مطالب مرتبط:
بی توجهی به فریضه امر به معروف به افزایش آسیب های اجتماعی منجر می شود
در دیدار دی کاپریو با ترامپ چه گذشت/ بی توجهی به طرح سبز
میلیون ها تومان سرمایه اسب لرستان در اسارت بی توجهی مسئولان
ناامیدی دی کاپریو از ترامپ / بی توجهی به طرح سبز
بی توجهی به مسلمانان روهینگیا، منطقه را بی ثبات می کند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 1 مهر 1396 ساعت 10:152017-09-23پزشكي

کیفیت؛خمیر مایه فراموش شده در پخت نان/ تنور بی توجهی شعله ور است


کیفیت نان نقش بسیار موثری در تامین سلامت مردم داشته که در برخی از نانوایی های بیرجند کمتر به چشم می خورد و نیازمند توجه است.

نان همیشه غذای اصلی مردم بوده؛ - گلایه مندی شهروندان بیرجندی از کیفیت نان؛ کیفیت؛خمیر مایه فراموش شده در پخت نان/ تنور بی توجهی شعله ور است کیفیت نان نقش بسیار موثری در تامین سلامت مردم داشته که در برخی از نانوایی های بیرجند کمتر به چشم می خورد و نیازمند توجه است.

نان همیشه غذای اصلی مردم بوده؛ غذای فقیر و غنی.

هرچه نبوده نان و نمکی بوده و هرچه بوده نان هم بوده.

اما نان هم مثل هر چیز دیگری در این سال ها از آفت شهرنشینی بی نصیب نبوده.

اول سفید و بی سبوس شد بعد نازک و بی کیفیت.

با این همه و با همین وضعی که دارد باز هم هویت اصلی سفره ایرانی است و از قدیم الایام نیز نشانه برکت سفره؛ برکتی که احترام به آن آنقدر واجب است که حتی خشک شده و کپک زده اش هم نباید با سایر زباله ها دور ریخته شود.

با این که گفته می شد افزایش قیمت نان و آزادپز شدن تعدادی از نانوایی ها تأثیر مثبتی در افزایش کیفیت نان خواهد داشت، اما به نظر می رسد این موضوع پس از گذشت ماه ها چندان مثمرثمر نبوده است.

با این که در ابتدای اجرای این طرح کیفیت نان روند بهبودی به خود گرفت و رضایت نسبی از کم و کیف آن حاصل شد، اما هم اینک دوباره برخی نانوایی ها کیفیت نان را به فراموشی سپرده و روال گذشته را در پیش گرفته اند.

این روزها نبود کیفیت در برخی نانوایی ها باعث شده تا میزان زیادی از نان قابل استفاده نباشد که نیازمند توجه جدی از سوی مسئولان است.

کیفیت نان به نسبت قیمت افزایش یابدیکی از شهروندان در گفت و گو با خبرنگار مهر بیان کرد: در حال حاضر برخی از نانوایی ها، نان های بی کیفیتی را پخت می کنند.

حلیمه موسوی با بیان اینکه خمیرآرد یکی از شرایط مهم و تاثیرگذار در کیفیت نان است، گفت: آردی که برای پخت خمیر می شود حداقل باید یک ساعت بماند تا کیفیت نان نیز مطلوب شود.

وی ادامه داد: متاسفانه در برخی از نانوایی ها، آرد را بلافاصله بعد از خمیر کردن، نان می کنند و این امر باعث می شود کناره های نان را نتوانیم استفاده کنیم.

موسوی با اشاره به آزاد پز شدن نانوایی ها بیان کرد: اگر قرار است قیمت نان افزایش یابد، باید به همان میزان کیفیت نان نیز افزایش یابد.

نان هایی که تنها مصرف تازه خوری داردیکی دیگر از شهروندان در گفت و گو با خبرنگار مهر بیان کرد: نحوه تهیه خمیر و عدم استفاده از افزودنی های غیر مجاز در کیفیت نان نقش مستقیمی دارد.

زهرا علی آبادی با اشاره به عدم رعایت بهداشت از سوی برخی نانوایی ها، گفت: نداشت آموزش نانوایان در پخت مناسب و عدم وجود رقابت سالم بین نانوایان از جمله مشکلاتی است که باید رفع شود.

