مطالب مرتبط:
همه تلاشمان را می کنیم تا نشان دهیم شایسته پوشیدن پیراهن میلان هستیم
وقوع آدم ربایی منجر به قتل در خیابان رباط کریم/متهم 23 ساله به قتل اعتراف کرد/بازداشت همدست متهم
وقوع آدم ربایی منجر به قتل در خیابان رباط کریم/متهم 23 ساله به قتل اعتراف کرد/بازداشت همدست متهم
آدم ربایی منجر به قتل در رباط کریم/ متهم به قتل اعتراف کرد
آدم ربایی منجر به قتل در رباط کریم/ متهم به قتل اعتراف کرد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 23 شهریور 1396 ساعت 11:532017-09-14پزشكي

در برابر آدم های عصبانی، چه واکنشی نشان دهیم؟


- داد زدن، چیزی است که برای هر کسی روی این کره ی این خاکی پیش می آید، چون همه ی آدم ها در طول زندگی شان، صدای شان را هنگام عصبانیت بالا می برند.

برخی از افراد، انگار عادت دارند داد و بیداد کنند، اما همه ی ما گاهی این کار را می کنیم.

راههایی برای واکنش نشان دادن به کسی که فریاد می زند وجود دارد که به جای اینکه شرایط را تشدید کند، خشم آدم عصبانی را فرو بنشاند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازبهداشت نیوز" داد زدن، چیزی است که برای هر کسی روی این کره ی این خاکی پیش می آید، چون همه ی آدم ها در طول زندگی شان، صدای شان را هنگام عصبانیت بالا می برند.

برخی از افراد، انگار عادت دارند داد و بیداد کنند، اما همه ی ما گاهی این کار را می کنیم.

راههایی برای واکنش نشان دادن به کسی که فریاد می زند وجود دارد که به جای اینکه شرایط را تشدید کند، خشم آدم عصبانی را فرو بنشاند.

داد زدن، به سلامت روابط آسیب می زند و عواقب منفی در بلند مدت خواهد داشت.

شاید شما بتوانید با فریاد زدن سر کسی، او را وادار و تسلیم کنید، اما به محض اینکه شرایط به حالت طبیعی برگردد، او دوباره کار خودش را خواهد کرد، زیرا داد زدن باعث نمی شود رفتار بد کسی یا نگرش او در بلند مدت تغییر کند.

مثلا، مادری که بر سر فرزندانش فریاد می زند تا اسباب بازی های شان را جمع کنند، ممکن است در همان لحظه جواب بگیرد و بچه ها از دستور مادر اطاعت کنند، اما طرز رفتار بچه ها تغییری نکرده است که بار ِ بعد، بازهم تکرار خواهد شد.

بچه ها، زمانی از یک دستور اطاعت می کنند که نسبت به سیستم پاداش و تنبیه، شرطی شده باشند و اهمیت و ارزش یک رفتار و عادت خوب را درک کنند.

داد و بیداد کردن،دشمن رابطه هاست و راهی است مخرب برای مواجهه با شرایط سخت.

شما باید نسبت به رفتارهای خود آگاه باشید و بررسی کنید که چرا بعضی از افراد، مدام فریاد می زنند و البته باید بدانید با این طور آدم ها چگونه برخورد کنید.

وقتی کسی در اطراف تان هست که مدام داد و فریاد می کند، در واقع نوعی خشونت و استبداد نسبت به شما نشان می دهد.

هدف این فرد، رسیدن به یک برتری نسبت به شماست و داد زدن، وسیله ای است که او کنترل شما را در دست بگیرد.

داد زدن، نوعی تهدید است و شاید موقتا جواب بدهد، اما در بلند مدت، نتیجه ای که از فریاد زدن گرفته می شود، اصلا خوب نیستند، زیرا کسی که فریاد می زند، به کسی زورگویی می کند تا کاری را که دوست دارد برایش انجام دهد.

داد زدن باعث تخریب روابط سالم، صمیمیت و اعتبار می شود.

