مطالب مرتبط:
عامل 50 درصد مرگ و میر در کشور
در سال 2016 رخ داد مرگ بیش از 71 هزار آمریکایی در اثر سوء مصرف مواد مخدر
زوج های خوش شانس خراسانی و تهرانی/در چه استانی، آسان تر وام ازدواج بگیریم؟
عکس/ تیپ جدید هدیه تهرانی
وسایل مخصوص سارقان تهرانی برای سرقت ماشین ها/ عکس
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 23 شهریور 1396 ساعت 10:202017-09-14اقتصادي

مرگ بیش از 40 درصد تهرانی ها در کمتر از 65 سال


گزارش ها و آمار بهشت زهرای تهران بیانگر این است که رقمی حدود 41 درصد از مرگ های اتفاق افتاده در سال 95 مربوط به تهران افراد کمتر از 65 سال بوده اند - ": بیش از 22 هزار نفر از مردم شهر تهران دچار مرگ زودهنگام در سال گذشته شده اند؛ یعنی در سنی کمتر از 65 سال و درحالی که هنوز دوران میان سالی خود را به پایان نرساندند تا طعم دوران سالمندی را تجربه کنند، با زندگی خداحافظی کردند.

این موج زودرس مرگ ها تنها شهروندان عادی شهر تهران را در بر نگرفته است؛ بلکه موجی است که مردم ایران را مدتی عزادار هنرمندان و بسیاری از افراد برجسته کشور کرد؛ چراکه نام آنان نیز در کنار دیگر مردم شهر در آمار مرگ هایی براساس تعاریف مرگ غیرطبیعی بهشت زهرا ثبت شده است.

  روابط عمومی بهشت زهرا با ارائه آمار بیشترین دلیل مرگ های گزارش شده به این مرکز در 10 سال اخیر را ایست قلبی عنوان کرده است.

اگر از مجموع فوت شدگان سال 95 که تعداد آنها برابر با 54 هزار و 769 نفر است، تعداد فوت شدگان بالای 65 سال و فوت شدگان کمتر از 9 سال را کم کنیم، عددی برابر با 22 هزار و 764 نفر فوت شده درسن نامتعارف برای مرگ به دست می آید.

  گزارش ها و آمار بهشت زهرای تهران بیانگر این است که رقمی حدود 41 درصد از مرگ های اتفاق افتاده در سال 95 مربوط به تهران افراد کمتر از 65 سال بوده اند که با توجه به تعاریف بین المللی سن این افراد میان سال و حتی جوان به حساب می آیند و هنوز حتی وارد دوران پیری و کهنسالی نشده اند.

  این آمار همچنان نشان می دهد ایست قلبی با بیش از 15 درصد مرگ ومیرها و پس از آن سکته قلبی و نارسایی قلبی همچنان بیشترین دلایل مرگ ومیر در کشور هستند.

میزان مرگ بر اثر ایست قلبی در سال 95 حدود پنج هزار و 300 نفر بود و این در حالی است که کهولت سن با آماری کمتر از پنج درصد مرگ ومیرها در جایگاه نسبتا مناسبی در چارت آماری مرگ ومیر بهشت زهرای تهران نشسته است.

  رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز هفته گذشته به این موضوع اشاره کرد و با اشاره به بیشترین علل مرگ های زودرس گفت: حدود 40 درصد از علل این مرگ ها مربوط به بیماری های قلبی و عروقی، 20 درصد مربوط به سرطان ها و 15 درصد نیز مربوط به حوادث و سوانح ترافیکی و غیرترافیکی است.

  علی معلم، مسن ترین هنرمند جوان فوت شده تنها 54 سال داشت مرگ عارف لرستانی بر اثر سکته قلبی به صورت عمومی روز یکشنبه 27/1/96 منتشر شد.

با اعلام این خبر، از سوی سخنگوی قوه قضاییه گمانه زنی ها برای قصور پزشکی در مرگ وی منتفی شده است؛ اما این اعلام از اهمیت غیرطبیعی بودن مرگ این هنرمند نمی کاهد.

  او نیز مانند همه هنرمندان دیگر کشور که در مدت کوتاهی بر اثر اتفاقی مشابه جان خود را از دست دادند، با توجه به آمار و اخبار دچار مرگ زودرس شده است.

