مطالب مرتبط:
دلیلی بر اعلام محرومیت البرز در سرانه فضای آموزشی نیست
کمبود 1.65 مترمربعی سرانه آموزشی در البرز
دوره آموزشی قرآن ویژه اتباع خارجی در استان مرکزی برگزار می شود
سومین کنگره شهدای دانشجویی استان اردبیل برگزار می شود
سومین کنگره شهدای دانشجویی استان اردبیل برگزار می شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 2 مهر 1396 ساعت 10:152017-09-24سياسي

کمبود فضای آموزشی در استان اردبیل؛ مدارس دو نوبته دغدغه ای که همچنان پابرجاست


ایرنا- اکنون با مشارکت خیران و تلاش دولت سال هاست که نبود و یا کمبود جدی فضای آموزشی در استان اردبیل رفع شده اما با این وجود هنوز استان در این رابطه با مشکلاتی مواجه بوده و بسیاری از مدارس در آن به صورت دو نوبته اداره می شود.

- کمبود فضای آموزشی در استان اردبیل؛ مدارس دو نوبته دغدغه ای که همچنان پابرجاست اردبیل - ایرنا- اکنون با مشارکت خیران و تلاش دولت سال هاست که نبود و یا کمبود جدی فضای آموزشی در استان اردبیل رفع شده اما با این وجود هنوز استان در این رابطه با مشکلاتی مواجه بوده و بسیاری از مدارس در آن به صورت دو نوبته اداره می شود.

شاید در بسیاری از مناطق کشور اکنون چیزی به نام مدارس چرخشی و یا نوبت صبح و عصر وجود نداشته باشد، اما هنوز بویژه در شهرستان های پر جمعیت استان اردبیل بسیاری از مدارس به صورت دو نوبته اداره می شود ضمن اینکه تراکم دانش آموز در کلاس های درس نیز همچنان رقم بالایی را شامل می شود.

دو نوبته بودن مدارس عاملی است که معمولا فرصت های آموزشی مطلوب برای دانش آموزان را از بین برده و در اداره و مدیریت مدارس نیز مشکلاتی ایجاد می کند، در بسیاری از مدارس تک شیفته فرصت مناسب برای مدیران و اولیا فراهم می شود تا اقدام به برنامه ریزی برای اجرای برنامه های آموزشی، فرهنگی و یا تقویتی کنند امری که درشهرستان های با تراکم زیاد دانش آموزممکن نبوده و یا بسیار مشکل می باشد.

یک مادر مشگین شهری می گوید: فضای آموزشی در این شهرستان کم است ، مدارس اکثرا دو شیفته اداره می شود و در کلاس دخترم نیز حدود 30 دانش آموز وجود دارد که این مسائل باعث می شود که آموزگاران چندان فرصت جدی رسیدگی به امور درسی دانش آموزان را نداشته باشند.

زهرا عینی افزود: این امر باعث شده است که بازار انواع آموزشگاههای تقویتی و کلاس های خصوصی رونق گیرد زیرا برای جبران کاستی ها ناگزیر به استفاده از این آموزشگاهها هستیم .

احمد آموزگاری که فرزندش در پارس آباد مغان در دوره اول متوسطه تحصیل می کند نیز می گوید: در دورانی که در بسیاری از کشورها و حتی در دیگر شهرهای ایران صحبت از کلاس ها و آموزش های هوشمند ، کمک گیری از ابزارهای نوین کمک آموزشی می باشد هنوز در این شهرستان مرزی در تامین فضای مناسب آموزشی برای دانش آموزان مانده ایم .

لیلا محمدی یک خانم میانسال درشهر اردبیل نیز می گوید: چرخشی بودن مدارس موجب شده که نتوانیم برنامه ریزی مناسبی نه برای خانواده و نه برای فرزند دانش آموزم انجام دهم.

مسئولان آموزش و پرورش استان اردبیل می گویند: در سال های گذشته گام های بزرگی با کمک خیران مدرسه ساز برای رفع کمبود فضای آموزشی در استان صورت گرفته و تقریبا از وضعیت نامناسب در این زمینه عبور کرده و امور به سمت بهبود در حرکت است.

