مطالب مرتبط:
روحانی: ترامپ از ملت ایران عذرخواهی کند/علی رغم شعارها فکر نمی کنم آمریکا از برجام خارج شود
روحانی: ترامپ از ملت ایران عذرخواهی کند/علی رغم شعارها فکر نمی کنم آمریکا از برجام خارج شود
روحانی در کنفرانس خبری: خروج آمریکا از برجام دست ایران را برای هر اقدامی باز می کند
روحانی در کنفرانس خبری: خروج آمریکا از برجام دست ایران را برای هر اقدامی باز می کند
اگر آمریکا از برجام خارج شود یعنی دست ایران برای هرگونه انتخابی باز است/منتظریم ترامپ از مردم ایران عذرخواهی کند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 29 شهریور 1396 ساعت 23:352017-09-20سياسي

روحانی:ترامپ از ملت ایران عذرخواهی کند/خروج آمریکا از برجام دست ایران را برای هر اقدامی باز می کند


رییس جمهور کشورمان با اشاره سخنان رییس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: ما معتقدیم ترامپ به مردم ایران توهین کرده است و منتظریم که از ملت ما عذرخواهی کند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسکانیوز، حسن روحانی در نشست خبری خود در نیویورک، پس از سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل با بیان این که ملت ایران در انتخابات بسیار پرشور و رقابتی ریاست جمهوری راه جدید چهار ساله خود را انتخاب کردند ، گفت: مردم خواهان روابط گسترده با جهان، توسعه و پیشرفت در کشور و ثبات، امنیت و آرامش در کل منطقه هستند.

*مردم به چهار سال آینده بسیار امیدوارتر از سال های گذشته هستند وی هم چنین با بیان این که دولت دوازدهم موظف است اهدافی که ملت انتخاب کرده را دنبال کند ، اظهار داشت: سفر من به نیویورک برای تحقق همین اهداف است.

در گفت وگوها با سران کشورهای مختلف در نیویورک اولین مساله ما توسعه روابط اقتصادی با کشورهای دوست بود.

وی خاطرنشان کرد: بعد از برجام فضای بسیار مناسبی برای گسترش روابط ایران با کشورهای دیگر به ویژه در زمینه اقتصادی فراهم شده و ما دنبال آن هستیم از این فضا به نفع دو طرف و با سیاست برد- برد استفاده کنیم.

بعد از برجام میلیاردها دلار در ایران از طریق شرکت های خارجی سرمایه گذاری شد و ده ها میلیارد دلار اعتبار از طرف بانک های بزرگ خارجی تامین شده است.

فضای اقتصادی ایران هم نشان می دهد مردم به آینده کاملا امیدوار هستند.

وی ادامه داد: در سوالات بانک مرکزی از خانواده ها این واقعیت گویاست که مردم به چهار سال آینده بسیار امیدوارتر از سال های گذشته هستند.

مرکز آمار ایران هم اعلام کرده که در سه ماهه اول سال جاری نسبت به سه ماه اول سال گذشته، هفت درصد رشد اقتصادی داشته ایم و این رشد در تمام بخش ها بوده است.

ما به خاطر رکود در مسکن نگران بودیم اما اکنون خوشحالیم این بخش از رکود خارج شده است و در همه بخش های اقتصادی در مسیر توسعه قرار گرفته اند.

البته می دانیم رشد ایران بدون ثبات و امنیت در منطقه امکان پذیر نیست.

توسعه با امنیت و آرامش، همبستگی و پیوستگی دارد.

*مردم سوریه باید حکومت مورد نظر خود را تعیین کنند رییس جمهور در ادامه صحبت های خود در جمع خبرنگاران در نیویورک با اشاره به کمک های ایران به کشورهای منطقه جهت مبارزه با تروریسم تاکید کرد: ایران در مقام عمل نشان داده که برای مبارزه با تروریسم بسیار جدی است و از همه توان خود در این زمینه استفاده کرده است.

وی با بیان این که تلاش ها و اقدامات ایران برای مبارزه با تروریسم مورد اذعان کشورهای همسایه و منطقه از جمله عراق، سوریه و لبنان است ، خاطرنشان کرد: ما بسیار خوشحال هستیم که شهرهای بزرگی در سوریه و عراق از دست داعش خارج شده و یک امنیت نسبی در آنجا برقرار شده است.

وی هم چنین با بیان این که با کمک ایران، روسیه، ترکیه و همچنین دولت سوریه آتش بسی در این کشور ایجاد شده است و ما سعی می کنیم این آتش بس ادامه پیدا کند ، افزود: مرحله بعد این است که این زمینه فراهم شود که مردم سوریه حکومت مورد نظر خود را تعیین کند و ما این را دنبال می کنیم.

*موضع کمک به مردم میانمار و فشار به دولت این کشور در این سفر دنبال شد روحانی با اشاره دیدارهایی که در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل با مقامات دیگر کشورها داشته و در مورد مسائل منطقه ای، بین المللی و دوجانبه صحبت کرده است اشاره ، و اقدامات نژادپرستانه دولت میانمار علیه مسلمانان این کشور را یادآور شد و گفت: متاسفانه در هفته های اخیر منطقه آسیا شاهد یک فاجعه جدید بوده است.

به علت اتفاقاتی که در میانمار رخ داده 400 هزار نفر از مردم این منطقه از خانه های خود آواره شده اند، منازل آن ها به آتش کشیده شده و آن ها مجبور شده اند که به بنگلادش مهاجرت کنند.

