مطالب مرتبط:
علت حرکت امام حسین(ع) به سوی کوفه
آیا قاضی شریح به قتل امام حسین (ع) فتوا داد؟
ویدیو: سخنان شگفت انگیز مفتی اهل سنت عربستانی درباره امام حسین (ع) و سرگردانی مجری
شهرستان زهک میزبان یازدهمین سوگواره و تعزیه خوانی سنتی امام حسین(ع) می شود
اموال 100 خانواده شهید اصفهان وقف روضه امام حسین (ع) شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 3 مهر 1396 ساعت 06:052017-09-25سياسي

امام حسین با ابن سعد معامله میکرد که یک چیزی بده یا یک چیزی بگیر؟/ تاریخ را این جور میفهمید؟


امام حسین با ابن سعد معامله میکرد که یک چیزی بده یا یک چیزی بگیر؟ [هدف ] این بود؟ تاریخ را این جور میفهمید؟ زندگی ائمّه را این جور تحلیل میکنید؟ امام حسین رفت نهیب زد، - "، مقام معظم رهبری در تاریخ 15 مهر 1394 با فرماندهان و کارکنان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و خانواده های آنان دیدار کردند.

متن سخنان حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار به شرح زیر است:بسم الله الرّحمن الرّحیم و الحمدلله ربّ العالمین و الصّلاه و السّلام علی سیّدنا محمّد و آله الطّاهرین.

خیلی خوش آمدید عزیزان من، برادران عزیز، خواهران عزیز، خانواده های محترم! چهره های مصمّم و حاکی از عزم و اراده و ایمان که اینها همه ثروتهای بزرگ ملّی است؛ هم این انسانهای مؤمن، هم انگیزه ها و دلهای مستحکم.

هیچ ثروتی در هیچ کشوری به اندازه ی ثروت عظیم نیروی انسانی لایق و کارآمد متصوّر نیست.

این ایّام هم ایّام مهمّی است؛ هم یادبود حادثه ی عجیب مباهله، هم نزول سوره ی هل اتی ، هم نزدیکی ایّام محرّم، هم از لحاظ وضعیّت منطقه و حسّاسیّت حوادثی که در منطقه در جریان است، روزهای مهمّی است؛ برهه ی مهمّی است.

درباره ی نیروی دریایی سپاه آنچه مهم است، حضور فرزندان انقلاب و نیروهای انقلاب در دریا است؛ این خیلی نقطه ی اساسی و مهمّی است.

امنیّت، زیرساخت همه ی پیشرفتهای یک ملّت است.

اگر امنیّت نباشد، نه اقتصاد هست، نه فرهنگ هست، نه سعادت شخصی و نه سعادت عمومی مردم اجتماع هست.

امنیّت دریا برای کشورهایی که سواحل دریایی دارند از جهاتی مهم تر است؛ چون دریا یک وسیله ی ارتباطی عمومی بین المللی است.

حضور قدرتها، حضور ملّتها در دریا یک حادثه ی استثنایی محسوب نمیشود، یک امر رایج و دایری است.

اگر کشوری که همسایه ی دریا است و ساحل دریایی دارد، نتواند دریا را در مجاورت خود امنیّت ببخشد، در واقع ارکان امنیّت داخلی خود را نتوانسته است بسازد.

لذا امنیّت دریا خیلی مهم است.

خب، جوانهای ما بحمدالله در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این زمینه ها کار کردند؛ کارهای برجسته و باارزشی انجام دادند.

نباید اینها در تاریخ حسّاس بعد از انقلاب نادیده گرفته بشود.

همین حالا حضور خانواده های محترم در منطقه ی جنوب یکی از آن کارهای بزرگ و مجاهدت آمیز است.

من لازم است این را در حضور خانواده های محترم عرض بکنم.

اینکه نیروی دریایی سپاه استقرار خود را در بندرعبّاس و در سواحل و در مناطق دشوار قرار بدهد و خانواده ها بروند آنجا و این سختی ها را تحمّل کنند، خیلی با ارزش است.

این چیزی نیست که انسان از آن به آسانی بگذرد.

خود منطقه ی جنوب، استان بوشهر، بندرعبّاس، این مناطقی که در معرض حوادث دریایی است، در طول سالهای انقلاب امتحانهای خوبی دادند.

خب، اوایل در دریا حضور انقلاب چندان محسوس نبود ولی بعد پای فرزندان انقلاب و پرورش یافتگان انقلاب و جوانهای انقلاب به این منطقه باز شد و اوضاع عوض شد.

