مطالب مرتبط:
تکرار دوباره آهنگ دلنشین مهر در گوش ایران
«دفاع مقدس» طنین حق طلبی انقلاب ایران در گوش جهانیان/ دفاعی که قدرت تهاجم را برای همیشه از نظام سلطه سلب کرد
روزنامه ایران ورزشی ، شنبه 1 مهر ؛ بدون تاریخ ، بدون امضا !
مهمترین برنامه های خبری در پایتخت فرهنگی ایران ( 1 مهر)
مهمترین برنامه های خبری در پایتخت فرهنگی ایران ( 1 مهر)
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 1 مهر 1396 ساعت 12:022017-09-23اجتماعي

تکرار دوباره آهنگ دلنشین مهر در گوش ایران


ایسنا نوشت : دوباره نوای مهر در ایران طنین انداز شد و نسل فردای این سرزمین برای ساختن فردایی بهتر در کلاس های درس حاضر می شوند.

- ایام مدرسه دوباره آغاز شد و این، شروعی دوباره برای ساختن ایرانی سربلند است، اگر به دانش آموزان آن چنان که باید توجه کنیم.

اما امسال ایام ابتدایی سال تحصیلی با ایام محرم مقارن شده و این، تقارنی عجیب و جالب است چرا که امام حسین(ع) تمام حق طلبان را برای شنیدن پیام حق طلبی به کلاس درس خود فرامی خواند.

با وجود تمام کمبودها درذ خراسان جنوبی، طرح ها و برنامه هایی برای آموزش نسل فردای این سرزمین کهن تدارک دیده شده است تا این منطقه محروم با داشتن سرمایه هایی این چنین ارزشمند از نسل آیندهف دیگر شاهد کمبود نباشد.

آمادگی بیش از هشت هزار کلاس درس برای پذیرش نسل آینده عباس لامعی، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی در گفت و گو با ایسنا گفت: در حال حاضر، دو هزار و 518 آموزشگاه با هشت هزار و 268 کلاس درس در سطح استان فعالیت می کنند.

وی افزود: تعداد دانش آموزان استان در سال گذشته بیش از 155 هزار نفر بودند که پیش بینی می شود این تعداد امسال تا 160 هزار نفر افزایش یابد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بیان کرد: تاکنون 95 درصد دانش آموزان استان به تعداد 146 هزار نفر در دوره های مختلف تحصیلی ثبت نام کرده اند که از این تعداد 15 هزار کلاس اولی خواهند بود.

لامعی با بیان اینکه 103 هزار و 107 نفر از دانش آموزان استان در مدارس دولتی مشغول به تحصیل هستند، تصریح کرد: 21 هزار و 977 نفر نیز در مدارس غیر دولتی تحصیل می کنند.

وی با بیان اینکه 51.

15 درصد دانش آموزان استان پسر و 48.

85 درصد نیز دختر هستند، افزود: همچنین 70.

12 درصد دانش آموزان در مناطق روستایی و 29.

88 درصد نیز در مناطق شهری تحصیل می کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه تعداد پرسنل فرهنگی استان 14 هزار و 476 نفر است، اظهار کرد: از این تعداد، هشت هزار و 645 نفر معلم هستند که 57 درصد آن ها خانم و 43 درصد نیز مرد هستند.

لامعی بیان کرد: در حال حاضر در برخی از شهرستان ها دچار کمبود معلم و در برخی از شهرستان ها از جمله بیرجند دچار تراکم نیرو هستیم که باید این نیروها سامان دهی شوند.

وی ادامه داد: مشکل کمبود نیرو در پایه ابتدایی حادتر است و این در حالی است که در دروس پایه مقاطع اول و دوم متوسطه شهر بیرجند با تراکم نیرو روبرو هستیم.

