مطالب مرتبط:
تکرار دوباره آهنگ دلنشین مهر در گوش ایران
«دفاع مقدس» طنین حق طلبی انقلاب ایران در گوش جهانیان/ دفاعی که قدرت تهاجم را برای همیشه از نظام سلطه سلب کرد
روزنامه ایران ورزشی ، شنبه 1 مهر ؛ بدون تاریخ ، بدون امضا !
مهمترین برنامه های خبری در پایتخت فرهنگی ایران ( 1 مهر)
مهمترین برنامه های خبری در پایتخت فرهنگی ایران ( 1 مهر)
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 1 مهر 1396 ساعت 12:022017-09-23اجتماعي

تکرار دوباره آهنگ دلنشین مهر در گوش ایران


ایسنا نوشت : دوباره نوای مهر در ایران طنین انداز شد و نسل فردای این سرزمین برای ساختن فردایی بهتر در کلاس های درس حاضر می شوند.

- ایام مدرسه دوباره آغاز شد و این، شروعی دوباره برای ساختن ایرانی سربلند است، اگر به دانش آموزان آن چنان که باید توجه کنیم.

اما امسال ایام ابتدایی سال تحصیلی با ایام محرم مقارن شده و این، تقارنی عجیب و جالب است چرا که امام حسین(ع) تمام حق طلبان را برای شنیدن پیام حق طلبی به کلاس درس خود فرامی خواند.

با وجود تمام کمبودها درذ خراسان جنوبی، طرح ها و برنامه هایی برای آموزش نسل فردای این سرزمین کهن تدارک دیده شده است تا این منطقه محروم با داشتن سرمایه هایی این چنین ارزشمند از نسل آیندهف دیگر شاهد کمبود نباشد.

آمادگی بیش از هشت هزار کلاس درس برای پذیرش نسل آینده عباس لامعی، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی در گفت و گو با ایسنا گفت: در حال حاضر، دو هزار و 518 آموزشگاه با هشت هزار و 268 کلاس درس در سطح استان فعالیت می کنند.

وی افزود: تعداد دانش آموزان استان در سال گذشته بیش از 155 هزار نفر بودند که پیش بینی می شود این تعداد امسال تا 160 هزار نفر افزایش یابد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بیان کرد: تاکنون 95 درصد دانش آموزان استان به تعداد 146 هزار نفر در دوره های مختلف تحصیلی ثبت نام کرده اند که از این تعداد 15 هزار کلاس اولی خواهند بود.

لامعی با بیان اینکه 103 هزار و 107 نفر از دانش آموزان استان در مدارس دولتی مشغول به تحصیل هستند، تصریح کرد: 21 هزار و 977 نفر نیز در مدارس غیر دولتی تحصیل می کنند.

وی با بیان اینکه 51.

15 درصد دانش آموزان استان پسر و 48.

85 درصد نیز دختر هستند، افزود: همچنین 70.

12 درصد دانش آموزان در مناطق روستایی و 29.

88 درصد نیز در مناطق شهری تحصیل می کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه تعداد پرسنل فرهنگی استان 14 هزار و 476 نفر است، اظهار کرد: از این تعداد، هشت هزار و 645 نفر معلم هستند که 57 درصد آن ها خانم و 43 درصد نیز مرد هستند.

لامعی بیان کرد: در حال حاضر در برخی از شهرستان ها دچار کمبود معلم و در برخی از شهرستان ها از جمله بیرجند دچار تراکم نیرو هستیم که باید این نیروها سامان دهی شوند.

وی ادامه داد: مشکل کمبود نیرو در پایه ابتدایی حادتر است و این در حالی است که در دروس پایه مقاطع اول و دوم متوسطه شهر بیرجند با تراکم نیرو روبرو هستیم.

وجود 39 مدرسه دارای زیر نرم جمعیت در خراسان جنوبی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه 39 مدرسه دارای زیر نرم جمعیت در استان داریم که استمرار فعالیت این کلاس ها نیازمند 146 نیرو خواهد بود، افزود: موضوع سامان دهی مدارس زیر نرم جمعیت از سال های گذشته در دستور کار قرار گرفته است اما به دلیل حساسیت خانواده ها و البته پراکندگی بالای جمعیت در استان به نتیجه نرسیده است.

لامعی بیان کرد: با این احتساب سالانه بالغ بر چهار میلیارد و 380 میلیون تومان هرز منابع در این مدارس داریم که با تجمیع می توان در این هزینه ها صرفه جویی کرد.

