مطالب مرتبط:
تکرار دوباره آهنگ دلنشین مهر در گوش ایران
«دفاع مقدس» طنین حق طلبی انقلاب ایران در گوش جهانیان/ دفاعی که قدرت تهاجم را برای همیشه از نظام سلطه سلب کرد
روزنامه ایران ورزشی ، شنبه 1 مهر ؛ بدون تاریخ ، بدون امضا !
مهمترین برنامه های خبری در پایتخت فرهنگی ایران ( 1 مهر)
مهمترین برنامه های خبری در پایتخت فرهنگی ایران ( 1 مهر)
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 1 مهر 1396 ساعت 12:022017-09-23اجتماعي

تکرار دوباره آهنگ دلنشین مهر در گوش ایران


ایسنا نوشت : دوباره نوای مهر در ایران طنین انداز شد و نسل فردای این سرزمین برای ساختن فردایی بهتر در کلاس های درس حاضر می شوند.

- ایام مدرسه دوباره آغاز شد و این، شروعی دوباره برای ساختن ایرانی سربلند است، اگر به دانش آموزان آن چنان که باید توجه کنیم.

اما امسال ایام ابتدایی سال تحصیلی با ایام محرم مقارن شده و این، تقارنی عجیب و جالب است چرا که امام حسین(ع) تمام حق طلبان را برای شنیدن پیام حق طلبی به کلاس درس خود فرامی خواند.

با وجود تمام کمبودها درذ خراسان جنوبی، طرح ها و برنامه هایی برای آموزش نسل فردای این سرزمین کهن تدارک دیده شده است تا این منطقه محروم با داشتن سرمایه هایی این چنین ارزشمند از نسل آیندهف دیگر شاهد کمبود نباشد.

آمادگی بیش از هشت هزار کلاس درس برای پذیرش نسل آینده عباس لامعی، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی در گفت و گو با ایسنا گفت: در حال حاضر، دو هزار و 518 آموزشگاه با هشت هزار و 268 کلاس درس در سطح استان فعالیت می کنند.

وی افزود: تعداد دانش آموزان استان در سال گذشته بیش از 155 هزار نفر بودند که پیش بینی می شود این تعداد امسال تا 160 هزار نفر افزایش یابد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بیان کرد: تاکنون 95 درصد دانش آموزان استان به تعداد 146 هزار نفر در دوره های مختلف تحصیلی ثبت نام کرده اند که از این تعداد 15 هزار کلاس اولی خواهند بود.

لامعی با بیان اینکه 103 هزار و 107 نفر از دانش آموزان استان در مدارس دولتی مشغول به تحصیل هستند، تصریح کرد: 21 هزار و 977 نفر نیز در مدارس غیر دولتی تحصیل می کنند.

وی با بیان اینکه 51.

15 درصد دانش آموزان استان پسر و 48.

85 درصد نیز دختر هستند، افزود: همچنین 70.

12 درصد دانش آموزان در مناطق روستایی و 29.

88 درصد نیز در مناطق شهری تحصیل می کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه تعداد پرسنل فرهنگی استان 14 هزار و 476 نفر است، اظهار کرد: از این تعداد، هشت هزار و 645 نفر معلم هستند که 57 درصد آن ها خانم و 43 درصد نیز مرد هستند.

لامعی بیان کرد: در حال حاضر در برخی از شهرستان ها دچار کمبود معلم و در برخی از شهرستان ها از جمله بیرجند دچار تراکم نیرو هستیم که باید این نیروها سامان دهی شوند.

وی ادامه داد: مشکل کمبود نیرو در پایه ابتدایی حادتر است و این در حالی است که در دروس پایه مقاطع اول و دوم متوسطه شهر بیرجند با تراکم نیرو روبرو هستیم.

وجود 39 مدرسه دارای زیر نرم جمعیت در خراسان جنوبی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه 39 مدرسه دارای زیر نرم جمعیت در استان داریم که استمرار فعالیت این کلاس ها نیازمند 146 نیرو خواهد بود، افزود: موضوع سامان دهی مدارس زیر نرم جمعیت از سال های گذشته در دستور کار قرار گرفته است اما به دلیل حساسیت خانواده ها و البته پراکندگی بالای جمعیت در استان به نتیجه نرسیده است.

لامعی بیان کرد: با این احتساب سالانه بالغ بر چهار میلیارد و 380 میلیون تومان هرز منابع در این مدارس داریم که با تجمیع می توان در این هزینه ها صرفه جویی کرد.