وی بیان کرد: پخت برخی از نانوایی ها به گونه ای نامرغوب است که تنها مصرف تازه خوری داشته و نمی توان آن را در دو ساعت دیگر مصرف کرد.

علی آبادی با بیان اینکه وقتی مردم قیمت تمام شده نان را پرداخت می کنند، انتظار دریافت نان با کیفیت را دارند، گفت: آرد نیز نقش مهمی در کیفیت نان داشته که باید مورد توجه قرار گیرد.

اجبار برای خرید نان خشخاشییکی دیگر از شهروندان در گفت و گو با خبرنگار مهر بیان کرد: در برخی از نانوایی ها، نان ساده پخت نشده و نان خشخاشی پخت می کنند.

زهرا خسروی با بیان اینکه هر نان خشخاشی سنگک را با قیمت هزار و 500 به فروش می رسانند، افزود: این در حالی است که به دلیل نبود نان ساده، مردم مجبور به تهیه نان خشخاشی هستند.

وی با اشاره به قیمت نان بیان کرد: در برخی از نانوایی ها، چانه را وزن کرده و برخی دیگر وزن نمی کنند که باید مورد توجه باشد.

خسروی با گلایه مندی از کیفیت نان در برخی از نانوایی ها بیان کرد: نان را نمی توان برای وعده دومی گذاشت چرا که کیفیت ندارد.

وی خواستار نظارت بیشتر بر نانوایی ها شد و گفت: باید بر نحوه عملکرد نانوایی ها و فروش نان نیز نظارت و بازرسی بیشتری صورت گیرد.

دولتی و آزادپز رقابتی شوندیکی دیگر از شهروندان بیرجندی در گفت و گو با خبرنگار مهر بیان کرد: آزادپز شدن تمام نانوایی ها باعث کاهش کیفیت نان خواهد شد.

محمد فیض آبادی ادامه داد: وقتی همه نانوایی ها قیمت را به یک میزان عرضه کنند، مردم مجبور به خرید شده و همان نان بی کیفیت را خریداری می کنند.

وی با بیان اینکه باید نانوایی های دولتی و آزاد پز رقابتی شوند، افزود: در این صورت می توان کیفیت نانی که تهیه می کنیم، اطمینان خاطر داشته باشیم.

فیض آبادی اظهار کرد: نظارت ها بر مراکز نانوایی ها باید بیشتر باشد چرا که برخی از نانوایی ها در تهیه نان باکیفیت تلاشی نمی کنند.

کیفیت، عنصری ناپیدا در برخی نانوایی هایکی دیگر از شهروندان بیرجندی با بیان اینکه در حال حاضر قیمت بسیاری از کالاهای اساسی افزایش پیدا کرده است، گفت: بسیاری از مردم توان خرید این کالا را ندارند.

محمد احمدی ادامه داد: در شرایط روز بازار، نان تنها تغذیه ای است که می تواند بسیاری از شهروندان را از گرسنگی نجات دهد چرا که توان خرید دیگر کالاها را ندارند.

وی افزود: اگر نان نیز گران شود بسیاری از خانواده ها دچار سوء هاضمه خواهند شد چرا که توان خرید یک نان لواش که یک نفر را نیز سیر نمی کند، با قیمت 500 تومان را ندارند.

احمدی اظهار کرد: از طرفی دیگر، باید بر کیفیت نان نیز توجه ویژه ای شود تا مردم نان خریداری شده، به طول کامل مصرف شود.

وی با اشاره به وضعیت کنونی کیفیت نان بیان کرد: برخی از نانوایی ها فاقد کیفیت بوده به گونه ای یا سوخته است و یا باید حتما در یک وعده غذایی مصرف شود.

احمدی ادامه داد: نان مورد استفاده خود را تنها از یک مرکز آزاد پز تهیه می کنم چرا که نسبت به کیفیتان راضی هستم.

یک نانوا هم در گفت و گو با خبرنگار مهر بیان کرد: آزاد پز شدن نانوایی ها پروسه ای طولانی را می طلبد چرا که تغییر ناگهانی برای شهروندان قابل قبول نیست.

