مطالب مرتبط:
تناقض در قوانین وزارت صنعت و گمرک/ موانع گمرک در تبادل اطلاعات بین دستگاه ها
پیشنهاد وزارت صنعت به دولت برای تغییر تعریف خودرو لوکس
پیشنهاد وزارت صنعت به دولت برای تغییر تعریف خودرو لوکس
عزیزی در گفت وگو با فارس خبرداد مخالفت اعضای کمیسیون اجتماعی با تقسیم وزارت صنعت، معدن و تجارت به 2 وزارتخانه
تفکیک وزارت صنعت رد شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 3 مهر 1396 ساعت 00:002017-09-24اقتصادي

تناقض در قوانین وزارت صنعت و گمرک/ موانع گمرک در تبادل اطلاعات بین دستگاه ها


مدیر کل فناوری ستاد مبارزه با قاچاق گفت: یک سری تبادل اطلاعات بین گمرک و دیگر دستگاه ها باید اتفاق بیفتد که بستر آن موجود بوده، ولی به نهایت کار که می رسیدیم با یک سری مانع کاری ها و کند کاری ها از طرف دوستان گمرک مواجه می شدیم.

- واردات 12.

5 میلیارد دلاری انواع کالای قاچاق به کشور لزوم مبارزه با این پدیده شوم را که منجر به از بین رفتن اشتغال و تولید در بخش های مختلف صنعتی در کشور شده است، را بیشتر می کند.

بنابراین تقویت و توانمندسازی ساختارها در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز یکی از ضرورت های ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و همچنین وزارت خانه و سازمان های مرتبط با این امر است.

در همین رابطه گفت وگویی با حمیدرضا دهقانی نیا مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز داشتیم، تا از آخرین وضعیت سامانه های مختلف مرتبط با مبارزه با قاچاق کالا در ستاد و سازمان های مختلف مطلع شویم.

* فارس: آخرین وضعیت اجرای قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در دستگاه های مختلف چگونه است؟ دهقانی نیا: در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و سامانه های مبارزه با قاچاق کالا و ارز تعریفی وجود دارد، مبنی بر اینکه در این راستا با منظومه ای از سامانه ها مواجه هستیم که وزن هر سامانه با سامانه دیگر متفاوت است، اما در عین حال ارتباط معنایی و محتوایی با هم دارند.

در ماده 5 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مشخصا این اختیار به ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز داده شده که اگر برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز تشخیص داد که سیستم الکترونیکی و یا سامانه هوشمندی باید توسط دستگاه یا سازمان طراحی، تهیه و اجرا شود، این موضوع را به هییت دولت و رییس جمهور پیشنهاد دهد تا رییس جمهور ابلاغ کند که آن سازمان و وزارت خانه آن سیستم الکترونیکی را اجرا کند.

ذیل تبصره 3 ماده 5 سامانه ای وجود دارد، تحت عنوان سامانه شناسایی و مبارزه با کالای قاچاق که سامانه ستاد در مبارزه با قاچاق کالا و ارز است.

تمامی ارتباطات معنایی بین مواد 5، 6، 7 و ماده 13 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به این موضوع برمی گردد که سامانه ها به تفکیک دستگاه ها و مسئولیت هایشان در حوزه مبارزه با قاچاق احصاء و ابلاغ شده و مشخصات آن با همکاری خودشان به آیین نامه تبدیل شده و بر آن اساس ستاد مبارزه با قاچاق پیگیر اجرایی کردن آن سامانه ها است، تا اطلاعات آن تکمیل و به سامانه شناسایی و مبارزه با کالای قاچاق منتقل شود.

در حوزه مبارزه با کالای قاچاق و ارز هیچ راهی وجود ندارد، مگر اینکه تمام ردپایی که در حوزه تجارت کشور نقش می بندد، ثبت و رصد شود.

مدیریت تجارت کشور هم تنها با اشراف اطلاعاتی و آن هم با الکترونیکی کردن تمامی اطلاعات و فرآیندها امکان پذیر است.

در سامانه های حوزه پیشگیری و مبارزه با کالای قاچاق که ماهیت اصلی آن شفاف کردن فرآیندهای تجارت از گرفتن کارت بازرگانی، اظهار کالا در سامانه گمرک، ثبت سفارش و باز شدن خط اعتباری LC است، این موضوعات در هم تنیده در نظر گرفته شده تا بتوان فرآیند نامیمون قاچاق را اولا تشخیص و ثانیا جلوگیری کرد.

