مطالب مرتبط:
افزایش مصرف بنزین درجایگاه های سوخت غرب مازندران
مصرف بنزین در سال جاری رکورد زد
با سیاست های کنونی دولت بیکاری و رکود ادامه خواهد یافت
وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد مدرسه محوری و تمرکز زدایی سیاست های اصلی آموزش و پرورش در دولت دوازدهم
ناچار به واردات روزانه 20 میلیون لیتر بنزین هستیم
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 23 شهریور 1396 ساعت 09:322017-09-14اقتصادي

تأ ثیر سیاست های غلط دولت بر مصرف بنزین


بزرگترین خطای زنگنه چه در دوران مدیریت بر وزارت نفت دردولت های هفتم وهشتم و چه در دولت یازدهم این بوده که ایشان معتقد است نیازی به احداث پالایشگاه نداریم بلکه بنزین بهتر و با کیفیت تری را واردمی کنیم.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازدولت بهار به نقل از فارس، فروردین ماه امسال که سفرهای نوروزی آغاز شد میزان مصرف سوخت نسبت مدت مشابه سال قبل افزایش چشم گیر 8.

6 درصدی داشت.

در همان زمان و قبل از انتخابات ریاست جمهوری، منصور ریاحی مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در اظهاری نظری عجیب اظهار داشت که این میزان رشد نشان دهنده رشد اقتصادی کشور است.

از فروردین ماه تا به امروز روند مصرف بنزین افزایش یافته به نحوی که در حال حاضر روزانه به بیش از 85 میلیون لیتر رسیده است.

به این بخش از اظهارات ریاحی پس از انتخابات توجه کنید: در خرداد به علت مصادف بودن با ماه مبارک رمضان این رشد مصرف 4.

7 درصد بود اما مصرف بنزین در تیرماه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 12.

6 درصد رشد را نشان می دهد.

این رشد نگران کننده است و دولت و مجلس باید برای افزایش قیمت بنزین تصمیم گیری کنند.

در حالی که پیش از این افزایش مصرف بنزین نشانه رشد اقتصادی بود اما هم اکنون وزارت نفت برای کنترل مصرف از افزایش قیمت سخن می گوید.

با توجه به اهمیت موضوع، میزگردی را با عنوان بررسی علل افزایش مصرف بی رویه بنزین و راهکارهای پیش رو با حضور هدایت الله خادمی نایب رییس کمیسیون انرژی و اسدالله قره خانی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی برگزار کرده ایم که در ادامه مشروح گفت وگوی مذکور آمده است.

*بی ارتباط بودن مصرف بنزین با رشد اقتصادی به عنوان سوال اول بفرمایید آیا رابطه دقیقی میان افزایش مصرف بنزین و رشد اقتصادی وجود دارد؟ خادمی: از افزایش مصرف بنزین در شرایط فعلی اقتصاد که دچار رکود است، نمی توان رشد اقتصادی را نتیجه گرفت.

به عنوان مثال اگر قیمت بنزین کاهش پیدا کند، بی شک مصرف افزایش خواهد داشت.

این سوال پیش می آید که آیا این افزایش مصرف، نشانه ای از رشد اقتصادی در بخش های مختلف است؟ مصرف سوخت در صورتی می تواند نشانه ای از رشد اقتصادی باشد که در بخش های مختلف اقتصادی اعم از عمرانی، مسکن، صنایع تولیدی رونق وجود داشته باشد اما رکود، رشد منفی و یا روند یکنواخت از موارد قابل مشاهده در این بخش ها است.

*عوامل کوتاه مدت و بلند مدت مصرف بی رویه بنزین چه عواملی را در افزایش بی رویه مصرف بنزین در سال جاری موثر می دانید؟ خادمی: عوامل افزایش رشد مصرف بنزین را باید به دو دسته کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم کنیم.

عوامل بلند مدت عبارتند است از: الگوی غلط مصرف ؛ یکی از مشکلات اساسی جامعه ما که تنها در مصرف سوخت صادق نیست و به طور کلی در همه کالاهای اساسی عمومیت دارد رواج فرهنگ مصرف گرایی است.