وی افزود: نخست وزیر بنگلادش در روز سه شنبه در نشستی که با حضور کشورهای اسلامی در ارتباط با موضوع میانمار در نیویورک برگزار شده بود، اعلام کرد که غیر از 400 هزار نفر آواره اخیر میانماری که در هفته های اخیر به این کشور آمده اند در ماه های گذشته نیز 400 هزار نفر دیگر نیز به این منطقه مهاجرت کرده بودند و در مجموع آوارگان میانماری به 800 هزار نفر در بنگلادش رسیدند.

وی با اشاره به ابعاد انسانی آن چه که در میانمار رخ داده است، گفت: موضع کمک به مردم میانمار و فشار به دولت این کشور در این سفر دنبال شد و خوشحالیم که سازمان همکاری اسلامی جلسه ای را در این ارتباط در نیویورک برگزار کرد.

*علی رغم شعارها فکر نمی کنم آمریکا از برجام خارج شود روحانی در این نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگار AP مبنی بر این که شما در سخنرانی خود گفتید که ایران اولین کشوری نخواهد بود که از برجام خارج می شود ولی به کسانی که از برجام خارج شوند پاسخ قاطعانه خواهد داد، منظور شما از این پاسخ قاطعانه چیست؟، تصریح کرد: همانطور که شما می دانید توافق برجام یک توافق بین المللی است، توافقی است که ماه ها به خاطر اهمیت و دقت در تدوین بندهای آن مذاکره شده است.

از دیگر س و شورای امنیت سازمان ملل نیز در قطعنامه 2231 از این توافق حمایت کرد.

وی با بیان این که برجام یک توافق دوجانبه نیست و حتی شبیه توافق آب و هوایی پاریس نیست ، افزود: همانطور که اشاره کردم این توافق توسط شورای امنیت تایید شده است و نقش مهمی در امنیت جهانی و منطقه ما دارد.

کشوری که آغازکننده نقض برجام باشد در کنار این که تعهد اخلاقی و حقوقی خود را زیر پا گذاشته راه انزوا را برای خود انتخاب کرده است.

وی تصریح کرد: در نطق های سازمان ملل دیدیم که فقط دو نفر بودند نسبت به این توافق خوشحال نبودند و می گفتند مایه شرمساری است.

این در حالی است که مقامات دیگر کشورها که در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کرده و خواهند کرد می گویند این بهترین توافق است.

عقل، مصلحت جهانی و همچنین قوانین بین المللی از جمله ان پی تی این را می گوید.

رییس جمهور با بیان این که برجام زمینه ساز برای توسعه روابط در منطقه و جهان است ، تصریح کرد: من نمی دانم اگر کشور یا کسی از این توافق خارج شود چه سودی برای او دارد جز رسوایی.

اگر آمریکا از برجام خارج شود بی تردید قبل از هر کسی توسط ملت آمریکا محکوم می شود توسط اتحادیه اروپا و کل جهان محکوم خواهد شد و حتی متحدان آمریکا نیز جرأت نمی کنند که از این اقدام آمریکا حمایت کنند.

وی تصریح کرد: من نمی دانم با خروج از این توافق جز خوشحال کردم یک رژیم منفور در منطقه چه کس دیگری از این موضوع خوشحال می شود که دولت آمریکا بخواهد چنین کاری را انجام دهد.

وی با تاکید بر این که این اقدام با منطق عقل، مصلحت و سیاست سازگار نیست ، تصریح کرد: فکر نمی کنم آمریکایی ها دست به این کار بزنند ولو این که در این زمینه شعار داده، می دهند و خواهند داد.

آمریکا به مردم خود بگوید برای منطقه چه کرده است روحانی با بیان این که اگر آمریکا از تعهد برجام خارج شود دست ایران برای هر انتخابی باز گذاشته شده است ، ادامه داد: دست ایران به طور کامل برای هر اقدامی که مصلحت خود باشد باز می شود و موانع در این زمینه برداشته می شود.

اگر مقامات جدید آمریکا فکر می کنند با خروج از برجام به ایران فشار وارد می کنند، اشتباه کرده اند.

خروج آمریکا فشاری به ایران وارد نمی کند و جایگاه ایران در سطح جهان بهتر شده و خود دولت آمریکا تحت فشار افکار عمومی جهان قرار می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: ما قبلا در این زمینه در تهران گفت وگو کرده و باز هم گفت وگو می کنیم.

ما برای شرایط مختلف، پیش بینی های لازم را انجام داده ایم و دستمان برای هر انتخابی باز است.

وی در پاسخ به اتهام آمریکا به ایران مبنی بر حمایت از تروریسم تصریح کرد: این اتهام جدید نیست اما من این سوال را می پرسم چه دولت هایی از القاعده، طالبان و داعش حمایت کرده و آن را بوجود آورده اند.

چه کشورهایی نفت داعش را می خرد؟ چه کسی اشیای موزه های عراق را خریداری کرد؟ و چه کسانی در برابر القاعده، طالبان و داعش ایستادند و بغداد، دمشق و موصل را از دست آن ها نجات دادند؟ پاسخ به این سوال روشن می کند آن چه رییس جمهور آمریکا می گوید تا چه حد با واقعیت منطبق است و چه میزان از این حرف ها بی اساس و واهی است.

رییس جمهور با اشاره به این که آمریکا به مردم خود بگوید برای منطقه چه کرده است ، گفت: بعد از 11 سپتامبر تا به امروز آمریکا ادعای مبارزه با تروریسم داشته اما جز توسعه تروریسم چه کرده است؟ آیا عراق، افغانستان و منطقه امن تر شده است یا شرایط مردم منطقه بدتر شده؟ خود ملت آمریکا از دولت این کشور بخواهد چقدر از مالیات مردمش را برای جنگ طلبی خرج کرده است.

