مطالب مرتبط:
گام بلند دانشگاه فنی حرفه ای در راستای اشتغال زایی
ظرفیت های البرز برای تولید و اشتغال زایی به میدان می آید
ظرفیت های البرز برای تولید و اشتغال زایی به میدان می آید
پیمانکاری فرعی موجب تقویت توانایی صنایع کوچک در افزایش تولید و اشتغال زایی می شود
اشتغال زایی با نذورات مردمی!
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 2 مهر 1396 ساعت 19:122017-09-24اجتماعي

اشتغال زایی به سبک تپسی و اسنپ !! + تصاویر


حتماً هنگام عبور از معابر و میدانهای شهر ، دختران و پسرانی جوان را مشاهده کرده اید که تابلویی با عنوان ثبت نام رایگان راننده و یا استخدام راننده در دست داشته و از صبح زود تا پاسی از شب در همان نقطه ایستاده اند و از خود می پرسید ثبت نام رایگان راننده چه .

- حتماً هنگام عبور از معابر و میدانهای شهر ، دختران و پسرانی جوان را مشاهده کرده اید که تابلویی با عنوان ثبت نام رایگان راننده و یا استخدام راننده در دست داشته و از صبح زود تا پاسی از شب در همان نقطه ایستاده اند و از خود می پرسید ثبت نام رایگان راننده چه سودی برای این جوانان دارد ؟!به گزارش سایت قطره و به نقل ازتهران نیوز" ، با شروع ایده تاکسی اینترنتی و ایجاد شبکه ای از رانندگان و مسافران متقاضی رزرو اینترنتی تاکسی، دو شرکت توانستند با اخذ مجوزها خود را به سرعت در بین کاربران این قبیل سرویسها مطرح کنند و آن دو شرکت یعنی اسنپ و تپسی برای پاسخ به نیاز مشتریان و کابران خود مجبور به جذب راننده با معیارهای مشخص هستند.

ثبت نام رایگان یا عضوگیری بی دردسر و سودآور؟!در گوشه و کنار میادین و خیابانهای پر رفت وآمد شهر هر روز شاهد آن هستید که جوان یا جوانانی اعم از دختر و پسر با در دست داشتن یک پلاکارد که روی آن نوشته استخدام یا ثبت نام رایگان راننده برای فلان شرکت سعی در جذب رانندگانی دارند که ماشین مناسبی داشته و از مسافرکشی گردشی و بی هدف خسته شده اند.

با دیدن این به اصطلاح ویزیتورها برای شما هم سوال به وجود آمده که ثبت نام رایگان توسط آنان چه سودی برایشان داشته و ماجرای چیست؟ و حضور دختران در کنار خیابان برای این موضوع ذهن هر رهگذری را به سود این تجارت معطوف می کند.

پاداش 40 تا 100 هزار تومانی برای عضوگیریبا صحبتی که خبرنگار راه مبین با یکی از این ویزیتورها یا بهتر بگوییم رانندگان واسط یا به اصطلاح خودشان سفیران دعوت صورت گرفت وی درآمد حاصل از ثبت نام هر راننده را اینطور بازگو کرد: راننده اسنپ می تواند به عنوان معرف برای سایر راننده ها باشد و پاداش های 25 هزار، 40 هزار و 60 هزار تومانی دریافت کند و اینکار بهتر از رانندگی با خودرو است.

وی در ادامه توضیح داد که بابت هر سفر، اسنپ 13 درصد کمیسیون دریافت می کند و درصورتی که 10 مسیر را در روز برود، به طور متوسط روزانه بالغ بر 100 تا 150 هزار تومان درآمد خواهد داشت.

یکی دیگر از معرفان سامانه تپسی نیز به خبرنگار راه مبین گفت: تپسی به ازای هر ثبت نام و عضو گیری از طریق رانندگان جایزه ای حدود 100 هزار تومان پرداخت می کند و از هزینه سفر هر راننده حدود 15 درصد کسر کرده اما این به نسبت اسنپ برای رانندگان به صرفه تر و بیشتر است زیرا مبلغ بیشتری را به رانندگان پرداخت می کند.

