مطالب مرتبط:
نامه محمود احمدی نژاد به رییس قوه قضاییه /رییس جمهور سابق نگران وضعیت پرونده قضایی خود شد؟
نامه محمود احمدی نژاد به رییس قوه قضاییه /او نگران وضعیت پرونده قضایی خود شد؟
سوال زیباکلام از اصولگرایان/احمدی نژاد این بار به آملی لاریجانی نامه نوشت/ قول مقام انگلیسی به روحانی درباره برجام/گاف بزرگ مدیران پرسپولیس در پرونده طارمی
سوال زیباکلام از اصولگرایان/احمدی نژاد این بار به آملی لاریجانی نامه نوشت/ قول مقام انگلیسی به روحانی درباره برجام/گاف بزرگ مدیران پرسپولیس در پرونده طارمی
احمدی نژاد به آملی لاریجانی نامه نوشت
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 3 مهر 1396 ساعت 10:462017-09-25سياسي

نامه مهم محمود احمدی نژاد به رییس قوه قضاییه


محمود احمدی نژاد انگار قرار نیست که هیچ یک از اقدامات دستگاه قضا را بدون پاسخ بگذارد.

- از بازداشت اطرافیانش گرفته که به بهانه آن یا درخواست بازدید از کل زندان اوین را دارد یا خواستار آزادی فوری شان می شود تا اعتراض مسوولان قضایی به عدم ارسال لیست مفسدان اقتصادی در دوران ریاست جمهوری اش ، که او را به مکاتباتی وامی دارد تا گزارش های دستگاه های اجرایی در مورد تخلفات صورت گرفته را به آن پیوست کند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازنامه نیوز این بار هم محمود احمدی نژاد در آخرین پاسخگویی به مقامات قضایی، آنجا که از ارسال پرونده اش به دادسرا باخبر می شود، دست به قلم شده و باز هم نامه ای را خطاب به آیت الله آملی لاریجانی می نویسد.

در سایت دولت بهار آمده است: محمود احمدی نژاد، رییس جمهور سابق و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، نامه مهمی را خطاب به آیت الله آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه نوشت که روز یکشنبه تحویل دفتر ایشان شد.

این سایت در ادامه خبر داد که محمود احمدی نژاد در این نامه، به نقض قوانین و مقررات و حقوق اساسی مردم در دستگاه قضایی و بی پروایی برخی افراد در سوءاستفاده از قدرت برای پی جویی مقاصد سیاسی شدیدا اعتراض کرده و خواستار احیای حقوق مردم و جلوگیری از اقدامات خلاف قانون در دستگاه قضا شده است.

نگرانی احمدی نژاد از سرنوشت خود یا بقایی؟ اگرچه متن کامل نامه محمود احمدی نژاد به رییس قوه قضاییه منتشر نشده و سایت دولت بهار، تنها موضوع آن را منتشر کرده است، اما نمی توان آن را بی ربط به اظهارات اخیر دادستان کل کشور دانست.

اظهاراتی که محمدجعفر منتظری در بحث مربوط به روند رسیدگی به پرونده رییس دولت های نهم و دهم عنوان کرده بود: یک سری گزارش هایی دریافت شد و پرونده وی به دادسرا ارجاع و در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار می گیرد.

هرچند منتظری از زمانی که رسیدگی به این پرونده در دادسرا به خود اختصاص می دهد تا به صدور کیفرخواست بینجامد، خبر نداد اما می توان با اظهاراتی که در هفته ای که گذشت از سوی مقامات قضایی عنوان شد، این گونه دریافت که پرونده محمود احمدی نژاد دیگر همچون گذشته برای دستگاه قضایی وقت گیر نخواهد بود.

چه آنکه آنان اکنون همان گزارش هایی را که 4 سال منتظر دستیابی به آن بودند دریافت کرده اند و شاید خیلی زودتر بخواهند برای همیشه به رسیدگی به این پرونده پایان دهند.

با این حال می توان گفت که محمود احمدی نژاد، صدور احضاریه دیگری از سوی دادگاه را بیش از هر زمان دیگری به خود نزدیک تر می بیند که این گونه دست به قلم شده و به نقض قوانین و مقررات و حقوق اساسی مردم معترض می شود.

