مطالب مرتبط:
همه تلاشمان را می کنیم تا نشان دهیم شایسته پوشیدن پیراهن میلان هستیم
وقوع آدم ربایی منجر به قتل در خیابان رباط کریم/متهم 23 ساله به قتل اعتراف کرد/بازداشت همدست متهم
وقوع آدم ربایی منجر به قتل در خیابان رباط کریم/متهم 23 ساله به قتل اعتراف کرد/بازداشت همدست متهم
آدم ربایی منجر به قتل در رباط کریم/ متهم به قتل اعتراف کرد
آدم ربایی منجر به قتل در رباط کریم/ متهم به قتل اعتراف کرد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 23 شهریور 1396 ساعت 11:532017-09-14پزشكي

در برابر آدم های عصبانی، چه واکنشی نشان دهیم؟


- داد زدن، چیزی است که برای هر کسی روی این کره ی این خاکی پیش می آید، چون همه ی آدم ها در طول زندگی شان، صدای شان را هنگام عصبانیت بالا می برند.

برخی از افراد، انگار عادت دارند داد و بیداد کنند، اما همه ی ما گاهی این کار را می کنیم.

راههایی برای واکنش نشان دادن به کسی که فریاد می زند وجود دارد که به جای اینکه شرایط را تشدید کند، خشم آدم عصبانی را فرو بنشاند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازبهداشت نیوز" داد زدن، چیزی است که برای هر کسی روی این کره ی این خاکی پیش می آید، چون همه ی آدم ها در طول زندگی شان، صدای شان را هنگام عصبانیت بالا می برند.

برخی از افراد، انگار عادت دارند داد و بیداد کنند، اما همه ی ما گاهی این کار را می کنیم.

راههایی برای واکنش نشان دادن به کسی که فریاد می زند وجود دارد که به جای اینکه شرایط را تشدید کند، خشم آدم عصبانی را فرو بنشاند.

داد زدن، به سلامت روابط آسیب می زند و عواقب منفی در بلند مدت خواهد داشت.

شاید شما بتوانید با فریاد زدن سر کسی، او را وادار و تسلیم کنید، اما به محض اینکه شرایط به حالت طبیعی برگردد، او دوباره کار خودش را خواهد کرد، زیرا داد زدن باعث نمی شود رفتار بد کسی یا نگرش او در بلند مدت تغییر کند.

مثلا، مادری که بر سر فرزندانش فریاد می زند تا اسباب بازی های شان را جمع کنند، ممکن است در همان لحظه جواب بگیرد و بچه ها از دستور مادر اطاعت کنند، اما طرز رفتار بچه ها تغییری نکرده است که بار ِ بعد، بازهم تکرار خواهد شد.

بچه ها، زمانی از یک دستور اطاعت می کنند که نسبت به سیستم پاداش و تنبیه، شرطی شده باشند و اهمیت و ارزش یک رفتار و عادت خوب را درک کنند.

داد و بیداد کردن،دشمن رابطه هاست و راهی است مخرب برای مواجهه با شرایط سخت.

شما باید نسبت به رفتارهای خود آگاه باشید و بررسی کنید که چرا بعضی از افراد، مدام فریاد می زنند و البته باید بدانید با این طور آدم ها چگونه برخورد کنید.

وقتی کسی در اطراف تان هست که مدام داد و فریاد می کند، در واقع نوعی خشونت و استبداد نسبت به شما نشان می دهد.

هدف این فرد، رسیدن به یک برتری نسبت به شماست و داد زدن، وسیله ای است که او کنترل شما را در دست بگیرد.

داد زدن، نوعی تهدید است و شاید موقتا جواب بدهد، اما در بلند مدت، نتیجه ای که از فریاد زدن گرفته می شود، اصلا خوب نیستند، زیرا کسی که فریاد می زند، به کسی زورگویی می کند تا کاری را که دوست دارد برایش انجام دهد.

داد زدن باعث تخریب روابط سالم، صمیمیت و اعتبار می شود.

چرا آدم ها فریاد می زنند؟ مارک تواین می گوید: خشم، اسیدی است که اگر انباشته شود، بیشتر ضرر می زند تا اینکه بروز داده شود.

وقتی کسی عصبانی است و داد و بیداد می کند، دلایل گوناگونی وجود دارد.