شکایت از اسنپ و تپسی در شورای رقابتافزایش ضریب نفوذ 2 استارت آپ در بخش حمل ونقل مسافران درون شهری در دو سال گذشته منجر به ایجاد ابعاد جدیدی از تقابل طیف سنتی برای حذف آنها از بازار شده است.

در جدیدترین اقدام، اتحادیه تاکسیرانان از این دو شرکت رقیب، در زمینه ارائه خدمات تاکسی اینترنتی آنلاین به دلیل ارزان فروشی یا دامپینگ قیمتی به شورای رقابت شکایت کرده است.

از نگاه برخی تاکسیرانان، قیمت کمتر ارائه شده از سوی 2 شرکت ارائه دهنده خدمات تاکسی اینترنتی باعث کاهش سود آنها و حذف تاکسی های زردرنگ از انتخاب مسافران درون شهری شده است.

پرونده سازی علیه این 2 شرکت در حالی در شورای رقابت در حال بررسی است که استارت آپ های جدید در بخش حمل ونقل مسافران درون شهری، با حذف انحصار بازار و طراحی سیستمی تلاش می کنند برای جلب مسافران، محصولات و خدمات خود را با قیمت و کیفیت مناسب تری ارائه کنند.

بررسی ها نشان می دهد که ارائه قیمت کمتر از سوی این دو شرکت نه به معنای ارزان فروشی و فروش محصول با قیمت کمتر از هزینه نهایی است، بلکه به معنای کاهش قیمت به علت کاهش هزینه نهایی در بازاری رقابتی است.

استارت آپ های جدید چند سالی است که وارد بازار کسب وکار شده اند.

اما سنگ اندازی های طیف سنتی بازار تمامی ندارد.

آنها هنوز هم به کسب وکارهای نوین اعتقادی ندارند و به همین منظور هر روز به بهانه ای جدید قصد دارند در فعالیت استارت آپ ها ممانعت ایجاد کنند.

نمونه این رفتار را می توان در بخش حمل ونقل درون شهری و مشکلاتی که سنتی های این بازار (تاکسیرانان و آژانس داران) برای دو اپلیکیشن فعال این بازار به وجود می آورند، دید.

اخیرا اتحادیه تاکسیرانان از اسنپ و تپسی شکایتی تنظیم کرده که دلیل آن را دامپینگ قیمتی یا ارزان فروشی عنوان کرده است.

شکست انحصار تاکسیرانان و آژانس دارانسال ها است بازار حمل ونقل درون شهری در انحصار دو گروه تاکسیرانان و آژانس داران بوده و آنها نیز خدماتی گران را در اختیار مشتریان قرار می دادند.

حال که این بازار از انحصار خارج شده، به استارت آپ های فعال در بازار اتهام ارزان فروشی می زنند.

درحالی که اسنپ و تپسی تنها با کاهش هزینه های خود به واسطه شیوه های نوین کسب وکار اینترنتی، توانسته اند خدماتی بهتر و ارزان تر به مشتریان ارائه دهند.

شکایت تاکسیرانان از این دو اپلیکیشن، نشان می دهد که اعتراض طیف سنتی همچنان ادامه دارد.

هرچند شنیده ها حاکی از این است که شورای رقابت اتهام وارد شده به اسنپ و تپسی را رد کرده و پرونده آن بسته شده اما باید دید که آیا پرونده سازی علیه ارزانی همچنان ادامه خواهد داشت یا خیر؟ شنیده می شود شورای رقابت شکایت اتحادیه تاکسیرانان از این دو شرکت را که به علت دامپینگ قیمتی صورت گرفته بود، رد کرده و به زودی این حکم خود را با جزییات منتشر خواهد کرد.

