مطالب مرتبط:
مناظره رشد شتابان مصرف سوخت، سهمیه بندی یا گرانی/2 رییسی فرد:گرمای هوا علت افزایش مصرف بنزین/ مصرف کنترل شده است
مناظره رشد شتابان مصرف سوخت، سهمیه بندی یا گرانی/ 1 نکو: قیمت بنزین باید واقعی شود/ احیای کارت سوخت اشتباه است
مناظره رشد شتابان مصرف سوخت، سهمیه بندی یا گرانی/ 4 محمدی: قیمت تمام شده بنزین وارداتی 1600 و تولید داخل 1400 تومان است/ نیاز به فرهنگ سازی برای مصرف
مناظره رشد شتابان مصرف سوخت، سهمیه بندی یا گرانی/3 بهرامنیا: با افزایش منطقی قیمت سوخت موافقم/ عدالت اجتماعی باید در دستور کار دولت باشد
میانگین مصرف بنزین به 88 میلیون لیتر در روز رسید
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 31 شهریور 1396 ساعت 16:012017-09-22اقتصادي

مناظره رشد شتابان مصرف سوخت، سهمیه بندی یا گرانی/ 5 سیف اللهی: نتیجه آزاد کردن تقاضا واردات روزانه 12 میلیون لیتر بنزین شد/ مصرف با سیاست توامان قیمتی و غیرقیمتی کنترل می شود


دولت با اتخاذ سیاست قیمتی تقاضای مصرف بنزین را بالا برد و موجبات واردات روزانه 12 میلون لیتر بنزین را فراهم کرد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار اقتصادی "، ابراهیم نکو نماینده سابق مجلس و ارتباط تلفنی با بهرامیان عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در رادیو گفت وگو برگزار شد.

محمد حسین سیف اللهی در این برنامه گفت: عالمان علم اقتصاد معتقدند که برای کنترل مصرف می توانیم دو سیاست را اتخاذ کنیم که یک سیاست قیمتی و دیگری سیاست غیر قیمتی است.

وی ادامه داد: اقدامی که وزارت نفت در چهار سال گذشته انجام داد نشان می دهد که تمایل شدیدی به اتخاذ سیاست های قیمتی دارد و یکسان سازی نرخ بنزین هم از همین جا نشئت می گیرد.

وی تصریح کرد: فشار دولت برای حذف کارت سوخت نیز از دیگر مواردی است که نشان می دهد دولت به سیاست های قیمتی تمایل دارد.

سیف اللهی اظهار کرد: الان مصرف کنندگان تنها از کارت سوخت به دلیل اتخاذ سیاست های نادرست فقط به عنوان یک سوییچ برای سوخت گیری آنهم از کارت جایگاه داران استفاده می کنند و تاثیر دیگری هم ندارد که نتیجه اتخاذ این سیاست ها همین میزان مصرفی است که اکنون در کشور شاهد هستیم.

این کارشناس و خبرنگار انرژی ادامه داد: به گفته مسئولان شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی شاهد مصرف بنزین به صورت بیش از اندازه هستیم به طوریکه مسئولان شرکت ملی پالایش و پخش معتقدند میزان طبیعی رشد مصرف باید 4 درصد باشد نه حدود 8 یا 10 درصدی که اکنون اتفاق افتاده است.

به گفته سیف اللهی گزارشی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی تهیه کرده است به شماره 14729 که در آن آمار و اطلاعات چیز دیگری را بیان می کند.

وی ادامه داد: براساس این گزارش روند مصرف بنزین از سال 84 تا سال 93 با وجود افزایش تولید خودرو و حتی گرما و شرایط فصلی و مسافرت های تابستانه و عیدانه به این میزان افزایش و درصد رشد که اکنون شاهدش هستیم یعنی 8 درصد نرسیده بود،کما اینکه در سال 93 یعنی زمانی که هنوز کارت سوخت کارایی خود را داشت و مصرف کنندگان از کارت سوخت استفاده می کردند رشد مصرف بنزین 1.

