مطالب مرتبط:
عقب نشینی در قاموس جمهوری اسلامی معنی ندارد
واکنش سردار جزایری به اظهارات ترامپ؛ با این بلوف ها نمی توان از جمهوری اسلامی امتیاز گرفت
انتصاب دبیر شورای سیاست گذاری بیست و پنجمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران
حزب ندای ایرانیان در پاسخ به اظهارات ضدایرانی ترامپ: ترامپ از تاریخ بی اطلاع است/کسی علیه جمهوری اسلامی سخن گفت که در آمریکا به سمبل نژادپرستی بدل شده است
عزم جدی جمهوری اسلامی ایران برای ارتقای بهره وری سبز
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 29 شهریور 1396 ساعت 23:022017-09-20سياسي

نفوذی که نظریه امنیتی جمهوری اسلامی را ارائه داد


عضو هیات امنای موسسه آینده روشن با اشاره به خاطراتی از زندگی خود، به زندگیِ یکی از فرماندهان نابغه جنگ پرداخت که برخی او را نفوذیِ در سپاه می دانستند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازروابط عمومی مؤسسه آینده روشن (پژوهشکده مهدویت)، اسماعیل احمدی مقدم از اعضای هیأت امنای مؤسسه آینده روشن قم با حضور در این مؤسسه در جمع مسئول و اعضای هیأت علمی آن سخنرانی کرد.

وی در ابتدای سخنان خود با بیان خاطراتی از زندگی خود به دو نقطه عطف در زندگی اش اشاره کرد و گفت: من در زندگی دو گردشگاه داشتم که تا همین الان برایم حیاتی بوده است؛ دو چرخش گاهی که همیشه از آن بهره بردم و مسیر زندگی مرا عوض کرد؛ یکی دوره ای که توفیق پیدا کردم و برای درس طلبگی به قم آمدم و دیگر ورود به پادگان ولیعصر بود که با شهید بروجردی آشنا شدم.

عضو هیات امنای موسسه آینده روشن با بیان اینکه حدود هفت ماهِ درسی در حوزه مشغول دروس حوزوی بودم، خاطرنشان کرد: همیشه در کنار فعالیت های درسی، استاد می گرفتم و درس ها را زودتر می خواندم.

در این مدت تقریبا مقدمات سطح را که امروز طلبه ها در سه سال می خوانند، گذراندم.

احمدی مقدم ادامه داد: انقلاب که پیروز شد حوزه ها تا عید تعطیل شد.

بعد از عید، حوزه دوباره راه افتاد، ولی حدود دو هفته بعد دوباره تعطیل شد.

در یکی از تعطیلات حوزه، تهران بودم و کمونیست ها و چپ ها را می دیدم که در خیابان ها با حزب اللهی ها بحث می کردند.

وی اظهار کرد: یکی از شاگردان مرحوم شهید محمدباقر صدر که آن روز هنوز شهید نشده بود، از نجف به قم آمده بود و مدیر یک مدرسه نوسازی در اول جاده قدیم اصفهان بود؛ قضیه را به ایشان گفتیم و ایشان گفت من حاضرم در مدت کوتاهی شما را به بحث مسلط کنم تا بتوانید با کمونیست ها بحث کنید.

احمدی مقدم افزود: توفیقی بود که با چند نفر از دوستان خدمت ایشان باشیم؛ خیلی آدم فاضلی بود و با این که سطحش این نبود، ولی وقت گذاشتند و بیش از یک ماه، چکیده ای از مباحث فلسفتنا و اقتصادنا که در بحثِ با کمونیست ها لازم بود مطرح می کردند، البته بحث ها خیلی چکیده و در حد فهم آن روزِ ما که یک جوان 17، 18 ساله بودیم مطرح می شد.

وی ادامه داد: از آن روز به بعد وقتی به تهران برگشتیم، هر جلسه ای که ما رفتیم صحنه کاملا برعکس شد؛ یعنی اگر قبلا کمونیست ها مسلط می شدند، این دفعه ما در بحث پیروز می شدیم.

عضو هیات امنای موسسه آینده روشن در ادامه خاطرات خود درباره نحوه ورودش به سپاه در سال 58، گفت: همان ایام که حوزه تعطیل شد سپاه ثبت نام می کرد، البته سپاه که نبود، دفتری بود.

آن موقع انقلاب درگیر جنگ های داخلی و بحران ها بود و حدود سه ماه، برای کمک نیرو اعزام می کردند، مثل حشدالشعبیه امروز در عراق، سپاه آن موقع چنین حالی داشت.

