مطالب مرتبط:
روحانی: ترامپ از ملت ایران عذرخواهی کند/علی رغم شعارها فکر نمی کنم آمریکا از برجام خارج شود
روحانی: ترامپ از ملت ایران عذرخواهی کند/علی رغم شعارها فکر نمی کنم آمریکا از برجام خارج شود
روحانی در کنفرانس خبری: خروج آمریکا از برجام دست ایران را برای هر اقدامی باز می کند
روحانی در کنفرانس خبری: خروج آمریکا از برجام دست ایران را برای هر اقدامی باز می کند
اگر آمریکا از برجام خارج شود یعنی دست ایران برای هرگونه انتخابی باز است/منتظریم ترامپ از مردم ایران عذرخواهی کند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 29 شهریور 1396 ساعت 23:352017-09-20سياسي

روحانی:ترامپ از ملت ایران عذرخواهی کند/خروج آمریکا از برجام دست ایران را برای هر اقدامی باز می کند


رییس جمهور کشورمان با اشاره سخنان رییس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: ما معتقدیم ترامپ به مردم ایران توهین کرده است و منتظریم که از ملت ما عذرخواهی کند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسکانیوز، حسن روحانی در نشست خبری خود در نیویورک، پس از سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل با بیان این که ملت ایران در انتخابات بسیار پرشور و رقابتی ریاست جمهوری راه جدید چهار ساله خود را انتخاب کردند ، گفت: مردم خواهان روابط گسترده با جهان، توسعه و پیشرفت در کشور و ثبات، امنیت و آرامش در کل منطقه هستند.

*مردم به چهار سال آینده بسیار امیدوارتر از سال های گذشته هستند وی هم چنین با بیان این که دولت دوازدهم موظف است اهدافی که ملت انتخاب کرده را دنبال کند ، اظهار داشت: سفر من به نیویورک برای تحقق همین اهداف است.

در گفت وگوها با سران کشورهای مختلف در نیویورک اولین مساله ما توسعه روابط اقتصادی با کشورهای دوست بود.

وی خاطرنشان کرد: بعد از برجام فضای بسیار مناسبی برای گسترش روابط ایران با کشورهای دیگر به ویژه در زمینه اقتصادی فراهم شده و ما دنبال آن هستیم از این فضا به نفع دو طرف و با سیاست برد- برد استفاده کنیم.

بعد از برجام میلیاردها دلار در ایران از طریق شرکت های خارجی سرمایه گذاری شد و ده ها میلیارد دلار اعتبار از طرف بانک های بزرگ خارجی تامین شده است.

فضای اقتصادی ایران هم نشان می دهد مردم به آینده کاملا امیدوار هستند.

وی ادامه داد: در سوالات بانک مرکزی از خانواده ها این واقعیت گویاست که مردم به چهار سال آینده بسیار امیدوارتر از سال های گذشته هستند.

مرکز آمار ایران هم اعلام کرده که در سه ماهه اول سال جاری نسبت به سه ماه اول سال گذشته، هفت درصد رشد اقتصادی داشته ایم و این رشد در تمام بخش ها بوده است.

ما به خاطر رکود در مسکن نگران بودیم اما اکنون خوشحالیم این بخش از رکود خارج شده است و در همه بخش های اقتصادی در مسیر توسعه قرار گرفته اند.

البته می دانیم رشد ایران بدون ثبات و امنیت در منطقه امکان پذیر نیست.

توسعه با امنیت و آرامش، همبستگی و پیوستگی دارد.

*مردم سوریه باید حکومت مورد نظر خود را تعیین کنند رییس جمهور در ادامه صحبت های خود در جمع خبرنگاران در نیویورک با اشاره به کمک های ایران به کشورهای منطقه جهت مبارزه با تروریسم تاکید کرد: ایران در مقام عمل نشان داده که برای مبارزه با تروریسم بسیار جدی است و از همه توان خود در این زمینه استفاده کرده است.

وی با بیان این که تلاش ها و اقدامات ایران برای مبارزه با تروریسم مورد اذعان کشورهای همسایه و منطقه از جمله عراق، سوریه و لبنان است ، خاطرنشان کرد: ما بسیار خوشحال هستیم که شهرهای بزرگی در سوریه و عراق از دست داعش خارج شده و یک امنیت نسبی در آنجا برقرار شده است.

وی هم چنین با بیان این که با کمک ایران، روسیه، ترکیه و همچنین دولت سوریه آتش بسی در این کشور ایجاد شده است و ما سعی می کنیم این آتش بس ادامه پیدا کند ، افزود: مرحله بعد این است که این زمینه فراهم شود که مردم سوریه حکومت مورد نظر خود را تعیین کند و ما این را دنبال می کنیم.