به گفته آنها در بسیاری از شهرستان ها کمبود فضاهای آموزشی به حداقل رسیده اما هنوز در برخی شهرستانهای پرجمعیت مشکلات در این زمینه قابل توجه بوده و نیاز به توجه بیشتر می باشد.

** کمبود 30 تا 55 درصدی فضای آموزشی در اردبیل، مشگین شهر و پارس آباد مغان احمد ناصری مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: هم اکنون در سه شهرستان پارس آباد، مشگین شهر و اردبیل با کمبود فضای آموزشی مواجه می باشیم ، هنوز در شهرستان اردبیل 30 درصد مدارس، پارس آباد 55 درصد و مشگین شهر نیز 50 درصد مدارس به صورت دونوبته اداره می شوند.

ولی ملکی نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر دانش آموزان این شهرستان با مشکل کمبود فضای آموزشی مواجه می باشند.

وی بیان کرد : در کنار کمبود فضای آموزشی عمر برخی از واحدهای آموزشی فعال منطقه از 64 سال تجاوز می کند و بهبود این شرایط نیازمند عزم خیران و توجه بیشتر اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل است.

فرماندار خلخال نیز گفت که در این شهرستان نیز کمبود فضای آموزشی وجود دارد و اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل برای تکمیل پروژه های آموزشی در حال اجرا باید بیش از پیش تلاش کنند.

فریدون بابایی افزود: مشکل کمبود فضای آموزشی خلخال ناشی از عمر بالای بیشتر مدارس و طولانی شدن زمان اجرای پروژه های آموزشی در دست اجرا بوده و این مشکل در مدارس ابتدایی منطقه آموزش و پرورش خلخال بیش از سایر مقاطع تحصیلی این شهرستان است.

وی گفت: هم اکنون عمر برخی از مدارس مورد استفاده دانش آموزان خلخال بیش از 70 سال بوده و این در حالی است که برخی از مدارس نوساز نیز نیاز به تعمیرات اساسی و زیربنایی دارند.

** وجود مدارس کانکسی در استان در حالی که مسئولان از تلاش برای رفع مشکل فضای آموزشی و تک شیفته شدن مدارس سخن می گویند اخباری در باره وجود مدارس کانکسی در این استان گزارش می شود مدارسی که مدیرکل اموزش و پرورش با تایید موضوع وجود آنها را به دلیل برخی شرایط استثنایی می داند.

احمد ناصری در این زمینه گفت: هنور 37 مورد مدرسه کانکسی دراستان بنا به ضرورت فعال می باشد، این کانکس ها به مساحت 70متردرنقاطی راه اندازی شده که جمعیت دانش آموزی اندکی درآنجا وجود دارد واحداث ساختمان مقرون به صرفه نیست.

وی بیان کرد:کانکس های راه اندازی شده درمدارس کاربردهای مختلفی دارد که ازجمله برای استفاده به عنوان نمازخانه ،کتابخانه ویا آزمایشگاه مورد استفاده قرار می گیرد.

ناصری گفت: کانکس ها همچنین در روستاهای صعب العبورکه دارای دانش آموزانی کمتر ازتعداد انگشتان دست هستند مورد استفاده قرار می گیرند.

** عزم آموزش و پرورش و خیران مدرسه ساز برای رفع مشکل فضای آموزشی در استان اردبیل در این حال برای رفع مشکل کمبود فضای آموزشی اقدام های خوبی از سوی مسئولان و بویژه خیران صورت گرفته و هم اکنون طرح های قابل توجهی نیز در حال اجرا می باشد.

ناصری از افزوده شدن 14 مدرسه آماده شده با تجهیزات کامل به آموزش وپرورش استان خبر داد وافزود:2 مدرسه دیگر نیزدردست تجهیز است که بعد ازتکمیل به آموزش وپرورش تحویل داده می شود.

وی بیان کرد: با مشارکت خیران وهمچنین استفاده از اعتبارات ملی واستانی 30طرح مدرسه سازی دراستان بویژه در شهرهای دارای مشکل فضای آموزشی درحال اجرا می باشد که با تکمیل آنها ف مشکلات تا حد زیادی حل خواهد شد.