عامل دوم تولید خودرهای بی کیفیت است.

خودرو سازان با تولید خودرو بی استاندارد موجب افزایش مصرف بنزین می شوند.

عامل بعدی عدم توسعه حمل ونقل عمومی است.

وجود این همه خودرو تک سر نشین در جاده ها یعنی حمل ونقل عمومی ما نتوانسته به خوبی عمل کند، در صورتی که در کشورهای توسعه یافته اغلب مردم فقط در تعطیلات آخر هفته از خودروهای شخصی استفاده می کنند.

*افزایش مصرف بنزین ناشی از سیاست های غلط دولت عوامل کوتاه مدت افزایش مصرف بنزین را باید ناشی از سیاست های غلط دولت یازدهم دانست.

نبود اختلاف محسوس در قیمت بنزین و سی ان جی موجب شده است که مردم به مصرف سی ان جی روی نیاورند.

سرانجام اجرای این سیاست ها در سالهای اخیر، سبد مصرف سوخت را تنها به بنزین محدود کرده است.

*با حذف کارت سوخت تشخیص مصرف واقعی از غیر واقعی غیر ممکن است همچنین باید به حذف ابزارهای کنترلی نظیر کارت سوخت در دولت یازدهم به عنوان یکی دیگر از دلایل اصلی افزایش مصرف بنزین اشاره کرد.

با حذف کارت سوخت تشخیص مصرف واقعی از غیر واقعی غیر ممکن است.

بی تردید با حذف کارت سوخت یک تانکر حامل بنزین می تواند بدون نظارت توسط ابزارهای کنترلی به جای داخل باک خودروها برای قاچاق به سوی مرزهای پاکستان و افغانستان فرستاده شود.

* مصرف گازوییل ارتباط ملموس تری از مصرف بنزین با رشد اقتصادی دارد آقای قره خانی نظر شما در مورد افزایش مصرف در سال جاری چیست و آیا موافق آقای خادمی هستید که باید اثرات تصمیمات اتخاذ شده در دولت یازدهم را از عوامل اصلی رشد بی رویه مصرف بنزین دانست؟ قره خانی: در ابتدا باید در رابطه با رشد اقتصادی و مصرف بنزین مطلبی عرض کنم.

بنده معتقدم که رشد مصرف بنزین به صورت جزیی می تواند نتیجه رشد اقتصادی باشد اما مصرف گازوییل ارتباط ملموس تری با رشد اقتصادی دارد.

به این دلیل که گازوییل عمدتا در واحدهای تولیدی و صنایع بزرگ مورد مصرف قرار می گیرد.

باید به الگوی غلط مصرف به عنوان یکی از عوامل ریشه ای اشاره کرد.

یکی از پیامدهای این الگوی غلط مصرف به این صورت است که درگذشته تنها شاهد ترافیک در تهران بودیم اما هم اکنون معضل ترافیک مانند یک بیماری همه گیر به تمام کلان شهرها سرایت کرده است.

می توان از افزایش تعطیلات، قرار داشتن در فصل تابستان، گنجایش کم جاده ها، عدم توسعه حمل و نقل عمومی به خصوص در کلان شهرها به عنوان عوامل تاثیرگذار در افزایش مصرف یاد کرد.

همچنین افزایش میزان تولید خودرو در کشور نیز از عوامل مهم رشد مصرف بنزین است.

برای مثال سالانه بالغ بر یک میلیون خودرو در کشور تولید می شود در صورتی که تنها حدود صد و بیست هزار خودرو اسقاط و از چرخه شبکه حمل ونقل خارج می شوند.

متاسفانه تمام تلاش مان معطوف شده به ساخت فرودگاه در استان ها و این را نشانه توسعه شهر خود می دانیم، در صورتیکه اولویت با توسعه حمل و نقل ریلی است.

عدم توسعه حمل و نقل ریلی و استفاده از لوکوموتیوهای پیشرفته را می توان از دیگر دلایل افزایش مصرف بنزین دانست.

