مطالب مرتبط:
آشنایی گام به گام با خرید سهام در بورس تهران
آشنایی گام به گام با خرید سهام در بورس تهران
آشنایی گام به گام با خرید سهام در بورس تهران
آشنایی گام به گام با خرید سهام در بورس تهران
آشنایی گام به گام با خرید سهام در بورس تهران
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 3 مهر 1396 ساعت 03:312017-09-25اقتصادي

برنامه بورس تهران برای عرضه سهام بیمارستان ها


مدیر پذیرش بورس تهران از متنوع کردن فضای سرمایه گذاری بازار سهام با پذیرش صنایع جدید مانند بیمارستان ها و فروشگاه های زنجیره ای خبر داد.

- اسماعیل درگاهی تأکید کرد:سهام 3شرکت جدید پاییز امسال در بورس تهران عرضه می شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازهمشهری، مدیر پذیرش بورس تهران در عین حال از اجرای یک طرح خلاقانه تحت عنوان کلینیک پذیرش خبر داد که براساس آن همه شرکت های ایرانی می توانند از خدمات آن به صورت رایگان بهره مند شوند.

به گفته او روش کار در کلینیک پذیرش به این صورت است که شرکت هایی که سازو کارهای مالی و حسابرسی شان چندان ساختار یافته نیست، می توانند با ثبت درخواست خود به صورت دیجیتال از مزایای نظام راهبری شرکتی که در بورس تهران ارائه می شود، بهره مند شوند.

این شرکت ها حتی درصورت تمایل بعد از ساماندهی ساختار مالی پیشرفته می توانند برای ورود به بورس درخواست بدهند.

مدیر پذیرش بورس تهران در عین حال از حضور صنایع جدیدی شامل بیمارستان ها در بورس خبر داد و گفت: بورس تهران در تلاش است تا تنوع سهام موجود در بورس را بیشتر کند؛ بر همین اساس برنامه های مدونی برای پذیرش و عرضه سهام شرکت های فعال در بخش بازرگانی، چاپ و نشر، هتل ها، بیمارستان ها، توریسم، آژانس های گردشگری، صنعت حمل ونقل هوایی و ICT از سوی بورس تهران در جریان است.

کلینیک پذیرش درگاهی توضیح داد: شرکت های زیادی در اقتصاد ایران حضور دارند که ساختارهای مالی شان چندان شکل نگرفته و با نظام راهبری شرکتی آشنایی ندارند؛ به همین دلیل بوده که تاکنون اغلب شرکت های بزرگ و دولتی در بورس پذیرفته شده اند زیرا این شرکت ها استاندارد های مربوط به بورس را نداشته اند.

او افزود: برای حل این مشکل بورس تهران کلینیک پذیرش را تأسیس کرده است و درنظر دارد از صفر تا 100در کنار شرکت ها به صورت رایگان سازو کار اجرای یک سیستم مالی ساختار یافته و کارآمد را در این شرکت ها توضیح و پیاده سازی کند.

مدیر پذیرش بورس تهران درمورد پذیرش شرکت های بخش خصوصی توضیح داد: شرکت ها می توانند از طریق سامانه پذیرش درخواست خود را برای دریافت خدمات کلینیک پذیرش ثبت و نسبت به رفع چالش های مالی خودازجمله نداشتن اشراف یا انگیزه تهیه گزارش های مالی اقدام کنند.

به گفته او شرکت های حاضر در بخش خصوصی همچنین می تواننداز طریق توری به نام سفر پذیرش نسبت به حل محرومیت از فضای تأمین مالی بورس آگاهی یابند.

عرضه های جدید مدیر پذیرش بورس تهران همچنین با بیان اینکه سهام 9 شرکت جدید آماده عرضه اولیه در بورس تهران است، گفت: از این تعداد 6شرکت در سال گذشته پذیرش و 3شرکت جدید نیز در سال جاری پذیرش و درج نماد شده اند.

درگاهی ادامه داد: این شرکت ها شامل شرکت مینو برای انتقال از فرابورس به بورس تهران، ترانسفورماتور توزیع زنگان با سرمایه 50میلیارد تومانی، فولاد جنوب کیش متعلق به بنیاد مستضعفان با سرمایه 700میلیارد تومانی، تأمین سرمایه امید با سرمایه 490میلیارد تومانی، مادر تخصصی و مالی سینا متعلق به بنیاد مستضعفان با سرمایه 150میلیارد تومانی و توسعه نیروگاهی جهرم با سرمایه 2400میلیارد تومانی متعلق به بانک سپه، ازجمله 6شرکتی هستند که در سال گذشته پذیرش شده اند و تا پایان امسال آماده عرضه اولیه سهام در بورس تهران هستند.