وجود 39 مدرسه دارای زیر نرم جمعیت در خراسان جنوبی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه 39 مدرسه دارای زیر نرم جمعیت در استان داریم که استمرار فعالیت این کلاس ها نیازمند 146 نیرو خواهد بود، افزود: موضوع سامان دهی مدارس زیر نرم جمعیت از سال های گذشته در دستور کار قرار گرفته است اما به دلیل حساسیت خانواده ها و البته پراکندگی بالای جمعیت در استان به نتیجه نرسیده است.

لامعی بیان کرد: با این احتساب سالانه بالغ بر چهار میلیارد و 380 میلیون تومان هرز منابع در این مدارس داریم که با تجمیع می توان در این هزینه ها صرفه جویی کرد.

وی ادامه داد: قطعاً نبود معلم متخصص بر آینده تحصیلی دانش آموز تأثیر خواهد گذاشت و والدین باید در این زمینه همکاری داشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بیان کرد: بر طبق شیوه نامه سامان دهی نیروی انسانی استمرار کلاس متوسطه اول باید با 60 نفر دانش آموز باشد که به دلیل حساسیت خانواده ها و پراکندگی جمعیت این نرم در خراسان جنوبی به 30 نفر کاهش یافته است.

بهره مند شدن بیش از پنج هزار نفر از دانش آموزان خراسان جنوبی از خدمات مشاوره ای لامعی اظهار کرد: در طول سال تحصیلی گذشته بیش از 5000 نفر از دانش آموزان سطح استان از خدمات مراکز و هسته های مشاوره استان برخوردار شدند.

وی با بیان اینکه بیش از 70 مشاور استان در فرایند ساماندهی و جذب نیروهای هسته ها و مراکز مشاوره شرکت کردند، افزود: در حال حاضر 12 هسته مشاوره در سطح استان فعالیت دارند که شش هسته به مرکز مشاوره ارتقاء یافته است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه هسته ها و مراکز مشاوره، نقش مهمی در ارتقای سلامت روان دانش آموزان دارند، تصریح کرد: ارائه خدمات راهنمایی و مشاوره فردی و گروهی دانش آموزان به منظور حفظ و ارتقای سلامت روان آنان از مهم ترین فعالیت های مراکز و هسته های مشاوره است.

لامعی با بیان اینکه مراکز و هسته های مشاوره مرجعی علمی، پژوهشی و یاری رسان در زمینه ارائه خدمات راهنمایی و مشاوره است، افزود: مرکز ثقل فعالیت های مشاوره ای در آموزش وپرورش، دانش آموزان هستند.

وی اظهار کرد: ارائه خدمات پیشگیرانه، مددکاری، آمایش مشکلات دانش آموزی، اجرا، تفسیر و تحلیل آزمون های روان شناختی، انجام مطالعه و پژوهش های روان شناسی از دیگر فعالیت های مراکز و هسته های مشاوره به شمار می رود.

بازنشسته شدن 762 فرهنگی خراسان جنوبی و مشکل کمبود نیرو علی اصغر موسوی کیا، معاون پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش خراسان جنوبی در گفت وگو با ایسنا گفت: امسال 762 نیروی فرهنگی استان بازنشسته می شوند که اگر فکری در این زمینه اندیشیده نشود، سال آینده دچار مشکل می شویم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر به شدت در مقطع ابتدایی دچار کمبود نیروی انسانی هستیم، تصریح کرد: با این وجود، با برنامه ریزی های انجام شده امسال هیچ کلاسی بدون معلم نخواهد بود.

شکوفایی استعدادهای دانش آموزان با برنامه ملی شهاب و طرح دوست علمی محمد راستگو، رییس اداره پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان خراسان جنوبی در گفت وگو با ایسنا گفت: سال گذشته برنامه ملی شهاب در شهرستان های بیرجند، قائن و طبس اجرا شد که 19 و 300 دانش آموز از آن بهره مند شدند.

