مطالب مرتبط:
مردم قضاوت کنند/ 7 دلیل عاقلانه، برای مصرف نکردن «تراریخت»
رییسی فرد: گرمای هوا علت افزایش مصرف بنزین/ مصرف کنترل شده است
محمدی: قیمت تمام شده بنزین وارداتی 1600 و تولید داخل 1400 تومان است/ نیاز به فرهنگ سازی مصرف
داروهایی که باید سرموقع مصرف شوند
وزیر انرژی بریتانیا از افزایش تعرفه انرژی کم مصرف ها جلوگیری می کند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 1 مهر 1396 ساعت 11:152017-09-23پزشكي

7 دلیل عاقلانه، برای مصرف نکردن «تراریخت»


علی کرمی،استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی بقیهالله و متخصص رشته بیوتکنولوژی پزشکی، و فوق تخصص مهندسی ژنتیک درخصوص ابهامات محصولات تراریخت یادداشتی نوشت، - به گزارش سایت قطره و به نقل ازمشرق، علی کرمی، به دلیل جنبش رسانه ای احیای سبک زندگی، و همچنین مخالفتهای آتشین با محصولات تراریخته، برای مردم ایران فردی شناخته شده است.

او در یادداشتی نوشت: برای بسیاری از هموطنان که طی چند سال گذشته پیگیر بحثها، مقالات، گزارشها و مناظرات دو گروه موافقان و منتقدان تراریخته بوده اند پاسخ روشن است؛ نظرخواهیهای متعدد در جهان و همچنین ایران ، نشان می دهد افزون بر 80 درصد مردم معتقدند تا روشن شدن ابهامات باید واردات، کشت و مصرف محصولات تراریخته تا مدتی ــ مثلاً 5 سال ــ ممنوع اعلام شود، در عین حال تحقیقات و توسعه فناوری تراریخته و همچنین ارزیابی علمی خطرات بجد ادامه یابد تا هم از علم و فناوری روز عقب نمانیم و هم پاسخ ابهامات داده شود تا تصمیمی عاقلانه اتخاذ شود.

این رویه در بسیاری از کشورهای پیشرفته و معتدل، بر اساس اصل کلیدی احتیاط انجام می شود، مانند سوییس و 37 کشور دیگر.

اما به هر حال عده ای از مسئولان و هموطنان شاید هنوز مردد باشند که کدامیک از طرفین درست می گویند.

این تردید در تشخیص حق از باطل به چند دلیل است: عدم آشنایی دقیق یا کافی از موضوع گرایش سیاسی یا جناحی به یک سو داشتن منفعت و سود بی تفاوت بودن و بی اهمیت دانستن موضوع همه کسانی که با تحقیق و بررسی و بدون داشتن منفعت و گرایش جناحی، و با رعایت صداقت، توجه به منافع ملی، سلامت مردم، حفظ کشاورزی، تنوع زیستی و محیط زیست و با عاقبت اندیشی و خردمندانه به موضوع پرداخته اند و به این نتیجه رسیده اند که ایمنی محصولات تراریخته بطور جدی زیر سؤال است و به همین دلیل واردات و کشت و مصرف آن فعلاً صلاح نیست.

با این حال دوستانی که هنوز در این مورد تردید دارند به مطالب زیر توجه کنند: 1.

توسعه دهندگان تراریخته در جهان چه کسانی بوده اند؟ کمپانی یهودی مونسانتو اولین و بزرگترین کمپانی تراریخته جهان است.

مطالعه تاریخچه و سوابق این کمپانی در تولید سلاحهای شیمیایی کشتار جمعی و حمایت بنیادهای سرمایه داری مافیایی چون بنیاد راکفلر و افشای هزاران سند از تخلفات، فساد، تقلب و دروغ و صدها پرونده دادگاهی علیه این کمپانی، مواردی است که هر عاقل در جستجوی حقیقت را به فکر وامی دارد که آیا واقعاً این افراد دنبال خدمت به بشریت و رفع گرسنگی و فقر و نیز توسعه کشاورزی سالم هستند، یا تجارت و سلطه بر غذا به عنوان یک ابزار مهم کنترل جهان؟! 2.

بررسی سوابق و گفتار و عملکرد سرکردگان تراریخته ایران بررسی ریشه ای و منصفانه فعالیتها و اقدامات 25 سال گذشته این افراد، هر انسان صادقی را در شناخت حقیقت یاری می کند.