محمد حکیمی با بیان اینکه در حال حاضر هر نان تفتان با قیمت هزار تومان به فروش می رسد، افزود: درصورت آزاد پز شدن نانوایی ها، قمیت نان تفتان به دو هزار تومان می رسد.

وی ادامه داد: همچنین در حال حاضر یک کیسه آرد به طور متوسط 33 هزار تومان بوده که در صورت آزاد پز شدن نانوایی ها به 55 هزار تومان افزایش می یابد.

حکیمی با اشاربه نحوه فروش نان بیان کرد: نان را بر اساس وزن گرده حساب می کنند به گونه ای هر گرده متوسط یک کیلو و 300 گرم وزن دارد.

طرح آزاد پز نانوایی ها در گام اول پایلوت اجرایی شودیک نانوای دیگر هم از آزاد پز شدن نانوایی ها اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: آزاد پز شدن نانوایی ها شرایط را برای شهروندان دشوار خواهد کرد.

وی که نمی خواهد نامی از او برده شود، افزود: در حال حاضر هرنان لواش در نانوایی های دولتی با 250 تومان و نان سنگگ نیز با 500 تومان به فروش می رسد.

این نانوا افزود: با آزاد پز شدن نانوایی ها، قیمت هر نان دو برابر شده بسیاری از شهروندان توان خرید آن را نخواهند داشت.

وی با بیان اینکه این طرح نیز پروسه ای زمان بر است، افزود: دولت باید در ابتدا جامعه طرحی پایلوت در این زمینه اجرا کرده تا بازتابان در شهروندان و کیفیت کار نانوایی ها را ارزیابی کند و سپس به طور دائم اجرایی شود.

صدور 11 اخطاریه به نانوایی هامسئول بازرسی اتاق اصناف بیرجند در گفت و گو با خبرنگار مهر بیان کرد: چهار تیم نظارت بر نانوایی های سطح شهر نظارت می کنند.

چهار واحد نانوایی برای پلمپ معرفی شده اند که از این تعداد یک واحد پلمپ شده و سه واحد نیز در مرحله اجرا استرضا علیزاده با بیان اینکه از ابتدای سال 45 مورد بازرسی از نانوایی ها انجام شده است، گفت: همچنین گشت های مشترکی با دانشگاه علوم پزشکی و مسئولان دستگاه های ذیربط از این واحدها داشته ایم.

وی ادامه داد: طی این بازرسی ها 11 اخطاریه در زمینه کم فروشی و کیفیت نان به نانوایی ها داده شده است.

نائب رییس اتاق اصناف خراسان جنوبی ادامه داد: چهار واحد نانوایی برای پلمپ معرفی شده اند که از این تعداد یک واحد پلمپ شده و سه واحد نیز در مرحله اجرا است.

علیزاده بیان کرد: طی روزهای آینده 10 بازرس به منظور نظارت و دقت بیشتر به تعداد بازرس ها افزوده می شود.

وی با اشاره به آزاد پز شدن نانوایی ها بیان کرد: این طرح با هدف ایجاد رقابت و افزایش کیفیت نان در سطح نانوایی ها اجرایی می شود.

طرح آزادپز شدن نانوایی ها تکذیب شدرییس اتحادیه نانوایان بیرجند در گفت و گو با خبرنگار مهر بیان کرد: در حال حاضر 201 واحد نانوایی در بیرجند و 40 واحد نانوایی در امیرآباد، چهکند و حاجی آباد فعالیت دارند.

اکبر مرادی ادامه داد: از این تعداد 40 واحد نانوایی در شهرستان بیرجند و یک واحد نیز در بخش مرکزی آزادپز هستند.

وی با بیان اینکه طبق قانون هر استان مجاز است تا سقف 20 درصد از نانوایی ها را آزادپز کند، افزود: در خراسان جنوبی هنوز به سهم 20 درصد نرسیده ایم.

آزاد پز شدن نانوایی ها بنا به درخواست متصدیان است و در حال حاضر آزاد پز شدن یک واحد نانوایی بیرجند در دستور کار استمرادی بیان کرد: طرحی به نام آزادپز شدن نانوایی ها نداریم و این امر شائبه ای در مردم بوده که تکذیب می شود.