وی ادامه داد: قطعاً نبود معلم متخصص بر آینده تحصیلی دانش آموز تأثیر خواهد گذاشت و والدین باید در این زمینه همکاری داشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بیان کرد: بر طبق شیوه نامه سامان دهی نیروی انسانی استمرار کلاس متوسطه اول باید با 60 نفر دانش آموز باشد که به دلیل حساسیت خانواده ها و پراکندگی جمعیت این نرم در خراسان جنوبی به 30 نفر کاهش یافته است.

بهره مند شدن بیش از پنج هزار نفر از دانش آموزان خراسان جنوبی از خدمات مشاوره ای لامعی اظهار کرد: در طول سال تحصیلی گذشته بیش از 5000 نفر از دانش آموزان سطح استان از خدمات مراکز و هسته های مشاوره استان برخوردار شدند.

وی با بیان اینکه بیش از 70 مشاور استان در فرایند ساماندهی و جذب نیروهای هسته ها و مراکز مشاوره شرکت کردند، افزود: در حال حاضر 12 هسته مشاوره در سطح استان فعالیت دارند که شش هسته به مرکز مشاوره ارتقاء یافته است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه هسته ها و مراکز مشاوره، نقش مهمی در ارتقای سلامت روان دانش آموزان دارند، تصریح کرد: ارائه خدمات راهنمایی و مشاوره فردی و گروهی دانش آموزان به منظور حفظ و ارتقای سلامت روان آنان از مهم ترین فعالیت های مراکز و هسته های مشاوره است.

لامعی با بیان اینکه مراکز و هسته های مشاوره مرجعی علمی، پژوهشی و یاری رسان در زمینه ارائه خدمات راهنمایی و مشاوره است، افزود: مرکز ثقل فعالیت های مشاوره ای در آموزش وپرورش، دانش آموزان هستند.

وی اظهار کرد: ارائه خدمات پیشگیرانه، مددکاری، آمایش مشکلات دانش آموزی، اجرا، تفسیر و تحلیل آزمون های روان شناختی، انجام مطالعه و پژوهش های روان شناسی از دیگر فعالیت های مراکز و هسته های مشاوره به شمار می رود.

بازنشسته شدن 762 فرهنگی خراسان جنوبی و مشکل کمبود نیرو علی اصغر موسوی کیا، معاون پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش خراسان جنوبی در گفت وگو با ایسنا گفت: امسال 762 نیروی فرهنگی استان بازنشسته می شوند که اگر فکری در این زمینه اندیشیده نشود، سال آینده دچار مشکل می شویم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر به شدت در مقطع ابتدایی دچار کمبود نیروی انسانی هستیم، تصریح کرد: با این وجود، با برنامه ریزی های انجام شده امسال هیچ کلاسی بدون معلم نخواهد بود.

شکوفایی استعدادهای دانش آموزان با برنامه ملی شهاب و طرح دوست علمی محمد راستگو، رییس اداره پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان خراسان جنوبی در گفت وگو با ایسنا گفت: سال گذشته برنامه ملی شهاب در شهرستان های بیرجند، قائن و طبس اجرا شد که 19 و 300 دانش آموز از آن بهره مند شدند.

وی با بیان اینکه این برنامه امسال در شهرستان بیرجند علاوه بر پایه های چهارم، پنجم و ششم در پایه هفتم نیز اجرا خواهد شد، افزود: این برنامه ملی در راستای شناسایی و هدایت آموزشی، تربیتی و معنوی مستعدان از دوره ابتدایی تا پایان دوره متوسطه با سازوکار مناسب است تا هویت دینی و ملی افراد تقویت شده و احساس مسئولیت نسبت به ایفای نقش سازنده در کشور برای آنان حاصل شود.

رییس اداره پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان خراسان جنوبی با بیان اینکه این برنامه از سال تحصیلی 93-94 در استان اجرایی شد، اظهار کرد: در حال حاضر حدود 40 مدرس استانی دوره های این برنامه را گذرانده اند و آمادگی کامل دارند تا این برنامه را از 15 مهرماه در مدارس اجرا کنند.

راستگو به طرح دوست علمی اشاره کرد و افزود: همچنین طرح دوست علمی به منظور کشف و شکوفا کردن استعدادهای دانش آموزان مستعد و ارتقای سطح علمی محیط های آموزشی دانش آموزان به ویژه در مناطق کم برخوردار اجرا می شود.

