مطالب مرتبط:
نامه محمود احمدی نژاد به رییس قوه قضاییه /رییس جمهور سابق نگران وضعیت پرونده قضایی خود شد؟
نامه محمود احمدی نژاد به رییس قوه قضاییه /او نگران وضعیت پرونده قضایی خود شد؟
سوال زیباکلام از اصولگرایان/احمدی نژاد این بار به آملی لاریجانی نامه نوشت/ قول مقام انگلیسی به روحانی درباره برجام/گاف بزرگ مدیران پرسپولیس در پرونده طارمی
سوال زیباکلام از اصولگرایان/احمدی نژاد این بار به آملی لاریجانی نامه نوشت/ قول مقام انگلیسی به روحانی درباره برجام/گاف بزرگ مدیران پرسپولیس در پرونده طارمی
احمدی نژاد به آملی لاریجانی نامه نوشت
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 3 مهر 1396 ساعت 10:462017-09-25سياسي

نامه مهم محمود احمدی نژاد به رییس قوه قضاییه


محمود احمدی نژاد انگار قرار نیست که هیچ یک از اقدامات دستگاه قضا را بدون پاسخ بگذارد.

- از بازداشت اطرافیانش گرفته که به بهانه آن یا درخواست بازدید از کل زندان اوین را دارد یا خواستار آزادی فوری شان می شود تا اعتراض مسوولان قضایی به عدم ارسال لیست مفسدان اقتصادی در دوران ریاست جمهوری اش ، که او را به مکاتباتی وامی دارد تا گزارش های دستگاه های اجرایی در مورد تخلفات صورت گرفته را به آن پیوست کند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازنامه نیوز این بار هم محمود احمدی نژاد در آخرین پاسخگویی به مقامات قضایی، آنجا که از ارسال پرونده اش به دادسرا باخبر می شود، دست به قلم شده و باز هم نامه ای را خطاب به آیت الله آملی لاریجانی می نویسد.

در سایت دولت بهار آمده است: محمود احمدی نژاد، رییس جمهور سابق و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، نامه مهمی را خطاب به آیت الله آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه نوشت که روز یکشنبه تحویل دفتر ایشان شد.

این سایت در ادامه خبر داد که محمود احمدی نژاد در این نامه، به نقض قوانین و مقررات و حقوق اساسی مردم در دستگاه قضایی و بی پروایی برخی افراد در سوءاستفاده از قدرت برای پی جویی مقاصد سیاسی شدیدا اعتراض کرده و خواستار احیای حقوق مردم و جلوگیری از اقدامات خلاف قانون در دستگاه قضا شده است.

نگرانی احمدی نژاد از سرنوشت خود یا بقایی؟ اگرچه متن کامل نامه محمود احمدی نژاد به رییس قوه قضاییه منتشر نشده و سایت دولت بهار، تنها موضوع آن را منتشر کرده است، اما نمی توان آن را بی ربط به اظهارات اخیر دادستان کل کشور دانست.

اظهاراتی که محمدجعفر منتظری در بحث مربوط به روند رسیدگی به پرونده رییس دولت های نهم و دهم عنوان کرده بود: یک سری گزارش هایی دریافت شد و پرونده وی به دادسرا ارجاع و در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار می گیرد.

هرچند منتظری از زمانی که رسیدگی به این پرونده در دادسرا به خود اختصاص می دهد تا به صدور کیفرخواست بینجامد، خبر نداد اما می توان با اظهاراتی که در هفته ای که گذشت از سوی مقامات قضایی عنوان شد، این گونه دریافت که پرونده محمود احمدی نژاد دیگر همچون گذشته برای دستگاه قضایی وقت گیر نخواهد بود.

چه آنکه آنان اکنون همان گزارش هایی را که 4 سال منتظر دستیابی به آن بودند دریافت کرده اند و شاید خیلی زودتر بخواهند برای همیشه به رسیدگی به این پرونده پایان دهند.