وی با بیان اینکه آزاد پز شدن نانوایی ها بنا به درخواست متصدیان است، گفت: تنها آزاد پز کردن یک واحد نانوایی را داریم که از قبل در دستور کار بوده است.

مرادی با اشاره به قیمت کنونی نان بیان کرد: نرخ نان بر اساس وزن چانه و خمیر بوده و در هر نانوایی نیز نصب و مصوب شده است.

وی بیان کرد: همچنین در حال حاضر قیمت هر کیسه آرد یارانه ای با احتساب هزینه حمل 32 هزار و 700 تومان و هر کیسه آزاد نیز 46 هزار و 590 تومان است.

بدون شک افزایش کیفیت نان باعث افزایش رضایت شهروندان و سطح سلامت جامعه می شود.

امید است نظارت ها بر کیفیت نان افزایش و مطالبات مردم نیز برآورده شود.

تاریخ: شنبه 1 مهر 1396 ساعت: 11:18
کلید واژه ها: نانوایی - افزایش - بیرجند - مردم - قیمت نان - افزایش قیمت نان - خبرنگار - قیمت - غذای - افزایش قیمت - همیشه - میزان - تامین - موسوی - سلامت - برکت - آزاد - غیر مجاز - مسئولان - بهداشت - ایرانی - زباله - سپرده - شرایط - مصرف - ساعت - فقیر - قدیم - هایی - سفید

آخرین اخبار سرویس:
اینگونه ویتامین D خود را در پاییز و زمستان تامین کنید

با این ترفندها فشارخونتان را به سرعت پایین آورید!

اقدامات وزارت بهداشت برای تامین سلامت زائران اربعین در مرز خسروی

خواص گیاه شیر تیغک در طب سنتی

درمان کم خونی در طب سنتی

25 حقیقت جالب درباره سیستم گوارش بدن انسان+عکس

تب سنجی زائران در بازگشت از مراسم اربعین

واگذاری 10 درصد خدمات پزشکی به بخش غیردولتی

در گفت وگو با فارس مطرح شد نکاتی برای مراقبت از پوست و مو در فصل پاییز و زمستان

هشدار انجمن متخصصان پوست درباره تبلیغات غیرواقعی

ورزش بسیار شدید احتمال گرفتگی عروق مردان میانسال را افزایش می دهد

تاثیر خواب بر افزایش سلامت نطفه انسان

آیا رگه های سفید گوجه فرنگی مضر است؟

اقدامات وزارت بهداشت برای تامین سلامت زائران اربعین

واکسن های ضروری برای بیماران دیابتی

مرگ روزانه 7000 کودک زیر پنج سال در جهان

سلامتـی چیزهایی که در فصل سرماخوردگی باید تمیزشان کنید

اصول بارفیکس زدن چگونه است؟ (فواید بی شمار آن برای سلامتی)

ویدئو / یک بیماری روانی با منشاء نامشخص

با خواص "چیا"دانه آشنا شوید

دودی که سالانه جان 60 هزار ایرانی را می گیرد

7 گزینه غذایی سالم برای افزایش پلاکت های خون

تمهیدات وزارت بهداشت برای زائران اربعین در مرز خسروی

مراکز مشاوره بیماری های رفتاری در مرکز استان ها مجددا راه اندازی می شود

از جوانی به فکر پوکی استخوان باشید

بیماران ایرانی به اسپینرازا ، تنها داروی درمان اس ام ای دسترسی ندارند

افراد مبتلا به اختلالات روانی از نگاه جامعه رنج می برند

اهدای خون بند ناف، تنها در صورت رضایت مادر

ارتباط مصرف قند و افزایش ابتلا به سرطان

خواص شگفت انگیز چیا دانه

کم خونی؛ مادر بسیاری از مریضی ها

این دانه معجزه می کند

مصرف «شکر»درمان سرطان را سخت تر می کند

غم خواری؛ جلوه مهربانی امام زمان علیه السلام (1)

