مطالب مرتبط:
چرخش بارزانی به سوی بغداد
مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان: این سازمان تحت تاثیر هیچ جناح سیاسی نیست
انقلاب اسلامی در کردستان شکست گروهک های تجزیه طلب کردستان توسط مردم و قوای نظامی
مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان: این سازمان تحت تاثیر هیچ جناح سیاسی نیست
درخواست جنبش تغییر و ائتلاف اسلامی کردستان عراق درباره همه پرسی جدایی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 29 شهریور 1396 ساعت 19:522017-09-20بين الملل

چرخش بارزانی به سوی بغداد/ هشدار امیر جماعت اسلامی کردستان


مجموعه اخبار رفراندومی را روزانه در بسته خبرگزاری تسنیم از اقلیم کردستان عراق دنبال کنید.

- : در حالی که پیشتر بارزانی در کلیه سخنرانی های خود از بدیل رفراندوم و ضمانت اجرایی آن توسط جامعه بین الملل گفته است اما در شهر سوران و میان هواداران حزبی خود اعلام کرده طرح جایگزین رفراندوم لازم است از سوی بغداد ضمانت شود نه کشورهای دیگر.

بارزانی همچنین اعلام کرده است که توافقنامه احتمالی جدید میان اربیل و بغداد باید به گونه ای نوشته شود که قابل تفسیر جداگانه از سوی هیچ شخص و جریانی نباشد.

در اقلیم کردستان عراق، این روزها کرکوک در ادبیات سیاسی بارزانی جایگاه دیگری یافته است.

اگرچه کردها همیشه نگاه ویژه ای به کرکوک داشته اند اما در این برهه، رفراندوم بارزانی و مسئله کرکوک ده ها تحلیل و تفسیر مختلف را به دنبال داشته است.

نیات بارزانی از رفراندوم هنوز هم مشخص نیست و نمی توان گفت که آیا بارزانی رویای استقلال کردها را در سر دارد یا در پی تثبیت جایگاه حزبی خود است.

یادآوری این نکته لازم است که پیش از آغاز عملیات آزادسازی موصل، بارزانی مدام از لزوم هماهنگی اربیل و بغداد سخن می گفت.

با هماهنگی آمریکا و مقدمه سازی سفر بارزانی به بغداد در سپتامبر 2016 توافق مشترک اقلیم و حکومت مرکزی زمینه آزادی موصل را به عنوان مهمترین پایگاه گروه تروریستی داعش با مشارکت کلیه نیروهای نظامی عراق به ویژه نیروهای بسیج مردمی مهیا کرد.

اینک که سخن از آزادی الحویجه در نزدیکی کرکوک است رییس اقلیم کردستان به چنین توافقی اشاره نداشته است.

این در حالیست که جایگاه کرکوک برای کردها بسی فراتر از موصل و شاهرگ حکومتداری آنها محسوب می شود.

در این زمینه، اهمیت آزادسازی موصل از دیدگاه بارزانی مورد اشاره قرار می گیرد.

افزایش تعداد رای دهندگان را می توان هدف اصلی بارزانی دانست.

شمار هواداران و البته رای دهندگان به حزب بارزانی در استان نینوا بیشتر از مناطق کرکوک است و در صورت برگزاری انتخابات در کرکوک، منافع حزبی رییس اقلیم دستخوش تغییراتی خواهد شد.

گفته می شود حزب دمکرات کردستان عراق در پی تنش های بیشتر در کرکوک و بهره برداری های ویژه خود است.

این حزب، کرکوک را بهانه ای برای رویارویی با نیروهای حشد شعبی قرار داده است.

بارزانی ها در شنگال با بهانه قرار دادن کشتار اکراد ایزدی از حمایت های گسترده کشورهای غربی بهره مند شدند.

گفته می شود در پی کشاندن نیروهای حشد شعبی به این شهر و هر احتمال دیگری، تداوم همان حمایت ها را در پساداعش نشانه رفته اند تا با خلق بحرانی دیگر، مسعود بارزانی همچنان به دور از قوانین اقلیم بر کرسی ریاست تکیه زند.

