مطالب مرتبط:
بی توجهی به فریضه امر به معروف به افزایش آسیب های اجتماعی منجر می شود
در دیدار دی کاپریو با ترامپ چه گذشت/ بی توجهی به طرح سبز
میلیون ها تومان سرمایه اسب لرستان در اسارت بی توجهی مسئولان
ناامیدی دی کاپریو از ترامپ / بی توجهی به طرح سبز
بی توجهی به مسلمانان روهینگیا، منطقه را بی ثبات می کند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 1 مهر 1396 ساعت 10:152017-09-23پزشكي

کیفیت؛خمیر مایه فراموش شده در پخت نان/ تنور بی توجهی شعله ور است


کیفیت نان نقش بسیار موثری در تامین سلامت مردم داشته که در برخی از نانوایی های بیرجند کمتر به چشم می خورد و نیازمند توجه است.

نان همیشه غذای اصلی مردم بوده؛ - گلایه مندی شهروندان بیرجندی از کیفیت نان؛ کیفیت؛خمیر مایه فراموش شده در پخت نان/ تنور بی توجهی شعله ور است کیفیت نان نقش بسیار موثری در تامین سلامت مردم داشته که در برخی از نانوایی های بیرجند کمتر به چشم می خورد و نیازمند توجه است.

نان همیشه غذای اصلی مردم بوده؛ غذای فقیر و غنی.

هرچه نبوده نان و نمکی بوده و هرچه بوده نان هم بوده.

اما نان هم مثل هر چیز دیگری در این سال ها از آفت شهرنشینی بی نصیب نبوده.

اول سفید و بی سبوس شد بعد نازک و بی کیفیت.

با این همه و با همین وضعی که دارد باز هم هویت اصلی سفره ایرانی است و از قدیم الایام نیز نشانه برکت سفره؛ برکتی که احترام به آن آنقدر واجب است که حتی خشک شده و کپک زده اش هم نباید با سایر زباله ها دور ریخته شود.

با این که گفته می شد افزایش قیمت نان و آزادپز شدن تعدادی از نانوایی ها تأثیر مثبتی در افزایش کیفیت نان خواهد داشت، اما به نظر می رسد این موضوع پس از گذشت ماه ها چندان مثمرثمر نبوده است.

با این که در ابتدای اجرای این طرح کیفیت نان روند بهبودی به خود گرفت و رضایت نسبی از کم و کیف آن حاصل شد، اما هم اینک دوباره برخی نانوایی ها کیفیت نان را به فراموشی سپرده و روال گذشته را در پیش گرفته اند.

این روزها نبود کیفیت در برخی نانوایی ها باعث شده تا میزان زیادی از نان قابل استفاده نباشد که نیازمند توجه جدی از سوی مسئولان است.

کیفیت نان به نسبت قیمت افزایش یابدیکی از شهروندان در گفت و گو با خبرنگار مهر بیان کرد: در حال حاضر برخی از نانوایی ها، نان های بی کیفیتی را پخت می کنند.

حلیمه موسوی با بیان اینکه خمیرآرد یکی از شرایط مهم و تاثیرگذار در کیفیت نان است، گفت: آردی که برای پخت خمیر می شود حداقل باید یک ساعت بماند تا کیفیت نان نیز مطلوب شود.

وی ادامه داد: متاسفانه در برخی از نانوایی ها، آرد را بلافاصله بعد از خمیر کردن، نان می کنند و این امر باعث می شود کناره های نان را نتوانیم استفاده کنیم.

موسوی با اشاره به آزاد پز شدن نانوایی ها بیان کرد: اگر قرار است قیمت نان افزایش یابد، باید به همان میزان کیفیت نان نیز افزایش یابد.

نان هایی که تنها مصرف تازه خوری داردیکی دیگر از شهروندان در گفت و گو با خبرنگار مهر بیان کرد: نحوه تهیه خمیر و عدم استفاده از افزودنی های غیر مجاز در کیفیت نان نقش مستقیمی دارد.

زهرا علی آبادی با اشاره به عدم رعایت بهداشت از سوی برخی نانوایی ها، گفت: نداشت آموزش نانوایان در پخت مناسب و عدم وجود رقابت سالم بین نانوایان از جمله مشکلاتی است که باید رفع شود.

