مطالب مرتبط:
انتشار نسخه جدید موبایل بانک تجارت منطبق با IOS 11
مصوبه مهم کرباسیان و سیف برای پایان غائله بانک ها/ گزارش ها استاندارد شد
در نخستین تجربه آسیایی تیم هندبال بانوان لارستان مقابل نماینده قزاقستان شکست خورد
در نخستین تجربه آسیایی تیم هندبال بانوان لارستان مقابل نماینده قزاقستان شکست خورد
شکست رکورد جهانی توسط وزنه بردار ایرانی+ویدئو
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 2 مهر 1396 ساعت 11:262017-09-24اقتصادي

فارس گزارش می دهد نسخه جعلی اقتصاد مقاومتی از واشنگتن رسید/ تجربه اجرای نسخه های شکست خورده بانک جهانی تکرار می شود؟


در حالی کتاب مرجع بانک جهانی برای فقرزدایی از سوی دولت ترجمه شده و مبنای عمل قرار گرفته است کهه تنها بر روی جلد ترجمه این کتاب هیچ نامی از مولف نیامده است، - نسخه جعلی اقتصاد مقاومتی از واشنگتن رسید/ تجربه اجرای نسخه های شکست خورده بانک جهانی تکرار می شود؟ در حالی کتاب مرجع بانک جهانی برای فقرزدایی از سوی دولت ترجمه شده و مبنای عمل قرار گرفته است کهه تنها بر روی جلد ترجمه این کتاب هیچ نامی از مولف نیامده است، بلکه این کتاب با عنوان اقتصاد مقاومتی و عدالت اجتماعی منتشر شده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار اقتصادی "، داستان توسعه اقتصادی و محرومیت زدایی در ایران، قصه پرغصه ای است که از بعد از جنگ جهانی دوم پی در پی در حال تکرار شدن است.

آنجا که نسخه هایی غیر بومی و نامتناسب با مسائل واقعی کشور، با عنوان ظاهری توسعه و کاهش فقر از سوی کشورهای غربی به کشورهای اصطلاحا در حال توسعه معرفی و تحمیل می شود؛ این کشورها به عنوان موش آزمایشگاهیِ تئوری های غربی مورد استفاده قرار می گیرند و نهایتا پس از شکست نسخه های غربی و بروز نتایج فاجعه بار اقتصادی و اجتماعی و زیست محیطی، مجددا نسخه های دیگری از سوی غرب معرفی و جایگزین می گردد.

حاصل این فرایند در کشوری همچون ایران موجب گسترش فقر، مهاجرت روستاییان، حاشیه نشینی و بی هویتی در جوامع محلی از پیش از انقلاب تاکنون شده است؛ البته هرگز سازمان های بین المللی مذکور، مسوولیت عواقب نسخه های پیشنهادی خود را نپذیرفته و این عواقب صرفا به بی فرهنگی مردم و بی کفایتی مسوولان داخلی نسبت داده می شود.

روند معرفی و تحمیل نسخه های غلط، غیر بومی و محرومیت زای غرب با هدف سیطره بر کشورهای ضعیف و با روکش فقرزدایی و ظاهر دلسوزی و حمایت، طی 70 سال اخیر ادامه یافته و ساختارهایی نظیر برنامه توسعه ملل متحد (UNDP) و بانک جهانی به منظور نهادینه سازی این روند شکل گرفته است.

اما مشاهده نتایج اسفبار اتکا به این نسخه ها تاکنون موجب نشده که مسوولین دولتی ایران، این نسخه های وارداتی را کنار گذاشته و به فکر تولید یک الگوی بومی برای محرومیت زدایی باشند.

در تازه ترین اتفاق از این دست، کتاب مرجع بانک جهانی برای فقرزدایی، از سوی دولت ترجمه شده و مبنا قرار گرفته است.

