مطالب مرتبط:
تأکید شهیدی بر اجرای برنامه های تحول زا در بنیاد شهید
تمجید حجت الاسلام شهیدی ازتعهد به کار و خستگی ناپذیری سردار انصاری در بنیادشهید وامور ایثارگران
موگرینی:توافق هسته ای متعلق به جامعه بین المللی است
واکنش موگرینی به پایبندی ایران به برجام و احتمال خروج آمریکا از توافق هسته‎ای
کره شمالی به دنبال دستیابی به توافقی مشابه برجام است/ توافق هسته ای خللی در برنامه هسته ای ایران ایجاد نکرد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 29 شهریور 1396 ساعت 03:162017-09-19سياسي

یادداشت/ سیدمسعود شهیدی پلیس بد ، پلیس خوب در پرونده هسته ای


هرگاه تیم مذاکره کننده 1+5 می خواست امتیاز جدیدی از ایران بگیرد، اسراییل و کنگره آمریکا با یک تهاجم تبلیغاتی هماهنگ، زمینه لازم را برای پلیس خوب فراهم می کردند تا او بتواند خواسته اش را تحمیل کند و تیم ایرانی را به تسلیم وا دارد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دیگر رسانه های " روزنامه رسالت در سرمقاله خود نوشت: صحنه سیاست ، مثل صحنه شطرنج ، متکی به اندیشه است .

هرطرف اندیشه و دید قویتری داشته باشد و طرح های دقیق تر و پیچیده تری را بتواند به اجرا گذارد ، طرف مقابل را در یک فرایند برنامه ریزی شده ، در دام خود قرار می دهد به طوری که هر حرکتی برای نجات ، بازی کردن در جدول حریف خواهد شد و در نهایت به مات شدن می انجامد .

دنیای غرب ، در شطرنج سیاسی ،چند قرن ، انباشت دانش وتجربه دارد و آن را به علم دانشگاهی تبدیل کرده و رشته های گوناگون تخصصی در دانشگاه ها برای تربیت سیاستمداران و دیپلمات های متخصص ایجاد کرده است.

به طور خلاصه آنها به چم و خم بازی سیاسی تسلط یافته اند ولذا بازی کردن با آنها ، نیاز به مهارت ، دقت و شناخت راهبردها و تاکتیک ها ی آنها دارد .

اگر امام بزرگوار و رهبر عزیزمان در 38 سال گذشته این نبرد دشوار را با اقتدار و سر بلندی پشت سر گذارده و ایران اسلامی را به موقعیتی به مراتب بهتر و قوی تر از گذشته ارتقاء داده اند ، نباید این سوءتفاهم را برای دیپلمات های ما پدید آورد که مصاف سیاسی با دیپلمات های غربی کاری آسان و ساده است .

هرگز نباید افراد ساده لوح ، سطحی نگر و خوشبین به غرب ، به صحنه مصاف با آنها بروند ، زیرا نتیجه از قبل قابل پیش بینی است .

آنها خیلی زود ، در تله های ناپیدا و نرم افزار پیچیده حریف گرفتار می شوند ، دستگاه محاسباتی آن ها دچار اختلال شده به خطای محاسباتی و اقدام بر اساس خطا کشانده می شوند و ناخواسته در جدول دشمن بازی می کنند .

این تجربه تلخ ، تاکنون بارها تکرار شده .

یکی از ترفندهای بسیار مؤثر در کشمکش های سیاسی ، ترفند پلیس بد ، پلیس خوب است ، این ترفند که از تجربه و روش کار رام کنندگان فیل های وحشی گرفته شده ، روشی بسیار کارامد است .

رام کنندگان فیل ، با تمهیداتی ، فیل وحشی را در حصاری به دام می اندازند که راه گریز نداشته باشد .

مدتی او را تحریم غذایی می کنند تا گرسنه و تشنه شود ، سپس یک روز با لباس قرمز با چوب و چماق به او حمله می کنند و روز بعد همان افراد با لباس آبی به او آب و غذا می دهند و نوازشش می کنند .

