مطالب مرتبط:
تأکید شهیدی بر اجرای برنامه های تحول زا در بنیاد شهید
تمجید حجت الاسلام شهیدی ازتعهد به کار و خستگی ناپذیری سردار انصاری در بنیادشهید وامور ایثارگران
موگرینی:توافق هسته ای متعلق به جامعه بین المللی است
واکنش موگرینی به پایبندی ایران به برجام و احتمال خروج آمریکا از توافق هسته‎ای
کره شمالی به دنبال دستیابی به توافقی مشابه برجام است/ توافق هسته ای خللی در برنامه هسته ای ایران ایجاد نکرد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 29 شهریور 1396 ساعت 03:162017-09-19سياسي

یادداشت/ سیدمسعود شهیدی پلیس بد ، پلیس خوب در پرونده هسته ای


هرگاه تیم مذاکره کننده 1+5 می خواست امتیاز جدیدی از ایران بگیرد، اسراییل و کنگره آمریکا با یک تهاجم تبلیغاتی هماهنگ، زمینه لازم را برای پلیس خوب فراهم می کردند تا او بتواند خواسته اش را تحمیل کند و تیم ایرانی را به تسلیم وا دارد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دیگر رسانه های " روزنامه رسالت در سرمقاله خود نوشت: صحنه سیاست ، مثل صحنه شطرنج ، متکی به اندیشه است .

هرطرف اندیشه و دید قویتری داشته باشد و طرح های دقیق تر و پیچیده تری را بتواند به اجرا گذارد ، طرف مقابل را در یک فرایند برنامه ریزی شده ، در دام خود قرار می دهد به طوری که هر حرکتی برای نجات ، بازی کردن در جدول حریف خواهد شد و در نهایت به مات شدن می انجامد .

دنیای غرب ، در شطرنج سیاسی ،چند قرن ، انباشت دانش وتجربه دارد و آن را به علم دانشگاهی تبدیل کرده و رشته های گوناگون تخصصی در دانشگاه ها برای تربیت سیاستمداران و دیپلمات های متخصص ایجاد کرده است.

به طور خلاصه آنها به چم و خم بازی سیاسی تسلط یافته اند ولذا بازی کردن با آنها ، نیاز به مهارت ، دقت و شناخت راهبردها و تاکتیک ها ی آنها دارد .

اگر امام بزرگوار و رهبر عزیزمان در 38 سال گذشته این نبرد دشوار را با اقتدار و سر بلندی پشت سر گذارده و ایران اسلامی را به موقعیتی به مراتب بهتر و قوی تر از گذشته ارتقاء داده اند ، نباید این سوءتفاهم را برای دیپلمات های ما پدید آورد که مصاف سیاسی با دیپلمات های غربی کاری آسان و ساده است .

هرگز نباید افراد ساده لوح ، سطحی نگر و خوشبین به غرب ، به صحنه مصاف با آنها بروند ، زیرا نتیجه از قبل قابل پیش بینی است .

آنها خیلی زود ، در تله های ناپیدا و نرم افزار پیچیده حریف گرفتار می شوند ، دستگاه محاسباتی آن ها دچار اختلال شده به خطای محاسباتی و اقدام بر اساس خطا کشانده می شوند و ناخواسته در جدول دشمن بازی می کنند .

این تجربه تلخ ، تاکنون بارها تکرار شده .

یکی از ترفندهای بسیار مؤثر در کشمکش های سیاسی ، ترفند پلیس بد ، پلیس خوب است ، این ترفند که از تجربه و روش کار رام کنندگان فیل های وحشی گرفته شده ، روشی بسیار کارامد است .

رام کنندگان فیل ، با تمهیداتی ، فیل وحشی را در حصاری به دام می اندازند که راه گریز نداشته باشد .

مدتی او را تحریم غذایی می کنند تا گرسنه و تشنه شود ، سپس یک روز با لباس قرمز با چوب و چماق به او حمله می کنند و روز بعد همان افراد با لباس آبی به او آب و غذا می دهند و نوازشش می کنند .

مدتی این برنامه تکرار می شود ، فیل ساده لوح که متوجه نیست آبی ها و قرمزها یکی هستند و هدف واحد دارند ، دچار خطای در محاسبه شده برای نجات از آزار و اذیت قرمزها ، تسلیم آبی ها می شود ، آبی ها با خیال آسوده ، فیل تسلیم شده را از حصار بیرون آورده و برای بارکشی به جنگل می برند .

فیل قدرتمند ، از ترس قرمزها ، برای آبی ها باربری و حمّالی می کند .

در طول مذاکرات هسته ای ، بارها دیپلمات های ما در دام تاکتیک پلیس بد ، پلیس خوب افتاده و هنوز هم باور نکرده اند راهبرد عالمانه امام و رهبر ، که آمریکا را شیطان بزرگ معرفی کردند ، خنثی کننده این تاکتیک ها و این فریب کاری ها است .

