مطالب مرتبط:
فال روزانه پنجشنبه 30 شهریور 1396
مجموعه خبری 20:45 1396/628
اجرای طرح دریابست برای نخستین بار در آب های استان هرمزگان از اول مهر سال 1396
بدون تعارف با اجرای حسین قبادی 1396/6/29
بدون تعارف 1396/6/29
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 29 شهریور 1396 ساعت 23:222017-09-20سياسي

جزییات 4خبر امروز پنجشنبه 30شهریور 1396


- عباس عبدی می گوید احزاب اصلاح طلب دچار بحران استراتژی و هویت هستند.

وی ضمن یادداشتی در نشریه صدا، ضمن اشاره به تشکیل چند حزب و تشکیلات اصلاح طلب جدید در سال های اخیر(نظیر اتحاد ملت، ندای ایرانیان و.

) می نویسد: هر حزب باید حداقل از نظر یکی از دو وجه شکلی یا محتوایی تغییر کرده باشد تا به عنوان یک پدیده جدید شناسایی شود.

در غیر این صورت تغییر افراد و یا اسم به تنهایی نمی تواند آن پدیده را جدید کند.

از سوی دیگر هر پدیده جدیدی لزوما بر پدیده قدیم ارجحیت ندارد.

برای اثبات ارجحیت و برتری یا مفیدتر بودن خود باید دلیل بیاورد.

منطق تغییرات محتوایی و شکلی خود را باید توضیح دهد.

اگر از این زاویه نگاه کنیم احزاب جدید اصلاح طلب فاقد هرگونه نوآوری هستند.

آنان در اندیشه و تحلیل و راهبرد خود تغییر قابل توجهی را بیان نکرده اند و نگفته اند که احزاب پیش از آنان چگونه فکر می کرده اند و اکنون این گروه چگونه می اندیشند و چرا اندیشه و تحلیل آنان با توجه به شرایط بر قبلی ها ترجیح دارد.

همچنین ساختار تشکیلاتی و حتی عضوگیری آنان با پیشینیان نیز تفاوت قابل توجهی که مشاهده شود ندارد و از این دو جالب تر اینکه اکثریت افراد آنان نیز همان نیروهای قبلی هستند.

فقط اسم تشکیلات آنان فرق کرده است.

البته این تغییرات ایرادی ندارد و منطق موقعیت آن را توضیح می دهد و یک گام مثبت تلقی می شود ولی این پرسش بی پاسخ مانده که چرا فعالیت احزاب قبلی با بن بست مواجه شد تا مجبور شوند شبیه آن را در قالب جدیدی بازسازی کنند؟ اگر راهبرد قبلی ها درست بوده است و همان را ادامه خواهند داد، بنابراین دیر یا زود سرنوشت احزاب جدید هم مثل قبلی ها خواهد شد و اگر آن راهبرد اشکال داشته و به واسطه آن اشکال کار به اینجا رسیده است، پس آن اشکال چه بوده و اشکال مذکور را اکنون چگونه برطرف کرده اند؟متاسفانه دوستان و احزاب اصلاح طلب تاکنون به این پرسش ریشه ای نپرداخته اند که اگر راهبرد قبلی آنان ایراد نداشته است، پس چرا با این وضع مواجه شده اند؟ اگر این وضع را مطلوب و گریزناپذیر می دانند، تا کی می توانند به تکرار آن ادامه دهند؟ چگونه می توان یک راهبرد و حتی تاکتیک به نسبت ثابتی داشت که هم برای دوران 76 تا 84 کارآمد باشد و هم با دوران 88 و پس از آن کنار آید و هم با 92 به بعد همسو شود؟ چنین راهبردی یا آنقدر کلی است که نقش راهنمایی کننده ندارد و یا اگر این نقش را دارد، حتما برای برخی از این مقاطع پاسخ های نادرست خواهد داد.

نکته دیگری که در خصوص اصلاح طلبان نباید نادیده گرفت، اظهارنظر مواضع فردی آنان است.

البته به طور قطع نمی توان مانع از اظهارنظر کسی شد و نباید هم شد، ولی هنگامی که برخی افراد چسبندگی زیادی به هویت اصلاح طلبی دارند و اظهاراتی متفاوت از میانگین اصلاحات بیان می دارند، هزینه های آن اظهارات به کل اصلاح طلبان بار خواهد شد.

این مسئله متاثر از فقدان گفت وگو و نیز فقدان یک راهبرد قابل قبول نزد اصلاح طلبان است.

این حد از تنوع و پراکندگی هزینه هایی را بر اصلاح طلبان بار می کند که مانع از پیشبرد اهداف آنان می گردد.

