مطالب مرتبط:
عقب نشینی در قاموس جمهوری اسلامی معنی ندارد
واکنش سردار جزایری به اظهارات ترامپ؛ با این بلوف ها نمی توان از جمهوری اسلامی امتیاز گرفت
انتصاب دبیر شورای سیاست گذاری بیست و پنجمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران
حزب ندای ایرانیان در پاسخ به اظهارات ضدایرانی ترامپ: ترامپ از تاریخ بی اطلاع است/کسی علیه جمهوری اسلامی سخن گفت که در آمریکا به سمبل نژادپرستی بدل شده است
عزم جدی جمهوری اسلامی ایران برای ارتقای بهره وری سبز
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 29 شهریور 1396 ساعت 23:022017-09-20سياسي

نفوذی که نظریه امنیتی جمهوری اسلامی را ارائه داد


عضو هیات امنای موسسه آینده روشن با اشاره به خاطراتی از زندگی خود، به زندگیِ یکی از فرماندهان نابغه جنگ پرداخت که برخی او را نفوذیِ در سپاه می دانستند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازروابط عمومی مؤسسه آینده روشن (پژوهشکده مهدویت)، اسماعیل احمدی مقدم از اعضای هیأت امنای مؤسسه آینده روشن قم با حضور در این مؤسسه در جمع مسئول و اعضای هیأت علمی آن سخنرانی کرد.

وی در ابتدای سخنان خود با بیان خاطراتی از زندگی خود به دو نقطه عطف در زندگی اش اشاره کرد و گفت: من در زندگی دو گردشگاه داشتم که تا همین الان برایم حیاتی بوده است؛ دو چرخش گاهی که همیشه از آن بهره بردم و مسیر زندگی مرا عوض کرد؛ یکی دوره ای که توفیق پیدا کردم و برای درس طلبگی به قم آمدم و دیگر ورود به پادگان ولیعصر بود که با شهید بروجردی آشنا شدم.

عضو هیات امنای موسسه آینده روشن با بیان اینکه حدود هفت ماهِ درسی در حوزه مشغول دروس حوزوی بودم، خاطرنشان کرد: همیشه در کنار فعالیت های درسی، استاد می گرفتم و درس ها را زودتر می خواندم.

در این مدت تقریبا مقدمات سطح را که امروز طلبه ها در سه سال می خوانند، گذراندم.

احمدی مقدم ادامه داد: انقلاب که پیروز شد حوزه ها تا عید تعطیل شد.

بعد از عید، حوزه دوباره راه افتاد، ولی حدود دو هفته بعد دوباره تعطیل شد.

در یکی از تعطیلات حوزه، تهران بودم و کمونیست ها و چپ ها را می دیدم که در خیابان ها با حزب اللهی ها بحث می کردند.

وی اظهار کرد: یکی از شاگردان مرحوم شهید محمدباقر صدر که آن روز هنوز شهید نشده بود، از نجف به قم آمده بود و مدیر یک مدرسه نوسازی در اول جاده قدیم اصفهان بود؛ قضیه را به ایشان گفتیم و ایشان گفت من حاضرم در مدت کوتاهی شما را به بحث مسلط کنم تا بتوانید با کمونیست ها بحث کنید.

احمدی مقدم افزود: توفیقی بود که با چند نفر از دوستان خدمت ایشان باشیم؛ خیلی آدم فاضلی بود و با این که سطحش این نبود، ولی وقت گذاشتند و بیش از یک ماه، چکیده ای از مباحث فلسفتنا و اقتصادنا که در بحثِ با کمونیست ها لازم بود مطرح می کردند، البته بحث ها خیلی چکیده و در حد فهم آن روزِ ما که یک جوان 17، 18 ساله بودیم مطرح می شد.

وی ادامه داد: از آن روز به بعد وقتی به تهران برگشتیم، هر جلسه ای که ما رفتیم صحنه کاملا برعکس شد؛ یعنی اگر قبلا کمونیست ها مسلط می شدند، این دفعه ما در بحث پیروز می شدیم.

عضو هیات امنای موسسه آینده روشن در ادامه خاطرات خود درباره نحوه ورودش به سپاه در سال 58، گفت: همان ایام که حوزه تعطیل شد سپاه ثبت نام می کرد، البته سپاه که نبود، دفتری بود.