در دولت اصلاحات ، که آقای روحانی رییس تیم مذاکره کننده هسته ای بود ، آمریکا نقش پلیس بد داشت و اروپا نقش پلیس خوب یکی تهدید می کرد و دیگری تطمیع و دولت در دام این بازی افتاد ، دچار خطای در محاسبه شد ، به وعده دشمن اعتماد کرد ، امتیاز بزرگی به پلیس خوب داد و موافقت کرد چند سال فعالیت قانونی هسته ای ایران تعلیق و مراکز هسته ای پلمب شود .

در پایان مدت تعلیق که قرار بود پلیس خوب ، فعالیت قانونی هسته ای ما را به رسمیت بشناسد ، نقاب از چهره برداشت و با کمال وقاحت ، خواستار تعلیق دائمی شد و آقای سولانا در جواب اعتراض نماینده ایران گفت ،تقصیر ما نبود ، پلیس بد ، کار را خراب کرد و ما بدون اجازه آمریکا نمی توانیم کاری کنیم .

پس از آنکه به فرمان رهبری پلمب ها شکست وایران موفق شد ظرف چند سال ، اورانیوم 20در صد تولید کند غرب به وحشت افتاد و در صدد چاره جویی برآمد .

این بار آمریکا پلیس خوب شد .

اوباما و جان کری با لبخند و احترام و تواضع ، اعلان کردند میخواهند فعالیت هسته ای ایران را به رسمیت بشناسند ، تحریم ها را بردارند و پرونده هسته ای ایران را ببندند .

، دولت بی تاب شد ، بازهم دستگاه محاسباتیش دچار اختلال شد .

دشمنی آمریکا را فراموش کرد ، گفت اگر کدخدا را ببینیم اروپا هم تسلیم کدخدا است و همه مسائل به سادگی حل می شود .

پلیس خوب ، با تطمیع هایش، دل دولت را ربود ، مذاکره ها ، تلفن ها ، ملاقات ها ، قدم زدنها ، هدیه ها ، لبخند ها ، پیامک ها و قهقهه ها رد و بدل شد .

این بار اسراییل نقش پلیس بد را به عهده داشت و با کمک جمهوری خواهان ، با تهدیدهای مکرر، دولت ایران را دچار وحشت کرد .

تطمیع پلیس خوب و تهدید پلیس بد بازهم مؤثر واقع شد .

دولت ، بازهم در دام این بازی سیاسی گرفتار شد و امتیاز دادن های پی در پی به پلیس خوب را آغاز کرد تا به وعده های او برسد و از تهدید پلیس بد در امان باشد .

هر چه رهبر بصیر و حکیم ، تصریح و تأکید کرد که آمریکا شیطان بزرگ است به او اعتماد نکنید و در مذاکره دقیق و هوشیار باشید ، گوش شنوایی نبود و هر روز امتیازی به پلیس خوب داده می شد و جشن پیروزی بر گزار می شد .

هرگاه تیم مذاکره کننده 1+5 می خواست امتیاز جدیدی از ایران بگیرد ، اسراییل و کنگره آمریکا با یک تهاجم تبلیغاتی هماهنگ ، زمینه لازم را برای پلیس خوب فراهم می کردند تا او بتواند خواسته اش را تحمیل کند و تیم ایرانی را به تسلیم وا دارد .

از آنجا که تیم هسته ای ما ، از همان ابتدا ، نقطه ضعف خودش را لو داده بود و صریحا اعلان کرده بود که نیاز به توافق به هر قیمتی دارد و دست خودش را رو کرده بود که برای توافق عجله هم دارد ، طرف مقابل ، کار خود را آسان تر می دید و هرگاه امتیاز جدیدی می خواست ، از این نقطه ضعف استفاده می کرد .

پلیس بد تهدید می کرد مذاکره را معلق خواهد کرد ، گاهی هم به طور نمایشی ، مذاکره معلق می شد تا تیم ایران وحشت زده شود .

در این لحظه پلیس خوب ، نقش خود را آغاز می کرد ، دلسوزی ، نرمی ، هدیه جشن تولد ، کلمات مهر آمیز و لبخندهای دلفریب را روی میز مذاکره می گذاشت و پیشنهاد امتیاز جدید را که از قبل طراحی شده بود به بهانه ساکت کردن کنگره واسراییل مطرح میکرد .

تیم ما به این دوست خوب اعتماد می کرد و برای آنکه ، توافق ، که آن را شیشه عمر خود می دانست نشکند و تأخیری در آن نیفتد ، به دادن امتیاز به پلیس خوب رضایت می داد و این را به حساب پیروزی بر پلیس بد می گذاشت و جشن می گرفت .

