مطالب مرتبط:
آمیخته های هنر دست و نخل در دست سازه های مردم جنوب کرمان
جنوب کرمان 100 شهید نیروی انتظامی تقدیم انقلاب کرده است
کرمان/کارگاه های سنتی تنورسازی در جنوب استان
حمزه در نطق میان دستور: آقای روحانی وجود مناطق فوق محروم منوجان، رودبار و قلعه گنج زیبنده نیست/ضرورت رفع محرومیت از جنوب کرمان
رقابت شرکت های هواپیماسازی آمریکا و چین برای تسخیر آسمان جنوب شرق آسیا
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 4 مهر 1396 ساعت 14:402017-09-26پزشكي

نیاز شدید به پزشک متخصص در جنوب کرمان


رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی جیرفت گفت: بیمارستان های جنوب کرمان متاسفانه با کمبود شدید پزشک متخصص روبرو هستند که در حال رایزنی با مجموعه وزارتخانه برای رفع این مشکل هستیم و دو بیمارستان 12 فروردین کهنوج و امام خمینی جیرفت نیز دچار مشکل است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، ایمان قاسم زاده در اولین نشست خبری رسانه ای خود بر جبران کمبود نیروی انسانی با استفاده از ظرفیت های بومی منطقه خبر داد و گفت: کمبود پزشک متخصص به خوبی مشهود است و این مهم از اولویت های کاری ام است که به صورت جدی پیگیر هستم.

دسترسی مردم در برخی مناطق جنوب کرمان به سختی انجام می شود وی بر لزوم ارتقای شاخص های بهداشتی و درمانی از جمله مرگ مادران و نوزادان تاکید کرد و گفت: در برخی از مناطق جنوب کرمان دسترسی مردم به نیازها و امکانات بهداشتی با سختی انجام می شود که باید در این جهت نیز کار شود.

قاسم زاده بر لزوم پرهیز از هر گونه حاشیه سازی، تاکید و بیان کرد: اگر خدمت به مردم برخلاف رضای خدا و مردم انجام شود نتیجه عکس دارد و باید وقت و انرژی مسئولان در راستای عمران و سازندگی صرف شود.

تشریح ماجرای پرونده اختلاس در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت وی با ابراز تاسف از حاشیه های به وجود آمده در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت (اختلاس و استعفای دستجمعی) خاطرنشان کرد: اگر در گذشته دانشگاه در گیر حاشیه ها نبود میتوانستند خدمات بیشتری را به مردم ارایه بدهند که متاسفانه برخی اتفاقات مسیر کار را تغییر داده بود.

تنها برای خدمت به منطقه این مسئولیت را پذیرفته ام.

قبول مسئولیت برای یک پزشک متخصص با ضررهای مالی همراه است و تنها انگیزه خدمت به مردم محروم می تواند این زمینه پذیرش مسئولیت ها را فراهم کند.

قاسم زاده، اشارهای هم به پرونده اختلاس در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت کرد و افزود: پرونده مذکورتوسط دستگاه قضایی در حال بررسی است و افرادی هم در این تخلف دست داشتند، از کار برکنار شده اند و طی نشستی که با مدیر کل بازرسی استان کرمان داشتم ، تقویت نهادهای نظارتی وابسته به دانشگاه را خواستار شده ام.

وی با تاکید مجدد به برخورد جدی با عوامل اختلاس در دانشگاه جیرفت خاطرنشان کرد: وقتی 20 درصد بودجه کشور به بخش بهداشت و درمان تعلق می گیرد متاسفانه برخی افراد نیز دچار وسوسه می شوند که اثرات آن دامنگیر منطقه شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، کار در محیط آرام را لازمه توجه به اقدامات زیربنایی دانست و افزود: اگر با حفظ ارامش مجموعه را مدیریت کنیم، می توانیم با تسریع روند کارهای بر زمین مانده در جهت پیشرفت و توسعه دانشگاه خدمات بیشتری به مردم ارایه بدهیم.

وی با تاکید مجدد بر پرهیز از هر گونه حاشیه سازی در دانشگاه اظهار کرد: به همه همکارانم توصیه کرده ام که از هر گونه حاشیه سازی که به بدنه دانشگاه ضربه می زند به جد دوری کنند و مصلحت مردم و جامعه را در نظر داشته باشند.

قاسم زاده، انضباط مالی را از جمله برنامه های تبیین شده برای جلوگیری از پیامدهای منفی به وجود آمده مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: اتفاقاتی که در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت رخ داد به نظر می رسد جزیی بودند ولی باز هم قابل قبول نیست و تمام سعی ما بر این است که انضباط مالی بر همه زیرمجموعه های دانشگاه حاکم شود.

