مطالب مرتبط:
دستاوردهای ما را گوشت قربانی نکنید!
برومند: استقلال مربی ای می خواهد که از پوست و گوشت تیم باشد نه تریم/ با دل و شعور هواداران بازی نکنید
رونمایی از آخرین دستاوردهای نیروی زمینی ارتش
رونمایی از دستاوردهای جدید نیروی زمینی ارتش
رونمایی از جدیدترین دستاوردهای نیروی زمینی ارتش
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 3 مهر 1396 ساعت 03:522017-09-25سياسي

دستاوردهای ما را گوشت قربانی نکنید!


انتظار جامعه هنری این است که دستاورد، تاریخ و آثارش را مانند گوشت قربانی تکه تکه در اختیار سازمان های غیرمربوط نگذارند و اجازه دهند فرهنگ مملکت، - سرویس فرهنگی و هنری - حمید شانس گفت: انتظار جامعه هنری این است که دستاورد، تاریخ و آثارش را مانند گوشت قربانی تکه تکه در اختیار سازمان های غیرمربوط نگذارند و اجازه دهند فرهنگ مملکت، ارتباطش را با گذشته حفظ کند و امکان ساخت آینده اش را با ملاحظات سیاسی از دست ندهد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازفانوس"، این هنرمند مجسمه ساز اظهار کرد: دوباره در مقطع خاصی از تاریخ قرار گرفته ایم که مسئله ساز است.

نگاه مرکزی دولت آقای روحانی به معیشت مردم است که این موضوع اصلا بد نیست؛ اما اگر فکر کنیم فرهنگ، جریانی است که یا باید در اقتصاد منفعت مالی بیاورد، یا کنار گذاشته شود، اشتباه تاریخی بزرگی است.

او ادامه داد: آنچه به تازگی در حال رخ دادن در عرصه فرهنگ است، هشداردهنده است و نمی دانم تا کی قرار است بودجه وزارت ارشاد به این اندازه باشد.

در مدت 10 سال گذشته، عرصه فرهنگ و خواست عمومی نسبت به جریانات هنری کاملا دگرگون شده است.

این را در میزان فروش سینما، تئاتر و نقاشی و اقبال عمومی به آن ها ببینید.

جامعه به دلایل بسیاری در سال های آینده، رویکردی جدی تر به امر هنر خواهد داشت و هنر، جایگاه اجتماعی بزرگتری پیدا می کند، فکر نمی کنم مسوولان این موضوع را ندانند.

شانس گفت: اگر دولت به این فکر می کند که باید تصدی گری عرصه رو به گسترش هنر را کنار بگذارد و آن را به خودش واگذار کند، وجود مکانیزم های کنترلی با این شدت به چه معنا است؟ اگر فکر می کنند که تمام سیاستگذاری ها را ما باید انجام دهیم، مسلما یک خیال بافی است، زیرا مسیر فعالیت های اجتماعی، از خواست و اراده ما گذر نمی کند.

او تاکید کرد: در هر صورت، جایگاهی که برای وزارت ارشاد، میزان بودجه آن و نهادهای قانونی که برای فعالیت هنری تعریف شده، به شدت حقیر و کوته نظرانه است.

با این مکانسیم ها به زودی در مقابل هنر، ساختارهای اجتماعی و قوانین دولتی وضع شده، چالشی ایجاد خواهد شد که می تواند به انفجار تبدیل شود.

این هنرمند بیان کرد: دولت آقای روحانی همان قدر که به چالش معیشت فکر می کند، باید به اهمیت جایگاه هنر پی ببرد.

گویا مسوولان ما هیچ تصوری از هنر، بیشتر از یک وسیله تبلیغاتی ندارند.

آن ها درکی ندارند که امروزه هنر چگونه زمینه زندگی است و چگونه با عواطف و انگیزش های انسانی در ارتباط است.

او با اعتقاد به این که هنر عنصر اصلی خلاقیت است، تاکید کرد: نمی توان هنر را به راحتی نادیده گرفت.