البته گروه دیگری از کردها معتقدند هم چنان که ظهور و تهدیدات داعش زمینه تسلط نیروهای پیشمرگ را بر کرکوک و دیگر مناطق مورد منازعه فراهم کرد در این مرحله نیز حزب بارزانی وسیله ای برای بازپس گیری این مناطق توسط حکومت مرکزی عراق خواهد بود.

تعویق زمان برگزاری رفراندوم به روایت اتحاد اسلامی کردستان پارلمان محلی اقلیم کردستان موضوع رفراندوم را به شور خواهد گذاشت.

رییس فراکسیون اتحاد اسلامی کردستان هم معتقد است پارلمان باید در این خصوص موضع نهایی خود را اتخاذ کند.

وی فاش ساخته است احتمال جدی وجود دارد که رفراندوم به زمان دیگری موکول شود.

ابوبکر هله دنی به سایت snn گفته است، با توجه به فشارهای خارجی و عدم اجماع داخلی این احتمال وجود دارد که در روزهای آینده تصمیم به تعویق زمان برگزاری رفراندوم گرفته شود.

وی در خصوص عدم ورود پارلمان به موضوع تعویق رفراندوم گفت: در روزهای آینده، پارلمان موضع گیری جدی در این خصوص خواهد داشت و این امر نیازمند هماهنگی با جریان های سیاسی، کمیسیون های پارلمانی و کمیسیون مستقل انتخابات است.

نماینده شاخص اتحادیه میهنی از برنامه حزب بارزانی می گوید آلا طالبانی نمانیده پارلمان عراق از حزب اتحادیه میهنی کردستان در نوشتاری اعلام کرده است که یک جریان سیاسی کردی برنامه ملتهب کردن بیشتر فضای اقلیم کردستان را در دستورکار دارد.

وی از اینکه اتحادیه میهنی کردستان هم در چنین پروژه ای به دنباله رو حزب دمکرات کردستان عراق تبدیل شده اظهار تاسف کرده است.

وی در ادامه نوشتار خود با طرح این سوال که چرا نمایندگان کرد پارلمان عراق از حضور در نشست های پارلمان خودداری می کنند، می گوید: عده زیادی از این نمایندگان دلیل مشخصی برای این کار نداشته و می گویند دستور از اربیل رسیده و ناگزیر به اجرای آن هستیم.

طالبانی که این روزها به دلیل انتقادات خود مورد هجمه کاربران نزدیک به حزب بارزانی در شبکه های اجتماعی قرار گرفته است، می گوید: لازم می دانم به دلیل اتخاذ چنین تصمیمی اشاره کنم.

یک جریان سیاسی برنامه ملتهب کردن اوضاع را در دستور کار قرار داده است.

این حزب برنامه خود را با سوءاستفاده از احساسات ملی گرایانه به ما تحمیل می کند.

دستان آنها تهی شده و کرکوک را بهانه قرار داده اند.

آلا طالبانی از اتحادیه میهنی کردستان همچنین انتقاد کرده که هنوز در اقلیم کردستان برای عموم مشخص نشده است که آیا با رفراندوم است یا نه، همچنین سیاست این روزهای حزب در برابر بغداد نوعی از سردرگمی را نشان می دهد.

این عضو پارلمان عراق می گوید: همانگونه که به نایب رییس کرد پارلمان عراق هم گفته ام با هدف تحقق عضویت نمایندگان کرد به ویژه کرکوک در کمیسیون عالی انتخابات عراق در جلسات پارلمان شرکت کرده ام.

هشدار نمانیده اخراجی اتحادیه میهنی کردستان در ترکیه به سردمداران کرد گفته می شود شورای امنیت ملی ترکیه سه روز قبل از موعد برگزاری رفراندوم اقلیم کردستان تشکیل جلسه خواهد داد و در این جلسه آخرین موضع رسمی آنکارا در برابر طرح تجزیه عراق مشخص خواهد شد.

