مطالب مرتبط:
توکلی در گفت وگو با فارس خبر داد آغاز ثبت نام دوره های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی از امروز
آغاز ثبت نام دوره های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی از امروز
خانچرلی خبر داد؛ کشف 18 تن لیمو خشک قاچاق در غرب استان تهران
کشف 18 تن لیمو خشک قاچاق در غرب استان تهران
مراسم شیرخوارگان حسینی در استان تهران
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 1 مهر 1396 ساعت 11:212017-09-23دانش

سرپرست واحد استان تهران دانشگاه جامع علمی کاربردی: بیش از 80 درصد دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی موفق به کسب شغل می شوند


سرپرست واحد استان تهران دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: فراهم کردن فرصت سریع برای اشتغال جوانان از دستاوردهای این دانشگاه است به گونه ای که بیش از 80 درصد دانش آموختگان آن موفق به کسب شغل می شوند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه "، فرامرز اکرمی سرپرست واحد استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی تهران به مناسبت بیست و پنجمین سال تاسیس دانشگاه جامع علمی کاربردی و با عنایت به سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال و تحقق اهداف و ماموریت های دانشگاه با توجه به اسناد بالادستی آمایش آموزش عالی و ایران 1404 در زمینه نظام آموزش عالی کشور و جایگاه و دستاوردهای دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور به پاسخگویی به برخی از اظهارات منتقدان نظام آموزش عالی کشور پرداخت.

اکرمی گفت: در تمدن و دنیای امروز ما نظام های آموزش عالی با توجه به ماهیت و ماموریت حیاتی و نقش آنها در رشد و توسعه تمدن و جامعه بشری، برای تولید، حفظ، توسعه و انتقال آخرین دستاوردهای علمی بین نسل ها، تبدیل به یک سرمایه و ثروت عظیم ملی و تمدنی شده اند.

با یک مثال ساده شاید بتوان ابعادی از این موضوع را روشن کرد.

شما حتی برای یک لحظه نیز نمی توانید هیچ جامعه و تمدنی را بدون این نظام ها و دستاوردهای عظیم آن تصور کنید.

وی افزود: تصور هرچیزی در دنیای امروز ممکن است اما تصور کشوری بدون نظام آموزش و خصوصا در عالی ترین وجه آن یعنی نظام آموزش عالی، امری غیر ممکن است.

تقریبا تمامی آثار حیات امروز را می توان در دایره نظام آموزش خلاصه و معنی کرد.

ما در کشور به یمن تلاش ها و از خودگذشتگی شبانه روزی معلمین و متعلمین، استادان، دانش پژوهان، محققین و دانشمندان از سطح مناسب و قابل قبولی از علوم و دانش دنیا برخورداریم و این مهم به واسطه ایجاد و سامان دهی به نظام و نهادهای آموزشی، پژوهشی و فناوری کشور اتفاق افتاده و این امر بسیار بزرگ و مهمی است که هر ایرانی به آن باید افتخار کند.

اکرمی گفت: نظامی که پوشش کمّی نزدیک به 20 میلیونی را از جمعیت 80 میلیونی پوشش داده است و بسیاری از دست پروردگان این نظام آموزشی مورد تمنا و تقاضای جهانی هستند و از طریق همین نیروها کشور در امور مختلف صنعتی، کشاورزی، خدمات و بخش های متنوع و متعدد اداره می شود و در جهان امروز توانمندی های خود را به رخ می کشد، رقابت و عرض اندام می کند.

این ها علائمی نیستند که دانشگاه ها از مسیرهای خود فاصله گرفته باشند.

دانشگاه جامع علمی کاربردی به دنبال نیاز اساسی که در همه کشورهای پیشرفته برای پوشش فضای مهارتی مورد نیاز ایجاد شده و در قدم های خود برای انجام ماموریت هایش روز به روز بر قوت و توان خود افزوده است.

سرپرست واحد استان تهران دانشگاه جامع علمی و کاربردی اظهار داشت: تحلیل بخش بخش و به تفکیک نظام آموزش کشور امر بسیار بی معنایی است.

حقیقت آن است که نظام آموزش در سیر تکوینی و تکاملی خود ساحت های مختلفی را تجربه و مورد بهره برداری قرار داده است.