وی بیان کرد: این طرح برای ایجاد رقابت سالم و شبکه های علمی بین دانش آموزان سرآمد دروس ریاضیات، فیزیک، شیمی و زیست شناسی و تقویت بنیه علمی آن ها برنامه ریزی شده است.

رییس اداره پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان خراسان جنوبی یادآور شد: این طرح ها و برنامه ها تنها بخشی از طرح های آموزش و پرورش برای کشف و شناسایی استعدادها است.

باید توجه داشت که هزینه برای دانش آموزانی که قرار است آینده سیازان این سرزمین شوند، هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است چرا که هر چقدر بیشتر بر روی نسل امروز سرمایه گذاری کنیم، انسان هایی سالم تر و متعدتر برای فردای این سرزمین خواهیم داشت.


کلید واژه ها: خراسان جنوبی - دانش آموزان - آموزش و پرورش - خراسان - استان - آموزش - درصد - تحصیل - نیرو - ایران - مدرسه - مدارس غیر دولتی - ابتدایی - بیرجند - مدارس دولتی - آینده - ایسنا - مناطق - تراکم - جمعیت - مدارس - سرزمین کهن - هایی - معلم - پیش بینی - روستایی - ثبت نام - سرمایه - ایرانی - فرهنگی

آخرین اخبار سرویس:
انتصابات جدید در آموزش و پرورش

امید به باران برای افزایش آب دریاچه ارومیه

هوای پایتخت در شرایط ناسالم قرار دارد

بازبینی الگوی شهریه مدارس غیردولتی

اعلام محدودیت های ترافیکی مازندران

اصفهان لایق بهترین هاست/ساخت و ساز در شهر نیازمند پشنوانه ای علمی است

کیلومتر 135 جاده بندرعباس – سیرجان از 30 مهر بسته می شود

اعزام کاروان راهیان نور دانش آموزی لنگرود

هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه های حساس

صدرالدین علیپور رییس مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران شد

دانش معلمان باید براساس کتاب های جدید به روز شود

مشکلات سیستم سنجش آلایندگی هوای شهرستان های تهران به زودی حل می شود

صدرالدین علیپور رییس مرکز محیط زیست و توسعه پایدار شهر تهران شد

حذف فعالیت ورزشی دانش آموزان در روزهای با هوای آلوده

استعلام منابع طبیعی در استان تهران الکترونیک شد

هوای تهران امروز سالم شد/ شاخص آلودگی 80

اولین مدرسه توسعه پایدار ایران در زاهدان

دیپلم افتخار مسابقه نقاشی "هیکاری" ژاپن به کودک 8 ساله سقزی رسید

کشف 22 گور بدون تدفین 

امواج دریاچه ها زمین را می لرزانند

کارت ضابطین خاص در آینده اهدا می شود

تردد زائران تهرانی اربعین از مرز مهران است

آمادگی 65 دستگاه خدماتی برای خدمات رسانی به زائران اربعین

نذرطبیعت ویژه حیات وحش تشنه در خراسان جنوبی

هوای تهران در آستانه شرایط ناسالم برای گروه های حساس

تحصیل 465 دانش آموز نابینا و کم بینا در شهر تهران

انتصابات جدید در آموزش و پرورش

اعزام نخستین کاروان پیاده روی کرمانشاه به کربلای معلی

تحصیل رایگان بیش از 6هزار دانش آموز افغان در بوشهر

باران های سیل آسا در 3 استان شمالی

برنامه زمانی آزمون های سال 97 اعلام شد

بانک قرض الحسنه مهر ایران، اعزام 4 دستگاه خودپرداز سیار برای خدمت رسانی به زائرین

کاهش شدت وزش باد در پایتخت

زیپ لاین برج میلاد و باغ موزه دفاع مقدس فاقد مجوزاستاندارد است

احتمال شرایط هوایی ناسالم برای گرو های حساس/ پیش بینی باران در هفته آینده

تولد نوزاد پسر در خراسان شمالی بیشتر از دختر است/امیرعلی و فاطمه درصدر اسامی منتخب

برنامه زمانی آزمون های سال 1397/جدول

گشت و گذار در مدرسه ای که اقتصاد مقاومتی را به بهترین شکل تدریس می کند اینجا هیچ دانش آموزی بیکار نمی ماند+تصاویر

ورشکستگی آبی یا سیاسی؟

تحول در مناطق حاشیه نشین با ایجاد بانک اطلاعاتی موثق

سفره ضیافت زائران اربعین حسینی

جولان در پیاده رو

زنگ تربیت بدنی در مدارس بافق نواخته شد.