وی با بیان اینکه این برنامه امسال در شهرستان بیرجند علاوه بر پایه های چهارم، پنجم و ششم در پایه هفتم نیز اجرا خواهد شد، افزود: این برنامه ملی در راستای شناسایی و هدایت آموزشی، تربیتی و معنوی مستعدان از دوره ابتدایی تا پایان دوره متوسطه با سازوکار مناسب است تا هویت دینی و ملی افراد تقویت شده و احساس مسئولیت نسبت به ایفای نقش سازنده در کشور برای آنان حاصل شود.

رییس اداره پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان خراسان جنوبی با بیان اینکه این برنامه از سال تحصیلی 93-94 در استان اجرایی شد، اظهار کرد: در حال حاضر حدود 40 مدرس استانی دوره های این برنامه را گذرانده اند و آمادگی کامل دارند تا این برنامه را از 15 مهرماه در مدارس اجرا کنند.

راستگو به طرح دوست علمی اشاره کرد و افزود: همچنین طرح دوست علمی به منظور کشف و شکوفا کردن استعدادهای دانش آموزان مستعد و ارتقای سطح علمی محیط های آموزشی دانش آموزان به ویژه در مناطق کم برخوردار اجرا می شود.

وی بیان کرد: این طرح برای ایجاد رقابت سالم و شبکه های علمی بین دانش آموزان سرآمد دروس ریاضیات، فیزیک، شیمی و زیست شناسی و تقویت بنیه علمی آن ها برنامه ریزی شده است.

رییس اداره پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان خراسان جنوبی یادآور شد: این طرح ها و برنامه ها تنها بخشی از طرح های آموزش و پرورش برای کشف و شناسایی استعدادها است.

باید توجه داشت که هزینه برای دانش آموزانی که قرار است آینده سیازان این سرزمین شوند، هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است چرا که هر چقدر بیشتر بر روی نسل امروز سرمایه گذاری کنیم، انسان هایی سالم تر و متعدتر برای فردای این سرزمین خواهیم داشت.


کلید واژه ها: خراسان جنوبی - دانش آموزان - آموزش و پرورش - خراسان - استان - آموزش - درصد - تحصیل - نیرو - ایران - مدرسه - مدارس غیر دولتی - ابتدایی - بیرجند - مدارس دولتی - آینده - ایسنا - مناطق - تراکم - جمعیت - مدارس - سرزمین کهن - هایی - معلم - پیش بینی - روستایی - ثبت نام - سرمایه - ایرانی - فرهنگی

آخرین اخبار سرویس:
ورود سامانه بارشی از آخر هفته

کاکتوس های بیابانی پرورش بدیم

کیفیت هوای 5 شهر برای همه افراد ناسالم می شود

اتوبوس های کمیاب در مسکو/عکس

خط سوم بی.آر.تی مشهد، متوقف در ایستگاه عدم هماهنگی دستگاه های اجرایی

استاندار فارس: ورزش همگانی باید عملیاتی باشد نه تبلیغاتی

مهلت ثبت نام آزمون ارشد تا 22 آذر | بیش از 106 هزار نفر ثبت نام کردند

کودک کنجکاو: چرا برف سفیده؟

ورورد پیکر کوهنوردان جان باخته به مشهد/تصاویر

کیفیت هوای 5 شهر برای همه افراد ناسالم می شود

گرد و غبار موقت فردا و ورود سامانه بارشی از پنجشنبه

منهای ورزش/ نور قرمز رنگی که در آسمان ایلام دیده شد چه بود؟

خشت های طلای گنبد حرم امام حسین(ع) در کرمان ساخته می شود

کیفیت هوای 5 شهر برای همه افراد ناسالم می شود

شمع سیمانی بسازیم

ورود پیکر کوهنوردان خراسانی به مشهد (عکس)