وقتی زمینه فراهم شد، مردم منطقه، جوانهای منطقه، انگیزه های جوشانی که در منطقه وجود داشت، همه در خطّ صحیح قرار گرفت.

آن وقت شما می بینید مثلاً در منطقه ی بوشهر یک شهید برجسته و بزرگواری مثل شهید نادر مهدوی به وجود می آید که به نظر آدمهایی که دل به مسائل مربوط به شهادت و جهاد و مانند اینها دارند، این جور چهره ها، امثال نادر مهدوی و آنهایی که همراه او بودند، آن کسانی که آن کارهای بزرگ را انجام دادند، برق چشم گرفتند از دشمن؛ آبرو دادند به ملّت ایران و قدرت نظام اسلامی را و جمهوری اسلامی را به رخ دشمن کشیدند؛ اینها باید یادشان زنده بماند.

اینها باید در تاریخ مکتوب و تاریخ شفاهی نامشان و یادشان برجسته شود؛ همچنان که دشمنی های دشمنان هم بایستی شناخته بشود.

اینکه در منطقه ی خلیج فارس سعی همه ی کسانی که از این موجود منحوس و شوم، یعنی صدّام، حمایت میکردند و دفاع میکردند، همین هایی که مدّعی حقوق بشرند، همین هایی که بعدها در مقابل صدّام خودشان صف آرایی کردند -که اینها سالهای متمادی به او کمک کردند در مقابل جمهوری اسلامی- سعی شان این بود که خلیج فارس را برای جمهوری اسلامی ناامن کنند.

این اهمّیّت امنیّت خلیج فارس را نشان میدهد.

نشان میدهد که چقدر این امنیّت مهم است که دشمنی آنها با این هدف بود که این منطقه را برای ایران که بیشترین ساحل را در این منطقه ی آبی دارد -خلیج فارس و دریای عمان- ناامن کنند.

حضور جوانهای انقلابی و سپاه پاسداران و نیروی دریایی و تشکیل این نیرو و ورود در عرصه، موجب شد که دریا برای خود آنها ناامن شد.

به ناوشان صدمه خورد، به بالگردشان صدمه خورد، به نفت کش شان صدمه خورد؛ فهمیدند جمهوری اسلامی آن موجودی نیست که بتوانند با سرنوشت او هرجور میخواهند بازی کنند؛ این اقتدار معنوی نظام جمهوری اسلامی است.

اینکه قرآن به ما امر میکند: وَ اَعِدّوا لَهُم مَّا اسْتَطَعتُم مِّن قُوَّهٍ وَ مِن رِّباطِ الخَیلِ تُرهِبونَ بِه عَدُوَّ اللهِ وَ عَدُوَّکُم،(1) بایست حضور شما، وضعیّت شما، حرکت شما جوری باشد که دشمن را دچار رعب کند.

دشمن متجاوزِ بالطّبع است؛ طبیعت جهان خواران تجاوز است، جلو آمدن است، تصرّف است، پنجه انداختن است، طبیعت اینها است؛ اگر خاک ریز شما قابل نفوذ باشد، نفوذ میکند؛ باید جوری حرکت کنید که او احساس کند نمیتواند نفوذ کند.

تشکیل جبهه ی انقلابی در جنوب کشور و حضور نیروهای انقلاب در قالب نیروی دریایی سپاه و بچّه های استانهای ساحلی -این جوانهای شجاع، این جوانهای دل به دنیا نداده- موجب شد که این هدف قرآنی حاصل بشود: تُرهِبونَ بِه عَدُوَّ اللهِ وَ عَدُوَّکُم؛ این باید همیشه استمرار داشته باشد.

بارها ما گفته ایم که ما شروع کننده ی جنگ نخواهیم بود؛ دلایل خودمان را داریم برای این کار؛ هیچ جنگی را ما شروع نمیکنیم امّا باید جرئت شروع جنگ را از دشمن گرفت، دشمن را باید شناخت، طبیعت دشمن را باید شناخت.

امروز دستگاه های استکباری در این منطقه هدفهای خطرناکی را برای خودشان تعریف کرده اند؛ اینها هدفهایی است که با سرنوشت ملّتها سروکار پیدا میکند.

ابزارهایی هم که به کار میگیرند، ابزارهای بسیار خطرناک و غیر انسانی و سبعانه است؛ یعنی هیچ اباء ندارند روشهایی را به کار بگیرند که انسانهای بی گناه کشته بشوند.