مدتی این برنامه تکرار می شود ، فیل ساده لوح که متوجه نیست آبی ها و قرمزها یکی هستند و هدف واحد دارند ، دچار خطای در محاسبه شده برای نجات از آزار و اذیت قرمزها ، تسلیم آبی ها می شود ، آبی ها با خیال آسوده ، فیل تسلیم شده را از حصار بیرون آورده و برای بارکشی به جنگل می برند .

فیل قدرتمند ، از ترس قرمزها ، برای آبی ها باربری و حمّالی می کند .

در طول مذاکرات هسته ای ، بارها دیپلمات های ما در دام تاکتیک پلیس بد ، پلیس خوب افتاده و هنوز هم باور نکرده اند راهبرد عالمانه امام و رهبر ، که آمریکا را شیطان بزرگ معرفی کردند ، خنثی کننده این تاکتیک ها و این فریب کاری ها است .

در دولت اصلاحات ، که آقای روحانی رییس تیم مذاکره کننده هسته ای بود ، آمریکا نقش پلیس بد داشت و اروپا نقش پلیس خوب یکی تهدید می کرد و دیگری تطمیع و دولت در دام این بازی افتاد ، دچار خطای در محاسبه شد ، به وعده دشمن اعتماد کرد ، امتیاز بزرگی به پلیس خوب داد و موافقت کرد چند سال فعالیت قانونی هسته ای ایران تعلیق و مراکز هسته ای پلمب شود .

در پایان مدت تعلیق که قرار بود پلیس خوب ، فعالیت قانونی هسته ای ما را به رسمیت بشناسد ، نقاب از چهره برداشت و با کمال وقاحت ، خواستار تعلیق دائمی شد و آقای سولانا در جواب اعتراض نماینده ایران گفت ،تقصیر ما نبود ، پلیس بد ، کار را خراب کرد و ما بدون اجازه آمریکا نمی توانیم کاری کنیم .

پس از آنکه به فرمان رهبری پلمب ها شکست وایران موفق شد ظرف چند سال ، اورانیوم 20در صد تولید کند غرب به وحشت افتاد و در صدد چاره جویی برآمد .

این بار آمریکا پلیس خوب شد .

اوباما و جان کری با لبخند و احترام و تواضع ، اعلان کردند میخواهند فعالیت هسته ای ایران را به رسمیت بشناسند ، تحریم ها را بردارند و پرونده هسته ای ایران را ببندند .

، دولت بی تاب شد ، بازهم دستگاه محاسباتیش دچار اختلال شد .

دشمنی آمریکا را فراموش کرد ، گفت اگر کدخدا را ببینیم اروپا هم تسلیم کدخدا است و همه مسائل به سادگی حل می شود .

پلیس خوب ، با تطمیع هایش، دل دولت را ربود ، مذاکره ها ، تلفن ها ، ملاقات ها ، قدم زدنها ، هدیه ها ، لبخند ها ، پیامک ها و قهقهه ها رد و بدل شد .

این بار اسراییل نقش پلیس بد را به عهده داشت و با کمک جمهوری خواهان ، با تهدیدهای مکرر، دولت ایران را دچار وحشت کرد .

تطمیع پلیس خوب و تهدید پلیس بد بازهم مؤثر واقع شد .

دولت ، بازهم در دام این بازی سیاسی گرفتار شد و امتیاز دادن های پی در پی به پلیس خوب را آغاز کرد تا به وعده های او برسد و از تهدید پلیس بد در امان باشد .

هر چه رهبر بصیر و حکیم ، تصریح و تأکید کرد که آمریکا شیطان بزرگ است به او اعتماد نکنید و در مذاکره دقیق و هوشیار باشید ، گوش شنوایی نبود و هر روز امتیازی به پلیس خوب داده می شد و جشن پیروزی بر گزار می شد .

هرگاه تیم مذاکره کننده 1+5 می خواست امتیاز جدیدی از ایران بگیرد ، اسراییل و کنگره آمریکا با یک تهاجم تبلیغاتی هماهنگ ، زمینه لازم را برای پلیس خوب فراهم می کردند تا او بتواند خواسته اش را تحمیل کند و تیم ایرانی را به تسلیم وا دارد .