در حقیقت آنچه که امروز نهادینه شده است در راستای نیازهای جامعه امروز ما است و همه اجزای آن به نوبه خود مورد نیاز جامعه و کشور است و حذف هر بخش از آن می تواند منجر به از کار افتادن بخشی از جامعه بهره مند از آن باشد.

اکرمی ادامه داد: چه کسی می تواند بگوید که ارزش تعلیم و تربیت در سطح ابتدایی دارای ارزش کمتری از سطح متوسطه است.

تنها افکار محدود که افق را فراموش کرده اند و در لحظه قضاوت می کنند ممکن است چنین داوری و استنباطی داشته باشند.

توقعات و انتظارات طراحی شده ملی، اهداف و ماموریت های نظام آموزش عالی با عنایت به فرمایشات و منویات مقام معظم رهبری، اهداف اسناد بالادستی، اسناد آمایش آموزش عالی و ایران 1404، همه و همه دال بر دیدگاه نظام مند و حتی فرابخشی به زیر نظام ها دارد.

وی اضافه کرد: برای مثال دانشگاه فنی و حرفه ای در نظام آموزش عالی فرصتی است برای آموزش های عمومی فنی و مهارتی و در مقابل ماموریت دانشگاه جامع علمی کاربردی تولید، توسعه و انتقال مهارت های تخصصی درچارچوب علمی است.

هریک از این زیر نظام ها فرصت هایی را برای بخشی از جمعیت کشور و متقاضیان آن فراهم می کنند.

می توان این دو را در یک نظام آموزش فنی مهارتی ساماندهی کرد اما نمی توان هیچکدام از آنها را حذف به قرینه کرد.

چرا که آنها مکمل هم هستند اما قرینه و موازی هم نیستند.

و این ها هریک بخش های تکمیلی از نظام آموزش عالی و آموزش در کشور هستند.

علاوه بر این دانشگاه جامع علمی و کاربردی فرصتی برای به میدان آوردن وسیع بخش خصوصی است که تقریبا در هیچیک از زیر نظام های بخش آموزش عالی و به این گستردگی و نظام مندی اتفاق نیفتاده است .

این فرصت و سرمایه ویژه ای برای توسعه کشور است.

خرد انگاشتن، کوچک و تحقیر کردن آن تنها ایجاد صدمه بر پیکرنظام آموزش عالی کشور است.

وی با بیان اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی نهادی است که در ترکیب نظام آموزش عالی کشور ماموریت تولید و انتقال آخرین دستاوردهای علمی- کاربردی را به متقاضیان و احاد جامعه دارد، گفت: در این راستا شاهد به عرصه آمدن سرمایه ها و دانش های پنهان در عرصه کاربرد و تجربه و نظام مند شدن آنها بر اساس رویه های آکادمیک و دانشگاهی هستیم.

اکرمی با اشاره به عمده دستاوردهای دانشگاه عنوان کرد: این دانشگاه بخش آموزش مهارتی که در واقع گسترده ترین بخش از نیازهای جمعیت کشور را تشکیل می دهد را در جوار صنعت و محیط واقعی کار هدف قرار داده است، دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور به یمن تلاش های صادقانه در جهت اهداف و ماموریت های محوله در ابعاد و سطوح مختلفی در فعالیت است.

از دستاوردهای این حضور ایجاد نزدیک به 850 مرکز آموزش کاربردی دولتی، خصوصی و عمومی در اقصی نقاط کشور است.

وی ادامه داد: وجود نزدیک به 800 کد رشته مهارتی و کاربردی و رشد و گسترش روزافزون آنها در ابعاد بسیار متنوع و متعدد و پایان ناپذیر در کسب و کار و فعالیت های اقتصادی، توانمند سازی شاغلین بخش های مختلف و آموزش آخرین دانش، تکنیک و فنون و مهارت های نظام مند به این افراد و فراهم کردن فرصت سریع برای اشتغال و ورود به جامعه برای جوانان برومندی که در پی ساختن آینده خود به یادگیری مهارت و حرفه ای روی می آورند به گونه ای که بیش از 80 درصد دانش آموختگان آن موفق به کسب شغل شده اند، از دستاوردهای دانشگاه بوده است.

