مطالب مرتبط:
فال روزانه پنجشنبه 30 شهریور 1396
مجموعه خبری 20:45 1396/628
اجرای طرح دریابست برای نخستین بار در آب های استان هرمزگان از اول مهر سال 1396
بدون تعارف با اجرای حسین قبادی 1396/6/29
بدون تعارف 1396/6/29
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 29 شهریور 1396 ساعت 23:222017-09-20سياسي

جزییات 4خبر امروز پنجشنبه 30شهریور 1396


- عباس عبدی می گوید احزاب اصلاح طلب دچار بحران استراتژی و هویت هستند.

وی ضمن یادداشتی در نشریه صدا، ضمن اشاره به تشکیل چند حزب و تشکیلات اصلاح طلب جدید در سال های اخیر(نظیر اتحاد ملت، ندای ایرانیان و.

) می نویسد: هر حزب باید حداقل از نظر یکی از دو وجه شکلی یا محتوایی تغییر کرده باشد تا به عنوان یک پدیده جدید شناسایی شود.

در غیر این صورت تغییر افراد و یا اسم به تنهایی نمی تواند آن پدیده را جدید کند.

از سوی دیگر هر پدیده جدیدی لزوما بر پدیده قدیم ارجحیت ندارد.

برای اثبات ارجحیت و برتری یا مفیدتر بودن خود باید دلیل بیاورد.

منطق تغییرات محتوایی و شکلی خود را باید توضیح دهد.

اگر از این زاویه نگاه کنیم احزاب جدید اصلاح طلب فاقد هرگونه نوآوری هستند.

آنان در اندیشه و تحلیل و راهبرد خود تغییر قابل توجهی را بیان نکرده اند و نگفته اند که احزاب پیش از آنان چگونه فکر می کرده اند و اکنون این گروه چگونه می اندیشند و چرا اندیشه و تحلیل آنان با توجه به شرایط بر قبلی ها ترجیح دارد.

همچنین ساختار تشکیلاتی و حتی عضوگیری آنان با پیشینیان نیز تفاوت قابل توجهی که مشاهده شود ندارد و از این دو جالب تر اینکه اکثریت افراد آنان نیز همان نیروهای قبلی هستند.

فقط اسم تشکیلات آنان فرق کرده است.

البته این تغییرات ایرادی ندارد و منطق موقعیت آن را توضیح می دهد و یک گام مثبت تلقی می شود ولی این پرسش بی پاسخ مانده که چرا فعالیت احزاب قبلی با بن بست مواجه شد تا مجبور شوند شبیه آن را در قالب جدیدی بازسازی کنند؟ اگر راهبرد قبلی ها درست بوده است و همان را ادامه خواهند داد، بنابراین دیر یا زود سرنوشت احزاب جدید هم مثل قبلی ها خواهد شد و اگر آن راهبرد اشکال داشته و به واسطه آن اشکال کار به اینجا رسیده است، پس آن اشکال چه بوده و اشکال مذکور را اکنون چگونه برطرف کرده اند؟متاسفانه دوستان و احزاب اصلاح طلب تاکنون به این پرسش ریشه ای نپرداخته اند که اگر راهبرد قبلی آنان ایراد نداشته است، پس چرا با این وضع مواجه شده اند؟ اگر این وضع را مطلوب و گریزناپذیر می دانند، تا کی می توانند به تکرار آن ادامه دهند؟ چگونه می توان یک راهبرد و حتی تاکتیک به نسبت ثابتی داشت که هم برای دوران 76 تا 84 کارآمد باشد و هم با دوران 88 و پس از آن کنار آید و هم با 92 به بعد همسو شود؟ چنین راهبردی یا آنقدر کلی است که نقش راهنمایی کننده ندارد و یا اگر این نقش را دارد، حتما برای برخی از این مقاطع پاسخ های نادرست خواهد داد.

نکته دیگری که در خصوص اصلاح طلبان نباید نادیده گرفت، اظهارنظر مواضع فردی آنان است.

البته به طور قطع نمی توان مانع از اظهارنظر کسی شد و نباید هم شد، ولی هنگامی که برخی افراد چسبندگی زیادی به هویت اصلاح طلبی دارند و اظهاراتی متفاوت از میانگین اصلاحات بیان می دارند، هزینه های آن اظهارات به کل اصلاح طلبان بار خواهد شد.

