مطالب مرتبط:
ماجرای آذرآب،بانک کشاورزی و برادران پرنا/1 پرنا: دلیل جلوگیری از ورود نماینده سهامدار عمده به مجمع انتخاب هیات مدیره/ دنبال پول مردم نیستیم
مجمع آذرآب به زودی در استانداری مرکزی برگزار می شود
مجمع آذرآب به زودی در استانداری مرکزی برگزار می شود
مجمع آذرآب به زودی در استانداری مرکزی برگزار می شود
ابلاغ 50 میلیارد و 400 میلیون تومان تسهیلات به بانک های لرستان
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 3 مهر 1396 ساعت 00:012017-09-24اقتصادي

ماجرای آذرآب، بانک کشاورزی و برادران پرنا /2 خزلی: اداره کردن شرکت کار کارگزاری نیست/اگر مجمع برگزار شود مدیران فعلی آذرآب خلع ید می شوند/ تکلیف 200 میلیارد تومان از دارایی های شرکت مشخص نیست


مدیر عامل کارگزاری بانک کشاورزی که به وکالت از این بانک خود را مالک 30 درصدی سهام شرکت آذرآب می داند در حدود یک ساعت و نیم مصاحبه درباره آنچه که در این سهم پر تلاطم از سال قبل تا کنون رخ داده به صراحت پاسخ داده است.

- "؛ رضا امامی _ ماجرای مجمع فوق العاده انتخاب هیات مدیره جدید آذرآب در حالی هنوز به عنوان داغ ترین سوژه بازار سهام در کانون توجه فعالان بازار سرمایه قرار گرفته که تجمعات اعتراضی کارگران این شرکت تجهیزاتی در شهر اراک طی هفته گذشته زمزمه های وقوع بحران های عمیق تری را بر سر زبان ها انداخته است.

در این ارتباط حسین خزلی خرازی، مدیرعامل شرکت کارگزاری بانک کشاورزی که به وکالت از مجموعه بانک کشاورزی مدیریت 30 درصد از سهام شرکت صنایع آذرآب و 58 درصد از شرکت گسترش صنایع انرژی آذرآب را در دست دارد، به تشریح ماجرای سهامداری در این شرکت پرداخته است.

گفتنی است بررسی ماجرای مدیریت سهام کنترلی شرکت صنایع آذرآب در دو مصاحبه جداگانه از سوی )دریافت کنید.

فارس: آقای خزلی در مصاحبه آقای پرنا با این خبرگزاری عنوان شده که بر اساس قراردادی که با کارگزاری بانک کشاورزی در اواخر پارسال منعقد شده علاوه بر 30 درصد سهام شرکت صنایع آذرآب در محدوده قیمت 300 تومان، سهام شرکت های بورسی و فرابورسی دیگری نزد این کارگزاری به ارزشی معادل 230 میلیارد تومان را به عنوان وثیقه گذاشته و در ازای صدور چک هایی مجموعاً به مبلغ 160 میلیارد تومان تسهیلات گرفته اند اما به دلایل نا معلومی از زمان دریافت این تسهیلات تاکنون در مقابل مدیریت شرکت تجهیزاتی آذرآب سنگ اندازی شده شده است.

نظر شما درباره این ادعا چیست؟ خزلی: ماجرا آن گونه که گفته اند نیست.

با توجه با افشای قرارداد کارگزاری بانک کشاوزی با گروه منتسب به برادران پرنا باید بدانید سال گذشته گروهی بالغ بر 66 شخص حقیقی و حقوقی از 18 شرکت کارگزاری بر اساس دستورالعمل معاملات اعتباری تسهیلات گرفته بودند که در این بین 23 نفر از این افراد از جمله شرکت صنایع آذرآب از کارگزاری بانک کشاورزی اعتبار گرفته اند.

مبلغ اعتبار این اشخاص در بهمن ماه سال گذشته حدود 53 میلیارد تومان بود که حدود 105 میلیارد تومان نیز نزد شرکت کارگزاری کشاورزی سهام وثیقه داشتند.

در بهمن ماه سال گذشته این گروه از طریق کارگزاری شاخص سهام خریدهایی در بازار سهام انجام دادند اما در نهایت حدود 77 میلیارد تومان به اتاق پایاپای بورس بدهکار شدند.

از این رو کارگزاری شاخص سهام که متعلق به برادران پرنا است نتوانست با اتاق پایاپای در ظرف سه روز از بابت خرید های انجام گرفته تسویه کند.

* گرفتاری به نام فریز سهام در اتاق پایاپای سپرده گذاری فارس: در مصاحبه پرنا ادعا شده پول مردم معادل 105 میلیارد تومان در اتاق پایاپای بورس تسویه شده است.

خزلی: بالاخره خرید سهام کرده اند و نتوانستند در موعد قانونی پول را تسویه کنند که برای هر کارگزاری ممکن است پیش بیاید.

این آقایان نزد کارگزاری بانک کشاورزی به ارزش 105 میلیارد تومان سهام داشتند و با جلساتی که با آنها در سازمان بورس با حضور مدیران کانون کارگزاران داشتیم، صورت جلسه ای با امضای مدیران شرکت سپرده گذاری مرکزی، سازمان بورس، دبیر کل کانون کارگزاران و فریبرز و عبدالستار پرنا نوشته شد که بر آن اساس کارگزاری بانک کشاورزی بابت مطالبات 53 میلیارد تومانی خود سهام شرکت صنایع آذرآب را برداشت و مابقی سهام شرکت هایی که در فریز کارگزاری کشاورزی بود را آزاد کردیم تا گروه پرنا در جای دیگری بفروشند و بدهی های خود به دیگر طلبکاران از جمله اتاق پایاپای بدهند.

فارس: عملیات فریز سهام قبل از اجرای دستورالعمل معاملات هیبریدی و اقدام های پیشگیرانه سمات در فریز و توثیق سهام بود؟ خزلی: فریز سهام قبل از اقدام به سپرده گذاری در اجرای دستورالعمل جدید معاملات هیبریدی بود و اینها از شش ماه قبل از این داستان از طریق کد معاملاتی 23 شخص حقیقی و حقوقی مشتری کارگزاری بانک کشاورزی بودند و معامله می کردند و اعتبار می گرفتند.

ما سهام شرکت گسترش انرژی آذرآب که تابعه شرکت صنایع آذرآب است را نیز طبق همان صورت جلسه با هماهنگی مسئولان سپرده گذاری و برخی از سهم های دیگر این گروه را آزاد کردیم که در کارگزاری خودشان فروختند.

نکته قابل تامل اینکه چون منابع نقدی شرکت کارگزاری بانک کشاورزی بالا بود برای کمک به وصول مطالبات خود از 77 میلیارد تومان بدهی که عملاً مبلغ 70 میلیارد تومان از این رقم را اتاق پایاپای بورس به کارگزاری کشاورزی بدهکار بود، اقدام به خرید سهام شرکت گسترش انرژی آذرآب از این آقایان کردیم و به تبع آن وجوه این معامله را به اتاق پایاپای دادیم.

