مطالب مرتبط:
چرخش بارزانی به سوی بغداد
مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان: این سازمان تحت تاثیر هیچ جناح سیاسی نیست
انقلاب اسلامی در کردستان شکست گروهک های تجزیه طلب کردستان توسط مردم و قوای نظامی
مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان: این سازمان تحت تاثیر هیچ جناح سیاسی نیست
درخواست جنبش تغییر و ائتلاف اسلامی کردستان عراق درباره همه پرسی جدایی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 29 شهریور 1396 ساعت 19:522017-09-20بين الملل

چرخش بارزانی به سوی بغداد/ هشدار امیر جماعت اسلامی کردستان


مجموعه اخبار رفراندومی را روزانه در بسته خبرگزاری تسنیم از اقلیم کردستان عراق دنبال کنید.

- : در حالی که پیشتر بارزانی در کلیه سخنرانی های خود از بدیل رفراندوم و ضمانت اجرایی آن توسط جامعه بین الملل گفته است اما در شهر سوران و میان هواداران حزبی خود اعلام کرده طرح جایگزین رفراندوم لازم است از سوی بغداد ضمانت شود نه کشورهای دیگر.

بارزانی همچنین اعلام کرده است که توافقنامه احتمالی جدید میان اربیل و بغداد باید به گونه ای نوشته شود که قابل تفسیر جداگانه از سوی هیچ شخص و جریانی نباشد.

در اقلیم کردستان عراق، این روزها کرکوک در ادبیات سیاسی بارزانی جایگاه دیگری یافته است.

اگرچه کردها همیشه نگاه ویژه ای به کرکوک داشته اند اما در این برهه، رفراندوم بارزانی و مسئله کرکوک ده ها تحلیل و تفسیر مختلف را به دنبال داشته است.

نیات بارزانی از رفراندوم هنوز هم مشخص نیست و نمی توان گفت که آیا بارزانی رویای استقلال کردها را در سر دارد یا در پی تثبیت جایگاه حزبی خود است.

یادآوری این نکته لازم است که پیش از آغاز عملیات آزادسازی موصل، بارزانی مدام از لزوم هماهنگی اربیل و بغداد سخن می گفت.

با هماهنگی آمریکا و مقدمه سازی سفر بارزانی به بغداد در سپتامبر 2016 توافق مشترک اقلیم و حکومت مرکزی زمینه آزادی موصل را به عنوان مهمترین پایگاه گروه تروریستی داعش با مشارکت کلیه نیروهای نظامی عراق به ویژه نیروهای بسیج مردمی مهیا کرد.

اینک که سخن از آزادی الحویجه در نزدیکی کرکوک است رییس اقلیم کردستان به چنین توافقی اشاره نداشته است.

این در حالیست که جایگاه کرکوک برای کردها بسی فراتر از موصل و شاهرگ حکومتداری آنها محسوب می شود.

در این زمینه، اهمیت آزادسازی موصل از دیدگاه بارزانی مورد اشاره قرار می گیرد.

افزایش تعداد رای دهندگان را می توان هدف اصلی بارزانی دانست.

شمار هواداران و البته رای دهندگان به حزب بارزانی در استان نینوا بیشتر از مناطق کرکوک است و در صورت برگزاری انتخابات در کرکوک، منافع حزبی رییس اقلیم دستخوش تغییراتی خواهد شد.

گفته می شود حزب دمکرات کردستان عراق در پی تنش های بیشتر در کرکوک و بهره برداری های ویژه خود است.

این حزب، کرکوک را بهانه ای برای رویارویی با نیروهای حشد شعبی قرار داده است.

بارزانی ها در شنگال با بهانه قرار دادن کشتار اکراد ایزدی از حمایت های گسترده کشورهای غربی بهره مند شدند.

گفته می شود در پی کشاندن نیروهای حشد شعبی به این شهر و هر احتمال دیگری، تداوم همان حمایت ها را در پساداعش نشانه رفته اند تا با خلق بحرانی دیگر، مسعود بارزانی همچنان به دور از قوانین اقلیم بر کرسی ریاست تکیه زند.

البته گروه دیگری از کردها معتقدند هم چنان که ظهور و تهدیدات داعش زمینه تسلط نیروهای پیشمرگ را بر کرکوک و دیگر مناطق مورد منازعه فراهم کرد در این مرحله نیز حزب بارزانی وسیله ای برای بازپس گیری این مناطق توسط حکومت مرکزی عراق خواهد بود.

تعویق زمان برگزاری رفراندوم به روایت اتحاد اسلامی کردستان پارلمان محلی اقلیم کردستان موضوع رفراندوم را به شور خواهد گذاشت.

رییس فراکسیون اتحاد اسلامی کردستان هم معتقد است پارلمان باید در این خصوص موضع نهایی خود را اتخاذ کند.

وی فاش ساخته است احتمال جدی وجود دارد که رفراندوم به زمان دیگری موکول شود.