وی بیان کرد: پخت برخی از نانوایی ها به گونه ای نامرغوب است که تنها مصرف تازه خوری داشته و نمی توان آن را در دو ساعت دیگر مصرف کرد.

علی آبادی با بیان اینکه وقتی مردم قیمت تمام شده نان را پرداخت می کنند، انتظار دریافت نان با کیفیت را دارند، گفت: آرد نیز نقش مهمی در کیفیت نان داشته که باید مورد توجه قرار گیرد.

اجبار برای خرید نان خشخاشییکی دیگر از شهروندان در گفت و گو با خبرنگار مهر بیان کرد: در برخی از نانوایی ها، نان ساده پخت نشده و نان خشخاشی پخت می کنند.

زهرا خسروی با بیان اینکه هر نان خشخاشی سنگک را با قیمت هزار و 500 به فروش می رسانند، افزود: این در حالی است که به دلیل نبود نان ساده، مردم مجبور به تهیه نان خشخاشی هستند.

وی با اشاره به قیمت نان بیان کرد: در برخی از نانوایی ها، چانه را وزن کرده و برخی دیگر وزن نمی کنند که باید مورد توجه باشد.

خسروی با گلایه مندی از کیفیت نان در برخی از نانوایی ها بیان کرد: نان را نمی توان برای وعده دومی گذاشت چرا که کیفیت ندارد.

وی خواستار نظارت بیشتر بر نانوایی ها شد و گفت: باید بر نحوه عملکرد نانوایی ها و فروش نان نیز نظارت و بازرسی بیشتری صورت گیرد.

دولتی و آزادپز رقابتی شوندیکی دیگر از شهروندان بیرجندی در گفت و گو با خبرنگار مهر بیان کرد: آزادپز شدن تمام نانوایی ها باعث کاهش کیفیت نان خواهد شد.

محمد فیض آبادی ادامه داد: وقتی همه نانوایی ها قیمت را به یک میزان عرضه کنند، مردم مجبور به خرید شده و همان نان بی کیفیت را خریداری می کنند.

وی با بیان اینکه باید نانوایی های دولتی و آزاد پز رقابتی شوند، افزود: در این صورت می توان کیفیت نانی که تهیه می کنیم، اطمینان خاطر داشته باشیم.

فیض آبادی اظهار کرد: نظارت ها بر مراکز نانوایی ها باید بیشتر باشد چرا که برخی از نانوایی ها در تهیه نان باکیفیت تلاشی نمی کنند.

کیفیت، عنصری ناپیدا در برخی نانوایی هایکی دیگر از شهروندان بیرجندی با بیان اینکه در حال حاضر قیمت بسیاری از کالاهای اساسی افزایش پیدا کرده است، گفت: بسیاری از مردم توان خرید این کالا را ندارند.

محمد احمدی ادامه داد: در شرایط روز بازار، نان تنها تغذیه ای است که می تواند بسیاری از شهروندان را از گرسنگی نجات دهد چرا که توان خرید دیگر کالاها را ندارند.

وی افزود: اگر نان نیز گران شود بسیاری از خانواده ها دچار سوء هاضمه خواهند شد چرا که توان خرید یک نان لواش که یک نفر را نیز سیر نمی کند، با قیمت 500 تومان را ندارند.

احمدی اظهار کرد: از طرفی دیگر، باید بر کیفیت نان نیز توجه ویژه ای شود تا مردم نان خریداری شده، به طول کامل مصرف شود.

وی با اشاره به وضعیت کنونی کیفیت نان بیان کرد: برخی از نانوایی ها فاقد کیفیت بوده به گونه ای یا سوخته است و یا باید حتما در یک وعده غذایی مصرف شود.

احمدی ادامه داد: نان مورد استفاده خود را تنها از یک مرکز آزاد پز تهیه می کنم چرا که نسبت به کیفیتان راضی هستم.

یک نانوا هم در گفت و گو با خبرنگار مهر بیان کرد: آزاد پز شدن نانوایی ها پروسه ای طولانی را می طلبد چرا که تغییر ناگهانی برای شهروندان قابل قبول نیست.