شما ملاحظه کنید در منطقه ی غربی ما، در عراق، در سوریه یا در منطقه ی شرقی ما، در افغانستان، در پاکستان چه میکنند؟ هیچ ابایی ندارند، یعنی جان انسانها برایشان ارزشی ندارد.

اینکه ادّعا میکنند حقوق بشر و حقوق انسانها و حقوق شهروندی و از این ادّعاها و قالبهای پوچ و بی محتوا، همه خلاف واقع است؛ شاهدش همین است که ملاحظه میکنید؛ به بیمارستان حمله میکنند، ده ها نفر بیمار را با بمباران به قتل میرسانند، بعد میگویند ببخشید اشتباه شد! گاهی همین ببخشید را هم نمیگویند.

در غزّه، در یمن، در بحرین، در سوریه، در عراق، در مناطق دیگر فجایعی اتّفاق می افتد که انسان حیرت میکند از بی رحمی و سنگدلی آن کسانی که این فجایع را انجام میدهند؛ چطور میتوانند؟ یک آدمی را داخل قفس کنند، زنده زنده بسوزانند و آتش بزنند! دستگاه های حقوق بشری هم بنشینند و تماشا کنند.

آن وقت یک سگی یا یک گربه ای وقتی داخل چاه می افتد، همه ی ابزارها را به کار میگیرند که این را از داخل چاه سالم بیرون بیاورند، یعنی ما طرف دار موجود زنده ایم؛ خطر بزرگ دنیا این ریاکاری است، این دروغ گویی است، این نفاق است؛ دشمن، این [طور] است.

قصدشان این است که در منطقه اهداف خود را پیاده کنند؛ البتّه جمهوری اسلامی، به توفیق الهی و به حول وقوّه ی الهی، نه فقط مانع نفوذ دشمن در درون خود میشود، [بلکه ] تا حدود زیادی مانع پیاده کردن نقشه های دشمن در منطقه هم شده است؛ این توفیق پروردگار است، این قدرت الهی است که به برکت همین عزمها و اراده هایی است که شما جوانها دارید.

خیلی از نقشه های اینها به خاطر اقتدار و حضور و ورود جمهوری اسلامی در آن جاهایی که باید وارد میشده، ناکام مانده، خنثی شده است؛ لذا خب، بیشترین تمرکز آنها برای دشمنی، نظام جمهوری اسلامی است و هر کار بتوانند [میکنند] و این هم که دم از مذاکره و گفتگو میزنند، برای نفوذ است.

یک عدّه ای در قضیّه ی مذاکره و مسئله ی مذاکره سهل انگاری میکنند، سهل اندیشی میکنند، مطلب را درست نمیفهمند.

حالا بعضی ها بی خیالند -بی خیالان جامعه، که هرچه پیش بیاید برایشان اهمّیّتی ندارد، مصالح کشور از بین برود، منافع ملّی نابود بشود- که حالا با آنها کاری نداریم امّا بعضی بی خیال هم نیستند لکن سهل اندیشند، عمق مسائل را نمیفهند.

وقتی صحبت مذاکره میشود، میگویند آقا شما چرا با مذاکره ی با آمریکا مخالفت میکنید؟ خب امیرالمؤمنین هم مذاکره کرد با فلان کس، امام حسین هم مذاکره [کرد].

خب اینها نشان دهنده ی سهل اندیشی است، نشان دهنده ی نرسیدن به عمق مسئله است.

این جور نمیشود مسائل کشور را تحلیل کرد؛ با این نگاه عامیانه و ساده اندیشانه نمیشود به مصالح کشور رسید.

اوّلاً امیرالمؤمنین که با زبیر یا امام حسین که با ابن سعد حرف میزند، او را نصیحت میکند؛ بحث مذاکره ی به معنای امروزی نیست؛ مذاکره ی امروزی یعنی معامله، یعنی یک چیزی بده، یک چیزی بگیر.

امیرالمؤمنین با زبیر معامله میکرد که یک چیزی بده، یک چیزی بگیر؟ امام حسین با ابن سعد معامله میکرد که یک چیزی بده یا یک چیزی بگیر؟ [هدف ] این بود؟ تاریخ را این جور میفهمید؟ زندگی ائمّه را این جور تحلیل میکنید؟ امام حسین رفت نهیب زد، نصیحت کرد، گفت از خدا بترس؛ امیرالمؤمنین زبیر را نصیحت کرد، خاطره ی زمان پیغمبر را یادش آورد، و گفت از خدا بترس؛ اتّفاقاً اثر هم کرد، زبیر خودش را از جنگ کنار کشید.