ابوبکر هله دنی به سایت snn گفته است، با توجه به فشارهای خارجی و عدم اجماع داخلی این احتمال وجود دارد که در روزهای آینده تصمیم به تعویق زمان برگزاری رفراندوم گرفته شود.

وی در خصوص عدم ورود پارلمان به موضوع تعویق رفراندوم گفت: در روزهای آینده، پارلمان موضع گیری جدی در این خصوص خواهد داشت و این امر نیازمند هماهنگی با جریان های سیاسی، کمیسیون های پارلمانی و کمیسیون مستقل انتخابات است.

نماینده شاخص اتحادیه میهنی از برنامه حزب بارزانی می گوید آلا طالبانی نمانیده پارلمان عراق از حزب اتحادیه میهنی کردستان در نوشتاری اعلام کرده است که یک جریان سیاسی کردی برنامه ملتهب کردن بیشتر فضای اقلیم کردستان را در دستورکار دارد.

وی از اینکه اتحادیه میهنی کردستان هم در چنین پروژه ای به دنباله رو حزب دمکرات کردستان عراق تبدیل شده اظهار تاسف کرده است.

وی در ادامه نوشتار خود با طرح این سوال که چرا نمایندگان کرد پارلمان عراق از حضور در نشست های پارلمان خودداری می کنند، می گوید: عده زیادی از این نمایندگان دلیل مشخصی برای این کار نداشته و می گویند دستور از اربیل رسیده و ناگزیر به اجرای آن هستیم.

طالبانی که این روزها به دلیل انتقادات خود مورد هجمه کاربران نزدیک به حزب بارزانی در شبکه های اجتماعی قرار گرفته است، می گوید: لازم می دانم به دلیل اتخاذ چنین تصمیمی اشاره کنم.

یک جریان سیاسی برنامه ملتهب کردن اوضاع را در دستور کار قرار داده است.

این حزب برنامه خود را با سوءاستفاده از احساسات ملی گرایانه به ما تحمیل می کند.

دستان آنها تهی شده و کرکوک را بهانه قرار داده اند.

آلا طالبانی از اتحادیه میهنی کردستان همچنین انتقاد کرده که هنوز در اقلیم کردستان برای عموم مشخص نشده است که آیا با رفراندوم است یا نه، همچنین سیاست این روزهای حزب در برابر بغداد نوعی از سردرگمی را نشان می دهد.

این عضو پارلمان عراق می گوید: همانگونه که به نایب رییس کرد پارلمان عراق هم گفته ام با هدف تحقق عضویت نمایندگان کرد به ویژه کرکوک در کمیسیون عالی انتخابات عراق در جلسات پارلمان شرکت کرده ام.

هشدار نمانیده اخراجی اتحادیه میهنی کردستان در ترکیه به سردمداران کرد گفته می شود شورای امنیت ملی ترکیه سه روز قبل از موعد برگزاری رفراندوم اقلیم کردستان تشکیل جلسه خواهد داد و در این جلسه آخرین موضع رسمی آنکارا در برابر طرح تجزیه عراق مشخص خواهد شد.

بهروز گلالی نماینده اتحادیه میهنی کردستان در ترکیه که مدتی پیش از سوی حکومت آنکارا اخراج شده گفته است که اگر سران کرد تهدیدات کنونی را جدی نگیرند کردستان با مشکلات جدی روبرو خواهد شد.

وی خطاب به مسئولین اقلیم کردستان هم گفته است: لازم است بدانید مناطق مورد منازعه هم از دست خواهند رفت حتی کرکوک قدس کردستان هم.

گلالی درخواست کرده است کردها پیشنهادات آمریکا، فرانسه و انگلیس را جدی بگیرند زیرا مسئله تهدیدات علیه اقلیم جدی است.

نمانیده اخراجی اتحادیه میهنی کردستان در پایان لازم دانسته است اقلیم کردستان در این مرحله درخواست های کشورهای غربی را اجابت کند.

بهروز گلالی گفته است احزاب سیاسی به نام تشکیل دولت از شعارهای سیاسی خود دست بردارند.

این عضو اتحادیه میهنی با اشاره به اینکه تشکیل دولت مستقل مورد اعتقاد هر شخص کرد است در عین حال تاکید کرده است این هدف با عقل و منطق محقق می شود نه با دشمنی و شعارهای سیاسی احزاب.

گلالی خطاب به احزاب سیاسی کرد می گوید: حتی در آخرین ثانیه های پایانی هم می توان این رفراندوم را به تاخیر انداخت نه اینکه با فشار نظامی ما را مجبور به تاخیر انداختن آن کنند.

تناقض آشکار در سخنان بارزانی در حالیکه مسعود بارزانی در غالب تجمعات رفراندومی حزبی خود بر این نکته اصرار دارد که طرح جایگزین رفراندوم باید از سوی جامعه بین الملل ضمانت اجرایی داشته باشد این بار اعلام کرده است که ظرف چند روز آینده در انتظار حکومت مرکزی خواهند بود که بغداد بدیل رفراندوم را ضمانت کند، در غیر اینصورت رفراندوم برگزار خواهد شد.