البته آن طور که شنیده می شود، وزارت صنعت، معدن و تجارت که پیش از این، نام آن در زمره شاکیان آورده شده بود، شاکی اصلی این پرونده نبوده و تنها مرجع ارجاع دهنده این شکایت بوده؛ حتی گفته می شود که در جلسه رسیدگی به این پرونده، رفتارهای نمایندگان این وزارتخانه، نشان از حمایت تلویحی و غیرمستقیم آنها از این دو اپلیکیشن داشته است.

ماجرای پلمب شدن اسنپ و تپسیالبته موضوع شکایت از اپلیکیشن های حمل ونقل درون شهری موضوع جدیدی نیست.

پیش از این نیز آژانس داران، پلمب شدن اسنپ و تپسی را به دلیل نداشتن مجوز دستمایه سوژه رسانه ها کردند که البته این موضوع هم منتفی شد و فعالیت آنها ادامه یافت.

این بار اما شکایت تاکسیرانان به مراجع رسمی نشان می دهد که هنوز اعتراض های دنباله دار از فعالیت این اپلیکیشن ها ادامه دارد.

اسنپ و تپسی در دو سال اخیر توانسته اند شیوه جدیدی از ارائه خدمات ارزان قیمت حمل ونقل درون شهری را به مسافران ارائه دهند و این موضوع موجب شد تا بازار سنتی حمل ونقل درون شهری که پیش از ورود این اپلیکیشن ها تنها از سوی تاکسیرانان و آژانس داران اداره می شد، از انحصار این دو گروه خارج شده و رقابت بین گروه های فعال به وجود آید.

البته ایجاد رقابت در این بازار تاحدی هم نتیجه گرفته و اپلیکیشن های دیگر هم به میدان آمدند که از میان آنها دو اپلیکیشن هم از سوی دو طیف سنتی بازار (تاکسیرانان و آژانس داران) راه اندازی شد.

با این وجود، همچنان شاهد واکنش های اعتراض آمیز از سوی سنتی ها هستیم.

استقبال مسافران از استفاده از اسنپ وتپسی که عمده دلیل آن کاهش قیمت و افزایش کیفیت مسافرت های درون شهری با استفاده از خدمات اپلیکیشن های درخواست خودرو بوده، بخشی از بازار را از تاکسی ها و آژانس ها ربوده است.

این در حالی است که از نگاه برخی تاکسیرانان قیمت کمترِ ارائه شده از سوی دو شرکت ارائه دهنده خدمات تاکسی اینترنتی باعث کاهش سود تاکسیرانان و حذف تاکسی های زرد رنگ از انتخاب مسافران درون شهری شده است.

بر همین اساس، شکایتی از سوی این گروه تنظیم و به شورای رقابت فرستاده شد.

شاکیان ادعا کرده بودند که دو شرکت رقیب ارائه دهنده خدمات اینترنتی حمل ونقل، دامپینگ قیمتی کرده اند.

منظور از دامپینگ قیمتی یا ارزان فروشی ارائه خدمات از سوی یک شرکت با قیمتی کمتر از قیمت تمام شده به منظور تصاحب بخشی از سهم رقیب است.

این نوع ارزان فروشی عمدتا بر مبنای اهداف بازاریابی در بازه زمانی محدود انجام می گیرد.

اما در جلسه شورای رقابت با بررسی هایی که صورت گرفت، از اسنپ و تپسی رد اتهام شد.

طرح شکایت اشتباهعلت شکایت اتحادیه تاکسیرانان از شرکت های تپسی و اسنپ ارزان فروشی بود.

البته آنچه شنیده می شود حاکی از آن است که وزارت صنعت، معدن و تجارت ارجاع دهنده این شکایت به شورای رقابت بوده است.

وظایف و تکالیف قانونی شورای رقابت براساس مفاد قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی، دخالت در اموری است که در آن ردی از احتکار و استنکاف از معامله، قیمت گذاری تبعیض آمیز، تبعیض در شرایط معامله، قیمت گذاری تهاجمی و مواردی از این دست باشد.

با توجه به اینکه در شکایت صورت گرفته اتهام مطرح شده، دامپینگ است، از این رو شورای رقابت براساس وظیفه قانونی، مکلف به رسیدگی به این پرونده است.