  علی جعفریان، پزشک و رییس دانشگاه علوم پزشکی مرگ زودرس را چنین تعریف می کند: امروزه مرگ پیش از 70 سالگی را مرگ زودرس می دانند یعنی مرگی که عارف لرستانی ها و علی معلم ها گرفتار آن شده اند؛ اگرچه آمار رسمی تر و آگاهانه تری از این تعداد به صورت رسمی به دلیل رعایت شرایط و تشویش ایجاد نکردن در اذهان عمومی از سوی وزارت بهداشت و پزشکی قانونی یا مراجع رسمی اعلام نمی شود؛ اما نگاهی به اطراف و بررسی آمار نشان می دهد مرگ های غیرطبیعی و زودرس چندان از شهروندان ایرانی به دور نیستند.

  با توجه به غیرطبیعی اعلام شدن مرگ هنرمندان و گاه داشتن شاکی عمدتا این مرگ ها به پزشکی قانونی اعلام شده اند؛ اما این مرکز به صورت رسمی دلیل این مرگ ها را از مرجع خود منتشر نمی کند.

  وزارت بهداشت وظیفه خود را انتشار آمار و تعداد دقیق مرگ شهروندان نمی داند؛ اما برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی درباره علت بیماری های قلبی و عروقی، ایست قلبی یا تغذیه ناسالم مشاوره های پزشکی را در اختیار شهروندان قرار می دهد؛ اگرچه آن نیز در حد هشدار و نگرانی برای شهروندان نیست.

  درحالی که با توجه به آنچه رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران آن را تأیید کرد؛ یعنی افزایش سرطان و علل قلبی و عروقی در مرگ هایی که به تعداد آنها در بهشت زهرای شهر تهران اضافه می شود، نمی توان از این آمار به سادگی عبور کرد.

  علی جعفریان در مصاحبه ای با خبرگزاری مهر علل این امر را مصرف فست فود، نمک، چربی و شیرینی زیاد و همچنین نداشتن فعالیت فیزیکی مناسب، به عنوان عوامل خطر بیماری های غیرواگیر اعلام کرد و گفت: متأسفانه ما با مصرف این مواد غذایی قلب و بدن خود را بیمار می کنیم؛ اما از آن لذت می بریم و خودمان زمینه های جامعه ناسالم را فراهم می کنیم.

  روایت مرگ های غیرطبیعی و ناگهانی شهروندان ایران به ویژه شهر تهران برای اولین بار از فوت عباس کیارستمی در روزهای آغازین سال 95 شروع شد.

مرد سینمای ایران که مرگش روایت عجیبی داشت که هنوز نیز پایان نیافته.

مرگ او یک مورد از مرگ های غیرطبیعی اما با پرونده قصور پزشکی و آغاز مرگ های ناگهانی و غیرطبیعی سال 95 بود.

  مؤذن زاده اردبیلی، اذان گوی محبوب مردم در ماه های مبارک رمضان را شاید بتوان یکی از خوش شانس ترین فوت شدگان سال 95 دانست.

او در زادگاه خود شهر اردبیل در 80سالگی و بر اثر کهولت سن مردم ایران را ترک کرد و مرگش هیچ گاه در آمار مرگ های غیرطبیعی دوست داشتنی های سال 95 قرار نگرفت.

بعد از او پرویز شاهین خو، بازیگر کهنه کار تئاتر و سینمای ایران است که بعد از گذراندن جشن صدسالگی خود در 101 سالگی درگذشت و البته اصغر بیچاره که در حدود 90 سالگی در کشور آمریکا دار فانی را وداع گفت.

  از سال 95 حدود 26 نفر از افراد برجسته و معروف کشور به مرگ طبیعی و همچنین مرگ غیرطبیعی جان خود را از دست دادند.

بیش از پنج نفر از این تعداد در حدود 50 سالگی و عمدتا با دلایل غیرطبیعی، جان خود را از دست داده اند.

  علی معلم در این میان مسن ترین بود که تنها 54 سال داشت و بقیه مانند حسن جوهرچی، دنیا فنی زاده، نیما طباطبایی و افشین یداللهی، در مرز 50 سالگی و حتی کمتر، به طور ناگهانی از میان مردم ایران رفتند و البته ثریا حکمت که با داشتن تنها 62 سال همچنان در آمار مرگ ومیر زودرس و کمتر از 65 سال محسوب می شود.

  حتی دلایل مرگ این افراد نیز هیچ کدام طبیعی نبوده و عامل ایست قلبی، سکته مغزی و سرطان به دنبال علت مرگ تمامی فوت شدگان هنرمند یا افراد برجسته سال 95 ثبت شده است.

روندی که از ابتدای سال 96 هم ادامه داشت و موجب از دست دادن محمد خرمشاهی، محمد حسن غمخوار، محمد حیدری، عباس خسروی، ابراهیم نائم و عارف لرستانی - جوان ترین آنان - شد.