تیم مذاکره کننده در طول مذاکرات از ترس کارشکنی های اسراییل و جمهوری خواهان ، امتیاز های شگفت آوری به دولت اوباما داد تا به قول جان کری آنها بتوانند اسراییل و جمهوری خواهان را ساکت کنند و مذاکرات را از موانع آنها عبور دهند .

بزرگترین امتیاز این بود که تیم ایران برخلاف قواعد مذاکرات بین المللی ، بدون پیش نویس ، وارد مذاکره شد و پذیرفت که پیش نویس آمریکا ، محور مذاکره باشد و امتیاز عجیب دیگر آنکه تیم مذاکره کننده ما پذیرفت برخلاف عرف توافقات بین المللی ، توافقنامه ، در همه مراحل ، نسخه فارسی نداشته باشد و این امر سبب می شد راه برای تفسیرهای طرف مقابل باز باشد .

امتیاز بزرگ دیگر این بود که دولت پذیرفت تمام تعهدات خود را یکطرفه و داوطلبانه و قبل از موعد و بدون ضمانت و به طور یکجا انجام دهد و در واقع از همان ابتدا خود را خلع سلاح کند .

بازی پلیس خوب و بد ، باز هم تکرار شد .

در مراحل پایانی مذاکره که قرار بود امتیاز جدیدی از ایران گرفته شود ، فرانسه در داخل جلسه مذاکره نقش پلیس بد را به عهده گرفت و آمریکا پلیس خوب شد .

نماینده فرانسه حتی تا مرحله ترک جلسه و بازگشت به کشور خود پیش رفت تا تیم ایرانی باور کند رفتار او بازی نیست و وحشت کند و امتیاز بدهد و البته این بارهم این تاکتیک به نتیجه رسید .

در آخرین روزهای مذاکره ، پلیس خوب ، جان کری، با چشم اشکبار ، به ظریف قول داد اجازه ندهد تحریم های داماتو تمدید شود و تیم مذاکره کننده ما ، همه اصول متعارف مذاکرات و توصیه های صریح رهبری را زیر پا گذاشت و ساده لوحانه به این قول شفاهی پلیس خوب اعتماد کرد .

اما وقتی موقع عمل رسید و پس از آنکه همه امتیازات از دولت ایران گرفته شده بود ، اوباما و حزب دموکرات ، نقاب پلیس خوب را از چهره برداشتند و گفتند به این قول عمل نمی کنند و عمل نکردند و تمدید تحریم های داماتو در مجلس و دولت آمریکا با موافقت دموکراتها به تصویب رسید و اجرایی شد .

غفلت تیم مذاکره کننده سبب شد آنها هم چوب را خوردند وهم پیاز را .

هم سرمایه هسته ای کشور را دادند ، هم تحریمها باقی ماند .

حالا خانم شرمن در پاسخ دولت ایران که چرا تحریم ها را لغو نمی کنید ، با صراحت می گوید در متن برجام اصلا واژه لغو تحریم نیست ،بلکه تعلیق موقت است و تیم ایرانی چون تفاوت معنای lift و remove را نمی دانست، خیال کرد تحریم ها رفع می شود ! .

در مقطع انتخابات آمریکا ، سیاست کلان غرب این بود که با ترساندن دولت ایران ، امتیازات جدیدی در حوزه صنایع موشکی و جبهه مقاومت ، از ایران گرفته شود ، در این مرحله ، ترامپ و اسراییل ، نقش پلیس بد را ایفا کردند و در حالی که حفظ برجام اولویت کار آنها بود ، در ظاهر فریاد زدند برجام بد ترین توافق تاریخ است و باید آن را پاره کرد و از آن خارج شد .

کلینتون و اروپا ، نقش پلیس خوب را ایفا کردند و گفتند برجام باید حفظ شود .

این تاکتیک بازهم مؤثر واقع شد ، دولت که خود را محتاج برجام می دید از ترامپ و شعار هایش وحشت کرد و به اروپا امید بست .

تهدیدها و تطمیع ها ی جدید ، باز هم دستگاه محاسباتی اش را دچار اختلال کرد ، تجربه های گذشته را فراموش کرد و ساده لوحانه وارد جدول بازی آنها شد .

برجام اکنون در دست آنها مثل هویج است.

سیاست چماق و هویج وسیاست تهدید و تطمیع ، رویه دیگر سیاست پلیس بد و پلیس خوب است .

دولت برای جلب رضایت پلیس خوب ، تصمیم گرفت امتیازهای جدیدی به آنها بدهد .

در هسته ای که چیزی باقی نمانده ، لذا سراغ محدود کردن فعالیت های موشکی سپاه رفت .