*موضع کمک به مردم میانمار و فشار به دولت این کشور در این سفر دنبال شد روحانی با اشاره دیدارهایی که در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل با مقامات دیگر کشورها داشته و در مورد مسائل منطقه ای، بین المللی و دوجانبه صحبت کرده است اشاره ، و اقدامات نژادپرستانه دولت میانمار علیه مسلمانان این کشور را یادآور شد و گفت: متاسفانه در هفته های اخیر منطقه آسیا شاهد یک فاجعه جدید بوده است.

به علت اتفاقاتی که در میانمار رخ داده 400 هزار نفر از مردم این منطقه از خانه های خود آواره شده اند، منازل آن ها به آتش کشیده شده و آن ها مجبور شده اند که به بنگلادش مهاجرت کنند.

وی افزود: نخست وزیر بنگلادش در روز سه شنبه در نشستی که با حضور کشورهای اسلامی در ارتباط با موضوع میانمار در نیویورک برگزار شده بود، اعلام کرد که غیر از 400 هزار نفر آواره اخیر میانماری که در هفته های اخیر به این کشور آمده اند در ماه های گذشته نیز 400 هزار نفر دیگر نیز به این منطقه مهاجرت کرده بودند و در مجموع آوارگان میانماری به 800 هزار نفر در بنگلادش رسیدند.

وی با اشاره به ابعاد انسانی آن چه که در میانمار رخ داده است، گفت: موضع کمک به مردم میانمار و فشار به دولت این کشور در این سفر دنبال شد و خوشحالیم که سازمان همکاری اسلامی جلسه ای را در این ارتباط در نیویورک برگزار کرد.

*علی رغم شعارها فکر نمی کنم آمریکا از برجام خارج شود روحانی در این نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگار AP مبنی بر این که شما در سخنرانی خود گفتید که ایران اولین کشوری نخواهد بود که از برجام خارج می شود ولی به کسانی که از برجام خارج شوند پاسخ قاطعانه خواهد داد، منظور شما از این پاسخ قاطعانه چیست؟، تصریح کرد: همانطور که شما می دانید توافق برجام یک توافق بین المللی است، توافقی است که ماه ها به خاطر اهمیت و دقت در تدوین بندهای آن مذاکره شده است.

از دیگر س و شورای امنیت سازمان ملل نیز در قطعنامه 2231 از این توافق حمایت کرد.

وی با بیان این که برجام یک توافق دوجانبه نیست و حتی شبیه توافق آب و هوایی پاریس نیست ، افزود: همانطور که اشاره کردم این توافق توسط شورای امنیت تایید شده است و نقش مهمی در امنیت جهانی و منطقه ما دارد.

کشوری که آغازکننده نقض برجام باشد در کنار این که تعهد اخلاقی و حقوقی خود را زیر پا گذاشته راه انزوا را برای خود انتخاب کرده است.

وی تصریح کرد: در نطق های سازمان ملل دیدیم که فقط دو نفر بودند نسبت به این توافق خوشحال نبودند و می گفتند مایه شرمساری است.

این در حالی است که مقامات دیگر کشورها که در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کرده و خواهند کرد می گویند این بهترین توافق است.

عقل، مصلحت جهانی و همچنین قوانین بین المللی از جمله ان پی تی این را می گوید.

رییس جمهور با بیان این که برجام زمینه ساز برای توسعه روابط در منطقه و جهان است ، تصریح کرد: من نمی دانم اگر کشور یا کسی از این توافق خارج شود چه سودی برای او دارد جز رسوایی.

اگر آمریکا از برجام خارج شود بی تردید قبل از هر کسی توسط ملت آمریکا محکوم می شود توسط اتحادیه اروپا و کل جهان محکوم خواهد شد و حتی متحدان آمریکا نیز جرأت نمی کنند که از این اقدام آمریکا حمایت کنند.

وی تصریح کرد: من نمی دانم با خروج از این توافق جز خوشحال کردم یک رژیم منفور در منطقه چه کس دیگری از این موضوع خوشحال می شود که دولت آمریکا بخواهد چنین کاری را انجام دهد.

وی با تاکید بر این که این اقدام با منطق عقل، مصلحت و سیاست سازگار نیست ، تصریح کرد: فکر نمی کنم آمریکایی ها دست به این کار بزنند ولو این که در این زمینه شعار داده، می دهند و خواهند داد.

