مطالب مرتبط:
پیمانه مصرف آب و برق در حال لبریز شدن است
از مردم استان به خاطر مصرف بهینه آب و برق در فصل تابستان تقدیر می کنم
برنامه ریزی هند برای تولید 175 هزار مگاوات برق از طریق باد و خورشید
توانیر همایش مدیران آینده صنعت برق کشور را برگزار می کند
استخدام جوشکار برق در شهرک صنعتی جیِ اصفهان
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 4 مهر 1396 ساعت 03:122017-09-25اقتصادي

پیمانه مصرف آب و برق در حال لبریز شدن است


سرپرست وزارت نیرو از ریز و درشت حوزه آب و برق سخن گفت؛ از دلایل رای نیاوردن وزیر پیشنهادی تا هشدار نسبت به وضعیت مصرف مردم که بخشی از آن ها در دو خبر مجزا منتشر شد.

- سومین و آخرین بخش این گفت وگو را در ادامه می خوانید.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازفانوس"، افزایش مصرف آب و برق، رشد مصرف برق صنایع و برنامه ریزی برای کاهش سه درصدی مصرف لوازم سرمایشی، افزایش 3000 مگاواتی شبکه برق، کاهش تلفات برق به 8.

5 درصد، توضیح در مورد سال آبی و پاسخ به گلایه بخش خصوصی از مهم ترین بخش صحبت های ستار محمودی در ایسنا بود.

پیمانه مصرف آب و برق در حال لبریز شدن سرپرست وزارت نیرو در خصوص وضعیت مصرف بخش آب و برق در زمان پیک، گفت: امسال نسبت به سال قبل شاهد رشد 2.

5 درصدی مصرف در بخش آب و رشد 7.

4 درصدی در بخش برق بودیم.

وی با بیان این که در سال های گذشته میزان افزایش مصرف آب بین یک تا 2.

5 درصد می رسید، بیان کرد: در برخی ایام حدود 18 میلیون مترمکعب آب مصرف می شد، اما امسال این عدد از 20 میلیون مترمکعب نیز عبور کرد، یعنی در برخی از روزها حتی میزان افزایش مصرف آب از 3.

4 درصد نیز افزایش یافت.

رشد 8.

9 درصدی مصرف برق صنایع وی اظهار کرد: تنها نکته قوت افزایش مصرف برق امسال این بود که تاکنون 8.

9 درصد میزان مصرف برق صنایع رشد داشته که در برخی ماه ها این عدد به 11 درصد رسیده که این موضوع بیانگر رشد صنایع در کشور است.

سرپرست وزارت نیرو با اشاره به رشد مصرف برق در صنایع کشور، گفت: گرچه این مساله فشار زیادی را به بخش برق وارد می کند، اما به دلیل این که موتور تحرک صنعت روشن می شود و در برخی قسمت ها مانند تامین تجهیزات و پشتیبانی کمک رسان صنعت برق است، ما از این موضوع بسیار خرسندیم.

برنامه ریزی برای افزایش 3000 مگاواتی شبکه برق محمودی درخصوص افزایش مصرف برق درسال های آینده، اظهارکرد: باتوجه به ارزیابی های صورت گرفته مصرف برق هر ساله افزایش می یابد و به همین دلیل طبق برنامه ریزی های صورت گرفته باید 3000 مگاوات ظرفیت جدید در سال آینده ایجاد شود که این میزان حدود چهار درصد افزایش را نشان خواهد داد.

وی ادامه داد: پیش بینی ما این است که اگر مدیریت مصرف مانند امسال انجام شود، با افزایش ظرفیت و اقداماتی که صورت می گیرد می توان صنعت برق را در سال آینده نیز مانند امسال مدیریت کرد.

لزوم کاهش 3 درصدی مصرف لوازم سرمایشی به گفته سرپرست وزارت نیرو، با وجود شرایط فعلی باید یک کار جدی با مشترکان انجام شود و مشترکان باید به میزان مصرف کولر خود توجه داشته باشند، به گونه ای که مصرف و انتخاب کولر به نحوی باشد که میزان مصرف آب و برق متعادل شود.

