مطالب مرتبط:
عامل 50 درصد مرگ و میر در کشور
در سال 2016 رخ داد مرگ بیش از 71 هزار آمریکایی در اثر سوء مصرف مواد مخدر
زوج های خوش شانس خراسانی و تهرانی/در چه استانی، آسان تر وام ازدواج بگیریم؟
عکس/ تیپ جدید هدیه تهرانی
وسایل مخصوص سارقان تهرانی برای سرقت ماشین ها/ عکس
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 23 شهریور 1396 ساعت 10:202017-09-14اقتصادي

مرگ بیش از 40 درصد تهرانی ها در کمتر از 65 سال


گزارش ها و آمار بهشت زهرای تهران بیانگر این است که رقمی حدود 41 درصد از مرگ های اتفاق افتاده در سال 95 مربوط به تهران افراد کمتر از 65 سال بوده اند - ": بیش از 22 هزار نفر از مردم شهر تهران دچار مرگ زودهنگام در سال گذشته شده اند؛ یعنی در سنی کمتر از 65 سال و درحالی که هنوز دوران میان سالی خود را به پایان نرساندند تا طعم دوران سالمندی را تجربه کنند، با زندگی خداحافظی کردند.

این موج زودرس مرگ ها تنها شهروندان عادی شهر تهران را در بر نگرفته است؛ بلکه موجی است که مردم ایران را مدتی عزادار هنرمندان و بسیاری از افراد برجسته کشور کرد؛ چراکه نام آنان نیز در کنار دیگر مردم شهر در آمار مرگ هایی براساس تعاریف مرگ غیرطبیعی بهشت زهرا ثبت شده است.

  روابط عمومی بهشت زهرا با ارائه آمار بیشترین دلیل مرگ های گزارش شده به این مرکز در 10 سال اخیر را ایست قلبی عنوان کرده است.

اگر از مجموع فوت شدگان سال 95 که تعداد آنها برابر با 54 هزار و 769 نفر است، تعداد فوت شدگان بالای 65 سال و فوت شدگان کمتر از 9 سال را کم کنیم، عددی برابر با 22 هزار و 764 نفر فوت شده درسن نامتعارف برای مرگ به دست می آید.

  گزارش ها و آمار بهشت زهرای تهران بیانگر این است که رقمی حدود 41 درصد از مرگ های اتفاق افتاده در سال 95 مربوط به تهران افراد کمتر از 65 سال بوده اند که با توجه به تعاریف بین المللی سن این افراد میان سال و حتی جوان به حساب می آیند و هنوز حتی وارد دوران پیری و کهنسالی نشده اند.

  این آمار همچنان نشان می دهد ایست قلبی با بیش از 15 درصد مرگ ومیرها و پس از آن سکته قلبی و نارسایی قلبی همچنان بیشترین دلایل مرگ ومیر در کشور هستند.

میزان مرگ بر اثر ایست قلبی در سال 95 حدود پنج هزار و 300 نفر بود و این در حالی است که کهولت سن با آماری کمتر از پنج درصد مرگ ومیرها در جایگاه نسبتا مناسبی در چارت آماری مرگ ومیر بهشت زهرای تهران نشسته است.

  رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز هفته گذشته به این موضوع اشاره کرد و با اشاره به بیشترین علل مرگ های زودرس گفت: حدود 40 درصد از علل این مرگ ها مربوط به بیماری های قلبی و عروقی، 20 درصد مربوط به سرطان ها و 15 درصد نیز مربوط به حوادث و سوانح ترافیکی و غیرترافیکی است.

  علی معلم، مسن ترین هنرمند جوان فوت شده تنها 54 سال داشت مرگ عارف لرستانی بر اثر سکته قلبی به صورت عمومی روز یکشنبه 27/1/96 منتشر شد.

با اعلام این خبر، از سوی سخنگوی قوه قضاییه گمانه زنی ها برای قصور پزشکی در مرگ وی منتفی شده است؛ اما این اعلام از اهمیت غیرطبیعی بودن مرگ این هنرمند نمی کاهد.