به این ترتیب هم مطالبات کارگزاری بانک کشاورزی را با رضایت سهامدارانی که پیش این کارگزاری وثیقه داشتند وصول کردیم و هم مطالبات خود را از اتاق پایاپای گرفتیم.

اما این میزان سهام که شامل 30 درصد از کل سهام شرکت صنایع آذرآب و 58 درصد شرکت گسترش انرژی آذرآب است نه به درد کارگزاری بانک کشاورزی می خورد و نه ما انجام دهنده و مدیر آنجا بودیم و مجموعه متعلق به برادران پرنا از یک سال و نیم پیش در آنجا هیات مدیره هستند.

* دعوا بر سر قراردادی که ماه ها قبل تمام شده فارس: ماجرای قرارداد کارگزاری بانک کشاورزی با مدیریت فعلی آذرآب چیست؟ خزلی: تا 17 مرداد ماه 96 مدت دو سال ماموریت اعضای هیات مدیره شرکت صنایع آذرآب به اتمام رسیده و این در حالی است که در اسفند سال گذشته که برادران پرنا یک سال و نیم عضو هیات مدیره این شرکت بودند، با جمع کردن رای سایر سهامداران در هیات مدیره حضور داشته اند.

موضوع قرارداد با این گروه تسهیلات نیست بلکه خرید سهام و باز فروش آن است که از نظر فقهی و قانونی به آن اقاله می گویند و در بازار به ریپو معروف است.

سهامی خریداری می شود و برای مدتی نگهداری می شود و فروشنده موظف است در قیمتی بالاتر از خریدار پس بگیرد.

مثل اوراق تبعی سهام که سهمی را می خرند و دارندگان آن حق فروش ندارند و در سررسید با نرخ 23 درصد بالاتر از خریدار به فروشنده بازگردانده می شود.

قرارداد باز فروش سهام کارگزاری بانک کشاورزی با شرکت پدیده عمران و اقتصاد آراد بسته شده است به این قرار که سهامی که از گروه پرنا برداشته شش ماه نزد این کارگزاری تا 31 شهریور ماه 96 باقی می ماند و فروشنده این سهام برای اینکه مدیریت و کنترل سهام به ویژه در شرکت آذرآب را در دست دارد تا 25 اردیبهشت 96 فرصت دارد که پول تخصیص یافته را به خریدار برگرداند و سهام خود را با نرخ سود 27 درصد در سال پس بگیرد.

دلیل این نرخ نیز به این دلیل بود که بر روی اعتبارهای تخصیص یافته از محل این سهم ها ، شرکت کارگزاری بانک کشاورزی 24 درصد هزینه مالی به بانک کشاورزی می دهد و در این بین دریافت سه درصد کارمزد برای کارگزاری منطقی بود.

از این رو به گروه منتسب به پرنا عنوان کردیم یا پول ناشی از خرید این سهم را بیاورید و سهام را پس بگیرید و یا حداقل 25 درصد رقم قرارداد را ضمانت نامه بانکی نزد کارگزاری بانک کشاورزی بگذارید.

دلیل آن نیز مشخص بود.

زیرا مدیریت و کنترل آن شرکت را در دست داشتند و با سهام می توانستند هر کاری کنند.

25 اردیبهشت ماه 96 فرا رسید و این اشخاص نه پول را آوردند و نه ضمانت نامه بانکی ارائه کردند.

و در نهایت از کارگزاری بانک کشاورزی درخواست دو ماه تمدید کردند که هیات مدیره کارگزاری برای پایداری مدیریت و کمک به شرکت صنایع آذرآب تا 15 تیر ماه امسال به این اشخاص مهلت داد اما دوباره دراین موعد نیز نه پول را دادند و نه ضمانت نامه بانکی.

فارس: آقای پرنا می گوید در تبصره 14 متن قرارداد تعهد فروش و بازخرید سهام با کارگزاری بانک کشاورزی بطور صریح عنوان کرده که حق شرکت در مجامع تنفیذ شده و کارگزاری بانک کشاورزی حق شرکت در مجمع ندارد.

خزلی: این قرارداد تاریخ 31 شهریور ماه 96 تمام می شود اما بند صریحی دارد مبنی بر اینکه اگر تا تاریخ 15 تیر ماه که به این اشخاص مهلت داده شد پول بابت ضمانت نامه بانکی بدهند این قرارداد یک طرفه بدون مراجعه به دستگاه قضایی فسخ بوده و کارگزاری مالک آن سهام است که به تبع آن اختیار تام نسبت به فروش به هر شخصی و به هر قیمت و شرایطی دارد.

*بارها گفتیم پول بیاورید و سهام را پس بگیرید فارس: پس چرا با وجود ترکیب سهامداری جدید در گزارش هیات مدیره آذرآب به مجمع عادی سالیانه سهامداران اما مدیریت کنونی این شرکت مدعی است که قاضی باید رای فسخ قرارداد را بدهد؟ خزلی: متن این قرارداد هم اکنون صراحتا عنوان می کند در صورت عدم رعایت موارد مورد توافق، بدون مراجعه به دستگاه قضایی یک طرفه فسخ است و کارگزاری مالک است.

ضمن اینکه در بند دیگری از قرارداد، بند حل اختلاف دیده شده و عنوان شده هیات داوری سازمان بورس مرجع حل اختلاف است چرا که موضوع معاملات بورسی مطرح بوده و بر اساس مواد 36 و 35 قانون بازار اوراق بهادار مرجع حل اختلاف در بازار سهام، هیات داوری سازمان بورس است.

مجمع عادی سالیانه سهامداران این شرکت در 27 تیر ماه برگزار شد اما کارگزاری بانک کشاورزی به عنوان سهامدار 30 درصدی غایب بود.

چون آن چنان اطلاعات منفی در این شرکت و اقدامات مدیریتی به گوش می رسید که اگر به مجمع می رفتیم صورت های مالی را تایید نمی کردیم که به زیان هیات مدیره و شرکت آذرآب بود.

جالب اینکه این اشخاص عنوان می کنند که طبق قرارداد مالک سهام کنترلی و مدیریتی هستند اما باید پرسید چرا مجمع 27 تیرماه را بر مبنای همین قرارداد تا کنون برگزار نکرده اند؟ اگر این قرارداد اختیار مالکیت به اشخاص مذکور می داد باید مجمع عادی سالیانه سهامداران در 27 تیر ماه برگزار می شد.

این مجمع در موعد مذکور به حد نصاب نرسید و مطابق با مستندات کدال مجموعه بانک کشاورزی را هم جزو حاضرین در جلسه ننوشته اند.