بعد هم برجام را کلا یک طرفه کرد و گفت حتی اگر آمریکا به تعهدات خود در برجام عمل نکند ما به تعهداتمان عمل می کنیم و یکی از مسئولین دولتی نیز گفت در هیچ شرایطی ما نباید به عقب برگردیم ، یعنی نباید فعالیت هسته ای را آغاز کنیم ، یک مقام عالیرتبه هم گفت برجام را با اروپا ادامه می دهیم ، یعنی آماده ایم تحریم های آمریکا را تحمل می کنیم ، کاخ سفید ، این پیامها را دریافت کرد ، و فهمید تهدیدها اثر کرده و دولت برای حفظ برجام آماده امتیاز دهی جدید است .

اخیرا یک پلیس خوب جدید ، نمایش خود را آغاز کرده .

رسانه ها اعلان کردند تیلرسون ، وزیر خارجه آمریکا در ماه جولای ، ترامپ ، را مجبور کرده در دومین گزارش خود، تطابق عملکرد ایران با برجام را تایید کند .

ترامپ فریاد زده هنگام گزارش سوم در ماه اکتبر مجازات سختی در انتظار ایران است .

کنگره هم نقش پلیس بد را ایفا می کند و طرح ممنوعیت فروش هواپیما به ایران و تحریم های جدید را به تصویب رسانده تا دولت وحشت زده شود .

حالا شرایط آماده است .

تیلرسون وزیر خارجه آمریکا که حالا پلیس خوب است قرار است در نیویورک با ظریف در مورد برجام مذاکره کند .

موضوع مذاکره چیست ؟ نیکی هیلی ، سفیر آمریکا در سازمان ملل گفته ایران برجام را نقض کرده و باید مجازات شود ، برجام هم نواقصی دارد که اگر اصلاح شود مورد قبول آمریکا خواهد بود .

اروپا هم اعلان کرده برجام احتیاج به متمم دارد .

اینها یعنی مطالبه امتیاز جدید .

موضوع متمم و امتیاز جدید چیست ؟ تیلرسون و بوریس جانسون وزرای خارجه آمریکا و انگلیس در لندن اعلان کرده اند ایران در مقدمه برجام تعهد داده به صلح منطقه کمک کند ولی بحران را تشدید کرده و این کار ایران نقض برجام است و ایران باید رفتار خود در منطقه را تغییر دهد .

طرح جدید آنها کامل است .

دیگر فعالیت هسته ای ایران و رفع تحریم مورد بحث نیست .

در این مرحله فعالیت موشکی و حمایت ایران از جبهه مقاومت ، هدف است .

پلیس خوب و پلیس بد وارد عملیات جنگ روانی شده اند تا بتوانند در نیویورک امتیازات جدیدی از ظریف بگیرند .

تا هر زمان ، دولت ، حیات خود را به برجام گره زده باشد و به امید کمک های آمریکا و اروپا باشد ، این دور باطل امتیاز دادن ، تکرار خواهد شد و پایانی نخواهد داشت .

راه نجات آن است که دولت ، تکیه خود را از برجام و از دولت های غربی بر دارد ، و حالا که آمریکا عملا جسم و روح برجام را زیر پا گذاشته از این جنازه دل بکند و به ملت خود تکیه کند .

دوست و دشمن می دانند که آمریکا و اروپا و اسراییل بیش از ایران به برجام نیاز دارند .

ترامپ بیش از همه به برجام نیازمند است ولی بی نیازی و استغنا نشان می دهد تا امتیاز بیشتر بگیرد .

اگر دولت ما تدبیر داشته باشد و به سخن رهبر دل بسپارد اگر از خود استغنا و بی نیازی به برجام و و استغنا و بی نیازی به غرب نشان دهد ، اگر به جای دشمن ، به ملت خود تکیه کند و راه استقلال و عزت را پیش بگیرد ، اگر تولید داخلی را که موتور اقتدار دولت و ملت است فعال کند ، آنها نا امید می شوند ، نمایش پلیس بد پلیس خوب را بی فایده می بینند ، سیاست چماق و هویج را رها می کنند ، از موضع تطمیع و تهدید ، خارج می شوند و از ترس اورانیوم 90 در صد ، در موضع عمل به تعهدات برجام قرار می گیرند .

سید مسعود شهیدی انتهای پیام/ز http://fna.

ir/a0ypw2 نظرات دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
کلید واژه ها: دیپلمات - پلیس - سیاسی - بازی - ایران - دانشگاه - پرونده هسته ای - روزنامه رسالت - اندیشه - برنامه - کنگره آمریکا - سیاستمداران - برنامه ریزی - شطرنج - نرم افزار - تبلیغاتی - وحشی - جدول - لباس - نجات - پیش بینی - سرمقاله - روزنامه - اسراییل - هسته ای - اسلامی - ایرانی - اختلال - آمریکا - مذاکره

آخرین اخبار سرویس:
ارائه خدمات پزشکی رایگان به 100 خانوار نیازمند بخش چوار ایلام

بازدید امام جمعه کرمانشاه از مسجد هاشمی برزنجی

در همایش هنر خیرخواهی مطرح شد درویش: جامعه پزشکی در دوران دفاع مقدس سفید پوشان بی سنگر بودند/ راد: هنرمند در جامعه مسئولیت های فراوانی دارد

منشورات چهارمین کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی رونمایی شد

طلاق عاطفی دانشجویان حامی روحانی از دولت دوازدهم!

