مطالب مرتبط:
مردم قضاوت کنند/ 7 دلیل عاقلانه، برای مصرف نکردن «تراریخت»
رییسی فرد: گرمای هوا علت افزایش مصرف بنزین/ مصرف کنترل شده است
محمدی: قیمت تمام شده بنزین وارداتی 1600 و تولید داخل 1400 تومان است/ نیاز به فرهنگ سازی مصرف
داروهایی که باید سرموقع مصرف شوند
وزیر انرژی بریتانیا از افزایش تعرفه انرژی کم مصرف ها جلوگیری می کند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 1 مهر 1396 ساعت 11:152017-09-23پزشكي

7 دلیل عاقلانه، برای مصرف نکردن «تراریخت»


علی کرمی،استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی بقیهالله و متخصص رشته بیوتکنولوژی پزشکی، و فوق تخصص مهندسی ژنتیک درخصوص ابهامات محصولات تراریخت یادداشتی نوشت، - به گزارش سایت قطره و به نقل ازمشرق، علی کرمی، به دلیل جنبش رسانه ای احیای سبک زندگی، و همچنین مخالفتهای آتشین با محصولات تراریخته، برای مردم ایران فردی شناخته شده است.

او در یادداشتی نوشت: برای بسیاری از هموطنان که طی چند سال گذشته پیگیر بحثها، مقالات، گزارشها و مناظرات دو گروه موافقان و منتقدان تراریخته بوده اند پاسخ روشن است؛ نظرخواهیهای متعدد در جهان و همچنین ایران ، نشان می دهد افزون بر 80 درصد مردم معتقدند تا روشن شدن ابهامات باید واردات، کشت و مصرف محصولات تراریخته تا مدتی ــ مثلاً 5 سال ــ ممنوع اعلام شود، در عین حال تحقیقات و توسعه فناوری تراریخته و همچنین ارزیابی علمی خطرات بجد ادامه یابد تا هم از علم و فناوری روز عقب نمانیم و هم پاسخ ابهامات داده شود تا تصمیمی عاقلانه اتخاذ شود.

این رویه در بسیاری از کشورهای پیشرفته و معتدل، بر اساس اصل کلیدی احتیاط انجام می شود، مانند سوییس و 37 کشور دیگر.

اما به هر حال عده ای از مسئولان و هموطنان شاید هنوز مردد باشند که کدامیک از طرفین درست می گویند.

این تردید در تشخیص حق از باطل به چند دلیل است: عدم آشنایی دقیق یا کافی از موضوع گرایش سیاسی یا جناحی به یک سو داشتن منفعت و سود بی تفاوت بودن و بی اهمیت دانستن موضوع همه کسانی که با تحقیق و بررسی و بدون داشتن منفعت و گرایش جناحی، و با رعایت صداقت، توجه به منافع ملی، سلامت مردم، حفظ کشاورزی، تنوع زیستی و محیط زیست و با عاقبت اندیشی و خردمندانه به موضوع پرداخته اند و به این نتیجه رسیده اند که ایمنی محصولات تراریخته بطور جدی زیر سؤال است و به همین دلیل واردات و کشت و مصرف آن فعلاً صلاح نیست.

با این حال دوستانی که هنوز در این مورد تردید دارند به مطالب زیر توجه کنند: 1.

توسعه دهندگان تراریخته در جهان چه کسانی بوده اند؟ کمپانی یهودی مونسانتو اولین و بزرگترین کمپانی تراریخته جهان است.

مطالعه تاریخچه و سوابق این کمپانی در تولید سلاحهای شیمیایی کشتار جمعی و حمایت بنیادهای سرمایه داری مافیایی چون بنیاد راکفلر و افشای هزاران سند از تخلفات، فساد، تقلب و دروغ و صدها پرونده دادگاهی علیه این کمپانی، مواردی است که هر عاقل در جستجوی حقیقت را به فکر وامی دارد که آیا واقعاً این افراد دنبال خدمت به بشریت و رفع گرسنگی و فقر و نیز توسعه کشاورزی سالم هستند، یا تجارت و سلطه بر غذا به عنوان یک ابزار مهم کنترل جهان؟! 2.