با این حال می توان گفت که محمود احمدی نژاد، صدور احضاریه دیگری از سوی دادگاه را بیش از هر زمان دیگری به خود نزدیک تر می بیند که این گونه دست به قلم شده و به نقض قوانین و مقررات و حقوق اساسی مردم معترض می شود.

اما موضوع دیگری را نیز می توان به نگرانی های محمود احمدی نژاد افزود و آن فرا رسیدن زمان دادگاه یار همیشگی اوست؛ حمید بقایی که به گفته وکیلش چیزی تا زمان حضور او در دادگاه برای پاسخگویی به اتهامات مالی اش باقی نمانده است، شاید هدف دیگر محمود احمدی نژاد از نگارش این نامه باشد.

آنجا که او در نامه اخیر خود به بی پروایی برخی افراد در سوءاستفاده از قدرت برای پی جویی مقاصد سیاسی شدیدا اعتراض کرده و خواستار احیای حقوق مردم و جلوگیری از اقدامات خلاف قانون در دستگاه قضا شده است ، واژه های آشنایی است که همواره از سوی حلقه چندنفره نزدیکان او مطرح می شود.

آن هم درست زمانی که حکم بازداشتی برای آنان صادر می شود یا با قید وثیقه آزاد می شوند و در مراسم آزادی خود هر آن طور که دل شان می خواهد در مورد عملکرد دستگاه قضا اظهارنظر می کنند.

مهم ترین نامه های علنی شده احمدی نژاد به رییس دستگاه قضا اما اقدام روز یکشنبه محمود احمدی نژاد، آنقدرها هم نباید نه برای دستگاه قضا و نه برای رسانه ها جای تعجب داشته باشد.

او چه در دوران ریاست جمهوری خود و چه پس از آن، از این گونه اقدامات، زیاد انجام داده است.

یکی از این موارد، به همان روزهایی برمی گردد که او در جیب کتش لیست بلندبالایی از نام مفسدان اقتصادی را حمل می کرد و پشت هم وعده معرفی آنها را می داد.

اما این وعده ها تنها به صورت یک ادعا باقی ماند تا خبرنگاران همواره این سوال را از مسوولان قضایی داشته باشند که بالاخره لیست مفسدان اقتصادی که محمود احمدی نژاد از آن یاد می کرد، چه شد؟ سوالی که یک پاسخ بیشتر نداشت و آن ارسال نشدن نام این مفسدان به دستگاه قضا بود.

با شدت گرفتن این بحث ها، که در دوران ریاست جمهوری او درگرفته بود، نزدیکان به او از 2 نامه ای گفتند که به شخص قوه قضاییه نوشته شده و در آن عنوان شده بود: بخشی از گزارشات دستگاه های اجرایی و امنیتی درخصوص زمین خواری و همچنین عدم استرداد مطالبات بانکی است و عمده آنها قبلا به قوه قضاییه تقدیم گردیده است ایفاد می گردد.

خواهشمند است دستور دهید بر اساس قوانین به تمامی آنها و همه افراد در هر رده و مسوولیت، دولتی یا غیردولتی رسیدگی و برای استرداد اموال عمومی اقدام و حکم نهایی قضایی را به دولت اعلام فرمایید .

با این حال هنوز هم، لیست مفسدان در داخل جیب کت ، یکی از شوخی های سیاسیون در محافل مختلف است تا نشان دهد آن اسامی وجود خارجی نداشته و اگر هم داشته رییس دولت های نهم و دهم حاضر به معرفی آنها به دستگاه قضا نشده است.

محمود احمدی نژاد دومین نامه خود به رییس قوه قضاییه را هم در دوران ریاست جمهوری اش نوشت.

سال 91 و در همان روزهایی که علی اکبر جوانفکر، مشاور رسانه ای او راهی زندان می شود و در نامه ای که خود عنوان می کند برای چندمین بار آن را تکرار کرده است، از رییس قوه قضاییه می خواهد تا دستور هماهنگی های لازم برای بازدید او از زندان اوین را فراهم کند.