از 27 تیر ماه امسال نیز با این آقایان [پرنا] و حداقل 5 گروهی که واسطه کردند بارها جلساتی داشتیم و مداوم به آنها گفتیم وضعیت شرکت صنایع آذرآب بحرانی است و کارگزاری بانک کشاورزی به هیچ عنوان دنبال تملک سهام و ورود به هیات مدیره و برگزاری مجمع نیست.

پول ما را بیاورید و سهام خود را پس بگیرید.

ما پایبند به این قرارداد هستیم.

فارس: برادران پرنا می گویند نامه های مکرری نوشته اند مبنی بر اینکه می خواهیم سهام را بخریم و پولتان را پس بدهیم و به این نامه ها توجهی نشده است.

خزلی: آخرین بار 20 شهریور ماه یعنی 7 روز قبل از مجمع به این اشخاص جواب دادیم که قرارداد مذکور منقضی شده و شما به تعهدات عمل نکرده اید و در ازای دریافت پول نقد ، سهام آذرآب برگردانده می شود.

حداقل 5 گروه را نیز واسطه کردند که جلسات متعدد با آنها داشتیم.

این آقایان الان یک ریال پول ندارند و یک ریال هم نمی توانند ضمانت نامه بانکی بدهند.

حتی روز قبل از مجمع یعنی روز شنبه 25 شهریور ماه یک ساعت و نیم نماینده های این آقایان در حضور مدیر عامل، مدیر حقوقی و امور شرکت های بانک کشاورزی و من با سه نماینده آقایان جلسه داشتیم که گفتند زمینی در فلان مکان دارند که اگر بیاورند به عنوان وثیقه بپذیرید که ما آن را هم پذیرفتیم و گفتیم ارزیابی می کنیم.

مدعی بودند آن زمین 25 میلیارد تومان می ارزد.

تا روز مجمع هم چنین چیزی را نیاوردند.

بنابراین من نمی توانم مدیریت 140 میلیارد تومان اموال شرکت که 100 میلیارد تومان سهام شرکت صنایع آذراب و حدود 24 میلیارد تومان شرکت گسترش انرژی آذرآب می شود را به عنوان اموالی که تحت کنترل بین المال است دست افراد حقیقی بدهم که بدهکار هستند و به قرارداد خود عمل نکرده اند.

از همه بدتر بحران هایی است که در محیط کارگری و مدیریت شرکت آذرآب ایجاد شده است.

کارگزاری بانک کشاورزی توسط امام جمعه، دادستان، فرماندار، نماینده های مجلس، اداره اطلاعات شهراراک، دستگاه نظارتی و سازمان بورس به شدت تحت فشار است مبنی بر اینکه چرا با وجود اتمام مدت قانونی هیات مدیره فعلی اما شما همچنان در مدیریت شرکت اهمال می کنید و چرا مجمع برگزار نمی کنید.

چرا که کارگران با معوقات 4 ماهه مواجه هستند.

در 30 مرداد ماه نامه ای به هیات مدیره شرکت آذرآب دادم و درخواست اعمال ماده 95 قانون تجارت کردم.

در این ماده عنوان می شود اگر هیات مدیره مجمع را برگزار نکند یا به تعویق بیافتد هر گروه از سهامدارانی که 20 درصد سهام داشته باشند می توانند از هیات مدیره درخواست برگزاری مجمع کنند و هیات مدیره موظف است ظرف 20 روز مجمع را برگزار کند.

این اشخاص برای 27 شهریور ماه آگهی برگزاری مجمع فوق العاده به منظور انتخاب اعضای جدید هیات مدیره را منتشر کردند و نماینده های قانونی کارگزاری بانک کشاورزی به این مجمع مراجعه کردند اما در آن روز دوشنبه معروف دیدید که آنها را راه ندادند و با ضرب و شتم و درگیری مواجه شدند.

از قبل هم می دانستیم که اینها قصد این کار را دارند بنابراین به نیروی انتظامی اطلاع دادیم و این ضرب و شتم و ممانعت از ورود سهامدار 30 درصدی صورت جلسه شد.

طبق ماده 253 قانون تجارت نیز اگر هیات رییسه مجمع یا هر کس دیگری از ورود سهامدار به مجمع یا حقوق وی ممانعت ایجاد کند علاوه بر جرایم نقدی با 3 ماه تا یک سال حبس تادیبی مواجه خواهد شد که همکاران من از این اشخاص طبق ماده 253 قانون تجارت شکایت کرده اند.

* نکته قابل تامل از قرارداد آذرآب فارس: نظر شما درباره ادعای پرنا مبنی بر اینکه حضور در مجمع مطابق با قرارداد فیمابین به فروشنده تنفیذ شده چیست؟ خزلی: این قرارداد ارایه تسهیلات نیست.

بلکه قرارداد تعهد فروش و بازخرید سهام است.

اینکه عنوان کرده اند 160 میلیارد تومان در ازای چک تسهیلات گرفته اند توهمی بیش نیست.

چه کسی در ازای تسهیلات اقدام به صدور چک می کند؟ سهام به نام مجموعه متعلق به بانک کشاورزی شده و این مجموعه قرارداد باز فروش سهام داشته است.

تبصره 14 هم آخرین صفحه این قرارداد است و این در حالی است که تبصره های متعدد دیگری قبل از این تبصره وجود دارد.

از جمله اینکه این اشخاص موظف بوده اند که ضمانت نامه بانکی به میزان 25 درصد حجم کل قرارداد را بیاورند یا اینکه در ازای واریز پول نقد به حساب کارگزاری بانک کشاورزی سهام را دریافت کنند.

وقتی سهم آذرآب و انرژی آذرآب به نام مجموعه بانک کشاورزی شده و در سیستم سازمان بورس مالک است به معنای سلب حق مالکیت نیست.

از سوی دیگر در متن این قرارداد عنوان شده اگر به شرایط قرارداد تعهد داشته باشند و ضمانت بانکی نزد کارگزاری بانک کشاورزی بگذارند این کارگزاری اقدام به معرفی آنها و یا بدون حضور این کارگزاری به مجامع خواهد کرد.

بر حسب اتفاق بررسی کنید در مجمع شرکت گسترش انرژی آذرآب که قبل از 15 تیر ماه بود آقایان [پرنا] از کارگزاری بانک کشاورزی به عنوان وکیل مجموعه بانک کشاورزی معرفی نامه گرفتند و از طرف این مجموعه مقصود عباسی، رییس هیات مدیره قبلی آذرآب به مجمع رفت یعنی نامه و حکم دادیم و نماینده آقایان [پرنا] به مجمع قبلی گسترش انرژی آذراب رفتند ضمن اینکه قرارداد در 15 تیر ماه عمر آن تمام شده و جلسات و مکاتبات متعدد بعد از این تاریخ داشتیم و گفتیم با وجود اتمام زمان ایفای تعهدات اما اگر پول بیاورید سهام را بر می گردانیم.

