مطالب مرتبط:
تربیت فارغ التحصیلان کارآفرین راهکار جلوگیری از مهاجرت نخبگان
استخدام فارغ التحصیلان دانشگاه های برتر در بانک تجارت
40 درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی جزء جمعیت بیکار کشور
امام جمعه مهریز: معلمان نسبت به تربیت قرآنی دانش آموزان توجه کنند
امام جمعه مهریز: معلمان نسبت به تربیت قرآنی دانش آموزان بیشتر توجه کنند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 29 شهریور 1396 ساعت 23:002017-09-20دانش

تربیت فارغ التحصیلان کارآفرین راهکار جلوگیری از مهاجرت نخبگان


سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری اعتقاد دارد که تربیت فارغ التحصیلان کارآفرینی که بتوانند با راه اندازی کسب و کار مناسب زمینه اشتغال خود و دیگر فارغ التحصیلان را فراهم کند، - راهکار موثری برای جلوگیری از مهاجرت نخبگان است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، سید ضیاء هاشمی شامگاه چهارشنبه 29 شهریور در کنفرانس خبری در شیراز گفت: برای جلوگیری از خروج نخبگان قطعا تقویت دانشگاه های کارآفرین و نسل سوم بسیار اهمیت دارد.

او با بیان اینکه وظیفه اصلی دانشگاه ها پرورش نخبگان است، گفت: ایجاد شرکت های دانش بنیان و بهره گیری از ظرفیت های نخبه فارغ التحصیلان یکی از نکات مهم و تاثیرگذار در این بخش است.

هاشمی اعتقاد دارد که در سال های اخیر شاهد بهبود موضوع کارآفرینی فارغ التحصیلان بوده ایم و افزایش تعداد شرکت های دانش بنیان و ایجاد شرکت های فناورانه ای که زمینه ساز اشتغال گسترده در بخش هایی نظیر حمل و نقل و توزیع کالا شده اند، گواه این ادعا است.

او تقویت الگوهای کارآفرینی در دانشگاه ها را یکی از سیاست های قطعی وزارت علوم دانست و تصریح کرد که اگر بتوان بحث دانشگاه های نسل سوم یا کارآفرین و توسعه آنها را بیش از گذشته دنبال کرد شاهد کاهش خروج نخبگان از کشور خواهیم بود.

سرپرست وزارت علوم معتقد است که در کنار تلاش های وزارت علوم باید زمینه جذب نخبگان در بخش های خصوصی و دولتی فراهم شود و بخش خصوصی در این بعد بیشتر تاثیرگذار است.

جهاددانشگاهی از نهادهای پیشرو در اشتغال فارغ التحصیلان او با بیان اینکه جهاددانشگاهی یکی از نهادهای پیشرو در بحث اشتغال فارغ التحصیلان محسوب می شود، گفت: در جلسه ای که با مسئولان جهاددانشگاهی داشتیم بر حمایت وزارت علوم از این نهاد تاکید کردیم.

هاشمی در عین حال تاکید کرد که بحث اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی ضمن حمایت از نهادهایی نظیر جهاددانشگاهی، وزارت علوم مطالبه گری را در دستور کار قرار داده و هم از جهاددانشگاهی هم سایر دستگاه ها و بخش های فعال انتظار فعالیت بیشتری در این زمینه را دارد.

سرپرست وزارت علوم در پاسخ به سوالی، یکی از ضرورت های ارتقاء کیفیت دانشگاه ها را بهره مندی از امکانات آزمایشگاهی دانست و تاکید کرد که تمام تلاش ها برای تقویت کیفی تجهیزات و امکانات دانشگاهی انجام شده و می شود.

وی گفت: در زمینه حمایت از فعالیت ها و مراکز تحقیقاتی سه اقدام در دستور کار قرار دارد، استفاده از اعتبارات دولتی، به کارگیری ظرفیت ها و امکانات سایر بخش ها و بهره مندی از تعاملات بین المللی را شامل می شود.