این مسئله متاثر از فقدان گفت وگو و نیز فقدان یک راهبرد قابل قبول نزد اصلاح طلبان است.

این حد از تنوع و پراکندگی هزینه هایی را بر اصلاح طلبان بار می کند که مانع از پیشبرد اهداف آنان می گردد.

با 3 برابر کردن هزینه های جاری، دولت نمی تواند خدمتگزار مردم باشدکاهش تصدی گری دولت و کاستن از هزینه های آن که در 4 سال 3 برابر شده، پیش شرط خدمت رسانی به مردم است.

محمدکاظم انبارلویی در سرمقاله روزنامه رسالت نوشت: روحانی، دولتی را کارآمد می داند که در چارچوب اهداف کلان حرکت کند و کمترین هزینه را داشته باشد.

آیا امروز تصویری از عملکرد چهارساله دولت در مورد حرکت در چارچوب اهداف کلان نظام وجود دارد؟به زودی تفریغ بودجه سال 95 از سوی دیوان محاسبات در مجلس قرائت می شود.

تفریغ بودجه سال های 92، 93، 94 که در مجلس قرائت شد چنین تصویری را که خود او مبنای کارآمدی و خدمت رسانی می داند، نشان نمی دهد.

حرکت در چارچوب سیاست های کلی نظام که قرار بود توسط مجمع تشخیص مصلحت رصد شود همین وضعیت را دارد.

4 سال از برنامه پنج ساله پنجم توسعه در همین دولت یازدهم عملیاتی شد.

در آنجا هم چنین تصویری وجود ندارد.

اکنون زمان اجرای برنامه ششم است.

با آنکه ماه هاست این برنامه به تصویب رسیده است، دولت آن را به دستگاه ها ابلاغ نکرده و گاهی گوشه و کنار شنیده می شود رییس دولت گفته است برنامه ششم را قبول نداریم و به آن عمل نمی کنیم.

دومین پیش شرط خدمت رسانی، داشتن یک نظام اداری سالم و عاری از فساد است .

چهار سال که دولت پشت سر گذاشت اخباری که از فساد اداری در رسانه ها واتاب داده شد چنین تصویری را نشان نمی دهد.

حقوق های نجومی برای اولین بار در تاریخ دولت های گذشته باعث شرمندگی و آبروریزی شد و هنوز هم دولت از این پدیده فساد و اشرافی گری نتوانسته خود را خلاص کند.

سومین پیش شرط اساسی خدمت رسانی، رژیم لاغری و کاهش تصدی گری است.

هزینه های دولت طی چهار سال گذشته سه برابر شده و این در حالی است که هزینه عمرانی تغییر چندانی نکرده است .

حجم نقدینگی سه برابر شده است اما هیچ نشانی از هدایت این نقدینگی به سمت و سوی تولید وجود ندارد.

از همه مهم تر موضوع اجماع در مورد امر رفاه، توسعه و خدمت رسانی به مردم به بوته فراموشی سپرده شده است.

قرار بود تدبیر شود و راه حل های ملی و نیز عزم ملی برای مشکلات پیدا شود.

اما منتقدین دلسوز و دوستان مشفق دولت و رییس جمهور هربار مسئله ای را مطرح می کردند با عباراتی همچون بی سواد، بی دین، حسود، افراطی، بی شناسنامه، متوهم، بزدل، عقب مانده، عصر حجری، هوچی باز، نواخته شده و به جهنم حواله شدند.

راهبرد آمریکا، تشدید سخت گیری هاست نه لغو برجامراهبرد آمریکا در قبال توافق هسته ای با ایران، تشدید سخت گیری ها و تحریم هاست نه لغو توافق.

روزنامه الوب چاپ لندن نوشت: توافق مزبور مبتنی بر لغو تحریم های اعمال شده از سوی اتحادیه اروپا و آمریکا و سازمان ملل علیه ایران در ازای موافقت تهران با اعمال محدودیت های طولانی مدت در مورد برنامه های هسته ای اش بود.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در مورد توافق هسته ای طی دوران مبارزه انتخاباتی اش تهدید کرد که آن را پاره خواهد کرد اما امروزه به نظر می رسد نظریه پاره کردن توافق غیرقابل تحقق است، زیرا شرایط تغییر کرده و همچنان که مایکل سینگ مدیر اداری مرکز علمی خاور نزدیک واشنگتن می گوید، چه بخواهیم چه نخواهیم نمی توانیم به سادگی زمان را به عقب برانیم.