* فارس: اختلافاتی بین گمرک و وزارت صنعت پیرامون تبادل اطلاعات سامانه تجارت گمرک و سامانه تجارت وزارت صنعت ، معدن و تجارت وجود دارد، آیا با وجود این اختلافات تبادل اطلاعات بین این دو انجام می شود؟ - دهقانی نیا: اگر بگویم نه، نادرست است.

در برخی موارد تبادل اطلاعات بین سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزی در امور گمرکی وزارت امور اقتصادی و دارایی مشخصا گمرک ایران و سامانه جامع تجارت وزارت صنعت برقرار است.

اما این ارتباط مطلوب ما نیست و هنوز مطلوبیت مورد نظر ما حاصل نشده است.

فارس: مطلوبیت چه وقت حاصل می شود؟ موارد اختلافی چیست و حل کننده و هماهنگ کننده این دو سازمان کدام نهاد است؟ دهقانی نیا: دو هفته پیش جلسه ای با مسئولان گمرک و وزارت صنعت برگزار شد و از مسئولان سازمان فناوری اطلاعات و دبیر کمیته دولت الکترونیک هم کمک گرفته شد، ولی واقعیت این است که به سمت مطلوبیت برای برقراری ارتباط خیلی کند حرکت می کنیم.

مثلا یکی از مواردی که به تازگی حاصل شده است این است که اطلاعات پته الان از طرف گمرک در اختیار سازمان راهداری و حمل نقل جاده ای قرار می گیرد، در حالی که قبلا این اتفاق نمی افتاد، اما این موضوع توسعه پیدا نکرده است.

از گمرک شهید رجایی در بندرعباس شروع شده و همین طور در حال ادامه است.

فارس: به چه دلیل نرخ پیشرفت در این حوزه کند است؟ دهقانی نیا: قوانینی در حوزه امور گمرکی و صنعت، معدن و تجارت وجود دارد که با همدیگر متناقض اند و این قانون ها باعث کندی تبادل اطلاعات بین این دو مجموعه شده است.

بنابراین با توجه به سامانه هایی که راه اندازی می کنیم و نیازهایی که به فراخور زمان و موضوع پیش می آید، موضوعی را پیگیری و حل می کنیم.

مثلا در حوزه طرح احراز اصالت گوشی تلفن همراه و یا ثبت گوشی در شبکه نیاز است که اطلاعاتی که گمرک ایران از یک سال و نیم گذشته دارد، تحت عنوان شناسه بین الملل کالای تجهیز تلفن همراه (IMEI) از واردکننده اخذ کند و در اختیار سازمان صنعت، معدن و تجارت قرار گیرد، تا وزارت صنعت بتواند طرح رجیستری را به همراه وزارت اطلاعات پیگیری کند.

این بستر تبادل اطلاعات از یک و نیم ماه قبل عملیاتی شده است و در این بستر تبادل اطلاعات را از (IMEI) شروع می کنند و به سمت وزارت صنعت، معدن و تجارت می روند.

تنها راهی که الان در حوزه تبادل اطلاعات وجود دارد تا قوانین تنه به تنه هم نزنند و مانع ایجاد نکنند، این است که به تفکیک موضوعاتی که مطرح می شود، امور را ساماندهی کنیم.

فارس: به نظر می رسد ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در هماهنگی و متصل کردن دستگاه ها به هم آهسته عمل می کند.

این انتقاد را می پذیرید؟ یا اینکه کندی در این بخش علت دیگری دارد؟ دهقانی نیا: کند عمل کردن ستاد در ایجاد هماهنگی بین سازمان ها را در امر مبارزه با قاچاق کالا را نمی پذیریم.

واقعیت این است که ستاد بیش از توان خود کارها را پیگیری می کند.

هماهنگی یک بخش قضیه است و طلب همکاری بعد از هماهنگی بین دو سازمان امر دیگری است.

معمولا مجموعه ها، سازمان ها و وزارت خانه های مرتبط با مبارزه با قاچاق کالا وقتی به یک جلسه ای دعوت می شوند، در انتهای آن جلسه صورت جلسه ای تهیه و به امضا حاضران می رسد و همان صورت جلسه هم ابلاغ می شود، اما وقتی می خواهید که بر اساس هماهنگی صورت گرفته همکاری صورت بگیرد، کار با کندی انجام می شود.

فارس: در موضوع همکاری سازمان گمرک و وزارت صنعت کم کاری و کندی از کدام ناحیه است؟ - دهقانی نیا: اگر بگویم، کندی از سمت گمرک بوده، نادرست است.