او با بیان اینکه در استفاده از تعاملات بین المللی اقداماتی در دانشگاه های مختلف مانند شیراز انجام شده است، گفت: برای تعامل با سایر دستگاه ها، اخیرا روسای دانشگاه های کشور جلساتی را با چند تن از وزرا داشتند و به سمتی می رویم که از امکانات وزارت صنعت و سایر وزارتخانه ها بهره بگیریم و توفیقاتی هم کسب شده است.

بستر بازگشت نخبگان به کشور فراهم است سرپرست وزارت علوم با اشاره به اینکه بسترهایی را برای حضور نخبگان ایرانی خارج از کشور فراهم کرده ایم، زمینه را برای بازگشت نخبگان مهیا دانست و گفت: در میان نخبگان تردد وجود دارد اما باز شدن راه بازگشت و حضور نخبگان و استفاده از خدمات علمی و تحقیقاتی آنان مورد تاکید ما بوده است.

هاشمی اعتقاد دارد که همراه با وزارت علوم سایر دستگاه ها و بخش ها نیز باید برای استفاده از ظرفیت نخبگان ایرانی خارج از کشور و داخل کشور تلاش هایی را داشته و اقداماتی را انجام دهند.

او خاطرنشان کرد که بخشی از فعالیت های انجام شده معطوف به بخش خصوصی و توسعه پارک ها و شهرک های علم و فناوری است و راه اندازی شهرک علم و فناوری اصفهان یکی از گام های برداشته شده در این ارتباط به شمار می رود که قرار است در سایر نقاط کشور هم تسری داده شود.

او در پاسخ به پرسش دیگری گفت: حمایت از ورزش خصوصا ورزش دانشگاهی مد نظر بوده است، در این رابطه سال گذشته در المپیاد ورزش های دانشگاهی با کسب 23 مدال رتبه دهم جهان را کسب کردیم حال آنکه در گذشته رتبه ای بهتر از بیستم کسب نشده بود.

هاشمی در جواب به سوالی پیرامون خالی ماندن ظرفیت های دانشگاهی گفت: در دانشگاه های دولتی که هزینه ای برای تحصیل اخذ نمی شود با کاهش تعداد دانشجو مواجه نیستیم اما در دانشگاه هایی که کل یا بخشی از هزینه ها را دانشجو می پردازد با صندلی های خالی مواجه هستیم.

وی همچنین توفیقات کسب شده در عرصه علوم انسانی را خوب دانست و با تاکید براینکه این موفقیت ها هنوز در حد انتظار نیست، گفت: این موضوع به جهت کم کاری زحمت کشان این عرصه نیست بلکه به دلیل پیچیدگی کار است.

باید فعالیت بیشتر و خلاقیت بیشتری صرف شود.

لزوم مطالبه گری و عرضه نیازهای حوزه علوم انسانی از سوی نظام هاشمی علوم پایه را ملاکی برای توسعه جوامع دانست و گفت: در سال های گذشته کارگروه هایی شکل گرفته که رشته های آموزشی متناسب با نیاز از جمله رشته های میان رشته ای که است که باید اضافه شود.

او اعتقاد دارد که نظام باید چالش های حوزه علوم انسانی را به دانشگاه ها عرضه کند تا زمینه رشد بهتر این بخش بیش از گذشته فراهم شود، طرح نیاز و سوال و مطالبه زمینه ساز پیگیری جواب از سوی دانشگاه و فعالیت بیشتر است.

هاشمی با تاکید براینکه پیشگام در زمینه مطالبه گری از دانشگاه رهبر معظم انقلاب بوده انذ، طرح پرسش هایی توسط رییس جمهور در جشنواره فارابی را نیز در همین راستا ارزیابی و خاطرنشان کرد: به نظر می رسد که نظام باید چالش های موجود را به دانشگاه ها عرضه کند و یافتن راهکارهای علمی و عملیاتی را بجوید.

او تاکید دارد که علاوه بر حمایت های قانونی، یکی از حمایت هایی که دولت می تواند از دانشگاه ها داشته باشد، عرضه سوالات و چالش ها و تحقیقات در حوزه علوم انسانی به دانشگاه ها است.