با 3 برابر کردن هزینه های جاری، دولت نمی تواند خدمتگزار مردم باشدکاهش تصدی گری دولت و کاستن از هزینه های آن که در 4 سال 3 برابر شده، پیش شرط خدمت رسانی به مردم است.

محمدکاظم انبارلویی در سرمقاله روزنامه رسالت نوشت: روحانی، دولتی را کارآمد می داند که در چارچوب اهداف کلان حرکت کند و کمترین هزینه را داشته باشد.

آیا امروز تصویری از عملکرد چهارساله دولت در مورد حرکت در چارچوب اهداف کلان نظام وجود دارد؟به زودی تفریغ بودجه سال 95 از سوی دیوان محاسبات در مجلس قرائت می شود.

تفریغ بودجه سال های 92، 93، 94 که در مجلس قرائت شد چنین تصویری را که خود او مبنای کارآمدی و خدمت رسانی می داند، نشان نمی دهد.

حرکت در چارچوب سیاست های کلی نظام که قرار بود توسط مجمع تشخیص مصلحت رصد شود همین وضعیت را دارد.

4 سال از برنامه پنج ساله پنجم توسعه در همین دولت یازدهم عملیاتی شد.

در آنجا هم چنین تصویری وجود ندارد.

اکنون زمان اجرای برنامه ششم است.

با آنکه ماه هاست این برنامه به تصویب رسیده است، دولت آن را به دستگاه ها ابلاغ نکرده و گاهی گوشه و کنار شنیده می شود رییس دولت گفته است برنامه ششم را قبول نداریم و به آن عمل نمی کنیم.

دومین پیش شرط خدمت رسانی، داشتن یک نظام اداری سالم و عاری از فساد است .

چهار سال که دولت پشت سر گذاشت اخباری که از فساد اداری در رسانه ها واتاب داده شد چنین تصویری را نشان نمی دهد.

حقوق های نجومی برای اولین بار در تاریخ دولت های گذشته باعث شرمندگی و آبروریزی شد و هنوز هم دولت از این پدیده فساد و اشرافی گری نتوانسته خود را خلاص کند.

سومین پیش شرط اساسی خدمت رسانی، رژیم لاغری و کاهش تصدی گری است.

هزینه های دولت طی چهار سال گذشته سه برابر شده و این در حالی است که هزینه عمرانی تغییر چندانی نکرده است .

حجم نقدینگی سه برابر شده است اما هیچ نشانی از هدایت این نقدینگی به سمت و سوی تولید وجود ندارد.

از همه مهم تر موضوع اجماع در مورد امر رفاه، توسعه و خدمت رسانی به مردم به بوته فراموشی سپرده شده است.

قرار بود تدبیر شود و راه حل های ملی و نیز عزم ملی برای مشکلات پیدا شود.

اما منتقدین دلسوز و دوستان مشفق دولت و رییس جمهور هربار مسئله ای را مطرح می کردند با عباراتی همچون بی سواد، بی دین، حسود، افراطی، بی شناسنامه، متوهم، بزدل، عقب مانده، عصر حجری، هوچی باز، نواخته شده و به جهنم حواله شدند.

راهبرد آمریکا، تشدید سخت گیری هاست نه لغو برجامراهبرد آمریکا در قبال توافق هسته ای با ایران، تشدید سخت گیری ها و تحریم هاست نه لغو توافق.

روزنامه الوب چاپ لندن نوشت: توافق مزبور مبتنی بر لغو تحریم های اعمال شده از سوی اتحادیه اروپا و آمریکا و سازمان ملل علیه ایران در ازای موافقت تهران با اعمال محدودیت های طولانی مدت در مورد برنامه های هسته ای اش بود.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در مورد توافق هسته ای طی دوران مبارزه انتخاباتی اش تهدید کرد که آن را پاره خواهد کرد اما امروزه به نظر می رسد نظریه پاره کردن توافق غیرقابل تحقق است، زیرا شرایط تغییر کرده و همچنان که مایکل سینگ مدیر اداری مرکز علمی خاور نزدیک واشنگتن می گوید، چه بخواهیم چه نخواهیم نمی توانیم به سادگی زمان را به عقب برانیم.

در مورد ایران به عنوان نقطه شروع باید سیاست واقع بینانه داشت.

حتی کشورهایی که در ابتدا مخالف توافق هسته ای بودند امروزه معتقدند که نمی توان آن را لغو کرد و این اقدامی است که ایران می تواند از آن استفاده کند و آن را به عنوان مظلومیت خود مطرح کند و به موقعیت خود که از سوی غرب مورد هدف واقع شده تقویت ببخشد.