نکته عجیب در این میان آنکه نه تنها بر روی جلد ترجمه این کتاب هیچ نامی از مولف ـ یعنی بانک جهانی ـ نیامده است، بلکه این کتاب با عنوان اقتصاد مقاومتی و عدالت اجتماعی منتشر شده است! به عبارت دیگر نسخه های غربی توسعه که بارها در کلام رهبر انقلاب نفی شده است، این بار با نام موجّه اقتصاد مقاومتی از سوی دولت در حال ترویج است.

این مساله وقتی اهمیت می یابد که متولیان توسعه روستایی و محرومیت زدایی در دولت، در جلسات کارشناسی خود اعلام می دارند که این کتاب، مبنای عمل دولت جمهوری اسلامی در موضوع محرومیت زدایی است.

این در حالی است که بانک جهانی به عنوان یکی از زیرمجموعه های سازمان ملل از اولین روز تاسیس در قالب پیمان معروف برتون وودز، بر پایه ماموریت علنی گسترش سیطره دلار امریکا بر نظام پولی کشورهای جهان شکل گرفته و هم اکنون نیز امریکا بزرگ ترین سهامدار آن و دارای بالاترین حق رای با اختلاف فاحش نسبت به سایر اعضا محسوب می شود.

نسخه های این نهاد و نیز صندوق بین المللی پول قبلا در قالب برنامه های اول تا سوم توسعه در ایران پیاده شده که گسترش فقر و نابرابری و حاشیه نشینی تا سرحد پیدایش بحران های امنیتی در نواحی فقیرنشین کشور، از پیامدهای آن بوده است.

هنوز زمان زیادی از مباحث پیرامون سند آموزش یونسکو به عنوان چهارمین بند از سند توسعه 2030 سازمان ملل نگذشته است.

سندی که با استفاده عبارات خنثی و همه پسند سعی در نفوذ جریانی و یکسان سازی باورها و سبک زندگی همه مردم جهان در راستای اهداف نظام سلطه دارد.

سندی که رهبر انقلاب در مورد آن فرمودند: آنچه اینها در این سند توسعه ی پایدار 2030 طرّاحی دارند میکنند و دست اندرکار هستند، این است که یک منظومه ی فکری و فرهنگی و عملی برای همه ی دنیا دارند جعل می کنند.

این را چه کسی می کند؟ دست هایی پشت سازمان ملل وجود دارد؛ یونسکو اینجا یک وسیله است، یک ویترین است؛ دست هایی نشسته اند، دارند برای همه چیز کشورهای دنیا و همه ی ملّتها یک منظومه تولید میکنند؛ منظومه ای که شامل فکر است، شامل فرهنگ است، شامل عمل است و این را دارند ارائه میدهند و ملّت ها باید همه بر طبق این، عمل کنند.

خب این غلط است؛ این غلط است؛ اصلاً این معیوب است؛ این حرکت، حرکت معیوبی است.

حال می توان با نگاهی به سند 2030 که رفع فقر به عنوان اولین هدف از اهداف 7 گانه آن ذکر شده است دریافت که دشمن این بار به جای پیاده سازی رسمی و علنی نسخه های خود در قالب تصویب نامه و امثال آن، در صدد پیاده سازی بی سر و صدای این نسخه در بخش محرومیت زدایی است.

به نظر می رسد پس از سال ها مخاطب قرار گرفتن طیف متمولین شهری، نخبگان دانشگاهی و امثال آنها از سوی تفکرات غربی، این بار قرار است قشر روستایی و مستضعف کشور مخاطب این تفکرات قرار گیرد.

این مساله با تصویب ایجاد اشتغال در مناطق روستایی مبنی بر پرداخت 1.

5 میلیارد دلار معادل 6 هزار میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی بابت توسعه روستاهای کشور و آغاز تخصیص این اعتبارات از مهرماه جاری، اهمیت مضاعفی یافته است.

