مطالب مرتبط:
علت حرکت امام حسین(ع) به سوی کوفه
آیا قاضی شریح به قتل امام حسین (ع) فتوا داد؟
ویدیو: سخنان شگفت انگیز مفتی اهل سنت عربستانی درباره امام حسین (ع) و سرگردانی مجری
شهرستان زهک میزبان یازدهمین سوگواره و تعزیه خوانی سنتی امام حسین(ع) می شود
اموال 100 خانواده شهید اصفهان وقف روضه امام حسین (ع) شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 3 مهر 1396 ساعت 06:052017-09-25سياسي

امام حسین با ابن سعد معامله میکرد که یک چیزی بده یا یک چیزی بگیر؟/ تاریخ را این جور میفهمید؟


امام حسین با ابن سعد معامله میکرد که یک چیزی بده یا یک چیزی بگیر؟ [هدف ] این بود؟ تاریخ را این جور میفهمید؟ زندگی ائمّه را این جور تحلیل میکنید؟ امام حسین رفت نهیب زد، - "، مقام معظم رهبری در تاریخ 15 مهر 1394 با فرماندهان و کارکنان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و خانواده های آنان دیدار کردند.

متن سخنان حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار به شرح زیر است:بسم الله الرّحمن الرّحیم و الحمدلله ربّ العالمین و الصّلاه و السّلام علی سیّدنا محمّد و آله الطّاهرین.

خیلی خوش آمدید عزیزان من، برادران عزیز، خواهران عزیز، خانواده های محترم! چهره های مصمّم و حاکی از عزم و اراده و ایمان که اینها همه ثروتهای بزرگ ملّی است؛ هم این انسانهای مؤمن، هم انگیزه ها و دلهای مستحکم.

هیچ ثروتی در هیچ کشوری به اندازه ی ثروت عظیم نیروی انسانی لایق و کارآمد متصوّر نیست.

این ایّام هم ایّام مهمّی است؛ هم یادبود حادثه ی عجیب مباهله، هم نزول سوره ی هل اتی ، هم نزدیکی ایّام محرّم، هم از لحاظ وضعیّت منطقه و حسّاسیّت حوادثی که در منطقه در جریان است، روزهای مهمّی است؛ برهه ی مهمّی است.

درباره ی نیروی دریایی سپاه آنچه مهم است، حضور فرزندان انقلاب و نیروهای انقلاب در دریا است؛ این خیلی نقطه ی اساسی و مهمّی است.

امنیّت، زیرساخت همه ی پیشرفتهای یک ملّت است.

اگر امنیّت نباشد، نه اقتصاد هست، نه فرهنگ هست، نه سعادت شخصی و نه سعادت عمومی مردم اجتماع هست.

امنیّت دریا برای کشورهایی که سواحل دریایی دارند از جهاتی مهم تر است؛ چون دریا یک وسیله ی ارتباطی عمومی بین المللی است.

حضور قدرتها، حضور ملّتها در دریا یک حادثه ی استثنایی محسوب نمیشود، یک امر رایج و دایری است.

اگر کشوری که همسایه ی دریا است و ساحل دریایی دارد، نتواند دریا را در مجاورت خود امنیّت ببخشد، در واقع ارکان امنیّت داخلی خود را نتوانسته است بسازد.

لذا امنیّت دریا خیلی مهم است.

خب، جوانهای ما بحمدالله در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این زمینه ها کار کردند؛ کارهای برجسته و باارزشی انجام دادند.

نباید اینها در تاریخ حسّاس بعد از انقلاب نادیده گرفته بشود.

همین حالا حضور خانواده های محترم در منطقه ی جنوب یکی از آن کارهای بزرگ و مجاهدت آمیز است.

من لازم است این را در حضور خانواده های محترم عرض بکنم.

اینکه نیروی دریایی سپاه استقرار خود را در بندرعبّاس و در سواحل و در مناطق دشوار قرار بدهد و خانواده ها بروند آنجا و این سختی ها را تحمّل کنند، خیلی با ارزش است.

این چیزی نیست که انسان از آن به آسانی بگذرد.

خود منطقه ی جنوب، استان بوشهر، بندرعبّاس، این مناطقی که در معرض حوادث دریایی است، در طول سالهای انقلاب امتحانهای خوبی دادند.