در مورد ایران به عنوان نقطه شروع باید سیاست واقع بینانه داشت.

حتی کشورهایی که در ابتدا مخالف توافق هسته ای بودند امروزه معتقدند که نمی توان آن را لغو کرد و این اقدامی است که ایران می تواند از آن استفاده کند و آن را به عنوان مظلومیت خود مطرح کند و به موقعیت خود که از سوی غرب مورد هدف واقع شده تقویت ببخشد.

ترامپ می تواند حداکثر استفاده را از توافق ببرد و تلاش های ایران را ناکام بگذارد.

اگر ایده عقب نشینی ترامپ از توافق هسته ای ایران اروپایی ها را می ترساند، این ایده به نوبه خود به منبعی برای استفاده از سوی ترامپ تبدیل شد.

تیلرسون گفت که دولت ترامپ در حال کامل کردن استراتژی تعامل با ایران است.

وی بار دیگر از لزوم مقابله با تهدید گسترده تر شکل گرفته از سوی ایران و بسنده نکردن به توانایی های هسته ای اش سخن به میان آورد.

پیش بینی می شود رویکرد واشنگتن مبنی بر در پیش گرفتن استراتژی جدید بر شدت فشارهای منطقه ای اعمال شده علیه ایران بیافزاید.

مایکل سینگ مدیر اداری مرکز علمی واشنگتن تأکید دارد که علیرغم جدی بودن طرح تیلرسون و صحیح بودن آن اما این طرح یک نکته مهم را فراموش کرده است و آن اینکه بدون وجود نزدیکی با ثبات به توافق هسته ای چه بسا سؤال های مطرح در مورد سرنوشت توافق هسته ای منجر به از هم گسیختگی گسترده تر دیپلماسی آمریکا نسبت به ایران و دیگر مسائل سرنوشت ساز خاورمیانه و کارشکنی در راه آنها شود.

تسهیلات اشتغالزا یا پول پاشی و افزایش معوقات بانکی؟!در حالی که روزنامه های سیاسی حامی دولت با تیترهای مثبت و تبلیغاتی به پیشواز طرح دولت درباره اشتغال رفته اند، روزنامه های اقتصادی این کار را پول پاشی خواندند.

روزنامه های سیاسی دولتی یا حامی دولت، دیروز با تیترهای مثبت به استقبال 2 طرح دولت رفتند و تیترهای نخست خود را به این موضوع اختصاص دادند از جمله؛ - ایران: 30 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغالزایی- آرمان: اولین قسط 2 طرح کارورزی واریز شد؛ 30 هزار میلیارد برای توسعه اشتغال - شرق: دولت 2 طرح اشتغال را با آماده باش بانک ها و صندوق توسعه آغاز کرد.

اما روزنامه اقتصادی دنیای اقتصاد درباره این طرح ها نوشت: آغاز اجرای دو طرح ایجاد اشتغال با حضور رؤسای سازمان برنامه، بانک مرکزی و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کلید خورد.

اعتباری که برای این دو طرح در نظر گرفته شده حدود 30 هزار میلیارد تومان است که بخش اعظمی از آن از محل منابع بانک ها و بخشی دیگر از منابع صندوق توسعه ملی تأمین می شود.

با توجه به تجربه های ناخوشایند قبلی، کارشناسان معتقدند در این دو طرح نیز اگر مکانیزم های نظارتی لازم تعریف نشود، ریسک تکرار پول پاشی در غالب طرح های ضربتی و زودبازده وجود دارد.

طرح اشتغال فراگیر و طرح اشتغال روستایی دو برنامه ای است که با حضور رییس کل بانک مرکزی، رییس سازمان برنامه و بودجه و وزیر کار وارد فاز اجرا شد.

در این بین بار اصلی بر دوش منابع بانکی است که باید برای این دو طرح، 25 هزار میلیارد تومان تسهیلات تخصیص دهند.

علاوه بر این دو طرح، تسهیلاتی نیز در قالب طرح حمایت از بنگاه های کوچک و متوسط پرداخت خواهد شد که رقم هدف گذاری شده برای آن در سال جاری، 30 هزار میلیاردتومان است.

نگاهی به آمار اعطای تسهیلات در سال 95، نشان می دهد که کل تسهیلات اعطایی شبکه بانکی به تمامی بخش های اقتصادی معادل 548 هزار میلیاردتومان بوده است.