  مصرف الکل در ایران شیوع بالایی ندارد در حقیقت اگر فاکتورهایی که روی آنها صحبت زیاد شده است، مانند پارازیت ها، آب وهوای نامناسب، آلودگی شدید هوا، آلودگی و بیماری های ناشی از مصرف میوه ها و سبزی ها و صدها خبر ناراحت کننده دیگر را با این مضمون در سطح جامعه و خبرگزاری های نادیده بگیریم، بخشی از این مرگ های زودرس که گریبانگیر مردم ایران، به ویژه شهر تهران شده است، می تواند به دلیل اطلاع رسانی نادرست در مورد نوع تغذیه و روش های زندگی ناسالم باشد؛ به طوری که رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران ضمن تأکید بر اهمیت پیشگیری از بروز بیماری های غیرواگیر، گفته بود: دولت نمی تواند اقداماتی انجام دهد که مردم لاغر شوند یا در غذای خود از نمک کمتری استفاده کنند، بلکه وظیفه اصلی دولت، ارائه اطلاعات و ایجاد حساسیت در جامعه نسبت به وضعیت سلامت و وظیفه اصلی مردم، پیشگیری از بروز بیماری های مختلف است .

  دکتر سیدمحمدعلی صدرعاملی، پزشک بیمارستان قلب شهیدرجایی، متخصص قلب و عروق و دارای فوق تخصص در زمینه جراحی های قلب، یکی از عوامل تنگی رگ قلب را چربی عنوان می کند: چربی زیاد داخل خون می شود که این چربی یا بر اثر آن است که شخص چربی زیادی مصرف کرده یا چربی هایی است که در بدن تولید می شود و فرد نمی تواند آن را بسوزاند.

یک عامل نیز سیگار است، عامل دیگر فشار خون و قند است که در بیمارانی که قند دارند، تمام عروق گرفتار می شود.

فاکتور ژنتیکی هم مؤثر است.

یکسری هم عوامل نامشخص است، اما مشخص ها همین هاست .

  وی معتقد است: تغذیه نامناسب عامل مهمی در بروز سکته های قلبی است؛ به ویژه که روغن های مصرفی در کشور، عمدتا ناسالم هستند و حتی روغن هایی که به عنوان کم کسترول تبلیغ می شوند نیز خالی از عیب نیستند.

فست فودها و مصرف شیرینی زیاد در بین مردم بسیار رایج است که اصلا مناسب نیست .

  رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران شایع ترین عوامل بیماری های غیرواگیر مانند بیماری های مرتبط با قلب و عروق در دنیا را رژیم غذایی نامناسب، کم تحرکی، مصرف سیگار و الکل دانست؛ اگرچه به گفته او در ایران مصرف الکل شیوع بالایی ندارد، اما رژیم غذایی نامناسب، فوق العاده شایع است.

  به سختی می توان یک علت را به همه هنرمندان کشور یا حتی به بسیاری از مردم کشور تسری داد؛ چراکه عارف لرستانی مربیگری تیم فوتبال هنرمندان را برعهده داشت یا نمی توان میزان قد و وزن یا برآمدگی شکم علی معلم، حسن جوهرچی، هنرمندان و شهروندانی را که درحال حاضر فوت شده اند مورد بازخواست یا اندازه گیری قرار داد، اما نباید فراموش کرد که درعین حال نمی توان چشم بر افزایش فوت تعداد هنرمندان و شهروندان در آمارهای مرگ غیرطبیعی و گاه زودرس فرو بست.

سرطان، مرگ بر اثر دلایل قلبی و عروقی و تصادفات که علی جعفریان، رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز به آن اشاره کرده است، بیشترین دلایل مرگ هنرمندان و روشنفکران کشور در این دو سال اخیر بوده و می توان فوت افرادی مانند دنیا فنی زاده، افشین یداللهی، جعفر والی، ثریا حکمت، حسن جوهرچی، علی معلم، عارف لرستانی و حبیب محبیان در سن کمتر از 65 سال را در کنار کهنسال ترهای جمعیت هنرمندان کشور قرار داد.

البته به جز عباس کیارستمی که همچنان قصور پزشکی درباره پرونده او مطرح است.

  به نظر می رسد فاکتور آلودگی هوا را نیز نمی توان کتمان کرد؛ زیرا تعداد فوت شدگی ها در منطقه آلوده شهر تهران، منطقه چهار، با منطقه کم جمعیت و کم آلودگی دیگر شهر، منطقه 22 بسیار متفاوت است و منطقه چهار شهر تهران با تعداد بیش از سه هزار نفر بیشترین تعداد فوت شده ها را به خود اختصاص داده است.