درعین حال 3شرکت توسعه صنعت نفت و گاز پرشیا با سرمایه 200میلیارد تومانی، بین الملل ساختمان و صنعت ملی با سرمایه 90میلیارد تومانی و شفادارو با سرمایه 117میلیارد و 900میلیون تومانی کاندیدای عرضه اولیه سهام در نیمه دوم امسال هستند.

عرضه سهام 3شرکت در پاییز درگاهی تأکید کرد: سهام 3شرکت توسعه صنعت نفت و گاز پرشیا با سرمایه 200 میلیارد تومانی، بین الملل ساختمان و صنعت ملی با سرمایه 90 میلیارد تومانی و شفا دارو با سرمایه 117 میلیارد و 900 میلیون تومانی در سال جاری نمادشان درج شده است که انتظار می رود نیمه دوم امسال در بورس سهامشان عرضه شود.

23شرکت در صف پذیرش به گفته او در جلسات هیأت پذیرش بورس تهران درخواست پذیرش شرکت هایی ازجمله لیزینگ پارسیان متعلق به گروه مالی پارسیان، سیمان فیروزکوه، پرداخت الکترونیک سامان کیش، آسیاتک، مولد برق یزد و کشت و صنعت پارس مورد پذیرش قرار گرفته اند.

مدیر پذیرش بورس تهران افزود: همچنین 23شرکت خصوصی دیگر به هیأت پذیرش بورس تهران درخواست پذیرش داده اند که از این جمله می توان به پتروشیمی مروارید با سرمایه 500میلیارد تومانی و متعلق به صندوق ذخیره فرهنگیان تاپیکو و صندوق بازنشستگی کارکنان نفت، تأمین سرمایه ملت متعلق به گروه مالی ملت با سرمایه 300میلیارد تومانی، ملی نفتکش ایران متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری و صندوق بازنشستگی کارکنان نفت با سرمایه 840میلیارد تومانی، شرکت سیمرغ متعلق به بانک کشاورزی با سرمایه 80میلیارد تومانی، طرح و توسعه آینده پویا متعلق به بانک ملی با سرمایه 450میلیارد تومانی، ایران سازه متعلق به شستا با سرمایه 89میلیارد تومانی، تأمین سرمایه نوین با سرمایه 550میلیارد تومانی، گروه صنایع کاغذ پارس با سرمایه 130میلیارد تومانی، فروشگاه زنجیره ای افق کورش متعلق به شرکت گلرنگ با سرمایه 90میلیارد تومانی، هلدینگ معدنی صدرتأمین با سرمایه 230میلیارد تومانی، هلدینگ عمران و حمل ونقل تأمین متعلق به شستا با سرمایه 200میلیارد تومانی، هلدینگ سیمانی تأمین متعلق به شستا با سرمایه 250میلیارد تومانی، پلی پروپیلن جم با سرمایه 200میلیارد تومانی، تولید فولاد سپید فراب کویر به عنوان تولیدکننده ورق و میلگرد در اصفهان، شرکت پخش سراسری آسیا فراز ایرانیان (برنج محسن) با سرمایه 50میلیارد تومانی و همچنین شرکت های مدیران خودرو، ارس خودرو، کیش موتورز و تازموتور نیز درخواست خودرو برای پذیرش بورس تهران ارائه داده اند.

به گفته او هم اکنون پذیرش 40شرکت خصوصی روی میز هیأت پذیرش بورس تهران بوده که روند بررسی آنها به سال آینده نیز خواهد کشید.

عرضه سهام ایرانسل درگاهی در مورد دلیل طولانی شدن روند پذیرش سهام شرکت ایرانسل در بورس تهران نیز گفت: در زمان حضور وزیر پیشین ارتباطات در دولت یازدهم جلسه ای با سهامدار اصلی این شرکت در آفریقای جنوبی، نمایندگان سهامدار عمده در ایران و سازمان تنظیم مقررات رادیویی برگزار و چالش های موجود در این زمینه بررسی شد.

او افزود: مطابق پروانه فعالیت، سهام شرکت ایرانسل باید در بورس عرضه شود و سازمان تنظیم مقررات هم هر سال این موضوع را به ایرانسل تکلیف می کند اما متأسفانه سهامداران ایرانسل به این قاعده توجهی نمی کنند.

او تأکید کرد: ایرانسل شرکت سودآوری است و شاید برای مجاب کردن این شرکت به منظور حضور در بازار سرمایه نیاز به دستور حکومتی باشد.

