مطالب مرتبط:
واگذاری تراکم محدود شد
بخشنامه سراسری نجفی خطاب به مدیران شهرداری:صدور هر گونه مجوز تراکم شناور تا اطلاع ثانوی ممنوع شد/قبلی ها راستی آزمایی شود
تراکم بالای دانش آموزان در مدارس شهرستان قدس سطح کیفی آموزش را کاهش می دهد
سینمای دفاع مقدس تنها محدود به 8 سال دفاع مقدس نیست/ ذائقه تماشاچی را با دست های خودمان به سمت سرگرمی سوق داده ایم
بسیاری از مساجد تنها به یک ساختار فیزیکی محدود شده اند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 28 شهریور 1396 ساعت 23:012017-09-19اقتصادي

واگذاری تراکم محدود شد


شهردار تهران طی بخشنامه ای مهم صدور هرگونه هولوگرام مربوط به عوارض ساختمانی در مناطق را تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام کرد.

- محمدعلی نجفی اعلام کرده که این بخشنامه به منظور رفع ابهامات و اشکالات مربوط به صدور و کارسازی هولوگرام ها و همچنین برای مدیریت بهینه درآمدها و منابع نقدی به واحدهای ذیربط ابلاغ می شود.

حال سؤال اینجاست که اساسا هولوگرام های عوارض ساختمانی چرا و طی چه فرایندی صادر می شوند و حالا چرا برای رفع اشکالات مربوط به آنها، تصمیم گرفته شده که صدورشان تا اطلاع ثانوی ممنوع شود؟ معاون مالی و اقتصاد شهری شهردار تهران در گفت وگو با همشهری به این سؤالات پاسخ داد.

دکتر سمیع الله حسینی مکارم ابتدا تأکید کرد که هدف از این تصمیم در راستای شفافیت و انضباط مالی شهرداری تهران است.

وی با بیان اینکه برای اتخاذ چنین تصمیمی ساعت ها از ابتدای شروع به کار دوره جدید مدیریت شهری صرف شده، افزود: شهردار تهران به مردم وعده داده بود که شفافیت و انضباط مالی را در اداره شهر تهران اعمال خواهم کردم و اکنون به عنوان نخستین گام بزرگ، بخشنامه ای را ابلاغ کرده اند که به مانند بسته شدن ورودی یک جریان دارای ابهام است.

بدین ترتیب با حضور کارشناسان خبره مالی و اقتصادی جریانی مالی که تاکنون سرازیر شده است، بررسی می شود و اینگونه هم می توان جلوی فساد را گرفته، هم اشکالات چرخه موجود را شناخت و رفع کرد و هم به سمت یک نظام مالی شفاف و سالم حرکت کرد.

به گفته حسینی مکارم با توقف موقت صدور هولوگرام عوارض ساختمانی یک اتفاق خوب در مسئله دریافت ها و پرداخت های مربوط به شهر تهران رخ می دهد.

وی با اشاره به اینکه فرایند مربوط به هولوگرام ها قابل رصد نبود که شهردار تهران تصمیم به چنین کاری گرفتند، اظهار کرد: این موضوع باید قابلیت استناد و نظارت را برای همه اعم از مردم، مدیران شهری و اعضای شورای شهر داشته باشد.

منابع نقد؛ اول در خزانه طبق بخشنامه صادره از سوی شهردار تهران قرار شده هولوگرام هایی که اکنون دست مردم و کارگزاران است قبل از اینکه به شهرداری های منطقه برود، به کمیته ای تخصصی شکل گرفته در سازمان املاک و مستغلات شهر تهران برود.

این کمیته به راستی آزمایی هولوگرام اقدام می کند تا چنانچه اگر مشکلی وجود داشت، جلوی هرگونه اقدام درخصوص آن هولوگرام گرفته شود.

علاوه بر این، معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران از اقدام سوم دیگری در همین ارتباط خبر داد.

حسینی مکارم گفت: قرار شده تا همه منابع نقدی مودیان شهرداری (آنهایی که پروانه ساختمانی می گیرند یا به هر دلیلی باید پولی را به شهرداری پرداخت کنند) دیگر به کارگزاران پرداخت نشده و به خزانه واریز شود.