بیشتر این دلایل، خوب و قانع کننده نیستند، بنابراین خیلی مهم است که فرد مقابل، واکنش درستی نشان دهد، که بیشتر به معنی مقابله به مثل نکردن است.

باید علت فریاد زدن را پیدا کنید، زیرا بیشتر اوقات، داد زدن نشاندهنده ی مشکلی روانی در فرد است که هیچ ارتباطی با طرف مقابل ندارد.

در اینگونه موارد، داد و بیداد کردن، انعکاسی از تزلزل هیجانی است، حتی اگر در همین لحظه به نظر برسد هدف او از فریاد زدن، نشان دادن قدرت و تسلط است.

در ادامه به برخی از دلایل داد زدن هنگام عصبانیت اشاره می کنیم: ضعف در مهارت های کنترل خشم خیلی ها فریاد می زنند چون فریاد زدن، مکانیسم همیشگی شان در روبرویی با شرایط دشوار است.

اما این مکانیسم، در درازمدت نتیجه ی مطلوبی ندارد.

اگر دلیل فریاد زدن یک نفر این است که یاد گرفته با چالش های زندگی اینطور برخورد کند، پس لازم است برای پیدا کردن روش های بهتر و کنترل خشم و هیجانات خود، کمک حرفه ای دریافت کند.

احساس از دست دادن کنترل ممکن است دلیل داد و بیداد کردن کسی این باشد که احساس می کند کنترل امور از دستش خارج شده و دچار افکار پریشان و احساسات نامطلوب شده و تصور کند کنترلش را نسبت به تمام چیزها به یکباره از دست داده است.

این اتفاق، یک نابسامانی و آشفتگی بزرگ برای این جور افراد است، بنابراین داد می زنند تا کنترل شرایط را در دست بگیرند.

این افراد هم مهارت کنترل امور و پیرامون خود را ندارند، بنابراین متوسل به فریاد زدن می شوند تا احساس کنند مسلط هستند.

شاید به این احساس تسلط هم دست پیدا کنند اما اغلب بسیار کوتاه مدت است زیرا بیشتر مشکلات با داد و فریاد، برطرف شدنی نیستند.

ممکن است فرد مقابل تنها به خاطر آرام کردن و فرونشاندن خشم فرد عصبانی، ظاهرا تسلیم شود و تاییدش کند، اما در واقع هیچ چیزی حل نشده است.

احساس ترس و تهدید زورگوها معمولا آدم هایی هستند که روان هیجانی غالب شان، بسیار حساس بوده و سعی دارند از آن محاظت و دفاع کنند.

هر زمان که فکر کنند این روان ِ آسیب پذیر، توسط رفتار یا اتفاقی مورد تهدید قرار گرفته، از فریاد زدن به عنوان ابزاری جهت دفاع استفاده می کنند.

تمایلات تهاجمی بعضی از اشخاص، ویژگی های تهاجمی دارند و ممکن است داد و بیدادشان به تهاجم های فیزیکی هم تبدیل شود.

شما ندرتا کتک کاری هایی را می بینید که با داد و بیداد شروع نشده باشد.

اگر کسی سرتان داد بزند و شما او را نشناسید، باید حالت دفاعی بگیرید چون داد زدن می تواند منجر به برخوردهای فیزیک بشود.

خیلی مهم است که نسبت به کسی که فریا می زند و حالت تهاجمی دارد، واکنش تهاجمی نشان ندهید، چون درست مانند سوخت رسانی به آتش خشم او بوده و داد و بیدادش، بیشتر جنبه ی فیزیکی پیدا خواهد کرد.

اگر کسی که فریاد می زند، گرایش های تهاجمی داشته باشد و شما هم با او مقابله به مثل کنید، احتمال برخوردهای فیزیکی، خیلی بیشتر خواهد شد.

فریاد زدن؛ رفتاری فراگرفته شده برخی از افراد داد می زنند زیرا در محیطی بزرگ شده اند که والدین مدام داد و بیداد می کردند.

آنها یاد گرفته اند وقتی اختلافی بوجود می آید، داد و بیداد کنند و صدای شان را بالا ببرند.