خودم و مجموعه همکارانم هیجگونه چشم داشت مالی نداریم.

برای بررسی مسائل مالی زیر مجموعه ها شخصا ورود خواهم کرد و در راستای فرمایشات رهبری باید با یک حرکت جهادی به سمت خدمت پیش برویم.

مشکلات فرهنگی از بزرگترین معضلات خدمات رسانی قاسم زاده، مشکلات فرهنگی را از بزرگترین معضلات خدمات رسانی دانست و بیان کرد: فرهنگ سازی در درمان، تغذیه و ورزش با توجه به پایین آمدن سن برخی از بیماریها از جمله دیابت و چاقی باید توسط رسانه ها و با همکاری دانشگاه دنبال شود.

با اصلاح تغذیه می توانیم کم تحرکی، پرخوری و ورزش نامتناسب را بافرهنگ سازی به سمت استاندارد سوق بدهیم.

نگرانی از آمار مصرف مواد مخدر، مشتقات الکلی و دیابت در سطح کشور رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از آمار مصرف مواد مخدر، مشتقات الکلی و دیابت در سطح کشور ابراز نگرانی کرد.

وی، خدمات دانشگاه علوم پزشکی را در مدت 8 سالی که راه اندازی شده است مثبت ارزیابی کرد و گفت:در قالب طرح تحول نظام سلامت خدمات ارزنده به مردم ارایه شده است ولیکن با همه این اقدامات انجام شده، مجموعه دانشگاه دست نیاز به سوی اصحاب رسانه دراز می کنند و ارتقای سطح خدمات دهی از مردم تنها تقاضای بنده از اهالی رسانه است.

وی در ادامه ضمن توضیح روند درمانی بیمارانی که در اثر گزش حشرات موذی به مراکز درمانی مراجعه می کنند، بیان کرد: چندین کارگاه سم شناسی در منطقه برگزار شده است که همه پزشکان در این کارگاه آموزشی شرکت کرده اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، عوارض سم عقرب را بیشمار عنوان کرد و افزود: در حال شناسایی گونه های متعدد عقرب هستیم که در آینده نزدیک شاهد نتایج رضایت بخشی درمانی در این راستا خواهیم بود.

تاکید بر پیگیری روند احداث ساختمان مرکز بهداشتی و درمانی جنوبی ترین نقطه جغرافیایی کرمان قاسم زاده در پاسخ به سوالی در خصوص آخرین وضعیت روند احداث ساختمان مرکز بهداشتی و درمانی دهستان رمشک در جنوبی ترین نقطه جغرافیایی استان کرمان که جزومناطق محروم هم بشمار می آید و مدت 10 سال دستخوش عدم تعهد پیمانکار قرار گرفته است، ابراز بی اطلاعی کرد و گفت:ازاین موضوع بی اطلاع هستم و در اولین فرصت پیگیری خواهم کرد.

وی در پاسخ به شائبه های پشت پرده برای انتصابات اخیر در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت:هیچ دستی برای انتصابات پشت پرده نبوده است و تصمیم نهایی با خودم بوده و در نهایت مشورت و بررسی سابقه کاری افراد را نیز خودم انجام داده ام و تحت فشار های سیاسی دست به هیچ تغییری نزده ام.

رییس دانشگاه عبوم پزشکی جیرفت با رد هر گونه خودرایی و خود سالاری در ادامه کار و خدمت به مردم خاطر نشان کرد:هدف اصلی در انتخاب معاونین ایجاد تعامل است و باید از اینکه دانشگاه در مسیر جاده خاکی قرار می گیرد جلوگیری شود.

تلاش برای جذب پزشک متخصص در جنوب کرمان قاسم زاده از تعیین تکلیف وضعیت عمومی بیمارستان های جنوب کرمان و جیرفت خبرداد و گفت: در حوزه زنان و زایمان و جذب پزشک متخصص با جدیت در حال پیگیری هستم و وزیر نیز در این خصوص قول مساعدت داده است که جای امیدواری است.

وی در پاسخ به انتقادی مبنی بر عدم پوشش خدمات بیمه توسط مرکز ام.

آی.

آر در بیمارستان امام خمینی جیرفت گفت: از این مسئله نیز خبر نداشتم ولیکن در اسرع وقت این مهم را پیگیر هستم.