میزان بودجه، قدرت و نظارت دستگاه هایی که برای امور هنری تعریف شده اند، واقعا حقارت آمیز است.

همه ما باید با شرم در مقابل نسل آینده پاسخگو باشیم که چه شیوه و نگاه و وضعیتی داشتیم.

بعد از 30 سال کار هنوز مجوز کارگاه ندارم شانس اظهار کرد: یا دولت اجازه بدهد جریان هنر خودش رشد کند، یا مکانزیم های شدید کنترلی را بردارد.

من بعد از 30 سال کار مداوم در عرصه هنر، هنوز کارگاه ندارم.

من به عنوان کسی که در سیاستگذاری های مختلف سهیم و صاحب نظر هستم، هنوز نمی توانم اثبات کنم که کار و کارگاهم یک مجوز قانونی می خواهد.

این مجسمه ساز ادامه داد: در این ممکلت، قوانین بسیاری تصویب شده اند اما آیین نامه آن ها را نمی نویسند.

آیا نوشتن آیین نامه ی معافیت مالیاتی هنرمندان باید این همه سال طول می کشید؟ او با بیان این که دولت باید به عرصه فرهنگ یارانه بدهد، اظهار کرد: این لازمه فرهنگ است، زیرا 30 سال به این حوزه، امنیتی نگاه کردیم و تا جایی که می شد، آن را کوچک نگه داشتیم و به ابزار سیاست تبدیلش کردیم.

خود آقای روحانی هم در دوره گذشته می گفت، هزینه بدهید تا فضای امنیتی از حوزه هنر برداشته شود.

شانس اضافه کرد: این که انجمن های هنری را پا در هوا و آن ها را به خانه هنرمندان وابسته کرده اند و به آن ها اجازه رشد نمی دهند، چه معنایی دارد؟ آیا رشد نکردن این ها، بیشتر به امنیت جامعه ضرر نمی زند؟ اداره موزه صنعتی به وظایف هلال احمر چه ربطی دارد؟ او که مدیریت تیم هنری ترمیم مجسمه های موزه استاد علی اکبر صنعتی در تهران را برعهده داشته است، در ادامه گفت وگوی خود با ایسنا اظهار کرد: ما پیگیر این قضیه بودیم که درگیرودار کشمکش های اداری، مجسمه های مطرود مانده و نیمه تخریب شده ی استاد صنعتی که بخشی از تاریخ و فرهنگ تجسمی است، از بین نرود.

این مجسمه ساز ادامه داد: این مجسمه ها با هزینه سازمان زیباسازی شهرداری تهران ترمیم شدند، در حالی که این موزه صنعتی تهران به سازمان هلال احمر متعلق است.

البته من نمی دانم موزه به چه درد هلال احمر می خورد! این که در این وضعیت، هلال احمر متولی چرخاندن این موزه باشد، چه ربطی به وظایف آن دارد؟ صرفا به این دلیل که ساختمان موزه به سازمان هلال احمر تعلق دارد؟! شانس اظهار کرد: از طرف دیگر، موزه ای در بافت تاریخی شهر قرار گرفته و این بافت تاریخی و گردشگری به هماهنگی یک سازمان واحد نیاز دارد.

هلال احمر یک سازمان تخصصی است که در حوزه کاری خود خوش نام و مورد احترام است؛ اما موزه داری در چارچوب حوزه کاری و تخصصی او نیست.

او بیان کرد: هلال احمر حتی اگر کادر مناسب و مجربی برای موزه داشته باشد، نمی تواند موزه را با آن بافت تاریخی هماهنگ اداره کند.

این ساختمان باید در اختیار سازمان های مناسب تر قرار گیرد و اگر لازم است، هلال احمر هزینه ای بگیرد.

این هنرمند مجسمه ساز در ادامه گفت: نمی دانم تا کی قرار است برخی شیوه هایی که در سیاست جاری بوده، ساختار فرهنگ ما را دستخوش آسیب های بیشتر کند؟ هلال احمر بعد از مدتی از پس شرایط مالی این موزه برنخواهد آمد.

او تاکید کرد: آثار موزه صنعتی به دلیل جنس و نوع کار، در معرض آسیب هستند و باید قالب گیری شوند.