از آنجا که تیم هسته ای ما ، از همان ابتدا ، نقطه ضعف خودش را لو داده بود و صریحا اعلان کرده بود که نیاز به توافق به هر قیمتی دارد و دست خودش را رو کرده بود که برای توافق عجله هم دارد ، طرف مقابل ، کار خود را آسان تر می دید و هرگاه امتیاز جدیدی می خواست ، از این نقطه ضعف استفاده می کرد .

پلیس بد تهدید می کرد مذاکره را معلق خواهد کرد ، گاهی هم به طور نمایشی ، مذاکره معلق می شد تا تیم ایران وحشت زده شود .

در این لحظه پلیس خوب ، نقش خود را آغاز می کرد ، دلسوزی ، نرمی ، هدیه جشن تولد ، کلمات مهر آمیز و لبخندهای دلفریب را روی میز مذاکره می گذاشت و پیشنهاد امتیاز جدید را که از قبل طراحی شده بود به بهانه ساکت کردن کنگره واسراییل مطرح میکرد .

تیم ما به این دوست خوب اعتماد می کرد و برای آنکه ، توافق ، که آن را شیشه عمر خود می دانست نشکند و تأخیری در آن نیفتد ، به دادن امتیاز به پلیس خوب رضایت می داد و این را به حساب پیروزی بر پلیس بد می گذاشت و جشن می گرفت .

تیم مذاکره کننده در طول مذاکرات از ترس کارشکنی های اسراییل و جمهوری خواهان ، امتیاز های شگفت آوری به دولت اوباما داد تا به قول جان کری آنها بتوانند اسراییل و جمهوری خواهان را ساکت کنند و مذاکرات را از موانع آنها عبور دهند .

بزرگترین امتیاز این بود که تیم ایران برخلاف قواعد مذاکرات بین المللی ، بدون پیش نویس ، وارد مذاکره شد و پذیرفت که پیش نویس آمریکا ، محور مذاکره باشد و امتیاز عجیب دیگر آنکه تیم مذاکره کننده ما پذیرفت برخلاف عرف توافقات بین المللی ، توافقنامه ، در همه مراحل ، نسخه فارسی نداشته باشد و این امر سبب می شد راه برای تفسیرهای طرف مقابل باز باشد .

امتیاز بزرگ دیگر این بود که دولت پذیرفت تمام تعهدات خود را یکطرفه و داوطلبانه و قبل از موعد و بدون ضمانت و به طور یکجا انجام دهد و در واقع از همان ابتدا خود را خلع سلاح کند .

بازی پلیس خوب و بد ، باز هم تکرار شد .

در مراحل پایانی مذاکره که قرار بود امتیاز جدیدی از ایران گرفته شود ، فرانسه در داخل جلسه مذاکره نقش پلیس بد را به عهده گرفت و آمریکا پلیس خوب شد .

نماینده فرانسه حتی تا مرحله ترک جلسه و بازگشت به کشور خود پیش رفت تا تیم ایرانی باور کند رفتار او بازی نیست و وحشت کند و امتیاز بدهد و البته این بارهم این تاکتیک به نتیجه رسید .

در آخرین روزهای مذاکره ، پلیس خوب ، جان کری، با چشم اشکبار ، به ظریف قول داد اجازه ندهد تحریم های داماتو تمدید شود و تیم مذاکره کننده ما ، همه اصول متعارف مذاکرات و توصیه های صریح رهبری را زیر پا گذاشت و ساده لوحانه به این قول شفاهی پلیس خوب اعتماد کرد .

اما وقتی موقع عمل رسید و پس از آنکه همه امتیازات از دولت ایران گرفته شده بود ، اوباما و حزب دموکرات ، نقاب پلیس خوب را از چهره برداشتند و گفتند به این قول عمل نمی کنند و عمل نکردند و تمدید تحریم های داماتو در مجلس و دولت آمریکا با موافقت دموکراتها به تصویب رسید و اجرایی شد .

غفلت تیم مذاکره کننده سبب شد آنها هم چوب را خوردند وهم پیاز را .

