مطالب مرتبط:
آشنایی گام به گام با خرید سهام در بورس تهران
آشنایی گام به گام با خرید سهام در بورس تهران
آشنایی گام به گام با خرید سهام در بورس تهران
آشنایی گام به گام با خرید سهام در بورس تهران
آشنایی گام به گام با خرید سهام در بورس تهران
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 3 مهر 1396 ساعت 03:312017-09-25اقتصادي

برنامه بورس تهران برای عرضه سهام بیمارستان ها


مدیر پذیرش بورس تهران از متنوع کردن فضای سرمایه گذاری بازار سهام با پذیرش صنایع جدید مانند بیمارستان ها و فروشگاه های زنجیره ای خبر داد.

- اسماعیل درگاهی تأکید کرد:سهام 3شرکت جدید پاییز امسال در بورس تهران عرضه می شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازهمشهری، مدیر پذیرش بورس تهران در عین حال از اجرای یک طرح خلاقانه تحت عنوان کلینیک پذیرش خبر داد که براساس آن همه شرکت های ایرانی می توانند از خدمات آن به صورت رایگان بهره مند شوند.

به گفته او روش کار در کلینیک پذیرش به این صورت است که شرکت هایی که سازو کارهای مالی و حسابرسی شان چندان ساختار یافته نیست، می توانند با ثبت درخواست خود به صورت دیجیتال از مزایای نظام راهبری شرکتی که در بورس تهران ارائه می شود، بهره مند شوند.

این شرکت ها حتی درصورت تمایل بعد از ساماندهی ساختار مالی پیشرفته می توانند برای ورود به بورس درخواست بدهند.

مدیر پذیرش بورس تهران در عین حال از حضور صنایع جدیدی شامل بیمارستان ها در بورس خبر داد و گفت: بورس تهران در تلاش است تا تنوع سهام موجود در بورس را بیشتر کند؛ بر همین اساس برنامه های مدونی برای پذیرش و عرضه سهام شرکت های فعال در بخش بازرگانی، چاپ و نشر، هتل ها، بیمارستان ها، توریسم، آژانس های گردشگری، صنعت حمل ونقل هوایی و ICT از سوی بورس تهران در جریان است.

کلینیک پذیرش درگاهی توضیح داد: شرکت های زیادی در اقتصاد ایران حضور دارند که ساختارهای مالی شان چندان شکل نگرفته و با نظام راهبری شرکتی آشنایی ندارند؛ به همین دلیل بوده که تاکنون اغلب شرکت های بزرگ و دولتی در بورس پذیرفته شده اند زیرا این شرکت ها استاندارد های مربوط به بورس را نداشته اند.

او افزود: برای حل این مشکل بورس تهران کلینیک پذیرش را تأسیس کرده است و درنظر دارد از صفر تا 100در کنار شرکت ها به صورت رایگان سازو کار اجرای یک سیستم مالی ساختار یافته و کارآمد را در این شرکت ها توضیح و پیاده سازی کند.

مدیر پذیرش بورس تهران درمورد پذیرش شرکت های بخش خصوصی توضیح داد: شرکت ها می توانند از طریق سامانه پذیرش درخواست خود را برای دریافت خدمات کلینیک پذیرش ثبت و نسبت به رفع چالش های مالی خودازجمله نداشتن اشراف یا انگیزه تهیه گزارش های مالی اقدام کنند.

به گفته او شرکت های حاضر در بخش خصوصی همچنین می تواننداز طریق توری به نام سفر پذیرش نسبت به حل محرومیت از فضای تأمین مالی بورس آگاهی یابند.

عرضه های جدید مدیر پذیرش بورس تهران همچنین با بیان اینکه سهام 9 شرکت جدید آماده عرضه اولیه در بورس تهران است، گفت: از این تعداد 6شرکت در سال گذشته پذیرش و 3شرکت جدید نیز در سال جاری پذیرش و درج نماد شده اند.

درگاهی ادامه داد: این شرکت ها شامل شرکت مینو برای انتقال از فرابورس به بورس تهران، ترانسفورماتور توزیع زنگان با سرمایه 50میلیارد تومانی، فولاد جنوب کیش متعلق به بنیاد مستضعفان با سرمایه 700میلیارد تومانی، تأمین سرمایه امید با سرمایه 490میلیارد تومانی، مادر تخصصی و مالی سینا متعلق به بنیاد مستضعفان با سرمایه 150میلیارد تومانی و توسعه نیروگاهی جهرم با سرمایه 2400میلیارد تومانی متعلق به بانک سپه، ازجمله 6شرکتی هستند که در سال گذشته پذیرش شده اند و تا پایان امسال آماده عرضه اولیه سهام در بورس تهران هستند.

