مطالب مرتبط:
علت حرکت امام حسین(ع) به سوی کوفه
آیا قاضی شریح به قتل امام حسین (ع) فتوا داد؟
ویدیو: سخنان شگفت انگیز مفتی اهل سنت عربستانی درباره امام حسین (ع) و سرگردانی مجری
حسین نقاشی مدیر روابط عمومی شورای شهر تهران شد
حسین زاده بحرینی عضو ناظر مجلس در شورای فقهی بانک مرکزی شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 3 مهر 1396 ساعت 04:212017-09-25سياسي

یادداشت/ حسین شمسیان همه حرف های خوب!


این روند خطرناک چند سالی است در کشور مد شده که مقامات اجرایی، به جای پاسخگویی روی صندلی مطالبه گری نشسته اند و بلندتر از مردم عادی ، فریاد سر می دهند! - به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دیگر رسانه های " روزنامه کیهان در سرمقاله شماره امروز خود نوشت: باید خلاقیت دانش آموزان شکوفا شود.

باید بگذاریم مهارت دانش آموزان بالا رود.

ما باید دانش آموز را علاقه مند و ماهر حداقل در یک رشته تحویل جامعه دهیم.

ما باید دانش آموز را برای حداقل 12 سال بعد تربیت کنیم نه برای امروز و دیروز.

این جملات زیبا ، آرزوی هر پدر و مادر و هر دانش آموز است و می توان گفت بخش مهمی از کارآمدی یک سیستم آموزشی را تشکیل می دهد.

سخنان زیبایی که گوینده دارد اما متولی ندارد! شاید باورش سخت باشد، اما گوینده این سخنان، رییس دستگاه اجرایی کشور است ! بله رییس جمهور محترم این سخنان را در آغاز سال تحصیلی جدید بیان کرده و درست مانند من و شما و میلیون ها پدر و مادر دیگری که فرزندانشان را به مدرسه سپرده اند، آرزوهایی زیبا را بر زبان آورده است! اینکه میان آرزوهای ما و آرزوهای رییس جمهور هیچ فرقی نیست ، خیلی هم خوب است.

این اصلا نشانه خوبی است از نزدیکی فکری ما و از نیازی که مشترکا در جامعه حس می شود.

مشکل آنجاست که هم ما و هم رییس جمهور محترم، همه با هم فقط و فقط آرزو می کنیم! و معلوم نیست مسئول اجرای این آرزوهای زیبا کیست!؟ کار وقتی سخت تر می شود که گاهی مردم خیلی آرزوها را به زبان نمی آورند اما رییس جمهور و مسئولان دولتی، همچون شخصی خارج از حاکمیت، مدام مطالبه هم کنند و از باید بشود سخن می گویند و حواسشان نیست که این باید را خودشان باید عملیاتی کنند نه مردم ! یعنی نمی شود از دانش آموز انتظار داشت یک مهارت بیاموزد! نمی شود از پدر و مادر او انتظار داشت خلاقیت او را شکوفا کنند،گرچه همه در این خصوص مسئولند، اما این یک فرآیند سیستمی است و باید در ساختار آموزشی کشور نهادینه شود.

بنابراین بیان آرزوها به شکل کلی و مطالبه گرانه، آنهم در حالی که در راس مسئولیت اجرایی کشور قرار دارید، باید به گونه ای دیگر باشد.

حتی اگر مخاطب این سخنان، وزیر آموزش و پرورش هم باشد، باید به جای بیان در سخنرانی عمومی، شاهد اجرایی شدن دستور رییس جمهور بعد از 4 سال باشیم و نه تکرار بایدها و نبایدها! این روند خطرناک چند سالی است در کشور مد شده و مقامات اجرایی، به جای پاسخگویی روی صندلی مطالبه گری نشسته اند و بلندتر از مردم عادی ، فریاد سر می دهند! درحالی که کار باید برعکس باشد، یعنی مردم مطالبه کنند و مسئولان پاسخگو باشند.