برای اینکه دوستان وزارت صنعت، معدن و تجارت بخواهند ارتباطی را با مسئولان وزارت امور اقتصادی و دارایی ایجاد کنند تا بتوانند تبادل اطلاعات را نهایی کنند، زمان خیلی زیادی باید صرف شود که دوستان گمرک کار خودشان را انجام داده بودند و اطلاعات را به خوشه اطلاعات برده بودند و منتظر ایجاد زیر ساخت ها بودند که اکنون زیر ساخت ها ایجاد شده و اثر ارتباطی هم مهیا شده و ما هم پیگیری کردیم که این سرویس های اطلاعاتی در اختیار وزارت صنعت و معدن قرار بگیرد.

اما از آن طرف هم نمی توانم بگویم که همه چیز از طرف گمرک خوب بوده و مشکل از وزارت سمت بوده است، زیرا در برخی از موارد باید یک سری تبادل اطلاعات بین گمرک و دیگر دستگاه ها اتفاق می افتاده که بستر ارتباط آن موجود بوده و صورت جلسه آن هم تنظیم شده، ولی به نهایت کار که می رسیدیم با یک سری مانع کاری ها و کند کاری ها از طرف دوستان گمرک مواجه می شدیم.

فارس: مثال بیاورید.

دهقانی نیا: مثل ارسال اطلاعاتی که از گمرک برای راهداری اتفاق افتاد.

راهداری و گمرک جمهوری اسلامی ایران هر دو توافق کردند که این اتفاق صورت پذیرد، اما تا زمانی که راهداری و گمرک برای چنین اقدامی دست به کار شدند، زمان زیادی طول کشید.

فارس: بعضی از سازمان ها اطلاعات را حبس می کنند و اطلاعات را جزء داده ای خودشان می دانند و معتقدند این دیتاها را نباید به دیگر دستگاه ها بدهند، این را قبول دارید؟ - دهقانی نیا: ممکن است برخی دستگاه ها چنین نگاهی داشته باشند، اما در دو سال اخیر این نگاه رفته رفته تغییر کرده و در حال کمرنگ شدن است.

دلیل اصلی اینکه دستگاهی اطلاعاتش را در اختیار نمی گذارد، ناقص بودن اطلاعات است و اینکه اطلاعات شفافیت مورد نظر را ندارد.

در یک و نیم سال اخیر اراده همکاری واقعا زیاد شده است، زیرا همه نتیجه آن را دیده اند.

کندی کار به این دلیل است که در دو سال اخیر با فرآیندهای جدیدی مواجه شد ه ایم، بسیاری از این اطلاعات را به صورت الکترونیکی در کشور نداشتیم، تا بخواهیم در مورد تبادلش بین سازمان ها یا وزارت خانه ها صحبت شود.

بسیاری از دستگاه ها اصلا سیستم های الکترونیکی نداشتند و راه اندازی سیستم های الکترونیکی هم یکی از مشکلات در دو سال گذشته بود.

فارس: الان وضعیت سازمان ها در راه اندازی سیستم های الکترونیکی چگونه است؟ دهقانی نیا: وضعیت بسیار تغییر کرده است.

نباید در چنین شرایطی بگویم که مشکل از سمت گمرک است یا مشکل از سمت وزارت صمت است، اصلا این نگاه غلط است.

و ما باید بدانیم که وارد پارادایم جدیدی در حوزه فناوری اطلاعات در کشور شده ایم و پارادایم جدید این است که دیگر نمی خواهیم از فناوری اطلاعات فقط صرفا به عنوان یک ابزار استفاده کنیم، بلکه فناوری اطلاعات بستر تمامی فرآیندهاست و اگر می خواهیم در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیشرفت کنیم، باید این فرآیند و شفاف سازی در بستر فناوری اطلاعات باشد.

پس، سازمان های مجاور و همکاری هم باید به این بلوغ سازمانی از نظر اجرایی و از نظر فنی برسند تا بتوانند این فرآیندها را کامل کنند.

فارس: الان همه دستگاه ها پای کار هستند، یا هنوز دستگاه هایی وجود دارد که بستر ها را برای خود نساخته است یا در تبادل اطلاعات مقاومت می کند؟ دهقانی نیا: سازمان های اصلی پای کار هستند، اما چیزی که ما را اذیت می کند، این است که بلوغ فنی سازمان ها با همدیگر متفاوت است.

سازمان ها ساختارهای قدیمی دارند که الان با همان ساختارهای کهنه می خواهند براساس پارادایم جدیدی به عنوان فناوری ارتباطات و اطلاعات فعالیت کنند.