سر کرده اصلی تراریخته ایران و بعد افراد دیگر اطراف او در مؤسسه ای تحصیل کرده اند که پیش توسط همان بنیاد سرمایه داری راکفلر بنیان گذاشته شده است.

6 دهه قبل بنیاد راکفلر، این مرکز، موسوم به مرکز تحقیقات بین المللی برنج ــ یا IRRI ــ را با هدف سلطه بر ماده غذایی اصلی بسیاری از مردم آسیا ــ یعنی برنج ــ تأسیس کرد تا با جذب و تربیت افرادی خاص از کشورهای مستعد و برگرداندن آنها به کشورشان و با حمایت و تبلیغ، آنها را بتدریج در مراکز راهبردی و تصمیم گیری کشور مورد هدف نفوذ دهد تا نقشه های خطرناک خود و درواقع نظام سلطه را بر غذا در آن کشور اجرایی کند.

برای نمونه بررسی سوابق سرکرده تراریخته ایران و سرکرده تراریخته پاکستان ــ یعنی یوسف ظفر ــ طی 25 سال گذشته دقیقاً گویای اجرای آرام پروژه نفوذ در نهادهای تصمیم گیر تا نهادهای کلیدی برای تراریخته کردن این دو کشور است.

البته یوسف ظفر سرکرده تراریخته پاکستان به دلیل شرایط سیاسی ناپایدار این کشور موفق شد نقشه را اجرا کند.

او پنبه را هدف گرفت، چون پاکستان چهارمین تولیدکننده بزرگ پنبه جهان بود.

با کمک و حمایت بنیاد راکفلر و تبلیغات و بزرگ کردن بادکنکی ظفر بعنوان دانشمند برجسته! و برنده جوایز متعدد، نفوذ تدریجی در نهادهای تصمیم گیر پاکستان انجام شد.

نتیجه این شد که این فرد پنبه تراریخته را در پاکستان چنان توسعه داد که اینکپس از 16 سال، 92 درصد پنبه پاکستان تراریخته است؛ نتیجه این حرکت فاجعه بار شده است: تولید کاهش یافته، آفتهای مقاوم توسعه یافته و پنبه پاکستان به دلیل تراریخته بودن بازار اروپا را از دست داده است.

این تنها یک نمونه است و بنیاد راکفلر و کمپانی مونسانتو با همین نقشه دهها کشور فقیر دیگر را نیز آلوده کرده اند.

اما سرکرده تراریخته ایران دوست صمیمی یوسف ظفر است.

گرچه یوسف ظفر موفق شد مأموریتش در پاکستان را اجرا کند، ولی دوست ایرانی او با هوشیاری نهادهای نظارتی و دانشمندان دلسوز، در ایران موفق نبود؛ هرچند در ابتدا ــ با همان مدل مشابه یوسف ظفر ــ موفق شد بتدریج و با تبلیغات و حمایتهای خارجی، همچون بادکنکی باد کند و عناوینی پوشالی را (مانند دانشمند برجسته و برنده جوایز متعدد) را برایش ساختند تا زمینه نفوذ در دستگاههای اجرایی را ایجاد کند.

ایرانیهای راکفلری ــ مانند یوسف ظفر البته هم با برنج تراریخته و هم پنبه تراریخته و سپس اقلامی دیگر ــ هنوز قصد جدی دارند کشاورزی ایران را تراریخته کنند، که نتیجه آن نابودی کشاورزی ایران خواهد بود.

این مسیر در ابعاد استراتژیک همان هدف و نقشه سلطه غذایی هنری کیسینجر و بنیاد راکفلر را تأمین می کند که در نهایت به کنترل ملت ایران منجر خواهد شد.

3.

کمپانی داری و فعالیت های تجاری متنوع و همچنین فعالیتهای شدید حزبی و سیاسی افراد این شبکه 4.

اخلاق و رفتار پرخاشگرانه و پرسش برانگیز افراد این شبکه یکی از ویژگیهای گروه باطل، این است که به دلیل استفاده از دستهای خالی و منطق پوچ؛ بی اخلاقی، بد دهنی، توهین، تهدید، فحش، شکایت، دادگاهی کردن، اخراج اساتید منتقد از دانشگاه، به هم زدن جلسات سخنرانی، سفسطه، سندسازی، تخریب و ترور شخصیت را در دستور کار قرار می دهند.