  او نیز مانند همه هنرمندان دیگر کشور که در مدت کوتاهی بر اثر اتفاقی مشابه جان خود را از دست دادند، با توجه به آمار و اخبار دچار مرگ زودرس شده است.

  علی جعفریان، پزشک و رییس دانشگاه علوم پزشکی مرگ زودرس را چنین تعریف می کند: امروزه مرگ پیش از 70 سالگی را مرگ زودرس می دانند یعنی مرگی که عارف لرستانی ها و علی معلم ها گرفتار آن شده اند؛ اگرچه آمار رسمی تر و آگاهانه تری از این تعداد به صورت رسمی به دلیل رعایت شرایط و تشویش ایجاد نکردن در اذهان عمومی از سوی وزارت بهداشت و پزشکی قانونی یا مراجع رسمی اعلام نمی شود؛ اما نگاهی به اطراف و بررسی آمار نشان می دهد مرگ های غیرطبیعی و زودرس چندان از شهروندان ایرانی به دور نیستند.

  با توجه به غیرطبیعی اعلام شدن مرگ هنرمندان و گاه داشتن شاکی عمدتا این مرگ ها به پزشکی قانونی اعلام شده اند؛ اما این مرکز به صورت رسمی دلیل این مرگ ها را از مرجع خود منتشر نمی کند.

  وزارت بهداشت وظیفه خود را انتشار آمار و تعداد دقیق مرگ شهروندان نمی داند؛ اما برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی درباره علت بیماری های قلبی و عروقی، ایست قلبی یا تغذیه ناسالم مشاوره های پزشکی را در اختیار شهروندان قرار می دهد؛ اگرچه آن نیز در حد هشدار و نگرانی برای شهروندان نیست.

  درحالی که با توجه به آنچه رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران آن را تأیید کرد؛ یعنی افزایش سرطان و علل قلبی و عروقی در مرگ هایی که به تعداد آنها در بهشت زهرای شهر تهران اضافه می شود، نمی توان از این آمار به سادگی عبور کرد.

  علی جعفریان در مصاحبه ای با خبرگزاری مهر علل این امر را مصرف فست فود، نمک، چربی و شیرینی زیاد و همچنین نداشتن فعالیت فیزیکی مناسب، به عنوان عوامل خطر بیماری های غیرواگیر اعلام کرد و گفت: متأسفانه ما با مصرف این مواد غذایی قلب و بدن خود را بیمار می کنیم؛ اما از آن لذت می بریم و خودمان زمینه های جامعه ناسالم را فراهم می کنیم.

  روایت مرگ های غیرطبیعی و ناگهانی شهروندان ایران به ویژه شهر تهران برای اولین بار از فوت عباس کیارستمی در روزهای آغازین سال 95 شروع شد.

مرد سینمای ایران که مرگش روایت عجیبی داشت که هنوز نیز پایان نیافته.

مرگ او یک مورد از مرگ های غیرطبیعی اما با پرونده قصور پزشکی و آغاز مرگ های ناگهانی و غیرطبیعی سال 95 بود.

  مؤذن زاده اردبیلی، اذان گوی محبوب مردم در ماه های مبارک رمضان را شاید بتوان یکی از خوش شانس ترین فوت شدگان سال 95 دانست.

او در زادگاه خود شهر اردبیل در 80سالگی و بر اثر کهولت سن مردم ایران را ترک کرد و مرگش هیچ گاه در آمار مرگ های غیرطبیعی دوست داشتنی های سال 95 قرار نگرفت.

بعد از او پرویز شاهین خو، بازیگر کهنه کار تئاتر و سینمای ایران است که بعد از گذراندن جشن صدسالگی خود در 101 سالگی درگذشت و البته اصغر بیچاره که در حدود 90 سالگی در کشور آمریکا دار فانی را وداع گفت.

  از سال 95 حدود 26 نفر از افراد برجسته و معروف کشور به مرگ طبیعی و همچنین مرگ غیرطبیعی جان خود را از دست دادند.

