مطالب مرتبط:
خرید100 میلیارد تومان تجهیزات برای مراکز بهداشتی جنوب غرب خوزستان
600 میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی آذربایجان غربی وارد شد
پرداخت 18 میلیارد تومان از مطالبات گندمکاران
بیش از یک میلیارد تومان در سال 95 برای ساماندهی گلزار شهدای روستاهای استان قم هزینه شد
بیش از یک میلیارد تومان در سال 95 برای ساماندهی گلزار شهدای روستاهای استان قم هزینه شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 31 شهریور 1396 ساعت 00:002017-09-21سياسي

28 میلیارد تومان چک بلامحل در شهرداری کرج صادر شده است


در نشست شورای اسلامی شهر کرج موضوع صدور 28 میلیارد تومان چک بلامحل در شهرداری این کلانشهر مطرح شد.

- رخداد24 : به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار رخداد، در جلسه صبح یکشنبه شورای اسلامی شهر کرج و در ارایه سخنان پیش از دستور جلسه اعضای شورا، احد رسولی رییس کمیسیون سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر کرج، بیان کرد: سرپرست شهرداری به دلیل صدور چک های بلامحل نتوانستند در جلسات شورا حضور پیدا کنند و به این کار رسیدگی داشتند در نتیجه نیاز به رسیدگی قانونی به این موضوع است و هر شخصی که این چک ها را کشیده است بایستی پاسخگو باشد.

وی در ادامه با اینکه صدور چک بلامحل در شهرداری موجب صدمه به وجه اجتماعی مدیریت شهری کرج است، افزود: در بین 23 نهاد خدمت رسان جایگاه سرمایه اجتماعی شورا 16 و شهرداری 19 است و این جایگاه مهم نشان ازاهمیت رسیدگی سریع به این موضوع دارد.

در ادامه فرج اله ایلیات در مورد چک های بلامحل گفت: در دو ماه گذشته تنها دونوع از این چک ها وجود داشت که به آن رسیدگی شد و به جز آن هیچ چک بلامحلی دست پیمانکاران و اشخاص حقیقی و حقوقی وجود ندارد و اینکه چرا سرپرست شهرداری برای ارایه توضیحات در این خصوص در صحن شورا حضور نمی یابد جای سوال دارد.

**تذکر به سرپرست شهرداری کرج؛ از مسایل حاشیه ساز دوری کنید اکبر سلیم نژاد رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه طبق گزارش سرپرست شهرداری کرج 28 میلیارد تومان چک بلامحل کشیده شده است، افزود که این موضوع نیاز به شفاف سازی دارد.

منصور وحیدی نایب رییس شورای اسلامی شهر کرج گفت: موضوع دستمزد و حقوق و مزایای کارکنان شهرداری، بحث ساماندهی سرویس مدارس و همچنین مسئله استخدام نیروهای بازنشسته در سمت های سنگین و مسئولیت آور شهرداری موجب تبعات سنگین در شهر شده است که نیاز به پیگیری جدی دارد.

وی در ادامه با تذکری به سرپرست شهرداری کرج از وی درخواست کرد که از کارهای حاشیه ساز پرهیز کرده و به حل این مسائل اساسی در شهر بپردازد.

**ضرورت شفاف سازی در مورد لایحه دوفوریتی مشارکت شهرداری در برگزاری نمایشگاه کتاب البرز در ادامه جلسه لایحه ای در مورد همکاری و مشارکت شهرداری کرج با اداره کل ارشاد اسلامی البرز برای برگزاری نمایشگاه کتاب البرز با تامین اعتبار 200 میلیون تومانی و به منظور تهیه بن کتاب خدمات ، برگزاری جشن و همچنین تامین هدیه برای فرهیختگان مطرح شد.

سید علی اکبرمیروکیلی معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری کرج در مورد این لایحه با اشاره به اینکه داشتن یک الگوی رقمی و تعیین سرفصل ها برای این مورد ضروری است، گفت: سال گذشته حتی یک ریال هم بابت این مورد هزینه نشد بلکه تنها در مورد آسفالت محوطه برگزاری نمایشگاه و خدمات این چنینی با اداره کل ارشاد البرز مشارکت داشتیم.

وی با برشمردن اینکه در سال جاری بودجه ای هدفمند توسط کمیسیون فرهنگی و براساس سرفصل های تعیین شده منظور شده بود، افزود: برای این لایحه باید مبلغ تعیین شود که سقف آن طبق صحبت های انجام شده با سرپرست شهرداری کرج برابر 150منیلیون تومان است.