اما بعد از این درگیری ها در اراک به من درتلگرام پیغام داده اند که اغتشاش کارگری را تو ایجاد کردی.

ما دنبال استیفای حقوق کارگزاری هستیم ولی این درگیری ها را گردن ما می اندازند.

* ماجرای لو رفتن پیش نویس پرونده پولشویی فارس: یکی از برادران پرنا در گفت وگو با ما ادعای دیگری نیز مطرح کرده است.

این ادعا درباره موضوع خروج پیش نویس پرونده پولشویی این اشخاص در سازمان بورس که در مرحله بدوی بوده و عنوان می شود توسط معاون حقوقی کارگزاری بانک کشاورزی و در راستای تلاش برای کاهش قیمت سهام آذرآب از 600 به 300 تومان صورت گرفته است.

در این باره چه توضیحی دارید؟ خزلی: وضعیت حدود 200 میلیارد تومان از منابع آذرآب در حال حاضر بر اساس بند حسابرس مشخص نیست.

دوم بهمن ماه آقای فهیمی رییس هیات مدیره سازمان بورس به ما اطلاع داد که کارگزاری شاخص سهام به اتاق پایاپای بدهکار است و شما به اینها اعتبار سنگینی داده اید.

کارگزاری بانک کشاورزی دو برابر رقم اعتبار تخصیص یافته به این اشخاص سهام فریز کرده بود اما اینها در کارگزاری سریع سهم می فروختند و پول دریافتی را همان روز یا فردا دوباره برای خرید سهام آذرآب صرف می کردند تا در واقع به نوعی بازار گردانی سهام آذراب را در حوالی قیمت 360 تومان حفظ کنند.

وقتی در بهمن ماه پارسال دو یا سه کارگزاری فهمیدند که این اشخاص پول ندارند شروع به فروختن سهام آذرآب تا محدوده 305 تومان کردند که در جلسه ای با حضور برخی کارگزاران درگیر سهم آذرآب در کانون کارگزاران ضمن اشاره به مالکیت 30 درصدی این سهم از سوی کارگزاری کشاورزی عنوان کردم که نباید به خودمان ضرر بزنیم و هر کس می خواهد بفروشد من آن را می خرم.

در مورد ادعای افشای پیش نویس پولشویی در تلگرام و تاثیرگذاری بر قیمت سهام باید گفت قیمت 600 تومانی هر سهم آذرآب برای دو سال پیش بوده و کارگزاری بانک کشاورزی در بهمن ماه پارسال و در محدوده قیمت 360 تومان به این سهم وارد شده است.

*پول هایی که بال درآوردند فارس: عنوان کردید 200 میلیارد تومان از منابع شرکت صنایع آذرآب دچار ابهام است.

این به چه معنی است؟ خزلی: توجه به دو بند حسابرس که تیر ماه امسال منتشر شده قابل تامل است.

فقط 50 میلیارد تومان شرکت کارگزاری شاخص سهام به شرکت صنایع آذرآب بدهکار است.

24 میلیارد تومان نیز از سهام شرکت گسترش انرژی آذرآب به مجموعه بانک کشاورزی فروخته شده که پول آن را توسط کارگزاری شاخص سهام به آذرآب نداده اند.

در حال حاضر سایر سهامداران و همچنین سازمان بورس از مجموعه بانک کشاورزی به عنوان سهامدار 30 درصدی آذرآب درخواست کرده اند که صورت های مالی را امضا نکنیم و درخواست حسابرسی ویژه از مجمع داشته باشیم.

آقایان می دانستند که اگر من وارد مجمع هفته قبل بشوم به خاطر بیت المال تاییدیه به هیات مدیره نمی دهم و درخواست حسابرسی ویژه می کنم و سپس در مجمع بعدی نیز حتما مدیران فعلی را خلع ید کرده و با 50 درصد سهامداران هماهنگ کرده بودیم که مدیران خودمان را در هیات مدیره بگذاریم.

در حال حاضر 30 درصد سهام شرکت صنایع آذرآب متعلق به مجموعه بانک کشاورزی، 11 درصد متعلق به آقای شیرالی و 9 درصد نیز به مجموعه شرکت های کارگزاری بهمن، انصار و سی ولکس کالا است که به این نتیجه رسیده بودیم برای احیای شرکت آذراب دیگر گروه مدیریت فعلی نباید آنجا باشند و باید مدیران متخصص از مجموعه داخلی کارکنان آذرآب مدیریت آن را بدست گیرند.

در جلسه پیش مجمع نیز بطور مشترک به این هدف و انتخاب حسابرس و خلع ید مدیران کنونی آذرآب و انتخاب مدیران مد نظر خودمان رای دادیم.

به همین دلیل ما را به مجمع راه ندادند زیرا ماموریت مان این بود.

در حال حاضر گزارش دستگاه نظارتی عنوان می کند که تکلیف حدود 200 میلیارد تومان از اموال شرکت آذرآب دچار ابهام است و حال بجای پاسخگویی با تهدید و تطمیع و فشارهای روانی مواجه هستیم.

با وجود برخی تصورات اما وکالتی وجود ندارد و شرعاً، قانوناً و اخلاقاً مدت قرارداد فیمابین مدیریت کنونی آذرآب در 15 تیر ماه امسال تمام شده و آقایان هیچ حقی در این زمینه نداشته اند.

مرجع رسیدگی و حل اختلاف نیز بر اساس مفاد قرارداد هیات داوری سازمان بورس است.

* چه کسی برای یک سهم شهر را به آشوب کشید؟ فارس: از نظر شما آشوب های کارگری در شهر اراک پشت پرده ای از جنس همین مباحث دارد؟ چون یکی از برادران پرنا اتهاماتی از این جنس را به شما وارد کرده است.

خزلی: آشوب های کارگری را بر گردن من می اندازند.

من فقط یک کانال تلگرام شخصی دارم و تمام پست های ماه های گذشته بنده مشخص بوده و هر آنچه نوشته ام در مورد برگزاری مجمع و اعمال حقوق خودمان بوده است.

سهامداران و سازمان بورس به ما فشار می آورند که چرا با وجود مالکیت مجمع برگزار نمی کنید و وقتی بررسی می کردم می دیدم که حرف درستی است و از مدیر شرکت آذرآب که این همه بحث پشت سر آن است درخواست ماده 95 داشتیم.

در مقابل مسایل سوء مالی جوابی ندارند و اهمال های خود را بر گردن این و آن می اندازند.

باید از آقای نجفی در سازمان بورس و ماجرایی که طی مرداد سال گذشته مبنی بر انتشار فهرست اشخاص مظنون به پولشویی پرسید که آیا این گزارش کذب است یا واقعی؟ آقایان در این باره به پلیس فتا شکایت کردند و آنها نیز از سازمان بورس استعلام کردند.