درعین حال 3شرکت توسعه صنعت نفت و گاز پرشیا با سرمایه 200میلیارد تومانی، بین الملل ساختمان و صنعت ملی با سرمایه 90میلیارد تومانی و شفادارو با سرمایه 117میلیارد و 900میلیون تومانی کاندیدای عرضه اولیه سهام در نیمه دوم امسال هستند.

عرضه سهام 3شرکت در پاییز درگاهی تأکید کرد: سهام 3شرکت توسعه صنعت نفت و گاز پرشیا با سرمایه 200 میلیارد تومانی، بین الملل ساختمان و صنعت ملی با سرمایه 90 میلیارد تومانی و شفا دارو با سرمایه 117 میلیارد و 900 میلیون تومانی در سال جاری نمادشان درج شده است که انتظار می رود نیمه دوم امسال در بورس سهامشان عرضه شود.

23شرکت در صف پذیرش به گفته او در جلسات هیأت پذیرش بورس تهران درخواست پذیرش شرکت هایی ازجمله لیزینگ پارسیان متعلق به گروه مالی پارسیان، سیمان فیروزکوه، پرداخت الکترونیک سامان کیش، آسیاتک، مولد برق یزد و کشت و صنعت پارس مورد پذیرش قرار گرفته اند.

مدیر پذیرش بورس تهران افزود: همچنین 23شرکت خصوصی دیگر به هیأت پذیرش بورس تهران درخواست پذیرش داده اند که از این جمله می توان به پتروشیمی مروارید با سرمایه 500میلیارد تومانی و متعلق به صندوق ذخیره فرهنگیان تاپیکو و صندوق بازنشستگی کارکنان نفت، تأمین سرمایه ملت متعلق به گروه مالی ملت با سرمایه 300میلیارد تومانی، ملی نفتکش ایران متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری و صندوق بازنشستگی کارکنان نفت با سرمایه 840میلیارد تومانی، شرکت سیمرغ متعلق به بانک کشاورزی با سرمایه 80میلیارد تومانی، طرح و توسعه آینده پویا متعلق به بانک ملی با سرمایه 450میلیارد تومانی، ایران سازه متعلق به شستا با سرمایه 89میلیارد تومانی، تأمین سرمایه نوین با سرمایه 550میلیارد تومانی، گروه صنایع کاغذ پارس با سرمایه 130میلیارد تومانی، فروشگاه زنجیره ای افق کورش متعلق به شرکت گلرنگ با سرمایه 90میلیارد تومانی، هلدینگ معدنی صدرتأمین با سرمایه 230میلیارد تومانی، هلدینگ عمران و حمل ونقل تأمین متعلق به شستا با سرمایه 200میلیارد تومانی، هلدینگ سیمانی تأمین متعلق به شستا با سرمایه 250میلیارد تومانی، پلی پروپیلن جم با سرمایه 200میلیارد تومانی، تولید فولاد سپید فراب کویر به عنوان تولیدکننده ورق و میلگرد در اصفهان، شرکت پخش سراسری آسیا فراز ایرانیان (برنج محسن) با سرمایه 50میلیارد تومانی و همچنین شرکت های مدیران خودرو، ارس خودرو، کیش موتورز و تازموتور نیز درخواست خودرو برای پذیرش بورس تهران ارائه داده اند.

به گفته او هم اکنون پذیرش 40شرکت خصوصی روی میز هیأت پذیرش بورس تهران بوده که روند بررسی آنها به سال آینده نیز خواهد کشید.

عرضه سهام ایرانسل درگاهی در مورد دلیل طولانی شدن روند پذیرش سهام شرکت ایرانسل در بورس تهران نیز گفت: در زمان حضور وزیر پیشین ارتباطات در دولت یازدهم جلسه ای با سهامدار اصلی این شرکت در آفریقای جنوبی، نمایندگان سهامدار عمده در ایران و سازمان تنظیم مقررات رادیویی برگزار و چالش های موجود در این زمینه بررسی شد.

او افزود: مطابق پروانه فعالیت، سهام شرکت ایرانسل باید در بورس عرضه شود و سازمان تنظیم مقررات هم هر سال این موضوع را به ایرانسل تکلیف می کند اما متأسفانه سهامداران ایرانسل به این قاعده توجهی نمی کنند.

او تأکید کرد: ایرانسل شرکت سودآوری است و شاید برای مجاب کردن این شرکت به منظور حضور در بازار سرمایه نیاز به دستور حکومتی باشد.