چرا آدم ها فریاد می زنند؟ مارک تواین می گوید: خشم، اسیدی است که اگر انباشته شود، بیشتر ضرر می زند تا اینکه بروز داده شود.

وقتی کسی عصبانی است و داد و بیداد می کند، دلایل گوناگونی وجود دارد.

بیشتر این دلایل، خوب و قانع کننده نیستند، بنابراین خیلی مهم است که فرد مقابل، واکنش درستی نشان دهد، که بیشتر به معنی مقابله به مثل نکردن است.

باید علت فریاد زدن را پیدا کنید، زیرا بیشتر اوقات، داد زدن نشاندهنده ی مشکلی روانی در فرد است که هیچ ارتباطی با طرف مقابل ندارد.

در اینگونه موارد، داد و بیداد کردن، انعکاسی از تزلزل هیجانی است، حتی اگر در همین لحظه به نظر برسد هدف او از فریاد زدن، نشان دادن قدرت و تسلط است.

در ادامه به برخی از دلایل داد زدن هنگام عصبانیت اشاره می کنیم: ضعف در مهارت های کنترل خشم خیلی ها فریاد می زنند چون فریاد زدن، مکانیسم همیشگی شان در روبرویی با شرایط دشوار است.

اما این مکانیسم، در درازمدت نتیجه ی مطلوبی ندارد.

اگر دلیل فریاد زدن یک نفر این است که یاد گرفته با چالش های زندگی اینطور برخورد کند، پس لازم است برای پیدا کردن روش های بهتر و کنترل خشم و هیجانات خود، کمک حرفه ای دریافت کند.

احساس از دست دادن کنترل ممکن است دلیل داد و بیداد کردن کسی این باشد که احساس می کند کنترل امور از دستش خارج شده و دچار افکار پریشان و احساسات نامطلوب شده و تصور کند کنترلش را نسبت به تمام چیزها به یکباره از دست داده است.

این اتفاق، یک نابسامانی و آشفتگی بزرگ برای این جور افراد است، بنابراین داد می زنند تا کنترل شرایط را در دست بگیرند.

این افراد هم مهارت کنترل امور و پیرامون خود را ندارند، بنابراین متوسل به فریاد زدن می شوند تا احساس کنند مسلط هستند.

شاید به این احساس تسلط هم دست پیدا کنند اما اغلب بسیار کوتاه مدت است زیرا بیشتر مشکلات با داد و فریاد، برطرف شدنی نیستند.

ممکن است فرد مقابل تنها به خاطر آرام کردن و فرونشاندن خشم فرد عصبانی، ظاهرا تسلیم شود و تاییدش کند، اما در واقع هیچ چیزی حل نشده است.

احساس ترس و تهدید زورگوها معمولا آدم هایی هستند که روان هیجانی غالب شان، بسیار حساس بوده و سعی دارند از آن محاظت و دفاع کنند.

هر زمان که فکر کنند این روان ِ آسیب پذیر، توسط رفتار یا اتفاقی مورد تهدید قرار گرفته، از فریاد زدن به عنوان ابزاری جهت دفاع استفاده می کنند.

تمایلات تهاجمی بعضی از اشخاص، ویژگی های تهاجمی دارند و ممکن است داد و بیدادشان به تهاجم های فیزیکی هم تبدیل شود.

شما ندرتا کتک کاری هایی را می بینید که با داد و بیداد شروع نشده باشد.

اگر کسی سرتان داد بزند و شما او را نشناسید، باید حالت دفاعی بگیرید چون داد زدن می تواند منجر به برخوردهای فیزیک بشود.

خیلی مهم است که نسبت به کسی که فریا می زند و حالت تهاجمی دارد، واکنش تهاجمی نشان ندهید، چون درست مانند سوخت رسانی به آتش خشم او بوده و داد و بیدادش، بیشتر جنبه ی فیزیکی پیدا خواهد کرد.

اگر کسی که فریاد می زند، گرایش های تهاجمی داشته باشد و شما هم با او مقابله به مثل کنید، احتمال برخوردهای فیزیکی، خیلی بیشتر خواهد شد.