هاشمی با بیان اینکه وحدت حوزه و دانشگاه را برای توسعه علوم انسانی در دستور کار قرار داده است، گفت: در این موضوع هم حوزه علمیه و هم دانشگاه ها باید پاسخگو باشند، البته کارگروهی متشکل از اساتید حوزه و دانشگاه تشکیل داده ایم تا فرصتی برای تامل دانشمندان فعال در هر دو بخش فراهم شود.

سرپرست وزارت علوم ورود به موضوع سبک زندگی و آسیب های اجتماعی که از مطالبات مقام معظم رهبری به شمار می رود، را از مباحث مهمی دانست که می تواند محل ورود دانشگاه به علوم انسانی باشد.

او با تاکید براینکه در دانشگاه ها نیازمند تحقیقاتی هستیم که منطبق بر نیازهای روز جامعه باشد، گفت: ما علاوه بر تحقیقات نیازمند توسعه فنآوری و نوآوری هستیم، صنایع امروز متکی به خلاقیت هستند و در این زمینه هم تلاش هایی انجام شده و کوشش می کنیم که بین تحقیقات و نیازهای جامعه پیوند ایجاد کرده و آن را گسترش دهیم.

سرپرست وزارت علوم همچنین تاکید کرد که از تشکیل شورای صنفی و مشارکت دانشجویان در همکاری با مدیریت حمایت می کند، گفت: ما رویکرد همدلانه ای به این موضوع داریم و از آن استقبال می کنیم.

باز شدن دست وزارت علوم برای مقابله با تقلب در فعالیت های علمی و تحقیقاتی هاشمی همچنین گفت: در بحث وقوع تقلب در فعالیت های علمی و تحقیقاتی، وزارت علوم لایحه ای را به دولت ارائه داد که پس از طرح در مجلس و تصویب، اخیرا به دولت ابلاغ و توسط ریاست محترم جمهوری به وزارت علوم ابلاغ شده است؛ این موضوع دستمان را برای جلوگیری از این حواشی که به فعالیت های علمی پاک ضربه می زند باز کرده است.

سرپرست وزارت علوم با پذیرفتن این مطلب که مشکلاتی در مباحث رفاهی دانشجویان وجود دارد، گفت: ناچار هستیم مشکلات و حل آنها را اولویت بندی کنیم، در مورد امکانات خوابگاهی، اکنون بیش از 500 مرکز خوابگاهی در کشور را مورد حمایت قرار داده ایم اما باید بدانیم که در کشور حدود 3 میلیون دانشجو تحت پوشش وزارت علوم است.


کلید واژه ها: فارغ التحصیلان - دانشگاه - وزارت علوم - جهاددانشگاهی - سرپرست وزارت علوم - کارآفرین - نخبگان - وزارت - اشتغال - علوم - کارآفرینی - فارغ التحصیلان دانشگاهی - حمایت - هاشمی - نسل سوم - راهکار - مهاجرت - کنفرانس خبری - تربیت - بین المللی - هایی - حمل و نقل - چهارشنبه - خروج - مسئولان - کنفرانس - انتظار - شهریور - افزایش - توسعه

آخرین اخبار سرویس:
محمودزاده در گفت وگو با فارس: مسؤولان به کمک دانشجویان پژوهشگاه شاخص پژوه بیایند

پوکی استخوان، نتیحه تحرک نداشتن بانوان است

غلامی به خوبی می تواند وزارت علوم را هدایت کند

افزایش تسهیلات دانشجویی اعزام به عتبات عالیات + فیلم

پاسخگویی و تعامل با مخاطبان مهمترین وظیفه در روابط عمومی است

مواضع سال های اخیر وزیر پیشنهادی علوم را مثبت ارزیابی می کنیم

عرض اندام دانشگاه جیرفت در میان برترین دانشگاه های جهان

دکتر ولایتی: حذف پست های غیرضروری دانشگاه آزاد از هزینه ها می کاهد

دانشگاه بیرجند در فهرست موسسه های برتر دنیا قرار گرفت

درخشش دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی در مسابقات جهانی IEEEXTREME

بنیاد دانشگاهی فردوسی دانشجویان برتر را بورسیه می کند

پذیرش 2500 دانشجوی جدید/ انعقاد قرارداد با 3 دانشگاه اروپایی در سال 2018

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکورهای ارشد و دکتری پزشکی تا پایان هفته