قاسم زاده، روند برگزاری و اعلام نتایج آزمون استخدامی اخیر دانشگاه علوم پزشکی را برای تامین نیروی مورد نیز تشریح کرد و گفت:اگر چه نسبت به نحوه جذب نیروها انتقادات و اعتراضاتی وجود دارد ولیکن نهادهای نظارتی با حساسیت موارد مورد اعتراض را بررسی کرده اند و در نهایت اگر به این نتیجه برسم هرگونه جذب نیرویی که با عدالت اجتماعی مغایرت داشته است تا لغو آزمون هم پیش خواهم رفت.

وی، اعتراض به تاکید پزشکان را به زایمان طبیعی دور از واقع دانست و افزود:اگر چه سعی بر انجام زایمان طبیعی است ولی دریافت وجه از متقاضیان انجام سزارین امری طبیعی است زیرا تصمیم بیمار توسط بیمه پوشش داده نمی شود.

انتهای پیام
کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی - دانشگاه - پزشک - جیرفت - پزشکی - کرمان - مردم - اختلاس - علوم - بهداشت - بیمارستان - جنوب - درمان - حاشیه - منطقه - قاسم - زاده - دستگاه قضایی - نیروی انسانی - استان کرمان - مناطق - امام خمینی - نشست خبری - مدیر - مشکل - زمین - مسئولان - نوزادان - مدیریت - انگیزه

آخرین اخبار سرویس:
علائمی که نشان می دهد قند خونتان بالاست

طرز تهیه آش مخصوص سرماخوردگی و آنفلوآنزا

چرا در شستشوها باید از ترکیب جوهرنمک، مواد سفیدکننده و لکه بر پرهیز کرد

دکتر نظری: محیط پیرامون بیمار، یکی از مهمترین مولفه های تأثیرگذار بر بیماری

روز ملی سلامت مردان + گزارش

مجهز شدن بیمارستان شهدای پاکدشت به تست ورزش

علائم ابتلا به «سندرم خستگی مزمن» + راهکار درمانی

طرز تهیه آش مخصوص سرماخوردگی و آنفلوآنزا

چه روزهای در اسفند ماه برای "حجامت" مناسب است

شناسایی ژن دخیل در بیماری قوز قرنیه در شیراز

بازار داغ شب عید و دستان معجزه گر آرایشگران زنانه در گیلان/ ممنوعیت انجام امور پزشکی در آرایشگاه های بانوان

ملکه رنجبر در سی سی یو بستری شد

این 19 کشور بهترین خدمات درمانی و بهداشتی را به مردم خود می دهند

حال عمومی جمشید مشایخی مساعد است

سه سال جوانتر شدن طی 20 هفته

ایمن سازی 15 هزار کودک زیر 5 سال در برابر فلج اطفال در رودان

خبری خوش برای بیماران مبتلا به سرطان

ارایه خدمات بیمه درمانی به معتادان مواد مخدر

سلنیوم محافظی در برابر آسیب های استامینوفن

شیوع نوع جدید آنفلوآنزای فصلی درایران

سلنیوم محافظی در برابر آسیب های استامینوفن

محیط پیرامون بیمار، از مهمترین مولفه های تأثیرگذار بر بیماری

883 تیم بهداشتی اجرای طرح واکسناسیون فلج اطفال در ایرانشهر را برعهده دارند

120 صنعت غذایی و 20 شرکت دارویی در ساوه فعالیت دارند

آغاز معاینات پزشکی و غربالگری سلامت طلاب حوزه علمیه شهرستان قزوین

فواید 30 دقیقه ورزش برای مغز

افزایش کشف تخلف بهداشت و درمان در اصفهان

آسپیرین و تتراسایکلین در بروز کبد چرب موثر است

دکتر ایرج نظری:محیط پیرامون بیمار، از مهمترین مولفه های تأثیرگذار بر بیماری

جمشید مشایخی خانه نشین نشده است

بدهی 16 میلیارد تومانی بیمه ها به بیمارستان های جنوب کرمان

شیوع نوع جدید آنفلوآنزای فصلی درایران

21 هزار و 515 کودک در قشم مشمول طرح فلج اطفال می شوند

بدهی 16 میلیاردی بیمه ها به بیمارستان های جنوب کرمان

بیش از 210 هزار کودک زیر 5 سال هرمزگانی واکسینه می شوند

تالاب رزه درمیان عاری از بیماریهای آبزیان و پرندگان

ساخت رباتی که می خزد

2طرح بهداشتی و درمانی در دانشگاه مازندران به بهره برداری رسید

7 نشانه پیش از بروز سکته مغزی

خوراکی هایی که دندانپزشکان حتی لب به آنها نمی زنند

سرنوشت بسته های حمایتی بیماران خاص و نادر در سال 97 چه می شود؟

جمشید مشایخی خانه نشین نشده است

معاون بهداشت وزارت بهداشت تشریح کرد ضرورت اصلاح نظام پرداخت/ پیش بینی 12 گام برای اجرای پزشک خانواده

فلوشیپ مادر و جنین: اضافه وزن در دوران بارداری را جدی بگیرید

خبری خوش برای بیماران مبتلا به سرطان

سازمان بهداشت جهانی: شیوع دیفتری در بیست استان یمن

آسپیرین و تتراسایکلین در بروز کبد چرب نوع 2 موثر است.