اگر در موضوع آموزش و پرورش (که به عنوان تمثیل ذکر شد) آثار و عوارضی در دوردست گریبان جامعه را می گیرد، در بسیاری از موضوعات دیگر، مشکلاتی آنی و لحظه ای برای مردم پدید می آید، اما بازهم شاهد همین رفتار از سوی دولتمردان در آن حوزه ها هستیم! یعنی در آن موضوعات هم پرسشگری از موضوع مسئولان اجرایی کشور، جای پاسخگویی به مردم را گرفته است! به عنوان یک نمونه پیش پا افتاده که برای اغلب مردم هم ملموس و روشن است، خوب است به این عبارات توجه کنید: ـ دولت تدبیر و امید نخواهد گذاشت این همه جوان بیکار در مقابل خانواده و فرزندان شرمنده باشند.

ـ در کنار هدایت نقدینگی به سمت تولید باید با فساد و رانت خواری مبارزه کنیم.

ـ وظیفه اصلی دولت این است که محیط کسب وکار را آماده کند چرا که اگر محیط کسب وکار بهبود یافت، تولید رونق می یابد.

ـ در حال حاضر بیش از 41 هزار واحد صنعتی نیمه تمام داریم و اگر 34 هزار میلیارد تومان اعتبار در اختیار این واحدها گذاشته شود، همه کامل و فعال می شود و 499هزار نفر را مشغول به کار می کند.

ـ اگر تولید رونق یابد ، بیکاری حل می شود و بعد عرضه کالا زیاد می شود و در برابر تقاضا تعادل به وجود می آید در این صورت ناچار نمی شویم بنجل ها را از خارج وارد کنیم و برای کارگر چینی کار درست کنیم.

ـ حقوق کارگران باید واقعی شود و نمی توان در این خصوص مصلحت اندیشی کرد.

ـ در حالی که کارگران کارخانه ما در بیکاری به سر می بردند برای کارگران چینی کار ایجاد کردیم.

همه اینها، جملاتی زیبا و دلنشین بود که رییس جمهور محترم در زمان رقابت های انتخاباتی و بعد از آن بر زبان راند و هنوز هم مشابه آن را می شنویم و معلوم نیست متولی اجرایی کردن آنها کیست!؟ چهار سال زمان برای اجرای این جملات، زمان کمی نبود.

اما آیا واقعا وضعیت تولید و اشتغال کشور به سوی این وعده های زیبا رفت!؟ یا برعکس،کلی کارخانه فعال و پویا هم تعطیل و محصولات خارجی وارد کشور شد!؟ اکنون کیست که نداند برخلاف آخرین جمله، واردات و قاچاق کالا کمر تولید را خم کرده و هزاران کارخانه و کارگاه مهم را که هر یک ده ها و صدها کارگر داشته تعطیل کرده و سود این همه قاچاق به جیب فلان دختر و پسر نور چشمی و فلان قبیله و عشیره سیاسی رفته است!؟آیا آمار نشان نمی دهد که واردات و قاچاق کالا به بی سابقه ترین رقم تاریخی خود رسیده است!؟ آن واحدهای نیمه تمام که هیچ، واحدهای فعال و پویا چرا تعطیل شد!؟ کارخانه های سود ده و مشهور در سطح بین الملل مانند هپکو و آذرآب در چه وضعیتی قرار دارند!؟ ارج و آزمایش و ایران دوچرخ و.

در همین دوران تعطیل نشدند!؟ کاش اندکی از آن پول های وعده داده شده ، در عالم واقع و نه بر روی کاغذ و برای حساب سازی و ارائه بیلان کار، به تولید تزریق می شد تا عدد بیکاران روزانه افزایش پیدا نمی کرد.