امروز مذاکره به این معنا نیست؛ برای اینکه ما با آمریکا که شیطان بزرگ است، باید مذاکره کنیم یک عدّه ای واقعاً با نگاه سهل اندیشانه و عوامانه و بدون فهمِ حقیقتِ حال مثال می آورند و در روزنامه مینویسند، در سایت مینویسند و در سخنرانی میگویند که چرا امیرالمؤمنین با زبیر مذاکره کرد، شما با آمریکا مذاکره نمیکنید؟ یعنی این قدر اشتباه در فهم مسئله [وجود دارد].

این که حالا به این معنا مذاکره نبود.

ثانیاً ما با مذاکره ی با همان معنای امروزی مخالفتی نداریم؛ ما الان با همه ی دنیا داریم مذاکره میکنیم.

ما با دولتهای اروپایی مذاکره میکنیم، با دولتهای آمریکای لاتین [مذاکره میکنیم ]؛ همه ی اینها مذاکره است؛ ما با مذاکره مسئله ای نداریم.

معنای اینکه میگوییم با آمریکا مذاکره نمیکنیم این نیست که با اصل مذاکره مخالفیم؛ نه، با مذاکره ی با آمریکا مخالفیم.

این یک علّتی دارد، این را انسان هوشمند باید بفهمد که چرا؛ والّا با دیگران هم که مذاکره میکنیم، آن چنان دوستان یقه چاک ما که نیستند -بعضی از آنها دشمنند، بعضی بی تفاوتند، با آنها مذاکره میکنیم مشکلی هم نداریم- امّا مذاکره ی آمریکا با جمهوری اسلامی ایران، یعنی نفوذ؛ تعریفی که آنها برای مذاکره کردند این است و آنها میخواهند راه را برای تحمیل باز کنند.

امروز غول عظیم تبلیغاتی دنیا در مشت آمریکا است؛ امروز جریان صهیونیستیِ بشدّت دشمن بشریّت و دشمن فضیلت، با آمریکا، هر دو در یک لباسند، دستشان از یک آستین می آید بیرون و با هم هستند.

مذاکره ی با اینها یعنی راه را باز کردن برای اینکه بتوانند، هم در زمینه ی اقتصادی، هم در زمینه ی فرهنگی، هم در زمینه های سیاسی و امنیّتیِ کشور نفوذ کنند.

در همین مذاکرات مربوط به مسائل انرژی هسته ای، هرجا فرصت پیدا کردند و میدان به آنها داده شد -که البتّه طرفهای ایرانی بحمدالله حواسشان جمع بود امّا یک جاهایی بالاخره آنها فرصتهایی پیدا کردند- یک نفوذی کردند، یک حرکت مضرِّ برای منافع ملّی انجام دادند؛ آنچه ممنوع است این است.

مذاکره ی با آمریکا ممنوع است به خاطر ضررهای بی شماری که دارد و منفعتی که اصلاً ندارد؛ این فرق میکند با مذاکره با فلان دولتی که نه چنین امکاناتی دارد، نه چنان انگیزه ای دارد؛ اینها با همدیگر متفاوت است، این را نمیفهمند.

مشکل کنونی کشور متأسّفانه به خاطر وجود آدمهای بعضاً بی خیال و بعضاً سهل اندیش [است ] که البتّه معدودند، اقلّیّتند؛ در مقابل انبوه عظیم جمعیّت انقلابی و آگاه و بصیر کشور چیزی نیستند امّا فعّالند: مینویسند، میگویند، تکرار میکنند؛ تکرار میکنند! دشمن هم به اینها کمک میکند.

امروز یک فصل مهمّی از فعّالیّت دشمنان جمهوری اسلامی -که البتّه ما از آنها اطّلاع داریم و حواس ما هست که چه کار دارند میکنند- همین است که محاسبات مسئولین را تغییر بدهند و افکار مردم را دست کاری بکنند و اینها را در ذهن جوانهای ما [جا بیندازند]؛ چه افکار انقلابی، چه افکار دینی، چه ایده هایی که مربوط به مصالح کشور است.

آماج اصلی هم جوانها هستند؛ در چنین وضعیّتی، جوانهای کشور خیلی باید بیدار باشند.