بهروز گلالی نماینده اتحادیه میهنی کردستان در ترکیه که مدتی پیش از سوی حکومت آنکارا اخراج شده گفته است که اگر سران کرد تهدیدات کنونی را جدی نگیرند کردستان با مشکلات جدی روبرو خواهد شد.

وی خطاب به مسئولین اقلیم کردستان هم گفته است: لازم است بدانید مناطق مورد منازعه هم از دست خواهند رفت حتی کرکوک قدس کردستان هم.

گلالی درخواست کرده است کردها پیشنهادات آمریکا، فرانسه و انگلیس را جدی بگیرند زیرا مسئله تهدیدات علیه اقلیم جدی است.

نمانیده اخراجی اتحادیه میهنی کردستان در پایان لازم دانسته است اقلیم کردستان در این مرحله درخواست های کشورهای غربی را اجابت کند.

بهروز گلالی گفته است احزاب سیاسی به نام تشکیل دولت از شعارهای سیاسی خود دست بردارند.

این عضو اتحادیه میهنی با اشاره به اینکه تشکیل دولت مستقل مورد اعتقاد هر شخص کرد است در عین حال تاکید کرده است این هدف با عقل و منطق محقق می شود نه با دشمنی و شعارهای سیاسی احزاب.

گلالی خطاب به احزاب سیاسی کرد می گوید: حتی در آخرین ثانیه های پایانی هم می توان این رفراندوم را به تاخیر انداخت نه اینکه با فشار نظامی ما را مجبور به تاخیر انداختن آن کنند.

تناقض آشکار در سخنان بارزانی در حالیکه مسعود بارزانی در غالب تجمعات رفراندومی حزبی خود بر این نکته اصرار دارد که طرح جایگزین رفراندوم باید از سوی جامعه بین الملل ضمانت اجرایی داشته باشد این بار اعلام کرده است که ظرف چند روز آینده در انتظار حکومت مرکزی خواهند بود که بغداد بدیل رفراندوم را ضمانت کند، در غیر اینصورت رفراندوم برگزار خواهد شد.

بارزانی در شهر سوران و در میان هواداران حزبی خود گفت: بدیل درخواستی ما باید از سوی بغداد ارائه شود نه جامعه بین المللی.

وی در ادامه گفت: توافق دوجانبه اربیل و بغداد باید به گونه ای باشد که جایگزینی برای رفراندوم و محتوای آن قابل تفسیر جداگانه از سوی هیچ شخص و جریانی نباشد.

رییس اقلیم کردستان گفته است در صورتی که تا چند روز آینده چنین طرحی به اربیل برسد جشن های اقلیم آغاز خواهند شد و در صورتی که چنین خواسته ای عملی نشود رفراندوم در همان 25 سپتامبر برگزار می شود.

بارزانی پیشتر ضمانت اجرایی مورد نظر خود را از کشورهای غربی یا همان به اصطلاح دوستان کرد طلب می کرد اما اینک با مشخص شدن سیاست منافع نگر این کشورها برای وی مشخص شده که بهتر است دست طلب به سوی عراقی ها دراز کند.

اتحادیه میهنی کردستان و جانشینی استاندار برکنار شده کرکوک اگرچه فراکسیون های کردی پارلمان عراق موضوع برکناری نجم الدین کریم استاندار سابق کرکوک را مسئله ای سیاسی دانسته و علیه تصمیم پارلمان عراق جوسازی می کردند اینک گفته می شود در تلاش هستند شخص دیگری از کردها را برای تصدی این پست کاندید کنند.

سایت های کردی به خبری از بغداد الیوم به نقل از شماری از اعضای کرد پارلمان عراق استناد کرده اند که آلا طالبانی نماینده پارلمان عراق از اتحادیه میهنی و خالد شوانی سخنگوی ریاست جمهوری عراق برای تصدی پست استانداری کرکوک کاندیدا شده اند.