آن موقع انقلاب درگیر جنگ های داخلی و بحران ها بود و حدود سه ماه، برای کمک نیرو اعزام می کردند، مثل حشدالشعبیه امروز در عراق، سپاه آن موقع چنین حالی داشت.

یک مجموعه غیرمتشکلِ مردمی داشت راه می افتاد و در حال تأسیس بود.

فکر هم می کردند یک چیز موقتی و برای دوران گذار است.

وی ادامه داد: حوزه علمیه سه ماهِ تابستان تعطیل بود، با خود گفتم در این سه ماه در سپاه ثبت نام می کنم و بعد از تعطیلات دوباره به قم می آیم.

دو هفته به پادگان سعدآباد رفتم که آن موقع اسمش شد پادگان امام علی و در آن جا دوره دیدیم و بعد به پادگان ولیعصر(عج) آمدیم.

احمدی مقدم به دومین نقطه عطف زندگی اش یعنی آشنایی با شهید بروجردی اشاره کرد و با بیان اینکه نخستین بار ایشان را در پادگان ولیعصر دیدم، خاطرنشان کرد: با اینکه ایشان آن موقع یک جوان 23 ساله بود، ولی خیلی از ایشان درس گرفتیم، واقعا ایشان بزرگتر از سنش و بزرگتر از تحصیلاتش بود.

وی با اشاره به آشنایی چهارساله اش با محمد بروجردی ابراز کرد: شهید بروجردی بسیار آدم باتقوایی بود.

ایشان در شرایط سخت یتیمی، زندان و.

بزرگ شده بود.

آن موقع هفت گروه مبارزاتی بودند که ایشان بنیان گذار گروه صف در تهران بود و در آن نقش محوری داشت.

عضو هیات امنای موسسه آینده روشن با بیان اینکه شهید بروجردی تحصیلات کلاسیکِ بالایی نداشت، اظهار کرد: ایشان در بازار تشک دوز بود و بعدازظهرها که وقت داشت درس می خواندند.

کم خوانده بود ولی به دلیل باطن آماده‎ ای که داشت، زیاد می دانست و عمیق بود.

وی با تأکید بر اینکه شهید بروجردی در تشخیص جریانات عمیق بود، گفت: اگر بزرگان، برای عبور از بحران های اجتماعی نظریات امنیتی می دهند ایشان به صورت فطری در سخنرانی هایش این نظریات را بیان می کرد که همین الان به عنوان نظریه های مقابله با بحران های اجتماعی در کل جهان ارزش کاربرد دارد.

احمدی مقدم درباره نقش محوری شهید بروجردی در بازگرداندن کنترل کردستان به دست نیروهای انقلابی، گفت: کردستانِ ما با استراتژی این شهید بزرگوار اداره شد که امروز چکیده آن با عنوان استراتژی امنیت پایدار مردمی مطرح است که در واقع می شود گفت نظریه امنیتی جمهوری اسلامی است؛ استراتژیی که در دفاع همه جانبه که حضرت امام(ره) مطرح کردند، شکل گرفت.

وی ادامه داد: شما امروز آن چیزی که در عراق و سوریه و جاهای دیگر برای آرام سازی می گذرد با آن چیزی که در کردستان گذشت مقایسه کنید، تا نقش شهید بروجردی را در مدیریت بحران کردستان درک کنید.

در این عرصه بن مایه نظریات جمهوری اسلامی از این شهید بزرگوار محمد بروجردی است که بسیار انسان با اخلاص بود.

عضو هیات امنای موسسه آینده روشن با بیان اینکه شهید بروجردی یکی از اعضای تیم مؤسس سپاه بود، اضافه کرد: بروجردی را برای فرماندهی سپاه معرفی کردند که خودش نپذیرفت تا اینکه ایشان مسؤولیت سپاه غرب کشور را پذیرفت.

وی افزود: زمانی شهید بروجردی فرماندهی سپاه غرب را پذیرفت که از غرب کشور، هیچ چیز باقی نمانده بود؛ یعنی از 12 کیلومتری کرمانشاه به آن طرف دیگر دست ضد انقلاب بود.

شهر پاوه یک شهرِ محاصره شده و راهش هم بسته بود، در آن شرایط با نبوغ و شاستگی نظامی ایشان، شهرها آزاد و راه های اصلی آزاد شد.