اگرچه همیشه عنوان می شود آلودگی هوا به تنهایی دلیل مرگ نیست، بلکه عاملی است در تسریع مرگ برای افرادی که مبتلا به بیماری های قلبی، ریوری یا عروقی هستند که در صورت عدم مراقبت یا در معرض آلودگی قرارگرفتن ممکن است مرگ آنان زودتر فرا رسد؛ به همین دلیل عمدتا از کودکان، بیماران قلبی و ریوی و مادران باردار خواسته می شود از خود در برابر آلودگی هوا محافظت کنند.

دکتر صدرعاملی، متخصص بیمارهای قلبی در این باره می گوید: آلودگی هوا، کمبود اکسیژن و زیادشدن گازکربنیک در سکته قلبی و همچنین ایست قلبی بی تأثیر نیست یا پارازیت ها؛ مدتی است در مریض هایی که برایشان آنژیو انجام می دهیم، گاهی می بینیم عروق کرونری تنگی ندارند، اما جریان خون آهسته در رگ ها بسیار کند است که در زیادی این عامل پارازیت ها بی تأثیر نیستند .

  عدم توجه به بهبود روش های تغذیه و آلودگی هوا در ایران دکتر سیدمحمدعلی صدرعاملی، پزشک بیمارستان قلب شهیدرجایی، متخصص قلب و عروق و دارای فوق تخصص در زمینه جراحی های قلب، در گفت وگو با شرق توضیح می دهد: شایع ترین علت مرگ در جهان و ازجمله ایران، بیمارهای عروق کرونری؛ یعنی عروقی است که خون را به قلب می رسانند؛ زمانی که این عروق قطع می شود و از بین می روند، سکته اتفاق می افتد؛ این سکته می تواند سکته قلبی، سکته مغزی یا سکته گوارشی باشد که سکته قلبی در دنیا شایع تر است .

به گفته این متخصص قلب، سکته قلبی زودرس برای پزشکان این حوزه در حقیقت در زیر سن 50 سال تفاق می افتد.

در مواردی نیز فرد دچار ایست قلبی می شود؛ مثلا می شنویم یک نفر خوابیده بود ولی دیگر بیدار نشد؛ این فرد ممکن است زمینه بیماری های خاصی را داشته باشد که تشخیص داده نشده و یک دفعه این وضعیت پیش می آید؛ مثلا ورزش سنگین انجام داده است، مانند پولادی بازیکن تیم پرسپولیس که به یکباره جانش را از دست داد.

این افراد زمینه هایی دارند که مهم ترین عامل، زمینه ژنتیکی است.

  فردی که سکته قلبی می کند، وقتی تنگی عروق کرونر دارد، سینه اش درد می گیرد، اما در مواردی می شنویم فرد هیچ دردی احساس نمی کند، هیچ چیزی را متوجه نمی شود و یکباره جانش را از دست می دهد؛ این فرد دچار ایست قلبی شده است یعنی یکدفعه خون به قلبش نرسیده، بدون آنکه از ناراحتی آگاهی داشته باشد .

این پزشک متخصص معتقد است: واقعیت این است که در همه جای دنیا زمینه های بیماری های قلبی براساس آمار در حال کم شدن هستند؛ زیرا در همه جا برای مقابله با مسائل آلودگی هوا و تغذیه، برنامه ریزی هایی دارند، اما این امر در ایران برخلاف جاهای دیگر دنیا دارد اتفاق می افتد .

به گفته وی، مصرف غیرسیگار نیز در کشور بیشتر شده مصرف مخدر ها در کشور کم نیستند که می توانند یکدفعه ایجاد اسپاسم کنند؛ یعنی جریان خون به قلب به یکباره قطع شود و با توجه به آنچه می بینیم، این امر در میان جوانان بیشتر است .

اینها در حالی است که تعداد فوت شده های بر اثر سکته مغزی نیز در مرز هشدار بهشت زهراست و به مرز پنج درصد نزدیک می شود و تنها کمی از دلایلی که هنوز بهشت زهرا علت آنان را ذکر نکرده و به احتمال زیاد آن را به بعد از روشن شدن و اعلام دقیق از سوی پزشکی قانونی موکول کرده است، فاصله دارد.