ترامپ می تواند حداکثر استفاده را از توافق ببرد و تلاش های ایران را ناکام بگذارد.

اگر ایده عقب نشینی ترامپ از توافق هسته ای ایران اروپایی ها را می ترساند، این ایده به نوبه خود به منبعی برای استفاده از سوی ترامپ تبدیل شد.

تیلرسون گفت که دولت ترامپ در حال کامل کردن استراتژی تعامل با ایران است.

وی بار دیگر از لزوم مقابله با تهدید گسترده تر شکل گرفته از سوی ایران و بسنده نکردن به توانایی های هسته ای اش سخن به میان آورد.

پیش بینی می شود رویکرد واشنگتن مبنی بر در پیش گرفتن استراتژی جدید بر شدت فشارهای منطقه ای اعمال شده علیه ایران بیافزاید.

مایکل سینگ مدیر اداری مرکز علمی واشنگتن تأکید دارد که علیرغم جدی بودن طرح تیلرسون و صحیح بودن آن اما این طرح یک نکته مهم را فراموش کرده است و آن اینکه بدون وجود نزدیکی با ثبات به توافق هسته ای چه بسا سؤال های مطرح در مورد سرنوشت توافق هسته ای منجر به از هم گسیختگی گسترده تر دیپلماسی آمریکا نسبت به ایران و دیگر مسائل سرنوشت ساز خاورمیانه و کارشکنی در راه آنها شود.

تسهیلات اشتغالزا یا پول پاشی و افزایش معوقات بانکی؟!در حالی که روزنامه های سیاسی حامی دولت با تیترهای مثبت و تبلیغاتی به پیشواز طرح دولت درباره اشتغال رفته اند، روزنامه های اقتصادی این کار را پول پاشی خواندند.

روزنامه های سیاسی دولتی یا حامی دولت، دیروز با تیترهای مثبت به استقبال 2 طرح دولت رفتند و تیترهای نخست خود را به این موضوع اختصاص دادند از جمله؛ - ایران: 30 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغالزایی- آرمان: اولین قسط 2 طرح کارورزی واریز شد؛ 30 هزار میلیارد برای توسعه اشتغال - شرق: دولت 2 طرح اشتغال را با آماده باش بانک ها و صندوق توسعه آغاز کرد.

اما روزنامه اقتصادی دنیای اقتصاد درباره این طرح ها نوشت: آغاز اجرای دو طرح ایجاد اشتغال با حضور رؤسای سازمان برنامه، بانک مرکزی و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کلید خورد.

اعتباری که برای این دو طرح در نظر گرفته شده حدود 30 هزار میلیارد تومان است که بخش اعظمی از آن از محل منابع بانک ها و بخشی دیگر از منابع صندوق توسعه ملی تأمین می شود.

با توجه به تجربه های ناخوشایند قبلی، کارشناسان معتقدند در این دو طرح نیز اگر مکانیزم های نظارتی لازم تعریف نشود، ریسک تکرار پول پاشی در غالب طرح های ضربتی و زودبازده وجود دارد.

طرح اشتغال فراگیر و طرح اشتغال روستایی دو برنامه ای است که با حضور رییس کل بانک مرکزی، رییس سازمان برنامه و بودجه و وزیر کار وارد فاز اجرا شد.

در این بین بار اصلی بر دوش منابع بانکی است که باید برای این دو طرح، 25 هزار میلیارد تومان تسهیلات تخصیص دهند.

علاوه بر این دو طرح، تسهیلاتی نیز در قالب طرح حمایت از بنگاه های کوچک و متوسط پرداخت خواهد شد که رقم هدف گذاری شده برای آن در سال جاری، 30 هزار میلیاردتومان است.

نگاهی به آمار اعطای تسهیلات در سال 95، نشان می دهد که کل تسهیلات اعطایی شبکه بانکی به تمامی بخش های اقتصادی معادل 548 هزار میلیاردتومان بوده است.

به طور تقریبی می توان گفت حدود 10 درصد از کل تسهیلات اعطایی شبکه بانکی قرار است در سال جاری به سیبل اشتغال برخورد کند اما این سؤال پیش می آید که آیا تجربه های قبلی در زمینه پول پاشی، چراغ راه خواهد بود یا خیر؟ تجربه های پیشین گویای این است که اجرای طرح های حمایتی با پول پاشی بی قید و بند، نه تنها هدف طرح را تأمین نکرده بلکه در نهایت مشکلی نیز به سیستم بانکی کشور به نام مطالبات معوق بانکی اضافه کرده است.