استخدام بیش از هزار نیرو برای سالتحصیلی جدید در آموزش و پرورش کرمانشاه

این زوج 37 سال است که ست می پوشند +تصاویر

یک استارت آپ هلندی قصد دارد با کمک کلاغ ها به جمع آوری ته سیگار از سطح خیابان ها بپردازد

هوای تهران امروز سالم شد/ شاخص آلودگی 80

درمانگاه فرهنگیان شهرستان گنبدکاووس با 2 میلیارد ریال اعتبار افتتاح می شود

"زیپ لاین برج میلاد و باغ موزه دفاع مقدس" غیراستاندارد است

کشف 22 گور بدون تدفین

هوای تهران در آستانه شرایط ناسالم برای گروه های حساس

گلایه رانندگان تاکسی رشت از حضور مسافربرهای شخصی

محدودیت های ترافیکی مازندران اعلام شد

مهلت دوماهه بطحایی به دستگاه ها برای ارائه پیشنهاد درباره کتب درسی

جزییات مصاحبه معرفی شدگان در آزمون استخدامی آموزش و پرورش خوزستان

تجلیل از قانون مداران راهی به سوی ارتقای فرهنگ ترافیک کشور است

طوفان شن شهرستان های شرقی استان کرمان را در نوردید

زیپ لاین برج میلاد و باغ موزه دفاع مقدس فاقد مجوزاستاندارد است

اعلام محدودیت های ترافیکی جاده ها در آخر هفته

استقرار 9 هزار کادر پزشکی در مرزهای چهارگانه کشور

ریگان کرمان نفس ندارد؛ جولان ریزگردها در ریگان به روایت تصویر

اعمال محدودیت های ترافیکی در محورهای مواصلاتی مازندران

گرد و غبار شدید در ریگان و بستری شدن 28 نفر آماده باش به نیروهای امدادی و مراکز درمانی

آلودگی هوا یکی از معضلات اصلی کلانشهر تهران/تفکیک زباله از مبدأ کار پیچیده ای نیست

تلاش برنامه ریزان دولت برای کاهش طلاق در جامعه

عاشوراپژوهی دانشگاهی چه آسیبهایی دارد؟

استخدام معلمان پیش دبستانی و نهضت گیلان در بازه سه ساله

کاهش محسوس دمای هوا در شمال شرق کشور/ بارش باران در 5 استان

کشف راز ساخت اهرام سه گانه + تصاویر

استخدام کارگر ساده در فروشگاه چینی زرین / اصفهان

شهرکرد سردترین مرکز استان کشور اعلام شد

پیام رییس IPC به مناسبت روز ملی پارالمپیک

فرهنگیان بخوانند: مهلت دوماهه وزیر آموزش و پرورش به دستگاه ها

هوای تهران در آستانه شرایط ناسالم برای گروه های حساس/ کاهش شدت وزش باد در پایتخت

فارس از استان های برتر در اردوهای راهیان نور است

آغاز توزیع کارت شرکت در آزمون استخدامی دریانوردی شرکت کشتیرانی دریای طلایی کیش

پارک ترافیک در رشت ایجاد می شود

اجرای طرح برخورد با سدمعبر واحدهای صنفی تهران از هفته اول آبان

مراسم توزیع کارت ظابطین قضایی

معلولان اصفهانی: کجای شهر جای ماست؟

گرد و غبار شدید در ریگان و بستری شدن 28 نفر/ آماده باش به نیروهای امدادی و مراکز درمانی

فعالیت 60 هزار نفر از نیروهای پلیس به عنوان ضابط عام قضایی

شگرد عجیب پلنگ برای شکار+عکس

خدمات رسانی اتوبوسرانی آبادان در شلمچه

آیا پارکبانان نیروی پلیس اند؟

در حال به روزرسانی/ رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی: نمی تواند معلم با دانش 10 سال پیش کتاب جدید را به خوبی تدریس کند