یک مجموعه غیرمتشکلِ مردمی داشت راه می افتاد و در حال تأسیس بود.

فکر هم می کردند یک چیز موقتی و برای دوران گذار است.

وی ادامه داد: حوزه علمیه سه ماهِ تابستان تعطیل بود، با خود گفتم در این سه ماه در سپاه ثبت نام می کنم و بعد از تعطیلات دوباره به قم می آیم.

دو هفته به پادگان سعدآباد رفتم که آن موقع اسمش شد پادگان امام علی و در آن جا دوره دیدیم و بعد به پادگان ولیعصر(عج) آمدیم.

احمدی مقدم به دومین نقطه عطف زندگی اش یعنی آشنایی با شهید بروجردی اشاره کرد و با بیان اینکه نخستین بار ایشان را در پادگان ولیعصر دیدم، خاطرنشان کرد: با اینکه ایشان آن موقع یک جوان 23 ساله بود، ولی خیلی از ایشان درس گرفتیم، واقعا ایشان بزرگتر از سنش و بزرگتر از تحصیلاتش بود.

وی با اشاره به آشنایی چهارساله اش با محمد بروجردی ابراز کرد: شهید بروجردی بسیار آدم باتقوایی بود.

ایشان در شرایط سخت یتیمی، زندان و.

بزرگ شده بود.

آن موقع هفت گروه مبارزاتی بودند که ایشان بنیان گذار گروه صف در تهران بود و در آن نقش محوری داشت.

عضو هیات امنای موسسه آینده روشن با بیان اینکه شهید بروجردی تحصیلات کلاسیکِ بالایی نداشت، اظهار کرد: ایشان در بازار تشک دوز بود و بعدازظهرها که وقت داشت درس می خواندند.

کم خوانده بود ولی به دلیل باطن آماده‎ ای که داشت، زیاد می دانست و عمیق بود.

وی با تأکید بر اینکه شهید بروجردی در تشخیص جریانات عمیق بود، گفت: اگر بزرگان، برای عبور از بحران های اجتماعی نظریات امنیتی می دهند ایشان به صورت فطری در سخنرانی هایش این نظریات را بیان می کرد که همین الان به عنوان نظریه های مقابله با بحران های اجتماعی در کل جهان ارزش کاربرد دارد.

احمدی مقدم درباره نقش محوری شهید بروجردی در بازگرداندن کنترل کردستان به دست نیروهای انقلابی، گفت: کردستانِ ما با استراتژی این شهید بزرگوار اداره شد که امروز چکیده آن با عنوان استراتژی امنیت پایدار مردمی مطرح است که در واقع می شود گفت نظریه امنیتی جمهوری اسلامی است؛ استراتژیی که در دفاع همه جانبه که حضرت امام(ره) مطرح کردند، شکل گرفت.

وی ادامه داد: شما امروز آن چیزی که در عراق و سوریه و جاهای دیگر برای آرام سازی می گذرد با آن چیزی که در کردستان گذشت مقایسه کنید، تا نقش شهید بروجردی را در مدیریت بحران کردستان درک کنید.

در این عرصه بن مایه نظریات جمهوری اسلامی از این شهید بزرگوار محمد بروجردی است که بسیار انسان با اخلاص بود.

عضو هیات امنای موسسه آینده روشن با بیان اینکه شهید بروجردی یکی از اعضای تیم مؤسس سپاه بود، اضافه کرد: بروجردی را برای فرماندهی سپاه معرفی کردند که خودش نپذیرفت تا اینکه ایشان مسؤولیت سپاه غرب کشور را پذیرفت.

وی افزود: زمانی شهید بروجردی فرماندهی سپاه غرب را پذیرفت که از غرب کشور، هیچ چیز باقی نمانده بود؛ یعنی از 12 کیلومتری کرمانشاه به آن طرف دیگر دست ضد انقلاب بود.

شهر پاوه یک شهرِ محاصره شده و راهش هم بسته بود، در آن شرایط با نبوغ و شاستگی نظامی ایشان، شهرها آزاد و راه های اصلی آزاد شد.

احمدی مقدم در ادامه به هجمه ها و تهمت هایی که در اوج نقش آفرینی شهید بروجردی در کردستان علیه ایشان می شد اشاره کرد و گفت: سال 60 امام(ره) فرمودند که دیگر سپاه شکل گرفته است و هر کس می خواهد این جا باشد، نباید در هیچ حزبی فعالیت کند.

می گفتند یا سپاه یا حزب؛ به طور طبیعی خیلی ها رفتند، از جمله همین آقایانی که امروز می گویند ما تا آن موقع در سپاه بودیم.