در کنار برگزاری انتخابات زودهنگام مذاکره در دستور کار قرار گیرد

برگزاری یادواره «شهید اسلام پناه» در مسجد جامع الرسول (ص)

ایران اسلامی؛ لنگرگاه امنیت در منطقه است

زمان تقدیم لایحه بودجه 97 به مجلس

مشکل ما در پرونده نگین غرب فقدان منابع مالی است/ متهم پرونده همان ابتدا دستگیر شد

تخصیص سلیقه ای بودجه در 3 سال گذشته

احزاب کرد خواستار تشکیل دولت موقت و برکناری بارزانی شدند

استخدام طراح مسلط به کرل در تهران

استخدام کارشناس CRM،مسئول دفتر،کارشناس بازرگانی خارجی

پرواز عسلویه -مشهد از باند فرودگاه شهید هاشمی نژاد خارج شد

جبهه ما ،جبهه حق ،اسلام و ایمان بود

اعضای کمیسیون انرژی مجلس از بندر خرمشهر بازدید کردند

استخدام پیست کارتینگ سورنا واقع در اهواز

حضور استاندار قیزیل آوردا قزاقستان در جویبار +تصاویر

اردکانیان دو تابعیتی بودن خود را تکذیب کرد

انتقاد رییس دفتر مقام معظم رهبری از برخی کانال های تلگرامی: در اثر تبلیغات مسموم، خانواده ها از هم پاشیده اند/ اخیرا چیزی به نام «نهنگ آبی» ایجاد شده که مخاطب را اغوا می کند؛ پادزهر این امر مسجد است

گزینه های جدید برای محل نمایشگاه سی ویکم کتاب مشخص شد

تصمیم گیری درباره تخلفات احمدی نژاد در صحن علنی

وزیر ارشاد: ارکان مختلف نظام در مورد نحوه برخورد با فضای مجازی تقریبا به اجماع رسیده اند

استخدام مونتاژکار آقا درشرکت فرناد ماشین کیان مهر/اصفهان

خون تازه در رگ های دلواپسان/ معاون جلیلی:‏ جام اخلاق را در تعهد به برجام به ما بدهند افتحار نیست/ احمد موثقی: برخی می خواهد ایران را به سمت جنگ سرد با غرب ببرند / با ناشی گری می خواهند اروپا را از ایران دور و به امریکا نزدیک کنند

رییس پارلمان لبنان: من و سیدحسن نصرالله یک روح در دو بدن هستیم

بازدید سرزده دادستان کل کشور از دادسرای جرائم اقتصادی

8 هزار نفر در فاز دوم پالایشگاه آبادان مشغول به کار می شوند

بازداشت تعدادی از معترضان در تجمع مردم ارومیه

حل مشکلات آموزش و پرورش به مدیریت یکپارچه شهری گره خورده است

کمبود منابع مالی؛ عامل کاهش فعالیت های سکوسازی تاسیسات دریایی خرمشهر

مخالفت مجلس با پرداخت بخشی از جریمه های رانندگی به صدا و سیما

سید حسن خمینی در مسیر "عمو مصطفی"

مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس معارفه شد

ایجاد 400 شغل در حوزه فناوری اطلاعات کهگیلویه و بویراحمد

حضور 110 نفر از اعضای کانون های مساجد کهگیلویه و بویراحمد در جشنواره قرآنی « مُدْهامَّتان»

پالایشگاه نفت آبادان میزبان کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی

وضعیت سرانه های آموزشی مدارس بغرنج است

منتظری: بانک ها در اعطای تسهیلات و اخذ ضمانت نامه ها در چارچوب قانون عمل کنند

حمایت دولت از مهارت آموزی و کمک به ادامه تحصیل کودکان و نوجوانان خیابانی

اجرای عدالت باید به گونه ای باشد که طرفین متضرر نشوند/ بانک ها برای اعطای تسهیلات در چارچوب قانون عمل کنند

بزرگداشت «حبیب دل ها» برگزار می شود

هشدار امیر کویت نسبت به تشدید بحران خلیج فارس

اضافه شدن پرواز جدید به فرودگاه خرم آباد

افزایش سن بازنشستگی ضروری است

شرایط بازنشستگی پیش از موعد مهیا نیست

آیت الله فاضل لنکرانی: ارتباط وثیق علمی بین حوزه و قوه قضاییه برقرار شود/ صرف مرکز آموزشی برای قضات کفایت نمی کند

مواجهه با شایعه علیه «زهرا لاریجانی»؛ راه های بهتر کدام بود؟/ آیا قوه قضاییه ورود مناسبی داشت؟