محمودی با اشاره به مصرف بالای سیستم های خنک کننده در زمان پیک مصرف، اظهار کرد: اگر سه درصد میزان مصرف سیستم های خنک کننده کاهش یابد برای شبکه برق فرصتی ایجاد می شود تا به راحتی بتوانند خدمات خود را ارائه دهند.

وی با بیان این که برای شبکه های برق خوزستان، مازندران و تهران برنامه ویژه ای تنظیم کرده ایم، گفت: با توجه به این که این سه استان در تابستان امسال برای تامین برق خود در برخی موارد دچار مشکل شدند، لذا روی سیستم انتقال و تولید برنامه ریزی هایی صورت گرفته که نهایتا تا اول مهرماه این برنامه ها منتشر خواهد شد.

مصرف برق کولرهای گازی دو برابر کولرهای آبی سرپرست وزارت نیرو با اشاره به میزان مصرف کولرهای گازی در مقایسه با کولرهای آبی، ادامه داد: با توجه به اظهارات کارشناسان کولرهای گازی دو برابر کولرهای قدیمی مصرف برق دارند، همچنین میزان مصرف برق کولرهای آبی یک سوم کولرهای جدید است.

به گفته وی کولرهای جدیدی که وارد بازار شدند گرچه میزان مصرف آب را کاهش دادند، اما مصرف برق آنها بیش از دو برابر شده است؛ به ویژه در مناطق گرمسیری یا مناطق مرطوب که کولرهای آبی راندمان پایین تری دارند، مشترکان از همان ابتدا به سمت کولرهای گازی روی آوردند و این در حالی است که مصرف برق کولرهای گازی به شدت بالا است.

وی با بیان این که در حال حاضر این مساله نیاز به یک بازنگری دارد، گفت: لازم است که با وزارت صنعت درباره این مساله صحبت شود.

مشترکان باید بدانند که وزارت نیرو به هیچ عنوان انتظار ندارد که مردم گرما را تحمل کنند، ولی باید به سمتی برویم که مصارف برق به حداقل ممکن برسد.

سرپرست وزارت نیرو با اشاره به بحث کاهش تلفات، اظهار کرد: دولت یازدهم عملکرد خوب و درخشانی در حوزه کاهش تلفات داشت، به طوری که میزان تلفات از 15.

7 به کمتر از 11 درصد رسید.

کاهش تلفات برق به 8.

5 درصد می رسد به گفته محمودی، براساس برنامه ریزی های صورت گرفته قرار شده تا در دولت دوازدهم میزان تلفات به 8.

5 درصد برسد که اگر این امر محقق شود، قطعا شاهد تاثیرات بسیار مثبتی در حوزه صنعت برق خواهیم بود.

وی با بیان این که انجام این امر می تواند منجر به احداث 3000 مگاوات نیروگاه جدید شود، گفت: علاوه بر این که کاهش تلفات می تواند به صنعت برق کمک کند بلکه از لحاظ اقتصاد ملی نیز بسیار کارآمد است، چرا که در بسیاری از هزینه ها صرفه جویی خواهد شد.

طرح های تشویقی برای کاهش لوازم سرمایشی سرپرست وزارت نیرو در پاسخ به این سوال که آیا می توان طرح تشویقی تعویض لامپ های کم مصرف با پرمصرف را برای وسایل سرمایشی نیز اجرایی کرد، گفت: باید روی این مساله به طور کارشناسی کار شود، اما واقعیت این است که رشد کولرها بسیار فراتر از حالت طبیعی پیش رفت و به همین دلیل باید وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت نیرو و سازمان استاندارد در مورد این مساله تصمیم گیری جدی داشته باشند.

محمودی گفت: باید بتوان با ایجاد تکنولوژی جدید از مصرف برق بیش از حد جلوگیری کرد یا با ارائه ی فناوری هایی لوازم موجود را به صورت کاهنده مورد دسترس مصرف کنندگان قرار داد.