به طور تقریبی می توان گفت حدود 10 درصد از کل تسهیلات اعطایی شبکه بانکی قرار است در سال جاری به سیبل اشتغال برخورد کند اما این سؤال پیش می آید که آیا تجربه های قبلی در زمینه پول پاشی، چراغ راه خواهد بود یا خیر؟ تجربه های پیشین گویای این است که اجرای طرح های حمایتی با پول پاشی بی قید و بند، نه تنها هدف طرح را تأمین نکرده بلکه در نهایت مشکلی نیز به سیستم بانکی کشور به نام مطالبات معوق بانکی اضافه کرده است.

روزنامه جهان صنعت نیز ضمن مبهم خواندن طرح های اخیر دولت می نویسد: با اینکه سال هاست حمایت از صادرات غیرنفتی در قالب وعده و وعید و در مناسبت هایی مانند روز ملی صادرات دنبال می شود اما به تازگی معاون اول رییس جمهور بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی که به پیشنهاد کارگروه برنامه ملی پیشبرد برون گرایی اقتصاد (توسعه صادرات غیرنفتی) در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به تصویب رسیده است را به کلیه دستگاه های اجرایی ابلاغ کرد؛ بسته ای که به نظر می رسد بندهای جدیدی برای حمایت از صادرات غیرنفتی در آن قرار گرفته اما به طور کلی، ماهیت آن با بسته های قبلی تفاوتی ندارد چرا که هنوز نسیه است و هیچ تضمینی برای عملی شدن آن وجود ندارد.

متأسفانه هنوز زیرساخت های لازم برای افزایش صادرات فراهم نشده به طوری که حتی آمارهای تجارت خارجی 4 و 5 ماهه اول سال جاری از کاهش قابل توجه صادرات حکایت دارد.

از این رو به نظر می رسد دولت در اوایل آغاز به کار خود، صادرات غیر نفتی را در معرض توجه قرار داده تا از این پس حرفی برای گفتن داشته باشد.

ولی صاحبنظران و کارشناسان اقتصادی معتقدند تا زمانی که دولت ساز و کارها و مقدمات مورد نیاز برای اجرایی شدن این بسته را فراهم نکند، نمی توان چندان به بهبود تجارت خارجی تا پایان سال امیدوار بود.

همچنین لازم است از تبعیض و رانت خواری در مورد اعطای تسهیلات مربوط به تولید و صادرات جلوگیری شود تا بتوان به شکوفایی اقتصادی در کشور امیدوار بود.

بسته حمایت از صادرات غیر نفتی از اختصاص 120 میلیارد تومان به عنوان مشوق های صادراتی خبر داده است.


کلید واژه ها: اصلاح طلب - احزاب اصلاح طلب - جدید - اصلاح - پدیده - ندای ایرانیان - اندیشه - اصلاح طلبان - عباس عبدی - درست - ایرانیان - بازسازی - ساختار - نوآوری - اتحاد - تفاوت - بحران - شرایط - امروز - قدیم - صورت - هویت - جالب

آخرین اخبار سرویس:
حجت الاسلام مؤمنی: شهدای مدافع حرم به عالی ترین درجه عبودیت خدا رسیدند

پیام مخبر برای درگذشت دکتر ابوترابی

باران کوثری: از رایم به حسن روحانی پشیمان نیستم / ما را سیبل خالی کردن خشمشان از شکست در انتخابات کرده اند/ عکس

آیت الله هاشمی در فرماندهی جنگ و بررسی صلح و برجام همواره موثر بودند/ هنوز 50 درصد درآمدهای بودجه متکی به نفت است

وزیر خارجه انگلیس برای نجات جاسوسان خود به ایران آمد/ مردم اجازه خیانت جریان های خائن را نمی دهند

گزارش المانیتور درباره طرح کنگره آمریکا درباره ایران

وزیر کشور وارد مشهد شد

فیلم/ اقدامات گروه جهادی جامعه وعاظ و مبلغین انقلابی در مناطق زلزله زده کرمان

واکنش سخنگوی ناجا به بودجه این نیرو در 97

ورود مجلس به موضوع طولانی شدن مهار چاه 147

40هزار میلیارد تومان در بخش آی تی کشور سرمایه گذاری شده است

شرایط آزمون استخدامی نفت برای خوزستانی ها عادلانه نیست

مخالف ساخت بازار ماهی فروشان هستم

شاخ و شانه کشیدن مدیرعامل منطقه آزاد در برابر استاندار هرمزگان/ اختیارات استانداران کاهش یافته؟