این انتقاد وجود دارد که اگر سازمان بورس مظنون به پولشویی توسط گروهی بالغ بر 60 کد بوده چرا اطلاعاتی در این زمینه حتی بطور شفاهی به کارگزارها ندادند و عنوان می کنند که ما وظیفه ای برای اطلاع رسانی نداریم.

نتیجه همین می شود که گروهی با تبانی اقدام به دریافت اعتبار از 18 شرکت کارگزاری می کنند و همگی بر روی یک سهم مشخص وثیقه می گذارند و همواره با پول حاصل از این اعتبارات می خواهند سهم را خرید و فروش و حمایت کنند و در نهایت چنین معضلی را برای بازار سرمایه ایجاد می کنند.

درصدی از سهام آذرآب را بین 18 کارگزار تقسیم کرده اند و وقتی می خواهیم تملک کنیم یک مرتبه باید 30 درصد سهام را برداریم و به تبع آن یا مشکلات را تحمل کنیم و یا در هیات مدیره بنشینیم و کنترل کنیم که اصلاً فعالیت کارگزاری مدیریت و کنترل شرکت نیست و بابت اعتباراتی که می دهیم قرار نیست که مدیریت شرکت را به دست گیریم.

از طرفی اگر کارگزاری اعتبار ندهد، در بازار کنونی نمی شود کار کرد چرا که تتمه معاملات بازار در حال حاضر با اعتبار کارگزارها انجام می شود.

فارس: چرا قبل از تخصیص اعتبار درباره اهلیت این آقایان استعلام لازم و بررسی کافی انجام ندادید؟ خزلی: هیچ وقت روبروی ما برادران پرنا نبوده اند و 22 کدی که از ما اعتبار گرفته اند شرکت ها و افراد حقیقی با نام های مختلف بوده اند.

شرکت آذرآب قبل از این مشتری ما بود و دفاتر را مدیر مالی یا عضو هیات مدیره آنها امضا می کرد.

در حال حاضر یا قبل از این هیچ گاه با شرکت آذرآب مشکلی نداشته و نداریم و در حال حاضر شرکت آذرآب 13 میلیارد تومان از سال قبل به کارگزاری بانک کشاورزی بدهکار است.

هنوز علاوه بر 58 درصد سهامی که در شرکت گسترش انرژی آذرآب تملک کرده ایم به مقدار 32 درصد از کل سهام این شرکت در وثیقه کارگزاری بانک کشاورزی بابت تتمه اعتبارات شرکت آذرآب و شرکت های وابسته به آن داریم و نگرانی از بابت اعتبارات نداریم.

بلکه نگرانی اصلی از بابت رفتارهایی است که دربرابر اقدام قابل تامل گروهی بدهکار به راه افتاده است.

* ماجرای وعده عضویت در هیئت مدیره فارس: ماجرای هیاهو در حاشیه مجمع آن دوشنبه معروف شرکت آذرآب چه بود؟ خزلی: در مجمع روز دوشنبه نماینده شرکت کارگزاری کشاورزی را کتک زده اند و یکی از افراد گروه منتسب به آقایان در مقابل همگان برگ رای این نماینده را پاره کرده و بلعیده است.

رفتارهای این چنینی و شلوغ کاری در مجمع در حالی است که در برابر اعتباراتی که تخصیص یافته هیچ گاه برادران پرنا در مقابل ما نبودند.

شرکت های دیگری را برای این منظور فرستاده بودند و مشکلی در ارایه اعتبارات وجود نداشت.

مشکل از جایی شروع شد که ظرف سه روز در کارگزاری شاخص سهام، این اشخاص بالغ بر 77 میلیارد تومان به اتاق پایاپای بورس بدهکار شدند و وقتی اتاق نتواند پول بدهد چرخه کل معاملات قفل می شود.

فارس: این ادعا هم مطرح شده است که به شما وعده حضور شما در هیات مدیره آذرآب در ازای تخصیص اعتبار 55 میلیارد تومانی داده شده بود.

خزلی: چنین چیزی صحت ندارد و علاقه ای هم برای مدیریت در این شرکت ندارم.

آنها طی آن سه روز بحرانی دربهمن ماه 95 بالغ بر 130 میلیارد تومان سهام خریدند که روز سوم وقتی شرکت سپرده گذاری متوجه شد این رقم بسیار بالا رفته و نمی توانند پول خریدهای صورت گرفته را بدهند سپرده گذاری از سازمان بورس تقاضای دستور کرد که حدود 45 میلیارد تومان از آن معاملات ابطال شد که مانده بدهی شاخص سهام به اتاق پایاپای حدود 70 میلیارد تومان شد.

در این جریان نه وعده ای به من داده شد و نه من علاقه ای به رفتن به هیات مدیره آذرآب داشته ام.

اصلا مگر کارگزار می تواند به هیات مدیره شرکت برود؟ شانتاژ و شایعه پراکنی می کنند و عنوان می کنند من از یک هفته پیش کارگزاران را تحریک می کنم و یا رشوه گرفته ام.

آیا برای 160 میلیارد تومان قرارداد با این همه سمت و پیشینه در بازار سرمایه چقدر باید رشوه بگیرم؟ آیا بالاتر از 5 میلیارد تومان؟ برای چنین مبلغی باید همه سوابق خودم را از بین ببرم؟ فشارهای روحی و عصبی متعددی بر من ایجاد می کنند که یا مجمع برگزار نشود و یا خودشان بروند و برگزار کنند که ماهم جلوی آنها ایستاده ایم.

با 15 درصد سهام در حال حاضر وزن اینها در هیات مدیره مشخص است.

باید مجمع برگزار شود و با دعوا و درگیری و شانتاژ و تهمت کار جلو نمی رود زیرا ضرر همه این اقدامات را باید سهامدار شرکت آذراب تحمل کند.

* هلدینگ های نفتی و گازی خواستگار عروس هزار داماد می شوند فارس: شرکت آذرآب هم اکنون با تعهدات سنگینی مواجه است که هر مدیری که بخواهد وارد آن بشود باید آنها را بر گردن بگیرد از جمله مطالبات کارگری، مالیاتی، تامین اجتماعی و قرارداد های آن.

خزلی: اگر شرکت نتواند پیمان های 1000 میلیارد تومانی خود را به موقع انجام داده و تحویل دهد شرایط شرکت بسیار بحرانی می شود.

سهمی را به ما انداخته اند و از 15 تیر ماه هیات مدیره کارگزاری و بانک کشاورزی به من ماموریت داد که این سهم را سریعاً به فروش برسانم.

با 15 شرکت بزرگ و هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی مذاکرات متعدد و نامه نگاری کردیم که بیایید به قیمت تمام شده این سهم آن را از ما بخرید.