6 درصد بود.

به گفته این کارشناس و خبرنگار انرژی اما بعد از بی اثرکردن کارت سوخت توسط دولت و وزارت نفت و یکسان سازی قیمت از سال 94 رشد مصرف به 2 درصد رسید و در سال های اخیر نیز روند مصرف به 8 درصد رسیده و پیش بینی کارشناسان نیز حاکی از آن است که اگر این روند ادامه یابد سال اینده رشد مصرف به 11 تا 12 درصد نیز خواهد رسید و این میزان رشد به هیچ عنوان منطق ندارد.

سیف اللهی ادامه داد: دوباره تاکید می کنم که هدف دولت از تک نرخی کردن قیمت بنزین علاوه بر سیاست های موجود در قانون هدفمندی یارانه ها کنترل مصرف بود که باید صریح گفت افزایش قیمت بنزین در سال 94 تنها درآمد دولت را افزایش داد و مصرف بنزین را کنترل نکرد.

وی ادامه داد: دوستان در این جلسه مطالب مهمی را مطرح کردند که باید چند سوال کلیدی را از آنها پرسید تا پاسخ دهند، مثلا گفته شد که قیمت بنزین باید سریع واقعی شود من سوالم این است که قیمت بنزین در عراق حدود 4 هزار تومان و در ترکیه حدود 7 هزار تومان است خب قیمت بنزین را در ایران چه قیمتی تعیین کنیم که به گفته آقای محمدی دیگر قاچاق صورت نگیرد و در ثانی به مصرف کننده هم فشار اقتصادی وارد نشود.

وی ادامه داد: همه حاضرین در جلسه قطعا به این موضوع واقفند که اگر ما قیمت بنزین را 100 تومان افزایش دهیم به دنبال آن تورم انتظاری وجود دارد که غیر قابل کنترل است مگر آنکه دولت با ابزارهای نظارتی مانع از این افزایش تورم شود.

سیف اللهی تصریح کرد: در ثانی چرا ما به سیاست های غیرقیمتی به هیچ عنوان اهمیت نمی دهیم و می گوییم قیمت بنزین باید آزاد شود تا عرضه و تقاضا خود به خود تنظیم شود که تبعات آن کمتر از سیاست های قیمتی است مانند استفاده صحیح از کارت سوخت و یا اینکه خودرو سازان را مورد فشار قراردهیم و بگوییم که چرا شما خودرویی تولید نمی کنید که کم مصرف باشد چرا باید حتما خودرویی تولید شود که در هر 100 کیلومتر 7، 8 و یا 10 لیتر بنزین مصرف کند.

وی تصریح کرد: باید به این موضوع مهم نیز اشاره کنم که دوستان معتقدند باید دست مصرف کننده را باز گذاشت تا نیاز خود را هر چه قدر که هست برطرف کند و دولت نیز براساس تقاضایش عرضه خواهد کرد که این موضوع مشکلات بعدی را برای کشور ایجاد خواهد کرد.

سیف اللهی گفت: دولت باید نیاز مصرف کننده را تامین کند نمی توان به صرف کننده گفت تو مصرف کن اما عرضه بنزین من محدود است، چراکه پالایشگاه های موجود کشور روزانه 67 میلیون لیتر بیشتر بنزین تولید نمی کنند.

به گفته وی پالایشگاه ستاره خلیج فارس که قرار بود نیاز بنزین کشور را تامین کند هنوز فاز اول آن که تولید 12 میلیون لیتر بنزین است به طور کامل به بهره برداری نرسیده و مشخص نیست که چرا دولت عجله داشت این پالایشگاه را در اسفند ماه سال گذشته افتتاح کند و در بهترین حالت تا پایان سال 96 فاز اول به تولید نهایی می رسد که اگر این اتفاق نیز رخ دهد باز نیاز به واردات بنزین وجود خواهد داشت.

سیف اللهی گفت: ما هم اکنون روزانه 12 میلیون لیتر به طور میانگین بنزین وارد می کنیم که سالانه باید 1.