بررسی سوابق و گفتار و عملکرد سرکردگان تراریخته ایران بررسی ریشه ای و منصفانه فعالیتها و اقدامات 25 سال گذشته این افراد، هر انسان صادقی را در شناخت حقیقت یاری می کند.

سر کرده اصلی تراریخته ایران و بعد افراد دیگر اطراف او در مؤسسه ای تحصیل کرده اند که پیش توسط همان بنیاد سرمایه داری راکفلر بنیان گذاشته شده است.

6 دهه قبل بنیاد راکفلر، این مرکز، موسوم به مرکز تحقیقات بین المللی برنج ــ یا IRRI ــ را با هدف سلطه بر ماده غذایی اصلی بسیاری از مردم آسیا ــ یعنی برنج ــ تأسیس کرد تا با جذب و تربیت افرادی خاص از کشورهای مستعد و برگرداندن آنها به کشورشان و با حمایت و تبلیغ، آنها را بتدریج در مراکز راهبردی و تصمیم گیری کشور مورد هدف نفوذ دهد تا نقشه های خطرناک خود و درواقع نظام سلطه را بر غذا در آن کشور اجرایی کند.

برای نمونه بررسی سوابق سرکرده تراریخته ایران و سرکرده تراریخته پاکستان ــ یعنی یوسف ظفر ــ طی 25 سال گذشته دقیقاً گویای اجرای آرام پروژه نفوذ در نهادهای تصمیم گیر تا نهادهای کلیدی برای تراریخته کردن این دو کشور است.

البته یوسف ظفر سرکرده تراریخته پاکستان به دلیل شرایط سیاسی ناپایدار این کشور موفق شد نقشه را اجرا کند.

او پنبه را هدف گرفت، چون پاکستان چهارمین تولیدکننده بزرگ پنبه جهان بود.

با کمک و حمایت بنیاد راکفلر و تبلیغات و بزرگ کردن بادکنکی ظفر بعنوان دانشمند برجسته! و برنده جوایز متعدد، نفوذ تدریجی در نهادهای تصمیم گیر پاکستان انجام شد.

نتیجه این شد که این فرد پنبه تراریخته را در پاکستان چنان توسعه داد که اینکپس از 16 سال، 92 درصد پنبه پاکستان تراریخته است؛ نتیجه این حرکت فاجعه بار شده است: تولید کاهش یافته، آفتهای مقاوم توسعه یافته و پنبه پاکستان به دلیل تراریخته بودن بازار اروپا را از دست داده است.

این تنها یک نمونه است و بنیاد راکفلر و کمپانی مونسانتو با همین نقشه دهها کشور فقیر دیگر را نیز آلوده کرده اند.

اما سرکرده تراریخته ایران دوست صمیمی یوسف ظفر است.

گرچه یوسف ظفر موفق شد مأموریتش در پاکستان را اجرا کند، ولی دوست ایرانی او با هوشیاری نهادهای نظارتی و دانشمندان دلسوز، در ایران موفق نبود؛ هرچند در ابتدا ــ با همان مدل مشابه یوسف ظفر ــ موفق شد بتدریج و با تبلیغات و حمایتهای خارجی، همچون بادکنکی باد کند و عناوینی پوشالی را (مانند دانشمند برجسته و برنده جوایز متعدد) را برایش ساختند تا زمینه نفوذ در دستگاههای اجرایی را ایجاد کند.

ایرانیهای راکفلری ــ مانند یوسف ظفر البته هم با برنج تراریخته و هم پنبه تراریخته و سپس اقلامی دیگر ــ هنوز قصد جدی دارند کشاورزی ایران را تراریخته کنند، که نتیجه آن نابودی کشاورزی ایران خواهد بود.

این مسیر در ابعاد استراتژیک همان هدف و نقشه سلطه غذایی هنری کیسینجر و بنیاد راکفلر را تأمین می کند که در نهایت به کنترل ملت ایران منجر خواهد شد.

3.

کمپانی داری و فعالیت های تجاری متنوع و همچنین فعالیتهای شدید حزبی و سیاسی افراد این شبکه 4.

اخلاق و رفتار پرخاشگرانه و پرسش برانگیز افراد این شبکه یکی از ویژگیهای گروه باطل، این است که به دلیل استفاده از دستهای خالی و منطق پوچ؛ بی اخلاقی، بد دهنی، توهین، تهدید، فحش، شکایت، دادگاهی کردن، اخراج اساتید منتقد از دانشگاه، به هم زدن جلسات سخنرانی، سفسطه، سندسازی، تخریب و ترور شخصیت را در دستور کار قرار می دهند.