بررسی سلامت شهروندان استان درتمام پایگاه های سلامت

توصیه عجیب وزیر بهداشت به یک پزشک! + فیلم

خوراکی هایی که دندانپزشکان حتی لب به آنها نمی زنند

طرز تهیه آش مخصوص درمان سرماخوردگی و آنفلوآنزا!

توسط معاونت غذا و داروی اهواز صورت گرفت: برگزاری جلسه کمیته دانشگاهی تجویز و مصرف منطقی دارو

کلاس آموزشی رانندگی تدافعی در سطح شهرستان باوی برگزاری شد

ام.اس در چه کسانی شایع تر است؟

آخرین اخبار از وضعیت جسمانی جمشید مشایخی از زبان پسرش

تالاب رزه  درمیان عاری از بیماریهای آبزیان و پرندگان

محافظی در برابر آسیب های استامینوفن

طرز تهیه خورش گل کلم

چهار نشانه که مشخص می کند شما بدنی ناسالم دارید

ضرب و شتم پزشک بنابی در بیمارستان

بهترین زمان ورزش کردن برای چربی سوزی

روش های تعیین جنسیت نوزاد در سراسر جهان

تله پاتی چیست و چگونه انجام می شود؟

وزیر بهداشت: طب ایرانی مکمل طب مدرن است

سرطان پشت درهای حمام

آمار بالای خطاهای دارویی در انگلیس

جمشید مشایخی خانه نشین نشده است

برای کاهش وزن میزان کالری دریافتی خود را نشمارید!

سلنیوم محافظی در برابر آسیب های استامینوفن

این آزمایش ها برای زنان چهل ساله ضروری است

ضرورت واگذاری صنعت غذا و دارو به بخش غیرحاکمیتی

بهترین زمان ورزش برای چربی سوزی

ازدواج های فامیلی در بروز بیماری های ژنتیکی تاثیرگذار است

نقش پزشکان ایران در ارائه کمک های درمانی به مدافعین حرم بی بدیل بوده

نجات جان سه بیمار با اهدا عضو فرد دچار مرگ مغزی در گیلان

سلنیوم محافظی در برابر آسیب های استامینوفن

طب سنتی کاهش هزینه های درمانی

ارائه خدمات پزشکی رایگان در بندرکرگان

7 علامت هشداردهنده؛ پیش از بروز سکته مغزی

مردم از خرید مرغ زنده، شکار و مصرف پرندگان وحشی خودداری کنند

مرگ 22 هزار بیمار بر اثر اشتباهات پزشکی در انگلیس

فهرست بلند و بالای سرطان های ناشی از دخانیات

دلایل عمده مرگ زودهنگام مردان ایرانی چیست؟+ اینفوگرافی

طرز تهیه معجون شیر خرما

آغاز واکسیناسیون فلج اطفال در سیستان وبلوچستان

عامل 90 درصد ابتلا به سرطان، منشا بیرونی است

راهکار کاهش مصرف دخانیات در کشور

4 غذایی که مردان بالای 50 سال باید بخورند

دمنوش هایی که لاغر نمی کنند!

میز کار ایستاده باعث افزایش بدن درد می شود

اهدای عضو مرد رودسری به سه بیمار زندگی دوباره بخشید

کارشناس اقتصاد سلامت مطرح کرد بارمالی طرح تحول 2 برابر هزینه درمان تامین اجتماعی در 52 سال/ روزی 6 میلیارد تومان بهره وام های تامین اجتماعی

ایجاد بانک جامع جنین اهدایی در کلینیک ابن سینا جهاد دانشگاهی

از عوارض عجیب خوردن عسل باخبرید؟

4 درمان خانگی برای رفع بوی بد بدن و زیر بغل

ترک های عمیق کف پا، ناشی از 6 وضعیت جدی پزشکی است

راهکار های مفید برای کاهش کمردرد

جراحی موفقانه بزرگترین تومور مغزی جهان در هند + عکس

از خوردن نوشیدنی های داغ تا ابتلا به سرطان

قند خون بالا چه علائمی دارد؟

نیاز شدید به پزشک متخصص در جنوب کرمان

نیاز شدید به پزشک متخصص در جنوب کرمان