احمدی مقدم در ادامه به هجمه ها و تهمت هایی که در اوج نقش آفرینی شهید بروجردی در کردستان علیه ایشان می شد اشاره کرد و گفت: سال 60 امام(ره) فرمودند که دیگر سپاه شکل گرفته است و هر کس می خواهد این جا باشد، نباید در هیچ حزبی فعالیت کند.

می گفتند یا سپاه یا حزب؛ به طور طبیعی خیلی ها رفتند، از جمله همین آقایانی که امروز می گویند ما تا آن موقع در سپاه بودیم.

خیلی ها هم ماندند؛ مثل آقا محسن و آقای شمعخوانی و دیگران که از اعضای گروه منصورونِ خوزستان بودند.

هم چنین شهید بروجردی که از گروه صف بود.

وی افزود: وقتی آقای بروجردی در سپاه ماند، حمله به او را شروع کردند که این ها دروغ می گویند، نفاق دارند و نفوذی اند و در سپاه مانده اند و کار تشکیلاتی می کنند؛ امام گفته است سپاه را رها کنید، ولی این ها نرفتند .

عضو هیات امنای موسسه آینده روشن در ادامه گفت: من از مجموعه ای که در سپاه غرب کشور جایگزین ایشان شدند، شنیدم که گفتند ما ریشه فساد را قطع کردیم که منظورشان بروجردی بود و شاخ و برگ هایش مانده است که باید بچینیم که منظورشان ما بودیم.

خیلی تهمت هایی بدی زدند و خیلی رفتارشان تلخ بود.

وی ابراز کرد: البته دوستانی که جفا کردند متوجه اشتباهشان شدند و از جفای خودشان توبه کردند و خیلی هایشان هم شهید شدند.

احمدی مقدم با اشاره به بخش دیگری از خاطراتش، گفت: زمانی که فرمانده سپاه سردشت بودم، در یکی از عملیات ها شهید بروجردی با هلی کوپتر به سردشت می آمد که هلی کوپتر سقوط کرد.

در آن حادثه چندین جای بدن شهید بروجردی شکست.

وی ادامه داد: بعد از آزادسازی جاده پیرانشهر و جنگل های سردشت و بعد از گذشت حدود 6 ماه از آن حادثه، فرصتی شد تا برای عیادت شهید بروجردی به تهران بروم.

بروجردی در خانه مادر همسرش بستری بود، در یک خانه محقر گلیِ 60 متری و تمام دست و پا و کمر و گردنش کچ گرفته بود.

عضو هیات امنای موسسه آینده روشن گفت: بعد از احوالپرسی به شهید بروجردی گفتم پشت سر شما می گویند ریشه فساد را قطع کردیم، ایشان گفت: آقای مقدم! نگو.

من راضی نیستم به شنیدن این حرف ها.

یک مؤمنی یک اشتباهی می کند، این نقل قول را به من می گویید و من ناراحت می شوم؛ من هم یک چیزی می گویم این حرف به آن شخص می رسد و بین مؤمنین اختلاف می شود.

من اصلا راضی به شنیدن این حرف ها نیستم.

راضی نیستم در هیچ محفلی راجع به این ها بحث شود .

وی ادامه داد: به ایشان گفتم لااقل از خودتان دفاع کنید، گفت دفاع هم فایده ای ندارد.

اگر من را صادق بدانند می دانند که وقتی در سپاه ماندم یعنی در حزب نیستم، یعنی به فرمان امام عمل کردم؛ اگر من را دروغگو بدانند دفاع هم بکنم می گویند دروغ می گویی.

خدا باید بداند که می داند .

احمدی مقدم تصریح کرد: شهید بروجردی(ره) چنین انسانی بود؛ انسان خیلی عجیب و وارسته ای بود.

اگر عملیاتی گره می خورد و همه متحیر می شدند ایشان بعد از چند دقیقه خوابیدن، بلند می شد و می گفت من یافتم، در حالی که همه می گفتند نمی شود؛ اما با نظر او دشمن غافلگیر می شد.

از این موارد در زندگی ایشان کم نیست.

ایشان واقعا یک انسان بزرگی بود.

من هرچه فکر می کنم در عیار ایشان کم دیدم.