دوستانی که مناظره ها و مصاحبه ها و مقالات این افراد بخصوص حلقه مرکزی سرکرده تراریخته را دیده و مطالعه کرده اند شاهد این نوع ادبیات و اخلاق و رفتار نامناسب بوده اند.

داستان معروف خانم دکتر گزارشگر تلویزیون و توهین مستقیم سرکرده تراریخته به ایشان و بعد پیشنهاد رشوه را حتماً مطالعه کنید تا باطل را بشناسید.

5.

روشهای تقلیدی و روانشناسی حذف منتقدان و مخالفان این روش را سرکردگان تراریخته ایران از مافیای تراریخته جهانی آموخته اند، و آن این اصل است: هر سند و مدرک علمی و تحقیقاتی و هر بحث علمی مستند که منتقدان و مخالفان ارائه کردند براحتی و بدون توجه به سندیت آن انکار کنید، بگویید جعلی است؛ غلط است؛ اشتباه است؛ ساختگی است؛ معتبر نیست؛ به طرف بگویید اطلاعاتت کم است؛ سوادت کافی نیست؛ مدرکت قلابی است؛ شما فناوری هراس و فناوری ستیزید؛ به افکار عمومی بگویید اینها مخالف توسعه و پیشرفت کشور هستند؛ مدافع سم فروشها هستند؛ و .

خلاصه آنقدر آنها را تحت فشار قبگذارید تا عصبانی و خسته شود و دست بردارد.

6.

ساکت کردن دانشمندان منتقد به این افراد دیکته شده با هر روشی می توانید دانشمندان منتقد و مخالف را ساکت کنید.

اول با تطمیع، یا تعریف منافع و شراکت در کمپانیهای تجاری، تخصیص پول، بودجه پژوهشی، یا پشتیبانی سیاسی و پست و مقام و .

اگر قبول نکردند با فشار، تهدید، تخریب، توهین، آبروریزی، ایزوله کردن در محل کار، مراجعه به رییس و همکاران و محل کار و بدگویی و تخریب و حتی قطع بودجه پژوهشی آنان، حتی اخراج از دانشگاه، شکایت و دادگاهی کردن و خلاصه از هر روشی استفاده کنید تا دانشمند منتقد یا خسته شود یا از ترس ساکت شوند.

اینها واقعیت روشهای سرکردگان تراریخته است.

در مقابل هیچ سندی از تجارت و مطامع سیاسی دانشمندان منتقد، فاش نشده؛ که اگر داشتند کوتاهی نمی کردند؛ دانشمندان منتقد اولاً واقعاً دانشمند و محقق و اهل علم و معرفت و صادق هستند؛ چرا که اهداف و اغراض سیاسی ندارند، نه پست دارند و نه به دنبال پست و مقام و نه به دنبال نفود هستند؛ حاصل اینکه نه بداخلاق اند و کج رفتار، و نه دهها شرکت و تجارت دارند؛ آنها فقط یک هدف دارند، دفاع از امنیت کشور و سلامت مردم و ارتقاء آگاهی و دانش ملی.

کافی است افرادی که مردد هستند صادقانه تحقیق کنند؛ خواهند دید در مقابل آن همه سوابق نامناسب سران تراریخته، دانشمندان منتقد دلسوز و صادقی سخن می گویند که هیچ بهره ای از منافع مافیایی، تجاری و سیاسی آنها ندارند.

7.

قاعده عقلی دفع ضرر احتمالی این اصل هم اسلامی است و هم عقلی؛ هر چیز که در سلامت آن ابهام و تردید وجود دارد و ممکن است به انسان ضرر بزند ــ حتی اگر احتمال ضرر قطعی هم نشده باشد و محتمل باشد ــ شرط احتیاط آن است که واردات و کشت و مصرف آن ممنوع شود.

با همین استدلال هم رهبر انقلاب و همه مراجع بزرگ کشور صریح و روشن فتوی داده اند که اگر تراریخته احتمال ضرر دارد، مجاز نیست.