به گفته وی، اینگونه جلوی یکی از داد و ستدهایی که شبهه انگیز بود گرفته می شود.

به گفته حسینی مکارم در برخی از موارد منابع در نظر گرفته شده برای پرداخت مطالبات پیمانکاران بیشتر از منابع غیرنقد بوده و پول پرداختی در خزانه واریز نمی شد و این می توانست آسیب زا باشد که هم اکنون برای مشخص شدن راهکارهای رفع آسیب، موقتا جلوی آن گرفته شده است.

نقدینگی هولوگرام های غیرنقد فلسفه وجودی هولوگرام های عوارض ساختمانی این است که برای ساخت پروژه های شهری، شهرداری تهران مطالبات پیمانکاران را علاوه بر منابع نقدی از منابع غیرنقد نیز پرداخت کند.

در این میان کارگزاران به کمک شهرداری می آیند.

شهرداری با دادن هولوگرام های عوارض ساختمانی به کارگزاران، سبب می شود تا آنها نیز بتوانند پرداخت مطالبات پیمانکاران از طرق مختلفی ازجمله منابع نقدی، اجناس، ملک و.

را پرداخت کنند.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهردار تهران اما معتقد است مشکل از زمانی ایجاد شده که پای مودیان نیز به چرخه دریافت و پرداخت ها با هولوگرام ها باز شد.

به گفته وی، پیش از اینها شهرداری برای گرفتن طلب خود از مودیان می خواسته تا با کارگزاران وارد مذاکره شوند و از املاک و مستغلات خودشان به کارگزاران بدهند اما در عمل به مرور بیشتر پول نقد به کارگزاران داده می شد.

وی اعتقاد دارد که این نیز می توانست منشا سوءاستفاده باشد ضمن اینکه رصد پول های دریافتی به خاطر عدم ورود به خزانه نیز امکانپذیر نبود.

به گفته وی، حالا جلوی این مسئله گرفته شده و انتظامی به دریافت و پرداخت منابع داده می شود تا ورودی و خروجی از خزانه صورت بپذیرد.

اینگونه دیگر مشخص خواهد بود که منابع مالی چگونه تأمین شده و چرا و به چه منظور هزینه خواهد شد.

واکنش جدی به کسب درآمدهای بدون برنامه ریزی رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران، درباره دستور جدید شهردار تهران مبنی بر ممنوعیت صدور هولوگرام به همشهری گفت: بخشنامه آقای نجفی واکنش بسیار جدی نسبت به فرایند صدور هولوگرام ها و اقداماتی بود که شهرداری توسط کارگزاری ها در دوره گذشته به منظور کسب درآمد بیشتر بدون برنامه ریزی و تبعیت از الگو و دستورالعمل های خاص کنترل شده انجام می داد.

محمد سالاری افزود: شخصا بارها در شورای شهر چهارم در این باره تذکر داده و از هیأت رییسه خواستار شدم تا با تشکیل کمیته ای به شیوه کارسازی هولوگرام ها درمناطق رسیدگی و انجام آن را ساماندهی کنند، که متأسفانه نه تنها این کمیته تشکیل نشد بلکه آسیب شناسی هم در مورد آن صورت نگرفت.

سالاری در ادامه خواستار ارزیابی رویه حاکم بر سازمان املاک شهرداری و مناطق 22گانه آن شد و گفت: به هرحال بخش قابل توجهی از بودجه شهرداری غیرنقدی است و بعضا ذی نفعان و متولیان ساخت وساز و پیمانکاران در فرایند و گردش مالی و بده بستان هایی که با شهرداری تهران دارند از این منابع اعتباری غیرنقدی در قالب تهاتر و واگذاری یا هولوگرام استفاده می کردند.

به گفته این عضو شورای شهر، شهرداری در گذشته برای تسهیل در انجام امور مبادلات منابع غیرنقدی، کارگزارانی را در مناطق 22گانه تعیین می کرد.

اینها اشخاص حقیقی و حقوقی بودند که منابع اعتباری نقدی داشتند.

