مطالب مرتبط:
آغاز طرح سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیر ایرانی در استان تهران
آغاز طرح سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیر ایرانی در استان تهران
اعطای معتبرترین جایزه ادبی آلمان به نویسنده ایرانی در نمایشگاه فرانکفورت
اعطای معتبرترین جایزه ادبی آلمان به نویسنده ایرانی در نمایشگاه فرانکفورت
تجاوز در یمن باید متوقف و گفت وگوهای یمنی – یمنی آغاز شود/ تولید تسلیحات دفاعی یک ضرورت برای امنیت ملی ما است/ اخلال مجلس نمایندگان آمریکا در معامله بویینگ با ایران تکرار سیاست های شکست خورده است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 29 شهریور 1396 ساعت 03:502017-09-20اقتصادي

مانور برندهای ایرانی ؛ یک تیر و دو نشان «نمایشگاه زنان و تولید ملی»


غرفه های محل دائمی برگزاری نمایشگاه های شهرداری تهران در بوستان گفتگو، این روزها میزبان یازدهمین «نمایشگاه زنان و تولید ملی» است.

نمایشگاهی که به گفته مدیران با هدف حمایت از زنان سرپرست خانوار تحت پوشش مراکز کوثر برپا می شود.

- مانور برندهای ایرانی ؛ یک تیر و دو نشان نمایشگاه زنان و تولید ملی غرفه های محل دائمی برگزاری نمایشگاه های شهرداری تهران در بوستان گفتگو، این روزها میزبان یازدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی است.

نمایشگاهی که به گفته مدیران با هدف حمایت از زنان سرپرست خانوار تحت پوشش مراکز کوثر برپا می شود.

ترافیک سنگین خیابانهای منتهی به محل برگزاری نمایشگاه نشان دهنده استقبال گسترده از نمایشگاهی هستند که به گفته ستاد توانمندسازی شهرداری تهران، سالی دو بار برگزار و زمینه اشتغال بیش از3000 زن سرپرست خانوار را فراهم می کند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، نمایشگاه زنان و تولید ملی امسال نیز همچون سالهای گذشته با حضور برخی برندهای برتر کشور در کنار مراکز مهارت آفرینی کوثر و سایر تولیدکنندگان ملی برگزار می شود، حضوری که گاهی با انتقاداتی نظیر مهجور بودن تولیدات کوثرها و سایر غرفه های عرضه کننده محصولات زنان سرپرست خانوار همراه بوده است.

برخی از منتقدان حضور این برندها معتقدند این محصولات می توانند در فروشگاه های خاص خودشان با مشتریانی که به دنبال خرید از آنها هستند برگزار شود و حضورشان در فضایی که شهرداری برای ستاد توانمندسازی زنان درنظر گرفته، بی مورد است.

این درحالیست که شاهرخ جعفری، مدیرعامل مرکز مهارت آفرینی کوثر منطقه 7 در گفت وگو با ایسنا، در این باره معتقد است که حضور برندهای برتر و معروف در این نمایشگاه به تقویت مراکز کوثر نیز کمک می کند.

جعفری در ادامه می گوید: واقعیت این است که مردم به خاطر برندها به این نمایشگاه می آیند.

درحال حاضر کوثر منطقه 7، یازده فروشگاه در سراسر کشور دایر کرده است.

نه تنها برندهای معروف بلکه حتی این کوثر نیز با وجود داشتن فروشگاهای شناخته شده، نیازی به حضور در چنین نمایشگاه هایی ندارند اما همین حضور باعث شده است تا مردم برای بازدید از این نمایشگاه ترغیب شوند.

وی در ادامه به استقبال گسترده مردم از این نمایشگاه اشاره می کند و می گوید: اگر این برندها نباشند مردم از خودشان می پرسند چرا باید به این نمایشگاه بیایند؟ درحالیکه بسیاری از تولیدکنندگانی که الان تبدیل به برند شده اند به واسطه همین تولیدکنندگان برتر قدرت گرفته اند.