در واقع این سوال مطرح می شود که آیا قرار است 6 هزار میلیارد تومان مذکور در چارچوب نسخه معرفی شده بانک جهانی و برنامه توسعه سازمان ملل (UNDP) هزینه شود؟ آیا قرار است سند 2030 در بخش فقرزدایی این بار با نام اقتصاد مقاومتی و عدالت اجتماعی پیاده شود؟ اگر چنین است آیا بانک جهانی و سازمان های بین المللی، عواقب ناشی از شکست این برنامه ها را می پذیرند یا قرار است همچون گذشته، عواقب برنامه های ناکارآمد غربی به پای مفاهیم انقلابی نظیر اقتصاد مقاومتی نوشته شود؟ به نظر می رسد نگرانی در این خصوص بی مورد نیست.

چرا که یکی از اهداف برنامه های کشورهای سلطه جو برای مناطق روستایی ایران، محدود کردن کشاورزی و دامپروری به وسیله تمرکز بر محورهایی همچون صنایع دستی و گردشگری است تا از این طریق بتوانند موقعیت استراتژیک روستا به عنوان تامین کننده امنیت غذایی کشور را متزلزل سازند.

از سوی دیگر مشاهده می شود که معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری در اظهارات اخیر خود در خصوص قانون بهبود کسب و کار و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی، بیش از هر چیز بر توسعه صنایع دستی، سنگ های زینتی، پوشاک و نهایتا معدن در مناطق روستایی تاکید می کند و توجه به مقوله کشاورزی به عنوان اصلی ترین فعالیت روستاییان و عامل تضمین کننده امنیت غذایی کشور، کاملا در حاشیه قرار گرفته است.

اینجاست که سخن رهبر انقلاب به ذهن متبادر می شود که: یکی از اشکالات مدیریّت های کلان ما این است که نرم افزار مدیریّتی ما ویروسی بشود؛ یعنی دشمن بتواند در اندیشه ی مدیریّتی ما ویروسی را وارد کند که تمام ابتکارات ما و کارهای ما و تصمیم های ما را خراب کند و به جهت خلافی هدایت کند و پیش ببرَد.

در هر صورت باید گفت در کشوری که پابرهنگان، صاحبان و ولی نعمتان انقلاب نامیده می شوند و حجم انبوهی از تجربیات موفق و بومی در زمینه محرومیت زدایی در کشور وجود دارد، قرار دادن کتاب مرجع بانک جهانی به عنوان مبنا و مرجع برنامه محرومیت زدایی دولت، به هیچ وجه زیبنده دولت جمهوری اسلامی نیست و اگر به هر دلیل اصرار بر این رویکرد وجود دارد، حداقل انتظار این است که نسخه های از پیش شکست خورده غربی به صورت شفاف و با نام اصلی خود به کار گرفته شوند، نه با عنوان جعلی اقتصاد مقاومتی.

انتهای پیام/ http://fna.

ir/a1ejt9 نظرات دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
کلید واژه ها: بانک جهانی - اقتصاد مقاومتی - اقتصاد - جهانی - کتاب - ترجمه - بانک - محرومیت زدایی - توسعه - اجتماعی - اقتصادی - محرومیت - دولت - ایران - واشنگتن - توسعه اقتصادی - جنگ جهانی دوم - شکست - حاشیه نشینی - منتشر - گزارش - بین المللی - هایی - نهادینه - خبرنگار - داستان - فرهنگی - مهاجرت - برنامه - حاشیه