بارزانی در شهر سوران و در میان هواداران حزبی خود گفت: بدیل درخواستی ما باید از سوی بغداد ارائه شود نه جامعه بین المللی.

وی در ادامه گفت: توافق دوجانبه اربیل و بغداد باید به گونه ای باشد که جایگزینی برای رفراندوم و محتوای آن قابل تفسیر جداگانه از سوی هیچ شخص و جریانی نباشد.

رییس اقلیم کردستان گفته است در صورتی که تا چند روز آینده چنین طرحی به اربیل برسد جشن های اقلیم آغاز خواهند شد و در صورتی که چنین خواسته ای عملی نشود رفراندوم در همان 25 سپتامبر برگزار می شود.

بارزانی پیشتر ضمانت اجرایی مورد نظر خود را از کشورهای غربی یا همان به اصطلاح دوستان کرد طلب می کرد اما اینک با مشخص شدن سیاست منافع نگر این کشورها برای وی مشخص شده که بهتر است دست طلب به سوی عراقی ها دراز کند.

اتحادیه میهنی کردستان و جانشینی استاندار برکنار شده کرکوک اگرچه فراکسیون های کردی پارلمان عراق موضوع برکناری نجم الدین کریم استاندار سابق کرکوک را مسئله ای سیاسی دانسته و علیه تصمیم پارلمان عراق جوسازی می کردند اینک گفته می شود در تلاش هستند شخص دیگری از کردها را برای تصدی این پست کاندید کنند.

سایت های کردی به خبری از بغداد الیوم به نقل از شماری از اعضای کرد پارلمان عراق استناد کرده اند که آلا طالبانی نماینده پارلمان عراق از اتحادیه میهنی و خالد شوانی سخنگوی ریاست جمهوری عراق برای تصدی پست استانداری کرکوک کاندیدا شده اند.

گفته می شود آلا طالبانی از شانس بیشتری برخوردار است زیرا وی رابطه نزدیکی با کلیه جریان های سیاسی عراق داشته و از طرف دیگر اعراب و ترکمان های کرکوک هم از وی حمایت خواهند کرد.

فراکسیون های کردی در حال حاضر چنین طرحی را مسکوت گذاشته و ادعا کرده اند در این شرایط نوعی اعتباربخشی به تصمیم پارلمان عراق در برکناری نجم الدین کریم است.

امیر جماعت اسلامی کردستان هشدار می دهد: وضعیت اقلیم نگران کننده است امیر جماعت اسلامی کردستان که حزب وی از منتقدان رفراندوم ادعایی مسعود بارزانی است در تازه ترین اظهارات خود گفته است: اقلیم به سوی آینده نامشخصی قدم برمی دارد.

علی باپیر در عین حال از خواست تاریخی اکراد عراقی با هدف رسیدن به استقلال سخن گفته است اما تاکید کرده است که وضعیت اقلیم، عراق و منطقه پذیرای برگزاری رفراندوم نیست و این مسئله خساراتی را در پی خواهد داشت.

اعمال فشار حزب بارزانی علیه سران اتحادیه میهنی: از رفراندوم حمایت کنید شبکه خبری nrt در گزارشی به موضع اعمال فشار حزب دمکرات کردستان عراق علیه سران اتحادیه میهنی کردستان پرداخته است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازاین شبکه، حزب بارزانی از سران اتحادیه میهنی کردستان خواسته است موضع شفافی در قبال برگزاری رفراندوم داشته و حمایت عملی خود را از این پروسه آشکار کنند.

متعاقب این اعمال فشار بوده است که کوسرت رسول علی معاون دبیرکل اتحادیه میهنی کردستان زنگ آغاز تبلیغات رفراندومی این حزب را در شهر کرکوک به صدا درآورد.

فشارهای حزب دمکرات کردستان عراق در حالیست که پیشتر نیز سران اتحادیه میهنی از جمله ملابختیار رییس شورای اجرایی دفتر سیاسی، جعفر شیخ مصطفی فرمانده نیروهای نظامی اتحادیه میهنی و شمار دیگری از اعضای دفتر سیاسی این حزب از طرح تجزیه عراق توسط مسعود بارزانی حمایت کرده اند.

اظهارات نماینده کرد پارلمان عراق: رفراندوم برگزار شود کرکوک از دست خواهد رفت یک عضو کرد پارلمان عراق هشدار داده است در صورتیکه رفراندوم برگزار گردد کردها کرکوک را به عنوان مهمترین منطقه مورد منازعه از دست خواهند داد.

محمودرضا عضو پارلمان عراق از جنبش تغییر گفته است از مجموع 922 هزار واجد شرایط شرکت در انتخابات کرکوک، 310 هزار نفر از آنها کرد هستند که 33 درصد رای دهندگان را شامل می شود و در صورت برگزاری رفراندوم، کردها کرکوک را از دست خواهند داد.