او البته پیش از اخذ اجازه از رییس قوه قضاییه قصد بازدید از زندان اوین را داشت که با جلوگیری مسوولان عالی قضایی، ضمن نامه ای درخواست تعیین زمانی برای انجام این کار را می کند.

اما آنچه که آملی لاریجانی در پاسخ به درخواست محمود احمدی نژاد اعلام کرد، همان چیزی بود که این روزها در برابر علت همه تحرکات رییس دولت های نهم و دهم می توان حدس زد.

احمدی نژاد در طرح اعتراض خود پاسخ رییس قوه قضاییه را اینگونه منتشر می کند: در نامه فوق با استناد به عناوینی چون ضرورت رسیدگی به معیشت مردم یا اینکه یکی از منتسبین نزدیک اینجانب (آقای جوانفکر مدیر روزنامه ایران) مشغول تحمل کیفر در زندان اوین است یا اینکه چرا در سال هفتم ریاست جمهوری سرکشی انجام می شود یا اینکه نزدیک به انتخابات ریاست جمهوری بعدی هستیم، سرکشی از زندان اوین را دارای شائبه سیاسی و حمایت از مجرم تلقی فرموده اید .

احمدی نژاد هرچند در پایان نامه خود عنوان کرد: ضمن تذکر اصول 61، 113، 121، 161 و بند 2 اصل 156 اعلام می دارم که به استناد اصول متعدد قانون اساسی از جمله اصل 113 و سوگند شرعی اصل 121، مصمم به اجرای کامل قانون اساسی و اصلاح اساسی و ریشه ای امور کشور هستم و مطمئناً با سرکشی از زندان ها و برخی دادگاه ها نحوه اجرای اصول قانون اساسی و رعایت حقوق اساسی ملت را مورد بررسی قرار داده و گزارش آن را به ملت بزرگ و مقام معظم رهبری تقدیم خواهم کرد ، اما باز هم راه به جایی نبرد و این بازدید هیچگاه مورد موافقت رییس قوه قضاییه قرار نگرفت.

بازداشت حمید بقایی معاون اجرایی رییس دولت نهم که این روزها از نزدیک ترین دوستان محمود احمدی نژاد به حساب می آید، سومین نامه او به رییس دستگاه قضا را، البته در دوران پسا ریاست جمهوری سبب شد.

هرچند او این نامه را خطاب به ملت ایران نوشت اما در بند پایانی آن گفت: از رییس قوه قضاییه انتظار دارد که دستور دهند آقای بقایی به فوریت آزاد شود و از ادامه این ظلم بزرگ جلوگیری نمایند.

این تنها برخی از نامه های محمود احمدی نژاد به آملی لاریجانی بود که به صورت علنی اقدام به انتشار آن می شود.

با این حال و با نتیجه گیری از همه این اتفاقات و مهم تر از آن تاکیدات مسوولان عالی قوه قضاییه بر استقلال و عدم تاثیرپذیری از اینگونه فشارها و نامه نگاری ها، به نظر می رسد این نامه محمود احمدی نژاد هم جزو همان دست نامه هایی باشد که خطاب به ملت ایران نوشته است تا دلیل همه پرونده های مفتوح در دستگاه قضا را اغراض سیاسی جلوه دهد، همین و بس.

110
کلید واژه ها: محمود احمدی نژاد - احمدی نژاد - محمود احمدی - احمدی - رییس قوه قضاییه - آیت الله آملی لاریجانی - قضایی - قوه قضاییه - آملی لاریجانی - نامه - دستگاه قضایی - گزارش - دادسرا - دوران ریاست جمهوری - لاریجانی - آیت الله - مجمع تشخیص مصلحت - رییس جمهور سابق - دادستان کل کشور - مفسدان اقتصادی - اعتراض - مردم - قوانین - دولت - حقوق - منتظری - ریاست جمهوری - سوءاستفاده - منتشر - زندان اوین

آخرین اخبار سرویس:
آقای شجاع پوریان شما کمک خواستید نه من!