گردش ایام، گره گاه سرنوشت مگس میوه و انسان

7 گزینه غذایی سالم برای افزایش پلاکت های خون

سن طلایی درمان اختلال بیش فعالی/ مناسب ترین موادغذایی برای کودکان بیش فعال

حملات صرع منجر به زوال حافظه می شود

کدام کودکان در معرض بلوغ زودرس اند؟

کم خونی مسبب بسیاری از امراض

این

تغذیه ناسالم؛ عامل اصلی مرگ ایرانیان بر اثر بیماری های غیرواگیر

مراقبت از سلامت روان در محیط کار / توصیه هایی برای مدیریت استرس در محیط کار

قرص ضد اسهال لوپرامید (نکات، عوارض و تداخل دارویی)

کلید بهره مندی از استخوان هایی سالم و قوی

اقدامات وزارت بهداشت برای تامین سلامت زائران اربعین در مرز خسروی

حضور نیروهای واکنش سریع و کنترل آب آشامیدنی و مواد غذایی و بیماریهای واگیر در راهپیمایی اربعین

تعیین سلامت موادغذایی با نانوکامپوزیت ها

معجون شگفت انگیز خانگی برای کاهش وزن و سم زدایی کبد

کدام خمیر دندان بهتر است؟

چرا مردم به روانپزشک مراجعه نمیکنند؟

نام آوری دوباره ایران در درمان بیماری خطاجنسیتی

زندگی مسالمت آمیز ما با رماتیسم

مبتلایان به این بیماری ها از واکسن آنفلوآنزا غافل نشوند/واکسن های ضروری برای بیماران دیابتی

خطرات باورنکردنی استفاده از تلفن همراه برای سلامتی

تحقق حداقل استاندارد پزشک در همه شهرستانهای خراسان رضوی

مرگ جوان گیلانی زندگی بخش شد

نکاتی درباره زایمان در منزل

9 نوع کربوهیدارت را هیچگاه از رژیم تان حذف نکنید!

خطر ورزش شدید برای مردان میانسال!

درمان 5 زوج نابارور در مرکز درمان ناباروری خراسان جنوبی

واکسن های ضروری برای بیماران دیابتی/ مبتلایان به آسم و سرطان از واکسن آنفلوآنزا غافل نشوند

خطرات باورنکردنی استفاده از تلفن همراه برای سلامتی

با این ترفندها فشارخونتان را به سرعت پایین آورید!

این دانه گیاهی شما را در پاییز و زمستان لاغر می کند!

کم خونی؛ مادر بسیاری از مریضی ها

حقایق حیرت انگیز پنهان در روپوش پزشکان

متخصص بیماری های غدد و داخلی در گفت وگو با فارس مطرح کرد واکسن های ضروری برای بیماران دیابتی/ مبتلایان به آسم و سرطان از واکسن آنفلوآنزا غافل نشوند

باردار شدن 5 نفر در مرکز درمان ناباروری خراسان جنوبی

مصرف «شکر» درمان سرطان را سخت تر می کند

قاتل خاموش درکمین افراد بی احتیاط

فریب بسته بندی شیک محصولات آرایشی را نخورید

لجبازی کودکان حاصل رفتار والدین

چرا بعد از یک روز پر استرس، شب خوابمان نمی برد؟

از استرس دوری کنید تا روده هایتان سالم بماند

آموزش دربحث پدافند غیرعامل خیلی اهمیت دارد

70واحد بهداشتی در سال 96 به بهره برداری خواهد رسید

بازدید دکتر شهریاری از سرای امید محل اسکان و غذای رایگان بیماران سرطانی/عکس

مهم ترین معیار های انتخاب همسر برای زن ها کدامند؟

هنردرمانی؛ درمان اختلالات روانی و آسیب های اجتماعی

9 نوشیدنی که پوستتان را زیباتر می کنند

16 معجزه لیموترش که نباید آن ها را نادیده گرفت

ساده ترین و بهترین نوشیدنی خانگی برای کاهش وزن!

عاملی که باعث زوال حافظه می شود

تبلیغات محیطی بیمارستان خیریه امید ارومیه درآستانه بازدید دکترشهریاری/عکس

ماموگرافی بیمارستان مهر برازجان راه اندازی شد

بازدید معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد از بیمارستان فاطمه الزهرا مهریز

اختلال خود زشت پنداری! مهربان تر به آینه زل بزن

مصرف «شکر»درمان سرطان را سخت تر می کند

مورچه ها یک دختر بچه را زنده زنده خوردند! +تصاویر

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر خبر داد آماده همکاری در زمینه توانبخشی با سازمان پزشکان بدون مرز هستیم/ راه اندازی مجدد مراکز مشاوره بیماری های رفتاری

نوشیدنی معجزه آسای خانگی برای کاهش وزن و سم زدایی کبد

قوی ترین دمنوش هایی که به بدنتان گرما می بخشند

این مردان دچار تپش قلب خواهند شد!