هم سرمایه هسته ای کشور را دادند ، هم تحریمها باقی ماند .

حالا خانم شرمن در پاسخ دولت ایران که چرا تحریم ها را لغو نمی کنید ، با صراحت می گوید در متن برجام اصلا واژه لغو تحریم نیست ،بلکه تعلیق موقت است و تیم ایرانی چون تفاوت معنای lift و remove را نمی دانست، خیال کرد تحریم ها رفع می شود ! .

در مقطع انتخابات آمریکا ، سیاست کلان غرب این بود که با ترساندن دولت ایران ، امتیازات جدیدی در حوزه صنایع موشکی و جبهه مقاومت ، از ایران گرفته شود ، در این مرحله ، ترامپ و اسراییل ، نقش پلیس بد را ایفا کردند و در حالی که حفظ برجام اولویت کار آنها بود ، در ظاهر فریاد زدند برجام بد ترین توافق تاریخ است و باید آن را پاره کرد و از آن خارج شد .

کلینتون و اروپا ، نقش پلیس خوب را ایفا کردند و گفتند برجام باید حفظ شود .

این تاکتیک بازهم مؤثر واقع شد ، دولت که خود را محتاج برجام می دید از ترامپ و شعار هایش وحشت کرد و به اروپا امید بست .

تهدیدها و تطمیع ها ی جدید ، باز هم دستگاه محاسباتی اش را دچار اختلال کرد ، تجربه های گذشته را فراموش کرد و ساده لوحانه وارد جدول بازی آنها شد .

برجام اکنون در دست آنها مثل هویج است.

سیاست چماق و هویج وسیاست تهدید و تطمیع ، رویه دیگر سیاست پلیس بد و پلیس خوب است .

دولت برای جلب رضایت پلیس خوب ، تصمیم گرفت امتیازهای جدیدی به آنها بدهد .

در هسته ای که چیزی باقی نمانده ، لذا سراغ محدود کردن فعالیت های موشکی سپاه رفت .

بعد هم برجام را کلا یک طرفه کرد و گفت حتی اگر آمریکا به تعهدات خود در برجام عمل نکند ما به تعهداتمان عمل می کنیم و یکی از مسئولین دولتی نیز گفت در هیچ شرایطی ما نباید به عقب برگردیم ، یعنی نباید فعالیت هسته ای را آغاز کنیم ، یک مقام عالیرتبه هم گفت برجام را با اروپا ادامه می دهیم ، یعنی آماده ایم تحریم های آمریکا را تحمل می کنیم ، کاخ سفید ، این پیامها را دریافت کرد ، و فهمید تهدیدها اثر کرده و دولت برای حفظ برجام آماده امتیاز دهی جدید است .

اخیرا یک پلیس خوب جدید ، نمایش خود را آغاز کرده .

رسانه ها اعلان کردند تیلرسون ، وزیر خارجه آمریکا در ماه جولای ، ترامپ ، را مجبور کرده در دومین گزارش خود، تطابق عملکرد ایران با برجام را تایید کند .

ترامپ فریاد زده هنگام گزارش سوم در ماه اکتبر مجازات سختی در انتظار ایران است .

کنگره هم نقش پلیس بد را ایفا می کند و طرح ممنوعیت فروش هواپیما به ایران و تحریم های جدید را به تصویب رسانده تا دولت وحشت زده شود .

حالا شرایط آماده است .

تیلرسون وزیر خارجه آمریکا که حالا پلیس خوب است قرار است در نیویورک با ظریف در مورد برجام مذاکره کند .

موضوع مذاکره چیست ؟ نیکی هیلی ، سفیر آمریکا در سازمان ملل گفته ایران برجام را نقض کرده و باید مجازات شود ، برجام هم نواقصی دارد که اگر اصلاح شود مورد قبول آمریکا خواهد بود .

اروپا هم اعلان کرده برجام احتیاج به متمم دارد .

اینها یعنی مطالبه امتیاز جدید .