طبیعی است که این آثار باید نسخه دومی داشته باشند.

اگر هلال احمر روی اصل کارها و ساختمان، حساس است و آن را ملک شخصی می داند و نمی خواهد آن را جزو قابلیت های فرهنگ ملی بداند، همراهی کند تا آثار این موزه، قالب گیری و نسخه ای از آن ها برای موزه ارسال شود.

شانس در پاسخ به این پرسش که آیا آثار موزه تهران قالب گیری شده اند؟ اظهار کرد: این کارها مرمت شده، اما قالب گیری نشده اند.

قالب گیری این آثار، کار حساسی است که باید برای انجام آن با خانواده استاد صنعتی و جامعه مجسمه سازان هماهنگی انجام شود.

این کار، زمان بر است و حساسیت های خود را دارد.

او ادامه داد: باید تیمی که به مرمت، مجسمه سازی و مسائل اجتماعی اشراف دارد، قالب گیری آثار را انجام دهد.

گمان نمی کنم بتوان در این فاصله کوتاه، این کار را انجام داد و کسی جرأت کند دست به این کار مخاطره آمیز بزند.

نمی توانستیم مرمت کامل انجام دهیم این مجسمه ساز درباره میزان آسیب دیدگی مجسمه های موزه استاد علی اکبر صنعتی در تهران، گفت: میزان آسیب دیدگی مجسمه های موزه تهران متفاوت بود.

آثاری بود که حداقل آسیب دیدگی را داشت و کارهایی بود که در مرمت های ناشیانه، دستخوش آسیب شده بودند.

این کارها چند لایه مرمت داشتند که من گمان نمی کنم همه مرمت ها، کار خود استاد بوده باشد.

شانس ادامه داد: اگر می خواستیم یک مرمت کامل انجام دهیم، باید به عمق کارها می رفتیم که در این صورت امکان آسیب دیدن آن ها وجود داشت.

عاقلانه ترین کار این بود که با احتیاط هرچه تمام تر، آثار از یک استحکام بخشی نسبی برخوردار شوند، ظاهر آن ها مطلوب و به شکل اولیه کار نزدیک شود.

قرار بود بعد از تمام شدن کار، فرصتی ایجاد شود که کارها به آرامی قالب گیری شود، آن وقت اگر لازم بود و با اطمینان از این که قالب اثر وجود دارد، مرمت اساسی تری روی مجسمه ها انجام شود.

این مجسمه ساز گفت: با توجه به فشاری که جامعه هنری شکل داد و رویکردی که شهرداری و سازمان زیباسازی در آن زمان درباره حفظ بناها و میراث تاریخی داشتند، سازمان زیباسازی داوطلب شد که متولی این کار شود، هلال احمر نیز صبر کرد وقتی کار زیباسازی تمام شد، آنجا را دوباره در اختیار گرفت.

شانس درباره ارزش موزه صنعتی تهران، توضیح داد: اولین ارزش این موزه به ساختمان تاریخی آن مربوط است که در بافت تاریخی تهران، نقش ویژه خود را دارد و باید باقی بماند.

دوم این که از تاریخ ساخت این ساختمان تا تکمیل مجسمه ها، پروسه ای تاریخی را دربرمی گیرد و نمایشی از مجموعه ای از اتفاقات است.

از طرفی، آثار استاد صنعتی بخش تکرارناپذیری از تاریخ هنر کشور هستند.

از نظر چهره شناسی، این آثار دوران تحول جامعه سنتی به جامعه مدرن را نشان می دهند، به گونه ای که چهره ها شامل چهره های بسیار قدیمی و معاصر است.

اتفاقی که در کرمان افتاده، فجیع است او درباره موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان نیز اظهار کرد: اتفاقی که در کرمان افتاده، فجیع است.

شاید بودجه ای که برای اداره این موزه اختصاص پیدا می کند، چیزی نزدیک به 300 میلیون تومان و بودجه مرمت آثار حدود 50 میلیون تومان باشد.