آخرین اخبار سرویس:
رشد اقتصادی در ایران با اتلاف منابع همراه است

ترفند هایی مفید برای افزایش تمرکز

تحقیقات وزارت کشاورزی کیفیت آرد گندم های تولید داخل را تأیید می کند

تنها 22 درصد از واحدهای صنعتی کشور زیر پوشش استاندارد قرار دارند

3000 هکتار به مزارع پرورش میگوی استان بوشهر افزوده می شود+تصاویر

آمار حوادث ناشی از کار 75 درصد کاهش یافته است

46.5 درصد جمعیت استان، روستانشین است

استخدام مسئول دفتر در شرکت فرانگران در مشهد

اقتصاد استان بر پایه بنگاه های اقتصادی خرد و کوچک بنا شده است

دولت چاره ای جز یکسان سازی نرخ دلار ندارد

حدود نیمی از محصولات تولیدی چهارمحال و بختیاری علامت استاندارد دارد

کاهش 19 هزار تنی تولید پیاز در جوین

اطلاعیه مهم بانک صادرات

بررسی توسعه فضای سبز شهرستان مهاباد+ مصاحبه

امضای تفاهم نامه همکاری شرکت راه آهن و سازمان هواشناسی

هشتادمین یارانه برای 77 میلیون نفر

آغاز توزیع گوشت گرم گوسفند درچهارمحال وبختیاری

رتبه نخست بانک ملت در اعطای تسهیلات در استان مرکزی

هرگز همکاری با ایران را متوقف نخواهیم کرد/ پروژه های بزرگی را در ایران شروع خواهیم کرد

یاقوت های سرخ شمال

عراق شرکت های خارجی را از امضای قرارداد های نفتی و گازی با اقلیم کردستان بر حذرداشت

افزایش قیمت خودروبه دلیل توقف واردات نیست/ثبت سفارش برقرار می شود

75 درصد مطالبه گندمکاران پرداخت شده است

نرخ پاییزی آپارتمان در منطقه اکباتان تهران؟ +جدول

افزایش 4 برابری قیمت خرما از تولید تا بازار

نظارت کارآمد بر بانک ها و جلوگیری از بحران نیازمند استقلال بانک مرکزی از شبکه بانکی

رشد اقتصادی در ایران با اتلاف منابع همراه است

آغاز مبارزه با آفت سن گندم در کردستان

تعیین تکلیف سپرده گذاران افضل توس با سپرده 100 میلیون تومان

نخستین خودرو های تولیدی ایران خودرو کرمانشاه روانه بازار شد+فیلم

تعهدات ارزی سال 91 تعیین تکلیف شد

فصل صید ماهیان استخوانی آغاز شد

افزایش چشمگیر اعتبارات حوزه جوانان

پرداخت 30 میلیاردی تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی

یارانه مهرماه به حساب سرپرستان واریز شد

4 میلیون سهم در بازار بورس سیستان و بلوچستان معامله شد

1000 خودروی لوکس فاقد استاندارد در گمرکات دپو شده؛ سازمان استاندارد از ورود آنها جلوگیری کرد

اولین گام "خکار" در راه افزایش سرمایه

گاز عسلویه به روستاهای بالادست شرق مازندران رسید

75 درصد مطالبه گندمکاران در کشور پرداخت شده است

دبیرکل اوپک: بازار نفت در حال بازگشت به تعادل است

حذف دلار از معاملات جهانی کلید خورد

رونمایی از سیستم فروش مکانیزه سیم کارت

یک چهارم گردشگران جمهوری آذربایجان، ایرانی هستند

ورود مدعی العموم به تسهیلات اعطایی بانک ها

پیمان پولی میان ایران و پاکستان هنوز عملیاتی نشده است

آغاز عملیات اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی دزفول

طرح آبرسانی غدیر 3 سال آینده به پایان می رسد

توقف عرضه ارز مبادلاتی به ایرلاین ها/ هزینه ها قابل تحمل نیست

وقف دو قطعه زمین مسکونی در فسا

معرفی واحدهای تولیدی نمونه استان قم

آغاز برداشت زعفران از مزارع چهارمحال و بختیاری

افزایش چشم گیر اعتبارات حوزه جوانان

تسهیلات ارزان قیمت برای بازسازی واحدهای مسکونی روستایی

حذف دلار از معاملات جهانی کلید خورد

حمایت از طرح های اقتصادی مدیریت شهری اقبالیه

آزادی 44 زندانی جرائم غیر عمد در قزوین

راه اندازی خط تولید سایپا 131 یورو4 در عراق/ به زودی شروع تولید اولین خودروی اتوماتیک سایپا در عراق

