مطالب مرتبط:
شهرداری کرمانشاه 160میلیارد تومان بدهکار است
شهرداری کرمانشاه 160میلیارد تومان بدهکار است
28 میلیارد تومان چک بلامحل در شهرداری کرج صادر شده است
نرخ دلار از 3360 تومان عبور کرد
محکومیت قاتل «ستایش» به پرداخت 120 میلیون تومان/اخذ مجوز نخستین موکب مهاجرین/حرکت زیبای کارگردان «رگ خواب»
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 2 مهر 1396 ساعت 06:152017-09-24اقتصادي

شهرداری کرمانشاه 160میلیارد تومان بدهکار است


سخنگوی شورای شهر کرمانشاه با اشاره به اینکه حاشیه ها شورای شهر کرمانشاه را تضعیف می کند گفت: شهرداری کرمانشاه 160 میلیارد تومان بدهکار است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری تسنیم" از کرمانشاه اکنون که در بزنگاهی تاریخی قرار داریم و جهان از ابزارهای جدیدی همچون آرمانهای توسعه پایدار و دستور کار جدید شهری را در دست دارد مشکلات شهری کرمانشاه همچون ترافیک، چهره نامناسب شهری و ترافیک به صورت جهشی در حال افزایش است.

شهروندان کرمانشاهی در این بحبوحه مشکلات برای شورای شهر جدید خود دست به انتخابهایی زدند که نشان می دهد انتظارات آنها از شورای شهر جدی است و به دنبال تغییرات اساسی هستند اما تأخیر در انتخاب شهردار به دلیل اختلاف نظر اعضای باسابقه و جدید سبب اعتراض بسیاری از شهروندان شد و به همین خاطر خبرنگار تسنیم با سخنگوی شورای شهر پنجم به گفت و گو نشست که در ادامه آورده می شود.

تسنیم: به عنوان یک عضو شورای شهر چه برنامه هایی را برای آینده شهری کرمانشاه مدنظر دارید؟مرادی: با توجه به حرفه خود که از سال 79 وارد عرصه تئاتر و بعد از آن سینما و تلویزیون، اجرا و گزارشگری شدم و به عنوان فردی که فرهنگ سرزمین مادری برای او اهمیت بسیاری دارد دغدغه فرهنگ سبب شد در مسیر فرهنگ و هنر قرار بگیرم و علاقه دارم در کنار فهم و تحقیق درباره فرهنگ و هنر آبا و اجدادی و زبان کردی که کمرنگ شده بتوانم آن را زنده کنم و در راستای این دغدغه ها در برنامه های تلویزیونی برنامه های انتقادی درباره مسائل فرهنگ شهری کرمانشاه داشتم.

بر این اساس از یک سال گذشته به این فکر کردم که یک هنرمند نیز می تواند وارد شورا شود زیرا طی سالهای گذشته کرسی فرهنگی در شورای شهر یک نفر از جنس خود را نداشت و امسال در انتخابات شورای شهر ورود پیدا کردم و قرعه به نام من افتاد و به طور قطع اساتیدی هستند که می توانند در این کرسی شاهکارها بیافرینند و در حد اساتید من هستند اما قرعه به نام من افتاد.

البته همه چیز را همگان دانند و کسی نباید فکر کند که ابراهیم مرادی ادعا دارد به همه چیز آگاه است و بنابراین شورای شهر باید اتاق فکر داشته باشد و من تصمیم دارم از تمام شاخه های هنری به ویژه رسانه ها همفکرها و دوستانی را گرد هم آورم که به من ایده دهند.

در اتاق من برای ایده های مردمی باز است و اعتقاد دارم مردم مطالبه گر جامعه را می سازند و چنانچه مردم قانون را بدانند و هر کسی در جای خود و در چارچوب قانون پیش برود و مردم خود را مسئول بدانند بسیاری از مشکلات رفع می شود و این به این معنا نیست که از فرد منتخب انتظار داشته باشند تمام فعالیتها را انجام دهد بلکه ما در شورا قرار گرفته ایم که مجری منویات قانونی مردم باشیم.

اتاق فکر مدنظر متشکل از هنرمندان و فرهنگیان به ویژه عامه مردم که نظرات آنها بسیار مهم است به خودی خود سبب رشد می شود و در واقع دیگر اتاق دربسته ای وجود ندارد و میل شخصی نگری در چارچوب فکری من وجود ندارد و داشته های خود را به منصه ظهور می گذارم و آنچه که یاد می گیرم و مناسب شهر است را به طور قطع انجام می دهم.