بیش از پنج نفر از این تعداد در حدود 50 سالگی و عمدتا با دلایل غیرطبیعی، جان خود را از دست داده اند.

  علی معلم در این میان مسن ترین بود که تنها 54 سال داشت و بقیه مانند حسن جوهرچی، دنیا فنی زاده، نیما طباطبایی و افشین یداللهی، در مرز 50 سالگی و حتی کمتر، به طور ناگهانی از میان مردم ایران رفتند و البته ثریا حکمت که با داشتن تنها 62 سال همچنان در آمار مرگ ومیر زودرس و کمتر از 65 سال محسوب می شود.

  حتی دلایل مرگ این افراد نیز هیچ کدام طبیعی نبوده و عامل ایست قلبی، سکته مغزی و سرطان به دنبال علت مرگ تمامی فوت شدگان هنرمند یا افراد برجسته سال 95 ثبت شده است.

روندی که از ابتدای سال 96 هم ادامه داشت و موجب از دست دادن محمد خرمشاهی، محمد حسن غمخوار، محمد حیدری، عباس خسروی، ابراهیم نائم و عارف لرستانی - جوان ترین آنان - شد.

  مصرف الکل در ایران شیوع بالایی ندارد در حقیقت اگر فاکتورهایی که روی آنها صحبت زیاد شده است، مانند پارازیت ها، آب وهوای نامناسب، آلودگی شدید هوا، آلودگی و بیماری های ناشی از مصرف میوه ها و سبزی ها و صدها خبر ناراحت کننده دیگر را با این مضمون در سطح جامعه و خبرگزاری های نادیده بگیریم، بخشی از این مرگ های زودرس که گریبانگیر مردم ایران، به ویژه شهر تهران شده است، می تواند به دلیل اطلاع رسانی نادرست در مورد نوع تغذیه و روش های زندگی ناسالم باشد؛ به طوری که رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران ضمن تأکید بر اهمیت پیشگیری از بروز بیماری های غیرواگیر، گفته بود: دولت نمی تواند اقداماتی انجام دهد که مردم لاغر شوند یا در غذای خود از نمک کمتری استفاده کنند، بلکه وظیفه اصلی دولت، ارائه اطلاعات و ایجاد حساسیت در جامعه نسبت به وضعیت سلامت و وظیفه اصلی مردم، پیشگیری از بروز بیماری های مختلف است .

  دکتر سیدمحمدعلی صدرعاملی، پزشک بیمارستان قلب شهیدرجایی، متخصص قلب و عروق و دارای فوق تخصص در زمینه جراحی های قلب، یکی از عوامل تنگی رگ قلب را چربی عنوان می کند: چربی زیاد داخل خون می شود که این چربی یا بر اثر آن است که شخص چربی زیادی مصرف کرده یا چربی هایی است که در بدن تولید می شود و فرد نمی تواند آن را بسوزاند.

یک عامل نیز سیگار است، عامل دیگر فشار خون و قند است که در بیمارانی که قند دارند، تمام عروق گرفتار می شود.

فاکتور ژنتیکی هم مؤثر است.

یکسری هم عوامل نامشخص است، اما مشخص ها همین هاست .

  وی معتقد است: تغذیه نامناسب عامل مهمی در بروز سکته های قلبی است؛ به ویژه که روغن های مصرفی در کشور، عمدتا ناسالم هستند و حتی روغن هایی که به عنوان کم کسترول تبلیغ می شوند نیز خالی از عیب نیستند.

فست فودها و مصرف شیرینی زیاد در بین مردم بسیار رایج است که اصلا مناسب نیست .

  رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران شایع ترین عوامل بیماری های غیرواگیر مانند بیماری های مرتبط با قلب و عروق در دنیا را رژیم غذایی نامناسب، کم تحرکی، مصرف سیگار و الکل دانست؛ اگرچه به گفته او در ایران مصرف الکل شیوع بالایی ندارد، اما رژیم غذایی نامناسب، فوق العاده شایع است.