موزه ادبی «یانکا کوپالا» برگزیده شد

پیکر شهید مدافع حرم «حبیب ریاضی پور» در جهرم به خاک سپرده شد

میرزاده در تشریح جزییات نشست امروز کمیسیون آموزش: محمود فرشیدی درباره عملکرد خود در قبال صندوق ذخیره فرهنگیان توضیح داد

14 آذر زمان اعلام بودجه 97 به مجلس اعلام شد

حضور حافظان قرآن محلاتی در آزمون تربیت مربی حفظ

مسئولین راه آهن های کشورهای همسود در دوشنبه گردهم می آیند

ضیافت شام ظریف و ایرانیان مقیم آفریقای جنوبی(عکس)

فرمانداران اپوزیسیون ونزوئلا نیز در مجلس موسسان ملی سوگند خوردند

برگزاری ویژه مراسم عزاداری در موکب حضرت معصومه(س)

ساماندهی کودکان خیابانی در اولویت قرار گیرد

همراه با برنامه های سیمای مرکز فارس

زمان تقدیم لایحه بودجه 97 به مجلس

احزاب و گروه های سیاسی به دنبال بهبود معیشت مردم و تقویت نظام باشند

بررسی گزارش تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان در کمیسیون آموزش

مردم به اقدامات تفرقه افکنانه دشمنان در روز کوروش توجه نکنند

آیا مسئولان در جمهوری اسلامی،اشتباه نمی کنند؛دروغ نمی گویند؟

برگزاری اولین جشنواره «مد محجوب» در لندن

اجلاس نماز شهرستان کبود راهنگ+عکس

اجتماع غنچه های حسینی در حرم مطهر رضوی، فردا

سالانه 30 هزار معلول به جمع معلولین کشور اضافه می شوند

بررسی مشکلات صندوق های بازنشستگی تامین اجتماعی و کشوری در کمیسیون بودجه

نام نویسی 1000 دانشجوی لرستانی برای شرکت در پیاده روی اربعین

مدیران صندلی های خود را مدیون خون شهدا هستند

جهان، چشم به انتخابات چین دارد

استخدام اپیلاسیون کار، وردست و منشی در تهران

استخدام شرکت پارسیان جنوب در اهواز

استخدام حسابدار بصورت پاره وقت در خراسان رضوی

استخدام منشی مسلط به امور اداری در تهران

افتتاح ایستگاه گاز رسانی شهر رینه لاریجان/ مرتفع ترین شهر ایران گازدار شد

استخدام حسابدار در محدوده میدان امام حسین مشهد

روزنامه استخدامی شهرهای شمالی | سه شنبه 2 آبان 96

ساخت 20 هزار واحد مسکونی برای خانواده های نیازمند

استخدام برنامه نویس مسلط به وب سرویس در تهران

عجیب ترین خانه هایی که در تهران اجاره داده می شود + تصاویر

استخدام کارگر جهت امور کبابی در اهواز

توصیه محسن رضایی در مورد همکاری ها با فرانسه

استخدام کارگر انبار آشنا به کامپیوتر در محدوده شهریار  ملارد تهران

استخدام کارشناس فروش تجهیزات پزشکی در استان خوزستان

غلامی: برنامه را با نظر روسای دانشگاه های کشور تهیه کرده ام

استخدام کارشناس مالی درگروه صنعتی معدنی کیمیای زنجان/تهران

رییس جمهور فعلی آمریکا از همه روسای قبلی بدتر است

استخدام حراست،آقا،باسابقه کار در شرکت آونگ در تهران

کمبود منابع مالی در تاسیسات دریایی خرمشهر عامل کاهش فعالیت های سکوسازی این شرکت

ادامه نمایشگاه نگاره های پاییزی تا 9 آبان

شکایات از خدمات سفر به اربعین با شماره 09629

بیشترین و کمترین آسیبی ریزگردها به تاسیسات صنعت برق ,

سیدمحمدرضا تقوی: مکاتب در تبیین شناخت انسان به بن بست رسیده اند/ تببین رفتار امام بهترین الگوی برای حیات بشر است