آمریکا به مردم خود بگوید برای منطقه چه کرده است روحانی با بیان این که اگر آمریکا از تعهد برجام خارج شود دست ایران برای هر انتخابی باز گذاشته شده است ، ادامه داد: دست ایران به طور کامل برای هر اقدامی که مصلحت خود باشد باز می شود و موانع در این زمینه برداشته می شود.

اگر مقامات جدید آمریکا فکر می کنند با خروج از برجام به ایران فشار وارد می کنند، اشتباه کرده اند.

خروج آمریکا فشاری به ایران وارد نمی کند و جایگاه ایران در سطح جهان بهتر شده و خود دولت آمریکا تحت فشار افکار عمومی جهان قرار می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: ما قبلا در این زمینه در تهران گفت وگو کرده و باز هم گفت وگو می کنیم.

ما برای شرایط مختلف، پیش بینی های لازم را انجام داده ایم و دستمان برای هر انتخابی باز است.

وی در پاسخ به اتهام آمریکا به ایران مبنی بر حمایت از تروریسم تصریح کرد: این اتهام جدید نیست اما من این سوال را می پرسم چه دولت هایی از القاعده، طالبان و داعش حمایت کرده و آن را بوجود آورده اند.

چه کشورهایی نفت داعش را می خرد؟ چه کسی اشیای موزه های عراق را خریداری کرد؟ و چه کسانی در برابر القاعده، طالبان و داعش ایستادند و بغداد، دمشق و موصل را از دست آن ها نجات دادند؟ پاسخ به این سوال روشن می کند آن چه رییس جمهور آمریکا می گوید تا چه حد با واقعیت منطبق است و چه میزان از این حرف ها بی اساس و واهی است.

رییس جمهور با اشاره به این که آمریکا به مردم خود بگوید برای منطقه چه کرده است ، گفت: بعد از 11 سپتامبر تا به امروز آمریکا ادعای مبارزه با تروریسم داشته اما جز توسعه تروریسم چه کرده است؟ آیا عراق، افغانستان و منطقه امن تر شده است یا شرایط مردم منطقه بدتر شده؟ خود ملت آمریکا از دولت این کشور بخواهد چقدر از مالیات مردمش را برای جنگ طلبی خرج کرده است.

کسی که در منطقه جنگ راه انداخته در جایگاهی نیست که به ایران چنین اتهاماتی بزند.

باید این دولت به اتهامات وارده به خود پاسخ دهد.

وی ادامه داد: ما قربانی تروریسم بوده ایم و 17 هزار نفر از مردم ما قربانی تروریسم شده اند.

ما از روز اول با تقاضای دولت و مردم عراق و سوریه به آن ها کمک کردیم و همواره در خط مقدم مبارزه با تروریسم بوده و خواهیم بود.

مذاکره با دولتی که تعهدات خود را زیر پا می گذارد اتلاف وقت است وی در پاسخ به این پرسش که آیا امکان دیدار شما با ترامپ با موضوعی غیر از برجام وجود دارد؟ اظهار کرد: ما پس از سال ها و بعد از مذاکرات پیچیده بسیاری به توافق برجام رسیدیم اما آمریکا امروز بهانه جویی می کند؛ بنابراین چه دلیلی دارد راجع به موضوع دیگری با آن ها صحبت کنیم.

اگر آمریکا این توافق را زیر پا بگذارد نه تنها ایران بلکه هیچ دولت مستقلی حاضر نیست با آمریکا حرف بزند.

مذاکره با دولتی که تعهدات خود را زیر پا می گذارد اتلاف وقت است.

از سویی دیروز ترامپ به ملت ایران اهانت کرد و باید از ملت ایران عذرخواهی کند.

اروپایی ها به صراحت به آمریکا اعلام کرده اند که در برجام پایبند بماند رییس جمهور در ادامه در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که آیا اروپا قادر است آمریکا را در برجام نگه دارد؟ تصریح کرد: در مذاکره با مقامات اروپایی از جمله فرانسه و انگلیس، آن ها تاکید کردند باید برجام حفظ شود؛ زیرا برجام بهترین توافق است و هیچ راه حلی غیر از آن وجود ندارد.

آن ها به من گفتند نظرات خود را به صراحت به آمریکا اعلام کرده و خواستار این شدند که آمریکا به برجام پایبند بماند.

وی همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگاری که پرسید آیا بدون آمریکا در برجام، این توافق باقی خواهد ماند؟، خاطرنشان کرد: زود است راجع به این سوالات بحث کنیم.

