مطالب مرتبط:
تناقض در قوانین وزارت صنعت و گمرک/ موانع گمرک در تبادل اطلاعات بین دستگاه ها
پیشنهاد وزارت صنعت به دولت برای تغییر تعریف خودرو لوکس
پیشنهاد وزارت صنعت به دولت برای تغییر تعریف خودرو لوکس
عزیزی در گفت وگو با فارس خبرداد مخالفت اعضای کمیسیون اجتماعی با تقسیم وزارت صنعت، معدن و تجارت به 2 وزارتخانه
تفکیک وزارت صنعت رد شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 3 مهر 1396 ساعت 00:002017-09-24اقتصادي

تناقض در قوانین وزارت صنعت و گمرک/ موانع گمرک در تبادل اطلاعات بین دستگاه ها


مدیر کل فناوری ستاد مبارزه با قاچاق گفت: یک سری تبادل اطلاعات بین گمرک و دیگر دستگاه ها باید اتفاق بیفتد که بستر آن موجود بوده، ولی به نهایت کار که می رسیدیم با یک سری مانع کاری ها و کند کاری ها از طرف دوستان گمرک مواجه می شدیم.

- واردات 12.

5 میلیارد دلاری انواع کالای قاچاق به کشور لزوم مبارزه با این پدیده شوم را که منجر به از بین رفتن اشتغال و تولید در بخش های مختلف صنعتی در کشور شده است، را بیشتر می کند.

بنابراین تقویت و توانمندسازی ساختارها در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز یکی از ضرورت های ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و همچنین وزارت خانه و سازمان های مرتبط با این امر است.

در همین رابطه گفت وگویی با حمیدرضا دهقانی نیا مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز داشتیم، تا از آخرین وضعیت سامانه های مختلف مرتبط با مبارزه با قاچاق کالا در ستاد و سازمان های مختلف مطلع شویم.

* فارس: آخرین وضعیت اجرای قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در دستگاه های مختلف چگونه است؟ دهقانی نیا: در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و سامانه های مبارزه با قاچاق کالا و ارز تعریفی وجود دارد، مبنی بر اینکه در این راستا با منظومه ای از سامانه ها مواجه هستیم که وزن هر سامانه با سامانه دیگر متفاوت است، اما در عین حال ارتباط معنایی و محتوایی با هم دارند.

در ماده 5 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مشخصا این اختیار به ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز داده شده که اگر برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز تشخیص داد که سیستم الکترونیکی و یا سامانه هوشمندی باید توسط دستگاه یا سازمان طراحی، تهیه و اجرا شود، این موضوع را به هییت دولت و رییس جمهور پیشنهاد دهد تا رییس جمهور ابلاغ کند که آن سازمان و وزارت خانه آن سیستم الکترونیکی را اجرا کند.

ذیل تبصره 3 ماده 5 سامانه ای وجود دارد، تحت عنوان سامانه شناسایی و مبارزه با کالای قاچاق که سامانه ستاد در مبارزه با قاچاق کالا و ارز است.

تمامی ارتباطات معنایی بین مواد 5، 6، 7 و ماده 13 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به این موضوع برمی گردد که سامانه ها به تفکیک دستگاه ها و مسئولیت هایشان در حوزه مبارزه با قاچاق احصاء و ابلاغ شده و مشخصات آن با همکاری خودشان به آیین نامه تبدیل شده و بر آن اساس ستاد مبارزه با قاچاق پیگیر اجرایی کردن آن سامانه ها است، تا اطلاعات آن تکمیل و به سامانه شناسایی و مبارزه با کالای قاچاق منتقل شود.

در حوزه مبارزه با کالای قاچاق و ارز هیچ راهی وجود ندارد، مگر اینکه تمام ردپایی که در حوزه تجارت کشور نقش می بندد، ثبت و رصد شود.

مدیریت تجارت کشور هم تنها با اشراف اطلاعاتی و آن هم با الکترونیکی کردن تمامی اطلاعات و فرآیندها امکان پذیر است.

در سامانه های حوزه پیشگیری و مبارزه با کالای قاچاق که ماهیت اصلی آن شفاف کردن فرآیندهای تجارت از گرفتن کارت بازرگانی، اظهار کالا در سامانه گمرک، ثبت سفارش و باز شدن خط اعتباری LC است، این موضوعات در هم تنیده در نظر گرفته شده تا بتوان فرآیند نامیمون قاچاق را اولا تشخیص و ثانیا جلوگیری کرد.

* فارس: اختلافاتی بین گمرک و وزارت صنعت پیرامون تبادل اطلاعات سامانه تجارت گمرک و سامانه تجارت وزارت صنعت ، معدن و تجارت وجود دارد، آیا با وجود این اختلافات تبادل اطلاعات بین این دو انجام می شود؟ - دهقانی نیا: اگر بگویم نه، نادرست است.