تسنیم: به نظر شما برنامه های فرهنگی که در شهر کرمانشاه اجرا می شود تمام ابعاد فرهنگ را مدنظر قرار می دهد؟ در غیر این صورت راهکار شما در این راستا چیست؟مرادی: به تعبیر مقام معظم رهبری فرهنگ همچون هوا است و نباید آن را آلوده کرد.

ما به طور روزمره در طول زندگی خود با اقدامات شهرداری رو به رو هستیم بنابراین شهرداری می تواند به عنوان یک نهاد مردمی بیشترین و ملموس ترین خدمت فرهنگی را به مردم داشته باشد و این فرهنگ شهری در شهرداری باید ارتقا و به اهالی فرهنگ بیش از پیش اهمیت داد.

به طور مثال درخواست از انجمن عکاسان برای کمبودهای شهر انقلابی به وجود می آورد و هنر نمایشی می تواند در فرهنگ شهری انقلابی را به پا کند بنابراین ما می توانیم با حمایت از این هنرمندان و با برنامه های طولانی مدت و پنج ساله و جامع به این هدف دست یابیم و در صورت تشکیل کمیسیون فرهنگی و واگذاری مسئولیت آن به بنده برنامه هایی را مدنظر دارم که توسط مشاوران ارائه می شود.

ورودی و دیوار شهر، حاشیه جاده، نوع ترافیک شهر و تابلوهای تبلیغاتی همه معرف فرهنگ شهری هستند و چنانچه این موضوع ساماندهی شود اتفاق مناسبی می افتد.

با توجه به رتبه نخست بیکاری و مشکلات اقتصادی رنگ شهر کرمانشاه ناخودآگاه نامناسب شده است و باید شادی به مردم تزریق شود.

زمینه آن این است که بسیاری از انجمنها در این راستا فعالیت کنند.

مردم باید خود را باور کنند و یکی از موضوعات و دغدغه های مدنظر من فرهنگ مدیریتی است و مدیر باید این دغدغه را داشته باشد که پشت میز نشستن فایده ندارد و باید در خدمت مردم بود و در شهرکهای حاشیه نشین به مشکلات مردم رسیدگی کرد.

رأی ما از حاشیه شهر اما امکانات برای مرکز شهر است و این فرهنگ باید اصلاح شود.

یکی دیگر از برنامه های فرهنگی مدنظر من برگزاری جلساتی در مساجد و با حضور اعضای شورا است و شهردار منطقه نیز باید حضور داشته باشد.

تسنیم: آیا قبول دارید که در شهر کرمانشاه برای ارتقای فرهنگ نیز تنها به یک بخش هنری بیش از سایر بخشها توجه شده است؟مرادی: هنر در استان کرمانشاه شخصی نگری شده و افرادی در انجمنهای مختلف به دلیل قدرت و دوستی با صاحب منسبان مورد توجه و سایر انجمنها مورد بی توجهی قرار گرفته اند و در پشتیبانی از جامعه هنری عدالت رعایت نشده است در حالی که پشتیبانی تنها مالی نیست و از نظر معنوی و تبلیغاتی نیز باید پشتیبانی انجام شود.

حمایت عادلانه از تمامی انجمنها باید با هماهنگی و همکاری با اداره کل ارشاد استان و انجمن سینمای جوان باشد.

تمام ادارات باید با شورای شهر به عنوان یک نهاد مردمی همکاری کنند و چنانچه این اتفاق افتاد و اعضای شورا نیز شأن آن را حفظ کنند اتفاقات مناسبی رخ می دهد.

تسنیم: وضعیت عمرانی شهر کرمانشاه طی سالهای گذشته بدون تغییر چشمگیری باقی مانده است و گاهی به سمت تخریب نیز پیش رفته است.

شورای شهر پنجم کرمانشاه برای ارتقای بافت شهری برنامه ای دارد؟مرادی: وضعیت شهری و عمرانی شهر بسیار نامناسب است و بافت تاریخی ما همچون یزد ثبت نشده و خیابان تاریخی مدرس نیز به بهانه تعریض به نماهای رومی تبدیل می شود که هیچ ربطی به فرهنگ ما ندارد.