* آمریکا با تحریم بنزین به دنبال بر هم زدن امنیت کشور بود در خصوص اهمیت کالای استراتژیک بنزین باید اشاره کنم با توجه به وابستگی کشور به واردات بنزین در اوایل دهه 80، آمریکا با تحریم بنزین درصدد برهم زدن امنیت کشور بود.

با تحریم بنزین علاوه بر مختل شدن فعل و انفعالات اقتصادی باعث به وجودآمدن تنش های اجتماعی و اعتراض های عمومی می شد که این توطئه با تولید بنزین پتروشیمی ها، سامانه هوشمند سوخت و کارت سوخت به خوبی مهار شد.

سامانه هوشمند سوخت با مدیریت خوب و همکاری مردم به نحو احسن اجرا شد به طوری که اگر این سامانه نبود هم اکنون به 185 میلیون لیتر در روز بنزین برای مصرف نیاز داشتیم.

اما به هر حال در شرایط فعلی با کارت سوخت موافق نیستم.

به این دلیل که ما در نبود تحریم و جنگ باید کشور را به سمت و سوی عادی سازی هدایت کنیم.

همچنین مردم دیگر از کارت سوخت استفاده نمی کنند و نباید دوباره مردم را به زحمت بیاندازیم.

آقای خادمی مگر از میزان قاچاق بنزین آمار و ارقام مشخصی وجود دارد که برای مقابله با آن مجبور باشیم تصمیمی در سطح ملی اتخاذ کنیم؟ بررسی ها نشان می دهد با وجود اینکه بین سال های 86 تا 93 تعداد خودروهای کشور حدود 10 میلیون دستگاه افزایش یافته است یعنی تعداد خودروهای کشور که در سال 85 حدود 8 میلیون و 230 هزار دستگاه بود، در سال 93 به حدود 18 میلیون و 155 هزار دستگاه افزایش یافته بود یعنی 2.

2 برابر شده بود.

با این وجود، مصرف بنزین کشور در سال 93 کمتر از مصرف این فرآورده نفتی در سال 85 بود.

خادمی: دقیقا همینطور است.

در سال های قبل با افزایش تولید خودرو مواجه بودیم.

اما با وجود کارت سوخت، نظام دو نرخی، سامانه هوشمند سوخت مانع از افزایش مصرف شدیم.

لازم است بدانیم، در سال های قبل در حوزه مصرف سوخت چه در قیمت بنزین و چه در میزان مصرف مشکلات اساسی وجود داشت.

به دلیل نبود ابزار کنترلی، مصرف غیر واقعی شکل گرفته بود به این معنا که در نبود نظارت، بنزین به آن سوی مرزها قاچاق می شد و برای تامین مصرف داخل کشور به واردات متوسل می شدیم تا مصرف واقعی را تامین کنیم.

راهکارهای موجود برای حل این معضل عبارتند از افزایش قیمت بنزین، به کارگیری نظام چند نرخی و استفاده از ابزارهای کنترلی نظیر کارت سوخت که بهرمندی هم زمان از هرسه راهکار، بهترین سیاست است.

به دلیل تبعات اجتماعی که این راهکارها به همراه داشت، دولت ها قبل از سال 84 ترجیح می دادند که برای حل مشکل تلاش نکنند تا اینکه دولت نهم تصمیم گرفت به دلیل توزیع ناعادلانه یارانه سوخت بین مردم و تخصیص یارانه بیشتر به افرادی که مصرف و تعداد خودرو بیشتری داشتند، ریسک اجرای این راهکارها را به جان بخرد که در نهایت کشور را از وابستگی به واردات بنزین نجات داد.

این کنترل مصرف تا دولت یازدهم ادامه داشت و در مجلس نهم نظام دو نرخی و وجود کارت سوخت تصویب شد.

اما به دلیل عدم اعتقاد وزارت نفت و آقای زنگنه در خصوص به کارگیری راهکارهای موجود، به تدریج با تک نرخی کردن قیمت بنزین، عملا کارت سوخت از کار افتاد.