کارگزاری بانک کشاورزی کننده این کار نیست ولی هلدینگ هایی که چندین هزار پروژه نفت و گاز و پتروشیمی دارند از پس مدیریت آن بر می آیند که البته به جاهای خوبی هم رسیدیم.

ولی شانتاژ و این که هر هفته کارگرها کنار خیابان می ریزند و عدم پرداخت حقوق و دستمزد آنها هر مدیری را ممکن است متزلزل کند.

اگر می خواهیم آذراب به عنوان یک برند ملی پیمانکاری احیا شود حتما باید هلدینگ های نیروگاهی و نفت و گاز و پتروشیمی مالک آن باشند نه پرنا و خزلی و کارگزاری کشاورزی چون ما نه توان تخصصی و نه پول داریم.

این شرکت به درد هلدینگ هایی می خورد که هم اکنون دو میلیارد دلار قرارداد نفت و گاز و پتروشیمی دارند و برای قرارداد 5 میلیارد دلاری توتال می توانند دست کم پیمانکار دست دوم آن باشند.

تمام مسئولان شهر و استان اراک نیز برای کمک به مجموعه بانک کشاورزی برای تحقق این اتفاق هستند.

بی تدبیری در خصوصی سازی و مبنا شدن زد و بند بجای کار کردن درنهایت به بحران و از بین رفتن صنعت ایرانی منجر می شود.

فکر می کنید عموم شرکت های بزرگ ملی که روزی افتخار خاورمیانه بودند از جمله هپکو، آلومینیوم ایران، ماشین سازی اراک و غیره که امروز با بحران مواجه شده اند برای چیست؟ *باید محکم تر می ایستادم فارس: تا چه حد خود را مقصر در این ماجرا می دانید؟ خزلی: من خودم را مقصر می دانم زیرا باید محکم تر می ایستادم.

از 15 تیر ماه که فهمیدیم اینها پول ندارند و یا نمی خواهند آن را بدهند باید محکم تر از طریق دستگاه قضایی اقدام می کردیم.

آقای شیرالی 11 درصد سهام آذراب را دارد و همین موضوع را تایید کردند و گفتند به نوبه خودمان در این اتفاق آذراب مسئول هستیم.

با هماهنگی سهامداران اکثریت قرار شده مدیران حرفه ای در هیات مدیره بگذاریم و با انتخاب سرپرست موقت برای شرکت به تدریج اختیارات مدیریت شرکت را پس از ورود خریدار جدی از هلدینگ ها واگذار کنیم.

انتهای پیام/ http://fna.

ir/a0yxpi نظرات دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
کلید واژه ها: بانک کشاورزی - کشاورزی - میلیارد - سهام - بانک - مدیر - تسهیلات - مصاحبه - مدیریت - درصد - بازار - قرارداد - بورس - برگزار - بازار سرمایه - وثیقه - وکالت - بورسی - فوق العاده - مدیرعامل - هایی - خبرگزاری - مبلغ - کارگران - معاملات - انتخاب - سرمایه - مدیران - دارایی - اداره

آخرین اخبار سرویس:
اپل دو گوشی ارزان قیمت تر از آیفون 10 معرفی می کند

تصادفات فوتی در محور ترانزیت اردستان 33 درصد کاهش یافت

لایحه دو فوریتی ستاد اربعین حسینی در صحن علنی شورای شهر کرج به تصویب رسید

فرو نشست زمین در کمین دشت های زنجان

ساخت قطعه دوم زائرسرای راهیان نور قزوین در خرمشهر سرعت می گیرد

استخدام پشتیبان سایت وردپرس در یک شرکت معتبر در اصفهان

نفی کالای قاچاق باید به باور و تغییر رفتار عمومی منتهی شود

نکاتی که قبل از کاشت مو باید بدانید!

21 هزار میلیارد تومان هزینه تکمیل متروی تهران

20 تن میوه اهدایی خیران در سفره نیازمندان ساوجبلاغی

سایپایدک در صادرات قطعات یدکی همچنان پیشتاز است

تداوم کاهش قیمت گوشت گوسفندی در بازار

تقویت تولید داخلی در کشور در گرو تحقق شعارهای اقتصاد مقاومتی است

توقف تولید نیسان در ژاپن!

321 فرآورده استان لرستان پروانه استاندارد اجباری دریافت کردند

استخدام هفت ردیف شغلی در شرکت آلیاسیس

استخدام کارشناس فروش در فروشگاه در شرکت مادوی در خراسان رضوی

سطل زباله هوشمند به بازار می آید

کاریکاتو: رسیدن به بالای خط فقر

موتور سیکلت برقی با برد 320 کیلومتر

حقوق مهرماه بازنشستگان کشوری امشب واریز می شود

آگاهی از قیمت و کیفیت واقعی هتل های ایران

لکه گیری و آسفالت خیابان های شهر سوق + عکس

تست درایو شهری نگین خودرو آغاز به کار کرد

آغاز مرمت گمرک کوهستک در هرمزگان

نجات ماهی آزاد مولد از خطر انقراض

نیاز به بودجه 22 هزار میلیارد تومانی برای ساماندهی مترو

قوانین کار، بیمه و بانکداری بدون ربا قدیمی هستند و باید اصلاح شوند/ فضای نامناسب کسب و کار کشور در وضعیت هشدار است

حق بیمه رانندگان پرخطر افزایش می یابد

تکرار معاون وزیر راه: درایام اربعین اتوبوسرانی اجازه دارد تا سقف 100 درصد کرایه ها را افزایش دهند

قیمت روز گوشی های سامسونگ در ایران / عکس

استخدام ده نفر نیروی کار بصورت نیمه وقت و تمام وقت در کافه

75 شرکت زنجیره ای توزیع سوخت مجوز فعالیت گرفتند

2 برابر شدن برداشت گندم با استفاده از روش های صحیح کشت دیم

واحدهای تولیدی خراسان جنوبی تا 15 آبان برای ثبت نام دریافت تسهیلات فرصت دارند

شرکت هپکو اراک نباید دنبال مونتاژسازی باشد

آزمایشگاه مرکزی آب و فاضلاب گیلان موفق به اخذ استاندارد ایزو 17025 شد

لزوم استفاده از ظرفیت های سرمایه گذاری اتباع خارجی برای توسعه

تولید بیش از هزار تن انار شیرین در رودبار

جدیدترین فرصت های شغلی بازاریابی در اتاق بازاریابی ایران

گلخانه راهی برای مقابله با تنش های خشکسالی

افزایش دو درجه ای هوای خوزستان

ثبات در بازار سکه و دلار (+جدول)