محمد حکیمی با بیان اینکه در حال حاضر هر نان تفتان با قیمت هزار تومان به فروش می رسد، افزود: درصورت آزاد پز شدن نانوایی ها، قمیت نان تفتان به دو هزار تومان می رسد.

وی ادامه داد: همچنین در حال حاضر یک کیسه آرد به طور متوسط 33 هزار تومان بوده که در صورت آزاد پز شدن نانوایی ها به 55 هزار تومان افزایش می یابد.

حکیمی با اشاربه نحوه فروش نان بیان کرد: نان را بر اساس وزن گرده حساب می کنند به گونه ای هر گرده متوسط یک کیلو و 300 گرم وزن دارد.

طرح آزاد پز نانوایی ها در گام اول پایلوت اجرایی شودیک نانوای دیگر هم از آزاد پز شدن نانوایی ها اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: آزاد پز شدن نانوایی ها شرایط را برای شهروندان دشوار خواهد کرد.

وی که نمی خواهد نامی از او برده شود، افزود: در حال حاضر هرنان لواش در نانوایی های دولتی با 250 تومان و نان سنگگ نیز با 500 تومان به فروش می رسد.

این نانوا افزود: با آزاد پز شدن نانوایی ها، قیمت هر نان دو برابر شده بسیاری از شهروندان توان خرید آن را نخواهند داشت.

وی با بیان اینکه این طرح نیز پروسه ای زمان بر است، افزود: دولت باید در ابتدا جامعه طرحی پایلوت در این زمینه اجرا کرده تا بازتابان در شهروندان و کیفیت کار نانوایی ها را ارزیابی کند و سپس به طور دائم اجرایی شود.

صدور 11 اخطاریه به نانوایی هامسئول بازرسی اتاق اصناف بیرجند در گفت و گو با خبرنگار مهر بیان کرد: چهار تیم نظارت بر نانوایی های سطح شهر نظارت می کنند.

چهار واحد نانوایی برای پلمپ معرفی شده اند که از این تعداد یک واحد پلمپ شده و سه واحد نیز در مرحله اجرا استرضا علیزاده با بیان اینکه از ابتدای سال 45 مورد بازرسی از نانوایی ها انجام شده است، گفت: همچنین گشت های مشترکی با دانشگاه علوم پزشکی و مسئولان دستگاه های ذیربط از این واحدها داشته ایم.

وی ادامه داد: طی این بازرسی ها 11 اخطاریه در زمینه کم فروشی و کیفیت نان به نانوایی ها داده شده است.

نائب رییس اتاق اصناف خراسان جنوبی ادامه داد: چهار واحد نانوایی برای پلمپ معرفی شده اند که از این تعداد یک واحد پلمپ شده و سه واحد نیز در مرحله اجرا است.

علیزاده بیان کرد: طی روزهای آینده 10 بازرس به منظور نظارت و دقت بیشتر به تعداد بازرس ها افزوده می شود.

وی با اشاره به آزاد پز شدن نانوایی ها بیان کرد: این طرح با هدف ایجاد رقابت و افزایش کیفیت نان در سطح نانوایی ها اجرایی می شود.

طرح آزادپز شدن نانوایی ها تکذیب شدرییس اتحادیه نانوایان بیرجند در گفت و گو با خبرنگار مهر بیان کرد: در حال حاضر 201 واحد نانوایی در بیرجند و 40 واحد نانوایی در امیرآباد، چهکند و حاجی آباد فعالیت دارند.

اکبر مرادی ادامه داد: از این تعداد 40 واحد نانوایی در شهرستان بیرجند و یک واحد نیز در بخش مرکزی آزادپز هستند.

وی با بیان اینکه طبق قانون هر استان مجاز است تا سقف 20 درصد از نانوایی ها را آزادپز کند، افزود: در خراسان جنوبی هنوز به سهم 20 درصد نرسیده ایم.

آزاد پز شدن نانوایی ها بنا به درخواست متصدیان است و در حال حاضر آزاد پز شدن یک واحد نانوایی بیرجند در دستور کار استمرادی بیان کرد: طرحی به نام آزادپز شدن نانوایی ها نداریم و این امر شائبه ای در مردم بوده که تکذیب می شود.