سرپرست واحد استان تهران دانشگاه جامع علمی و کاربردی گفت: همچنین فراهم کردن فرصت یادگیری و هم پا شدن با دنیای امروز برای بخش عظیمی از جمعیت و گستره وسیعی از اقشار و افراد و جویندگان مهارت که از نظام و سیستم های آموزشی گران و یا دور از دسترس محروم هستند، امکان حفظ و توسعه مهارت، تجارب و دانش هایی که به سادگی با از دست رفتن صاحبان مهارت به فراموشی سپرده می شد و مهیا کردن امکان بهره مندی از آموزش های ساده و کوتاه مدت و فشرده در قالب تک درس و تک پودمان برای آشنایی و شناخت رویکردها، ابزار و تجهیزات اقتصادی، اجتماعی و رفاهی در دنیای امروز نیز از دیگر دستاوردهاست.

اکرمی گفت: امروز این دانشگاه فرصت و فضایی است تا محروم ترین طبقات اجتماعی یا کم بهره ترین افراد از سطوح مختلف بتوانند برای خود، برای آرزو های خود برای درک جهان امروز از طریق یادگیری در این فضا فرصتی را بیابند.

این ها کارهای کوچکی نیستند.

دانشگاه جامع علمی کاربردی بال های پرواز انسان امروز گرفتارشده در قفس ساختار پیچیده و تکنولوژیک تمدن امروز است.

دانشگاه جامع علمی کاربردی کلید قفس های ذهنی برای گشایش فرصت های نو برای انسان متعامل و یادگیرنده ؛ فارغ از هر سطحی از تحصیلات دانشگاهی است.

انسان امروز در پیچیدگی های تخصصی تمدن مدرن نیازمند مهارت آموزی است.

وی افزود: امروز صرفا ارتباط دانشگاه و صنعت که یک حرف سنتی و قدیمی ومربوط به دهه 60 است، مطرح نیست.

امروز ما مواجه با نیازهای بسیار پیچیده و متنوع نسبت به نظام آموزش کشور، خصوصا آموزش عالی هستیم.

نیازی که تعاملات وسیع بخشی و فرا بخشی را می طلبد.

فرض کنید دانشگاه ها آخرین علوم و تکنیک ها را به داخل انتقال بدهند زمانی که سرمایه گذاری لازم و حمایت های کاربردی اتفاق نیفتد.

به نظر نمی رسد کوتاهی این اتفاق بر عهده نظام آموزش عالی کشور باشد.

ما نیازمند همکاری های چند جانبه و فرابخشی هستیم.

اکرمی ادامه داد: آنچه که به صورتی در دانشگاه جامع اتفاق افتاده است.

بخش خصوصی در وسعتی غیر قابل انتظار در میدان حضور یافته است.

بخش های کسب و کار دولتی و عمومی هم در می دانند.

امروز ما به یمن حضور دانشگاه جامع علمی کاربردی در سطوح مختلف کسب و کار که مرزها و گستردگی آن متوقف در هیچ حیطه و افق ذهنی نیست از یک سو در اعتلای علم، مهارت و بنیان کردن فعالیت های اقتصادی بر مبنای تحقیق و توسعه و از سوی دیگر بنیان کردن مهارت ها بر پایه دانش و بینش علمی در کوشش هستیم و کشور برخوردار از نعمت این تلاش ها است.

وی گفت: امروز به یمن حضور این دانشگاه در نزدیک به 850 مرکز و 418 رشته گروه شغلی از مباحث و قالب های سنتی و تجربی خارج شده ایم و بر بنیان های علمی و مهارتی استوار و پیکر بندی کرده ایم.

این مجموعه، جمعیتی به گستره نزدیک به یک میلیون و پانصد هزار نفر دانش آموخته و 500 هزار شاغل به تحصیل را تحت پوشش خود دارد.

امروز دانشگاه جامع علمی کاربردی ابعاد مختلفی را در برگرفته که فرصت های مختلف و بی نظیری را در اختیار کشور قرار داده و بهره وری حداکثری از منابع و امکانات و ایجاد فرصت ها را برای جوانان و سایر اقشار علاقه مند و مشتاق رقم زده است.