اما موضوع دیگری را نیز می توان به نگرانی های محمود احمدی نژاد افزود و آن فرا رسیدن زمان دادگاه یار همیشگی اوست؛ حمید بقایی که به گفته وکیلش چیزی تا زمان حضور او در دادگاه برای پاسخگویی به اتهامات مالی اش باقی نمانده است، شاید هدف دیگر محمود احمدی نژاد از نگارش این نامه باشد.

آنجا که او در نامه اخیر خود به بی پروایی برخی افراد در سوءاستفاده از قدرت برای پی جویی مقاصد سیاسی شدیدا اعتراض کرده و خواستار احیای حقوق مردم و جلوگیری از اقدامات خلاف قانون در دستگاه قضا شده است ، واژه های آشنایی است که همواره از سوی حلقه چندنفره نزدیکان او مطرح می شود.

آن هم درست زمانی که حکم بازداشتی برای آنان صادر می شود یا با قید وثیقه آزاد می شوند و در مراسم آزادی خود هر آن طور که دل شان می خواهد در مورد عملکرد دستگاه قضا اظهارنظر می کنند.

مهم ترین نامه های علنی شده احمدی نژاد به رییس دستگاه قضا اما اقدام روز یکشنبه محمود احمدی نژاد، آنقدرها هم نباید نه برای دستگاه قضا و نه برای رسانه ها جای تعجب داشته باشد.

او چه در دوران ریاست جمهوری خود و چه پس از آن، از این گونه اقدامات، زیاد انجام داده است.

یکی از این موارد، به همان روزهایی برمی گردد که او در جیب کتش لیست بلندبالایی از نام مفسدان اقتصادی را حمل می کرد و پشت هم وعده معرفی آنها را می داد.

اما این وعده ها تنها به صورت یک ادعا باقی ماند تا خبرنگاران همواره این سوال را از مسوولان قضایی داشته باشند که بالاخره لیست مفسدان اقتصادی که محمود احمدی نژاد از آن یاد می کرد، چه شد؟ سوالی که یک پاسخ بیشتر نداشت و آن ارسال نشدن نام این مفسدان به دستگاه قضا بود.

با شدت گرفتن این بحث ها، که در دوران ریاست جمهوری او درگرفته بود، نزدیکان به او از 2 نامه ای گفتند که به شخص قوه قضاییه نوشته شده و در آن عنوان شده بود: بخشی از گزارشات دستگاه های اجرایی و امنیتی درخصوص زمین خواری و همچنین عدم استرداد مطالبات بانکی است و عمده آنها قبلا به قوه قضاییه تقدیم گردیده است ایفاد می گردد.

خواهشمند است دستور دهید بر اساس قوانین به تمامی آنها و همه افراد در هر رده و مسوولیت، دولتی یا غیردولتی رسیدگی و برای استرداد اموال عمومی اقدام و حکم نهایی قضایی را به دولت اعلام فرمایید .

با این حال هنوز هم، لیست مفسدان در داخل جیب کت ، یکی از شوخی های سیاسیون در محافل مختلف است تا نشان دهد آن اسامی وجود خارجی نداشته و اگر هم داشته رییس دولت های نهم و دهم حاضر به معرفی آنها به دستگاه قضا نشده است.

محمود احمدی نژاد دومین نامه خود به رییس قوه قضاییه را هم در دوران ریاست جمهوری اش نوشت.

سال 91 و در همان روزهایی که علی اکبر جوانفکر، مشاور رسانه ای او راهی زندان می شود و در نامه ای که خود عنوان می کند برای چندمین بار آن را تکرار کرده است، از رییس قوه قضاییه می خواهد تا دستور هماهنگی های لازم برای بازدید او از زندان اوین را فراهم کند.

او البته پیش از اخذ اجازه از رییس قوه قضاییه قصد بازدید از زندان اوین را داشت که با جلوگیری مسوولان عالی قضایی، ضمن نامه ای درخواست تعیین زمانی برای انجام این کار را می کند.

اما آنچه که آملی لاریجانی در پاسخ به درخواست محمود احمدی نژاد اعلام کرد، همان چیزی بود که این روزها در برابر علت همه تحرکات رییس دولت های نهم و دهم می توان حدس زد.