طبیعی است با این همه اسناد و مباحثات در مخاطرات تراریخته عقل حکم می کند همان کاری که کشور سوییس و دهها کشور پیشرفته کرده اند انجام شود.

اگر هم ناچار به واردات باشیم، باید این محصولات برچسب گذاری شود تا مردم حق انتخاب داشته باشند.

باز هم تأکید می کنم با ابهامات موجود تصمیم عاقلانه و خردمندانه این است که به مدت 5 سال واردات، کشت و مصرف تراریخته را در کشور ممنوع کنیم، در عین حال که در این 5 سال تحقیق و توسعه باید بشدت ادامه یابد که دچار عقب ماندگی علمی نشویم.

با این توضیحات امیدواریم مرددها هم بتوانند به تصمیم برسند.


کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی - جهان - توسعه - کشورهای پیشرفته - کشاورزی - واردات - فناوری - مردم - مصرف - مهندسی ژنتیک - پزشکی - ایران - بنیاد - گزارش - محیط زیست - بزرگترین - زیست - کشور - شیمیایی - دانشگاه - منتقدان - مسئولان - سرمایه - مطالعه - گرسنگی - سیاسی - تشخیص - تفاوت - اهمیت - ایمنی

آخرین اخبار سرویس:
ریشه کنی بیماری هاری در جهان تا سال 2030

ماشین حساب سلامتی ساخته شد

سرب موجود در لوازم آرایشی بی کیفیت برای زنان مشکلات فراوانی ایجاد می کند

خواص شگفت انگیز این دانه معجزه گر

چگونه لباس هایمان را گشاد کنیم!

تاثیر دخانیات بر بدن زنان چه تفاوت هایی با مردان دارد؟

راز افرادی که هیچگاه سرما نمی خورند

تایید روش نوین ژن درمانی برای درمان سرطان

معرفی برترین های دوی صحرانوردی در سمنان

چرا برخی افراد هرگز سرما نمی خورند؟

ریشه کنی بیماری هاری در جهان تا سال 2030

چرا برخی افراد هرگز سرما نمی خورند؟

آلودگی هوا سالانه 9 میلیون نفر را می کشد

نمک نان های سنتی استاندارد است؟

تاثیر دخانیات بر بدن زنان چه تفاوت هایی با مردان دارد؟

تفاوت های تاثیر دخانیات بر بدن زنان و مردان

بسته سلامت: زندگی سالم با تغذیه سالم+فیلم

توجه به سلامت روان کارکنان وظیفه مسئولان

رییس اداره بهداشتی و آرایشی سازمان غذا و دارو: افزودن سرب به لوازم آرایشی بی کیفیت و قاچاق باعث ایجاد مشکلات فراوان برای خانم های باردار و جنین آنها

رییس کل سابق سازمان نظام پزشکی ایران اعلام کرد لزوم واگذاری توسعه 10 درصد از مراکز بهداشتی به خیرین/ افزایش سالانه 100هزار نفر به تعداد بیماران سرطانی

حمله قلبی یک دهه زودتر در کمین مردان

گسترش همکاری علمی ایران و اروگوئه

راه اندازی 10 تخت روانپزشکی در بیمارستان هشترود تا پایان سال

نسخه فیزیوتراپیست ها برای سلامت زنان

زندگی در نزدیکی جنگل برای مغز مفید است

ایران 80میلیونی فقط 40 سلامتکده طب ایرانی دارد

بالابودن نمک در "نان"؛ هم تایید شد، هم نشد!

مهمترین عوامل ایجاد کننده روماتیسم

تاثیر دخانیات بر بدن زنان چه تفاوت هایی با مردان دارد؟

یافته های جالب دانشمند ایرانی درباره فعالیت مغز پس از مرگ/ انسان ها بعد از مرگ نیز می شنوند!

تاثیر دخانیات بر بدن زنان چه تفاوت هایی با مردان دارد؟

چه کنیم تا دچار پوکی استخوان نشویم؟

تاثیر دخانیات بر بدن زنان چه تفاوت هایی با مردان دارد؟

در اصفهان برای ترنس ها شغل ایجاد می شود

مهمترین عوامل ایجاد کننده روماتیسم!

