مطالب مرتبط:
تولید ارگانیک" تنها راهکار نجات زعفران ایران از وضعیت فعلی است
فراخوان اسلامی-اقتصادی ایران برای نجات مسلمانان روهینگیا
ظرفیت 60 میلیارد دلاری ایران در تولید برق از انرژی های تجدیدپذیر
کشاورزی ایران در آستانه خودکفایی در تولید چغندرقند
وضعیت علوم سیاسی در ایران بررسی می شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 31 شهریور 1396 ساعت 00:022017-09-21اقتصادي

تولید ارگانیک" تنها راهکار نجات زعفران ایران از وضعیت فعلی است


راه نجات زعفران به عنوان میراث کشاورزی ایران این است که به سمت تولید محصول ارگانیک حرکت کنیم.

- به گزارش سایت قطره و به نقل اززیست آنلاین، زعفران اصلی ترین کالای صادراتی در خراسان رضوی است که معمولاً رتبه نخست صادرات این استان را به خود اختصاص می دهد و به همین علت تولید آن اهمیت بسیار بالایی دارد.

همچنین باید گفت با توجه به توسعه بازار ارگانیک یکی از موضوعات بسیار اساسی در این زمینه این است که بتوان تولید این محصول را به صورت اصولی افزایش داد چرا که هم اکنون از بیش از 300 تن تولید زعفران در ایران تنها 200 کیلوگرم آن به صورت ارگانیک تولید می شود.

جمعیت علوم زعفران ایران تولید ارگانیک و فرآوری زعفران را در دستور کار دارد و در همین راستا خبرنگار خبرگزاری تسنیم خراسان رضوی گفت وگویی با سید محمدعلی موسوی فرد عضو انجمن علون زعفران ایران داشته که مشروح آن را در زیر می خوانید.

ما تشکل های زیادی در حوزه زعفران داریم که از جمله آنها شورای ملی زعفران و اتحادیه های مختلفی در این بخش است؛ کاری که جمعیت علوم زعفران ایران قرار است انجام دهد چیست؟ آیا برای پیشگیری از موازی کاری در این انجمن اقداماتی را در دستور کار دارید؟ موسوی فرد: انجمن علوم زعفران ایران ترکیبی از افراد دانشگاهی مانند اعضای هیئت علمی پژوهشگاه زعفران تربت حیدریه، دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد، بخش های تجاری فروش زعفران اعم از شرکت های فرآوری و بسته بندی، کشاورزان فعال در این بخش و دانشجویان این حوزه است که این افراد ترکیب کاملی از تمام کسانی هستند که در حوزه زعفران حضور دارند.

در 15 سال گذشته سطح زیر کشت زعفران در کشور ما بیش از 2 برابر شده یعنی از حدود 40 هزار هکتار به بالای 105 هزار هکتار رسیده و این به معنی افزایش عرضه زعفران در بازار است و از طرف دیگر هنوز این محصول به همان شکل 20 سال پیش وارد بازار می شود و هیچ محصول جانبی از آن تولید نمی شود به عبارت دیگر شکل عرضه کنونی این محصول با نیاز بازار هماهنگ نیست و ما دارای محصول مازاد زعفران هستیم که این اتفاق در بازار جهانی هم افتاده و قیمت جهانی این محصول نیز کاهش داشته و از حدود کیلویی 3000 دلار به 1500 دلار رسیده است.

اگر روند کنونی حفظ شده و بر مبنای برنامه ریزی ها میزان تولید زعفران در کشور به بیش از 500 تُن برسد با توجه به مصرف داخلی که چیزی در حدود 70 تُن عنوان می شود ممکن است با کاهش قیمت شدید مواجه باشیم و این احتمال وجود دارد که افراد فعال دیگر میل کشت این محصول را نداشته باشند؛ برای اینکه اجازه رخ دادن این اتفاق را ندهیم باید به سمتی حرکت کنیم که بازار جهانی به آن تمایل دارد؛ به عبارت دیگر باید به سمت تولید زعفران ارگانیک گام برداریم که هم قیمت آن بیشتر بوده و هم خواهان آن در وضعیت کنونی بازار جهانی بیشتر است.