اگر ارباب رجوعی یا ذی نفعی به شهرداری منطقه مراجعه می کرد تا عوارض بپردازد آن کارگزار منابع نقد شهرداری را از طرف ذی نفع تأمین و خودش در مواجهه با ارباب رجوع به صورت غیرنقدی ملک و آپارتمان دریافت می کرد.

وی با اشاره به اینکه شهرداری های مناطق در سال های اخیر دو نوع بودجه نقد و غیرنقد تعریف کرده بودند، گفت: بودجه نقد بودجه ای بود که مردم در قبال پرداخت عوارض ساختمانی و.

به حساب خزانه شهرداری واریز می کردند ولی بودجه غیرنقد اینگونه بود که مناطق برای اینکه این بودجه را در اختیار خود نگه دارند و به حساب خزانه نریزند پروژه هایی را تعریف و به کارگزاران معرفی می کردند تا از این طریق پول به شهرداری منطقه برگردانده شود.

از نظر سالاری روش صحیح این است که این پول به حساب خزانه واریز می شد.

وی در این باره گفت: دراین ماجرا درصدی هم سهم کارگزاری می شد روشی که زمینه ساز فساد بود چون معرفی افراد به عنوان کارگزار به نوعی تبدیل به رانت شده بود.

اما اشکال کار ازنظر رییس کمیسیون معماری و شهرسازی این است که هیچ آمار دقیقی از اینکه به چه میزان و با چه مبالغی هولوگرام صادر شده و یا اینکه اساسا شهر تا چند سال جلوتر پیش فروش شده وجود ندارد درحالی که با این بخشنامه قرار است کمیته ای تشکیل شود تا همه اینها احصاء شود.

نخستین گام برای پاکسازی فضای شهرداری زهرا نژادبهرام عضو کمیسیون معماری و شهرسازی هم با استقبال از این بخشنامه گفت: در واقع آقای نجفی با این اقدام شایسته و پاکدستانه در سالم سازی فضای شهرداری نخستین گام بلند خود را برداشت.

وی این اقدام شهردار جدید پایتخت را خروجی رأی مردم به لیست امید و عمل به پیمانی دانست که از سوی لیست امید با مردم بسته شده بود.

نژادبهرام گفت: پیام روشن ما به مردم این است که یقین داشته باشند در راستای احقاق حقوق شهروندان از سوی شورای شهر و شهرداری تهران هرگونه رفتار غیرقانونی که منجر به بروز تخلف شود مورد پیگیری و رسیدگی قرار خواهد گرفت و برای پیشگیری از بروز تخلف و اعمال شفافیت از هیچ اقدامی دریغ نخواهیم کرد.

ازنظر این عضو هیأت رییسه بخشنامه اخیر محمدعلی نجفی با ایجاد شفافیت و راستی آزمایی از بروز فساد احتمالی یا سیستمی در حساب های مالی و دریافت و پرداخت ها جلوگیری می کند.

وی گفت: البته ما تاکنون هیچ دسترسی به اطلاعات این هولوگرام ها نداشتیم اما شائبه هایی درمورد اینکه بعضا این هولوگرام ها مابه ازای خارجی نداشتند یا اینکه براساس روابط خاص و رانتی شکل می گرفت وجود داشت که درهرحال با این بخشنامه تلاش بر رفع این شائبه ها و پاسخگویی افراد خواهد شد و از سوی مدیریت شهری پیام و نوید شفافیت به مردم داده شد.

هولوگرام چیست؟ هولوگرام عوارض ساختمانی به زبان ساده حواله ای با برچسب غیرقابل سوءاستفاده است که قابلیت تبدیل به منابع نقد و غیرنقد در شهر را دارد.

حالا هرکسی با دادن این هولوگرام ها به شهرداری های مناطق می توانست پروانه دریافت کند.

در این بین خرید و فروش و واگذاری این هولوگرام ها با ابهامات فراوانی روبه رو شده بود که طبق بخشنامه شهردار تهران از این امر جلوگیری می شود.

بر اساس بخشنامه5 بندی شهردار تهران، مدیرعامل سازمان املاک و مستغلات، مدیران کل حسابرسی، تشخیص و وصول درآمد و مالی و اموال و شهرداران مناطق موظفند تا اطلاع ثانوی از صدور هرگونه هولوگرام جدید خودداری کنند.