خیلی ها هم ماندند؛ مثل آقا محسن و آقای شمعخوانی و دیگران که از اعضای گروه منصورونِ خوزستان بودند.

هم چنین شهید بروجردی که از گروه صف بود.

وی افزود: وقتی آقای بروجردی در سپاه ماند، حمله به او را شروع کردند که این ها دروغ می گویند، نفاق دارند و نفوذی اند و در سپاه مانده اند و کار تشکیلاتی می کنند؛ امام گفته است سپاه را رها کنید، ولی این ها نرفتند .

عضو هیات امنای موسسه آینده روشن در ادامه گفت: من از مجموعه ای که در سپاه غرب کشور جایگزین ایشان شدند، شنیدم که گفتند ما ریشه فساد را قطع کردیم که منظورشان بروجردی بود و شاخ و برگ هایش مانده است که باید بچینیم که منظورشان ما بودیم.

خیلی تهمت هایی بدی زدند و خیلی رفتارشان تلخ بود.

وی ابراز کرد: البته دوستانی که جفا کردند متوجه اشتباهشان شدند و از جفای خودشان توبه کردند و خیلی هایشان هم شهید شدند.

احمدی مقدم با اشاره به بخش دیگری از خاطراتش، گفت: زمانی که فرمانده سپاه سردشت بودم، در یکی از عملیات ها شهید بروجردی با هلی کوپتر به سردشت می آمد که هلی کوپتر سقوط کرد.

در آن حادثه چندین جای بدن شهید بروجردی شکست.

وی ادامه داد: بعد از آزادسازی جاده پیرانشهر و جنگل های سردشت و بعد از گذشت حدود 6 ماه از آن حادثه، فرصتی شد تا برای عیادت شهید بروجردی به تهران بروم.

بروجردی در خانه مادر همسرش بستری بود، در یک خانه محقر گلیِ 60 متری و تمام دست و پا و کمر و گردنش کچ گرفته بود.

عضو هیات امنای موسسه آینده روشن گفت: بعد از احوالپرسی به شهید بروجردی گفتم پشت سر شما می گویند ریشه فساد را قطع کردیم، ایشان گفت: آقای مقدم! نگو.

من راضی نیستم به شنیدن این حرف ها.

یک مؤمنی یک اشتباهی می کند، این نقل قول را به من می گویید و من ناراحت می شوم؛ من هم یک چیزی می گویم این حرف به آن شخص می رسد و بین مؤمنین اختلاف می شود.

من اصلا راضی به شنیدن این حرف ها نیستم.

راضی نیستم در هیچ محفلی راجع به این ها بحث شود .

وی ادامه داد: به ایشان گفتم لااقل از خودتان دفاع کنید، گفت دفاع هم فایده ای ندارد.

اگر من را صادق بدانند می دانند که وقتی در سپاه ماندم یعنی در حزب نیستم، یعنی به فرمان امام عمل کردم؛ اگر من را دروغگو بدانند دفاع هم بکنم می گویند دروغ می گویی.

خدا باید بداند که می داند .

احمدی مقدم تصریح کرد: شهید بروجردی(ره) چنین انسانی بود؛ انسان خیلی عجیب و وارسته ای بود.

اگر عملیاتی گره می خورد و همه متحیر می شدند ایشان بعد از چند دقیقه خوابیدن، بلند می شد و می گفت من یافتم، در حالی که همه می گفتند نمی شود؛ اما با نظر او دشمن غافلگیر می شد.

از این موارد در زندگی ایشان کم نیست.

ایشان واقعا یک انسان بزرگی بود.

من هرچه فکر می کنم در عیار ایشان کم دیدم.


کلید واژه ها: زندگی - احمدی مقدم - آینده - عضو هیات - تعطیل - اسماعیل احمدی مقدم - سپاه - احمدی - موسسه - جمهوری اسلامی - شهید - شهید بروجردی - روابط عمومی - همیشه - تهران - بروجردی - سخنرانی - تعطیلات - ثبت نام - اصفهان - اسلامی - توفیقی - جمهوری - نوسازی - خیابان - امروز - درگیر - مدرسه - گزارش - بحران

آخرین اخبار سرویس:
آمریکا احترامی برای خواسته های مشروع فلسطینیان قائل نیست

یادواره سرداران و 350 شهید «گلوگاه» برگزار می شود

وزیرکشور: 10هزار مسکن موقت برای زلزله زدگان غرب کشور احداث می شود

متن برجام کاملا مشخص است و تلقی های دیگر از «یک جمله روشن» آن پذیرفتنی نیست

امام جمعه موقت اهواز نسبت به اقدام ترامپ درتحریک احساسات امت اسلامی هشدار داد

مایه علمی هرمنوتیک فلسفی بسیار ضعیف است/ تاکید سنت تفسیری شیعه بر پرهیز از تحمیل رای