هم اکنون آمارها نشان از این دارد که از 105 هزار هکتار زمین زیر کشت زعفران در حدود 400 هکتار آن زیر کشت ارگانیک قرار دارد که حدود 2 درصد تمام اراضی زیر کشت این محصول را شامل می شود و این در حالی است که راه نجات زعفران به عنوان میراث کشاورزی ایران این است که به سمت تولید محصول ارگانیک حرکت کنیم و جمعیت علوم زعفران ایران این مهم را در دستور کار خود قرار داده است.

تسنیم: هم اکنون اقداماتی که برای توسعه تولید زعفران ارگانیک در دستور کار جمعیت علوم زعفران ایران وجود دارد چیست؟ موسوی فرد: هم اکنون از 330 تُن محصول تولیدی زعفران از اراضی زیر کشت این محصول در ایران تنها 200 کیلوگرم تولید ارگانیک دارد که کمتر از یک درصد تولید را شامل می شود برای اینکه به این سمت برویم در خراسان رضوی برخی از شرکت ها با اجماع کشاورزان و همکاری کشورهای اروپایی برای توسعه کشت وار عمل شده اند.

همچنین قصد داریم که که ارتباط کشاورزان را با شرکت های خارجی برقرار کنیم تا بازار آنها تأمین شود این موضوع سبب می شود که نوسان قیمتی تا این حدی که هم اکنون در بازار وجود داشته و اکثرا دلالان آن را مدیریت می کنند به وجود نیاید و این فرآیند رغبت کشاورزان به کشت ارگانیک را افزایش می دهد.

به طور معمول زمین های کشاورزی زیر کشت زعفران زیر 2 هکتار بوده و در سطح خانوادگی در مناطق مختلف اداره می شوند لذا با توجه به اینکه هزینه تولید ارگانیک قدری برای این دسته از کشاورزان بالا است هماهنگی سه جانبه ای بین یک شرکت کشت و صنعت سهامی عام، جمعیت علوم زعفران ایران و شرکت های گواهی کننده انجام داده ایم که به صورت بازرسی گروهی زمین های زعفران را گواهی دار کنیم؛ به عبارت دیگر 10 تا 20 کشاورز که زمین های آنها در مجاورت هم قرار دارد را به عنوان یک خانواده ارگانیک در نظر گرفته و شرکت کشت و صنعت برای تأمین بازار، جمعیت علوم زعفران برای مسائل آکادمیک و شرکت گواهی کننده نیز برای مسائل حقوقی در کنار آنها قرار می گیرند تا این افراد اقدامات مورد نیاز برای تولید زعفران ارگانیک را انجام دهند.

اتفاقی که رخ می دهد این است که کشاورزان نیاز هزینه کردن برای کشت ارگانیک ندارند اما بالا بودن قیمت زعفران ارگانیک می تواند هزینه های انجام شده توسط شرکت ها را مرتفع کند.

کشاورز در این مدل قرارداد بازار تثبیت شده ای می یابد و می تواند محصول خود را با قیمتی بالاتر به فروش برساند همچنین پیاده سازی الگوهای کشت ارگانیک نیز با همین مدل قابل انجام است.

شما میزان مصرف سرانه زعفران در ایران را زیر یک گرم عنوان کردید علت آن را چه می دانید؟ موسوی فرد: نبود آگاهی اساسی ترین علتی است که سبب به وجود آمدن این وضعیت می شود در نظر بگیرید چای سبز محصول بومی چین است و آنها در مورد این محصول به قدری تبلیغ کردند که هم اکنون در اکثر فروشگاه ها و خانواده های ایرانی در کنار چای سیاه، چای سبز هم وجود دارد؛ حال اینکه تعداد افرادی که می دانند زعفران ضد کلسترول بوده و برای تعداد زیادی از سرطان ها بسیار مفید است اندک است؛ این مسئله از آنجا ریشه می گیرد که هم در بخش دولتی و هم در بخش تشکل های خصوصی آنطور که باید در مورد خواص گیاه زعفران اطلاع رسانی نشده است.