اما نه تنها چنین نشد، بلکه برخلاف جمله دوم، زمام امور به دست رانت خواران و زالوهایی افتاد که به هیچ چیز ، حتی به انسانیت معتقد نبودند و این گونه شد که مثلا صندوق ذخیره فرهنگیان، در طی مدت کوتاهی دستخوش غارت بیش از 12 هزار میلیارد تومانی شد! 12 هزار میلیارد تومان، رقم کمی نیست و معلوم نیست نسبت آن با این همه ادعای مبارزه با رانت خواری و فساد در دولت چیست!؟ وقتی در آن صندوق، میلیاردها تومان پول به اسم افراد کارتن خواب وام گرفته شده است، بازهم می توان این شعارها را باور کرد!؟اینها دسته گل های مدیران حرام خوار و نجومی بگیری است که با شعار مبارزه با رانت و با متهم کردن عالم و آدم به دزدی و فساد روی کار آمدند و اینگونه عمل کردند! طنز تلخ ماجرا آنجاست که خود دولتمردان هم می دانند که در این فقره مهم نباید شعار داد و تنها و تنها عمل لازم است! این جمله رییس جمهور گویای همین نیست؟ در اقتصاد مقاومتی باید به دنبال تولید داخل و رشد اقتصادی برویم و خرج های بی جای دولت را کم کرده و به جای شعار برنامه ریزی و کار کنیم؛ مداوم واردات زیاد نشود و تولیدات آخر ما افزوده شود و با استقامت اهداف اقتصادی از جمله چشم انداز را دنبال کنیم ! بدیهی است اوضاع کنونی تولید و اشتغال نمی تواند حاصل کم شدن خرج دولت و شعار ندادن ها باشد! این شعارها در حالی مدام تکرار می شود که بر اساس آمار رسمی، در چهار ماه نخست امسال، 98 درصد وجوه پرداختی از سوی دولت، صرف هزینه های جاری شده در همین مدت، تنها 5 درصد از بودجه عمرانی پرداخت شده است! آیا با این حجم ناچیز از بودجه ای که به بخش عمران به عنوان موتور محرک اقتصاد تزریق می شود، اتفاق خاصی را در رونق و خروج از رکود شاهد خواهیم بود!؟ و آیا با این تضییق و انقباض تصنعی، راه برای آینده فروشی و رفتن زیر بار بدهی های کمرشکن خارجی باز نخواهد شد؟ همان بلایی که بر سر یونان آمد و تمامی ساختار اقتصادی آن کشور را نابود کرد.

اکنون دولت همزمان با تعهدات مالی وسیع خارجی- که آینده ای خطرناک برای اقتصاد رقم می زند- اقدام به فروش اوراق خزانه و برداشت از صندوق ذخیره ارزی هم می کند ، اما به گواهی آمار و اسناد، بخش اعظم این پول ها در بخش تولید و عمران هزینه نمی شود! حالا جا دارد یکبار دیگر ادعاهایی مثل ایجاد یک میلیون شغل در بهار امسال ، تزریق رقم افسانه ای 16 هزار میلیارد تومان یارانه به بخش تولید و ده ها عدد و رقم عجیب و غریب و باور نکردنی دیگر را به قضاوت نشست و یقین کرد که اگر تنها بخشی از این ادعاها درست بود، اکنون اوضاع به گونه ای دیگر بود.

شاید بد نباشد مسئولان اجرایی کشور، با مرور آنچه گفته اند و آنچه مردم طلب می کنند و نیز با ملاحظه اوضاع واقعی زندگی کارگران ، فکر تازه ای به جز شعار و وعده دادن بکنند و به وظیفه قانونی خود یعنی پاسخگویی به نیازها باز گردند.


کلید واژه ها: دانش آموز - رییس جمهور - آرزو - دانش آموزان - کشور - مردم - آغاز سال تحصیلی جدید - وزیر آموزش و پرورش - زیبا - دستور رییس جمهور - آموزش - سال تحصیلی جدید - مسئولان - آغاز سال تحصیلی - روزنامه کیهان - آموزش و پرورش - انتظار - خطرناک - خلاقیت - مادر - جامعه - امروز - زبان - سخنرانی - روزنامه - نهادینه - سرمقاله - زیبایی - ساختار - مدرسه

آخرین اخبار سرویس:
درباره انتصاب زنان در امارات و عربستان

آخرین اخبار درباره "شاندیز" و مطالبات مردم

دشمن در تلاش است یأس و ناامیدی را به ملت ما القا کند

بیانیه پایانی اجلاس سران گروه دی8

صالحی: بهتر است همه به برجام متعهد باشند

چهلمین سالگرد شهادت حاج آقا مصطفی خمینی (ره)