فریاد زدن؛ رفتاری فراگرفته شده برخی از افراد داد می زنند زیرا در محیطی بزرگ شده اند که والدین مدام داد و بیداد می کردند.

آنها یاد گرفته اند وقتی اختلافی بوجود می آید، داد و بیداد کنند و صدای شان را بالا ببرند.

این اشخاص رفتارهای خود کنترلی مناسب را یاد نگرفته اند تا در شرایط ناخوشایند از آنها استفاده کنند، و فریاد زدن همیشه واکنش عادی شان در هر گونه آشفتگی و هیاهو بوده است.

احساس نادیده گرفته شدن بعضی از آدم ها صدای شان را هنگام عصبانیت بالا می برند چون احساس می کنند طرف مقابل، به آنها گوش نمی دهد، حتی شاید حرف شان را بارها تکرار کنند و در نهایت متوسل به داد و فریاد شوند زیرا فرد مقابل با صدای بلند، جواب شان را نداده است.

این اتفاقی است که به ویژه در مورد والدین زیاد روی می دهد؛ پدر و مادرها احساس می کنند بچه ها به آنها گوش نمی دهند، بنابراین به جای اینکه به حرف های خود ادامه دهند و تکرا کنند، سر بچه ها فریاد می زنند.

مشکل اینجاست که این رفتار، بچه ها را می ترساند.

فریاد زدن هنگام خشم، مخصوصا برای بچه ها بسیار آسیب زننده است و تحقیقات نشان داده حتی می تواند به اندازه ی تجاوز جنسی برای شان مضر باشد.

واکنش های مناسب برای اجتناب از فریاد زدن بدترین واکنش ممکنی که می توانید نسبت به کسی که فریاد می زند انجام دهید، تقلید از رفتار اوست! اگر بر سر کسی که بر سر شما فریاد می زند، فریاد بزنید، شرایط وخیم تر می شود چون حالا دیگر هر دوی شما، درگیر خشم شده اید! واکنش های دیگری هم هستند که می توانند اوضاع را بدتر کنند: حمله کردن به فریاد زننده، به چالش کشیدن حرف های او، تدافعی عمل کردن و انتقاد از او در همین لحظه.

راههای بهتری برای مقابله با داد و بیداد وجود دارد که در ادامه برای تان می گوییم چطور باید عمل کنید تا شرایط را بهبود دهید.

1.

خونسردی خود را حفظ کنید و خشم او را تغذیه نکنید یادتان باشد که وقتی کسی فریاد می زند، مشکل از شما نیست، بلکه از جانب اوست.

این فرد مهارت کنترل خشم را به خوبی یاد نگرفته یا دلیل دیگری برای فریاد زدن دارد که به شما مربوط نمی شود.

اگر واکنش تند نشان دهید، او هم می خواهد تندی شما را جواب بدهد و وارد یک چرخه ی معیوب خواهید شد.

پس خونسرد باشید، حتی اگر از درون برآشفته اید.

اگر تن صدای تان آرام باشد، احتمال اینکه به راه حلی برسید خیلی بیشتر است.

بهتر است بخشی از راه حل باشید نه بخشی از مشکل! 2.

در ذهن خود یک قدم به عقب برگردید و موقعیت را ارزیابی کنید قبل از اقدام به هرگونه عملی، یک لحظه مکث کنید و شرایط را بسنجید.

این کار به شما اجازه می دهد ارزیابی کنید که آیا ارزش این را دارد که صبر کنید یا آن موقعیت را ترک کنید.

اگر برای تان مهم نیست فرد عصبانی با رفتن شما برنجد یا دلخور شود، پس صحنه را زودتر ترک کنید (مثلا در مواجهه با یک فرد کاملا غریبه)، چون شما نباید خودتان را در معرض تعدی و بدرفتاری کسی قرار دهید که هیچ اهمیت و جایگاهی در زندگی شما ندارد.