  به سختی می توان یک علت را به همه هنرمندان کشور یا حتی به بسیاری از مردم کشور تسری داد؛ چراکه عارف لرستانی مربیگری تیم فوتبال هنرمندان را برعهده داشت یا نمی توان میزان قد و وزن یا برآمدگی شکم علی معلم، حسن جوهرچی، هنرمندان و شهروندانی را که درحال حاضر فوت شده اند مورد بازخواست یا اندازه گیری قرار داد، اما نباید فراموش کرد که درعین حال نمی توان چشم بر افزایش فوت تعداد هنرمندان و شهروندان در آمارهای مرگ غیرطبیعی و گاه زودرس فرو بست.

سرطان، مرگ بر اثر دلایل قلبی و عروقی و تصادفات که علی جعفریان، رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز به آن اشاره کرده است، بیشترین دلایل مرگ هنرمندان و روشنفکران کشور در این دو سال اخیر بوده و می توان فوت افرادی مانند دنیا فنی زاده، افشین یداللهی، جعفر والی، ثریا حکمت، حسن جوهرچی، علی معلم، عارف لرستانی و حبیب محبیان در سن کمتر از 65 سال را در کنار کهنسال ترهای جمعیت هنرمندان کشور قرار داد.

البته به جز عباس کیارستمی که همچنان قصور پزشکی درباره پرونده او مطرح است.

  به نظر می رسد فاکتور آلودگی هوا را نیز نمی توان کتمان کرد؛ زیرا تعداد فوت شدگی ها در منطقه آلوده شهر تهران، منطقه چهار، با منطقه کم جمعیت و کم آلودگی دیگر شهر، منطقه 22 بسیار متفاوت است و منطقه چهار شهر تهران با تعداد بیش از سه هزار نفر بیشترین تعداد فوت شده ها را به خود اختصاص داده است.

اگرچه همیشه عنوان می شود آلودگی هوا به تنهایی دلیل مرگ نیست، بلکه عاملی است در تسریع مرگ برای افرادی که مبتلا به بیماری های قلبی، ریوری یا عروقی هستند که در صورت عدم مراقبت یا در معرض آلودگی قرارگرفتن ممکن است مرگ آنان زودتر فرا رسد؛ به همین دلیل عمدتا از کودکان، بیماران قلبی و ریوی و مادران باردار خواسته می شود از خود در برابر آلودگی هوا محافظت کنند.

دکتر صدرعاملی، متخصص بیمارهای قلبی در این باره می گوید: آلودگی هوا، کمبود اکسیژن و زیادشدن گازکربنیک در سکته قلبی و همچنین ایست قلبی بی تأثیر نیست یا پارازیت ها؛ مدتی است در مریض هایی که برایشان آنژیو انجام می دهیم، گاهی می بینیم عروق کرونری تنگی ندارند، اما جریان خون آهسته در رگ ها بسیار کند است که در زیادی این عامل پارازیت ها بی تأثیر نیستند .

  عدم توجه به بهبود روش های تغذیه و آلودگی هوا در ایران دکتر سیدمحمدعلی صدرعاملی، پزشک بیمارستان قلب شهیدرجایی، متخصص قلب و عروق و دارای فوق تخصص در زمینه جراحی های قلب، در گفت وگو با شرق توضیح می دهد: شایع ترین علت مرگ در جهان و ازجمله ایران، بیمارهای عروق کرونری؛ یعنی عروقی است که خون را به قلب می رسانند؛ زمانی که این عروق قطع می شود و از بین می روند، سکته اتفاق می افتد؛ این سکته می تواند سکته قلبی، سکته مغزی یا سکته گوارشی باشد که سکته قلبی در دنیا شایع تر است .

به گفته این متخصص قلب، سکته قلبی زودرس برای پزشکان این حوزه در حقیقت در زیر سن 50 سال تفاق می افتد.