کلید واژه ها: دانشگاه جامع علمی کاربردی - علمی کاربردی - دانشگاه - دانشگاه جامع - کاربردی - آموزش - نظام - علمی - کشور - عالی - استان تهران - امروز - دانشگاه علمی کاربردی - اکرمی - استان - تهران - دستاوردهای علمی - کشورهای پیشرفته - اشتغال - دانشگاه علمی - نظام آموزشی - تولید - جامعه - توسعه - ایران - موفق - جهان - عظیم - درصد - منتقدان

آخرین اخبار سرویس:
فوت دانشجو در استخر دانشگاه آزاد ساری

کوهپیمایی دانشجویان به ارتفاعات باباموسی+فیلم

غرق شدن جوان 19 ساله در استخر دانشگاه

صعود 200 دانشجوی کشور به ارتفاعات باباموسی

دکتر ولایتی: دانشگاه آزاد اسلامی مولود و دستاورد انقلاب بزرگ اسلامی است

ضرورت سرمایه گذاری برای فعالیت های تربیتی در دانشگاه آزاد

پیام تسلیت فرهاد رهبر به یونس شکرخواه

مهلت تکمیل ظرفیت ارشد پزشکی

برگزاری آزمون استخدامی دریابانی در هرمزگان

آخرین اخبار از نحوه فوت دانشجوی 19 ساله در استخر دانشگاه آزاد ساری

بررسی ارتباطات علمی و آموزشی دانشگاه های ایران و اندونزی

دانشمند ایرانی مواد دو بعدی با ضخامت چند اتم ساخت

مسابقات جایزه بزرگ پهپادها

دانشجویان دانشگاه آزاد از پرداخت هزینه بررسی مدارک معاف شدند

امروز آخرین فرصت تکمیل ظرفیت ارشد پزشکی

تکمیل ظرفیت دکتری پزشکی/ شنبه آخرین مهلت ثبت نام +عکس

توضیحات رییس دانشگاه آزاد درباره شرایط انتقال دانشجویان دختر

حجت الاسلام کلانتری در گفت وگو با فارس مطرح کرد تاسیس مرکزی برای هماهنگی دیدارهای دانشگاهیان دانشگاه آزاد با مراجع تقلید/ اعزام دائمی کاروان های دانشگاهی به قم

توضیحات رهبر درباره شرایط انتقال دانشجویان دختر

توضیحات رییس دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص انتقال دانشجویان دختر

جزییات تکمیل ظرفیت دکتری پزشکی/ شنبه آخرین مهلت ثبت نام

توسط معاوت فرهنگی وزارت علوم منابع بخش ملی سی و دومین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان اعلام شد

غرق شدن پسر دانشجو در استخر دانشگاه آزاد

احداث سالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور دهدشت

عقیلی: ورودمان از روزنامه نگاری سنتی به مدرن پرالتهاب بوده است

جزییات تازه از شرایط انتقال دانشجویان دختر دانشگاه آزاد

توضیحات رییس دانشگاه آزاد درباره شرایط انتقال دانشجویان دختر

توضیح رییس دانشگاه آزاد درباره شرابط انتقال دانشجویان دختر به شهر محل زندگی

رشته های جدید را متناسب با نیاز مناطق ایجاد کنیم

توضیحات درباره شرایط انتقال دانشجویان دختر

با اعلام معاون فرهنگی معاون فرهنگی دانشجویان دانشگاه آزاد متقاضی شرکت در مراسم اربعین از پرداخت هزینه بررسی مدارک معاف شدند

تسهیلات دانشگاه آزاد اسلامی برای جانبازان در کلاس های درس

پیام تسلیت رییس دانشگاه آزاد اسلامی به یونس شکرخواه

محفل انس با قرآن در دانشگاه آزاد اهواز برگزار می شود

ورودمان از روزنامه نگاری سنتی به مدرن پرالتهاب بوده است

توضیحات رییس دانشگاه آزاد درباره شرایط انتقال دانشجویان دختر

درخشش دانشجویان پیام نور گیلان در مسابقات کشوری قرآن

توضیحات رییس دانشگاه آزاد درباره شرایط انتقال دانشجویان دختر

تسهیلات دانشگاه آزاد برای جانبازان در کلاس های درس

اطلاعیه تکمیل ظرفیت فنی وحرفه ای و غیرانتفاعی دوشنبه منتشر می شود

نکاتی که درباره حشره های رباتیک نمی دانید +عکس

طلیعه بصائر در تهران و قرآنیان بوشهر در محضر اساتید

"طب سوزنی" و یا "ایمپلنتی"، کدام استراتژی درمانگر آلام تهران است؟

انتظار دانشگاهیان از دولت محقق نشد/خلاء وزیر علوم مصیبت بزرگی است/به زودی از پا می افتیم!