براساس این بخشنامه شهرداران مناطق نیز موظفند پرداخت نقدی مودیان را به حساب خزانه شهرداری واریز و از هرگونه پرداخت پشت باجه خودداری کنند.


کلید واژه ها: شهردار - شهردار تهران - تهران - شهرداری - ساختمانی - مالی - بخشنامه - شهر تهران - شهرداری تهران - تصمیم - اقتصاد - حسینی - عوارض - مکارم - اعضای شورای شهر - مردم - شفاف - مدیریت - محمدعلی نجفی - معاون - ممنوع - اطلاع - کارگزاران - شورای شهر - نقدی - هایی - اقتصادی - مدیران - نخستین - پروانه

آخرین اخبار سرویس:
تعطیلی 5 دفتر متخلف فروش بلیط هواپیما در البرز

استخدام تعدادی خانم آشنا به کامپیوتر و کار ساده در کرج

استخدام طراح آشنا به فتوشاپ و کرل در تبریز

استخدام نظافتچی خانم جهت خوابگاه در تبریز

استخدام یکنفر نجار ماهر جهت کار در شهر کرج

استخدام کارگر ساده خانم در تبریز

بیکارترین استان‎های ایران

استخدام صندوقدار خانم جهت کار در فست فود  کرج

استخدام کارگر آقا جهت کار در آشپزخانه در تبریز

استخدام فروشنده خانم جهت کار در کالای پزشکی در کرج

پرتقال های رنگ شده نخورید

استخدام شش ردیف شغلی در شرکت اطلس فام سهند/تبریز

استخدام مسئول فنی برای مهد کودک در تبریز

ایرنا لرستان برگزیده جشنواره رسانه و رفاه شد

فروش صنایع دستی خراسان جنوبی 24 درصد افزایش یافت

عجیب ترین کالاهای وارداتی به ایران

ایرنا لرستان برگزیده جشنواره رسانه و رفاه شد

احداث بیمارستان مجهز در تیران و کرون نیازاساسی و ازمطالبات این منطقه است

استخدام موتور سوار و حسابرس در تله رستوران

استخدام نقاش ماهر و نیمه ماهر اتومبیل جهت کارگاه فایبرگلاس در اصفهان

استخدام فروشنده ماهر آقا یا خانم جهت فروش عطر

استخدام فروشگاه مانتو پرنس

استخدام تعدادی راننده در تاکسی آذر میخک

پلمب سکه های طلا را باز کنید

تحریم بانکی ایران به فروشندگان فیلم رسید

تصاویر:زیبایی ویژه یک هتل باشکوه در ایتالیا

ذخایر بنزین ایران کاهش یافته است؟

قیمت آنلاین و لحظه ای سکه در بازار/پنج شنبه 27 مهرماه 96

استخدام شرکت فراورده های لبنی کاله امل در اصفهان

"حسن روحانی" با توقف پرداخت سود سهام عدالت مخالفت کرد

کلاه برداری به اسم نوشتن راهبرد صنعت ایران!