اما باید اضافه کنم در مورد گازوییل وضع به گونه ای دیگر است که با اجرای طرح تخصیص سوخت براساس پیماش در این بخش از شرایط مطلوبی برخوردار هستیم.

*بزرگترین خطای زنگنه بارها گفته ام و بار دیگر هم عرض می کنم بنده مخالف عملکرد زنگنه هستم به این دلیل که این وزیر به وعده های خود در طول 4 سال عمل نکرده است.

در بخش سوخت قرار بود مصرف را سامان دهد، وضعیت فعلی حاکی از مصرف بیش از 85 میلیون لیتری بنزین است.

قرار بود کشور را در بنزین خودکفا کند اما درحال حاضر روزانه 12 میلیون لیتر بنزین به کشور وارد می شود.

بزرگترین خطای زنگنه چه در دوران مدیریت بر وزارت نفت در دولت های هفتم و هشتم و چه در دولت یازدهم این بوده که ایشان معتقد است نیازی به احداث پالایشگاه نداریم بلکه بنزین بهتر و با کیفیت تری را وارد می کنیم.

قرار بود سال گذشته پالایشگاه خلیج فارس به اتمام برسد.

در حال حاضر از سوی وزارت نفت این مطلب مطرح می شود که از فاز 1 پروژه که خود از 3 بخش تشکیل شده، تنها بخش اول آن راه اندازی شده است.

از یک طرف حالا که از دوستان می پرسیم که چرا پالایشگاه نمی سازید، جواب می دهند که مگر قرار به ساخت پالایشگاه است؟ و از طرف دیگر با سوء مدیریت بلایی بر سر پالایشگاه های موجود آورده اند که برای هر کسی مشکلات را توضیح می دهیم در جواب پاسخ می دهد که همان بهتر که پالایشگاه نسازند.

به عنوان مثال از زمانیکه پالایشگاه آبادان ایجاد شد به دلیل سوخت رسانی به کشتی های انگلیسی مازوت تولید می کرد پس از این همه سال هنوز که هنوز است این پالایشگاه با همان ساختار اولیه، فعالیت خود را ادامه می دهد.

*دور خودمان چرخ می زنیم این همه منابع در کشور وجود دارد اما دور خودمان چرخ می زنیم ، علت هم توسعه فساد است.

برایتان مثال می آورم؛ شش پروژه پالایشی تحت عنوان سیراف قرار بوده که تا پایان سال 96 راه اندازی شود اما تا این لحظه کلنگ نخورده است.

آقای قره خانی درست اشاره کردند که اکثر شهروندان از کارت سوخت استفاده نمی کنند ولی در حال حاضر کارت سوخت در جایگاه های عرضه سوخت به عنوان یک ابزار نظارتی بر عملکرد جایگاه داران استفاده می شود.

همین استفاده نیم بند از کارت سوخت باعث شفافیت در شبکه توزیع شده و در نتیجه امکان قاچاق کاهش پیدا کرده است.

در نبود کارت سوخت محموله ارسالی از شرکت ملی پخش فرآورده های ایران به جای جایگاه های عرضه سوخت از لب مرز سر در میارد.

یادمان نرود در زمان تحریم اگر سامانه هوشمند سوخت نبود نمی توانستیم مصرف بنزین را کنترل کنیم.

بنابراین می توانیم با حفظ راهکارهایی که در گذشته از آنان نتیجه مطلوب حاصل شده، همواره آماده شرایط بحرانی باشیم.

در پاسخ به آقای قره خانی عرض کنم که اولا در نبود سامانه هوشمند سوخت مصرف بنزین در سال 95 به بیش از 185 میلیون لیتر در روز می رسید که ایشان به آن اشاره کرد، ثانیا به دلیل تفاوت قیمت سوخت در داخل با کشورهای همسایه منطق اقتصادی حکم می کند که سوخت قاچاق شود، ثالثا اگر اخبار کشف قاچاق را تنها در سال 96 رصد کنیم، شاهد قاچاق گسترده سوخت هستیم.