این شرکت ازجمله بنگاه های شفاف بوده، اما سهامدار عمده آن در کشور آفریقای جنوبی (MTN) نگران شکننده شدن ترکیب هیأت مدیره خود پس از ورود به بورس تهران است، در این زمینه فرمولی از سوی بورس تهران مبنی بر عرضه 5درصدی این سهم در بورس و همزمان 5درصد دیگر این سهم در بورس ژوهانسبورگ ارائه شد که تاکنون به این نظر توجهی نکرده اند.


کلید واژه ها: بورس تهران - بورس - تهران - بیمارستان - مالی - جدید - ساختار - سهام - صورت - مدیر - شرکت های ایرانی - برنامه - رایگان - اقتصاد ایران - سرمایه گذاری - ایران - گزارش - عرضه اولیه - استاندارد - نظام - حمل ونقل - فروشگاه - خلاقانه - محرومیت - دیجیتال - اقتصاد - انگیزه - سرمایه - ایرانی - پیاده

آخرین اخبار سرویس:
پاسخ پرابهام به 61 میلیارد دارایی مفقود شده پرسپولیس

پرداخت حقوق کارمندان با بیت کوین در ژاپن

رونق معاملات و سبزپوشی بازارهای فرابورس ایران

استفاده مرغداران از تسهیلات تبصره 18

فروش سراتو با قیمت قبلی

خسارت دو میلیاردی زلزله کرمانشاه به اماکن تاریخی و باستانی

آیین ثبت جهانی گلیم سیرجان

جهانگیری: بیکاری تبدیل به ابرچالش شده است

380 هکتار از اراضی کشاورزی بجنورد دانه روغنی کلزا کشت شد

استخدام مدیر بازرگانی با سابقه در یک شرکت معتبر در تهران

بافت فرسوده تهران بسیار ناپایدارتر از ساخت وسازهای سرپل ذهاب است؛ 3.5 میلیون نفر در این بافت ها ساکن هستند / 60 درصد از نوسازی این بافت های باقی مانده؛ فقط بخش راحتِ کار انجام شده

آغاز تولید دو محصول جدید در ایران خودرو

بودجه ورزشگاه آزادی در سال 97 افزایش می یابد

طرح اولیه برای دستگاه اتوماتیک فروش خودرو در چین

دخترک ویلچرنشین کرمانشاهی از تحصیل محروم شد

استخدام نقشه کش صنعتی آشنا به اتوکد یا کتیا در کرج

استخدام برنامه نویس php باحقوق ثابت،پاداش در شرکت بیست پرداز

تعادل بین جمعیت و صادرات وجود ندارد

استخدام کارشناسان کشاورزی، میکروبیولوژی، بیوتکنولوژی، زیست

استخدام مونتاژکار حرفه ای mdf در شهر کرج

استخدام کارشناس بازرگانی مسلط به زبان انگلیسی و امور واردات کالا

استخدام پارکبان جهت کار در رستوران در عظیمیه کرج

استخدام مشاور جهت همکاری در املاک برازنده در کرج

استخدام آژانس مسافرتی اسپادانا در شهر مشهد

استخدام کارمند بازرگانی خارجی مسلط به زبان انگلیسی و مکاتبات

استخدام کارمند فروش،کارمند فروش در تدبیر سازان آفریقا

استخدام منشی خانم آشنا به نرم افزار حسابداری هلو در کرج

استخدام کارشناس بازرگانی مسلط به تجهیزات پزشکی و امور اداری

بیمه معلم 17میلیارد ریال به زلزله زدگان کرمانشاه پرداخت کرد

حمایت بی وقفه بانک شهر از توسعه ناوگان شهری

وزیر کار مهمان امشب نگاه یک می شود

اعتبارات صندوق توسعه ملی برای احیای 8 هزار هکتار بیابان

ایجاد یکهزار شغل دورنمای اجرای طرح اشتغال فراگیر روستایی دراستان مرکزی

افتتاح خط تولید دو محصول جدید ایران خودرو با حضور رییس مجلس

رشد چشمگیر فروش رنو در بازار ایران

برگزاری سمینار محصولات سالم نانوایی در تگزاس

استخدام انباردار آقا آشنا به قطعات الکترونیکی و مسلط به کامپیوتر

استخدام فروشنده جوان با اخلاق آقا جهت قنادی در شرق تهران

استخدام منشی خانم جهت انجام امور اداری در کرج

استخدام فروشنده خانم جهت شکلات و قهوه فروشی در تهران

استخدام تعدادی منشی آشنا به کامپیوتر در کرج

استخدام کارگر مکانیک نیمه ماهر جهت همکاری در شهر تهران

استخدام اپراتور کامپیوتر و اپراتور تلفنی خانم در مشهد

استخدام باطریساز نیمه ماهر جهت همکاری در تهران محدوده شهرری

آغازعملیات اجرایی احداث درمانگاه تامین اجتماعی فیروزآباد

توقف عملیات عمرانی در محدوده قلعه سموران

علی ربیعی مهمان برنامه نگاه یک می شود

پول خود را بیت کوین بر باد ندهید!