نباید فراموش کرد که آمارهای بهشت زهرا و هنرمندان فوت شده که ناگهان از میانمان رفته اند، اگرچه قابل تحلیل و تفسیر در یک گزارش رسانه ای نیستند؛ اما می توان آن را به صورت هشدار نگاه کرد که نیاز به اطلاع رسانی یا در مواردی آگاهی بیشتر مسئولان مربوطه به خبرهای هرچند شایعه و همچنین توجه بیشتر مردم به زندگی خودشان و اطرافیانشان دارد تا شاید دیگر شاهد مرگ های زودهنگام - چه نزدیکانمان، چه دور و چه در میان افراد محبوبمان - نباشیم.


کلید واژه ها: تهران - بهشت زهرا - درصد - آمار - ایست قلبی - هنرمند - دانشگاه علوم پزشکی تهران - شهر تهران - دانشگاه علوم پزشکی - سخنگوی قوه قضاییه - هنرمندان - گزارش - بیماری های قلبی - تعاریف - مردم - کشور - عارف لرستانی - روابط عمومی - پزشکی - بین المللی - قوه قضاییه - جوان - عارف - سکته - مسن ترین - دانشگاه - بیماری - یکشنبه - تهرانی - ایران

آخرین اخبار سرویس:
پروژه تولید فولاد مجتمع بردسیر 91 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

در مورد فاینانس چه می دانید؟

312 میلیارد تومان صرفه جویی شد/ پرداخت بیمه معوقه حدود 800 نفر از کارکنان

قیمت نفت به بالاترین رقم 8 ماه اخیر رسید

بازدید از موزه ها 5 مهر رایگان است

همه آنچه درباره lincoln continental؛ یک خودروی اصیل و هوشمند نمی دانید! +تصاویر

فاینانس چیست؟

رشد 33 درصدی منابع بانک قرض الحسنه مهر ایران طی 6 ماهه نخست سال

بودجه نهاد ریاست جمهوری در سال 95 کمتر از سال 91

شاخص بورس با افت 71 واحدی به مرحله اصلاح رسید

پردرآمدترین شغل های ایران را بشناسید! +عکس

چگونه از گیربکس اتوماتیک خودرو مراقبت کنیم؟

فرماندارلاهیجان: استفاده از ظرفیت های درونی و افزایش تولید بصورت جدی دنبال شود

تداوم سیاست های دولت یازدهم در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

ناکارآمدی شهرداری های گلستان از زبان مسول ذیربط در استانداری

متوسط سن مدیریت باید از 48سال به 40 سال کاهش یابد

اسکله نفتی در بندر شهیدرجایی ایجاد می شود

کارنامه توسعه ایلام در دولت یازدهم درخشان تر از همه ادوار گذشته است

312 میلیارد تومان صرفه جویی شد/ پرداخت بیمه معوقه حدود 800 نفر از کارکنان

جمع آوری 6 میلیارد ریال نذورات مردم کرج برای بازسازی عتبات عالیات

فقط مرز هوایی ایران با کردستان عراق بسته است

بورس از بازارهای طلا، ارز و مسکن جلو زد

سالانه یک میلیون و 200 هزار گردشگر خارجی به تهران سفر می کنند

کاهش بودجه مصرفی نهاد ریاست جمهوری در سال 95

ماندگاری فرآورده های نفتی در گمرکات صفر شد

سونامی استارت آپ های بدهکار در راه است

200 برندتقلبی پوشاک جمع می شود

برنامه دولت برای تقویت توان متقاضیان مسکن

سریع و خشن دومین فیلم پرفروش سال 2017 شد+عکس

استخدام نیرو جهت کار در بستنی فروشی صوفی

استخدام گرافیست حرفه ای با بیمه و مزایا در اصفهان

بودجه نهاد ریاست جمهوری در سال 95 کمتر از سال 91 /تعدیل 1400 نیروی مازاد بر نیاز

از بین دو سدان خانوادگی DS 5LS و Hyundai Sonata کدام را انتخاب کنیم؟ +تصاویر

فرماندارلاهیجان: استفاده از ظرفیت های درونی و افزایش تولید بصورت جدی دنبال شود

تداوم سیاست های دولت یازدهم در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

روزیاتو: سقوط «IT» پس از دو هفته صدرنشینی مقتدرانه

بودجه نهاد ریاست جمهوری در سال 95 کمتر از سال 91 بود

ناکارآمدی شهرداری های گلستان از زبان مسول ذیربط در استانداری

بودجه نهاد ریاست جمهوری در سال 95 کمتر از سال 91 / 1400 نیروی مازاد تعدیل شده اند