خرازی: نمی توانیم به آمریکایی ها اعتماد کنیم

موشک برای نجنگیدن است، نه جنگیدن

رییس دفتر رییس جمهور: دولت خود را جدا از سپاه، ارتش و بسیج نمی‎داند

رسانه های مقاومت نقش مهمی در پیروزهای اخیر ایفا کردند

ببینید/ تصویر 9 وزیر زن اماراتی که ساعتی قبل منصوب شدند

رییسی: شاخص اعتدال ولایت است

59 شهید و 55 مجروح؛ حاصل دو انفجار تروریستی امروز در افغانستان+تصاویر

صالحی: بهتر است به برجام متعهد باشیم

حضور جهانگیری در نماز جمعه استانبول

احمدی نژاد در یک قدمی دادگاه

پایان ماراتن جنجالی پروژه "تصفیه خانه اضطراری" یاسوج

چند نکته حقوقی درباره مشکل سپنتا نیکنام و یک پیشنهاد

9 وزیر زن در دولت جدید امارات

آداب اربعین از زبان حجت الاسلام پناهیان

خطبای الانبار فداکاری بسیج عراق را ستودند

شهردار بیرجند مشخص شد

تشکیل اداره قرآن از موازی کاری دستگاه های مختلف جلوگیری می کند

حضور جهانگیری در نماز جمعه استانبول

رییسی: موشک برای نجنگیدن است، نه جنگیدن/ کسانی هستند که مردم را از انقلابیون می ترسانند

ازدواج را با دادن جهیزیه های سنگین سخت تر نکیند

نمایشگاه خودروهای کلاسیک در اهواز

ازدواج را با دادن جهیزیه های سنگین سخت تر نکیند

شهیدی که غیرتش اجازه نداد تا زائران الهی زیر دست و پا بمانند

صالحی: بهتر است به برجام متعهد باشیم

«سباستین کورتز» مسئول تشکیل دولت اتریش شد

جزییات جلسه 2 ساعته وزیرپیشنهادی علوم در دفتر عارف

آب های گرم معدنی مشگین شهر نیازمند اجرای طرح های شاخص است

نماینده سمیرم: حفر چاه عمیق برای روستاهای بخش مرکزی سمیرم ضروری است

دیدار اسحاق جهانگیری با رییس جمهور ترکیه

رییسی: موشک برای نجنگیدن است، نه جنگیدن

تعدادی از مالباختگان موسسات مالی سرانجام با دکتر احمدی نژاد دیدار کردند + تصاویر

زمان احتمالی معرفی دو وزیر باقی مانده به مجلس

6 ماه حبس برای داریوش خواننده معروف

صادقی: غلامی از نیروهای اصیل آموزش عالی با جوهره اصلاح طلبی است

دیدار اسحاق جهانگیری با رییس جمهور ترکیه

نماینده آیت الله سیستانی: رهبران کُرد با دولت عراق مذاکره کنند

صالحی: بهتر است به برجام متعهد باشیم

بازخوانی پرونده های قدیمی؛ 6 ماه حبس برای داریوش خواننده معروف

"یوتیوب"، بهترین شبکه اجتماعی!

بیانیه پایانی نهمین اجلاس سران گروه دی.8 در استانبول

ناتمام فرسوده شدن، سرنوشت برخی طرح های عمرانی ایلام است

مشکلات آستارا با سفر رییس سازمان برنامه و بودجه رفع می شود

بیانیه پایانی نهمین اجلاس سران گروه دی.8 در استانبول

دلیل دیوارکشی اطراف مجلس چیست؟

دلیل دیوارکشی اطراف مجلس چیست؟

صالحی: بهتر است به برجام متعهد باشیم

نماینده آیت الله سیستانی: رهبران کُرد با دولت عراق مذاکره کنند

رییسی: موشک برای نجنگیدن است، نه جنگیدن

رییسی: شاخص اعتدال ولایت است/ بنیه دفاعی و موشکی ایران جبنه بازدارندگی دارد

تابلوی نقاشیِ رویِ دیوارِ برجِ ترامپ، تقلبی است

إمضای تفاهم همکاری نظامی ایران و سوریه/عکس

رییسی: شاخص اعتدال ولایت است/ بنیه دفاعی و موشکی ایران جبنه بازدارندگی دارد

موشک برای نجنگیدن است، نه جنگیدن

سیدمحمدرضا موسوی‏ فراز ‏ دسته‏ بندی و بررسی تعریف‏ های دین

چند قدم با یاران حسین(ع)