2 میلیارد دلار یا رقمی همین حدود بابت واردات بنزین بپردازیم با این شرایط این سوال را مطرح می کنم که آیا صحیح است به مصرف کننده بگوییم شما بنزین مصرف کن هرچه قدر که خواستی و من ارز را برای تامین بنزین کشور هزینه خواهم کرد؟ به گفته وی چرا دولت این هزینه را برای ساخت پالایشگاه اختصاص نمی دهد در صورتیکه عقل سلیم می گوید این کار صورت بگیرد اما می بینیم خبری از پالایشگاه آناهیتا که مصوبه سفر رهبری بود نیست و وضعیت دیگر پالایشگاه های در دست ساخت هم بلاتکلیف است مانند پالایشگاه بهمن گنو.

سیف اللهی خاطر نشان کرد: حرف من این است که شما قیمت را هم که افزایش می دهید و هدفتان این است که شوک در مصرف ایجاد کنید این شوک براثر سیاست قیمتی نهایتا 2 یا 3 و یا خوشبینانه 4 سال جواب می دهد و دوباره باید یک شوک قیمتی دیگر ایجاد کرد، بنابراین سوال من این است که قیمت بنزین باید تا چه زمانی باید افزایش یابد و با این روش زمانی می رسد که از 95 درصد قیمت فوب خلیج فارس هم عبور خواهیم کرد اما مصرف کنترل نشده است.

وی ادامه داد: دوستان موضوعات جالب توجهی را مطرح می کنند می گویند چرا باید کارت سوخت را احیا کرد ما نباید درجا بزنیم و انقلاب باید به سمت جلو حرکت کند، سوال من این است که چرا شما فقط دنبال افزایش قیمت هستید در صورتی که راهکارهای کم هزینه تر هم هست چرا دوستان فقط از اقتصاد سرمایه داری حمایت می کنند در صورتی که کنترل مصرف بنزین یک پکیج لازم دارد.

وی معتقد است چیزی که از دولت در سالهای گذشته مشاهده شد این است که باید دولت بیاید قیمت بنزین را به یکباره واقعی کند زیرا این واقعی کردن هزینه های سیاسی را به دوش دولت تحمیل می کند بنابراین اگر قرار برافزایش قیمت هم باشد در حد همان 100 یا 300 تومان است که هیچ شوکی را به مصرف کننده نمی دهد و فقط برای دولت درآمد ایجاد می کند که صد البته اگر هدف دولت از این افزایش قیمت کنترل مصرف باشد رخ نخواهد داد.

سیف اللهی گفت: به نظرم دولت باید زمانی سیاست قیمتی را اعمال و قیمت بنزین را واقعی کند که در کنار بنزین یک آلترناتیوی وجود داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد:من دوباره باز می گردم به کارت سوخت .

شما ببینید دولت وقتی قیمت بنزین آزاد را گران می کرد در کارت سوخت سهمیه هایی داشتیم که قشر ضعیف جامعه از این بنزین استفاده می کرد و قیمتش نسبت به قیمت بنزین آزاد کمتر بود.

این یک گزینه و سیاست حمایتی برای قشر ضعیف جامعه است که باید از خودرو بابت درآوردن درآمد استفاده کند.

این کارشناس و خبرنگار انرژی ادامه داد: دولت برای مسافرت ها هم سهمیه می داد که البته آقایان می فرمایند این افراد همه سهمیه های خود را جمع می کردند که بفروشند و به قاچاق دامن می زدند که باید گفت اگر این امر یکی از مشکلات کارت سوخت بود قطعا برایش راه حل وجود داشت مثلا می شد اضافه سهمیه های هر ماه را به ماه بعد منتقل نکرد و یا در دادن میزان سهمه ها تجدید نظر کرد و نباید به خاطر یک مشکل صورت مسئله را پاک کرد.