اما چند نکته در رابطه با این شکایت حائز اهمیت است.

نخست اینکه ارزان فروشی یا دامپینگ ( به معنای فروش یک محصول با قیمتی کمتر از قیمت تمام شده) استراتژی خاصی است که انتخاب آن در کوتاه مدت ممکن است با اهداف بازاریابی اتفاق بیفتد.

اما استمرار این استراتژی در حالتی اتفاق می افتد که عرضه کننده یک محصول تمایل داشته باشد، عرضه کننده انحصاری آن محصول باشد.

در این صورت عرضه محصول با قیمت کمتر از قیمت تمام شده در نهایت باعث زیان شرکت های رقیب و جذب مشتریان به سمت شرکت دامپر یا ارزان فروش خواهد شد.

اتهام ارزان فروشی به دو شرکت ارائه دهنده خدمات تاکسی اینترنتی از آنجایی عجیب به نظر می رسد که پدیده دامپینگ اصولا از سوی یک شرکت و برای جذب بازار شرکت رقیب اتفاق می افتد.

انتخاب توامان این استراتژی از سوی دو رقیب تجاری که سهم عمده و نزدیک به هم از بازار خدمات تاکسی آنلاین دارند، در نهایت تنها به سودآوری این دو شرکت لطمه خواهد زد.

بدون شک یکی از عمده دلایل ایجاد فرضیه ارزان فروشی در ذهن شکایت کنندگان از شرکت های ارائه خدمات تاکسی اینترنتی، شکاف قیمتی است که نرخ این شرکت ها با نرخ تاکسی های تلفنی یا حتی تاکسی های زرد رنگ دارد.

اما باید توجه کرد که بخش قابل توجهی از این شکاف قیمتی ناشی از کاهش هزینه نهایی جابه جایی مسافر در اثراستفاده از تکنولوژی اینترنتی در جابه جایی مسافران درون شهری است.

حذف هزینه هایی چون اجاره محل کسب در کنار کاهش پرتی زمانی رانندگان باعث شده است تا از یکسو رانندگان کمیسیون کمتری پرداخت کنند و از سوی دیگر مایل باشند با هزینه کمتر، تعداد بیشتری مسافر را جابه جا کنند.

هزینه کمتری که مترادف با کاهش هزینه عوامل تولید در این شرکت ها است.

بنابراین ارائه قیمت کمتر از سوی این دو شرکت نه به معنای ارزان فروشی و فروش محصول با قیمتی کمتر از هزینه نهایی است، بلکه به معنای کاهش قیمت به علت کاهش هزینه نهایی است.

پدیده ای که با توجه به شتاب تغییرات ناشی از تکنولوژی ناگزیر و قطعی است.

موضوع دیگری که در این باره مطرح است، افزایش اپلیکیشن های جدید حمل ونقل شهری است.

به فرض اینکه دو شرکت اسنپ و تپسی ارزان فروشی کرده اند، انتظار می رود در این بازار رقیب جدیدی وارد نشود.

این درحالی است که حتی شاکیان این پرونده اپلیکیشن هایی را راه اندازی کرده اند تا بتوانند سهمی از این بازار را نصیب خود کنند.

علاوه بر آنها، اپلیکیشن های دیگری نیز راه اندازی شده است که خدمات مشابه ارائه می دهد و بازار حمل ونقل شهری را به یک بازار رقابتی تبدیل کرده است.

در بازار رقابتی هم کسی پیروز است که بتواند خدمات بهتر با قیمت مناسب تر ارائه دهد.

قیمت ها در بازار رقابتی راه خود را پیدا می کنند و واقعی می شوند.

کارشناسان بر این باورند که این دو شرکت، شیوه ای از ارزان سازی را در پیش گرفته اند و ساختار فعالیت آنها به گونه ای است که قیمت تمام شده خدمت انجام شده، پایین است و در نتیجه هزینه استفاده از این خدمات کاهش می یابد.