پنتاگون: اعزام نیروهای آمریکایی منطقه برای مقابله با تهدید ایران

حکم پوشش و نگاه کردن

حضور ایران در منطقه قانونی است

حمله مسلحانه بر مشتریان مرکز تجارتی

حال و آینده روشنفکری دینی از نگاه علوی تبار

موکب شهدای مدافع حرم در اهواز برپا شد

مسابقات اسب دوانی کورس پاییزه سلطانیه

روزنامه "مستقل" دوباره منتشر می شود

آغاز تردد زوار اربعین از مرز خسروی از 5 آبان

سفر هیأت بلندپایه حماس به تهران+عکس

شهیدی که عکس و نوشته اعلامیه شهادتش را انتخاب کرد

واعظی: سپاه، ارتش و بسیج بخش های اصلی نظام هستند

مراسم سومین سالگرد رحلت آیت الله مهدوی کنی برگزار شد

اگر به پلیس توهین کنیم مجازاتمان چیست؟

نظرات متفاوت کاربران شبکه های اجتماعی پیرامون گزینه احتمالی وزارت علوم

عکس/ بنر هواداران نساجی به سبک ولزی ها

آغاز تردد زوار اربعین از مرز خسروی از 5 آبان ماه سال جاری

حدادعادل: برجام قابل مذاکره مجدد نیست

عکس/ مسیر فرار روهینگیایی ها به بنگلادش

تاکید سران گروه دی8 بر گسترش همکاری ها برای افزایش فرصت ها

تهدید به مرگ زندانیان سیاسی در جمهوری آذربایجان

دانلود آهنگ جدید محمد رابودان بنام انتخاب تو

دانلود آهنگ جدید رسول علیشاهی بنام برگرد

«مرگ بر آمریکا» یک شعار کاملا اخلاقی است

رقه کاملاً آزاد شد

ابعاد حقوقی آثار تحصیل تابعیت ایران چیست؟

مراسم سومین سالگرد رحلت آیت الله مهدوی کنی برگزار شد

شهدای زن در جامعه معرفی و شناسانده شوند

محمدعلی محیطی اردکان ‏ رابطه دین و سیاست از دیدگاه آیت اللّه مصباح

حضور مفتی اعظم سوریه در مراسم تشییع پیکر شهید عصام زهرالدین+عکس

ببینید/مراسم تشییع پیکر شهید عصام زهرالدین در زادگاهش شهر سویدا

غلامی با ایده آل اصلاح طلبان فاصله دارد

عکس/ اقدام عجیب مسلمان در اینستاگرامش!

توجه به نقش خانواده در افزایش و یا کاهش اعتماد به نفس فرزندان

مسعود کوثری، امیرعلی تفرشی، معصومه سادات علوی نکو امام خمینی(ره) و برساخت هویت زنانه در انقلاب اسلامی

عامل ترور رییس جمهور لبنان در سال 1982 به اعدام محکوم شد

گزیده ای از خطبه های نماز جمعه شهرهای استان اردبیل

دیدار معاون اول رییس جمهور با رییس جمهور ترکیه

خرازی: از توسعه علوم فناوری های شناختی حمایت می کنیم

فهرست کامل اسم پسر که با حرف ش شروع می شود

روایت اسماعیل دوستی از دیدار با کروبی: نظام در حال اتخاذ تدابیری درباره حصر است/من به حل این موضوع بسیار امیدوار هستم

تصاویر/ آماده سازی موکب علی بن موسی الرضا(ع)

آیا بیشتر یاران امام زمان (عج) ایرانی هستند؟

ذهن انسان پس از مرگ همچنان فعال است

نقص فنی پرواز مشهد - اصفهان را بازگرداند

باید مراسم عظیم اربعین حسینی مستندسازی شود

دغدغه رهبرمعظم انقلاب ازبدعهدی ودروغگویی سران آمریکاخردمندانه بوده است

اظهارات اخیر ترامپ مسوولان کشور را متحدتر کرد

همایش دوچرخه سواری در میاندوآب برگزار شد

مراسم سومین سالگرد مرحوم آیت الله مهدوی کنی برگزار شد

دیدار فرماندهان نیروهای دریایی کشورهای مختلف با دریادار سیاری درایتالیا

خرازی: از توسعه علوم فناوری های شناختی حمایت می کنیم

حیرت ژاوی از سبک غذا خوردن قطری ها+عکس

فهرست کامل اسم پسر که با حرف ص شروع می شود

فهرست کامل اسم دختر که با حرف ث شروع می شود

تلاش آیت الله مهدوی کنی در بخش کادرسازی برای تحقق منویات امام و رهبری بی نظیر بود