وی با بیان اینکه آزاد پز شدن نانوایی ها بنا به درخواست متصدیان است، گفت: تنها آزاد پز کردن یک واحد نانوایی را داریم که از قبل در دستور کار بوده است.

مرادی با اشاره به قیمت کنونی نان بیان کرد: نرخ نان بر اساس وزن چانه و خمیر بوده و در هر نانوایی نیز نصب و مصوب شده است.

وی بیان کرد: همچنین در حال حاضر قیمت هر کیسه آرد یارانه ای با احتساب هزینه حمل 32 هزار و 700 تومان و هر کیسه آزاد نیز 46 هزار و 590 تومان است.

بدون شک افزایش کیفیت نان باعث افزایش رضایت شهروندان و سطح سلامت جامعه می شود.

امید است نظارت ها بر کیفیت نان افزایش و مطالبات مردم نیز برآورده شود.

تاریخ: شنبه 1 مهر 1396 ساعت: 11:18
کلید واژه ها: نانوایی - افزایش - بیرجند - مردم - قیمت نان - افزایش قیمت نان - خبرنگار - قیمت - غذای - افزایش قیمت - همیشه - میزان - تامین - موسوی - سلامت - برکت - آزاد - غیر مجاز - مسئولان - بهداشت - ایرانی - زباله - سپرده - شرایط - مصرف - ساعت - فقیر - قدیم - هایی - سفید

آخرین اخبار سرویس:
زنان دردهای شدید دوران قاعدگی را جدی بگیرند

شکر با سلامتی چه می کند؟

بلایی که فقر آهن به سرمان می آورد!/چه میزان آهن در روز مورد نیاز است؟

درمان کم وزنی کودکان

تغییراتی وحشتناک که آلودگی هوا در خون ایجاد می کند

آشنایی با علائم خاموش ابتلا به نارسایی قلبی

روشی برای جلوگیری از ریزش موی سر

باتوجه به مضرات موبایل صورت گرفت؛ دستورالعمل ایالت کالیفرنیا برای دوری از موبایل

چه خوراکی هایی از شما در برابر آلودگی هوا محافظت می کنند؟

چند خوراکی مفید برای پاکسازی رگ های بدن

آقایان بخوانند، نشانه های ارضای جنسی در زنان

راههای ارتباط بر قرار کردن با جنین

کاهش تب و درد با گل داوودی

این ماده غذایی از زخم بستر پیشگیری می کند

یبوست و بی اختیاری ادرار در سالمندان

برداشتن رحم چه مواقعی انجام می شود؟

مصرف استامینوفن در بارداری و بیش فعالی کودک

درمان شپش موی سر با اسپند

بیماری گلومرولونفریت (التهاب مویرگهای کلیه)

هشدار؛ شب یلدا این دو خوراکی را با هم نخورید

چند ماده غذایی فوق العاده رو برای مادران شیرده

کابوس های شبانه چه تعبیری دارند؟

معجزه لاغری با برگ سنا!

روشی برای جلوگیری از ریزش موی سر

این مشکل در زنان خانه دار شایع تر است

خارج کردن تومور 3 کیلویی از قفسه سینه مرد هندی +عکس

طرز تهیه برانی با لوبیا سیاه

آیا چای های لاغری واقعا لاغر می کنند؟

از دردهای سیاتیکی چه می دانید؟

این کارها باعث تغییر شکل مغز می شوند

با این جوشانده از ریزش مو خود جلوگیری کنید+طرز تهیه

10 راه خلاصی از ترک پاشنه

نشانه های کمبود آهن در بدن چیست؟

8 نشانه حساسیت به مواد غذایی که می تواند منجر به مرگ شوند!