احمدی نژاد در طرح اعتراض خود پاسخ رییس قوه قضاییه را اینگونه منتشر می کند: در نامه فوق با استناد به عناوینی چون ضرورت رسیدگی به معیشت مردم یا اینکه یکی از منتسبین نزدیک اینجانب (آقای جوانفکر مدیر روزنامه ایران) مشغول تحمل کیفر در زندان اوین است یا اینکه چرا در سال هفتم ریاست جمهوری سرکشی انجام می شود یا اینکه نزدیک به انتخابات ریاست جمهوری بعدی هستیم، سرکشی از زندان اوین را دارای شائبه سیاسی و حمایت از مجرم تلقی فرموده اید .

احمدی نژاد هرچند در پایان نامه خود عنوان کرد: ضمن تذکر اصول 61، 113، 121، 161 و بند 2 اصل 156 اعلام می دارم که به استناد اصول متعدد قانون اساسی از جمله اصل 113 و سوگند شرعی اصل 121، مصمم به اجرای کامل قانون اساسی و اصلاح اساسی و ریشه ای امور کشور هستم و مطمئناً با سرکشی از زندان ها و برخی دادگاه ها نحوه اجرای اصول قانون اساسی و رعایت حقوق اساسی ملت را مورد بررسی قرار داده و گزارش آن را به ملت بزرگ و مقام معظم رهبری تقدیم خواهم کرد ، اما باز هم راه به جایی نبرد و این بازدید هیچگاه مورد موافقت رییس قوه قضاییه قرار نگرفت.

بازداشت حمید بقایی معاون اجرایی رییس دولت نهم که این روزها از نزدیک ترین دوستان محمود احمدی نژاد به حساب می آید، سومین نامه او به رییس دستگاه قضا را، البته در دوران پسا ریاست جمهوری سبب شد.

هرچند او این نامه را خطاب به ملت ایران نوشت اما در بند پایانی آن گفت: از رییس قوه قضاییه انتظار دارد که دستور دهند آقای بقایی به فوریت آزاد شود و از ادامه این ظلم بزرگ جلوگیری نمایند.

این تنها برخی از نامه های محمود احمدی نژاد به آملی لاریجانی بود که به صورت علنی اقدام به انتشار آن می شود.

با این حال و با نتیجه گیری از همه این اتفاقات و مهم تر از آن تاکیدات مسوولان عالی قوه قضاییه بر استقلال و عدم تاثیرپذیری از اینگونه فشارها و نامه نگاری ها، به نظر می رسد این نامه محمود احمدی نژاد هم جزو همان دست نامه هایی باشد که خطاب به ملت ایران نوشته است تا دلیل همه پرونده های مفتوح در دستگاه قضا را اغراض سیاسی جلوه دهد، همین و بس.

110
کلید واژه ها: محمود احمدی نژاد - احمدی نژاد - محمود احمدی - احمدی - رییس قوه قضاییه - آیت الله آملی لاریجانی - قضایی - قوه قضاییه - آملی لاریجانی - نامه - دستگاه قضایی - گزارش - دادسرا - دوران ریاست جمهوری - لاریجانی - آیت الله - مجمع تشخیص مصلحت - رییس جمهور سابق - دادستان کل کشور - مفسدان اقتصادی - اعتراض - مردم - قوانین - دولت - حقوق - منتظری - ریاست جمهوری - سوءاستفاده - منتشر - زندان اوین

آخرین اخبار سرویس:
روزنامه عصرقلم: قوم بختیاری مظهر اقتدار و انسجام

استخدام نیروی جوان همراه با ماشین دوگانه در یک آژانس

استخدام وسط کار ، میاندوز و بسته بند جهت تیشرت مردانه در تهران

استخدام حسابدار جهت یک شرکت پیمانکاری در کوهسنگی مشهد

استخدام کارمند دفتری نیمه وقت خانم در اصفهان

استخدام نقشه بردار جهت یک شرکت راهسازی در خراسان جنوبی

استخدام پیک با موتور آقا جهت رستورانی در البرز

شغل؛ جاسوس!