فرج اله ایلیات عضو شورای اسلامی شهر کرج در مورد این لایحه توضیح داد: اگر این اقدام قرار باشد از سوی مدیریت شهری کرج انجام شود سال بعد فرآیند آن ادامه خواهد یافت، درصورتی که پیش از برگزاری نمایشگاه کتاب این درخواست به دست شورای اسلامی شهر کرج نرسیده است و حتی سال های گذاشته نیز این چنین درخواستی مطرح نشده بود.

وی ادامه داد: در چنینی مواردی در ابتدا باید لایحه دوفوریتی به صحن شورای شهر ارسال شود و در ادامه برای آن تصمیم گیری شود.

در ادامه و بعد از اعلام نظر اعضای شورای اسلامی شهر کرج مقرر شد که هرگونه تصمیم گیری در مورد این لایحه به جلسه بعدی و با حضور سرپرست شهرداری کرج موکول شود.

**مخالفت با لایحه واگذاری زمین 3 هزارمترمربعی به هیات رزمندگان فاطمیون غرب کرج در ادامه جلسه لایحه شهرداری در ارتباط با واگذاری یک قطعه زمین به مساحت 3 هزار مترمربع از اراضی کشاورزی صوفی آباد در خیابان قلم شاهین ویلا به هیات رزمندگان فاطمیون غرب کرج و به منظور احداث ساختمان مذهبی برای این هیات مطرح شد که در کمیسیون فرهنگی به تصویب نرسیده بود.

میروکیلی معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری کرج در مورد این لایحه با بیان اینکه حدود 800 میلیون تومان اعتبار سالانه برای این نهاد منظور شده است، گفت: با توجه به اینکه شهرداری اکنون در بحران مالی به سر میبرد بخشش این چنین اموال منقول و غیر منقول به دیگر نهادهای شهری صحیح نیست و هیات رزمندگان فاطمیون با تکیه بر اعتبار سالیانه خود می تواند این هزینه ها را تامین کند.

منصور وحیدی نایب رییس شورای اسلامی شهر کرج با توضیح اینکه هیچکس با کمک رسانی به حوزه های فرهنگی و مذهبی مخالف نیست ادامه داد: اما اینگونه کمک ها باید اصولی و بر اساس شفاف سازی در هزینه ها باشد.

به دنبال اعلام نظراعضای شورای اسلامی شهر، این لایحه بر طبق مصوبه کمیسیون فرهنگی به تایید نرسید و مصوب نشد .

**هزینه کرد یک میلیارد و 700 میلیون تومانی برگزاری مراسم ستاد اربعین و ماه محرم در سال 95 در ادامه جلسه با اشاره به در پبیش داشتن روزهای سوگواری ماه محرم وحضور 2 هزار هیات و 1500 مداح و شاعر که در ایام ماه محرم در نقاط مختلف شهر فعالیت می کنند،موضوع کمک مدیریت شهری کرج به مساجد و هیات های مذهبی برگزاری این مراسم مطرح شد.

اکبر سلیم نژاد رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج در مورد این لایحه گفت: در صورت تامین ردیف های اعتباری در این مورد، ارایه جداول ریز اقدامات هیات ها باید مشخص شود.

سید علی اکبر میروکیلی معاون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر کرج گفت: در سال گذشته حدود 453 میلیون تومان از حوزه معاونت فرهنگی و 68 میلیون تومان هم از ردیف خدمات شهری به ستاد اربعین وبه منظور برگزاری مراسم این روز اختصاص داده شد و 600 میلیون تومان نیز برای ارسال اتوبوس ها به خطوط مرزی هزینه شد که این ردیف هنوز به سازمان اتوبوسرانی پرداخت نشده است.

وی ادامه داد: تا قبل از سال 95 و به مدت سه سال در ماه محرم سفره اشک برپا شده ودر قالب آن بن هایی به مبالغ 500 تا 300 میلیونی در اختیار مساجد و هیات ها قرار داده میش اما.

بعد از گذشت سه سال هزینه برگزاری سفره اشک به ردیف های دیگر اختصاص یافت و این هزینه کرد در کل کنار گذاشته شد.