خب، اوایل در دریا حضور انقلاب چندان محسوس نبود ولی بعد پای فرزندان انقلاب و پرورش یافتگان انقلاب و جوانهای انقلاب به این منطقه باز شد و اوضاع عوض شد.

وقتی زمینه فراهم شد، مردم منطقه، جوانهای منطقه، انگیزه های جوشانی که در منطقه وجود داشت، همه در خطّ صحیح قرار گرفت.

آن وقت شما می بینید مثلاً در منطقه ی بوشهر یک شهید برجسته و بزرگواری مثل شهید نادر مهدوی به وجود می آید که به نظر آدمهایی که دل به مسائل مربوط به شهادت و جهاد و مانند اینها دارند، این جور چهره ها، امثال نادر مهدوی و آنهایی که همراه او بودند، آن کسانی که آن کارهای بزرگ را انجام دادند، برق چشم گرفتند از دشمن؛ آبرو دادند به ملّت ایران و قدرت نظام اسلامی را و جمهوری اسلامی را به رخ دشمن کشیدند؛ اینها باید یادشان زنده بماند.

اینها باید در تاریخ مکتوب و تاریخ شفاهی نامشان و یادشان برجسته شود؛ همچنان که دشمنی های دشمنان هم بایستی شناخته بشود.

اینکه در منطقه ی خلیج فارس سعی همه ی کسانی که از این موجود منحوس و شوم، یعنی صدّام، حمایت میکردند و دفاع میکردند، همین هایی که مدّعی حقوق بشرند، همین هایی که بعدها در مقابل صدّام خودشان صف آرایی کردند -که اینها سالهای متمادی به او کمک کردند در مقابل جمهوری اسلامی- سعی شان این بود که خلیج فارس را برای جمهوری اسلامی ناامن کنند.

این اهمّیّت امنیّت خلیج فارس را نشان میدهد.

نشان میدهد که چقدر این امنیّت مهم است که دشمنی آنها با این هدف بود که این منطقه را برای ایران که بیشترین ساحل را در این منطقه ی آبی دارد -خلیج فارس و دریای عمان- ناامن کنند.

حضور جوانهای انقلابی و سپاه پاسداران و نیروی دریایی و تشکیل این نیرو و ورود در عرصه، موجب شد که دریا برای خود آنها ناامن شد.

به ناوشان صدمه خورد، به بالگردشان صدمه خورد، به نفت کش شان صدمه خورد؛ فهمیدند جمهوری اسلامی آن موجودی نیست که بتوانند با سرنوشت او هرجور میخواهند بازی کنند؛ این اقتدار معنوی نظام جمهوری اسلامی است.

اینکه قرآن به ما امر میکند: وَ اَعِدّوا لَهُم مَّا اسْتَطَعتُم مِّن قُوَّهٍ وَ مِن رِّباطِ الخَیلِ تُرهِبونَ بِه عَدُوَّ اللهِ وَ عَدُوَّکُم،(1) بایست حضور شما، وضعیّت شما، حرکت شما جوری باشد که دشمن را دچار رعب کند.

دشمن متجاوزِ بالطّبع است؛ طبیعت جهان خواران تجاوز است، جلو آمدن است، تصرّف است، پنجه انداختن است، طبیعت اینها است؛ اگر خاک ریز شما قابل نفوذ باشد، نفوذ میکند؛ باید جوری حرکت کنید که او احساس کند نمیتواند نفوذ کند.

تشکیل جبهه ی انقلابی در جنوب کشور و حضور نیروهای انقلاب در قالب نیروی دریایی سپاه و بچّه های استانهای ساحلی -این جوانهای شجاع، این جوانهای دل به دنیا نداده- موجب شد که این هدف قرآنی حاصل بشود: تُرهِبونَ بِه عَدُوَّ اللهِ وَ عَدُوَّکُم؛ این باید همیشه استمرار داشته باشد.

بارها ما گفته ایم که ما شروع کننده ی جنگ نخواهیم بود؛ دلایل خودمان را داریم برای این کار؛ هیچ جنگی را ما شروع نمیکنیم امّا باید جرئت شروع جنگ را از دشمن گرفت، دشمن را باید شناخت، طبیعت دشمن را باید شناخت.

امروز دستگاه های استکباری در این منطقه هدفهای خطرناکی را برای خودشان تعریف کرده اند؛ اینها هدفهایی است که با سرنوشت ملّتها سروکار پیدا میکند.