اکنون تقدم طرفین برجام این است که این توافق حفظ شود چون به نفع همه است اما در غیر این صورت تصمیم مقتضی اتخاذ خواهد شد.

نقش اروپا در تصمیم ما در صورت خروج آمریکا از برجام بسیار اهمیت دارد وی در پاسخ به این پرسش که گزینه های ایران در صورت خروج آمریکا از برجام چیست؟ گفت: ایران گزینه های مختلفی دارد و نوع تصمیم گیری اش به نوع عکس العمل اروپا هم بستگی دارد.

در دهه 90 آمریکا دنبال تصویب قانون فرامرزی نسبت به ایران بود که اتحادیه اروپا در مقابل آمریکا ایستادگی کرد و آمریکا شکست خورد و سرخورده شد و سرمایه گذاران اروپایی در نفت و گاز ایران سرمایه گذاری کردند.

نقش اروپا در تصمیم ما در صورت خروج آمریکا از برجام بسیار اهمیت خواهد داشت.

روحانی درباره راهبرد ایران برای مشارکت در توسعه جاده ابریشم خاطرنشان کرد: ما در این زمینه چندین بار با مقامات چینی گفت وگو کرده ایم و اعلام می کنیم ایران علاقه مند است در این طرح مشارکت داشته باشد؛ زیرا جاده ابریشم جدید می تواند برای منافع اقتصادی کشورهای مسیر جاده ابریشم مفید باشد.

ما از این طرح استقبال می کنیم.

*کمله ای به برجام اضافه نمی شود رییس جمهوری کشورمان در ادامه نشست خبری خود در نیویورک که به نوعی برنامه پایانی وی در جریان سفر به نیویورک است، در پاسخ به سوالی در ارتباط با اتفاقاتی که در یمن در حال رخ دادن است، گفت: متاسفانه موضوع یمن موضوع اسفباری است.

در حاشیه ملاقات ها با سران دیگر کشورها در مجمع عمومی سازمان ملل در ارتباط با موضوع یمن بحث و گفت وگو کردیم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر یمن دچار چند مصیبت و مشکل شده است.

برخی از گروه های تروریستی مثل القاعده در بخش هایی از یمن فعال هستند.

از دیگر سو بین خود یمنی ها اختلاف نظر وجود دارد و همه آنها نظر واحدی ندارند.

رییس دولت دوازدهم خاطرنشان کرد: یمن مورد هجوم بمب های امارات و عربستان قرار گرفته است و به خاطر این بمباران تعداد زیادی از مردم این کشور کشته و مجروح شده اند و متاسفانه صدایی از شورای امنیت و سازمان ملل متحد بلند نمی شود.

در ماه های اخیر نیز بیماری های خطرناک و مسری در این کشور گسترش پیدا کرده و همین باعث شده که تعداد زیادی از مردم از بین بروند.

روحانی با بیان اینکه اولین قدم در ارتباط با حل بحران یمن ایجاد آتش بس در این کشور است و باید بمباران این منطقه متوقف شود، افزود: از دیگر سو باید با القاعده و سایر گروه های تروریستی که در این کشور فعال هستند مبارزه شود و مذاکرات یمنی- یمنی آغاز شود و با نظر مردم حکومت آتی این کشور تشکیل شود.

اینها قدم هایی است که باید در مورد بحث یمن برداشته شود.

رییس جمهور در پاسخ به این سوال که آیا این امکان وجود دارد که زمان های مشخص شده در برجام تغییر کند و از دیگر سو آیا آقای ظریف در نشست 1+5 پیام خاصی به تیلرسون ارائه خواهد کرد؟ افزود: موضوع برجام پایان یافته است و ما هیچ گونه بازگشت و برگشتی به سمت این توافق نخواهیم داشت.

در مورد این توافق ماه ها کلمه به کلمه بحث شده و بیشترین وقت را نیز همین موضوع زمان گرفته است.

اصرار ما این بوده که زمان کوتاه تر باشد و طرف های مقابل اصرار داشتند طولانی تر باشد و در نهایت با توجه به مذاکرات صورت گرفته به زمانی رسیده ایم که دو طرف بر روی آن توافق داشته اند.

وی گفت: کسی نمی تواند به این توافق دست بزند چراکه این توافق مانند ساختمانی است که اگر یک دیوار آن کشیده شود کل ساختمان فرو می ریزد و باید مقامات آمریکایی اینگونه تصورات و افکار را از گوش خود پاک کنند.

روحانی افزود: یا برجام می ماند با همه ویژگی هایی که دارد یا از بین می رود.

رییس جمهور تاکید کرد: برجام قابل اصلاح نیست.