این اشخاص رفتارهای خود کنترلی مناسب را یاد نگرفته اند تا در شرایط ناخوشایند از آنها استفاده کنند، و فریاد زدن همیشه واکنش عادی شان در هر گونه آشفتگی و هیاهو بوده است.

احساس نادیده گرفته شدن بعضی از آدم ها صدای شان را هنگام عصبانیت بالا می برند چون احساس می کنند طرف مقابل، به آنها گوش نمی دهد، حتی شاید حرف شان را بارها تکرار کنند و در نهایت متوسل به داد و فریاد شوند زیرا فرد مقابل با صدای بلند، جواب شان را نداده است.

این اتفاقی است که به ویژه در مورد والدین زیاد روی می دهد؛ پدر و مادرها احساس می کنند بچه ها به آنها گوش نمی دهند، بنابراین به جای اینکه به حرف های خود ادامه دهند و تکرا کنند، سر بچه ها فریاد می زنند.

مشکل اینجاست که این رفتار، بچه ها را می ترساند.

فریاد زدن هنگام خشم، مخصوصا برای بچه ها بسیار آسیب زننده است و تحقیقات نشان داده حتی می تواند به اندازه ی تجاوز جنسی برای شان مضر باشد.

واکنش های مناسب برای اجتناب از فریاد زدن بدترین واکنش ممکنی که می توانید نسبت به کسی که فریاد می زند انجام دهید، تقلید از رفتار اوست! اگر بر سر کسی که بر سر شما فریاد می زند، فریاد بزنید، شرایط وخیم تر می شود چون حالا دیگر هر دوی شما، درگیر خشم شده اید! واکنش های دیگری هم هستند که می توانند اوضاع را بدتر کنند: حمله کردن به فریاد زننده، به چالش کشیدن حرف های او، تدافعی عمل کردن و انتقاد از او در همین لحظه.

راههای بهتری برای مقابله با داد و بیداد وجود دارد که در ادامه برای تان می گوییم چطور باید عمل کنید تا شرایط را بهبود دهید.

1.

خونسردی خود را حفظ کنید و خشم او را تغذیه نکنید یادتان باشد که وقتی کسی فریاد می زند، مشکل از شما نیست، بلکه از جانب اوست.

این فرد مهارت کنترل خشم را به خوبی یاد نگرفته یا دلیل دیگری برای فریاد زدن دارد که به شما مربوط نمی شود.

اگر واکنش تند نشان دهید، او هم می خواهد تندی شما را جواب بدهد و وارد یک چرخه ی معیوب خواهید شد.

پس خونسرد باشید، حتی اگر از درون برآشفته اید.

اگر تن صدای تان آرام باشد، احتمال اینکه به راه حلی برسید خیلی بیشتر است.

بهتر است بخشی از راه حل باشید نه بخشی از مشکل! 2.

در ذهن خود یک قدم به عقب برگردید و موقعیت را ارزیابی کنید قبل از اقدام به هرگونه عملی، یک لحظه مکث کنید و شرایط را بسنجید.

این کار به شما اجازه می دهد ارزیابی کنید که آیا ارزش این را دارد که صبر کنید یا آن موقعیت را ترک کنید.

اگر برای تان مهم نیست فرد عصبانی با رفتن شما برنجد یا دلخور شود، پس صحنه را زودتر ترک کنید (مثلا در مواجهه با یک فرد کاملا غریبه)، چون شما نباید خودتان را در معرض تعدی و بدرفتاری کسی قرار دهید که هیچ اهمیت و جایگاهی در زندگی شما ندارد.

اگر رییس تان سرتان فریاد زده و شما می دانید ترک ماجرا وقتی که او در حال داد و بیداد کردن است ممکن است به قیمت از دست دادن کارتان تمام شود، پس لازم است صبر کنید و اگر فریاد زدن رییس تان تبدیل به رفتاری مکرر شد، بهتر است دلیلش را پیدا کنید چون ادامه ی این اتفاق می تواند روی کارآمدی و توانایی کاری شما، تاثیر بدی گذاشته و شرایط حرفه ای تان را مختل کند.

3.

برای آرام کردن کسی که فریاد می زند با او موافقت نکنید، چون تشویق می شود دفعات بعد هم فریاد بزند اگر با کسی که داد و بیداد می کند موافقت کنید یا کاری را که می خواهد انجام دهید تا آرام شود و خشمش فروکش کند، یعنی از داد و بیدادش چشم پوشی کرده اید.