استخدام شرکت مهرپرداز ایلیا

استخدام همکار خانم مسلط به نرم افزار هلو در کارگاه mdf

پیامدهای منطقه ای سفر روحانی به هند

دسیسه ای برای قتل معلم ثروتمند ژاپنی+تصویر

استخدام نیروی آقا جهت یک رستوران واقع در خراسان جنوبی

توهین نتانیاهو به نخست وزیر لهستان بخاطر اظهار نظر درباره جنایتکاران یهودی

استخدام پیک سوار طوفان

استخدام کمک آشپز آقا جهت مطبخ در محدوده میدان کرج

کباب خوری به هر مقدار در ناهارخوری مجلس!

توصیه مهم مولا علی (ع) درباره برخورد با جوانان

استخدام برنامه نویس طراحی اپلیکیشن به صورت پاره وقت در تهران

تکذیب انتقال موزه هنرهای معاصر به میراث فرهنگی

استخدام نیروی آقا جهت یک خشکشویی در خراسان جنوبی

استخدام فروشنده خانم جهت کار در مزون لباس عروس

سرگشتگی یارانه ای و ضرورت ورود مجمع تشخیص مصلحت

پیدا کردن سایر پیکرهای سانچی منوط به گزارش ربات ارزیاب

مقایسه بودجه 97 با 67 شورای نگهبان

کلیه استخدامی های البرز و کرج - 29 بهمن 96

بررسی تهدیدات آمریکا در مورد برجام

مراسم عزاداری ایام فاطمیه در بیت رهبری

هنر جذب سرمایه از ایرانیان خارج از کشور

چرا بی پروا از جاسوس حمایت می کنید؟!

روابط عمومی چگونه به وجود آمد

ازدواج موقت پاد زهر ازدواج سفید

برگزاری مجالس عزای فاطمی در 130 امامزاده و بقعه متبرکه استان تهران

4 اسفند؛ برگزاری کنکور دکتری 97 با رقابت 234 هزار داوطلب

استفاده از ظرفیت مبلغان برای ترویج فرهنگ فاطمی ضروری است

آغاز دهمین روز بررسی بودجه در مجلس

22 کارگاه آموزشی با محتوای «انقلاب اسلامی» برگزار شد

رویداد های خبری 29بهمن در مازندران

طرح «سوگواره یاس نبوی» در 5 بقعه متبرکه ماسال برگزار می شود

دادستان دیوان محاسبات: اگردارایی بابک زنجانی کفاف بدهی اش را ندهد،سراغ اموال وزرای احمدی نژاد می رویم

زاهدان در برابر قداست و عظمت مصطفی شهید سر تعظیم فرود می آورد

یک حافظ قرآن در گفت وگو با فارس مطرح کرد عوامل ناکامی نمایندگان کشور در مسابقات خارجی/ هدفم ارائه عالی محفوظات است نه کسب رتبه

استفاده از تعابیری نظیر تندرو و کندرو در مسیر انقلاب، اشتباه است

از سوی هیأت رییسه اعلام شد اسامی تأخیرکنندگان آغاز جلسه علنی امروز مجلس

ضرورت توجه بیشتر به بافت های مسئله دار/ توسعه صنعت گردشگری نقش موثری در کاهش بیکاری دارد