مورچه ها یه دختر بچه را زنده زنده خوردند! +تصاویر

مناسب ترین موادغذایی برای کودکان بیش فعال

این نوشیدنی از پیری زودرس جلوگیری می کند

بخش مراقبت های دارویی بیمارستان شهید بهشتی کاشان به بهره برداری می رسد

عاملی که باعث زوال حافظه می شود!

شربت دیفن هیدرامین چیست و چه عوارضی دارد؟

5 کاربرد شگفت انگیز زغال که ممکن است زندگی تان را تغییر دهد!

استخدام صنایع غذایی اشی مشی در اسنان کرمان

درمان فوری گلودرد پاییزی و زمستانی با این روش

5 ورزش ساده اما تاثیر گذار

طرز تهیه کیک خیس شکلات و پرتقال

واگذاری تا سقف 10 درصد از فعالیت های وزارت بهداشت به بخش غیردولتی

ایران از کشورهای پیشرو در کنترل و پیشگیری از بیماری های غیرواگیر است/ آماده اشتراک تجارب بهداشتی خود با دیگر کشورها هستیم

داروی محبوب ترامپ برای پیشگیری از ریزش مو

مصمم تر از قبل، سلامت را به عنوان یکی از سه اولویت اصلی خود برگزیده ایم

موثرترین نسخه های گیاهی برای درمان یبوست

این میوه در کودکان معجزه می کند

کم خونی مسبب بسیاری از امراض/ راه های درمان کم خونی

چرا کلم بروکلی به شکل کنسرو عرضه نمی شود؟

مصرف شکر درمان سرطان را سخت تر می کند

ظهور "ابر انسان ها" طی 20 سال آینده

افراد مبتلا به اختلالات روانی از نگاه جامعه رنج می برند

قند موجب بیداری سلول های سرطانی می شود

تاثیر حملات صرع بر بروز زوال حافظه

مردان چاق در 50 سالگی در معرض خطر ابتلا به تپش قلب قرار دارند

گلایه شهروندان کوهدشتی از نبود پزشک متخصص در تنها بیمارستان این شهر

مجردان روان سالم تری دارند یا متأهلان؟

عوارض مصرف نابجای دگزامتازون

دیابتی ها هویج را خام بخورند یا پخته؟

اگر مفصل هایتان ورم دارد، این خوراکی ها را اصلا نخورید

ماجرای یک عکس تکان دهنده در فضای مجازی

غذایی مناسب برای رفع کمبود آهن در بدن

ظهور "ابر انسان ها" طی 20 سال آینده

پیام رییس جمهور به کنفرانس جهانی بیماری های غیرواگیر در اروگوئه؛ ایران از کشورهای پیشرو در کنترل و پیشگیری از بیماری های غیرواگیر است/ آماده اشتراک تجارب بهداشتی خود با دیگر کشورها هستیم

علایم حاملگی خارج از رحم + راههای درمان

چگونه در یک رابطه خوشحال باشیم؟

این دانه معجزه گر است!

خواص کلم قمری

خواص شلیل

عادت تعجب آوری که سرانجام آن، دیابت است!

نوشیدن سرکه سیب می تواند خطرناک باشد؟

خون دماغ، خوش خیم یا خطرناک؟

ترفندهای صبحگاهی برای کاهش موثر وزن!

با این ترفندها فشارخونتان را به سرعت پایین آورید!