گفته می شود آلا طالبانی از شانس بیشتری برخوردار است زیرا وی رابطه نزدیکی با کلیه جریان های سیاسی عراق داشته و از طرف دیگر اعراب و ترکمان های کرکوک هم از وی حمایت خواهند کرد.

فراکسیون های کردی در حال حاضر چنین طرحی را مسکوت گذاشته و ادعا کرده اند در این شرایط نوعی اعتباربخشی به تصمیم پارلمان عراق در برکناری نجم الدین کریم است.

امیر جماعت اسلامی کردستان هشدار می دهد: وضعیت اقلیم نگران کننده است امیر جماعت اسلامی کردستان که حزب وی از منتقدان رفراندوم ادعایی مسعود بارزانی است در تازه ترین اظهارات خود گفته است: اقلیم به سوی آینده نامشخصی قدم برمی دارد.

علی باپیر در عین حال از خواست تاریخی اکراد عراقی با هدف رسیدن به استقلال سخن گفته است اما تاکید کرده است که وضعیت اقلیم، عراق و منطقه پذیرای برگزاری رفراندوم نیست و این مسئله خساراتی را در پی خواهد داشت.

اعمال فشار حزب بارزانی علیه سران اتحادیه میهنی: از رفراندوم حمایت کنید شبکه خبری nrt در گزارشی به موضع اعمال فشار حزب دمکرات کردستان عراق علیه سران اتحادیه میهنی کردستان پرداخته است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازاین شبکه، حزب بارزانی از سران اتحادیه میهنی کردستان خواسته است موضع شفافی در قبال برگزاری رفراندوم داشته و حمایت عملی خود را از این پروسه آشکار کنند.

متعاقب این اعمال فشار بوده است که کوسرت رسول علی معاون دبیرکل اتحادیه میهنی کردستان زنگ آغاز تبلیغات رفراندومی این حزب را در شهر کرکوک به صدا درآورد.

فشارهای حزب دمکرات کردستان عراق در حالیست که پیشتر نیز سران اتحادیه میهنی از جمله ملابختیار رییس شورای اجرایی دفتر سیاسی، جعفر شیخ مصطفی فرمانده نیروهای نظامی اتحادیه میهنی و شمار دیگری از اعضای دفتر سیاسی این حزب از طرح تجزیه عراق توسط مسعود بارزانی حمایت کرده اند.

اظهارات نماینده کرد پارلمان عراق: رفراندوم برگزار شود کرکوک از دست خواهد رفت یک عضو کرد پارلمان عراق هشدار داده است در صورتیکه رفراندوم برگزار گردد کردها کرکوک را به عنوان مهمترین منطقه مورد منازعه از دست خواهند داد.

محمودرضا عضو پارلمان عراق از جنبش تغییر گفته است از مجموع 922 هزار واجد شرایط شرکت در انتخابات کرکوک، 310 هزار نفر از آنها کرد هستند که 33 درصد رای دهندگان را شامل می شود و در صورت برگزاری رفراندوم، کردها کرکوک را از دست خواهند داد.

این نماینده کرد پارلمان عراق در خصوص برکناری نجم الدین کریم استاندار کرکوک هم گفته است: فساد مالی علت این برکناری است و ربطی به دیگر مسائل کردی ندارد.

محمودرضا گفته است نه نهادهای قانونی عراق و نه جامعه بین الملل از رفراندوم بارزانی حمایت نکرده اند و تنها بعثی ها را در کنار خود می بیند زیرا (رفراندوم) به گفته آنها در تضاد با شیعیان عراق است.

کمیته امنیتی رفراندوم و درخواست اعزام نیروی نظامی بیشتر به کرکوک سایت استاندارد کرد پرده از درخواست کمیته امنیتی شورای عالی رفراندوم اقلیم کردستان برداشته است که از کلیه احزاب سیاسی کردستان خواسته است نیروهای نظامی خود را با هدف حمایت از برگزاری رفراندوم به کرکوک اعزام کنند.