با موافقت کردن با کسی که فریاد می زند، فقط تشویقش می کنید که در آینده هم برای رسیدن به هدفش، بر سرتان داد بزند.

این روش ابدا استفاده نکنید تا بعدها خودتان را در معرض داد و بیدادهای بیشتر قرار ندهید.

با پذیرفتن زورگویی، به فرد زوگو قدرت می دهید که به رفتارش ادامه دهد.

4.

با خونسردی، علت فریاد زدن را پیدا کنید در بیشتر موارد وقتی کسی سرتان داد می زند، هیجانات شما هم برانگیخته شده و احساس می کنید باید کاری انجام دهید.

واکنش نشان دادن با داد زدن، انتقاد کردن و یا جواب های منفی، شرایط را پیچیده تر می کند، شما باید با تمام قدرت تفکر و تمرکزتان به دنبال مشکل اصلی بگردید، مشکلی که پشت فریادها پنهان شده است.

بگذارید فرد مقابل تان بداند مشکل هر چه که باشد، شما اجازه نمی دهید سرتان داد بزند.

این نکته را مودبانه و با خونسردی بیان کنید تا احتمال بازخوردهای مثبت بیشتر شود، مانند عذرخواهی.

یا اینکه حداقل او بفهمد که دارد داد و بیداد می کند، چون برخی از افراد حتی خودشان هم نمی دانند که دارند فریاد می زنند! 5.

از فرد عصبانی فرصتی برای فکر کردن بخواهید بعد از اینکه علت داد زدن فرد را پیدا کردید، قدم بعدی این است که از او فرصتی برای فکر کردن بخواهید.

شاید هم به برای آرام کردن خودتان به زمان نیاز داشته باشید، چون فریاد زدن او باعث می شود آدرنالین شما بالا رفته و نمی دانید چقدر دیگر می توانید خشم را در درون تان نگه دارید.

وقتی از فرد عصبانی درخواست می کنید کمی زمان بدهد، باید کلام تان فراتر از یک سوال باشد، مخصوصا اگر طرف مقابل، رییس تان نیست.

اگر فرد عصبانی، همسرتان، دوست تان و یا کس دیگری است، کاملا قابل قبول است که بگویید به زمان نیاز دارید (چند دقیقه، یک روز و یا هرچقدر که نیاز دارید) تا فکر کنید و واکنش درست و مناسب را با آرامش نشان دهید.

6.

هر وقت احساس کردید هیجان تان آرام گرفته و دلیل داد و بیداد کردن را پیدا کرده اید، حالا می توانید نزد او برگردید و گفتگو کنید به خودتان فرصت بدهید تا شرایط، حرف هایی که گفته شده و اینکه چطور می خواهید واکنش نشان بدهید را پردازش کنید.

در برخی موارد ممکن است به چند روز زمان نیاز داشته باشید.

اگر طرف مقابل تان رییس تان است و می دانید که نمی توانید طولانی اش کنید (چون ضرب العجل هایی وجود دارد یا کارتان به خطر می افتد)، پس از تکنیک های آرامشبخش مانند تنفس عمیق کمک بگیرید تا شرایط را زودتر ارزیابی کرده و بتوانید در فاصله ی کمتری به او مراجعه کنید.

الان چون رفتارتان جوری بوده که فرد مقابل تان فهمیده فریاد زدن قابل قبول نیست و شما هم فرصت و فاصله ای ایجاد کرده اید، احتمال اینکه او دوباره داد و بیداد کند خیلی کم است.

او می داند که اگر قرار است در مورد موضوع، به نتیجه برسد لازم است آرام باشد تا بتواند با شما بحث کند.

با این روش شما نه تنها از ارزش خودتان دفاع کرده اید و نشان داده اید کسی هستید که اجازه نمی دهید به احساسات تان تجاوز شود، پس می توانید به او هم نشان دهید که رفتارش قابل قبول نیست.

اگر بیشتر افراد بتوانند در مقابل کسی که داد و فریاد می کند چینن روشی در پیش بگیرند، همه ی ما شرطی شده و از داد زدن پرهیز خواهیم کرد تا حداقل زودتر و بهتر به نتیجه برسیم.