راه اندازی 2موکب اهل سنت سیستان و بلوچستان برای استقبال زائران پاکستان

معاون استاندارد: ورود به استاندارد سازی خدمات وکیفیت آن لازم است

استاندار گلستان حجت را تمام کرد مدیران کم اثر استعفاء دهند

اقتصاد پایدار روستایی با معرفی و باروری ظرفیت های بومی و فرهنگی گره خورده است

پیش بینی 350 میلیارد ریال اعتبار برای طرح های تولیدی کهگیلویه و بویراحمد

کاش هم نفت نداشتیم و هم فرهنگ 2500 ساله

تعهدات ارزی سال 91 تعیین تکلیف شد

رشد 1050 واحدی شاخص صنعت پس از 5 روز کاریِ بورس

استخدام گروه صنعتی تولید کننده محصولات Rapidco در تبریز

افزایش قیمت سکه/ دلار ارزان شد+ جدول قیمت

چالش مالک و مستاجر: چهاردیواری های اختیاری!

مونتاژ کاری صدمات جدی به صنعت خودرو وارد کرده است

22 هزار واحد صنعتی نشان استاندارد دارند

10 تن مواد غذایی فاسد در بانه معدوم شد

اجرای پروژه بین المللی ترسیب کربن در کمیجان کلید خورد

استخدام آبدارچی جهت کار در املاک افرا  شیراز

215 واحد تولیدی سیستان و بلوچستان نیازمند بازسازی

روند معاملات بورس در هفته ای که گذشت/ رشد 916 واحدی شاخص کل

جدیدترین نرخ ارزهای دولتی / دلار، پوند و یورو همدست در گرانی+ جدول

نگاه روزنامه اصفهان زیبا به استارتاپ های اصفهان

17 میلیارد ریال اعتبار به مشاغل خانگی گرگان اختصاص یافت

موانع سرمایه گذاری در استان بوشهر برطرف می شود

آغاز عملیات اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی دزفول

اکثر کالاهای آرایشی وارداتی به کشور بی کیفیت و فاقد استاندارد است

کشت گیاه بدون خاک در بوشهر

رونمایی هیوندایی از النترا BTR (+عکس)

استاندار گلستان حجت را تمام کرد/ مدیران کم اثر استعفاء دهند

توسعه صنعت گردشگری ایران به ­انسجام برنامه و عملکرد نیاز دارد

بررسی راه های توسعه گیلان

وزیر ورزش و جوانان: اعتبار حوزه جوانان 66 برابر افزایش یافت

کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاران مشکلات 256 واحد تولیدی و خدماتی اردبیل را حل کرد

پیش بینی 350 میلیارد ریال اعتبار برای طرح های تولیدی کهگیلویه و بویراحمد

تولید استاندارد باسیستم غیراستاندارد ممکن نیست

آغاز بهسازی 250 واحد مسکن روستایی در شهرستان دشتی

وزیر ورزش و جوانان: اعتبار حوزه جوانان 66 برابر افزایش یافت

افزایش قیمت سکه/ دلار ارزان شد+ جدول قیمت

رجیستری موبایل ها به چه معناست؟

28 قرارداد BOT با شرکت های بخش خصوصی در حوزه آب و فاضلاب منعقد شد

توقف عرضه ارز مبادلاتی به ایرلاین ها

کانادا از تولید داخلی لبنیات خود در برابر واردات گسترده حمایت می کند

چگونه گوشی قاچاق پس از اجرای ریجستری شناسایی کنیم؟

آغاز برداشت 8000 تن به از باغات نطنز

جزیره کیش میزبان مدیران ارشد شهرداری های کشور+فیلم

اختلاف چهار برابری قیمت تولید با قیمت فروش خرما

مشکل کمبود بذر کشاورزان در استان گلستان برطرف می شود

کاهش جمعیت کیفری زندان های استان گلستان

242 فرآورده تولیدی و خدماتی گلستان مغایر با استاندارد است

ادامه اجرای 5 طرح مرمتی در مسجد جامع اصفهان تا پایان سال

اجرای «طرح آمارگیری از فعالیت ها و رفتارهای فرهنگی» در استان

کاهش 16 درصدی جنگل زدایی در برزیل

قصد جدی بزرگترین شرکت نفتی روسیه برای کار در کردستان و کل عراق

گاردین: اقتصاد سرمایه داری و بازار آزاد با شکست مواجه شده است

جنگلکاری هم تراز با کاهش استفاده از سوخت فسیلی

از فردا با احتیاط گوشی بخرید

رشد 1050 واحدی شاخص صنعت پس از 5 روز کاریِ بورس

هر ایرانی چقدر یارانه نقدی گرفته است؟

چالش مالک و مستاجر: چهاردیواری های اختیاری!