روزنامه جهان صنعت نیز ضمن مبهم خواندن طرح های اخیر دولت می نویسد: با اینکه سال هاست حمایت از صادرات غیرنفتی در قالب وعده و وعید و در مناسبت هایی مانند روز ملی صادرات دنبال می شود اما به تازگی معاون اول رییس جمهور بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی که به پیشنهاد کارگروه برنامه ملی پیشبرد برون گرایی اقتصاد (توسعه صادرات غیرنفتی) در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به تصویب رسیده است را به کلیه دستگاه های اجرایی ابلاغ کرد؛ بسته ای که به نظر می رسد بندهای جدیدی برای حمایت از صادرات غیرنفتی در آن قرار گرفته اما به طور کلی، ماهیت آن با بسته های قبلی تفاوتی ندارد چرا که هنوز نسیه است و هیچ تضمینی برای عملی شدن آن وجود ندارد.

متأسفانه هنوز زیرساخت های لازم برای افزایش صادرات فراهم نشده به طوری که حتی آمارهای تجارت خارجی 4 و 5 ماهه اول سال جاری از کاهش قابل توجه صادرات حکایت دارد.

از این رو به نظر می رسد دولت در اوایل آغاز به کار خود، صادرات غیر نفتی را در معرض توجه قرار داده تا از این پس حرفی برای گفتن داشته باشد.

ولی صاحبنظران و کارشناسان اقتصادی معتقدند تا زمانی که دولت ساز و کارها و مقدمات مورد نیاز برای اجرایی شدن این بسته را فراهم نکند، نمی توان چندان به بهبود تجارت خارجی تا پایان سال امیدوار بود.

همچنین لازم است از تبعیض و رانت خواری در مورد اعطای تسهیلات مربوط به تولید و صادرات جلوگیری شود تا بتوان به شکوفایی اقتصادی در کشور امیدوار بود.

بسته حمایت از صادرات غیر نفتی از اختصاص 120 میلیارد تومان به عنوان مشوق های صادراتی خبر داده است.


کلید واژه ها: اصلاح طلب - احزاب اصلاح طلب - جدید - اصلاح - پدیده - ندای ایرانیان - اندیشه - اصلاح طلبان - عباس عبدی - درست - ایرانیان - بازسازی - ساختار - نوآوری - اتحاد - تفاوت - بحران - شرایط - امروز - قدیم - صورت - هویت - جالب

آخرین اخبار سرویس:
ابراز تأسف معاون وزیر کشور از درآمد پایین شهرداری اهواز

امام جمعه موقت خلخال: سپاه ابهت امریکا را در هم شکسته است

دستاوردهای جهاد دانشگاهی در خور تحسین و شایسته تقدیر است

ایران برای تحقق حقوق خود در برجام بر اساس سیاست های داخلی خود عمل خواهد کرد

آمریکا از بلایی که بر سر داعش آمده نگران است

شکست آمریکا میوه درخت مجاهدت و ایثارگری شهدا و جانبازان است

امام جمعه گنبدکاووس: ملت در مقابل تهدیدهای آمریکا عقب نشینی نمی کند

امضای دو سند همکاری میان ایران و ترکیه

سردار وحیدی: نمی توان با شیطان بزرگ مذاکره کرد

برجام مقدمه ای برای بصیرت مسئولان و مردم شد/ اروپا بدون اجازه آمریکا حق معامله با ایران را ندارد

بستر حضور گسترده مردم در پیاده روی اربعین فراهم تر شود

جمهوری اسلامی قلدرتر از ترامپ را سرجایش نشانده است/ مسئولان فریب اروپایی ها را نخورند/ اروپا دلال آمریکا است

سرلشکر باقری: عمر گروهک های تروریستی به سر رسیده است

تقویت تولید داخلی پایه اصلی اقتصاد مقاومتی است

اراجیف ترامپ به دلیل از دست رفتن اقتدار آمریکا در منطقه است

اعلام رسمی تسلط کُردهای سوریه بر شهر رقه

امام جمعه شهرکرد: مسؤولان فریب کشور های غربی را نخورند/ اقتصاد مقاومتی تنها راه رهایی از وابستگی است