بنابراین سازمان هایی می توانند موفق باشند که استراتژی هایی تبیین کنند که به آن هدف مورد نظر برسند.

الان سازما ن ها فهمیده اند که یک سری سیستم ها را باید راه اندازی کنند و فهمیده اند که این سیستم باید دارای چه فرآیندهایی باشد.

بعضی ها هم این مرحله را پشت سر گذاشته اند و در حال تبادل اطلاعات هستند که چه داده هایی بدهند و چه داده هایی را طی چه فرآیندی بگیرند.

فارس: خیلی کند نیست؟ دهقانی نیا: چرا به نظرم کند است، یعنی اگر بلوغ سازمانی هم اندازه بود یا این تفاوت فاحش را در حوزه فناوری و فنی نداشت، ما بسیار جلوتر بودیم.

فارس: یکی از سامانه هایی که باید ایجاد شود و بانک مرکزی طبق قانون مبارزه با قاچاق متولی آن است، ایجاد سامانه اطلاع مالی صرافی هاست.

در حال حاضر این سامانه وجود دارد و تبادل اطلاعات با سامانه جامع تجارت، گمرک و دیگر دستگا ه های ناظر دارد؟ دهقانی نیا: در حوزه بانک مرکزی، فقط سامانه اطلاعات ارزی مدنظر ما نیست.

در حوزه بانک مرکزی یک پرتال کلی مدنظر ماست که زیر این پرتال چند نوع سامانه و پرتال مد نظر ماست.

از جمله این سامانه ها می توان به سامانه مدیریت ارز حاصل از صادرات، سامانه سمت مدیریت تأمین ارز، سامانه نظارت ارزی، سامانه ارز همراه مسافر است.

اما موضوعی که شما به آن اشاره کردید، یعنی تبادل اطلاعات بین گمرک و پرتال ارزی بانک مرکزی نزدیک به یک سال و نیم است که دچار خدشه شده است و جلسات متعددی هم در دولت پیرامون این موضوع گذاشته شده تا موضوع جمع شود و به یک سر منزل مطلوب برسد.

فارس: علت اختلاف چیست؟ علت اختلاف این است که دوستان گمرک برداشت خودشان را دارند و بانک مرکزی هم برداشت خودش را دارد، دوستان گمرک و بانک مرکزی را در کمیته دولت الکترونیک جمع کردیم و اتفاقا در تبادل اطلاعات به یک توافق رسیدند و صورت جلسه ای هم بین یکدیگر تبادل کردند، تا بتوانند براساس این صورت جلسه تبادل اطلاعات را که مدتی جریان داشت و بعد از یک مدت هم به واسطه تغییر سیستم ها و برخی بسترهای ارتباطی متوقف شده بود را از سر بگیرند و این تبادلات را نهایی کنند.

در آخرین جلسه ای که نزد مسئولان انک مرکزی بودیم قرار بر این شد که طی یک زمان بندی مشخص ظرف یک ماه این تبادل اطلاعات را از برخی از اقلام اطلاعاتی آغاز کنند.

فارس: یعنی در یک ماه آینده اطلاع سیستمی و آنلاین بین گمرک و پرتال ارزی بانک مرکزی برقرار می شود؟ دهقانی نیا: در یک ماه آینده قطعا این کار شروع می شود، ولی اینکه چه زمانی به مطلوب نهایی برسیم زمان می برد.

زیرا یکی از مشکلاتی که در این مورد وجود دارد این است که دوستان کالاهایی را که رصد می کنند بین همدیگر با نام های متفاوت است.

فارس: مگر از تعرفه یا اچ اس کد واحد استفاده نمی کنند؟ دهقانی نیا: اچ اس کدی که در گمرک استفاده می شود با ثبت سفارشی که بازرگان در حوزه ثبتارش ذیل سامانه جامع تجارت انجام می دهد، همخوانی ندارد، از آنجا که ارتباط یک به یک بین این دو سیستم وجود ندارد، هماهنگ کردن این دو مجموعه کار بسیار مشکلی است.

- فارس: در حال حاضر کالای قاچاق از طریق تبلیغ در فضای مجازی بدون هیچ محدودیت و حتی پرداخت عوارض فروخته می شود، برای نظارت و کنترل این موضوع چه باید کرد و آیا قانونی برای کنترل آن وجود دارد؟ دهقانی نیا: به این موضوع در کشور کمتر پرداخت شده است.

در حوزه ساختاری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در اداره کل مبارزه با قاچاق کالاهای هدف، دفتری تحت عنوان رصد و کنترل مبارزه با کالاهای قاچاق در فضای مجازی وجود دارد که توسط عده ای این گونه سایت های عرضه کالا در فضای مجازی کنترل می شود.