همچنین باید گفت که برای افزایش میزان مصرف محصول جدیدی را هم از زعفران به سبد کالاهای مصرفی در اضافه نکرده ایم که بتواند جای خود را در سبد غذایی خانوارها باز کند کما اینکه در این مسیر نیز در وهله نخست آگاهی دارای اهمیت بسیار زیادی است تا مردم میل داشته باشند از محصولات مشتق شده از زعفران استفاده کنند.

اگر در روز 100 میلی گرم یا در ماه 3 گرم زعفران توسط هر فرد مصرف شود آثار بسیار مناسبی در سلامت عمومی بر جای می گذارد و قیمت آن هم در حدود 15 هزار تومان می شود اما ما شاهد هستیم به علت نبود آگاهی مبالغ بسیار بالاتری صرف خرید تنقلات بدون ارزش غذایی می شود اما این هزینه برای زعفران در نظر گرفته نمی شود.

این تعداد بالایی از تشکل ها که در حوزه زعفران فعال هستند چرا در حوزه اطلاع رسانی خواص زعفران ورود پیدا نمی کنند یا در زمینه افزایش آگاهی و آموزش گامی برداشته نمی شود؟ موسوی فرد: این تشکل ها با هم هم افزایی ندارند و تمام آنها با هم در حلقه های بسته کار می کنند به عبارت دیگر یک کار را آغاز کرده و تا جایی می رسانند و بعد آن را رها میکنند همچنین در بخش فرآوری و به وجود آوردن محصولات مختلف در کشورهای دیگر کارهای بسیار زیادی شده اما این کار در ایران انجام نمی شود حال اینکه این اقدامات اساسا مواردی نیست که ما در داخل کشور نتوانیم آنها را انجام دهیم.

واحدهای کنونی که هم اکنون در حوزه زعفران وجود دارند در واقع واحدهای فرآوری نیستند واحدهای بسته بندی هستند که زعفران کیلویی را از کشاورز خریداری می کنند و آنها را وزن کرده و در بسته بندی قرار می دهند که این موضوع با فرآوری بسیار تفاوت دارد.

فرآوری این است که یک محصول جدید را بتوانیم تولید کنیم که خواص آن کاملا با زعفران متفاوت باشد با در نظر گرفتن این تعریف تعداد زیادی از محصولاتی که به عنوان فرآورده های زعفران در بازار عرضه می شوند در واقع فرآورده نیستند بلکه ترکیب زعفران با آب یا شکر یا دیگر محصولات است؛ در صورتی که ما باید بتوانیم با انجام دادن عملیات شیمیایی روی زعفران آن به یک محصول کاملا متفاوت مانند کرم و یا صابون تبدیل کنیم.

تسنیم: برای رفع مشکلات کنونی شما چه راهکاری دارید؟ موسوی فرد: نخست اینکه باید بحث آگاهی دهی انجام شود و زعفران از آن حالت کالای تزیینی خارج شده و جزو اقلام مصرفی خانوار قرار گیرد به عبارت دیگر باید اقدامی انجام داد که مانند نمک، فلفل و سایر ادویه ها از زعفران نیز در سبد غذایی استفاده شود.

همچنین باید این موضوع را در نظر گرفت که پسند بازار در مورد محصولات فرآوری شده موضوعی بسیار مهم است در واقع ما ادعای این را داریم که برخی از محصولات را از فرآوری زعفران تولید کرده ایم اما باید دید که کدام یک از آنها را بازار مورد پسند قرار داده است و با طبع مردم هماهنگ شده است.

شاید نوع ورود ما به بازار از همه لحاظ مناسب نبوده و مطالعات مناسب در همه زمینه ها انجام نشده و باید گفت تا این اتفاق رخ ندهد زعفران همچنان با شکل و شمایل 50 سال پیش به صورت رشته وارد بازار شده و صادرات ما هم با رقبایی که در حال ظاهر شدن هستند دچار مشکل می شود.

تفاوت زعفران ارگانیک و غیرارگانیک در بازار و تولید در چیست؟ موسوی فرد: اصل تولید ارگانیک به این معنی است که ما باید به شیوه تولید نیاکان خود برگردیم و کار صنعتی انجام ندهیم، با توجه به همین موضوع در یک محصول ارگانیک به هیچ عنوان نباید باقیمانده سموم و کودهای شیمیایی دیده شود و محصول باید کاملاً سالم و صد درصد خالص باشد حتی در مجاورت محصول ارگانیک نیز نباید محصولی کشت و نگهداری شود که در تولید آن از سموم شیمیایی و روش های رفع آفات صنعتی استفاده شده باشد.