سرپرست وزارت نیرو با بیان این که ممکن است در برخی مواقع نیازمند مشوق هایی نیز باشیم، اظهار کرد: در حوزه لامپ های کم مصرف تشویق هایی برای کارخانه ها و مشترکان در نظر گرفته شد.

در حوزه سرمایش نیز می توان با همکاری وزارت صنعت قوانینی را در راستای کاهش مصرف لوازم سرمایشی به وجود آورد.

سال آبی چگونه گذشت؟ وی در خصوص سال آبی 1396- 1395 گفت: در آغاز سال بارش های خوبی صورت گرفت تا حدی که نگرانی هایی برای فراوانی آب نیز وجود داشت و سازمان هواشناسی نیز اعلام کرده بود که سال آبی نرمالی را پیش رو خواهیم داشت.

محمودی ادامه داد: در حال حاضر میزان بارش ها 230 میلی متر ثبت شده که نسبت به سال گذشته 4.

5 درصد کاهش و نسبت به میانگین بلندمدت سه درصد کاهش داشته است.

سرپرست وزارت نیرو میزان بارندگی در یک سال نرمال را 251 میلی متر دانست و افزود: هر سالی که حدود پنج درصد پایین تر و یا بیشتر از این عدد باشد نرمال فرض می کنیم که این مساله نشان می دهد سال آبی 1395-1396 نرمال بوده است.

کدام استان ها با کاهش بارندگی روبرو شدند؟ به گفته وی، در برخی مناطق مانند استان خوزستان، دریاچه ارومیه، یزد، سمنان، خراسان جنوبی، جنوب کرمان و بخش هایی از استان خراسان رضوی با کاهش بارندگی روبه رو بوده ایم.

به طور مثال در استان خوزستان نسبت به سال قبل 48 درصد و در دریاچه ارومیه 36 درصد کاهش بارندگی داشته ایم.

محمودی تصریح کرد: به طور معمول استان هایی که در دامنه زاگرس هستند به طور طبیعی بارش های خوبی را هر ساله تجربه می کنند اما امسال این اتفاق نیفتاد، به گونه ای که استان ایلام 55 درصد کاهش بارندگی داشته است.

سرپرست وزارت نیرو با بیان این که در مجموع سال آبی 1396 -1395 مقداری از حالت نرمال پایین تر نیز بود، اظهار کرد: در برخی از مناطق با تنگنای شدید، برخی مناطق شرایط نرمال و دیگر مناطق نیز حتی شرایط بهتر از نرمال را نیز تجربه کرده ایم.

وی گفت: با وجود تمام این مسائل میزان شهرهای دارای تنش آبی امسال کاهش یافت به گونه ای که از 310 شهر به 290 شهر تنزل یافتیم.

همچنین در کلانشهرهای بزرگ نیز هر ساله چند شهر دچار تنش جدی آب می شدند که امسال این مشکل در هیچ یک از کلانشهرها به صورت جدی وجود نداشت.

حذف 1200 روستا از طرح آبرسانی سیار محمودی در خصوص وضعیت آبرسانی روستاها با تانکر نیز گفت: 1200 روستا نسبت به سال گذشته از بین روستاهایی که با تانکر آبرسانی می شدند، کمتر شده چرا که در دولت یازدهم 2000 روستا با جمعیت 4.

2 میلیون نفر جمعیت زیر پوشش آبرسانی سالم و بهداشتی قرار گرفتند.

سرپرست وزارت نیرو با اشاره به وضعیت دریاچه ارومیه نیز گفت: در طول دو سال اخیر یک میلیارد و 1600 میلیون مترمکعب از سدهای موجود در منطقه آب به سمت دریاچه رها شد که این مساله توانست در کنترل دریاچه ارومیه بسیار موثر باشد.