ابزارهایی هم که به کار میگیرند، ابزارهای بسیار خطرناک و غیر انسانی و سبعانه است؛ یعنی هیچ اباء ندارند روشهایی را به کار بگیرند که انسانهای بی گناه کشته بشوند.

شما ملاحظه کنید در منطقه ی غربی ما، در عراق، در سوریه یا در منطقه ی شرقی ما، در افغانستان، در پاکستان چه میکنند؟ هیچ ابایی ندارند، یعنی جان انسانها برایشان ارزشی ندارد.

اینکه ادّعا میکنند حقوق بشر و حقوق انسانها و حقوق شهروندی و از این ادّعاها و قالبهای پوچ و بی محتوا، همه خلاف واقع است؛ شاهدش همین است که ملاحظه میکنید؛ به بیمارستان حمله میکنند، ده ها نفر بیمار را با بمباران به قتل میرسانند، بعد میگویند ببخشید اشتباه شد! گاهی همین ببخشید را هم نمیگویند.

در غزّه، در یمن، در بحرین، در سوریه، در عراق، در مناطق دیگر فجایعی اتّفاق می افتد که انسان حیرت میکند از بی رحمی و سنگدلی آن کسانی که این فجایع را انجام میدهند؛ چطور میتوانند؟ یک آدمی را داخل قفس کنند، زنده زنده بسوزانند و آتش بزنند! دستگاه های حقوق بشری هم بنشینند و تماشا کنند.

آن وقت یک سگی یا یک گربه ای وقتی داخل چاه می افتد، همه ی ابزارها را به کار میگیرند که این را از داخل چاه سالم بیرون بیاورند، یعنی ما طرف دار موجود زنده ایم؛ خطر بزرگ دنیا این ریاکاری است، این دروغ گویی است، این نفاق است؛ دشمن، این [طور] است.

قصدشان این است که در منطقه اهداف خود را پیاده کنند؛ البتّه جمهوری اسلامی، به توفیق الهی و به حول وقوّه ی الهی، نه فقط مانع نفوذ دشمن در درون خود میشود، [بلکه ] تا حدود زیادی مانع پیاده کردن نقشه های دشمن در منطقه هم شده است؛ این توفیق پروردگار است، این قدرت الهی است که به برکت همین عزمها و اراده هایی است که شما جوانها دارید.

خیلی از نقشه های اینها به خاطر اقتدار و حضور و ورود جمهوری اسلامی در آن جاهایی که باید وارد میشده، ناکام مانده، خنثی شده است؛ لذا خب، بیشترین تمرکز آنها برای دشمنی، نظام جمهوری اسلامی است و هر کار بتوانند [میکنند] و این هم که دم از مذاکره و گفتگو میزنند، برای نفوذ است.

یک عدّه ای در قضیّه ی مذاکره و مسئله ی مذاکره سهل انگاری میکنند، سهل اندیشی میکنند، مطلب را درست نمیفهمند.

حالا بعضی ها بی خیالند -بی خیالان جامعه، که هرچه پیش بیاید برایشان اهمّیّتی ندارد، مصالح کشور از بین برود، منافع ملّی نابود بشود- که حالا با آنها کاری نداریم امّا بعضی بی خیال هم نیستند لکن سهل اندیشند، عمق مسائل را نمیفهند.

وقتی صحبت مذاکره میشود، میگویند آقا شما چرا با مذاکره ی با آمریکا مخالفت میکنید؟ خب امیرالمؤمنین هم مذاکره کرد با فلان کس، امام حسین هم مذاکره [کرد].

خب اینها نشان دهنده ی سهل اندیشی است، نشان دهنده ی نرسیدن به عمق مسئله است.

این جور نمیشود مسائل کشور را تحلیل کرد؛ با این نگاه عامیانه و ساده اندیشانه نمیشود به مصالح کشور رسید.

اوّلاً امیرالمؤمنین که با زبیر یا امام حسین که با ابن سعد حرف میزند، او را نصیحت میکند؛ بحث مذاکره ی به معنای امروزی نیست؛ مذاکره ی امروزی یعنی معامله، یعنی یک چیزی بده، یک چیزی بگیر.