این کمیته از احزاب موافق برگزاری رفراندوم در خواست کرده است در مواجهه با خطرات احتمالی، نیروهای نظامی وابسته به خود را به شهر کرکوک اعزام کنند.

بنا بر گزارش این سایت، تعدادی از احزاب سیاسی کرد، اسامی و شمار نیروهای موردنظر خود را با هدف اعزام به کرکوک به کمیته امنیتی رفراندوم اعلام کرده اند اما اتحاد اسلامی کردستان هنوز موضع مشخصی در قبال این درخواست اتخاذ نکرده است.

دمکراسی به سبک احزاب سیاسی اقلیم: جنبش تغییر هم دست به کار شد در حالیکه پیشتر اتحادیه میهنی از فرهاد سنگاوی نماینده خود در پارلمان اقلیم کردستان به دلیل همراهی جبهه نه به رفراندوم، سلب عضویت کرده بود خبرهای منتشره حکایت از آن دارد که جنبش تغییر هم رابون معروف نماینده این حزب در پارلمان اقلیم و سخنگوی جبهه نه به رفراندوم را از تشکیلات حزبی برکنار کرده است.

معروف اعلام کرده است همچنانکه بخشی از سران جنبش تغییر در جبهه موافق رفراندوم قرار گرفته اند این حق طبیعی من است که بر اساس رای و نظر خود فعالیت کنم.

وی با اعلام اینکه خواستار دوری از جنبش تغییر نیست، گفت که با توطئه ای درون حزبی در جنبش تغییر مواجه شده است.

گذشته و حال اقلیم کردستان، از شعار تا عمل این احزاب را برای مردم کرد ثابت کرده است.

عضو ارشد اتحادیه میهنی خطاب به بارزانی: با چه حقی تصمیم به سفر سلیمانیه گرفته اید؟ در حالیکه پیشتر اعلام شده است مسعود بارزانی امروز به سلیمانیه سفر خواهد کرد و در تجمع هواداران جمع آوری شده خود از مناطق دور و نزدیک در ورزشگاه این شهر سخنرانی خواهد کرد رییس کمیته خارجی اتحادیه مهینی کردستان در سخنانی خطاب به رییس اقلیم کردستان گفته است با چه حقی تصمیم به سفر به سلیمانیه گرفته اید؟ شهناز ابراهیم احمد گفته است لازم نیست مسعود بارزانی رفراندوم و دیگر موضوعات ملی را به مردم سلیمانیه یادآوری کند زیرا این شهر که به پایتخت فرهنگی مشهور است نیازمند چنین سخنرانی هایی نیست.

وی از اینکه مردم سلیمانیه در برابر چنین اهانت هایی سکوت اختیار کرده اند انتقاد کرده است.

رییس کمیته خارجی اتحادیه میهنی گفته است سلیمانیه نیازمند سخنرانی کسانی نیست که در کارنامه خود مواردی همچون تسلیم کردن سنجار به داعش و تعطیلی پارلمان را به ثبت رسانیده اند.

شهناز ابراهیم احمد خبر داده است که آوارگان منطقه را با هدف شرکت در مراسم سخنرانی بارزانی تطمیع کردهاند.

در این رابطه شهسوار عبدالواحد فعال اقتصادی منتقد بارزانی و رییس جبهه نه به رفراندوم اقلیم کردستان خطاب به بارزانی گفته است در 26 سال از عمر حکومت خودمختار محلی توان تعمیر و بازسازی ورزشگاه سلیمانیه را نداشته اید اما با هزینه شخصی من در حال حاضر به یکی از ورزشگاه های استاندارد عراق تبدیل شده است.

وی خطاب به بارزانی گفته است این حق شما نیست در ورزشگاهی که نقشی در آن نداشته اید علیه مخالفین رفراندوم سخنرانی کنید.