حدیث در فضیلت صلوات (1)

گستاخی اخیر ترامپ نتیجه خیانت برخی اعراب به آرمان قدس است

8 ویژگی مؤمن شایسته

عکس/ کارت عروسی متفاوت زوج ایرانی

عکس/ ثروت و فقر در یک نگاه

اکبر فایدیی، دکتر سید احمد حسینی نوآوری های منطقی فارابی و نقش او در اشاعه و تحول منطق ارسطویی در جهان اسلام

علیرضا جوانمردی ادیب، دکتر عبدالرضا مظاهری موت اختیاری در رساله الاصول العشره شیخ نجم الدین کبری

ارائه دروس جدید در دانشگاه وین مقدمه راه اندازی مجدد دپارتمان ایران شناسی است

مظلومیت شهدای روحانی کردستان چند برابر مظلومیت دیگر شهدا است

آقای رییس جمهور «مدیران آویزان» را برکنار کنید/ دور جدید استرس ها با بودجه 97/تبعات سیاسی ناگوار با به خطرافتادن معیشت مردم /برنامه چراغ خاموش های اطراف احمدی نژاد/بحران های معجزه ساز در خاورمیانه

شش چیزی که همیشه باید به صورت راز باقی بمانند +ویدئو

واکنش پرستو صالحی به شایعه فوت اندی

مراحل 10 گانه بررسی لایحه بودجه از صحن مجلس تا ابلاغ به دولت

آیت الله سیفی مازندرانی: سوپرانقلابی ها امربمعروف و نهی از منکر را تعطیل کردند

حامد پور رستمی، صفر نصیریان بررسی نظریه ابدان روحانی از منظر روایات شیعی (با تکیه بر دیدگاه نهج البلاغه)

عزم جدی مسئولان خوزستان برای جذب حداکثری اعتبارات مصوبات هیات دولت

در جلسه درس خارج فقه؛ آیت الله سیفی مازندرانی: سوپرانقلابی ها امربمعروف و نهی از منکر را تعطیل کردند

حمید رضانیا شیرازی، مجتبی اعتمادی نیا تاملی بر مفهوم آزادی و اختیار از منظر اگزیستانسیالیسم (با تکیه بر آراء کی یرکگور)

مراحل 10 گانه بررسی لایحه بودجه از صحن مجلس تا ابلاغ به دولت

تهران آماده گسترش روابط دوجانبه، چندجانبه و منطقه ای با ترکیه است

کمیسیون مشترک از پایبندی ایران به برجام استقبال کرد

هدف از جا به جایی مدیران، توسعه لرستان است

جدیت در پیگیری امورات توسعه ای و زیربنایی از الزامات است

وضعیت اولویت های کشور در پاستور و بهارستان

راهکار جالب آقای بازیگر برای حل مشکل ترافیک/عکس

طبیعت زیبای روستای ماسال/ عکس

پیش‎بینی اقتصاددان حامی دولت؛ بیکاری سال 97 تشدید می‎شود

بازوهای نظارتی مجلس قدرت می گیرد

تیپ متفاوت مجری دهه شصتی برنامه کودک

سنایی: هیچ محدودیتی در توسعه روابط ایران و منطقه قفقاز روسیه وجود ندارد

رییس جمهور به تهران بازگشت

اینکه با کنایه می گویند «فرزندان ما جاسوس نیستند»، شیطنت است

تصاویر/ اجلاسیه اساتید سطح یک حوزه علمیه قم-2

سیدمحمدعلی غمامی تحلیل انتقادی مبانی وجودی معرفتی نظریه ارتباطی جان لاک با رویکردی صدرایی