اگر داد و فریاد زدن فرد مقابل تان تبدیل به یک رفتار عادتی شده و روش جدید شما هم تغییری در رفتار او ایجاد نکرد، شاید وقت آن باشد به طور جدی با او به گفتگو بنشینید.

اگر به او بفهمانید که داد زدنش چه تاثیری روی شما دارد (مثلا: آنقدر از دستت دلخور می شوم که تا مدتها دوست ندارم تو را ببینم!)، شاید بتوانید او را به فکر فرو ببرید.

برخی از افراد نمی دانند چطور رفتارشان را تغییر بدهند.

مشاوره، روش های درمانی و کلاس های مدیریت خشم برای افرادی که این مشکل را دارند، وجود دارد.

آنهایی که عادت به فریاد زدن دارند و روش تغییر کردن را هم بلد نیستند باید بدانند که مشکل شان تا چه حد روی روابط شان تاثیرگزار است و برای حفظ سلامت روابط هم که شده باید تصمیمی هوشمندانه بگیرند.

لطفا با تحمل کسی که مدام سرتان داد می زند، به خود و روابط تان آسیب نزنید! منبع: برترین ها
کلید واژه ها: نشان - رفتار - شرایط - واکنش - عصبانیت - عادت - زندگی - روابط - اسباب بازی - مادر - بهداشت - سلامت - طبیعی - تسلیم - اهمیت - خشونت - تخریب - گزارش - رابطه - لحظه - بازی - نگرش - منفی

آخرین اخبار سرویس:
تاثیر مفید ورزش در سلامتی پس از درمان سرطان

راهکارهای درمان سردرد از زبان امام رضا(ع)

آتش زدن هیزم در شومینه سلامتی را تهدید می کند

انواع قرص درمان زودانزالی + نحوه مصرف و عوارض آن ها

چگونه در سه روز 5 کیلو کم کنیم؟

یک ضد چروک طبیعی و قوی

سکته قلبی در کمین این مردان

آیا کشیدن دندان عقل لازم است؟

افراد بالغ دارای بیماری قلبی مادرزادی در معرض "دمانس" هستند

با ورزش مغز آشنا شوید/تقویت حافظه

پاکسازی ریه از نیکوتین مخصوص قلیانی ها یا سیگاری ها

درآمد بالای توریست درمانی حاصل از پیوندقلب

10 روش برای کاهش درد واکسن کودک

آرامش با یک فنجان گل گاوزبان

اندومتریوز ، بیماری خطرناک زنان

سنبل هندی گیاهی ضداسترس

نکاتی درباره سرطان کبد

پیشگیری از تحلیل عضلات با اضافه کردن 8 گزینه غذایی به رژیم روزانه

سلامتی؛ بزرگترین نعمت پروردگار/لزوم توجه مردان به پیشگیری از بیماری ها

روزه داری برای مبتلایان به افسردگی و اضطراب مشکلی ایجاد نمی کند

چند نکته برای تقویت قدرت اراده

علت نیمی از ناباروری ها در مردان است

شناسایی 150 بیمار اوتیسمی در گیلان

گل و گیاهانی که از چاقی جلوگیری می کنند

ظهور بیماری های جدید در پایتخت

درمان زود انزالی در طب سنتی (با حنا و عسل و دارچین)

8 مخاطره جدی پزشکی که در کمین مردان است

8 علامت که نشان می دهند بیش از حد استرس دارید + عکس

برای تقویت انرژی و خلق وخو چی بخوریم؟

نخستین بقایای جانباختگان نمونه گیری شد

ارسال 150 مقاله تخصصی به دهمین کنگره سکته مغزی ایران

چرا دهان مان خشک می شود؟/ علائم خشکی دهان چیست؟

میوه هایی که زندگی شما را تغییر می دهند

سالم ترین ادویه ها برای کاهش قند خون دیابتی ها

تاثیر خستگی بر پوست

ضارب پزشک اصفهان دستگیر شد

سفر رییس جمهور به ارتفاعات دنا صحت دارد؟

اغلب فرزندان اول کودکیار می شوند

دست و پای مصنوعی به حس لامسه مجهز شد

پوسته های اطراف ناخن نشانه کمبود چه ویتامینی هستند ؟

تقویت سلامت با دستورالعمل های چغندری!