الحمدلله بیدارند؛ هم دانشگاه های ما بیدارند، هم نیروهای مسلّح ما بیدارند و سازمانهای نظامی ما -هم ارتش، هم سپاه، هم بسیج، هم نیروی انتظامی- بحمدالله پای کارند؛ بنده از این جهت هیچ نگرانی ای ندارم.

خطاب من به شما بچّه های انقلاب، جوانهای انقلاب که بحمدالله در یکی از مسائل مهمّ کشور، یعنی امنیّت دریا سهیم و فعّال هستید، این مضمون است که اهمّیّت کار خودتان را امروز بفهمید و بدانید.

همان طور که در مباهله همه ی ایمان در مقابل کفر قرار گرفت، امروز، همه ی ایمان در نظام جمهوری اسلامی در مقابل کفر قرار گرفته است؛ و همان طور که معنویّت و صفا و اقتدار معنوی پیغمبر اکرم و خانواده اش توانست دشمن را از میدان خارج کند، به فضل الهی و به حول وقوّه ی الهی ملّت ایران با اقتدار خود و با معنویّت خود دشمن را از میدان خارج خواهد کرد.

نقش سپاه پاسداران در دریا نقش مهمّی است، نقش فعّالیّتهای جوانان منطقه ی جنوب -استان بوشهر یا بقیّه ی استانهای ساحلی- نقش برجسته ای است.

جوانهای جنوب حقیقتاً امتحان خودشان را داده اند و خوب داده اند و نشان داده اند که میتوانند از حیثیّت کشورشان و انقلابشان و نظامشان به معنای واقعی کلمه دفاع کنند.

نقش خانواده های محترم و عزیزی که حضور در آن منطقه را پذیرفته اند و در آنجا ساکن شده اند، نقش بسیار مهمّی است؛ اگر خانواده ها با مردان خانواده همراه و همدل نباشند کارها پیش نمیرود.

امروز خوشبختانه زنان کشور ما، بانوان کشور ما انگیزه هایی دارند بسیار روشن، صمیمی، آگاهانه؛ در همه ی دوره ی جنگ هم همین جور بود.

بنده این توفیق را گاهی دارم که با خانواده های شهدا بنشینیم، صحبت کنیم؛ غالباً مادرهای شهدا اگر از پدران شهدا، پرانگیزه تر و پرشورتر نباشند، کمتر نیستند و در بسیاری از این موارد انگیزه ها و بصیرتهایشان بیشتر هم هست.

اینها زنان جامعه ی ما هستند؛ این خیلی برای کشور ارزش محسوب میشود.

آنچه من عرض میکنم این است که آمادگی هایتان را افزایش بدهید؛ هم آمادگیِ علمی را [یعنی ] در علم و در تحقیقات، هم آمادگی های ابزاری را [یعنی ] ابزارهای جنگی.

همین طور که سردار فرمانده(2) اشاره کرد، دشمنان در مقابل ابزارهای به میدان آمده ی سپاه پاسداران به فکر افتادند که راهبردهای جنگی خودشان را تغییر بدهند؛ یعنی حضورِ همراه با ابتکارِ سپاه در دریا موجب شد که آنها ناچار باشند که راهبردهای خودشان را تغییر بدهند.

بنابراین ابتکارات شما، ابداعات شما، نوآوری های شما در مسئله ی ابزارها و نوآوریِ در ابزار به موازات تحرّک دشمن در کار علمی و ابزارسازی و حضور نظامی باید افزایش پیدا کند؛ و میشود؛ نوآوریِ ذهن انسان پایان ندارد.

همان طور که فرض کنید یک روزی سپاه به این نتیجه رسید که دنبال قایقهای تندرو برود، میتواند که به مسائل جدیدی که فراتر از این باشد، بهتر از این باشد، قوی تر از این باشد، فکر کند و به میدان بیاورد.

دائم به فکر باشید، دست برتر را داشته باشید؛ ملاک تُرهِبونَ بِه عَدُوَّ الله (3) است.

دشمن اگر نترسد، تعرّض میکند؛ اگر نترسد، به خود جرئت میدهد که تجاوز بکند.

این هم توصیه ی دوّم.

توصیه ی سوّم، همکاری است.

امروز بحمدالله نیروی دریایی ارتش، با نیروی دریایی ارتش در سالهای اوّل انقلاب از زمین تا آسمان تفاوت کرده است، فرق کرده است.

بنده، هم آن نیروی دریایی را با جزییّات می شناختم، هم این نیروی دریایی را می شناسم؛ بچّه های مؤمن، آماده به کار.