ویرانی خیابان مدرس و بی توجهی به میراث فرهنگی شهر و حریم خصوصی افراد در فعالیتهای عمرانی بسیار نگران کننده است و من گله مند هستم که افراد فعال در نظام مهندسی و شهرداری نسبت به این موضوع کم لطفی کرده اند و امید دارم دیر نشده باشد و موضوع فعالیتهای عمرانی سبب نشود که نسلهای آینده با شهری خشن و بی روح و به دور از نمادهای فرهنگی رو به رو شوند.

تسنیم: برنامه شورای شهر برای ارتقای فرهنگی، عمرانی و رفاهی مناطق حاشیه نشین کرمانشاه چیست؟مرادی: افرادی که برای ساخت مسکن مهر تلاش می کنند باید توجه داشته باشند که فرهنگ آپارتمان نشینی نیز باید آموزش داده شود و امکانات رفاهی و خدماتی نیز باید فراهم شود اما اکنون مسکن مهر به توپ بازی بین مسکن و شهرسازی و شهرداری تبدیل شده است و من از مسئولان شهرداری و مسکن و شهرسازی تقاضا دارم که تکلیف مردم مسکن مهر را روشن کنند.

به طور مثال در دولت آباد شهری در دل شهر دیگری رشد کرده و می تواند به مسائل فرهنگی و اجتماعی آسیب برساند و این موضوع خطرناک و هشداردهنده است و چنانچه اتفاقی حتی از نظر سیاسی رخ دهد رفع آن بسیار مشکل است.

از این رو تقاضا دارم ابتدا امکانات لازم فراهم و فرهنگ سازی شود سپس برای ساخت شهرک اقدام شود.

نباید همه امکانات در مرکز شهر تمرکز پیدا کند و دودستگی در شهر اتفاق بیفتد.

شاید آرزوی دست نیافتنی باشد اما چنانچه در ابتدا فرهنگ مدیریت مناسبی داشته باشیم بسیاری از مشکلات رفع می شود.

تسنیم: شورای شهر پنجم کرمانشاه در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی چه برنامه هایی را مدنظر دارد؟مرادی: من عضو شورای شهر شهرداری هستم که حدود 160 میلیارد تومان بدهی دارد، بدنه شهرداری بیمار است و نیروهای نامریی دارد و این نیروها با وجود اینکه نیستند اما حقوق دریافت می کنند.

از نظر نیروهای خدماتی بسیار است و نیروی اضافه بر سازمان دارد و طرحهای ناتمام و عدم تمرکز روی آنها از دیگر مشکلات شهرداری است.

تا زمانی که این بدنه زخمی و بیمار شهرداری وجود دارد گام برداشتن در راستای اقتصاد مقاومتی مشکل است بنابراین ابتدا باید با این وضعیت آشنا و از مشکلات آن آگاه شویم و هنگامی که راهکارها را یافتیم برنامه ها اجرایی شود.

ما هنوز در مسائل شهرداری ریز نشده ایم و هنوز حسابرسی نشده و باید پیگیر شویم و شهردار باید به ما گزارش کار ریز بدهد.

تا تکلیف شهردار روشن نشود نمی توان حسابرسی کرد و چنانچه شهردار فعلی ابقا شود باید گزارش دهد و در غیر این صورت نفر جدید باید حسابرسی شده کار خود را شروع کند.

تمام اختلاف نظرات در زمینه انتخاب شهردار است و با ابقا یا انتخاب شهردار تمام مسائل فروکش می کند.

تسنیم: تمام شهرهای کشور شهردار را بدون حاشیه انتخاب کردند.

آیا این تأخیر در انتخاب شهردار کرمانشاه شایسته و در شأن کرمانشاه است؟مرادی: شهرهایی همچون تهران در انتخاب شهردار حزبی برخورد کردند و کار آنها پیش رفت اما نظرات ما حزبی و شخصی نگری نیست.

لابی گری در چارچوب قانون حق ما است و باید هم نظرات خود را پیدا کنم اما خروجی لابی گری باید در خدمت به مردم باشد و سنتهای غلط قدیمی موجود در شورای شهر این است که افراد قدیمی شورای شهر نیروهای خود را در بدنه شهرداری تحمیل کردند و نفرات جدید نباید پیرو این موضوع باشند و چنانچه من نیرویی از طرف خود تحمیل کنم شهردار می تواند اعتراض کند و این اقدام دور از فرهنگ مدیریتی و شورا است.