لایحه بودجه 97 «14 آذر» به مجلس تقدیم می شود

اختتامیه چهارمین دوره نخبه پروری سیاسی شهید دیالمه برگزار می شود

رویکرد پلیس در اربعین ایمنی و امنیت است

انتقاد رییس دفتر رهبری از برخی کانال ها

پیشنهاد عضو شورای شهر تهران درباره تجمعات مردمی مقابل مجلس

28 درصد ابلاغ ها در شهرستان بردسیر از طریق سامانه ثنا صورت می گیرد

از میان 4هزار مدرسه شهر تهران هزار مدرسه نیاز به بازسازی دارد

فردا؛ نشست فراکسیون مستقلان با 2 وزیر پیشنهادی علوم و نیرو

25 درصد بازنشستگان تأمین اجتماعی، پیش از موعد بازنشسته می شوند

وزیر پیشنهادی علوم: نباید مانع رفتن دانشجویان علاقه مند به خارج از کشور شد

برنامه جدید وزارت کشور برای کودکان خیابانی

زمان دقیق تقدیم لایحه بودجه 97 اعلام شد: 14 آذر

جمهوری اسلامی ایران در تاریخ مقابل همه سختی ها و دشمنی های استکبار ایستاده است

چهاردهمین کنفرانس ملی مهندسی ساخت و تولید ایران در اراک آغاز شد

محمدی گلپایگانی: ترامپ از همه روسای جمهور قبلی بدتر است

برگزاری اولین شب شعر بین المللی اربعین

زندگی نامه شهدا درس زندگی است

تشکیل کارگروه مشورتی با حضور نمایندگان جوامع صنفی کیش

نشست خبری دبیر جشنواره فرهنگی مردمی میزان

ترامپ در نقش دلقک هالووین+عکس

انتقاد رییس دفتر مقام معظم رهبری از برخی کانالهای تلگرامی: خانواده ها را در خطر قرار داده

ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان ابلاغ شد

روحانی برای پرهیز از شائبه گردش به راست با پرچم چپ با مجمع روحانیون مبارز دیدار کند

استخدام حسابدار خانم مسلط به کامپیوتر در تهران

انتقاد رییس دفتر مقام معظم رهبری از برخی کانالهای تلگرامی

استخدام تعدادی جوشکار و مونتاژکار جهت کارگاهی در تهران

حسام نواب صفوی: «سالومه» در حدی نیست که از او شکایت کنم

اولین جشنواره میزان برگزار می شود/ آستانه تحمل مردم کاهش یافته است

استخدام صندوقدار و کانتر خانم جهت فست فودی در تهران

نکاتی از سازمان ملل به مناسبت روز جهانی ملل متحد

استخدام نیروی اداری آشنا به سیستم انبار در تهران

استخدام مدیر مالی،خانم(رشته مدیریت مالی،حسابداری)در رشت

یک پیشنهاد مجازی برای پیاده روی اربعین

چرا "شاهرخ استخری" هیچگاه عکسی از همسرش منتشر نمی کند؟!

ارائه لایحه اعتراضی به حکم اولیه دادگاه فعالان سیاسی اصلاح طلب

درخواست عضو جامعه روحانیت برای حضور بیت‎ امام در تریبون نماز جمعه: اقدام اخیر را را به فال نیک می گیریم/ علت عدم دعوت از ناطق نوری را نمی دانم

خون تازه در رگ های دلواپسان/ معاون جلیلی:‏ جام اخلاق را در تعهد به برجام به ما بدهند افتحار نیست/ احمد موثقی: برخی می خواهد ایران را به سمت جنگ سرد با غرب ببرند

مراسم افتتاح 200 مسجد و مرکز فرهنگی طرح «برکت»

پیشنهاد یک نماینده مجلس به روحانی /با مجمع روحانیون مبارز دیدار کنید

معاون رییس جمهور به سمنان سفر می کند+برنامه ها

هاشمی: مشکلات آموزش و پرورش روز به روز در شهرها جدی تر می شود

مشکلات جزیره کیش لاینحل نیست

تلاش برای ثبت جهانی مجموعه ازبکی

ما را ببر که جذبه ی تو باز می کشد؛ در اربعین به دشت بقایت حسین جان

مدیر امور سینمایی اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس اردبیل: مسابقه فیلمنامه نویسی با موضوع دفاع مقدس در اردبیل برگزار می شود

رسیدگی به مشکلات حقوقی 60 نفر از شهروندان تهرانی

برگزاری مراسم چهلمین سالروز شهادت آیت الله سید مصطفی خمینی

در نظام مردم سالار تعیین سیاست های کشور با مردم است

­اداره مسجد کم اهمیت تر از ساخت مسجد نیست

مدیر کل حقوقی سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر در فضای مجازی منصوب شد

با «اپلیکیشن زائر» فقط به معنویت پیاده روی اربعین فکر کنید

گفته های هاشمی از صبحانه کاری شورا با شهردار: ستادی برای درآمدهای شهرداری تشکیل شود/حضور شورایی ها برای بازدید از مناطق

فرمانده نیروی انتظامی: پیشکسوتانی که در ناجا همواره در برابر دشمن سینه ستبر کردند، مایه افتخارند

اهمیت زیارت امام حسین (ع) در نگاه روایات ائمه و معصومین

درس عاشورا نه مذاکره بلکه درس عزت مندی و غیرت داشتن است

عضو فراکسیون روحانیت مجلس: پیاده روی اربعین عراق را از گلوی داعش و آمریکا بیرون کشید/ برخی به دنبال سنگ اندازی در مراسم اربعین هستند