همکاری داشته باشید، همدلی داشته باشید، به یکدیگر کمک کنید، از تجربیّات یکدیگر استفاده کنید؛ این هم افزایی، کمک خواهد کرد، این ثروت ملّی را افزایش خواهد داد.

اینها عرایض ما است به شما.

بدانید که خدای متعال پشتیبان شما است؛ در این هیچ تردید نکنید که اِن تَنصُرُوا اللهَ یَنصُرکم .

(4) همّت ما باید این باشد که ان تنصروا الله را تأمین کنیم؛ خدا را نصرت کنیم.

اگر نیّت ما، عمل ما، حرکت ما تطبیق کند با ان تنصروا الله، دنبالش ینصرکم حتماً وجود دارد؛ وعده ی الهی تخلّف ناپذیر است.

این حرکت را دنبال کنید، این کار را دنبال کنید؛ این جدّیّتها را دنبال کنید؛ آینده مال شما است.

دشمنان اسلام و مسلمین، هم در منطقه ی غرب آسیا شکست خواهند خورد، هم در مناطق دیگر؛ هم در زمینه ی امنیّتی و نظامی شکست خواهند خورد، هم به توفیق الهی در زمینه های اقتصادی و در زمینه های فرهنگی؛ به شرط اینکه ما کار کنیم.

اگر ما پابه رکاب باشیم، اگر ما بدرستی و به معنای واقعی کلمه حضور داشته باشیم، پای کار باشیم، قطعاً دشمن شکست خواهد خورد؛ در این هیچ تردیدی وجود ندارد.

از خداوند متعال توفیقات شما را طلب میکنیم، و از خدای متعال میخواهیم که روزبه روز ان شاءالله بر سعادتمندی شما جوانان عزیز و پیشرفت و اعتلای ملّت ایران بیفزاید؛ و روح مطهّر امام بزرگوار و شهدای عزیز انقلاب و شهدای مجموعه ی سپاه و نیروی دریایی سپاه را ان شاءالله درجاتشان را عالی کند.

والسّلام علیکم و رحمهالله و برکاته 1) سوره ی انفال، بخشی از آیه ی 60؛ و هرچه در توان دارید از نیرو و اسبهای آماده بسیج کنید، تا با این [تدارکات ]، دشمن خدا و دشمن خودتان را بترسانید .

2) [سردار سرتیپ پاسدار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی]3) سوره ی انفال، بخشی از آیه ی 60؛ .

تا با این [تدارکات ] دشمن خدا را بترسانید .

4) سوره ی محمّد، بخشی از آیه ی 7؛ .

اگر خدا را یاری کنید، یاری تان میکند .

انتهای پیام/
کلید واژه ها: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی - نیروی دریایی سپاه - دریا - خانواده - نیروی دریایی - دریایی - امام حسین - انقلاب اسلامی - سپاه پاسداران - تاریخ - حضرت آیت الله خامنه ای - سپاه - آیت الله خامنه ای - منطقه - انسان - مقام معظم رهبری - امام - بعد از انقلاب - اسلامی - نیروی انسانی - سواحل - حادثه - کشوری - دیدار - بین المللی - بزرگ - آیت الله - خواهران - فرزندان - کارکنان

آخرین اخبار سرویس:
نوبخت: جهت گیری های کلّی بودجه در مجلس تغییر نکرد

گزارش ویدئویی فارس فیلم/ تشییع پیکر شهدای ناجا

ابراز همدردی وزارت امور خارجه بولیوی با دولت و ملت ایران

2 شهید گمنام در رازقان زرندیه تشییع شدند

همایش فصلی روحانیان و تجلیل از روحانیان انقلابی در اردبیل

پیاده روی و تپه نوردی مردان درکرمان

تشیع پیکر شهید رضا امامی در صالحیه بهارستان

کنایه توییتری وزیر ارشاد به احمدی نژاد/ بی ریشگی و شارلاتانیسم 2مخاطره سیاست ورزی ایرانی است

امیدواریم به زودی شاهد اجرای توافق های دفاعی میان ایران و آذربایجان باشیم

واکنش واعظی به ادعای فشار دولت به طراحان سوال از روحانی

قدردانی نمایندگان مجلس از مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی

آیا تحرکات "احمدی نژاد" ملهم از تحلیل های سیاسی است؟

مراسم تکریم و معارفه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان برگزار شد