وی ادامه داد: قطعاً نبود معلم متخصص بر آینده تحصیلی دانش آموز تأثیر خواهد گذاشت و والدین باید در این زمینه همکاری داشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بیان کرد: بر طبق شیوه نامه سامان دهی نیروی انسانی استمرار کلاس متوسطه اول باید با 60 نفر دانش آموز باشد که به دلیل حساسیت خانواده ها و پراکندگی جمعیت این نرم در خراسان جنوبی به 30 نفر کاهش یافته است.

بهره مند شدن بیش از پنج هزار نفر از دانش آموزان خراسان جنوبی از خدمات مشاوره ای لامعی اظهار کرد: در طول سال تحصیلی گذشته بیش از 5000 نفر از دانش آموزان سطح استان از خدمات مراکز و هسته های مشاوره استان برخوردار شدند.

وی با بیان اینکه بیش از 70 مشاور استان در فرایند ساماندهی و جذب نیروهای هسته ها و مراکز مشاوره شرکت کردند، افزود: در حال حاضر 12 هسته مشاوره در سطح استان فعالیت دارند که شش هسته به مرکز مشاوره ارتقاء یافته است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه هسته ها و مراکز مشاوره، نقش مهمی در ارتقای سلامت روان دانش آموزان دارند، تصریح کرد: ارائه خدمات راهنمایی و مشاوره فردی و گروهی دانش آموزان به منظور حفظ و ارتقای سلامت روان آنان از مهم ترین فعالیت های مراکز و هسته های مشاوره است.

لامعی با بیان اینکه مراکز و هسته های مشاوره مرجعی علمی، پژوهشی و یاری رسان در زمینه ارائه خدمات راهنمایی و مشاوره است، افزود: مرکز ثقل فعالیت های مشاوره ای در آموزش وپرورش، دانش آموزان هستند.

وی اظهار کرد: ارائه خدمات پیشگیرانه، مددکاری، آمایش مشکلات دانش آموزی، اجرا، تفسیر و تحلیل آزمون های روان شناختی، انجام مطالعه و پژوهش های روان شناسی از دیگر فعالیت های مراکز و هسته های مشاوره به شمار می رود.

بازنشسته شدن 762 فرهنگی خراسان جنوبی و مشکل کمبود نیرو علی اصغر موسوی کیا، معاون پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش خراسان جنوبی در گفت وگو با ایسنا گفت: امسال 762 نیروی فرهنگی استان بازنشسته می شوند که اگر فکری در این زمینه اندیشیده نشود، سال آینده دچار مشکل می شویم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر به شدت در مقطع ابتدایی دچار کمبود نیروی انسانی هستیم، تصریح کرد: با این وجود، با برنامه ریزی های انجام شده امسال هیچ کلاسی بدون معلم نخواهد بود.

شکوفایی استعدادهای دانش آموزان با برنامه ملی شهاب و طرح دوست علمی محمد راستگو، رییس اداره پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان خراسان جنوبی در گفت وگو با ایسنا گفت: سال گذشته برنامه ملی شهاب در شهرستان های بیرجند، قائن و طبس اجرا شد که 19 و 300 دانش آموز از آن بهره مند شدند.

وی با بیان اینکه این برنامه امسال در شهرستان بیرجند علاوه بر پایه های چهارم، پنجم و ششم در پایه هفتم نیز اجرا خواهد شد، افزود: این برنامه ملی در راستای شناسایی و هدایت آموزشی، تربیتی و معنوی مستعدان از دوره ابتدایی تا پایان دوره متوسطه با سازوکار مناسب است تا هویت دینی و ملی افراد تقویت شده و احساس مسئولیت نسبت به ایفای نقش سازنده در کشور برای آنان حاصل شود.

رییس اداره پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان خراسان جنوبی با بیان اینکه این برنامه از سال تحصیلی 93-94 در استان اجرایی شد، اظهار کرد: در حال حاضر حدود 40 مدرس استانی دوره های این برنامه را گذرانده اند و آمادگی کامل دارند تا این برنامه را از 15 مهرماه در مدارس اجرا کنند.

راستگو به طرح دوست علمی اشاره کرد و افزود: همچنین طرح دوست علمی به منظور کشف و شکوفا کردن استعدادهای دانش آموزان مستعد و ارتقای سطح علمی محیط های آموزشی دانش آموزان به ویژه در مناطق کم برخوردار اجرا می شود.

وی بیان کرد: این طرح برای ایجاد رقابت سالم و شبکه های علمی بین دانش آموزان سرآمد دروس ریاضیات، فیزیک، شیمی و زیست شناسی و تقویت بنیه علمی آن ها برنامه ریزی شده است.

رییس اداره پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان خراسان جنوبی یادآور شد: این طرح ها و برنامه ها تنها بخشی از طرح های آموزش و پرورش برای کشف و شناسایی استعدادها است.

