مطالب مرتبط:
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 4 مهر 1396 ساعت 11:332017-09-26بين الملل

فرشتگان ستمگر!


- شاید شما هم بارها بارها شاهد نگرانی پدران و مادرانی بوده ایدکه با سلب آزادی فرزندان خود گمان می کنند آن ها را از آسیب ها مصون نگه داشته اند ؛ مادران وپدرانی که با تحصیل فرزند خود در شهرهای دور از محل زندگی مخالفت می کنند، .

مادری که اجازه بسته بودن درب اتاق رابه فرزندان خود نمی دهد، مادری که دائم نگران معتاد شدن فرزندش است، پدری که هم محبت کرده و هم سر کوفت می زند، مادری که تا آخر دبستان هنوز بند کفش پسرش را می بندد، مادری که تلفن همراه فرزند خود را چک میکند، پدری که اجازه آزمون وخطا را به فرزندش نمی دهد، مادری که برای تسخیر و به اسارت کشیدن فرزندان خود روانشناسان را اجیر می کند! والدینی که به جای فرزند خود فکر می کنند! به جای او انتخاب رشته می کنند! همسر انتخاب می کنند یا حتی او را مجبور به طلاق می کنند! به گزارش سایت قطره و به نقل ازبهداشت نیوز" شاید شما هم بارها بارها شاهد نگرانی پدران و مادرانی بوده ایدکه با سلب آزادی فرزندان خود گمان می کنند آن ها را از آسیب ها مصون نگه داشته اند ؛ مادران وپدرانی که با تحصیل فرزند خود در شهرهای دور از محل زندگی مخالفت می کنند، .

مادری که اجازه بسته بودن درب اتاق رابه فرزندان خود نمی دهد، مادری که دائم نگران معتاد شدن فرزندش است، پدری که هم محبت کرده و هم سر کوفت می زند، مادری که تا آخر دبستان هنوز بند کفش پسرش را می بندد، مادری که تلفن همراه فرزند خود را چک میکند، پدری که اجازه آزمون وخطا را به فرزندش نمی دهد، مادری که برای تسخیر و به اسارت کشیدن فرزندان خود روانشناسان را اجیر می کند! والدینی که به جای فرزند خود فکر می کنند! به جای او انتخاب رشته می کنند! همسر انتخاب می کنند یا حتی او را مجبور به طلاق می کنند! این گونه والدین در ظاهرِکلامِ خود، دائم نسبت به این موضوع اظهار ناخرسندی می کنند اما واقعیت این است که در دل از این همه وابستگی فرزندشان احساس خشنودی می کنند ، به گمان این که از این طریق می توانند مانع از آسیب او شوند! در حالیکه از ثمره ی چنین رفتارهایی ناآگاه هستند و یا حتی در صورت آگاهی به عمد نمی خواهند این شرایط و موقعیت را تغییر دهند.

این دسته والدین را می توان به فرشتگان ستمگری تشبیه کرد که به ظاهرتمام تلاششان حفظ سلامت جسمی و روانی فرزندشان است اما در حقیقت با سبک تربیتی خود فرد را به شدت در برابر کوچک ترین رخدادها آسیب پذیر می کنند و نسلی راپرورش می دهند که به محض برخورد با کوچکترین مسائل در زندگی فردی، اجتماعی و حتی عاطفی خود را می بازند و دست از تلاش برای مقابله با آن بر می دارند؛ نسلی که خود قادر به انتخاب کردن نیست و دائم منتظر می ماند تا دیگران برایش دست به انتخاب بزنند و یا حتی در صورتی که خود راهی را انتخاب کند چشم به دیگران دوخته تا تایید آنها را کسب کنند؛ به عبارتی نسلی پرورش می یابد که هنوز بند نافشان جدا نشده است، نسلی بدون درک از استقلال فردی! *** در یک مقایسه بین فرهنگی شاهد تفاوت عمیق میان ایران و فرهنگ هایی با ریشه بریتانیایی هستیم یعنی در حالیکه در چنین کشورهایی سن شانزده سالگی برای جوانان مرحله ای است که بنحوی به آزادی در روابط و سایر مسائل دست می یابند (که البته مزایا و معایب خود را دارد که در این جا مجال بحث و بررسی آن نیست) در ایران، فرزندان تا موقع ازدواج یا حتی بعد از آن مستقل از والدین نیستند و از طرفی مستقل شدن قبل از ازدواج معمولا به معنی مشکل داشتن با والدین است.