سکوت تبلیغاتی سلیمانیه، بارزانی و حزب وی را به تکاپو انداخته است.

علی رغم موافقت اتحادیه میهنی با پروژه رفراندوم، هنوز تحرک خودجوش مردمی در این شهر دیده نمی شود.

حزب بارزانی در چند روز اخیر با به راه انداختن کاروان اتومبیل های خود در پی القای این نکته بود که سلیمانیه و مردمانش هم با بارزانی هستند.

یک منبع محلی در منطقه گرمیان که نخواست نامش فاش شود به تسنیم چنین گفت: اینجا مردم هنوز موضع مشخصی ندارند.

نمی دانند که چگونه به استقبال از رفراندوم بروند.

وی از نگرانی مردم پیرامون آینده خود خبر داد.

دختر رییس جمهور عراق: فؤاد معصوم در انتظار چراغ سبز اربیل برای بازگشت از بغداد است دختر رییس جمهور عراق اعلام کرده است پدرش در انتظار چراغ سبز اربیل برای بازگشت از بغداد است.

شیرین فؤاد معصوم گفته است "ما همیشه خواهان استقلال و آزادی بوده ایم اما حکومت کنونی عراق با اقداماتی از قبیل برکناری هوشیار زیباری و اقدام علیه شورای استانی کرکوک و رد برگزاری رفراندوم، در همان مسیری گام برداشته است که حکومت صدام اجرایی کرده است".

به گزارش سایت قطره و به نقل ازباس نیوز ارگان رسانه ای حزب دموکرات کردستان عراق، وی گفته است: زندگی پیشمرگانه من موجب نشده است که مبارزات کردها را در رسیدن به کاخ ریاست جمهوری عراق و دیگر امتیازات آن رها کنم.

شیرین فؤاد معصوم در خصوص موضع پدرش در قبال رفراندوم اقلیم کردستان هم گفته است: پدرم در انتظار سلب اعتماد پارلمان عراق نیست و پست ریاست جمهوری عراق را هم با هدف تلاش در جهت رفع مشکلات اربیل ــ بغداد عهده دار شده است و در حال حاضر در انتظار چراغ سبز رهبری سیاسی کرد برای بازگشت از بغداد است.


کلید واژه ها: بارزانی - کرکوک - اقلیم کردستان - کردستان - کردستان عراق - بغداد - موصل - هواداران - عراق - کردها - توافق - مسعود بارزانی - گروه تروریستی - اربیل - آزادی - حمایت - حکومت - داعش - انتخابات - خبرگزاری - کلیه - سخنرانی - استقلال - اسلامی - ادبیات - افزایش - آمریکا - اخبار - همیشه - نینوا

آخرین اخبار سرویس:
جنجال در سخنرانی معاون اول ترامپ در پارلمان اسراییل + فیلم

مهم ترین رویدادهای امنیتی امروز افغانستان

اتحادیه اروپا 17 تبعه کره شمالی و 7 مقام ونزوئلا را تحریم کرد

میانمار 6 فروند سوخو 30 از روسیه می خرد

دعوت روسیه از «مصر» برای شرکت در کنفرانس «سوچی»

