مطالب مرتبط:
آغاز طرح سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیر ایرانی در استان تهران
آغاز طرح سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیر ایرانی در استان تهران
اعطای معتبرترین جایزه ادبی آلمان به نویسنده ایرانی در نمایشگاه فرانکفورت
اعطای معتبرترین جایزه ادبی آلمان به نویسنده ایرانی در نمایشگاه فرانکفورت
تجاوز در یمن باید متوقف و گفت وگوهای یمنی – یمنی آغاز شود/ تولید تسلیحات دفاعی یک ضرورت برای امنیت ملی ما است/ اخلال مجلس نمایندگان آمریکا در معامله بویینگ با ایران تکرار سیاست های شکست خورده است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 29 شهریور 1396 ساعت 03:502017-09-20اقتصادي

مانور برندهای ایرانی ؛ یک تیر و دو نشان «نمایشگاه زنان و تولید ملی»


غرفه های محل دائمی برگزاری نمایشگاه های شهرداری تهران در بوستان گفتگو، این روزها میزبان یازدهمین «نمایشگاه زنان و تولید ملی» است.

نمایشگاهی که به گفته مدیران با هدف حمایت از زنان سرپرست خانوار تحت پوشش مراکز کوثر برپا می شود.

- مانور برندهای ایرانی ؛ یک تیر و دو نشان نمایشگاه زنان و تولید ملی غرفه های محل دائمی برگزاری نمایشگاه های شهرداری تهران در بوستان گفتگو، این روزها میزبان یازدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی است.

نمایشگاهی که به گفته مدیران با هدف حمایت از زنان سرپرست خانوار تحت پوشش مراکز کوثر برپا می شود.

ترافیک سنگین خیابانهای منتهی به محل برگزاری نمایشگاه نشان دهنده استقبال گسترده از نمایشگاهی هستند که به گفته ستاد توانمندسازی شهرداری تهران، سالی دو بار برگزار و زمینه اشتغال بیش از3000 زن سرپرست خانوار را فراهم می کند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، نمایشگاه زنان و تولید ملی امسال نیز همچون سالهای گذشته با حضور برخی برندهای برتر کشور در کنار مراکز مهارت آفرینی کوثر و سایر تولیدکنندگان ملی برگزار می شود، حضوری که گاهی با انتقاداتی نظیر مهجور بودن تولیدات کوثرها و سایر غرفه های عرضه کننده محصولات زنان سرپرست خانوار همراه بوده است.

برخی از منتقدان حضور این برندها معتقدند این محصولات می توانند در فروشگاه های خاص خودشان با مشتریانی که به دنبال خرید از آنها هستند برگزار شود و حضورشان در فضایی که شهرداری برای ستاد توانمندسازی زنان درنظر گرفته، بی مورد است.

این درحالیست که شاهرخ جعفری، مدیرعامل مرکز مهارت آفرینی کوثر منطقه 7 در گفت وگو با ایسنا، در این باره معتقد است که حضور برندهای برتر و معروف در این نمایشگاه به تقویت مراکز کوثر نیز کمک می کند.

جعفری در ادامه می گوید: واقعیت این است که مردم به خاطر برندها به این نمایشگاه می آیند.

درحال حاضر کوثر منطقه 7، یازده فروشگاه در سراسر کشور دایر کرده است.

نه تنها برندهای معروف بلکه حتی این کوثر نیز با وجود داشتن فروشگاهای شناخته شده، نیازی به حضور در چنین نمایشگاه هایی ندارند اما همین حضور باعث شده است تا مردم برای بازدید از این نمایشگاه ترغیب شوند.

وی در ادامه به استقبال گسترده مردم از این نمایشگاه اشاره می کند و می گوید: اگر این برندها نباشند مردم از خودشان می پرسند چرا باید به این نمایشگاه بیایند؟ درحالیکه بسیاری از تولیدکنندگانی که الان تبدیل به برند شده اند به واسطه همین تولیدکنندگان برتر قدرت گرفته اند.

بسیاری از آنها در سالهای ابتدایی که در نمایشگاه حضور پیدا کرده بودیم کیفیت بالایی نداشتند اما در حال حاضر مردم می آیند و می بینند که همین تولیدکنندگان چه قدر محصولات با کیفیت و با قیمت مناسبی را عرضه می کنند.

این عضو اتحادیه تولید و صادرات در ادامه با اشاره به اینکه کوثر منطقه 7 بیش از 40 زن سرپرست خانواری که از سوی شهرداری معرفی شده اند را تحت پوشش دارد می افزاید: شهرداری با حمایت هایی که از تولیدکنندگان انجام می دهد و با اختصاص فضا به آنها کاری کرده است که این افراد مورد حمایت قرار بگیرند و با دیدن آموزش های مختلف تبدیل به زنانی توانمند در عرصه اشتغال شوند.