البته باید به این نکته هم توجه شود که وابستگی عاطفی یا روابط خانوادگی در فرهنگ های با ریشه ی بریتانیایی، مانند ایران وجود ندارد اما این وابستگی بیش از حد در ایران گاها در جهت عکس عمل کرده و مانع پیشرفت می شود؛ بیشترین اثر این وابستگی را هم معمولا پس از ازدواج دختران و پسران در ایران می بینیم که به عنوان یکی از دلایل طلاق سبب آمار صعودی و نگران کننده آن شده است.

اکنون این سوال در ذهن نقش می بندد که چه چیز سبب گرایش والدین به سوی این شیوه ی فرزند پروری شده است؟ برای نیل به پاسخ این سوال علت شناسی این معضل ضروری به نظر می رسد: امروزه رسانه ها نقش واسطه ای برای تبادل دستاورد های بشر میان ملل گوناگون را دارند که فرهنگ از جمله ی آنهاست ؛ این تبادل فرهنگی ملل که در طول تاریخ به اشکال مختلف وجود داشته است برای تازه ماندن معارف و حیات فرهنگی بشر امری ضروری میباشد.

اما عاملی که امروزه در این رابطه زمینه ساز مشکلات بیشماری شده است را می توان پدیده ی تهاجم فرهنگی یا غلبه ی یک فرهنگ بر سایر فرهنگ ها دانست.

که امروزه به عنوان ابزاری برای تسلط، مورد استفاده ی کشورهای غربی قرار گرفته است.

این موضوع که کشورهای جهان سوم ازجمله کشور ما مورد تهاجم قرار گرفته است بر همگان روشن است زیرا از همه ی ابعاد و به مدد وسایل اطلاع رسانی بدان پرداخته شده است.

این اطلاع رسانی و آگاه ساختن عموم نسبت به خطرات حاصل از این پدیده راهی منطقی برای پیشگیری و حتی مقابله با این پدیده است؛ مشروط به اینکه با دیدی تعادل گرا و واقع بین به این کار پرداخته شود .

منظور از واقع گرایی در این موضوع این است که در هر موضوعی اعم از فرهگ و تهاجم فرهنگی باید نقاط قوت و ضعف پدیده مطرح شود، به عبارتی هر پدیده حداقل دارای دو بعد میباشد، یک بعد مثبت که نقاط قوت را در بر میگیرد و دیگر بعد معطوف به نقاط ضعف، خطرات و تهدیدات حاصل از آن پدیده است.

حال یک دید منطقی باید نسبت به هر دو بعد حساس باشد و به یک میزان برای هر دو بعد اهمیت قایل شود؛ در نتیجه باید همانگونه که بر نقاط منفی تمرکز دارد و آن را مورد بحث و بررسی قرار می دهد (تا با آگاهی از این آسیب ها بتواند خود را از نفوذ آنها مصون دارد)، نقاط مثبت را هم دیده و مورد توجه قرار می دهد و با انکار نسبت به آن واکنش نمی دهد! در رابطه با موضوع مورد بحث (یعنی تهاجم فرهنگی) تا زمانیکه هردو بعد مثبت و منفی غرب مورد توجه قرارگیرد مشکلی ایجاد نمیشود و حتی سبب دید صحیح و منطقی به غرب و فرهنگ غربی میشود ، (زیرا همانطور که اشاره شد تبادل فرهنگی سبب حیات فرهنگی ملل است و برای رشد فرهنگ جوامع ضروری میباشد، همانگونه که در طول تاریخ و به اشکال مختلف وجود داشته است.

) این دید متعادل را منطقی میدانیم زیرا از یک طرف ، آگاهی از اینکه بخش هایی از فرهنگ غرب با دین و عقاید ایرانی-اسلامی هیچ سنخیتی ندارد سبب میشود تا این بخش های فرهنگ غربی رخصت نفوذ به جامعه را نیابد و از دیگر سوی مورد توجه قرار دادن ویژگی های مثبت موجود در فرهنگ آنها سبب بهره مندی و به کارگیری آنها در جامعه میشود و چه بسا پیشرفت هایی که حاصل همین توجه و اقتباس نقاط مثبت فرهنگ ها می باشد.