استخدام همکار خانم جهت کار در کارگاه در اصفهان

استخدام چرخکار ماهر مانتو و پالتو در شهر کرج

استخدام تعدادی راننده نیسان جهت ویزیت و فروش در اصفهان

استخدام تعدادی آشپز ماهر جهت مطبخ در شهر کرج

یارانه مهر واریز شد/ ایرانی ها 280هزار میلیارد تومان یارانه گرفتند

بهره برداری از پتروشیمی گچساران در سال 97

افزایش 3 برابری فضای سبز شهری مازندران در دولت یازدهم

مجوزهای سرمایه گذری در فارس از طریق مرکز خدمات سرمایه گذاری صادر می شود

استخدام تعدادی بازاریاب جهت پوشاک زنانه در کرج

استخدام تعدادی نیروی کار به صورت نیمه وقت در اصفهان

استخدام تعدادی بازاریاب با حقوق ثابت و پورسانت در کرج

کلنگ آبرسانی به 207 روستای پایین دست سد پیشین چابهار به زمین زده شد

فراخوان حمایت از آثار فرهنگی و هنری در حوزه اقتصاد مقاومتی

مدیران تمام تلاش خود را برای صیانت از مشاغل موجود بکار گیرند

رشد 14 درصدی درآمدهای وصولی اداره کل ثبت اسناد و املاک خراسان شمالی

جهت گیری های دولت تدبیر و امید به کنترل اعتیاد در کشور کمک کرد

استخدام کارشناس برنامه نویس و الکترونیک در شرکت هوشمند سازان صنعت ایرانیان

استخدام شاگرد نیمه ماهر جهت یک ساندویچی در همدان

استخدام رویه کوب مبلمان جهت صنایع چوبی کامرون در تهران

استخدام کارشناسی یا کارشناسی ارشد ریاضی آشنا به حسابداری

اختصاص 1.5 میلیارد دلار برای ایجاد اشتغال در روستاها

کدام معتادان بیمه می شوند؟

استخدام شرکت نورد لوله کوثر صنعت اسپادانا در اصفهان

استخدام یک شرکت تولیدی در استان اصفهان

حجتی: نوبخت باید تا یک ماه آینده مطالبات کشاورزان را پرداخت کند

خداحافظی با گوشی های قاچاق

عملیات اجرایی فاز سوم بندر شهید رجایی آغاز می شود

هزار و 700 فعال اقتصادی از مشکلات کسب و کار گفتند

کاندیدا های اصولگرا در مناظره ها اشتباهاتی داشتند/احتمال تغییر برخی بندهای جمنا

استخدام کارمند آقا جهت همکاری در شهر کرج

استخدام یکنفر صافکار ماهر آقا در شهر کرج

استخدام مدیر فروش مجرب در شهر اصفهان

تحویل جوی یارانه دار به دامداران گرمسار و آرادان + فیلم

استخدام پیک موتوری جهت کار در دفتر پیک  کرج

استخدام آشپز ماهر خانم یا آقا در اصفهان

وزارت کار:زنان همچنان برای حضور در بازار کار با موانع متعدد روبرویند

قیمت طلا، سکه و ارز، پنجشنبه 27 مهر

استخدام ویزیتور آقا جهت فروش مواد غذایی در قم

استخدام کارشناس دیجیتال مارکتینگ در شرکت کاسپین استیل ویستا

دعوت به همکاری تنظیم موتور کار جهت تعمیرگاهی در همدان

استخدام صندوقدار در سلف سرویس نمونه

استخدام یک شرکت بازرگانی معتبر در خراسان رضوی

وضعیت مالی گندم کاران در کشت پاییزه مناسب نیست

استخدام بازاریاب؛ حقوق 2 تومن / تبریز

استخدام مدیر فروش(مکانیک،برق،مدیریت صنعتی)آقا در شرکت معتبر

آخرین واکنش بابک زنجانی به اعدام!

مالیات راهکاری مؤثر برای مقابله با سوداگری در بازار مسکن

مونتاژکاری صنعت نیست /مونتاز جلوی خلاقیت در تولید داخلی را می گیرد

بسیاری از معادن با صدها میلیون تومان بدهی مورد بی مهری دولت قرار دارند

اعتبارات دولتی امکان تحقق اهداف تعیین شده دانشگاه در سند ششم را ندارد

استخدام تکنسین اتاق عمل در کلینیک ترک اعتیاد  مشهد

استخدام حسابدار پاره وقت جهت کار در اتو سرویس در اصفهان

استخدام پرستار یا ماما جهت کلینیک در مشهد

استخدام سرپرست فروش با حقوق ثابت،پورسانت،بیمه مزایا

تصویر روز 27 مهرماه

آیا سامسونگ قصد بهبود تجربه کاربری بین چند پلتفرم را دارد؟

استخدام کارمند بازرگانی در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام حسابدار خانم آشنا به نرم افزار برلیان در تهران