وی ادامه داد: برنامه های متعددی همچون کنترل چاه، کنترل کشت، الگوی کشت و پروژه های دیگری برای بهبود وضعیت دریاچه ارومیه در حال اجرا داریم که امیدواریم تا پایان سال 1397 وضعیت این دریاچه بهبود قابل توجهی یابد.

پاسخ به گلایه بخش خصوصی محمودی در خصوص گلایه بخش خصوصی در مورد عدم حمایت وزارت نیرو از این بخش، توضیح داد: وزارت نیرو در دولت یازدهم اعتماد بیشتری به بخش خصوصی داخلی کرد، به طوری که بازار گسترده ای در اختیار بخش خصوصی قرار داد و رویکرد حمایت گرانه زیادی به این بخش داشت.

به گفته وی، وزارت نیرو توانست تعامل خوبی با کشورهای همسایه مانند عراق و ارمنستان داشته باشد، اما باید به این مساله توجه کرد که این وزارتخانه به لحاظ ساخت تجهیزات مشکل عمده ای ندارد، ولی در حوزه انتقال تکنولوژی کماکان نیازمند بوده و است.

سرپرست وزارت نیرو با بیان این که وزارت نیرو اهرم انتقال تکنولوژی را با کمک مپنا جلو می برد، اظهار کرد: شبکه های انتقال، سامانه های اندازه گیری، پست GIS با مناقصه های داخلی با همکاری خارجی ها برگزار شده است.

محمودی با بیان این که به زودی فاز اول انتخاب پیمانکار برای احداث تعدادی از پست های GIS انجام می شود، گفت: محوریت با بخش خصوصی داخلی است.

وی تصریح کرد: وزارت نیرو در طول چهار سال دولت یازدهم تنها یک مورد قرارداد با بخش خصوصی خارجی منعقد کرده و باید به این نکته توجه کرد که صنعت برق نیازمند سرمایه گذاری است و ظرفیت زیادی برای این مساله در این صنعت وجود دارد.

منبع: ایسنا انتهای پیام/
کلید واژه ها: مصرف - افزایش - مصرف برق - درصد - وزارت نیرو - برنامه ریزی - میزان - وزارت - برنامه - نیرو - آینده - وزیر پیشنهادی - صورت - صنعت - مدیریت - کاهش - کشور - شبکه - پیش بینی - انتخاب - منتشر - شرایط - تامین - گزارش - ایسنا - موتور - هشدار - نشان - بینی - جدید

آخرین اخبار سرویس:
بودجه 900 میلیارد تومانی برای حمایت از اشتغال معلولان

هر پرس غذا در نیویورک1،2دلار در سودان321 دلار/ غذای دور ریز به اندازه 2 میلیارد نفر؛ آمار گرسنگان800 میلیون نفر

خانه های مسافر را ساماندهی می کنیم

استخدام کارشناس اجرا،سرپرست کارگاه،کارشناس HSE در تهران

ارتباط گرانی دلار با پرداخت یارانه نقدی به 70 میلیون نفر

کمبود انار از شایعه تا واقعیت

ممنوعیت استعمال دخانیات در مراکز تجاری و تفریحی دوبی

وزارت صنعت: تغییرات قیمتی کالا با گرانی ارز را بررسی می کنیم

خط انتقال گاز عسلویه تا کرمانشاه به زودی وارد مدار می شود

جایگاه شهروند را به عنصر یارانه بگیر تنزل دادیم

انعکاس فرهنگ بومی در صنعت بسته بندی مورد توجه قرار گیرد

ارائه پیشنهاد مجوز واردات انحصاری خودرو در منطقه ویژه اقتصادی اسلام آباد غرب

ثبت 350 هزار دارایی دولت در سامانه سادا

تأمین نیازمندی گوشت قرمز با اجرای پرواربندی دام ها + گزارش

تاکید صادرکنندگان بخش خصوصی فرآورده های نفتی بر ایجاد نهاد رگلاتوری

­توسعه همکاری های ایران و عراق در صنعت خودرو

بهره برداری از مسجد روستای کلات دیشموک

کسب رتبه ی اول رضایت مندی مشتریان از خدمات فروش در بین شرکت های تولید کننده

ضایعات بازیافت پذیر و خرید ضایعات آهن

در راستای اجرای طرح رجیستری ثبت سفارش موبایل از امروز به سامانه جامع تجارت منتقل شد