کمله ای به برجام اضافه نمی شود و قابل مذاکره مجدد نیست.

*هیچ گاه به دنبال تولید سلاح هسته ای نبوده و نخواهیم بود روحانی در این نشست خبری در پاسخ به سوال یک خبرنگار ایرانی مبنی بر اینکه آیا ایران در نشست 1+5 گله های خود را مطرح خواهد کرد، گفت: گله ما زیاد است.

از برخی از دوستان مان گله مند هستیم که هنوز برخی از موارد اقتصادی و بانکی به آن سهولت که مورد نظر ما بوده است اجرایی و عملیاتی نشده است.

اعتراض اصلی ما به دولت اصلی آمریکاست.

رییس جمهور با اشاره به اقدامات آمریکا در راستای زیر پا گذاشتن تعهداتش در برجام گفت: دولت این کشور هر روز به هر شکلی به دنبال این است که تعهداتش را در مورد این توافق زیر پا بگذارد.

سخنان روز گذشته رییس جمهور این کشور در سازمان ملل متضاد با بند 29 برجام است چراکه در برجام آمده است که کشورهای 1+5 حق ندارند به نحوی موضع گیری کنند که فضایی که بعد از برجام به وجود آمده از بین برود.

وی با بیان اینکه گله ها، اعتراضات و همچنین مواردی که احساس می کنیم برخلاف متن برجام است را در این جلسه مطرح می کنیم، ادامه داد: ما انتظار داریم که همه کشورهای 1+5 مثل ایران به تعهدات خود صددرصد پایبند باشند.

ایران 99 درصد به توافق پایبند نبوده بلکه صددرصد پایبند بوده است.

این مقام عالی رتبه ایرانی همچنین در پاسخ به سوالی در ارتباط با فجایع میانمار گفت: در میانمار شاهد پاکسازی قومی هستیم و دولت میانمار از ارتش این کشور حمایت می کند و در برابر اقدامات افراطیون سکوت کرده است.

وی با بیان اینکه گروهی که قرن هاست در میانمار ساکن هستند در حال اخراج شدن از این کشور هستند و یا کشته می شوند، افزود: نخست وزیر بنگلادش روز گذشته اعلام کرد که ارتش میانمار در مسیرهایی که احساس می کند مردم آواره ممکن است از آن طریق به خانه هایشان بازگردند، مین گذاری کرده و مردمی که قصد دارند به محل سکونتشان برگردند روی مین می روند و قطعه قطعه می شوند.

رییس جمهور با بیان اینکه در جلسه روز گذشته سازمان همکاری های اسلامی این جنایات محکوم شد، خاطرنشان کرد: متاسفانه این جنایات همچنان ادامه دارد و مردم در فضای مجازی می بینند که چگونه مردم میانمار آواره می شوند.

روحانی با بیان اینکه از لحاظ انسانی بسیار مهم است که ما جلوی این فجایع را بگیریم، تصریح کرد: کسی که ظاهرا جایزه ای را برای صلح برده است در برابر این جنایات فقط نظاره گر است و یا به افراطیون کمک می کند.

روحانی در واکنش به سوال خبرنگار نیویورک تایمز مبنی بر اینکه آیا ممکن است که ایران در برابر نقض برجام از سوی آمریکا به سمت تولید سلاح هسته ای برود و کلا آیا شما درک می کنید که نگاه ترامپ به برجام چیست و آیا او اصلا می داند که در برجام چه چیزی آورده شده است؟ خطاب به این خبرنگار تصریح کرد: قاعدتاً شما از ترامپ شناخت بیشتری دارید.

ما چند روز است که در اینجا با او سروکار داریم و شما در طول سال با او سروکار دارید.

رییس جمهور ادامه داد: در صورت نقض برجام آپشن هایی پیش روی ایران است و ما ممکن است یکی از آنها را انتخاب کنیم ولی رفتن به سمت تولید سلاح هسته ای یکی از آپشن های ما نیست.

ما چنین آپشنی را روی میز نداریم و به این سمت نخواهیم رفت.

رهبر انقلاب اسلامی ساخت سلاح هسته ای را تحریم کرده و ما هیچ گاه به دنبال تولید سلاح هسته ای نبوده و نخواهیم بود.

روحانی همچنین به موضوع غنی سازی اشاره کرد و گفت: بحث بر سر غنی سازی است نه ساخت بمب اتم.