شانس بیان کرد: موزه کرمان حداقل بودجه را در اختیار دارد و با این وضعیت، امکان این را نخواهد داشت که همین آثار را نگه دارد و سرپا بایستد.

رفتاری که با دومین موزه تجسمی ایران می کنند، به نوعی تحقیر جریان هنر و فرهنگ است.

او درباره میزان آسیب مجسمه های موزه کرمان نیز گفت: میزان آسیب دیدگی بالا نیست؛ اما شرایط نگهداری از آثار مطلوب نیست.

موزه یک موجود زنده است که باید تنفس کند و رشد داشته باشد.

آنجا نام موزه را دارد، اما از عملکرد یک موزه فاصله گرفته است.

اگر مجموعه ای بخواهد به یک موزه کامل تبدیل شود، باید خلأهایش را پر کند.

موزه کرمان، کار کم دارد و کار تازه نخریده، جایی برای نگهداری آثار ندارد و بیش از دو میلیارد تومان نیاز دارد تا فضای خود را درست کند، اکنون از پس آبیاری فضای سبز هم برنمی آید.

این مجسمه ساز ادامه داد: وقتی کسی را رییس موزه می کنید و دستش را می بندید، عملا او را به یک آدم منفعل و فضا را نیز به همین حال تبدیل می کنید.

او اضافه کرد: شکی نیست که ما در کشور، کمبود بودجه و سرمایه گذاری داریم؛ اما این که بودجه ای را که داریم به چه نسبت تقسیم می کنیم، موضوع دیگری است؛ ببینید نهادهای رسمی و غیررسمی جانبی، چه حجمی از بودجه را در اختیار دارند.

من در 55 سالگی، در کلاس هایی شرکت کردم و چیزهایی را یاد گرفتم، این کار، هیچ ایرادی ندارد.

اگر لازم است، سیاستمداران ما باید آموزش ببینند تا متوجه شوند که لازمه وجود هنر در جامعه چیست.

منبع: ایسنا انتهای پیام/
کلید واژه ها: فرهنگ - وزارت ارشاد - اجتماعی - میزان بودجه - هنری - تاریخ - قربانی - دولت - میزان - جامعه - بودجه - گوشت - انتظار - هنرمند - روحانی - وزارت - ارشاد - آینده - تبلیغاتی - انفجار - تاریخی - قوانین - اقتصاد - فرهنگی - خلاقیت - اشتباه - اهمیت - سرویس - مجسمه - تئاتر

آخرین اخبار سرویس:
عطر شهادت در پاکدشت پیچید

دیوارکشی بی اجازه جلوی تاریخ مشروطه

ستار زرکلام، سید امین روح الامینی حمایت قانونی از تولیدات مرتبط با مد در قوانین مالکیت فکری ایران و فرانسه

دکتر محسن صمدی بازگشت به فرهنگ جهادی

لباس پلیس ایران عوض می شود + عکس

دیوارکشی بی اجازه جلوی تاریخ مشروطه

نهاد عقیدتی سیاسی ارتش شعاری عمل نکرده است

اولویت مقابله با گرد و غبار در 3 استان بحرانی

پویانمایی/ خاکریزهای نمکی

زنان در مدیرت کلیسا نقش بیشتری داشته باشند

سنگ اندازی آمریکا در برجام به ضرر خودشان تمام می شود

نمایندگان جمهوری خواه: ترامپ باید درمساله ایران با اروپا کار کند

تشنگی در جوار آب؛ تامین آب شهرهای بحرانی فارس در باتلاق برنج کاری

غرب، غیر قابل اعتماد خوش بینی به غرب، اشتباهی محاسباتی

نمایندگان جمهوری خواه: ترامپ باید درباره ایران با اروپا کار کند

امیدواری رضایی به بازگست آرامش به کردستان عراق

نهاوندیان: مذاکره مجدد درباره برجام، غیرممکن است

علی ثقفی، جمال دامغانیان، قاسم بولو، سجاد سیاح، مریم دولو سنجه سازی جامع برای ارزیابی مدیریت ریسک اعتباری