رییس مجمع خیرین مدرسه ساز استان اردبیل هم گفت: مجمع خیرین مدرسه ساز استان تاکنون یک هزار و 400 کلاس درس در قالب 253 مدرسه در استان احداث و در اختیار آموزش و پرورش قرار داده است.

جواد قرآن نویس افزود: در حال حاضر چند مدرسه خیر ساز دیگر نیز در حال اجرا می باشد و پیش بینی می شود تا سال تحصیلی آینده بیش از یکصد کلاس درس تکمیل شده و در اختیار آموزش و پرورش قرار بگیرد.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل نیز گفت: این اداره کل ساخت و تکمیل 9 مدرسه با 46 کلاس درس را تعهد کرده بود که مهرماه امسال تحویل آموزش و پرورش شد.

دولت لطفی به خبرنگارایرنا اگفت: این مدارس با استاندارد لازم در شهرستان های پارس آباد ، اردبیل ، گرمی ، بیله سوار ، خلخال ، نمین و نیر ساخته شده است.

او همچنین با اشاره به مشارکت خیرین در مدرسه سازی افزود: مشارکت خیران در سال های اخیر در مدرسه سازی افزایش یافته هم مجمع خیرین مدرسه ساز استان اردبیل و هم بنیاد برکت مشارکت و تعامل خوبی با نوسازی مدارس دارند طوری که سال گذشته بنیاد برکت احداث 6 مدرسه در قالب 32 کلاس درس را با تامین اعتبار لازم به عهده گرفته و کار ساخت آن را شروع کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا ، سه هزار و395مدرسه دراستان اردبیل وجود دارد و 19هزارفعال فرهنگی درسال تحصیلی جدید حدود 230هزاردانش آموز را در آنها تحت پوشش آموزشی قرار داده اند.

هم اکنون در استان اردبیل نرخ پوشش تحصیلی در دوره ابتدایی 99.

9 در استان درصد ، در دوره اول متوسطه 92.

73 درصد و در دوره دوم متوسطه نیز 77.

60 درصد است.

گزارش : مینا میرقاسمی ** موسی زاده ** انتشار دهنده : سیفعلی موسی زاده
کلید واژه ها: آموزش - دانش آموز - مدارس - اردبیل - استان - دانش آموزان - اداره - برنامه ریزی - برنامه - مشکل - آموزش و پرورش - صورت - شهرهای ایران - شیفته - تراکم - رابطه - فرزند - کشور - دولت - پر جمعیت - مسئولان - خانواده - مدیریت - فرهنگی - هوشمند - مدیران - ایران - مناطق - جمعیت - تحصیل

آخرین اخبار سرویس:
ابراهیمی: شهید آوینی شخصیت قالب گریزی داشت

آیت اللهی که 11 ماه به خاطر ظلم رضاخان تحصن کرد

نقد مبانی نژادپرستی از دیدگاه قرآن

احداث خط لوله انتقال سوخت "تبریز-سلماس-خوی"

انقلاب ما فرهنگ محور است و فرهنگ بر اساس نیروی انسانی شکل می گیرد

تصاویر/ مراسم تشییع پیکر امیر «نجف دری» در ستاد ناجا

تصاویر/ نشست خبری رییس سازمان پدافند غیرعامل

مهربانی و خدمات بیمه ,دو روی یک سکه اند

هاشمی: شورا پنجمی ها موضع خود را از نظارت بر عملکرد گذشته شهرداری اعلام کنند

میراث اصحاب کهف برای جامعه منتظر!

تکریم خانواده های شهدا موهبتی الهی است

افزایش سن بازنشستگی ضروری است

کدام یک از اهداف تاسیس سازمان ملل محقق شده است؟

استخدام برنامه نویس مسلط به php و css3 و html5 در تهران

استخدام تعدادی راننده جهت پخش مواد غذایی در تهران

استخدام منشی خانم در حومه فردیس و مشکین دشت

فرماندهی که متولد مشهد بود، فرزند کردستان

از کنترل پرواز در تله کابین تا علاقه توام با جدیت در کار مراقبت پرواز

استخدام کمک حسابدار آقا جهت فروشگاهی در تهران

جمکران ثانی میزبان دوازدهمین همایش یاس کبود کربلا

استخدام پرستار خانم در بهزیستی

حرم حضرت رقیه در سوریه

استخدام مهندس مکانیک در یک شرکت معتبر آذربایجان شرقی

پریدن همزمان 245 نفر از یک پل برای شکستن رکورد!+عکس

ناتوانی مسلمانان در معرفی اسلام باعث اسلام هراسی شده/ اسلام هراسی یکی از صنایع غرب است