کشور ژاپن غنی سازی می کند و راکتورهای نیروگاه هایش را با اورانیوم غنی شده اداره می کند ما نیز یک راکتور هسته ای در بوشهر داریم که سوخت آن از روسیه تامین می شود البته قراردادی که در این زمینه منعقد شده رو به اتمام است و ما اگر خودمان در ایران سوخت تولید کنیم می توانیم سوخت راکتور را تامین کنیم.

وی تاکید کرد: بحث بر سر این نیست که به سراغ سلاح های هسته ای برویم و ممکن است یکی از آپشن ها این باشد که غنی سازی را شروع کنیم.

بنابراین بحث بر سر این موضوع است نه رفتن به سمت تولید سلاح هسته ای.

*فرقی بین شیعه و سنی قائل نیستیم روحانی درباره روابط بانکی ایران و اروپا و مشکلات این روابط اظهار کرد: ما با بسیاری از کشورهای اروپایی روابط بانکی داریم.

مشکل فقط در دادن اعتبارات بزرگ است که در این زمینه هنوز بحث داریم.

با این وجود از کشورهای اروپایی و آسیایی اعتبار می گیریم و کشورهای اروپایی هم به برجام عمل می کنند اما در زمینه بانک ها آنها صددرصد به تعهدات خود عمل نکردند که ما هم تذکر داده ایم ولی شرایط بهتر از سال قبل است.

رییس جمهور در پاسخ به این پرسش که ایران چرا به حقوق اقلیت اهل سنت توجه نمی کند، تصریح کرد: منطق فرقه گرایی با منطق اسلام سازگار نیست و ما تفاوتی میان مذاهب اسلامی قائل نیستیم.

ما از مردم غزه حمایت می کنیم در حالی که آنها سنی هستند.

ما همان کمکی که به ارتش عراق انجام دادیم به کردها هم انجام دادیم و برای ما کربلا، نجف و بغداد و اربیل فرقی ندارد.

اهل سنت در ایران نماینده، معاون وزیر، فرماندار، مدیر کل و سفیر بوده و تاکید من این است که به اقوام میدان بیشتری داده شود.

اهل سنت در ایران آزاد بوده در انتخابات شرکت می کند و فعال هستند و به من هم بالاترین رای را داده اند.

ما فرقی بین شیعه و سنی قائل نیستیم.

رییس جمهور در پاسخ به این پرسش که اگر آمریکا در برجام بماند حاضرید مذاکرات دیگری را آغاز کنید؟ خاطرنشان کرد: ما با اروپا در مسائل مختلف مذاکره داریم و از گفت وگو ابایی نداشته ایم اما برجام نباید مشروط به مسائل دیگری شود.

برجام، برجام است و عین آن باید اجرا شود.

وی در پایان نشست خبری در پاسخ به پرسشی مبنی بر امکان آزاد شدن آمریکایی های زندانی در ایران از جمله باقر نمازی تصریح کرد: افرادی در ایران زندانی هستند و ایرانیانی هم در آمریکا زندانی هستند.

البته فردی که شما به آن اشاره کردید از نظر ما ایرانی است زیرا ما دوتابعیتی را قبول نداریم.

این مسائل در اختیار قوه قضاییه است که قوه مستقل هم هست.

اما رییس جمهور به عنوان حافظ قانون اساسی اگر ببیند این قانون نقض می شود باید تذکر دهد که در این زمینه هم مذاکراتی با قوه قضاییه داشته ام.

من دلم می خواهد همه زندانی ها جز آنهایی که نمی شود، آزاد شوند.

باید به فکر آزادی همه زندانی ها بود و برای حقوق انسان ها تلاش کنیم.

301
کلید واژه ها: ایران - مجمع عمومی سازمان ملل - اقتصادی - رییس جمهور - نیویورک - کشور - مردم - تروریسم - توسعه - سازمان ملل - مبارزه - انتخاب - رییس جمهور آمریکا - عذرخواهی - امنیت - روابط - آینده - منطقه - میلیارد - مرکز آمار ایران - روحانی - نشان - آمریکا - ریاست جمهوری - سرمایه گذاری - رشد اقتصادی - آرامش - حسن روحانی - بانک مرکزی - خبرنگاران

آخرین اخبار سرویس:
حضور همسر آیت الله هاشمی رفسنجانی در عروسی فرزند شهید مطهری

استخدام فروشنده آقا جهت فروشگاه مبلمان در اصفهان

مجلس برای کمک به کولبران دست به کار شد /گزارش تخلف اجرای قانون سیاست های اصل 44 به قوه قضاییه رفت