ناپدید شدن پرونده هیلاری کلینتون توسط اف بی آی

کمیته های مقاومت فلسطین: سفر پنس به قدس پافشاری بر تعرض به مکانهای مقدس است

پنس: آمریکا دیگر برجام را تایید نخواهد کرد / نتانیاهو: ایران را متوقف خواهیم کرد

پیش‎گویی جزایری درباره تدوام ناآرامی‎های آمریکا

کشته و زخمی شدن 85 شبه‏نظامی ائتلاف سعودی در حمله موشکی یمن به تعز

کشته شدن هفت نیروی پلیس افغانستان در حمله طالبان

گاردین: روی دیگر قمار اردوغان در سوریه

منازل غیرنظامیان در حلب هدف توپخانه ترکیه

معاون ترامپ: توافق هسته ای ایران یک فاجعه است

اهداف راهبرد خصمانه ترامپ علیه ایران

واکنش انگلیس به تحولات عفرین

رابطه عاشقانه جنیفر دختر 21 ساله بیل گیتس با یک پسر مسلمان ! + عکس

عربستان ورود مشروبات الکلی را به صورت مشروط آزاد کرد

سفارت آمریکا سال آینده از تل آویو به قدس منتقل می شود

دستگیری 2 تن در مالزی به اتهام ارتباط با داعش

پنس: آمریکا دیگر توافق هسته ای ایران را تایید نخواهد کرد/ سفارت آمریکا تا سال آینده به اورشلیم (قدس) منتقل می شود

موگرینی: از انتخاب قدس شرقی به عنوان پایتخت فلسطین حمایت می کنیم

درگیری در پارلمان رژیم صهیونیستی

آمادگی کامل ارتش سوییس برای تامین امنیت اجلاس داووس

تیلرسون و نخست وزیر انگلیس درباره ایران گفت وگو کردند

اهانت یک مسئول آمریکایی به اسلام

اتحادیه اروپا چند مقام ونزوئلا را به جرم شکنجه معترضان تحریم کرد

معاون ترامپ: آمریکا دیگر برجام را تایید نخواهد کرد

دعوت روسیه از «مصر» برای شرکت در کنفرانس «سوچی»

بارزانی: نگران تحولات عفرین هستیم

فرانسه ایران را به نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت متهم کرد

نظامیان رژیم صهیونیستی به خاک لبنان تجاوز کردند

تجربه سونا در برف!/عکس

دو نفر در مالزی به اتهام ارتباط با داعش دستگیر شدند

نمایی از پل آسیب دیده نزدیک به کلمبیا/عکس

بازداشت 24 تن در ترکیه به اتهام «پروپاگاندای ترور»

حتی یک گام هم از عملیات عفرین عقب نشینی نمی کنیم

واکنش چین به گزارش امور دفاعی آمریکا

پنس: سفارت آمریکا سال آینده از تل آویو به قدس منتقل می شود

تیلرسون : نگران اقدامات ترکیه در شمال سوریه هستیم

موگرینی: از انتخاب قدس شرقی به عنوان پایتخت فلسطین حمایت می کنیم

6 عضو یک خانواده در راوه کشته و زخمی شدند

حمایت وزیر امور خارجه انگلیس از حملات هوایی ترکیه به عفرین

لوموند: ادامه عملیات ارتش ترکیه علیه مناطق کرد نشین در شمال غربی سوریه

پنس: آمریکا دیگر برجام را تایید نخواهد کرد / نتانیاهو: ایران را متوقف خواهیم کرد

کشته و زخمی شدن ده ها مزدور عربستانی در غرب تعز

اعتصاب سراسری کارکنان زندان های فرانسه شروع شد+عکس

طرح فرانسه برای کاهش آزار جنسی خیابانی

اردوغان: چرا عملیات آمریکا در افغانستان سقف زمانی ندارد؟

حمله موشکی کردها به مواضع ارتش آزاد سوریه

تنش در سخنرانی معاون ترامپ در کنست اسراییل

تکذیب مذاکره موشکی ایران با آلمان و انگلیس

اتحادیه اروپا 17 نفر را در کره شمالی تحریم می کند

واردات مشروط مشروبات الکلی به عربستان آزاد شد

نخست وزیر کردستان عراق: اقلیم سکوی حمله به همسایگان نخواهد شد

اردوغان: حتی یک گام هم از عملیات عفرین عقب نشینی نمی کنیم

محمود عباس:قدس شرقی پایتخت فلسطین خواهد بود

فرمان عجیب رییس جمهور فیلیپین به نیروهای نظامی!