در برخی موارد تبادل اطلاعات بین سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزی در امور گمرکی وزارت امور اقتصادی و دارایی مشخصا گمرک ایران و سامانه جامع تجارت وزارت صنعت برقرار است.

اما این ارتباط مطلوب ما نیست و هنوز مطلوبیت مورد نظر ما حاصل نشده است.

فارس: مطلوبیت چه وقت حاصل می شود؟ موارد اختلافی چیست و حل کننده و هماهنگ کننده این دو سازمان کدام نهاد است؟ دهقانی نیا: دو هفته پیش جلسه ای با مسئولان گمرک و وزارت صنعت برگزار شد و از مسئولان سازمان فناوری اطلاعات و دبیر کمیته دولت الکترونیک هم کمک گرفته شد، ولی واقعیت این است که به سمت مطلوبیت برای برقراری ارتباط خیلی کند حرکت می کنیم.

مثلا یکی از مواردی که به تازگی حاصل شده است این است که اطلاعات پته الان از طرف گمرک در اختیار سازمان راهداری و حمل نقل جاده ای قرار می گیرد، در حالی که قبلا این اتفاق نمی افتاد، اما این موضوع توسعه پیدا نکرده است.

از گمرک شهید رجایی در بندرعباس شروع شده و همین طور در حال ادامه است.

فارس: به چه دلیل نرخ پیشرفت در این حوزه کند است؟ دهقانی نیا: قوانینی در حوزه امور گمرکی و صنعت، معدن و تجارت وجود دارد که با همدیگر متناقض اند و این قانون ها باعث کندی تبادل اطلاعات بین این دو مجموعه شده است.

بنابراین با توجه به سامانه هایی که راه اندازی می کنیم و نیازهایی که به فراخور زمان و موضوع پیش می آید، موضوعی را پیگیری و حل می کنیم.

مثلا در حوزه طرح احراز اصالت گوشی تلفن همراه و یا ثبت گوشی در شبکه نیاز است که اطلاعاتی که گمرک ایران از یک سال و نیم گذشته دارد، تحت عنوان شناسه بین الملل کالای تجهیز تلفن همراه (IMEI) از واردکننده اخذ کند و در اختیار سازمان صنعت، معدن و تجارت قرار گیرد، تا وزارت صنعت بتواند طرح رجیستری را به همراه وزارت اطلاعات پیگیری کند.

این بستر تبادل اطلاعات از یک و نیم ماه قبل عملیاتی شده است و در این بستر تبادل اطلاعات را از (IMEI) شروع می کنند و به سمت وزارت صنعت، معدن و تجارت می روند.

تنها راهی که الان در حوزه تبادل اطلاعات وجود دارد تا قوانین تنه به تنه هم نزنند و مانع ایجاد نکنند، این است که به تفکیک موضوعاتی که مطرح می شود، امور را ساماندهی کنیم.

فارس: به نظر می رسد ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در هماهنگی و متصل کردن دستگاه ها به هم آهسته عمل می کند.

این انتقاد را می پذیرید؟ یا اینکه کندی در این بخش علت دیگری دارد؟ دهقانی نیا: کند عمل کردن ستاد در ایجاد هماهنگی بین سازمان ها را در امر مبارزه با قاچاق کالا را نمی پذیریم.

واقعیت این است که ستاد بیش از توان خود کارها را پیگیری می کند.

هماهنگی یک بخش قضیه است و طلب همکاری بعد از هماهنگی بین دو سازمان امر دیگری است.

معمولا مجموعه ها، سازمان ها و وزارت خانه های مرتبط با مبارزه با قاچاق کالا وقتی به یک جلسه ای دعوت می شوند، در انتهای آن جلسه صورت جلسه ای تهیه و به امضا حاضران می رسد و همان صورت جلسه هم ابلاغ می شود، اما وقتی می خواهید که بر اساس هماهنگی صورت گرفته همکاری صورت بگیرد، کار با کندی انجام می شود.

فارس: در موضوع همکاری سازمان گمرک و وزارت صنعت کم کاری و کندی از کدام ناحیه است؟ - دهقانی نیا: اگر بگویم، کندی از سمت گمرک بوده، نادرست است.

برای اینکه دوستان وزارت صنعت، معدن و تجارت بخواهند ارتباطی را با مسئولان وزارت امور اقتصادی و دارایی ایجاد کنند تا بتوانند تبادل اطلاعات را نهایی کنند، زمان خیلی زیادی باید صرف شود که دوستان گمرک کار خودشان را انجام داده بودند و اطلاعات را به خوشه اطلاعات برده بودند و منتظر ایجاد زیر ساخت ها بودند که اکنون زیر ساخت ها ایجاد شده و اثر ارتباطی هم مهیا شده و ما هم پیگیری کردیم که این سرویس های اطلاعاتی در اختیار وزارت صنعت و معدن قرار بگیرد.