فهرست کامل اسم دختر که با حرف ج شروع می شود

رییس جمهور پوتین از 6 تا 65 سالگی + ویدیو

فهرست کامل اسم دختر که با حرف ص شروع می شود

معادل بودجه یکسال سلامت کشور دود می شود

یگان های نیروی زمینی سپاه از آمادگی بسیار بالایی برخوردار هستند

رونمایی از 7 کتاب در نمایشگاه کتاب گلستان

سیدمحمدحسن صالح ‏ ولایت تکوینی اهل‏ بیت علیهم‏ السلام و قلمرو آن

شب شعر آیینی « نماز و عاشورا» برگزار شد

برپایی نمایشگاه کتاب موجب افزایش فرهنگ مطالعه می شود

عدم تحویل ارز 76 میلیون بشکه نفت از سوی احمدی نژاد/جزییات دیدار یک فعال سیاسی با کروبی/مؤتلفه به دنبال «دست پر در انتخابات مجلس»/راه حل جایگزین آقای نماینده برای سؤال از وزرا/جزییات جلسه دو ساعته با وزیر پیشنهادی علوم

اعزام 12تیم خبری به همایش اربعین/ گیلان از 10 هزار زائر خارجی استقبال می کند

روایت مشاور حسن روحانی از چهل سالگی انقلاب اسلامی

پیلوتهای جیت چگونه تشنگی خود را رفع میکنند + ویدیو

ریسمان بازی با موترسایکل + ویدیو

لحظه سقوط جرثقیل بالای موتر + ویدیو

عکس/ پست اینستاگرامی سامان قدوس

روایت اسماعیل دوستی از دیدار با کروبی در حصر

جدی ترین رقیب مسلمان

تصاویر/ جشنواره دیوالی در هند‎

برگزاری همایش پیاده روی در یاسوج

تهدیدهای داخلی خطرناکتر از دشمنان خارجی

شب خونین در افغانستان و واکنش کاربران شبکه های اجتماعی

معاون وزیر بهداشت: در بعضی قهوه خانه ها آمفتامین و شیشه در تنباکوی قلیان ها می ریزند!

آقای رییس جمهور دانشگاه را تنها نگذارید!

جن های حمام، خانه سپهبد را خراب کردند! +تصاویر

حضور جهانگیری در نماز جمعه استانبول

علت دیوارکشی اطراف مجلس چیست؟

درخواست مرجعیت دینی عراق از رهبران کرد برای همکاری با بغداد بر اساس قانون اساسی

امضای یادداشت تفاهم گسترش همکاری ارتش های ایران و سوریه

در نامه ای به رییس جمهور؛ 525 فعال نشریات دانشجویی خواستار معرفی وزیر علوم همسو با شعارهای روحانی در انتخابات شدند

جهانگیری در نماز جمعه استانبول حضور یافت

تفرقه، خشونت و تروریسم در همه جا و به هر نامی خطرناک است

یک زن ایرانی وزیر علوم امارات شد

ضرورت شتاب بیشتر تولیدات علمی در ایران/کشور ایران نباید مونتاژ گر تولیدات غربی ها باشد

گستاخی های ترامپ در هفته های اخیر به ملت ایران

علی اکبر سیلانی ‏ نظام سیاسی مطلوب در فلسفه سیاسی مقام معظم رهبری

مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد عروج آیت الله شهید سید مصطفی خمینی(س) در نجف اشرف با حضور جمع کثیری از طلاب و مدرسان حوزه علمیه برگزار شد

بدعهدی آمریکا در برجام نشان از دشمنی آشکار با ملت ایران است

نظر محسن رضایی درباره مذاکره مجدد با آمریکا بر سر برجام/هشدار به کنگره؛ اشتباه ترامپ را تکمیل نکنید

عوامل موثر در بزهکاری و وقوع قتل های فجیع

هشدار یک جامعه شناس: به جای جناح بندی های سیاسی، به وضعیت نابهنجار خانواده ها رسیدگی شود

آشنایی با برج های مراقبت به مناسبت روز جهانی برج مراقبت

جزییات جلسه 2 ساعته وزیرپیشنهادی علوم در دفتر عارف

صدور حکم اعدام عامل ترور رییس جمهور لبنان بعد از 35 سال

حضور جهانگیری در نماز جمعه استانبول

نوه امام خمینی در صف اول نماز جمعه +تصاویر

شبه کودتا در ستاره خلیج فارس

نوه امام خمینی در صف اول نماز جمعه (عکس)