اقتصاد مقاومتی به سبک "عمو حسن" و "فرمانده خوش نظر"

آیت الله علوی گرگانی: خادم الحرمین از مسلمانان مظلوم حمایت کند/ صدای مظلومیت ملت فلسطین به دنیا رسانده شود

اولین کارگاه آموزشی خطبه خوانی حضرت زینب(س) برگزار شد

اردکانیان گفت فقط و فقط افتخار تابعیت ایران را داشته ام/ برنامه اردکانیان برای اصلاح ساختار مدیریت آب کشور

جزییات صبحانه کاری نجفی و اعضای شورای شهر تهران

3 آبان یادواره شهدای طلبه مدافع حرم در مدرسه عالی شهید مطهری برگزار می شود

مدیرکل حقوقی سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی منصوب شد

استخدام صندوقدار با ضامن معتبر جهت آشپزخانه ای در مشهد

استخدام کارگر ساده خانم جهت رستورانی در کرج

دعوت به همکاری کارآموز رایگان حسابداری خانم و آقا در تهران

استخدام نیروی اداری خانم در محدوده بلوار معلم مشهد

استخدام نگهبان مجرد جهت یک مهمانپذیر در خراسان رضوی

استخدام فروشنده خانم جهت فروشگاه پوشاک زنانه در کرج

استخدام مهندس برق قدرت آقا جهت نظارت در خراسان رضوی

مدارس علمیه استان ایلام میزبان زائران طلبه اربعین

استخدام کارگر ماهر یا نیمه ماهر جهت مکانیکی در مشهد

تذکر کمیسیون امنیت ملی به وزارت خارجه درباره نقض برجام

حمله اراذل و اوباش به یک روحانی در تهران

جزییات صبحانه کاری نجفی و اعضای شورا

نشانی 3 پایگاه اینترنتی پُرکاربرد برای زائران اربعین

محمدی گلپایگانی: هدایت های رهبری نقشه اسراییل را برهم ریخت

استخدام بازاریاب تلفنی خانم در شرکت پیشروترابر در گیلان

عکس/ جلد پرسروصدای مجله نیویورکر علیه ترامپ

مباحث طب و قضا نیازمند کوشش‎های فراگیر علمی است

ارائه لایحه اعتراضی به حکم اولیه دادگاه فعالان سیاسی اصلاح طلب

هدف از طرح نظام پارلمانی چیست؟

مایک پنس: ترامپ در برابر آیت الله ها در ایران بیکار نخواهد نشست

باید با عکست زندگی کنم؟

توضیح وزیر پیشنهادی نیرو درباره شایعه دوتابعیتی بودن خود

انتقاد رییس دفتر مقام معظم رهبری از برخی کانال های تلگرامی: در اثر تبلیغات مسموم، خانواده ها از هم پاشیده اند/ اخیرا چیزی به نام «نهنگ آبی» ایجاد شده که مخاطب را اغوا می کند؛ پادزهر این امر مسجد است

تسلیت اینستاگرامی علی پروین در پی درگذشت ابراهیم آشتیانی + عکس

فروش راحت اطلاعاتِ کشور در تلگرام

صندوق بیمه کشاورزی تنها 30درصد خسارات کشاورزی را پرداخت می کند

کلیات طرح بودجه سال آینده شهرداری تصویب شد

تمدید صدور پروانه ساخت در شهر قم منوط بر احراز "عدم تخلف" است

برنامه جدید وزارت کشور برای کودکان خیابانی

مظفر اقبال: قرآن نقش حیاتی برای دستیابی به شاخص های علوم انسانی اسلامی دارد/ ضرورت تربیت نسل جدید اندیشمندان اسلامی بر پایه عقل و وحی

بازگشت مدیر سابق به مترو

کمپین جوانان آمریکایی برای مقابله با احساسات ضداسلامی

سقط جنینن به واسطه هر نوع حرجی جایز نیست

جاده صاف کن طرح های اقتصاد مقاومتی در لنده خواهیم بود

بیان واقع‎گرایانه عوارض مصرف ماده مخدر گل به جوانان

تا 5 روز پس از اربعین ترافیک سنگینی در مرز مهران وجود دارد

محمدی گلپایگانی: رییس جمهور فعلی آمریکا از همه روسای قبلی بدتر است

فعالیت های فرهنگی نیاز به توجه و نگرش تحول گرا دارند

خانه قرآن محبین اهل بیت(ع) ولاشجرد تویسرکان، از کمبود بودجه و اعتبارات رنج می برد

لزوم تعامل میان مدیریت شهری و آموزش و پرورش

گفت وگوی هیات های ارشد وزارت کشور ایران و آلمان در برلین

یادداشت/ سیدمسعود شهیدی پلیس بد ، پلیس خوب در پرونده هسته ای

یادداشت/ سیدمسعود شهیدی پلیس بد ، پلیس خوب در پرونده هسته ای