موضوع متمم و امتیاز جدید چیست ؟ تیلرسون و بوریس جانسون وزرای خارجه آمریکا و انگلیس در لندن اعلان کرده اند ایران در مقدمه برجام تعهد داده به صلح منطقه کمک کند ولی بحران را تشدید کرده و این کار ایران نقض برجام است و ایران باید رفتار خود در منطقه را تغییر دهد .

طرح جدید آنها کامل است .

دیگر فعالیت هسته ای ایران و رفع تحریم مورد بحث نیست .

در این مرحله فعالیت موشکی و حمایت ایران از جبهه مقاومت ، هدف است .

پلیس خوب و پلیس بد وارد عملیات جنگ روانی شده اند تا بتوانند در نیویورک امتیازات جدیدی از ظریف بگیرند .

تا هر زمان ، دولت ، حیات خود را به برجام گره زده باشد و به امید کمک های آمریکا و اروپا باشد ، این دور باطل امتیاز دادن ، تکرار خواهد شد و پایانی نخواهد داشت .

راه نجات آن است که دولت ، تکیه خود را از برجام و از دولت های غربی بر دارد ، و حالا که آمریکا عملا جسم و روح برجام را زیر پا گذاشته از این جنازه دل بکند و به ملت خود تکیه کند .

دوست و دشمن می دانند که آمریکا و اروپا و اسراییل بیش از ایران به برجام نیاز دارند .

ترامپ بیش از همه به برجام نیازمند است ولی بی نیازی و استغنا نشان می دهد تا امتیاز بیشتر بگیرد .

اگر دولت ما تدبیر داشته باشد و به سخن رهبر دل بسپارد اگر از خود استغنا و بی نیازی به برجام و و استغنا و بی نیازی به غرب نشان دهد ، اگر به جای دشمن ، به ملت خود تکیه کند و راه استقلال و عزت را پیش بگیرد ، اگر تولید داخلی را که موتور اقتدار دولت و ملت است فعال کند ، آنها نا امید می شوند ، نمایش پلیس بد پلیس خوب را بی فایده می بینند ، سیاست چماق و هویج را رها می کنند ، از موضع تطمیع و تهدید ، خارج می شوند و از ترس اورانیوم 90 در صد ، در موضع عمل به تعهدات برجام قرار می گیرند .

سید مسعود شهیدی انتهای پیام/ز http://fna.

ir/a0ypw2 نظرات دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
کلید واژه ها: دیپلمات - پلیس - سیاسی - بازی - ایران - دانشگاه - پرونده هسته ای - روزنامه رسالت - اندیشه - برنامه - کنگره آمریکا - سیاستمداران - برنامه ریزی - شطرنج - نرم افزار - تبلیغاتی - وحشی - جدول - لباس - نجات - پیش بینی - سرمقاله - روزنامه - اسراییل - هسته ای - اسلامی - ایرانی - اختلال - آمریکا - مذاکره

آخرین اخبار سرویس:
چه کسی به نمایندگان مجلس اجازه داده از وزارت بهداشت حرف شنوی داشته باشند؟/مذاکره کنندگان مزدی سبد معاش را فراموش نکنند

یادبود قربانیان مسجد کبک با حضور غیر مسلمانان

رافت ،مهربانی و کرامت، محور اقتدار نیروی انتظامی است

راه اندازی سامانه اموال مکشوفه در راستای استرداد اموال به مال باختگان /کشف 74 درصدی جرائم فضای مجازی

تکریم بیمه شدگان هدف اصلی تامین اجتماعی است

همکاری با سازمان تامین اجتماعی از تکالیف تصمیم گیران نظام است

فعالیت در حوزه بهداشت و درمان از اولویت های اصلی مقام معظم رهبری است

تأمین اجتماعی در سالهای اخیر، برای روانسازی امور مخاطبان اقدامات مطلوبی انجام داده است