راه مبینانتهای متن/*
کلید واژه ها: راننده - ثبت نام - رایگان - هزار تومانی - استخدام - جوان - دختران - دختر - خبرنگار - جوانان - خیابان - درآمد - تاکسی - صورت - درصد - مسافران - رانندگی - تصاویر - خودرو - تهران - جایزه - دردسر - گزارش - ماشین - هزینه - شروع - شبکه

آخرین اخبار سرویس:
استخدام رنگ کار ( پودری و مایع) / تبریز

استخدام صندوقدار فروش / تبریز

افتتاح نخستین مرکز اجتماع درمان محور معتادان در زاهدان

اعزام 400 دانش آموز گچسارانی به مناطق جنگی

رویدادهای خبری 30 مهر ماه در مشهد

آموزش کتب درسی وظیفه معلم های مدارس است/ تاکید غیر قانونی برخی مدارس به گرفتن معلم خصوصی

راهنمای کامل سفر به کربلا

پیش بینی وضعیت آب و هوای قزوین + فیلم

شرکت بیش از 60 درصد کارکنان وزارت آموزش و پرورش در طرح شمیم دانش

تداوم وضعیت جوی پایدار در مهاباد

مترو تهران چقدر به کاهش آلودگی هوا کمک کرد؟

ساخت 5 پیاده راه گردشگری برای احیای بافت تاریخی و فرهنگی شیراز

جشن انار در راه است، همه دعوتید

طبیعتی پوشیده از مه+عکس

درهای باغ گل ها نرسیده به نوروز به روی شیرازی ها گشوده می شود

طلوع نور ؛ سوره نساء ، آیات 27 تا 33

جدیدترین تصاویر از حرم امام حسین(ع)

هشدار کارشناسان نسبت به وضعیت زیست محیطی عمیق ترین دریاچه جهان

اعزام 300 دانش آموز سیرجانی به اردوی راهیان نور

راه اندازی دفتر اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در ریگان

زائران اربعین حتما بلیط رفت و برگشت را تهیه کنند

مسئولان بهزیستی کردستان حامی معلولان نیستند

بیشترین تصادفات در چه ساعاتی است؟

مسئولان بهزیستی کردستان حامی معلولان نیستند

نمایی زیبا از شهر رشت/عکس

آبشار شگفت انگیزی با هفت پلکان بهشتی + تصاویر

تصاویر/ طبیعت زیبای گردنه حیران

25 موکب مردمی استان یزد در مسیر زائران اربعین ایجاد می شود

کودکان معلولی که "دل مادر" را نمک می پاشند ولی آب در "دل مدیران" تکان نمی خورد+فیلم

جمع آوری بیش از 100حیوان وحشی از تهران

تصاویر/ مواکب اربعین در مرز شلمچه

25 موکب مردمی استان یزد در مسیر زائران اربعین ایجاد می شود

جوانان خویی چشم انتظار راه اندازی اماکن تفریحی

جوانان خویی چشم انتظار راه اندازی اماکن تفریحی

9 هتل عجیب دنیا/ تصاویر

نبض زندگی در حاشیه های کلانشهر اهواز

خانم سوپراستار در کنار بادیگاردهایش/عکس

زباله معضل بزرگ غرب مازندران است

ویدئو / نمایش رنگ و نور در بالای جو زمین

آهوی نادر در زنجان

ببینید/مرزهای مجاز زمینی برای تردد زائرین اربعین حسینی

گل هایی بزرگ برای گلدان

درختان کنوکارپوس مسیرهای سفر اربعین در خوزستان هرس شوند

لبخند انار دامغان کنارسروناز شیراز

استخدام 900 مربی پیش دبستانی در آموزش و پرورش گلستان

عقب نشینی کیفیت به نفع کمیت در کلاس های درس آموزش و پرورش/ رکود اقتصادی بلای جان فرهنگ و تربیت و آموزش شده است

تصاویر:دفترچه نقاشی باستانی در دل غارها

آسفالت 54 هزار متر مربع از معابر و محلات اصلی بابل

تخلیه روزافزون نخاله های ساختمانی در تالاب عینک رشت

عکس:قایق،دریاچه و کوه های آلپ...

