و ساز بدن

نیاز شدید به پزشک متخصص در جنوب کرمان

نیاز شدید به پزشک متخصص در جنوب کرمان