در مواردی نیز فرد دچار ایست قلبی می شود؛ مثلا می شنویم یک نفر خوابیده بود ولی دیگر بیدار نشد؛ این فرد ممکن است زمینه بیماری های خاصی را داشته باشد که تشخیص داده نشده و یک دفعه این وضعیت پیش می آید؛ مثلا ورزش سنگین انجام داده است، مانند پولادی بازیکن تیم پرسپولیس که به یکباره جانش را از دست داد.

این افراد زمینه هایی دارند که مهم ترین عامل، زمینه ژنتیکی است.

  فردی که سکته قلبی می کند، وقتی تنگی عروق کرونر دارد، سینه اش درد می گیرد، اما در مواردی می شنویم فرد هیچ دردی احساس نمی کند، هیچ چیزی را متوجه نمی شود و یکباره جانش را از دست می دهد؛ این فرد دچار ایست قلبی شده است یعنی یکدفعه خون به قلبش نرسیده، بدون آنکه از ناراحتی آگاهی داشته باشد .

این پزشک متخصص معتقد است: واقعیت این است که در همه جای دنیا زمینه های بیماری های قلبی براساس آمار در حال کم شدن هستند؛ زیرا در همه جا برای مقابله با مسائل آلودگی هوا و تغذیه، برنامه ریزی هایی دارند، اما این امر در ایران برخلاف جاهای دیگر دنیا دارد اتفاق می افتد .

به گفته وی، مصرف غیرسیگار نیز در کشور بیشتر شده مصرف مخدر ها در کشور کم نیستند که می توانند یکدفعه ایجاد اسپاسم کنند؛ یعنی جریان خون به قلب به یکباره قطع شود و با توجه به آنچه می بینیم، این امر در میان جوانان بیشتر است .

اینها در حالی است که تعداد فوت شده های بر اثر سکته مغزی نیز در مرز هشدار بهشت زهراست و به مرز پنج درصد نزدیک می شود و تنها کمی از دلایلی که هنوز بهشت زهرا علت آنان را ذکر نکرده و به احتمال زیاد آن را به بعد از روشن شدن و اعلام دقیق از سوی پزشکی قانونی موکول کرده است، فاصله دارد.

نباید فراموش کرد که آمارهای بهشت زهرا و هنرمندان فوت شده که ناگهان از میانمان رفته اند، اگرچه قابل تحلیل و تفسیر در یک گزارش رسانه ای نیستند؛ اما می توان آن را به صورت هشدار نگاه کرد که نیاز به اطلاع رسانی یا در مواردی آگاهی بیشتر مسئولان مربوطه به خبرهای هرچند شایعه و همچنین توجه بیشتر مردم به زندگی خودشان و اطرافیانشان دارد تا شاید دیگر شاهد مرگ های زودهنگام - چه نزدیکانمان، چه دور و چه در میان افراد محبوبمان - نباشیم.


کلید واژه ها: تهران - بهشت زهرا - درصد - آمار - ایست قلبی - هنرمند - دانشگاه علوم پزشکی تهران - شهر تهران - دانشگاه علوم پزشکی - سخنگوی قوه قضاییه - هنرمندان - گزارش - بیماری های قلبی - تعاریف - مردم - کشور - عارف لرستانی - روابط عمومی - پزشکی - بین المللی - قوه قضاییه - جوان - عارف - سکته - مسن ترین - دانشگاه - بیماری - یکشنبه - تهرانی - ایران

آخرین اخبار سرویس:
عجیب وغریب ترین خانه های مجردی دنیا!+تصاویر

استخدام تایپیست حرفه ای در موسسه رهپویان شریف در تهران

استخدام وِیتر در رستوران چنین در استان البرز

مجلس با افزایش جدی قیمت حامل های انرژی موافقت نمی کند/ دولت اختیار افزایش قیمت داشت اما توپ را به زمین مجلس انداخت