اگر رییس تان سرتان فریاد زده و شما می دانید ترک ماجرا وقتی که او در حال داد و بیداد کردن است ممکن است به قیمت از دست دادن کارتان تمام شود، پس لازم است صبر کنید و اگر فریاد زدن رییس تان تبدیل به رفتاری مکرر شد، بهتر است دلیلش را پیدا کنید چون ادامه ی این اتفاق می تواند روی کارآمدی و توانایی کاری شما، تاثیر بدی گذاشته و شرایط حرفه ای تان را مختل کند.

3.

برای آرام کردن کسی که فریاد می زند با او موافقت نکنید، چون تشویق می شود دفعات بعد هم فریاد بزند اگر با کسی که داد و بیداد می کند موافقت کنید یا کاری را که می خواهد انجام دهید تا آرام شود و خشمش فروکش کند، یعنی از داد و بیدادش چشم پوشی کرده اید.

با موافقت کردن با کسی که فریاد می زند، فقط تشویقش می کنید که در آینده هم برای رسیدن به هدفش، بر سرتان داد بزند.

این روش ابدا استفاده نکنید تا بعدها خودتان را در معرض داد و بیدادهای بیشتر قرار ندهید.

با پذیرفتن زورگویی، به فرد زوگو قدرت می دهید که به رفتارش ادامه دهد.

4.

با خونسردی، علت فریاد زدن را پیدا کنید در بیشتر موارد وقتی کسی سرتان داد می زند، هیجانات شما هم برانگیخته شده و احساس می کنید باید کاری انجام دهید.

واکنش نشان دادن با داد زدن، انتقاد کردن و یا جواب های منفی، شرایط را پیچیده تر می کند، شما باید با تمام قدرت تفکر و تمرکزتان به دنبال مشکل اصلی بگردید، مشکلی که پشت فریادها پنهان شده است.

بگذارید فرد مقابل تان بداند مشکل هر چه که باشد، شما اجازه نمی دهید سرتان داد بزند.

این نکته را مودبانه و با خونسردی بیان کنید تا احتمال بازخوردهای مثبت بیشتر شود، مانند عذرخواهی.

یا اینکه حداقل او بفهمد که دارد داد و بیداد می کند، چون برخی از افراد حتی خودشان هم نمی دانند که دارند فریاد می زنند! 5.

از فرد عصبانی فرصتی برای فکر کردن بخواهید بعد از اینکه علت داد زدن فرد را پیدا کردید، قدم بعدی این است که از او فرصتی برای فکر کردن بخواهید.

شاید هم به برای آرام کردن خودتان به زمان نیاز داشته باشید، چون فریاد زدن او باعث می شود آدرنالین شما بالا رفته و نمی دانید چقدر دیگر می توانید خشم را در درون تان نگه دارید.

وقتی از فرد عصبانی درخواست می کنید کمی زمان بدهد، باید کلام تان فراتر از یک سوال باشد، مخصوصا اگر طرف مقابل، رییس تان نیست.

اگر فرد عصبانی، همسرتان، دوست تان و یا کس دیگری است، کاملا قابل قبول است که بگویید به زمان نیاز دارید (چند دقیقه، یک روز و یا هرچقدر که نیاز دارید) تا فکر کنید و واکنش درست و مناسب را با آرامش نشان دهید.

6.

هر وقت احساس کردید هیجان تان آرام گرفته و دلیل داد و بیداد کردن را پیدا کرده اید، حالا می توانید نزد او برگردید و گفتگو کنید به خودتان فرصت بدهید تا شرایط، حرف هایی که گفته شده و اینکه چطور می خواهید واکنش نشان بدهید را پردازش کنید.

در برخی موارد ممکن است به چند روز زمان نیاز داشته باشید.

اگر طرف مقابل تان رییس تان است و می دانید که نمی توانید طولانی اش کنید (چون ضرب العجل هایی وجود دارد یا کارتان به خطر می افتد)، پس از تکنیک های آرامشبخش مانند تنفس عمیق کمک بگیرید تا شرایط را زودتر ارزیابی کرده و بتوانید در فاصله ی کمتری به او مراجعه کنید.