این چیدمانها برخی از دوستان را به خطر انداخته که چنانچه تغییراتی ایجاد شود چیدمان آنها به خطر می افتد.

ما به دنبال شهردار دارای استقلال عمل هستیم و چنانچه شهردار به حرف 11 نفر کار کند شهر رها می شود و این اتفاق اشتباه در کرمانشاه رخ داده است.

موضوع دیگر در شورای شهر این است که در جلسات خبرنگارانی دعوت می شوند که مرزبندی نشده اند و عده ای به دنبال پاشیدن بذر ناامیدی در جامعه هستند.

اعتقاد دارم شورای شهر ویترین است.

یکی از اعضای شورای شهر درباره انحلال شورا صحبت می کند و این یعنی انحلال شورای شهر در دوره سوم و نابود شدن آن در دوره چهارم به مذاق آنها خوش آمده یا اینکه از خدمت خسته شده اند و همه چیز برای آنها تکراری شده است و قصد دارند با انحلال رأی و حضور مردم را زیر سؤال ببرند و شأن مردم و فرهنگ کرمانشاه به خطر بیفتد.

اصلاح باید با مذاکره انجام شود و مردم ما را انتخاب کرده اند که با هم صحبت کنیم و به نتیجه برسیم و دیگر خبری از دستگیری و درگیری نباشد و نباید ساده از انحلال صحبت کرد.

آیا امیال شخصی پشت این قضیه نیست؟ اگر نیست باید همه چیز به رأی جمع موکول شود نه اینکه ادعا شود نظر شخص خاصی اعمال و در غیر این صورت شورا منحل شود و این در شأن نماینده شورای شهر نیست و هرچند این صحبتها جامه عمل نمی پوشاند اما امید داریم دیگر از این صحبتها شنیده نشود.

بیشتر افراد جدید شورای شهر برای شهرداری گزینه ندارند و با خرد جمعی و براساس شرایط قانون گزینه انتخاب کرده اند و مردم انتظار دارند بهترین انتخاب شود و چنانچه گزینه بهتر نداشته باشیم شهردار فعلی ابقا در غیر این صورت فرد بهتر جایگزین می شود.

چنانچه خواسته ای با منافع عمومی در تناقض باشد شکست می خورد.

بیشتر مصوبات شورای قبلی مناسب بوده اما حاشیه شورای شهر را تضعیف کرد و حاشیه آنها خارج از مصوبات بود.

امیدوارم شخصی نگری و حاشیه ها در شورای جدید مشاهده نشود.

تسنیم: دلیل اختلاف نظر شورای شهر با ابقای شهردار فعلی چیست؟مرادی: پنج نفر پیشکسوت عضو شورای شهر، شهردار را در دوره گذشته انتخاب کرده اند و در طول یک سال و نیم گذشته منتخب دوره قبل بوده اما نفرات جدید هر کدام نقدهایی دارند و نقد بنده نقد فرهنگی است اما با تمام این انتقادات با توجه به اینکه عملکرد هیچ مدیری صفر و صد نبوده است عملکرد نسبتا خوبی بوده است اما ما به دنبال فرد بهتری هستیم و چنانچه گزینه ای بهتر از شهردار فعلی باشد و انتخاب نکنیم مدیون مردم هستیم.

15 گزینه برای شهرداری مدنظر بودند که همه دارای سابقه بودند.

نباید برای انتخاب فردی خاص اصرار داشت و این به معنای تبانی است و مردم بدانند که در حال فکر هستیم و بهتر بود گزینه های نهایی در مقابل دوربین صدا و سیما برنامه های خود را اعلام کنند.

یکشنبه تصمیم نهایی اتخاذ می شود و چنانچه گزینه ای نباشد می توان با شهرداری فعلی بحث کرد و در صورت ابقا نقدهای شورای شهر را باید به عمل برساند و امید دارم اتفاق خوبی بیفتد و شاهد شهردار چهارساله باشیم و برادرانه و همدلانه کار کنیم.

تسنیم: فرایند انتخاب شهردار چه زمانی به اتمام می رسد؟مرادی: چنانچه به خواسته من باشد در همان جلسه اول بعد از تحلیف باید انتخاب می شد و اگر در این هفته به نتیجه نرسد دوستان باید دلیل محکمه پسندی درباره چرایی عدم انتخاب شهردار ارائه دهند.