نرخ بیکاری در استان گلستان به 11.9 درصد کاهش یافت

شرکت خودروسازی «ست» ولکس واگن به ایران نمی آید

استخدام فروشنده آرایشی و بهداشتی،بازاریاب،باحقوق،پورسانت

طرح روستا تعاون برای ایجاد اشتغال در مناطق روستایی است

رونمایی از کشفیات میلیاردی عملیات کاشف 4 پلیس اصفهان

صدها شرکت اسپانیایی، کاتالونیا را ترک کرده اند

کامل شدن چرخه تولید ماهی در قفس در هرمزگان

بهره برداری از بزرگترین اکو پارک اصفهان در آران وبیدگل

جهاد کشاورزی پیگیرمطالبات کشاورزان است

فعالیت بیش از یکهزار امدادگر در جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی

19400 شغل در استان گلستان ایجاد می شود

تمایل اوپک به تمدید توافق نفتی

نیاز 800 میلیارد تومانی برای تکمیل چهارخطه کردن محور هراز

توقف عرضه ارز مبادلاتی به ایرلاین ها/ هزینه ها قابل تحمل نیست

سقوط قیمت طلا تندتر شد

احتمال حذف ماهیان خاویاری تا ده سال اینده

فرماندار: 55 درصد جمعیت شهرستان سیاهکل روستانشین هستند

سایت خبری بانکیا به فروش می رسد

مهریه 200هزار تومانی داماد را روانه زندان کرد

8 مأموریت خسروتاج به رایزنان بازرگانی برای توسعه تجارت هدفمند

آلودگی هوا نتیجه لغو مصوبه الزام خودروسازان به اسقاط خودروهای فرسوده

وام 500 میلیون دلاری بانک اروپایی بازسازی و توسعه به پروژه تاناپ

شاخص صنعت 1050 واحد رشد کرد

فعال شدن واحد امور بین الملل در روابط عمومی شهرداری ساری

عمران و آبادانی خوزستان با افتتاح سه هزار و 428 پروژه عمرانی نیمه تمام

برخوردار:دولت باید یکسان سازی نرخ ارز را انجام دهد

بیش از 250 فارغ التحصیل دانشگاهی به واحدهای تولیدی استان سمنان معرفی شدند

آخرین وضعیت مسکن مهر/ مسکن مهر چه طرحی را ناقص کپی کرده بود؟

افزایش قیمت سکه/ دلار ارزان شد+ جدول قیمت

انتقاد استاندار قم از کیفیت پایین برخی تولیدات داخلی

جهش قیمت بلیت هوایی اربعین به 3میلیون تومان

تولید 350 هزار تن گندم در آذربایجان شرقی

افزایش 9 درصدی جابجایی بار در راه آهن گلستان

توزیع بسته های حمایتی در روستاهای بوکان

ثبات نرخ تخم مرغ در بازار

امضای 28قرارداد BOT با شرکت های خصوصی

زیان 150 میلیارد تومانی ناشی از بی نظمی در واردات بنزین

استخدام منشی خانم در دفتر خدماتی پیشخوان در رشت

ثبت 3600 شغل جدید در سامانه رصد/ 19.2 میلیارد تومان سهم تسهیلات مشاغل خانگی استان

استخدام کارگر فنی آقا جهت کار در کارگاه چاپ بنر در رشت

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد ورود عقبه جریان مافیایی به موضوع کاهش قیمت پسته/ تراز ارزی صنعت گردشگری کشور منفی 4 میلیارد دلار است