مدیران مطبوعات و خبرگزاریهای داخلی و خارجی مسیر مناسب کنونی را بهبود می بخشند

دومین مرحله بازدیدهای دانش آموزی از شعب تأمین اجتماعی آغاز شد

بیش از 15 هزار پرستار در مراکز درمانی تامین اجتماعی فعالیت می کنند

کاهش 11 درصدی میانگین بارندگی در 10 سال اخیر

پرستاران پیروان حقیقی حضرت زینب(س) هستند

جایگاه سمن ها درنقش آفرینی اقتصادی و اجتماعی تقویت شود

حماسه ششم بهمن آمل نقطه عطفی در تاریخ انقلاب ایران است

دین پرست:جلسه مشترک شوراهای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور هفته آینده برگزار می شود

دولت هرچه سریع تر لایحه جامع انتخابات را به مجلس ارائه کند

موافقت وزیر کشور با تبدیل روستای «آبیز» به شهر

دبیرخانه استان اردبیل رتبه برتر طرح غنی سازی اوقات فراغت کشوری در سال 96 را کسب کرد

مصوبات گذشته، تعهدهای چالش برانگیز بافت تاریخی یزد است

برنامه های دهه فجر در جهت وفاق ملی و پرهیز از جناح بندی های سیاسی باشد

لایحه بودجه 97 یکشنبه آینده در دستور کار قرار می گیرد

«تبریز 2018» تنها متعلق به تبریز نیست هیچ کجای دنیا جایی همچون «مقبره الشعرا» وجود ندارد

آغاز عملیات ساخت یادمان شهدای گمنام شاندرمن از هفته آینده

تولید علوم انسانی اسلامی به نوآوری های فلسفی نیاز دارد

رونق تولید و اشتغال به کاهش آسیب های اجتماعی کمک می کند

محور ماموریت روحانیون مستقر، اصلاح باورهای فرهنگی است

گشایش دفتر یادبود محسن سلیمانی در صربستان

معاون استاندار ایلام: برنامه های دهه فجر باید متنوع و جذاب باشد

آزادی 7 زندانی جرائم غیرعمد در مریوان

علت وقوع حادثه نفتکش سانچی درعرصه بین المللی درحال پیگیری است

استخدام کمک بهیار آقا جهت ندامتگاه های تهران

مونسان: در رابطه با ساختمان پلاسکو باید مجوز سازمان میراث فرهنگی گرفته شود

استخدام وردست آرایشگر ماهر و کارآموز رایگان در تهران

استخدام آشپز و پیک جهت شیفت شب در فست فود

استخدام کارگر آقا جهت سوپرمارکت در فردیس و مارلیک

استخدام طباخ و حسابدار جهت رستوران در همدان

استخدام شاطر ماهر جهت پخت نان سنتی آردی در اصفهان

استخدام تحصیلدار جهت شرکت پخش عطریات در تهران

امروز دشمنان به سراغ تحریف و تغییر واقعیت ها رفته اند

استخدام شاگرد نیمه ماهر ترجیحا متاهل جهت کبابی در مشهد

استخدام آشپز خانم در همدان

انتقاد شدید برادر آیت الله هاشمی از نحوه گفتگوی تلویزیونی روحانی

استخدام منشی نیمه وقت خانم در شهرک وحدت کرج

کواکبیان : سرنوشت واژه هایی همچون رجل سیاسی همچنان در ابهام است

اهتمام مجلس به اجرای طرح رتبه بندی معلمان در سال 97

استخدام کمک آشپز و کانترکار آقا یا خانم در اصفهان

فرصتی مناسب برای سرمایه گذاری در صنعت پلاسما

ساخت آدم خاکی در اهواز با گرد و خاک های حیاط خانه! + عکس

واعظی: نشست خبری رییس جمهوری در دو هفته آینده برگزار می شود

استخدام خیاط و برشکار مبل در خراسان رضوی

زیباکلام: آقای روحانی گویی با یک مشت بچه صحبت می کند!