سیف اللهی با اشاره به اظهارات آقای رییسی فرد گفت: در اینجا آقای رییسی فرد گفتند که من دارم خط می دهم به دولت که اگر قیمت بیشتر از 300 تومان افزایش یافت فلان اتفاق رخ می دهد، سوالم از آقای رییسی فرد این است 2 سال گذشته دولت قیمت بنزین را 300 تومان گران کرد در این دو سال که دید روند مصرف صعودی است چرا دیگر قیمت را بالا نبرد بنابراین قطعا مواردی را مشاهده کرد و یا صلاح را براین دید که این کار صورت نگیرد، اگر قرار بود دولت با حرف های من و یا امثال من کار انجام دهد که امروز شاهد مصرف بنزین 88 میلیون لیتری در کشور نبودیم و یا یک لیتر هم بنزین وارد کشور نمی شد.

وی ادامه داد: البته آقای رییسی فرد گفتند من مخالف تولید بنزینم که باید بگویم در هیچ جای عرایضم نگفتم تولید نشود بلکه منهم معتقدم باید به سمت تولید بنزین رفت نه واردات و مشخص نیست آقای رییسی فرد از کجای صحبت های من چنین برداشتی کردند.

سیف اللهی گفت: نکته دیگر از سیاست های غیر قیمتی که در 4 سال اخیر دولت به آن کم توجهی کرد سبد سوخت است، براساس این سبد باید 25 درصد سوخت خودروها گاز می بود که مشاهده شد در سال 94 دولت وقتی قیمت بنزین را بالا برد به ناحق قیمت سی ان جی را نیز افزایش داد و این موضوع موجب شد تا روند رشد مصرف سی ان جی متوقف شود و الان نیز انجمن صنفی جایگاه داران سی ان جی نامه ای را نوشته و به دولت داده است تا قیمت سی ان جی کاهش یابد، ظاهرا قیمت منطقی سی ان جی چیزی حدود 20 تا 25 درصد قیمت بنزین است اما در حال حاضر این گونه نیست و تقریبا 40 تا 45 درصد قیمت بنزین را شامل می شود بنابراین دولت باید از این سوخت نیز برای کاهش مصرف بنزین استفاده کند.

انتهای پیام/م http://fna.

ir/a0zccb نظرات دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
کلید واژه ها: مصرف - کارت سوخت - مصرف بنزین - بنزین - قیمت - درصد - مجلس شورای اسلامی - مصرف کنندگان - کارشناس - خبرنگار - میزان - مرکز پژوهش های مجلس - دولت - عضو کمیسیون انرژی - گزارش - انرژی - مسئولان - افزایش - واردات - اسلامی - مجلس - اقتصاد - نماینده سابق - تولید خودرو - شورای - وزارت - سال 93 - نشان - پیش بینی - اطلاعات

آخرین اخبار سرویس:
مرغ های بی مشتری روی دست صاحبانشان ماند

آخرین اخطار به بانک ها برای ارائه اطلاعات حساب ها/ به قانون تمکین نکنید اسامی متخلفان را افشا می کنیم

عرضه نانوسیستمی برای جلوگیری از چسبندگی بافت/اثرات ماده مؤثره زردچوبه در ترمیم زخم

میرزایی نیکو : ریشه اصلی فساد وجود ساختار چند مدیریتی در کشور

بخت ستاره خلیج فارس با مشکلات مالی گره خورده است

عبّاس عسکری ندوشن، حاتم حسینی، حامد کریمی بررسی تطبیقی عوامل تعیین کننده ی ایده آل های باروری زنان کُردِ شاغل و غیرشاغل