باید توجه داشت که هزینه برای دانش آموزانی که قرار است آینده سیازان این سرزمین شوند، هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است چرا که هر چقدر بیشتر بر روی نسل امروز سرمایه گذاری کنیم، انسان هایی سالم تر و متعدتر برای فردای این سرزمین خواهیم داشت.


کلید واژه ها: خراسان جنوبی - دانش آموزان - آموزش و پرورش - خراسان - استان - آموزش - درصد - تحصیل - نیرو - ایران - مدرسه - مدارس غیر دولتی - ابتدایی - بیرجند - مدارس دولتی - آینده - ایسنا - مناطق - تراکم - جمعیت - مدارس - سرزمین کهن - هایی - معلم - پیش بینی - روستایی - ثبت نام - سرمایه - ایرانی - فرهنگی

آخرین اخبار سرویس:
طرح جامع پسماند اهواز درحال بازنگری است

تشویق شهرداری برای نگاهبانان درختان

مشکل برات پیش آمده کسکم؟! +عکس

محرومیت میلیون ها کودک در سراسر جهان از حق تحصیل و حمایت های اجتماعی /ایران امضاکننده پیمان نامه جهانی حقوق کودک است

داستان علامت @

بارش باران و برف در اکثر محورهای مواصلاتی کشور

آخرین وضعیت جوی در جاده های کشور چگونه است؟

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش مطرح کرد آمادگی کانون های فرهنگی و تربیتی برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در روزهای پنج شنبه و جمعه

تهیه پنج طرح مطالعاتی در حوزه مدیریت بحران

تشویق شهرداری بندرترکمن برای نگاهبانان درختان

دیواندره مهیای اسکان مهمانان نوروزی

6 محور کشور تا اطلاع ثانوی مسدود است

کاهش 50 درصدی کربن سیاه در هوای پایتخت

اعلام محورهای برفی و بارانی کشور

برگزاری همایش ملی علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پرورش با حضور وزیر آموزش و پرورش

تشدید آلودگی آب ها و خطر تجزیه شدن جانداران دریایی

بی بهره گی میلیون ها کودک در سراسر جهان از حق تحصیل و حمایت های اجتماعی /ایران امضاکننده پیمان نامه جهانی حقوق کودک است

آخرین خبرها از پارامترهای بنزین پایتخت

تشدید آلودگی آب ها و خطر تجزیه شدن جانداران دریایی

درخشش مهندسان کشور در فعالیت های دانش بنیان

نقش بی بدیل معلمان مهندس در فرآیند توسعه

سهمیه 500 تا 800 نفری استان تهران در استخدام جدید آموزش و پرورش

تشویق به بی حجابی یک تا ده سال حبس دارد

استخدام منشی خانم در شرکت درخشان گواه ایرانیان در تهران

مدیرکل فرهنگی - هنری آموزش و پرورش: آمادگی داریم آخر هفته دانش آموزان را غنی سازی کنیم 

خون دل ها خورده ایم...

ممنوعیت ورود خودروهای دو دیفرانسیل به پناهگاه حیات وحش یخاب آران و بیدگل

باراش باران پدیده غالب در استان مرکزی

پاکسازی المانهای ترافیکی مرکز تهران

بزرگترین آبشار خاورمیانه در ایران+ تصاویر

اعزام تیم 9 نفره به محل سانحه هوایی یاسوج

ساخت یک واحد آموزشی در لاهیجان

5320 دانش آموز قمی به اردوی راهیان نور اعزام شده اند

زیرساخت های حمل و نقل عمومی در غرب تهران ضعیف است

فوران آتشفشان در اندونزی‎ (عکس)

راهی جز تغییر نداریم

باغ شادی خاتم، جنگلی منحصر بفرد در دل کویر

واکنش پلیس پایتخت به انتشار ویدئوی جنجالی دختری که کشف حجاب کرده بود

مشاور عالی سازمان سنجش : بیش از 11 درصد داوطلبان کنکور دکتری غایب بودند

هوای تهران سالم است/ پیش بینی وزش باد نسبتا شدید

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران : مهارت آموزی مهم ترین  ظرفیت کانون های فرهنگی تربیتی است

بطحایی: نزدیک به نیم میلیون کودک پناهنده در مدارس ایران تحصیل می کنند

ترافیک در مسیرهای منتهی به تهران

مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی خبر داد؛

باغ شادی خاتم، جنگلی منحصر بفرد در دل کویر

وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد کسب 291 مدال توسط دانش آموزان ایرانی در المپیادهای علمی جهانی/ تحصیل 501 هزار کودک پناهنده در کنار دانش آموزان ایرانی