این نماینده کرد پارلمان عراق در خصوص برکناری نجم الدین کریم استاندار کرکوک هم گفته است: فساد مالی علت این برکناری است و ربطی به دیگر مسائل کردی ندارد.

محمودرضا گفته است نه نهادهای قانونی عراق و نه جامعه بین الملل از رفراندوم بارزانی حمایت نکرده اند و تنها بعثی ها را در کنار خود می بیند زیرا (رفراندوم) به گفته آنها در تضاد با شیعیان عراق است.

کمیته امنیتی رفراندوم و درخواست اعزام نیروی نظامی بیشتر به کرکوک سایت استاندارد کرد پرده از درخواست کمیته امنیتی شورای عالی رفراندوم اقلیم کردستان برداشته است که از کلیه احزاب سیاسی کردستان خواسته است نیروهای نظامی خود را با هدف حمایت از برگزاری رفراندوم به کرکوک اعزام کنند.

این کمیته از احزاب موافق برگزاری رفراندوم در خواست کرده است در مواجهه با خطرات احتمالی، نیروهای نظامی وابسته به خود را به شهر کرکوک اعزام کنند.

بنا بر گزارش این سایت، تعدادی از احزاب سیاسی کرد، اسامی و شمار نیروهای موردنظر خود را با هدف اعزام به کرکوک به کمیته امنیتی رفراندوم اعلام کرده اند اما اتحاد اسلامی کردستان هنوز موضع مشخصی در قبال این درخواست اتخاذ نکرده است.

دمکراسی به سبک احزاب سیاسی اقلیم: جنبش تغییر هم دست به کار شد در حالیکه پیشتر اتحادیه میهنی از فرهاد سنگاوی نماینده خود در پارلمان اقلیم کردستان به دلیل همراهی جبهه نه به رفراندوم، سلب عضویت کرده بود خبرهای منتشره حکایت از آن دارد که جنبش تغییر هم رابون معروف نماینده این حزب در پارلمان اقلیم و سخنگوی جبهه نه به رفراندوم را از تشکیلات حزبی برکنار کرده است.

معروف اعلام کرده است همچنانکه بخشی از سران جنبش تغییر در جبهه موافق رفراندوم قرار گرفته اند این حق طبیعی من است که بر اساس رای و نظر خود فعالیت کنم.

وی با اعلام اینکه خواستار دوری از جنبش تغییر نیست، گفت که با توطئه ای درون حزبی در جنبش تغییر مواجه شده است.

گذشته و حال اقلیم کردستان، از شعار تا عمل این احزاب را برای مردم کرد ثابت کرده است.

عضو ارشد اتحادیه میهنی خطاب به بارزانی: با چه حقی تصمیم به سفر سلیمانیه گرفته اید؟ در حالیکه پیشتر اعلام شده است مسعود بارزانی امروز به سلیمانیه سفر خواهد کرد و در تجمع هواداران جمع آوری شده خود از مناطق دور و نزدیک در ورزشگاه این شهر سخنرانی خواهد کرد رییس کمیته خارجی اتحادیه مهینی کردستان در سخنانی خطاب به رییس اقلیم کردستان گفته است با چه حقی تصمیم به سفر به سلیمانیه گرفته اید؟ شهناز ابراهیم احمد گفته است لازم نیست مسعود بارزانی رفراندوم و دیگر موضوعات ملی را به مردم سلیمانیه یادآوری کند زیرا این شهر که به پایتخت فرهنگی مشهور است نیازمند چنین سخنرانی هایی نیست.

وی از اینکه مردم سلیمانیه در برابر چنین اهانت هایی سکوت اختیار کرده اند انتقاد کرده است.

رییس کمیته خارجی اتحادیه میهنی گفته است سلیمانیه نیازمند سخنرانی کسانی نیست که در کارنامه خود مواردی همچون تسلیم کردن سنجار به داعش و تعطیلی پارلمان را به ثبت رسانیده اند.

شهناز ابراهیم احمد خبر داده است که آوارگان منطقه را با هدف شرکت در مراسم سخنرانی بارزانی تطمیع کردهاند.

در این رابطه شهسوار عبدالواحد فعال اقتصادی منتقد بارزانی و رییس جبهه نه به رفراندوم اقلیم کردستان خطاب به بارزانی گفته است در 26 سال از عمر حکومت خودمختار محلی توان تعمیر و بازسازی ورزشگاه سلیمانیه را نداشته اید اما با هزینه شخصی من در حال حاضر به یکی از ورزشگاه های استاندارد عراق تبدیل شده است.

وی خطاب به بارزانی گفته است این حق شما نیست در ورزشگاهی که نقشی در آن نداشته اید علیه مخالفین رفراندوم سخنرانی کنید.

سکوت تبلیغاتی سلیمانیه، بارزانی و حزب وی را به تکاپو انداخته است.