گوترش حمایت بین المللی از نیروی گروه پنج ساحل را خواستار شد

حرف های اخیر ترامپ در حقیقت اراجیفی بیش نبود؛ باید اقتدار و انسجام خود را باید حفظ کنیم

امکان‏ سنجی صدور حدیثِ سجده زن بر شوهر؛ نقد متنی سه سطحی (زبانی، ادبی و فرهنگی)

روز درهای باز در مرکز اسلامی همیلتون در انتاریو برگزار شد

تصاویر : وداع غم انگیز با کودکان روهینگیایی غرق شده

محمد طالاری، سید حمید خدادادحسینی، اسداله کردناییج، عادل آذر ‏ مفهوم پردازی پرتفولیوی دوسوتوان در شرکت های هلدینگ

دومین نمایشگاه صنعت ساخت افزایشی با چه تغییراتی برگزار می شود؟

افزایش حجم چک های برگشتی نتیجه اصلاح نامناسب قانون چک است

بزرگترین پالایشگاه غرب کشور در همدان احداث می شود

دستگاه های چینی به مراکز معاینه فنی خودروها رسید

محمدعلی اکبری تأملی در کمّ و کیف برنامه تحولی شهردار سابق و جدید تهران

محسن صفری، مهدی صفریان قاعده جمجمه پوست تخم مرغی در حقوق انگلستان و ایران

بازتاب پیروزی صدر اعظم 31 ساله اتریش در شبکه های اجتماعی +عکس

چگونه معلمان حق التدریس را بدون آزمون و تایید صلاحیت حرفه ای استخدام کنیم؟

اتریش با چالشهای زیادی از جمله ریاست دوره ای اتحادیه اروپا، رو به رو است

‏ میترا قنبری، دکتر تیمور محمدی سیکل های سیاسی پولی و رابطه آن با استقلال بانک مرکزی

اولویت مقابله با گرد و غبار در 3 استان بحرانی

رییس کمیسیون اروپا: اتریش چالشهای زیادی خواهد داشت

منیجه بحرینی زاده، مجید اسماعیل پور، مسعود حراقی ارائه مدل ساختاری اثر کشور مبدأ بر ارزش ویژه برند

ماموستا شهبازی: اگر سپاه نبود امروز شرایط دیگری بر منطقه حاکم می شد

نگرشی نو بر کارکردشناسی بافت زبانی در فهم و انتقال مضامین نهج البلاغه

مخالفان ونزوئلا مذاکره با دولت را بدون بررسی نتایج انتخابات رد کردند

مرتضی ملکی مین باش رزگاه، عاطفه شعبانی ‏ بررسی تأثیر استراتژی کسب وکار، بخشندگی و پویایی محیطی بر عملکرد بازاریابی

راه اندازی مسیر اختصاصی دوچرخه در کپنهاگ

اگر دور تا دور ایران را هم دیوار بکشند تولید موشک متوقف نخواهد شد/ اروپا نقش پلیس خوب را بازی می کند/ آینده را ملت ایران می سازد، نه کاخ سفید

روزنما: نمایی زیبا از مشهد و حرم امام رضا-ع

حکم زندان برای دو نفر از رهبران جدایی طلب کاتالونیا

همایش جهانی در روز اربعین جهت بررسی مسائل مسلمانان تشکیل شود

سنگ اندازی آمریکا در برجام به ضرر خودشان تمام می شود

تنها نهاد فرهنگی هستیم که با کلید واژه دفاع مقدس کار می کند

اجرای طرح تولید محتواهای فرهنگی شبکه های اجتماعی

مذاکره مجدد درباره برجام ممکن نیست

جمهوری دمکراتیک کنگو عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل شد

زنی که علیه ترامپ ادعای آزار جنسی کرده است خواستار احضار اعضای ستاد انتخاباتی وی شد

حکیم : اقدامات دولت در کرکوک برای دفاع از امنیت و ثبات و وحدت کشور است

تربیت بچه اول سخت تر است یا آخر؟!