میروکیلی گفت: مشارکت در سیاه پوش کردن شهر و همکاری با ارگان ها به منظور برپایی مراسم عزاداری ، مشارکت در برگزاری همایش هایی مثل شیرخوارگان، عاشوریان، برپایی ایستگاه های صلواتی، مشارکت در اجرای نمایش ها و تئاتر های مذهبی، برگزاری مراسم کاروان اسرا و یا برپایی مراسم قرائت زیارت عاشورا در مجموع به مبلغ 550 میلیون هزینه کرد داشته است.

وی ادامه داد: در کل یک میلیارد و 700 میلیون تومان هزینه برگزاری مراسم محرم و اربعین درسال گذشته شده است که شامل 550 میلیون هزینه برگزاری مراسم ماه محرم و 521 میلیون هزینه برگزاری ستاد اربعین است اما 600 میلیون تومان نیز هزینه کرد اقدامات اتوبوسرانی بابت ارسال اتوبوس به مرز برای انتقال زائران است که به عنوان یک بدهی هنوز پرداخت نشده است.

**نبود یک حسینیه شاخص در کرج که فرهنگ عاشورا و سوگواری ماه محرم را ماندگار کند عباس زارع رییس کمیسون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر کرج در مورد این لایحه گفت: یکی از کارهایی که معاونت فرهنگی شهرداری و کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر باید آن را پیگیری کند این است که حرمت چنین سنت های ارزنده ای مانند برگزاری مراسم عزاداری ایام ماه محرم با درنظر گرفتن ضریب ایمنی حیات مذهبی و در ردیف هایی مانند جمع آوری زباله و یا بهبود کفیت محیط در این مراسم پاس داشته شود.

وی با اشاره به اینکه شهر کرج یک حسینیه شاخص ندارد که فرهنگ عاشورا و سوگواری ماه محرم را ماندگار کند ندارد، گفت: معماری مساجد با رویکرد جذب کردن مردم مدنظر قرار داده شود؛ در کنارآن توجه به اصالت برای شاخص کردن ارزش های دینی بر اساس درنظر گرفتن اعتبارات لازمه در این مورد حائز اهمیت است.

زارع عنوان کرد: در چنین برهه زمانی به جیب شهرداری و درآمدهای وصولی باید دقت داشت و بر اساس آن هزینه کرد داشت؛ چرا که دربحران های مالی کنونی میزان هزینه کردها و ردیف های اعتباری متظور شده برای شهرداری کرج بسیار مهم است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازرخداد، این لایحه به دلیل قانع نشدن اعضای شورای اسلامی شهر برای مواقفت با متن آن و عدم شفاف سازی در این مورد از دستور کار جلسه خارج شد.

نیوشا فتحی زاده منبع :
کلید واژه ها: شهرداری - سرپرست شهرداری - شورا - اسلامی - نمایشگاه کتاب - شورای - میلیارد - اجتماعی - نمایشگاه - البرز - فرهنگی - کتاب - سرمایه - سرمایه گذاری - سرویس مدارس - گزارش - حاشیه - تامین - پیمانکاران - حقوق - شفاف - استخدام - کارکنان - خبرنگار - سید علی - یکشنبه - مدیریت - دستمزد - ارشاد - حقیقی

آخرین اخبار سرویس:
حجت الاسلام مؤمنی: شهدای مدافع حرم به عالی ترین درجه عبودیت خدا رسیدند

پیام مخبر برای درگذشت دکتر ابوترابی

باران کوثری: از رایم به حسن روحانی پشیمان نیستم / ما را سیبل خالی کردن خشمشان از شکست در انتخابات کرده اند/ عکس

آیت الله هاشمی در فرماندهی جنگ و بررسی صلح و برجام همواره موثر بودند/ هنوز 50 درصد درآمدهای بودجه متکی به نفت است

وزیر خارجه انگلیس برای نجات جاسوسان خود به ایران آمد/ مردم اجازه خیانت جریان های خائن را نمی دهند

گزارش المانیتور درباره طرح کنگره آمریکا درباره ایران

وزیر کشور وارد مشهد شد

فیلم/ اقدامات گروه جهادی جامعه وعاظ و مبلغین انقلابی در مناطق زلزله زده کرمان

واکنش سخنگوی ناجا به بودجه این نیرو در 97

ورود مجلس به موضوع طولانی شدن مهار چاه 147

40هزار میلیارد تومان در بخش آی تی کشور سرمایه گذاری شده است

شرایط آزمون استخدامی نفت برای خوزستانی ها عادلانه نیست

مخالف ساخت بازار ماهی فروشان هستم

شاخ و شانه کشیدن مدیرعامل منطقه آزاد در برابر استاندار هرمزگان/ اختیارات استانداران کاهش یافته؟