پرونده«پالم» مختومه شد

هوش هیجانی بالا میل به استفاده از مواد مخدر را کاهش می‎دهد

مراقبت ها بعد از کاشت ایمپلنت

نکته بهداشتی: علائم کیست تخمدانی

40 درصد بزرگسالان آمریکایی چاق هستند

خوردن بیش از حد این مواد غذایی باعث سنگ کلیه می شود

مصرف این ماده طبیعی پیاده روی اربعین را آسان می کند

ایران و اروگوئه، تفاهم نامه همکاریهای آموزشی، پژوهشی و دارویی امضا کردند

ذهن انسان پس از مرگ همچنان فعال است

پرونده روغن پالم بسته شد/ متهمان به دلیل نبود قانون نظارت بر غذا و دارو، تبرئه شدند

ظهور «ابر انسان ها» طی 20 سال آینده

50 درصد از سکته های قلبی مرتبط با فشار خون بالا

کشف ارتباط تازه میان مصرف شکر و رشد تومورهای سرطانی

نجمه خانی هنجنی، هومن الوندی عوامل موثر بر گرایش دختران به مانکنیسم (مطالعه موردی: تاثیر عروسک باربی در میان سایر عوامل گرایش به مانکنیسم)

فقط 1.5 درصد از معتادان کشور کارتن خواب هستند

کراکت قارچ

کارشناس مسئول بیماری های قلبی، عروقی وزارت بهداشت: 50 درصد از سکته های قلبی مرتبط با فشار خون بالا/ بلایی که قلیان بر سر زنان می آورد

درمان آسم با کمک کرم روده

چرا نوشابه های انرژی زا مضر هستند؟

غذاهای چندش آوری که زنده زنده سرو می شوند + فیلم

شباهت شگفت آور در رفتار انسان ها و دلفین ها

مردان؛ بازیگران جدید رقابت های زیبایی/ پای مطالبات جنسی در میان است/ باورهای دینی بهترین راه کنترل نیازهای غیر ضروری مادی: گزارش شفقنا زندگی

10 راهبرد برای افزایش بهره وری مغز

جای خالی پوشش فراگیر بیمه ای برای درمان های پیشرفته ناباروری!

6 علامت اولیه آسیب ِ کبدی

در عمل های زیبایی پای مطالبات جنسی در میان است/ باورهای دینی بهترین راه کنترل نیازهای غیر ضروری مادی

یک سوم بیماران ام اس دچار تغییرات شخصیتی می شوند

بالابودن نمک در "نان" هم تایید شد، هم نشد!

روماتیسم و دخانیات

چرا گریه کردن برای بدن لازم است؟

چگونه چربی اطراف صورت را بسوزانیم؟

دلیل رنگ سبز مدفوع چیست؟

خواص شگفت انگیز آب سیب زمینی

بالابودن نمک در "نان" هم تایید شد، هم نشد!

بالابودن نمک در نان هم تایید شد، هم نشد!

پوکی استخوان بیماری بی صدا

دبیر شورای عالی دندانپزشکان ایران: مراقبت های پس از کاشت ایمپلنت را جدی بگیرید

13 راه ارزان برای درمان آنفلوآنزا

پاستایی که از حمله قلبی جلوگیری می کند

در چهارمین سمپوزیوم تازه های آرتروز زانو عنوان شد شیوع 20 درصدی آرتروز زانو در جامعه ایرانی

پرونده موسوم به پالم مختومه شد/پنهان ماندن نام شرکتهای متخلف روغن پالم

بالابودن نمک در "نان" هم تایید شد، هم نشد!

بیشترین شکایات روماتیسمی در آسیا متعلق به ایران است

24 اشتباه رانندگی در ایران و رابطه آن با سلامت مردم

سن خود را کمتر بگویید تا بیشتر عمر کنید

یک سوم بیماران ام اس دچار تغییرات شخصیتی می شوند

نسخه فیزیوتراپیست ها برای سلامت زنان/ رایگان سالم بمانید

دانشمندان به وجود رابطه میان مصرف قند و سرطان پی بردند

آیا ورزش در درمان افسردگی موثر است؟/ با نتیجه عجیب یک تحقیق آشنا شوید!