بسیاری از آنها در سالهای ابتدایی که در نمایشگاه حضور پیدا کرده بودیم کیفیت بالایی نداشتند اما در حال حاضر مردم می آیند و می بینند که همین تولیدکنندگان چه قدر محصولات با کیفیت و با قیمت مناسبی را عرضه می کنند.

این عضو اتحادیه تولید و صادرات در ادامه با اشاره به اینکه کوثر منطقه 7 بیش از 40 زن سرپرست خانواری که از سوی شهرداری معرفی شده اند را تحت پوشش دارد می افزاید: شهرداری با حمایت هایی که از تولیدکنندگان انجام می دهد و با اختصاص فضا به آنها کاری کرده است که این افراد مورد حمایت قرار بگیرند و با دیدن آموزش های مختلف تبدیل به زنانی توانمند در عرصه اشتغال شوند.

شهرداری بر سر قول خود ماند عطارزاده مدیر روابط عمومی کوثر منطقه 11 نیز در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه در سالهای اخیر نظارت های خوبی بر عرضه محصولات این نمایشگاه صورت گرفته است می گوید: تمام محصولات عرضه شده این نمایشگاه تولید داخلی هستند و بخش عمده آنها توسط زنانی تولید می شوند که با دریافت آموزش توانمند شده اند، اما چند سال پیش که نظارت ها مانند الان نبود، گاهی برخی از فروشندگان کالاهای خارجی را وارد نمایشگاه و عرضه می کردند.

اما الان با نظارت نامحسوسی که بر روی اجناس و قیمت آنها انجام می شود، این مشکل نیز حل شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه نزدیک به 100 زن سرپرست خانوار در مرکز منطقه 11 فعال هستند می گوید: شهرداری هرساله با قیمتی یکسان برای تمام شرکت کنندگان در نمایشگاه غرفه و محل برگزاری را عرضه می کند.

همچنین طی جلساتی که در سال گذشته برگزار شد این پیشنهاد را مطرح کردیم که برای اطمینان از روند کار و هدفی که نمایشگاه دنبال می کند از تولیدکنندگان لیست بیمه از کارکنانشان دریافت شود.

عطار زاده نیز در ادامه با تاکید بر اینکه شهرداری در طول برگزاری این نمایشگاه بر سر اصول اولیه خود باقی مانده، ادامه می دهد: شهرداری خصوصا در سالهای اولیه فعالیت این نمایشگاه هزینه های زیادی را متقبل شده است.

برای مثال برخی از شرکت کنندگان در دوره های اولیه با 3 یا 4 میلیون وارد این عرصه می شدند درحالیکه اگر قرار بود همین غرفه را در جای دیگر داشته باشند باید مبالغ زیادی را پرداخت می کردند.

شهرداری تا این دوره بدون رشوه یا فسادهای مالی و یا هرگونه زد و بند غرفه را در اختیار شرکت کنندگان قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه در نمایشگاه های دیگری که فضای سالمی نداشتند شاهد استقبال مردمی کمتری نیز بوده ایم ادامه می دهد: مردم با اطمینان خاطر وارد این نمایشگاه ها می شوند چرا که می بینند برگزار کنندگان نیز از فضای ایجاد شده رضایت خاطر دارند.

در برخی نمایشگاه های مشابه شاهد بودیم که غرفه ها حتی با قیمت های متفاوتی در اختیار غرفه داران قرار می گرفت، اما شهرداری حتی در این مورد نیز بین غرفه ها تفاوتی قائل نشده است.

یک تیر و دو نشان؛ زنان و تولید ملی هر دو مورد حمایت هستند فهمیه فیروزفر، مدیر ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران نیز در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه بیش از 3024 زن سرپرست خانوار در نمایشگاه تولید ملی و زنان حاضر شده اند می گوید: در دوره نخست عرضه کالا به این شکل در نمایشگاه وجود نداشت، بلکه تنها کوثرها به شکل نمایش کالاها و توانمندی هایشان در این عرصه حاضر شده بودند، اما به تدریج با معرفی این محصولات و توانمندتر شدن زنان، با هدف ایجاد بازار بهتر و اشتغال پایدار تصمیم گرفتیم از برندها برای حضور در نمایشگاه دعوت کنیم.