استخدام سرپرست فروش در شرکت چای گلستان در اردبیل

ششمین همایش سراسری طب و قضا در قم آغاز به کارکرد

برنامه وزیر پیشنهادی نیرو برای بحران آب در شرق کشور باید شفاف باشد

فتاح: خانه دار کردن مردم جزو وظایف نظام اسلامی است

برخی پروژه های شهر خرم آباد بدون برنامه شروع شده اند

پیش بینی یک رزمنده درمورد اتفاقات بعد از شهادتش

مراسم تشییع پیکر امیر نجفدری

قاسم سلیمانی وزیر خارجه دوم ایران است

فعالیت احزاب در لرستان رصد شود

جلسه هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری بعد از ظهر امروز در تهران برگزار می شود.

برگزاری بزرگداشت شهدای مدافع حرم در تهران

زهرا شجاعی در گفت وگو با شفقنا: زود است که از حالا درباره انتخابات 98 اعلام موضع کنیم/ ائتلاف عقلایی تر است/ باید مرزمان را با مدعیان اصلاح طلبی مشخص کنیم

گفت وگوی چالشی فضلی نژاد با غلامی آیا اسلامی سازی علوم انسانی یک پروژه سیاسی است؟

50 میلیارد تومان برای ایمن سازی زیرساخت های آب استان کرمان اختصاص یافت

تعامل ارشاد با صدا و سیمای سیستان و بلوچستان گسترش می یابد

200 مسجد و مرکز فرهنگی برکت افتتاح شد

واکنش به نصب آسانسور در بناهای تاریخی

مدرسه ای با امکانات ویژه در زرآباد سیستان (عکس)

حاج آقا مصطفی خمینی(ره) از معنویت انقلابی سخن گفته است

معاون ترامپ: ترامپ در برابر آیت الله ها در ایران بیکار نخواهد نشست

خالقی: امیدوارم روابط میان ایران و هند مستحکم تر از گذشته شود

وزیر پیشنهادی نیرو: فقط و فقط افتخار تابعیت ایران را داشته و دارم و خواهم داشت

بخش خبری 23

مخبر:ستاد اجرایی فرمان امام بیش از 400 هزار فرصت شغلی را در کشور ایجاد کرده است

حال جمشید مشایخی رو به بهبودی است

نشست صمیمی جمعی از دبیران احزاب و تشکلهای سیاسی استان با استاندار+فیلم

"خیابان مردم" برای اعتراض های مدنی مردم در نظر گرفته شود

تصویب یک فوریت طرح الزامات تدوین لایحه بودجه سال 97

رزمایش نظامی آمریکا و کره جنوبی آغاز شد

انتخاب مناسب دولت با واکنش مثبت مجلس، سبب اعتلای آموزش عالی می شود

استخدام حسابدار خانم مسلط به حسابداری پیمانکاری در اصفهان

استخدام همکار خانم جهت انجام امور دفتری در قم

استخدام کارگر شب کار و روز کار در محدوده بلوار صبای مشهد

نشست منطقه ای فرمانداران مرکز و شرق مازندران در سوادکوه شمالی +تصاویر

کلیت طرح فعلی خیابان سی تیر مشکلی ندارد

استخدام کارگر تراشکار آشنا به جوشکاری و برشکاری در کمالشهر

استخدام استاد کار و بردست جهت نصب ام دی اف در خراسان رضوی

استخدام سوهان پزی محمد در قم

استخدام نیروی کار خانم یا آقا جهت فروشگاه آبلیموگیری در اصفهان

ادامه جلسات بی ثمر شورای شهر تهران

تهران جزو5شهر فقیر از نظرفضای آموزشی

استخدام هفت ردیف شغلی در شرکت آلیاسیس

آخرین وضعیت پرونده های کرسنت و بنیتا

حرمان و خسران؛ مروری بر زندگی سیاسی ابراهیم یزدی-8 و پایانی پایان پراگماتیست پیر/ صادق زیباکلام: درگذشت یزدی پایان نهضت آزادی است