استخدام شرکت فرانسوز یزد از سراسر کشور

جزییات خود اشتغالی در سال 96

استخدام استانداری کهگیلویه و بویراحمد (خبر جدید)

تاکسی های لوکس تسلا در دوبی

استخدام مدیر خدمات پس از فروش در شرکت فوران تیما

مصرف سالیانه 90 میلیون متر مکعب بتن در کشور

توسعه ی 11 میدان از میادین مناطق نفتخیز جنوب

دولت نگاه ویژه ای برای افزایش سهم مدیریت جوانان و زنان در دستگاه های اداری دارد

سالانه یک میلیون و 200 هزار گردشگر خارجی به تهران سفر می کنند

دخترم حقوق ها را ریخته اند؟ ویژه بازنشستگان

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور خبر داد رشد 25 درصدی صادرات مناطق آزاد کشور/ هیچ ارتباطی بین مسئله قاچاق با مناطق آزاد وجود ندارد

شغل های پردرآمد در ایران +عکس

بودجه نهاد ریاست جمهوری در سال 95 کمتر از سال 91 /تعدیل 1400 نیروی مازاد بر نیاز

توسعه ی 11 میدان از میادین مناطق نفتخیز جنوب

انجمن خودرونگاران رسما آغاز به کار کرد/ هیئت مدیره انجمن انتخاب شدند

شغل های پردرآمد در ایران +عکس

سالانه یک میلیون و 200 هزار گردشگر خارجی به تهران سفر می کنند

سالانه یک میلیون و 200 هزار گردشگر خارجی به تهران سفر می کنند

دولت نگاه ویژه ای برای افزایش سهم مدیریت جوانان و زنان در دستگاه های اداری دارد

تویوتا GT86 با موتور فراری حین فیلم برداری تصادف کرد + فیلم

استخدام کارشناس کنترل کیفیت،آشنا با سیستم ایزو در تهران

قیمت نفت به بالاترین رقم 8 ماه اخیر رسید

تاکسی های لوکس تسلا در دوبی

جایگاه برتر بانک شهر در میان بانک های سراسر کشور

تصویب 4800 میلیارد ریال تسهیلات در بانک سینا برای طرح های مناطق روستایی

نجات 65 بنگاه اقتصادی بحرانی با تسهیلات بانک ملی ایران

انجمن خودرونگاران رسما آغاز به کار کرد/ هیئت مدیره انجمن انتخاب شدند

دولت نگاه ویژه ای برای افزایش سهم مدیریت جوانان و زنان در دستگاه های اداری دارد

رییس سازمان امور اداری: سن مدیریت در دستگاه ها باید به 40 سال کاهش یابد

کلنگ نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی در سامان به زمین زده شد

تاکید رییس کل گمرک ایران بر ضرورت تکریم گردشگران ایرانی در مرزهای ترکیه

استخدام شهرداری آذربایجان شرقی (خبر جدید)

ایجاد اشتغال برای 930 بستان آبادی با اعتبار 10 میلیارد ریالی

شاخص بورس با افت 71 واحدی به مرحله اصلاح رسید

برای خرید خودروی برلیانس اتوماتیک چقدر باید هزینه کرد؟

کرمانشاه ؛پایلوت بیمه نوین کشاورزی می شود

گرما و کم آبی کوچ پرندگان به مازندران را به تاخیر انداخت

ثبت اطلاعات بیش از 9 هزار روستای سیستان و بلوچستان در سامانه هوشمند سازی زیرساخت ها

حفظ میزان صادرات نفت خام و میعانات تا پایان 2017

کاهش میزان بیکاری در البرز با ایجاد 50 هزار فرصت شغلی

اشتغالزایی برای 17 هزار و 696 نفر در زنجان

آن چه درباره قهوه سازها نمی دانیم!

یک نسخه خانگی سحرآمیز برای رشد مجدد مو!

مصرف سالیانه 90 میلیون متر مکعب بتن در کشور

اسکناس ده هزار تومانی برنده شد

عطاری ها تنها مجاز به عرضه گیاهان دارویی فرآوری نشده هستند

وضعیت سرمایه گذاری چهارمحال و بختیاری در دولت تدبیر و امید متحول شد

ناوگان نفتکش ایران 2 گواهینامه جدید بین المللی دریافت کرد

ثبت اطلاعات بیش از 9 هزار روستای سیستان و بلوچستان در سامانه هوشمند سازی زیرساخت ها