انتخاب شهردار چندان کار سختی نیست و شهردار فعلی باید یک گزارش ارائه دهد و یک نفر دیگر نیز باید همسنگ ایشان گزارش کار دهد و در انتخاب این یک نفر نیز چندین گزینه مدنظر قرار گرفت.

تسنیم: چرا این مراحل از قبل انجام نشده است؟مرادی: بین چهره های جدید و چهره های قدیمی باسابقه طولانی شورای شهر تنشهایی ایجاد شد که هیچکدام از تیمها به دیگری اعتماد نکردند در حالی که از همان روز اول باید جلسات مشترکی را برگزار می کردند و در این بین یکی دو نفر ذهنیتها را نسبت به هم نامناسب کردند و اگر شخصی نگری و رفتار دیکتاتوری نبود تصمیمگیری در فضای دوستانه و مردم پسندتری انجام می شد.

از همان ابتدا در مقابل گزینه های جدید جبهه گیری شد و تصور شد گزینه جدید مهره های آنها را کنار می گذارد.

هیچ جای قانون نیامده که با عدم انتخاب شهردار شورای شهر منحل شود، هرچند در همان ابتدای کار در لابی های مخفی اعضای علی البدل را تشویق کردند که دسته جمعی استعفا دهند در حالی که اتفاق خاصی نیفتاده بود و منافع شخصی آنها به خطر افتاده بود و دو نفر از اعضای علی البدل با وجود پیشنهادهای مالی استعفا را قبول نکردند و این اقدامات یا از خستگی است که به نظر من این فرد باید خود استعفا بدهد و جا را به افراد تازه نفس بدهد یا دلیل قانونی برای انحلال داشته باشند و به طور حتم امیال شخصی در میان است.

تسنیم: به دنبال اقدامات شورای شهر طی سالهای گذشته دیدگاه مردم نسبت به شورای شهر چندان مثبت نیست.

شورای شهر جدید برای این تغییر دیدگاه تاکنون چه اقداماتی انجام داده است؟مرادی: از جمله اقدامات انجام شده از بعد از مراسم تحلیف این بود که هر محله ای دچار مشکل می شد برخی افراد جدید در آن مکانها حضور پیدا می کردند و مردم برای نخستین بار شاهد حضور اکثریت اعضای شورای شهر بودند و از مناطق مختلف شهرداری بازدیدهایی انجام شد و این اقدام مثبتی است.

اعضای جدید چنانچه از دوره های گذشته عبرت بگیرند و در چارچوب قانون حرکت کنند و هرجا مردم احساس کنند اعضای شورا حضور داشته باشند اعتماد مردم جلب و شأن شورا حفظ می شود.

امروز بیشتر شورای شهر در دفتر برای جوابگویی به مردم حضور دارند.

امروز نیروی جدیدی برای جوابگویی مردم آمده و من به این تیم 11 نفره امیدوار هستم زیرا تجربه در کنار نیرو و انرژی قرار گرفته مگر اینکه کسی غیر از را بخواهد و دنبال سنتهای غلط گذشته باشد و امیال شخصی داشته باشد و چنانچه تفکرات غلط گذشته تکرار نشود من آینده خوبی را می بینم.

تسنیم: حضور اعضای جدید در شورای شهر پنجم کرمانشاه نشان ٔ دهنده انتظارات مردم از نظر شفاف سازی مالی و مصوبات جلسات شورای شهر است.

چه اقداماتی در راستای این شفاف سازی انجام شده است؟مرادی: شورای شهر هر 6 ماه یکبار از شهردار گزارش می خواهد و یکی از انتظارات من که امید دارم جامه عمل بپوشاند این است که هر 6 ماه یکبار رییس شورای شهر و شهردار در صدا و سیما به مردم گزارش شفاف بدهند و این حرکت فرهنگی جالبی است.

من در سابقه کاری خود برنامه های طنز و نقادانه ای که داشتم و اکنون در مقام یک مسئول آنها را برای خود مرور می کنم و خود را مورد نقد قرار می دهم.

تسنیم: گاهی مسئولان شهرداری زمان و انرژی خود را صرف آسفالت خیابان می کنند در صورتی که می توانند برای فعالیتهایی همچون جذب سرمایه گذار تلاش کنند و آسفالت خیابان به عهده شهردار مناطق گذاشته شود.