فیروزفر در ادامه با اشاره به تلاش های زیادی که برای حضور این برندها در نمایشگاه طی چند دوره گذشته انجام گرفته است تصریح می کند: این برندها ابتدا تمایلی به حضور در این نمایشگاه نداشتند.

رایزنی های زیادی برای راضی کردن آنها صورت گرفته است، اما در حال حاضر می بینیم که خودشان نیز برای حضور در این عرصه علاقه مند شده اند.

درحال حاضر حتی اگر کوثری به دلیل تکمیل ظرفیت پذیرای زنان نباشد، این برندها از زنانی که ما آنها را معرفی می کنیم استفاد خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه حضور برندها باعث شده است تا نقطه اتصال کالاهای تولید شده توسط این زنان با بازار برقرار شود ادامه می دهد: در حال حاضر به این سمت حرکت می کنیم تا غرفه هایی که به طور مستقیم از زنان سرپرست خانوار استفاده نمی کنند، در قبال حضور در نمایشگاه، از زنانی که توانایی خروج از منزل و کارکردن را به دلیل ناتوانی یا داشتن فرزند معلول ندارند، حمایت کنند.

مدیر ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران در ادامه می گوید: به منظور رعایت عدالت و پایبندی به اصول اولیه ای که در این نمایشگاه دنبال می کردیم از 24 برندی که از توانمندی مالی بیشتری برخوردار بودند، مبالغ بیشتری را برای غرفه سازی دریافت کردیم.

به این ترتیب توانستیم حتی از خیریه ها مبلغی دریافت نکنیم.

همچنین از برخی غرفه های دیگر مانند عرضه محصولات مادر کودک و یا صنایع دستی زنان هزینه های ناچیزی بگیریم.

این درحالی است که شهرداری خدمات جانبی دیگر مانند حمل و نقل رایگان بازدیدکنندگان را نیز در نظر گرفته است.

لازم به ذکر است یازدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی تا روز 31 شهریور ماه در محل دائمی نمایشگاه های شهرداری در کنار بوستان گفتگو میزبان علاقه مندان خواهد بود.

انتهای پیام
کلید واژه ها: نمایشگاه - زنان سرپرست خانوار - سرپرست خانوار - تولید - شهرداری تهران - برند - زنان - برگزار - کوثر - شهرداری - حمایت از زنان - فروشگاه - مردم - زن سرپرست خانوار - تهران - ایرانی - مدیران - بوستان - نشان - ترافیک سنگین - حمایت - جعفری - معروف - منطقه - مانور - کشور - مدیرعامل - منتقدان - ابتدایی - اشتغال

آخرین اخبار سرویس:
رکورد تاریخی مصرف بنزین در ایران شکست

طرح پوتین برای مقابله با سلطه دلار

نقدها و بررسی های اولیه از عنوان Sea of Thieves منتشر شد

انتقاد دامداران از نرخ کنونی شیر خام

مصرف این جوجه کباب ها ممنوع

موزه بانک ملی روایت یک قرن بانکداری در قلب تاریخی ایران

روز بد بورس های جهان

رکورد تاریخی مصرف بنزین در ایران شکست

فرم درخواست کار استیو جابز به قیمت 174757 دلار به فروش رفت

حمایت تولید و ایجاد اشتغال پایدار اولویت برنامه های سال آینده است

پیام طبیعت را سرلوحه کار خود قرار دهیم

حمایت تولید و ایجاد اشتغال پایدار اولویت برنامه های سال آینده است

با ایرانیان موفق در سیلیکون ولی آشنا شوید

بلوک 18.74 درصدی بیمه آسیا فروخته شد/ نام خریدار مشخص نیست

بسته های حمایتی جهت ارزان سازی سفر در آذربایجان غربی توزیع می شود

خدمات راه آهن قم ارتقا می یابد

فرم درخواست کار استیو جابز به قیمت 174757 دلار به فروش رفت

بی خواب ترین مردم جهان مشخص شدند!