الان چون رفتارتان جوری بوده که فرد مقابل تان فهمیده فریاد زدن قابل قبول نیست و شما هم فرصت و فاصله ای ایجاد کرده اید، احتمال اینکه او دوباره داد و بیداد کند خیلی کم است.

او می داند که اگر قرار است در مورد موضوع، به نتیجه برسد لازم است آرام باشد تا بتواند با شما بحث کند.

با این روش شما نه تنها از ارزش خودتان دفاع کرده اید و نشان داده اید کسی هستید که اجازه نمی دهید به احساسات تان تجاوز شود، پس می توانید به او هم نشان دهید که رفتارش قابل قبول نیست.

اگر بیشتر افراد بتوانند در مقابل کسی که داد و فریاد می کند چینن روشی در پیش بگیرند، همه ی ما شرطی شده و از داد زدن پرهیز خواهیم کرد تا حداقل زودتر و بهتر به نتیجه برسیم.

اگر داد و فریاد زدن فرد مقابل تان تبدیل به یک رفتار عادتی شده و روش جدید شما هم تغییری در رفتار او ایجاد نکرد، شاید وقت آن باشد به طور جدی با او به گفتگو بنشینید.

اگر به او بفهمانید که داد زدنش چه تاثیری روی شما دارد (مثلا: آنقدر از دستت دلخور می شوم که تا مدتها دوست ندارم تو را ببینم!)، شاید بتوانید او را به فکر فرو ببرید.

برخی از افراد نمی دانند چطور رفتارشان را تغییر بدهند.

مشاوره، روش های درمانی و کلاس های مدیریت خشم برای افرادی که این مشکل را دارند، وجود دارد.

آنهایی که عادت به فریاد زدن دارند و روش تغییر کردن را هم بلد نیستند باید بدانند که مشکل شان تا چه حد روی روابط شان تاثیرگزار است و برای حفظ سلامت روابط هم که شده باید تصمیمی هوشمندانه بگیرند.

لطفا با تحمل کسی که مدام سرتان داد می زند، به خود و روابط تان آسیب نزنید! منبع: برترین ها
کلید واژه ها: نشان - رفتار - شرایط - واکنش - عصبانیت - عادت - زندگی - روابط - اسباب بازی - مادر - بهداشت - سلامت - طبیعی - تسلیم - اهمیت - خشونت - تخریب - گزارش - رابطه - لحظه - بازی - نگرش - منفی

آخرین اخبار سرویس:
با سوزاندن چربی مشکل دارید؟

حکایت تلخ داروی خارجی 114 میلیونی

بیماری آلزایمر در مراحل آخر درمان

تاثیر استرس دوران بارداری بر سیستم عصبی نوزادان

باکتری های مقاوم با کاهش مصرف آنتی بیوتیک شکست نمی خورند

حال دهقان فداکار خوب است

برپایی جشنواره بزرگ فروش غذا جهت حمایت از بیماران تالاسمی در ماهشهر

تشخیص بیماری از درون بدن با نانو ربات جلبکی

برپایی جشنواره بزرگ فروش غذا جهت حمایت از بیماران تالاسمی در ماهشهر

جشنواره غذابه نفع کودکان بی سرپرست و مبتلا به سرطان

تشخیص بیماری ها با فناوری انقلابی دیپ استیک

جشنواره غذا به نفع کودکان مبتلا به سرطان در اهواز

دارچین چربی سوز است

وزیر بهداشت پاکستان در راه ایران

زلزله و سلفی با کفش پاشنه بلند!

عاملی که باعث رشد سریعتر نوزاد می شود

3 روغن فوق العاده برای پخت و پز سالم

اگر میخوایید راحت بخوابید این مطلب را بخوانید

با این ژریم غذایی استخوان هایی سالم داشته باشید

چه مقدار ویتامین D از بیماری روماتیسم مفصلی جلوگیری می کند؟

مصرف قند و نمک را اینگونه کاهش دهیم

برای سلامت پوست و مو

شلغم و خواص شگفت انگیز آن

چگونه مصرف نمک و قند را کاهش دهیم؟

مضرات قلیان در یک نگاه! +عکس

دارچین چربی سوز

بیماری های کیسه صفرا را با این روش های طبیعی به زانو در خواهید آورد!