مهلت ثبت نام آزمون دکتری شعبه دبی پیام نور تمدید شد

پوکی استخوان، نتیحه تحرک نداشتن بانوان است

حدادعادل: وزارت علوم هفته آینده صاحب وزیر خواهد شد

برگزاری همایش قیام تاریخی عاشورا از دیدگاه اهل سنت منتفی شد

دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج رتبه دوم دانشگاه های برتر ایران شد

گفتگوی ویژه خبری 1396/8/1

سفر قریب الوقوع ولایتی به بوشهر

کیفیت بالا برگ برنده دانشگاه پیام نور است

بنیاد دانشگاهی فردوسی دانشجویان برتر را بورسیه می کند

نامگذاری بخش مغز و اعصاب بیمارستانی در استانبول به نام "پروفسور سمیعی" + تصاویر

انتشار کتاب با موضوع درمان تومورهای سرطانی در واحد پرند

وزارت علوم مانع مهاجرت دانشجویان نمی شود/ تلاش برای ایجاد شغل و درآمد متناسب با هدف بازگشت نخبگان به کشور

بنیاد دانشگاهی فردوسی دانشجویان برتر را بورسیه می کند

حضور 14 دانشگاه از ایران در فهرست سال 2018 رتبه بندی یو. اس. نیوز

بیش از 50 هزار دانشجو برای شرکت در پیاده روی اربعین در سامانه «سقا» ثبت نام کردند

برپایی غرفه «چگونه مبلّغ اربعین باشیم» در موکب العباس لرستان

مهار الکترون های در حال عبور از صفحه گرافن با همکاری دانشمند ایرانی

انتخاب نخستین پژوهشگر ایرانی به عنوان معاون انجمنی جهانی

وزارت علوم مانع مهاجرت دانشجویان نمی شود/ تلاش برای ایجاد شغل و درآمد متناسب با هدف بازگشت نخبگان به کشور

ساخت قطعات کامپوزیتی پیشرفته با فناوری بریدینگ

برای تحول در علوم انسانی نیازمند تغییرات اساسی هستیم

گسترش همکاری علمی دانشگاه های شیراز و فرانسه

همایش «قیام تاریخی عاشورا از دیدگاه اهل سنت» ملی شد

مهلت ثبت نام آزمون دکتری شعبه دبی پیام نور تا 7 آبان تمدید شد

وزارت علوم مانع مهاجرت دانشجویان نخواهد شد

14 دانشگاه ایرانی در بین دانشگاه های برتر سال 2018/ جدول

ساخت دستگاه تست مقاومت به شعله در پانل های چوبی

کنفرانس بین المللی رباتیک و مکاترونیک برگزار می شود

برگزاری پنجمین کنفرانس بین المللی رباتیک و مکاترونیک

پنجمین کنفرانس بین المللی رباتیک و مکاترونیک برگزار می شود

کنار نمی کشم

در دانشگاه امیرکبیر پنجمین کنفرانس بین المللی رباتیک و مکاترونیک برگزار می شود

از سوی محققان دانشگاه علمی کاربردی عصای مخصوص نابینایان با قابلیت اطلاع رسانی موانع تولید شد

انتخاب عضو هیات علمی واحد اصفهان به عضویت هیات مدیره انجمن علمی مامایی ایران

برگزاری پنجمین کنفرانس بین المللی رباتیک و مکاترونیک

مهلت ثبت نام آزمون دکتری شعبه دبی پیام نور تا 7 آبان تمدید شد

اطلاعیه پذیرش دوره های MBA و DBA دانشگاه تهران

دستگاه آزمون مقاومت به شعله در پانل های چوبی طراحی

حداد عادل: وزارت علوم هفته آینده صاحب وزیر خواهد شد

ساخت دستگاه تولید پودرهای میکرونیزه

حضور 14 دانشگاه ایرانی در فهرست سال 2018 یک رتبه بندی جهانی

اشتغال به تحصیل 2395 مددجو در زندان‎های تهران/ کارشناسان فرهنگی در شناسایی مددجویان مستعد تلاش کنند