کسی که در منطقه جنگ راه انداخته در جایگاهی نیست که به ایران چنین اتهاماتی بزند.

باید این دولت به اتهامات وارده به خود پاسخ دهد.

وی ادامه داد: ما قربانی تروریسم بوده ایم و 17 هزار نفر از مردم ما قربانی تروریسم شده اند.

ما از روز اول با تقاضای دولت و مردم عراق و سوریه به آن ها کمک کردیم و همواره در خط مقدم مبارزه با تروریسم بوده و خواهیم بود.

مذاکره با دولتی که تعهدات خود را زیر پا می گذارد اتلاف وقت است وی در پاسخ به این پرسش که آیا امکان دیدار شما با ترامپ با موضوعی غیر از برجام وجود دارد؟ اظهار کرد: ما پس از سال ها و بعد از مذاکرات پیچیده بسیاری به توافق برجام رسیدیم اما آمریکا امروز بهانه جویی می کند؛ بنابراین چه دلیلی دارد راجع به موضوع دیگری با آن ها صحبت کنیم.

اگر آمریکا این توافق را زیر پا بگذارد نه تنها ایران بلکه هیچ دولت مستقلی حاضر نیست با آمریکا حرف بزند.

مذاکره با دولتی که تعهدات خود را زیر پا می گذارد اتلاف وقت است.

از سویی دیروز ترامپ به ملت ایران اهانت کرد و باید از ملت ایران عذرخواهی کند.

اروپایی ها به صراحت به آمریکا اعلام کرده اند که در برجام پایبند بماند رییس جمهور در ادامه در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که آیا اروپا قادر است آمریکا را در برجام نگه دارد؟ تصریح کرد: در مذاکره با مقامات اروپایی از جمله فرانسه و انگلیس، آن ها تاکید کردند باید برجام حفظ شود؛ زیرا برجام بهترین توافق است و هیچ راه حلی غیر از آن وجود ندارد.

آن ها به من گفتند نظرات خود را به صراحت به آمریکا اعلام کرده و خواستار این شدند که آمریکا به برجام پایبند بماند.

وی همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگاری که پرسید آیا بدون آمریکا در برجام، این توافق باقی خواهد ماند؟، خاطرنشان کرد: زود است راجع به این سوالات بحث کنیم.

اکنون تقدم طرفین برجام این است که این توافق حفظ شود چون به نفع همه است اما در غیر این صورت تصمیم مقتضی اتخاذ خواهد شد.

نقش اروپا در تصمیم ما در صورت خروج آمریکا از برجام بسیار اهمیت دارد وی در پاسخ به این پرسش که گزینه های ایران در صورت خروج آمریکا از برجام چیست؟ گفت: ایران گزینه های مختلفی دارد و نوع تصمیم گیری اش به نوع عکس العمل اروپا هم بستگی دارد.

در دهه 90 آمریکا دنبال تصویب قانون فرامرزی نسبت به ایران بود که اتحادیه اروپا در مقابل آمریکا ایستادگی کرد و آمریکا شکست خورد و سرخورده شد و سرمایه گذاران اروپایی در نفت و گاز ایران سرمایه گذاری کردند.

نقش اروپا در تصمیم ما در صورت خروج آمریکا از برجام بسیار اهمیت خواهد داشت.

روحانی درباره راهبرد ایران برای مشارکت در توسعه جاده ابریشم خاطرنشان کرد: ما در این زمینه چندین بار با مقامات چینی گفت وگو کرده ایم و اعلام می کنیم ایران علاقه مند است در این طرح مشارکت داشته باشد؛ زیرا جاده ابریشم جدید می تواند برای منافع اقتصادی کشورهای مسیر جاده ابریشم مفید باشد.

ما از این طرح استقبال می کنیم.

*کمله ای به برجام اضافه نمی شود رییس جمهوری کشورمان در ادامه نشست خبری خود در نیویورک که به نوعی برنامه پایانی وی در جریان سفر به نیویورک است، در پاسخ به سوالی در ارتباط با اتفاقاتی که در یمن در حال رخ دادن است، گفت: متاسفانه موضوع یمن موضوع اسفباری است.

در حاشیه ملاقات ها با سران دیگر کشورها در مجمع عمومی سازمان ملل در ارتباط با موضوع یمن بحث و گفت وگو کردیم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر یمن دچار چند مصیبت و مشکل شده است.

برخی از گروه های تروریستی مثل القاعده در بخش هایی از یمن فعال هستند.

از دیگر سو بین خود یمنی ها اختلاف نظر وجود دارد و همه آنها نظر واحدی ندارند.

رییس دولت دوازدهم خاطرنشان کرد: یمن مورد هجوم بمب های امارات و عربستان قرار گرفته است و به خاطر این بمباران تعداد زیادی از مردم این کشور کشته و مجروح شده اند و متاسفانه صدایی از شورای امنیت و سازمان ملل متحد بلند نمی شود.

در ماه های اخیر نیز بیماری های خطرناک و مسری در این کشور گسترش پیدا کرده و همین باعث شده که تعداد زیادی از مردم از بین بروند.

روحانی با بیان اینکه اولین قدم در ارتباط با حل بحران یمن ایجاد آتش بس در این کشور است و باید بمباران این منطقه متوقف شود، افزود: از دیگر سو باید با القاعده و سایر گروه های تروریستی که در این کشور فعال هستند مبارزه شود و مذاکرات یمنی- یمنی آغاز شود و با نظر مردم حکومت آتی این کشور تشکیل شود.

اینها قدم هایی است که باید در مورد بحث یمن برداشته شود.