اما معضل اصلی در همین مسئله ی به ظاهر بدیهی و پذیرفته شده نهفته است! جامعه ی ایران در چند دهه ی اخیر و در ارتباط با این تهاجم فرهنگی به نوعی افراط گرایش پیدا کرده و به تدریج دارد از مسیر واقع بینی خارج میشود.

به عبارتی، بعد مثبت به میزان زیادی کنار گذاشته شده و تا حدودی انکار شده است و بخش اعظم همت و تلاش ابزارهای اطلاع رسانی معطوف به بعد منفی شده است که نتیجه ی این دید یکطرفه و منفی گرا پدیده ای به نام غرب هراسی (west phobia) که امروزه شاهد شیوع آن هستیم.

پیامد اجتناب ناپذیر این مسئله (اطلاع رسانی های یک سویه و افراطی)، رسوخ نوعی اضطراب و استرس ناهشیار در خانواده ها و بالاخص والدین است، یعنی درحالیکه از وجود این اضطراب هشیارانه اطلاعی ندارند، اما به طور غیر مستقیم شاهد رفتارهایی هستیم که حاکی از وجود این اضطراب است(همان رفتارهایی که در مقدمه ی مطلب به آنها اشاره شد)؛ این پیامدهای رفتاری در دو حوزه مشاهده میشود، در حوزه ی اول خانواده هایی قرار دارند که دچار نوع شدیدتری از این نوع فوبیا شده اند.

در این خانواده ها شاهد کاهش گرایش به بچه دار شدن بخاطر ترس از اینکه توانایی حفظ فرزند خود در مقابل این تهاجم را نداشته باشند، هستیم و به عبارتی بخاطر ترس از ناتوانی در مقابله با آن ، از روبرو شدن با این مسئله فرار کرده و به این شیوه به هراس خود پاسخ داده اند.

این افراد عطای داشتن فرزند را به لقای آن بخشیده اند.

حوزه ی دوم مربوط به خانواده هایی است که صاحب فرزند شده اند اما با وسواس افراطی نسبت به تربیت آنها در حال پرورش نسل وابسته ای هستند که هیچگاه استقلال را تجربه نکرده اند! این والدین هراس زده به شدت فرزند خود را کنترل میکنند و رشد استقلال شخصی را در آنها سرکوب میکنند و زمینه ساز مشکلاتی میشوند که در مقدمه به آنها اشاره شد که از جمله ی آن ها افزایش طلاق است.

البته باید دانست تمامی این گفته ها در رابطه با علت شناسی شخصیت های غیر مستقل (که همانگونه که گفته شد یکی از نتایج غیر مستقیم تهاجم فرهنگی است) بدین معنا نیست که باید با خوشبینی ناخردمندانه خود را تسلیم این تهاجم کنیم، زیرا خوشبینی افراطی نیز به اندازه ی این بدبینی رایج میتواند مخرب باشد! هدف از این بحث این است که با دیدی واقع بین و تعادل گرا به این مسئله نگریسته شود و به گونه ای در مقابل این تهاجم مقابله کنیم که با کمترین زیان به خود (که همان هراس غیر منطقی از غرب و نتایج آن در خانواده هاست) به بهترین نتایج نایل شویم.

خوب و بد موضوع را در مقابل دیدگان عقل قرار دهیم و قضاوت را بر عهده ی عقل آگاه و خردمند بگذاریم و در صورت لزوم فرزندان خود را در قضاوت کردن همراهی کنیم و با این کار به آنها اجازه دهیم تا فکر کنند، توانایی قضاوت را در خود رشد دهند و در نهایت طعم شیرین استقلال فردی را بچشند.

چنین نسلی میتواند حافظ فرهنگ و کشور باشد ؛ نه نسلی که چشم انتظار تصمیم گرفتن والدین بجای خودشان هستند! این موضوع جای تامل بسیار دارد و مستلزم نوعی دید متعادلانه به هر موضوعی از جمله فرهنگ است.

همانطور که قرآن نیز مشوق این تعادل است و مسلمانان را از هرنوع وابستگی و زیر بار اجبار رفتن بر حذر میدارد.

طبق آموزه های قرآن شاهد این مسئله هستیم که اسلام حقیقی و ناب هیچگاه انسداد در تفکرات و تصمیمات را تشویق نکرده است؛ بعبارتی انسان آزاد است تا فکر کند و هیچ جبری در پذیرش یک ایده و راه وجود ندارد .

قرآن می فرماید :بهترین انسانها آنهایی هستند که به همه حرفها گوش فرا داده و بهترین را انتخاب میکند.