اما از آن طرف هم نمی توانم بگویم که همه چیز از طرف گمرک خوب بوده و مشکل از وزارت سمت بوده است، زیرا در برخی از موارد باید یک سری تبادل اطلاعات بین گمرک و دیگر دستگاه ها اتفاق می افتاده که بستر ارتباط آن موجود بوده و صورت جلسه آن هم تنظیم شده، ولی به نهایت کار که می رسیدیم با یک سری مانع کاری ها و کند کاری ها از طرف دوستان گمرک مواجه می شدیم.

فارس: مثال بیاورید.

دهقانی نیا: مثل ارسال اطلاعاتی که از گمرک برای راهداری اتفاق افتاد.

راهداری و گمرک جمهوری اسلامی ایران هر دو توافق کردند که این اتفاق صورت پذیرد، اما تا زمانی که راهداری و گمرک برای چنین اقدامی دست به کار شدند، زمان زیادی طول کشید.

فارس: بعضی از سازمان ها اطلاعات را حبس می کنند و اطلاعات را جزء داده ای خودشان می دانند و معتقدند این دیتاها را نباید به دیگر دستگاه ها بدهند، این را قبول دارید؟ - دهقانی نیا: ممکن است برخی دستگاه ها چنین نگاهی داشته باشند، اما در دو سال اخیر این نگاه رفته رفته تغییر کرده و در حال کمرنگ شدن است.

دلیل اصلی اینکه دستگاهی اطلاعاتش را در اختیار نمی گذارد، ناقص بودن اطلاعات است و اینکه اطلاعات شفافیت مورد نظر را ندارد.

در یک و نیم سال اخیر اراده همکاری واقعا زیاد شده است، زیرا همه نتیجه آن را دیده اند.

کندی کار به این دلیل است که در دو سال اخیر با فرآیندهای جدیدی مواجه شد ه ایم، بسیاری از این اطلاعات را به صورت الکترونیکی در کشور نداشتیم، تا بخواهیم در مورد تبادلش بین سازمان ها یا وزارت خانه ها صحبت شود.

بسیاری از دستگاه ها اصلا سیستم های الکترونیکی نداشتند و راه اندازی سیستم های الکترونیکی هم یکی از مشکلات در دو سال گذشته بود.

فارس: الان وضعیت سازمان ها در راه اندازی سیستم های الکترونیکی چگونه است؟ دهقانی نیا: وضعیت بسیار تغییر کرده است.

نباید در چنین شرایطی بگویم که مشکل از سمت گمرک است یا مشکل از سمت وزارت صمت است، اصلا این نگاه غلط است.

و ما باید بدانیم که وارد پارادایم جدیدی در حوزه فناوری اطلاعات در کشور شده ایم و پارادایم جدید این است که دیگر نمی خواهیم از فناوری اطلاعات فقط صرفا به عنوان یک ابزار استفاده کنیم، بلکه فناوری اطلاعات بستر تمامی فرآیندهاست و اگر می خواهیم در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیشرفت کنیم، باید این فرآیند و شفاف سازی در بستر فناوری اطلاعات باشد.

پس، سازمان های مجاور و همکاری هم باید به این بلوغ سازمانی از نظر اجرایی و از نظر فنی برسند تا بتوانند این فرآیندها را کامل کنند.

فارس: الان همه دستگاه ها پای کار هستند، یا هنوز دستگاه هایی وجود دارد که بستر ها را برای خود نساخته است یا در تبادل اطلاعات مقاومت می کند؟ دهقانی نیا: سازمان های اصلی پای کار هستند، اما چیزی که ما را اذیت می کند، این است که بلوغ فنی سازمان ها با همدیگر متفاوت است.

سازمان ها ساختارهای قدیمی دارند که الان با همان ساختارهای کهنه می خواهند براساس پارادایم جدیدی به عنوان فناوری ارتباطات و اطلاعات فعالیت کنند.

بنابراین سازمان هایی می توانند موفق باشند که استراتژی هایی تبیین کنند که به آن هدف مورد نظر برسند.

الان سازما ن ها فهمیده اند که یک سری سیستم ها را باید راه اندازی کنند و فهمیده اند که این سیستم باید دارای چه فرآیندهایی باشد.

بعضی ها هم این مرحله را پشت سر گذاشته اند و در حال تبادل اطلاعات هستند که چه داده هایی بدهند و چه داده هایی را طی چه فرآیندی بگیرند.