با این کارها، بدون حرف زدن محبوب شوید

تاثیر باورنکردنی اسم افراد بر سرنوشت و وضعیت روحی آنها

9 دی تجلی بصیرت ملت ایران است/ پاسداشت حماسه 9 دی ضرورتی انکارناپذیر

اولین نسخه اشعار پوشکین در بدل 125 هزار دالر فروخته شد

تصاویر/ اجلاسیه اساتید سطح یک حوزه علمیه قم-1

تنها راه آزادی قدس، بصیرت و استقامت ملت فلسطین است

جزییات دیدار رییس قضا با دانشجویان

دکتر سید مصطفی محقق داماد نظم هستی و بایستی؛ کتاب تکوین و کتاب تدوین

فتنه گران قدیم دعوت به اغتشاش می کردند، فتنه گران جدید بست می نشینند/اینکه با کنایه می گویند «فرزندان ما جاسوس نیستند»، شیطنت است/ عدم اعتقاد بنده به هیات منصفه، کذب محض است/ اعدام بابک زنجانی کاری ندارد اما پول مردم با اعدام برنمی گردد

تهران آماده گسترش روابط با آنکارا است

رییس جمهور به تهران بازگشت

تاکید مقام آموزشی ایران در دهلی نو بر لزوم تبادل تجربیات و اطلاعات با مدارس هند

عزم جدی مسئولان خوزستان برای جذب حداکثری اعتبارات مصوبات هیات دولت

تکذیب بازداشت دانشجویان در نشست اژه ای

اطلاعیه سفارت ایران در چین درباره حل مشکلات بانکی

در جلسه ستاد مدیریت بحران کشور چه گذشت؟

اینکه با کنایه می گویند «فرزندان ما جاسوس نیستند»، شیطنت است/ الزام قاضی به امری غیر از نظر شخصی اش را جایز نمی دانم/ عدم اعتقاد بنده به هیات منصفه، کذب محض است/ اعدام بابک زنجانی کاری ندارد اما پول مردم با اعدام برنمی گردد/ در ماجرای فیلمبرداری از اخوی بنده، جرم آشکار رخ داده بود/ فر

آملی لاریجانی: اینکه با کنایه می گویند «فرزندان ما جاسوس نیستند»، شیطنت است/ هر کس پولی از من و خانواده ام در بانک های خارجی یافت برای خودش بردارد/ اعدام بابک زنجانی کاری ندارد

سخـنان حکیـمانه از بـزرگان (16)

توصیه شهید به همسرش که چگونه یار امام زمان (عج) شود

استمرار زنده نگه داشتن یاد و خاطرات دوران دفاع مقدس وظیفه ای همگانی است

لاریجانی: برجام فضای مناسبی برای رونق اقتصادی به وجود آورد

رابطه رؤسای قوا با یکدیگر هیچ پشت پرده ای ندارد/ نباید دولت را تخریب کرد

رابطه رؤسای قوا با یکدیگر هیچ پشت پرده ای ندارد/ نباید دولت را تخریب کرد

با معضلات روزنامه های ایران در این مطلب آشنا شوید

رییس جمهور، به تهران بازگشت

حرف هایی درباره «عکاسی خبری، نگاهی به ایران؛ نگاهی به جهان»

کنسرت ارکستر فیلارمونیک کرج و موسیقیدان لهستانی

برگزاری همزمان آزمون سراسری قرآن کریم در 400 شهرستان کشور

هاله نور سینا حجازی!