کابوس های شبانه چه تعبیری دارند؟

خال های قرمز چه زمانی خطرناک هستند؟

موافقت وزارت بهداشت با احداث بیمارستان 96 تختخوابی در باوی

بیمه تکمیلی فرهنگیان؛ خدمات درمانی که خود درد است

کابوس های شبانه چه تعبیری دارند؟

جیوه و سرب چگونه وارد بدن می شوند؟

دردهای سیاتیکی چه موقع خطرناک می شوند؟

دستور پخت مرغ گریل شده به سبک هاوایی

همه خواص سیر /اینفوگرافیک

بقایای یک دایناسور که اخیرا درگذشته است، دانشمندان را متعجب کرد+ ویدیو

برترین خوراکی های مخصوص کودکان

جشنواره ترویج زایمان طبیعی در زهک برگزار شد

سایز شکم را در کوتاه ترین زمان با 8 گام غذایی کم کنید

مصرف ریتالین در بارداری خطر نقص قلبی نوزاد را افزایش می دهد

مرگ سالانه 646 هزار نفر در جهان به دلیل آنفلوانزا

جشنواره ترویج زایمان طبیعی در زهک برگزار شد

8 نشانه حساسیت به مواد غذایی که می تواند منجر به مرگ شوند!

4 درمان طبیعی برای ورم معده

آیا چای های لاغری واقعا لاغر می کنند؟

دیابتی ها این 4 نوع آجیل را در شب یلدا با خیال راحت بخورند

بلایی وحشتناک که آلودگی هوا برایمان به همراه دارد!

تغذیه مناسب شب یلدا برای سلامت قلب

بلایی که فقر آهن سرتان می آورد

چه غذاهایی هنگام آلودگی هوا مصرف کنیم؟

بهترین و بدترین رژیم های غذایی برای دیابتی ها

چطور جوش سرسیاه را از بین ببریم؟

5 نوع ویتامین برای کاهش خطر ابتلا به یبوست!

تغذیه مناسب شب یلدا برای سلامت قلب

این مشکل در زنان خانه دار شایع تر است

دلایل اصلی خارش چشم

آیا چای های لاغری واقعا لاغر می کنند؟

کشف "خون آشام" باستانی در سنگ کهربا

پیکر رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در اردبیل تشییع شد

کنار تلفن همراه تان نخوابید

چند توصیه در زمان آلودگی هوا

آیا موز دشمن کاهش وزن است؟

سرنوشت شوم پسر یک زن وسواسی + عکس

نشانه های کمبود آهن در بدن چیست؟

انتصاب جانشین پزشک خانواده بدون علت موجه غیر قانونی است

این دردها کمردرد نیست!

10 راه خلاصی از ترک پاشنه

ازدواج جالبی در چین که سوژه شد

گزارش آی کیو

شیرعسل چاق کننده است یا خیر؟

وضعیت درمانی آیت الله حائری شیرازی تحت کنترل است

از دردهای سیاتیکی چه می دانید؟

کشف "خون آشام" باستانی در سنگ کهربا

5 توصیه مهم برای داشتن پوست سالم

علائم و نشانه های ابتلا به انواع سرطان

دردسرهای خانواده 1000 کیلوگرمی +عکس

دردهای سیاتیکی چه موقع خطرناک می شوند؟

دمنوشی برای درمان دیابت

تبدیل انسان به زامبی با ادغام مغز و هوش مصنوعی !

بیمارستان اختصاصی شترها در دبی /تصاویر

موبایل را در جیب نگذارید و از بدن دور کنید

چه غذاهایی هنگام آلودگی هوا مصرف کنیم؟

صدور مجوز قانونی 63 موردسقط در پزشکی قانونی استان

کارهایی که شکل مغزتان را تغییر می دهد

چگونه خوردن شکر را ترک کنیم؟

افزایش حملات آسم افراد بیمار در روز های آلوده سال/ کپسول های یک بار مصرف اکسیژن تاثیری در تنفس بهتر ندارد

آیا مصرف موز برای کاهش وزن مفید است؟

عواملی که در فعالیت کبد اختلال ایجاد می کنند!

اگر دلتان می سوزد حتما بخوانید

آلودگی هوا چه تاثیری بر کبد دارد؟

آیا بوی خودروهای صفرکیلومتر سمی است؟

کدام اشتباهات جلوی شادی و سلامتی مان را می گیرد؟

کیفیت؛خمیر مایه فراموش شده در پخت نان/ تنور بی توجهی شعله ور است

کیفیت؛خمیر مایه فراموش شده در پخت نان/ تنور بی توجهی شعله ور است