پرستاران قدر جایگاه خود را بدانند

استخدام قالبساز، کمک قالبساز و فرزکار آشنا به قالبسازی در تهران

اعلام فهرست مدارس و رشته محل های سطح سه حوزه خواهران

کنایه تلویحی جلیلی به احمدی نژاد با هشتگ «دولت سایه» /عکس

کشورهای دنیا برای برطرف کردن آلودگی چه می کنند؟

آستر جیب در شورا حاشیه ساز شد/ اصلاح طلبان سهم زنان را در شورا به درستی ندادند

سونای خشک در دل کوه های برفی ایتالیا! + عکس

«سراب ذهاب» مستندی با موضوع زلزله زدگان کرمانشاه

تشکیل شورای مشورتی حق نمایندگان مجلس است

استخدام راننده بدون اتومبیل جهت آژانسی در تهران

رییس مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور به قزوین سفر می کند

احتمال یک زلزله بزرگ در مشهد

حراست شهرداری: مدرک 2 هزار نیروی ناگهانی استخدام شده در شهرداری «دیپلم» است/ همه تخلفات که مالی نیست

کنایه سعید جلیلی به احمدی نژاد با هشتگ «دولت سایه» + عکس

شوخی بازیگر سرشناس هالیوود با ملانیا ترامپ در نشست داووس

اعلام برنامه مسابقات کشتی فرنگی جام تختی

ترامپ سامسونگ را متهم کرد

کدام پایه تحصیلی برای آغاز یادگیری زبان انگلیسی مناسب تر است؟

رییس دانشگاه اصفهان، درباره فعالیت های بین المللی این مرکز علمی می گوید

سطح پایین طلاق بهترین شیرینی ازدواج دانشجویی است

اجرای طرح انتقال آب خزر به سمنان مبنای قانونی ندارد

سبک درست در کنار عمل به آموزه های دینی، عامل نشاط زندگی زناشویی است

تربیت اولین حافظ کل شهرستان طارم در روستای تسکین/ مسئولان حالی از خانه های قرآن روستایی نمی پرسند

ضرورت مناظره با سلفیه بررسی می شود

مطبوعات باید احساس امنیت کنند

انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان یک ضرورت است

نمایشگاه عکس و پوستر انقلاب در اردبیل برگزار می شود

ساماندهی وضعیت کارخانه سیمان خزر دارای اهمیت ویژه ای است

هزینه های جاری بودجه دولت را می بلعد

هزینه های جاری بودجه دولت را می بلعد

فرماندار دیر: شورا و شهرداری به همدلی نیاز دارند

رونمایی تندیس یکی از مفاخر گیلان 57 اجرا در جشنواره فجر رشت

احسان درخشان نسب به عنوان شهردار جدید شهر شهریار منصوب شد

مهر خروج ویژه مشمولین ؛ تسهیلات ویژه وزارت خارجه برای تردد فارغ التحصیلان مشمول ایرانی در دانشگاه های خارج از کشور

وضعیت دینداری در آخرالزمان/پیامبر(ص) آرزوی دیدار چه کسانی را دارد؟

علت وقوع حادثه نفتکش سانچی درعرصه بین المللی درحال پیگیری است

سالک: هیات رییسه مجلس سوال 180 نماینده از رییس جمهور را اعلام وصول کند

تقدس های مربوط به حرفه پرستاری حفظ شود

امام جمعه کرمانشاه: پرستاران جایگاه بالایی نزد خداوند دارند

هزینه های جاری بودجه دولت را می بلعد

بانک صنعت و معدن با راهبرد تولید محوری در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی حرکت می کند

استفاده از توانمندی بسیج در حل مشکلات/باید به سمت اقتصادی با مصرف آب کمتر برویم

دوره آموزشی شادی و نشاط ویژه مدیران اجرایی و ارشد استان کرمان+گزارش

اروپایی ها از بهانه جویی های آمریکا در برجام سوءاستفاده می کنند/ برابر هر اصلاح یا نقض عهدی روش متقابل خواهیم داشت

مطهری: لایحه بودجه 97 یکشنبه آینده در دستور کار قرار می گیرد

آذربایجانی: علم دینی ضرورت معرفتی و کاربردی است/ باقری: مفهوم علم دینی در جامعه ما بسیار مخدوش است

جایگاه سمن ها درنقش آفرینی اقتصادی و اجتماعی تقویت شود

مردم عمل می خواهند نه وعده/ برخی سیاست های مسئولان منطبق بر فرهنگ اسلام نیست

صورت جلسه تاریخی نبودن محوطه شرکت نفت را منتشر کنید

ساخت آثار موسیقی فاخر و فعالیت ارکستر سمفونیک در البرز

تاکید نماینده دهلران بر مدیریت ریزگردها در استان ایلام

رژه اقتدار یگان های شناور نیروی دریای ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد

معاون استاندار ایلام: برنامه های دهه فجر باید متنوع و جذاب باشد

اعلام زمان بررسی بودجه 97 در صحن مجلس

22 بهمن روز تجدید بیعت با ارزشهای انقلاب و آرمانهای رهبری است

توضیح مسوول نقل و انتقالات باشگاه در خصوص محرومیت و ادعاهای مهدی طارمی

وضعیت مدارس جنوب سیستان و بلوچستان بحرانی است

برگزاری مراسم گرامی داشت شهید معزغلامی در تهران

پیشگیری از اعتیاد مهم ترین هدف اجرای طرح «کرامت»

برای ساخت پلاسکو از سازمان میراث فرهنگی هم باید مجوز گرفته شود

همه دستگاه ها باید در امر پیشگیری از وقوع جرم به میدان بیایند

فرمانداران قزوین اجرای طرح های بدون پیوست فرهنگی را متوقف کنند

برگزاری منسجم نماز جماعت اصلی ترین برنامه فرهنگی دانشگاه های اردبیل است

آیت الله نوری همدانی : ضرورت تنوع فعالیت های تبلیغی مبلغان در امامزادگان / برکات انقلاب اسلامی برای مردم تبیین شود

برگزاری دومین سالگرد شهید مصطفی خلیلی در اهواز

تاکید دولت بر حفظ یکپارچگی لایحه بودجه

اصلاح طلبان هاشمی را تاریخ مصرف گذشته می دانستند

کسب رضایت مردم مورد توجه دستگاه های اجرایی قم در خدمت رسانی باشد

استخدام تعدادی وردست برشکار آقا در تولیدی پوشاک زنانه

استخدام تخته کار ماهر و صندوقدار با روابط عمومی بالا در خراسان رضوی

نفس خوزستان نباید دیگر در سینه حبس بماند

استخدام مجموعه تالار و باغسرای مجلل دیزدر

استخدام منشی خانم جهت یک شرکت در البرز

از سلامت "خون" ایرانیان تا علاقه اروپایی ها به استفاده از "پلاسمای ایرانی"

استخدام پیک موتوری جهت فست فود ژیوان در تهران

نماینده کرمانشاه: دولت به شرایط ناگوار حاکم در مناطق زلزله زده رسیدگی کند

«رژیم مصرف سرانه فضای مجازی» در رادیو صبا

جای خالی روزجهانی دریانورد در تقویم های ایرانی

استخدام شرکت الوپیک

گزارش تصویری اولین روز چهاردهمین نمایشگاه بین المللی خودرو اصفهان

آیت الله مکارم شیرازی: فضای مجازی ماری در آستین و بلایی فراگیر است

جزییات وداع و تشییع پیکر مطهر 2 شهید فاطمیون

آیت الله اراکی: سازنده کشتی مطلا می توانست پول خود را صرف عیاشی و گردشگری کند

مطهری: مجلس کوتاهی کرده است

نکات قابل توجه و جالب نامزدهای اسکار 2018

لازمه تبیین اهمیت کار روابط عمومی ها در زندان ها

مجلس هفته آینده بودجه 97 را بررسی می کند

بانویی که وجود 6 معصوم را درک کرد

حجتی: بودجه مقابله با ریزگردها حذف نمی شود

پیام تسلیت صالحی به فریدون عباسی

قابی برای بوی پیراهن یوسف

ضریب خطای وزارت رفاه در حذف یارانه ثروتمندان 60 درصد شد

پایان رزمایش محمد رسول الله با رژه یگان های شناور نیروی دریای ارتش

نماینده مردم اردستان در مجلس: اروپایی ها از بهانه جویی های آمریکا در برجام سوءاستفاده می کنند/ برابر هر اصلاح یا نقض عهدی روش متقابل خواهیم داشت

انجام آزمایش های انسانی کپسول محقق ایرانی (+فیلم)

کتاب خاطرات و دل نوشته های دانش آموزان لرستانی از راهپیمایی اربعین حسینی رونمایی می شود

برگزاری سی و هشتمین شورای فرهنگ عمومی استان

روحانی:ترامپ از ملت ایران عذرخواهی کند/خروج آمریکا از برجام دست ایران را برای هر اقدامی باز می کند

روحانی:ترامپ از ملت ایران عذرخواهی کند/خروج آمریکا از برجام دست ایران را برای هر اقدامی باز می کند