رییس جمهور در پاسخ به این سوال که آیا این امکان وجود دارد که زمان های مشخص شده در برجام تغییر کند و از دیگر سو آیا آقای ظریف در نشست 1+5 پیام خاصی به تیلرسون ارائه خواهد کرد؟ افزود: موضوع برجام پایان یافته است و ما هیچ گونه بازگشت و برگشتی به سمت این توافق نخواهیم داشت.

در مورد این توافق ماه ها کلمه به کلمه بحث شده و بیشترین وقت را نیز همین موضوع زمان گرفته است.

اصرار ما این بوده که زمان کوتاه تر باشد و طرف های مقابل اصرار داشتند طولانی تر باشد و در نهایت با توجه به مذاکرات صورت گرفته به زمانی رسیده ایم که دو طرف بر روی آن توافق داشته اند.

وی گفت: کسی نمی تواند به این توافق دست بزند چراکه این توافق مانند ساختمانی است که اگر یک دیوار آن کشیده شود کل ساختمان فرو می ریزد و باید مقامات آمریکایی اینگونه تصورات و افکار را از گوش خود پاک کنند.

روحانی افزود: یا برجام می ماند با همه ویژگی هایی که دارد یا از بین می رود.

رییس جمهور تاکید کرد: برجام قابل اصلاح نیست.

کمله ای به برجام اضافه نمی شود و قابل مذاکره مجدد نیست.

*هیچ گاه به دنبال تولید سلاح هسته ای نبوده و نخواهیم بود روحانی در این نشست خبری در پاسخ به سوال یک خبرنگار ایرانی مبنی بر اینکه آیا ایران در نشست 1+5 گله های خود را مطرح خواهد کرد، گفت: گله ما زیاد است.

از برخی از دوستان مان گله مند هستیم که هنوز برخی از موارد اقتصادی و بانکی به آن سهولت که مورد نظر ما بوده است اجرایی و عملیاتی نشده است.

اعتراض اصلی ما به دولت اصلی آمریکاست.

رییس جمهور با اشاره به اقدامات آمریکا در راستای زیر پا گذاشتن تعهداتش در برجام گفت: دولت این کشور هر روز به هر شکلی به دنبال این است که تعهداتش را در مورد این توافق زیر پا بگذارد.

سخنان روز گذشته رییس جمهور این کشور در سازمان ملل متضاد با بند 29 برجام است چراکه در برجام آمده است که کشورهای 1+5 حق ندارند به نحوی موضع گیری کنند که فضایی که بعد از برجام به وجود آمده از بین برود.

وی با بیان اینکه گله ها، اعتراضات و همچنین مواردی که احساس می کنیم برخلاف متن برجام است را در این جلسه مطرح می کنیم، ادامه داد: ما انتظار داریم که همه کشورهای 1+5 مثل ایران به تعهدات خود صددرصد پایبند باشند.

ایران 99 درصد به توافق پایبند نبوده بلکه صددرصد پایبند بوده است.

این مقام عالی رتبه ایرانی همچنین در پاسخ به سوالی در ارتباط با فجایع میانمار گفت: در میانمار شاهد پاکسازی قومی هستیم و دولت میانمار از ارتش این کشور حمایت می کند و در برابر اقدامات افراطیون سکوت کرده است.

وی با بیان اینکه گروهی که قرن هاست در میانمار ساکن هستند در حال اخراج شدن از این کشور هستند و یا کشته می شوند، افزود: نخست وزیر بنگلادش روز گذشته اعلام کرد که ارتش میانمار در مسیرهایی که احساس می کند مردم آواره ممکن است از آن طریق به خانه هایشان بازگردند، مین گذاری کرده و مردمی که قصد دارند به محل سکونتشان برگردند روی مین می روند و قطعه قطعه می شوند.

رییس جمهور با بیان اینکه در جلسه روز گذشته سازمان همکاری های اسلامی این جنایات محکوم شد، خاطرنشان کرد: متاسفانه این جنایات همچنان ادامه دارد و مردم در فضای مجازی می بینند که چگونه مردم میانمار آواره می شوند.

روحانی با بیان اینکه از لحاظ انسانی بسیار مهم است که ما جلوی این فجایع را بگیریم، تصریح کرد: کسی که ظاهرا جایزه ای را برای صلح برده است در برابر این جنایات فقط نظاره گر است و یا به افراطیون کمک می کند.

روحانی در واکنش به سوال خبرنگار نیویورک تایمز مبنی بر اینکه آیا ممکن است که ایران در برابر نقض برجام از سوی آمریکا به سمت تولید سلاح هسته ای برود و کلا آیا شما درک می کنید که نگاه ترامپ به برجام چیست و آیا او اصلا می داند که در برجام چه چیزی آورده شده است؟ خطاب به این خبرنگار تصریح کرد: قاعدتاً شما از ترامپ شناخت بیشتری دارید.

ما چند روز است که در اینجا با او سروکار داریم و شما در طول سال با او سروکار دارید.

رییس جمهور ادامه داد: در صورت نقض برجام آپشن هایی پیش روی ایران است و ما ممکن است یکی از آنها را انتخاب کنیم ولی رفتن به سمت تولید سلاح هسته ای یکی از آپشن های ما نیست.

ما چنین آپشنی را روی میز نداریم و به این سمت نخواهیم رفت.

رهبر انقلاب اسلامی ساخت سلاح هسته ای را تحریم کرده و ما هیچ گاه به دنبال تولید سلاح هسته ای نبوده و نخواهیم بود.

روحانی همچنین به موضوع غنی سازی اشاره کرد و گفت: بحث بر سر غنی سازی است نه ساخت بمب اتم.