علی رغم موافقت اتحادیه میهنی با پروژه رفراندوم، هنوز تحرک خودجوش مردمی در این شهر دیده نمی شود.

حزب بارزانی در چند روز اخیر با به راه انداختن کاروان اتومبیل های خود در پی القای این نکته بود که سلیمانیه و مردمانش هم با بارزانی هستند.

یک منبع محلی در منطقه گرمیان که نخواست نامش فاش شود به تسنیم چنین گفت: اینجا مردم هنوز موضع مشخصی ندارند.

نمی دانند که چگونه به استقبال از رفراندوم بروند.

وی از نگرانی مردم پیرامون آینده خود خبر داد.

دختر رییس جمهور عراق: فؤاد معصوم در انتظار چراغ سبز اربیل برای بازگشت از بغداد است دختر رییس جمهور عراق اعلام کرده است پدرش در انتظار چراغ سبز اربیل برای بازگشت از بغداد است.

شیرین فؤاد معصوم گفته است "ما همیشه خواهان استقلال و آزادی بوده ایم اما حکومت کنونی عراق با اقداماتی از قبیل برکناری هوشیار زیباری و اقدام علیه شورای استانی کرکوک و رد برگزاری رفراندوم، در همان مسیری گام برداشته است که حکومت صدام اجرایی کرده است".

به گزارش سایت قطره و به نقل ازباس نیوز ارگان رسانه ای حزب دموکرات کردستان عراق، وی گفته است: زندگی پیشمرگانه من موجب نشده است که مبارزات کردها را در رسیدن به کاخ ریاست جمهوری عراق و دیگر امتیازات آن رها کنم.

شیرین فؤاد معصوم در خصوص موضع پدرش در قبال رفراندوم اقلیم کردستان هم گفته است: پدرم در انتظار سلب اعتماد پارلمان عراق نیست و پست ریاست جمهوری عراق را هم با هدف تلاش در جهت رفع مشکلات اربیل ــ بغداد عهده دار شده است و در حال حاضر در انتظار چراغ سبز رهبری سیاسی کرد برای بازگشت از بغداد است.


کلید واژه ها: بارزانی - کرکوک - اقلیم کردستان - کردستان - کردستان عراق - بغداد - موصل - هواداران - عراق - کردها - توافق - مسعود بارزانی - گروه تروریستی - اربیل - آزادی - حمایت - حکومت - داعش - انتخابات - خبرگزاری - کلیه - سخنرانی - استقلال - اسلامی - ادبیات - افزایش - آمریکا - اخبار - همیشه - نینوا

آخرین اخبار سرویس:
سیگنال های عملیاتی سفر هیئت حماس به تهران

لغو توافق بویینگ با ایران!؟

سایت آمریکایی: احتمال لغو توافق بویینگ با ایران توسط ترامپ

العبادی: حشد شعبی امید کشور و منطقه است

عبدالله بیچرانلو کلیشه سازی از ایران در تلویزیون های غرب؛ ده کلیشه رسانه ای در پانزده مستند برگزیده درباره ایران

تشدید جنگ قدرت در اسراییل و انتقادات از نتانیاهو

فرانسه گفتگو بین بغداد و اربیل را خواستار شد

کشته شدن 12 تروریست به دنبال درگیری داعش با ارتش عراق

انتصاب مارتین لونگدن به عنوان فرستاده ویژه دولت انگلیس در سوریه

پیونگ یانگ ژاپن را به زمینه چینی برای «حمله مجدد به کره» متهم کرد

نماینده دموکرات کنگره: تحریم های جدید آمریکا، دولت ایران را مجبور به التماس خواهد کرد