در مورد بازار این محصولات نیز باید گفت که میزان تجارت آنها با شیب فزاینده ای رو به رشد بوده و ظرفیت توسعه تولید آن از ابعاد تجاری به ویژه در بازارهای بین المللی کاملاً وجود دارد و علاوه بر این قیمت زعفران ارگانیک بین 30 تا 40 درصد بالاتر از زعفران عادی است.

هم اکنون ما مهم ترین تولیدکننده زعفران هستیم اما کافی است که کشورهای دیگر تولیدات خود را بالا برده و وارد بازار کنند در آن زمان همانگونه که محموله های صادراتی دیگر محصولات ما به علت نداشتن کیفیت و عدم انطباق با استانداردهای بین المللی در حوزه باقیمانده سموم و کودهای شیمیایی برگشت می خورد زعفران نیز از کشورهای اروپایی برگشت داده می شود.

البته شاید در زعفران ارگانیک افزایش عملکرد وجود نداشته باشد اما با انجام دادن اقدامات علمی می توان افزایش برداشت را به دست آورد؛ هم اکنون میانگین برداشت محصول در بین کشاورزان 3.

5 کیلو در هر هکتار است اما با استفاده از روش های علمی در حوزه های انتخاب زمین و آب، زمان آبدهی، نوع پیاز، سلامت گیاه و سایر مواردی از این دست می‎ توان میانگین تولید را از 3.

5 کیلو در هر هکتار به 8 کیلو در هر هکتار رساند.

در مورد افغانستان صحبت کردید وضعیت تولید در این کشور چگونه است؟ موسوی فرد: تولید افغانستان هم اکنون بسیار کم بوده و در وضعیت کنونی نمی تواند با ایران رقابت کند اما باید این را در نظر گرفت که این کشور کار کشت را به صورت اصولی و با استفاده از فناوری های نوین با سرمایه گذاری شرکت های خارجی آغاز کرده و اگر ما این کشور را جدی نگیریم حداقل در حوزه زعفران ارگانیک می تواند بازار را از تولیدکنندگان کشور ما بگیرد.

عملکرد بورس زعفران را چگونه ارزیابی می کنید؟ موسوی فرد: بورس زعفران عملاً در بازار تأثیری نداشت؛ در ابتدای آن اعلام شد که حدود 5 کیلو زعفران در روز در آن معامله می شود اما این میزان به هیچ عنوان در حجم تولید و معاملاتی که در بازار وجود دارد وقم بزرگی نیست.

طرح جامع زعفران به کجا رسید؟ آیا امید به اجرایی شدن آن دارید؟ موسوی فرد: طرح جامع زعفران اقدام مناسبی در زمان خود بود اما چند سالی است که متوقف شده و به همین علت ممکن است بخش های زیادی از آن هم اکنون قابلیت اجرا نداشته باشد و باید برای آنها به روز رسانی آنها انجام شود؛ اما اتفاق خوبی که رخ داده این است که در مجلس شورای اسلامی فراکسیون زعفران تشکیل شده که قرار است طرحی را برای خرید تضمینی زعفران تدوین کنند و این موضوع می تواند ثبات قیمت را به بازار بیاورد که این مسئله به روند رشد صادرات بسیار کمک می کند.