شهرداری بر سر قول خود ماند عطارزاده مدیر روابط عمومی کوثر منطقه 11 نیز در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه در سالهای اخیر نظارت های خوبی بر عرضه محصولات این نمایشگاه صورت گرفته است می گوید: تمام محصولات عرضه شده این نمایشگاه تولید داخلی هستند و بخش عمده آنها توسط زنانی تولید می شوند که با دریافت آموزش توانمند شده اند، اما چند سال پیش که نظارت ها مانند الان نبود، گاهی برخی از فروشندگان کالاهای خارجی را وارد نمایشگاه و عرضه می کردند.

اما الان با نظارت نامحسوسی که بر روی اجناس و قیمت آنها انجام می شود، این مشکل نیز حل شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه نزدیک به 100 زن سرپرست خانوار در مرکز منطقه 11 فعال هستند می گوید: شهرداری هرساله با قیمتی یکسان برای تمام شرکت کنندگان در نمایشگاه غرفه و محل برگزاری را عرضه می کند.

همچنین طی جلساتی که در سال گذشته برگزار شد این پیشنهاد را مطرح کردیم که برای اطمینان از روند کار و هدفی که نمایشگاه دنبال می کند از تولیدکنندگان لیست بیمه از کارکنانشان دریافت شود.

عطار زاده نیز در ادامه با تاکید بر اینکه شهرداری در طول برگزاری این نمایشگاه بر سر اصول اولیه خود باقی مانده، ادامه می دهد: شهرداری خصوصا در سالهای اولیه فعالیت این نمایشگاه هزینه های زیادی را متقبل شده است.

برای مثال برخی از شرکت کنندگان در دوره های اولیه با 3 یا 4 میلیون وارد این عرصه می شدند درحالیکه اگر قرار بود همین غرفه را در جای دیگر داشته باشند باید مبالغ زیادی را پرداخت می کردند.

شهرداری تا این دوره بدون رشوه یا فسادهای مالی و یا هرگونه زد و بند غرفه را در اختیار شرکت کنندگان قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه در نمایشگاه های دیگری که فضای سالمی نداشتند شاهد استقبال مردمی کمتری نیز بوده ایم ادامه می دهد: مردم با اطمینان خاطر وارد این نمایشگاه ها می شوند چرا که می بینند برگزار کنندگان نیز از فضای ایجاد شده رضایت خاطر دارند.

در برخی نمایشگاه های مشابه شاهد بودیم که غرفه ها حتی با قیمت های متفاوتی در اختیار غرفه داران قرار می گرفت، اما شهرداری حتی در این مورد نیز بین غرفه ها تفاوتی قائل نشده است.

یک تیر و دو نشان؛ زنان و تولید ملی هر دو مورد حمایت هستند فهمیه فیروزفر، مدیر ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران نیز در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه بیش از 3024 زن سرپرست خانوار در نمایشگاه تولید ملی و زنان حاضر شده اند می گوید: در دوره نخست عرضه کالا به این شکل در نمایشگاه وجود نداشت، بلکه تنها کوثرها به شکل نمایش کالاها و توانمندی هایشان در این عرصه حاضر شده بودند، اما به تدریج با معرفی این محصولات و توانمندتر شدن زنان، با هدف ایجاد بازار بهتر و اشتغال پایدار تصمیم گرفتیم از برندها برای حضور در نمایشگاه دعوت کنیم.

فیروزفر در ادامه با اشاره به تلاش های زیادی که برای حضور این برندها در نمایشگاه طی چند دوره گذشته انجام گرفته است تصریح می کند: این برندها ابتدا تمایلی به حضور در این نمایشگاه نداشتند.

رایزنی های زیادی برای راضی کردن آنها صورت گرفته است، اما در حال حاضر می بینیم که خودشان نیز برای حضور در این عرصه علاقه مند شده اند.

درحال حاضر حتی اگر کوثری به دلیل تکمیل ظرفیت پذیرای زنان نباشد، این برندها از زنانی که ما آنها را معرفی می کنیم استفاد خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه حضور برندها باعث شده است تا نقطه اتصال کالاهای تولید شده توسط این زنان با بازار برقرار شود ادامه می دهد: در حال حاضر به این سمت حرکت می کنیم تا غرفه هایی که به طور مستقیم از زنان سرپرست خانوار استفاده نمی کنند، در قبال حضور در نمایشگاه، از زنانی که توانایی خروج از منزل و کارکردن را به دلیل ناتوانی یا داشتن فرزند معلول ندارند، حمایت کنند.