مسئولان در برابر توطئه های دشمن ، هوشیار باشند

واکنش وزارت نفت به خبر استخدام دختر نماینده

هوش هیجانی بالا میل به استفاده از مواد مخدر را کاهش می‎دهد

خطیب جمعه قم: جمهوری اسلامی ایران دیوانه تر از ترامپ را سرجای خود نشانده

صدیقی: دشمنان ایران مُشت بر آب می کوبند

نماز جمعه خرم آباد

برانکو: مشکلات را در خانه حل می کنیم

ابراز تأسف معاون وزیر کشور از درآمد پایین شهرداری اهواز

بازدید سرلشگر باقری از مناطق عملیاتی سوریه

دشمن همه راه ها را تجربه کرده و شکست خورده است/اراجیف ترامپ یک هشدار برای ما بود

بازار مصرف کشورهای خارجی نباشیم خط مشی حضرت زینب (س) راهبرد سیاسی در روابط بین الملل باشد

درخواست مرجعیت دینی عراق از رهبران کرد

امام جمعه موقت تهران: از ترامپ بیشتر از این، توقع نمی رفت/ مسئولان هوشیار باشند

حضور نیروهای دریایی بیگانه در منطقه باعث ناامنی دریایی می شود

خطیب جمعه کرمان :ایران درسایه رهبری قدرتمند تر از گذشته

دشمن همه راه ها را تجربه کرده و شکست خورده است/اراجیف ترامپ یک هشدار برای ما بود

امنیت لازمه پیشرفت یک کشور است/ دوربین های هوشمند پلیس برای کنترل فاصله بین خودروها

سیدعلی خمینی: حاج مصطفی مجتهد مسلم در بالاترین درجات اجتهاد بود/ امام(ره) با کالبدشکافی مخالفت کرد/

محمد نبی حبیبی: از هیچ تضارب آرایی در موتلفه نمی ترسیم/ از شش سال پیش، اعلام کردم نمی خواهم دبیرکل بمانم

احمد خاتمی:به ایران تعرضی شود تل آویو با خاک یکی می شود/ترامپ بی عقل نمی داند مراکز نظامی ناموس ماست

محسن هاشمی: دلیل اصلی دیوارکشی اطراف مجلس هنوز اعلام نشده است

ردپای شورای نگهبان در ائتلاف اصلاح طلبان و اعتدالیون/ناصری: روحانی را به میدان گفتگو نمی فرستیم

درسی که آیت الله مهدوی کنی به یک مشروب فروش داد /توصیه هایی برای ورود به خانه ساواکی ها

بزرگ ترین مشغله مردم دنیا چیست؟

وزارت علوم؛ همچنان چشم انتظار وزیر /چند روایت از یک تاخیر

رهبر معظم انقلاب: روز موشک نگذشته

ولایت مداری شرط نخست در مسیر عبودیت است

واکنش امام جمعه تهران به احتمال تحریم سپاه از سوی آمریکا/ظاهر برجام تلخ است/ترامپ اراجیف گفت

عکس/ کامنت جالب کامیابی نیا زیر پست منشا

سالروز شهادت آیت الله سید مصطفی خمینی

برگزاری مراسم بزرگداشت شهید سیرت نیا در جوار مزار شهدای گمنام+عکس

همه علیه عارف، عارف علیه همه

دشمن همه راه ها را تجربه کرده و شکست خورده/اراجیف ترامپ یک هشدار برای ما بود

مرجعیت عراق خواستار حمایت از شهروندان کُرد این کشور شد

آیت الله سعیدی: آمریکا بعد از فروپاشی شوروی دچار توهم ابرقدرتی شده است/ جنجال های آمریکا تاثیری در اراده ملت ندارد

برجام مقدمه بصیرت مردم و مسئولان شد

سردمداران آمریکا هنوز آدم نشده اند

ترویج مفاهیم قرآنی در مناطق آزاد از مهدهای کودک آغاز شود

اعلام جزییات آزمون استخدامی قوه قضاییه 96/آغاز ثبت نام آزمون از فردا

پاسخ سیدعلی خمینی به اظهارات ترامپ

اظهارات نامعقول ترامپ "محکوم" و سبب "وحدت و یکدلی" ملت ایران شد

استاندار جدید آذربایجان غربی در راستای برطرف کردن مشکلات استان گام بردارد

اخبار تصویری بیستمین نمایشگاه جامع صنعت ساختمان اصفهان

درخواست آیت الله سیستانی از رهبران کرد برای همکاری با بغداد

باقری: پایان عمر تروریست ها فرارسیده است

انقلاب اسلامی ایران در شرف تبدیل به تمدن اسلامی است.

مردم مسئولان برای دفاع از دستاوردهای نظام متحد تر شدند

آمریکا عامل اجرایی رژیم صهیونیستی است

یادواره 22 شهید والامقام روستاهای احمد آباد ، حسین آباد و لله رود شهرستان رودسر برگزار شد.