استخدام نیروی خانم جهت کار در دفتر فروش سیمان در مشهد

استخدام فوق لیسانس حسابداری صنعتی و یا بازرگانی در تهران

کشت بیش از 6 هزار هکتار چغندرقند در شوش

استخدام تعدادی فتوشاپ کار در دفتر فنی در مشهد

استخدام کارشناش فروش،باحقوق،پورسانت،مزایای بالا در تهران

استخدام مسئول دفتر خانم در شرکت معتبر در شهرک رازی اصفهان

استخدام پیک موتوری جهت ارسال غذا در مشهد

استخدام حسابدار تمام وقت خانم بصورت نیمه وقت

استخدام تعدادی جوشکار نرده و رابیتس در مشهد

بیکارترین استان ‎های کشور/جدول

حمایت از ایجاد زیرساخت معادن و منطقه ویژه اقتصادی خراسان شمالی

سهم ایران از بازار جهانی فرآورده های حلال کمتر از یک درصد است

آیا می دانستید که صحرای آفریقا هم چشم دارد؟ (+عکس)

یک مسوول: کارآفرینان در دانشگاه های فنی و حرفه ای تربیت می شوند

هزار تعاونی در روستاهای سراسر کشور

استخدام نقاش ماهر در محدوده جاده سیمان مشهد

زن چینی کاخ سرامیکی برای خودش ساخت +تصاویر

استخدام فتوشاپ کار و نیروی خانم در عکاسی سوژه

استخدام کباب زن و تخته کار نیمه وقت در البرز

مسافت تهران-آمل 2 ساعته می شود

استخدام شرکت تهرانیان تجارت در خراسان رضوی

تصاویر:روستایی غرق در مه!

نرخ لحظه ای و آنلاین ارز/پنج شنبه 27مهرماه 96

استخدام شش ردیف شغلی در شرکت تولیدی بازرگانی سپهر

کدام استانها بیشترین نرخ بیکاری را دارند + جدول

چشم انتظاری افراد کم درآمد به وعده ای که محقق نشد

خراسان شمالی به زودی در ردیف 10 استان برتر کشور قرار می گیرد

استخدام دستیار دندانپزشک جهت کار در درمانگاه پارسیان  تهران

استخدام پیک آشنا به منطقه تجریش در شهر تهران

استخدام آشپز خانم جهت کار در مرکز معلولین در مشهد

استخدام مدیر سایت در شرکت تجهیزات پزشکی سدان/تهران

استخدام دستیار ترجیحاً لیسانس جهت مطب تخصصی دندانپزشکی

توزیع بیش از 16 میلیون لیتر نفت سفید بین روستاییان مهاباد

استخدام 14 ردیف شغلی در پوشاک خانواده (یالیت)/مازندارن

استخدام دندان پزشک با پروانه تهران و کرج

عملیات اجرایی فاز سوم بندر شهید رجایی آغاز می شود

استخدام نیروی کمک آشپز جهت کار در مشهد

استخدام پیک موتوری در شهر مشهد

استخدام کارشناس IT،مسلط به AD-DNS-DHCP در تهران

مدیرکل ورزش و جوانان: سه سال گذشته 67 طرح ورزشی در استان یزد افتتاح شد

استخدام سالن دار جهت کار در مشهد

استخدام شرکت دُرنیکا

استخدام سه ردیف شغلی جهت کارخانه تولیدی مبلمان در همدان

استخدام موتور سوار جهت توزیع روزنامه در کرمان

استخدام فروشنده جهت یک لبنیات در همدان

پیشرفت 35 درصد ساخت سد هراز/ تکمیل سد از طریق اعتبارات ملی و فاینانس امکان پذیر است

تأمین اجتماعی روزی 6 میلیارد بهره بانکی می دهد

جنبش عکاسان بر ضد جرائم حیات وحش

پنالتی خروج برای توتال

استخدام کارشناس فروش در شرکت مایا در تهران

20 میلیون هکتار از اراضی کشور مناسب برای کشت دیم

جدال فناوری با بازار/ محصولات دانش بنیان قربانی کالای قاچاق

رکود مسکن فولاد را هم به کما برد

حوادث منجر به فوت در کاشان 50 درصد کاهش داشته است

42 درصد حوادث ناشی از کار در استان اصفهان کاهش یافت

استخدام 5 ردیف شغلی در شرکت شیرآلات ساختمانی گرانا

220 واحد تولیدی خراسان جنوبی در سامانه بهین یاب ثبت نام کردند

صنعت استان به تکنولوژی روز دنیا مجهز شود/ لزوم افزایش ارتباط دانشگاه با صنعت

استخدام نیروی کار خانم در شهرک صنعتی لالجینِ همدان

استخدام حسابدار مسلط به نرم افزار شایگان در یک شرکت معتبر

معافیت واردات خودرو از مناطق آزادلغوشد

کلیه استخدامی های قم - 27 مهر 96

کلیه استخدامی های استان هرمزگان - 27 مهر 96

تصویب 2 دستورالعمل بانکی

استخدام دانشگاه علوم پزشکی ارومیه (اعلام نتایج نهایی)