خاطره عضو ستاد احمدی نژاد درخصوص خانه نشینی 11 روزه او

تصاویر/ بازدید آیت الله کریمی جهرمی از سوگواره حدیث غربت در کوچه های بنی هاشم قم

تشکر احمد توکلی از پیام تسلیت رهبر انقلاب

سردار سلیمانی: برخی به بهانه های واهی درصدد حذف سپاه هستند

جلیلی: نمی شود گاهی در جلسات مجمع نباشید و در نهایت مدعی شوید/ انصراف ملت از مقاومت، «فتنه زرد» است

سیاست اصولی ایران برقراری روابط حسنه با تمام همسایگان است

عراقچی: ایران برای مبارزه با تروریسم در سوریه حضور دارد

نجار: بازماندگان قربانیان سانحه هوایی راضی به حادثه دیگری نیستند

انتقال اجساد با بالگرد درصورت مساعد شدن هوا

پیام تسلیت هاشمی شاهرودی در پی شهادت تعدادی از ماموران نیروی انتظامی و بسیج

2راه آهن قزوین- زنجان تا سال آینده دو خطه می شود

توییت کنایه آمیز وزیر ارشاد به اقدام جنجالی احمدی نژاد

سوره ای شگفت انگیز برای رهایی از فقر و تنگدستی

ریشه فتنه ها را می خشکانیم

انتقال اجساد با بالگرد در صورت مساعد شدن هوا

شمخانی: با بانیان اغتشاشات برخورد قاطع خواهیم کرد

گلایه همدان از مدیرعامل شرکت هواپیمایی «ایران ایر»/ سقوط هواپیما مزید بر علت استیضاح وزیر راه شد

مراسم تشییع پیکر مطهر سه شهید نیروی انتظامی

روایتی از وضعیت منطقه توسط اولین فردی که به محل برخورد هواپیمای A.T.R با دنا رسید

ممنوعیت افزایش حقوق مقامات

جایگاه نامطلوب ایران در سهولت ایجاد کسب و کار

اعلام زمان برگزاری انتخابات پارلمانی گابن

2 شهید گمنام در رازقان زرندیه تشییع شدند

تصویر و تیتر معنادار مجله آمریکایی درباره سردار سلیمانی

کنایه وزیر ارشاد به احمدی نژاد: بی ریشگی و شارلاتانیسم دو مخاطره سیاست ورزی ایرانی است

استخدام راننده موزع آقا در شرکت پخش آبمعدنی کرست در البرز

6 روش آسان برای سحرخیز شدن

پیام تشکر احمد توکلی به رهبر معظم انقلاب

تشریح آخرین وضعیت قرارداد کریدور ترانزیتی شرق-غرب

برف و کولاک، گروه امداد کوهستان را زمینگیر کرد

دومینو تصادفات در محور کرج-کندوان

با بانیان و طراحان آشوب های اخیر قاطعانه برخورد خواهد شد

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس مطرح کرد گلایه همدان از مدیرعامل شرکت هواپیمایی ایران ایر/ سقوط هواپیما مزید بر علت استیضاح وزیر راه شد

تا کنون سه سؤال از رییس جمهور در مجلس مطرح شده است/ احتمال تجمیع سؤالات وجود دارد/ اقتصاد و معیشت مهمترین دلایل سؤال از روحانی

زیباکلام: وقتی رهبری قائل به انتقاد از خودشان هستند چرا ما نباید بتوانیم از قوه قضاییه و شورای نگهبان انتقاد کنیم؟

راه حل مشکلات کشور تکرار سخنان دشمنان نیست / کسانی که در مصادر امور هستند و یا بوده اند، ابتدا باید پاسخگوی عملکرد خود باشند و از اشتباهات خود عذرخواهی کنند / راه نجات فقط راه شهداست

مدیرعامل شرکت گروه سرمایه گذاری کارکنان سایپا منصوب شد

مجلس افطاری ادارات را ممنوع کرد!

تنها روزنامه محلی قزوین 34 ساله شد

آیین یادبود جانباختگان هواپیمای «ای تی آر» در یاسوج برگزار می شود

دیدار دبیر کل و جمعی از اعضای شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با سید حسن خمینی

با عناصر پشت پرده و مجریان حوادث خیابان پاسداران برخورد قاطع می کنیم

رییس جمهور هیاتی برای شناسایی عناصر نفوذی تشکیل دهد/ «سید امامی» خودکشی را راه نجات خود دید/ حوادث خیابان پاسداران توطئه دشمن است