سهم بازار بانک رفاه در حوزه بین المللی ارتقاء یافته است

همسویی بانک رفاه با اولویت های مهم دولت در بخش های اقتصادی

جزیره کیش میزبان مدیران ارشد شهرداری های کشور

ساخت مجهزترین پیست دوومیدانی تارتان کشور

تعهدات ارزی سال 91 تعیین تکلیف شد

جذب بیش از یک میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در آذربایجان غربی

الماس تویوتا به توکیو می رود +تصاویر

تمهیدات بانک قرض الحسنه مهر ایران در ایام اربعین

تحول صنعتی با سود بانکی فعلی معنی ندارد

2 طرح اشتغال فراگیر با 20 هزار میلیارد تومان اعتبار در کشور اجرا می شود

20 هزار هکتار زمین کشاورزی در باشت و گچساران آبی می شود

استخدام منشی خانم جهت کار در یک شرکت در کرمانشاه

22 هزار از 100 هزار واحد صنعتی ایران نشان استاندارد دریافت کرده اند

افتتاح پایگاه اورژانس و همراه سرای خیرساز بیمارستان طالقانی مشهد

گلمن ساچ: سرمایه گذاری در طلا بهتر از بیت کوین است

چگونگی شناسایی گوشی قاچاق پس از اجرای ریجستری/ خریداران هیچ هزینه ای پرداخت نکنند

بازگشایی بی مصرف ترین فرودگاه دنیا

مسکن مهر کپی ناقص چه طرحی بود؟

مسکن مهر کپی ناقص چه طرحی بود؟

مسکن مهر کپی ناقص چه طرحی بود

اختصاص 11 هزار میلیارد تومان برای توسعه اقتصادی روستاها/ وجود 3.5 میلیون بیکار در کشور

استخدام آشپز ماهر و نیمه ماهر وارد به کار فست فود و آشپزی در رشت

استخدام شرکت دریایی سهند جهت کار در کرمانشاه

انتشار داستان هایی برای محمدرضا شجریان

چین 3 میلیون خودرو برقی تولید می کند

شهرها نیازمند هوشمندسازی متناسب با استانداردها هستند

347 مصدوم حادثه کار به مراکز پزشکی قانونی استان مرکزی مراجعه کردند

استخدام مرکز توانبخشی فرشتگان در کرمانشاه

مسکن مهر کپی ناقص چه طرحی بود؟

شماره گذاری خودروهای پرمصرف از امروز از سرگرفته شد

بررسی مشکلات صنایع کوچک و متوسط در سطح شهرک ها و نواحی صنعتی گیلان

معاون فولاد مبارکه: مقابله با مافیای واردات ورق با تولید ورق های زیر 3 میلیمتر

پیشرفت 85 درصدی فرایند تکمیل طرح های توسعه پارس جنوبی

تاکید شهردار رشت بر تلاش برای رونق صنعت اشتغالزای گردشگری

اعلام آمادگی استاندار برای همکاری با وزارت دفاع

تداوم صدر نشینی یزدها در کنکور سراسری

صدور114 فقره مجوز تاسیس صنعتی در شش ماه نخست امسال

به زودی ایران با 15 شرکت نفتی اروپایی قرارداد می بندد

آگهی های استخدام استان تهران | پنجشنبه 27 مهر 96

استخدام نیرو جهت کار برق در پروژه ساختمانی

استخدام چرخکار و وسط کار جهت تولیدی لباس کار در تهران

استخدام کارشناس فروش(مهندسی کشاورزی)در کرمان

انتشار داستان هایی برای محمدرضا شجریان

قیمت سکه و ارز در 27 مهر 96

فارس گزارش می دهد نسخه جعلی اقتصاد مقاومتی از واشنگتن رسید/ تجربه اجرای نسخه های شکست خورده بانک جهانی تکرار می شود؟

فارس گزارش می دهد نسخه جعلی اقتصاد مقاومتی از واشنگتن رسید/ تجربه اجرای نسخه های شکست خورده بانک جهانی تکرار می شود؟