دوستانی که مناظره ها و مصاحبه ها و مقالات این افراد بخصوص حلقه مرکزی سرکرده تراریخته را دیده و مطالعه کرده اند شاهد این نوع ادبیات و اخلاق و رفتار نامناسب بوده اند.

داستان معروف خانم دکتر گزارشگر تلویزیون و توهین مستقیم سرکرده تراریخته به ایشان و بعد پیشنهاد رشوه را حتماً مطالعه کنید تا باطل را بشناسید.

5.

روشهای تقلیدی و روانشناسی حذف منتقدان و مخالفان این روش را سرکردگان تراریخته ایران از مافیای تراریخته جهانی آموخته اند، و آن این اصل است: هر سند و مدرک علمی و تحقیقاتی و هر بحث علمی مستند که منتقدان و مخالفان ارائه کردند براحتی و بدون توجه به سندیت آن انکار کنید، بگویید جعلی است؛ غلط است؛ اشتباه است؛ ساختگی است؛ معتبر نیست؛ به طرف بگویید اطلاعاتت کم است؛ سوادت کافی نیست؛ مدرکت قلابی است؛ شما فناوری هراس و فناوری ستیزید؛ به افکار عمومی بگویید اینها مخالف توسعه و پیشرفت کشور هستند؛ مدافع سم فروشها هستند؛ و .

خلاصه آنقدر آنها را تحت فشار قبگذارید تا عصبانی و خسته شود و دست بردارد.

6.

ساکت کردن دانشمندان منتقد به این افراد دیکته شده با هر روشی می توانید دانشمندان منتقد و مخالف را ساکت کنید.

اول با تطمیع، یا تعریف منافع و شراکت در کمپانیهای تجاری، تخصیص پول، بودجه پژوهشی، یا پشتیبانی سیاسی و پست و مقام و .

اگر قبول نکردند با فشار، تهدید، تخریب، توهین، آبروریزی، ایزوله کردن در محل کار، مراجعه به رییس و همکاران و محل کار و بدگویی و تخریب و حتی قطع بودجه پژوهشی آنان، حتی اخراج از دانشگاه، شکایت و دادگاهی کردن و خلاصه از هر روشی استفاده کنید تا دانشمند منتقد یا خسته شود یا از ترس ساکت شوند.

اینها واقعیت روشهای سرکردگان تراریخته است.

در مقابل هیچ سندی از تجارت و مطامع سیاسی دانشمندان منتقد، فاش نشده؛ که اگر داشتند کوتاهی نمی کردند؛ دانشمندان منتقد اولاً واقعاً دانشمند و محقق و اهل علم و معرفت و صادق هستند؛ چرا که اهداف و اغراض سیاسی ندارند، نه پست دارند و نه به دنبال پست و مقام و نه به دنبال نفود هستند؛ حاصل اینکه نه بداخلاق اند و کج رفتار، و نه دهها شرکت و تجارت دارند؛ آنها فقط یک هدف دارند، دفاع از امنیت کشور و سلامت مردم و ارتقاء آگاهی و دانش ملی.

کافی است افرادی که مردد هستند صادقانه تحقیق کنند؛ خواهند دید در مقابل آن همه سوابق نامناسب سران تراریخته، دانشمندان منتقد دلسوز و صادقی سخن می گویند که هیچ بهره ای از منافع مافیایی، تجاری و سیاسی آنها ندارند.

7.

قاعده عقلی دفع ضرر احتمالی این اصل هم اسلامی است و هم عقلی؛ هر چیز که در سلامت آن ابهام و تردید وجود دارد و ممکن است به انسان ضرر بزند ــ حتی اگر احتمال ضرر قطعی هم نشده باشد و محتمل باشد ــ شرط احتیاط آن است که واردات و کشت و مصرف آن ممنوع شود.

با همین استدلال هم رهبر انقلاب و همه مراجع بزرگ کشور صریح و روشن فتوی داده اند که اگر تراریخته احتمال ضرر دارد، مجاز نیست.

طبیعی است با این همه اسناد و مباحثات در مخاطرات تراریخته عقل حکم می کند همان کاری که کشور سوییس و دهها کشور پیشرفته کرده اند انجام شود.