امیرالمؤمنین با زبیر معامله میکرد که یک چیزی بده، یک چیزی بگیر؟ امام حسین با ابن سعد معامله میکرد که یک چیزی بده یا یک چیزی بگیر؟ [هدف ] این بود؟ تاریخ را این جور میفهمید؟ زندگی ائمّه را این جور تحلیل میکنید؟ امام حسین رفت نهیب زد، نصیحت کرد، گفت از خدا بترس؛ امیرالمؤمنین زبیر را نصیحت کرد، خاطره ی زمان پیغمبر را یادش آورد، و گفت از خدا بترس؛ اتّفاقاً اثر هم کرد، زبیر خودش را از جنگ کنار کشید.

امروز مذاکره به این معنا نیست؛ برای اینکه ما با آمریکا که شیطان بزرگ است، باید مذاکره کنیم یک عدّه ای واقعاً با نگاه سهل اندیشانه و عوامانه و بدون فهمِ حقیقتِ حال مثال می آورند و در روزنامه مینویسند، در سایت مینویسند و در سخنرانی میگویند که چرا امیرالمؤمنین با زبیر مذاکره کرد، شما با آمریکا مذاکره نمیکنید؟ یعنی این قدر اشتباه در فهم مسئله [وجود دارد].

این که حالا به این معنا مذاکره نبود.

ثانیاً ما با مذاکره ی با همان معنای امروزی مخالفتی نداریم؛ ما الان با همه ی دنیا داریم مذاکره میکنیم.

ما با دولتهای اروپایی مذاکره میکنیم، با دولتهای آمریکای لاتین [مذاکره میکنیم ]؛ همه ی اینها مذاکره است؛ ما با مذاکره مسئله ای نداریم.

معنای اینکه میگوییم با آمریکا مذاکره نمیکنیم این نیست که با اصل مذاکره مخالفیم؛ نه، با مذاکره ی با آمریکا مخالفیم.

این یک علّتی دارد، این را انسان هوشمند باید بفهمد که چرا؛ والّا با دیگران هم که مذاکره میکنیم، آن چنان دوستان یقه چاک ما که نیستند -بعضی از آنها دشمنند، بعضی بی تفاوتند، با آنها مذاکره میکنیم مشکلی هم نداریم- امّا مذاکره ی آمریکا با جمهوری اسلامی ایران، یعنی نفوذ؛ تعریفی که آنها برای مذاکره کردند این است و آنها میخواهند راه را برای تحمیل باز کنند.

امروز غول عظیم تبلیغاتی دنیا در مشت آمریکا است؛ امروز جریان صهیونیستیِ بشدّت دشمن بشریّت و دشمن فضیلت، با آمریکا، هر دو در یک لباسند، دستشان از یک آستین می آید بیرون و با هم هستند.

مذاکره ی با اینها یعنی راه را باز کردن برای اینکه بتوانند، هم در زمینه ی اقتصادی، هم در زمینه ی فرهنگی، هم در زمینه های سیاسی و امنیّتیِ کشور نفوذ کنند.

در همین مذاکرات مربوط به مسائل انرژی هسته ای، هرجا فرصت پیدا کردند و میدان به آنها داده شد -که البتّه طرفهای ایرانی بحمدالله حواسشان جمع بود امّا یک جاهایی بالاخره آنها فرصتهایی پیدا کردند- یک نفوذی کردند، یک حرکت مضرِّ برای منافع ملّی انجام دادند؛ آنچه ممنوع است این است.

مذاکره ی با آمریکا ممنوع است به خاطر ضررهای بی شماری که دارد و منفعتی که اصلاً ندارد؛ این فرق میکند با مذاکره با فلان دولتی که نه چنین امکاناتی دارد، نه چنان انگیزه ای دارد؛ اینها با همدیگر متفاوت است، این را نمیفهمند.

مشکل کنونی کشور متأسّفانه به خاطر وجود آدمهای بعضاً بی خیال و بعضاً سهل اندیش [است ] که البتّه معدودند، اقلّیّتند؛ در مقابل انبوه عظیم جمعیّت انقلابی و آگاه و بصیر کشور چیزی نیستند امّا فعّالند: مینویسند، میگویند، تکرار میکنند؛ تکرار میکنند! دشمن هم به اینها کمک میکند.

امروز یک فصل مهمّی از فعّالیّت دشمنان جمهوری اسلامی -که البتّه ما از آنها اطّلاع داریم و حواس ما هست که چه کار دارند میکنند- همین است که محاسبات مسئولین را تغییر بدهند و افکار مردم را دست کاری بکنند و اینها را در ذهن جوانهای ما [جا بیندازند]؛ چه افکار انقلابی، چه افکار دینی، چه ایده هایی که مربوط به مصالح کشور است.