مردم دنیا سالشان را چه طور اندازه می گیرند؟

قیمت نفت به بشکه ای 67 دلار افزایش یافت

دریافت وام جعاله 20میلیون تومانی مسکن تمدید شد

وضعیت حراج و پیش فروش سکه در نوروز

رکورد تاریخی مصرف بنزین در ایران شکست

قدیمی ‎ترین هتل ایران برای نوروز آماده شد + عکس

وعده نوبخت برای پرداخت مطالبات معلمان حق التدریسی

احیای دریاچه ارومیه و رونق اقتصادی تمهید مهم مسئولان آذربایجان غربی در سال جدید است

نوروز نویدبخش همبستگی ملی است

استاندار: 2578 طرح پارسال در فارس به بهره برداری رسید

احیای دریاچه ارومیه و رونق اقتصادی تمهید مهم مسئولان آذربایجان غربی در سال جدید است

وضعیت حراج و پیش فروش سکه در نوروز

تماس تلفنی ترامپ با پوتین

راه آهن کرمانشاه افتتاح شد

احیای دریاچه ارومیه و رونق اقتصادی تمهید مهم مسئولان آذربایجان غربی در سال جدید است

آغاز سال 1397

نیم نگاهی به مهمترین مصوبات پاستورنشینان در 6 ماهه دوم سال 96

کاهش بیکاری وجهش اقتصادی موفقیت های البرز در سال 96 بود

راه آهن کرمانشاه افتتاح شد

نگاهی به جایگاه فرایند GTL در زنجیره تبدیل گاز طبیعی (1)

جذب سرمایه و احیاء دریاچه ارومیه اهم برنامه های دولت در آذربایجان غربی در سال 97

کاهش بیکاری وجهش اقتصادی موفقیت های البرز در سال 96 بود

استاندار: 2578 طرح پارسال در فارس به بهره برداری رسید

41 درصد ابلاغ ها به صورت الکترونیکی انجام شده است/ لزوم توجه به پیشگیری از وقوع جرم در جهت کاهش پرونده های قضایی

ترانه بهاری بهار هستی با صدای علیرضا قربانی + صوت

گذر از شمالغرب؛ تجربه سفر 2000 کیلومتری با MVM X33 و MVM X22

حادثه تلخ پیش از سال تحویل در بلوار نصر + عکس

شیردهی نقش مادران

کاهش بیکاری وجهش اقتصادی موفقیت های البرز در سال 96 بود

وضعیت حراج و پیش فروش سکه در نوروز

استخدام کارشناس فنی و کارشناس کنترل کیفیت در کرمانشاه

نقش مردم و تولیدکنندگان در حمایت از کالای ایرانی چیست؟

رونمایی از Blackline؛ جدیدترین اتومبیل میتسوبیشی +عکس

اتمام درختکاری مسیر فرودگاه امام قبل از سیزده بدر/ بلوار کشاورز پیاده راه هنری می شود

نقش مردم و تولیدکنندگان در حمایت از کالای ایرانی چیست؟

وضعیت فعلی صنعت گردشگری کشور به روایت مدرس گردشگری

افزایش 13 درصدی ظرفیت قطارهای مسافربری تهران ـ مشهد

سند اشتغال کرمانشاه برای مقابله با بیکاری تدوین شده است

امسال، سال تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی و سال اشتغال و رونق است/ دولت مبارزه با فقر را ادامه خواهد داد/ سال نو، سال سرمایه گذاری و تولید است

مذاکرات آذربایجان برای پیوستن به اوپک

استخدام مهندس عمران در مجموعه هلدینگ ساختمانی در تهران

دولت برای ترغیب سرمایه گذاری در تولید ملی تلاش کند/ مبانی خرد اقتصاد مورد توجه قرار گیرد