برگزاری مراسم یادبود شهدای 30 مهر مسجدسلیمان

دیدار امام جمعه یزد با خانواده شهید حججی

امام جمعه بندرعباس:جوانان ایرانی آمریکا را نابود می کنند

مراسم پایانی همایش بین المللی سلامت زنان در شیراز

دبیر کلی `دی-هشت` از ایران به مالزی منتقل می شود

هدف آمریکا ازبکارگیری نام جعلی برای خلیج فارس ایجاد فتنه ای جدید است

از هیچ تضارب آرایی در موتلفه نمی ترسیم/ از شش سال پیش، اعلام کردم نمی خواهم دبیرکل بمانم

امام جمعه موقت کرمان:آمریکا عامل اجرایی رژیم صهیونیستی است

معدل سنی موتلفه کمتر از 40 سال است

خطیب جمعه تهران: ترامپ اراجیف گفت، انتظار بیشتری از او نمی رود

جهانگیری:باید برای مقابله با خشونت و افراطی گری هم نظر و همراه شویم

امام جمعه زاهدان:سپاه سند افتخار ومولفه عزت و اقتدار نظام است

سرمایه گذاران و تورگردانان ترکیه ای تا دو ماه دیگر به ایران می آیند/ معرفی شمس تبریزی در «روز عروس»

آمریکا عامل اجرایی رژیم صهیونیستی است

هیچ نیروی خارجی نمی تواند به انقلاب اسلامی خدشه ای وارد کند/جلوی رانت خواری و اختلاس باید محکم بایستیم

کارگاه عکاسی زیارت اربعین

نیروهای مسلح ایران خلاف نظر ترامپ عامل امنیت در منطقه است

همایش سراسری اساتید زبان و ادبیات فارسی در فدراسیون روسیه برگزار گردید

سالروز شهادت آیت الله سید مصطفی خمینی

هشدار اصلاح طلبان مجلس به دولت روحانی؛ دلخوریم پس کارت زرد می دهیم

روش صحیح سخنرانی دینی

دیدار «جهانگیری» و «علی اف» در ترکیه

«سپاه پاسداران» در خط مقدم مبارزه با داعش است/ باید مقابل اراجیف رییس جمهور آمریکا هوشیار باشیم

بیانیه فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت درباره استخدام دختر یک نماینده مجلس فارغ التحصیلان دکترای دانشگاه نفت بیکار هستند/ آیا جذب دختر نماینده مجلس بدون رانت بوده است؟

سرلشکر باقری از مناطق عملیاتی استان حلب سوریه دیدن کرد

دشمن همه راه ها را تجربه کرده و شکست خورده/اراجیف ترامپ یک هشدار برای ما بود

دشمنان ایران مُشت بر آب می کوبند/ مسئولان حواسشان به توطئه غربی ها باشد

از توزیع ناعادلانه اعتبارات تا مشکلات ترافیکی و قبرستان های طایفه ای در یاسوج

نباید تبعیضی میان زنان و مردان کارآفرین وجود داشته باشد

معرفی با راکت های RS-24 Yars روسی+ویدیو

برجام درسی شد که مسئولان القائات شیطان بزرگ را باور نکنند/ سپاه در خط مقدم مبارزه با تروریسم است/ آمریکا می خواهد ریشه ما را نابود کند

مسئولان برای برطرف کردن مشکلات معیشتی مردم وارد میدان عمل گرایی شوند

استاندار جدید بوشهر از ظرفیت نخبگان علمی و فرهنگی منطقه استفاده کند

تفرقه، خشونت و تروریسم در همه جا و به هر نامی خطرناک است

واکنش وزارت نفت به خبر استخدام دختر نماینده مجلس دختر نماینده مجلس را استخدام نکردیم/ او را منتقل کردیم

اتفاقات پسابرجام مایه بصیرت مسئولان شود

مسئولان بدانند دشمن به دنبال خلع سلاح آن هاست است

برای مقابله با داعش و داعشی گری باید هم نظر و همراه شویم/ ایران خود را رقیب هیچ کشوری در منطقه نمی داند

اتحاد ملت، راهکار مقابله با دشمنان

نباید تبعیضی میان زنان و مردان کارآفرین وجود داشته باشد

11 مشکل ریشه ای اقتصاد ایران

امام جمعه موقت بوشهر: استاندار جدید همه ظرفیت ها را برای توسعه این استان بکار گیرد