کشف 70 سکه نقره قاجاری در شهرستان اراک

افزایش 18 درصدی استخراج مواد معدنی چهارمحال و بختیاری

شناسایی هراز واحد صنعتی خرد صادرکننده

هنوز درباره کاهش نرخ سود تسهیلات بحثی نشده است

هزینه ویزای هر زائر اربعین170 هزار تومان/ شرط پرداخت ارز مسافرتی

شرکت های تعاونی اتوبوسرانی اجازه دارند تا سقف 100 درصد کرایه ها را افزایش دهند

دلار 4015 تومان معامله شد/ افت 7 هزار تومانی بهای نیم سکه+ جدول

ثبات در بازار سکه و دلار /جدول

گردش مالی روزانه تاکسی آنلاین ها چقدر است؟

69 درصد مطالبات گندم کاران خراسان رضوی پرداخت شد

مطالبات سه ماهه کارگران ارگ قدیم بم یکجا پرداخت شد

با 70 میلیون تومان چه خودروهایی می توان خرید؟+جدول

آزمایشگاه مرکزی آب و فاضلاب گیلان موفق به اخذ استاندارد ایزو 17025 شد

شرکت "روسی- آذری" ترمینال غله در آستارا می سازد

استخدام زوج جوان بدون فرزند با حقوق ثابت در یک تالار

اجرای طرح جامع مشهد کمتر از 30 درصد

وزیر ارتباطات: مردم فعلا گوشی نخرند

استخدام وردست و استادکار mdf جهت یک تولیدی در فارس

20 محله جنوب تهران صاحب بازار می شوند

استخدام سه رده شغلی در شرکت سیب سامانه

استخدام منشی خانم جهت شرکت سرمایه گذاری در تهران

نگاهی به قابلیت های پرچمدار جدید سامسونگ

بیش از یک میلیارد نفر در جهان مدرک شناسایی ندارند!

کرباسیان: دلار 4500 تومان نمی شود

دریافت مالیات از سوداگری در بازار ارز با تکمیل سامانه سنا

تبعات کاهش جمعیت جوان/ افزایش جمعیت و رشد اقتصاد در کشور لازم و ملزوم یکدیگر هستند

ثبات محسوس سکه و دلار در بازار امروز

کلاف سردرگم حریم یک باغ جهانی

کاهش 59 درصدی حوادث ناشی از کار در قزوین

کسب رتبه برتر استان کردستان در احداث باغات دیم

75 شرکت زنجیره ای توزیع سوخت مجوز فعالیت گرفتند

استخدام فروشنده،با درآمد ماهیانه و با مزایای ویژه در البرز

زمان واریز حقوق مهرماه بازنشستگان کشوری

خرید بیش از 14 هزار تن سیب درختی صنعتی از باغداران آذربایجان غربی

"قرارداد تیر 97" جذاب ترین سررسید بازار آتی سکه/ مهمترین عوامل موثر بر قیمت طلا

بررسی ظرفیت های کشاورزی استان کردستان

الزام خودرو سازان به رعایت 83 مورد استاندارد اجباری

اتاق بازرگانی سومین خودروسازی کشور را ایجاد کند

ممنوعیت صدور دستور قضایی منجر به توقیف کارخانه

کارگاه آموزشی کارشناسان جهاد کشاورزی

معادل 5 ,1 میلیارد یورو قرارداد ساخت کالاهای کاربردی نفت امضا شد

ایران موثر در بازار آینده کاتالیست ها

با سموم باقی مانده در محصولات کشاورزی چه کنیم؟

مدیرکل میوه های سردسیری وزارت جهاد کشاورزی مطرح کرد آمریکا و ترکیه رقیب پسته ایرانی/ پیش بینی تولید 304 هزار تن پسته در سال 96

نیروگاه خورشیدی با حضور سرمایه گذاران خارجی در خوسف احداث می شود

اسپوتنیک اعلام کرد اختلاف فاحش و خطرناک بازارهای مالی آمریکا با عملکرد واقعی اقتصاد این کشور

تولید نیسان در ژاپن برای مدتی متوقف شد

دلار 4015 تومان معامله شد/ افت 7 هزار تومانی بهای نیم سکه+ جدول

ورود اولین کشتی کره ای به کشور در فروردین 97

انتقاد جدی شریعتمداری: فقط ایران خودرو و سایپا از آسمان نیامده اند!

ایرلاین ها از لیست ارز مبادله ای خارج شدند

معاون وزیر راه و شهرسازی: شرکت های تعاونی اتوبوسرانی اجازه دارند تا سقف 100 درصد کرایه ها را افزایش دهند

نرخ دلار در بودجه سال 97 چقدر خواهد بود؟

استخدام منشی اداری خانم آشنابه امور اداری،باروابط عمومی بالا

اختصاص بخشی از کتابخانه آزادی همدان به بخش نابینایان

بازار نقدی بورس و طلا

اختصاص 700 میلیارد تومان به پروژه های ملی و استانی

استخدام نیروی فنی آشنا به جوشکاری در شرکت درب های اتوماتیک ایمن تک

استخدام شش رده شغلی در شرکت پخش آریان

استخدام سوپروایزر فروش خانم جهت دو شیفت کاری در 5040

توافق با دو شرکت اروپایی برای اجرای 5 میلیارد یورو پروژه پتروشیمی

استخدام نیروی کار جهت آشپزخانه در محدوده بازار قم

«بلندینگ»،راهکارکوتاه مدت تولیدبنزین

افزایش 5 درصدی مصرف بنزین نسبت به پارسال

تبعات کاهش جمعیت جوان/ رشد اقتصاد و افزایش جمعیت در کشور لازم و ملزوم یکدیگر هستند