آقای قره خانی نظر شما درباره وضعیت پالایشگاه سازی چیست؟ قره خانی: حقیقتا در بخش پالایشگاه سازی اراده قوی وجود نداشته است.

9 پالایشگاه در گذشته راه اندازی شده و اکنون نیز در همان موقعیت قرار گرفته ایم.

از 7 پالایشگاه جدیدی که باید به بهره بردای می رسید، تنها ستاره خلیج فارس است که فاز اول آن تا پایان سالجاری افتتاح می شود.

قرار براین بود که از این پالایشگاه روزانه 16 میلیون لیتر بنزین به شبکه توزیع وارد شود که متاسفانه این امر با تاخیر در حال انجام است.

البته وضعیت بد حمل و نقل عمومی را نیز در افزایش مصرف بنزین نباید از یاد ببریم.

براساس آمارهایی که اخیرا اعلام شده است، تنها برای مترو شهر تهران نزدیک به 3 هزار واگن کمبود وجود دارد که این نشانگر وضعیت نامناسب حمل و نقل عمومی در شهر تهران است که این وضعیت را برای سایر شهرها می توان با ضریب بالاتری در نظر گرفت.

آقای خادمی لطفا جمع بندی خودتان را در مورد بحث مذکور بفرمایید؟ خادمی: افزایش قیمت بنزین شاید یکی از راه های کنترل مصرف سوخت در کوتاه مدت باشد اما جامعه پس از مدتی به دلیل عدم توسعه حمل و نقل عمومی و نبود خودروهای با کیفیت، خود را با قیمت های جدید وفق می دهد.

*آقای زنگنه ژنرال ها را نشان دهید برای حل و فصل خیلی از معضلات کشور باید از لحاظ سلامت مسئولان به دهه 60 بازگشت.

آقای زنگنه کاربلد این حوزه نیست چون از بدنه وزارت نفت نبوده، آشنایی با نفت نداشته و تیمی هم که به همراه ایشان به وزارت نفت آمدند همان تیم جهاد سازندگی و وزارت نیرو هستند که به وزارت نفت آورده شده اند.

بنده از ایشان سوال می کنم قرار بود ژنرال ها را به وزارت نفت بیاورید، یک ژنرال به ما نشان دهید، در وزارت نفت یک فرد را نشان دهید که زنگنه به آنجا آورده و مسئولیتی که به آن داده با تحصیلات و سوابقش مرتبط باشد.

مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران چه فردی با چه تجربیات کاری بوده که در این سمت قرار گرفته است.

او تنها یک حسابدار بود.

شاید یک بخشی از عملکرد دهه هفتاد آقای زنگنه قابل دفاع باشد اما عملکرد وی در دولت یازدهم به هیچ وجه قابل دفاع نیست.

به عنوان دستاورد اعلام می شود که تولید نفت دو برابر شده است، کارشناسان وزارت نفت به این دستاورد می خندند، جرات ندارند که اعلام کنند.

به دلیل وجود تحریم امکان فروش نفت وجود نداشت حالا این محدودیت ها برای فروش برداشته شده و همان پتانسیل بالقوه را به بالفعل تبدیل شده است.

آمار سال های گذشته را که بررسی می کنیم، سال 89 به تولید 4 میلیون 200 هزار بشکه نفت رسیده بودیم.

*عملکرد موفق دولت یازدهم در مدیریت مصرف سوخت آقای قره خانی جمع بندی شما چیست؟ قره خانی: انحصاری بودن تولید خودرو در کشور که استفاده نادرست خودروسازان از این فرصت داده شده را در پی داشته، باید اصلاح شود.

به منظور برقراری عدالت در تخصیص یارانه های سوخت و برای کنترل مصرف یا باید از خودروها مالیات گرفته شود و یا سیاست افزایش قیمت با درآمد مردم اجرا شود.

به طور کلی عملکرد دولت در زمینه مدیریت مصرف سوخت را موفق می دانم.