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مهمان امشب نگاه یک

فروش سراتو با قیمت قبلی

10 جایگاه سـوخت کوچک مقیاس در تهران احداث می شود

استفاده مرغداران از تسهیلات تبصره 18

تقدیر ستاد جشنواره پژوهش و فناوری وزارتخانه از کرباسیان

برچسب استاندارد مصرف بهینه آب برای 3 نوع کالا تدوین شد

زنگنه: با راه اندازی پالایشگاه خلیج فارس پرونده واردت بنزین بسته می شود

240 مسافر گرفتار در برف در پایگاه امداد و نجات تاراز اسکان یافتند

اختلاف قیمت 1 میلیارد تومانی آپارتمان 75 متری در تهران

دولت روحانی حامی پوپولیست ها شد؟

مراودات اقتصادی و تجاری اردبیل و اتریش توسعه می یابد

«بام» در صدر عبارات جست و جو شده در اینترنت

سرنوشت صدهاهزار عروس بی داماد چه می شود؟

آغاز تولید دنا پلاس توربو و 207 صندوق دار اتوماتیک

میزان خسارت زلزله کرمانشاه به اماکن تاریخی

استخدام منشی در یک شرکت بازرگانی در شهر مشهد

استخدام پیک موتوری با ضامن معتبر در شهر تهران

اثرات بودجه سال 97 بر بازار سرمایه اعلام شد

استخدام نیرو دارای فوق دیپلم ایمنی صنعتی یا بهداشت حرفه ای

استخدام سالن کار خانم جهت همکاری با کافه در تهران

تکلیف 600 میلیارد ریال کمک های فنی و اعتباری به واحدهای تولیدی استان مشخص شود

استخدام منشی خانم جهت کار درفتری در مشهد

استخدام کمک آشپز ماهر با و بدون جای خواب در شهر تهران

استخدام منشی آشنا به کامپیوتر در مشهد

استخدام آشپز ماهر خانم حداکثر 30 سال سن در شهر تهران

هلکوپترهای عادی تبدیل به هلکوپترهای خودران می شود

نقش بانکها در اقتصاد بعد از رفع تحریم ها

استخدام ناخن کار حرفه ای جهت سالن پر مشتری در تهران

10 جایگاه سـوخت کوچک مقیاس احداث می شود

استخدام تعدادی کارگر جهت همکاری در کارگاه در زنجان

استخدام آرایشگر ماهر جهت همکاری در شهر تهران

مدیرکل منابع طبیعی: آب ورودی به دریاچه نمک قم نزدیک صفر است

استخدام منشی خانم مسلط به کامپیوتر در مشهد

استخدام فوق دیپلم مکانیک در شرکت معدنی و صنعتی

استخدام مترجم زبان عربی خانم در یک شرکت معتبر در اصفهان

استخدام کارگر در زمینه کابینت سازی در کارگاه  زنجان

رشد 60 ریالی نرخ رسمی دلار+ جدول

فروش سراتو با قیمت قبلی

اجرای پروژه تله متری در هشت شهر تحت پوشش شرکت آبفار زنجان

تابش: در ماجرای موسسات مالی غیرمجاز، عده ای در بیوت برخی علما نفوذ کردند

بورس حبابی نیست؛ پول مردم سمت بازار سهام سرازیر شد

ضرورت افزایش بودجه طرح های فصلی خانه کتاب

ترغیب بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در صنعت واکسن

پرداخت حقوق کارمندان با بیت کوین در ژاپن

پرداخت تسهیلات ویژه برای گلخانه داران خراسان جنوبی

معاون وزیر تعاون: نظام بازنشستگی اصلاح نشود؛ سرنوشت تلخ یونان در انتظار ایران است

عرضه بیش از 115 هزار تن انواع فرآورده های نفتی و پتروشیمی

مراودات اقتصادی و تجاری اردبیل و اتریش توسعه می یابد

استخدام کارگر ماهر در کارواش در مشهد

استخدام کارگر ساده آقا جهت کار در نجاری در زنجان

استخدام یکنفر کمک حسابدار جهت بایگانی در تهران

استخدام کارگر ساده آقا و خانم جهت خط تولید در مشهد

برنامه بورس تهران برای عرضه سهام بیمارستان ها

برنامه بورس تهران برای عرضه سهام بیمارستان ها