نهاوندیان: مذاکره مجدد در مورد برجام امکان پذیر نیست

تحریم ها بماند، بود و نبود برجام تفاوتی نمی کند

«سپاه پاسداران» نبود داعش به دیوارهای اروپا رسیده بود

چگونه معلمان حق التدریس را بدون آزمون و تایید صلاحیت حرفه ای استخدام کنیم؟

«سام درخشانی» و لباس گلدارش

عکس جدید «فقیهه سلطانی» و دخترش «گندم»

بزرگترین پالایشگاه غرب کشور در همدان احداث می شود

سالروز به آتش کشیدن مسجد جامع کرمان

قضیه حقیقیه و خارجیه در حدیث مفهوم شناسی، پیشینه و قاعده اوّلی

چای جنگلی

برخورد فیزیکی نماینده نیشابور با معاون استاندار +ویدئو

طوفان شدید در شمال کشور شروع شد

عکس/ امید پرسپولیس به عصای موسی

تصاویر خیره کننده از اعماق اقیانوس‎

گرامیداشت روز عصای سفید

کشف رابطه قند و سرطان

کاریکاتور فقر و ریشه کنی فقر (2)

زندگی زیباست (98)

نماهنگ/ قطعه چهل و چهار

مذاکره مجدد درباره برجام ناممکن است.

واکنش نتانیاهو به ظریف در توییتر+ عکس

‍ گورگردی که به دلم نشست!

«سپاه پاسداران» نبود داعش به دیوارهای اروپا رسیده بود

سعید حبیبا، مسعود شهبازی رویکرد نظری به اسباب تملک آثار فکری

تحول در علوم انسانی نیازمند برنامه ریزی عمیق و راهبردی است

وداع با 2 شهید فاطمیون در معراج شهدا+عکس

فضیلت و خواص سوره نبأ

دلایل نماینده زن نیشابور برای درگیری شدید با معاون استاندار/ گفتگوی شبکه AFP فرانسه با مردم تهران در مورد اظهارات ترامپ/ مشکلی به نام فروش اینترنتی داروی قاچاق

17 عادت بد که مانع رسیدن به موفقیت است

وثاقت محمدبن سنان در ترازوی نقد و بررسی

مراحل زایمان(زایمان بدون درد)

بزرگترین پالایشگاه غرب کشور در همدان احداث می شود

بازگشت به رابطه قبلی؛ درست یا غلط؟!

گوش شنوای همسرتان باشید

برشی از زندگی شهیدی که از خدا شهادت یا سلامت خواسته بود

طراحی صندلی برای استفاده در مریخ!

روایت دبیر کل نجباء از خبرنگار شهید مقاومت

فیلم/ انفجار ظرف در برنامه زنده آشپزی

تصاویر/ آماده سازی موکب های حسینی در مرز شلمچه

تلگرام در روسیه جریمه شد

روزنامه های سه شنبه 25 مهر 1396

تعامل پلیس و قوه قضاییه در پیشگیری از فرار مجرمان

طعنه امام جمعه گرگان به دولت مردان آمریکا

طعنه امام جمعه گرگان به دولت مردان آمریکا

استاد برجسته حقوق بین الملل: حمایت از مسلمانان میانمار در راستای جبهه مقاومت است

وزیر احمدی نژاد: او برخی ویژگی های ترامپ را دارد!

عکس روز: فلاخن غول آسا

ماموستا خالدی: اظهارات "یاوه گویانه، ابلهانه و احمقانه" ترامپ هیچ تأثیری در دل مردم ایران ندارد

محکومیت متهمان باند بزرگ قاچاق دختران به 100 سال حبس

معرفی وزیر علوم شاید وقتی دیگر/ بلاتکلیفی؛ میراث وزارت علوم از دولت یازدهم

شهردار تهران عازم سئول شد

طعنه استاندار اصفهان به ترامپ

توییت خنده دار نتانیاهو در واکنش به اظهارات ظریف

بابک زنجانی: پول دارم و یک ریال هم نمی دهم!