آیت الله یزدی: مراجع تقلید بیشتر به مباحث انقلاب و مسایل روز بپردازند

جزییات جدید از اغتشاشات خیابان پاسداران به روایت سردار کوثری

همایش مشترک ادبی از خورشید تا پروین در باکو برگزار شد

لایحه بودجه 97 تصویب شد

امام جمعه سرپل ذهاب با لباس مبدل! + عکس

چرا بودجه اشتغال جوانان را می گیرند، اما کاری نمی کنند؟

الازهر نظریه نزاع تمدن ها و جهانی سازی را قبول ندارد/ ما گفت وگو را یک اصل قرآنی می دانیم

استخدام کارمند آقا در یک شرکت معتبر در تهران

تلاش شهرداری تهران برای جذب سرمایه گذاری خارجی

201 نماینده مجلس حادثه خیابان پاسداران را محکوم کردند

لاوروف از موافقت مشروط مسکو با آتش بس در سوریه خبر داد

انتظار داریم هیاتی برای شناسایی عناصر نفوذی و دوتابعیتی ها تشکیل شود

طارمی بهترین بازیکن الغرافه مقابل تراکتورسازی شد

مرکل هم نگران غوطه شرقی دمشق شد

انتقاد شدید رامین: احمدی نژاد به وعده فروپاشی نظام دل خوش کرده

واکنش مدیرعامل آسمان به پیدا شدن جعبه سیاه

خرافات جالب درموردعروسی

«مرحله جدیدی از جنگ عربستان علیه یمن آغاز شده است» سخنان مهم رییس شورای عالی سیاسی یمن با سران این کشور

حمله کیهان به فرخ نژاد: فرقی بین بسیجی ها با اراذل و اوباش داعشی قائل نیستید؟

تاکید نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بر مبارزه با تحجر

تاکید روسای جمهور لبنان و ارمنستان بر تقویت روابط دوجانبه

تشییع پیکر مطهر سه شهید گمنام - دودانگه ساری

واکنش سلطانی فر به اظهارات خادم

انتقاد شدید کیهان از حمید فرخ نژاد و صادق زیباکلام

نقش روحانیون در استمرار نظام غیر قابل انکار است/ شیعه و سنی نقاط اشتراک ناگسستنی باهم دارند

رییس مجلس درگذشت پدر شهیدان عبوری را تسلیت گفت

مدیرعامل آسمان: از هیچ خلبانی چک نگرفته ایم/کاپیتان فولادی، فرم تایید شرایط پرواز را امضا کرده بود

شمخانی: با بانیان اغتشاشات برخورد قاطع خواهیم کرد

هلاکت معاون ابوبکر البغدادی

تصمیم گیری مجلس برای ساماندهی صرافی های غیرمجاز

آیین یادبود جانباختگان هواپیمای «ای تی آر» در یاسوج برگزار می شود

باید از تشکیلات حزبی برای کمک به دولت استفاده کنیم

تنها روزنامه محلی قزوین 34 ساله شد

انقلاب اسلامی، پدیده ای شکست ناپذیر است

بیش از 50 میلیون ایتالیایی پای صندوق های رای فراخوان شدند

نمایندگان عتبات مقدس ایران، عراق و سوریه در حرم امام علی(ع)

وزیر اطلاعات و قوه قضاییه با احمدی نژاد برخورد کنند/ رییس دولت نهم و دهم معلوم الحال است

صداوسیما در تولید برنامه ها به اقوام توجه نمی کند/ در سریال هایشان تاریخ را تحریف می کنند

تصاویر/ تشییع و تدفین دو شهید گمنام در جامعه المصطفی واحد آشتیان

1000 میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان اختصاص یافت

مجلس هفته آینده تعطیل است / مهلت 10 روزه شورای نگهبان برای بررسی بررسی تبصره های 22گانه بودجه 97

جلیلی: یک سخنرانی به هم بخورد جنجال بپا می کنند ولی اگر بهترین جوانان شهید شوند سانسور می کنند

ستاره برنده اسکار در فیلم خاطرات مجری معروف

نوبخت در همایش سالانه حزب اعتدال و توسعه: دولت با هماهنگی بین اصلاحات و اعتدال تشکیل شد/ وجود عقبه مردمی کافی نیست؛ چون می توان پوپولیستی رأی آورد

امام حسین با ابن سعد معامله میکرد که یک چیزی بده یا یک چیزی بگیر؟/ تاریخ را این جور میفهمید؟

امام حسین با ابن سعد معامله میکرد که یک چیزی بده یا یک چیزی بگیر؟/ تاریخ را این جور میفهمید؟