این شرکت ازجمله بنگاه های شفاف بوده، اما سهامدار عمده آن در کشور آفریقای جنوبی (MTN) نگران شکننده شدن ترکیب هیأت مدیره خود پس از ورود به بورس تهران است، در این زمینه فرمولی از سوی بورس تهران مبنی بر عرضه 5درصدی این سهم در بورس و همزمان 5درصد دیگر این سهم در بورس ژوهانسبورگ ارائه شد که تاکنون به این نظر توجهی نکرده اند.


کلید واژه ها: بورس تهران - بورس - تهران - بیمارستان - مالی - جدید - ساختار - سهام - صورت - مدیر - شرکت های ایرانی - برنامه - رایگان - اقتصاد ایران - سرمایه گذاری - ایران - گزارش - عرضه اولیه - استاندارد - نظام - حمل ونقل - فروشگاه - خلاقانه - محرومیت - دیجیتال - اقتصاد - انگیزه - سرمایه - ایرانی - پیاده

آخرین اخبار سرویس:
نوبت کارزارهای ملی برای حمایت از کالای ایرانی

خروج بازار از رکود/ رشد 10درصدی متوسط قیمت آپارتمان

رونمایی 60 میلیارد دلار تعرفه برای واردات چینی

حداقل دستمزد کارگران 20 درصد افزایش یافت/ تعیین میزان افزایش سایر سطوح مزدی به آینده موکول شد

نخستین نمایشگاه دست بافته های سنتی قزوین گشایش یافت

دوران امتیازدهی بی حد به خارجی ها در صنعت نفت تمام شده است

87 پرونده تخلف صنفی در قزوین توسط تعزیرات مختومه شد

مسئولیت سنگین سه قوه در حمایت از کالای ایرانی

پرواز های فرودگاه بین المللی کیش

650 میلیون دلار سرمایه گذاری در سکوهای فاز 22 تا 24 پارس جنوبی

واریز بیش از 87 میلیارد تومان درآمد به خزانه دولت/ افزایش 13 درصدی اسناد تنظیمی در دفاتر اسناد رسمی/ افزایش وکالتنامه های فروش برای معاملات ملکی نگران کننده است

مدیر آستان امامزاده صالح (ع) در مراسم تحویل سال: لزوم اهمیت به تولید ایرانی و تولیدکننده داخلی/ پرهیز از اسراف و رعایت انصاف در سال جاری

ثروتمندترین فرد آسیا اهل کجاست؟

نخستین نمایشگاه دست بافته های سنتی قزوین گشایش یافت

87 پرونده تخلف صنفی در قزوین توسط تعزیرات مختومه شد

بهره برداری از فازهای 22تا 24 پارس جنوبی در سال 97

ایران کالا 24 ساعته می شود/ حضور چهره ها و نخبگان برای جذب مخاطب

رکورد تراکنش های بانکداری الکترونیک شکسته شد

آشنایی با اولین موزه صنایع دستی گلستان

اطلاعیه مرکز مدیریت راه های کشور مورخ 1 فروردین 97 جزییات ممنوعیت و محدودیت های ترافیکی/ کاهش 10.8 درصدی تردد نسبت به روز قبل

صنعت بیمه در ایفای تعهدات خود سربلند است

احیای دریاچه ارومیه با کمک سازمان های مردم نهاد

جانمایی صحیح درختان در مناطق شهری باعث کاهش 2تا 8 درجه ای دما می شود

ورود ربات ها به ساخت و ساز

کشاورزی، گردشگری و تجارت محور توسعه گیلان در سال جدید

حمایت از کالای ایرانی یعنی چه؟!

حمید هیراد و ماجرای عشق نوجوانی اش که از دنیا رفت

تورم بالا دلیل بی رغبتی مردم برای خرید فرش دستباف

هنگام حضور در طبیعت چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

اپل در زمینه فناوری اسکن سه بعدی چهره، دو سال از رقبای اندرویدی پیش است

مصرف این جوجه کباب ها ممنوع!

بی خواب ترین مردم جهان مشخص شدند!

60 هزار مسافر نوروزی با ناوگان حمل و نقل عمومی آذربایجان غربی جابجا شدند

مسوولان خرید کالای ایرانی را فرهنگ سازی کنند

وظیفه دولت سخت گیری نسبت به مسئله قاچاق کالاست/ مصرف کالای ایرانی دشمن را در جنگ اقتصادی خلع سلاح می کند

یک میلیون مسافر پارسال از پایانه مرزی بیله سوار مغان تردد کردند

96، سال حوادث گوناگون طبیعی و انسان ساخت/سربلندی صنعت بیمه در ایف

کاهش تقاضا ثمره اقدام دولت در ممنوعیت ثبت سفارش دلاری

پوستر ویژه عید نوروز

طنز نوشته های کوتاه جدید و جالب (82)