واکنش اینستاگرامی مهراب قاسم خانی به شایعات +عکس

ما نمی توانیم به فضای مجازی امرو نهی کنیم

بحران ناکارآمدی علوم انسانی

رییس ستاد پشتیبانی مردمی یمن و میانمار: 17 میلیون یمنی به غذا دسترسی ندارند/ اعلام شماره حساب برای کمک به مردم یمن و میانمار

آرزوی روحانی برای سوار شدن بین پیکان و بنز

مبارزات ضد استعماری، از مبانی آموزشی تا تشکیل ارتش آزادی خواه

حاجی دلیگانی در گفت وگو با فارس مطرح کرد بررسی مشکلات صندوق های بازنشستگی تامین اجتماعی و کشوری در کمیسیون بودجه

باهنر: رییسی چهره شاخص کاریزما نیست

33 طرح بنیاد برکت در سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسید

گزینه های شهرداری قزوین روی میز فراکسیون امید

اجتماع بزرگ پیاده روی اربعین تظاهراتی به نفع اسلام است

ضعف منابع تاریخ عاشورا پس از قرن سوم هجری

«سربازان» باید انقلابی و متدین تربیت شوند

آخرین وضعیت پرونده کرسنت/رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده بنیتا

اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی به اردبیل سفر می کنند

توانمندی ایران در جهت حفظ امنیت ملی و در راستای بازدارندگی است

دنیای حشرات

تبیین اندیشه امام حسن(ع) در همایش «حله»

لجن پراکنی نمی تواند به سربلندی ایران خدشه وارد کند

عکس/ درختان سر به فلک کشیده در عکس روز نشنال جئوگرافیک

احداث 20 هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان کمیته امداد + جزییاتی از واجدان شرایط

سفیر ایران در ترکیه با رییس جمهور بوسنی و هرزگووین دیدار کرد

استفاده از سرمایه گذاری و فناوری بین المللی در 100 پروژه بزرگ تهران/معتقدیم باید با تمام دنیا همکاری و روابط دوستانه داشته باشیم

بهره برداری از 200 مسجد و مرکز فرهنگی

محفل قرآنی هیئت ولایت قیدار برگزار شد

تشریح اهداف جشنواره فرهنگی مردمی میزان/ ارائه شیوه ها و الگوی فرهنگ سازی با شعار قانون مداری، لازمه جامعه سالم

تبلیغات مسموم جوانان و خانواده ها را در معرض خطر قرار داده/تاکید بر نقش نظارت ستاد اجرایی فرمان امام بعد از واگذاری پروژه مساجد

نوبت پاسخگویی فرا رسیده است/ پرونده های فساد اقتصادی پاکستان دیگر بایگانی نخواهد شد

زمینه مشارکت دستگاه های اجرایی سیستان و بلوچستان جهت خدمات رسانی بهتر به زائرین پاکستانی فراهم شود

نخستین گروه زائران پاکستانی برای شرکت در مراسم اربعین حسینی وارد زاهدان شدند

احداث و تکمیل 181 مسجد در استان تهران به همت قرارگاه خاتم الانبیا (ص)

تولید مفاهیم پایه، گامی اساسی برای تاسیس روانشناسی اسلامی

دومین فستیوال موسیقی کلاسیک ایرانی فراخوان داد

با افزایش نماینده ها رسیدگی به مشکلات شهرستان ها بیشتر می شود

ایثار و تسلیم در برابر اهل بیت(ع) نتیجه معرفت انسان نسبت به آنان است

ضرورت همکاری بانک ها و فین تک ها

بازداشت تعدادی از معترضان در تجمع مردم ارومیه

جزییات جلسه اردکانیان در فراکسیون ولایی

احراز هویت 25 شهید تازه تفحص شده ژاندارمری

شورا فاقد ابزار نظارتی است

باهنر: درباره حصر و محدودیت خاتمی سئوالی نپرسید/اصولگرایان، مجلس یازدهم و دولت سیزدهم را می خواهند/رییسی چهره کاریزما نیست/تندروها آب به آسیاب دشمن می ریزند