دستخط 95 ساله اینشتین حراج شد + عکس

تشدید جنگ قدرت میان ریولین و نتانیاهو

برخی مناطق شمالی سوریه زیر پوشش شبکه ارتباطی ترکسل قرار گرفت

وزارت خارجه انگلیس نماینده خود در امور سوریه را عوض کرد

ادامه جنایات ائتلاف آمریکایی در سوریه با کشته شدن 14 غیرنظامی در دیرالزور

نویسنده فرانسوی:هرگونه بحران درباره ایران اقتصاد جهانی را متزلزل می کند

عربستان در تدارک چه اقدامی علیه قطر است؟

پیشنهاد بی شرمانه برای دور کردن بغداد از تهران

شهردار آنکارا کناره گیری می کند

فرمانده ناوگان روسیه در دریای خزر با فرمانده ناوگروه ایرانی گفتگو کرد

ادامه جنایات ائتلاف آمریکایی در سوریه با کشته شدن 14 غیرنظامی در دیرالزور

46 کشته و زخمی در پی حمله هوایی ائتلاف آمریکایی به دیرالزور

معاون ترامپ: عدم تایید برجام یعنی تروریسم جهانی را تحمل نمی کنیم

عدم تایید برجام یعنی دیگر تروریسم جهانی را تحمل نمی کنیم

نخست وزیر عراق: حشد شعبی امید کشور و منطقه است

وزیر دفاع روسیه وارد فیلیپین شد

قاسم سلیمانی وزیر خارجه دوم ایران است

اندیشکده آمریکایی: عدم تأیید برجام یک اشتباه بود

عصائب اهل الحق عراق خواستار خروج نیروهای آمریکایی از این کشور شد

سفیر ایران در فرانسه: برجام غیر قابل تغییر است

بازخوانی انفجار مقر نیروهای آمریکایی در لبنان در 34 سال پیش

آلمان در تأمین مالی زیردریایی برای اسراییل سهیم است

نیروهای یمن پاسخ مزدوران سعودی را دادند

سفیر ایران در فرانسه: برجام غیر قابل تغییر است

عصائب اهل الحق عراق خواستار خروج نیروهای آمریکایی از این کشور شد

شهردار آنکارا به دنبال فشارهای اردوغان، کناره گیری می کند

12 تروریست عضو داعش در عراق کشته شدند

نعیم قاسم: تعامل کنندگان با اسراییل مزدورند

هلاکت ده ها مزدور سعودی در عملیات نیروهای یمنی

عربستان در تدارک چه اقدامی علیه قطر است؟

پنس: عدم تایید برجام یعنی دیگر تروریسم جهانی را تحمل نمی کنیم

سفر هیات حماس به تهران و پیام های آن

آلمان در تأمین مالی زیردریایی برای اسراییل سهیم است

داعش سعی در ایجاد پایگاه و حضور فیزیکی در خارج از عراق و سوریه را دارد

فیلم/ تانک لئوپارد ارتش آلمان

تیلرسون از دولت عراق و منطقه کردستان خواست وارد گفتگو شوند

عماد اصلانی مناره بازاری سفر پادشاه عربستان به روسیه؛ اهداف و چالش ها

دانفورد: داعش سعی دارد خارج از عراق و سوریه پایگاه ایجاد کند

سندرز: مقام پنجاه و هفتمی آمریکا در زمینه جلوگیری از مرگ و میر نوزادان رسوایی مطلق است

سوریه خطر تقسیم را پشت سر گذاشته است

شهردار انقره پس از دیدار با اردوغان استعفا داد

سه شنبه 2 آبان | صفحه اول روزنامه همشهری

پیامدهای تحریم قطر برای اقتصاد منطقه

حملات نیروهای یمنی به مواضع مزدوران سعودی

ظریف: امنیت هیچ یک از کشورهای منطقه به پای امنیت ایران نمی رسد

العبادی: حشد شعبی امید کشور و منطقه است

روزنامه های سه شنبه 2 آبان 1396

شکل گیری جبهه راست افراطی در شرق اروپا

اختصاص 430 میلیون دلار برای مقابله با بحران پناهندگان روهینگیا

12 تروریست عضو داعش در عراق کشته شدند

رهبر کاتالونیا همه قدرتش را از دست می دهد

«نواز شریف» راهی عربستان شد

دولت ترامپ احتمالا توافق بویینگ برای فروش هواپیما به ایران را لغو می کند

46 کشته و زخمی در حمله هوایی به محله تحت کنترل دولت در دیرالزور

دانفورد : آمریکا کمی بیش از شش هزار نیرو در آفریقا دارد

هادی العامری: حضور وزیر خارجه آمریکا در بغداد مورد استقبال نیست

دبیر کل عصائب اهل الحق: نیروهای آمریکایی باید آماده ترک عراق باشند

جنگنده های ائتلاف غیرنظامیان دیرالزور را به خاک و خون کشیدند

روسیه حملات تروریستی در افغانستان را محکوم می کند

نگاهی به تبلیغات سیاسی عجیب کره شمالی علیه دولت آمریکا

چرا اسراییل به دنبال جدایی کردستان عراق بود

حیدر العبادی: الحشد الشعبی امید عراق و منطقه است

این ب ام و های آنتیک از آتش نجات یافتند +عکس

زندگی آخرین بازمانده موسیقی درمانی بلوچ/ سازِ ناکوکِ «خلیفه محمود»

نتانیاهو عدم تأیید توافق هسته ای ایران را به ترامپ تبریک گفت!

خودروهای زیرآبی راز سقوط هواپیمای مالزی را حل می کنند

شینزو آبه: ماه آینده با پوتین دیدار می‎کنم

آمریکا کشتن سران طالبان را شدت می بخشد

حمله 4 تروریست انتحاری به ابین در یمن

آخرین نفس های تروریست ها در الانبار +عکس

استعفاء شهردار آنکارا به علت فشار اردوغان

شکل گیری جبهه راست افراطی در شرق اروپا / قاره سبز در مسیر جدایی

ترامپ احتمالاً قرارداد بویینگ و ایران ایر را لغو می کند

روزنامه های ورزشی سه شنبه 2 آبان

روزنامه های اقتصادی سه شنبه دوم آبان 96

10 کشور صلح آمیز و 10 کشور ترورزده جهان+رتبه ایران

بویینگ ها به تهران نمی آیند؟ / ویدیویی درباره روئسای جمهور آمریکا که درباره روئسای جمهور ایران نمی بینید! / تصاویر اتاق فرماندهی مشترک سوریه و روسیه / ویدیوی شوخی با زنبیل بقایی

430میلیون دلار برای کمک به بحران مهاجرتی روهینگیایی ها اختصاص داده شد

کنایه فولکس واگن به تسلا!