کلید واژه ها: زعفران - تولید - ارگانیک - ایران - بازار - خراسان رضوی - دانشگاه - کشاورزی - دانشگاه فردوسی - کشاورزی ایران - صادرات - افزایش - علوم - خراسان - برنامه ریزی - بازار جهانی - جمعیت - ترکیب - موسوی - جهانی - دانشجویان - هیئت علمی - کاهش - قیمت - صورت - نجات - کشاورزان - کشور - پژوهشگاه - دلار

آخرین اخبار سرویس:
کرمانشاه بعد زلزله بیکارترین استان شد

افزایش میزان دستمزد نسبت به نرخ تورم سیاست دولت است

گیاهان دارویی ،ذخایر شفابخش ایران

نقد و بررسی لندرور دیسکاوری 2017

گزارش مرکز پژوهش های مجلس درباره مناطق آزاد-4 منطقه آزاد بانه-مریوان ابهامات ورود کالای قاچاق را افزایش می دهد/ محصورسازی و کنترل محدوده پیشنهادی غیرممکن است

کپی کاری به روش آلمانی؛ شباهت عجیب بی ام و X4 و مرسدس بنز GLC کوپه

صفر تا صد در 1٫6 ثانیه؛ ژاپنی ها به جنگ تسلا می روند+تصاویر

فال روزانه جمعه 4 اسفند 1396

ساخت 630 دستگاه واگن به ارزش 6 میلیارد دلار برای مترو کلانشهرها

مرغ هورمونی در ایران وجود ندارد

افتتاح مرکز دانش بنیان تولید و خدمات پهباد - کرمان

پربازدیدترین اخبار سوم اسفند

تکمیل طرح های ورزشی خوزستان از اولویت های سال 97 وزارت ورزش است

هدف گذاری 29 هزار فرصت شغلی در 4 سال آینده

ربیعی : در بخش شهری %22 و در روستایی %38 قدرت خرید مردم کاسته شده

دور زدن طرح ترافیک با تاکسی

برای خرید سمند چقدر باید هزینه کرد؟

طرز تهیه فرنی

برگزاری پنجمین نمایشگاه خودرو و قطعات البرز در تیر ماه

جذب سرمایه گذار خارجی لازمه توسعه اقتصادی کشور است

استخدام راننده موزع،فروشنده حضوری،کارمند فروش در البرز

تکمیل طرح های ورزشی خوزستان از اولویت های سال 97 وزارت ورزش است

اعلام وصول پنج سوال از رییس جمهور با 102 امضا

حجم مبادلات ایران و فرانسه 3.8 میلیارد یورو شد

قیمت پایانی سهم چیست؟

چرخش مستاجران به سوی مالکیت

کسری زندگی حقوق بگیران را نمی توانیم کنترل کنیم

رشد اقتصادی یک درصدی جمهوری آذربایجان در سال جاری

با «کارت های هدیه بانک صادرات ایران» حق انتخاب را به عزیزانتان واگذار کنید

آثار برگزیده کتاب سال سیستان و بلوچستان معرفی شدند

پربحث ترین خبرهای پنجشنبه 3 اسفندماه

پیش بینی افزایش صادرات فناوری اطلاعات پاکستان به 6 میلیارد دلار

نظر نوبخت درباره حذف یارانه دهک های پردرآمد

بی میلی سراتو به افزایش قیمت!

هدف گذاری 29 هزار فرصت شغلی در 4 سال آینده

زمزمه های عزل سیف/ نزول خوری بانک ها اقتصاد کشور را نابود کرد

اتاق بازرگانی زنجان رتبه نخست کشور در حوزه آموزش را کسب کرد

مددجویان نهاد های حمایتی در انتظار اعلام زمان واریز عیدی از سوی دولت/ ارائه سبد کالا به 11 میلیون مددجو پیش از اتمام سال

اشتغال به کار 30 درصد از مهندسان خراسان رضوی

حذف یارانه 21 میلیون نفر در سال 97

واقعیت این است که کسری زندگی کارگری، بازنشستگی و کارمندی را هنوز نمی توانیم کنترل کنیم