تلاش برای ثبت جهانی مجموعه باستانی ازبکی استان البرز

جزییات جدید از بازداشت عوامل فرصت طلب در تجمع مردم منطقه اسلام ابادارومیه

جنگ سرد میان ایران و آمریکا به فاز بحرانی نزدیک می شود

آثار و فواید حسن خلق

تعیین خیابان «مردم» برای اعتراض های مدنی

رونمایی از منشورات کنگره علوم انسانی اسلامی

طرح دیوارکشی مجلس متوقف شد

برگزاری ویژه مراسم عزاداری در موکب حضرت معصومه(س)

700 مدرسه فرسوده در تهران

استخدام بسته بند خانم در محدوده مصلی مشهد

در مدارس و دانشگاه ها به تربیت دینی و قرآنی فرزندان و دانشجویان توجه کافی نمی شود

اردکانیان دو تابعیتی بودن خود را تکذیب کرد

تصاویر/ شباهت عجیب ترامپ و نوه اش

سفر آیت الله العظمی سبحانی به تبریز

رییس جمهور چین به عنوان نماد قدرت در حزب کمونیست

پشت پرده پروژه «دولت سایه» سعید جلیلی/ نقیب‏‎زاده: دلواپس شده‎اند، دولت سایه را پیش کشیده‎اند

دین توان انقلاب مفهومی در علوم انسانی را دارد/ تأثیر ارزشی دین حاکم بر علم، محدود به سطح خاصی نیست

راهکار هاشمی برای افزایش نظارت شورای شهر بر شهرداری

روحانی می گفت مذاکره با آمریکا مثل سوار شدن بنز است

عضو فراکسیون ولایی: اردکانیان شانس بالایی برای رای اعتماد دارد

این بار نوه ترامپ خبر ساز شد + تصاویر

ترک ها به تماشای جاذبه های ایران رفتند

چه ائتلافی بین چریک پیر و روحانی بود

یادمان شهدای فرهنگی و دانش آموز شهرستان اردستان ساخته شد

اربعین یک جریان جهانی است؛ 8 موکب از 5000 زائر در کربلا پذیرایی می کند

روحانی در جلسات روحانیت مبارز شرکت می کند

محمدی گلپایگانی: تبلیغات مسموم جوانان و خانواده ها را در معرض خطر قرار داده/تاکید بر نقش نظارت ستاد اجرایی فرمان امام بعد از واگذاری پروژه مساجد

اعزام 30 سخنران و مداح ملی به مراسم اربعین

اروپایی ها در عمل پایبندی به برجام را اثبات کنند

آغاز به کار نهمین جشنواره قیر و آسفالت ایران

25 شهید تازه تفحص شده ژاندارمری احراز هویت شدند

تشریح اهداف جشنواره فرهنگی مردمی میزان/ ارائه شیوه ها و الگوی فرهنگ سازی با شعار " قانون مداری، لازمه جامعه سالم"

تذکر کمیسیون امنیت ملی به وزارت خارجه درباره نقض برجام

یاوران معنوی اربعین و تبیین بایدها و نبایدهای پیاده روی/برگزاری نشست های اندیشمندانه

تجمع کارکنان ستادی ستاره خلیج فارس در تهران/نماینده تجمع کنندگان: سه روز است پشت در مانده ایم

دینی بودن بیشتر حدود علم را نشان می دهد تا انطباق کامل محتوا را

اصلاحیه قانون اساسی چین و شایعات درباره حضور نامحدود رییس جمهور در قدرت

زمان و مکان آزمون نظری قاریان و مدرسان اعلام شد

بیش از یک میلیون 200 هزار نفر از جمعیت استان قم زیر پوشش طرح تحول سلامت هستند

رییس پارلمان لبنان: من و سیدحسن نصرالله یک روح در دو بدن هستیم

احراز هویت 24 تن از شهدای تازه تفحص شده ژاندارمری

منافع برجام ادامه دارد/صادرات نفت بدون دغدغه

معرفی سه پایگاه اینترنتی پرکاربرد برای زائرین اربعین

بررسی بیمه خودروهای صفر کیلومتر در سندیکای بیمه گران

آلودگی هوا و آسیب های اجتماعی تهدید جدی شهروندان/برای حل مسایل به حرکت اجتماعی نیاز داریم

عجیب ترین خانه هایی که در تهران اجاره داده می شوند + تصاویر

اردکانیان فردی قابل اعتماد برای تصدی وزارت نیرو است

بی قانون/ حساس نشو! حساس نشو!