دلیل اصلی مخالفت آمریکا با ایران نه برجام بلکه وجود سپاه پاسداران است

احتمال حرکت پوسته زمین در سراوان با کدخدامنشی مشکل حل نمی شود

سخنان رییس جمهوری آمریکا موجب وحدت بیشتر ملت ایران شد

سپاه پاسداران در برابر فاسدان و مفسدان در منطقه ایستاده و همه نقشه های آن ها را نقش بر آب می کند

امام جمعه سیرجان:هدف آمریکا تغییر نظام اسلامی است

کمبود امکانات سبب ترک روستاهای چاروسا شده است / وضعیت راه دهدشت-قلعه رییسی مناسب نیست

برای خرید اپتیما چقدر باید هزینه کرد؟

تضعیف توان موشکی حربه دشمن برای از بین بردن اصل نظام است

اعلام دادخواست دیوان محاسبات علیه 4 مقام نفتی احمدی نژاد

مسئولان در برابر توطئه های دشمن ، هوشیار باشند

درخواست مرجعیت دینی عراق از رهبران کرد برای همکاری با بغداد بر اساس قانون اساسی

بیکاری با گفتاردرمانی رفع نمی شود/ مردم جواب یاوه گویان را دادند

تفرقه، خشونت و تروریسم در همه جا و به هر نامی خطرناک است

توجه ویژه دولت ومجلس باعث افزایش دوبرابری اعتبارات کمیته امداد شد

واکنش امام جمعه تهران به احتمال تحریم سپاه از سوی آمریکا /ظاهر برجام تلخ است

لاوروف: اصلاحات در برجام فقط با موافقت "1+5" و ایران ممکن است

متهمان پرونده روغن پالم تبرئه شدند

لبنان پس از 12 سال صاحب بودجه شد

با حضور در مناطق عملیاتی محور مقاومت در سوریه سرلشکر باقری: پایان عمر گروهک های تروریستی فرارسیده است

شماره جدید فصلنامه مطالعات بین المللی منتشر شد

11 مشکل ریشه ای اقتصاد ایران/ تصور ترامپ این بود که با یک اشتلم می تواند از ما اخاذی کند

جهانگیری: ایران تنها مسیر حل و فصل بحران های جهانی و منطقه ای را مذاکره بر مبنای منافع مشترک می داند

نقش سپاه در تامین امنیت کشور بی بدیل است/ سخنان حکیمانه رهبر انقلاب اتمام حجت با مسئولان

اگر ملت متحد باشند می توان نقشه های دشمن را نقش بر آب کرد

ساختمان بیمارستان هشترودیان تهران در خطر تخریب قرار دارد

«مرگ بر آمریکا» شعار مرگ بر خوی استکباری آمریکایی هاست

ایران خود را رقیب هیچ کشوری در منطقه نمی داند

آب شرب شهر یاسوج سالم نیست / احتمال انفجار در مخازن نفت یاسوج

آخرت ‎گرایی را سرلوحه کارهای خود قرار دهیم

شهردار بیرجند انتخاب شد معرفی برای صدور حکم

فعالیت بیش از 200 هزار نفر در ستاد امر به معروف

امام جمعه شاهرود: جایگاه تحول آفرین اربعین باید برای همه تبیین شود

آزادی در پرتو پیروی از نهضت امام حسین (ع) است

فقر در حاشیه اکثر شهرها داد می زند/ فقرزدایی در فهرست اولویت های دولت قرار گیرد

احتمال حرکت پوسته زمین در سراوان / با کدخدامنشی مشکل حل نمی شود

بررسی آخرین تحولات اقلیم کردستان در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

سپاه منطقه را از مفسدان پاک و نقشه های دشمنان را نقش بر آب می کند

نماینده حضرت آیت الله سیستانی: رهبران کرد مشکلات خود را براساس قانون اساسی با بغداد حل کنند

سپاه پاسداران خط مقدم مبارزه با داعش است/ اتفاقات پسابرجام مایه بصیرت مسئولان شود

معاون رییس صداوسیما عنوان کرد: اینستاگرام کثیف ترین و یوتیوب بهترین شبکه اجتماعی

راهبرد جدید آمریکا در مواجهه با جمهوری اسلامی ایران

نشست هم اندیشی اساتید و نخبگان در 320 دانشگاه ایران اجرا می شود

تصمیم محسن هاشمی درباره احمدی نژاد

آسمان غالب نقاط کشور صاف و آفتابی است

تفرقه، خشونت و تروریسم در همه جا و به هر نامی خطرناک است

عکس های برگزیده هفته

اتحاد ملت، راهکار مقابله با دشمن است

رایزنی سفیر ایران و رییس مجلس عراق در مورد آخرین تحولات این کشور

کارگاه عکاسی زیارت اربعین

مسلمانان با همه توان برای کمک به مسلمانان یمن و میانمار به میدان بیایند

سپاه و ارتش ایران همواره به صورت جهشی قدرتمند می شوند

دشمنان می خواهند با طرح مسائل موشکی و منطقه ای ایران را نابود کنند

گوشه ای از زندگی آیت الله مهدوی کنی در شبکه مستند

المانیتور: محبوبیت سپاه پاسداران بعد از سخنان ترامپ افزایش یافته است

امنیت کنونی کشور در پرتو تفکر انقلابی است/ صهیونیست ها پشت پرده ترویج بی حجابی و فساد در جامعه هستند