کلید واژه ها: مصرف بنزین - رشد اقتصادی - افزایش - بنزین - مصرف - اقتصادی - اقتصاد - افزایش مصرف بنزین - افزایش قیمت - دولت - نشان - قیمت بنزین - مصرف سوخت - مجلس شورای اسلامی - انتخابات - ماه مبارک رمضان - سفرهای نوروزی - درصد - قیمت - دولت یازدهم - انرژی - وزارت - میزان - تصمیم گیری - پالایشگاه - مدیرعامل - مجلس - رکود - بزرگترین - برگزار

آخرین اخبار سرویس:
محمد مولایی، آزاده شهاب برآورد تولید بالقوه و شکاف تولید در صنایع بزرگ ایران طی دوره زمانی 1392-1373

تا سال 2050 میزان پلاستیک درون اقیانوس ها از ماهیان بیشتر خواهد شد

کارواش های پرخرج تهران

بریز و بپاش انرژی در ایران

خیز تجارت ایران با 10 کشور

هفت علت فرار از قرار فروش ملک

محیط تکثیر موسسات غیرمجاز

علی قاسمی تضعیف پول ملی تا کجا؟

بازار سهام راکد با افت 0.2 درصدی شاخص کل

رضا قادری مقدم ، یوسف محنت فر تأثیر پذیری درجه بازبودن اقتصاد ایران از سیاست های پولی چین

بلندترین ساختمان های جهان در کجا قرار دارند؟

ایران خودرو 10 هزار دستگاه خودرو صادر می کند

انتخاب نور مناسب اتاق خواب

چه نرخی برای سودبانکی مناسب است؟

واردات خودرو روانتر می شود/ ترخیص برخی از خودرو ها در روز های پایانی سال

عربستان به اوپک خیانت کرد/ تلاش ریاض برای صدور نفت شیل آمریکا به آسیا

اوبر به دنبال تجاری سازی تاکسی های هوایی در کشور هند است

طراحی اوراق جدید برای تامین مالی خودروسازان

چای،ظرفیتی مستعد و بالقوه در توسعه صادرات غیر نفتی

ایران خودرو 10 هزار دستگاه خودرو صادر می کند

اولین شرایط فروش بورگوارد اعلام شد

اوضاع دریاچه ارومیه پس از بارندگی های اخیر +عکس

رشد 12 درصدی مبادلات تجاری ایران در 10 ماه نخست سالجاری

زورآزمایی رشد نقدینگی و تنگنای مالی

طراحی اوراق جدید برای تامین مالی خودروسازان

نمایشگاه برقی های رنو در سوئد

کوپرا برندی مستقل شد

افزایش و کاهش تولید دوگانه سوزها

تعلیق ایران از لیست سیاه اف ای تی اف تمدید شد

اقدام تحسین برانگیز مامور پلیس

ایران به دنبال صادرات مازاد گندم تولیدی به اندونزی

کاهش صادرات گاز مایع فشرده ایران در فوریه

شرکت های بین المللی خواهان ایفای نقش در صنعت نفت ایران

ورود بازیگران جدید در بانکداری مدرن

تمدید تعلیق ایران از لیست سیاه FATF

شغلی که برای زنان آمریکایی پولساز می شود

نکاتی که باید در عیدی دادن به کودکان باید رعایت کرد

توقف پرواز هواپیماهای ATR آسمان

مسوولیت های توسعه گران در بافت های فرسوده

سقف برداشت از خودپردازهای بانک ملی، 500 هزار تومان شد

ابلاغ دستور بازآفرینی شهری استان های کشور

افزایش 8 درصدی مصرف بنزین

بازارهایی که برای ایرانی ها گرم شد

از «رتبه بندی کشورهای جهان از نظر ذخایر طلا» تا «پیش بینی ترخیص خودرو های بالای 40 هزار دلار از گمرکات»

میوه برجام: واردات 160 تن کود انسانی از ترکیه!