کشور ژاپن غنی سازی می کند و راکتورهای نیروگاه هایش را با اورانیوم غنی شده اداره می کند ما نیز یک راکتور هسته ای در بوشهر داریم که سوخت آن از روسیه تامین می شود البته قراردادی که در این زمینه منعقد شده رو به اتمام است و ما اگر خودمان در ایران سوخت تولید کنیم می توانیم سوخت راکتور را تامین کنیم.

وی تاکید کرد: بحث بر سر این نیست که به سراغ سلاح های هسته ای برویم و ممکن است یکی از آپشن ها این باشد که غنی سازی را شروع کنیم.

بنابراین بحث بر سر این موضوع است نه رفتن به سمت تولید سلاح هسته ای.

*فرقی بین شیعه و سنی قائل نیستیم روحانی درباره روابط بانکی ایران و اروپا و مشکلات این روابط اظهار کرد: ما با بسیاری از کشورهای اروپایی روابط بانکی داریم.

مشکل فقط در دادن اعتبارات بزرگ است که در این زمینه هنوز بحث داریم.

با این وجود از کشورهای اروپایی و آسیایی اعتبار می گیریم و کشورهای اروپایی هم به برجام عمل می کنند اما در زمینه بانک ها آنها صددرصد به تعهدات خود عمل نکردند که ما هم تذکر داده ایم ولی شرایط بهتر از سال قبل است.

رییس جمهور در پاسخ به این پرسش که ایران چرا به حقوق اقلیت اهل سنت توجه نمی کند، تصریح کرد: منطق فرقه گرایی با منطق اسلام سازگار نیست و ما تفاوتی میان مذاهب اسلامی قائل نیستیم.

ما از مردم غزه حمایت می کنیم در حالی که آنها سنی هستند.

ما همان کمکی که به ارتش عراق انجام دادیم به کردها هم انجام دادیم و برای ما کربلا، نجف و بغداد و اربیل فرقی ندارد.

اهل سنت در ایران نماینده، معاون وزیر، فرماندار، مدیر کل و سفیر بوده و تاکید من این است که به اقوام میدان بیشتری داده شود.

اهل سنت در ایران آزاد بوده در انتخابات شرکت می کند و فعال هستند و به من هم بالاترین رای را داده اند.

ما فرقی بین شیعه و سنی قائل نیستیم.

رییس جمهور در پاسخ به این پرسش که اگر آمریکا در برجام بماند حاضرید مذاکرات دیگری را آغاز کنید؟ خاطرنشان کرد: ما با اروپا در مسائل مختلف مذاکره داریم و از گفت وگو ابایی نداشته ایم اما برجام نباید مشروط به مسائل دیگری شود.

برجام، برجام است و عین آن باید اجرا شود.

وی در پایان نشست خبری در پاسخ به پرسشی مبنی بر امکان آزاد شدن آمریکایی های زندانی در ایران از جمله باقر نمازی تصریح کرد: افرادی در ایران زندانی هستند و ایرانیانی هم در آمریکا زندانی هستند.

البته فردی که شما به آن اشاره کردید از نظر ما ایرانی است زیرا ما دوتابعیتی را قبول نداریم.

این مسائل در اختیار قوه قضاییه است که قوه مستقل هم هست.

اما رییس جمهور به عنوان حافظ قانون اساسی اگر ببیند این قانون نقض می شود باید تذکر دهد که در این زمینه هم مذاکراتی با قوه قضاییه داشته ام.

من دلم می خواهد همه زندانی ها جز آنهایی که نمی شود، آزاد شوند.

باید به فکر آزادی همه زندانی ها بود و برای حقوق انسان ها تلاش کنیم.

301
کلید واژه ها: ایران - مجمع عمومی سازمان ملل - اقتصادی - رییس جمهور - نیویورک - کشور - مردم - تروریسم - توسعه - سازمان ملل - مبارزه - انتخاب - رییس جمهور آمریکا - عذرخواهی - امنیت - روابط - آینده - منطقه - میلیارد - مرکز آمار ایران - روحانی - نشان - آمریکا - ریاست جمهوری - سرمایه گذاری - رشد اقتصادی - آرامش - حسن روحانی - بانک مرکزی - خبرنگاران

آخرین اخبار سرویس:
ابراهیمی: شهید آوینی شخصیت قالب گریزی داشت

آیت اللهی که 11 ماه به خاطر ظلم رضاخان تحصن کرد

نقد مبانی نژادپرستی از دیدگاه قرآن

احداث خط لوله انتقال سوخت "تبریز-سلماس-خوی"

انقلاب ما فرهنگ محور است و فرهنگ بر اساس نیروی انسانی شکل می گیرد

تصاویر/ مراسم تشییع پیکر امیر «نجف دری» در ستاد ناجا

تصاویر/ نشست خبری رییس سازمان پدافند غیرعامل

مهربانی و خدمات بیمه ,دو روی یک سکه اند

هاشمی: شورا پنجمی ها موضع خود را از نظارت بر عملکرد گذشته شهرداری اعلام کنند

میراث اصحاب کهف برای جامعه منتظر!