فارس: خیلی کند نیست؟ دهقانی نیا: چرا به نظرم کند است، یعنی اگر بلوغ سازمانی هم اندازه بود یا این تفاوت فاحش را در حوزه فناوری و فنی نداشت، ما بسیار جلوتر بودیم.

فارس: یکی از سامانه هایی که باید ایجاد شود و بانک مرکزی طبق قانون مبارزه با قاچاق متولی آن است، ایجاد سامانه اطلاع مالی صرافی هاست.

در حال حاضر این سامانه وجود دارد و تبادل اطلاعات با سامانه جامع تجارت، گمرک و دیگر دستگا ه های ناظر دارد؟ دهقانی نیا: در حوزه بانک مرکزی، فقط سامانه اطلاعات ارزی مدنظر ما نیست.

در حوزه بانک مرکزی یک پرتال کلی مدنظر ماست که زیر این پرتال چند نوع سامانه و پرتال مد نظر ماست.

از جمله این سامانه ها می توان به سامانه مدیریت ارز حاصل از صادرات، سامانه سمت مدیریت تأمین ارز، سامانه نظارت ارزی، سامانه ارز همراه مسافر است.

اما موضوعی که شما به آن اشاره کردید، یعنی تبادل اطلاعات بین گمرک و پرتال ارزی بانک مرکزی نزدیک به یک سال و نیم است که دچار خدشه شده است و جلسات متعددی هم در دولت پیرامون این موضوع گذاشته شده تا موضوع جمع شود و به یک سر منزل مطلوب برسد.

فارس: علت اختلاف چیست؟ علت اختلاف این است که دوستان گمرک برداشت خودشان را دارند و بانک مرکزی هم برداشت خودش را دارد، دوستان گمرک و بانک مرکزی را در کمیته دولت الکترونیک جمع کردیم و اتفاقا در تبادل اطلاعات به یک توافق رسیدند و صورت جلسه ای هم بین یکدیگر تبادل کردند، تا بتوانند براساس این صورت جلسه تبادل اطلاعات را که مدتی جریان داشت و بعد از یک مدت هم به واسطه تغییر سیستم ها و برخی بسترهای ارتباطی متوقف شده بود را از سر بگیرند و این تبادلات را نهایی کنند.

در آخرین جلسه ای که نزد مسئولان انک مرکزی بودیم قرار بر این شد که طی یک زمان بندی مشخص ظرف یک ماه این تبادل اطلاعات را از برخی از اقلام اطلاعاتی آغاز کنند.

فارس: یعنی در یک ماه آینده اطلاع سیستمی و آنلاین بین گمرک و پرتال ارزی بانک مرکزی برقرار می شود؟ دهقانی نیا: در یک ماه آینده قطعا این کار شروع می شود، ولی اینکه چه زمانی به مطلوب نهایی برسیم زمان می برد.

زیرا یکی از مشکلاتی که در این مورد وجود دارد این است که دوستان کالاهایی را که رصد می کنند بین همدیگر با نام های متفاوت است.

فارس: مگر از تعرفه یا اچ اس کد واحد استفاده نمی کنند؟ دهقانی نیا: اچ اس کدی که در گمرک استفاده می شود با ثبت سفارشی که بازرگان در حوزه ثبتارش ذیل سامانه جامع تجارت انجام می دهد، همخوانی ندارد، از آنجا که ارتباط یک به یک بین این دو سیستم وجود ندارد، هماهنگ کردن این دو مجموعه کار بسیار مشکلی است.

- فارس: در حال حاضر کالای قاچاق از طریق تبلیغ در فضای مجازی بدون هیچ محدودیت و حتی پرداخت عوارض فروخته می شود، برای نظارت و کنترل این موضوع چه باید کرد و آیا قانونی برای کنترل آن وجود دارد؟ دهقانی نیا: به این موضوع در کشور کمتر پرداخت شده است.

در حوزه ساختاری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در اداره کل مبارزه با قاچاق کالاهای هدف، دفتری تحت عنوان رصد و کنترل مبارزه با کالاهای قاچاق در فضای مجازی وجود دارد که توسط عده ای این گونه سایت های عرضه کالا در فضای مجازی کنترل می شود.

با گذشت زمان، عرضه کالا در فضای مجازی بیشتر می شود و هیچ گریزی از آن نیست.

اما باید بگویم که با توجه به سرعتی که این موضوع پیدا کرده است، با قوانین فعلی نمی توان به مبارزه عرضه کالای قاچاق در فضای مجازی پرداخت.

یک سری کرسی های هم اندیشی در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با حضور متخصصان حوزه فضای مجازی در راستای مبارزه با عرضه کالای قاچاق در فضای مجازی راه اندازی شده است که در آنجا یک سری موارد تبیین و یک سری هم احصاء شده است.