سرمایه گذاری در استان بوشهر تا 100 میلیارد دلار افزایش می یابد

وزیر ارتباطات روسیه: پوتین دستور ایجاد روبل مجازی را صادر کرد

استخدام مسئول دفترمدیر عامل،خانم،آشنا به انگلیسی در تهران

رتبه اول رضایت مندی مشتریان از خدمات فروش در بین تولید کننده ها به مدیران خودرو رسید

ضریب مکانیزاسیون کشاورزی در مازندران 2.2 درصد است

آخرین اخبار از پرداخت وام به بازنشستگان کشوری

گندم تولید داخل، با کیفیت است/مشکل نان از نانوایی هاست

هفت میلیارد و 800 میلیون ریال سهام در بورس قزوین داد و ستد شد

مانع بزرگ قوانین بر سر راه کسب و کارهای نوین

21 تعاونی صیادی گلستان تورهای خود را به دریا انداختند

خرید وفروشی که سوژه جهانی شده است!

دلار ثابت ماند؛ سکه افزایشی شد +جدول

تاکید وزیر ارتباطات بر افزایش تعداد دستگاه های خودپرداز غیرنقدی پست بانک ایران درسطح روستاها

رشد اقتصادی اسپانیا کاهش می یابد

وضعیت عادی فرودگاه های کشور با وجود پیش بینی طوفان

سرمایه گذاری 110 هزار میلیارد تومانی در حوزه آی سی تی

طلا 6 دلار کاهش یافت

با 150 چالش شهری مواجهیم

از کلیه فروشی تا مو فروشی دختران

باغ موزه دفاع مقدس دهه فجر امسال احداث شود

جایگاه برتر بانک کشاورزی در شبکه پرداخت الکترونیکی کشور

توقف 20 درصد از واحدهای تولیدی شهرک های صنعتی

افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی

ضرورت حساس سازی کنشگران به فرآیند بازآفرینی شهری

راه اندازی کمیته پدافند سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور

معاون کشتیرانی خبر داد استفاده از فاینانس کره و چین برای توسعه ناوگان کشتیرانی

سردخانه بانک ژن و سامانه فرآوری بذر غلات آبی موسسه اصلاح بذر افتتاح شد

آغاز تحویل پژو 2008 با موعد مهرماه

بهره برداری از 38 مکان ورزشی آذربایجان غربی در دولت تدبیر و امید

روند بیمه اتباع خارجی وایرانیان خارج از کشور

در صنعت سنگ رفوزه ایم

کشت پاییزه جو در بجنورد آغاز شد

افتتاح اولین مرکز درمانی و باز توانی مادر و کودک در ایران

افتتاح تاسیسات تقویت فشارگاز

اداره شهر با مشارکت شهروندان

استخدام مهندس برق با مدرک ترجیحا فوق در زمینه فروش

استخدام کارشناس فروش با مزایای عالی در یک شرکت معتبر

آینده ای طلایی در انتظار مردم نهبندان

9 هزار میلیارد تومان برای توسعه مشاغل خانگی اختصاص یافت

نرخ سکه کاهش یافت

استخدام کارشناس فروش(مدیریت بازرگانی،پلیمر،مکانیک)/تهران

آغاز سرشماری کلونی های زنبور عسل در خوزستان

لزوم برنامه ریزی برای اشتغال عشایر/ تولید ثروت در جامعه عشایری پیگیری شود

45هزار هکتار از اراضی دشت آزادگان زیر کشت گندم می رود

آغاز گشایش ال.سی برای صادرات پتروشیمی به اروپا/آمریکای لاتین، مقصد پتروشیمی ایران شد