آماج اصلی هم جوانها هستند؛ در چنین وضعیّتی، جوانهای کشور خیلی باید بیدار باشند.

الحمدلله بیدارند؛ هم دانشگاه های ما بیدارند، هم نیروهای مسلّح ما بیدارند و سازمانهای نظامی ما -هم ارتش، هم سپاه، هم بسیج، هم نیروی انتظامی- بحمدالله پای کارند؛ بنده از این جهت هیچ نگرانی ای ندارم.

خطاب من به شما بچّه های انقلاب، جوانهای انقلاب که بحمدالله در یکی از مسائل مهمّ کشور، یعنی امنیّت دریا سهیم و فعّال هستید، این مضمون است که اهمّیّت کار خودتان را امروز بفهمید و بدانید.

همان طور که در مباهله همه ی ایمان در مقابل کفر قرار گرفت، امروز، همه ی ایمان در نظام جمهوری اسلامی در مقابل کفر قرار گرفته است؛ و همان طور که معنویّت و صفا و اقتدار معنوی پیغمبر اکرم و خانواده اش توانست دشمن را از میدان خارج کند، به فضل الهی و به حول وقوّه ی الهی ملّت ایران با اقتدار خود و با معنویّت خود دشمن را از میدان خارج خواهد کرد.

نقش سپاه پاسداران در دریا نقش مهمّی است، نقش فعّالیّتهای جوانان منطقه ی جنوب -استان بوشهر یا بقیّه ی استانهای ساحلی- نقش برجسته ای است.

جوانهای جنوب حقیقتاً امتحان خودشان را داده اند و خوب داده اند و نشان داده اند که میتوانند از حیثیّت کشورشان و انقلابشان و نظامشان به معنای واقعی کلمه دفاع کنند.

نقش خانواده های محترم و عزیزی که حضور در آن منطقه را پذیرفته اند و در آنجا ساکن شده اند، نقش بسیار مهمّی است؛ اگر خانواده ها با مردان خانواده همراه و همدل نباشند کارها پیش نمیرود.

امروز خوشبختانه زنان کشور ما، بانوان کشور ما انگیزه هایی دارند بسیار روشن، صمیمی، آگاهانه؛ در همه ی دوره ی جنگ هم همین جور بود.

بنده این توفیق را گاهی دارم که با خانواده های شهدا بنشینیم، صحبت کنیم؛ غالباً مادرهای شهدا اگر از پدران شهدا، پرانگیزه تر و پرشورتر نباشند، کمتر نیستند و در بسیاری از این موارد انگیزه ها و بصیرتهایشان بیشتر هم هست.

اینها زنان جامعه ی ما هستند؛ این خیلی برای کشور ارزش محسوب میشود.

آنچه من عرض میکنم این است که آمادگی هایتان را افزایش بدهید؛ هم آمادگیِ علمی را [یعنی ] در علم و در تحقیقات، هم آمادگی های ابزاری را [یعنی ] ابزارهای جنگی.

همین طور که سردار فرمانده(2) اشاره کرد، دشمنان در مقابل ابزارهای به میدان آمده ی سپاه پاسداران به فکر افتادند که راهبردهای جنگی خودشان را تغییر بدهند؛ یعنی حضورِ همراه با ابتکارِ سپاه در دریا موجب شد که آنها ناچار باشند که راهبردهای خودشان را تغییر بدهند.

بنابراین ابتکارات شما، ابداعات شما، نوآوری های شما در مسئله ی ابزارها و نوآوریِ در ابزار به موازات تحرّک دشمن در کار علمی و ابزارسازی و حضور نظامی باید افزایش پیدا کند؛ و میشود؛ نوآوریِ ذهن انسان پایان ندارد.

همان طور که فرض کنید یک روزی سپاه به این نتیجه رسید که دنبال قایقهای تندرو برود، میتواند که به مسائل جدیدی که فراتر از این باشد، بهتر از این باشد، قوی تر از این باشد، فکر کند و به میدان بیاورد.

دائم به فکر باشید، دست برتر را داشته باشید؛ ملاک تُرهِبونَ بِه عَدُوَّ الله (3) است.

دشمن اگر نترسد، تعرّض میکند؛ اگر نترسد، به خود جرئت میدهد که تجاوز بکند.

این هم توصیه ی دوّم.

توصیه ی سوّم، همکاری است.