ما برای عرضه کالاهای غیرملموس در کشورمان سازمان متولی نداریم.

فارس: نیاز به اصلاح قانون داریم؟ دهقانی نیا: در حوزه مبارزه با قاچاق کالا نیاز به اصلاح و بروزرسانی قانون وجود دارد و باید یک سری مسائل را برای همیشه در این زمینه روشن و شفاف کنیم.

فارس: برآورد ارزش عرضه کالای قاچاق در فضای مجازی چقدر است؟ دهقانی نیا: برآورد ستاد از عرضه کالای قاچاق در فضای مجازی یک درصد است و هر چه می گذرد، این موضوع بیشتر می شود و کنترل آن هم سخت تر است.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: مبارزه با قاچاق - قاچاق کالا و ارز - مبارزه - قاچاق - فناوری اطلاعات و ارتباطات - ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز - اطلاعات - فناوری اطلاعات - ارتباطات - ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا - تبادل اطلاعات - فناوری - رییس جمهور - گمرک - قانون - وزارت - ماده - اتفاق بیفتد - وزارت صنعت - مدیر - کشور - صنعت - خانه - میلیارد - پیشنهاد - متفاوت - قوانین - واردات - اشتغال - تولید

آخرین اخبار سرویس:
200 دلار ارز مسافرتی اربعین فقط برای کاروان‎های حج و زیارت

استخدام کارمند مسلط به زبانهای انگلیسی و عربی و روسی

کاهش قیمت طلا

مشارکت فعال شبکه بانکی در خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی

هنگام خرید گوشی های سامسونگ، ضمانت نامه چقدر اهمیت دارد؟

تصویب آیین نامه ساماندهی مشاغل و اصناف شهری

نیازهای فناورانه واحدهای صنعتی استان بوشهر شناسایی شد

افتتاح اولین مرکز تخصصی کودکان مبتلا به اوتیسم در محله های مرکزی پایتخت

ربا و گران فروشی، طاغوت اقتصادی است

دلار گران شد/ قیمت آپارتمان در خیابان مفتح/ خریداران خودرو آئودی بخوانند

توسط شورای اقتصاد دستورالعمل جدید صدور مجوز استفاده از تسهیلات مالی خارجی تصویب شد

رونمایی از گرانترین خودرو وارداتی +عکس

مشکل سپرده گذاران، عدم نظارت بانک مرکزی است

بیمه فرسودگی راه نجات اسقاط خودروهای فرسوده/انتقاد از روند اسقاط خودرو در کشور

مقاوم سازی خانه ها در مناطق آسیب پذیر باید تسریع شود

ظرفیت گروه های تلگرامی افزایش یافت

نرخ پنج گروه مواد خوراکی افزایش یافت

تغییر مدیران پالایشگاه ستاره خلیج فارس غیرقانونی نبود

فیلم شکار حیرت انگیز تمساح توسط شیر

فرودگاه اهواز، مانع جدی در مسیر توسعه بزرگترین میدان نفتی ایران

سنگاپور اجازه افزایش تعداد وسائل نقلیه را نمی دهد

عراق از بریتیش پترولیوم خواست به افزایش تولید نفت در کرکوک کمک کند

پلمپ 5 واحد قلیان سرا در دلفان

کاهش آلاینده های خودرویی با تکمیل کنارگذر اراک + فیلم

طراحی بسته ای برای اقتصادی کردن طرح های صنعت آب و برق

گرانترین و ارزان ترین خودروی های وارداتی 6 ماه گذشته/ پورشه در صدر گرانترین ها

در ده سال آینده باید حداقل 50 هزار مگاوات به ظرفیت کنونی برق اضافه شود

گرانترین خودرو وارداتی اعلام شد+عکس

مبادلات اقتصادی مازندران و قیزیل آوردا قزاقستان افزایش می یابد

رییس اداره بازرگانی سازمان صنعت قم خبر داد تقدیر از 13 واحد صادراتی برتر در قم/ مشارکت کم قمی ها در نمایشگاه نجف

نقش پر رنگ رسانه ها در رشد صنعت بیمه قابل تقدیر است

شمارش معکوس برای دیزل ها

6 میلیون مسکن روستایی باید نوسازی شود

پورشه گرانترین خودروی وارداتی 6 ماهه گذشته

نوبخت:
 آمارها دستکاری نمی شود/سیاست کاهش نرخ تورم ادامه خواهد داشت

دولت برنامه ای برای تحریم های احتمالی ندارد/ به کشور خیانت نکنیم

گزارش جدید از گرانی سفره مردم

سالانه 200 هزار نفر به جمعیت تهران اضافه می شود

13 درصد جامعه هدف بهزیستی در نهبندان ناشنوا هستند

مدیر موکب آستان مقدس حضرت معصومه (س) عنوان کرد احداث موکب حضرت معصومه (س) با هزینه ای بالغ بر 3 میلیارد تومان