نهاوندیان:هرگز مذاکرات درباره برجام را تکرار نمی کنیم

جهانی شدن در فضای مجازی و پیامدهای آن بر شهروندی ملی

معرفی وزیر علوم شاید وقتی دیگر/ بلاتکلیفی؛ میراث وزارت علوم از دولت یازدهم

فیلم/ تانک T-90؛ از تولید تا تست

نهاوندیان: مذاکره مجدد درباره برجام، غیرممکن است

اجتماع بزرگ دانشجویان و طلاب کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود

تبدیل تهران به شهر الکترونیک از ایده تا عمل

فراکسیونی که محتاج شفاف سازی است

دکوراسیون و چیدمان اتاق مهمان

دستیار شفر انتخاب شد

ترامپ موضوع همدستی با روسیه را در انتخابات برائت از سوی دموکراتها نامید + وئدیو

دو فرضیه درباره خالی ماندن راس وزارت علوم

وزیر کشور: اصلاح نام خلیج فارس در سایت وزارت خارجه آمریکا

«راهکاری برای فیلترینگ عادلانه فضای مجازی پیدا کنیم»

استاد برجسته حقوق بین الملل: حمایت از مسلمانان میانمار در راستای جبهه مقاومت است

دانشگاه پیام نور قم میزبان شهدای گمنام است

سیمرغ محروم از حتی یک مجتمع فرهنگی

هزینه برجام را می دهیم، منافعش را می خواهیم

دو گزینه در برابر دولت دوازدهم

پایان ماجرای آقای دوربینی در تلویزیون

محکومیت متهمان باند بزرگ قاچاق دختران به 100 سال حبس

عقب افتادن اضافه کار معلمان بیش از 5 ماه

کنترل و نظارت باید در حوزه فروشندگان نیز صورت گیرد

در اتریش جوان 31 ساله صدراعظم می شود و در دولت ما...

برگزاری کنگره شهدا، انتقال فرهنگ ایثار و شهادت و به نسل جوان است

دانشجویان یزد، سخنان توهین آمیز ترامپ را محکوم کردند

تجمع بزرگ حوزویان در قم برگزار می شود

نماینده مهریز: طرح های اولویت دار برای جذب بودجه به استان ارائه شود

نهاوندیان: مذاکره دوباره در مورد برجام غیرممکن است

از سمیع تا سماء/ رونمایی از 9 دستاورد دفاعی در کمتر از 50 روز/ خرمشهر؛ موشکی برای چند هدف + تصاویر

برای برجام هزینه های زیادی متحمل شده ایم /ایران در صورت عدم بهره مندی از برجام نسبت به توافق هسته ای تجدیدنظر می کند

همکاری 130 آموزش و پرورشی ماهشهر در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین

عدم مصونیت غذایی سی و سه درصد مردم افغانستان

نخستین نشست خبری شهردار تهران/تصاویر

نهاوندیان: مذاکره مجدد درباره برجام، غیرممکن است

برخورد عجیب قرائتی در برنامه زنده + فیلم

شهردار منطقه 2 منصوب شد

جهش رتبه ی استان در کنکور سراسری

تاکید مسئولان گمرک آستارای ایران و جمهوری آذربایجان بر شبانه روزی شدن تردد

روزنامه استخدامی استان کرمان | سه شنبه 25 مهر 96

واکنش به استخدام دختر نماینده مجلس در وزارت نفت

فیلم/ تا نقطه ضعف هست؛ دشمنی هم هست!

بازدید اعضای کمیسیون صنایع مجلس از ایران خودرو کرمانشاه

آیا با هوش مصنوعی می توان محیط اطراف را کنترل کرد؟

دستاورد سفر سه روزه علی لاریجانی به روسیه

لباس پلیس ایران عوض می شود +عکس

روزنامه استخدامی استان قم | سه شنبه 25 مهر 96

ممنوعیت تملک اراضی جمهوری آذربایجان توسط اتباع خارجی

/شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان

رییس ستاد اربعین: نمی توان سفر اربعین را رایگان کرد

زنجانی گفت یک ریال هم نمی دهم!