با گذشت زمان، عرضه کالا در فضای مجازی بیشتر می شود و هیچ گریزی از آن نیست.

اما باید بگویم که با توجه به سرعتی که این موضوع پیدا کرده است، با قوانین فعلی نمی توان به مبارزه عرضه کالای قاچاق در فضای مجازی پرداخت.

یک سری کرسی های هم اندیشی در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با حضور متخصصان حوزه فضای مجازی در راستای مبارزه با عرضه کالای قاچاق در فضای مجازی راه اندازی شده است که در آنجا یک سری موارد تبیین و یک سری هم احصاء شده است.

ما برای عرضه کالاهای غیرملموس در کشورمان سازمان متولی نداریم.

فارس: نیاز به اصلاح قانون داریم؟ دهقانی نیا: در حوزه مبارزه با قاچاق کالا نیاز به اصلاح و بروزرسانی قانون وجود دارد و باید یک سری مسائل را برای همیشه در این زمینه روشن و شفاف کنیم.

فارس: برآورد ارزش عرضه کالای قاچاق در فضای مجازی چقدر است؟ دهقانی نیا: برآورد ستاد از عرضه کالای قاچاق در فضای مجازی یک درصد است و هر چه می گذرد، این موضوع بیشتر می شود و کنترل آن هم سخت تر است.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: مبارزه با قاچاق - قاچاق کالا و ارز - مبارزه - قاچاق - فناوری اطلاعات و ارتباطات - ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز - اطلاعات - فناوری اطلاعات - ارتباطات - ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا - تبادل اطلاعات - فناوری - رییس جمهور - گمرک - قانون - وزارت - ماده - اتفاق بیفتد - وزارت صنعت - مدیر - کشور - صنعت - خانه - میلیارد - پیشنهاد - متفاوت - قوانین - واردات - اشتغال - تولید

آخرین اخبار سرویس:
بزرگترین ماشین پلاسمایی کشور و سامانه راداری بومی رونمایی شد

قطارهای روسیه در ایران

استخدام کارشناسی متالوژی آقا در شهر مشهد

استخدام کارآموز وکالت جهت همکاری با دفتر وکالت در تهران

استخدام فروشنده آقا یا خانم جهت کار پوشاک در مشهد

یارانه مهر ماه امشب قابل برداشت است

ابتکار 10 میلیارد دلاری ژاپن برای توسعه زیرساخت LNG

استخدام تعدادی خیاط ماهر جهت کارگاه تولیدی در کرج

استخدام خیاط شلوار دوز و تعمیرات دوز جهت کار در کرج

استخدام پیک موتوری جهت شیفت شب فست فود در بندرعباس

نفت شیل آمریکا در تکاپوی افزایش تولید

کاهش چشمگیر سرقت در پرایدهای مدل 1386 به بعد

افت 48 ساعته فشار گاز در آبادان و خرمشهر از امروز

تلاش جهادی برای چهارخطه کردن راه زیارتی ایلام - مهران

صدور یک میلیون تن محصولات لبنی ایران به 30 کشور

قیمت خودرو سمند در بازار

10 شغل برتر سال 2017 + عکس

تخصیص 10 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح ترسیب کربن در دامغان

افزایش 20 درصدی آمارمصدومان ناشی از حوادث کار در استان

استخدام مهندس صنایع جهت شرکت طرح و چوب پانه در تهران

قیمت خودرو سمند در بازار

دسترسی به اطلاعات گمرک لحظه ای شد

نحوه بستن زنجیر چرخ بصورت تصویری

استخدام نیرو جهت لاستیک فروشی در همدان

مرکز بازیافت زباله معضل ترافیکی شهر

آغاز تحویل پژو 2008 با موعد مهر

یارانه نقدی امشب در حساب هاست

معضل انتشار جداگانه آمار توسط بانک مرکزی و مرکز آمار

استخدام تعدادی فروشنده و صندوقدار در عظیمه و گوهردشت کرج

استخدام کارگر جهت خدمات کشاورزی در همدان

10 تومانی و 20 تومانی در انتظار خروج از اقتصاد ایران

استخدام منشی خانم با ظاهری آراسته و روابط عمومی بالا در بندرعباس

استخدام مشاور حرفه ای املاک جهت همکاری در تهران

شواهد حکایت از گران شدن قیمت اینترنت دارد/ برخی از شیوه های ارائه خدمات کلاهبردارانه است/ تذکراتی به سازمان تنظیم مقررات