اشتغال به کار 30 درصد از مهندسان خراسان رضوی

«عبور» محسن یگانه به بازار آمد

بانک مرکزی آمریکا درباره بدهی های این کشور هشدار داد

اشتغال به کار 30 درصد از مهندسان خراسان رضوی

آذری جهرمی دنبال راه اندازی «بیت کوین» ایرانی

خرید حمایتی 67 تن زعفران از کشاورزان

کاهش و افزایش قیمت چند خودروی وارداتی+جدول

ورود خودرو به جمع کودکان در اسلوواکی با 12 زخمی

سفرهای دلچسب نوروزی با خدمات عیدانه نگین خودرو

رعد و برق مسیر 3 پرواز را به مقصد اصفهان تغییر داد

سلبریتی ها با پول مردم دنبال اهداف رمانتیک هستند

تولید رادیوداروی درمانی جدید در سازمان انرژی اتمی ایران

توضیحات کیش ایر در خصوص علت تغییر مسیر پرواز کیش- کاشان

توصیه مشاوران املاک به خریداران

مردم مستاجرتر شدند

هزینه عملکرد روحانی به پای اصلاح طلبان نوشته خواهد شد؟

تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تمدید شد

بنزین 3 نرخی می شود؟

این روزها کسبه پلاسکو در چه حالی هستند؟

فروش 7 هزار و 500 دستگاه ساندرو استپ وی در کمتر از 3 ساعت!

تصمیمات ناپخته نقدینگی کشور را افزایش داد

سیمان گران نشده، فقط تخفیف 30 درصدی حذف شد

تولید رادیوداروی درمانی جدید در سازمان انرژی اتمی ایران

بودجه 97 تصویب شد

اینترنت می تواند شما را غمگین و افسرده کند!

خانه های لاکچری که در دبی با بیت کوین خرید و فروش می شود!

چند دستگاه خودرو وارد ایران شد؟

تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تمدید شد

قیمت نفت کاهش یافت

ال جی نسخه جدیدی از گوشی های K8 و K10 را در نمایشگاه MWC 2018 معرفی خواهد کرد

ونزوئلا دومین ارز مجازی را منتشر می کند

میزان بودجه اختصاصی برای همسان سازی حقوق بازنشستگان

کاهش 100 هزار تا 1 میلیون تومانی خودروهای داخلی

لبخند پسته مهریز به صادرات

یکه تازی بانک مرکزی در افزایش قیمت دلار بانکی

رشد 17.9 درصدی صدور پروانه احداث ساختمان در تهران

حذف یارانه 21 میلیون نفر در سال 97

تصمیمات ناپخته نقدینگی کشور را افزایش داد

وزیر اسبق اقتصاد: چرا فعالیت مرکز مبادله ارزی را متوقف کردید؟

بارشهای ایران به 63.8 میلیمتر رسید؛ 55 درصد کمتر از سال گذشته

ژن هایی که زمان مرگ افراد را مشخص میکنند!

اعلام شرایط سرویس کمپین نوروزی «رنو»

جمع آوری شبانه میوه قاچاق در میدان مرکزی تره بار تهران + عکس

وزارت اقتصاد مکلف به فروش سهام و دارایی های صندوق فولاد شد

لزوم مقابله با فساد وارداتچیهای خودرو در کنار لغو تصمیمات شائبه دار

توقیف پژو 405 یک میلیاردی / این ماشین 73 میلیون خلافی داشت!

علت تغییر مسیر پرواز7478 کیش - کاشان به فرودگاه اصفهان

لزوم مقابله با فساد وارداتچیهای خودرو در کنار لغو تصمیمات شائبه دار

شیوا: خودروسازان متعهد به حذف حاشیه بازار خودروهای مشمول قیمت گذاری هستند

قیمت پایانی سهم چیست؟

طراحی سند چشمانداز 3ساله بخش تعاون تا پایان 96

گزارش جدید گرانی و ارزانی کالاها/ بانک مرکزی تغییرات یکساله را حذف کرد

جزییات عرضه اوراق تسهیلات مسکن بانک ملی در فرابورس

سیمان گران نشده، فقط تخفیف 30 درصدی حذف شد

رقابت ایران و ترکیه برای سهم‎گیری از سوآپ نفت شمال عراق

تصمیم دولت برای افزایش 3برابری تعرفه خوراک دام/ گرانی مرغ در راه است

کاهش 100 هزار تا 1 میلیون تومانی خودروهای داخلی

توجیهات معاون حجتی در دفاع از تبدیل اراضی شیب دار ملی به باغ

پیش فروش جدید سکه در بانک ملی ایران در صدر اخبار پربازدید این هفته

تولید ارگانیک" تنها راهکار نجات زعفران ایران از وضعیت فعلی است

تولید ارگانیک" تنها راهکار نجات زعفران ایران از وضعیت فعلی است