تاثیرات گرمای شدید بر روی باتری خودرو چیست؟

چربی حیوانی خوب است یا بد؟

مجرم اصلی چاق کننده انسان را بشناسید

فواید شگفت انگیز جویدن آدامس

بهترین میوه ها و سبزیجات برای فصل پاییز

تشریح دلایل پلمپ ساختمان غذا و دارو

آشنایی با گیاه خرنوب و خواص آن

برای کاهش وزن این 9 میوه خشک را به رژیم تان اضافه کنید

از فواید لیمو ترش چه می دانید؟

استخدام شرکت صنایع غذایی بهروز در استان کرمان

ورزش های مناسب بانوان کدام است؟

سرطان بیماری گناهکاران

غذاهایی که چین وچروک صورت را از بین میبرند

6 ماده غذایی برای کاهش اضطراب

این غذاها چین و چروک صورت را از بین می برند

فواید شگفت انگیز لیمو ترش برای سلامتی بدن

دمنوشی برای خواب راحت

انتقاد از وضعیت مقبره مرحوم آذر یزدی و توضیحات مسئولان+ فیلم

حد مجاز مصرف قند درکودکان

خانواده های مشهور اما نفرین شده در تاریخ

مبتلایان به کبد چرب چه خوراکی هایی مصرف کنند؟

درمان خشکی پوست با آب چغندر

فعالیتهای مستمر ده گردشی در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه

چرا برخی افراد به خوردن مو عادت دارند؟

علائم ابتلا به بیماری التهاب روده

عادات بد آمریکایی ها عامل بیش از 50 درصد سرطان ها

6 جمله ای که نباید به همسر باردارتان بگویید

روشی نوین برای درمان تومورهای هیپوفیز

دیابت در زنان و مردان چه فرقی دارد؟

کودکان را به بالا پرتاب نکنید!

چگونه مانع ابتلا به صرع شویم؟

کدام داروها دندان ها را خراب می کنند؟

کاهش وزن ارزان قیمت با 10 رژیم غذایی مطمئن !

جلوگیری از آموزش مقاومت آنتی بیوتیکی در میان باکتری ها

ابداع تست بزاق دهان برای تشخیص شدت ضربات وارده به سر انسان

لایه برداری از پوست با اسکراب خانگی

افسردگی مقام دوم تهدیدکننده بشر در سال 2020 خواهد بود

بسیاری از افراد جامعه افسرده هستند

اگر نوزاد سالم می خواهید این مطلب را بخوانید

برای سلامت پوست و مو با خود نمک به حمام ببرید!

در مطب دکتر زامبی!

افتاح ساختمان درمانی وقف در زنجان

هفتمین همایش سراسری راهکارهای ارتقای سلامت و چالش ها با محوریت افسردگی

کلم سفید چه ارزش غذایی دارد؟

این غذاها را هرگز در هواپیما نخورید

8 روش شستشوی اصولی میوه ها و سبزیجات

این علائم یعنی به افسردگی فصلی مبتلا شده اید

کدام گروه خونی از آلودگی هوا بیشتر آسیب می بیند؟

9 خوراکی که باعث می شود بهتر بخوابید

15 خواص باورنکردنی آب کرفس

4 علامت هشداردهنده انسداد ریه

11 ترفند آشپزی که هر غذایی را خوشمزه می کند

کاهش وزن ارزان قیمت

اهدای خون، اهدای زندگی

دارچین چربی سوز است

اعزام سومین تیم بهداشتی،درمانی به مناطق زلزله زده+مصاحبه

داروهای دیابت مانع پس زدن اعضای پیوندی می شوند

کدام دارو ها دندان ها را خراب می کنند؟

«بد استفاده کردن» از زانو یعنی چه؟

دشمن بیماری های قلبی را می شناسید؟

10 درمان خانگی موثر برای بدن درد

با این 5 ماده پوستتان را سم زدایی کنید

با این 6 عادت پوکی استخوان را از خود دور کنید

اما و اگرهای مصرف گوشت از دیدگاه طب سنتی

5 هشدار اورژانسی برای مبتلایان به دیابت

کشف راز بیماری هولناک ابولا

چگونه خاطرات بد را فراموش کنیم؟

خواص آناناس برای سلامتی

کاهش وزن ارزان قیمت!