اختتامیه دومین جشنواره ورزش همگانی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی رودهن برگزار شد

تقویم روز فناوری/ مورخی که واژه تکنولوژی از اوست

دکتر ولایتی: دانشگاه آزاد اسلامی مستعدترین دانشگاه برای پیشرفت کشور است

کارآیی دانشگاه آزاد در آینده بیشتر خواهد شد

اقتصاد مقاومتی ایستادگی همه جانبه در مقابل کشورهای غربی است

افزایش بهره وری سلول های خورشیدی با جلبک

پوست انعطاف پذیر و حس لامسه وارد دنیای ربات ها شد!

حدادعادل: مقام معظم رهبری را از لحاظ فرهنگی در حوزه علمیه بی بدیل می دانم/ در گفتمان رهبری دین مهمترین رکن هویت است

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

چه چیزی دختران را دختر می سازد؟

ترویج علم با دانش نامه های الکترونیکی

کتاب های اخترشناسی و فضا منتشر شد

پژوهشگر تاریخ علم چه کار می کند؟

ریش دراز

عکس بهاره رهنما با یک حیوان و تیپ و لباس متفاوت

بزمجه: یادگار دایناسورها

آسیب های اجتماعی در دانشگاه مورد توجه قرار گیرد

یوسف ثبوتی: بنیان گذار نخستین رصدخانه ی پژوهشی ایران

سرشت علم و جایگاه آن در استانداردهای آموزش علوم

رییس دانشگاه آزاد: موافقت با انتقالی دانشجویان دختر به شهرهای خود

اقتصاد مقاومتی ایستادگی همه جانبه در مقابل کشورهای غربی است

آسیب های اجتماعی در دانشگاه مورد توجه قرار گیرد

رازگشایی از مجسمه چوبی 4 هزار ساله ملکه مصری +عکس

آمریکا و اسراییل به دنبال اجرای برنامه های شوم در منطقه بودند اما این آرزوها را به گور می برند/ دانشگاه آزاد دستاورد بزرگ جمهوری اسلامی است

نامگذاری اتاق جلسات دانشگاه آزاد واحد شاهین دژ به نام شهید حججی

بهترین ها را تصور می کنم

محرومیت دانشگاه امیرکبیر در زمینه خوابگاه متاهلی

مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد تمدید شد

ورزش مانع تحصیل و پیشرفت علمی نیست

قدرتمندترین لیزر جهان ارتقا می یابد

رشد موسسات آموزش عالی کشور مبتنی بر نیازهای موقت

کارآیی دانشگاه آزاد در آینده بیشتر خواهد شد

جشنواره عکاسی موبایلی شهر جهانی یزد

آشنایی دانشجویان ورودی رشته های علوم پزشکی با قوانین دانشگاه در واحد ارومیه

نخستین نشست هم اندیشی اساتید دانشگاه های گیلان

استقبال دانشجویان، کارکنان و اساتید دانشگاه آزاد واحد دماوند از مسابقات ورزشی

انتخاب نشدن وزیر علوم تاکنون لطماتی به آموزش عالی وارد کرده است

تمدید مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد

فرماندار شاهین دژ: دانشگاه آزاد اسلامی، یکی از نعمت های اساسی پیروزی انقلاب است

تمدید مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد

افتتاح مجتمع فناوری و نوآوری دانشگاه سیستان و بلوچستان

تاسیس دانشگاه ویژه سالمندان در چین

مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد تمدید شد

پوست انعطاف پذیر و حس لامسه وارد دنیای ربات ها شد!