فعالیت 40 مکتب انحرافی و نحله های ضاله در قالب تشکل های دینی

وراجی «مک مستر» علیه ایران

حضور بسیجیان آزادشهر و مینودشت در مناطق زلزله زده کرمانشاه+تصاویر

رییس جمهور به تهران بازگشت

گلزار شهدای محله چیذر

واکنش موحدی کرمانی به خبر مذاکره با مجمع روحانیون

رییس قوه قضاییه: آخر می شود انسان این مقدار دروغ بگوید؟

نکاتی در مورد سن بارداری

گران ترین چای ایران

روسیه: اقدام ترامپ به آمریکا ضربه وارد کرد

نجفی: تهران بیش از حد مراکز تجاری دارد

ما از مردم فلسطین که 99.9‎٪ اهل تسنن هستند، دفاع می کنیم

گزارش مشروح نشست رییس قوه قضاییه با دانشجویان

این آقا در جلسه مجمع تشخیص به شمخانی می گوید از جاسوسی دختر فلانی چه خبر؟ ایشان پاسخ می دهد این ماجرا از اساس دروغ است

رییس جمهور، به تهران بازگشت

تولیت آستان قدس درگذشت قدیمی ترین نقاره زن حرم امام رضا(ع) را تسلیت گفت

مادر سه شهید: اجازه حضور فرزند دیگرم در جنگ با اسراییل را خواهم داد

پدر شهید حججی: اسراییل غده سرطانی است و باید از صحنه روزگار محو شود

مادر شهید حججی: سردار سلیمانی انتقام فرزندم را از تکفیری ها گرفت

سید علی اصغر سلطانی، امیرعلی تفرشی تحلیل گفتمان برنامه های تولیدی شبکه من و تو

جلسه شورای عالی مدیریت بحران کشور

ثروت و فقر در یک نگاه/ عکس

سوریه در صورت عدم دستیابی سریع به صلح، با خطر تجزیه روبرو است

آیت الله آملی لاریجانی: هر کس اصل نظام را تخریب کند و دست به سیاه نمایی بزند در حال فتنه گری است /سیاه نمایی ها علیه قوه قضاییه از عجایب است/ افرادی با شیطنت می گویند فرزندان ما جاسوس نیستند/ با اعدام بابک زنجانی پول مردم برنمی گردد

رییس قوه قضاییه: ادعاها درباره فریاد زدن بر سر بنده بابت پرونده ستار بهشتی کذب محض است

رییس قوه قضاییه: اعدام بابک زنجانی کاری ندارد اما.../ادعاها درباره فریادزدن بر سر من بابت پرونده ستار بهشتی کذب است/احمدی نژاد جرأت چنین کاری را نداشت/فتنه گران جدید بست می نشینند/ توضیح درباره حساب های قوه قضاییه، پرونده یکی از برادرانش و...

رییس قوه قضاییه: اعدام بابک زنجانی کاری ندارد اما.../ادعاها درباره فریادزدن بر سر من بابت پرونده ستار بهشتی کذب است/احمدی نژاد جرأت چنین کاری را نداشت/فتنه گران جدید بست می نشینند/ توضیح درباره حساب های قوه قضاییه

رییس جمهور، به تهران بازگشت

پژوهش به سوی سازندگی

رییس جمهوری به تهران بازگشت

استقبال از پیشنهاد انتخاب محلی برای برگزاری تجمعات

روایت آملی لاریجانی از گفتگوی احمدی نژاد و شمخانی درباره دخترش: می شود انسان این مقدار دروغ بگوید و از مسیر انصاف و تقوی دور شود؟!

رییس قوه قضاییه: اعدام بابک زنجانی کاری ندارد اما.../ادعاها درباره فریادزدن بر سر من بابت پرونده ستار بهشتی کذب است/جرأت چنین کاری را نداشت/ توضیح درباره حساب های قوه قضاییه/فتنه گران جدید بست می نشینند

اظهارات مهم رییس قوه قضاییه درباره عوامل ازدیاد پرونده ها، ادعا های رییس جمهور سابق، اعدام بابک زنجانی، فتنه گران قدیم و جدید، حساب های قوه قضاییه، ادعا ها علیه خانواده، علنی بودن دادگاه ها، بودجه دستگاه قضا، بورسیه ها و ...

برای مبارزه با فقر و جهل نیازمند وحدت هستیم

نامه مهم محمود احمدی نژاد به رییس قوه قضاییه

نامه مهم محمود احمدی نژاد به رییس قوه قضاییه