پاکسازی و ضدعفونی مناطق حفاظت شده خراسان جنوبی

زائران اربعین تا پنجم آبان به مرز خسروی مراجعه نکنند

استخدام خودرو شاسی بلند صفر جهت همکاری / تبریز

طرح کاهش از ابتدای آبان ماه در 8 کلانشهر اجرا می شود

درحاشیه ؛ زندگی زیر فشار قوی

یک نفر از هر 4 موتورسوار تهرانی گواهینامه دارد

نگاه وزیر نفت به محیط زیست مثبت است

لاستیک فرسوده ماشین، مکان تفریحی کودکان در طاقانک شهرکرد+عکس

راننده 17 ساله با این طرز رانندگی اش آشوب به پا کرد!

عکس خارق العاده ناسا از گرداب در فضا

ویدئوی جنجالی محسن افشانی با دختر بی حجاب

از قلب استوا تا خانه شما!

عزم عاشقانه برای 2600 کیلومتر پیاده روی

تصاویر تست رانندگی رنو در خیابان های تهران

استخدام بازاریابی حضوری / تبریز

همت خیران و تدبیر مسئولان امید بخش دانش آموزان محروم آذربایجان غربی است

افزایش 2 درجه ای دمای هوای تهران/ احتمال وقوع غبار صبحگاهی در شهرک های صنعتی

اجرای طرح ممنوعیت عرضه قلیان در استان البرز

دریای زباله در جزیره روآتان

همت خیران و تدبیر مسئولان امید بخش دانش آموزان محروم آذربایجان غربی است

لاستیک فرسوده ماشین، مکان تفریحی کودکان در طاقانک شهرکرد+عکس

استخدام 900 مربی پیش دبستانی در آموزش و پرورش گلستان

دریای زباله در جزیره روآتان

راننده 17 ساله با این طرز رانندگی اش آشوب به پا کرد!

توسعه سواحل و حفاظت از محیط زیست دریا باید متوازن باشد

تصاویر:دفترچه نقاشی باستانی در دل غارها

اعزام 75 دانش آموز دختر کرندغرب به مناطق عملیاتی

دمای هوای گچساران گرمتر از پارسال شد

عامل تلفات کبوتران در سلماس بیماری تنفسی است

پاسخ به پرسش مهر ۹۶ رئیس جمهور

کاملترین روش های اجرای واحد کار طرح کرامت در مدارس ابتدایی

لبخند انار دامغان کنارسروناز شیراز

یک نفر از هر 4 موتورسوار تهرانی گواهینامه دارد

استخدام خودرو شاسی بلند صفر جهت همکاری / تبریز

آسفالت 54 هزار متر مربع از معابر و محلات اصلی بابل

استخدام بازاریابی حضوری / تبریز

اجرای طرح ممنوعیت عرضه قلیان در استان البرز

علت نامگذاری ماه صفر چیست؟

شرط خروج از کشور داشتن گذرنامه معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار است