قیمت فروش انواع فیلتر خودرو در بازار چقدر است؟

بزرگترین میدان نفتی کشور همچنان خارج ازدسترس

تغییرات تازه اسنپ برای بدل شدن به امن ترین سرویس هوشمند حمل ونقل در ایران

آغاز طرح سنجش بینایی کودکان 3 تا 6 ساله

قیمت نفت سنگین ایران افزایش یافت

اعلام اسامی برندگان جشنواره قرعه کشی حساب های قرض الحسنه پس انداز هفت گنج پارسیان

گرانترین و ارزانترین خودروی های وارداتی در 6 ماه گذشته/ پورشه همچنان در صدر

بیشترین نرخ بیکاری مربوط به فارغ التحصیلان دانشگاهی است

فرانس 24: چوب حراج به تنها پالایشگاه نفت عربستان/ سهام آرامکو نیمه دوم 2018 عرضه می شود

افزایش بیش از هزار هکتاری شهرک های صنعتی مازندران

امضای سه تفاهم نامه سرمایه گذاری در بندر نوشهر

سامانه تیک بان چه خدماتی ارائه می دهد؟

مدیر کل دفتر وزارتی وزارت اقتصاد منصوب شد

افزایش 2.5 درصدی مراجعان نزاع به پزشکی قانونی همدان

اجرای 13 طرح آبخیزداری در لرستان

بزرگ ترین مجتمع گازی کشور آماده تامین انرژی پایدار در زمستان

پروژه های سرمایه گذاری صادرات محور در بندر نوشهر اجرایی شود

ناکارآمدی«نسخه چینی» برای صنعت خودرو ایران

15 ماراتن تولید محتوای دیجیتال فرهنگی برگزار می شود

استخدام یک شرکت تولیدی معتبر در استان اصفهان

گران ترین و ارزان ترین خودرو های وارداتی

استخدام آبدارچی،کارمند فروش(دامپروری،کشاورزی) در شرکت بازرگانی

گاردین: افزایش امنیت غذایی پاسخ قطر به تحریم های کشورهای عربی

پیوست فناوری به تنهایی کافی نیست، باید مکانیزم ها اصلاح شود

کسری بودجه97 به حداقل می رسد/قیمت نفت در بودجه چطور تعیین می شود؟

نصب و راه اندازی یک دستگاه تهویه با اعتباری بالغ بر 8 میلیارد ریال در بیمارستان امام خمینی(ره) اهواز

لیلاز: معافیت های مالیاتی بی منطق لغو شود

تامین 400 میلیارد تومان وجه نقد برای زائران اربعین

توسعه گردشگری مهم ترین ابزار ایجاد اشتغال و تولید ثروت در همدان است

70درصد هورالعظیم آبگیری شده است

نتیجه نظرسنجی از 1000مدیر عامل دلایل موفقیت برخی از آنها را نشان می دهد

قیمت طلا کاهش یافت

رایزن بازرگانی ایران در آفریقای جنوبی: هدفگذاری ما افزایش صادرات غیرنفتی به آفریقاست

افزایش 200 میلیون ریالی تسهیلات پارک علم و فناوری هرمزگان ویژه طرح های علمی

در باکس آفیس این هفته هو2 با 21 میلیون دلار فروش در صدر ایستاد

250 میلیارد تومان پروژه نیمه تمام آبی داریم / بخش آب کشور در مرحله پوست اندازی است

اسنپ، امن تر می شود

افزایش نرخ دلار و پوند بانکی

ابطال بخشنامه ستاد هدفمند کردن یارانه ها

فروش نوکیا 3310 3G در اروپا

تشریح آمار طلاق و ازدواج استان مرکزی در پنج ماهه نخست 96

ارائه تسهیلات در خصوص توسعه طرح مکانیزاسیون کشاورزی در بافق

آغاز فعالیت اسنپ در تبریز

راه اندازی واحد شناسایی مرگ مغزی ، ابتکاری ارزشمند در مرکز مدیریت پیوند وزارت بهداشت

ارقام جالب توجه به پرداخت در گزارش عملکرد 6 ماهه

انعقاد تفاهم نامه شهرداری تهران و صدا و سیما؛در آینده ای نزدیک/ اجرای ویژه برنامه روز جهانی شهرها در پایتخت