کلید واژه ها: زندگی - احمدی مقدم - آینده - عضو هیات - تعطیل - اسماعیل احمدی مقدم - سپاه - احمدی - موسسه - جمهوری اسلامی - شهید - شهید بروجردی - روابط عمومی - همیشه - تهران - بروجردی - سخنرانی - تعطیلات - ثبت نام - اصفهان - اسلامی - توفیقی - جمهوری - نوسازی - خیابان - امروز - درگیر - مدرسه - گزارش - بحران

آخرین اخبار سرویس:
آیا مصرف «کنجد» باعث فراموشی می شود یا تقویت حافظه

همایش «آینده پژوهی در مسیر بالندگی دفاع و امنیت» آغاز شد

راهپیمایی 13 آبان امسال باشکوه تر برگزار شود

بازسازی معنوی جامعه

سپاه به درخواست قوه قضاییه در پرونده های فساد ورود پیدا می کند

بهبود شاخص های امنیتی سیستان و بلوچستان در همه زمینه ها

ژست مدلینگ ماهچهره خلیلی

7 نکته برای داشتن یک خواب خوب و آرام

بررسی وضعیت طرحهای عمرانی قرار گاه سازندگی خاتم الانبیاء درلرستان

امنیت در شمار نعمت های درجه اول پروردگار است

افزایش اعتبار سپاه در منطقه پیرو موضع گیری خیره سرانه ترامپ

آمریکا می خواهد الگوی «برجام» را به حوزه امنیت و توان دفاعی ایران تعمیم دهد

استخدام مانتو فروشی سروش

استخدام فروشنده آقا وارد به کار قنادی در خراسان رضوی

استخدام چند نفر فروشنده خانم در اصفهان

تشکیل هیأت اندیشه ورز در مجلس خبرگان رهبری یک ضرورت انکارناپذیر است

استخدام کارشناس متالوژی جهت تولیدی در شهرک صنعتی چناران

استخدام آشپز کله پاچه ای ماهر در هرمزگان

استخدام سالن کار و کانترکار آقا جهت فست فود در تهران

زیارت امام حسین(ع) بر چه کسانی واجب است؟

پشت پرده مخالفت«فرزندانِ سیاسی»آیت الله هاشمی با سیاستمدار یزدی

آلبوم شیطانی مرد ثروتمند با عکس های سیاه زنان و دختر جوان

قستمی از فتوای بی سابقه آیت الله سیستانی

فتوای بی سابقه آیت الله سیستانی درباره وجوهات شرعی

سخت گیری فیس بوک برای استخدام کارمندانش

واکنش کیهان به اظهارات عارف درباره حصر

بختیاری ها اجازه پخش سرزمین کهن را دوباره دادند

6 ماهه 1.5 میلیون شغل ایجاد کردیم

تصاویر/ کوهنوردی دکتر احمدی نژاد و همراهان در صبح یک روز پاییزی

پاسخ خوب روحانی به ترامپ

راه اندازی ایستگاه مطالعه در کلانتری های گرگان

حضور سرلشگر باقری در حرم حضرت رقیه (س)+ تصاویر

ساماندهی گروه ها در شبکه های اجتماعی/ افزایش سرانه مطالعه موجب کاهش آشفتگی های اجتماعی می شود

وزیر کشور وارد اراک شد+برنامه ها

فیلم/ نمایش «سرخ اُو»

مراسم اعطای کارت ضابطان عام دستگاه قضایی برگزار شد

صدور و تحویل 12 هزار برگ اسناد مالکیت کاداستری در خراسان شمالی

فرماندار زابل:
 
 مشکلات سیستان، اساسی و دانش بنیاد است

مُهر پایان بر پرونده خودسرها

آغاز ثبت اطلاعات هیات های مذهبی کهگیلویه در سامانه طوبی

فاتحین تهران؛ 16 سال فعالیت یکی از حرفه ای ترین یگان های ویژه

وزیر کشور وارد اراک شد

مراسم اعطای کارت ضابطان عام دستگاه قضایی برگزار شد

امام جمعه موقت تهران: ترامپ واقعیت های نظام سلطه را آشکار کرده است

شهرتی فر معاون سیاسی استاندار آذربایجان شرقی می شود

کتاب "فلسفه معرفت" روانه بازار شد

همایش "آینده پژوهی در مسیر بالندگی دفاع و امنیت" آغاز شد

رهبر انقلاب 10میلیارد ریال کمک به آوارگان مسلمان و مظلوم میانمار اختصاص دادند

ادعای عجیب آقای جهانگیری

دولت درآمد 6 ماه کشور را کجا خرج کرد؟

پیش بینی ورود 100 هزار زائر پاکستانی به سیستان و بلوچستان جهت شرکت در پیاده روی اربعین