ضرورت حفظ بازارهای صادراتی مواد معدنی

مس همچنان بالای7هزار دلار

زمان واریز یارانه مهرماه

استخدام تعدادی کارگر جهت فروشگاه مواد غذایی -اهواز

استخدام منشی حسابدار مسلط به نرم افزار هلو در تهران

"ایجاد تجربه جدید"، "انتقال تجربیات" و "استفاده از ظرفیت ها" علت تغییرت استانداران است

استخدام حسابدار آشنا به نرم افزار تولید و فروش سپیدار در کرج

استخدام خیاط ماهر خانم جهت مزون در شهر اصفهان

استخدام کارگر ساده جهت کار در عینک فروشی  اهواز

استخدام منشی مسلط به زبان انگلیسی آشنا به کامپیوتر در تهران

استخدام حسابدار خانم آشنا به نرم افزار هلو در استان البرز

استخدام تعدادی نیرو جهت کار در فست فود  همدان

اجرای طرح ضربتی اصلاح و تعویض شبکه فرسوده جاده کاشان

اختصاص بیش از 5 هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به قم

اطلاعیه مهم بانک ملی در خصوص اختلال در تعداد محدودی از "ملی کارت ها"

آخرین مهلت تسویه مانده بدهی اقساط سهام عدالت

تصویب الزامات مدیریت ریسک نقدینگی موسسات اعتباری در شورای پول و اعتبار

استخدام بازنشسته گمرک در شرکت بازرگانی

«خوی» غرق در آجیل چینی

استخدام چرخکار جهت تولیدی رویال در همدان

استخدام کارگر نقاش اتومبیل نیمه ماهر باجای خواب در تهران

تهاتر درآمد صادراتی/ مشکل نقل و انتقال ارز حل نشد

ورزش همگانی؛ ورزش مردمی دور از دسترس مردم/ بودجه ورزش همگانی صرف جامپینگ و پارکو می شود

فاز اول پروژه پل روگذر کمربندی شرقی باقرشهر به اتمام رسید

گزارش جدید مرکز آمار/ 1 میلیون و 760 هزار جوان ایرانی بیکارند

دو قرارداد کاری جدید در پست خوزستان منعقد شد

آگهی استخدام مدیر - امروز 26 مهر 96

خرید آیفون 7 اس در آمریکا بیشتر از آیفون 8 اس است

استخدام شرکت مهندسی بازرگانی در خراسان رضوی

اوضاع اقتصادی سرزمین چاوز ترسناک تر می شود

درخواست طلاق همسر مجری معروف پس از 20 سال زندگی مشترک

یک میلیون و 760 هزار جوان ایرانی بیکارند

استخدام منشی آشنا به تایپ جهت همکاری در تهران

استخدام تعدادی موتور سوار جهت پیک موتوری ساسان در اصفهان

استخدام کمک حسابدار جهت همکاری در شهر اصفهان

استخدام مرکز چاپ و بسته بندی همدان

تورم چهاررقمی در سرزمین چاوز /وضعیت پیچیده اقتصاد ونزوئلا ادامه دارد

استخدام منشی آشنا به امور اداری جهت کار در شرکت ساختمانی

استخدام بازاریاب حرفه ای جهت پخش کلی و مویرگی ذغال در اصفهان

استخدام حسابدار خانم جهت همکاری در هشتگرد

افزایش سرانه مطالعه، آسیب های اجتماعی را کاهش می دهد

استخدام نیروی مسلط به برق صنعتی در همدان

استخدام منشی خانم آشنا به امور حسابداری جهت کار در تهران

صنعت فیروزه یکی از شاهرگ های اقتصادی منطقه است

ورود وزیر کشور به اراک

برنامه ریزی برای توسعه کشت آفتابگردان روغنی در کرمانشاه

افتتاح بیمارستان صحرایی 50 تختخوابی در مرز مهران

تخصیص 10 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح ترسیب کربن در دامغان