درمان بیماریهای غیر خونی در کشور با استفاده از بند ناف در آینده

85 هزار نمونه سلول بنیادی و بند ناف در کشور ذخیره سازی شد

کارهای که باعث عصبانیت کودکان می شود

فشارخون بارداری حدود 60 درصد به تولد جنین نارس می انجامد

اجرای طرح غربالگری ساختار قامت و اصلاح ناهنجاری های اسکلتی در دختران روستایی شهرستان اشکذر

کاهش وزن ارزان قیمت!

85 هزار نمونه سلول بنیادی و خون بند ناف در کشور ذخیره سازی شد

آیین نکوداشت دکتر البرزی در شیراز

خواص و فواید آناناس برای سلامت و درد بدن

این خوراکی ها برای پوست مفیدند

عامل اصلی چاقی چربی نیست!

سرطان معده؛ خاموش و خطرناک

این دستگاه آب معدنی تولید می کند

علت حیرت پزشکان اروپایی از نوعی درمان در ایران

حیرت پزشکان اروپایی از نوعی درمان در ایران

"ژیگو" را با بهترین روش تهیه کنید

زیباترین لباس های مراسم «دختران شایسته» 2017

«استرس» تصمیمات خطرناک را در پی دارد

دلایل ایست قلبی جنین در رحم مادر

چه مقدار ویتامین D از بیماری روماتیسم مفصلی جلوگیری می کند؟

جلوگیری از آموزش مقاومت آنتی بیوتیکی در میان باکتری ها

چگونه هوای خانه را بدون دستگاه بخور مرطوب کنیم؟

6 فایده نوشیدن آب گرم به جای آب سرد

اثرات بیماری آسم بر بارداری

همه چیز درباره تمرینات بی هوازی یا قدرتی

5 میوه که بهتر است با پوست بخورید

5 عامل افزایش چاقی شکمی

همه چیز درباره تمرینات بی هوازی

ایران و پاکستان زمینه های همکاری در بخش بهداشت و درمان را بررسی کردند

هشدار پزشکی قانونی درباره مسمومیت با گاز

خواص جالب کلم سفید

3 روغن فوق العاده برای پخت و پز سالم افزودن دیدگاه

آغاز ایمن سازی تب برفکی در بندرعباس

3 روغن فوق العاده برای پخت و پز سالم

استخدام پزشک مشاور،پرستار،ماما،مسئول بخش در کلینیک معتبر

علائم مسمومیت با مسکن!

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مطرح کرد روشی نوین برای درمان تومورهای هیپوفیز/ تومور هیپوفیز شایع ترین تومور قاعده جمجمه