نامگذاری ساختمان سمای کرج به نام دانشجوی شهید مدافع حرم

حمایت نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی از دانشگاه آزاد اسلامی

شاهانی در گفت وگو با فارس خبر داد فردا آخرین مهلت ثبت نام کاردانی و کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد

نمایش تعزیه خوانی از کوفه تا شام در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج / تصاویر

انگیزش بعنوان موتور محرک وشتابنده رفتارازاهمیت بالای برخوداراست

پای درد دل یک مخترع شیرازی

کلیه استخدامی های تهران - 2 آبان 96

پایان نامه دکتری استیون هاوکینگ در دسترس عموم قرار گرفت

روش عجیب دانشجویان انگلیسی برای قدردانی از پدر و مادر

همایش بزرگ دوچرخه سواری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار شد

پذیرش مقاله عضو هیات علمی واحد آزادشهر در کنفرانس بین المللی نانو تکنولوژی گرجستان

تپه تاریخیِ هزاره دوم در محاصره مسکن مهرِ ورامین

پیگیری برای ثبت تاریخ بیهقی در میراث فرهنگی یونسکو

چهاردهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه با حمایت واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود

جذب اعضای جدید در کمیسیون های شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری

هدایت پایان نامه ها و رساله های دکتری به سمت نیازهای بخش خصوصی و دولتی

3 آبان پایان مهلت انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه آزاداسلامی

تمدید نام نویسی آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

تمدید ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور در کهگیلویه و بویراحمد

تمدید ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور در کهگیلویه و بویراحمد

کشف زلزله با استفاده از کابل فیبر نوری

امضای تفاهم نامه همکاری با دانشگاه دانمارک/راه اندازی 4 بین رشته ای جدید

تشخیص زودهنگام سرطان و آلودگی باغات مرکبات با «نانو کیت» محققان کشور

برگزاری نشست تخصصی کار تشکیلاتی فرهنگی دانشگاه جیرفت

امضای تفاهم نامه همکاری با دانشگاه دانمارک/راه اندازی 4 بین رشته ای جدید

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

چه چیزی دختران را دختر می سازد؟

ترویج علم با دانش نامه های الکترونیکی

جزییات ثبت نام داوطلبان در مرحله تکمیل ظرفیت دکتری

کتاب های اخترشناسی و فضا منتشر شد

منصور غلامی را تنها نگذاریم

پژوهشگر تاریخ علم چه کار می کند؟

ریش دراز

بزمجه: یادگار دایناسورها

یوسف ثبوتی: بنیان گذار نخستین رصدخانه ی پژوهشی ایران

سرشت علم و جایگاه آن در استانداردهای آموزش علوم

علوم انسانی آموزشی کشور، هنوز غربی و سکولار است

جزییات ثبت نام داوطلبان در مرحله تکمیل ظرفیت دکتری

منصور غلامی را تنها نگذاریم

علوم انسانی آموزشی کشور، هنوز غربی و سکولار است

سلیمی نمین: خنده ظریف کارساز نبود

"متکان" به عنوان مسئول بسیج اساتید تهران بزرگ معارفه شد

رییس جدید آموزشکده فنی و حرفه ای سما در اردبیل منصوب شد

معارفه نماینده رییس دانشگاه آزاد اسلامی در هیات های نظارت بر تشکل های آذربایجان شرقی

آمار نهایی تکمیل ظرفیت دکتری 96

انتخاب مناسب دولت با واکنش مثبت مجلس سبب اعتلای آموزش عالی می شود

روستا آزاد: دشمنان با برنامه به دنبال مشوش کردن فضای دانشگاه هستند

فرماندار: راه اندازی دانشگاه آزاد واحد بین الملل در آران و بیدگل پیگیری می شود

اعلام منابع کنکور سراسری سال 1397 +جدول

گسترش ارتباطات علمی میان دانشگاه های شیراز و فرانسه

آخرالزمان در سال 2058 فرا می رسد!