بیش از 10 هزار مورد واکسیناسیون علیه "هاری" در سیستان و بلوچستان انجام شد

17 هزار واحد صنعتی و 420 هزار واحد تولیدی صنفی در استان تهران فعال هستند

حق بیمه رانندگان قانونمدار کاهش می یابد

خودروهای مورد اعتماد مشتریان

50 باب منزل مسکونی در منطقه منبع آب اهواز باید جابجا شوند

انواع بلیط پرواز (چارتر و سیستمی)، معایب و مزایا

ثبات محسوس سکه و دلار در بازار امروز

دولت برنامه ای برای نگه داشتن دلار بالای 4000 تومان ندارد

افزایش قیمت چند خودروی وارداتی

بیکاری؛ سایه ایی که سنگینی آن شانه جوانان را خم کرده است

مدیرکل تعاون روستایی فارس: هیچ سیبی روی دست باغداران نمی ماند

حق بیمه رانندگان قانون مدار کاهش می یابد

کسب رتبه برتر استان کردستان در احداث باغات دیم

ارزش پروژه کشاورزی دهلران به 10 هزار میلیارد ریال می رسد

لزوم واگذاری طرح های نیمه تمام به بخش خصوصی

اوحدی:20 میلیارد دلار چشم انداز ایران برای همکاری اقتصادی باعراق است

شرکت هپکو اراک نباید دنبال مونتاژسازی باشد

استخدام کارشناس بازرگانی،مهندس مکانیک در آذربایجان شرقی

افزایش قیمت چند خودروی وارداتی + جدول قیمت

70 درصد از خریداران دلار بازنشستگان هستند

شاخص بورس در ارتفاع 86 هزار و 480 واحد قرار گرفت

افزایش بورس در البرز

هزینه ویزای هر زائر اربعین170 هزار تومان

اختصاص 550 میلیارد ریال اعتبار به حوزه توانبخشی بهزیستی در کشور

خودرو ناموس مدیران دولتی شده است

به زودی شاهد از سر گیری تولید در شرکت هپکو خواهیم بود/ تعدیل نیرو نخواهیم داشت

کنترل همه کانتینرهای وارداتی از گمرک/ایکس ری پیشرفته در راه است

استخدام دو ردیف شغلی جهت کارگاه تولیدی در شیراز

استخدام صافکار ماهر یا نیمه ماهر در تهران

استخدام مدیر بازاریابی و تبلیغات خانم در سالن زیبایی کاتیا

استخدام نظافتچی و مهمانپذیر جهت مسافرخانه ای در تبریز

استخدام تعمیرکار لوازم خانگی یخچال، آبگرمکن، پکیج در تهران

جزییات بسته شدن سایت سهام عدالت

پیشنهاد وزیر صنعت به اتاق بازرگانی برای ورود به خودروسازی

رکود برخی از مرغداری های استان کرمانشاه سبب عدم صادرات شده است

عرضه سهام نفت و گاز پرشیا در بورس

مراکز خدمات فناوری در شهرک های صنعتی بوشهر ایجاد می شود

جمع آوری 153 میلیارد تومان صدقه در 6 ماه نخست سال

رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی تأکید کرد ضرورت استفاده از رویه های بتنی به جای قیر در راهسازی/ عمر مفید رویه بتنی 30 تا 50 سال است

سازمان ملی استاندارد برای خودروسازان ضرب الاجل تعیین کرد

استخدام 5 ردیف شغلی در یک شرکت معتبر در خوزستان

اتاق می تواند سومین خودروسازی کشور باشد

ویژه نامه خبرگزاری مهر به مناسبت روز ملی صادرات منتشر شد

واکنش وزیر اقتصاد به گمانه زنی ها درباره قیمت فروش ارز دولتی در بودجه سال 97

اتفاق خاصی در ارز رخ نداده است/نرخ دلار دربودجه هنوز معلوم نیست

گلخانه ؛ تولید محصول - تولیدشغل

فارس رتبه دوم صادرکننده نمونه ملی

بازی کودکان منجر به کشف 70 سکه قاجاری در استان مرکزی شد

جوانان آبادانی خواستار توسعه اشتغال از سوی مسئولان

برنامه ریزی برای عرضه محصولات صادراتی ایران در بورس عراق

‎خودروهای کلاسیک تعیین تکلیف شدند

سرمایه های سعودی به سوی بازارهای عراقی روانه شدند

گران خری 8 میلیون یورویی

15 پروژه محرویت زدایی توسط سپاه در شهرستان اردستان اجرا می شود

استخدام معمار خانم،رشته معماری،مسلط به اتوکد و 3DMAX /فارس

خرید تلویزیون بدون گارانتی یا با گارانتی + عکس

علت افزایش «هزینه ویزای اربعین» اعلام شد

«بلندینگ»،راهکارکوتاه مدت تولیدبنزین/بنزین وارداتی استاندارد است؟

استخدام تعدادی چرخکار و بسته بند در تبریز

استخدام بسته بند و بخارکار خانم در تهران

کارگر چینی اخراج کارگر ایرانی را رقم می زند

استخدام تکنسین جهت یک مرکز رادیولوژی فک و صورت در تبریز

قیمت چند خودروی وارداتی بالا رفت +جدول

استخدام کارشناس فروش در یک شرکت معتبر بازرگانی

افزایش 137 هزار هکتاری جنگل های شمال کشور

هزینه ویزای هر زائر اربعین170 هزار تومان/ شرط پرداخت ارز مسافرتی

کارآفرینان خیر کشور درگذشت

ال جی تمرکز خود را روی تابلوهای تبلیغاتی آنلاین گذاشته است

وزارت کشاورزی طبق قانون تمرکز مسئول تجارت محصولات کشاورزی است

کارآفرینی در حوزه نفت و انرژی

«بلندینگ»،راهکارکوتاه مدت تولیدبنزین/بنزین وارداتی استاندارد است؟

توسعه آموزش های مهارتی گامی برای تحقق اقتصاد مقاومتی آموزش مهارت ها به 12 هزار تن در قم

سود سهام عدالت در روز تعیین شده واریز می شود؟

نروژ اتوبوس برقی سفارش می دهد

ایرلاین ها هم از لیست ارز مبادله ای خارج شدند

سیستم تصفیه فاضلاب و پساب کارخانه قند شیروان نیازمند اصلاح است

افزایش قیمت چند مدل خودروی وارداتی در بازار

علت افزایش «هزینه ویزای اربعین» اعلام شد

شاخص بورس 49 واحد رشد کرد

استخدام کارشناس پایگاه داده SqlSever،Oracle در گروه پارسه

حقوق مهرماه بازنشستگان کشوری امشب واریز می شود

هزینه ثبت نام زائران اربعین، 199500 تومان/ چرا ویزای اربعین گران شد؟

جریمه 200 میلیون ریالی برای قاچاقچی کالا

تجمع رانندگان تاکسی بهشهر مقابل شورای اسلامی شهر

سه هزار و 700تن گوشت سفید در کلاله تولید شد

ظرفیت اقتصاد مسکن به یک سوم رسیده است

هزینه ثبت نام زائران اربعین اعلام شد

سامانه سهام عدالت به مدت 3 روز از دسترس خارج می‎شود

کشف 70 سکه نقره ناصرالدین شاهی در شهرستان اراک

سامانه سهام عدالت به مدت 3 روز از دسترس خارج می‎شود

مدیرعامل بانک سپه اعلام کرد کشف و شناسایی ضمانتنامه جعلی در یکی از شعب بانک سپه

مظنه واحدهای کلنگی در تهران چقدر است؟ +جدول

ماجرای آذرآب، بانک کشاورزی و برادران پرنا /2 خزلی: اداره کردن شرکت کار کارگزاری نیست/اگر مجمع برگزار شود مدیران فعلی آذرآب خلع ید می شوند/ تکلیف 200 میلیارد تومان از دارایی های شرکت مشخص نیست

ماجرای آذرآب، بانک کشاورزی و برادران پرنا /2 خزلی: اداره کردن شرکت کار کارگزاری نیست/اگر مجمع برگزار شود مدیران فعلی آذرآب خلع ید می شوند/ تکلیف 200 میلیارد تومان از دارایی های شرکت مشخص نیست