تصاویری از شگرد عجیب پلنگ برای شکار

اوقات شرعی امروز ، زنجان

چالش های زیست محیطی استان اصفهان بیش از توان اداره کل است

حاکمیت خطر کلید واژه ای که مغفول مانده است

زمان برگزاری آزمون کارآگاهی و کارآگاه یاری

اعلام محدودیت های ترافیکی مازندران

برنامه زمانی آزمون های سال 1397 منتشر شد/ برگزاری کنکور در تیر 97

ثبت نام مسابقه ملی دانش مغز آغاز شد

علیپور رییس مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران شد

اجرای طرح تشدید با رانندگان خودروهای دارای شیشه دودی در لرستان

مراقب سلامتی خودتون باشید + گزارش

محدودیت های ترافیکی جاده ها در آخر هفته

طوفان شدید در فهرج شعاع دید به 2 متر رسید

شهر یری در استان اردبیل

تشکیل "ستاد اشتغال معلولان"/اشتغال خانگی راه اندازی می شود

فعالیت 60 هزار نفر از فرماندهان، افسران و درجه داران نیروی انتظامی به عنوان ضابط عام قضایی

روستای شاه شهیدان در گیلان

امکانات و تجهیزات موجود شهرداری در مواقع بحران جوابگوی جمعیت نوشهر نیست

بیش از 6 هزار داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ثبت نام کرده اند

مهلت دوماهه بطحایی به دستگاه ها برای ارائه پیشنهاد درباره کتب درسی

کارت ضابطین عام قضایی به 40 هزار ناجایی داده می شود

افتتاح بیمارستان صحرایی 50 تختخوابی در مرز مهران

تند باد از امروز در شمال سیستان وبلوچستان

اعلام محدودیت های ترافیکی جاده ها در آخر هفته

عکس/ طلوع زیبای خورشید در کربلا

داستان زنانی که کولبر آب هستند/ عکس و فیلم

دانش آموزان کردستانی تحت پوشش طرح ارتقای علمی بنیاد علوی قرار گرفتند

فیروزکوه سردترین شهر استان تهران

طوفان شدید در فهرج / شعاع دید به 2 متر رسید

کشف قدیمی ترین اسباب بازی جهان به قدمت 5هزار سال +تصاویر

جنگل های ارسباران میزبان ارزیابان یونسکو شدند

کارت ظابطین عام قضایی توزیع شد

نامه بطحایی به دستگاه های دولتی و ملی درباره کتب درسی و مهلت دو ماهه برای ارایه پیشنهاد

احیای موقوفات قرآنی با مشارکت خیرین میسر می شود

رییس مرکز مدیریت محیط زیست شهرداری تهران منصوب شد

52 هزار دانش آموز اتباع خارجی در مدارس اصفهان مشغول به تحصیل هستند

افتتاح بیمارستان صحرایی 50 تختخوابی در مرز مهرا

37 درصد مدارس کشور توسط خیّرین مدرسه ساز احداث شده است

رییس کمیسیون محیط زیست شورای شهر در گفت وگو با فارس: دپوی زباله در جنوب شهر/جمع آوری زباله در برخی نقاط تهران روزی 3 بار

وضعیت نامناسب ورودی شهر توریستی فومن

اربعین امسال 13 اکیپ هلال احمر کرمانشاه به زائران خدمات رسانی می کنند

محدودیت های ترافیکی مازندران اعلام شد

  سرد ترین شب سال  در فیروزکوه

برگزاری مجمع انجمن های اولیا و مربیان شهر تهران در آذر ماه

برنامه زمانی آزمون های سال 1397 منتشر شد/ برگزاری کنکور در تیر 97

کاهش آبِ دریاچه ارومیه/به بارش امسال امید بستیم

هوای تهران ناسالم شد

پلمب باغ وحش امامزاده داود در دستور کار مسئولان محیط زیست تهران

محدودیت های ترافیکی مازندران اعلام شد

محدودیت های ترافیکی پایان هفته اعلام شد

روستای محروم آب بلوط که هنوز آب لوله کشی ندارد اینجا زنان کولبرند؛ اما برای آب+تصاویر