تکریم خانواده های شهدا موهبتی الهی است

افزایش سن بازنشستگی ضروری است

کدام یک از اهداف تاسیس سازمان ملل محقق شده است؟

استخدام برنامه نویس مسلط به php و css3 و html5 در تهران

استخدام تعدادی راننده جهت پخش مواد غذایی در تهران

استخدام منشی خانم در حومه فردیس و مشکین دشت

فرماندهی که متولد مشهد بود، فرزند کردستان

از کنترل پرواز در تله کابین تا علاقه توام با جدیت در کار مراقبت پرواز

استخدام کمک حسابدار آقا جهت فروشگاهی در تهران

جمکران ثانی میزبان دوازدهمین همایش یاس کبود کربلا

استخدام پرستار خانم در بهزیستی

حرم حضرت رقیه در سوریه

استخدام مهندس مکانیک در یک شرکت معتبر آذربایجان شرقی

پریدن همزمان 245 نفر از یک پل برای شکستن رکورد!+عکس

ناتوانی مسلمانان در معرفی اسلام باعث اسلام هراسی شده/ اسلام هراسی یکی از صنایع غرب است

استخدام سرپرست فروش در شرکت چای گلستان در اردبیل

ششمین همایش سراسری طب و قضا در قم آغاز به کارکرد

برنامه وزیر پیشنهادی نیرو برای بحران آب در شرق کشور باید شفاف باشد

فتاح: خانه دار کردن مردم جزو وظایف نظام اسلامی است

برخی پروژه های شهر خرم آباد بدون برنامه شروع شده اند

پیش بینی یک رزمنده درمورد اتفاقات بعد از شهادتش

مراسم تشییع پیکر امیر نجفدری

قاسم سلیمانی وزیر خارجه دوم ایران است

فعالیت احزاب در لرستان رصد شود

جلسه هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری بعد از ظهر امروز در تهران برگزار می شود.

برگزاری بزرگداشت شهدای مدافع حرم در تهران

زهرا شجاعی در گفت وگو با شفقنا: زود است که از حالا درباره انتخابات 98 اعلام موضع کنیم/ ائتلاف عقلایی تر است/ باید مرزمان را با مدعیان اصلاح طلبی مشخص کنیم

گفت وگوی چالشی فضلی نژاد با غلامی آیا اسلامی سازی علوم انسانی یک پروژه سیاسی است؟

50 میلیارد تومان برای ایمن سازی زیرساخت های آب استان کرمان اختصاص یافت

تعامل ارشاد با صدا و سیمای سیستان و بلوچستان گسترش می یابد

200 مسجد و مرکز فرهنگی برکت افتتاح شد

واکنش به نصب آسانسور در بناهای تاریخی

مدرسه ای با امکانات ویژه در زرآباد سیستان (عکس)

حاج آقا مصطفی خمینی(ره) از معنویت انقلابی سخن گفته است

معاون ترامپ: ترامپ در برابر آیت الله ها در ایران بیکار نخواهد نشست

خالقی: امیدوارم روابط میان ایران و هند مستحکم تر از گذشته شود

وزیر پیشنهادی نیرو: فقط و فقط افتخار تابعیت ایران را داشته و دارم و خواهم داشت

بخش خبری 23

مخبر:ستاد اجرایی فرمان امام بیش از 400 هزار فرصت شغلی را در کشور ایجاد کرده است

حال جمشید مشایخی رو به بهبودی است

نشست صمیمی جمعی از دبیران احزاب و تشکلهای سیاسی استان با استاندار+فیلم

"خیابان مردم" برای اعتراض های مدنی مردم در نظر گرفته شود

تصویب یک فوریت طرح الزامات تدوین لایحه بودجه سال 97

رزمایش نظامی آمریکا و کره جنوبی آغاز شد

انتخاب مناسب دولت با واکنش مثبت مجلس، سبب اعتلای آموزش عالی می شود

استخدام حسابدار خانم مسلط به حسابداری پیمانکاری در اصفهان

استخدام همکار خانم جهت انجام امور دفتری در قم

استخدام کارگر شب کار و روز کار در محدوده بلوار صبای مشهد

نشست منطقه ای فرمانداران مرکز و شرق مازندران در سوادکوه شمالی +تصاویر

کلیت طرح فعلی خیابان سی تیر مشکلی ندارد

استخدام کارگر تراشکار آشنا به جوشکاری و برشکاری در کمالشهر

استخدام استاد کار و بردست جهت نصب ام دی اف در خراسان رضوی

استخدام سوهان پزی محمد در قم

استخدام نیروی کار خانم یا آقا جهت فروشگاه آبلیموگیری در اصفهان

ادامه جلسات بی ثمر شورای شهر تهران

تهران جزو5شهر فقیر از نظرفضای آموزشی

استخدام هفت ردیف شغلی در شرکت آلیاسیس

آخرین وضعیت پرونده های کرسنت و بنیتا

حرمان و خسران؛ مروری بر زندگی سیاسی ابراهیم یزدی-8 و پایانی پایان پراگماتیست پیر/ صادق زیباکلام: درگذشت یزدی پایان نهضت آزادی است

واکنش اینستاگرامی مهراب قاسم خانی به شایعات +عکس

ما نمی توانیم به فضای مجازی امرو نهی کنیم

بحران ناکارآمدی علوم انسانی

رییس ستاد پشتیبانی مردمی یمن و میانمار: 17 میلیون یمنی به غذا دسترسی ندارند/ اعلام شماره حساب برای کمک به مردم یمن و میانمار

آرزوی روحانی برای سوار شدن بین پیکان و بنز

مبارزات ضد استعماری، از مبانی آموزشی تا تشکیل ارتش آزادی خواه

حاجی دلیگانی در گفت وگو با فارس مطرح کرد بررسی مشکلات صندوق های بازنشستگی تامین اجتماعی و کشوری در کمیسیون بودجه

باهنر: رییسی چهره شاخص کاریزما نیست

33 طرح بنیاد برکت در سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسید

گزینه های شهرداری قزوین روی میز فراکسیون امید

اجتماع بزرگ پیاده روی اربعین تظاهراتی به نفع اسلام است

ضعف منابع تاریخ عاشورا پس از قرن سوم هجری

«سربازان» باید انقلابی و متدین تربیت شوند

آخرین وضعیت پرونده کرسنت/رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده بنیتا

اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی به اردبیل سفر می کنند

توانمندی ایران در جهت حفظ امنیت ملی و در راستای بازدارندگی است

دنیای حشرات

تبیین اندیشه امام حسن(ع) در همایش «حله»

لجن پراکنی نمی تواند به سربلندی ایران خدشه وارد کند

عکس/ درختان سر به فلک کشیده در عکس روز نشنال جئوگرافیک

احداث 20 هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان کمیته امداد + جزییاتی از واجدان شرایط

سفیر ایران در ترکیه با رییس جمهور بوسنی و هرزگووین دیدار کرد

استفاده از سرمایه گذاری و فناوری بین المللی در 100 پروژه بزرگ تهران/معتقدیم باید با تمام دنیا همکاری و روابط دوستانه داشته باشیم

بهره برداری از 200 مسجد و مرکز فرهنگی

محفل قرآنی هیئت ولایت قیدار برگزار شد

تشریح اهداف جشنواره فرهنگی مردمی میزان/ ارائه شیوه ها و الگوی فرهنگ سازی با شعار قانون مداری، لازمه جامعه سالم

تبلیغات مسموم جوانان و خانواده ها را در معرض خطر قرار داده/تاکید بر نقش نظارت ستاد اجرایی فرمان امام بعد از واگذاری پروژه مساجد

نوبت پاسخگویی فرا رسیده است/ پرونده های فساد اقتصادی پاکستان دیگر بایگانی نخواهد شد

زمینه مشارکت دستگاه های اجرایی سیستان و بلوچستان جهت خدمات رسانی بهتر به زائرین پاکستانی فراهم شود

نخستین گروه زائران پاکستانی برای شرکت در مراسم اربعین حسینی وارد زاهدان شدند

احداث و تکمیل 181 مسجد در استان تهران به همت قرارگاه خاتم الانبیا (ص)

تولید مفاهیم پایه، گامی اساسی برای تاسیس روانشناسی اسلامی

دومین فستیوال موسیقی کلاسیک ایرانی فراخوان داد

با افزایش نماینده ها رسیدگی به مشکلات شهرستان ها بیشتر می شود

ایثار و تسلیم در برابر اهل بیت(ع) نتیجه معرفت انسان نسبت به آنان است

ضرورت همکاری بانک ها و فین تک ها

بازداشت تعدادی از معترضان در تجمع مردم ارومیه

جزییات جلسه اردکانیان در فراکسیون ولایی

احراز هویت 25 شهید تازه تفحص شده ژاندارمری

شورا فاقد ابزار نظارتی است

باهنر: درباره حصر و محدودیت خاتمی سئوالی نپرسید/اصولگرایان، مجلس یازدهم و دولت سیزدهم را می خواهند/رییسی چهره کاریزما نیست/تندروها آب به آسیاب دشمن می ریزند

تلاش برای ثبت جهانی مجموعه باستانی ازبکی استان البرز

جزییات جدید از بازداشت عوامل فرصت طلب در تجمع مردم منطقه اسلام ابادارومیه

جنگ سرد میان ایران و آمریکا به فاز بحرانی نزدیک می شود

آثار و فواید حسن خلق

تعیین خیابان «مردم» برای اعتراض های مدنی

رونمایی از منشورات کنگره علوم انسانی اسلامی

طرح دیوارکشی مجلس متوقف شد

برگزاری ویژه مراسم عزاداری در موکب حضرت معصومه(س)

700 مدرسه فرسوده در تهران

استخدام بسته بند خانم در محدوده مصلی مشهد

در مدارس و دانشگاه ها به تربیت دینی و قرآنی فرزندان و دانشجویان توجه کافی نمی شود

اردکانیان دو تابعیتی بودن خود را تکذیب کرد

تصاویر/ شباهت عجیب ترامپ و نوه اش

سفر آیت الله العظمی سبحانی به تبریز

رییس جمهور چین به عنوان نماد قدرت در حزب کمونیست

پشت پرده پروژه «دولت سایه» سعید جلیلی/ نقیب‏‎زاده: دلواپس شده‎اند، دولت سایه را پیش کشیده‎اند

دین توان انقلاب مفهومی در علوم انسانی را دارد/ تأثیر ارزشی دین حاکم بر علم، محدود به سطح خاصی نیست

راهکار هاشمی برای افزایش نظارت شورای شهر بر شهرداری

روحانی می گفت مذاکره با آمریکا مثل سوار شدن بنز است

عضو فراکسیون ولایی: اردکانیان شانس بالایی برای رای اعتماد دارد

این بار نوه ترامپ خبر ساز شد + تصاویر

ترک ها به تماشای جاذبه های ایران رفتند

چه ائتلافی بین چریک پیر و روحانی بود

یادمان شهدای فرهنگی و دانش آموز شهرستان اردستان ساخته شد

اربعین یک جریان جهانی است؛ 8 موکب از 5000 زائر در کربلا پذیرایی می کند

روحانی در جلسات روحانیت مبارز شرکت می کند

محمدی گلپایگانی: تبلیغات مسموم جوانان و خانواده ها را در معرض خطر قرار داده/تاکید بر نقش نظارت ستاد اجرایی فرمان امام بعد از واگذاری پروژه مساجد

اعزام 30 سخنران و مداح ملی به مراسم اربعین

اروپایی ها در عمل پایبندی به برجام را اثبات کنند

آغاز به کار نهمین جشنواره قیر و آسفالت ایران

25 شهید تازه تفحص شده ژاندارمری احراز هویت شدند

تشریح اهداف جشنواره فرهنگی مردمی میزان/ ارائه شیوه ها و الگوی فرهنگ سازی با شعار " قانون مداری، لازمه جامعه سالم"