کامپیوتر گیمینگ HP Omen X؛ هیولایی برای بازی خورها

روند پیچیده اداری مانع جدی فعالیت بخش خصوصی در استان سمنان است

راه اندازی شهرک کشاورزی برای کاهش نرخ بیکاری در میامی ضروری است

40 حلقه از 54 چاه غیرمجاز شناسایی شده در دامغان تاکنون پلمپ شد

استخدام کمک آشپز، سالن دار، پیک و ظرفشوی در خراسان رضوی

استخدام حسابدار با مدرک لیسانس در یک شرکت معتبر

استخدام کارگر ساده جهت یک تولیدی خیاطی در همدان

استخدام فروشنده و سرپرست فروش در شرکت پخش کالای صنعتی

3 چالش اصلی فضای کسب و کار ایران

تصویب 2 دستورالعمل بانکی

«تعزیرات» در هیج جای دنیا نداریم

اخطار استاندار به شوراها برای تعیین شهرداران/ سهم دانش بنیان در تولیدات صنعتی استان پایین است

بخش خصوصی باید میدان دار اصلی اقتصاد کشور باشد

چرا قیمت برخی لوازم آرایش ارزان است؟

مسافت تهران - آمل، دو ساعته می شود

10میلیون بدهید به شما قهوه چی شدن یاد می دهیم

رویارویی انتظارات با واقعیات در بورس تهران

تعاونی های غیرفعال یزد از فهرست دریافت تسهیلات حذف می شوند

تولید 600 میلیارد کیلوگرم غله در چین

3 مدل طراحی داخلی دفتر کار

درس های طلایی از چین؛ این اژدهای زرد

ارسال اولین محموله آرد صادراتی مازندران به کشور عراق

شناسایی 297 هکتار اراضی بایر در بابلسر

استخدام استان البرز و شهر کرج – 27 مهر 96

امضای قرارداد نفتی شرکت روسی و اقلیم کردستان عراق

یارانه مهر واریز شد

دلیل افزایش قیمت برخی خودروهای داخلی

تلاش های نافرجام برای بالا بردن قیمت دلار

فردی 500 میلیون تومان گرفت که راهبرد صنعت ایران را بنویسد اما ننوشت

"مونتاژ"، بلای جان صنعت خودرو/"مهندس" صادر می‎کنیم

استخدام اصفهان – شهر و استان اصفهان – 27 مهر 96

استخدام مشهد و خراسان – 27 مهر 96

منطقه ویژه با مشکلات ویژه!

ثبت ملی 9 اثر طبیعی و معنوی استان مرکزی

مونتاژ ، بلای جان صنعت خودرو/ مهندس صادر می‎کنیم

هزینه، زمان کشت، مصرف سم و آب تراریخته کمتر نیست/ 500 میلیارد تومان هزینه تست و آزادسازی تنها یک محصول تراریخته است

داگلاس سیسیل نورث؛ عکاسِ اقتصادی

برای خرید آپارتمان در جمهوری چقدر باید پرداخت کرد؟

فردی 500 میلیون تومان گرفت که راهبرد صنعت ایران را بنویسد اما ننوشت

فردی 500 میلیون تومان گرفت که راهبرد صنعت ایران را بنویسد اما ننوشت

"مونتاژ"، بلای جان صنعت خودرو/"مهندس" صادر می‎کنیم

"تعزیرات" در هیج جای دنیا نداریم

گرانی‎های 6درصدی قابل قبول است

عکس/ زیر سایه مادر

معاون بازرسی سازمان حمایت: گرانی‎های 6درصدی قابل قبول است

تعزیرات در هیج جای دنیا نداریم

واگذاری تراکم محدود شد

واگذاری تراکم محدود شد