و این موضوع دقیقا با مسئله ی تفکر منطقی (دیدن ابعاد مثبت در کنار ابعاد منفی) هماهنگ است.

امید است شاهد بهبود سیاست ها ی موجود در زمینه ی تهاجم فرهنگی باشیم.

منبع: سپیده دانایی
کلید واژه ها: فرزند - فرزندان - انتخاب - والدین - انتخاب رشته - پدران - تلفن همراه - زندگی - آزادی - همراه - معتاد - آزمون - تحصیل - کوچک ترین - کوچک - همسر - اتاق - تلفن - کوچکترین - پسرش - طلاق - بسته - رشته - وابستگی - اجتماعی - بهداشت - واقعیت - شرایط - سلامت - گزارش

آخرین اخبار سرویس:
برداشت طلای سرخ/تصاویر

لفاظی رییس رژیم صهیونیستی درباره «خطرات ایران برای منطقه»

سلفی امیرحسین آرمان با یک الاغ / عکس

سفر العبادی به ترکیه برای بررسی اقدامات مشترک علیه اقلیم کردستان

تیلرسون به عراق سفر کرد

درخواست شورای امنیت اقلیم کردستان از عراق: تجاوز نظامی خود را متوقف کنید

کشته شدن 3 نظامی ائتلاف سعودی در جنوب عربستان

گزارشی از آرایشگاه های مختلط در تهران

واشنگتن فری بیکن گزارش داد دولت ترامپ احتمالا توافق بویینگ برای فروش هواپیما به ایران را لغو می کند

دنی آلوز با لباس عجیبش/عکس

وزیر امور خارجه آمریکا وارد عراق شد

نگرانی پاپ درباره سرنوشت 200 هزار کودک روهینگیایی

ترامپ و ایران از نگاه تحلیلگر پاکستانی

وزیر خارجه انگلیس: تردید ندارم برجام حفظ می شود

وزیر خارجه الجزایر درباره بازگشت عناصر داعش به آفریقا هشدار داد

بزرگترین میدان نفتی سوریه از کنترل داعش خارج شد

گزارشی از آرایشگاه های مختلط در تهران

کاهش چشمگیر اعتماد شهروندان اتریشی به عرصه سیاسی

"هند": میانمار باید مهاجران روهینگیا را پس بگیرد

حملات نیروهای یمنی به مواضع مزدوران سعودی

آماده باش بمب افکن های هسته ای B-52 آمریکا

وزارت خارجه روسیه ادعای رییس جمهور افغانستان را غیر قابل قبول خواند

سه سال حبس جریمه ورود غیر قانونی به عراق

نخست وزیر عراق درخواست وزیر خارجه آمریکا در مورد ایران را رد کرد

باید در برجام بمانیم تا بتوانیم برای مسائل دیگر هم با ایران مذاکره کنیم

عصبانیت آمریکا و متحدانش از ایران به چه علت است؟!

امضای یادداشت همکاری ایران و انگلیس در درمان سرطان

مرزبانی عراق اجازه ورود به 50 زائر پاکستانی به خاک این کشور را نداد

تیلرسون به عراق رفت

العبادی برای بررسی اقدامات مشترک علیه کردستان به ترکیه می رود

2 هزار و 888 روز جنگ، 2 هزار و 840 بار بمباران

اردوغان: اروپا در بوسنی مُرد و در سوریه دفن شد

ابراز نگرانی عمیق سازمان های حقوق بشری درباره شرایط فاجعه بار پناهندگان در یونان

انهدام دو پایگاه مهم تسلیحاتی و آموزشی داعش/ نقشه

دیدار لیونل مسی و رونالدو/عکس

نیروهای یمنی چند موضع مهم سعودی ها را مورد هدف قرار دادند

لاوروف: آمریکا باید موضع خود را در قبال مسائل سوریه روشن سازد

حیات دوباره جریان ملی ضدصهیونیستی

افشای طرح جدید ترامپ علیه فلسطین

بارزانی: منتظر پاسخ بغداد برای گفتگو هستیم

وعده کمک به مسلمانان روهینگیا

انتقاد سیاستمداران بلند پایه آلمانی از هشدار تیلرسون برای تجارت با ایران

افشای طرح نجات عربستان از باتلاق یمن

مصلحت مردم فلسطینمبنای رابطه حماس با طرف های خارجی

امارات پشت پرده حملات سایبری علیه قطر

تجاوزات اسراییل به سوریه ناشی از پیروزی ها بر تروریسم است

همکاری رژیم صهیونیستی و امارات در زمینه جاسوسی

وزیر خارجه انگلیس: تردید ندارم برجام حفظ می شود

لفاظی رییس رژیم صهیونیستی درباره خطرات ایران!