هواپیمایی آسمان، نقص فنی در پرواز تهران-تبریز را تکذیب کرد

صفحه اول روزنامه های سیاسی اقتصادی و اجتماعی سراسری کشور چاپ 5 اسفند

فال روزانه شنبه 5 اسفند 1396

مخالفت کمیسیون صنایع مجلس با تفکیک وزارت صنعت

امارات هم صاحب هواپیمای جاسوسی شد/عکس

کی روش و همکارانش تا عید پولدار می شوند

جزییات واگذاری سهام دولتی 6 شرکت

سقف بودجه 23 هزار میلیارد بالا رفت

نگاه های تبعیض آمیز قومیتی؛ مانع رشد و پیشرفت استان

گزارش مقدماتی سانحه سقوط هواپیمای آسمان منتشر شد

مصرف این تغذیه ها را در سن بلوغ فراموش نکنید

چرا پایتخت مسکن مهر خالی ماند؟

پهلوگیری ششمین کشتی ترانزیتی افغانستان در بندر چابهار

انتشار تصاویر خودروی جدید پژو 508 اسپرت؛ قبل از رونمایی

ادامه حیات موتورهای دیزل

معرفی کتاب: اتم و ماده

مقایسه نرخ بیکاری ایران با مناطق مختلف جهان

تحویل 32هزارو223واحد مسکن مهردراستان تا پایان دی ماه

هر دقیقه چند گوشی موبایل در ایران فروخته می شود؟

محسن ایزدخواه: سازمان تامین اجتماعی در حال حاضر از دو مسأله اساسی رنج می برد

امن ترین صندلی هواپیما کجاست؟

یک بام و دو هوای دولت در نرخ ارز

وضعیت کم سابقه اشتغال در آمریکا

5 دلیل برای خرید بیت کوین

تعلیق ایران از لیست سیاه اف ای تی اف تمدید شد

دکتر نوبخت: اراده دولت برای ترمیم حقوق بازنشستگان در سال 97

کاهش 3.3 دلاری قیمت طلا در بازار جهانی

تمدید تعلیق ایران از لیست سیاه اف ای تی اف

بسته ارزی چقدر نقدینگی جذب می کند؟

تولید 300 هزار خودرو برقی لوکس توسط تسلا

تصاویر/ تولید بدون نفت

تعدیل سود چیست؟

تخم مرغ گران تر می شود

قرارداد 800 میلیونی برای آقای گل پرسپولیس

زاهدی:
 
 سال 97 سال تحول بودجه ای دانشگاه های کشور است

اگر طلا در این لاک ها وجود داشت باید براده های آن ته نشین می شد

تیراندازی مرگبار در زوریخ سوییس با دو کشته +عکس

درایور Radeon Adrenalin Edition 18.2.3 با بهبود قابل توجه نرخ فریم بازی ها منتشر شد

اینجا بوی خوش کتاب می پیچد!

افزایش نیاز چین به انرژی با افزایش واردات گاز طبیعی مایع به این کشور همراه شده است

سانگ یانگ کوراندو نیوفیس 2018 در ایران تعیین قیمت شد

مردم گول نخورند / اگر طلا در این لاک ها وجود داشت باید براده های آن ته نشین می شد

استارتاپ ها چطور به برطرف کردن مشکل آلودگی هوای شیلی کمک می کنند؟

ایران به هیچ وجه به جایگاه مطلوب در انرژی های تجدیدپذیر نرسیده است

توییت کایلی جنر باعث شد ارزش سهام اسنپ چت سقوط کند

خرید یک واحد کلنگی چقدر تمام می شود؟

میوه های قاچاق از کجا می آیند؟

جعبه سیاه ATR آسمان کجاست؟

گرا ن ترین جزایر خصوصی دنیا +عکس

زور واردکنندگان برنج خارجی بر داخلی می چربد

حقایقی باور نکردنی درباره ی خانه 125 میلیون دلاری بیل گیتس

8 روش برای کاهش مصرف آب +اینفوگرافیک

استارتاپ ها چطور به برطرف کردن مشکل آلودگی هوای شیلی کمک می کنند؟

آبفای البرز 70 هزار متر مربع حفاری را ترمیم کرد

قیمت خودرو تیبا در بازار+ جدول

تأ ثیر سیاست های غلط دولت بر مصرف بنزین

تأ ثیر سیاست های غلط دولت بر مصرف بنزین