نیم میلیون بشکه نفت در آتش ژئوپلیتیک می سوزد؟

وقوع سیلاب یک تهدید جدی برای شهر تهران است

انتشار فراخوان هفتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر

آشنایی با 3 خودروی سدان کره ای+عکس

اخطار شدیداللحن مالیاتی به بانک ها

640 راهدارخانه فعال در کشور وجود دارد

رشد 20 هزار میلیارد تومانی بورس در 7 ماه

منطقه اقتصادی دوغارون هیچ منفعتی برای مردم بومی ندارد

نیم میلیون بشکه نفت در آتش ژئوپلیتیک می سوزد؟

منطقه اقتصادی دوغارون هیچ منفعتی برای مردم بومی ندارد

سطل زباله ای که گرد و خاک محیط را می بلعد

با 70 میلیون تومان چه خودروهایی می توان خرید؟+جدول

انتشار گاز کربن در نیوزلند تا سال 2050 به صفر می رسد

با 100میلیون هم می توان خانه خرید؟ +جدول

بیش از 1،100،000،000 نفر در جهان «نامریی» هستند!

جدول/ قیمت انواع تلویزیون های هوشمند در بازار

از «نقش مخرب صرافی های غیر مجاز در بازار ارز» تا «همسایه ایران، بهترین کشور برای سرمایه گذاری»

نحوه مدیریت مالی آدم های میلیاردر

ادعای سرقت بانک از سپرده/عذرخواهی کردند ولی پول را پس نمی دهند

50 درصد ظرفیت معادن ذغال سنگ تعطیل شد

حکمرانی آرامش در بازار طلا و ارز

استخدام گرافیست و راننده در یک شرکت معتبر در خوزستان

استخدام مهندس مکانیک در یک شرکت معتبر آذربایجان شرقی

استخدام مدیر برنامه ریزی تولید در یک شرکت معتبر

استخدام کارشناس دیجیتال مارکتینگ در یک بنیاد نیکوکاری در تهران

جزییات 85 استاندارد خودرویی اعلام شد+ فهرست کامل

تفکر لیبرالی مانع از اجرای الگوهای اقتصادی قانون اساسی است/ یکی از راه های کنترل قیمت گرفتن مالیات از دلالان است

امارات همچنان مبدا اصلی واردات خودرو

پنج سرعت گیر قراردادهای خارجی خودرو

مزایا و معایب انواع کاغذ دیواری

استخدام کارشناس فروش خدمات IT،پشتیبان فنی خدمات میزبانی و سرور‎‎

استخدام کارمند فروش،بازاریاب حضوری،اپراتور انبار،راننده

استخدام کارمند فروش خانم با مهارت مشاوره دادن تلفنی

سراتو 104میلیون تومانی بدون مشتری ماند

سامانه سهام عدالت از دسترس خارج می‎شود

مهر پرنوسان بورس و دلا ر

موجودی ثروت خفته دولت

فال روزانه دوشنبه 1 آبان 1396

خروج سامانه سهام عدالت از دسترس عموم مشمولین

ابلاغ مصوبه تعیین مبلغ و وصول حق الامتیاز صدور پروانه اپراتورهای ماهواره ای

معاون توسعه اقتصادی بنیاد مستضعفان: به دنبال ایجاد موازنه بین واردات و صادرات به عنوان یک مزیت هستیم