تخصیص اعتبار برای تامین آب شرب خوی از سد آغچای

همنشینی خودروساز و قطعه ساز در مدل کره ای

پرداخت بهای چغندرکاران درگرو اعلام قیمت شکر از سوی دولت است

پیام ما در منطقه، تولید، اشتغالزایی و خودکفایی است جریمه نکنید، جایزه تولیدکننده را هم بدهید

پروژه راه آهن کرمانشاه برای بهره برداری نیازمند اعتبار است

عملیات بهسازی جاده میامی -جاجرم بااعتبار 15میلیارد ریال آغازشد

شمارش معکوس تا آغاز اکیپ اتو پاریس 2017

اقتصاد مقاومتی باید به یک فرهنگ عمومی در کرمانشاه تبدیل شود

نخستین تاسیسات تقویت فشار گاز ساخت کشور در فراشبند فارس افتتاح شد

سامد در پیگیری مطالبات مردم از دولت نقش مهمی ایفا می کند

اعلام نرخ منطقی، شاه کلید ارتقای کیفیت نان

صنعت آب ورشکسته است/قیمت واقعی نیست، مردم مدیریت مصرف نمی کنند

آسیاتک بورسی شد

ثبت رکورد بی سابقه ارتفاع موج 6 متر در دریای خزر/ خودداری از فعالیت صید و صیادی امروز و فردا

چرا آکورا NSX ارزش صرف 200.000 دلار را ندارد؟

معافیت خودروها و موتورسیکلت های برقی تولید داخل از مالیات بر ارزش افزوده

150 چالش شهری در کشور داریم

جهنم "کاکس بازار" آخرین پناهگاه مسلمانان میانمار

رشد 69 واحدی شاخص کل بورس/ باز هم پای فولاد مبارکه در میان است

850 میلیارد تومان از مصوبه دولت محقق شد

42 درصد آمریکایی ها ازدواج نکرده اند

بازسازی و بهسازی یک میلیون و 950 هزار واحد مسکونی در کشور

مشکلات اقتصادی و بیکاری باعث افزایش مهاجرت ایتالیایی ها شده است

تولید 190 هزار تن گوشت قرمز توسط عشایر/ فروشگاه اینترنتی صنایع دستی عشایر راه اندازی شد

انجام سرشماری تعاونی ها به زودی در کشور

گلایه مردم آبدان شهرستان دیر از افزایش بهای برق

آغاز تحویل خودرو پژو 2008 با موعد مهرماه

شهرستان درمیان سومین تولید کننده زرشک خراسان جنوبی

علت تاخیر تحویل واحدهای مسکونی را مسوولان پیگیری کنند

60 درصد روشندلان استان مرکزی فاقد شغل هستند

آغاز تحویل خودرو 2008 با موعد مهرماه

آمار معامله و اخبار تالار شیشه ای

مهلت 10 روزه به بانک ها برای تعیین و تکلیف تسهیلات تولید و اشتغال

بهره برداری از واحد آبگیر فازهای 22 تا 24 میدان پارس جنوبی

معامله گندم تولیدی سال آینده از طریق بورس کالا

مرسدس بنز بیش از یک میلیون خودرو را در جهان فرامی خواند

پرورش ماهی به سبک اقتصاد مقاومتی در مازندران

پیام ما در منطقه، تولید، اشتغالزایی و خودکفایی است/ جریمه نکنید، جایزه تولیدکننده را هم بدهید

ایزدی: موضوع کیفیت اصلی ترین دغدغه آخوندی در دولت یازدهم بود

700هکتار از مزارع کلزای جویبار مکانیزه کشت می شود/ افزایش 100درصدی میزان سطح کشت کلزا در جویبار

اصفهانی ها چندهزار میلیارد تومان طلا در خانه هایشان نگهداری می کنند؟

این تریلی از یک تویوتا پریوس هم پاک تر است!

دلایل توقیف اموال برخی موسسات؛ مدیران متخلف مانده اموال را هم حیف و میل می کردند!