پیگرد قانونی در انتظار متخلفان در حوزه محیط زیست گلستان

اجرای یک طرح رادیو قرآنی با یک هزارم هزینه

تاخیر در پرداخت اقساط وام فرهنگیان/ آموزش و پرورش: دیگر رخ نخواهد داد

استخدام لیسانس گرافیک خانم / تبریز

استخدام نیروی کار نیمه وقت یا تمام وقت / تبریز

شهرداری تهران: 17 تریلی انواع تجهیزات به کشور عراق ارسال شد

آماده سازی مواکب اربعین در مرز شلمچه

استخدام کباب پز و کاردررستوران / تبریز

نگارخانه مرکز آموزش نیروی انسانی شهید کامیاب مشهد افتتاح شد

رادیو قرآن طرح 90 میلیاردی شمیم دانش را با یک هزارم هزینه اجرا کرد

استخدام گارسون خانم برای هشترود / تبریز

ساخت تندیس شهید حججی در شاهرود به دست سازنده نازک ترین خشت جهان

یکهزار و 100نفر از نیروهای شهرداری تهران به کربلا اعزام شدند

بانک قرض الحسنه مهر ایران، توزیع 3136 بسته آموزشی و بهداشتی در استان خوزستان

استخدام کارگر ساده در فست فود / تبریز

درختان کنوکارپوس مسیرهای سفر اربعین در خوزستان هرس شوند

طرح کاهش از ابتدای آبان ماه در 8 کلانشهر اجرا می شود

باران پراکنده در سواحل خزر

فراخوان مشمولان فارغ التحصیل دانشگاه ها

آهوی نادر در زنجان

مصدومیت دانش آموزان روستایی در حادثه تصادف + اسامی

استخدام ویزیتور سایت تبریز انسی ماکارون / تبریز

13 هزار دانش آموز اردبیلی به مناطق جنگی شمال غرب کشور اعزام می شوند

مرز مهران ؛ مرز خروجی زائران 13 استان کشور

استخدام 20 نفر حسابدار / تبریز

باران در راه است

گرداب در فضا!/عکس خارق العاده ناسا از یک کهکشان

فراخوان مشمولان فارغ التحصیل دانشگاه ها

استاندار خوزستان: مسیرهای منتهی به چذابه را 4 بانده کردیم/ افراد فاقد ویزا به داخل کشور باز می گردند

استخدام منشی آقا و موتورسوار / تبریز

سالاری و مسجدجامعی ناظران شورا در راهپیمایی اربعین/اعزام 1100نیرو

424 واحد صنعتی در فهرست آلاینده های شهر تهران

تردد زائران جنوب استان کرمان از شلمچه

معاون خدمات شهری شهرداری تهران خبر داد؛ اعزام 1100 نفر از نیروهای شهرداری تهران به عراق برای ارائه خدمات به زائرین اربعین حسینی

طرح کاهش از ابتدای آبان ماه در 8 کلانشهر اجرا می شود

اوج بارش شهابی جباری را فردا ببینید

اعزام 1100 نفر از نیروهای شهرداری تهران به عراق

پایداری دما در غالب نقاط کشور

عکس خارق العاده ناسا از گرداب در فضا

دلیل نامگذاری ماه صفر چیست؟

فراخوان مشمولان فارغ التحصیل دانشگاه ها

رهاسازی فاضلاب معضل بی پایان شهر خاش

افراد فاقد ویزا به داخل کشور باز می گردند

سرویس دانش آموزی مهمترین مشکل مدارس استثنایی

باران پراکنده سواحل خزر را در برمی گیرد

استخدام بازاریاب با در آمد عالی / تبریز

ویدئوی جنجالی محسن افشانی با دختر بی حجاب

استخدام کمک اشپز وظرف شو وپیک موتور / تبریز

توضیحات سخنگوی ناجا درباره سفر اربعین

استاندار خوزستان: مسیرهای منتهی به چذابه را 4 بانده کردیم/ افراد فاقد ویزا به داخل کشور باز می گردند

مسیرهای منتهی به چذابه 4 بانده شده است

موضوع حقوق زائر در اولویت اعتاب مقدس جهان اسلام است

هواشناسی: باران پراکنده سواحل خزر را در برمی گیرد

استخدام بازاریاب آموزشی / تبریز

افزایش ظرفیت پارکینگ های شلمچه و چذابه

برخورد با 97 تخلف زیست محیطی در استان تهران

اعزام 1100 نفر از نیروهای شهرداری تهران به عراق برای ارائه خدمات به زائرین اربعین حسینی

توضیحات سخنگوی ناجا درباره سفر اربعین

نمایش واقعه کربلا با عینک های 6 بعدی

ارسال ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین به کربلا و نجف

ارسال ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین به کربلا و نجف

تعقیب و گریز پلیس و سارقان به سبک هالیوود/ پلیسان پارکور باز مجرمان را می گیرند

ارائه خدمات آنلاین به زائران کربلا در پایانه های مرزی

توضیحات سخنگوی ناجا درباره سفر اربعین

استاندار خوزستان در گفت وگو با فارس: افزایش ظرفیت پارکینگ های شلمچه و چذابه/ افراد فاقد ویزا به داخل کشور باز می گردند

این مرد 18 بار پیاده به کربلا رفته است/ عکس

استقرار نیروهای شهرداری در 4 مرز ایران و عراق

عکس:قایق،دریاچه و کوه های آلپ...