تذکر کمیسیون امنیت ملی به وزارت خارجه درباره نقض برجام

یاوران معنوی اربعین و تبیین بایدها و نبایدهای پیاده روی/برگزاری نشست های اندیشمندانه

تجمع کارکنان ستادی ستاره خلیج فارس در تهران/نماینده تجمع کنندگان: سه روز است پشت در مانده ایم

دینی بودن بیشتر حدود علم را نشان می دهد تا انطباق کامل محتوا را

اصلاحیه قانون اساسی چین و شایعات درباره حضور نامحدود رییس جمهور در قدرت

زمان و مکان آزمون نظری قاریان و مدرسان اعلام شد

بیش از یک میلیون 200 هزار نفر از جمعیت استان قم زیر پوشش طرح تحول سلامت هستند

رییس پارلمان لبنان: من و سیدحسن نصرالله یک روح در دو بدن هستیم

احراز هویت 24 تن از شهدای تازه تفحص شده ژاندارمری

منافع برجام ادامه دارد/صادرات نفت بدون دغدغه

معرفی سه پایگاه اینترنتی پرکاربرد برای زائرین اربعین

بررسی بیمه خودروهای صفر کیلومتر در سندیکای بیمه گران

آلودگی هوا و آسیب های اجتماعی تهدید جدی شهروندان/برای حل مسایل به حرکت اجتماعی نیاز داریم

عجیب ترین خانه هایی که در تهران اجاره داده می شوند + تصاویر

اردکانیان فردی قابل اعتماد برای تصدی وزارت نیرو است

بی قانون/ حساس نشو! حساس نشو!

امضای تفاهمنامه احداث 20 هزار مسکن برای مددجویان کمیته امداد/سرپناه مددجویان هدف مشترک سازمان ها

تکذیب شایعه دوتابعیتی بودن وزیر پیشنهادی نیرو/ درخواست اردکانیان از مجلس؛ بجای موضوع «جنگ آب» به «مدیریت آب» توجه کنیم

برای ساماندهی کودکان خیابانی از ظرفیت خیرین و NGO ها استفاده شود

پایگاه های اینترنتی پُرکاربرد برای زائرین اربعین

چاره اندیشی شورا برای قضاوت بر عملکرد مالی شهرداران

از گرفتن مگس در آنتن زنده تلویزیون تا ماجرای زنبیل قرمز/3 پیام جنجال اخیر بقایی

"الناز شاکردوست" و "امیر جعفری" در صحنه سیگاری! (عکس)

نجفقلی حبیبی: طرح نظام پارلمانی بجای ریاستی با قصدخیر نیست/ قرار بود 10حقوقدان در شورای نگهبان باشند

چرا از ناطق نوری برای سخنرانی در نماز جمعه دعوت نمی‎شود؟

گمشده ای لابه لای اخبار فساد

کارتون/ بازی جدید احمدی نژاد و بقایی لو رفت!

آخر، عمرم پشت میکروفن رادیو تمام می شود

آذری جهرمی: خودکشی در اصفهان ربطی به نهنگ آبی نداشته است

دستاوردهای مهم مذاکرات آستانه

چگونه وارد بازی «نهنگ آبی» شدیم

فروش راحت اطلاعاتِ کشور در تلگرام

راه کاهش آسیب ها در حاشیه شهرها

پاکستان لایحه عدم امکان ریاست حزب توسط اشخاص فاقد صلاحیت را تصویب کرد

ایثارگران بدانند؛ سرگردانی تا کی؟(1)

کارتونیستی که موفقیت زنان ایرانی را در اروپا به تصویر می کشد

شاهد عابدی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تریبت مدرس شد

اخلاق یک آقازاده؛ سه نکته از مرحوم یا شهید مصطفی خمینی

نمایی رویایی از انعکاس تصویر درختان در دریاچه (عکس)

فرهنگ عذرخواهی

پیاده روی اربعین، جلوه ای از استکبارستیزی

اخبار 23:00 دوشنبه 2 آبان 1396 یزد

 افتتاح همزمان 200 مسجد و مرکز فرهنگی بنیاد برکت

اخبار 20:00 دوشنبه 2 آبان 1396 یزد

اخبار 16:45 دوشنبه 1 آبان 1396 یزد

بقاع متبرکه می توانند مراکزی برای افزایش آگاهی حقوقی مردم باشند

نژادبهرام: خیابان مردم به روی مردم معترض باز شود

اردکانیان؛ وزارت نیرو و نیاز به گفت وگوی ملی آب

دیگر چیزی به عنوان موسسات غیرمجاز نداریم

آب به آسیاب ترامپ نریزید

تأمین 10 تن آرد مورد نیاز زائران مازندرانی اربعین حسینی توسط شرکت غله منطقه دو

دین می تواند در علوم انسانی انقلاب مفهومی به راه بیاندازد

محمد مخبر: ستاد اجرایی فرمان امام بیش از 400 هزار فرصت شغلی را در کشور ایجاد کرده است

گردهمایی بزرگ سه ساله های حسینی در شیراز برگزار می شود

عکس: کشف حجاب دختر داعشی!

جلسه هماهنگی ستاد اربعین در مرز خسروی

4 موکب برای استقبال از زائران پاکستانی و افغانستانی در استان کرمان برپا می شود

امیدوارم روابط ایران و هند مستحکم تر شود

روحانی:ترامپ از ملت ایران عذرخواهی کند/خروج آمریکا از برجام دست ایران را برای هر اقدامی باز می کند

روحانی:ترامپ از ملت ایران عذرخواهی کند/خروج آمریکا از برجام دست ایران را برای هر اقدامی باز می کند