متهمان پرونده روغن پالم تبرئه شدند

سیدعلی خمینی:ترامپ مثل یک کودک جیغ می زند/چرا بدن فرزند امام کالبدشکافی نشد؟

برجام برای مسئولان درسی شد که القائات آمریکا را باور نکنند

نصرالله: رسانه های مقاومت نقش مهمی در پیروزهای اخیر ایفا کردند

آیت اللّه علّامه محمدتقی مصباح رضای شیعیان واقعی به قضای الهی

برشی از زندگی آیت الله مهدوی کنی در مستند «سیاست مدار بی قبیله»

شهیدی که عکس و نوشته اعلامیه شهادتش را انتخاب کرد

ترامپ مانند کودکی است که از فرط عجز به فریاد روی آورده است

دهیاران به وظایف قانونی خود واقف باشند

سرپرست معاونت سیاسی استانداری بوشهر منصوب شد

اعلام دادخواست دیوان محاسبات علیه 4 مقام نفتی احمدی نژاد

کمپنین زن مصری برای بازگشایی بخت دختران به عنوان زن دوم

همایش خادمان اربعین حسینی استان زنجان

فضای مجازی و فناوری می تواند در مسیر نشر معارف الهی قرار گیرد

یادواره شهدای طلبه مدافع حرم در مدرسه عالی شهید مطهری برگزار می شود

حجت الاسلام صدیقی در خطبه های نماز جمعه تهران: دشمنان ایران مُشت بر آب می کوبند/ مسئولان حواسشان به توطئه غربی ها باشد/ می خواهند با طرح مسائل موشکی و منطقه ای ایران را نابود کنند

تعامل بین شورای شهر یاسوج و مسوولان باید دو طرفه باشد

پژوهشگر فرهنگ : تعزیه ریشه در عشقی ماندگار دارد

کامیون داران بومی اولویت بار دارند/از مسئولان اصرار از رانندگان انکار!

نماهنگ "فقط منتظران ببینند" با صدای صابر خراسانی + فیلم

سپاه از ثمرات انقلاب است/اراجیف ترامپ یک هشدار برای ما بود

رییس ستاد کل نیروهای مسلح در حلب

شماره جدید فصلنامه مطالعات بین المللی با مقاله ای از ظریف منتشر شد

امام جمعه قم: مسئولان فریب دستکش مخملی اروپایی ها را نخورند

تعابیر عجیب رییس سازمان محیط زیست درباره آیت الله هاشمی:آخر هم با عشقش مُرد+عکس

مسئولان به داد مردم برسند / برجام مقدمه ای برای بصیرت مسئولان و مردم شد / سپاه مورد اعتماد مردم و بانی اصلی از بین بردن داعش است

امنیت کنونی کشور در پرتو تفکر انقلابی است/ صهیونیست ها پشت پرده ترویج بی حجابی و فساد در جامعه هستند

پاسخ دیپلومات های روسیه به اتهام های نیکی هیلی

دادخواست 4 مقام نفتی احمدی نژادتوسط دیوان محاسبات

آغاز نهمین اجلاس سران سازمان کشورهای دی.8

عربستان چگونه در حیاط خلوت ایران، در حال انتقام گیری از تهران است؟ / تفاوت سیاست های روحانی و احمدی نژاد در قبال تاجیکستان چیست؟

آغاز به کار اجلاس D8 در استانبول

«سپاه پاسداران» خط مقدم مبارزه با داعش است/ اتفاقات پسابرجام مایه بصیرت مسئولان شود

عکس/ توییت سفیر آلمان از بارگاه امام رضا (ع)

سالروز شهادت آیت الله سید مصطفی خمینی

با طالبان صلح می کنیم اما با گروه تروریستی داعش می جنگیم

یادمان شهدای «دارلک» در استان آذربایجان غربی ایجاد می شود

جزییات 4خبر امروز پنجشنبه 30شهریور 1396

جزییات 4خبر امروز پنجشنبه 30شهریور 1396