مدیر ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران در ادامه می گوید: به منظور رعایت عدالت و پایبندی به اصول اولیه ای که در این نمایشگاه دنبال می کردیم از 24 برندی که از توانمندی مالی بیشتری برخوردار بودند، مبالغ بیشتری را برای غرفه سازی دریافت کردیم.

به این ترتیب توانستیم حتی از خیریه ها مبلغی دریافت نکنیم.

همچنین از برخی غرفه های دیگر مانند عرضه محصولات مادر کودک و یا صنایع دستی زنان هزینه های ناچیزی بگیریم.

این درحالی است که شهرداری خدمات جانبی دیگر مانند حمل و نقل رایگان بازدیدکنندگان را نیز در نظر گرفته است.

لازم به ذکر است یازدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی تا روز 31 شهریور ماه در محل دائمی نمایشگاه های شهرداری در کنار بوستان گفتگو میزبان علاقه مندان خواهد بود.

انتهای پیام
کلید واژه ها: نمایشگاه - زنان سرپرست خانوار - سرپرست خانوار - تولید - شهرداری تهران - برند - زنان - برگزار - کوثر - شهرداری - حمایت از زنان - فروشگاه - مردم - زن سرپرست خانوار - تهران - ایرانی - مدیران - بوستان - نشان - ترافیک سنگین - حمایت - جعفری - معروف - منطقه - مانور - کشور - مدیرعامل - منتقدان - ابتدایی - اشتغال

آخرین اخبار سرویس:
استخدام فروشگاه اقلام هیدرولیک صنعتی در تبریز

استخدام شاگرد، شینیون کار و اپیلاسیون کار با تجربه در همدان

استخدام طراح طلا آشنا به matrix و ArtCam در اصفهان

استخدام غذای خانگی هیوا 20

تب تند افزایش قیمت سیم کارت های رند در بازار

بیت کوین رکورد زد؛ پوتین کوین جهش کرد

پیش بینی یک بانک از آخرالزمان بیت کوین

شرط دریافت یارانه در سال 97

ممنوعیت یک ساله صادرات گوسفند هم گوشت را ارزان نکرد

استخدام برقکار وارد به امور فنی جهت کار در کرج

استخدام مهندس صنایع غذایی جهت مسئول فنی در کرج

دست سودجویان در تعیین خلوص «شربت تریاک»

گران ترین و خاص ترین خودروهای جهان

مکانیزاسیون کشاورزی میانبر رشد تولیدات

استخدام مهندس مکانیک آقا جهت همکاری در کرج

ارزهای دیجیتال؛ پادشاهان آینده تجارت الکترونیک

استخدام شرکت پخش آرایشی بهداشتی مهرگان

استخدام منشی و کارشناس فروش تلفنی در تهران

در کدام کشورها مردم بعد 65 سالگی کار می کنند؟

پرداخت یارانه نقدی به شرط اثبات فقر

نشانه ای از یک اشکال بزرگ در بودجه 97

پرداخت یارانه 7 ساله شد / واریز 287 هزار میلیارد تومان یارانه به حساب ایرانی ها

سراشیبی لغزنده عوارض خروج از کشور

وضعیت بازار جهانی کالاها در 2018

بیکاری در کشور مسئله فوق العاده جدی است

یارانه 7 ساله شد

کوچک شدن بازار کار فعالان اقتصادی با کاهش 40 درصدی اعتبارات عمرانی آب و برق

بنزین واقعا 1500 تومان می شود؟

بمباران «دلاری» بازار ارز

واکنش بخش خصوصی به تفکیک صنعت و تجارت

فراری در سال آینده میلادی رکورد می زند

تاکید وزیر علوم بر " ضرورت استانداردسازی دقیق طرح های عمرانی"