اگر هم ناچار به واردات باشیم، باید این محصولات برچسب گذاری شود تا مردم حق انتخاب داشته باشند.

باز هم تأکید می کنم با ابهامات موجود تصمیم عاقلانه و خردمندانه این است که به مدت 5 سال واردات، کشت و مصرف تراریخته را در کشور ممنوع کنیم، در عین حال که در این 5 سال تحقیق و توسعه باید بشدت ادامه یابد که دچار عقب ماندگی علمی نشویم.

با این توضیحات امیدواریم مرددها هم بتوانند به تصمیم برسند.


کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی - جهان - توسعه - کشورهای پیشرفته - کشاورزی - واردات - فناوری - مردم - مصرف - مهندسی ژنتیک - پزشکی - ایران - بنیاد - گزارش - محیط زیست - بزرگترین - زیست - کشور - شیمیایی - دانشگاه - منتقدان - مسئولان - سرمایه - مطالعه - گرسنگی - سیاسی - تشخیص - تفاوت - اهمیت - ایمنی

آخرین اخبار سرویس:
اپلیکیشن های ضد آلرژی را بشناسید

درگذشت رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت بر اثر سانحه رانندگی (+عکس)

استفاده از تجارب کره جنوبی در زمینه فناوری اطلاعات، پرونده الکترونیک سلامت و ساخت بیمارستان

دین قبلی دختر ترامپ چه بود؟

رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ساعتی قبل بر اثر سانحه رانندگی درگذشت

دکتر صادق حضرتی درگذشت

جزییات تصادف مرگبار رییس مرکز سلامت محیط وزارت بهداشت

درگذشت رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت بر اثر سانحه رانندگی

مدیرکل سلامت محیط و کار وزارت بهداشت درتصادف جاده سرچم، میانه ، تونل 12  جان باخت

6 غذایی که باعث تضعیف مغز می شود

نتایج شگفت انگیز یک آزمایش برای درمان هموفیلی

حادثه رانندگی در جاده اردبیل ، سرچم یک کشته و یک مصدوم بر جای گذاشت

مدیر کل سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در گذشت

حادثه رانندگی در جاده اردبیل ، سرچم یک کشته و یک مصدوم بر جای گذاشت

رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت درگذشت

استفاده از تجارب کره جنوبی در زمینه فناوری اطلاعات، پرونده الکترونیک سلامت و ساخت بیمارستان

هدیه وزیر بهداشت به بازیگر معروف کره ای! + عکس

نتایج شگفت انگیز یک آزمایش برای درمان هموفیلی

چطور پرخوری ناشی از استرس را کنترل کنیم؟

مصرف ریتالین در بارداری خطر نقص قلبی نوزاد را افزایش می دهد

خاصیت بی نظیر چای سیب

آیا نوشیدن چای داغ واقعاً می تواند خطر آب سیاه چشم را کم کند؟

تلاش انجمن های تخصصی برای سلامت مصرف کنندگان گوشت قرمز

5 ماسک انار خانگی برای حفظ زیبایی

ویتامین D تا چه اندازه درد را کاهش می دهد؟

خانمها این 7 آزمایش را انجام دهید

خانم های باردار این قرص را نخورید

فیلم | سفر به بدن سیگاری ها!

آیا نوشیدن چای داغ واقعاً می تواند خطر آب سیاه چشم را کم کند؟

رول مریم گلی یک پیش غذای فوق العاده

طعم خوشمزه خوراکی های عصرمدرن؛ ماشه خطرناک ابتلا به آلرژی های غذایی

مادر هندی پسرش را برای درمان، به جادوگران سپرد

دمای هوا؛ نوزادتان را باهوش یا کم هوش می کند

بنگلادش کودکان پناهجوی روهینگیا را در برابر دیفتری ایمن می کند

تشخیص زودهنگام سلول های سرطانی با استفاده از نانوذره

خانمها این 7 آزمایش را انجام دهید

انار؛ آشنایی با خواص و آموزش آشپزی با میوه های محبوب شب یلدا

نوزاد با قلب بیرون از بدن در زمان تولد زنده ماند

بدخوابی های شبانه نشان از بیماری های خطرناک مغزی

وزیربهداشت:فاینانس 8 میلیارد دلاری کره جنوبی برای توسعه خدمات درمانی درایران

ایران و کره جنوبی 7 سند همکاری امضا کردند

دمای هوا؛ نوزادتان را باهوش یا کم هوش می کند

سؤالات خود را با متخصص طب سوزنی در میان بگذارید

تقدیر وزیر بهداشت از یانگوم +عکس

دمای هوا؛ نوزادتان را باهوش یا کم هوش می کند

نگرانی ها از مصرف غیر منطقی دارو های حیاتی

وزیر بهداشت از یانگوم تقدیر کرد

انجام سالانه 600 پیوند کبد در ایران

بیست و یکمین قسمت از برنامه مطب مجازی سؤالات خود را با متخصص طب سوزنی در میان بگذارید