مترو،بزرگراه وشهربازی؛مقصد سرمایه های کره ای

حل معضل دستفروشان سیار در الوند

تاکسی اینترنتی پیکو مجوز گرفت

تلاش عربستان برای جذب سرمایه خارجی

باکس آفیس هفته منتهی به 30 مهر؛ شروع نسبتاً ضعیف جدیدترین کمدی تایلر پِری

همه پول فروش نفت را می گیریم

سالانه یک میلیون و 300 هزار تن ذرت در استان تهران تولید می شود

اسنپ در خدمت مردم تبریز

تهیه بانک اطلاعات خُرده فروشان سابقه دار در همدان

482 میلیارد تومان از طلب گندم کاران کرمانشاه پرداخت شد

کره ای ها علاقه مند به سرمایه گذاری در صنعت حمل و نقل تهران

طرح واکسیناسیون طیور روستایی علیه بیماری نیوکاسل در کردستان

مرکز نوآوری بانک ملی ایران، گام تازه ای برای حمایت از استارت آپ ها

تجار قزاقستانی در بندر امیرآباد بهشهر سرمایه گذاری می کنند

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری مطرح کرد سرمایه گذاری صندوق توسعه ملی در راه آهن شهرکرد

فراخوان جشنواره شعر کارگری

سوپرگروه های تلگرامی حالا می توانند میزبان 30 هزار کاربر باشند

پیش بینی سود سهم بانک ملت رشد کرد

تجارت الکترونیک پارسیان پیش بینی سود سهام خود را اعلام کرد

افزایش سقف برداشت خودپردازها در استان های مرزی

تاکید فرماندار آستارا بر اصلاح سازه ها

اعلام اسامی برندگان جشنواره قرعه کشی حساب های قرض الحسنه پس انداز هفت گنج پارسیان

سوپرگروه های تلگرامی حالا می توانند میزبان 30 هزار کاربر باشند

استخدام کارشناس بازاریابی،فروش باسرویس ایاب،ذهاب جهت کارخانه

تجمع کارمندان اخراجی بانک صادرات مقابل مجلس

ایده های اسنپی در راه صنعت بیمه

اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی سبب رونق تولید در مازندران شد

آزادی 5303 زندانی غیرعمد در نیمسال 96

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم خبر داد صادرات 92 میلیون دلاری استان قم در نیمه نخست سال 96