الحاق هواپیما های آب نشین به نیروی دریایی سپاه در بندرعباس

وزیر دفاع در هیچ یک از شبکه های اجتماعی حضور ندارد

دارندگان امریه سربازی در اجرای طرح های آمایش سرزمین و اشتغال در روستاها جذب می شوند

آخرین نوشته قابل تأمل شهید مدافع حرم

دبیرخانه مرکزی کمیسیون های شبه قضایی شهرداری یاسوج افتتاح شد

عراقچی: بدعهدی های آمریکا را پیگیری می کنیم

عراقچی: همه اعضای 1+5 به آمریکا تذکر دادند

برگزاری دومین سالگرد شهادت شهید «اسماعیل خانزاده» در محمودآباد

تمام جهان اسلام در کنار فلسطینیان می ایستد

امیرعبداللهیان در دیدار با رییس جمعیت دوستی فلسطین و ایران: رسمیت شناختن شهر قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی انتفاضه جدید را شعله ور می کند

تمام متهمان پرونده ثامن الحجج با وثیقه آزاد شدند

دانلود آهنگ جدید محمود نظری و عارف الدین بنام پاییز

دانلود آهنگ جدید آروان جوان بنام یا با منی یا نه

کودک آزار شرق تهران در تله پلیس

عکس روز نشنال جئوگرافیک

انتقاد آیت الله جنتی از هجمه های اخیر به رییس دستگاه قضایی

کتاب شعر « از تبار بهار» نقد و بررسی شد

استخدام فروشنده در مجتمع آفرینشهای هنری سلام در تهران

آیین تجلیل از برترین های مسابقات قرآن،عترت، نماز وطرح مصباح الهدی در قطب یک ری

نامه نمایندگان به رییس جمهور برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در بودجه 97

شهید «ییلاقی» نسبت به ارزش های انقلاب و حمایت از ولی فقیه بی تفاوت نبود

صفارهرندی: آتش به اختیاری نباید تعطیل شود/ مومنان از مساجد فاصله گرفته اند

از فدارسیون تنیس روی میز تا مدیرعاملی زامیاد

سیدنی از نمای نزدیک

فرصت 10 روزه به مسئولان شهرداری برای تامین فضاهای مناسب در شهر آفتاب

چهارمین جلسه تخصصی آموزش قرآن حضرت سیدالشهدا(ع) برگزار شد

عکسی دیده نشده از «ابومهدی المهندس»

نظری: نباید به جایگاه فعلی کانون پرورش فکری بسنده کنیم/ حاجیان زاده: کانون را در اوج تحویل می دهیم

رییس مجلس اندونزی پس از تفهیم اتهام فساد مالی استعفا کرد

بازدید تیم رسانه ای ویژه دولت از پست برق اهواز 2‏

5 نمایندگی میراث فرهنگی اردبیل به اداره ارتقا می یابند

انتصاب دکتر بشیر به سمت معاونت تحصیلات تکمیلی دانشکده معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات

ارائه آموزش های فنی و حرفه ای به بیش از 6 هزار سرباز در سیستان و بلوچستان

تأکید هیأت های ایران و 1+5 بر پایبندی نسبت به تعهدات برجامی

رساله الهی-سیاسی اسپینوزا

5 چینی در آتش زنده سوختند

زلاتان: گواردیولا خام ترین سرمربی است که داشته ام

شناسایی عاملان شهادت فرمانده پاسگاه نهضت آباد

ادامه مذاکرات برای امضای 10 قرارداد جدید نفتی

نجات معجزه آسا دختر 18 ساله پس از سقوط از آبشار همدان

خبرهای ویژه ایران آنلاین

روزنامه استخدامی استان اصفهان | عصر پنجشنبه 23 آذر 96

روزنامه استخدامی استان اصفهان | صبح پنجشنبه 23 آذر 96

1+5 به آمریکا درباره اجرای برجام اعتراض کرد

توسعه فرهنگ نماز بهترین راهکار کاهش آسیب های اجتماعی است

انتخابات حزب کارگزاران در چهار استان تأیید شد

تفکر انقلابی راه نفوذ دشمن را می بندد/ تلاش دشمن برای اجرای طرح اسلام منهای روحانیت