فیلم/ گلایه وزیر کشاورزی از نانوای وزیر بهداشت

24 اشتباه رانندگی در ایران و رابطه مستقیم آن با سلامت مردم

آخرین فرصت تکمیل ظرفیت آزمون ارشد وزارت بهداشت اعلام شد

ایران و اروگوئه، تفاهم نامه همکاریهای آموزشی، پژوهشی و دارویی امضاء کردند

آلودگی هوا سالانه 9میلیون نفررا به کام مرگ می کشاند

آخرین فرصت تکمیل ظرفیت آزمون ارشد وزارت بهداشت اعلام شد

آخرین فرصت تکمیل ظرفیت آزمون ارشد وزارت بهداشت اعلام شد

درمان سریع گلو درد با داروهای خانگی و طب سنتی

آتش نشان ها بیشتر در معرض مواد سرطان زا قرار می گیرند

اما و اگرهای نخستین داروی ژن درمانی برای نابینایی ارثی

70 درصد زنان و 50 درصد مردان بالای 50 سال دچار پوکی استخوان هستند

ماجرای داروهای غضروف ساز

20 درصد بودجه سلامت صرف درمان سرطان می شود

خواص شگفت انگیز "چیا"دانه

10 ماده غذایی که باعث سنگ کلیه می شوند

رایگان سالم بمانید

درمان رایگان 400 بیمار در شهرستان لردگان

آلودگی هوا سالانه 9میلیون نفررا به کام مرگ می کشاند

20 درصد بودجه سلامت صرف درمان سرطان می شود

بوی شیر مادر، تسکینی برای درد نوزادان!

درمان آسم با کمک کرم روده!

حمله قلبی یک دهه زودتر در کمین مردان

یکی از عمده ترین مشکلات سلامتی در دنیا!

مواد حاوی کولین پیاده روی اربعین را آسان می کند

ایران؛دارای بیشترین شکایات روماتیسمی در آسیا

درد زیر دل در خانم ها، علائم و نشانه ها

درمان رایگان 400بیمار در شهرستان لردگان

آلودگی هوا سالانه 9 میلیون نفررا به کام مرگ می کشاند

این مشکل بدنی نصیب ورزشکاران حرفه ای می شود

دلیل کاهش شیوع بیماری هپاتیت C در ایران

اگرمی خواهید بیشتر عمر کنید،این مطلب را بخوانید

بیمارستان صحرایی شهدای مازندران در مرز مهران افتتاح شد

10 ماده غذایی که باعث سنگ کلیه می شوند

معاون وزیر بهداشت:حدود 20 درصد بودجه سلامت کشور صرف هزینه های درمان سرطان می شود

آتش نشان ها در معرض این بیماری خطرناک هستند

روش ها و رفتار های غلط در غذا دادن به کودک

دلیل کاهش شیوع بیماری هپاتیت C

استفاده از روش درمانی پی آر پی برای درمان مفاصل آسیب دیده

متخصص پزشکی ورزشی در گفت وگو با فارس عنوان کرد استفاده از روش درمانی پی آر پی برای درمان مفاصل آسیب دیده

اما و اگرهای نخستین داروی ژن درمانی برای نابینایی ارثی

خوراکی هایی که نباید در یخچال نگهداری کنید

مواد حاوی کولین پیاده روی اربعین را آسان می کند

این خوراکی ها دوست قلب شما هستند

بدون دمپایی وارد حمام نشوید، اتفاق های بدی در انتظارتان است

بدون دمپایی وارد حمام نشوید، اتفاق های بدی در انتظارتان است

تغییرات شخصیتی در یک سوم بیماران مبتلا به ام اس

نوشیدن سرکه سیب می تواند خطرناک باشد؟

راز افرادی که هیچگاه سرما نمی خورند را بدانید

درمان آسم با کمک کرم روده!

اما و اگرهای نخستین داروی ژن درمانی برای نابینایی ارثی

پوکی استخوان بیماری بی صدا

عاملی که برای سلامت روده انسان بسیار مضر است!

اما و اگرهای نخستین داروی ژن درمانی برای نابینایی ارثی

روش ها و رفتار های غلط در غذا دادن به کودک!

7 عادت تعجب آوری که سرانجام آن، دیابت است!

درمان آسم با کمک کرم روده!