نظر شما در این مورد چیست؟مرادی: یکی از انتقادهای من به عنوان یک شهروند این است که چرا پروژه های شهردار باید با حضور تمام مسئولان لشکری و کشوری افتتاح شود در صورتی که طرحهای شهرداری پروژه ملی نیستند که استاندار و نماینده مجلس برای آن زمان بگذارد.

در شأن مدیران و شهردار و شورای شهر نیست که کوچه ای بدون آسفالت در شهر کرمانشاه وجود داشته باشد و در سال 2018 نباید دغدغه آسفالت را داشته باشیم و این حق قانونی مردم است و عوارض آن را پرداخت می کنند.

تسنیم: گاهی کپی کردن اقدامات مثبت شورای شهر استانهای دیگر لازم است.

برنامه شورای شهر کرمانشاه در راستای تقلید از این برنامه های مثبت چیست؟مرادی: در شهرداری و شورای شهر تقلید از برنامه های خوب مناسب است اما تا زمانی که به جایی برسیم و از ما تقلید کنند.

اما اکنون کرمانشاه در بسیاری از معضلات از جمله بیکاری و عدم انتخاب شهردار رتبه نخست را کسب کرده است.

تسنیم: نظر شورای شهر جدید درباره طرح قطار شهری کرمانشاه چیست؟مرادی: اکنون دیگر نمی توان مانع آن شد.

من کاملا مخالف این طرح هستم و آسیبی که به فضای تاریخی زده و آلودگی سمعی و بصری آن غیرقابل انکار است.

خروجی شهر از میدان امام حسین(ع) به سمت جاده سنندج دکلهای برقی وجود دارد که در تمام جهان و ایران منسوخ است در حالی که در شهر کرمانشاه از ورودی شهر با غولهای آهنی برخورد می کنیم که با اتفاقات و مسائل زیست محیطی آسیبهای جبران ناپذیری را وارد می کند و مسئولان این اقدام باید زیر سؤال بروند.

شهر کرمانشاه رتبه نخست بیکاری را دارد و با ساخت قطار شهری بیکاری افزایش می یابد و به نزول اقتصادی و افزایش بیکاری کمک می کند.

با سر و صدای بسیار از کنار بیمارستانها عبور می کند و به نظر من طرح اشتباهی برای کرمانشاه بود و اگر در استان دیگری به نتیجه رسیده دومی نیز کرمانشاه خواهد بود.

امیدوارم فرهنگ معذرت خواهی در این استان رشد پیدا کند و اگر مسئولی اشتباه کرده قبول کند و خداحافظی کند و با این کار محبوب تر نیز می شود و چنانچه من در چهار سال آینده کاری انجام ندادم مقصر خود من هستم و انداختن تقصیر به عهده دیگران قابل قبول نیست.

تسنیم: چشم انداز شما برای چهار سال آینده شورای شهر کرمانشاه چیست؟مرادی: مقام معظم رهبری فرمودند که این چهار سال را فرصت محدودی ندانید آنچنانکه امیر کبیر با شرایط آن دوران توانست تغییرات بسیاری را ایجاد کند و چهار سال مدت کمی نیست و چنانچه دوستان دچار تکرار و روزمرگی و برنامه ریزی های شخصی نشوند می توان موفق بود و حداقل هر محله شاهد چند بار حضور مستمر و همراه با عمل و تأثیرگذار باشند.

گاهی ما در شورای شهر به عنوان دلال بین پیمانکار و شهرداری عمل می کنیم و این رسوم اشتباه است.

در آخر از مردم می خواهم وظایف شورا را مطالعه کنند و در چارچوب وظایف از ما مطالبه داشته باشند و وظیفه شورای شهر کمک مالی و پرداخت قبوض آب و برق نیست.

مردم باید در کنار ما باشند و پیشنهاد دهند و از ما انتقاد کنند و چنانچه ما را تنها بگذارند به بیراهه می رویم.