عراقچی: همه اعضای 1+5 به آمریکا تذکر دادند/ متن برجام کاملا روشن است

راهکارهای «روحانی» برای مقابله با طرح ترامپ و نتانیاهو

تأکید هیأت های ایران و 1+5 بر پایبندی به برجام

2000 اتوبوس دیزلی فرسوده برقی می شوند

انتصاب دکتر بشیر به سمت معاونت تحصیلات تکمیلی دانشکده معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات

ورود 5362 خودروی لوکس قاچاق/بی اعتنایی مسئولان گمرک به قاچاق کالا

تازه ترین اقدام حکومت آذربایجان علیه اسلامگراها در این کشور

کاریکاتور/ گرانی بنزین از سه ماه آخر امسال برای جبران کسری بودجه 97

مادر سردار شهید «عباس حسینی» آسمانی شد

حضور خانواده شهید حججی در شهر کرمان + تصاویر

ادامه مذاکرات برای امضای 10 قرارداد جدید نفتی

بیرون آمدن از آسیب های تحریم ها، با اقتصاد مقاومتی ممکن است

آمریکا در حوزه منطقه و برجام زیر میز می زنند

دانلود آلبوم جدید داوود چرگری بنام خانومم

عبور سردارشمالی از پیکرخونین برادرش درکربلای5

معاون پژوهش حوزه: پژوهشهای حوزوی کافی برای نیازهای جامعه و نظام نیست

گزارش فارس از همایش ملی بازتاب و پیامدهای معاهدات ترکمانچای رابطه لشگریان ایران در جنگ روس با علمای اسلام

امیرعبداللهیان در دیدار با سفیر اندونزی در تهران: سیاست عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در راستای تضعیف توان و قدرت جهان اسلام است

تکمیل مرکز فرهنگی دفاع مقدس یزد تا پایان سال 97

اهمیت مدیریت دانش زلزله کرمانشاه چیست؟

وزیر امور خارجه: جهان اسلام در کنار فلسطینیان ایستاده است

1800 خدمت دستگاه های مختلف شناسنامه دار شد

تکمیل 2700 واحد مسکن موقت در مناطق زلزله زده کرمانشاه

تکمیل 2700 واحد مسکن موقت در مناطق زلزله زده کرمانشاه

خبرسازی ها در فصل بودجه، به قصد سلب اعتماد مردم از نظام است/آمار نشان داده که بودجه های تخصیصی بسیار کمتر از ارقام تصویب شده است

آنسوی کف و سوت های روز دانشجو

کاغذ رسید

جشن کودکان پناهنده در کانون تهران برگزار شد

بیلت فروشی اینترنتی بادران و پرسپولیس

تقویت حافظه کودکان با بازی های موبایلی!

نامه نمایندگان به روحانی برای حقوق بازنشستگان

قرارگاه خاتم الانبیا سپاه: 10میلیارد دلار از دولت طلب داریم / قرارگاه خاتم معافیت مالیاتی ندارد

عکاسی در ماه عسل را فراموش نکنید!

جزییات برنامه های ششمین کنگره حزب اسلامی کار + اسامی سخنرانان

آیت الله مکارم شیرازی: فضای مجازی باید اصلاح شود

بهترین سن برای بچه دار شدن خانم ها چه سنی است؟

عباس جدیدی: شاید دوباره به سیاست بازگردم

زمان توزیع فصل سوم سریال «شهرزاد» مشخص شد

گفت و گوی مشروح فارس با حداد عادل: خبرسازی ها در فصل بودجه، به قصد سلب اعتماد مردم از نظام است/آمار نشان داده که بودجه های تخصیصی بسیار کمتر از ارقام تصویب شده است

تاکید امام جمعه قزوین بر جدیت بیشتر سازمان بازرسی برای مقابله با مفاسد

نماینده ورامین: نمایندگان مجلس استان تهران قدرت گرفتن حق این استان را ندارند

کشف 48 گور باستانی در کاوش های باستانشناسی املش

عراقچی: همه اعضای 1+5 به آمریکا تذکر دادند/ متن برجام کاملا روشن است

هدیه امام خامنه ای به خانواده شهید

عراقچی: همه اعضای 1+5 به آمریکا تذکر دادند/ متن برجام کاملا روشن است

سلام بر تمام جانبازان دنیا

رحمانی فضلی در حاشیه جلسه ستاد مدیریت بحران: 8 هزار مسکن موقتی قرارگاه خاتم تا پایان 45 روز در مناطق زلزله زده اجرایی می شود

نفوذی که نظریه امنیتی جمهوری اسلامی را ارائه داد

نفوذی که نظریه امنیتی جمهوری اسلامی را ارائه داد