وزیر کشور وارد مشهد شد

روایت آیت الله خاتمی از نحوه نظارت مجلس خبرگان بر عملکرد رهبری

همکاری های سازمان بیمه سلامت ایران و کره جنوبی گسترش می یابد

سید احمد خاتمی در گفت وگوی تلویزیونی مطرح کرد: گزینه های رهبری آینده به صورت فوق العاده محرمانه بررسی می شود/ سلامتی، نشاط و انگیزه رهبر انقلاب بسیار بالاست/ از مناظره های انتخابات بسیار شرمنده شدم/ مقررات فضای مجازی «استخوان لای زخم» نباشد

وزیر کشور وارد مشهد شد

طرح مجلس نمایندگان آمریکا مانع فروش هواپیما به ایران نیست

اعضای شورای مرکزی جدید حزب اسلامی کار انتخاب شدند

مردم ترامپ را اینطوری ادب کردند! /عکس

نشست مدیران و معاونین تهذیب مدارس علمیه استان ایلام برگزار می شود

رونمایی از مستند مثل یک زن درباره زندگی فائزه هاشمی

2 معبربان خاطی به دلیل درگیری با یک دستفروش عزل شدند/ شهروندان موارد تخلف را اطلاع دهند

معاون هماهنگ کننده سپاه استان سمنان: شکاف طبقاتی بین مردم و مسئولین باید از بین برود/ نباید تبارسالاری جایگزین شایسته سالاری شود

جزییات حرفهای عجیب احمدی نژاد با شمخانی/روایت مرعشی از آی کیوی خانواده هاشمی و کارگزاران/جایگاه مادری و معلمی کمتر از آیت اللهی نیست

فرانسه مدرک آمریکا علیه ایران را امضا نکرد

پاسخ سیاسی باران کوثری به منتقدان/ عکس

افشاگری مشاور رییس جمهور از پروژه احمدی نژادی ها علیه دولت

محمد سوری، محمود سوری جعفر خُلدی صوفیِ ناشناخته مکتب بغداد

جمشید جلالی شیجانی مقدمه و تصحیح انتقادی معاش السّالکین سیّدمحمّد نوربخش

امشب انجام شد برگزاری مراسم وداع با شهید ایمانی در حرم حضرت معصومه(س)

عزل دو معبربان خاطی/ شهروندان موارد تخلف را اطلاع دهند

ابداع «خط کرسی» با طراحی بیش از 10 سال +عکس

نماینده زاهدان: 80 % مردم سیستان و بلوچستان زیرخط فقر هستند

سخت گیری مجلس نمایندگان آمریکا بر فروش هواپیما به ایران

عملیات داعشی ها در سن پترزبورگ خنثی شد

بودجه 97 یک گام بزرگ برای حل بحران پاسخگویی است

حاجی بابایی:
 
 برای واقعی شدن بودجه باید تمام منابع و مصارفی که در کشور است در نظر گرفته شود

همسر غلامرضا صنعتگر: دروغ پردازان وجدان داشته باشید

ابداع «خط کرسی» با طراحی بیش از 10 سال +عکس

فیلم پیروزی بر خورشید هنر مسئولانه و متعهدانه را محقق کرد

عزل 2 معبربان خاطی/ شهروندان موارد تخلف را اطلاع دهند

دستگیری فردی مسلح در فرودگاه آمستردام

کره شمالی، محور اصلی تماس تلفنی ترامپ و پوتین

ترامپ خواستار کمک روسیه بخاطر حل مسئله کوریای شمالی شد

دیدار رییس و اعضای هیئت علمی موسسه آینده روشن با حضرت آیت الله بوشهری

2 مامور خاطی شهرداری تهران عزل شدند

28 هزار دانش آموز عضو سازمان دانش آموزی استان سمنان شدند

نخستین هواپیمای برزیلی شرکت آتا در فرودگاه تبریز فرود آمد

2 مامور خاطی شهرداری تهران عزل شدند

همسر غلامرضا صنعتگر: برای دروغ پردازان طلب وجدان و بیداری دارم

اپل مشغول بررسی قابلیت «نجوا» برای دستیار سیری است

صدای گلایه های زلزله زدگان بیخ گوش وزیر

داعش باعث تعمیق نفوذ سیاسی و نظامی ایران در منطقه شد/ ترامپ یک شرور بدون نقاب و روسای قبلی آمریکا شرور با نقاب بودند