کلید واژه ها: شورای شهر - کرمانشاه - شورای - شورا - فرهنگ - فرهنگ و هنر - برنامه های تلویزیونی - برنامه - انتخاب - شهردار - مشکلات - انتخابات شورای شهر - جدید - مردم - تسنیم - میلیارد - شهرداری - انتخاب شهردار - عضو شورای شهر - ترافیک - انتظار - گزارش - قانون - مرادی - اتاق - هایی - خبرگزاری - انتخابات - نامناسب - خبرنگار

آخرین اخبار سرویس:
کاهش سهم ارزشی و تعدادی چک های برگشتی در دی

دوشنبه 30 بهمن | صعود طلای جهانی به مرز 1350 دلار

ضرورت اجرای مکانیسم های جبرانی برای سیاست های جدید پولی

کشف یک راه حل عجیب برای تولید باتری در خودروهای برقی

استخدام نیروی اداری جهت همکاری در نگین همراه در قم

سفرای 25 کشور خارجی به کرمانشاه سفر می کنند

این بازار فقط شب عید داغ می شود

استخدام یکنفر وکیوم کار ماهر و یکنفر کارگر ساده جهت MDF

مدیر درمان تامین اجتماعی قم: بیمارستان امام رضا(ع) قم یکی از 4 بیمارستان پرمراجعه تامین اجتماعی در کشور است

انتقاد بخش خصوصی از پایین بودن تعرفه واردات برخی گروه های کالایی

قیمت اقلام میوه در خرده فروشی ها+جدول

کاهش 40 درصدی بارش ها در استان همدان

آماده سازی 24 مدرسه برای اسکان مسافران نوروزی در حاجی آباد

علت سقوط هواپیمای یاسوج درابهام کامل است

قیمت نفت به بالاترین میزان حدود 2 هفته اخیر رسید

حفظ رضایت مردم؛ محوری ترین سیاست امام(ع) در راستای افزایش مالیات

قیمت انواع محصولات گروه پارس خودرو در نمایندگی و بازار

علت سقوط هواپیمای یاسوج درابهام کامل است

پیمانکاران گاز باید مجوز ارزیابی زیست محیطی بگیرند

سه و نیم میلیارد دلار،ارزش اقتصادی محصولات تولید دانش بنیان مازندران

بلیت ناوگان جاده ای قم در نوروز 97 افزایش نمی یابد

استخدام جوشکار ماهر در شهرک صنعتی ماشین سازی مشهد

استخدام فروشنده آقا جهت کار در کیک پزی

استخدام دو ردیف شغلی جهت یک شرکت واقع در قم

استخدام برنامه نویس php، mysql و اندورید در خراسان رضوی

استخدام پنج رده شغلی در شرکت المان سازه

ساخت بیش از 5 هزار واحد مسکونی در بافت های فرسوده کشور

امضای تفاهم نامه همکاری میان سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و گروه صنایع غذایی شیرین عسل

افزایش تعامل های بین المللی صنعت بیمه کشور

استخدام چند ردیف شغلی جهت یک شرکت معتبر در تهران

دریافت تسهیلات بدون ضامن در بانک ایران زمین

قیمت نفت افزایش یافت

قیمت ها میوه در روزهای پایانی سال

اسامی کالاهای غیراستاندارد و توقیف شده در تهران

ساماندهی طرح ترافیک با ریل گذاری اشتباه

بار روانی قیمت ارز بر دوش مردم! +عکس

هویت رانندگان تاکسی موبایلی توسط پلیس استعلام می شود

ارزش سهام در بورس های اروپایی افزایش یافت

استخدام نجار ماهر و نیمه ماهر جهت کار در تولیدی مبلمان

استخدام نیروی خانم جهت همکاری در قم

استخدام پیک موتوری جهت همکاری در م

جذب اعضای هیأت علمی جدید در دانشگاه آزاد

طرح وال استریت برای کاهش ریسک سرمایه‌گذاری روی بیت کوین

استخدام لوله کش ماهر جهت کار تاسیساتی در دفتر خدمات فنی

استخدام مخراجکار و تعمیرکار ماهر در تهران محدوده تجریش

استخدام آشپز ماهر و توانا در یک تهیه غذا در تهران

استخدام اپتومتریست جهت همکاری در عینک آیلند در قم

استخدام کارمند فروش خانم جهت همکاری با دفتر فنی مهندسی

پیش‌بینی میلیونر معروف کانادایی: قیمت بیت کوین به بالای ۲۰ هزار دلار می‌رسد!