امروز بحمدالله نیروی دریایی ارتش، با نیروی دریایی ارتش در سالهای اوّل انقلاب از زمین تا آسمان تفاوت کرده است، فرق کرده است.

بنده، هم آن نیروی دریایی را با جزییّات می شناختم، هم این نیروی دریایی را می شناسم؛ بچّه های مؤمن، آماده به کار.

همکاری داشته باشید، همدلی داشته باشید، به یکدیگر کمک کنید، از تجربیّات یکدیگر استفاده کنید؛ این هم افزایی، کمک خواهد کرد، این ثروت ملّی را افزایش خواهد داد.

اینها عرایض ما است به شما.

بدانید که خدای متعال پشتیبان شما است؛ در این هیچ تردید نکنید که اِن تَنصُرُوا اللهَ یَنصُرکم .

(4) همّت ما باید این باشد که ان تنصروا الله را تأمین کنیم؛ خدا را نصرت کنیم.

اگر نیّت ما، عمل ما، حرکت ما تطبیق کند با ان تنصروا الله، دنبالش ینصرکم حتماً وجود دارد؛ وعده ی الهی تخلّف ناپذیر است.

این حرکت را دنبال کنید، این کار را دنبال کنید؛ این جدّیّتها را دنبال کنید؛ آینده مال شما است.

دشمنان اسلام و مسلمین، هم در منطقه ی غرب آسیا شکست خواهند خورد، هم در مناطق دیگر؛ هم در زمینه ی امنیّتی و نظامی شکست خواهند خورد، هم به توفیق الهی در زمینه های اقتصادی و در زمینه های فرهنگی؛ به شرط اینکه ما کار کنیم.

اگر ما پابه رکاب باشیم، اگر ما بدرستی و به معنای واقعی کلمه حضور داشته باشیم، پای کار باشیم، قطعاً دشمن شکست خواهد خورد؛ در این هیچ تردیدی وجود ندارد.

از خداوند متعال توفیقات شما را طلب میکنیم، و از خدای متعال میخواهیم که روزبه روز ان شاءالله بر سعادتمندی شما جوانان عزیز و پیشرفت و اعتلای ملّت ایران بیفزاید؛ و روح مطهّر امام بزرگوار و شهدای عزیز انقلاب و شهدای مجموعه ی سپاه و نیروی دریایی سپاه را ان شاءالله درجاتشان را عالی کند.

والسّلام علیکم و رحمهالله و برکاته 1) سوره ی انفال، بخشی از آیه ی 60؛ و هرچه در توان دارید از نیرو و اسبهای آماده بسیج کنید، تا با این [تدارکات ]، دشمن خدا و دشمن خودتان را بترسانید .

2) [سردار سرتیپ پاسدار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی]3) سوره ی انفال، بخشی از آیه ی 60؛ .

تا با این [تدارکات ] دشمن خدا را بترسانید .

4) سوره ی محمّد، بخشی از آیه ی 7؛ .

اگر خدا را یاری کنید، یاری تان میکند .

انتهای پیام/
کلید واژه ها: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی - نیروی دریایی سپاه - دریا - خانواده - نیروی دریایی - دریایی - امام حسین - انقلاب اسلامی - سپاه پاسداران - تاریخ - حضرت آیت الله خامنه ای - سپاه - آیت الله خامنه ای - منطقه - انسان - مقام معظم رهبری - امام - بعد از انقلاب - اسلامی - نیروی انسانی - سواحل - حادثه - کشوری - دیدار - بین المللی - بزرگ - آیت الله - خواهران - فرزندان - کارکنان

آخرین اخبار سرویس:
امروز به راحتی می توانیم پاسخ های مناسبی نسبت به تهدیدهای دفاعی و امنیتی داشته باشیم

اهدای لوح ثبت جهانی گلیم شیرکی پیچ به شهردار سیرجان

تصمیم نابخردانه ترامپ جمعیت های انسانی و اسلامی را در مقابل آمریکا قرار داد

جلسه کمیسیون های مجلس خبرگان برگزار شد

آقای رییس جمهور،صدای مردم را بشنود،قبل از آنکه خیلی دیر شود!