پیام روحانی به کنفرانس مبارزه با بیماری های غیرواگیر

رشد علم و فناوری در رشته های مختلف و به ویژه پزشکی در ایران کم نظیر است

راه های درمان کم خونی

مورچه ها نوزاد دختر را زنده زنده خوردند + تصاویر

پیشگیری از تغییرات خلق و خو در پاییز با 9 غذای سالم

متخصص طب سنتی عنوان کرد کم خونی مسبب بسیاری از امراض/ راه های درمان کم خونی

سالن ورزشی دانشگاه علوم پزشکی همدان به بهره برداری رسید

غربالگری شنوایی هفت هزار و 700 نوزاد قزوینی

احتمال گرفتگی عروق در مردان میانسال با ورزش بسیار شدید

سالن ورزشی دانشگاه علوم پزشکی همدان به بهره برداری رسید

غربالگری شنوایی هفت هزار و 700 نوزاد قزوینی

مهمترین رکن در پیشگیری از بیماری ایدز!

اگر دچار سوزش سر دل می شوید، 8 گزینه غذایی را نخورید

قوی ترین سلاح های گیاهی برای مبارزه با یبوست

9 نوشیدنی که پوستتان را زیباتر می کنند

استخدام شرکت تجهیزات پزشکی دنتاپارت در خراسان رضوی

ارتباط مصرف قند و افزایش ابتلا به سرطان

علل و درمان گرفتگی لوله شیپور استاش گوش

ارتباط مصرف قند و افزایش ابتلا به سرطان

نکته بهداشتی: 5 توصیه برای ارتقاء سلامت در زمان پیری

چینی ها به شما می گویند؛ چگونه ثروتمند شوید

ابداع روشی برای تصویربرداری از پروتیین ها در حالت طبیعی

کلیه استخدامی های خوزستان - 27 مهر 96

ارتباط مصرف قند و افزایش ابتلا به سرطان

سن طلایی درمان اختلال بیش فعالی

مردان چاق در 50سالگی دچار تپش قلب می شوند

یک پزشک به صورت پاره وقت در شهر گشت مستقر شده است

از تولد کودک مبتلا به سندرم داون چگونه پیشگیری کنیم؟

4 راهکار راحت برای تمیز کردن اتو

دلیل رنگ سبز مدفوع چیست؟

4 مشکلی که با نگه داشتن ادرار اتفاق می افتند

خواص شگفت انگیز "چیا"دانه

«بلوبری» موجب بهبود توجه در کودکان می شود

خطرات و فواید سلامت مصرف چغندر

آموزش نرمش تعادل برای سالمندان

راهکارهایی برای بهبود سلامت روده ها

روشی جدید برای کنترل بهتر فشار خون

ترمیم زخم ها با یک ترکیب جدید!

مشکلات لثه باعث این بیماری های خطرناک می شود!

کم تحرکی و مصرف بیرویه نوشابه، زنانی با استخوانهای پوک را روی دست فارس گذاشت

توصیه هایی برای جلوگیری از سرایت چرک گلو به دیگران!

تلفن همراه وخطرات باور نکردنی که برای سلامت انسان ایجاد می کند!

خواص شگفت انگیزی که در دانه های مفید نمک نهفته است

10 شغلی که باعث اضافه وزن می شوند

افزایش احتمال گرفتگی عروق مردان میانسال با این نوع ورزش

بسته بندی فست فود ها خطرناک تر از خود فست فود

غذایی مناسب برای رفع کمبود آهن در بدن

مرکز جامع سرطان در همدان راه اندازی می شود

پلاکت خون را با این خوراکی ها بالا ببرید

قبل از مصرف آنتی بیوتیک این 5 سوال را از خود بپرسید

9 نوشیدنی که پوستتان را زیباتر می کنند

نبود سیستم ارجاع یکی از مشکلات درمان معتادان است

ترکیب های جادویی؛ چی رو با چی بخوریم؟

نارسایی دریچه میترال با فشار خون بالا مرتبط است

نبود سیستم ارجاع یکی از مشکلات درمان معتادان است

10 درمان خانگی برای از بین بردن جوش صورت

بزرگترین قاتل زنان ایرانی را بشناسید

زنگ خطر زنانه شدن سالمندی در کشور

خواص شگفت انگیز "چیا"دانه

ساخت نانوفیبری برای ترمیم زخم با کمک روغن شترمرغ

فواید در آغوش گرفتن عزیزان برای سلامتی

علامت زایمان زودرس

کیفیت؛خمیر مایه فراموش شده در پخت نان/ تنور بی توجهی شعله ور است

کیفیت؛خمیر مایه فراموش شده در پخت نان/ تنور بی توجهی شعله ور است