چاق ترین زن جهان در یکی از شفاخانه های ابوظبی درگذشت

آرین موتور، رتبه اول رضایت مندی مشتریان

استخدام مهندس صنایع،مسلط به کامپیوتردرکارخانه مبلمان اداری

آیا بحران بدهی استارتاپ های ایرانی در راه است؟

استخدام کارشناس ارشد کنترل کیفی ترجیحاً رشته پلیمر

دولت متعهد به پرداخت سود سهام عدالت است

830 میلیارد ریال به عمران دشتی بوشهر اختصاص یافت

فرماندار: وجود 500 خانه مسافر غیر مجاز در قم

بی توجهی به نکات ایمنی در بروز حادثه تونل گردنه چری

بی توجهی به نکات ایمنی در بروز حادثه تونل گردنه چری/ پیمانکار اجازه فعالیت ندارد

سفر هیئت اتاق بازرگانی ایران به اسپانیا

جمع آوری 6 میلیارد ریال نذورات مردمی بازسازی عتبات عالیات در کرج

توزیع سود سهام عدالت فعلا منتفی شد

1000 تومانی جدید اول شد

استخدام کارشناس ارشد مهندسی محیط زیست یا بهداشت

استخدام تکنسین دستگاه های صنعتی در خراسان رضوی

استخدام طراح و گرافیست در توسعه گران آریاز در بلوار سجاد/ مشهد

استخدام کارشناس فروش شرکت روانکاران صنعت / استان گلستان

رتبه برتر اسکناس 10 هزار ریالی جدید

ترکیه شبکه کُردی را از «ترک ست» حذف کرد

ورود بیستمین قطار گردشگری به نصف جهان

صدور مجوز تجاری موقت و مشروط برای املاک مسکونی پردیسان

پلمپ 45 کوره ذغال پزی در بناب

استاندار خراسان رضوی پیش بینی کرد ایجاد 160 هزار فرصت شغلی در خراسان رضوی در سالجاری

برداشت اولین محصول راتون در آستانه اشرفیه

قیمت نفت به بالاترین رقم 8 ماه اخیر رسید

هیات اتاق بازرگانی ایران وارد مادرید شد

افزایش 40 درصدی کشف کالای قاچاق در استان+مصاحبه

E2 Max ؛ اتوبوسی شارژی که به راحتی 1700 کیلومتر را با یک بار شارژ طی می کند! +عکس

با 7 راه ساده برای سرعت بخشیدن به تلفن های هوشمند اندرویدی آشنا شوید

با 7 راه ساده برای سرعت بخشیدن به تلفن های هوشمند اندرویدی آشنا شوید

استخدام کارشناس فروش داخلی،کارشناس تولید محتوا

قیمت سکه ، طلا و ارز (جدول)

استخدام کارشناس QA،کارشناس فروش در شرکت سنگین ماشین ایستا

بازگشت گردنبند 300 میلیونی به صاحبش در فرودگاه +عکس

قیمت بنزین افزایش می یابد؟

ببینید/ محدودیت ها در ذهن ما هستند!

نوسان قیمت کالاهای اساسی در محرم

برای خرید موتور برق چقدر باید هزینه کرد؟

قیمت بنزین افزایش می یابد؟

بودجه نهاد ریاست جمهوری در سال 95 کمتر از سال 91 / کاهش چشمگیر هزینه های خدماتی /تعدیل 1400 نیروی مازاد بر نیاز / گسترش چرخه الکترونیک اداری و شفافیت مالی

خوزستان بیشترین کاهش میزان بیکاری در کشور را به خود اختصاص داد

70 میلیون دلار کالا از گمرک همدان صادر شد

واحدهای دام و طیور با 60 درصد پیشرفت در استان لرستان تسهیلات دریافت می کنند

بهترین اسکناس معرفی شد

اینترپل از کشف 51 میلیون دلار داروی تقلبی خبر داد

تصمیم گیری بر اساس درک واقعی از نیازهای استان باشد

استقبال از پانزدهمین نمایشگاه کتاب ارومیه رضایت بخش بود

خوزستان بیشترین کاهش میزان بیکاری در کشور را به خود اختصاص داد

19 باب مجتمع خدماتی رفاهی در آذربایجان غربی احداث می شود

70 میلیون دلار کالا از گمرک همدان صادر شد

ثبات قیمت مرغ در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی

تجمیع و یکپارچگی خدمات رفاهی، به زودی

افزایش 40 درصدی کشف کالای قاچاق در استان

صدور مجوز تجاری موقت و مشروط به املاک مسکونی پردیسان

آیا میدانید؛ iOS 11 دو برابر بیشتر از نسخه قبلش باتری می خورد؟!