7 طرح نیمه تمام هفت ساله زنجان

استخدام نیرو جهت کار دفتری و فتوشاپ کار در همدان

استخدام منشی آشنا به کامپیوتر جهت کار در مطب در تهران

استخدام کارگر ماهر جهت کارواش در همدان

اصفهانی ها 6هزار میلیارد تومان طلا در خانه دارند

واردات 8 میلیون دلاری شیرخشک

دسترسی به اطلاعات گمرک لحظه ای شد

گزارش ایسنا از ساکنین باغ زردآلوی کرمان

5 بسته تحت عنوان برنامه اقتصاد مقاومتی پیگیری می کند

استخدام فروشگاه خانه گرم

استخدام نماینده علمی و مشاور فروش در یک شرکت معتبر

استخدام کارپرداز و همکار جهت فروش مصالح ساختمانی در هرمزگان

استخدام کارشناس حسابداری خانم جهت یک شرکت در تهران

استخدام کارگر کارواش با حقوق و بصورت درصدی در خراسان رضوی

زمان واریز یارانه مهرماه

دستگاه آنی بانک بانک ملی ایران رونمایی شد

بدهی 650000000000 تومانی ایرلاین ها به دولت

قیمت آپارتمان های نقلی در تهران

مشکل نقل و انتقال ارز حل نشد

برنامه ایجاد 970 هزار شغل در سال سنگین است

دسترسی به اطلاعات گمرک لحظه ای شد

استخدام یکنفر خانم مسلط به نرم افزار حسابداری هلو در کرج

مزایا و معایب واگذار کردن تعیین نرخ ارز به بازار یا بانک مرکزی چیست؟

استخدام کارشناس فنی(MBA،مهندسی صنایع)در صنایع غذایی سولیکو

استخدام نیروی خانم صندوقدار در مشهد

استخدام کارمند فروش خانم جهت همکاری در شهر اصفهان

استخدام نیرو جهت کار در ابزار فروشی  همدان

استخدام فروشنده آقا وارد به کار قنادی در مشهد

مقایسه دوره های رونق سهام پس از برجام / در بازار بورس چه می گذرد؟

استخدام مسئول دفتر جهت کار در نمایندگی انحصاری سکویا در اصفهان

/آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته/ شکایت قرقیزستان به سازمان تجارت جهانی از قزاقستان/ نگرانی مفتی مسکو از افراط گرایی مهاجرین آسیای مرکزی

استخدام مدرس ریاضی و انگلسی در مقطع لیسانس  همدان

استخدام تعدادی راننده بدون ماشین در شهر مشهد

استخدام مسئول دفتر خانم جهت کار در آتلیه عکاسی در تهران

تصویر روز 26 مهرماه

فیلم کریستوفر نولان نیم میلیارد دلار فروخت/دانکرک همچنان در جهان می تازد+عکس

استخدام تعدادی منشی تلفنی خانم جهت کار در تهران

استخدام کارشناس فروش با مزایای عالی در شرکت گیل خاتون درگیلان

استخدام استاد کار کاشی کار، موزاییک کار، گچ کار در بیرجند

استخدام نیروی خانم اتوکار در مشهد

استخدام کارگر ساده جهت کار در فلافلی در تهران

پیشرفت فیزیکی بزرگترین پارک طبیعی استان اصفهان به 90 درصد رسید

استخدام استاد کار ماهر یا نیمه ماهر جهت کارگاه کابینت در بیرجند

استخدام تعدادی نیرو جهت کار در کارگاه خیاطی -همدان

استخدام چرخکار و راسته دوز ماهر خانم و آقا در مشهد

استخدام مکانیک ماهر و نیمه ماهر در تعمیرگاه مارال  کرج

استخدام منشی خانم جهت همکاری در املاک در تهران

بارش های یک ماه اخیر دو برابر سال قبل بوده است/ اجرای 15 پروژه برای تعادل بخشی دشت اردبیل