استخدام شرکت خرمابن جنوب در بندر عباس

توفان شن شدید در فرودگاه مشهد + عکس

کاهش 23 درصدی تولید گندم نتیجه اجرای ناقص سیاست خرید تضمینی

توسعه همکاری های جدید ایران و عراق در صنعت خودرو

رکورد تولید روزانه شرکت زامیاد شکسته شد

سایپا با سهم 62درصدی، پیشتاز در عرصه صادرات خودرو سواری

جهاد کشاورزی کیفیت پایین گندم های ایرانی را تکذیب کرد

باید یارانه ها را قطع کنیم/هر کسی نیازمند است به کمیته امداد مراجعه کند

باید به اهداف 2 میلیارد دلار صادرات سنگ در کشور برسیم

افت 8 هزار تومانی قیمت سکه/ دلار 4010 تومان+ جدول

پیشرفت 65 درصدی ساخت مجموعه فرهنگی ورزشی مرودشت

آغاز تحویل خودرو 2008 با موعد مهرماه

صادرات صنایع معدنی کشور 1.5میلیارد دلار افزایش یافته است

وضعیت اورژانسی آب در برخی روستاهای مازندران

5 تخلف صادراتی که کار دست فولاد ایران داد

افزایش کیفیت تولید و کاهش هزینه ها برگ برنده در صنعت سنگ است

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن: همکاری بانک های عامل در پرداخت تسهیلات جهت بازسازی بافت فرسوده دوگنبدان

قیمت خودرو جیپ در بازار

استخدام کارمند تور خارجی،داخلی،کار آموز،کارمند فروش بلیط

ثبت نام 138 سازمان در سامانه عرضه و تقاضای پژوهش (ساعت)

رشد اقتصادی اسپانیا کاهش می یابد

ایجاد 140هزار شغل در حوزه گردشگری و صنایع دستی

ایجاد سامانه بانک اشتغال ایرانیان/ریزش 320 هزار نیروی کار

نوبخت: چرا عده ای در داخل کشور می خواهند گرا بدهند که منابع مالی کم داریم؟

رونمایی از سیستم فروش مکانیزه سیم کارت

کلید جذابیت سهم ها در بورس تهران

تغییرات قیمتی کالا با گرانی ارز را بررسی می کنیم

ژاپن دو نیروگاه اتمی خود را از شبکه خارج می کند

ادامه کاهش قیمت مرغ

150 چالش شهری در کشور داریم

جلبک ها و حشرات جایگزینی برای تغذیه دام ها

استاندار مرکزی: دلایل صادرات گران سنگ به سایر کشورها کارشناسی شود

خانه های مسافر را ساماندهی می کنیم

وام قرض الحسنه بانک صادرات ایران به بازنشستگان کشوری

استخدام کارشناس حسابداری،کارشناس IT در شرکت قیر دژپا

افت دسته جمعی قیمت انواع سکه/دلار اندکی گران شد

ثبت نام بیش از 9 هزار زائر اربعین حسینی در آذربایجان شرقی

35 میلیارد ریال تسهیلات به صنایع تبدیلی خراسان رضوی پرداخت شد

چرا آیفون 7 نسبت به آیفون 8 بیشتر فروخته می شود؟!

بهره مندی 440 روستای آذربایجان غربی از نعمت گاز

نیاز 14 میلیاردی ورزشگاه 6 هزار نفری کرج

استخدام مدیر فنی در یک شرکت معتبر در محدوده میدان ونک

آغاز تحویل خودرو 2008 با موعد مهرماه

پیشتازی البرز در تولیدات محصولات کشاورزی در کشور

بیش از 33 میلیارد تومان اعتبار سهم مشاغل خانگی در کردستان است

برداشت بیش از 136 تن گیاهان دارویی در یزد

بهره مندی 440 روستای آذربایجان غربی از نعمت گاز

نیاز 14 میلیاردی ورزشگاه 6 هزار نفری کرج

35 میلیارد ریال تسهیلات به صنایع تبدیلی خراسان رضوی پرداخت شد

آگهی های استخدام استان تهران | سه شنبه 25 مهر 96

استخدام کارشناس فروش،پشتیبان فروش/شرکت تجهیزات دندانپزشکی

سرمایه گذاری خارجی در فرودگاه ها افزایش یافت

بورس تهران منتظر یک شرکت فولادی/ رشد 69 واحدی دماسنج بازار

خریداران همچنان منتظر شماره گذاری خودروهای پرمصرف!