ضرورت اضافه شدن پشتوانه های فکری به فراکسیون امید و شورای شهر/ فقدان اتاق های فکر، نقص بزرگی است

بابک زنجانی یک قدم دیگر به اعدام نزدیک شد

مهارت های زندگی آموزش داده شود

ضرورت وجود امام

بررسی نگاه وهابیان به «مهدویت»

تسلیت عارف درپی درگذشت محمدعلی شیخ

استخدام نیروی آقا و خانم جهت کارگاه دوغ آبی در همدان

استخدام همکار با روابط عمومی بالا جهت امور اداری در هرمزگان

محسن رهامی : نامزد طلایی 1400؛ فقط اصلاح طلب

استخدام منشی مسلط به کار اداری بصورت نیمه وقت در همدان

عکس تبلیغاتی شیلا خداداد !

فعال اصلاح طلب: کسی با دسته گل به استقبال نیروهای تجاوزگر نمی رود

خواستگاری عجیب از خانم پرستار! عکس

نمایشگاه توانمندی های دختران مرکز توان بخشی باور نوشهر برپا شد +تصاویر

استخدام نیروی کارواش سیار در برند کار پاک

آغاز به کار رادیو اربعین از 29 مهرماه

استخدام تعدادی راننده ماشین سنگین جهت کار در قم

داکترعبدالله برای همدردی عازم پکتیا شد

عباس عبدی: نه اصولگرایان و نه اصلاح طلبان نتوانسته اند نامزد حزبی معرفی کنند

فتوای عجیب و بی سابقه آیت الله سیستانی در باره وجوهات شرعی!

نباید از لفظ «بافت فرسوده» برای بافت های تاریخی استفاده کرد

واکنش کیهان به اظهارات عارف درباره حصر: فقط اعدام

فتوای بی سابقه آیت الله سیستانی درباره وجوهات شرعی

تصاویر/ صفحه نخست روزنامه های 26 مهر 96

حدیث روز/ سخن امام حسین(ع) درباره چراغ های تابان دنیا

فهرست ذخیره نمایشگاه مطبوعات فردا جانمایی می شوند

بازدید رییس رسانه ملی از شبکه المیادین

استیضاح ترامپ در سال 2018 رقم می خورد؟

انقلاب اسلامی ایران به خارج از مرزها رسیده است

چرا شهید حججی تبدیل به پدیده شد؟/ حماسه ای که باطن جامعه را ظاهر کرد

رحمانی فضلی وارد اراک شد

زوجین باید بنای زندگی را بر بندگی خدا بگذارند/ رازداری و عیب پوشی مانع دخالت نا آگاهان می شود

سرخط خبرهای خودرویی 25 مهرماه +صوت

معاون اول قوه قضاییه وارد استان قزوین شد+برنامه ها

سرلشکر باقری به حرم حضرت رقیه (س) مشرف شد + تصاویر

زمان جانمایی الکترونیک نمایشگاه مطبوعات مشخص شد

ارتقاء جایگاه روابط عمومی در ایران موضوع چهارمین نشست "روابط عمومی؛ علم تا عمل"

دعایی: فتوای بی سابقه آیت الله سیستانی درباره وجوهات شرعی

فرماندار قصرشیرین از استقرار دستگاه های ذیربط در مرز خسروی خبر داد

نحوه رسیدگی به نامه های مردم خطاب به رییس کمیته امداد/ پاسخ گویی به نامه های نیازمندان در 2 هفته