سفر حماس مقدمه بهبود روابط با دمشق

مخالفت قاطع سوریه با طرح فدرالیسم

جدیدترین یاوه گویی معاون ترامپ ضد ایران

تشبیه کشتار مسلمانان در میانمار به قتل عام بوسنی از سوی اردوغان

عکس/ پرچم 500متری عراق بردوش مردم کرکوک

اظهارات دوگانه وزیر امورخارجه انگلیس درباره برجام

ترفند روسیه برای تحریم آمریکا

تیلرسون از مردم عراق عذرخواهی کند

سفر العبادی به ترکیه برای بررسی اقدامات مشترک علیه اقلیم کردستان

مسکو سخنان رییس جمهور افغانستان در خصوص حمایت روسیه از طالبان را رد کرد

انتظار امریکا از پاکستان در حمایت از طالبان

معاون ترامپ: برای از بین بردن حزب الله تلاش می کنیم

(تصاویر)تلاش برای شکستن رکورد پرش از پل ، مارمولک در حال پاکسازی صورت ، جشن مردگان در مکزیک و.... در عکس های خبری روز

لفاظی رییس رژیم صهیونیستی درباره «خطرات ایران برای منطقه»

انتقاد وزیر دفاع سابق آمریکا از موضع ترامپ درباره برجام

جدیدترین یاوه گویی معاون ترامپ ضد ایران

بارزانی: منتظر پاسخ بغداد برای گفتگو هستیم

محور سفر تیلرسون به ریاض چه بود؟

کشته شدن 3 نظامی ائتلاف سعودی در جنوب عربستان

تحلیل روزنامه تریبون از مواضع ترامپ در قبال تهران

اطلاعیه سفارت آمریکا در افغانستان درباره سفر غیرمنتظره تیلرسون به کابل

انهدام دو پایگاه مهم تسلیحاتی و آموزشی داعش در صحرای غربی استان الانبار عراق

آمریکا نفعش را در فروش سلاح می بیند

رژیم صهیونیستی دنبال مذاکرات مشروط با فلسطین

امنیت ایران با هزینه کردن میلیاردها دلار برای واردات سلاح، تأمین نمی شود

بولتون: ایران برای پساداعش راهبرد دارد، ما نداریم

پلیس برزیل توریست اسپانیایی را کشت

سفر آسیایی وزیر دفاع آمریکا آغاز شد

هدف عربستان از نزدیک شدن به عراق

سوغاتی مرگبار رهبر کره شمالی برای سربازان آمریکایی

سناتور ارشد روس: تصمیم ترامپ درباره برجام، فاجعه کامل است

پنتا: ما باید به توافق هسته ای با ایران پایبند باشیم

ائتلاف جدید نظامی علیه ایران

دیوارهایی که آمریکا برای قرار دادن در امتداد مرز مکزیک در نظر گرفته است+تصاویر

عراق برای آزادسازی شهرهای راوه و القائم از اشغال داعش آماده می شود

تصاویری جالب از مدرسه های کره شمالی+عکس

دختر داعشی کشف حجاب کرد + عکس

نامه بی سابقه کره شمالی به غرب: دولت شرور ترامپ به دنبال یک فاجعه وحشتناک هسته ای است/هشیار باشید

وزیر خارجه آمریکا وارد بغداد شد

دیدار ناگهانی تیلرسون و اشرف غنی در کابل

کره شمالی به غرب نامه نوشت

رسوایی جدید برای رییس جمهوری آمریکا

عربستان در عراق دست به جیب شد

لاوروف: آمریکا سیاست خود در قبال سوریه را روشن کند

لفاظی رییس رژیم صهیونیستی درباره «خطرات ایران برای منطقه»