کیهان: افرادی که به پرونده سیدامامی اعتراض می کنند،خودشان متهم امنیتی هستند

وزیر و وکیل علیه گردوغبار

خیلی دور، خیلی نزدیک

رویدادهایی که بیست و نهم بهمن ماه در استان مرکزی خبری می شود

اجرای 6 گفتمان دانش آموزی در مدارس رباط کریم

برپایی نشست «روند تشکیل اتحادیه های مدغم استانی و سرانجام اتحادیه کشور» در ایکنا

نقش اراده خداوند در امور روزانه از امواج فضیلت و فطرت

حضرت فاطمه(س) با خودسازی توانست مطهره، زکیه و ام ابیها شود

برنامه های خبری بیست و نهم بهمن در چهارمحال و بختیاری

رویدادهای خبری روز یکشنبه 29 بهمن در خراسان جنوبی

وزارت اطلاعات پاسخگوی ارتباط افسر جاسوسی سیا با سیدامامی باشد

گلچین مداحی فاطمیه با نوای محمدرضا طاهری

20 سال زندان مجازات معلم متجاوز+تصاویر

نوزاد سه روزه امریکایی قربانی سوء تغذیه+تصاویر

اعتراف تازه قاتل سریالی فرانسوی +تصاویر

استخدام دو نفر نیروی کار جهت کار در کارواش

استخدام منشی و خانه دار خانم جهت هتلی در خراسان رضوی

استخدام راننده جوان بصورت نیمه وقت در آژانس اینترنتی

استخدام یکنفر کمک آشپز در خراسان رضوی

استخدام قالبساز سنبه و ماتریس در البرز

استخدام راننده تمام وقت و نیمه وقت جهت آژانسی در خراسان جنوبی

کلیه استخدامی های فارس و شیراز - 29 بهمن 96

روزنامه کیهان: آقایی که هم نوا با شبکه رسانه ای سلطنتی روباه پیر، از همان ادبیات استفاده می کند کمتر از جاسوس دستگیرشده با دشمن همکاری نداشته

حداقل عیدی مشمولان قانون کار اعلام شد/ پیشخوان

برگزایر مجالس عزای فاطمی در 130 امامزاده و بقعه متبرکه استان تهران

آغاز نشست علنی مجلس برای بررسی بودجه با 81 صندلی خالی در صحن

قرچک میزبان همایش رهروان یاس نبوی

حرکت بیست و نه بهمن تبریزی ها بود که خون شهدای مظلوم نوزده دی قم را جوشاند، زنده کرد

امروز؛ سخنرانی ظریف در کنفرانس امنیتی مونیخ/ درباره این کنفرانس چه می دانید؟

رفراندوم؛ آری یا نه

جلسه فراکسیون محیط زیست با مسئولان اطلاعاتی و امنیتی

لبنانی ها و فلسطینی ها امیدی به میزهای مذاکره ندارند

احمدی نژاد هرچه به دهانش می آید می گوید و هیچکس به او کاری ندارد، اما افراد دیگری همین که زبان به انتقاد بگشایند محاکمه و محکوم می شوند

روحانی: روابط ایران و هند به ضرر هیچ کشوری نیست

برگزاری سوگواره یاس نبوی در 63 امامزاده شاخص قزوین

کارگران و پیمانکاران شهرداری گرگان خواستار مطالبات مالی خود شدند

پیوستن به کنوانسیون «ایمنی مدیریت پسماند های پرتوزا» هیچ تعهد منفی برای ما ایجاد نمی کند

ضرورت و کارکرد های تحزب

بازگشت فرزندان بی نشان بانوی بی ضریح/ عطر خوش شهادت در بیرجند

قهرمانان قرآنی ارج نهاده نمی شوند/ ابهام در انتخاب چهره های قرآنی

برگزاری نشست مشترک حوزه های هنری لرستان، مرکزی و قم در خرم آباد

مجلس خبرگان؛ قبل و بعد از اصلاح قانون

استخدام راننده بصورت تمام وقت و نیمه وقت در خراسان رضوی

استخدام پیک موتوری در هرمزگان

استخدام شرکت سم ریز

رویکرد انجمن ارتباطات و تبلیغ حوزه فعالیت های علمی و پژوهشی است

از مدیر 3 تابعیتی تا چتر سبز جاسوسی!/ پیشخوان

واژگونی اتوبوس در محور تبریز - زنجان فاجعه آفرید

انتخابات بدون مشارکت احزاب امکان ندارد

وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران دقایقی پیش وارد مونیخ شد

آغاز شست و شوی گنبد طلای حرم مطهر امام رضا(ع)

پرواز های فرودگاه بین المللی کیش

طبیعت زمستانی ارومیه+عکس

محمد عبداللهی سرخوردگی بدنه اجتماعی؛ چالش امروز اصلاح طلبان

برگزاری آیین بدرقه درب حرم مطهر امامین عسکریین(ع)در حاجی آباد

نامه مهم محمود احمدی نژاد به رییس قوه قضاییه

نامه مهم محمود احمدی نژاد به رییس قوه قضاییه