پتانسیل ها و چالش های نظام بازنشستگی در ایران

ممنوعیت یکساله صادرات گوسفند هم گوشت را ارزان نکرد

برخی شرکت های باربری 80 درصد هزینه حمل را کمیسیون می گیرند

2 الگو برای انقلاب اقتصادی در ایران

نقش«حجم موتور» در واردات خودرو ایران

تولید 301 کیلو طلا در اصفهان طی 7 ماه

فراری در سال آینده میلادی رکورد می زند

9 زیرساخت رشد اقتصادی که ایران ندارد

این خوراکی ها استرس را ضربه فنی می کنند

کدام کمپانی بهترین خدمات پس از فروش اتومبیل را دارد؟

بیشترین کلماتی که ایرانیان در گوگل به دنبالش بودند

قیمت خودرو؛ مسأله ای مزمن

فروش بسته های قدیمی اینترنت مخابرات ممنوع شد

2 خودرو جدید در راه بازار + عکس و مشخصات

واکنش منفی به زمزمه دوباره تفکیک وزارت صنعت معدن و تجارت

قیمت واحد مسکونی در خیابان جمهوری؟ +جدول

بهترین و بدترین استان برای کسب‎وکار کدامند؟

استخدام استان البرز و شهر کرج – 26 آذر 96

قیمت سمند صفر کیلومتر در بازار + جدول

چین به ناک اوت کردن پترودلار نزدیک می شود

چین مرکز پرورش سوسک

واکنش وزیر نیرو به احتمال افزایش قیمت آب و برق

شناسایی درآمد خانوارها براساس کد ملی

روسیه و چین آخرالزمان بیت کوین را مهندسی می کنند

مجلس مخالف افزایش قیمت بنزین به1500 تومان است

نفرین نفت؛ سرگذشت این گنج نابرده رنج

استخدام مشهد و خراسان – 26 آذر 96

استخدام قم – شهر و استان قم – 26 آذر 96

استخدام اصفهان – شهر و استان اصفهان – 26 آذر 96

پرداخت وام چهار میلیونی بازنشسته های کشوری کلید خورد

استاندار گیلان: افرادی هستند که پول می گیرند تا مردم را بدبخت کنند

مشمولیت تمامی بافندگان روستایی و شهری استان از بیمه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر

میزان واقعی اراضی زراعی لرستان بین 850 تا 900 هزار هکتار است

روی بیت کوین سرمایه گذاری کنیم یا نه ؟

برخی شرکت های باربری 80 درصد هزینه حمل را کمیسیون می گیرند

گزارش آمریکا از تولید و مصرف نفت ایران

هفته پژوهش آب رفت

مقایسه آخوندی از صندوق زمین و ساختمان نوپا در ایران و جهان

تفاهمنامه تقویت همکاری بخش خصوصی ایران و روسیه امضا شد

پرداخت یارانه 7 ساله شد

بهترین و بدترین استان برای کسب‎وکار کدامند؟

تجارت ایران و چین متأثر از طوفان‎های سیاسی

تاکنون تصمیمی برای گرانی آب و برق گرفته نشده است

روسیه و چین آخرالزمان بیت کوین را مهندسی می کنند

قیمت آپارتمان های «چند سال» ساخت در تهران + جدول

فراری در سال آینده میلادی رکورد می زند

دولت قصد مداخله در بازار ارز را ندارد

خطر ایجاد شوک تورمی/مجلس مخالف افزایش قیمت بنزین به1500 تومان است

بیت کوین مانع افزایش قیمت طلا نشد

آغازطرح ساماندهی ورودی غربی شهربابل

معمای تغییر «رییس کل» بانک مرکزی

ربیعی: کتمان آسیب های اجتماعی باعث پیچیدگی و حل نشدن آنها می شود

روسیه و چین آخرالزمان بیت کوین را مهندسی می کنند

چین به ناک اوت کردن پترودلار نزدیک می شود

برخی شرکت های باربری 80 درصد هزینه حمل را کمیسیون می گیرند

هفته پژوهش آب رفت/ دست اندازهای فناوری تمام نشدنی است

اجرای سراسری بیمه بیکاری از طریق کاریابی های منتخب

خطر ایجاد شوک تورمی/مجلس مخالف افزایش قیمت بنزین به1500 تومان است

بازار فرش اراک+عکس

افزایش 15 درصدی قیمت برنج خارجی/ لزوم تزریق برنج از ذخیره استراتژیک دولت به بازار

معامله سلف چیست؟

آزادسازی بیش از 2 هکتار اراضی دولتی در رفسنجان

از بدبینی به مالیات ها تا تصمیم مشروع برای افزایش عوارض خروج!

روند نابودی یخ و برف قطب شمال برگشت ناپذیر است

خرید یک پاوربانک چقدر آب می خورد؟

هدررفت انرژی با عقب گرد در معماری ایرانی

از بدبینی به مالیات ها تا تصمیم مشروع برای افزایش عوارض خروج!

سیاست گذاری کنیم نه سیاست پرانی

مانور برندهای ایرانی ؛ یک تیر و دو نشان «نمایشگاه زنان و تولید ملی»

مانور برندهای ایرانی ؛ یک تیر و دو نشان «نمایشگاه زنان و تولید ملی»