معاون ترامپ: برای از بین بردن حزب الله تلاش می کنیم

وزیر خارجه آمریکا وارد بغداد شد

وزیر امور خارجه آمریکا وارد بغداد شد

یک مسئول نزدیک به نتانیاهو سخنان وزیر جنگ اسراییل را غیرمسئولانه خواند

نشست سران شورای همکاری خلیج فارس به تأخیر می افتد

مشارکت زنان سوریه در دفاع از کشورشان

در امور عراق دخالت نکنید

سناتور ارشد روس: تصمیم ترامپ درباره برجام، فاجعه کامل است

ادعاهای بی اساس معاون ترامپ علیه ایران

حمله با چاقو به مجری رادیو +تصاویر

عربستان در عراق دست به جیب شد

ترجمه همزمان برای دادگاه بین المللی حقوق بشر

نیروهای یمنی مواضع نظامیان سعودی را در بلندی های نجران هدف قرار دادند

نیروهای یمنی پایگاه های الفواز، قیاده سقام و المخروق الکبیر ارتش سعودی را هدف قرار دادند

آمریکا بمب افکن های هسته ای خود را به حالت آماده باش در می آورد

عملیات آمریکا در "افغانستان" بی نتیجه است

بارزانی: خواستار گفتگوی جدی با بغداد هستیم

وزیر خارجه آمریکا وارد بغداد شد

نامه بی سابقه کره شمالی خطاب به غرب

رژیم آل سعود اجساد شهدای قطیف را هنوز تحویل نداده است

«عمر البشیر» در قطر با هدف حل بحران دوحه با 4 کشور عربی

چراغ سبز ترامپ به اروپا برای تجارت با ایران

انتقاد وزارت خارجه فلسطین از شهرک سازی رژیم صهیونیستی

عکس/ با صفاترین موکب دنیا

اعلام آمادگی مشروط نتانیاهو برای مذاکره با دولت فلسطین

کلاشینکف بعد از اسلحه، موتورسیکلت پلیس ساخت!

باید با اعراب و اسراییل علیه ایران ائتلاف نظامی ایجاد کنیم/ باید در برجام بمانیم تا بتوانیم برای مسائل دیگر هم با ایران مذاکره کنیم

حمله با چاقو به خبرنگار +عکس

سندهمکاری ایران و انگلیس برای ساخت مراکز درمان سرطان امضا شد

سوریه-گردهمایی ائمه جمعه و جماعت شیعه

عکس های منتخب ایرنا -مهر 96

معاون نمایندگی دائم کشورمان در سازمان ملل: برنامه موشکی ایران دفاعی و غیرقابل مذاکره است

گاردین: شکست داعش به سود ایران است

حمله با چاقو به مجری رادیو در مسکو (+عکس)

وزیر امور خارجه آمریکا وارد بغداد شد

وزیر دفاع اسبق آمریکا: باید با اعراب و اسراییل علیه ایران ائتلاف نظامی ایجاد کنیم

حمایت مردم استان بوشهر از مردم مظلوم یمن و میانمار

وزیر امور خارجه ایالات متحده بدون اعلام قبلی وارد عراق شد

ایاد علاوی: همه پرسی استقلال اقلیم کردستان به تاریخ پیوست

لفاظی رییس رژیم صهیونیستی درباره «خطرات ایران برای منطقه»

تیلرسون وارد بغداد شد

مانور آمادگی در مقابل بلایای طبیعی

موضع عراق در قبال اظهارات وزیر خارجه آمریکا

استقرار نیروهای ارتش عراق در جنوب اقلیم کردستان

سمینار نقش رسانه ها در مقابله با اسلام هراسی در مراکش: رسانه های غربی در گسترش اسلام هراسی نقش محوری دارند

هشدار بی سابقه کره شمالی به غرب درباره ترامپ!

آمادگی اسراییل برای مذاکره با فلسطین

حمله با چاقو به مجری رادیو در مسکو /تصاویر

مک کین سربازی نرفتن ترامپ را سوژه کرد

گزارش یورو نیوز از بحران در اقلیم کردستان عراق

نماینده ویژه کانادا مامور اعمال فشار بر رهبر میانمار شد

عجیب ترین عکسی که پسر ترامپ از پدرش منتشر کرد!/عکس

گوشی های هواوی نیازی به تسخیر بازار آمریکا ندارد!