اسقاط سالانه 20 درصد از خودروهای فرسوده وظیفه قانونی دولت است

ترفند صرفه جویی در مصرف آب ماشین لباسشویی

تخصیص 3 هزار میلیارد تومان برای راه اندازی سامانه های نوین آبیاری

فعالیت نخستین ایر تاکسی کشور در فرودگاه بجنورد

بورس تهران با بازارهای سرمایه دیگر کشورها 12تفاهمنامه دارد

نقاط قوت و ضعف صنعت پتروشیمی ایران/اینفوگراف

نگاهی به آمار فروش موسیقی کشور در نیمه نخست سال جاری از نگاه بیپ تونز

اقدامات ایران در کاهش وابستگی به دلار قابل توجه نبوده است

پرچم دار شرکت اِلِفون با 10 هسته پردازشی و صفحه Edge به بازار می آید

اختصاص 50 هکتار زمین برای پرورش میگو در قشم

احداث نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی در خسوف

امضا از خرید با مسترکارت حذف شد

حضور ایران خودرو در نمایشگاه عراق

مشکلات کارگران کیان تایر 6 ساله شد

در انتظار دود سفید

حمل و نقل های عجیب و دیدنی در سراسر جهان

عدم اجرای 3 بند قانونی مهم در خرید تضمینی گندم توسط دولت

اجرای طرح نیروگاه بادی 50 مگاواتی در میانه

معادل 1,5 میلیارد یورو قرارداد ساخت کالاهای کاربردی نفت امضا شد

معاون صید شیلات ایران: هرمزگان قطب مهم شیلات در کشور است

ابزارهای ترویج فروش

قیمت ارز و سکه، یکشنبه 30 مهر

حضور خودروهای شرکت اطلس خودرو در گمرک سلفچگان

آیا تا به حال رولزرویس پیکاپ دیده اید؟

ال جی تمرکز خود را روی تابلوهای تبلیغاتی آنلاین گذاشته است

شماره 481 هفته نامه ایران خودرو منتشر شد

توتال: به قوانین بین المللی و تعهدات خود پایبندیم

برگرفته از زندگی؛ نگاهی به تاریخچه هنر عکاسی از مردگان

نیسان ماکسیما 2018 با تغییرات اندکی معرفی شد

دولت 3 قانون مهم را در خرید تضمینی گندم از کشاورزان اجرا نکرده است

انجام61درصدسفرهاتوسط بخش حمل و نقل عمومی

چند شرکت در برندینگ مجوز دارند؟

خشک شدن اسرارآمیز عمیق ترین دریاچه جهان

اطلاعیه روابط عمومی موسسه اعتباری ثامن

جولان گدایان شیک پوش در تهران!

سیلاب؛ تهدیدی جدی برای شهر تهران است

سامانه سهام عدالت به مدت 3 روز از دسترس خارج می شود

نگاهی به قابلیت های پرچمدار جدید سامسونگ

رشد 49 واحدی شاخص بورس

آنچه بی ام و سواران ایرانی به آن نیاز دارند!

فصل صید ماهی دریای خزر

نسل جدید تلویزیون با صدای سه بعدی خالص+عکس

قزاقستان بازار خوبی برای محصولات ایران خودرو است

زمان ثبت نام تا دریافت کارت ملی هوشمند کاهش پیدا کرد؛ 15 روز

روزیاتو: پدر شدن در سنین بالا چه خطراتی را در پی خواهد داشت؟

آخرین تغییرات قیمت محصولات Kia Motors

کاهش قیمت سکه در بازار امروز

برگزاری دومین دوره قرعه کشی 200 سکه تمام بهارآزادی ویژه اعضای کانال تلگرام بانک ملت

«بلندینگ»،راهکارکوتاه مدت تولیدبنزین

تصویب آیین نامه ساماندهی مشاغل، اصناف و فعالیت­ های شهری

دولت 3 قانون مهم در خرید تضمینی گندم از کشاورزان را اجرا نکرده است

زمان واریز حقوق مهرماه بازنشستگان کشوری

سازمانهای دولتی محصولات نانو را می خرند

تمدید مهلت بخشودگی جرایم تسهیلات تا سقف 70میلیون ریال در پست بانک

ظرفیت اقتصاد مسکن به یک سوم رسیده است

فال روزانه دوشنبه 1 آبان 1396

افزایش 3.6 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر کشور

خودروهای کلاسیک تعیین تکلیف شدند

با گران قیمت ترین مدل پورشه 718 باکستر آشنا شوید

خودکفایی 80 درصدی ایران در ساخت تجهیزات جایگاه های سی ان جی

املاک دولت به کمک اقتصاد می آید

پارکینگی به مساحت پایتخت ایران

گشتی در بزرگترین کارخانه طلای کشور

تکامل به سبک آئودی؛ نسل تازه A7 در مقایسه با مدل قدیمی

برگزاری تست درایو بی وای دی S6 توسط کارمانیا در پیست آزادی

افزایش 5 درصدی مصرف بنزین نسبت به پارسال

صفحه نخست روزنامه های سیاسی اقتصادی و اجتمای سراسری کشور چاپ 1 آبان

برگزاری تور تعالی پروژه استقرار نظام موفقیت پایدار در ایساکو

2 برابر شدن برداشت گندم با استفاده از کشت دیم

جهانگیری برضرورت تسریع در اجرای پروژه برقی سازی راه آهن تهران- مشهد تاکید کرد

جدیدتری شاسی بلند فولکس واگن که در 2018 می آید (+عکس)