وزیر کشور وارد مشهد شد

روایت آیت الله خاتمی از نحوه نظارت مجلس خبرگان بر عملکرد رهبری

همکاری های سازمان بیمه سلامت ایران و کره جنوبی گسترش می یابد

سید احمد خاتمی در گفت وگوی تلویزیونی مطرح کرد: گزینه های رهبری آینده به صورت فوق العاده محرمانه بررسی می شود/ سلامتی، نشاط و انگیزه رهبر انقلاب بسیار بالاست/ از مناظره های انتخابات بسیار شرمنده شدم/ مقررات فضای مجازی «استخوان لای زخم» نباشد

وزیر کشور وارد مشهد شد

طرح مجلس نمایندگان آمریکا مانع فروش هواپیما به ایران نیست

اعضای شورای مرکزی جدید حزب اسلامی کار انتخاب شدند

مردم ترامپ را اینطوری ادب کردند! /عکس

نشست مدیران و معاونین تهذیب مدارس علمیه استان ایلام برگزار می شود

رونمایی از مستند مثل یک زن درباره زندگی فائزه هاشمی

2 معبربان خاطی به دلیل درگیری با یک دستفروش عزل شدند/ شهروندان موارد تخلف را اطلاع دهند

معاون هماهنگ کننده سپاه استان سمنان: شکاف طبقاتی بین مردم و مسئولین باید از بین برود/ نباید تبارسالاری جایگزین شایسته سالاری شود

جزییات حرفهای عجیب احمدی نژاد با شمخانی/روایت مرعشی از آی کیوی خانواده هاشمی و کارگزاران/جایگاه مادری و معلمی کمتر از آیت اللهی نیست

فرانسه مدرک آمریکا علیه ایران را امضا نکرد

پاسخ سیاسی باران کوثری به منتقدان/ عکس

افشاگری مشاور رییس جمهور از پروژه احمدی نژادی ها علیه دولت

محمد سوری، محمود سوری جعفر خُلدی صوفیِ ناشناخته مکتب بغداد

جمشید جلالی شیجانی مقدمه و تصحیح انتقادی معاش السّالکین سیّدمحمّد نوربخش

امشب انجام شد برگزاری مراسم وداع با شهید ایمانی در حرم حضرت معصومه(س)

عزل دو معبربان خاطی/ شهروندان موارد تخلف را اطلاع دهند

ابداع «خط کرسی» با طراحی بیش از 10 سال +عکس

نماینده زاهدان: 80 % مردم سیستان و بلوچستان زیرخط فقر هستند

سخت گیری مجلس نمایندگان آمریکا بر فروش هواپیما به ایران

عملیات داعشی ها در سن پترزبورگ خنثی شد

بودجه 97 یک گام بزرگ برای حل بحران پاسخگویی است

حاجی بابایی:
 
 برای واقعی شدن بودجه باید تمام منابع و مصارفی که در کشور است در نظر گرفته شود

همسر غلامرضا صنعتگر: دروغ پردازان وجدان داشته باشید

ابداع «خط کرسی» با طراحی بیش از 10 سال +عکس

فیلم پیروزی بر خورشید هنر مسئولانه و متعهدانه را محقق کرد

عزل 2 معبربان خاطی/ شهروندان موارد تخلف را اطلاع دهند

دستگیری فردی مسلح در فرودگاه آمستردام

کره شمالی، محور اصلی تماس تلفنی ترامپ و پوتین

ترامپ خواستار کمک روسیه بخاطر حل مسئله کوریای شمالی شد

دیدار رییس و اعضای هیئت علمی موسسه آینده روشن با حضرت آیت الله بوشهری

2 مامور خاطی شهرداری تهران عزل شدند

28 هزار دانش آموز عضو سازمان دانش آموزی استان سمنان شدند

نخستین هواپیمای برزیلی شرکت آتا در فرودگاه تبریز فرود آمد

2 مامور خاطی شهرداری تهران عزل شدند

همسر غلامرضا صنعتگر: برای دروغ پردازان طلب وجدان و بیداری دارم

اپل مشغول بررسی قابلیت «نجوا» برای دستیار سیری است

صدای گلایه های زلزله زدگان بیخ گوش وزیر

داعش باعث تعمیق نفوذ سیاسی و نظامی ایران در منطقه شد/ ترامپ یک شرور بدون نقاب و روسای قبلی آمریکا شرور با نقاب بودند