تمدید مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد

دانشگاه امام جواد یزد موفق به اخذ مجوز برگزاری آزمون بین المللی تافل شد

برترین دانشگاههای مهندسی و فناوری جهان

افزایش بهره وری سلول های خورشیدی با جلبک

تلاش کشور برای تجاری سازی سلول خورشیدی و آشکارساز مادون قرمز بر پایه گرافین

مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد تمدید شد

جزییات انتقال دانشجویان دختر در دانشگاه آزاد

جزییات انتقال دانشجویان دختر در دانشگاه آزاد

تشخیص سلوک رفتاری، مهمترین بخش سیره شناسی است

توسعه رشته های کاردانی در اولویت دانشگاه فنی وحرفه ای

تمدید مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد تا آخر مهر ماه

پیام تسلیت رییس دانشگاه آزاد اسلامی به دکتر یونس شکرخواه

مهلت انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور ارشد 96 تمدید شد

تمدید مهلت انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت آزمون ارشد تا 30 مهر

افزایش ظرفیت خوابگاه های متاهلی دانشگاه امیرکبیر در ترم آینده

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری 15 آبان/ آخرین مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد

آخرین مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد

توکلی در گفت وگو با فارس خبر داد تمدید مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد

گفتگوی ویژه خبری 1396/7/26

توسعه استفاده از سوخت زیستی در ناوگان حمل ونقل عمومی

افزایش بهره وری سلول های خورشیدی با جلبک

همایش پژوهش های کاربردی در علوم شیمی و زیست شناسی

راز نابودی تمدن مصر باستان کشف شد

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت رشته های با آزمون دانشگاه آزاد

امشب؛ آخرین مهلت تکمیل ظرفیت کنکور ارشد

رازگشایی از مجسمه چوبی 4 هزار ساله ملکه مصری+تصویر

رازگشایی از مجسمه چوبی 4 هزار ساله ملکه مصری

اعلام نتایج آزمون اختصاصی از دانشجویان پژوهشگاه (منحل شده) شاخص پژوه / اسامی پذیرفته شدگان

برگزاری همایش پژوهش های کاربردی در علوم شیمی و زیست شناسی

چهره فرهنگی مقام معظم رهبری پوشیده مانده است

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت رشته های با آزمون سراسری 96 دانشگاه آزاد

بودجه 2 میلیون دلاری برای ارتقای قوی ترین لیزر جهان

توضیحات رییس دانشگاه آزاد اسلامی درباره دیدار با علما و شرایط انتقال دانشجویان دختر

اهدای ­جایزه مدل 34000 مدیریت منابع انسانی به شرکت های برتر

رییس دانشگاه آزاد: موافقت با انتقالی دانشجویان دختر به شهرهای خود

ارتقای سطح علمی فرزندان شاهد و ایثارگر با گسترش فعالیت ها در محیط های دانشگاهی

امشب آخرین مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور ارشد

نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی سال 96 دانشگاه آزاد اعلام شد +عکس

امشب آخرین مهلت تکمیل ظرفیت کنکور ارشد

نتایج تکمیل ظرفیت آزمون سراسری دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

نتایج تکمیل ظرفیت دو رشته آزمون سراسری دانشگاه آزاد اعلام شد

ارتقای سطح تحصیلی بیش از سه هزار فرزند شاهد و ایثارگر در دانشگاه آزاد گیلان

امشب آخرین مهلت تکمیل ظرفیت کنکور ارشد

امروز آخرین مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری 15 آبان/ آخرین مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد

تصویب 243 پروژه مشترک تحقیقاتی میان دانشگاه های ایران و7 کشور جهان

پسرهای دنبال کسر خدمت به گوش باشند

امشب آخرین مهلت تکمیل ظرفیت کنکور ارشد

نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه آزاد اعلام شد

آخرین مهلت تکمیل ظرفیت کنکور ارشد/ امکان انتخاب 20 کدرشته

اعتصاب غذای دانشجویان دانشگاه صنعتی بیرجند

مشارکت 200 دانشجو در مسابقه ایده های برتر مکانیک

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری 15 آبان/آخرین مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد

نشست «مولانا و دنیای امروز ما» با حضور ابراهیمی دینانی

آیت الله مکارم: عقب ماندگی در تولید علم باید جبران شود

آخرین مهلت تکمیل ظرفیت کنکور ارشد

امشب آخرین مهلت تکمیل ظرفیت کنکور ارشد/ امکان انتخاب 20 کدرشته

آیت الله مکارم: جلوی فرار مغزها گرفته شود

جلوی فرار مغزها گرفته شود

ورود هشت هزار دانشجوی جدید به مباحث قرآنی در دانشگاه پیام نور

افزایش بهره وری سلول های خورشیدی با جلبک

غربی ها در نشر علوم انسانی شیطنت می کنند

جلوگیری از جعل صدا با فناوری جدید

ارائه گزارش کارگروه ساماندهی پذیرش دانشجو در کنکور در شورایعالی انقلاب فرهنگی

تلاش کشور برای تجاری سازی سلول خورشیدی و آشکارساز مادون قرمز بر پایه گرافین

بایدنگاه مدرک گرایی در دانشگاهها تغییر کند / ورود به دانشگاه آسان و خروج بر اساس سواد علمی باشد

عقب ماندگی در تولید علم باید جبران شود

هدیه رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در بزرگداشت روز جهانی عصای سفید

فقدان اعتبارات مانع از اجرای برنامه های عمرانی دانشگاه ارومیه شد

خبر خوش رییس دانشگاه آزاد به دانشجویان دختر

زنان شگفت انگیز ایران

معیارهای انتخاب وزیر علوم چیست؟

مراسم نکوداشت حافظ در بابل برگزار می شود

انتصاب روسای 12 دانشگاه علوم پزشکی کشور

هزینه های تحصیل در دانشگاه آزاد کمتر شود

حدادعادل: مقام معظم رهبری را از لحاظ فرهنگی در حوزه علمیه بی بدیل می دانم/ در گفتمان رهبری دین مهمترین رکن هویت است

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

چه چیزی دختران را دختر می سازد؟

ترویج علم با دانش نامه های الکترونیکی

کتاب های اخترشناسی و فضا منتشر شد

پژوهشگر تاریخ علم چه کار می کند؟

ریش دراز

بزمجه: یادگار دایناسورها

آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور در سیستان و بلوچستان

یوسف ثبوتی: بنیان گذار نخستین رصدخانه ی پژوهشی ایران

جلوگیری از جعل "صدا" با فناوری جدید

سرشت علم و جایگاه آن در استانداردهای آموزش علوم

دیدار رییس دانشگاه آزاد اسلامی با خانواده شهید مدافع حرم

دانشگاه شهرکرد؛ چهارمین دانشگاه جهان در ایجاد اکوسیستم کارآفرینی

تدریس علوم اسلامی به متخصصان سپرده شود/ لزوم مشارکت دانشجویان در پروژه های پژوهشی

لزوم پالایش علوم انسانی برای خالی شدن از فرهنگ غربی/ نباید هیچ جوانی از تحصیل باز بماند

آغاز تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

دانشگاه شهرکرد؛ چهارمین دانشگاه جهان در ایجاد اکوسیستم کارآفرینی

دیدار رییس دانشگاه آزاد اسلامی با خانواده شهید مدافع حرم

تدریس علوم اسلامی به متخصصان سپرده شود/ لزوم مشارکت دانشجویان در پروژه های پژوهشی

لزوم پالایش علوم انسانی برای خالی شدن از فرهنگ غربی/ نباید هیچ جوانی از تحصیل باز بماند

آغاز تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

تصاویر/ دیدار رییس دانشگاه آزاد اسلامی با مراجع و علما

آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور در سیستان و بلوچستان

آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور در سیستان و بلوچستان

مراسم نکوداشت حافظ در بابل برگزار می شود

تاکید مراجع تقلید برلزوم تقویت باور های دینی جوانان در دانشگاه ها

همایش ملی ابعاد فرهنگی اقتصاد مقاومتی

رییس دانشگاه آزاد اسلامی: 50 درصد دانشجویان کشور در دانشگاه آزاد تحصیل می کنند

هزینه های تحصیل در دانشگاه آزاد کمتر شود

فضای مجازی برای ما یک انتخاب نیست

6 دانشگاه اصفهان در رنکینگ بین المللی هستند

موافقت دانشگاه آزاد برای بازگشت دختران دانشجو به شهر خود

دغدغه ایجاد پیوند قوی بین دانشگاهیان و حوزه های علمیه را دارم

سرپرست واحد استان تهران دانشگاه جامع علمی کاربردی: بیش از 80 درصد دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی موفق به کسب شغل می شوند

سرپرست واحد استان تهران دانشگاه جامع علمی کاربردی: بیش از 80 درصد دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی موفق به کسب شغل می شوند