واکنش شدید العبادی به اظهارات تیلرسون علیه سپاه و حشد الشعبی

️عکس/ جورج بوش در کارگاه نقاشی اش

عکس/حضور پنج رییس جمهور آمریکا در یک کنسرت

معاون نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل: برد موشک های ایران متناسب با تهدیدات پیش رو است

مایک پنس: رفتارهای بی ثبات کننده ایران را تحمل نخواهیم کرد

ادعاهای بی اساس معاون ترامپ علیه ایران

برنامه موشکی ایران برای تأمین نیازهای دفاعی و امنیتی کشور ایجاد شده است

ابوبکر بغدادی کجاست؟

حمله 4 تروریست انتحاری به ابین در یمن

وزیر دفاع اسبق آمریکا: باید با اعراب و اسراییل علیه ایران ائتلاف نظامی ایجاد کنیم/ باید در برجام بمانیم تا بتوانیم برای مسائل دیگر هم با ایران مذاکره کنیم

دستور ویژه وزیر آموزش وپرورش برای بررسی مدرسه ارومیه

تیلرسون برای دیدار با العبادی و فواد معصوم وارد بغداد شد

گردان های حزب الله عراق: با شکست طرح های آمریکا در منطقه همبستگی نیروهای مقاومت افزایش یافته است

ارتش رژیم صهیونیستی سخنان وزیر جنگ این رژیم را تکذیب کرد

روسیه قابلیت جنگنده های سوخو را ارتقاء داد

نیروهای بارزانی مانند داعشی ها با مردم رفتار می کنند / پیشمرگه پرچم امام حسین و عراق را پاره کردند + فیلم

وزیر خارجه ترامپ وارد بغداد شد

بیانیه اقلیم کردستان درباره حضور نظامی نیروهای بغداد

وزیر خارجه آمریکا وارد بغداد شد

نیرو های ویژه زن ارتش آمریکا به شکار داعش می روند + عکس

توییت جدید ظریف: آمریکا از اختلافات منطقه ای برای فروش سلاح استفاده می کند

پادگان داعش بیابان شد! + تصاویر

اذعان تیلرسون به مبارزه نیروهای ایرانی با داعش

عملیات ضربتی محور مقاومت در بادیه شرقی سوریه+تصاویر

لفاظی رییس رژیم صهیونیستی درباره خطرات ایران برای منطقه

نیروهای بارزانی مانند داعشی ها با مردم رفتار می کنند / پیشمرگه پرچم امام حسین و عراق را پاره کردند

فرمانده حشدالشعبی دیاله: تأمین امنیت زائران در دستور کار قرار دارد

توهین به ساحت قرآن در فلسطین اشغالی

نماینده ایران در سازمان ملل: برنامه موشکی کشورمان مذاکره ناپذیر است

رابطه جنسی معلم و دانش آموز آمریکایی در کلاس درس + عکس

ظریف: آمریکا نفعش را در فروش سلاح می بیند

تجاوز جنسی به زنان عربستان سعودی- چه کسانی مقصر اند؟

درخواست اتحادیه عرب برای تحریم اقتصادی اسراییل

جانسون: توافق هسته ای با ایران قابل حفظ شدن است

حراج دستخط 95 ساله آلبرت اینشتین + عکس

وزیر خارجه آمریکا باید از ملت عراق عذرخواهی کند

سازمان ملل: 11 میلیون کودک یمنی به کمک نیاز دارند

سفر غیرمنتظره تیلرسون به کابل و اعلام حمایت از اشرف غنی

چاوش اوغلو با همتای قطری خود دیدار کرد

تأکید نماینده ایران در سازمان ملل بر غیرقابل مذاکره بودن برنامه موشکی

درخواست اقلیم کردستان از بغداد: نیروهای خود را از مرزهای ما خارج کنید

تلاش امارات برای سیطره بر تنگه باب المندب

امنیت ایران با هزینه کردن میلیاردها دلار برای واردات سلاح، تأمین نمی شود

تأکید نماینده تهران بر غیرقابل مذاکره بودن برنامه موشکی ایران

تشدید جنگ تحریمی روسیه و آمریکا

ایران و سوریه در عمق کنفرانس امنیتی خاورمیانه

تیلرسون وارد بغداد شد

منطقه تحمل جنگ جدیدی را ندارد

همه پرسی استقلال کردستان عراق به تاریخ پیوست

احتمال تعویق نشست سران شورای همکاری خلیج فارس به مدت 6 ماه!

اردن خواستار آتش بس در سوریه شد

تیلرسون وارد بغداد شد

آخرین ایستگاه بزرگ نفتی تحت اشغال داعش در آستانه آزادی

فرشتگان ستمگر!

فرشتگان ستمگر!