کاهش 60 درصدی بودجه قرآنی 97

اپل مشغول بررسی قابلیت «نجوا» برای دستیار سیری است

ترامپ شاخ دارد ولی عقل ندارد/ انزوا آمریکا در جهان رغم خورده است

عکس/ استتار مسلمان و ماهینی برای فرار از سرما

همایش نکوداشت مولانا؛ زیربنای صلح جهانی

بازی با حقایق و مستندات نمی تواند مباشرت امریکا در جنایات جنگی را بپوشاند

کمک 350 میلیارد تومانی خیرین سلامت در کشور

ردپای یک انجمن اصلاح طلب در پاک کردن نقش پرچم اسراییل

80 % مردم سیستان و بلوچستان زیرخط فقر هستند

ارتقای شاخص های جهانی توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

افشاگری مشاور روحانی از پروژه احمدی نژادی ها

علل شیوع خودشیفتگی در فرزندان امروز

اتهام آمریکایی ها علیه ایران غیر قابل اثبات است

افشاگری مشاور روحانی از پروژه احمدی نژادی ها علیه دولت

امام جمعه لالی سهمیه اشتغال جوانان لالی در پروژه های پتروشیمی و آلومینیوم شد

فرمانده سرایا الخراسانی عراق: الشحد الشعبی یک نیروی نظامی باقی خواهد ماند

امام جمعه لالی سهمیه اشتغال جوانان لالی در پروژه های پتروشیمی و آلومینیوم شد

اقداماتی برای ابطال تصمیم ضدفلسطینی آمریکا در سازمان ملل/رویدادها و تحولات ترکیه در یک نگاه/24آذر

علی اکبر کریمی رییس دوره ای مجمع نمایندگان استان مرکزی شد

دو طرح برای استیضاح یک وزیر

پروژه احیای دریاچه ارومیه به کجا رسید؟

صدیقی: ترامپ گاوی است که شاخ دارد و عقل ندارد

تصاویر/ افتتاح کتابخانه تخصصی آیت الله مشکینی مصلای قم

رییس بازرسی شهرداری تهران خبر داد: عزل 2 معبربان خاطی

اهدای یک تخته قالی دستباف بانوان اردکانی به عتبات عالیات

چهل سال پس از انقلاب اسلامی در حسرت تشکیل دولت اسلامی

نماینده زاهدان: 80 % مردم سیستان و بلوچستان زیرخط فقر هستند

علی اکبر کریمی رییس دوره ای مجمع نمایندگان استان مرکزی شد

جزییات حرفهای عجیب احمدی نژاد با شمخانی/رولیت مرعشی از آی کیوی خانواده هاشمی و کارگزاران/جایگاه مادری و معلمی کمتر از آیت اللهی نیست

پشتیبانان پویش فرمایشی پشیمانی باید در مورد کارهایشان به مردم پاسخگو باشند

گفتگوی 18:30/ لزوم ورود بخش خصوصی برای نوسازی بافت های فرسوده

لحظه شگفت انگیز پرتاب موشک از روی ناو + فیلم

نسخه نماینده مجلس برای بازار مسکن

رکس تیلرسون:به دنبال جنگ با پیونگ یانگ نیستیم

انعطاف در بستن ثبت سفارش خودرو

تصاویر/ وداع با پیکر شهید مدافع حرم مهدی قره محمدی

پشتیبانان پویش فرمایشی پشیمانی!

اختتامیه مسابقات دارالقرآن امام علی (ع)

برخورد قانونی با حاشیه سازان نمایشگاه پارس صورت می گیرد

تصاویر/ وداع با پیکر مطهر شهید مدافع حرم «مهدی قره محمدی» در معراج شهدا

امام جمعه عسلویه: آلودگی هوای عسلویه جان مردم را به خطر انداخته

تصویر دیده نشده از رهبر انقلاب در جبهه سرپل ذهاب

عزل 2 معبربان خاطی/ شهروندان موارد تخلف را اطلاع دهند

افزایش 2 برابری بودجه درمان بیماری های صعب العلاج

28 میلیارد تومان چک بلامحل در شهرداری کرج صادر شده است

28 میلیارد تومان چک بلامحل در شهرداری کرج صادر شده است