توانمندی نیروی دریایی ایران، الگوی جهانی

تسلیت عارف درپی درگذشت محمدعلی شیخ

مذاهب اهل سنت هم قائل به ولایت فقیه هستند

استخدام نیروی خدمات و ظرفشوی جهت بوفه باشگاه در خراسان رضوی

ناطق نوری چرا باید امام جمعه شود؟

استخدام بازاریاب حرفه ای آرایشی و بهداشتی در پخش درسا

استخدام دستیار دندانپزشک جهت مطبی در اصفهان

­رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران وارد سوریه شد

استخدام همکار خانم مسلط به کامپیوتر در همدان

ادعای عجیب آقای جهانگیری: 6 ماهه 1.5 میلیون شغل ایجاد کردیم

استخدام اپتومتریست جهت درمانگاه خراسان رضوی

استخدام دستیار دندانپزشک خانم در محدوده مارلیک البرز

ممنوع التصور جدید! /کاریکاتور

استخدام تعدادی شاگرد جهت کار آسانسور در همدان

دستاوردهای مثبت سخنرانی ترامپ

بدعهدی آمریکا بر همه دنیا ثابت شد

علی مطهری : به آمر اصلی حمله شیراز رضایت می دهم/ پیگیر دادگاه جدید نشدیم/ به اندازه کافی اینها تنبیه شده اند/سازماندهی شده بودند،خودسری نبود

اختراع یک واژه جدید توسط محسن هاشمی!

زیارت و توسل نگرشی وسیع در نهضت عاشورا را رقم زده است

رساندن پیام صلح و دوستی ملت عزیزمان به جهانیان، دیپلماسی فرهنگی دولت تدبیر و امید است

بابک زنجانی یک قدم دیگر به اعدام نزدیک شد

آغاز گردهمایی کنگره حزب کمونیست چین تحت تدابیر امنیتی شدید

تشکیل هیأت اندیشه ورز در مجلس خبرگان رهبری یک ضرورت انکارناپذیر است

همایش بین المللی «منجی موعود» در مسجد مقدس جمکران برگزار می شود

مناظره امیرالمؤمنین(ع) با بزرگانی از مهاجرین و انصار

تضعیف عقل، تضعیف اخلاق را در پی دارد/ اخلاق امری فرا دینی است

پیکر مطهر شهید دفاع مقدس در آمادگاه شهید فراشاهی تشییع می شود

نشان ولایت و جریان خاتم بخشی

نشست علمی «روایات طبی؛ تبار و اعتبار» برگزار می شود

کتاب «اسماعیل در آتش مجنون» در کهگیلویه و بویراحمد رونمایی شد

مراسم سوگواری شهادت سیدالساجدین در ایالت کشمیر کشور هند برگزار شد

سپاه مانع تحقق برنامه های استکباری در منطقه است

عدم تشخیص محرم از نامحرم

قره خانی: فعالیت شرکت ملی حفاری به سمت سیاستگذاری و تصمیم گیری باشد

شاهکارهای ادبی امام علی(ع) در همایش ملی «سیره علوی» نمود پیدا کند

بررسی تمام خطرات گود پروژه فاز دوم برج میلاد/ شهرداری مکلف به ارائه پیشنهاد شد

موفقیت به کام گروه دوم برگزیده طرح قرآنی 1451 تلخ شده است

"علمای بلاد" فضای جدیدی برای پیشبرد اهداف انقلاب و نظام اسلامی فراهم کنند

سرلشکر باقری به حرم حضرت رقیه (س) مشرف شد

واکنش کیهان به اظهارات اخیر محمدرضا عارف درباره حصر

رویدادهای خبری 26مهرماه در مازندران

فهرست پروازهای 26مهر فرودگاه شهید بهشتی اصفهان

بابک زنجانی در آستانه اعدام؟

کسب رتبه برتر مدیریت کسب و کار توسط کارآفرین مهابادی

همان خوارج دیروز

تیپ سنتی همسر "اشکان خطیبی" + عکس

استخدام نیروی بسته بند در سوهان ساجدی

وقتی لباس "دانیال حکیمی" با همسرش سِت می شود + عکس

استخدام رستوران ایتالیایی آلین

عکس جالب "شقایق فراهانی" کنار پسر جوانش

"سحر قریشی" در حال تاپ بازی + عکس

تیپ پاییزه "احسان علیخانی" + عکس

استخدام منشی و حسابدار جهت کارخانه ای در شهرک صنعتی چناران

استخدام فروشنده خانم در محدوده محمد شهر البرز

عکس کمتر دیده شده از همسر "اردلان شجاع کاوه"

تشریح تجربیات پوشش همگانی سلامت در ایران

اجرای طرح پررورش طلاب حافظ قرآن در مدارس علمیه مازندران

عکس پرستاران بیمارستان با مادر عمو پورنگ! + عکس

سردار سنایی راد: عمر داعش در سوریه رو به پایان است

انتقاد امام جمعه شبستر از حضور غیرمتعارف نماینده زن در مجالس عزاداری+عکس

سرمایه گذاری کلان دشمنان بر روی دانش آموزان ایرانی

استخدام منشی نیمه وقت خانم مسلط به اتوکد در اصفهان

استخدام خانم مسلط به 3dmax و اتوکد در خراسان رضوی

مدارس آموزش و پرورش خط مقدم تبلیغ دین و ارزش های اسلامی اند

متلک تازه به قالیباف، بقایی و حدادعادل!