تو دهنی عراق به آمریکا!

تشرف 8400 زائر ایرانی به کربلا در 3 روز گذشته از شلمچه

افشای طرح سازمان ملل برای نجات عربستان

نقشه نافرجام بیوه سفید بری ترور ملکه انگلیس

حمله به مردم با "تبر"!

مسلمانان بوشنیاک بین اسلام هراسی و افراط گرایی

رییس کمیسیون اروپا: روسیه نقش مهمی در امنیت اروپا دارد

آمریکا، ژاپن و کره جنوبی موافقت کردند که تبادل اطلاعاتی در مورد تهدیدات کره شمالی را با یکدیگر افزایش دهند

کلاشینکف بعد از اسلحه، موتورسیکلت پلیس ساخت!

کیم جونگ اون، تولید کننده انبوه آبله و طاعون

افزایش زمزمه ها برای برگزاری همه پرسی مجدد در خصوص برگزیت

روزنامه پیروزی/ فراتر از فاجعه

اسراییل سلاح های پیشرفته به ارتش میانمار فروخت

تقویم روز ارتباطات/ قتل شش روزنامه نگار در یک شهر روسیه

مردم ما فرار از واقعیت را دوست دارند

همه نیروهای خارجی باید از خاورمیانه خارج شوند

حمله با چاقو به خبرنگار شبکه روسی

مقایسه فنی هیوندای جنسیس G70 و کیا استینگر، کره ای های پرمدعا

آمریکا با چه هدفی رقه را با خاک یکسان کرد؟

بازدید گزارشگر ویژه سازمان ملل از لهستان

گوشی های هواوی نیازی به تسخیر بازار آمریکا ندارد!

دستگاه قضایی اقلیم مجری خواسته های دیکتاتور کردستان عراق است

نامه بی سابقه کره شمالی خطاب به غرب

مسجدی با 99 گنبد مزین به اسماءالله، در استرالیا افتتاح می شود

جنگنده های اف-16 اسراییل در نبرد تمام عیار توانایی تقابل با پهپادهای دشمن را ندارند

کیم جونگ اون طاعون و آبله تولید میکند!

پارلمان بریتانیا شرایط اعطای کمک لندن به کردها در عراق و سوریه را بررسی می کند

باکو: رییس جمهور ارمنستان توافق با الهام علی اف را نقض کرد

تویوتا لندکروزر افتخار آفرین، همچنان قدرتمندانه ادامه می دهد

نگرانی پاپ درباره سرنوشت 200 هزار کودک روهینگیا

فیلم:متفاوت ترین میوه فروشی دنیا در ساوه

نگرانی از آغاز جنگ هسته ای/انگشت آمریکا روی ماشه بمب افکن هسته ای

کشته شدن 6 تروریست مسلح در صحرای سینا

ایران به دنبال پیوستن به خط لوله تاپی

آیا پایان کار داعش در رقه به معنای اتمام درگیری های مذهبی در خاورمیانه خواهد بود؟!

تماشاچیان یک معرکه خیابانی

فیلم:لحظه سقوط هواپیما در دریا

شرایط برانکو برای تمدید با پرسپولیس

کاترین دنوو: هیچوقت درباره آزار جنسی حرف نمی زنم

«اقرار علی اف» و اقرار حقیقت

حمله با چاقو به مجری رادیو +تصاویر

فیلم:پسته ناشناخته ای در شمال کشور که جاذبه گردشگری شده است

حیدر العبادی: «حشد شعبی» یک نهاد رسمی و امید عراق و منطقه است

حزب «گوران»، از بارزانی خواست حکومت کردستان را منحل کند

باکو استفاده از موشک های «اسپایک» رژیم صهیونیستی علیه نیروهای ارمنی را تایید کرد

فیلم:پسر مغناطیسی شیرازی را ببینید!

تیلرسون: از پاکستان انتظار داریم حمایت از گروه طالبان را متوقف کند

اردغان: برای حفظ امنیت کشور بدون اجازه عمل میکنم

دفاع العبادی از حشدالشعبی در دیدار با تیلرسون

شکل گیری جبهه راست افراطی در شرق اروپا / قاره سبز در مسیر جدایی

پشت پرده حملات خونین افغانستان چیست؟

رقابت یک میلیاردر جوان با ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا

برگزاری انتخابات شهرداری ها در کوزوو

فیلم:جغور بغور؛غذای سنتی زنجانی ها/خیلی بهتر از پیتزا!