بلعیده شدن مار توسط وزغ؛ آخرین فریاد قبل از سقوط در سیاه چاله

اعلام برندگان قرعه کشی حساب های قرض الحسنه بانک ملی

افزایش تعداد مصدومان آتش سوزی هتل آزادی آبادان

با 12 دانشگاه برتر دنیا برای تحصیل در رشته کامپیوتر آشنا شوید

ماشین لباسشویی هوشمندی که برای تمیزکردن لباس ها فقط به آب نیاز دارد

هشدار درباره حساب های بانکی اجاره ای

خرید بلیط هواپیما از وب سایت دور و نزدیک

چند درصد خودروهای جهان دیگر از زاپاس استفاده نمی کنند؟

با 70 میلیون تومان چه خودروهایی می توان خرید؟+جدول

نگرش جدید در توسعه بازارهای صادراتی ایران خودرو

پایان مهلت تسویه باقیمانده اقساط سهام عدالت

وزیر اقتصاد: ماندگاری دلار بالای 4000 تومان صحت ندارد

2 برابر شدن برداشت گندم با استفاده از روش های صحیح کشت دیم

خداحافظی استرالیا با صنعت تولید خودرو

سرمایه گذاران در شهرک صنعتی مُهر از مشوق های ویژه بهره مند می شوند

شاخص 86 هزار و 480 واحدی شد

عدم تقاضای داخلی، بزرگترین عامل مرگ صنعت خودرو در استرالیا

رقبای پسته ایرانی در میزان برداشت این محصول

وزیر اقتصاد: ماندگاری دلار بالای 4000 تومان صحت ندارد

استخدام مدیرفروش،باحقوق ثابت،پورسانت در شرکت معتبر/اصفهان

پیش فروش پژو207i جدید با گیربکس اتوماتیک

قیمت و مشخصات کامل رنو داستر تک دیفرانسیل

جهرمی: فعلا موبایل نخرید

نخستین ربات "انتخاب روغن موتور مناسب خودرو" در کشور توسط ایرانول ساخته شد

عرضه سهام نفت و گاز پرشیا در بورس

آگهی های استخدام استان تهران | یکشنبه 30 مهر 96

ایرانسل، استانداری خوزستان و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تفاهم نامه امضا کردند

ارزش مالی بیت کوین به 6000 دلار رسید

معافیت خودروهای برقی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده

اولین دکل نفت مسجد سلیمان

آغاز معاملات برخط قراردادهای اختیار معامله

قبل از خرید خودرو B30 می توانید آن را تست کنید، طرح جدید بهمن موتور آغاز شد

تعدیل مثبت جزیی در "ایران خودرو"

آیین نامه صرفه جویی مصرف انرژی در ساختمان ها تصویب شد

مجوز فعالیت به 75 شرکت زنجیره ای توزیع سوخت

افزودن آپشن های جدید به قلم هوشمند Galaxy Note 9

افتتاح دفتر مرکزی شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز در ایران

پرداخت بخشی از بدهی دولت به پیمانکاران با 800 میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی

آغاز به کارتاکسی اینترنتی در قزوین

دریافت مالیات از سوداگری در بازار ارز با تکمیل سامانه سنا

حل مشکلات اراضی پایین دست سد رزه در گرو همکاری کشاورزان است

نقش مخرب صرافی های غیر مجاز در بازار ارز

توسعه محصولات ایران خودرو در بازار قزاقستان

عملکرد s 8 بهتر است یا نوت 8؟

هزینه ویزای هر زائر اربعین170 هزار تومان/ شرط پرداخت ارز مسافرتی

50 درصد ظرفیت معادن ذغال سنگ تعطیل شد

واریز حقوق مهرماه بازنشستگان کشوری

مراحل مقدماتی الکام گیمز به صورت آنلاین آغاز شد

کارگزاری بانک دی گزارش مالی سالیانه شرکت سرمایه گذاری شاهد را منتشر کرد

ساخت ترمینال غله در آستارا توسط یک شرکت حمل ونقل روسی

فقط ایران خودرو و سایپا در عالم خلق نشده اند

مصوبه سامان دهی کارتخوان ها در کمیسیون اقتصادی

نخستین نشست خبری برادران محمدی: دیجی کالا از دیروز، امروز و فردا می گوید

فعالیت نخستین ایر تاکسی کشور در فرودگاه بجنورد

قیمت واحد مسکونی در خیابان مطهری تهران؟ +جدول

همه چیز درباره iPhone X؛ قیمت، زمان عرضه و مشخصات

نگاهی به جایگاه حوزه صادرات در رونق اقتصادی کشور

ساعت 24 امشب؛ آخرین مهلت تسویه باقیمانده اقساط سهام عدالت

استخدام کارمند اداری در یک شرکت معتبر در کرج

تخصیص 2000 میلیارد تومان اسناد خزانه جدید به راهسازان

اردبیلی ها بیش از 17 هزار واحد خون اهدا کردند

تصویب آیین نامه اجرایی صرفه جویی مصرف انرژی در ساختمان ها / مجوز برگزاری نهمین گردهمایی بین المللی فارابی صادر شد

«بام» ارزی در راه است

افزایش نرخ بیمه شخص ثالث برای رانندگان حادثه ساز

وزارت کشاورزی طبق قانون تمرکز مسئول تجارت محصولات کشاورزی است

بیش از 108 کیلومتر از راه های خراسان جنوبی روکش آسفالت شد

موتورسیکلت برقی با برد 320 کیلومتر و زمان شارژ یک ساعت

افزایش 137 هزار هکتاری جنگل های شمال کشور

طلاق های عاطفی و نقش شبکه های اجتماعی در شکل گیری آن

یک میلیارد نفر در زمین موجودیت رسمی ندارند!

استخدام پیک موتورسوار، سالن کار و کارگر ساده در کرج

همکاری صندوق بیمه کشاورزی و معاونت ترویج سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی

وقتی سیف خوش خبر می شود!

دوشنبه میزبان نشست تجار "تاجیکستان و پاکستان"

استخدام ناظر اجرایی مکانیک،مهندس معماری،ناظر اجرایی/تهران

فولاد مبارکه واحد نمونه استاندارد کشوری و استانی

نوبرانه های «میتسوبیشی» در راه بازار جهانی

تخصیص 2000 میلیارد تومان اسناد خزانه جدید به راهسازان

کاهش ساعت کار و افزایش روزهای مرخصی کارگرانی که در شرایط سخت کار می کنند، ضرورت دارد

استخدام منشی آشنا به حسابداری در شرکت بورس ورق در البرز

پرداخت 1573 هزار میلیارد ریال تسهیلات در دولت تدبیر و امید توسط بانک ملی ایران

بازار جمهوری آذربایجان نخستین مقصد فعالان اقتصادی اردبیل

مناظره رشد شتابان مصرف سوخت، سهمیه بندی یا گرانی/ 5 سیف اللهی: نتیجه آزاد کردن تقاضا واردات روزانه 12 میلیون لیتر بنزین شد/ مصرف با سیاست توامان قیمتی و غیرقیمتی کنترل می شود

مناظره رشد شتابان مصرف سوخت، سهمیه بندی یا گرانی/ 5 سیف اللهی: نتیجه آزاد کردن تقاضا واردات روزانه 12 میلیون لیتر بنزین شد/ مصرف با سیاست توامان قیمتی و غیرقیمتی کنترل می شود