حجم سنگین ترافیک شامگاهی در آزاد راه تهران- کرج- قزوین

پیش بینی بارش برف و باران و افت دما در خراسان رضوی

معلمان نظرآبادی هزینه درمان یک دانش آموز بیمار را پرداخت کردند

آمادگی آموزش وپرورش ایلام برای تصحیح الکترونیکی اوراق امتحانی

موج سرما تا روز چهارشنبه در کشور ماندگار است

خواننده موسیقی سنتی درگذشت

با تغییر ماموریت و اسم دانشگاه فرهنگیان ضربه بزرگی به آموزش و پرورش زده شد/ قبل ان هم مراکز تربیت معلم را نابود کردیم

افزایش آلودگی هوا در 6 کلانشهر کشور

ورود سامانه بارشی از آخر هفته/ افزایش آلودگی هوا در 6 کلانشهر کشور

تصاویر/بازدید شهردار تهران از پروژه های عمرانی پایتخت

یافتن آخرین کوهنورد مفقود شده خراسانی در لرستان سخت شد

وضعیت مسیرهای منتهی به محل انفجار در یکی از خطوط مترو منهتن

مسابقات قرآن قطب «ملارد و شهریار و شهر قدس» در شهرقدس برگزار میشود

وزیر آموزش و پرورش: دانشگاه فرهنگیان با مشکلات جدی مواجه است

موفقیت 2 دانش آموز بروجنی در مسابقات جهانی «یو. سی. مس» مالزی

100 عکس کم نظیر از 100 سال پیش ایران

پیش بینی هوای کشور طی روزهای آینده

گردهمایی مدیران عامل مؤسسات قرآنی لرستان برگزار می شود

مرحله نخست ساماندهی دستفروشان یاسوج آغاز شد

امداد فرهنگی مردم آذربایجان غربی به زلزله زدگان کرمانشاه

آغاز ثبت نام ترم زمستان آموزش قرآن در مؤسسه سرای ذکر

آغاز ثبت درخواست کسر خدمت ایثارگری رزمندگان از بیستم آذرماه

دوره های آموزشی آنلاین برای معلمان برگزار می شود

افتتاحیه المپیاد ورزشی درون مدرسه ای درآموزشگاه حکمت ناحیه دو ری

تعامل بین سازمان و اداره کل فرهنگ و هنری آموزش و پرورش

موفقیت 2 دانش آموز بروجنی در مسابقات جهانی «یو. سی. مس» مالزی

ورورد پیکر کوهنوردان جان باخته بهمن اشترانکوه لرستان به مشهد

ممنوعیت فروش نوشیدنی های انرژی زا در مدارس آمریکا

استاندار تهران: نیروی انسانی مهمترین سهم را در توسعه کشور دارد

مفروش کردن حرم مطهر امامین جوادین(ع) با قالی های نفیس کاشان+تصویر

آسیب های اینترنتی در فرهنگسراهای پایتخت بررسی می شود

7500 میلیارد ریال در سال برای دانش آموزان استثنایی هزینه می شود

تاکید دوباره بر جلوگیری از اعزام های غیرمجاز به عتبات عالیات

موج سرما تا روز چهارشنبه در کشور ماندگار است

بار 18 درصد ترافیک ملی بر دوش البرز/تردد روزانه 770 هزار خودرو

30 درصد مساحت ایران کوهستانی است

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان تهران اعلام کرد پوشش تحصیلی 400 دانش آموز بازمانده از تحصیل در سال جاری

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران خبر داد آموزش پیشگیری از اعتیاد و ایدز به 3 هزار معلم در هر سال

پاییز در جنگل های آمل

5 هزار و 298 نفر تحت پوشش برنامه های سوادآموزی گلستان قرار گرفته اند

شناسایی استعداد دانش آموزان در حوزه ی فرهنگی و هنری

اعزام دومین کاروان راهیان نور دانش آموزان دختر از شهرستان کهریزک

تدوین مستند «اربعین» با صدای علیرضا قربانی

30 آذر آخرین مهلت بخشودگی دوبرابری جریمه ها/ سامانه های راهور برای پرداخت آماده است