استخدام 5 ردیف شغلی در شرکت پگاه جهان نما در گلستان

استخدام تعدادی کافی من با سابقه کار در تهران

استخدام فروشنده و نظافتچی جوان جهت فروشگاه کاشی تاب در قم

توقیف کالاهای غیراستاندارد در تهران (+ اسامی)

روزنامه جمهوری اسلامی: مدیران موسسات اعتباری، آزاد می جرخند، لابد دستگاه های نظارتی و حقوقی خودشان مشکل دارند

افزایش نرخ 30 ارز بانکی/دلار بانکی ٢٠تومان گران شد

تعداد چک های برگشتی در دی ماه کاهش یافت

زنان 5 ساعت و 25 دقیقه از شبانه روز را صرف کارهای خانگی می کنند

ایمن سازی فلج اطفال از 5 اسفند در خراسان جنوبی

سیمینه رود بوکان طغیان کرد

رشد 20 ریالی نرخ رسمی دلار+ جدول

در بخشنامه ای اعلام شد تشدید کنترل ارز و اوراق بهادار مسافران خروجی توسط گمرک

آخوندی: وضعیت سقوط هواپیمای تهران-یاسوج در ابهام کامل است

سقوط هواپیمای تهران-یاسوج در ابهام کامل است

سقوط هواپیما در ابهام کامل است

استخدام صندوقدار نیمه وقت آقا جهت همکاری با رستوران

استخدام صندوقدار خانم آشنا به نرم افزار سپیدز در تهران

استخدام مونتاژکار الکترونیک با مدرک کاردانی الکترونیک  تهران

استخدام کارمند مسلط به تایپ جهت همکاری با دفترخانه در تهران

استخدام فروشنده خانم جهت پوشاک بچه گانه سرزمین رویاها در قم

استخدام کارمند خانم جهت پیکیری امور اداری آشنا به کامپیوتر

استخدام نصاب حرفه ای جهت دزدگیر و سیستم در تهران

استخدام کارمند اداری خانم مسلط به تایپ در شهر تهران

استخدام نصاب کرکره برقی و جک پارکینگی در تهران

استخدام کارمند دفتری مسلط به امور دارالترجمه ساکن غرب تهران

استخدام نیروی ساده خانم جهت کار در کارخانه کفش سعدی در قم

استخدام دفتر دار آقا آشنا به امور خدمات شهری در تهران

استخدام یک نفر مسلط به ورد و اکسل در شهر تهران

استخدام اپراتور نرم افزار خانم مسلط به تایپ و بایگانی در تهران

در همایش شرکت های برتر ایران؛ / ایران خودرو سه رتبه برتر کسب کرد

عکسی دیدنی از آسمان امروز تهران

قیمت سکه ، طلا و ارز

چرا قیمت LNG بالا خواهد ماند؟

سامانه های 137 و 141 پل ارتباطی مردم با معاونت امور شهری

نیاز تشکل های بخش خصوصی به نقشه راه

سوخت رسانی به بالگردهای امدادرسان

1.4 میلیون چک برگشت خورد

110 طرح ورزشی گلستان نیازمند هزار میلیارد ریال اعتبار

مراحل مهم تکاملی در سال اول زندگی: دندان در آوردن

استخدام نیرو جهت امور باربری مسلط به کامپیوتر در یک شرکت حمل و نقل کالا

استخدام سه ردیف شغلی در گروه مشاورین املاک کومه

استخدام نیروی تحصیلکرده آقا همراه با موتورسیکلت در اصفهان

معاون پیشین سازمان هواپیمایی: جعبه سیاه هواپیما 24ساعته بازخوانی می شود / ATR در مناطق گرمسیری محدودیت دارد / در آن موقعیت هواپیما باید ارتفاع خود را از 21 به 17 هزار پا کاهش می داد

استخدام تکنسین اتومکانیک و الکترونیک آقا در شهرک صنعتی اشتهارد

استخدام چهار ردیف شغلی جهت شرکت تولیدی در قم

جدیدترین نرخ ارزهای رایج بانکی در30 بهمن ماه

شرکت بیمه معلم در لیست 100 شرکت برتر قرار گرفت

چرا قیمت LNG بالا خواهد ماند؟

مشوق صادراتی محصولات لبنی در هاله ای از ابهام

استخدام نیروی خانم و آقا جهت بخش فروش در شرکت پخش

اختصاص اعتبار برای کاهش آسیب های اجتماعی

شهرداری کرمانشاه 160میلیارد تومان بدهکار است

شهرداری کرمانشاه 160میلیارد تومان بدهکار است