تجربه جهانی برای مبارزه با آلودگی هوا

اعمال محدودیت های ترافیک در محورهای مواصلاتی مازندران

سوگواره منطقه ای «اربعین در آینه ی رسانه» در ایلام برگزار می شود

بی خانمان در شوش

فرمانده ناجا خبر داد؛ اعطای کارت ضابطین عام قضایی به 40 هزار ناجایی

محدودیت های ترافیکی جاده ها در آخر هفته

این زوج 37 سال است که ست می پوشند +تصاویر

نخستین زائر امام حسین (ع) چه کسی بود؟

عجیب ترین خودروی میتسوبیشی مجهز به فناوری پیشرفته کمک راننده+ عکس

تهدید ریزگردهای خارجی در مشهد

سفرهای رسمی اربعین از 6 آبان آغاز می شود

کاهش دمای هوا در شمال شرق کشور

6 هزار و 500 کم شنوا و ناشنوا درلرستان زیر پوشش بهزیستی

صبحانه سالم دانش آموزان در مدرسه شهرستان خاتم

اعطای کارت ضابطین عام قضایی به 40 هزار ناجایی

زیباترین مدارس و دانشگاه های دنیا

220 اتوبوس در گلستان برای نقل و انتقال زائران اربعین آماده می شوند

مانور ساعت صفر امدادرسانی جاده ای در سنندج برگزار شد

بی تحرکی و ضعف آمادگی جسمانی نسل جدید، بزرگترین تهدید برای جامعه

اعطای کارت ظابطین عام قضایی به 40 هزار ناجایی

گزارش هواشناسی از وضعیت جوی استان ها /نقشه

بهداشت روان؛ حلقه مفقوده تربیت اجتماعی

هوای تهران ناسالم شد

مشاوره معتادان به بیمه درمانی آنان اضافه می شود

نرخ پوشش تحصیلی در کهگیلویه و بویراحمد از میانگین کشوری بالاتر است

ارزیابان یونسکو از منطقه حفاظت شده آینالو بازدید کردند

تشریح طرح ملی «شمیم دانش»

کاهش محسوس دمای هوا در شمال شرق کشور/ بارش باران در 5 استان

اعطای کارت ظابطین عام به 40 هزار نفر

اعطای کارت ظابطین عام قضایی به 40 هزار ناجایی

سکانس های خشن آموزش و پرورش در شوش

اعطای کارت ظابطین عام به 40 هزار نفر

افتتاح نخستین مرکز سنجش مهارت غیردولتی در تهران

کاهش محسوس دمای هوا در شمال شرق کشور/ بارش باران در 5 استان

کارت ضابطین خاص در آینده اهدا می شود

برگزاری کمپین کودک و تخم مرغ در یکی از مهدکودک های غرب اهواز

درخشش هنرجویان مکاترونیک در مسابقات ربات های کنترل ترافیک

برپایی 3 نمایشگاه تخصصی در مشهد

اعزام نخستین کاروان دانش آموزان دوره متوسطه قزوین به اردوهای راهیان نور

بزرگترین ماشین پلاسمایی کشور و سامانه راداری بومی رونمایی شد

استاندار البرز نمایشگاه دستاوردهای دانش بنیان استان را افتتاح کرد

رونمایی از بزرگترین ماشین پلاسمایی کشور

سنگ نگاره های باستانی شترسنگ یادگاری از خراسان کهن

وقتی موزه «نیما یوشیج» انبار می شود! +عکس

اعلام محدودیت های ترافیکی جاده ها در آخر هفته

اعلام محدودیت های ترافیکی جاده ها در آخر هفته

تعداد دفاتر و شرکتهای مجاز دریافت مدارک زائران اربعین اعلام شد

نیازمندی های استخدامی قم 26 مهر 96

برنامه زمانی آزمون های سال 97 اعلام شد

بوشهر رتبه اول کشوری در ارزیابی دومین المپیاد جوانه را کسب کرد

گزارش تصویری؛ نخبگان موتور محرک اقتصاد مقاومتی

خارج شدن سامانه بارشی از شمال کشور+فیلم

آنچه زائر اربعین باید همراه با خود ببرد

زائرسرای امام رضا(ع) زاهدان؛ آماده استقبال از زواراربعین/ پیش بینی پذیرایی از 100 هزار زائرحسینی

باد آرام گرفت؛هوای پایتخت سالم شد/ کیفیت هوای تهران از اول مهر تا کنون + نمودار

وزش باد و مواج شدن خلیج فارس

چرا چینی ها در تهران هتل نمی روند؟

چرا چینی ها در تهران هتل نمی روند؟

هوای تهران سالم است+ نمودار

زرنگی چشم بادامی ها با دور زدن هتل داران تهرانی

نیازمندی های استخدامی همدان 26 مهر 96

نیازمندی های استخدامی هرمزگان 26 مهر 96

نیازمندی های استخدامی خوزستان 26 مهر 96

تکرار دوباره آهنگ دلنشین مهر در گوش ایران

تکرار دوباره آهنگ دلنشین مهر در گوش ایران