میلیاردر جوان آمریکایی که رقیب جدی برای دور دوم ریاست جمهوری دونالد ترامپ خواهد بود

نگاهی به «کوچک ترین هتل جهان» که در یک فولکس قورباغه ای ساخته شده است

تحلیل روزنامه تریبون از مواضع ترامپ در قبال تهران

ترور ملکه انگلیس توسط داعش! + عکس

قبرستان زباله های فضایی در دل اقیانوس آرام

کشته شدن 6 تروریست مسلح در سینای مصر

بازی تیم ملی با اوکراین قطعی شد

تحلیلگر سیا: بحران قره باغ برای درازمدت ادامه خواهد یافت

تصاویر/ ارتش سوریه در دیرالزور

شاهزاده سعودی در همایش صهیونیستی: باید ایران را به چالش کشید/ ریاض با موضع ترامپ علیه ایران موافق است

پایان درگیری ها در فیلیپین

دونالد ترامپ: بدون توییتر رییس جمهور نمی شدم!

تصاویر/ بزرگترین انبار تسلیحاتی داعش را ببینید

«بیوه سفید» داعش قصد داشت ملکه انگلیس را ترور کند

نیرو های ویژه زن ارتش آمریکا به شکار داعش می روند+ تصاویر

مصلحت مردم فلسطینمبنای رابطه حماس با طرف های خارجی

در حمله نیروهای ارمنی به مواضع ارتش آذربایجان یک سرباز این کشور جان باخت

موضع رسمی حیدر العبادی درر مورد حشد شعبی

ابوبکر بغدادی کجاست؟

درجمهوری چک آندره بابیس به پیروزی رسید

احتمال لغو توافق بویینگ با ایران توسط ترامپ

10 کشور صلح آمیز و 10 کشور ترورزده جهان

15 ایده سریع روابط عمومی

تأکید یونکر بر نقش روسیه در امنیت اروپا

مصاحبه دونالد ترامپ با فاکس نیوز

انتخابات اسلوونی؛ بوروت پاخور در آستانه پیروزی

وزیر امور خارجه انگلیس: تردید ندارم که برجام حفظ می شود

نتانیاهو: به رییس جمهور ترامپ برای تأیید نکردن برجام تبریک می گویم

وزیر دفاع اسبق آمریکا: باید با اعراب و اسراییل علیه ایران ائتلاف نظامی ایجاد کنیم

تحلیلگر سیا و مشاور پیشین وزیر امور خارجه آمریکا: بحران قره باغ برای درازمدت ادامه خواهد یافت

روستایی در روسیه در محاصره خرس های قطبی!

باکو مدعی شد: کشته شدن یک سرباز جمهوری آذربایجان از سوی نیروهای ارمنستان

کشف 100 جسد بدون سر در القریتین سوریه

تلاش علنی آمریکا برای از بین بردن حزب الله

حزب میلیاردر اهل چک؛ پیشتاز انتخابات پارلمانی

ظریف سیاست خارجی واشنگتن را شرم آور توصیف کرد

احتمال لغو توافق بویینگ با ایران توسط ترامپ

نظر کارشناس آمریکای از نقش مهم سردار سلیمانی در ایران

بلایی که داعش بر سر ساختمان استانداری رقه آورد +عکس

باصفاترین ایستگاه صلواتی جهان! +عکس

کاتالونیا: از فرمان مادرید پیروی نمی کنیم

ترامپ احتمالا توافق بویینگ برای فروش هواپیما به ایران را لغو می کند

کارشناس امنیتی جمهوری آذربایجان:با اخراج گروه های تروریستی از سوریه و عراق خطر داعش برای جمهوری آذربایجان افزایش می یابد

حیدر العبادی: الحشد الشعبی امید عراق و منطقه است

اردوغان: اروپا در بوسنی مُرد و در سوریه دفن شد

حمایت ایران از محور مقاومت هیچگاه قطع نشده است

حیدر العبادی: الحشد الشعبی امید عراق و منطقه است

تمامی جهان شناخته شده در یک تصویر

رژیم صهیونیستی 176 واحد مسکونی جدید در قدس اشغالی احداث می کند

شهردار آنکارا کناره گیری می کند

وزیر خارجه انگلیس: برجام حفظ خواهد شد

مسکو سخنان رییس جمهور افغانستان در خصوص حمایت روسیه از طالبان را رد کرد

عراق اجازه ورود به 50 زائر پاکستانی به خاک این کشور را نداد

شکار کم نظیر کماندوهای ارتش سوریه در غوطه شرقی

جضور ایران در نمایشگاه کتاب بلگراد با 500 عنوان کتاب

سفر رییس ستاد مشترک نیروهای مسلح جمهوری آذربایجان به آمریکا

چرخش بارزانی به سوی بغداد/ هشدار امیر جماعت اسلامی کردستان

چرخش بارزانی به سوی بغداد/ هشدار امیر جماعت اسلامی کردستان