توضیحات سخنگوی ناجا درباره سفر اربعین

تردد زائران جنوب استان از شلمچه

ارائه تسهیلات اقامتی به مسافران در راه مانده در پایتخت

استخدام ویزیتور خانم / تبریز

گزارش تصویری: زندگی روزمره مردم نپال

اخذ ویزا برای ورود به کشور عراق الزامی است

توضیحات سخنگوی ناجا درباره سفر اربعین

شهیدی که دیروز پیک سلامتی بود

صدور گذرنامه زائران اربعین در کمترین زمان

با انتقال آب دریا به داخل موافقم/زمان تصمیم های سخت برای کشور فرارسیده است/طرحهای جدید برای کاهش آلودگی هوای تهران

تربیت 33 هزار و 136حافظ قرآن کریم در استان اصفهان

پاکسازی و ضدعفونی مناطق حفاظت شده خراسان جنوبی

گل هایی بزرگ برای گلدان

استخدام – شرکت داداش برادر (آیدین) / تبریز

تربیت 33136حافظ قرآن کریم در استان اصفهان

فراخوان مشمولان فارغ التحصیل دانشگاه ها در آبان ماه 1396

سنجش سلامت 77 هزار دانش آموز ورودی اول ابتدایی درخوزستان

13 روستای الیگودرز مدرسه و معلم ندارند

زائران اربعین تا پنجم آبان به مرز خسروی مراجعه نکنند

دو پله صعود در رتبه کنکور استان بوشهر + گزارش

نگاه وزیر نفت به محیط زیست مثبت است

افزایش 2 درجه ای دمای هوای تهران/ احتمال وقوع غبار صبحگاهی در شهرک های صنعتی

استخدام جذب همکار خانم / تبریز

اولین موکب حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام ری به کربلا اعزام شد

استخدام روکوب کلاسیک کار ماهر نیازمندیم / تبریز

مالیات های سبز، ابزاری برای مدیریت محیط زیست

هرس درختان کنوکارپوس مسیرهای سفر اربعین

اشکی که با شنیدن سرود جمهوری اسلامی از دیدگان اسرای ایرانی سرازیر شد

آسفالت 54 هزار متر مربع از معابر و محلات اصلی بابل

ماجرای ممنوعیت سفر معلمان در ایام اربعین چیست؟

تصاویر تست رانندگی رنو در خیابان های تهران

مسابقه رادیویی آیه ها و ثانیه ها ویژه حافظان قرآن پخش می شود

عزم عاشقانه برای 2600 کیلومتر پیاده روی

درحاشیه ؛ زندگی زیر فشار قوی

رییس اداره اطلاع رسانی آموزش و پرورش لرستان در گفت وگو با فارس: مصدومیت 4 دانش آموز روستایی در سانحه تصادف/ حال عمومی دانش آموزان مساعد است

تصاویر:ساختمان زنده بوگوتا؛ بزرگترین باغ عمودی دنیا

تخلیه روزافزون نخاله های ساختمانی در تالاب عینک رشت

بازسازی کانال های قدیمی شهرری در دست اجرا است

اوقات شرعی به افق تبریز

اعلام فراخوان مشمولان فارغ التحصیل دانشگاه ها در آبان ماه 1396

اتوبوس های پیل سوختی آینده

فراخوان مشمولان فارغ التحصیلان دانشگاه ها در آبان ماه 1396

استخدام زیگزال دوز خانم / تبریز

اشتغال زایی به سبک تپسی و اسنپ !! + تصاویر

اشتغال زایی به سبک تپسی و اسنپ !! + تصاویر