جانمایی صحیح درختان در مناطق شهری باعث کاهش 2تا 8 درجه ای دما می شود

60 هزار مسافر نوروزی با ناوگان حمل و نقل عمومی آذربایجان غربی جابجا شدند

یک میلیون مسافر پارسال از پایانه مرزی بیله سوار مغان تردد کردند

مسوولان خرید کالای ایرانی را فرهنگ سازی کنند

جانمایی صحیح درختان در مناطق شهری باعث کاهش 2تا 8 درجه ای دما می شود

رونمایی 60 میلیارد دلار تعرفه برای واردات چینی

مسوولان خرید کالای ایرانی را فرهنگ سازی کنند

رشد منفی تولید 15 گروه کالای صنعتی و معدنی+ جدول

غیرقانونی بودن پرداخت عیدی کارمندی به کارگران کارگاه های دولتی

یک میلیون مسافر پارسال از پایانه مرزی بیله سوار مغان تردد کردند

طرز تهیه نان پسته؛ نان پرمغز و خوشمزه

پست عیدانه شفر در آستانه سال نو/عکس

قرارداد خرید 100 فروند هواپیما آنتونف از کشور روسیه محقق شد

واردات شش میوه به کشور آزاد شد

هیچ کانونی، کانون خانواده نمی شود

بزرگان مس دنیا

حرکت ­قطار های رجا بر اساس ساعت رسمی کشور

جزییات بهره برداری از فازهای 22تا 24 پارس جنوبی در سال جاری

جریمه 30 هزار تومانی پرتاب زباله در نوروز

صرف هزینه 4 میلیون دلاری برای واردات زیپ! + جدول

چگونه می توان در مسافرت عکس خیابانی گرفت؟

چشم انداز بازار سهام در سال 97

برای اشتغال در سال 97 دو طرح ضربتی داریم/واحدهای تولیدی نیمه کار را به بهره برداری می رسانیم

ساخت بزرگترین خیابان طرح تفصیلی شهر یاسوج آغاز شد

مراقبت سایت های جعلی فروش بلیت و رزرو هتل باشید

آمد بهار جانها ...

مراقبت سایت های جعلی فروش بلیت و رزرو هتل باشید / راهنمای خرید بلیت هواپیما و رزرو هتل

تحول مهم اقتصادی جهان در سال 96

رییس اتحادیه صادرکنندگان میوه: آرامش بازار میوه تا پایان فروردین ادامه دارد

60 میلیارد ریال برای توسعه روستاهای بدون دهیاری در یزد پرداخت شد

راه اندازی اپلیکیشن راهنمای موزه ملی ایران

بازارچه نوروزی در خرامه برپا شد

خداحافظی با صله رحم به سبک و سیاق مجازی

میوه های طرح تنظیم بازار دارای کیفیت متوسط و گاهی ضعیف است

رونق بازار گل و گیاه در آغاز بهار

هوای کهگیلویه و بویراحمد تا چهارم فروردین صاف خواهد بود

60 میلیارد ریال برای توسعه روستاهای بدون دهیاری در یزد پرداخت شد

ساخت بزرگترین خیابان طرح تفصیلی شهر یاسوج آغاز شد

ساخت بزرگترین خیابان طرح تفصیلی شهر یاسوج آغاز شد

60 میلیارد ریال برای توسعه روستاهای بدون دهیاری در یزد پرداخت شد

بازارچه نوروزی در خرامه برپا شد

واردات شش میوه به کشور آزاد شد

هیوندای توسان اسپرت 2018، با پیشرانه جدید عرضه می شود

اِعمال مالیات بر ارزش افزوده،واقعی است یا سلیقه ای؟

بلیت سینماها از امروز 15 هزار تومان می شود

تلاش وکلای رونالدو برای کاهش مالیات به کجا رسید؟

تماشا کنید: استقبال مردم از جشنواره عید دیدنی با هواوی

نرخ جدید مرغ و انواع مشتقات در بازار

تغییر رویه ضمانت نامه های تجار

صنعت نفت چگونه ملی شد؟

تصویر بازار خودرو در سال 97

جلوگیری از چاقی در ایام عید نوروز

عنوان سال ، حمایت از کالای ایرانی

تورم تک رقمی و رشد مثبت اقتصادی در سال 96 تداوم یافت

تصاویری از سفره های هفت سین/ خوان استقبال از بهار

ترافیک در آزادراه های قزوین نیمه سنگین است

مهمترین پیام بهار تغییر و تحول است

تورم تک رقمی و رشد مثبت اقتصادی در سال 96 تداوم یافت

حمایت از کالای ایرانی یعنی چه؟!

مهمترین پیام بهار تغییر و تحول است

برنامه بورس تهران برای عرضه سهام بیمارستان ها

برنامه بورس تهران برای عرضه سهام بیمارستان ها