واحدهای دام و طیور با 60 درصد پیشرفت در استان لرستان تسهیلات دریافت می کنند

خبری از گرانی مرغ نیست

رویکرد آستان قدس رضوی، سودآوری صرف نیست/ بیگانگان گره ای از کار ما باز نخواهند کرد

عامل گرانی برنج معرفی شد

استخدام کارشناس برنامه ریزی با حداقل 2 سال سابقه کار

جلوگیری از برداشت 16 میلیون متر مکعب از منابع آب زیرزمینی

خودروی خورشیدی با مصرفی برابر با دستگاه «توستر» +تصاویر

اجرا نشدن طرح هادی در فیروزآباد

رونمایی از MG6 جدید در چین + تصاویر

سوژه شدن زن ثروتمندی که در وان به همراه پول و طلا می خوابد! عکس

جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی

بودجه نهاد ریاست جمهوری در سال 95 کمتر از 91 بود

فال روزانه سه شنبه 4 مهر ماه 96

گازپروم روسیه بزرگترین شرکت انرژی جهان شد

آتش زدن خودروی بی ام و به نشانه اعتراض

تخم مرغ در صدر گرانی ها

بودجه نهاد ریاست جمهوری در سال 95 کمتر از سال 91 بود

هزینه یک هزار و 880 میلیارد ریالی برای احیای دریاچه ارومیه

بارش تگرگ به اندازه گردو و سیب زمینی در اهر + تصاویر

عوامل 3 گانه افزایش قیمت طلا و ارز

صادرات نفت ایران موقتا محدود می شود

بیش از 90 درصد از متکدیان ارومیه جمع آوری شد

صادرات 2.6 میلیون بشکه نفت تا سال 2017

با امانت داری کارمند فرودگاه گردنبند 300 میلیون ریالی در فرودگاه بیرجند به صاحبش رسید

کلنگ زنی باند دوم کمربندی «ماکو - بازرگان»

افزایش 110 درصدی واردات کالا به چهارمحال و بختیاری

اعمال روش های نظارتی بر خدمات وزارت جهاد کشاورزی

محاسبه قیمت نفتای پتروشیمی ها با ارز آزاد تکذیب شد

معیار «لوکس» بودن خودروهای وارداتی تغییر کرد

نرخ بیکاری در استان خراسان رضوی 11 درصد است بردسکن می تواند قطب تولید طلا و مس شود

استخدام شرکت شکلات برنوتی

استخدام شرکت بهنوش ایران

استخدام رسمی سرپرست فروش و بازار یاب / تبریز

محدود شدن صادرات نفت ایران

پروژه های اشتغال زایی با رویکرد توسعه توریسم ورزشی در اردبیل حمایت می شود

حوادث فوتی در همدان 9.2 درصد کاهش یافت

ظرفیت تولید 85تن ماهی قزل آلا در مانه وسملقان

معیار «لوکس» بودن خودروهای وارداتی تغییر کرد

گزارش مکتوب / ارزش های فرهنگی و اقتصادی باغ گردوی شهمیرزاد

عوارض لیفت با نخ چیست؟

خرید موتورسیکلت بی ام و

معرفی اپلیکیشن Paint Space AR؛ نقاشی با طعم واقعیت افزوده

صادرات نفت ایران موقتا محدود می شود

جدول/ قیمت سکه و ارز در روز دوشنبه

نرخ بیکاری در استان خراسان رضوی 11 درصد است/ بردسکن می تواند قطب تولید طلا و مس شود

راه اندازی کارگروه داخلی اشتغال در شرکت شهرک های صنعتی فارس

تصویب اعمال روش های نظارتی سازمان حمایت بر خدمات وزارت جهاد کشاورزی

حلال بودن محصولات، اولویت اول زنان مسلمان جنوب شرق آسیا

مهلت تسویه بدهی به سهام عدالت تمدید شد

آخرین جزییات گرانی و ارزانی کالاهای اساسی

شرکت BP فعالیت خود را در میدان گازی خزان عمان آغاز کرد

پرداخت بیش از 2 میلیارد ریال کمک هزینه درمان به 300 مددجوی گلستانی

80 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای سد احمدبیگلوی مشگین شهر اختصاص یافت

11 میلیارد ریال کالای قاچاق در خوزستان کشف شد

مرمت باغ قاجاری منشی باشی شیراز

افزایش بهای نفت خام سبک ‏برنت دریای ‏شمال افزایش یافت

مرگ بیش از 40 درصد تهرانی ها در کمتر از 65 سال

مرگ بیش از 40 درصد تهرانی ها در کمتر از 65 سال