ترامپ به مک کین: مواظب باش؛ یک روزی جوابت را خواهم داد!

اولین نمایش مستند عرصه امنیت با عنوان « پول و پورن » برگزار می شود

فال آنلاین دیوان حافظ سه شنبه 26مهرماه 96

نظرسنجی:روحانی به خوبی پاسخ ترامپ را داد

بابک زنجانی یک قدم دیگر به اعدام نزدیک شد

بررسی تمام خطرات گود پروژه فاز دوم برج میلاد

چگونه معلمان حق التدریس بدون آزمون استخدام می شوند؟

تعامل سازنده با رسانه ها سرلوحه کار شورای پنجم اهواز است

عباس عبدی: نه اصولگرایان و نه اصلاح طلبان نتوانسته اند در انتخابات ریاست جمهوری،نامزد حزبی معرفی کنند

عکس تبلیغاتی شیلا خداداد !

شرکت فرودگاه های کشور نوسازی فرودگاه خرم آباد را انجام دهد

سرخط مهمترین خبرهای لرستان در 24 ساعت گذشته

بازدید هیات عالی حقوقی و قضایی ایران از زندان های هلند

استاندار کرمانشاه:طرح های مبارزه با مواد مخدر با جدیت در استان اجرایی خواهد شد

رویدادهای خبری استان قزوین (26 مهر)

یک قدم تا مجازات

نادیده گرفته نشدن توسط فرزندان،مهم ترین نیاز سالمندان است

رهبر معظم انقلاب در هفته حداقل یکی از فیلم های سینمایی ایران را مشاهده می کنند

استخدام حسابدار آقا مسلط به کامپیوتر در تهران

استخدام کارگر ماهر جهت تمام کاری کیف چرم اداری در تهران

استخدام مدرس رشته های طراحی و نقاشی (آقا) در اصفهان

استخدام کارگر ساده جهت فست فودی در هرمزگان

استخدام کانون زبان خیام در خراسان رضوی

تیپ اشکان خطیبی و همسرش دیشب در یک مراسم! + عکس

باران کوثری با سر و صورتی کبود و خونین! + عکس

استخدام خیاط جهت دوخت مبلمان در همدان

بلایی که نرگس محمدی بر سر علی اوجی آورد! + عکس

استخدام کاربر کامپیوتر خانم در شرکت زرپخش

استخدام پیک موتوری جهت دو شیفت کاری در هرمزگان

استخدام منشی مسلط به تایپ و امور اداری در دفتر مهندسی

استخدام چند نفر کیف ساز جیبی ساز چرمی در تهران

حال و روز خانواده ستایش؛ دو روز قبل از اعدام قاتل فرزندشان

برخی پس از نا امید شدن از آمریکا به اروپا دل بسته اند/ آمریکا فقط به حذف جمهوری اسلامی راضی می شود

فتوای عجیب و بی سابقه آیت الله سیستانی

ادعای عجیب آقای جهانگیری: 6 ماهه 1.5 میلیون شغل ایجاد کردیم

نتیجه یک نظرسنجی: روحانی به خوبی پاسخ ترامپ را داد

تأیید دستگیری 2 تن از اعضای هیأت رییسه اتاق بازرگانی تهران

نمایشگاه مطبوعات استان آذربایجان شرقی برگزار می شود

خدا به کی روش و خانواده اش رحم کرد

محمد علی مسعودی اعتراف آمریکا به اهمیت FATF در اجرای تحریم های بانکی

واکنش کیهان به اظهارات اخیر محمدرضا عارف

پیگیری مجلس برای افزایش حقوق نیروهای مسلح

23 روز مانده به اربعین + فیلم

تدارک 180غرفه برای نمایشگاه کتاب خراسان شمالی

نفوذی که نظریه امنیتی جمهوری اسلامی را ارائه داد

نفوذی که نظریه امنیتی جمهوری اسلامی را ارائه داد