قیمت نفت برنت 0.36 درصد کاهش یافت/ قیمت نفت به 70.01 دلار در هر بشکه رسید

یارانه نقدی امشب واریز می شود

رفع تداخلات اراضی از 1.3 میلیون هکتار از زمین های کشاورزی استان سمنان

بازار داغ خانه های 60 تا 70 متر در پایتخت

ایجاد اشتغال برای 2022 نفر در شهرستان بجنورد

قیمت انواع میوه در تهران /جدول

استخدام کارگر نیمه ماهر جهت کافی شاپ در باشگاه خشایار

استخدام انباردار آشنا به سیستم انبارداری در تهران

استخدام شرکت تندیس آوران شکیل در شیراز

عرضه بیش از 41 هزار تن انواع مواد پلیمری

رنو 150 هزار خودرو به بازار ایران عرضه خواهد کرد

قیمت سکه و ارز امروز 26 دی 96

استخدام تعدادی اپراتور ساده جهت شرکت معتبر در شیراز

پایان جشنواره "عاقبت بخیر شوید"

نفت برنت بالای 70 دلار ایستاد

استخدام منشی خانم آشنا به کامپیوتر و بازرگانی در اشتهارد

لزوم مدیریت صحیح در استقرار فروشگاه های بزرگ/ واگذاری تنظیم بازار به جهادکشاورزی اشتباه بود

گمرک متولی صدور کارت بازرگانی در کشور نیست

یارانه دی ماه امشب واریز می شود

ورود پولی به بزرگراه های تهران

قیمت انواع میوه در تهران + جدول

یک هزار و 906 واحد مسکونی درالبرزآماده تحویل شد

آغاز فاز دوم آبرسانی به روستاهای مسیر چمیان در کارون

شهرستان ری رتبه اول در تولید گندم، ذرت علوفه ای و صیفی جات در استان تهران را دارد

تولید تندر 90 و ساندرو از دیماه 98 متوقف می شود

مصرف سموم کشاورزی در خراسان شمالی از میانگین کشوری پایین تر است

تولید بذورهیبرید راه برون رفت از مشکلات باغبانی کشور

از فساد موسسات مالی غیرمجاز جلوگیری کردیم

شرکت فرانسوی رنو اعلام کرد رشد بیش از 49 درصدی فروش محصولات رنو در ایران در سال 2017