مجتمع جهان فولاد سیرجان روابط عمومی برتر شد

امروز آخرین مهلت ثبت درخواست انتقال و میهمانی دانشجویان علوم پزشکی

شرکت های چینی در ایران سرمایه گذاری مستقیم داشته باشند

کار جدید رضا عطاران فیلم است یا سریال؟

نظارت دو وزارتخانه و چند نهاد بر بوفه های مدارس

آینه بغل جای خالتورعنوان پرفروش ترین فیلم هفته را گرفت

2 تن از مدافعان حرم لشکر فاطمیون استان البرز آسمانی شدند

یک و نیم میلیون معلول دائم در جنگ سوریه

هاشمی: بخشی از بدهی ها به زودی پرداخت می شود

سهم 85 درصدی تاکسی آنلاین از بازار سرویس های هوشمند

چه عطری مناسب شماست؟

سعیدی: امروز معادلات منطقه به نفع ما عوض شده است

30 درصد روستاهای مرزی استان ایلام ساماندهی می شود

موسوی لاری: دوری احزاب از قدرت غلط است

دبیر کل حزب کار: تلاش کردیم وعده دروغ ندهیم

رییس جمهوری انتخاب کرده ایم که بتوانیم نقدش کنیم/ نه آن که صبح تا شب قربان صدقه اش برویم،«این روزها عروسی دشمنان آقای روحانی است

استخدام نیرو آشنا با گرافیک و کارهای هنری دستی در زنجان

استخدام کارمند واحد اداری لجستیک شرکت آویژه،با حقوق و مزایا

داستان دشمنان روحانی

میزان لابی «منافقین» در آمریکا

نوشته های دکتر مفتح، نوشته های ماندگار در جهان اسلام است

در آرایش عروس، از آرایشگر این چیزها را حتما بخواهید

تهران زلزله بیاید،جهان را باید به کمک بطلبیم

افزایش شکاف میان دولت و ملت با افزایش مالیات اصرار بر کسب درآمد در بودجه سال 97

محسن هاشمی: اگر مدیریت شهری متحول وموفق نشود شاهد سرخوردگی اجتماعی خواهیم بود

تقدیر مسئولان ایلامی از نماینده ستاد بازسازی عتبات عالیات در استان

جانشین رییس بسیج مستضعفین میهمان سومین کنگره شهدای دانشجو و مدافعان حرم استان اردبیل خواهد بود

کسب مقام های برتر مربیان قصه گوی چهارمحال و بختیاری در بیستمین جشنواره بین المللی قصه گویی

فرمانده سپاه پاسداران:در ابعاد سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی وضع خوبی نداریم

خودکفا شدن 2 هزار مددجوی کمیته امداد مازندران

تجلیل از خادمان عرصه کتابخوانی در قم

نشست شورای برنامه ریزی منطقه ای اکو در اسلام آباد به کار خود پایان داد

9 دی نشانه بقا و امتداد انقلاب اسلامی است

پیکر مطهر شهید«میرعباسی»بر دوش مردم اراک تشییع و در گلزار شهدا آرام گرفت

یک نماینده: دولت در پیشگیری و مدیریت بحران کرمان قوی عمل کرده است

بیش از 15 هزار موقوفه در استان اصفهان به ثبت رسیده است

کابوس «بدترین توافق تاریخ» برای ترامپ/کنگره فرصت از بین بردن «برجام» را از دست داد

مسلمانان از وجود اندیشه و تفکر داعش غفلت نکنند

نخستین پایگاه سلامت حواشی شهری خمین بهره برداری شد

کابوس «بدترین توافق تاریخ» برای ترامپ می ماند/کنگره فرصت از بین بردن «برجام» را از دست داد