طرح فرانسه برای کاهش آزار جنسی خیابانی

تنش در سخنرانی معاون ترامپ در کنست اسراییل/ اخراج نمایندگان عرب تبار

فرمانده کردهای سوریه: در اوضاع بدی قرار داریم/ روسیه به ما خیانت کرد

عراقچی: طی 4 ماه آینده با چالش های جدیدی مواجه هستیم

سی ان ان ترک مدعی شد؛ درخواست ترکیه برای عدم شرکت YPG در کنگره گفت وگوی ملی سوریه پذیرفته شد

سناتور جمهوری خواه خبر داد؛ ناپدید شدن پرونده هیلاری کلینتون توسط اف بی آی

فیلم/ اعتراض و درگیری در پارلمان رژیم صهیونیستی هنگام سخنرانی معاون ترامپ

شهادت پنج غیرنظامی در حمله تروریست ها در دمشق

پرواز ممنوع در عفرین خواسته کردهای سوریه

توافق هسته ای یک فاجعه است

پیشنهاد قانونگذار روس برای برگزاری مذاکرات ایران، روسیه و ترکیه درباره اوضاع عفرین

پنس مدعی شد سفارت آمریکا تا سال 2020 به قدس اشغالی منتقل می شود

پنس: سفارت آمریکا در قدس تا قبل از پایان 2019 افتتاح می شود

اظهارات وزیرخارجه فرانسه درباره برنامه موشکی ایران لازم الاجرا نیست

فرار نظامیان سعودی + فیلم

آزادی 3 زندانی جرائم غیر عمد در ازای 6 سال حبس

تلاش می کنیم تا بهترین روابط را با ایران و ترکیه داشته باشیم

تاکید مجدد وزیر خارجه فرانسه بر رعایت برجام

نقشه جدید ائتلاف عربی برای یمن

دادستان کل عربستان برای اولین بار جزییات وضعیت بازداشت شدگان فساد را فاش کرد

بهترین مقاصد گردشگری جهان در سال 2018

کره شمالی چگونه به بمب هسته ای رسید؟

توییتر هزار اکانت جعلی دیگر مرتبط با روسیه را کشف کرد

سلفی بهاره رهنما به همراه پدرش

واشنگتن پست: اظهار نظر وزیر برای سنجش واکنش ها به این ایده بود/ اسپوتنیک روسیه: بعید به نظر می رسد / بلومبرگ: یک سوم اقتصاد ایران در دست نهادهای نظامی است

تلاش آلمان برای جلوگیری از اجرای حکم اعدام زن آلمانی در عراق

شوخی سلفی همسر فوتبالیست مشهور با نوید محمدزاده + عکس

دستاوردهای سفر هفته گذشته عراقچی به آلمان

وزیر خارجه فرانسه مدعی شد: ایران قطعنامه 2231 شورای امنیت را نقض کرد

اعتصاب سراسری زندانبانان در فرانسه + فیلم

مایک پنس در کنست ادعاهای آمریکا را علیه ایران تکرار کرد

سفیر روسیه از بغداد برای حضور در نشست سوچی دعوت کرد

وزیر خارجه فرانسه: ایران قطعنامه 2231 شورای امنیت را نقض کرده

ترکیه 24 نفر را در ارتباط با تبلیغات علیه حمله به عفرین بازداشت کرد

اردوغان: عملیات عفرین با تمام قوا ادامه می یابد

نشست سوچی درباره سوریه 29 ژانویه برگزار می شود

دومین رهبر محلی آوارگان روهینگیا در بنگلادش به قتل رسید

بازداشت 24 تن در ترکیه به اتهام «پروپاگاندای ترور»

فساد وزیر خارجه اسراییل افشا شد!

ادعای عربستان برای کمک به یمن

عقب نشینی نیروهای ترکیه از برخی مواضع در عفرین/ اردوغان: عملیات به هیچ وجه متوقف نمی شود

بدل برج ایفل در چین

چرخش بارزانی به سوی بغداد/ هشدار امیر جماعت اسلامی کردستان

چرخش بارزانی به سوی بغداد/ هشدار امیر جماعت اسلامی کردستان