اختتامیه سومین کنگره بین المللی «سیره نبوی در طب» در قاب تصویر

خوراکی های خوشمزه ای که به دام آلرژی گرفتارتان می کنتد

دمای هوا؛ نوزادتان را باهوش یا کم هوش می کند

زردچوبه، دشمن سرطان!

بلایی که دیابت بر سر دستگاه گوارش می آورد

آسان ترین راهکار های طب سنتی برای تقویت حافظه

امضای هفت سند همکاری در سفر وزیر بهداشت ایران به کره جنوبی

آزمایش هایی که خانم ها باید انجام دهند

7 روش غافلگیرکننده برای لاغرشدن

امضای هفت سند همکاری در سفر وزیر بهداشت ایران به کره جنوبی

نظارت بر فرآورده های غذایی در سراسر کشور

عکس های اعجاب انگیز با زمان بندی فوق العاده ناب!

رتبه بندی خوابگاه های علوم پزشکی اعلام می شود

میکروب های قطب جنوب فقط با هوا قادر به حیات هستند

تقدیر وزیر بهداشت از یانگوم به دلیل کمک به زلزله زدگان

نظارت بر فرآورده های غذایی در سراسر کشور

دولوکستین و تاثیر آن در درمان افسردگی

موسیقی درمانی علائم افسردگی را تسکین می دهد

پسرتان را مرد بار بیاورید

بیش از 1.5تن مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته در میاندوآب امحا شد

آموزش حرکات مفید برای لاغری بازو

رییس سازمان غذا و دارو مطرح کرد نظارت بر فرآورده های غذایی در سراسر کشور

تصاویر/ تقدیر وزیر بهداشت از یانگوم

با این 5 ماده پوست تان را سم زدایی کنید

خواص معجزه آسای سیر را بشناسید

تزیین کیک با کاکائو و شکلات به شکل های زیبا

ملاقات وزیر بهداشت با «یانگوم» و تقدیر از او بخاطر کمک به زلزله زدگان ایران + عکس

روش های جراحی و دفع سنگ کلیه

فوت و فن های سریع برای آب کردن چربی های اضافه

آسان ترین راهکار های طب سنتی برای تقویت حافظه

کاهش وزن با این 7 ماده غذایی پاییزی

خواص شگفت انگیز ژله برای چاقی صورت

طرز تهیه سس مرغ برای زرشک پلوی سالم و خوشمزه

زردچوبه، دشمن سرطان

وزیر بهداشت عنوان کرد انجام سالانه 600 پیوند کبد در ایران

50 درصد دیابتی های شناخته شده در ایران درمان مطلوب دریافت نمی کنند

اگر این 8 نشانه را دارید، کبدتان سمی است!

 با رژیم غذایی بر احساس افسردگی غلبه کنید

نجات نوزادی که قلبش بیرون از بدنش بود

روش های ساده برای لاغری سریع و کم کردن وزن

بیماری ژنتیکی هموفیلی درمان می شود!

نتایج شگفت انگیز یک آزمایش برای درمان هموفیلی

فوتبال و تاثیر آن بر سلامت مغز

چگونه سکسکه نوزاد را قطع کنیم؟

بودجه 1000میلیاردی جوابگوی پزشک خانواده نیست

بهترین ورزش را برای مغزتان انتخاب کنید

تقدیر وزیر بهداشت از یانگوم+عکس

مشغله فکری مغز را سالم نگه می دارد

8 میوه کم قند خوشمزه

ایده های خوشمزه برای شب یلدا

ستاره هایی که از لحاظ علمی، زیباترین هستند

7 دلیل عاقلانه، برای مصرف نکردن «تراریخت»

7 دلیل عاقلانه، برای مصرف نکردن «تراریخت»