مسلمانان از وجود اندیشه و تفکر داعش غفلت نکنند

سروده ای در وصف فرمانده شهید فاطمیون

9 دی نشانه بقا و امتداد انقلاب اسلامی است

رهبر انقلاب از چه طریق و چگونه در جریان مسائل کشور قرار می گیرند؟

نشست علمی رابطه فقه و اخلاق برگزار شد

صلح با حضور آمریکا در سوریه هرگز محقق نمی شود

خودکشی نماینده کنگره آمریکا در پی رسوایی جنسی

اما و اگرهای چاقوی زنجان به اتمام رسید

شورای فرهنگ عمومی در پیاده سازی مشورت ها ظرفیت خوبی است

تازه ترین آثار پژوهشی مراکز استانی حوزه هنری

104 مقاله در حوزه آب به کنفرانس ملی GIS ارائه شد

700 مدرسه در تهران با یک طوفان شدید می ریزد

توجه به درمان و ایجاد اشتغال مهم ترین درخواست مردم از مسئولان

30 ماه است که در بی قانونی کار می کنیم

چشم امید کردها به وساطت بین المللی

احمد اقوام شکوهی پس از 72 سال نقاره زدن برای امام رضا در سن 91سالگی در گذشت

پشت پرده هدیه دردسرساز شورایی ها

تشییع کوه نوردان جان باخته اشترانکوه در حرم رضوی

سلیمی از امدادگران در یافتن پیکر کوهنوردان تقدیر کرد

استخدام مرکز پرستاری حضرت زینب

خودکفا شدن 2 هزار مددجوی کمیته امداد مازندران

نابودی هویت فرهنگی مردم، قابل جبران نیست

فرهنگ پژوهش باید در همه حوزه های جامعه نهادینه شود

توجه به درمان و ایجاد اشتغال مهم ترین درخواست مردم از مسئولان

پاسداشت پنجمین سالکوچ خلیل عمرانی در دیر بوشهر برگزار شد

نوشته های دکتر مقتح، نوشته های ماندگار در جهان اسلام است

حسین کمالی: در انتخابات به سهمیه ها فکر نکردیم اما از انحصار طلبی ها رنجیدیم/ حزب اسلامی کار هیچ گاه وعده دروغ به مردم نمی دهد

پیکر سیدعلی حسینی، کوهنورد خراسانی پیدا شد

موسوی لاری: احزاب باید برای مشارکت همه جانبه مردم در اداره امور تلاش کنند

آیین بزرگداشت شهید مفتح در تویسرکان برگزار شد

بهره گیری از تجربیات بین المللی علما و بزرگان دینی مورد توجه طلاب و روحانیان قرار گیرد

آیت الله اعرافی: نظام آموزشی حوزه باید عناصر بین المللی شدن را در خود داشته باشد

اختلاف و تفرقه نقطه ضعف امروز مسلمانان است

پیروزی بر داعش باعث غفلت از قدس نشود

ظهر امروز هفتمین کنگره حزب اسلامی برگزار شد

سرداری که عادت نداشت از لباس نظامی و درجه استفاده کند + تصاویر

بودجه دستگاه قضاء کمتر از کَف نیازها/ 400 میلیارد تومان از بودجه امسال پرداخت نشده است

اصلاح طلبان از دولت روحانی سر خورده اند

نابودی هویت فرهنگی مردم، قابل جبران نیست

افزایش شکاف میان دولت و ملت با افزایش مالیات/ تاکید بر کسب درآمد در بودجه سال 97

پیام تسلیت تولیت آستان قدس رضوی در پی درگذشت قدیمی ترین نقاره زن حرم امام رضا(ع)

کواکبیان: اصلاح طلبان از روحانی سرخورده هستند

آیت الله اعرافی: اخلاق در روند تفکر اسلامی رشد متناسب را طی نکرده است

قوه قضاییه با کمبود نیرو دست و پنجه نرم می کند/ عدم تخصیص 400 میلیارد از بودجه دستگاه قضا

آیین بزرگداشت شهید مفتح در تویسرکان برگزار شد

بغض فروخته هاشمی به خاطر مشکلات مردم بود/ مردم باید اول مرفه بعد با ایمان باشند

فارس گزارش می دهد شرکت ساتکاب مجددا احیاء شد/حکم انتصاب وزیر نیرو برای مدیر عامل جدید

بررسی راه های تقویت ارتباط دانشگاه ها و پژوهشگاه ها با حوزه صنعت

دشمنان از انتخاب قدس به پایتختی رژیم صهیونیستی پشیمان می شوند

تصادف چند میلیاردی/فیلم

محسن هاشمی:700 مدرسه در تهران با یک طوفان شدید می ریزد

اگر می خواهید مطلبی را نقد کنید، انصاف را سر لوحه خویش قرار دهید

موانع توسعه صنعت گردشگری در ایران/ دولت یا بخش خصوصی؛ کدام مقصرند؟

شهر را نمی توان با گل کاشتن اداره کرد

امروز، آخرین مهلت ثبت درخواست انتقال و میهمانی دانشجویان علوم پزشکی

امام حسین با ابن سعد معامله میکرد که یک چیزی بده یا یک چیزی بگیر؟/ تاریخ را این جور میفهمید؟

امام حسین با ابن سعد معامله میکرد که یک چیزی بده یا یک چیزی بگیر؟/ تاریخ را این جور میفهمید؟