اهدای دو دستگاه تشخیصی درمانی به بیمارستان فراشبند

‏6 فایده فوق العاده روغن پونه کوهی که فکرش را هم نمی کنید

ضرورت ارتقای تجهیزات و خدمات کلینیک های سیار دندانپزشکی

مصرف سالادهای آماده، استقبال از بیماری است

علل کبودی دائمی پوست چیست؟

بیش از دو هزار بیمار کلیوی نیازمند خدمات دیالیزی هستند

در پاییز با آب چغندر از خشکی پوستتان جلوگیری کنید

مدرسه ای که به نام بلند دکتر عباس شفیعی ساخته شد

کربوهیدرات هایی که شما را لاغر می کنند

بیماری خاموشی که قبل از 5 سالگی سراغ فرزندتان می آید

آسیب های امواج موبایل به مغز انسان

تشدید بیماری التهاب روده با مصرف فست فود

ترمیم عارضه جراحی هیپوفیز در ایران با تکنیک های جدید

طرز تهیه یک ترشی زمستانه

سوپ گوجه فرنگی و ریحان

این عوامل صرع قابل پیش بینی است

دستاورد بزرگ پزشکی ایران

عوارض خطرناک و جبران ناپذیر امواج موبایل

سیب زمینی موجب تقویت ویتامین های بدن می شود

10 راز نهفته در سلامت

اثربخش ترین راهکارهای خانگی برای رفع شوره سر

اعزام نخستین تیم درمانی هرمزگان به مناطق زلزله زده کرمانشاه

گزینه های طبیعی برای مرطوب نگه داشتن پوست

این ادویه را بخورید و چربی بسوزانید

چروک های صورت را بااین گزینه های غذایی محو کنید!

2200 بیمار کلیوی در مشهد نیازمند خدمات دیالیزی هستند

گزینه های غذایی که چروک های صورت را محو می کنند!

بیماری مرگبار در چنگ گربه های خانگی+عکس

پیوند شبکیه مصنوعی چشم برای نخستین بار در شیراز انجام شد

درمان سرفه خشک به صورت طبیعی

سوپ سیر و زنجبیل، مخصوص سم زدایی بدن

از مصرف خودسرانه و بیش از حد ویتامین ها پرهیز کنید

چاق ترین مرد جهان زیر تیغ جراحی رفت +عکس

مازندران بیشترین خانه های بهداشت کشور را دارد

علت حیرت پزشکان اروپایی از نوعی درمان در ایران

9 مشکلی که با نگه داشتن مدفوع اتفاق می افتد

با تغییرات هورمونی چه اتفاقی برای مردان رخ می دهد؟

تشخیص بیماری از درون بدن با نانو ربات جلبکی

تابه برقی بدون نیاز به روغن

تشخیص بیماری از درون بدن با نانو ربات جلبکی

زایمان با استفاده از روش هیپنوتیزم در ایران

رییس مرکز تحقیقات بیماری های گوارش و کبد گیلان: علائم ابتلا به بیماری التهاب روده/ مصرف انواع فست فود بیماری IBD را تشدید می کند

استخدام اپراتور لیزر،مدیر کلینیک،سرپرست منابع انسانی،کارشناس آموزش

چاق ترین مرد جهان زیر تیغ جراحی رفت +عکس

آیا روی زخم ها بتادین ریخته بریزیم یا خیر؟!

مصرف انواع فست فود بیماری IBD را تشدید می کند

طرز تهیه ناگت سبزیجات

صد در صد مراکز بهداشتی مناطق زلزله زده فعال شدند

دهان شویه نعناع بهتر است یا کلرهگزیدین؟

شما در کدام یک از گروه های عالم برزخ جای می گیرید؟

روش درمانی جدید برای بهبود ناتوانی جسمی ناشی از سکته مغزی

طرح عجیب روی بدن حیوانات+عکس

این بیماری لاغری وپرعرقی را به همراه دارد

رباتی که نقاط دور از دسترس بدن را هدف قرار می دهد

معاون آموزشی سازمان نظام پزشکی: حیطه کاری دستیاران محدوده دارد

مبتلایان به کبد چرب چه خوراکی هایی مصرف کنند؟

سر به راه کردن کودکان بی نظم

تیپ های شخصیتی و استرس

طرز تهیه ناگت سبزیجات

کارهای که باعث عصبانیت کودکان می شود

تامین اجتماعی؛ دچار پیری زودرس

راهکارهای موثر برای شناخت بهتر نامزدمان

ریزگرد چیست و از کجا می آید؟

دستور تهیه دسر خوشمزه تارت شیر

دکتر شمسایی: سمینار پیشگیری و درمان وقایع حاد عروقی مغز، تازه های درمانی بیماران استروکی را بررسی می کند

این «سبزی»مانند بوتاکس پوست را زیبا می کند

ده گردشی اورژانسی ها در مناطق زلزله زده/فعال سازی کامل خانه های بهداشت

در برابر آدم های عصبانی، چه واکنشی نشان دهیم؟

در برابر آدم های عصبانی، چه واکنشی نشان دهیم؟