«اربعین» حمید مجتهدی در مرحله تدوین قرار گرفت

نمک پاشی معابر شهری روشی ناسازگار با محیط زیست است

مصوبات جدید ستاد بحران تهران در مواجهه با بلایای طبیعی /آیا مسکن مهر مقاوم است ؟

فارس از وضعیت آب وهوا گزارش می دهد موج سرما تا روز چهارشنبه در کشور ماندگار است/ افزایش آلودگی هوا در شهرهای صنعتی

ایجاد مسیرهای دوچرخه سواری از اهداف طرح جامع ترافیک شهر قزوین است

رییس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش: 25 هزار شغل توسط مؤسسان مدارس غیردولتی در شهرستان های تهران ایجاد شده است

ناگفته های بطحایی از چالش های پیش روی تربیت معلم و سنجش صلاحیت معلمان

سردار مهری؛  55 هزار نیروی پلیس در سطح گردنه ها مستقر می شوند +عکس

خودسوزی یک درخت با صاعقه + عکس

30 آذر آخرین مهلت بخشودگی دوبرابری جریمه ها

خسرو سینایی: مجلسی وابسته به هیچ جریان سیاسی نیست

ممنوعیت فروش نوشیدنی های انرژی زا در مدارس آمریکا

نصب 3200 دوربین مدار بسته در تاکسی های دوبی

منافع مالچ پاشی نفتی در کانون های گرد و خاک بیش از مضرات آن است

معاون وزیر: آموزش زندگی فردی و اجتماعی هدف آموزش و پرورش امروز است

جمعه آزادراه کرج-قزوین مسدود است

میانگین سن اعتیاد زنان 26 سال است

معاون بهره وری اوقاف استان زنجان: حمایت اوقاف از 20 طرح دانش بنیان/ ترویج وقف علم و فناوری اولویت ادارات اوقاف کشور

رییس شورای آموزش و پرورش استان تهران: تمام کمبودها را می توان در سایه آموزش و پرورش جبران کرد/ نباید مدرسه برای کسب درآمد ایجاد شود

 55 هزار نیروی پلیس در سطح گردنه ها مستقر می شوند +عکس

لزوم بررسی سلامت روانشناختی رانندگان قبل از صدور گواهینامه

شدت وقوع تصادفات ناشی از عدم توجه به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی است

مدیرکل هواشناسی خوزستان: خوزستانی‎ها فردا به جای هوا، خاک می خورند

تأثیر 85 درصدی عامل انسانی در بروز تصادفات رانندگی/لزوم بررسی سلامت روانشناختی رانندگان قبل از صدور گواهینامه

لزوم بررسی سلامت روانشناختی رانندگان قبل از صدور گواهینامه

ایدز همچنان راز مگوی ساختار آموزشی

منشور حقوق شهروندی و اهمیت حفظ محیط زیست

خودسوزی یک درخت با صاعقه + عکس

میزبانی بیش از 1200 کانون پرورشی از دانش آموزان

میانگین سن اعتیاد زنان 26 سال است

30 گل انفرادی برتر سال 2017 (قسمت اول)

آخرین وضعیت تولید مستند اربعین

علت مسمومیت 23 دانش آموز زنجانی مشخص شد

گازگرفتگی دانش آموزان در کلاس درس + فیلم

نوآوری و خلاقیت از ارکان کار آفرینی موفق است

میانگین سن اعتیاد زنان 26 سال است

مهلت بخشودگی دوبرابری جریمه ها تمدید نمی شود

تعطیلی مدارس و قطع برق هزاران خانه در انگلیس به دلیل بارش برف

پاکسازی حاشیه رودخانه آستارا توسط دوستداران طبیعت

زنجان-آغاز اجرای طرح عملیاتی ترافیکی زمستان 96

تکرار دوباره آهنگ دلنشین مهر در گوش ایران

تکرار دوباره آهنگ دلنشین مهر در گوش ایران