گسترش همکاری علمی میان دانشگاه های شیراز و فرانسه+ فیلم

آخرین مهلت انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه آزاد اعلام شد

گسترش ارتباطات علمی میان دانشگاه های شیراز و فرانسه+ فیلم

تاسیس دانشگاه سازمان اقتصادی کشورهای اسلامی «D8» در همدان

تجمعات اعتراض آمیز در پی معرفی گزینه پیشنهادی وزارت علوم + تصاویر

سلیمی نمین: نقض برجام در زمان اوباما آغاز شد

پژوهشکده های فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی باید تولیدات فاخر و اثربخش داشته باشند

کارگاه تدبر در قرآن در دانشگاه اصفهان برگزار می شود

مهلت انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه آزاد 3 آبان پایان می یابد

جمعی از دانشجویان پلی تکنیک و علامه طباطبایی تجمع کردند +تصاویر

3 آبان پایان مهلت انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه آزاد

ارائه درس مهارتهای زندگی برای اولین بار

چهارشنبه، آخرین مهلت انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه آزاد است

ساخت دستبند ایرانی برای گم نکردن همراهان در اربعین

محفل ترنم وحی در دانشگاه شهیدچمران اهواز

تسلیت رییس دانشگاه آزاد به مناسبت درگذشت عضو هیأت علمی واحد تهران شمال

آمار دانشجویان کل کشور منتشر شد

معرفی کلاس های ترم پاییز مؤسسه علمداران نور

ظرفیت های دانشگاه در خدمت توسعه ارزش های دینی قرار گیرد

با موضوع از کوروش هخامنشی تا حمله اعراب به ایران ساسانی هفتاد و دومین مقاله شفاهی حسن رحیم پور ازغدی منتشر شد+ فایل صوتی

«مسئله علم در ایران» نقد و بررسی می شود

آیا دانشگاه ایرانی مکان تولید فرهیختگی است

استقبال دانشگاهیان واحد بندرگز از بزرگترین رویداد قرآنی دانشجویی کشور‎

اعلام فهرست منابع سوالات کنکور 97

فهرست منابع سوالات کنکور 97 اعلام شد

شاگردان و خانواده «علامه طباطبایی» در دانشگاه علامه طباطبایی گرد هم می آیند

فهرست منابع سوالات کنکور 97 اعلام شد

مهلت انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه آزاد 3 آبان پایان می یابد

سفر علی اکبر ولایتی و فرهاد رهبر به اردبیل به روایت تصویر

روسای دانشگاه ها درباره "غلامی" چه می گویند؟

فراخوان جذب از دانشگاه ها و مراکز پژوهشی برای عضویت در کمیسیون های تخصصی شورای عتف

اجتماع بزرگ زائران اربعین حسینی در یزد

دانشگاه فردوسی در جمع 9 دانشگاه معتبر دریافت بورس تحصیلی وزارت علوم عراق

آخرین مهلت انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی

سوم آبان، آخرین مهلت انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه آزاد

نواختن زنگ بیهقی در مدارس سبزوار

پژوهشکده های فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی می توانند در کشور نقش بزرگی ایفا کنند

آزادی صید میگو از امروز در خوزستان

آغاز مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کاردانی به کارشناسی

فرهاد رهبر: به دنبال استقلال مرکز آزمون دانشگاه آزاد هستیم

چهارشنبه، آخرین مهلت انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه آزاد

جزییات تکمیل ظرفیت کاردانی به کارشناسی ناپیوسته امروز اعلام می شود

جزییات ثبت نام داوطلبان در مرحله تکمیل ظرفیت دکتری

صدای مخالف دانشگاه علیه منصور غلامی

چهارشنبه آخرین مهلت ثبت نام کاردانی و کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد

مرگ دانشجوی دانشگاه آزاد خاش حین کار/ روابط عمومی دانشگاه: قصد داشت کمک خرجِ خانواده شود که آتش گرفت

جزییات ثبت نام داوطلبان در مرحله تکمیل ظرفیت دکتری

آغاز مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کاردانی به کارشناسی از امروز

آغاز مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کاردانی به کارشناسی فنی وحرفه ای و غیرانتفاعی از امروز