ترافیک فروش املاک کلنگی در شمال تهران + قیمت

همکاری بانک رابوبنک با سازمان ملل جهت توسعه کشاورزی پایدار

مستندات افزایش غیرقانونی نرخ پروازهای اربعین

رکورد روسیه در برداشت غلات

افزایش 50 درصدی ظرفیت ناوگان ملی با ورود کشتی کره ای

شاخص بورس در ارتفاع 85 هزار و 660 واحد قرار گرفت

ابعاد ظرفیتی قم توان پاسخگویی به نیازهای جهان اسلام دارد.

بالاخره کیفیت نان بهتر می شود؟

تلاش متولیان سرمایه گذاری استان یزد برای تولید انرژی خورشیدی

رویترز: قیمت نفت بالای 58 دلار معامله شد/پیش بینی روند افزایشی قیمت

افتتاح شرکت صبا نوآوران فردوس با تسهیلات بانک صنعت و معدن

آغاز برداشت انار در سیرجان

وام قرض الحسنه بانک صادرات ایران به بازنشستگان کشوری

تلاش وزارت کار برای رسمی شدن مشاغل غیر رسمی/جبران کسری کار به هر طریق ممکن

مالک باشگاه لیگ برتری آزاد می شود

به دلیل نقص در ایربگ مرسدس بنز بیش از یک میلیون خودرو را در جهان فرامی خواند

توزیع 320 تن بذر کلزا بین کشاورزان استان گلستان

واگذاری تولید بذر به بخش خصوصی سرعت یابد

جشن ملی الف مثل آب برگزار شد

مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی خراسان شمالی خبر داد بدهی 150 هزار میلیارد تومانی دستگاه های اجرایی کشور به سازمان تأمین اجتماعی

عشایری: رویکرد دولت، ارتقای گفتمان پیرامون مقوله کیفیت است

بررسی مشکلات انشعاب آب واحدهای مسکن مهر پردیس + گزارش

پیشنهاد های بخش خصوصی برای مقابله با فقر و کاهش آسیب های اجتماعی

ضرورت استفاده از توان بخش خصوصی برای ارتقای کیفی و کمی بذر گندم

اغاز برداشت انار در سیرجان

بیش از 33 میلیارد تومان اعتبار سهم مشاغل خانگی در کردستان است

طرح تقسیط و اخذ مطالبات شهرداری رای نیاورد

استخدام راننده پایه دو جهت کار با کامیونت ایسوزو در مشهد

استخدام کارگر ساده جهت یک سوپر مارکت در شیراز

علل و عوامل تحولات اخیر بازار ارز

استخدام فروشنده در فروشگاه معتبر تجهیزات و مبلمان فضای باز

استخدام سه رده شغلی جهت پخش ارغوان در فارس

استخدام مونتاژ کار در یک واحد تولیدی در باقر شهر و شهرری

بورس تهران منتظر یک شرکت فولادی/ رشد 69 واحدی دماسنج بازار

استخدام کارگر ماهر و نیمه ماهر جهت نقاشی چوب در فارس

بدقولی دولت دست کشاورزان را خالی گذاشت

آغاز تحویل خودرو 2008 با موعد مهرماه

استخدام مهندس معماری جهت یک شرکت معتبر در تهران

پیمانه مصرف آب و برق در حال لبریز شدن است

پیمانه مصرف آب و برق در حال لبریز شدن است