ارتباط محصولات آرایشی و بهداشتی با تشدید آلودگی هوا

تمیز کردن قابلمه سوخته با 3 روش کاربردی

انواع بیماری ها را با قندهای مصنوعی تجربه کنید!

خطر خفگی در بستر برای نوزادان اول بیشتر است

سفر روحانی به ارتفاعات دنا صحت دارد؟

چگونه در سه روز 5 کیلو کم کنیم؟

14 عادت ساده برای داشتن تناسب اندام

متخصصان مغز و اعصاب وارد مرحله درمان حاد بیماران نمی شوند

ناگفته هایی از معجزه آب لیمو

ورود پیوند قلب به توریسم سلامت تبدیل به تجارت می شود

سکته قلبی در کمین این مردان

خواص پیاز / خواص شگفت انگیز پیاز / خواص پیاز برای پوست

بهترین نوشیدنی برای مردان بالای 50 سال

غذاهایی که سلامتی مردان را تضمین می کند

پیش از ازدواج مزاج خود را ارزیابی کنید

نخوردن وعده های غذایی، با بدن چکار می کند؟

آشتی ورزش و مزاج

فواید شگفت انگیز تخم بلدرچین که از آنها بی خبرید

5 رازی که باید درباره مکمل های پوست، مو و ناخن بدانید

8 حقیقتی که باید درباره استخوان هایتان بدانید

این خوراکی خوشمزه را بخورید تا پوست تان پیر نشود

استخوانها می توانند باعث اشتهای شما باشند!

لاغر شدن با معجون زنجبیل و لیمو

چربی هایی که نباید مصرف آنها را فراموش کنید

خاصیت ضد پیری در وعده صبحانه

شب بیداری کودکان را زود پیر می کند

نوجوان 16ساله جان سه بیمار را نجات داد

کدام بهتر است، رژیم چربی یا کربوهیدرات؟

آغار به کار نخستین نمایشگاه طب سنتی و جایگزین و دارو های گیاهی در مجموعه نمایشگاه های شهرآفتاب

پاکسازی ریه از نیکوتین مخصوص قلیانی ها یا سیگاری ها

درآمد بالای توریست درمانی حاصل از پیوندقلب

چربی ها یا کربوهیدرات ها

نخستین بقایای جانباختگان نمونه گیری شد

درمان سرطان روده بزرگ با همکاری متخصصان مختلف محقق می شود

آیا کشیدن دندان عقل لازم است؟

تولید دو داروی جدید با نصف قیمت خارجی

وزیر بهداشت وارد اصفهان شد

تمرینهایی برای کاهش زانو درد

2 داروی تولید داخل در اصفهان رونمایی می شود

سندرم خستگی مزمن چیست؟

نیمی از مردان یزدی، اضافه وزن دارند سلامت مردان در گروی مدیریت زنان

تشخیص سریع اوتیسم با روشی جدید

وزیر بهداشت وارد اصفهان شد

درمان سرطان روده بزرگ با همکاری متخصصان مختلف محقق می شود

بازیگر جنجالی و پرحاشیه با حجاب اسلامی

نیمی از مردان یزدی، اضافه وزن دارند/ سلامت مردان در گروی مدیریت زنان

ضارب پزشک و پرستار بیمارستان فارابی اصفهان بازداشت شد

روش های طبیعی مبارزه با بی خوابی در سالمندان

تقدیر وزیر بهداشت از نیروی انتظامی

همایش سلامت مردان

فرد مهاجم به پزشک و پرستار بیمارستان فارابی اصفهان بازداشت شد

تقدیر وزیر بهداشت از نیروی انتظامی

فرد مهاجم به پزشک و پرستار بیمارستان فارابی اصفهان بازداشت شد

به کودکان قرص سرماخوردگی ندهید

مراقب قندهای پنهان باشید

آیا کشیدن دندان عقل لازم است؟

همایش بین المللی سلامت مردان

زبان کوچک دو شاخه چیست

درمان سرطان روده بزرگ با همکاری متخصصان مختلف محقق می شود

در برابر آدم های عصبانی، چه واکنشی نشان دهیم؟

در برابر آدم های عصبانی، چه واکنشی نشان دهیم؟