ساخت یک واحد آموزشی

معاون استاندار خراسان رضوی: ضرورت توسعه متوازن و هدایت تحصیلی

تحصیل نیم میلیون کودک پناهنده در مدارس ایران

این 6 جاده تا اطلاع ثانوی مسدود است / علت؛ بارش برف، کاهش دید افقی و ریزش کوه

تقدیر از صنایع سبز خوزستان در همایش صنعت سبز کشور

دید افقی در زرینه به 300 متر کاهش یافت

ثبت نام 735 هزار نفر در کنکور کارشناسی ارشد 97

کشف حجاب، 2 ماه حبس دارد

شوهرم از رابطه خیابانی که من قبل از ازدواج داشتم مطلع شد و .../حالا خودش با زنان خیابانی رابطه دارد

این 6 جاده تا اطلاع ثانوی مسدود است / علت؛ بارش برف، کاهش دید افقی و ریزش کوه

برگزاری ششمین دوره مسابقات دانش کاپ دانش آموزی در البرز

فلک کردن دانش آموزان توسط معلم در مدرسه /فیلم

بارش برف و باران در اکثر محورهای کشور

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش تهران خبر داد فعالیت 22 کانون فرهنگی و تربیتی در شهر تهران

تعلق کسر خدمت فرزندان ایثارگر با سنوات 28 و 29 ماه حضور در جبهه

140مدرسه ایلام برای اسکان میهمانان نوروزی مهیا می شود

ادامه بارش برف و باران در استان قزوین + فیلم

هشتم اسفند ثبت نام قطعی زائران در کاروان های حج

فقر حمل و نقل عمومی یکی از نقاط ضعف طرح ترافیک جدید است

هوای پایتخت5 اسفند 1396 با شاخص 57 سالم است

خطرناک ترین و مرگبارترین موجودات روی کره زمین

300 دانش آموز دختر به اردوی راهیان نور اعزام شدند

ادامه بارش برف و باران در استان + فیلم

آماری از ثبت نامی های کنکورتجربی و مشکلات پیش روی آنها

آموزش تکاوران ارتش برای کشف قطعات هواپیما توسط کارشناسان ATR

لغو تعطیلی روزهای پنج شنبه مدارس خوزستان تا پایان سال

آموزش تکاوران ارتش برای کشف قطعات هواپیما توسط کارشناسان ATR

گزارش هواشناسی در روزهای آینده + فیلم

70 درصد ماموریت های شهرداری با حوزه محیط زیست مرتبط است/ امروزه استارتاپ ها به عنوان یک افق جدید در حوزه های مختلف به شمار می آیند

آخرین جزییات از کشف و باز خوانی جعبه سیاه هواپیمای تهران_یاسوج/اعزام گروه 9 نفره ارزیاب سانحه هوایی به قله پازن پیر

فعالیت سامانه بارشی در استان

فرهنگیان گیلانی برای انتخاب مدیران مدارس ثبت نام کنند

هشدار وقوع رواناب در خراسان جنوبی

این 6 جاده تا اطلاع ثانوی مسدود است

اعزام گروه 9 نفره ارزیاب سانحه هوایی/ گروه 7 نفره فرانسوی وارد یاسوج شدند

فعالیت سامانه بارشی در هرمزگان امشب شدت می گیرد

سامانه بارشزا تا 2 روز آینده در استان اصفهان فعال است

شهر ترانزیتی پارکینگ ندارد

هشدار طغیان ریزگردها از کانون تالاب های "میانگران" و "بندون" ایذه

هوای تهران سالم است

کشورهفته خوش بارشی در پیش دارد

آغار بارش برف در مناطق مختلف همدان (فیلم)

توسعه ورزش همگانی، بانوان و قهرمانی کشور در صدر اولویت ها

  نشست آموزش خانواده در مجتمع فرهنگی،هنری شهید رحیمی

مسدود شدن راه ارتباطی 12 روستا در بخش چلو اندیکا

زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکترا

هشدار وقوع سیل : مردم فارس به حاشیه رودخانه ها نروند

کارگاه های آموزشی «پیشگیری از آسیب های اجتماعی» برگزار می شود

تعطیلی مدارس خوزستان در پنج شنبه ها لغو شد

هوای پایتخت در شرایط سالم قرار دارد

ادامه بارندگی در استان خوزستان

ترافیک تهران در معابر اصلی سنگین است

بارش باران در 12 محو ر مواصلاتی

شهر ترانزیتی پارکینگ ندارد

تکرار دوباره آهنگ دلنشین مهر در گوش ایران

تکرار دوباره آهنگ دلنشین مهر در گوش ایران