قیمت تازه گوشت گوسفنذی در بازار

مصرف سموم کشاورزی در خراسان شمالی از میانگین کشوری پایین تر است

استخدام سالنکار با روابط عمومی بالا جهت کافه تریا در تبریز

بانک شهر، بانک عامل انتشار اوراق مشارکت تکمیل خطوط 6و7مترو تهران

تولید بذورهیبرید راه برون رفت از مشکل باغبانی کشور

تعداد کاربران سامانه بام از دو میلیون نفر گذشت

تولید بذورهیبرید راه برون رفت از مشکل باغبانی کشور

آمادگی فرانسه برای سرمایه گذاری در تصفیه فاضلاب های البرز

45 درصد کمک هزینه جهیزیه مددجویان البرزی از صدقات تامین می شود

زیر ساخت های عمرانی مجموعه چی چست به پایان رسیده است

مصرف سموم کشاورزی در خراسان شمالی از میانگین کشوری پایین تر است

دکوراسیون هایی که در سال 2018 از مد افتاده اند

استخدام کارشناس فرآیندسازمانی(BPMS-ERP)،برنامه نویس نرم افزار وب

استخدام کابینت کار ماهر جهت نصب در شرکت گستر آذربایجان

استخدام مونتاژکار خانم جهت یک شرکت فعال در تبریز

استخدام تکنسین نقشه کشی در شرکت فولاد اصفهان

استخدام نصاب نیمه ماهر پخش باند و دزدگیر اتومبیل در تبریز

استخدام حسابدار خانم آشنا به نرم افزار بازار  تبریز

استخدام آقا آشنا به نقشه کشی با اتوکد جهت شرکت تولیدی در تبریز

استخدام چرخکار خانم جهت همکاری در شهر تبریز

استخدام فروشنده آقا جهت همکاری با پوشاک اولدوز در تبریز

استخدام منشی جهت انجام امور دفتری در شرکت در تبریز

استخدام فروشنده جهت شرکت پخش موادغذایی در تبریز

استخدام بازاریاب حرفه ای آقا با مدرک دیپلم در شهر تبریز

استخدام یکنفر خانم با مدرک رشته علوم پزشکی در تبریز

تولید تندر 90 و ساندرو از دیماه 98 متوقف می شود

استخدام کارشناس فروش در یک انتشارات معتبر در تهران

استخدام بازاریاب جهت همکاری با شرکت صنایع غذایی در تبریز

تا 5 سال آینده باید بتوانیم 10 هزار معلول را در کشور درمان کنیم

استخدام نیروی خانم مسلط به تایپ در موسسه حقوقی در تبریز

حذف 200 نفر از ردیف بیمه شدگان قالیبافی در خراسان شمالی

اهداف و محورهای هفتمین همایش «بانکداری الکترونیک»/ حضور 13 سخنران خارجی

عرضه 41 هزار تن مواد پلیمری در بورس کالا

زمان واریز یارانه دی ماه

افزایش قیمت طلا

سهم 10 درصدی موتورسیکلت ها در آلایندگی هوا

نرخ واقعی دلار با محاسبه اتاقی ها چند است؟

هجدهمین دوره اعزام دانشگاهیان به عتبات اول بهمن آغاز می شود

قرنطینه چهار واحد پرورش مرغ در نجف آباد به دلیل شیوع انفلوآنزای فوق حاد پرندگان

استخدام خیاط ماهر جهت یک تولیدی مبلمان واقع در شیراز

اعطای تسهیلات 200 میلیون ریالی قرض الحسنه برای ایجاد اشتغال

استخدام دو رده شغلی جهت واحد پخش مواد گوشتی در شیراز

استخدام کارگر نیمه ماهر جهت کار ام دی اف در شیراز

صدای مطالبات به حق کارگران را بشنوید

استخدام منشی ، مدیر و کارشناس فروش در گیلان

استخدام فروشگاه کیف و کفش اوساکفاش در سه رده شغلی

گزارش سیف درباره موسسات مالی غیر مجاز به مجلس

استخدام مهندس فروش گرایش مکانیک سیالات در شرکت معتبر

سقف پاداش پایان خدمت کارمندان و مدیران دولتی مشخص شد + جزییات

تعداد کاربران سامانه «بام» از دو میلیون نفر گذشت

زندگی عجیب مردم هنگ کنگ در لوله های آب! +عکس

استخدام ویزیتور آقا جهت همکاری با بازرگانی عادلی در تبریز

استخدام نیروی آقا جهت کار در کارواش در تبریز

استخدام نصاب آسانسور آشنا به نصب و راه اندازی در تبریز

استخدام دستیار دندانپزشک جهت همکاری در تبریز

بودجه 97 شهرداری مشهد به ارزش 9 هزار میلیارد تومان به زودی تقدیم شورای شهر می شود

افزایش قیمت دلار بانکی

استخدام نیروی پذیرش و منشی جهت کار در مرکز توانبخشی در تبریز

استخدام تعدادی شاگرد جهت کار در تولیدی کفش- تبریز

27 میلیارد دلار مبادلات بازرگانی ازبکستان در سال 2017

استخدام کارگر ماهر یا نیمه ماهر کارواش در شهر تبریز

طرز تهیه باترچیکن یا چیکن باتر؛ غذای هندی

استخدام تکنسین مکانیک و جوشکاری در شرکت ایران مایه  تبریز

استخدام مهندس ساخت و تولید با سابقه در شهر تبریز

استخدام کارشناس فروش در شرکت رادمان در تهران

با سود 22.5 درصدی نمی توان تولید را زنده نگه داشت

استخدام بازاریاب تلفنی خانم با حقوق ثابت،پورسانت در تهران

مرگ بیش از 40 درصد تهرانی ها در کمتر از 65 سال

مرگ بیش از 40 درصد تهرانی ها در کمتر از 65 سال