دولت برای ترغیب سرمایه گذاری در تولید ملی تلاش کند/ مبانی خرد اقتصاد مورد توجه قرار گیرد

هراز یک طرفه می شود/ افزایش 18 درصدی مسافرت های نوروزی در محورهای شرق تهران

فرمانده پلیس راه شرق تهران: هراز یک طرفه می شود/ افزایش 18 درصدی مسافرت های نوروزی در محورهای شرق تهران

پژویان: دولت برای ترغیب سرمایه گذاری در تولید ملی تلاش کند/ مبانی خرد اقتصاد مورد توجه قرار گیرد

شور و حال بازار در آخرین ساعات سال 96

استخدام مامور پخش و راننده درشرکت برگ سیب سبز(پخش سان استار)

سند اشتغال کرمانشاه برای مقابله با بیکاری تدوین شده است

سازمان اداری استخدامی در هشداری به دستگاه های اجرایی اعلام کرد: افزایش ضریب حقوق نسبت به قبل تغییر نکرده است

افزایش ضریب حقوق نسبت به قبل تغییر کرده است؟

فیلم کامل پیام نوروزی سال 97 رهبر انقلاب

سال 97 سال تحول اقتصادی در کردستان

معیشت و اقتصاد مساله اول کردستان در سال جدید

چگونه نفت در مرز 42 سالگی ملی شد؟

ساعت رسمی کشور در ساعت 24 یکم فروردین ماه، یک ساعت به جلو کشیده می شود

روند رو به رشد نرخ ارز مهار شد/ شفاف سازی عملیات مالی دولت با پیاده سازی سامانه نسیم

رکورد تراکنش های بانکداری الکترونیک شکسته شد

با حمایت از کالای ایرانی، بدخواهان را ناامید می کنیم

ضربه مرگبار قاچاق کالا بر تولید ملی

حلول سال نو بر عموم مردم استان مبارک

سال حمایت از کالای ایرانی

همه چیز درباره لاستیک سایی و دلایل آن

60 میلیارد ریال اعتبار به ستاد نوروزی قشم اختصاص یافت

60 میلیارد ریال اعتبار به ستاد نوروزی قشم اختصاص یافت

وضعیت حراج و پیش فروش سکه در نوروز

چگونه نفت در مرز 42 سالگی ملی شد؟

تورم بالا دلیل بی رغبتی مردم برای خرید فرش دستباف

پیش بینی 4 هزار و840 رام قطار در ایام نوروز /بلیت قطار گران نشد

افزون بر 68 هزار مسافر نوروزی از مرزهای آذربایجان غربی تردد کرده اند

330 هزار تردد نوروزی در جاده های آذربایجان غربی ثبت شد

افزون بر 68 هزار مسافر نوروزی از مرزهای آذربایجان غربی تردد کرده اند

استخدام مدیر فروش منطقه در یک شرکت معتبر در زنجان

روند رو به رشد نرخ ارز مهار شد/ شفاف سازی عملیات مالی دولت با پیاده سازی سامانه نسیم

کاهش نرخ بیکاری و رونق اقتصادی با اجرای گردشگری دریایی

انتقاد دامداران از نرخ کنونی شیر خام

ضربه مرگبار قاچاق کالا بر تولید ملی

توسعه 60 طرح پتروشیمی در کشور/ اصل 44 مغفول ماند/ ظرفیت صنایع پتروشیمی به 63 میلیون تن خواهد رسید

نرخ جدید مرغ و انواع مشتقات در بازار/ مرغ در آستانه 9 هزار تومانی شدن

قیمت انواع بستنی وآبمیوه درایام نوروز تغییری نخواهد کرد

330 هزار تردد نوروزی در جاده های آذربایجان غربی ثبت شد

با نحوه بانک داری جهانی بیشتر آشنا شوید

مانور برندهای ایرانی ؛ یک تیر و دو نشان «نمایشگاه زنان و تولید ملی»

مانور برندهای ایرانی ؛ یک تیر و دو نشان «نمایشگاه زنان و تولید ملی»