جزییات تخصیص 200 دلار مبادله ای به زائران اربعین

گنج 2.5 میلیارد دلاری در خیابان امیرآباد

گران ترین و ارزان ترین خودروی های وارداتی

پرداخت فقط 7 درصد تسهیلات امسال رونق تولید در گیلان

میلیون ها حساب بی نام در ایران وجود دارد

نوبخت: نظر رییس جمهور مدیریت بازار ارز است

قیمت نفت در بودجه چطور تعیین می شود؟

بحران صندوق های بازنشستگی دولت را ورشکسته می کند

نقش پر رنگ رسانه ها در رشد صنعت بیمه قابل تقدیر است

تمدید تفاهم نامه همکاری بانک رفاه و سازمان بیمه سلامت ایران

پیش بینی سود 468 ریالی بیمه پارسیان برای سال 96

مسئولان برای تکمیل مسکن مهر دلفان تلاش کنند

اقتصاد به اصلاحات ساختاری نیاز دارد

بیش از 900 کیلوگرم فرآورده خام دامی غیر بهداشتی در لنگرود معدوم شد

بیشترین مهاجران به ایران افغانستانی هستند

نرخ بیکاری فارس به نزدیک 10 درصد رسیده است

مردم نیازمند خدمت بهتر هستند

صدور گواهینامه دوره های قرآنی شش ماه نخست سال در لرستان

جلسه کمیته مرکزی اتحادیه مدغم قرآنی برگزار می شود

قیمت خودرو آئودی در بازار

گرانترین و ارزانترین خودروی های وارداتی ایران

گزارش جدید از گرانی سفره مردم

طرح ایمن سازی 25 تونل فارس

بانک اطلاعاتی، اساس برنامه ریزی اصولی و توسعه متوازن - معصومه صفری**

اجرای طرح ترسیب کربن در بیش از سه میلیون هکتار عرصه منابع طبیعی کشور

درخشش دانشجویان جیرفت در سطح بین المللی

شما هم با این تلفن های نوستالژیک خاطره دارید؟/تصاویر

نبودامکانات برای جابجایی مسافر مشکل اساسی ایجاد گردشگری دریایی درخزر

گشایش ال سی برقی شدن قطار تهران-مشهد تا پایان دی ماه

خبر نوبخت درباره جلسه ویژه تیم اقتصادی دولت/ تورم مهر 8درصد شد

خرید ام وی ام صفر

کاهش قیمت طلا همراه با افزایش ارزش دلار/ سکه 3هزار تومان ارزان شد

محصولات عجیب یاماها برای نمایشگاه توکیو؛ از موتورسیکلت ربات تا خودرویی متفاوت

استخدام مدیر بازرگانی،مدیر فروش،کارشناس مارکتینگ

«گاو خشمگین» ایتالیایی در گمرک ایران + عکس

اتحادیه اروپا واردات دوچرخه برقی ارزان از چین را محدود می کند

ایران و انگلیس در ساخت و نوسازی مراکز درمان سرطان همکاری می کنند

خودکفایی اقتصادی آب و برق در دستور کار دولت

لرزه نگاری با فیبر نوری

روز کاهشی بورس با افت قیمت سهام بیشتر گروه ها

کشت محصولات آبدوست در دشت خاوه دلفان ممنوع شود

گزارش جدید از گرانی سفره مردم

استخدام کارشناس فروش در آرین رشد افزا (صنعت دام و طیور)

​تکمیل خطوط مترو از اولویت های بانک شهر

مترو، بزرگراه و شهربازی؛ مقصد سرمایه های کره ای

محصولات عجیب یاماها برای نمایشگاه توکیو؛ از موتورسیکلت ربات تا خودرویی متفاوت

نخستین سرمایه گذاری آفریقای جنوبی در زمینه انرژی خورشیدی در خوسف انجام شد

تندیس سازمان مشتری مدار به سازمان منطقه آزاد انزلی اعطا شد

استخدام اپراتور لیزر خانم با سابقه در یک مطب معتبر در تهران

حرکت جهشی استاندارد کرمانشاه از رده های پایین تا جزو 5 استان برتر کشور

سازمان های بیمه، تعرفه خدمات پرستاری در منزل را تحت پوشش خود قرار دهند

پورشه صدرنشین گرانترین خودروهای وارداتی به ایران

اختصاص 200 میلیارد تومان برای حاشیه نشینی

پیامدهای مهاجرت و تاثیر آن بر اقتصاد اشتغال ایران

افزایش 137 هزار هکتاری جنگل های شمال کشور

قیمت جهانی نفت افزایش یافت

صادرات کالا از مرزهای شلمچه و چذابه در ایام اربعین متوقف نمی شود

​برند "بانک صادرات ایران" ثبت جهانی شد

سرانجام شرایط جدید وام مسکن روشن نشد

کدام نهادها اعتماد را به مردم بازمی گردانند؟

چه عاملی موجب افزایش قیمت نفت شد؟

اتحادیه اروپا واردات دوچرخه برقی از چین را محدود می کند

استراتژیک کالچر: چاپ دلار بدون پشتوانه در آمریکا با وجود بدهی 21 تریلیون دلاری!

تلاش برای تشویش اذهان عمومی با وجود تعطیلی موسسات غیرمجاز

همه پول فروش نفت را می گیریم/ برنامه ریزی برای داخلی سازی پمپ های نفتی

افتتاح سه طرح ورزشی با حضور معاون وزیر ورزش و جوانان

آغاز ثبت نام خود اظهاری واحدهای صنعتی و خدماتی سبز

استفاده از ابزارهای مالی غیر مرسوم توسط فدرال رزرو

حراج آخرین نقاشی «چرچیل» (+عکس)

از شعب برتر، مدیران ستادی و استانی برتر بانک توسعه تعاون تقدیر شد

جهانگیری: مقاوم سازی خانه ها در مناطق آسیب پذیر باید تسریع شود

رشد 2,5 برابری پرداخت زکات در استان یزد

تغییرات تازه اسنپ برای بدل شدن به امن ترین سرویس هوشمند حمل ونقل در ایران

بازار 38 هزار میلیارد ریالی بورس کالا در مهر ماه

کارگاه های صنایع دستی استان اردبیل حمایت می شود

جهانگیری: 6 میلیون مسکن روستایی باید نوسازی شود

گمرک خبر داد گرانترین و ارزان ترین خودروی های وارداتی 6 ماه گذشته/ پورشه در صدر گرانترین ها

استخدام مسئول دفتر خانم در تحلیلگان بارکد آریا در تهران

استخدام تعدادی کارگر خانم جهت کار در صحافی در قم

استخدام سرحسابدار،حسابدار،سئوکار،کارمند اداری دراسکای لاین

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی خراسان جنوبی: خراسان جنوبی تا 10 سال آینده می تواند به توسعه برسد

معاون شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی منصوب شد

گرانترین و ارزانترین خودروهای وارداتی/ پورشه ماکان در صدر لیست

پژو، دریل می سازد

افت شاخص کل بورس پس از چند روز/ آیفکس به 945 واحد رسید

تناقض در قوانین وزارت صنعت و گمرک/ موانع گمرک در تبادل اطلاعات بین دستگاه ها

تناقض در قوانین وزارت صنعت و گمرک/ موانع گمرک در تبادل اطلاعات بین دستگاه ها