امضای تفاهمنامه احداث 20 هزار مسکن برای مددجویان کمیته امداد/سرپناه مددجویان هدف مشترک سازمان ها

تکذیب شایعه دوتابعیتی بودن وزیر پیشنهادی نیرو/ درخواست اردکانیان از مجلس؛ بجای موضوع «جنگ آب» به «مدیریت آب» توجه کنیم

برای ساماندهی کودکان خیابانی از ظرفیت خیرین و NGO ها استفاده شود

پایگاه های اینترنتی پُرکاربرد برای زائرین اربعین

چاره اندیشی شورا برای قضاوت بر عملکرد مالی شهرداران

از گرفتن مگس در آنتن زنده تلویزیون تا ماجرای زنبیل قرمز/3 پیام جنجال اخیر بقایی

"الناز شاکردوست" و "امیر جعفری" در صحنه سیگاری! (عکس)

نجفقلی حبیبی: طرح نظام پارلمانی بجای ریاستی با قصدخیر نیست/ قرار بود 10حقوقدان در شورای نگهبان باشند

چرا از ناطق نوری برای سخنرانی در نماز جمعه دعوت نمی‎شود؟

گمشده ای لابه لای اخبار فساد

کارتون/ بازی جدید احمدی نژاد و بقایی لو رفت!

آخر، عمرم پشت میکروفن رادیو تمام می شود

آذری جهرمی: خودکشی در اصفهان ربطی به نهنگ آبی نداشته است

دستاوردهای مهم مذاکرات آستانه

چگونه وارد بازی «نهنگ آبی» شدیم

فروش راحت اطلاعاتِ کشور در تلگرام

راه کاهش آسیب ها در حاشیه شهرها

پاکستان لایحه عدم امکان ریاست حزب توسط اشخاص فاقد صلاحیت را تصویب کرد

ایثارگران بدانند؛ سرگردانی تا کی؟(1)

کارتونیستی که موفقیت زنان ایرانی را در اروپا به تصویر می کشد

شاهد عابدی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تریبت مدرس شد

اخلاق یک آقازاده؛ سه نکته از مرحوم یا شهید مصطفی خمینی

نمایی رویایی از انعکاس تصویر درختان در دریاچه (عکس)

فرهنگ عذرخواهی

پیاده روی اربعین، جلوه ای از استکبارستیزی

اخبار 23:00 دوشنبه 2 آبان 1396 یزد

 افتتاح همزمان 200 مسجد و مرکز فرهنگی بنیاد برکت

اخبار 20:00 دوشنبه 2 آبان 1396 یزد

اخبار 16:45 دوشنبه 1 آبان 1396 یزد

بقاع متبرکه می توانند مراکزی برای افزایش آگاهی حقوقی مردم باشند

نژادبهرام: خیابان مردم به روی مردم معترض باز شود

اردکانیان؛ وزارت نیرو و نیاز به گفت وگوی ملی آب

دیگر چیزی به عنوان موسسات غیرمجاز نداریم

آب به آسیاب ترامپ نریزید

تأمین 10 تن آرد مورد نیاز زائران مازندرانی اربعین حسینی توسط شرکت غله منطقه دو

دین می تواند در علوم انسانی انقلاب مفهومی به راه بیاندازد

محمد مخبر: ستاد اجرایی فرمان امام بیش از 400 هزار فرصت شغلی را در کشور ایجاد کرده است

گردهمایی بزرگ سه ساله های حسینی در شیراز برگزار می شود

عکس: کشف حجاب دختر داعشی!

جلسه هماهنگی ستاد اربعین در مرز خسروی

4 موکب برای استقبال از زائران پاکستانی و افغانستانی در استان کرمان برپا می شود

امیدوارم روابط ایران و هند مستحکم تر شود

کمبود فضای آموزشی در استان اردبیل؛ مدارس دو نوبته دغدغه ای که همچنان پابرجاست

کمبود فضای آموزشی در استان اردبیل؛ مدارس دو نوبته دغدغه ای که همچنان پابرجاست