هشدار به زائران اربعین در مورد خرید عطر و مواد خوراکی از عراق/ محصولات ریلکس نخرید

خوراکی های محبوب ناخن ها

آمار بالای پوکی استخوان در ایرانی ها

علل و عوارض کم خوابی چیست

راه درمان دفع سخت مدفوع در نوزادان چیست؟

12 روش خانگی برای درمان نوزاد سرماخورده

آشنایی با خواص آب سیب زمینی

مهمترین استخدامی های فارس و شیراز - هفته 30 ام سال 95

خطرناک تر از فست فود!

مواد غذایی که باعث ایجاد سنگ کلیه می شود!

تیمپانو لازانیا؛ لازانیای چند لایه ایتالیایی

پوکی استخوان بیماری بی صدا

اگرمی خواهید بیشتر عمر کنید،این مطلب را بخوانید!

این روش ها می تواند به خواب بهتر کودکتان کمک کند

یک برنامه ساده و رایگان برای سلامت زنان

این مشکل بدنی نصیب ورزشکاران حرفه ای می شود!

نسخه فیزیوتراپیست ها برای سلامت زنان/ رایگان سالم بمانید

علل تغییرات شخصیتی در بیماران ام اس!

ظهور "ابر انسان ها" طی 20 سال آینده

آتش نشان ها در معرض این بیماری خطرناک هستند!

چرا بعد از یک روز پر استرس، شب خوابمان نمی برد؟

ارتباط کم خونی با دیگر بیماری ها

قدبلندترین کودک دنیا که از دیدنش حیرت خواهید کرد

درمان گلودرد با فلفل قرمز

یک ترفند جذاب برای سوزاندن چربی صورت

برنامه جامع سلامت کهگیلویه و بویراحمد تدوین می شود

خوشبختی را با تمام نداشتن ها بساز؛ معلولانی که غیر ممکن ها را ممکن کرده اند

راهکاری برای کاهش ریسک پوکی استخوان بعد از یائسگی

اصول رابطه زناشویی بعد از زایمان

دردهای جان او از عشق می خوانند + فیلم

شاخص های یک بدن سالم

17 معجزه ای که در لیموترش وجود دارد

پلاکت خون را با این خوراکی ها بالا ببرید

درمان آسم با کمک کرم روده!

عواملی که در افزایش خطر سکته مغزی در خانم ها موثراست

اختصاص 5 میلیارد و 150 میلیون تومان اعتبار برای تجهیز مراکز درمانی کرمانشاه

موارد مصرف شربت اکسپکتورانت و عوارض آن

پلاکت خون را با این خوراکی ها بالا ببرید

شباهت شگفت انگیز دلفین و انسان در چیست؟

جزوه های نظام سلامت در اسلام تا پایان سال آماده می شود

نوشابه انرژی زا جمجمه مرد جوان را خورد؟ +عکس

«چاقی» موجب تشدید آسم در کودکان می شود

نان لواش برای دانش آموزان ممنوع!

نوزادی که زنده زنده خوراک مورچه ها شد! +تصاویر

70 درصد زنان و 50 درصد مردان بالای 50 سال دچار پوکی استخوان هستند

راهکار طب سنتی برای درمان «سنگ کلیه»

آزار سیاه و شوم اهورا تایید شد + عکس

آرژانتین در مبارزه مرگ و زندگی / توصیه های وزارت بهداشت برای پیشگیری از حملات قلبی!

هشدار انجمن متخصصان پوست درباره تبلیغات غیرواقعی

میوه چربی سوز فصل پاییز را بشناسید

26 علت شایع درد زیر دل در زنان+روش درمان

آشنایی با 10 ماده غذای سالمی که منبع غنی آهن بشمار می روند

این بیماری آرام و بی صدا اعضای بدن را نابود می کند!

ورزش بسیار شدید احتمال گرفتگی عروق مردان میانسال را افزایش می دهد

10 شغلی که باعث اضافه وزن می شوند

عواملی که در افزایش خطر سکته مغزی در خانم ها موثراست!

چرا کلم بروکلی به شکل کنسرو عرضه نمی شود؟

دلفین ها و انسان

26 علت شایع درد زیر دل در زنان+روش درمان

علل اصلی طلاق در بین خانواده های ایرانی

7 دلیل عاقلانه، برای مصرف نکردن «تراریخت»

7 دلیل عاقلانه، برای مصرف نکردن «تراریخت»