معضل تیرهای چراغ برق در وسط معابر بافت قدیمی قزوین

درآمد 203 میلیون دلاری با صادرات لبنیات/ آلمانی ها طرفدار پنیر ایرانی

قیمت خودرو سمند در بازار+ جدول

لزوم کاهش بار ترافیک در مرز مهران/ امنیت و امکانات در سه مرز دیگر تامین شده است

کاهش چشمگیر سرقت در پرایدهای مدل 1386 به بعد

استخدام کارشناس فروش در یک شرکت معتبر

استخدام تهیه غذای ریحون

تصاویر:سفر با طعم پاییز برای پیشگیری از افسردگی

قیمت آنلاین و لحظه ای سکه در بازار/چهارشنبه 26 مهرماه 96

کاهش بدهی ایرلاین ها به دولت

استخدام کارشناس ارشد فروش در شرکت خاقانی نوین سپاهان

چگونه یک رب خانگی بپزیم؟

ممنوعیت صادرات دام سبک ادامه دارد

استخدام منشی خانم جهت آموزشگاه علمی دخترانه در تهران

اساسنامه بانک قرض الحسنه مهر ایران تصویب شد

باز هم ورود دلار به محدوده 4010 تومان/ بازار سکه اشباع شده است؟

استخدام نیروی خانم مسلط به نرم افزار 3D Max جهت کارگاه طلاسازی

استخدام نگهبان آقا با توانایی مکالمه انگلیسی در فارس

استخدام تعمیرکار ضبط و باند و دزدگیر خودرو در کرج

پیش بینی تولید 480 هزار تن گندم در لرستان

آشنایی کامل با رنو کلیو+تصاویر

رشد بیش از 3 درصدی درآمدهای مالیاتی کشور/سهم مالیات های غیرمستقیم چقدر است؟

امیدواریم به زودی خودروهای جدید و اتوماتیک سایپا را در عراق ببینیم

مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه سه شنبه تا صبح چهارشنبه

استخدام کارشناس ارشد فروش در خاقانی نوین سپاهان در اصفهان

استخدام بازاریاب،باحقوق،پورسانت در کانون تبلیغاتی هنرسوم/ارومیه

استخدام تعدادی نیروی بازاریاب جهت پخش موادغذایی در بجنورد

استخدام مهندس برق آقا آشنا به جرثقیل های صنعتی در تهران

استخدام کارمند اداری جهت کارخانه تولیدی در کرج

گزارش جدید مرکز آمار/ 1 میلیون و 760 هزار جوان ایرانی بیکارند

استخدام پزشک عمومی و دندانپزشک با پروانه ملارد در کرج

استخدام کمک حسابدار جهت شرکت عمرانی معتبر در مشهد

استخدام دانشگاه علوم پزشکی بم (اطلاعیه جدید)

گزارش جدید مرکز آمار/ 1 میلیون و 760 هزار جوان ایرانی بیکارند

استخدام سه ردیف شغلی جهت شرکت معتبر در هرمزگان

استخدام حسابدار تمام وقت آقا در یک شرکت تولیدی و بازرگانی

استخدام تولیدی پوشاک قمریان واقع در همدان

بازار آپارتمانهای نقلی پایتخت چند ؟+ قیمت

استخدام سه ردیف شغلی جهت یک شرکت معتبر در قم

دستبرد به بانک، تحت تاثیر توهم شیشه

آمار مثبت صادرات در مرزهای زمینی ایران

بدهی 650000000000 تومانی ایرلاین ها به دولت

نرخ لحظه ای و آنلاین ارز/چهارشنبه 25مهرماه 96

یارانه مهرماه کی واریز می شود؟

کلیه استخدامی های خراسان رضوی و مشهد - 26 مهر 96

فرمول جدید برای یارانه نقدی/ تبعات عدم حذف یارانه چیست؟

استخدام مسئول دفتر آشنا به امور مالی و اداری- کرج

استخدام دندانپزشک بصورت تمام وقت در کرج

استخدام فروشنده خانم جهت کار در سوپر مارکت در مشهد

استخدام نگهبان،آقا،با توانایی مکالمه زبان انگلیسی در کرمان

استخدام راننده نیسان جهت همکاری در مشهد

استخدام یک فروشنده در فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی

استخدام مونتاژ کار لوازم برقی در کرج

استخدام مکانیک و جلوبندی کار در شهر مشهد

استخدام حسابدار آشنایی با نرم افزار خرید و فروش سپیدار در اراک

استخدام دستیار دندانپزشک خانم در کرج

پرداخت 16 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید

دشت‎های لرستان مرگ را به انتظار نشسته‎اند

استخدام کارشناس تولید محتوا در محیط وب در شهر چرم

استخدام تعدادی جوشکار اسکلت  شهر مشهد

استخدام تعدادی پیک موتوری با گواهینامه جهت همکاری در شهر قم

استخدام پارکبان جهت پارکینگ رستوران ایتالیایی  کرج

استخدام کارشناس فروش در یک شرکت معتبر

استخدام تعدادی پیک موتوری با درآمد خوب در مشهد

عبور از معضل بیکاری در قم با توسعه مشاغل خانگی

218 طرح نیمه تمام در دولت یازدهم در دشتی بوشهر تکمیل شد

مدیران پیش از مطالبات دولت، به فکر حمایت از اشتغال و تولید باشند

9 باور غلط درباره پروتیین که باید فراموش کنید

آگهی استخدام مهندس مکانیک - استخدام امروز 26 مهر 96

تضعیف برجام و تاثیرات آن بر بازار جهانی نفت

تناقض در قوانین وزارت صنعت و گمرک/ موانع گمرک در تبادل اطلاعات بین دستگاه ها

تناقض در قوانین وزارت صنعت و گمرک/ موانع گمرک در تبادل اطلاعات بین دستگاه ها