دست نوشته شهید محمد عبدی/ پروازی که همراه با بدرقه شهید بود

عدم تحویل ارز 76 میلیون بشکه نفت از سوی احمدی نژاد/جزییات دیدار یک فعال سیاسی با کروبی/موتلفه به دنبال «دست پر در انتخابات مجلس»/راه حل جایگزین آقای نماینده برای سوال از وزرا/جزییات جلسه 2 ساعته با وزیر پیشنهادی علوم

اعلام رسمی آزادسازی «الرقه» از سوی نیروهای دموکراتیک سوریه

اقتدار دریایی ایران در ایتالیا

درخواست آیت الله سیستانی از رهبران کرد برای همکاری با بغداد بر اساس قانون اساسی

دعای مخصوص ماه صفر

تجمع طایفه مرادزهی خاش در محکومیت سخنان ترامپ و حمایت از سپاه

بدعهدی آمریکا در برجام نشان از دشمنی آشکار با ملت ایران است

امام جمعه مهاباد: حمایت کشورهای اروپایی از برجام حقانیت ایران را اثبات می کند

تلاش برای بازگرداندن تحریم های هسته ای ایران

واعظی: دولت خود را جدا از سپاه، ارتش و بسیج نمی‎داند

فرماندار تنکابن چراتعلل می کند؟!

روایت اسماعیل دوستی از دیدارش با کروبی/ گشایشی در حصر صورت گرفته است

پرونده«پالم» مختومه شد/پنهان ماندن نام شرکت های متخلف

سیدعلی خمینی: شهادت حاج آقا مصطفی خمینی در هاله ای از ابهام است/ چرا امام اجازه کالبد شکافی نداد؟

واکنش دبیرکل حزب موتلفه به ادعای جوانگرا نبودن حزبش/معدل سنی ما کمتر از 40 سال است

پرونده«پالم» مختومه شد/ پنهان ماندن نام شرکت های متخلف

نقص فنی هواپیمای پرواز مشهد- اصفهان

توکل آقایاری هیر، فاطمه گلابی، مهدی شفیعی زازلی مطالعه تأثیر تحولات جمعیتی بر برابری جنسیتی در ایران (با تأکید بر ترکیب جمعیت)

سیداحمد حسینی ‏ نصب الهی امام معصوم در اندیشه محدثان متقدم امامیه بخصوص شیخ صدوق

امام جمعه مهاباد: حمایت کشورهای اروپایی از برجام حقانیت ایران را اثبات می کند

«حسین آقادادی» به جمع شهدای مدافع حرم پیوست

گزارش تصویری: کنگره بزرگداشت آیت الله سید مصطفی خمینی در نجف اشرف

تعبیری که علم الهدی برای ترامپ به کار برد/چرا ماشین های رنگارنگ خارجی در خیابان بیشتر از داخلی هاست؟

سیدعلی خمینی از تریبون نماز جمعه:ترامپ مثل یک کودک جیغ می زند/چرا بدن فرزند امام کالبدشکافی نشد؟

سردار نقدی:حرف زدن از مذاکره با غرب خیانت است /فرمانده بسیج: هرگاه به مذاکره روی آوردیم سیلی خوردیم

عکس:یک سگ متفاوت در تگزاس!

وجود شیشه در تنباکوی قلیان های برخی قهوه خانه ها !

نقص فنی پرواز مشهد - اصفهان را بازگرداند

بروجردی: کنگره نظریه ترامپ را اجرا کند، توافق هسته ای بهم می خورد

کارگاه ساخت سفال - همدان

رهبران کُرد طبق قانون اساسی با دولت مرکزی عراق همکاری کنند

امامان جمعه کردستان :رییس جمهور آمریکا را انسانی بی اخلاق دانستند که درصدد زورگویی به دیگر کشورهای جهان است.

سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سید علی خمینی در نماز جمعه تهران

رییس جمهور آمریکا را انسانی بی اخلاق دانستند که درصدد زورگویی به دیگر کشورهای جهان است.

یادداشت/ حسین شمسیان همه حرف های خوب!

یادداشت/ حسین شمسیان همه حرف های خوب!