کاهش 60 درصدی بودجه قرآنی 97

اپل مشغول بررسی قابلیت «نجوا» برای دستیار سیری است

ترامپ شاخ دارد ولی عقل ندارد/ انزوا آمریکا در جهان رغم خورده است

عکس/ استتار مسلمان و ماهینی برای فرار از سرما

همایش نکوداشت مولانا؛ زیربنای صلح جهانی

بازی با حقایق و مستندات نمی تواند مباشرت امریکا در جنایات جنگی را بپوشاند

کمک 350 میلیارد تومانی خیرین سلامت در کشور

ردپای یک انجمن اصلاح طلب در پاک کردن نقش پرچم اسراییل

80 % مردم سیستان و بلوچستان زیرخط فقر هستند

ارتقای شاخص های جهانی توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

افشاگری مشاور روحانی از پروژه احمدی نژادی ها

علل شیوع خودشیفتگی در فرزندان امروز

اتهام آمریکایی ها علیه ایران غیر قابل اثبات است

افشاگری مشاور روحانی از پروژه احمدی نژادی ها علیه دولت

امام جمعه لالی سهمیه اشتغال جوانان لالی در پروژه های پتروشیمی و آلومینیوم شد

فرمانده سرایا الخراسانی عراق: الشحد الشعبی یک نیروی نظامی باقی خواهد ماند

امام جمعه لالی سهمیه اشتغال جوانان لالی در پروژه های پتروشیمی و آلومینیوم شد

اقداماتی برای ابطال تصمیم ضدفلسطینی آمریکا در سازمان ملل/رویدادها و تحولات ترکیه در یک نگاه/24آذر

علی اکبر کریمی رییس دوره ای مجمع نمایندگان استان مرکزی شد

دو طرح برای استیضاح یک وزیر

پروژه احیای دریاچه ارومیه به کجا رسید؟

صدیقی: ترامپ گاوی است که شاخ دارد و عقل ندارد

تصاویر/ افتتاح کتابخانه تخصصی آیت الله مشکینی مصلای قم

رییس بازرسی شهرداری تهران خبر داد: عزل 2 معبربان خاطی

اهدای یک تخته قالی دستباف بانوان اردکانی به عتبات عالیات

چهل سال پس از انقلاب اسلامی در حسرت تشکیل دولت اسلامی

نماینده زاهدان: 80 % مردم سیستان و بلوچستان زیرخط فقر هستند

علی اکبر کریمی رییس دوره ای مجمع نمایندگان استان مرکزی شد

جزییات حرفهای عجیب احمدی نژاد با شمخانی/رولیت مرعشی از آی کیوی خانواده هاشمی و کارگزاران/جایگاه مادری و معلمی کمتر از آیت اللهی نیست

پشتیبانان پویش فرمایشی پشیمانی باید در مورد کارهایشان به مردم پاسخگو باشند

گفتگوی 18:30/ لزوم ورود بخش خصوصی برای نوسازی بافت های فرسوده

لحظه شگفت انگیز پرتاب موشک از روی ناو + فیلم

نسخه نماینده مجلس برای بازار مسکن

رکس تیلرسون:به دنبال جنگ با پیونگ یانگ نیستیم

انعطاف در بستن ثبت سفارش خودرو

تصاویر/ وداع با پیکر شهید مدافع حرم مهدی قره محمدی

پشتیبانان پویش فرمایشی پشیمانی!

اختتامیه مسابقات دارالقرآن امام علی (ع)

برخورد قانونی با حاشیه سازان نمایشگاه پارس صورت می گیرد

تصاویر/ وداع با پیکر مطهر شهید مدافع حرم «مهدی قره محمدی» در معراج شهدا

امام جمعه عسلویه: آلودگی هوای عسلویه جان مردم را به خطر انداخته

تصویر دیده نشده از رهبر انقلاب در جبهه سرپل ذهاب

عزل 2 معبربان خاطی/ شهروندان موارد تخلف را اطلاع دهند

افزایش 2 برابری بودجه درمان بیماری های صعب العلاج

جزییات 4خبر امروز پنجشنبه 30شهریور 1396

جزییات 4خبر امروز پنجشنبه 30شهریور 1396