علوم پایه در آموزش عالی وضعیت مناسبی ندارد

مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کاردانی به کارشناسی آغاز شد

باید به سمت تولید علم نافع حرکت کنیم

فرهاد رهبر: به دنبال استقلال مرکز آزمون دانشگاه آزاد هستیم

اجرای طرح تعاون اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد در استان ها

علوم پایه در آموزش عالی وضعیت مناسبی ندارد

فرهاد رهبر: به دنبال استقلال مرکز آزمون دانشگاه آزاد هستیم

انتخاب رشته بیش از 108 داوطلب در تکمیل ظرفیت آزمون ارشد

ورود موسسات کنکور به مدارس تخلف است

ولایتی: رساله فروشی در کشور فاجعه آمیز است

به دنبال وحدت واقعی حوزه و دانشگاه هستیم/50 درصد تمدن اسلامی، مدیون ایرانیان است

اظهارات "غلامی" درباره فضای باز سیاسی در دانشگاه ها

توکلی در گفت وگو با فارس خبر داد جزییات ثبت نام داوطلبان در مرحله تکمیل ظرفیت دکتری/ اعلام نتایج؛ 15 آبان

برگزاری نشست تخصصی اثرات، آداب و اسرار نماز در پیشگیری از اعتیاد

آغاز مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کاردانی به کارشناسی از امروز

چاپ مقاله استاد داشکده سما سیاهکل در ژورنال ISI

بندگی برای خداوند یکتا انسان را به همه کمالات می رساند

اعلام منابع کنکور سراسری سال 1397 /جدول

بلاتکلیفی کرسی ریاست «وزارت علوم» پس از ماها

معاون فرهنگی و دانشجویی واحد اصفهان معارفه شد

منابع کنکور سراسری سال 1397

سی و دومین جشنواره ملی قرآن و عترت در نیمه اول آذر ماه برگزار می شود

منابع کنکور سراسری سال 1397 اعلام شد

امروز؛ انتشار اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص تکمیل ظرفیت آزمون کاردانی به کارشناسی دانشگاه فنی و حرفه ای

پرونده سلامت روان برای دانشجویان جدید الورود

عکس :مراسم بزرگداشت مریم میرزاخانی نابغه ریاضی با نواختن آهنگ نازنین مریم توسط همسرش

تا کنکور و نحوه گزینش دانشگاه ها تغییر نکند، مشکلات حل نمی شوند

داستان زوج دوچرخه سواری که از یک «ماهی سیاه کوچولو» شروع شد

اظهارات غلامی درباره فضای باز سیاسی در دانشگاه ها

اظهارات "غلامی" در فراکسیون ولایی مجلس

خوشحالیم یک رییس دانشگاه وزیر علوم شود

فوت دانشجوی دختر خوابگاهی

مراسم بزرگداشت مریم میرزاخانی با نواختن آهنگ"نازنین مریم" توسط همسرش

دوربین پیشرفته HD به ایستگاه فضایی رفت

اظهارات "غلامی" درباره کرسی های آزاد اندیشی و فضای باز سیاسی در دانشگاه ها

امضای تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه های سمنان و استرازی مجارستان

آموزش و پرورش در پنج سال آینده 250 هزار معلم بازنشسته خواهد داشت

پله های که تحصیل را سخت می کنند

آغاز نام نویسی تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور

مراجعه به بدنه علمی و دانشگاه ها را اعتقاد خود می دانم

تلاش برای انسجام تحقیقات بازی های دیجیتال/ چقدر علمی عمل می کنیم؟

اجازه نخواهم داد در کارم دخالت شود/ معتقد به ایجاد کرسی ‎های آزاداندیشی و فضای باز سیاسی در دانشگاه ها هستم

گسترش تحقیقات سالم و کاربردی در میان دانشجویان

برگزاری کارگاه آموزشی تاریخ و تاریخ نگاری کرج

تربیت فارغ التحصیلان کارآفرین راهکار جلوگیری از مهاجرت نخبگان

تربیت فارغ التحصیلان کارآفرین راهکار جلوگیری از مهاجرت نخبگان