وزیر ارتباطات دولت دوازدهم درباره ی سیتنا چه نوشت؟

فناوری دارد مهم ترین داشته انسان را نابود می کند

فرمانده نیروی هوافضای سپاه: ترامپ برای اخذ امتیازهای بیشتر خود را به دیوانگی زده است

تصاویر/ تجدید میثاق رییس و کارکنان عقیدتی سیاسی ارتش با آرمان های امام (ره)

لباس پلیس ایران عوض می شود + عکس

روزنامه استخدامی استان اصفهان | عصر سه شنبه 25 مهر 96

دانشگاهیان چهارمحال و بختیاری سخنان ضد ایرانی ترامپ را محکوم کردند

چهارمین کنفرانس بین المللی مدیریت رسانه

صدور 500 هزار ویزای اربعین تاکنون/ در نظر گرفتن فرصت یک ماهه برای اقامت زوار ایرانی

در جلسه شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان مطرح شد؛/ارائه گزارش کمیته ارزیابی/تاکید بر ادامه فعالیت جبهه ای/انتقاد دکتر عارف از برخورد با فعالان سیاسی اصلاح طلب

موافقت با کلیات طرح استخدام آموزشیاران نهضت و معلمان حق التدریس

ماجرای لوله کشی اختصاصی 1.5 کیلومتری گاز برای یکی از وزرای دولت

مناسبات خوبی بین ایران و جمهوری آذربایجان وجود دارد

امن ترین شهرهای جهان را بشناسید

اقتصاد مقاومتی، دکترین نظام در حوزه اقتصاد است

حضور نیروهای عراقی در دفتر فرماندار کرکوک/عکس

معرفی پردرآمدترین بازیگر زن تلویزیون

آغاز مراسم تشییع پیکرهای 2 شهید گمنام در «پاکدشت» + تصاویر

نقطه اشتراک صداو سیما با شهرداری و شورای شهر

روزنامه استخدامی استان اصفهان | صبح سه شنبه 25 مهر 96

خیّر خرم آبادی زمین 40 میلیارد ریالی خود را وقف کرد

تقدیر از مواضع قاطع رییس جمهور در قبال اظهارات ترامپ

بازتاب توصیه رهبرمعظم انقلاب به خانواده شهید مدافع حرم در رسانه های ترکیه

نماهنگ | حافظ ؛ درخشان ترین ستاره فرهنگ فارسی

رونمایی از منظومه فکری آیت الله العظمی خامنه ای

محمد نادری خواستگاری اش از پرستو صالحی را پس گرفت! +عکس

موشک آمریکایی در آسمان ایران دیده شد

یک مسوول: طرح جامع پدافند غیرعامل استان یزد تهیه شود

ضرورت ارزیابی روان شناختی رانندگان دارای تخلفات حادثه ساز

تحریف نام خلیج فارس نشان دهنده کینه ورزی آمریکای جنایت کار است

موسوی لاری:/نتیجه کمیته ارزیابی هفته آینده مشخص می شود

کدامیک از اعضای جامعه روحانیت مبارز به دیدار رییس جمهور رفتند؟ (عکس)

فیلم/ روایت «مورگان فریمن» از حادثه کربلا

اعتراض به استخدام دختر نماینده مجلس در وزارت نفت

715 نفر از اساتید معارف دانشگاه ها تهمت های ترامپ را محکوم کردند/ اعلام آمادگی برای اقدام علیه سیاست های استکباری آمریکا

معاون موسسه تحقیقاتی امور بین الملل نروژ: ترامپ برای ادعاهای خود علیه ایران به اخبار واهی استناد می کند

تصاویر/ تشییع پیکر شهید مدافع حرم در آران و بیدگل

دیدار روسای جمهوری آذربایجان و ارمنستان در ژنو

مجری معروف تلویزیون در حرم حضرت زینب (س) +عکس

برگزاری هفتمین همایش ملی قهرمانان و تجلیل از راست قامتان جلوه ایثار به روایت تصویر

برگزاری اختتامیه جشنواره استانی شعر و داستان« افتو» در یاسوج

دستاوردهای ما را گوشت قربانی نکنید!

دستاوردهای ما را گوشت قربانی نکنید!