آخرین جزییات از بررسی نفتکش سانچی

آیت الله مصطفی محقق داماد: تلخ ترین خشونت خشونت مقدس است

آنارشیسم چیست؟ آنارشیست کیست؟

طلاب پژوهشگر مدرسه امام صادق (ع) قروه تجلیل شدند

نشست مستندسازان با رییس سازمان سینمایی حوزه هنری

گزارش تفریغ بودجه 95 منتشر شد + متن

رشد 9 درصدی تلفات تصادفات در آذر ماه

عبدالحسین نیک گهر از معصیت جوانی اش گفت

شهریار زرشناس در مجله شبانگاهی شبکه چهار

نخستین وام اشتغال روستایی و عشایری از فردا پرداخت می شود

با حجم پرونده های فراوان و مشکلات عدیده در تشکیلات قضایی موجه ایم

یارانه نقدی کسانی که به دولت اطلاعات حساب بانکی ندهند قطع می شود

ادعای خوراندن دارو به زندانیان تهمت بزرگی بود

دستور ویژه نجفی برای پیگیری حواشی کمک میلیاردی به یک حسینیه

بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور: مصوبه اخیر هیئت دولت ناامیدکننده است

واعظی: نشست خبری رییس جمهور تا 2 هفته دیگر برگزار می شود

نمایشگاه کالاهای خانگی ،بازرگانی و فرش ماشینی همدان (عکس)

متهم را اذیت کنید رییس ساواک خوشش می آید

یارانه 833 هزار نفر قطع شد، اما 500 هزار نفر برگشتند!

برگزاری 25 گفتمان دینی در اسفراین

رهنمودهای رهبر انقلاب چراغ راه مستندسازان/ اولویت ما دغدغه های کشور است

اعتبار مربوط به مقابله با ریزگردها حذف نمی شود

تاکید دولت بر حفظ یکپارچگی لایحه بودجه

یک استاد دانشگاه دقیقا به چه دردی می خورد؟

آیهالله مکارم: فضای مجازی یک بلای فراگیر است

لزوم حضور مسئولان در نماز جماعت ادارات

مخالفت با مصوبه "تعیین مکانی برای اجتماعات اعتراضی"

دنیای پر از نا گفته ها +گزارش

نشست خبری رییس جمهور برگزار می شود

اولین تصاویر ارسالی ربات اعزامی به نفتکش سانچی

چگونه چرخه نابودی رسانه با فساد گره می خورد؟ + اینفوگرافی

رسیدگی به مشکلات و دغدغه های به حق مردم از ضروریات امروز جامعه است

با دستور شورای تامین؛ اکران مستند «زمستان یورت» با موضوع کارگران معدن متوقف شد

رییس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف:طرح ملی حفظ، جایگاه قرآن را در جامعه بهبود می بخشد

اختصاص مکانی برای تجمعات در تهران رد شد/ورود سران قوا به موضوع زلزله احتمالی تهران/ پلاسکو جدید 3 سال دیگر آماده می شود

70 برنامه فرهنگی و هنری در دهه فجر در شهرستان رشتخوار اجرا می شود

تشکیل 17 کمیته تخصصی بزرگداشت دهه فجر در چاراویماق

نهمین کنگره تصویربرداری بیماری های زنان در اهواز آغاز به کار کرد

سامانه ثبت الکترونیکی طلاق در قزوین اجرا می شود

کمبود 170 هزار پرستار در مراکز درمانی کشور

امام جمعه کرمانشاه: پرستاران جایگاه بالایی نزد خداوند دارند

70 برنامه فرهنگی و هنری در دهه فجر در شهرستان رشتخوار اجرا می شود

سرنوشت سیاسی داسیلوا در گرو حکم امروز دادگاه استیناف برزیل

بیانیه بسیج دانشجویی پردیس ها و مراکز دانشگاه فرهنگیان نارضایتی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان از لایحه اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری

عضو هیات علمی دانشگاه کردستان: پیش بینی های زلزله در فضای مجازی مبنای علمی ندارد

بازیگوشی در معرفی «همدان 2018»/ فرصت ها پر!

ضرورت برنامه ریزی صحیح برای بهره برداری درست از منابع آبی

آیت الله موحدی کرمانی؛ امام جمعه این هفته تهران

یادداشت/ سیدمسعود شهیدی پلیس بد ، پلیس خوب در پرونده هسته ای

یادداشت/ سیدمسعود شهیدی پلیس بد ، پلیس خوب در پرونده هسته ای